SCHOONHOVENSCHE COURANT Officieele Kennisgew. f ROOKT Y.ROSSEM De losprijs. 2oooX””bïïh,:ir"“g' woo 3oo Rupsennesten. mis, m l Plaatselijk Nieuws. and. Binnenland. FEUILLETON. Gemeente Bergambacht. verdelgen van rupsennesten, waarvoor het thans de tijd is Verleden en toekomst. PER FttKJE NUARI 1931 No. 5838 WOENSDAG 14 JANUARI 1931 93e JAARGANG L Loer te Dor- NIEIWSBIAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT Telef. 20. Tel.-adree: Vannooten. Postrekening 18763. voorraadschuur voor an- groot aantal van J. G 1 ik je vertellen wat mijn plan ie. Ik zal DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. n, Marie! mijnheer, de Jewijn, oud j., eohtger cht gehouden rieur van ge hot een-jarig 4 langs don gsto inschrij- Lhier voor do INCHEM. i. do volgen- jning t een 9 Jan. 2 j., en A. ip de orde (dracht f 10 I. ET. to Gropt- ,een zekeren t mishandel- hter te Dor- relijk tot f 10 en f 7 boete le verbouwing vattende lage- m school voor voor acht lo- onderwijs van varen 27 bil- I. Staveren te 2.021. «houden. G.' J. Groo- i het bouwen tailing te Ha- oud 25 j., j. (te Lo- (Nadruk Verboden). 76 j., wa- Verbuig, la, d. van atselaar. 1. van dor K. te Schal- nis; G. van lagen hoch- en N. G. Neef, oud 3 j. M. Nobel, oud 17 j., en G. I Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (l.b.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. J. G. B. te tsvervolging. tent in de D. v. d. H. u hechtenia. M. te Slie- lis. wielwet: D. hechtenis; 0 of 1 dag rus, z. van tel. Jo- eek en J. ia, d. van ng. n en M. C. 'euvel^ oud n Gameren z. van G. Francis- n B. J. J. Jamy, kor. Jo van Fulpen Petrus, z. de Wit. L. Sacks i Anthonia, C. Vermeu- ran M. Gol- Johannes, Kreuk. en K. Stap- idriana, d. van Ooi. J. v. d. en J. Ver- M. Broker, is. uari. van W. F. haak. leggen. Ik wil je hoofd in een strop, die ik kan aanhalen op het moment, dat ik meen dat het noodig is Ik moet een on derpand hebben, dacht je dat ik gek ge noeg was om 500 pond te beleggen in jouw eerewoord? Je zult geld hebben en je zult het binnen een uur hebben. Ik zal een chéque uitschrijven voor het bedrag, maar ik verbind er éón voorwaarde aan ik schrijf de cheque, maar j ij plaatst de 8. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 26. ABONNÉ’S van dit bind, in het bezit van ons Bericht van Inschrijving, sfyn volg*"'*'de daa BURGEMEESTER en WETHOUDERS van BERGAMBACHT wijzen de ingezetenen dier gemeente op het groote belang het welk gelegen is in het Van Gemeentewege zal dit jaar niet tot verdelging worden overgegaan. Burgemeester en Wethouders van Bergambacht, De Burgemeester, J. A. A. UILKENS. De Secretaris, W. SCHIPPERS. ke energie, van intensieve organisatie en verbtering der techniek. Zoo heeft altijd iedere crisis in zich gedragen de kiem van nieuwen voorspoed. Men kan er ze ker van zijn, dat dit ook thans het geval is. Spr. ging na de omstandigheden in de. verschillende takken van handel en in dustrie, wees erop, dat tal van nijver- heidsgroepen slechts teleurstellende re sultaten hadden, maar dat andere groe pen niet-onbevredigende resultaten be reikten. Daaronder ook de zilver- en de nieuw-zilverindustrie ,de grafische nij verheid. De zakelijke bedrijfsbelasting werd in Utrecht af geschaft, terwijl de gemeenteraad van Jutfaas besloot, om de heffing dezer belasting voor 1931 met 20 pCt. te verminderen. Spr. deelde mee, dat het aantal faillissementen, door de Rechtbank te Utrecht in 1930 uitgespro ken bedroeg 206 .tegenover 190 in 1929, Na herinnerd te hebben aan het ove^ lijdeti der leden, de heeren F. A. van Duynen Montijn en J. Das Dz., sprak spr. een slotwoord, dankte hij, in ver band met zijn afscheid als voorzitter, voor het vertrouwen, dat hij tijdens zijn voorzitterschap had genoten en wensch- te hij de leden veel succes bij hun arbeid in het belang van nijverheid en handel. in vAngt-Hielde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van Gulden by verlies QOfl Gulden verlies 100 GuIden verlies Gulden by verlies van van hand of voet. kUU van een oog. IVv van een duim. UV een anderen vinger. IN G EZON DEiT^TdEDEELINQ^ werelddeel een dere landen. Europa exporteerde alles, waaraan pl ders behoefte was: zijn fabrieken en zijn bodem brachten voort wat in andere lan den, niet te vinden of niet te maken was en ^ndertusschen slaagde Europa er in eigenlijk te leven ten koste van die an dere landen. De landen van ons wereld deel zonden over de geheele wereld naar die landen welke nog re jong waren voor een eigen beschaving en techniek of die te oud waren om zelf aan te pakken alles wat hier te veel was en haalden naar hier alles wat men hier noodig had of be geerde. De geheele wereld betaalde jaar lijks aan Europa een enorm bedrag in goederen en wij gaven de wereld daar voor in de plaats onze producten en ook onze menschep. In twee woorden samen gevat voerden wij uit naar andere we- relddeelen: menschen en goederen: of men kan het ook zoo zeggen: arbeid en kapi taal. Doch door den oorlog is dat veran derd. Het jonge Rusland, het oude China en Turkije, hebben hun poorten gesloten, tengevolge van revolutie, oorlog en ar moede. Amerika, dat voorheen jaarlijks plaats gaf aan honderdduizenden land verhuizers, laat geen vreemdelingen meer toq. Duitschland, Oostenrijk, Hongarije, zijn zoo verarmd dat zij voor het ruil verkeer veel minder dan vroeger betee- kenen. De middelklassen zijn -armer ge worden en kunnen door sparen niet meer overleggen, de werkloosheid neemt over al schrikbarend toe, een crisis in handel endandbouw en industrie drukt op bijna alle landen en de toekomst laat zich, naar men meent, duister aanzien. Nu moeten we herinneren aan het be gin van dit artikeltje: eens waren er in Europa weinig bewoners en voor hen was er niet genoeg voedsel, vermeerdering van de bevolking zou dus nog meer voed selschaarste brengen maar het tegen deel gebeurde. We achten het niet on mogelijk dat ook deze crisistijd zal over gaan naar een periode van grooter wel vaart dan men thans mogelijk acht en dat we ons nu bevinden op een keerpunt in de geschiedenis. In de geneeskunde verstaat men onder crisis het beslissende einde van een ziek te, waarbij de overgang van den ziekte toestand naar de genezing snel en plot seling geschiedt in tegenstelling met het langzame geleidelijke herstel dat „lysis” heet. De economie heeft een andere woord keus dan de geneeskunde, doch als we 'even mogen vasthouden aan de termen van de geneeskunde, zouden we voor den tijd welken wij doormaken, de aanduiding ..lysis” juister achten dan die van crisis. Het herstel dat we mogen verwachten zal niet snel en plotseling, maar lang zaam en geleidelijk komen, doch kopien zal het. K. verzoeken pas aangifte bij de politie te doen, als ik ze instructie geef. Ze zullen je eventueel herkennen, want 500 pond is geen bedrag dat zoo maar ieder uur aan een wildvreemde ui (betaald wordt. Hou je je woord, dan zul je niets te vree- zen hebben. Welnu, hap je toe? Neen, ik verdraai het. Goed, dan ga ik direct naar de po litie en geef je aan wegens afpersing Ik doe het liever niet, omdat Tremorro het zoo vervelend vindt en daarom heb ik er g?ld voor over. Dus ik stel je nog eens voor de keus: Je mond houden voor een chéque van 500 pond of aangifte bij de politie. Doe je keus dus maar. Ta’•ha rl liep ir tweestrijd met groo-^ te stappen het vertrek op en neer. Hij" wierp allesbehalve vriendeliike blikken op zijn bezoeker. Plotseling viel hij uit: Misschien heb je wel niet eens zoo veel op je bankrekening staan! Nonsens! Wat zou ik daar mee .winden? Tegen de onverbiddelijke logica hiervan had de schurk i iets in te brengen. Nou goed dan. Maar ik ben met de helft van het geld tevreden als je die voorwaarden laat vallen. Best. Ik wil ook wel de helft van de man die er voor in aanmerking komt om zich van die taak te kwijten. Daar zal Tremorro zelf wel voor zorgen, goed begrepen? Maar ik ben zoo vrij om er het mijne van te denken van die moreele gevoelens van jou. Ik veronderstel dat een flinke duit je meening wel aan het wankelen zal brengen. Ja of neen? Geef antwoord voor den dit-en-dat. U bent brutaal, dat moet ik zeggen, zei Tarbart, met een boozen grijns. Ik dacht wel dat we elkaar zouden begrijpen, zei Frank kalm. Zijn scherpe oogen, die een golfbal tot hoog in de lucht konden volgen, twinkelden van uit- bundigen moed en levenslust. Mijn vriend is bang voor je, Tar bart. Ik niet. Als hij niet zoo bang was kon hij je in het gevang helpen, maar de sportieve lust erin ontbreekt hem, maar mij niet. Hij wil vóór alles die ongeluk kige historie begraven. Maar aan mij heb je een kwaje. -Want ik wil je ver tellen dat ik besloten heb voor hem te handelen zonder hem daartoe verlof te vragen Je ioQKt v» i 1 «t .«e hem brandschatten kunt. Maar dat zal je niet glad zitten brave, om de eenvou dige reden, dat hij geen duit rijk is. Heb je me tot nu toe gevoligd? Ja? Dan zal ;i. i TL. AdvertentiënVan 1 tot 6 re gels f 1.80; elke regel meer 0.20. Bij 8 maal plaatsing 8e maal f 0.10 per regel. Tusschen den tekst drievoudige prijs. DE ACTIE TEGEN DE TOLLEN. Belemmeringen op rijksweg. In verband met de actie om tot ophef fing van de tollen te Jutphaas en Vrees wijk te komen, heeft op Zaterdag 3 Ja nuari een bespreking plaats gehad tus- schen de voorzitters van de actie-comité’s en de tollen-commissie van burgemees ters. Daarbij kwam als een der voor naamste punten naar voren, dat uit his torisch onderzoek van deze commissie blijkt, dat volgens een nog geldig Ko ninklijk besluit van 1814 de weg Utrecht Vreeswijk een rijksweg is. Daar alle an dere tollen op rijkswegen thans zijn op geheven, zou het geheel op den weg van het rijk liggen, ook deze obstakels uit den weg te ruimen en het onderhoud van den weg van de gemeente Utrecht over te nemen. Inmiddels is een nieuw feit aan het licht gekomen, waardoor het standpunt, dat het hier een rijksweg betreft, werd versterkt en naar aanleiding daarvan heeft in de afgeloopen week een bespre king met den minister van waterstaat plaats gehad.. Als gevolg dezer bespreking is de verwachting gewettigd, dat 'n oplos sing gevonden wordt door optreden van ’t Rijk in den vorm als boven bedoeld. Er bestaat gegronde hoop, dat bkinen een paar weken het resultaat hiervan bekend zal zijn. In Utrechtsche kringen is men niet on genegen aan een dergelijke oplossing mede te werken. De vergadering der actie-oomité’s, Vrij dag j.l. gehouden, heeft besloten, het re sultaat van het thans in gang zijnde over leg af te wachten, waarna de comité’s zich opnieuw zullen beradep. Alblasserdam. Voor de Staatk. Geref. Partij trad hier op de heer Van Leeuwen van Alphen a.d. Rijn, met het onderwérp „Tot de wet en de getuigenis Spr. gaat na wat de wet is eu wat de getuigenis is om er daarna op te wijzen hoe we daarvan zijn afgeweken. Spr. noemde twee afgoden, waaraan zich de staat schuldig gemaakt heeft, n.l. de verzekeringsafgod en de vacineafgód. Voorts hekelde spr. het saamgaan met de roomsch katholieken. De heeren J. Hardam en K. Bakker stelden eenige vragen. Er was geen gelegenheid voor debat. Door een defect aan de stuurinrich ting geraakte de autobus van de Reederij PROVINCIALE STATEN VAN UTRECHT. In de gisteren gehouden zitting van de Prov. Staten van Utrecht, werd op voorstel van Ged. Staten besloten een commissie van onderzoek te doen benoe men vanwege de provincies Utrecht en Gelderland inzake de verbetering van den waterstaatkundigen toestand der Gelder- sche Vallei. Aangenomen werd een voorstel van Ged. Staten tot wijziging van het regle ment voor het waterschap de Vinkeveen- sche en Proostdijker Polders (vergrooting brugwijdte). Voor, verbetering van denZegveld- schen Uitweg werd een subsidie verleend tot een vierde der totale lasten, welke worden geraamd op f 7200. Aangenomen werd het voorstel van In het begin van onze jaartelling was Europa’s bevolking gering en ook in de middeleeuwen bleef dat zoo. Pas tegen het einde der 18e eeuw en in het begin van 'de 19e eeuw begonnen de bevolkin gen (Ier verschillende landen geleidelijk toe te nemen. Zoodanig zelfs, dat ver scheidene economen uit dien tijd zich ernstig ongerust maakten over het vraag stuk, hoe het mogelijk zou zijn om voed sel te vinden voor alle menschen, als de toeneming der bevolking zoo bleef voort gaan. De aarde zou nooit genoeg kunnen opbrengen voor een zoo menschen, meenden zij. De toename der bevolking bleef voort duren en de bevolking werd zelfs nog grooter dan die vroegere economen had den kunnen denken en toöh bleek er voed sel genoeg te zijn. Vaanwaar dit wonderlijke verschijnsel? In de middeleeuwen waren in Europa veel minder menschen en toen heerschte er nog herhaaldclijk schaarste en zelfs hongersnood en nu bewoont een veel grooter aantal menschen ons werelddeel en er is voedsel in overvloed. Daar komt nog iets bij: de armste naties en de be- hoeftigste klassen vermeerderen ’t snelst en dus zou het voor de hand liggen te verwachten, dat thans de nood bijzonder hoog gestegen moet zijn. Maar integen deel, de hongersnood die niet geweken wa.s voor voorzorgsmaatregelen en niet voor vruchtbaarheid van den bodem, werd verdreven door wat de 18e geuwsche economen roekeloosheid genoemd zouden hebben. Het was de noodzaak, die alle theorie der economen omver wierp. Toen het aantal menschen toenam, vermeerderden tegelijkertijd ook de hulpbronnen en de vermeerdering van deze laatsten ging zelfs zóó snel, dat zij de toename der bevol kingen overtrof, of met andere woorden: er kwam meer dan noodig was De ver keersmiddelen maakten het mogelijk om gemakkelijk en snel graan enz. uit andere landen te laten komen, landbouwwerktui gen, kunstmest enz. verhoogden de op brengst van den bodem, de bevolkings aanwas deed braakliggende of woeste gronden omzetten in vruchtbaar land en in plaats Van te verarmen, werd ons Ged. Stateh tot wijziging van het regle ment op het bestuur en het beheer van het hoogheemraadschap Lekdijk Beneden- dams en IJsseldam, waardoor een vroe gere behandeling der begrooting moge- •lijk wordt. Verder kwam aan de orde het adres van het hoofdbestuur van „Schuttevaer” om de verbetering van den Leidschen Rijn te willen bevorderen. Getracht zal worden een bijdrage van het Rijk te ver krijgen. in samenwerking met Zuid-Hol- land. Ged. Staten hebben den hoofdinge nieur van den Provincialen Waterstaat opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de gevolgen van de voorge stelde verbeterignen. DE MELKPRIJS. Accoord tusschen Veehouders en Melkhandel. Te Amsterdam heeft gisteren onder voorzitterschap v^n den Directeur vaji den Keuringsdienst van Waren, Dr. A. van Raalte, een bijeenkomst plaats gehad van vertegenw. van de organisaties van den veehandel en den melkhandel, de z.g. commissie van acht, gevormd uit de slijters, coöperaties enz., in verband met de ontevredenheid, welke onder de melkveehouders heerscht dver de jongste verlaging van den melkprijs door (fep melkhandel. Het resultaat is geweest, dat tusschen beide groepen van belangheb benden overeenstemming is bereikt. Het bepaalde inzake de kaas-clausule wordt gehandhaafd; het is aangevuld met de bepaling, dat bij verschil vanjneei over de toepassing van het contrftct commissie van arbitrage zal beslissen. Ten slotte is afgesproken, dat de thans geldende melkprijs tot 1 Maart a.s. on veranderd zal blijven. Verder is overeen gekomen ,dat na afloop van het contract- jaar bij een der partijen ontstaan sur plus niet zal worden verrekend. 50 JAAR RIJKSPOSTSPAARBANK. De Rijkspostspaarbank, gevestigd te Amsterdam, zal op 1 April 50 jaar be staan. De eerste directeur was Mr. A. Kerdijk. De huidige directeur is Mr. J. H. G. Busing, die van 1913 af deze functie bekleedt. Het ligt in het voorne men om een gedenkboek uit te geven. DE TOESTAND VAN HANDEL EN INDUSTRIE. Nieuwjaarsrede van den Voor zitter der Kamer van Koop handel voor Utrecht. Heden (.Woensdag) middag heeft de voorzitter der Kamer.van Koophandel te Utrecht, de heer Twijnstra, de gebruike lijke Nieuwjaarsrede gehouden. Daarin heeft hij o.m. gezegd, dat men den invloed van de crisis, welke wij thans doorma- ken, niet moet onderschatten. Hoewel we mogen hopen, dat de grootste stoot reeds achter den rug is, en de prijzen van veel stapelartikelen zijn teruggeval len op een peil, waarop een.groote daling niet meer mogelijk moet worden geacht, toch moet men niet vergeten, dat de ge weldige veranderingen, die het afgeloo pen jaar te zien gaf, als oorzaken nog voortwerken. Al is in deze dingen 'n ver gelijking met vroeger moeilijk, toch wees spr. er op, dat tien jaar geleden de eigenlijke crisis zich voordeed in het na jaar van 1920 en gedurende het jaar 1921, doch dat de grootste werkloosheid in 1923 optrad en eerst in 1924 het groot ste aantal faillissementen voorkwam, ter wijl in datzelfde jaar het indexcijfer van de koersen van aandeelen het laagste punt bereikte. Spr. wilde manen tot voorzichtigheid, ook in die bedrijven, welke nu misschien nog ternauwernood de invloed der tijds omstandigheden hebben gevoeld. Maar, men moet ook niet uit het oog sluiten voor de goede zijde, dat een crisis mag worden gezien als de periode van reini ging, een schifting van alles wat zwak en zonder werkelijke beteekenis was, als de periode vooral van nieuwe onverzett|lij- je een cheque van 500 pond geven om je mond te houden. Geen penny minder ,Een mooi sommetje om je nobel verant woordelijkheidsgevoel ten opzichte van miss Stilling het zwijgen op te leggen, vind je ook niet? Dat wil ik voor Tre morro doen. Ik kan het missen en heb het voor hem over. Want hij beteekent meer voor me dan een schurk van jou kaliber begrijpen kan. Daarom ga ik zoo ver, maar ook geen cent verder, versta je? Wat is je antwoord? Tarbart onderdrukte een te snel ant woord, hoewel het schitteren van zijn oogen verrried, dat zijn hebzucht gewekt was. Na een pauze vroeg hij: Zonder voorwaarden? Als die episode uit het leven van mijn vriend uitlekt, zal ik het wijten aan het feit, dat jij gekletst heb. Ik zal het vengeten, mr. Wilson. Zoo. Dus nu neem je het masker af. Dus denk er goed om, als het bekend wordt, ga je er aan, want je hebt erkend dat je een afperser bent Je zult geld hebben, maar ik ben een boon als je er op een gemakkelijke manier aan komt. Tarbart ging rechtop zitten. Ik be grijp het niet, zei hij wantrouwend. 0, gemakkejilk genoeg om uit te Verschünt Maandag, Woensdag en Vrydng. Prys by vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden ƒ1.25: p. post f 1J50. Met verzekering 15 cents meer. handteekening. Begrepen? Jij ondertee- kent de chéque met mijn handteekening. Tarbart stond langzaam op. 'Loop naar de duivel, z<èi hij min zaam. Daar kom jij voor in aanmerking Dus je hebt het goed gehoord. Jij moet mijn naam onder de chéque zetten, zei Wilson met groote beslistheid. En het geld dat je in handen krijgt, is heele- maal voor jou. Je mag er mee doen wat je wilt. Maar je lieve höofdje zal zich voortdurend in een strop bevinden en als je je woord niet houdt ten opzichte van Tremorro’s geheim, wordt hij aangetrok. ken. De zaak komt dus hier op neer, dat ik je een valsche handteekening laat zet ten om zeker van je zwijgen te zijn. Als je het geld hebt uitbetaald gekregen, zal ik mijn bankier zeggen dat mijn band.- teekening vervalicht ii, maar ik zal ze op de Lek uit het rijspoor en slingerde tegen een boom bij Dr. Hooftman. Er was veel materiale schade aan de bus. Per soonlijke6 ongelukken kwamen niet voor. Amelde. De heer G. de Groot werd uit 14 sollicitanten benoemd tot onderwijzer aan de O. L. Schooi te Schelluinen. De heer De Groot was voorheen onderwijzer te Poederooien. De winkelier G. v. Zes sen uit Brandwijk, die Maandagmiddag hier het dorp kwam inrijden, verloor op den hoek OudendijkDam een der wielen van zijn auto. Met wat materieels schade liep dit ongeval goed af. Tooneelavond. Ammerstol. De Boskoopsche Tooneel- t club „Den zwakken tot steun’’ gaf Zater dag in 't Gebouw een uitvoering. Opge voerd werd het tooneelstuk „Er staat geschreven”, een anti-militairistisch stuk. Er viel te genieten van mooi spel. De vele aanwezigen werden niet teleurge steld in hun verwachtingen. Zitplaatsen Ned. Herv. Kerk, Bleskensgraaf. Bij de verkooping der opengevallen zitplaatsen werd betaald voor mannenplaatsen van f 5291 en voor vrouwenplaatsen van f LI tot f 40. Bij elke plaats komt nu nog per. jaar f 3 a f 4 huur. Er was goede belangstelling. Fabrieksongeval. Giessen-Oudekerk. Dinsdagmiddag ia in de graanmaalderij van de Gebr. van Houwelingen een ongeluk gebeurd. Van den 14r-jarigen De Kreij werden de klee- ren door een motor gegrepen, waardoor hij om den as is gedraaid. Hij werd ern stig aan een oor gewond en liep een arm- fractuur op. Dr. Klein, van Giessen- Nieuwkerk, heeft den jongen verbonden. Lopik. De Raad wees het verzoek van den Kerkeraad der Ned.. Herv. Gem. om medewerking bij de oprichting eener Herv. Chr. Schoei te Lopik (dorp) af met 3 tegen 2 stemmen. Benoeming Schoolhoofd. Lopik. Tot hoofd der O. L. School (dorp) werd benoemd de heer Van Kra- lingen te Cothen met 3 tegen 2 stemmen (blanco). - I Onderwijs-vacature. Nieuwpoort. De voordracht ter benoe ming van een onderwijzeres aan de Openbare Lagere School luidt: 1. Mej. D. Benjaminse tq Capelle; 2. Mej. H. M. Stuurman te Hilversum; 3. Mej. E. Rik- koert te Bleskensgraaf. De Minister van Binnenlandsche 2 Misschien doe ik maar beter U direct te vertellen dat ik vanmorgen het heele ge sprek tusschen U en Uw vriend Heb ge hoord. Ik was op zijn verzoek bij hem gekomen om er nog eens over te praten, toen, ‘U juist kwam. Hij duwde mij in een zijkamer; hij wist in zijn zenuwachtigheid niet goed wat hij deed. Dus jij speelde voor luistervink, leelijke gluiperd? Ik kon er niets aan doen, zei «Tar bart met een onschuldig gezicht. Wilson haalde minachtend de schou ders op en lachte grimmig: Dat zal wel.Je schijnt het nog al kalm op te nemen, maar ik vertel je dat ik hier gekomen ben, om aan jq schurkenstreken paal en perk te stellen, versta je? Je menschlievende meening. dat een zekere Miss Stilling een zekere episode uit het leven van mijn vriend be hoort te kennen, wordt door ons beiden gedeeld. Maar JJ bont ir de laatste plaats

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1