I I I i SCH00NH0VEN5CHE COURANT f Piotenollne, ONTVANGEN I Plaatselijk Nieuws. iken md. Binnenland. BAHLMANN GOUDA I I Hl I I 1 DE CENTRALE1 Het vraagstuk van den grond. JARI 1931 VRIJDAfl 23 JANUARI 1331 No. WHO- Mo JAAROANS NIBWSBIAD VOOR ZUID HOLLANDEN UTRECHT Postrekening INGEZONDEN MEDEDEELINQ. INGEZONDEN MEDEDEELINQ. INGEZONDEN MEDEDEELINQ. hare W. B. te J. de R. ff INGEZONDEN MEDEDEELINQ. )ud 21 j., DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. ibare veis Haatten b en val- i Woudri- 10 subs. JAN VANDERLAND MARKT - - GOUDA LICHTPLATEN VOOR ETALAGES a EN GLAZEN DEURPLATEN Thans kan dus de inzameling van gel den door het Merapi-oomité worden ge staakt hol, de kar aan den kant van den dijk 1 en de kar op den weg voorkomt en geneest pootzlekte, bevordert den snelleren groei van varkens Prijs tl. 1.75 per pak Indien niet in Uw plaats verkrijgbaar, schrijft dan aan de Imp.; Kuypers Co, Maastricht rzien van A. M. te wil ma- e situatie n niet, of tdroppels, heeft. GEN DE TEIN. niet invoe- Ned. Herv. On» restant WINTERMANTELS NOGMAALS STERK IN PRIJS VERLAAGD - (Ook in blauw en zwart) CHEM. 1931. it op den te Uden- Extra voordeelige aanbieding in REGENMANTELS en HOEDEN den: J. de h.; A, M. C. de K. A. B. te Een schitterende collectie Japonnen en Hoeden voor hot a.s. Voorjaar 0. 0. te h. en ver ge Hi ƒ0.10 tekst i oud 67 j., G. A. 3te Vflü P. een bloed- k ook pro- Ons blad Is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.H.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. J. Jonge- mdeel aan t staat. In Joakoopers i. Pleiter iak, sub*. de Ned. Herv. Gemeente van Sluipwijk, onder leiding van den heer J. G. Ro- meijn, een welgeslaagde uitvoering gege ven. De zangnummers voor gemengd koor weiden op uitstekende wijze uitgevoerd. Het kerkgebouw was ruim gevuld met belangstellenden. De Reeuwljksche en Slulpwljksche Plassen. Reeuwijk. De raadsleden, de heer en J, Reer, Schouten en J. van Roon zijn be noemd tot leden der commissie belast met het toezicht op de van gemeentewege opgerichte zwem- en badinrichting aan de Reeuwijksohe en Sluipwjjksohe Plas sen. met dich- der, an- len, even- e courant ANNA PAWLOWA. f De wereldvermaarde Russische ballet danseres Ana Pawlowa, die binnenkort het tooneel zou verlaten, en thans in ons land een afacheidstournee zou maken, werd te 's-Gravenhage ziek en is daar hedennacht overleden. onden wij merker te ,k betreft, ij gaarne, at onzen LET. Rechtbank ippers W. beiden te let uit de stolen ten mnis luid- 20 dagen Jacobi-kruikjejbleek te zijn. Blijkens den vorm was hand gemodelleerd. Ze schijnlijk uit het laatst di Ook kwam nog een tin voorschijn, geheel met figu met Duitsch opschrift. I Vraag een» den weduwen lector bo bs. 1 d. h. van S. te D. van G. h.; G. D. h.; G. de d. h.; A. f 16 subs. ABONNÉ’S van dit blad, in het bezit van ons Bericht van Inschrijving, «ijn volgen? de daaiin vastgestelde bepalingen tegen ongevallen 2000ïïe::hXT,,“nge 1000 overleden. 300 van hand 2oo wlar «chtgenootan vo» luimden «en tevensverz* kering te sluiten, wat ar In hen omging toen da slag kwam. Durft gij dan nog te zeggen, dat een polls voor U overbodig Is? Vraag heden nog onze tarlevea RUNSTRAAT DEN HAAG Ivertentiën: Van 1 tot 0 re- rela <1 80; elke regel meer ƒ0.20. tij 8 maal plaatsing 8e maal per regel. Tusschen den drievoudige prijs. dor proza éénzijdig juist in ker’’ den in te la- leel op de ijkste, dat 1 is, of te DE MERAPI-RAMP. Voldoende steun. De voorzitter vain het Merapi-comité, Dr. C. J. K. van Aalst, heeft van den president van het Centraal Comité te Ba- tavia telegrafisch bericht ontvangen, dat thans voldoende fondsen ter leniging van den nood der slachtoffer» van de Mera- pi-ramp aanwezig rijn. Bazar. Stolwijk. Bij gelegenheid van het 25- jarig bestaan de* zangvereeniging en het 12-jarig bestaan der muziekvereeniging wordt alhier op 29, 30 en 31 Januari a.s. in de zaal van den heer G. Romeijn een bazaar gehouden. De heer burgemees ter, baron Van Hemert tot Dingshof, heeft zich bereid verklaard dezen bazar op Donderdag 29 Januari, des namid dags te 2 uur, te openen. Om 3 uur zal de zaal voor den verkoop worden open besteld. De opbrengst van dezen bazar komt aan verschillende nuttige instellin gen ten goede. Op he* beroep, ingesteld door den heer A. J. den Duif, tegen een afwijzende beschikking °P verzoek om vrij- om de con- n gehost en i en Wad- g was de m had hem maar hern getuige een don grond i hem zat, rwerp een neus be- ebben hem VerBohbnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Prijs by vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden ƒ1.25; p. post Met verzekering 15 cent» meer. I van de pacht is dus de zaak die evenwicht schept tusschen het voordeel van het wonen en werken bin nen de grens en de offers, die men zich moet getroosten wanneer men op de grens zijn renten opslaat. De pacht bewerkt dus een aftrek op het resultaa't, hetwelk bereikt wordt binnen de oever van den vijver. Deze aftrek bedraagt zooveel, dat het zuivere resultaat vrijwel overal gelijk wordt, n.l. gelijk aan dat van op de grens Zoo is dus die pachtwaarde van den grond te vergelijken bij een schaaf, die het algemeene loon voor een ieder met ongeveer gelijke prestatie, overal vrijwel op een gelijke hoogte stelt. Bij dit maatschappelijk economisch proces blijkt duidelijk, dat hoe verder het water buiten de oevers treedt, m.a.w hoe grooter de nederzetting wordt, hoe grooter oppervlakte grond er dus moet worden aangemaakt, hoe giooter het verschil wordt tusschen centrum en zoom en hoe grooter de pachtwaarde en daar mede koopwaarde van den grond dus wordt. Tot welke groote hoogte deze waarde kon stijgen of ma.w. hoe hoog het pro fijt van het voeren eener zaak in het cen trum van een moderne nederzetting (de groote stad) wel kon worden, laat rich afleiden uit het feit, dat het terrein van het Paleis van Volksvlijt in Amsterdam voor f 2 000.000 werd verkocht. In de stad Groningen is pas een terrein van 60 vierk. M. verkocht voor f 120.000. A. BEVENSTER. voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam’, van 1 AA Gulden bij verlien Gulden by verlies van 1W van een duim. vv een anderen vinger. v. Oosten, veest, had- >r de Wad- Zij waren tan. ooren volg- vond dat •hen wijzer veen heeft ik gestaan lukkig zijn ju burgo- r toch ko- b drie de lig: samen ie de eisch boete subs. Uitvoering. Benschop. Voor een overvolle zaal gaf de Gem. Zangvereniging „Excelsior” te Polsbroekerdam, onder leiding van ha ren directeur, den heer Kaasschieter, uit Schoonhoven, haar tweede uitvoering. De voorzitter, de her D. J. van der Grift, heette de aanwezigen, inzonder heid mevr. Van der Goes en mevr. Van Beusekom, hartelijk welkom. Het programma, werd aangevangen met gemeenschappelijk te zingen 't eerste couplet van het Wilhelmus, terwijl het tweede en derde door den vereeniging al leen werden gezongen en 'verdienstelijk ten gehoor© werden gebracht. Het tooneelspel getiteld „De Macht der Vrouw”, dat nu volgde, werd zeer goed vertolkt. Hierin werd op geestige wijze aangetoond, dat, hoewel men in don re gel de vrouw rangschikt onder het zwak- ke geslacht, zij, ondanks heftige protes ten van manlief, haar wil toch weet door te drijven. Dat een en ander de lachspie ren nog al in beweging bracht, laat zich begrijpen. Hierna wederom een drietal zangnun> mers: „In den Nacht”, „Zomer-avond- lied” en „De Spijskaart”. Vooral met het laatste nummer oogstten zij veel succes. Thans volgde „Een Kerstavond”, too- neelspel in twee bedrijven. De rollen hiervan waren alle in goede, handen en werden uitmuntend vertolkt Het publiek bracht de spelers een welverdiend ap plaus. Na de pauze weder enkele zang nummers, t.w. „Morgenhymne”, „Moe der en Kind” en „Avondlied”. Het humoristisch getinte tooneelspel „Tweede oude Vrijers" werd heel goed opgevoerd en ook de spelers hiervan mochten een warm applaus ontvangen. Als laatste twee nummers van het programma volgden „Zangersmarsch”- en het gemeenschappelijk gezongen „Wien Neerlandsch Bloed”, stelling van den dienstplicht, terzake per soonlijke onmisbaarheid, is andermaal, nu door de Kroon, afwijzend beschikt. Den Duif, die reeds in militairen dienst is, zal dus zijn dienstplicht moeten blijven vervullen. PLOTSELINGE DOOD. Bergambacht. Donderdagavond had al hier een tragisch sterfgeval plaats. De dienaar van de politie, de heer G. de Groot, die reeds 20 jaar in deze gemeen te die betrekking waarnam, en die den laataten tijd lijdende was aan zijn -hart, werd gisteravond geroepen om een dron ken persoon te arresteeren. In de Raad huisstraat 9 vond hij den beschonkene. Toen hij dezen wilde wegbrengen, verzette de man zich, waarop De Groot plotseling ineenzakte en dood bleef liggen. Nadat het lijk in het Raadhuis was ge bracht, werd dr. Bouman geroepen, die den dood constateerde, waarop het stof felijk overschot naar de woning is ver voerd. Men kan zich den toestand van zijn vrouw en kinderen indenken, die hun man en vader plotseling op zoo tragische wijze verloren. Verbouwing O. L. School. Capelle a.d. IJssel. Gisteren hield de gemeenteraad een spoedeischende verga dering. Er werd op voorstel van B. en W. besloten verschillende bezuinigingen tot een bedrag van ruim f 8000 door te voe ren inzake het bestek voor de verbou wing van de openbare lagere school H- Bij de publieke aanbesteding bedroeg de laagje inschrijvingssom f 42,021. Nu wil len B. en W. een herbesteding houden aan de hand van het gewijzigde bestek. Een voorstel van den heer J. Schouten, om de gangvloeren en den wand te be tegelen inplaats van met terrazzo te be handelen, werd aangenomen met 6 tegen 5 .stemmen Daarna is het voorstel van B. en W. goedgekeurd. 1 Januari. de Jong 1 de Lan- Wie Is de eigenaar? Schelluinen. Het eigendomsrecht van het dorpsplein, de z.g. Buurt, dat de ge meente volgens oude papieren bezit, wordt thans betwist door het Herv .Kerkbestuur dat volgens nog oudere documenten meent eigenaar van dezen grond to zijn. Er vaMen op dit openbare plein din gen voor, die de kerkelijke ambtsdragers niet overeenkomstig hun beginselen ach ten. Zoo geeft de muziekvereeniging daar wed eens een zomerconcert op Zaterdag avond; ook kwam er wel eens een roode auto voor socialistische propaganda. Het kerkbestuur is voornemens een hek te plaatsen om haar vermeend eigen dom en tracht nu van het gemeentebe stuur, ook door tusschenkomst van no taris Brouwer uit Gorinchem, gedaan te krijgen, dat dit zijn aanspraken laat va ren. Daar de gemeente langer dan 30 jaar ongestoord in het bezit van het plein is geweest, verwacht men, dat de pogingen van do kerk niet zullen sla gen. Schelluinen. Als gevonden voorwerp is bij de gemeentepolitie een lantaarn- kop van een auto aangebracht. Op Dinsdagavond a.s. houdt» in de Herv. Kerk Ds. H. A. Leenmans uit Delft een rede over het Bijbelsche onder werp: „Aan de rivier, gaande naar Aha- va” (Ezra 8 15). Streefkerk. Bij besluit van Gedeputeer de Staten is bepaald, dat dit jaar de kooi eenden moeten worden opgesloten of ge hokt gedurende het tijdvak van 1 Juli 15 September. Streefkerk. Dinsdagavond hield de kin- derzangvereeniging, onder leiding van den directeur, den heer 0. Verhey, een uitvoering in een der lokalen van de 0. L. School I. De kleinen mochten zich in een groote belangstelling verheugen en kregen na ieder uitgevoerd zangnum mer en ieder stukje tooneelspel een harte lijk applaus. ten goede komen aan de diaconie der Ned. Herv. Gemeente. De loop der bevolking voor deze ge meente over het jaar 1030 geeft de vol gende cijfers: Op 1 Jan. 1930 telde onze gemeente 4352 inwoners. Dit aantal ver meerderde in den loop des jaars met 291 personen en wel, door geboorte met 90 en door vestiging van elders met 201. De vermindering beliep 286 personen, waar van 43 door overlijden en 242 door ver trek naar een andere gemeente. We zijn dus met 6 inwoners omhoog gegaan. Het jaar 1901 begon dus met 4358 inwoners. Lekkerkerk. De meubelmakersleerling J. T. 8. geraakte aan den Tiendweg met fiets en al te water. De heer J. v. d. Graaf Azn., die juist passeerde, wist hem behouden op het droge te halen. Gevonden een rijwielpomp, te be vragen bij den rijksveldwachter Merk. Mej. P. de Jager Ad., heeft bedankt als commiss&resse van werktuigen der gymnastiekvereenigingen „Kracht door Oefening" Meerkerk. De heer H. van Hof, onder wijzer aan de openbare school, heeft we gens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd, eervol ontslag uit zijn betrekking aangevraagd. Op de aanbeveling voor ouderling in de Cehr. Geref. Kerk komen voor de heeren A. H. Sommer en A. van der Ham. Men besteedde deze week voor kaas met R M. Ie kw. f 3234 en voor 2ö kw. f 2831 de 50 K.G. Vette varkens gelden 20 a 22 cent per H K G., naar gelang gewicht en bestemming. Handel stug. Moordrecht. Bij het 50-jarig bestaan van de Moordrechtsche Uaclub heeft „Kunst na den Arbeid” aan deze ver eeniging een enveloppe met inhoud ge schonken, om te gebruiken tot verminde ring van den schuldenlast, die op de nieu we bestuurstent rust. Donderdagavond zal de propaganda- avond gehouden worden van de afdeeling Volksonderwijs. Het woord zal gevoerd worden door den heer P. C. den Ouden van Rotterdam. De afdeeling tooneel ver leent medewerking. Als het telefoonkantoor te dezer plaatse voor het publiek gesloten is, kan men zich vervoegen bij d^n. heer A. Mep ten alhier, om te telefoneeren. Moordrecht De derde Nutsvand van dit seizoen' zal gehouden worden op Dinsdag a.s. in het „Posthuis”. D» heer Jan Boezer, van Den Haag, zal verschillende voordrachten ten beste geven. Zang- en Tooneelavond. Nleuwerkerk a.d. IJssel. ïe Zangver- eeniging „Percévérance” hidd Dinsdag avond voor donateurs en gejioodigden en Donderdagavond voor het publiek, een uitvoering in de zaal van den heer Boerop. Beido avonden was de zaal ge heel gevuld met belangstellenden. Zoo wel zang als tooneel vielen goed in den smaak. Vooral de „Zigeunerinnen” en „Tante Jutta” werden prachtig gespeeld. Oud-Alblas. De bakker 41b. de Jong behaalde deze week te Deventer den len prijs (een Probat-deegmachiie) voor zijn wittebrood. De volgende week zal de stemming plaats hebben over het al dl ren van een Kiescollege in da Kerk. Loop der bevolking ovir 1930: Aan tal inwoners op 1 Jan. 846 mannen en 313 vrouwen, totaal 125f, geboren 16 m. en 16 vr. Gevestigd 33 in. en 31 vr., overleden 6 m. en 5 vr. Verdokken 50 m. en 45 vr. Vermindering 7 m. en 3 vr. Aantal inwoners op 1 Jantari 1931 639 m en 610 vr., totaal 1249. Op hol geslagel. Ouderkerk a.d. IJssel. D(|)r het breken van een streng sloeg de ihit van den kruidenier Kreuk in den C ‘Oenenijdk op hol, de kar aan den kant van den dijk tegen een heg achterlaten Het paard werd in de Schans gegrepen en de kar met vereende krachten wee op den weg gebracht. Behalve materieep schade liep alles goed af. Uit de 16de eeuv. Ou dewater. Er is hier |>ij graafwerk in de buurt Roozendaal ejn oude gave urn gevonden, welke, na gtondige reini ging, een Jacobi-kruikje bleek te zijn. -i nog met de dateert waar- r 16de eeuw, ten bordje te ten bedekt en Je voorwerpen zijn ongeschonden te voor^hijn gebracht Papendrecht. In een gelouden leden vergadering van de damcljb werd thans een definitief bestuur gekejen, bestaande uit de heeren H. van R$ü. voorzitter, A. de Waal, secretaris en H Dekker, pen ningmeester. Hadden de eiyste twee hee ren reeds zitting in het 4>orloopige ber stuur, de laatste werd gekozen voor den heer Stehouwer, die reedsleenige weken geleden als lid had bedank] De voorzitter kon met genoegen constateren, dat de club de goede richting uiting Zang-ultvoerllg. Rseuwljk. Dinsdagavond heeft de Chr. Zangvsrssniginf in hst Kfkgsbouw van Jonge Liberalen. Arkel. Dinsdagavond j.l. werd in de zaal van den heer W. v. Steenis een pro- pa^anda-avond gehouden van den Bond van Jonge Liberalen. De heer van Uzeren opende den avond met een hartelijk welkom. Daarna hield de heer De Bruijn «en inleiding over het onderwerp: „Wat kan door vereenigingsleven onder de jeugd worden bereikt.” Spr. zeide meermalen menscheh te heb ben aangetroffen die feitelijk niet wisten wat staatkunde is, of liever gezegd hoe de Staatsmachine draait, dit zijn niet al leen de ongeschoolden, doch ook zij die middelbaar onderwijs genoten, omdat niet op alle middelbate scholen staathuishoud kunde wordt gegeven. Spr. meende de jeugd wat bij te moeten brengen, waar van zij op rijperen leeftijd .genot kan hebben. Dat.is volgens hem te bereiken door ontwikkelingscursussen te organi- seeren. Daardoor zal men weten aan wel ke zijde van het staatkundig terrein men zich moet scharen. Hier op werd van de film van de Lib. Staatspartij „de Vrijheidsbond” 3 acten vertoond. Vervolgens gaf de heer F. den Hartog eenige gedichten ten beste en voor afwis seling nog eenige voordrachten, begeleid door mevr. Den HartogKooij. Dat oen en ander zeer in den smaak viel bewees het luid applaus. Bleskensgraaf. Tijdens den leesdienst in de Ned. Herv. Kerk werd ten behoeve der kerk weder f 40 gecollecteerd. In het vorige jaar zijn slechts 6 personen in deze gemeente overleden, wat zeker op een zielenaantal van 1100 geinig is. Geen opheffing van Garnizoen. Gorinchem. Van militaire zijde wordt medegedeeld, dat een overplaatsing van het le Regiment Onbereden Artillerie voor zoover daarvan sprake mocht zijn geweest, thans geheel van de baan is. Proeftuin en Tuinbouw. Gorinchem. Allengs meer gaat men zich hier en in de omgeving op betere cultures in den tuinbouw toeleggen. Dat is trouwens ook de eenige manier, om het zoo belangrijke tuinbouwvraagstuk in deze streken tot een goede oplossing te brengen. Gedurende de laatste twee jaar, dit is dus na de oprichting van het voorbeeld bedrijf, zijn te Gorinchem, Woudrichem, AUmkerk, Vuren en Dalem, Arkel, Be werken en Werkendam, niet minder dan 3600 éénruiters plat glas dus aan gelegd, terwijl alleen in de twee laatst genoemde gemeenten daarenboven 450 vierk. M. staand glas is opgericht. De glascultures in de gemeente Har- dinxveld namen de laatste jaren met pl.m. 50 pCt. toe. Voorts is de vijfde druivenserre in aanbouw en de «-zesde reeds in besteding. En dit alles,terwijl ook in den tuinbouw een ernstige crisis heerscht. Hoe sterk zou de toename ge weest zijn, indien in plaats van tegen slag voorspoed in deze bedrijven gecon stateerd had kunnen worden! Gouderak. Tot bestuursleden van de Ziekenkas „Ondersteuning zij ons doel”, zijn herkozen de heeren D. van Dijk en A. Borst en gekozen de heer Anth. Kok en in de commissie van toezicht zijn de aftredende leden herkozen. De nieuwe gemeente-ontvanger. Hoog-Blokland. De heer A. P. de Jager, die onlangs tot gemeente-ontvanger werd benoemd, heeft zijn aanstelling als zoo danig ontvangen, zoodat hij binnenkort deze functie zal kunnen aanvaarden. —De collecte, welke Zondagmorgen in de Ned. Herv. Kerk is gehouden tep behoeve van noodlijdende kei ken en per sonen, heeft opgebracht f 12,65. Gemeenteraad. Lekkerkerk. De gemeenteraad is tegen Woensdagn>28 Januari, des namiddags 2 uur, in openbare vergadering bijeenge roepen. De bus, welke bij het sluiten van huwelijken op het gemeentehuis na afloop der plechtigheid wordt gepresenteerd, be vatte bij lediging f 96,22, welke gelden De waards van den grond. toen eeuwen geleden de menschen een zwervend (het zoogenaamde nomaden) leven leidden, had de grond nog geen waarde. De toename der bevolking en de vermeerdering van de behoeften der men- schan, met als gevolg het beoefenen van den landbouw, vormden wel de eerste aanleiding voor een mensch om zich een meer vaste woonplaats te kiezen. Hierbij is het nog al vanzelfsprekend, dat een plek gekozen werd, die door vruchtbaar heid en ligging het meest geschikt werd geacht. Maar ook is het zeer natuurlijk dat dezelfde reden die de mensch be sluiten deed zich een meer vaste woon plaats te kiezen (n.l. zijn grootere tal rijkheid en meerdere behoeften), ook tot gevolg hadden dat de grenzen van de gekozen plek spoedig te klein waren en er dus een uitbreiding van het grond gebied moest plaats grijpen. Dit maatschappelijk economisch pro ces, waardoor de pachtwaarde van den grond ontstaat en hare hoogte wordt be paald, is dikwijls zeer beeldrijk voorge steld door een vijver, die buiten oevers treedt. De vijver dient men zich dan voor te stellen als een centrum van een nederzetting. Door meer behoeften en aangroei der bevolking moeten de gren zen worden uitgezet en neemt de over- strooming hiermee een aanvang. Het resultaat hiervan is, dat de bewo ners van het centrum waar de gemeen schap is gevestigd, verschillendb voor- deelen gaan genieten boven den grensbe woners. En omdat niemand in de lucht kan wonen en*> voor zijn vestiging dus grond behoeft, zoo spreken de grootste voordeelen, die het wonen en werken in het centrum bieden boven die van het wonen en werken aan den rand, zich uit in een verhoogde waarde van den grond. Deze waarde zal stijgen naarmate het verschil van centrum en grensgrond grooter wordt. De waardeering hiervan spreekt zich uit in het bieden van de pachtwaarde, of wanneer er sprake is van verkoop, in het bieden van de gekapitaliseerde pacht waarde, dit is koopwaarde. Bij tedere verdere overstrooming van den vijver groeit de pachtwaarde, zoowel m haar gehoel als in verhouding. De pachtwaarde groeit in haar geheel omdat de oppervlakte grond, die pacht doet, steeds grooter wordt en ze groeit in verhouding, omdat het verschil in pro fijt, door het verder uitzetten van de grenzen, steeds toeneemt. Het betalen ;ri. tout en G. loon en T. z. van P. d Adri- i A. Groo- J. Kasber- J Telef. 20. Tel.-adres: V&nnooten. S. W. N. VAN NOOTJEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 25. Postrekening 13763. nverzekerd Gulden by verlies van een oog.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1