Bij Ruwe Handen PUROL Doos 30 ct. R 0 B Avonturier POSTER'C Weerbericht. Wat geeft de Radio? Plaatselijk Nieuws. Kerk en Schooi. Stadsnieuws. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Afloop Aanbestedingen Predikbeurten. Marktberichten Jacob Streefland, Bastiaan van Wijk Een 1 iükb EMmr, J. P. Kaasschieter. Dankbetuiging. 55-jarige Echtvereeniging. WILLEM DE JONG Advertentiën. Hendrina Kok, VaoÈonOeidadtf JLRugpijnNieren Pillen EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhovensch» Courant WPENSPAfr 11 FEBRUARI i*d1 ning ran laatstgenoemd# films en „Stalen Knuisten" hield de heer H. Walther, dis- trictsbestüurder van den Algem. Ned. Me- taalbewerkersbond een korte, pittige pro paganda-speech. Bij de sluiting bracht de voorzitter dank aan den spreker, de leden van het Instituut van Arbeiders ontwikkeling voor het vertonnen der films en de mandolineclub „Vriendschap" voor de medewerking. De oudste inwoner overleden. Ammerstol. De oudste inwoner dezer gemeente, de heer Aart Zanen Czn., is Sn den ouderdom van ruim 90 j#ar over leden. Berkenwoude. Tot president-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is benoemd de heer N. A. Dogterom. Een verbetering. Gouderak. Zeer ten gerieve van de schippers, is de vaargeul, die toegang geeft tot de sluis van de Krimpeuer- waard, tot deze gemeente uitgediept Verschillende zwaar beladen scoepp» hadden altijd moeite om met laag water sluis te bereiken. Vrijdagavond zal in de Chr. Sduol een Ouderavond worden gehouden. Op 18 Februari zal in de Kerkc- raadskamer een tienjaarlijksche stem ming worden gehouden voor Kerkeraad of Kiescollege. Op de lijst van den Vrijheidsbond voor de verkiezing van leden der Prov Staten is Dr. Beekenkamp van hier weer als no. 1 geplaatst. Jaarsveld. Tot ouderling der Nod. Hervormde Kerk is herkozen de beor A. de Leeuw. De collecte voor de Qhristelijke School in de Ned Herv. Kerk gehouden, heeft f 24,57 opgebracht. Nutsavond. Krimpen a.d. Lek. Vrijdagavond trad voor het departement Krimpen a.d. Lek der Maatschappij „Tot Nut van 't Alge- en" als spreker in het Sociëteitsgebouw op de heer Jac. van Elsaker, voordracht kunstenaar te Rotterdam. De hoofdnum mers yan zijn reportoire waren: „Wan deling" van Top Naeff en „De onzicht bare verzameling" van Slefa Zweig. Voorts droeg de bekwame declamator verschillende humoristische schetsen voor Het was een mooie avond. De opkomst was niet groot. Door de vele zieken onder de leden kan heden de uitvoering van de man dolineclub niet doorgaan. De muziekvereemging „Crescendo' directeur de heer C. Horsman, heeft be sloten op Hemelvaartsdag aan de mu- ziekwedstrijden op de voormalige „Ne- nijto" te Rotterdam deel te nemen. Auto van den dijk. Krimpen a.d. Lek. Een autobus van de ,R. o. d. Lek" geraakte Maandagmorgen bij Krimpen a.d. Ussel wegens de glad heid van den dijk. De bus bleef tegen een ijzeren hek hangen. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. De bus :s door eigen personeel weer op den weg gebracht. Het ijs. Krimpen a.d. Lek. Moeder natuur heeft door een fiksen dooi alle ijshefhebbers teleurgesteld. Zeer waarschijnlijk back „Thialf" haar baan reeds Maandag kun nen openstellen, want het ijs was op die in schitterend en het bestuur had reeds wedstrijden op haar programma staan. Op de slootjes hebben de liefheb bers hier Zaterdag en Zondag nog kun nen genieten. Waaghalzen. Krimpen a.d. Lek. Zondag hebben een 5-tal personen uit deze gemeente per schaats een tocht gemaakt naar Ouder kerk a.d. Ussel, Berkenwoude en tek- kerkerk. Zij bekenden dat de tocht wel gevaarvol was, maar hadden hem allen volbracht zonder ongelukken. De koperslager G. de V. begaf zich met gereedschappen naar zijn werk Door de gladheid viel hij en drong een stuk ijzeren gereedschap in zijn hoofd. Dr. van Es heeft .geneeskundige hulp verleend. Het aantal ingeschrevenen voor deze gemeente, lichting 1982, bedraagt 36. Van hen hebben 13 vrijstelling we gens broederdienst. Zuiderzee-film. Lekkerkerk. Het is van het bestuur van het Departement Lekkerkerk der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen een zeer goede gedachte geweest, op Donderdag Februari de film van de Zuiderzeewer ken te laten vertoonen, welke vertooning verzorgd werd door het Centraal Bureau voor Liga-films te Amsterdam. 's Middags om 4 uur was de boven zaal van „De Groote Boer" gevuld met schoolkinderen, die blijkens de aandacht, waarmede de film gevolgd werd, al werd niet alles begrepen, het toch interessant \onden. De Dubbelganger van Charley Ohaplin vond bij de jeugd zeer veel bij- .val. Des avonds was de zaal tjokvol. Het publiek volgde met groote belangstelling de vertooning, die uitwees, welk een reu- zewerk hier verricht werd en waarbij de reusachtige machines aller bewondering wekten. In een kort tijdsbestek werden de verschillende werkzaamheden op hert doek vertoond en men kreeg nu een inzicht, hoe het mogelijk was b.v. in zee een dijk aan te leggen, enz. bestuurd door K. B., gleed daarbij ran den straatweg en kwam terecht tegen een boerenwoning, bewoond door K. Versluis Een raam werd ingedrukt, waarvan de latten en ruiten braken. Met veel moeite kroeg men den auto weer op den rijksstraatweg Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De heer B gleed Maandagmorgen met zijn auto van den Zouwendijk Gelukkig belandde hij tegen een paar knotwilgen, anders was hij op het broze ijs en in het water van de Gantel geraakt. Thans kwam hij er met wat schrik en materieele schade af. Een brandje. Moercapelle. Maandagmorgen ontstond een begin van brand in een perceel aan de Dorpsstraat, bewoond door het gezin van Ballegooien, doordat een houten schot achter het fornuis vlam vatte. Eenige hulpvaardige menschen hebben het vuur met emmers water gebluscht. Pluimveeziekten. Moordrecht. In het Posthuis werd, uit gaande van de Pluimveevereeniging „Ons Belang", een lezing gehouden over ver schillende pluimveeziekten door Dr. Te Hennepe, van Rotterdam. In het bijzon der besprak hu de ziekteü van kuikens Op zeer duidelijke wijze behandelde spr. zijn onderwerp. - Zaterdagmiddag is een wielrijder in het Westeinde van den Hoogen IJsseldijk gereden. Hij bleef beneden bewusteloos liggen. Nadat hij bij omwonenden was binnengedragen, werd geneeskundige hulp ingeroepen. Een andere wielrijder, die een auto vasthield, viel en liep lichte verwondingen op. Zijn rijwiel werd beschadigd. In de vergadering van de afdeeling van den Vrijheidsbond werd de groslijst behandeld van de candidaten voor de ver kiezing van de Prov. Staten. Besloten werd als no. 1 te plaatsen Dr. T. Beeken kamp, aftredend Statenlid te Gouderak. Moordrecht. De scheepvaart in den Ringvaart, die door het ijs gestremd was, is hervat. De sluis, die toegang geeft tot den Ussel, is weer opengesteld. Op 27 Februari zal in de groote zaal van het Posthuis een pro pagan ia- avond gehouden worden van de afdoeling van den Bijz Vrtjw. Landstorm. Ver toond zal worden de Landstormfilm, ter wijl Mr. van Mechelen het woord zal Gemeente-bode. Nleuwpoort. Voor de vacante betrek king van bode voor deze gemeente en Langerak, hebben zich 19 sollicitanten Hulpverleening bij brand. Nieuwerkerk a.d. Ussel. Ged. Staten hebben goedgekeurd de gemeenschappe lijke regeling met Capelle ad. IJssel, 'er zake de wederzijdsche hulpverleening, in geval van brand. Met baard en wagen te watei*. Nieuwerkerk a.d. Ussel. Vrijdagmorgen had op den 's-Gravenweg, nabij de wo ning van den heer Van Verre, een aan rijding plaats tusschen paard en wagen van den heer Visser alhier en een auto. Paard en wagen geraakten met den be stuurder en" zijn 14-jarig zoontje te wa ter. Zij konden gelukkig tijdig worden gered. Een hoeveelheid eieren en bout ging vorloren. Later is de wagen op het droge gebracht. Schoorsteenbrand. Nieuwerkerk a.d. Ussel. Maandag morgen brak bij den heer Van W. in de Zuidplaa een schoorsteenbrand uit, wel ke met emmers water kon worden ge bluscht. A.-R. Klesvereenlging. Ouderkerk a..d Ussel. De A.-R. Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" hield Maandagavond haar jaarvergadering in de Chr. School I. Nadat de voorzitter, de heer C. J. Hoo- gendijk, de vergadering op de gebruike lijke wijze had geopend, ging hij over tot de behandeling van zijn inleidend onder werp. „Practieche Politiek", waarin voor namelijk een historieoh overzicht der door de A.-R. te dezer plaatse gevoerde ge meentepolitiek werd gegeven. Voorts «prak de heer W. A. Brouwer over: „Waarom ik me niet aansluit bij de S.G.P.". Belde onderwerpen werden met aan dacht aangehoord en lokten een geani meerde bespreking uit. De penningmeester bracht het finan cieel verslag over 1930 uit, waarbij bleek, dat er een overschot was van ruim f 60. De aftredende bestuursleden, de heeren W. A. Brouwer en W. van Rijswijk, wer den met W/na algemeens «temmen her- kozen, terwijl in de plaats van den pen ningmeester, den heer A. Hoogendijk J.Ma., die binnenkort de gemeente gaat verlaten, gekozen werd de heer A. den Duif. Ds. Van der Sluis sloot de vergadering met dankgebed. De Verkiezingen. Ouderkerk a.d. Ussel. De dag van stemming voor de verkiezing van de leden der Provinciale Staten is bepaald op Woensdag 22 April. De candidaatstelling voor die van de leden van den Gemeenteraad zal geschie den op Dinsdag 12 Mei, terwijl de stem ming hiervoor zal worden gehouden op Woensdag 10 Juni. Ouderkerk a.d. Ussel. Vrijdag geraak te de auto van den vrachtrijder M. C de Ridder, waarschijnlijk door 't ontwikke len van benzinedampen, in brand. De cabine brandde geheel uit. Hedenavond 7 uur zal de Chr. Meis- jesvereeniging „Ora et Labora" in de Chr. School II aan den Lageweg haar Jaarfeest vieren. De heeren Jac. van Waning, A. Vonk Noordegraaf, C. Evegroen en B. Hoogendijk. zijn herbenoemd als leden der Sohattingsoonumdssie. De collecte voor den Gereformeer den Zendinjwbond heeft fn de Ned. Herr. Kerk opgebracht f 138: in het Wijk ge- houw f 37, totaal dus f 175. Met ingang van 1 Maart zal de heer C. v. d. Merwe, onderwijzer aan da Chr. School I, naar Rotterdam vertrekken en zijn opvolger, de heer Steehouwer, van Hendrik Ido Ambacht in functie treden. Ouderkerk a.d. Ussel. Tengevolge van de gladheid van den weg hebben Maan dag de autobussen den geheelen morgen den dienst op Gouda en terug niet kun nen rijden. Oudewater. Het kantoor van den ge meente-opzichter fs verplaatst naar een lokaal der voormalige openbare school. Het zal geopend zijn van 'i namiddags twee tot vier uur. Kalverenmarkt. Oudewater. Vanaf Maandag 16 dezer zal de nuchtere kalveren-markt weder ge houden worden op het terrein van den heer H. Rijkelijkhuizen op Maandag, Woensdag en Vrijdag van iedere week, zoolang er aanvoer is. K aartwedstrijd. Oudewater. De R.K. Vereeniging lot nut en onderling genoegen hield Zon dagavond in het Patronaatsgebouw ou der hare leden een kaartconcours De heeren J van der Sluys. A. Stolw'-jk, C. Vink. D Blom, Vf van Zuilen, C. Bode, A Huffener en A. J. Stijnman behaal den de prijzep. Kerkeraad of Kiescollege. Oud-Alblas. De stemming over het al of niet invoeren van een Kiescollege in de Herv. Kerk heeft als gevolg gehad dat 17 stemmen werden uitgebracht voor den Kerkeraad en 2 voor een Kiescollege In het Vereenigingsgebouw werd vanwege de Calvé-fabrieken te Delft een reclame-avond gehouden van hare pro ducten voor db dames van den landbouw- huishoudcursus. Aan de Vereeniging tot Versprei ding der Heilige Schrift te Amsterdam hebben B. en W. vergunning verleend lot het houden van een collecte op 19 Febr. Polsbroek. De heer L. L. Horde heeft aan den Raad voorgelegd een plan en tee- kening tot verbouwing en vergrooting van het door hem bewoonde pand, waar in een smederijbedrijf wordt uitgeoefend en hetwelk eigendom der gemeente ia. De Raad stond tegenover een en ander wel sympathiek, doch besloot de defini tieve beslissing in deze zaak aan te hou den tot een volgende vergadering, wan neer nadere gegevens omtrent de kosten dezer verbouwing zullen worden ter tafel gebracht Ds grlsp. Polsbroek. Wegens griepgevallen on der personeel en leerlingen, ia de Chr. School aan den Polsbroekerdam tijdelijk gesloten. Tlsnhoven. Voor den dienetplioht der lichting 1932 hebben zich alhier 6 per sonen aangemeld. Daarvan vallen 8 ln de termen van broederdienst. Tegen brug gevaren. Waddinxveen. De passagiersboot ,.De Vooruitgang", die een geregelden dienst onderhoudt tusschen Boskoop. Waddinx veen en Gouda, zou gistermiddag onder de spoorbrug doorvaren, welke over het vaarwater de Gouwe is gelegen. Daar toe moet men de pijp strijken, docb Naar waarneming in dsn morgen van 11 Februari. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan Verwachting tot Donderdagavond: Matige fbt krachtige Z.-W. tot Z., la ter weer mimende wind. Zwaar be wolkt tot betrokken. Later opklarend. Tijdelijk regen Aanvankelijk iets zachter, later zelfde temperatuur. Waterstanden: Opgave van 11 Februari, v.m. 8 uur: Keulen2.80 val 0.14 M Lek1.86 was 0.15 M. Vaartsche Rijn 0.54 was 008 M Maastricht, 10 Febr., 43.03 val 0.48 M. Luchttem perituur De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 39 graden Fahrenheit. Cll Februari. Laatste Kwartier. Op komst 3.43 uur 's nachts. Onder gang 10.30 uur. deze keer dacht niemand der bemanning daar aan. De pijp kwam met de brug zoo ernstig in aanraking, dat eerstge noemde gedeeltelijk werd vernield. De stuurinrichting werd licht beschadigd en de «tuurkast inéén gedrukt. Waddinxvsen. De reiziger J. P. r. d. H., die op den Kerk weg een in aanbouw zijnd fabriekspand liep te bekijken, liep met zijn hoofd tegen een der balken van een steiger. Hij sloeg achterover, waar door bij een bloedende wond aan zijn hoofd opliep. Hij moest zich onder be handeling van een geneesheer stellen Een 7-jarig zoontje van den heer B. zakte aan het Noordeinde door het ija. Spoedig werd het ventje op het droge ge haald. Verhinderde Kerkdienst. Zevenhuizen. Zaterdagavond en Zon dagmorgen werd den getrouwen bezoe kers van de Rem. Kerk medegedeelu dat de godsdienstoefening Zondagmorgen niet door zou gaan, aangezien een zoon tje van acht jaren van Ds. Van Loon, te Voorburg mot een wagen van de Haag- sche Tram nas doodgereden. Onder deze zware beproeving kon Ds. Van Loon, dip hier Zondag zou optreden, den dienst niet waarnemen. -* Op sommigo slooten heeft Zondag de jeugd druk schaatsen gereden. Groote jongens vermaakten zich meer met het „ijsje brouwen". Zoover wij bemerkten, zijn er op de Boschgracht twee doorge zakt. Oe gladde wegen, o Zevenhuizen. Maandag geraakten twee, auto's door de gladheid der wegen, zoodanig aan het glijden op den weg, dat zij in een sloot terecht kwamen. De eene auto was beladen met varkens, de andere met boter en eieren. Chr. School. Zevenhuizen. In de Chr. School op het dorp had een vergadering plaats van het suppletiefonds dier school. De voor zitter, de heer A. v. d. Knaap, sprak een welkomstwoord en ging toen voor in 't gebed. De secretaris, de heer H. 0. van Dool, bracht het jaarverslag uit. De heer H. Hogerbrug deed als penningmeester verantwoording van zijn beheer. De re kening klopte met een batig saldo. De voorzitter bracht beide heeren dank voor hunne vele en verdienstelijke werkzaam heden aan het fonds bewezen. Ds aftre dende bestuursleden, de heeren A. V. d. Knaap en A. v d. Wiel, werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Hierna bracht de heer P. v. Eek, ge- pensionneerd hoofd der school te Rijs wijk, een referaat over: „Gezin en School". Met de meeste aandacht werd de sprekc-r gevolgd. De voorzitter bracht len spreker hartelijk dank voor zijn uit eenzetting. De heer Van Eek sloot den avond met dankgebed. Donderdag 12 Februari. Hilversum. A.V.R.O. 89.50 Gramofoon; 10—10.16 Morgenwijding, 10.8012 Concert door het A.V.R.O.-Kwintet, 12.30—2 Concert door het Orkest van het Theater Tuschinski te Amsterdam; 22.30 Halfuur voor de Vrouw; 34 Naaicursus, 45 Ziekenuux, 5—6.30 Concert door het Orkest van het Asta Theater te Den Haag; 6.307 Radio Volksuniversiteit. Anton van Duinker ken over: De Lof der Sotheyt; 77.30 Engelsche les voor gevorderden; 8 8.25 Sportpraatje; 8.259.15 Aanslui ting aan het Concertgebouw te Am sterdam; 9.1510 Populair Concert door het Omroeporkest en optreden van de Terek Kozakken; 10 uur Nieuws berichten; 10.1511 Orkest-concert en wederoptreden der Terek-Kozakken; 11il 2 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 80.15 Gramofoon. N.C.R.V 10—10.39 Zang door het N.C. R.V.-Dameskoor, 10.3011 Korte Zie- kendienst; K.R.O. 11.3012 Godsdien stig halfuurtje; 121.30 Concert door het K.R.O.-Trio; 130—2 Gramofoon; N.C.R.V. 2—2.15 Gramofoim^ 2.15 3.15 Cursus fraaie handwerken; 3.15 3.45 Vrouwenhalfuur; 45 Ziekenuur- tje, 56.30 Concert door een Kwin tet; 6j306.45 Gramofoon; 6.45 uur Cursus Knippen en Stofvereieren; 7 7.30 De heer Richard Heaviside over: KernproH. uit de aethertransmissie bij radio-golven; 7.30—8 Gramofoon; K R.O. 811 Aanaj&uiting aan de Nieu we Koninklijke Harmonie te Tilburg; pl.m. 9.30 uur Nieuwsberichten; 9.45 10 Gramofoon: 10 uur Voortzetting Concert; 1112 Gramofoon. Vrijdag 13 Februari. Hilversum. V.A.R.A. 8—9 Gramofoon; V.E.R.O. 10—10.15 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 uur Voordracht door Francien Koote—-Gerrese; 10.31 uur Ziekenuurtje; 11.30 uur Gramofoon; A.V.R.O. 12—2.80 Concert door het Omroeporkest en Zangvoordracht; 2.80 —3 Sohooludtzending, 34 Concert door het A.V.R.O.-Kwintet V.A.R.A. 4 uur Orgelspel, 4.30 uur Knutselwerk jes voor Kinderen; 5.15 uur Concert door het V.A.R.A -Orkest, 6.50 uur Ac tueel uit de Arbeidersbeweging; 7.05 uur Cursus door den heer W. H. Vlie gen; 7.45 uur Gramofoon; V.P.R.O. 8 uur Weekuitzending; 8 uur Catechisa tie; 8.30 uur Concert; 9 uur Bouw kunst en Socialisme. Spreker Dr. H. P. Berlage; 9.30 uur Concert; 10 uur Persberichten; 10.15 uur Boekbespre king door Dr. K. F. Proost; 10.45 uut Concert; V.AJLA. 11—42 Gramofoon. Hulzen. K.R.O. 80.16 Gramofoon, 11.30 12 Een halfuurtje voor rieken en ouden van dagen; 12d.30 Concert door het K.R.O.-Kwintet; 1 302 Gra mofoon; 22.45 Kookpraatje; 34.15 Concert door The Dutch Gentlemen Band; 4 154.46 Gramofoon; 4.45— 5 45 Vervolg Concert; 5.456 De heer Max K. Gerisch over: Een reisje naar Berlijn; 66.tó Gramofoon; 6.457.15 Cursus Engelsch; 7.157.45 Ir. J. G. Schijthuis over: Afsluiting en droogleg ging der Zuiderzee en de voordeelen daarvan; 7.458.15 Dr. A. de Kat An- gelino OV6T: De band NederlandIn- die 8.15—41 Aansluiting aan het ge bouw „De Harmonie" te Groningen, 9.30-9.45 Persberichten; 945—10 Gramofoon: 10 uur Vervolg Concert, 10.5012 Gramofoon. Boot te Woubrugge; 19. M. C. Siezen te Hillegersberg; 20. Mr. S. J. Hogerzeil te '#-Oravenhage (aftr.). De Soc.-Dem. lijst van candidaten voor de Provinciale Staten in de districten Amersfoort en Utrecht luidt als volgt: 1. B. J. J. Weykamp, 2. J. J. Reysdera: 8. A, J, WoltheraArnolli, 4. J. Mebius; 5. O. de Weerd; 6. G. van Wijland; 7. P. Hiemstra; 8. L. Sparenburg; 0. D. J. van Nieuwenhuixen; 10. H. Ploeg Jr.; 11. E. P. van Dijk; 12. O. L. de Haas, 13. D. de Jager; 14. H. F. Heijt; IB. M. J. Goedee, 16. W. F. Racké. GROOTE ORDER AAN DUITSCHE FIRMA. De Directie der Ned. Spoorwegen heeft een order van twaalf locomotieven in Duitschland geplaatst. Werkspoor had voor de uitvoering van deze opdracht een tamelijk belangrijk percentage hooger in geschreven. Over déze kwestie is uitvoe rig met de regeering onderhandeld, wel ke besprekingen echter geen resultaat hadden. DE RADIO-CENSUUR. De Commissie van Toezicht op het Al gemeen Programma heeft het voordra gen van het gedicht „De verovering van de Gouden Vloot" in het radio-zieken- uur van Maandagmorgen j.l. door den heer Jo Sternheim verboden. Ameide. Voor den dienstplicht der lichting 1932 hebben zich 19 personen aangemeld, van wie 8 in de termen val len van broederdienst. Schoorsteenbrand. Ammerstol. Doordat een zoontje van den heer J. G. de Jong petroleum in de kachel goot, ontstond schootsteenbrand. Aan doortastend opreden van huisgenoo- en is het te danken, dat erger werd voor komen. Film-avond. Ammerstol. Zaterdag 7 Februari is in 't Gebouw door de afdeeling Ammerstol— Bergambacht van den Metaalbewerkers- bond de film „Stalen Knuisten" vertoond Vooraf werd een amusementsfilm „Een sof aan 't Hof' sn een stemmingsbeeld „Herfst" vertoond. Tueechin de yertoo- De gladde Maandagmorgen. Meerkerk. De ijzel maakte Maandag morgen de wegen zoo glad, dat het ver keer tijdelijk bijna'geheel stil lag. Vooral voor de vele auto's en fietsen op weg naar Gorcum was de gladheid een ramp. Langs den straatweg buiten de kom der gemeente stonden omstreeks 9 uur twaalf auto's op een rij, die niet verder konden. Toen de dooi wat sterker werd, kon de een na den ander zijn reis vervolgen. Een mtlkauto van den heer Teeuwon, 119. En het nieuws, dat zij brachten, was ontstellend! „Lorma en haar met gezel waxen gevangenen van de inboorlin gen van 't heilige land," vertelden zij. „Iedere blanke, die eenmaal de vost ge fit had op dit eilind, mocht nooit meer terug, en bleef gevangen, opdat ze niet zouden vertellen van de eeuwenoude hei ligdommen, die op dit eiland waren. 120. Zoo wilde het de oude hoofdman, die met zijn dochtertje Luly daar nog re- g*rd», „Di gitiAfistn wu |Ha lui p. schieden," meenden de boodschappers, ,maar wee degenen, die ze zou willen be i-rijden." Ze zouden stellig naar het binnenland vervoerd worden, vanwaar ootenappen niet mogelijk wal. NIEUWSBLADVpOR ZtlTP-ftOLLANO EN UTRECHT, StstaranltoviiWWI* TTburairt. EERSTE BLAP. Mandoline-club. Ameide. Alhier bal getracht worden een Mandoline-club op te richten. De eerste les is Zaterdag gehouden onder leiding van den heer Van Item te Dtracht, tw waren 18 deelnemers. Zaterdagmiddag reed de 11-jarige jongen J. van Oort met een fiets op de Gracht. Daar moest hij een anderen fiet ser, den heer C. Terlouw, paaseeren. De jongen hield links aan, zoodat een aan rijding niet uitbleef. De fiets van den heer T. werd nog al beschadigd, het wiel was krom. O. kwam er wat beter ai. Arksl. Het bestuur van het Vereeni gingsgebouw „Odma" heeft afwijzend be schikt op het verzoek der Arbeidemang- vereeniging „De Stem des Volks" om daar haar repetities te houden. Ook het gym nastieklokaal is geweigerd. Dansclub. Arksl. De pas ongerichte Dansclub Ons Genoegen verheugt zich in groote belang stelling- Reeds over de honderd dames en boeren zijn toegetreden als lid. AUTO IN DE LEK GEREDEN. Langerak. Gistermorgen reed de heer A. M. van der Hek te Oroot-Am- mers met zijn gesloten vrachtauto, waar in ook zijn knecht was gezeten, op den Lekdijk onder deze gemeente, toen bij de „Hooge Schuur" de stuurinrichting de fect raakte. Naar later bleek was de ko gel van de stuurarm uit de holte gescho ten. Het gevolg was, dat de knecht, die chauffeerde, het beheer over den wagen verloor en deze aan de buitenzijde van den hoogen dijk reed Door den echok brak bovendien de fusee-pen van één der voorwielen, waardoor dit van den wagen liep De auto sloeg daardoor te vens om en kwam overzij, met de wielen bijna geheel omhoog op het talud van den dijk te liggen. De beide inzittenden sloegen een pdrtierraampje in en wisten zich zoo in veiligheid te brengen. Zij waren tot over het middel nat. Toen de auto daarop nog iets kantelde, lag hij geheel onder water. Des middags, bij laag water, ie de auto met den kraanauto van de garage Van Dis uit Schoonhoven gelicht, een werkje dat niet meeviel en dat den ge heelen middag in beslag nam. De heer v. d. Hek had een snijwond aan de hand opgeloopen. Overigens kwa men beiden er ongedeerd af. Nieuwerkerk a.d. Ussel. Dinsdagavond heeft de gemengde zangvereeniging ,.De Lof stem" een uitvoering gegeven onder leiding van den directeur, den heer H Kremer, in het voormalige schoolgebouw aan de Laan, met medewerking van mej Cor Westergjes, sopraan, Den Haag en den heer Joh. H. Ponse, bariton, van Rotterdam. Wegens de gladheid van den weg ging de heer S B. van Zevenhuizen met zijn auto met boter, kaai en eieren al hier te water. Met een „Jacatra'' is de wagen gelicht. Ottoland. Het schilderen van de Ned. Herv. Kerk inwendig ia opgedragen aan den heer W. Karen te Brandwijk. Er ia reeds een aanvang met dit werk ge maakt. De Keuringsdienst van Waren heeft in het vierde kwartaal 1930 in deze ge meente 9 inspectie's in winkels enz. ge houden. Genomen monsters melk 1. Ge nomen monsters van andere waren 3. Aantal afgekeurde partijen 8. Waarschu wingen of processenverbaal geene. Tot lid der Commissie voor den Schoolartsendienst ia aangewezen de heer R. D. C. M. van Slijpe, burgemees ter. Bij de stemming in de Ned. Herv Kerk over Kerkeraad of Kiescollege, is de oude toestand gehandhaafd. De Ker keraad is opnieuw voor 10 jaar gemach tigd tot het beroepen van een predikant en het kiezen van ouderlingon en diake nen. Gebouw voor Chr. bslangsn. Usselsteln. Een 5-tal ingezetenen heeft een voorloopig comité samengesteld, met als doel het oprichten van een „Vereeni ging tot exploitatie van een gebouw voor Chr belangen". Dit comité had een ver gadering uitgeschreven tegen Maandag avond j.l. in het gebouw „De Onder neming". Een 50 tal personen heeft deze vergadering bijgewoond. De heer H. van Ek, dit de leiding op zich had genomen, zette het groote belang der oprichting van zoo'n gebouw uiteen. Nadat hierover eenigen tijd was gediscussieerd, werd besloten tot oprichting der vereeniging 43 leden traden toe. Vervolgens had de verkiezing plaats van 7 bestuursleden Met bijna algemeene stemmeD werd de heer H. van Ek tot voorzitter gekozen terwijl voorts de heeren A van Eek, R Verwoert, S Ewald. W. Noppen, A de With en F. den Dunnen tot bestuursleden werden gekozen. Rijwieldiefstal. IJsselsteln. De Politierechter te Utrecht heeft den 21-jarigen W. H. H., thans zwervende, terzake rijwieldiefstal, ver oordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, met bevel tot onmiddellijke gevangen neming. NED. HERV. KERK. Beroepen (toezegging) naar OudrAlblas Ds. E. Schimmel te Ameide. Beroepen naar Puttershoek Ds. J. Lek- kerkerker te Molenaarsgraaf; naar Haas trecht (toezegging) Ds. L. A. F. Reddin- giua te Hauwerd. Ds. J. DEKKER VRAAGT EMERITAAT. Ds. J. DekkeT Hz., Geref. Predikant te Lexmond, heeft aan de Classis Gorin- chem, wegens aanhoudende ziekte, eme ritaat aangevraagd. Ds. Dekker heeft ruim 38 dienstjaren. Hij aanvaardde htt predikambt ln 1899 t? Wt»ip, vanwaar hij vertrok in 1896 naar Nieuw-Vennep, 21 jaar diende hij deze gemeente, om in 1917 naar Amibt-Vodlenhove te vertrek ken. Sedert 29 Augustus 1920 staat Ds. Dekker te Leksmond. Giessendam. nf heer De Ruiter, Can- didaat tot den H. Dienst alhier, hoopt op Zondag 8 Maart, na bevestigd te zijn door Ds. Los, zijn intrede te doen in de Gereformeerde Kerk te Oude- en Nieuwe- Bildzijl. H006 BEZOEK. In ds week van 22 Maart zal de Bis schop van Haarlem, Mgr. Aengenent, naar Schoonhoven komen tot het bedie nen van het Vormsel. VERLICHTING LOPIKERSTRAAT. Het werk voor de verlichting van de Lopikerstraat is thans zoover gevorderd, dat ze Zaterdagavond in gebruik zal worden genomen De aanleg geschiedt door den heer-A. G. H. van Berkel, in wiens zaak ook over een afzonderlijken meter de stroom van het gemeentelijk net wordt betrokken. Van de Haven.tot de Lange Weistraat worden zes lampen, eik van 800 kaars, aangebracht. Zooals bekend geschiedt deze verlich ting geheel op kosten der in deze straat gevestigde winkeliers onderling. Jammer is, dat van hen, die in het overige ge deelte van de Lopikerstraat wonen, en kelen zich hebben teruggetrokken, waar door de deelname voor dat stuk straat te gering werd om ook daar de verlich ting aan te brengen. GEMEENTE-METSELAAR. Burgemeester en Wethouders hebben, in verband met het verleende eervol ont slag aan den heer A. van der Hek, als gemeente-metselaar in zijn plaats be noemd de heer G. J. Heeren De benoemting geschiedde voorloopig1 voor een proeftijd van zes maandsn, in gaande 1 April. VERKOCHT. Notaria B. J. Teijinok heeft het pand, Waagstraat 5, waarin voorheen zijn kan toor was gevestigd, onderhands verkocht aan den heer G. van der Horst, make laar. EXTRA-BOOT. In verband met de opvoering van de Re vue „Champagne" en de vertooning van de Film „Van het Westelijk Front geen nieuws" te Rotterdam, laat de directie van d® Reederij op de Lek mjê. Zaterdag nacht een extra boot varen, die om 12 uur uit de Maasstad vertrekt. E Unavailing. Ds aanvoer op de hedenmorgen gehouden Veiling bedroeg 8701 stuks. Prijzen: Kippeneieren f f 0 55 per 100 stuks. t Botermarkt Op de hedenmorgen ge houden Botermarkt bedroeg de aanvoer 50 K G. Prijs der Goéboter f 0.85 per half K.G. Weiboter geen aanvoer. Gevonden Voorwsrpsn. - Omtrent on derstaande gevonden voorworpen zijn in- liohtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een Portemonnaie. Een RijwieJbelastingmerk. ONGELUK OF MESDAAD? SITTARD, 11 Februari. Hedennacht is op den Dinterakerberg bij Sittard gevonden een auto met nog werkenden njotor en brandende lichten. Bij onderzoek bleek in den auto de heer Weijers uit Brussel te liggen, die zwaar was gewond. Hij werd naar het gasthuis alhier overgebracht, waar bij aankomst bleek, dat hij reeds was over leden. Of hier van misdaad sprake is, wordt nog onderzocht. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL WAGENINGEN, 11 Febr. Dinsdag avond is onder Reuneberg een auto, waar in 4 studenten van de Landbouw Hooge- school te Wageningen waren gezeten, tegen een boom gereden, waarbij de auto totaal werd vernield. Hij kwam op de tramrails terecht, zoodat de van Arnhem komende traan niet kon passeeren. De vier inzittenden lagen op den weg, waar zij door voorbijgangers werden ge vonden. De student H W. Segboer ia ern stig gewond naar „Ziekenzorg" te Wage ningen overgebracht De student R. Pink en C J. Houwing, die minder ernstig gewond bleken te zijn, konden naar het ziekenhuis te Arnhem worden vervoerd. De vernielde auto bfhoorde tos aan een autoverhuurder te Bennekom. HET GRIEKSCH— BULGAARSCHE GRENS-CONFLICT. LONDEN, 11 Febr. De Griekache re geering heeft de Engelsche bemiddeling tot bijlegging van het Grieksch-Bulgaar- sche conflict aanvaard. Naar de „Times" verneemt, hebben ook de Fr&nsche en Italiaansche regeering rich met de voor stellen van Henderson accoord verklaard SCHIP MET 300 PASSAGIERS IN NOOD. Gistermiddag heeft een schip een draadloos bericht opgevangen, volgens hetwelk een schip met 300 passagiers aan boord zich aan de Iersche kust in moei lijkheden bevindt. Het schip heeft om onmiddellijk hulpverleening geseind. Voort» li hit grooti Dnuioh» mail- tn L. INGEZONDEN MEDEDEELIMG passagiersschip „Dronning Alexandrine" Dmsdagmjddag in een dichten mist, met een groot aantal passagiers aan boord, ten Noorden van Höganas aan de Zweed- sche kust gestrand. Bergingsvaartuigen zijn ter assistentie uitgevaren. Volgons de ontvangen berichten bestaat geen gevaar voor de opvarenden. DE AARDBEVINGEN IN NIEUW- ZEELAND. Reeds 212 dooden. Gisteren is het Noordelijke deel van Nieuw-,Zeeland opnieuw door aardschok ken geteisterd, tengevolge waarvan een paniek onder de bevolking uitbrak. De liodem van het Taupo-meer is gerezen De kanonneerboot „Veronica", die in de haven van Napier werd opgehouden, kon Dinsdag de haven verlaten. Volgens een mededeeling van den gou verneur-generaal van Nieuw Zeeland werden tot nu toe 212 lijken geborgen terwijl het aantal gewonden, dat in de ziekenhuizen behandeld werd, ongeveer 950 bedraagt. EEN AANRANDING? Gisteravond vond een postbode te Bus- sum bij de brug van de Valkenveensche- laan naast een fiets een bewusteloos meisje, dat met een bloedende hoofd wonde op den grond lag. Even later kwam de jongeman B. uit Valken veen ook ter plaatse, die tot zijn schrik zag, dat het meisje zijn verloofde was. Zij droegen haar de villa van den heer Van Bladeren binnen, vanwaar zij per zieken auto van de Majella-stichiing te Bus- sum naar dat ziekenhuis werd vervoerd. De chirurg constateerde een hersen schudding en een fractuur in de sche delbasis, veroorzaakt door een scherp voorwerp; of dit een mes dan wel een steen is geweest, valt niet te zeggen, evenmin of de hersenschudding is ont staan door een val van de fiets of door een heugen slag op het hoofd. Toen het meisje even bijkwam vertel de zij, dat zij van haar dienstbetrekking naar haar verloofde, die bij Valken veen woonde, fietste en van de brug in het Bosch van Brediua gevolgd werd door een fietser. Nabij deze brug voelde het meisje opeens een slag en wisi zich ver der niets meer te herinneren. Waar Ischijnlijk is door de komst van den. post bode de man op de vlucht gegaan. Het 24-jarige meisje, aat uit Lienden aj^om- stig ie, verkeert op dit oogenblik nog in gevaar Van den «ventueelen dader is geen spoor te vinden. EEN DRAMA OP ZEE. Te Baltimore is het Noorsche stoom schip Nivareid binnengeloopen. Op reis had de kapitein plotseling m een vlaag van verstandsverbijstering schoten gelost op den eersten en tweeden officier. Laatstgenoemde is door kogels in de borst getroffen, de eerste officier is licht gewond. De bemanning heeft tenslotte den kapi tein overmeesterd en in de boeien ge slagen. DE GROOTE ARBEIDSCONFLICTEN IN ENGELAND. Overeenkomst in Z. Wales. Maandag is, na langdurige onderhan delingen, het conflict tusschen de mijn eigenaren en de vakbonden in Zuid- Wales beëindigd. Een voor drie jaar gel dige overeenkomst is door de vertegen woordigers van beide partijen geteekend. Hit weverscnnflict. Naar uit Leigh Lilford wordt gemeld, zouden heden de fabrieken van eenige groot^ ondernemingen, welke 14 dagen geleden werden gesloten, heropend wor den, teneinde dringende contracten te kunnen afwerken; 1500 arbeiders vinden in deze fabrieken werk. BRAND OP PAARDEN TENTOON- STELLING. Bij de hevige brand, die op een te Oak land (California) gehouden paardenten- toonstelling ia uitgebroken, zijn 3 stal jongens en minstens 80 paarden ter waarde van circa 36.000 dollar in de vlammen omgekomen. Het geheels ten toonstellingsgebouw is een prooi der vlammen geworden. Nlsuwirkerk a.d. Ussel. Zaterdag heeft de bouwkundige, de heer Fijan, voor den heer P. de Bruin aanbesteed het bouwen van een woonhuis. De uitslag was als volgt: Timmerwerk, lood-, rink- en mastiek- werk. J. Hordijk f 2499; G. van Leeuwen f 2489, Fa. J. H. van Vliet f 2599. T. Terlouw f 2498; W. van Vianeü f 2410: Kasbergen te Moordrecht f 2469. Metselwerk: J. M. Buitendijk en De Boer te Capelle a.d. IJssel f 2485; T. van Vliet f 1813, J. G. de Wit f 2497; H. P. de Wit f 2525; A. Karsbergen te Goude rak f 2510, A. de Wit f 2500. Schilderwerk: P- van Reeuwijk f 374; Gebr. Van Erkel f 340; L. Stolk f 387; H. Boele f 400; Gebr. Visser f 426. Waar niets anders aangegeven, allen alhier. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT- Woensdagavond zal in de Ned. Herv. Kerk alhier voorgaan Ds. De Geus. Golleote voor de Zending. OUDERKERK a-d. IJSSEL. Wijkge- bouw. Donderdag 12 Februari, 's avond» 7 uur, de heir L. Virhtul, Godidieait- Oi)ifr*y»T t« BrUtl. AMSTERDAM, 11 Fob*. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd 225 vette kalveren, le kwal. 92—100, 2de kwal. 80—90, 3e kwal. 74—80 per K.G. levend gewicht; 69 nuchtere kalveren 18 —14 per stuk; 050 varkens, vleeschvar kens, wegende van 90110 K.G., 6061, zware varkens 4860, vette varken» 461 48, per K.G. slaohtgewioht. GORINCHEM, 9 Febr. Eierveiling. Aanvoer 27.1(X) kippeneieren en 70 eend- eieren. Prijzen als volgt: 4860 K.G. 490, 60-55 K.G. f 5.5<L-Ö.8Ö, 66-30 K.G. f 5.90—3.10; 60 K.G. en zwaarder f 6.20660, eendeieren f 7, allee per 1(X) stuks. UTRECHT, 10 Febr. Vereenigde Eier- veiling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 5 40—6.60, eieren bruin f 6.950.76; eendeieren f 6.605.90. Aanvoer 60000 stuks. WOERDEN, 11 Febr. (Draadloos). Kaasmarkt le kwal. f 4042, met rijks- merk le kwal. I 38—39, id. 2e kw*L i 86 37. Handel matig. BODEGRAVEN, 10 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 84 wagens, tezamen 3992 at. Prijs le soort met rijksmerk f 3842, 2e art. met rijksm. f 34—36. Handel matig. ROTTERDAM, 10 Febr. Ter veemarkt waren Dinsdag aangevoerd 182 paarden, 6 veulens, 850 magere runderen, 866 vet te runderen, 290 vette kalveren, 847 nuchtere kalveren, 26 graskalveTen, 152 schapen of lammeren, 79 biggen, 7 bok ken of geiten en 32 overloopers. De prijzen waren: Koeien 2832 H, 39—42VS en 4048 cent; ossen 37, 39— 42 K en 4548 cent; stieren 89, 41 en 43—44 oent; kalveren 62M57 H, 87 Hi 72J en 80—86 cent, alles per half K.G. melkkoeien f 2254ÏW, stieren f 130 435, gras kalveren 80125, paarden f 185—286, Jachtpaarden f 130—230, hitten f 80145, veulens f 80125, fok nuchtere kalveren f 1828, slacht nuch tere kalveren f 712, kalfkoeien f 210 425, pinken f 170195, vaarpen f 215 245, biggen f 1116, alles per stuk; big gen f 1.50—1.76 per week. Overzicht: Runderen: De handel was redelijk, prijzen gelijk aan Maandag Stie ren Aanvoer groot, handel teer stil en lage prijzen. Jonge stieren aangevoerd, waardoor lagere beginprijzen. Kalveren: Aanvoer flink, handel levendig, door aan koop voor Frankrijk. Melk- en Kalfkoeien Aanvoer flink, handel zeer slecht, met be duidend lagere prijzen. Jong vee: Wei nig handel. Paarden: Aanvoer niet goot, prijzen iets beter, handel williger. Nuch tere en Foki alver en: Handel willig. Heden overleed plotseling tat mlfn diepe droefheid, mijn geliefde Broeder, de Heer in dtn ouderdom van 68 jaar en 8 maanden. P. O. STRtEFLAND. Nieuw Lekkerland,9Febr '31. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven dat heden, na een korte ernstige ziekte, is overleden onze geliefde Man en zorg zame Vader, de Heer In den ouderdom van ruim 39 jaar. Uit aller naam, Wed. A. VAN WIJK— Anker. JA"N MARINUS V \N WI|K Bergambacht 9 Februari 1931 Er biedt zich aam go d kunnende m« Iken en rijden Huls mo t beschikbaar zijn. Adres A. HAR im, A 3C3, SHedrrcM WUENWA« 1T FEBRUARI T93l GROOT-AMMERfl, 9 Feb*. Eawte Al- blasserwaajrdsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammors Veiling op 9 Febr. 1931. Aanvoer 18.034 eieren. Prijzen: 12.807 kippeneieren 1 66.86, 827 eendeieran f 5—6.06, bedden p«r 100 stuks; 175 K.G. aardappelen 66 cent per K.G.; 0 pond boter 8388 cent per pond; 80 pond kaas 34—36 cent per pond. ROTTERDAM, 9 Febr. Binnenlandsohe Granen en Peulvruchten. Van alle artike len was het aanbod veel minder. Tarwe f 66.50, uitgezochte kwaliteit f 0.50—7.50. Gerst l 7.760.26. Haver f 44.60. Erwten kleine groens f 6.768. Schokkers f 8—12, uitgezochte kwali teit van f 13—16. Bruine boonen f 610, alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 9 Febr. Buitenlandsché Granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek Van der Schalk). Stemming: Miais vast andere artikelen kalm. Rogge 73/74 k. Zuid-Russische uaar kwaliteit diep. f 3.75—3.95. Gerst: 66 K. Zuid-Russische disp. f 83, 63/4 K. idem disp. f 82, Canada N. 3 disp. f 85, 02/63 K. Donau aangekomen f 84, 62/63 K. La Plata stoomend f 83. Haver: 56/0 K .Zuid-Russische disp. f 4.50, 54/5 K. idem disp. f 4.40, 63 K. idem disp. f 4.20, La Plata disp. f 3.90. Mals per 2000 kilo's: La Plata diep. f 90—91, idem naar aankomst stoomend f 8887, Donau/Golfox disp. f 8891, idem aangekomen f 88, idem stoomend f 88, Kilia disp. f 90, Russische mixed disp. f 90. In publieke veiling werden heden ver kocht. circa 330 tons Russische haver tot f 405 en f 4.10, boorderij plus 2 pCt. veilingskoaten. ROTTERDAM, 9 Febr. Voederkoeken. (Bericht van de Mak. Gebr. Krijger). Noord-Amerik. lijnkoek loco f 10, Maart lev. f 8.70, April lev. f 8.25, Mei-Aug lerv. f 7.75, Noord-Amerikaansche van N. Am er. zaad loco f 10-26, Maart lev. f 9.30, April lev. SWC en Maple Leaf Febr. afl. f 9.75, Noord-Amerikaansche van merk S. K f 10.10; Argentijneche lijnkoek looo f 9.70; Duitschs grondnootkoeken loco hier f 7.35, stoomend f 7.25, prompt of Soyok Goch f 0.70, dito Mei-Aug. f 0.26, Lijnzaadschilfers (Bombay) stoo mend HVO f 9.80, Jan. afl. f 9.70, Groudnootsohlifers light looo f 7.25, extra light stoom, f 8.26. dito Jan. afl. f 8.20; Ooooekoeken, Manilla S.K.. stoom, f 6 90; Inlandsehe voorslag lijnkoeken. I006 f 9.75, Maart-W. f 8 60, April-lev. f8.25, Mei Aug.-lev. f 7 35: Inlandsehe lijnkoek* sChilfers loco 1 10, Febr -W. f 9 60; In landsehe grondnootkoek Maart-lev. f 0.75 Inlandsehe Soyasehroot Maart-W. f 7.60, April-lev f 7.25; Inlandsehe grondnoot- «ehroot Febr.-W. f 7: Inlandsehe cocos- koektrn Maart lev. f 7.50, Inlandsch# palfflptttenfcoeken Maart-lev. f 5 60. Alles per 100 kilo en gedeeltelij^ tweede hands. lijden van onze geliefde Vrouw, Moeder eri Oroot moeder betuigen wij hiermede onzen oprechten dank. Uit aller naam, Schootihoven, 11 Febr. 1931. Herplaatsing wegens onjuiste opgave Langsidezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan Familie, Huren, Vrienden en Btkend^n, zoo wel binnen als buiten de gemeente, voor de vele bewijzen van belang stelling ondervonden bij onze Ook aan het Hoöfd en de Leerlingen der O. L. S. voor de aardige ver rassing. J. P. Db HRU1N. J. DE BRUIN Maat. Langerak, 6 Februari 1931. Het Faillissement van de Nalaten schap van wijlen te Lekkerkerk, is door het verbin dend worden der eenige uitdee- lingslijst ge&lndigd. De Curator, Mr. H. P. C. M. de Wilt Wiinen Qoud», 9 Ftbiwl 1531 Heden vervullen wij den treurigen plicht U kennis te feven dat na een kortston- ige ziekte, zacht en kalm is overleden, onze geliefde Moe der. Behuwd-en Grootmoeder geboren Stam, in den ouderdom van ruim 70 jaar. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming. Namens Kinderen en Kleinkinderen} ARIE KOK. JANNlOJt KOK— SCHERPENZEEL ADR1ANA KOK. STiJN l JE TERLOUW Kok. TEUNIS TERLOUW. KRIJN KOK. XDRIAAN KOK. Bleskensgraaf, 7 Febr. 1931. Een nieraandoening kgn uw ge- zondheid bedreigen, zonder dat gij u ervan bewust zijt. En juist die langzame ontwikkeling zonder veel uiterlijke en vaak verkeerd begre pen kenteekenen, is zoo te duchten. Maak niet de ernstige fout van waarschuwingen te verwaarloozen als urinekwalen, rugpijn, rhëumati- sche pijnen, spit, ischias, duizelig heid en hoofdpijn, waterzuchtige zwellingen enz. Wees verstandig en neem het mdddel, dat door duizenden wordt aanbevolen voor het verbeteren hunner gezondheid in dergelijke ge vallen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die do kwaal in haar oorsprong aantasten en de nieren versterken en opwekken tot gezonde werkzaamheid. Bij alle drogisten enz. ƒ1.76 p.flacon Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij het over-

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2