De ioDgMmoloo HOFSTEDE 10PIH WMBBMM BOELHUIS 9 Melkkoeien, 23 KOEIEN worden verkocht: Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraden. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken Advertentiën. AFSLAG. Arbeiderswoning, Landoouw in mmeresuscnmen Burgerlijke Stand. 1 Quisle Koe. 9 Pinken, salueren n Zeugen mei Biggen, i gulste zeug. Looguariieng Harige Lamscnapen bouw- en meiHoereedsctiappen Notaris H. C. Kooi publiek verkoopen: Bouwmanswoning Wei- Hooi- en Boomgaardland te Lopik TWEEDS BIMO. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Gchoonhovanschs Courant VRIJDAG 11 FEBRUARI .Wl. da. Dom autoriteit vu zenuwachtig van vreugde over da gelegenheid om be roemd te worden en hij bedacht aich over da beate maatregelen. De burge meester seinde, naar de rijkaregeering, vroeg in een garnizoensplaats een troep van vijftig man en wachtte toen op in structies. Deze kwamen onmiddellijk. Do regeering zond twee vertegenwoordigers om bij de gevangenneming te z^n, de villa moest eerst omsingeld worden en de vorstin onder gewapend geleide naar het kasteel „Montuasus" gebracht wor den. Tegen den morgen was de villa, waar in Pudora verblijf hield, omsingeld. De rijksvertegenwoordiger belde aap en vroeg den bediende onverwijld deni heer des huizes te roepen. Deze kwam met een verbaasd gezich4 bij de drie heeren en vroeg wat ze ver langden. „U hebt en logé in huis, nietwaar?" „Ja, dat is zoo, juffrouw Aliter." „Goed, hier is onze volmacht, we moeten uw gast direct spreken." „Wat is dat? Wat heeft zij gedaan?" „Wilt u zoo goed zijn ons haar kamer te wijzen." „Ja, maar dat is toch een beetje onge past," zeide de heer Selvator. „Zij heeft wel oen ochtendjapon. Voor uit." De heer Selvator deed wat hem gelast werd en wees de slaapkamer aan. De rijksvertegenwoordiger klopte en toen een slaperige stem vroeg wie daar was, riep hij plechtig: „Rijkavertegenwoordiger. Opent uw deur!" Het duurde eenige oogenblikken, toen werd de sleutel omgedraaid, de mannen gingen naar binnen en stonden te genover een onbekend jong meisje. „Waar is de vorstin? Hebt u nog meer logé's?" „De vorstin!" riep de heer Servator lachend, „zoekt u die hier? Dan bent u slecht ingelicht. Onderzoek het heele huis maar." „iRoep uw bediende Ampli." Ampli kwam, erkende dat er maar één logé was en dat de onderzochte slaap kamer de hare was. De villa werd van onder tot boven onderzocht en toen de autoriteiten met troepen en auto's woe dend weggingen, zei de heer Servator tot Ampli: „Pak je boeltje en ga met hen mee Ik wil je hier niet langer zien." De zoon van Servator had den vorigen middag gezien dat Ampli aan do deur luisterde. Hij was hem 's avonds nage gaan; toen hij waargenomen had dat Ampli bij den burgemeester binnen ging, had hij voldoende zekerheid en 's avonds werden de logó's van twee villa's ver wisseld. Enkele dagen latei kwam aan een grensplaats een auto. De weg was afge sloten, om (je voertuigen te beletten in eens door te rijden. Het ondorzoek lever de niets op en de auto kon de grens over. De boom, die den weg afsloot, werd opzij gedraaid en het voertuig reed lang zaam vooruit, maar juist toen het voor den boom stond stopte de motor en de chauffeur sprong er uit om in de mo- torkast te zien. Een tweede automobiel naderde en verminderde zijn vaart toert hij bij de grensovergang kwam. Reeds traden de beambten op de auto toe om het voorge schreven onderzoek te doen, toen die plotseling vooruit schoot, de stilstaande voorbij en over de grens reed. Op het zelfde oqgenblik was ook de eerst aange komen auto hersteld en reed den tweede achterop, zoodat de voorste, waarin Pu dora was gezeten, beschermd werd tegen mogelijke kogels die de grenswacht er op zou willen schieten. Dien avond meldden de bladen uit het land, grenzende aan Vanatonie, dat Pu dora, de gewezen vorstin van Vanatonie, daar was aangekomen en voqxloopig de gast blééf des konings. maar keek een oogenblik uitvorschond naar den jongeman. - Je hebt moed, jonge vriend, zei hij tenslotte zacht. Dat is iets waar ik van houd en van de politie houd ik niet. Drie of vier dagen! Hij schudde het hoofd Je kent de politie niet zooals ik haar ken! En dien man die je vertrouwd hebt en die, als ik goed begrijp, er met het geld vandoor is, weet je waar je dien vinden kuntl Ik heb reden om aan te nemen dat hij in New York ia. Ah! In New York! Nicolp Capriano knikte. Maar New York is een wereld op zichzelf. Ik veronderstel dat hij je zijn adres niet heeft gegeven voor hij je be stolen heeft? Dave Henderson gaf niet onmiddellijk antwoord. Wat de oude Nicolo zei was volkomen juist. Maar de afspraak met MillmanJ In het licht van Nicolo's op merking beschouwde hij die weer, zooals hij direct gedaan had toen zijn wantrou wen gewekt was, als een voor-den- gek- houderij. In zijn gesprekken met Dave had Millman dezen altijd den Indruk ge- gaven dat hij in New York thuis hoorde en waarschijnlijk had Millman de plaats van samenkomst waar hij niet verschij nen zou in New York vastgesteld om een schijn van geloofwaardigheid aan zijn gemeene huichelarij U geven. Je geeft geen antwoord, merkte Ni colo bedachtzaam op. Dave Henderson was op het punt om all es te vertellen: dag, uur en plaats van zijn rendez vous met Millman, maar in plaats van dat te doen schudde hij het hoofd. Hij was. zich er bewust van dat de oude Italiaan geen spoor van wan trouwen toonde waarom zou hij dan wantrouwend zijn? Maar het was ook eigenlijk geen wantrouwen, alleen maar een soort angstige voorzichtigheid, een idiota voorzichtigheid miMchian, dit INGEZONDEN MEDEDEELING, Dt malaise. Alblasssrdam. Bij de N.V. Kloos en Zonen's Werkplaatsen en op de Scheeps werf „De Noord" zijn een aantal werk lieden ontslagen wegens slapte in het be drijf. De Rij-vereeniging „Beijaart" heeft besloten in de Sociëteit van den heèr G. Vogelesang een zg. ruiter avond op 4 Maart en een concours hippique met groot springconcours op den Paarden marktdag, 22 Juli. Tengevolge van verkeerd uitwijken geraakte de heer B. bijna onder een der autobussen van den heer Ravestein. Door het kordaat optreden van den chauffeur, die met alle macht remde, werd erger voorkomen. Arkel. Loop der bevolking over het jaar 1930. Geboren 11 m. en 9 vr., totaal 20 personen. Gevestigd 43 m. en 45 vr., totaal 88 personen. Overleden m, en 3 vr., totaal 8 personen. Vertrokken 47 m. en 41 vr., totaal 88 personen. Vermeerdering 54 m. en 54 vr., totaal 108 personen. Vermindering 52 m. en 44 vr., totaal 88 personen. Bevolking op 1 Januari 1930: 589 m. m. en 650 vr., totaal 1139 zielen. Bevol king op 1 Januari 1931: 691 m. en 560 vr., totaal 1151 zielen. Zangavond. Brandwijk. Het Chr. gemengd koor „Excelsior" heeft met medewerking van het gemengd koor „Asaf", van Alblas- serdam, beide onder leiding van den heer C. Brouwer, in de Geref. Kerk eeil zangavond gehouden. Verdere medewer king verleende de heer J. C. van Her waarden, orgel. Het programma bevatte vele mooie nummers. Hot slotstuk „Na- jaarspracht", cantate voor Gem. Koor, kinderkoor, sopraan en bariton van J. G. van Herwaarden, was wel het hoofd nummer van den avond. De uitvoering daarvan was een heele prestatie. Ze vordeïde ongeveer een half uur jjd. De heer Van Herwaarden merkte aan het slot op dat de opvatting en uivoe ring van dit nummer zeer goed waren. De beide koren konden wegens ziekte van velen harer leden niet voltallig op treden Het was een goede avond, jammer dat er niet meer belangstelling was. Ziekten en beschadigingen van Vruchtboomen. Groot-A mmerz. In het Café ran den heer R. H. Jansen aan het Schoonhoven- sche Veer, hield de heer Jonkers, Tuin- bouwleeraar te Noordeloos, voor de Tuin- bouwvereeniging Groot-Ammen en om geving, een lezing over: Ziekten en be schadigingen van vruchtboomen. De burgemeester, voorzitter der veree- niging, opende met een toepasselijk woord deze bijeenkomst en gaf het woord aan genoemden spreker. De heer Jonkers, die voor de vereeni- ging reeds eerder optrad, behandelde in de eerste plaats de oorzaak van de ziekte der vruchtboomen. Naast de vele bestrij dingsmiddelen, die hiertegen kunnen worden gedaan, is een vereischte, dat de hoornen niet te dicht bij elkaar worden geplant en niet te veel stikstof krijgen. De lastigste ziekte onder de vruchtboomen is echter wel de kanker en deze kan soms zeer sterk optreden. Wanneer zelfs maar een klein takje beschadigd is, krijgt men topkanker. Bij deze ziekteverschijnselen scheurt de vrucht en vallen de peren reeds bij het zetten van de vrucht af. Verder noemde spreker verschillende soorten insecten, die onze vruchtboomen totaal kunnen vernielen, zooals de bastaard-sar tijnvlindoT, de ringrups en*., waartegen niet genoeg gedaan kan worden om de spontaan in hem opwelde en waar hij niet overheen kon. Want die afspraak had immers niets te beteekenen, dat was toch maar een doekje voor het bloeden van Millman geweest! Dave moqat zich zelf bekennen dat hij in hooge mate onlogisch was en 'n beetje norach, half-onwillig, antwoordde hij: Och, zijn adres heb ik niet, maar dat hij in New York is, staat zoo vast ais een huis. Hij heeft me in de peper bus zooveel van zichzelf verteld, dat ik hem wel vinden zal als ik tenminste de politie maar uit de buurt kan hou den! Nicolo Capriano's slanke vingers be wogen door den witten baard. De politie, mompelde hij I in zich zelf je heele leven de politie! - Maar Tony Lomazzi Teresa wilde kiiet dat ik het vergeten zoul Toen wendde hij zich weer tot Dave en vroég: Vertel me nu eens precies wat er vanavond gebeurd is. Mijn dochter zei, dat je hier kwam als een opgejaagde hond en het is nogal duidelijk dat je aan het bakkeleien bent geweest; met de politie of met dien troep schavuiten. Maar ais ze in de gaten hebben dat je hierheen de vlucht hebt genomen, is de kans verkeken dat ik je helpen kan. Als ze bijvoorbeeld buiten staan te wachten tot je er weer uit komt Ik denk niet dat ze dat zullen doen, viel Dave den man lachend in do ,rede. Wat ik wel denk is dat de po litieman, die zich vanavond met de zaak ingelaten heeft en een paar van de illustere leden van de bende, op het oogenblik in het ziekenhuis liggen! Het is obsoluut buitengesloten dat iemand mij hier naar binnen heeft zien glippen. Het eenige wat ze gezien kunnen heb ben is dat hst licht in hst portiek een ptu isoondtn gebrand hseit, maar mij nesten te verdelgen. Men moet hiermede vroegtijdig beginnen, omdat deze ook zeer hard voorttelen w&t men aooveel mogelijk moet trachten te beletten. De spreker deed vervolgens verschil lende bestrijdingsmiddelen daartegen aan de hand. Hij noemde o.a. het bespuiten met Borde&uache pap e.o., waarbij werd aangegeven omstreeks welken tijd men deze middelen moet toepassen en in wel ke hoeveelheden. Voor kanker werd het bestrijdingsmiddel genoemd van oarboli- neum met een oplossing van 1025 pGt. hetwelk op de wonden wordt ingesmeerd. Voor bladluizen kan men volstaan met een oplossing van 7H pCt. Wanneer de hoornen echter tevens gereinigd moeten worden van mieren en korstmossen, is in alle gevallen 10 pCt. aan te bevelen. De tijd van het bespuiten is afhankelijk van het weer. Pereboomen o.a. zuilen voor half Februari bespoten moeten worden. Laat ontwikkelde appels, als bellefleur enz., kunnen veelal nog in Maart worden bespoten. Aanbeveling verdient nog, boo vervolgde spreker, om in boomgaarden meezervnestkastjes op te hangen, daar de ze vogels mede een groot aandeel hebben in het verdelgen der insecten. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt, een bewijs dat voro dit onderwerp belang stelling bevond. De heer Jonkers beant woorde naar genoegen deze vragen, waarna de voorzitter in het bijzonder aandrong te voorkomen het verstoren van nesten van nuttige vogels en door het op hangen van neatkastjes te willen bevor deren. Hij beaamde de opmerking van een der aanwezigen, dat het jammer wae dat slechts een 20-tal personen aanwe zig was, doch hoopte, dat een volgende keer dit aantal grooter zou zijn. Spreker drong er bij de aanwezigen op aan, zoo veel mogelijk mede te weTken tot het ver delgen van al die insecten, die nadeelig zijn voor onze vruchtboomen, waarna hij met een woord van dank aan den heer Jonkera voor diens leerzame rede, alsme de aan de aanwezigen voor hun opkomst deze vergadering sloot. Hierna werden nog enkele huishoude lijke zaken behandeld, waarbij de voor zitter nog mededeelde, dat binnenkort de heer Van Donk voor de vereeniging een causerie zal houden over de ziektever schijnselen van tuin- en bladgroenten en -tp hestriidinesmiddelen Nutsavond. Hardinxveld. Voor het Nutsdeparte- ment te Roven-Hardinxveld trad Maan dagavond op de bekende daclamatrice, mej. Nelly Roelofswaard, uit 's-Graven- hage. Da opkomst van de leden en hunne huisgenooten was niet groot, waaraan de griep wel niet vreemd geweest zal zijn. Mej. Roelofswaard gaf een tweetal schetsen van Timmermans' verhaal „De Kistprocessie" en „Het Verksken" en voorts het „Heksenlied" in de uitsteken de vertaling van Pauwels. Na de pauze volgde het laatste bedrijf van „De Rechte Lijn" van Fabricius. De aanwezigen hebben van de fijne voordrachtskunst van deze begaafde kunsiehares zeer ge- noten.Vooral in „De Rechte Lijn" gaven stem en mimiek aan de voordracht een indrukwekkend relief. Aan de heeren C. van Vliet en Zo nen is krachtens de bepalingen der Hin derwet vergunnig verleend tot het maken van een smederij en motor- en rijwiel reparatie-inrichting met de noodige elec- tromotoren in het perceel Rivierdijk A 142 te Boven-JIardinxveld. Gymnastiekuitvoerlng. Hardinxveld. Donderdag gaf de sport vereeniging „0 K. K." haar gewone win- teruitvoering. In zijn openingswoord heette de voorzitter alle aanwezigen har telijk welkom en wekte hen op „O. K. hebben ze gedecideerd niet gezien! Ik houd er geen lichten op na, die dienst doen als vuurtoren, merkte de Italiaan met een ironisch lachje op. Die lamp dient voor de menschen hier in huis, niet voor de voorbijgangers in de steeg! Maar vertel me nu eens precies wat er gebeurd is. Dave gaf een getrouw verslag van de gebeurtenissen sinds het oogenblik dat hij de gevangejiiij had verlaten tot het mo ment dat h(j zijn toevlucht - had gezocht in de portiek van Nicolo Capriano's huis. De oude Italiaan had mot stijgende spanning geluisterd en toen Dave klaar was, strekte hij een magere hand uit en pakte den jongeman bij zijn mouw. Het is als in den goeden ouden tijd! zei hij koortsachtig enthousiast; het is alsof de goede oude lijd terug komt! Een oude man zou zich waarachtig weer jong gaan voelen bij zoo'n verhaal! Och, jongeman, als ik jou gehad had, dien nacht dat ze Tony Lomazzi gepakt heb ben, inplaats vanmaar het is nu te laat om daarover te piekerenMaar jij bent een pientere baas, dat is zeker, je gebruikt je hersens en je hebt moed. Dat is waar ik van houd! Zeker, ik zal je helpen, niet alleen terwille van Tony Lomazzi, maar ook terwille van jezelf! Je zult je kans hebben, je kans om te vechten, jongeman.... Nicolo Capriano zal je helpen! Hij zette zijn hooge, dunne stem uit en riep: Teresa! Kom hier, Teresa! De deur ging open en het meisje stond op den drempel. Vader, zei ze zacht verwijtend, u windt u weer veel te veel op. De stem van den ouden „bommenko- ning" kloni veel zachter toen hij weer begon te spreken. Nesn, heuioh niet, kleine meid, pro- bij, htuioh nitti dit K." te steunen. Onder dq eminente leiding van den heer Van Arkel uit Gorinchem, werden de nummers keurig afgewerkte zoowel het turnen van de ouderen ale van de jongeren was schitterend. Eenige ko mische nummers vroolijken den avond op. De vereeniging kan op een welgeslaagde uitvoering terugzien. Volksonderwijs. Hardinxveld. Voor de afdeeling van „Volksonderwijs" te Boven-Hardinxveld trad op de heer R. van Gaasbeek, school opziener in he tdistrict Amsterdam, met het onderwerp „Geneeskundig School toezicht". De zaal van den heer Rijkaart was flink bezet en naar het boeiend betoog van den begaafden spreker werd met aandacht geluisterd. De tooneelvereeniging „Onderling, Ge noegen" voerde een tweetal tooneelstuk- jes op. Er werd, zooals we dat gewend zijn van deze vereeniging, keurig ge speeld. De voorzitter, de heer De Boer, was zekei; den tolk der aanwezigen, toen hij den spreker en den tooneelisten een har telijk woord \an dank bracht. Dank werd mede gebracht aan den heer B. T van der Vlies, die het muzikaal gedeelte verzorgde. JAARSVELD. Openbare Raadsvergadering op Don derdag 29 Januari, des v.m. 10 uur. Aanwezig met den voorzitter, burge meester H. M. Oldenhof en den eecre- ns, alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed, daarna leest de secreta ris de notulen, welke onveranderd wor den vastgesteld. Aangezien dit de eerste vergadering is in 1931, spreekt de Voorzitter de Nieuwjaarsrede uit, waarin hij o.a. hoopt dat de leden eendracBA* mogen «amen- werken tot heil en weieii der gemeente. Onder de ingekomen nukken is een goedkeuring van de wijziging der politie verordening. De heer V e r w e ij merkt hierbij op, dat bij het bevestigen der huisnummers een fout is begaan. Bij een zijner buren is n.I een 6 bevestigd als een 9. Verder is ingekomen een schrijven van het Algemeen Verbond tot Wering van vreemde woorden, om medewerking tot dat doel Wordt voor kennisgeving aan genomen. Aan de orde komt hierop een voorstel tot hernieuwde vaststelling der begroo ting 1931, n.I. verhooging der kwade pos ten tot f 2500 en schrappen der geraam de bijdrage, groot f 700 ingevolge art. 205 der L. 0. wet Verhooging belastlng-opconten. B. en W. stellen voor, ten einde de be grooting sluitend te krijgen, de opcenten der Gemeentefondsbelasting te brengen op 100 en die der Personeele belasting op 150. De heer Ve r w e ij trekt uit het boven staande de conclusie, dat de belastingver laging belangrijk minder is, dan zich oorspronkelijk liet aanzien. Spreker wijst ook nog op de versnelde aflossing der crisisschuld. De heer Benschop vraagt of de gemeente genoegen nemen moet met den uitspraak van den kantonrechter inzake de verplegingskosten van T. de G., waar op de Voorzitter antwoordt, dat B en W. er niet veel heil in zien, hier tegen in beroep te gaan. De heffing van bovengenoemde op centen wordt opnieuw vastgesteld. Eveneens worden vastgesteld de voor schotten voor de Bijzondere Scholen. Hierop volgt de benoeming van leden en plaatsvervangende leden der stem bureaux. Wethouder Berrevoets deelt mede, dat hij voor een benoeming tot lid der dat ik kalm ben! Luister nu eens goed. Dit is een vriend van Tony Lomazzi en bijgevolg ook een rriend van one. Hij heeft hulp noodig: de politie moet hem niet in handen krijgen. In de eerete plaats moet hij kleeren hebben in de plaats van de gescheurde plunje, die hij nu aan heeft. Geef hem maar wat vanjmij. Het zal wel niet precies, pas sen,^maar het kan. Verder bel je Em manuel op en vertelt hem dat ik een gast voor hem heb, die niet erg op de politie gesteld is, ien^and die Smith heet meer hoeft hjj niet te weten Zeg verder tegen Emmanuel dat hij met de auto komt en dat hij een blok voorbij de steeg moet wachten. En dan ga je naar buiten, Teresa en komt ons zeggen of alles veilig is, of er nog politie in de buurt is, of dat iemand anders in het slop rondhuist. Begrijp je? Ja? Ga dan maar. Goed, zei het meisje. Ze keek naar Dave Henderson met een vriendelijken warmen blik in haar donkere, sterke oogen. En toen, zich weer tot haar va der richtend, vroeg ze: En wat voor nieuws heeft hij van Tony? Dat zul je straks wel hooren, ant woordde de vader met plotseling iets bruusks in zijn toon. Maak nu maar voort! Ze" kwam spoedig terüg met een arm vol kleeren, ging toen weer weg en sloot de deur achter zich. Nicolo Capriano wees naar een tweede deur in een zijwand van het vertrek. Daar is de badkamer jongeman. Ga daar naar toe, wasch het bloed van je gezicht en trek andere kleeren aan. Dave Henderson aarzelde. Denkt u dat het veilig voor haar is, voor uw docht/u, om naar buiten te gaan? vroeg hij. Straks wu ar esn heelt oploop n d« poUUImm stembureau* niet in aanmerking wenacht «e komen. fot leden van het hoofdatembureau worden benoemd de heeren Brinksma en De Afa. Van Soolingon en Verweij Tot leden van «Stembureau I de heeren Zaal, voorzitter, Brinkema en De Gier. Tot plaatsvervangende leden de heeren Berrevoets, G. Brinksma en Veer, Tot leden van Stembureau II de hee ren Van Soolinggen, voorz., Verweij en Benschop. Tot plaatsvervangende leden de heeren Van Beusekom, H. Lakerveld en W. Hoogendoorn. Stembureau Ge meenteraad I de heeren Zaal (voorz.), De Gier en Brinksma. Tot plaatsvervangende leden de hee ren Berrevoets, G Brinksma en A. Veer. Bureau II de heeren: Van Soolingen (Voorz.), Verweij en Benschop. Tot plaatsvervangende leden de hee ren Van Beusekom, H. Lakerveld en W Hoogendoorn. Verder wordt besloten op de consump tie voor leden der stembureaux te bezui nigen en hiervoor f 15 uit te trekken. Hierna gaat de Raad in geheime zit ting over. Na heropening volgt de rondvraag. Wethouder Berrevoets vraagt in lichtingen over de uitbetaling van de pre sentiegelden der raadsleden De Voorzitter zegt, dat dit in be handeling is. De heer Verweij vraagt vaanm de uniforms der veldwachters niet meer ln de gemeente gemaakt worden. De Voorzitter antwoordt hierop, dat voorheen, toen het vervaardigen daar van in de gemeente gebeurde, steeds klachten binnenkwamen, redenen waar om die kleeding thans bij een uniformen kleermaker worden gemaakt. Besloten wordt een regeling te treffen, betreffende het verhuren van den tuin. behoorende bij de onderwijzerswoning. De heer Brinksma vraagt hoe het zit met de trap naar de Lekdijk. Na eenige discussie wordt besloten deze zaak nog even aan te houden, doch de stoep naar den Lekdijk te doen be- grinden. De heer De Gier vestigt nQg de aan dacht op den slechten toestand waarin enkele wegen in de gemeente verkeeren, o.a. de Graat bet Zandpad enz. Spreker zou aan de Polderbesturen willen ver zoeken, hieraan hun aandacht te wijden. Besloten wordt deze zaak met de Polder besturen te bespreken. Hierop sluit de Voorzitter de cer- gadering. POSTWISSEL-VERVALSCHER. Ta Spa gaarr«staard. Op da postkantoren te Amsterdam en Rotterdam werden den laatsten tijd te kens postwissels ter uitbetaling aanga boden, welke, naar later bleek, van val- sche afdrukken en valsche handteekenin- gen vooraan waren. Hat rijk werd op dia manier benadeeld voor een totaal bedrag van f 6 a f 7000. Pe centrale recherche te Rotterdam, die met 't onderzoek werd belast, kreeg oohterdooht tegen een zeka ren H., die ongeveer 3 jaar geleden we gens een gelijksoortig misdrijf tot gevan genisstraf was veroordeeld en pas een paar maanden geleden weer op vrije voe ten was gekomen. De gangen van dezen H. werden nagegaan en weldra kwam uit dat hij verblijf hield te Spa (België). Ta Rotterdam had hij een kamertje gehuurd, waar hij zelden kwam, maar waar hij hof al eens postwissels ontving. Hij had zich daar voor nr. d. Berg uitgegeten. Deze naam kwam overeen met namen op da vervalsohte postwissels. Op vensodk van ds recherche heeft da Maak je niet ongerust, jongeman; ar ia niat het minste gevaar. Mijn doch ter is «en Capriaho, hè? Ze is net als haar va4«r: ze la tegen da politie van San Francisco opgewassen en de politie niet tegen haar! Ga je nu maar ver- kleeden. Emmanuel zal wel direct hier zijn. Dave had nauwelijks tien minuten noo dig om zich te wasschen en de kleeren van den Italiaan aan te trekken. Toen hij klaar was bekeek hij het resultaat in een kléinen spiegel aan den wand. Wat hij aanhad waren confectie-kleeren, verre van nieuw; ze zaten slecht, hier en daar puilde zijn gestalte uit. Neen, hij zag er niet bepaald op zijn gunstigst uit!. Met een boosaardig lachje stak hij het geld dat hij van John Kelly ontvan gen had met nog een paar kleinigheden die hij bezat, in de zakken van zijn nieuwe kleedij en gifig Nicolo's kamer weer binden. De oude Italiaan monster de hem èritiach en knikte toen goed keurend. Uitstekend, riep hij, prachtig! Hij wreef zijn dunne vingers. Ja. ja, het is precies als in den goeden ouden tijd! Ha, ha, de oude Nicolo heeft nog een handin 't spel en de kop van den ouden Nicolo zit nog op zijn schouders! Drie of vier dagendat is kinder werk! Daar zal Emmanuel wel voor zor gen! Maar we moeterr no,g wat beters doen! En dat is minder eenvoudig. Je te verbergen voor de politie ie niet zoo moeilijk, als die kerels definitief van je af te schudden. Je moet den ouden man tijd geven om te denkenzijn hersens zijn een beetje roestig geworden.hü heeft ie te weinig gebruikt de laatlte j«- ren! Je zou er niet veel aan hebben al« je je altijd moeet blijven verbergen, hè? (Wordt virvolfd.) tweede blad. NIEUWSBLADVOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT.' Seboonbevenecftt Courant VRIJSAff Tl FEBRUARI TOT. Belgische politie H. gearresteerd. Hij la op transport gesteld naar Rotterdam en heeft erkend de vervalechingen te hefaben gepleegd. Op goede fomuüoren vulde hij de bedragen in, plaatste de h&ndteekenia- gen en de noodige stempels, «um hij het geld ging innen. ZOETE WRAAK. Da meisjes «n da stationschef. Dq stationschef van een niet onver maard plaatsje in ons land is klein van persoon een ondermaafcsch man, zou men kunnen zeggen. Voorts hoe het komt, weten we niet kan hij niet al te best overweg met de houderessen van weekkaarten, meisjes uit de stad, die op fabrieken werken. Hij sohijnt dit levens lustige volkje vaak een standje gegeven te hebben. Dus werd op wraak gezonnen en niet tevergeefs. Als de trein voor het vertrek gereed staat, komen er tallooze meisjeshoofden door de portierraampjes. Met groot ge duld wachten ze het laatste moment voor het vertrek af en de lachende oogen gericht op den kleinen chef roepen ze ineens allen tegelijk: Hoe groot moet ons chef f ie wor4en? Plichtmatig steekt de chef natuurlijk de rechterarm jnet het seinapparaat in de hoogteen onder schaterend gelach en geroep: „Zóó groot" wuiven zijn vijandin nen hem toe! De wraak was zoet. DE GEZONKEN VEERBOOT. Nog 11 varmlstsn. Van de vermiste passagiers van de veerboot, welke in de haven van Kobe in Japan tijdens een dichten sneeuwstorm door het Fransche sa. „Porthos" werd geramd en daarna zonk, werden 58 per sonen teruggevonden. Zij waren door klei ne bootjes opgepikt en op veraohillende plaatsen van de kust aan land gezet. Thans worden nog 11 personen ver mist. DRAMA IN EEN RECHTSZAAL Vrijdag heeft te Warschau tijdens het groote proces over de straatrelletjes al daar op 14 September 1930, een schok kende gebeurtenis plaats gehad. Een ge tuige, de 80-jarige advocaat Korenfeld, vertelde juist, hoe de politieagenten met „getrokken sabels op schuimende rossen" op de mensohen afkwamen. De voorzitter interumpeerde hierop met de spottende vraag, of de rossen erg hadden geschuimd Op dit oogenblik werd de getuige lijkbleek en viel dood neer. Na de hervatting van het proces verklaarde de verdediger, dat de nestor der Warschausche advocaten een hartverlamming had gekregen, toen de voorzitter zijn verklaringen bespotte. De verdediging protesteerde tegen een dergelijke behandeling van getuigen, die geen verklaring aflegden volgens den wil van den voorzitter. KERKGENOOTSCHAP BESTOLEN. De Evangelische gemeente te Frank fort is voor een bedrag van 136.700 mark benadeeld door den koopman Friedrïch Nagel, die jaren lang voorzitter vap de Duitsoh nationale fractie in den gemeen teraad is geweest. Nagel heeft het geld besteed voor zijn corsettenfabriek, die met steeds grootere moeilijkheden te kam pen had. De fabrikant heeft reeds bedankt als lid van den gemeenteraad. EEN „ERFENIS". Te Breslau zijn onlangs in verband met een interessant geval van erfenis- zwendel reeds twee arrestaties verricht. De gearresteerden zijn twee vrouwen, Hartmann en Schneider geheeten, die be weerden erfgenamen van een in 1838 te Paramaribo overleden zeekapitein te zijn, welke laatste zeven millioen gulden in contanten en voor 300.000 gulden in ba ren goud zou hebben nagelaten. Op grond van deze verzonnen erfenis, slaagden de beide vrouwen er in, bij verscheiden per sonen voorbeen bedrag van omstreeks 2 millioen Mark aan cossiee op het te ver wachten bedrag kwijt te haken. Gebleken is intusschen, dat een der verdachten reeds vijf en twintig jaar ga- leden wegens eenzelfde zaak tot vijf Jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. EEN DURE ARM. Te Londen is onlangs de 20-jarige mdaa Baldwin (niet de dochter van den leider der conservatieven) op het West Croydon station tussohen den electrischen trein en het perron gevallen. Zij liep ver schillende verwondingen op, en, haar lin kerarm moeet worden afgezet. Zij diende bij de rechtbank een eisch tot schadever goeding tegen de Southern Railway Com pany in, daar, volgens haar, het onge luk te wijten was aan het feit, dat de trein vertrok zonder dat een sein was gegeven, terwijl zij op het punt stond in een wagon te stappen. De spoorwegmaat schappij ontkende, dat er onachtzaamheid van haar personeel in het spel was en beweerde, dat het ongeluk moest worden toegeschreven aan onvoorzichtigheid van miss Baldwin. De rechtbank stond echter Gesprekken over Muziek. Houdt u van Beethoven? ft wm* bit njft, m&Ar ik heb ▼èïkaaring, aan de rijde vaA het slachtoffer en ver oordeelde de spoorwegmaatschappij tol betaling van een schadevergoeding ka bedrage van 68.000 gulden. DE STRIJD TEGEN DEN GODSDIENST IN RUSLAND. Nlauwa methode. De Russische metropoliet en vroegere bisschop der Oekraïne, Serafim, die dezer dagen in een vergadering te Boedapest tezamen met protestantsche bisschoppen zal spreken, heeft in een onderhoud met een medewerker van een Hongaarsch blad verteld, dal hij na dertien jaren uit Rusland was gevlucht, omdat men hem tot den hongerdood had veroor deeld. Niet bij een gerechtelijk vonia maar eenvoudig, doordat men hem geen levensmiddelen-, kleeding- en huishoud- kaarten meer gaf, zonder welke de menscb in Rusland van honger omkomt. Men heeft in Rusland opgehouden, de geeste lijken dood te schieten, zeide de metro poliet, aangezien dat onaangenaam was tegenover het buitenland. Daarentegen had men tot 1929 gearresteerd: 48 bis schoppen, 3700 geestelijken en 8000 mon niken en nonnen, waaronder ook bisschop Serafim, die twee jaar lang met korte onderbrekingen of in de gevangenis zat of in barakken gedeporteerd was. In 1930 waren volgens de laatste officieele gege vens 197 bisschoppen gearresteerd. De bisschop verklaarde, dat het zijn bedoeling was, overal in Europa voor drachten te houden, ten einde da men schen er van te overtuigen, dat, wanneer dit zoo verder ging, in Rusland geen kerk en geen geestelijke van welke religie ook, zou overblijven. BEGRAFENIS VAN EEN BANDIET. Een groots bloemenweelde. Joseph Catania, in New Yorks onder wereld bekend onder den bijnaam „Joe de bakker", is op de onder bandieten ge bruikelijke manier aan zijn einde geko men. Toen hij verleden week Dinsdag zijn woning verliet, werd hij door vijandelij ke collega's onder vuur genomen en vu op slag dood. „Dood je tegenstander zonder genade, maar vergeet niet bloemen bij zijn begra fenis te sturen," schijnt de ongeschre ven wet der bandieten te zijn. Meer dan veertig auto's volgeladen met bloemstuk ken en kransen, volgden de lijkbaar van Joseph Catania. Er was een krans, geheel van roode rozen en van 2 X meter middel lijn, die een bloedend 'hart voorstelde. Ook aan persoonlijke belangstelling ont brak het niet. Ruim honderd auto'e met vrienden en vijanden reden in den groot- sten begrafenisstoet, welke New York ooit van een dranksmokkelaar heeft aan schouwd. Tien van Catania's beste vrien den droegen de zware bronzen kist, wel ke meer dan 15 000 dollar had gekoot, grafwaarts. De kist werd neergelaten in een prachtig praalgraf, geheel ran wit marmer vervaardigd, en waarvoor niet mjnder dan 30.000 dollar uitgegeven war ren. Tienduizend collega's brachten hun makker den Matsten groet, wantrouwend bekeken door 'n veertigtal detectievea en politiebeambten, die er speciaal op had den te letten, of de begrafenisgangera geen verboden wapenen droegen. DE DWANGARBEID IN DE RUSSI SCHE HOUTHAKkERSKAMPEN. Eaniga bijzonderheden. In verband met hert debat in het Engel- sohe Parlement over de omstandigheden, waarin in Rusland hout wordt gekapt en naar Engeland uitgevoerd, heeft het lid Bellaars een brief aan MacDonald gezon den met nadere gegevens. Daartoe be hoort ook de beëedigde verklaring van een hooggeplaatst ambtenaar van de Ge- peoe, volgens wien op 1 Mei 1990 662.200 gevangenen in vier kampen aanwezig waren. Hij is den 21en Juni uit Rusland gevlucht, zoodat zijn inlichtingen uit de eerste hand komen. Het betreft hier geen gewone misda digers, maar politieke bannelingen. De bijzonderheden in het materiaal, dat Bel- lairs verzameld heeft, zijn gruwelijk. Alle verwarming ontbreekt in de ba- rakken, waar het water door de zoldering lekt. De gevangenen moeten op planken slapen. Alleen zij, die kussens en matras sen meegebracht hebben, zijn er beter aan toe, maar de Gepeoe verstrekt ze niet. De opeenhoping van mensohen is vree- sol ijk. Het wemelt er van ongedierte en tienduizenden sterven aan vlektyphus. Verwarming ja er niet en telkens vrie zen de menschen dood, want bijna nie mand bezit warme kleeren. In den winter gaat het werk van rijf uur 's ochtends tot acht uur 's avonds onafgebroken voort. Elk gevangene moet 35 hoornen bty den grond afzagen en se, na het bovenstuk weggezaagd te hebben, van de takken ontdoen. Zij, die 's avonds om acht uur nog niet klaar zijn, worden door de Tsjökiaten afgeranseld. De bolsjo- Wiken zien er zelfs geen bezwaar in om dwangarbeid aan kinderen op te leggen. Jongens van vijftien, zestien en zeventien jaar zijn in Je kampen opgenomen en moeten hetzelfde werk als volwassenen doen. Tweemaal daags krijgen de gevangenen wal fel ijk eten. Het brood bevat alle mo gelijke surrogaten Degenen, die niet met hun werk gereed komen, krijgen een klei ner rantsoen, namelijk 300 gram zwart brood en water. Waarom zóó gezegd? Blijkens het verslag, heeft de burge meester in de openbare vergadering van den Raad der gemeente Lekkerkerk op 28 Januari j.l., aangaande een tweetal verzooken van ouders, om overeenkom stig art, 13 der Lager Onderwijswet 1920 een vergoeding uit de gemeentekas te ontvangen voor het doen bezoeken van hun kinderen van de Bijzondere School, gezegd, dat hij het betreurt, dat derge- lijk» varioikia, dl» wttttlljk lu 1» f- meente kiunaa worden gevraagd, wor den ingtdnend, omdat volgens hem de oudera zedelijk verplicht zijn diergelijke uitgaven zelf te betalen. Dat gedachte van gelijkstelling hij „Volksonderwijs" nog steeds verzet kweekte, was ons bekend. Vooral in den laatsten tijd schijnt man er een zekere methode van te maken stelselmatig daar tegen te ageeren, doch, dien strijd durven we wel aan, als men daarin poogt het zinkend schip te redden. Afkeurenswaardig is echter als een voorzitter van den gemeenteraad zoo dui delijk partij kiest. Immers: in handen van B. en W. is slechts het dagelijksch bestuur der gemeente, de voorbereiding en uitvoering van de besluiten van den Raad en het toezicht op bepaalde takken van gemeentelijke zorg. Het is dus een taak met verantwoordelijkheid, krachtens de ondergeschikte positie van het college van B. en W. ten opzichte van den Raad. En wat het zelfbestuur betreft, voor zoover dit aan B. en W. is toevertrouwd, heeft het college uit te voeren de wette lijke voorschriften van Rijk en Provincie Zoo gezien is een uitdrukking als bo vengenoemd van den burgemeester, na tuurlijk wel voorzichtig genoeg gesteld, toch ontoelaatbaar. Art 13 spreekt van ouders, die hun kinderen openbaar onderwijs dan wel bij zonder onderwijs van een bepaalde rich ting wenschen te doen genieten, alzoo op voet van volkomen gelijkstelling. Het wil dus voorkomen dat aan ouders, die hun kinderen naar een bijzondere school willen zenden, zwaardere lasten zouden moeten worden opgelegd dan aan ouders, die met openbaar onderwijs ge noegen nemen. Dat nu het, college van B. en W. advi seert het verzoek van Kooijman aan hem terug te zenden om onderzoek en nader advies, is zijn goed recht, om na te gaan of aan de vereischte voorwaarden is voldaan. De persoonlijke opmerking van den burgemeester is echter misplaatst. Waar om is dat zóó gezegd. Heeft de voorzitter zich ook gereali seerd, wat te antwoorden als het verzoek was uitgegaan van ouders, die openbaar onderwijs wenschten, zoo zij in gelijke omstandigheden verkeerden? Misschien niet, omdat dit in Lekker kerk practisch is uitgesloten. Het ooilege van B. en W. heeft niet alleen het vertrouwen noodig van de po litieke meerderheid, maar voor een goede ambtsvervulling is onmisbaar het vertrouwen van de gansche bevolking. In het onderhavig geval stond niets te doen, dan te onderzoeken of aan de wet telijke rereischten was voldaan en daar na de wet uitvoeren zonder commentaar en uitdrukking van teleurstelling. Enghartige partijpolitiek drijft de po litieke tegenstellingen, die vooral ln klei nere plaatsen zoo gemakkelijk tot per soonlijke hatelijkheden en vijandschap ontaarden, op de spits. Het gezegde blijft voor mij onbegrij pelijk en getuigt ontegenzeggelijk van een vijandigen geest. Met hartelijken dank voor de plaatsing, Oud-Lekkerkerker, vooratander van het Christelijk onderwijs, L. ZIJLSTRA. Rotterdam. Gaarne wil ik bij dit stukje een paar korte opmerkingen plaatsen. Een verslag is altijd maareen verslag; het geeft niet woordelijk het ge sprokene weer. Niettemin komt de aan geduid zinsnede vrijwel neer op wat ik bedoeld heb. Zoo eenigszins mogelijk moeten de ouders zich in zaken als deze zelf hel pen, alleen als dat niet kan moeten ze zich m.i. op hun wettelijk recht beroepen. Ik geef iedereen het recht hier anders over te denken, maar men late mij vrij er deze opvatting op na te houden, en die ook in gepaste bewoordingen uit te spre ken. Wat ik zou doen als het menschan be trof, die openbaar onderwijs verlang den? Mijn besta inzender, natuurlijk precies hetzelfde denken en zeggenl Het typeert U en niet mij, dat U ook maar een oogenblik kunt veronderstelden, dat zoo iets voor mij verschik zou maken! C. G. ROOS, Burgemeester van Lekkerkerk. De kwaliteit der «olvelta Goudacha kaas. M. de R. De Nederlandsche Vereeniging van Kaashandelaren zond een adres aan de regeering inzake yermindering in kwali teit der volvette boerenkaas. Met be langstelling, maar ook met verwondering nam ondergeteekende van dit adres ken nis. Het bracht hem er toe, aan de niet geheel ingewijden een klein stukje ge schiedenis te vertellen. Het is reeds eenige jaren geleden, dat de Coop. Prod. Handelsvereniging het initiatief nam voor een bespreking van dit onderwerp in hotel De Zalm te Gouda. Van de tot dio conferentie genoodigde handelaren bleef al direct een deel weg. Reden daarvan was, wantrouwen tegen over die C. P H, „die er wel wat mee voor kon hebben" en wantrouwen in eigen collega's. Bij de wèl opgekomen handelaren bleek ook nog een gereser veerdheid en een angst voor elkaar, waar door elk initiatief ten dood is gedoemd. De conferentie leidde tot niets. Het is nu al twee jaar, dat diezelfde C. P. H. bij elke gelegenheid waarschuwt tegen het verlaten van oude, beproefde paden in de kaasproductie en dat die vereeniging haar leden zooveel mogelijk van gevaarlijke experimenten afhoudt. Wat deed de gezamenlijke handel ia dies tijd? Niet» til bOOfltmi HM W|t «op peren in een vergadering, maar huiten die vergadering sag man harde moppe raars op de kaasmarkten precise omge keerd aan hun uitlatingen handelen. We kennen nu al eenige jaren kaas dagen en kaaskeuriigaa. Wanneer- de CPH. als keurmeester optrad, heeft ze steeds zooveel mogelijk rekening ge houden met de meerwaarde van de kaas met „oud zuivel". Wat deden de kaas handelaren -keurders bij zulke gelegen heden? Ze vielen in het overgroot ge deelte der gevallen de CP.H. niet bij, in tegendeel, ze bestreden haar vaak en-. wanneer de handelaren alleen keurden zag men de meest sterke staaltjes van voortrekking der „nieuw methode" kaas. En tenslotte de markt. Wat heeft de han del al dien tijd gedaan om daar werke lijk te toonen dat net hem ernst was met de opinie, dat de gewijzigde werk wijze fout zou zijn? Men kocht de kaas, die er kennelijk de teekenen van droeg, tot die groep te behooren tot hoog en hoogste prijzen en heeft daardoor zelf de meeste schuld aan datgene wat nu zoo sterk veroordeeld wordt. Dezo handelaren zijn het die de zuivelconsulenten in de moeilijke positie brachten niet te weten hoe het moest, omdat er eenerzijds critiek werd uitge oefend en anderzijds door daden het te gendeel werd gedemonstreerd. En nu wordt een adres gezonden aan den minister en schijnbaar bij voorkeur in alle denkbare bladen gepubliceerd. Nu is het opeens zoo ernstig mis met onze volvette boerenkaas, dat men de wereld kond moet doen van den noodtoestand en vergeet men in zijn ijver geheel welk nadeel aan de kaassoort, ter welker ver dediging ze,zich opmaken, wordt gedaan door zulko publicaiie's. En dit alles komt in een aller komisch licht te staan, wanneer men daarnaast het besluit van één vergadering vroeger dezer vereeniging legt, waarin besloten werd tot het gaan voeren van een groote reclamecampagne voor die aloude volvette boerenkaas. Ze ker is, dat een deel der te voeren recla me sal kunnen worden besteed aan het wegwerken van het nadeel, door deze ondoordachte publicatie's verwekt. Het adres vraagt steun aan de regee ring om een commissie van onderzoek in te stellen en vraagt daarbij o.a. opname van b.v. chemici ter beoordeeling van de vraag, of smaak, aroma, structuur enz, der kaas geschikt is, onzen alouden naam te handhaven, het smaakgevoel onzer af nemers te bevredigen. Alsof dit een taak van de chemie, zelfs van wetenschap is. Het zou tenslotte alleen bewerken, dat weer enkele jaren gewerkt wordt met get. 2 en 3, met Schuren en Erf en diverse perceelen uitmuntend Wei- an Hooiland, In den Peursumsche polder en een buitendijks gele en tuin, onder de gomeonto PtURSUM, samen groot 10 H.A., 27 A., 65 cA., en de tel. A 3 metSchufiren Erf te QIE8SEN-0UDEKERK, welke op 11 Februari 1931 zijn geveild, zullen op Woensdag 18 Febrnari 1931, voorm. 10 uur, in het Café van J O. VERHEUL «O GIESSEN-NIEUWKERK ten overstaan van Nntarlt I. ETS Ie •ieisendam, worden afgeslagen. De perc zijn in bod gebracht en wel I. op f 1425, 2. op f 2525, 3 op t 925, 4. op f 3000, 5. op f 3750, 6, op f 365u, 7. op f 3400. 8. op f 1700, 9. op f 1400, 10. op f 1175, II, op f 1150 en 12 op f 1200. (wegens sterfgeval). Notaris W. F. H. van Schouwen te Hillegersberg, tal op Woensdag 18 Februari 1931, v.m. 9| uur, aan het pand Ki*alingsohe Weg 420 te ROTTERDAM om contant geld publiek verkoopen waaronder een pas gekalfd en een dragende; 2 Paardrn (aftandsche meri ie en een 6-jatlg). 2 Feoqen nel Biggen; Kippen m I Hak; Een partil Hooi en Mes! (koemest en rotte mesti. EtN K^ROS met vafkenskraam, Omnibusbrik met spiegelglas, 3 WIELKAR Mtr H00I8AK, Lgge, Arreslede, 1 ulnbank, een Mest- schouw; voorta e» hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden Te bezichtigen tnoigens voor dcB verkoop. proefneme*, dat maer of minder geleerde rapport®* varschijaen, terwijl volgaas hun eigen adres de dagelijksche ervarin gen van de handelaren de zaak als af gedaan doet zien. En intusschan wordt het eenige middel, hetwelk de handelaren al jaren hadden kunnen toepassen en hetwelk radicaal had geholpen, het mid del, de leveranciers op hun afwijken te wijzen en bü de prijsbepaling voor «ie te koopen kaas van hun voorliefde voor de „ouderwetache" fabricatie te doen blij ken, verontachtzaamd. Ware dit tijdig toegepast, dan zouden nu de klachten er niet meer zijn en zouden de belangen van de producenten, die men nu heet te willen behartigen, heel wat beter ge diend zijn. Intusschen is het voor een verbetering in werkwijze nooit te laat. We verwachten dan ook nu van de Ned. Vereeniging van Kaash., aleer de graskaasperiode begint, een mededeeling over haar houding bij haar inkoopen, dus daden aan producen ten. En dan daden, waaraan men zich nu voor deze keer eens houdt, en die men niet als gewoonlijk door grenzeloos onderling wantrouwen sabotteert. We zien met meer belangstelling naar deze „daden" der Ned. Ver. v. Kaash. dan naar het resultaat van haar adres. VAN WIJNEN. AMMERSTOL. Februari. Geboren: Johanna, d. van G. Verkerk «n M. Achterweg. Jannigje Chriatina, d. van J. W. Dom* en J. M. Doode. Getrouwd: L. de Vries, oud 40 j„ we duwnaar van W. Marelisae, en M. Rozen- daal, oud 28 j. Overleden: A. de Jong, oud 36 j,. echt- genoote van J. W. Blanken. A. de Jong, oud 59 j. A, L. de Jong, oud 80 j., weduwnaar van L. de Jong. BOSKOOP. Februari. Bevallen: P. Vonk—Kraan, d. A. v. d. Zwet—er. d. Meer, Getrouwd: J. Leeman*, oud 40 J., en G. N. Verburg, oud 20 j. G, M. d* Bruin, oud 23 J., en A. Verhoek, oud 18 j. Overleden: J. van der Will ik, oud 74 j. OTTOLAND. Februari. Geboren: Arijaantje Cornelia, d. van K. Eikelenboom en A. den Dikken. Gerard us Johannes, a. van. A. den Boer en F. Renaud. Ondertrouwd: B. van Zeasen, oud 23 j., en M. Bakker, oud 25 j. Getrouwd: B. Mourik, oud 28 J., en M. A. Vonk, oud 29 j. 9p Woensdag 18 Febr. 1931 v.m 10 uur zal op de hofstede bewoond door den Heer J. OSKAM te B»naohop Benedeneind, Noordzijde, publiek om contant gt ld kalfdragend of gekalfd hebbende, Tentwagen, Brik 2 Boerenwagens Schouw, Orasmaaimachine merk „Osborne", „Ransomes" Hooihark Voorts Kippenschuur als Wringtobben, electrlsche Karn m Kaaspers, Kuipen, Kaasvaten enz. Oeen gelegenheid tot uitspanning. Inlichtingen verstrekt Notaris Jhr. Bowier te Oudewater. te Lopik, zal bi] inzet op Vriidag 27 Febrnari en bij afslag op Vriidaq 6 Naait 1931 telkens des voormiddags 11 uur, in het koffiehuis van den heer A. DE WITH, te Lopik ten ver zoeke van den Heer J. F. DE BRUIJN Ean goed onderhouden met SCHUREN en HOOIBtRO benevens divers» perceelen uit muntend Benedeneind, strekkende van halver Voorweteiing tot d» giens met Benschop groot «0.BI.40 H.A. Ta vellen in 3 perceelen en com binatiën. Breeder bij biljetten Aanvaarding van de gebouwen - en het Erf 1 Md 1931, de Ui,de- rijen direct bij de betaling. Betaaldag 17 April 1931. Eiken werkdag te bezichtigen. Nadere informatie» ten kantore van dén Notaris.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4