200 Binnenland. dingen Plaatselijk Nieuws. itand. HEERENBAAI Foor 5000 jaren. o* jwnmi VRIJDAG IB JANUARI IMO ANUARI 1B31 INGEZONDEN MEDEDEELP'O. INGEZONDEN MEDEDEELING. NIEUW FEUILLETON. voor kennis je benoeming OM HONDERDDUIZEND DOLLAR K. en DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. irdt als voor Graaf en hls gterom en D. uurwoningen. zen de beer herbenoemd )r, Graveland van com- STOLWIJK. Maandag 22 MARKT 2 - GOUDA GEËTST GLAS MOUSSELINE GLAS en eenige to»- itter, wordt at vooretel van ing voor 1091 aangenomen. liter de ver- M, oud 26 1, 27 J. - H. N. R. Nl«uw- Stuurman isteod de uit wen van de alhier, reven: a.d. IJssel i Moordrecht ida f 19406; 19435; Jac. 5574; A. de 75;« C. Oost- N.V. H. J. 3; J. J. van Gebr. Elrin- 3oogendoom meester baron opent de ver- :aris de notu- Igekeurd. Foor wederom e verplichting s in lichame- L. Sdholen, .omen, issen-vcrbalen gemeente-ont ider van het dscommissies. bare Werken. a W. aange- Herbenoemd n, de heeren De Roman, die In dit nummer begint, is van een geheel ander karakter, dan ons vorig Feuilleton, maar zeker niet minder boeiend. i-: 4Is voorzitter en de heeren A Boer Lz. ibureau voor ter de burge- wordt gebruikt lijks uit de gw- betaling en de Ier zal geaohi»- itaaldienet, due gemeente na n, dit kapitaal lectriciteitsbe- ngewezende i worden de 1 Burger en Honderdduizend Dollar of 250.000 Gulden "worden toevertrouwd aan Dave Henderson Wat er met dat geld en met Hen derson daarna gebeurt, zal onze lezers maanden lang in spanning houden en zij zullen, als de Cou rant bezorgd is, eerst willen we ten, hoe het met den dapperen Henderson verder gaat dagavond in de Bijzondere School haar 21e jaarvergadering. Nadat de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering had geopend, bracht de secretarie het jaarverslag uit. Hierop volgden eenige voordrachten en opstellen van de werkende leden. Ter afwisseling zong de meisjesvereeniging „Dient den Heere" eenige lieden. Tusachen de verschillende nummers van het pro gramma zorgden enkele meisjes voor de gebruikelijke tractatie’s. Te ruim elf uur werd dit jaarfeest met dankzegging ge sloten. Voor reke- [out heeft de T. Terlouw n een woon- ingeschreven 19, H. P. de en J. C. de erkT A. Vis A .Dijksman 194. Voor rkol f 1090, le f 996, L. uwijk f 955. in der Gaag lema te Kra- Sterk f 415. irvliet f 143, bracht f 126, i f 125, C. f 115. •enstorten en iderhoud van ’den was de met een be- ischrijver. Bericht van Inschrijving, syn volgen» de daarin vastgentelde bepalingen tegen ongevallen venekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van Gulden by QUH Gulden bij verlie» 000 Gulden bij verlies 1OO hjj verlies ÓO dulden verlies van overleden. JUV van hand of vqét. 4vv van een oog. IVV van een duim. VV een anderen vinger. it op het L.O. en G. Gelder- d. Benoemd a. De heer C inger. reau is voor leden worden sold. Dekker, i. van J. van - Willem, ECHTE FRIESCHB Andere geleerden komen, graven den grond op en leggen de onweerlegbare bewijzen bloot, dat in den tijd, dien de Bijbel aan geeft, een geweldige overstroo- ming do landen verwoest moet hebben. Want niet alleen in Ur zijn daarvan do teekenen gevonden. 'Rog iets. Bij de sier-voorwerpen ia Ur gevonden, waren ook beelden van gouden rammen, die met hun horens vast zitten in een doornstruik. Wat kan dat anders beteekend hebben dan hetgeen, in Genesis 22 staat opgeteekend? Wat de Asyriologen (kenners van den Asyrischen tijd) hebben ontkend, wordt door de archeologen (kenners der oud^ hbid) als met voor zich zelf sprekende feiten bewezen als juist in de heeren v. d. Graat #r. uitloting van I voor den no. 36. Rondvraag. wanneer de It. it dit wacht ‘grooting. Er neer dan de men worden. de begroo- affing over- ABONNÉ’8 vap dit blad, in het bezit van ons 2000o„uxibkL1:r,1“nge looo Ameide. Aan de Chr. School alhier is voor een maand als onderwijzer benoemd de heer D. de Jong alhier. Ammerstol. Tot onderwijzeres aan de openbare school, vacature, mej. Zwartbol, is benoemd mej. Leonhard, te Schevenin- gen. ''Benschop. Voor de lichting 1932 zijn hier 15 personen ingeschreven. De gemengde zangvereeniging „Ex celsior” te Polsbroekerdam, zal onder leiding van haren directeur, den neer Kaasschieter uit Schoonhoven, op Woens dag 21 Januari in de zaal van den heer Van Eist een uitvoering geven. Loop der bevolking over 1930. De bevolking vermeerderde door vestiging met 56 mannqn en 64 vrouwen, door ge boorte met 28 mannen en 23 vrouwen, totale vermeerdering 84 m. en 87 vr., of 171 zielen. De bevolking verminderde door vertrek van 85 mannen en 83 vrou wen, door overlijden met 10 mannen en 6 vrouwen, totale vermindering met 95 mannen en 89 vrouwen of 184 zielen. De bevolking verminderde alzoo met 13 zie len en bedroeg op 31 December 1870 zielen Levenloos aangegevenèn 2. Aantal huwelijken 15. Bleskenagraaf. Bij onderhandsche aan besteding is het bouwen van een woon huis voor rekening van den heer P. kor poraal Sr., opgedragen aan W. Ouder kerk, metselwerk; B. Ooms, timmerwerk, M. A. Ooms, glas- en schilderwerk, C Smit, Jood- en zinkwerk. De verkoop van zitplaatsen in «de Ned. Herv, Kerk heeft opgebracht f 616 Brandwijk. Een 6-tal gevers heeft op voorstel van den heer J. Kara-de kerk in staat gesteld de vloer van het geheele kerkgebouw mót loopers te beleggen. Ds Ned. Herr. MiUjesvereeniginf Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en ‘-bij den Bond van Adverteerders (I.B.A.) waardoor dus onze JAN VANDERLAND adverteerders zich gegarandeerde gegevens 1 kunnen verschaffen. „Niet in eigen kracht”, heeft ruim 150 I kledingstukken uitgedeeld aan behoefti- gen in deze gemeente. Dp vereeniging heeft hiermede in vele gezinnen blijd schap verwekt. In het bestuur van de A.R. Kies- vereenigingen zijn herkozen de heeren M. Korporaal en A. Brouwer, terwijl in de plaats van den heer G. Suiker geko zen werd de heer W. Schakel. Gouderak. De heer Schieveen heeft bij publieke verkooping aangekocht de boe renhofstede van den heer P. van Eijk te Haastrecht. In de eerstvolgende raadsvergade ring zal een 5e leerkracht aan de O. L. School worden benoemd Gouderak. In den nach van Zaterdag op Zondag is de hulp van de Brandweer uit deze gemeente ingeroopen voor een brand te Ouderkerk a.d. IJssel. De brand weer rukte direct uit en heeft op het ter rein van dan brand goede diensten bewe zen. De heer J. J. Boer is benoemd tot lid van de commissie voor het electrisch bedrijf. Het onlangs opgerichte gemengd koor zal waarschijnlijk dezen winter nog een uitvoering geven. De Naaivereeniging .Altruiste’’ .hield deze week haar jaarvergadering. De klee- dingstukken, die voor de minder gegoe den waren gemaakt, lagen’voor een ieder ter bezichtiging. De leden hebben een too- 1 neelstukje opgevoerd. Tuinbouw Vereenlglng Groot-Ammers en Omstreken. Groot-Ammers. Bovengenoemde ver- eeniging hield Dinsdag 13 Januari een openbare vergadering in het café van den heer R. H. Janse aan het Schoonhoven- sche Veer. De burgemeester opende als voorzitter met een woord van welkom de Vergade ring, wejke trots het buitengewone slechte weer goed bezocht was. Spr. deelde mede, dat wegens het vertrek van den heer C. Leeuwis, secretaris der vtreeniging, be noemd is de heer W. A. ran Hof, amb tenaar ter secretarie. Besloten was, uui W. ua bestelling van het'in dit jaar door de leden benoo- digde zaad, door het bestuur zal wordep gezorgd. Hierna ving de heer J. Jonkers, tuin- bouwleeraar te Noordeloos, zijn causerie aan. Tot onderwerp had hij gekozen: „De I vruchtbaarheid van vruchtboomen wat daarmede in verband staat.” Op de leerzame rede volgden tal van vragen, die de spreker naar, genoegen beantwoordde. Omdat veel vragen verband hielden met de ziekten van vruchtboomen, waar van'du beantwoording thans te veel tijd in beslag zou nemen, heeft «de heer Jon kers zich bereid verklaard dit onderwerp in een volgende vergadering afzonderlijk te behandelen. StlerenkeurlnB. Groot-Ammers. De jaarlijksche stieren keuring zal dit jaar plaats vinden in de gemeente Molenaarsgraaf op Woensdag 18 Maart a.s., des voormiddags 10 uur. Groot-Ammers. Bij de op Woensdag 14 Januari gehouden verkooping van 9,31.00 H.A. wei-, hooi- en griendland en uiter waard In deze gemeente, ten overstaan van notaris H. G. Boks te Molenaars graaf, werden koopers: Perceel 1 A. Schep Lzn. alhier f 2500; pare. 2 en 3 G. Fredrikze alhier f MOO; perc. 4 J. Ba ron te Nieuwpoort f 3925, perc. 5 J. Schep Lz. alhier f 2000; perc. 6 H. Voor- spuij alhier f 2975. Barakken voor besmettelijke ziekten. Hardlnxveld. Tusschen de verschillen de gemeentebesturen wordt thans onder handeld over het oprichten en instand houden voor barakken voor verpleging van lijders aan bpsmetfelijke ziekten. In Zuid-Holland hebben Gouda, Dordrecht en Gorinchem aan de omliggende gemeen ten aangeboden om de patiënten even tueel in de in die steden aanwezige ba rakken op te nemen. Het gemeentebestuur van Gorinchem vraagt -voor het beschikbaar houden van een barak voor de omliggende ge meenten een bedrag van 6 cent per in woner en per jaar, hetgeen beteekent, dat de omgeving jaarlijks aan Gorinchem voor dit doel zal moeten offeren pl.m. f 3000 per jaar. B. en W. van Hardinxveld zonden naar aanleiding van de vraag om te de zer zake mede te werken aan hunne ambt- genooten van Gorinchem een schrijven, waarin zi,' verklaren dat naar hunne mee- aing als beginsel moet gelden, dat de kosten, uit de getroffen regeling voort vloeiend, worden gedragen door de kas sen der betrokken gemeenten, naar het belang, dat zij er elk bij hebben. Het bleek B ep W. niet, dat bij het ontwerpen van de overeenkomst, dit be ginsel ds JeidgpÏJe gedachte is geweest. Zij verzoeken het gemeentebestuur van Gorinchem hen bmtrent de kosten Van oprichting enz. van de barak eenige in lichtingen te willen verstrekken. De kosten, welke de z.f. buiteaftznesn- R.-K. Klesvereeniglnfl. Oudewater. In de jongste vergadering van de R.-K. Kiesvereeniging zijn, na een inleiding door den voorzitter, 6 personen gekozen voor de groslijst voor de Prov. Statenverkiezing. De stemming had den volgenden uitslag: Von Fisenne, Gouda, 31 stemmen; Dr. Hofman, Gouda, 31 stemmen; A. Kasbergen, Oudewater, 22 stemmen; J. Hoogenboom, Oudewater, 18 stemmen; G. Bullen, Voorhout, 12 stem men; B. v. d. Maat, Oudewater, 10 stem men. Hierop hield de he&r G Btfilen, burge meester van Voorhout, een rede over: „De taak van de leden der Provinciale Sta ten”. De spreker wees hierbij op de be- teekenis van de komende verkiezingen. De belangstelling was matig. „Huiszorg”. Papendrecht. Onder voorzitterschap van mevr. Posiema‘Reeders werd de tweede ledenvergadering van de vereeniging „Huiszorg” gehouden. De opkomst der leden was niet groot. Het voorloopig be stuur werd tot een blijvend gekozen. Mevr. Postema—Reeders is voorzitster, mevr. J. T. Visser—Ijzerman penningmeeste- resse en mevr. VisserDicke secretaresse Benoemd werd een financieels commissie voor het jaar 1931, bestaande uit de da mes -mevr P. BesemerVlot en mevr. Meeuse—«Kraaijeveld. Voorts werden de voorstellen omtrent statuten en reglemen ten met algemeene stemmen aangeno men. In haar sluitingswoord dankte de voor zitster het Groene Kruis-bestuur, dat zoo welwillend was om voor dezen avond de zaal kosteloos beschikbaar te stellen. In de vergadering van do commis sie trtt wering- van schoolverzuim ia tot voorzitter gekozen de heer G. Rijndijk en tot secretarie de heer Joh. H. Köhler. Het aantal ingeschrevenen bij het correspondentschap der arbeidsbemidde ling bedroeg per,3l December 181, dit is 20 meer dan per 30 November. Thans bevindenden zich 78 Ingeachre- ven werkzoekenden in de werkverschaf fing te Giethoorn. Polsbroek. B en W. hebben eaa do Pros' Ulr. Elactr Mij. vergunning ver leend, voor den bouw van een tranafor- matorgebouw op het perceel bij den heer Joh. Spinhoven,* zulks ter verbetering van de stroomlevering. Voor de lichting 1932 zijn In deze gemeente 7 personen ingeschreven. Loop der bevolking over 1930. De bevolking vermeerderde door vestiging met 36 mannen en 34 vrouwen, door ge boorte met 11» m. en 0 vr., totale vermeer dering met 43 m. en 43 vr. of 89 zielen. De bevolking verminderde dooor vertrek met 88 m. en 88 vr.» door ovsrlijdsn mot 6 m. «n vr., totals vormindorinf mst Advertentiên Van 1 tot 6 re sell f 1.80: elke regel meer ƒ0120 BH 8 maal plaatsing 8e maal f 0.10 per regel. Tuieriien den tekst drievoudige prijs. DE MERAPI-RAMP. f 150.000 afgedragen. Blijkens mededeeling van den secreta ris van het Merapi Comité is gisteren telegrafisch honderd vijftig duizend gul den ter beschikking gesteld van den gou verneur van Mid den-Java, met verzoek deze en nog later over te maken gelden, aan te wenden ter leniging van de nooden van de slachtoffers van de Merapi-uit- barsting. Binnen enkele dagen zal een tweede verantwoording van de later ingekomen gelden plaats vinden. Het Gironummer van het comité waarop men bijdragen kan storten is 172700. DE GOEDERENTARIEVEN DER SPOORWEGEN. Een onderzoek. Dc minis+er van waterstaat heeft thans uit overweging, dat het wenschelijk is, een onderzoek te doen instellen naar de huidige goederen tarieven der Nederiand- sche Spoorwegen en meer in het bijzon der omtrent die voor den uitvoer van land- en tuinbouwproducten, een missie benoemd, aan welke wordt opge dragen, een onderzoek in te stellen naar de vragen: a. of en in hoeverre het peil van de tarieven der Nederlandsche Spoorwegen voor uitvoer van land- en tuinbouwpro ducten, ook in vergelijking mot de tarie ven van landen, waarmede Nederland, wat dien uitvoer betreft, moet concurree- ren, gerechtvaardigd is, dan wel verla ging, behoeft; b. of en in hoeverre ook overigens het spoorwegbeleid ten aanzien van de goe deren tarieven wordt en moet worden be- heerscht door commercieele en financieels overwegingen, dan wel behoort te zijn ge grond op economische overwegingen van anderen aard. In Pompei© zijn nieuwe vondsten ge daan, die terecht bewondering wekken. In de puinhoopen van deze stad, die in het jaar 79 na Christua door een uitbar sting van den Vesuvius werd verwoest, vond men prachtige zilveren serviezen, fijnbewerkte spiegels met kunstig ver sierde handvatten enz. Dat is dus bfpia 19 eeuwen geleden en we zien er uit, hoe toen de kunstnijver heid vrijwel even hoog stond als nu met onze zooveel verbeterde techniek en an dere hulpmiddelen. Wij kunnen wel met onze machines per dag honderden van zulke geciseleerde spiegelhandvatten ma ken, maar een mooier of nieuwer ont werp maken, kunnen we nog niet. Nu gaan we wat meer terug in de ge schiedenis. Negentien eeuwen waren we, mu gaan we veel verder, twintig, dertig, veertig tot vijftig eeuwen toe. Toen was de mensch toch nog wel in het begin der beschaving, toen moest hij zien tevreden stellen met de eenvou digste werktuigen en wapenen, en het maken van kunstvoorwerpen bestond toen natuurlijk in. het geheel niet zou men denken. *Wie zoo denkt, vergist zich. We heb ben onlangs een kort bericht gehad, mel dend, dat in Ur bij opgravingen belang- rijke vondsten waren gedaan. Wat die vondsten zijn, vernemen wa nu. In dat Ur der Chaldeeën, in die koningsstad van voor bijna 50 eeuwen, rijn nu tal van voorwerpen gevonden, die bewezen, dat ook toen reeds de kunstzin bloeide en dat in dien tijd reeds de kunstvaar digheid de schoonste voorwerpen wist te vervaardigen. Er zijn gevonden kunst voorwerpen van goud ,lhpie, lazuli, van spade, er zijn aangetroffen harpen, prachtig ingelegd met gouden figuren, fundamenlten van enorme paleizen en zelfs zijn er bewijzen, dat er destijds reeds' een museum van oudhden heeft be staan. In de graven van hooge personages liggen de dooden, omringd door een groot aantal dienaars en dienaressen, die ge dood werden om hun meester in het hier nlmaals te dienen. Een bloedig en wreed gejoof, maar toch ook hot bewijs, dat de menschen uit dat weinig bekende ver leden reeds het geloof hadden aan een voortzetting van het leven na den dood. En dan is er nog iets gevonden. Eerst een korte toelichting voor het geen volgt. Er rijn boeken verschenen van geleerde en scherpzininge onder zoekers, die betoogden, dat do Bijbel in strijd was met hetgeen hun de geschie denis én de wetenschap hadden geleerd, en dat dus bepaalde hoofdstukken uit den Bijbel niet juist konden zijn. Dal gold ook voor den zondvloed. i Doch wat zien we nu in Ur? Bij de opgravingen daar, vindt men duidelijk de sporen van versohiHende tijdperken, de ruïnes van een stad, die verwoest is geworden en op welker puinhoopen dan weer een nieuwe stad werd opge trokken. In die puinhoopen liggen na- tuurlijk ook allerlei reètanten van de be schaving -uit dien tijd: scherven, stukken van werktuigen, huisraad enz. De ge leerden, die de ruj’nes onderzoeken, kun nen in die puinhoopen en in die restanten lezen, als in een opgeslagen boek en af leiden, uit welken tijd" een bepaalde 'ruïne ia. Doch dan komt er tusschen twee van zulke lagen in, een jaag zonder eenig puin, zonder eenig overblijfsel van door menschen vervaardigde dingefl. Er ligt alleen een dikke' laag slib, die zonder eenige twijfel afkomstig moet zijn van een hevige overatrooming. De Duitache geleerden, die de hier boven bedoelde boeken schreven, zeiden: Zondvloed? Neen, die kan er niet rijn ïeweest. ten aan de centrum-gemeenten voor dit doel betalen, loopen sterk uiteen. Zoo be talen b v. de buitengemeenten aan Zwolle (ongeacht da vorplegingskosten) een jaar lijksche bijdrage van één cent per inwo ner. Het is daarom wellicht gewenscht, dat de besturen der belanghebbende ge meenten eens over het kostenvraagstuk conferee ren. Hoenkoop. Loop der bevolking over 1930. De bevolking vermeerderde door vestiging met 36 mannen en 31 vrouwen, i door geboorte met 7 m. en 12 vr., totale vermeerdering 43 m. en 43 vr., door over lijden met 3 m. en 2 vr., total® vermin dering met 49 m. en 45 vr., of 94 zielen. De bevolking verminderde alzoo met 8 zielen en bedroeg op 31 December j.l. 582 zielen. Aantal levenloos aangegeve- nen 2, aantal huwelijken 4. Hoenkoop. Het aantal ingeschrevenen voor de lichting 1932 bedraagt 4. Jaarsveld. De collecte in de Ned. Herv. Kerk voor het weduwen- en weezenfonds heeft opgebracht f 11,03. Lekkerkerk. Voor de loting voor de Nat Militie, lichting 1932, hebben zich ter secretarie 56 personen aangegeven. Het proces van den Ambachtsheer dezer gemeente tegen de landeigenaren over het vischrecht in den polder, begint zijn einde te naderen. De Hooge Raad te ’s-'Gravenhage ral op 20 Februari ar rest wijzen. De heer D. de Vries is in het bezit van een beer (gesneden) van buitenge wone grootte. De hoogte ‘beefraagt 1,08 M., de lengte van snuit tot staart 2,21 M terwijl de omvang achter de voorpooten 2.13 M bedraagt Men schat het ge wicht op 950 pond. Op de groslijst van candidaten voor de a s. verkiezing van leden voor de Pro vinciale Staten, heeft de Vrijheidsbond, afd J,ekkerkerk, geplaatst de heeren Dr T. Beekenkantp te Gouderak (aftr.), J. Beijen te Bodegraven, C. G. Roos te Lek kerkerk en J. de Groot Jacz. te Berken- woude. Meerkerk. De heer J. A. W. Berghauser Pon', ’’Mgde a*n de Universiteit te Utrecht voor het doctoraal examen ge- gee.tkMcj. A. v. D6alhier is bij het wa terscheppen' uitgegleden en in het Mer- wede-kanaal gevallen. Gelukkig wist ze zichzelf te redden. De handel in kaas was deze week wat vlugger. Men besteedde voor hooi kaas met R3I. f 30-34 de 50 K G. Vette varkens gelden 22 en 23 cent por half KXJ., naar gelang gewicht en be stemming. Handel stug. 50-jarig bestaan van de Moordrechtsche Ijsclub. Moordrecht. Dinsdagavond is in het „Posthuis” het vijftig-jarig bestaan van de Moordrechtsche Usclub feestelijk her dacht. Vooraf werd er een receptie ge houden, die druk werd bezocht. Er waren vele bloemstukken, in hoofdzaak gezon den door de plaatselijke <ereenigingen Te ongeveer acht nur was de groote zaal geheel gevuld met leden en belangstel lenden. De voorzitter, de heer W. J. Vis, sprak het openingswoord. Spr. huldigde den heer Van der Kuy, die vanaf de op richting lid der club was geweest. Hem werd een mooie bloemenmand geschon ken. Het programma werd verzorgd ddor de heeren Kees Klaare, Bram Flora en Harry Martens, humoristen uit Rotter dam. De wijze waarop dit drietal zich van zijn taak heeft gekweten verdient al len lof. Niets heeft het onbeproefd gela ten om alles zoo keurig mogelijk af te werken. Zoowel met humor als meer ern stige levensliedjes had men veel succes. De voorzitter bracht hen aan het eind van het programmat, hartelijke woorden van dank. Het gezéllig samenzijn, dat thans volgde, stond onder leiding van den heer Martens on geer half uur nadat het officfeele programma was afgeloopen, liep ieder met fluit en muts verkregen uit den wonderpomp die op het tooneel deze voorwerpen uitpompte. Er heerschte een ongedwongen feestvreugde. Eeix auto is tegen het woonhuis van den heer H. gereden. De gevel bekwam hierdoor ernstige schade. Tijdens den dienst in de Ned. Herv Kerk is ten bate van de diaconie een gift van f 25 gecollecteerd. De heeren H. Frederikf, J. van der Gaag. L van Vliet en B. van Gent heb hen zitting genomen in het bestuur van de wóningbouwvereenigin.g „Moordrecht”. Tot rijksveldwachter in deze ge meente is benoemd de heer Arende, voor heen agent van politie te Schoonhoven. Gistermorgen had een botsing plaats tusehsen twee auto’s. Beide wagens wer den beschadigd. De politie stelde een on derzoek naar het gebeurde in. De heer C. A. Verstoep heeft be dankt als bestuurslid van den Oostpolder De bouw van een woonhuis voor den heer IJ. de Jong ie opgedragen aan de heeren F. Vink en Zn. Nleuwland. De Chr. Jongel. Vereen, op Gsrsf. GrondslM hield Dlns- Fabrieksongevallsn. Nieuw-Lekkerland. Dinsdag is de ijzer- werker P. de G., werkzaam bij de firma L. Smit en Zoon te Kinderdijk, van een been ernstig gekwetst werd. 'Hij is terstond ladder gevallen, waardoor zijn rechter- naar Dr. D. J. Terpstra gebracht, die geneeskundige hulp heeft verleend. De arbeider C. Boom, werkzaam bij de firma J en K. Smit te Kinderdijk, kwam Woensdag tijdens zijn werkzaamheden met de linkerhand in aanraking met een schaafmachine, waarbij hij een deerlijke verwonding bekwam. Dr. van Waashpr- gen heeft geneeskundige hulp verleend. Nieuw-Lekkerland. De gemengde zang vereeniging „Amicitia” en het mannen koor „Zanglust”, welke beiden zijn aan gesloten bü den Bond van Zangvereeni- gingen „Eendracht maakt macht”, nemen deel aan het concours van genoemden bond op 14 Mei (Hemelvaartsdag) te Puttershoek. Mede in verband met de lage var- kensprijzen hebben dezen winter veel huisslachtiqgen plaats in vergelijking met jaren. Noordeloos. De diaconie der Ned. Herv. Kerk heeft een aantal werkloozen le werk gesteld met het graven van slooten enz. Verschünt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Priit by vooruitbeta ling: voor Bohoonhoven per 8 .maanden ƒ1.25: p. post 1.50. Met verzekering 15 ceuts meer. No. 6837. NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT SCH00NH0VEN5CHE COURANT j Telef. 20. T»l.-«dro«: Vannooten. 8. W. N. VAN NOOTIN, SCHOONHOVEN. HAVEN 2». Pootrokralas 18763.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1