4^ HEERENBAAI Alleen voor Vrouwen Afloop Aanbestedingen Loop der Bevolking. Burgerlijke Stand. ZESTIQ JAREN HUWELIJKSTROUW. Buitenland. Plaatselijk Nieuws. Rechtsvragen. Kaas en Kaasmaken Gemengd Nieuws. DERDE BLM> RIEUWEBLAB TOOH ZOtO-HOLLRWD ER WTTOCTT, BUUIWH ER1JORO IE FEBRUARI Wl. VOOR BABY. Tegenwoordig dragen de meeste baby'© geen kousje». In den zomer is daar niets tegen, maar 'a winters kan dat voor de vooral bij streng winterweer, wel eens koud zijn. Het is daarom goed en kele paren kousjes in voorraad te heb ben. Men breit ze van gekleurde wol, grijs of beige en zonder hieL Dit laatste klinkt misschien wat vreemd, maar het zal u een groote last besparen bij het aantrekken Iedereen -weet hoeveel moeite het dikwijls kost een baby kousjes aan te trekken. Men zet op: 66 steken en breit een boordje twee recht, twee averecht, daar na het boordje afhechten. De afgehechte steken weer op de naald doen en gewoon recht breien, tot men de vereisohte lengte gekregen heeft, d.w.z. lengte van het beentje en voetje tot den teeh. Dan laat men om den anderen steek een steek val len, waarna men ze op de gewone wijze den teen breit en het kousje afhecht Door het laten vallen der steken verkrijgt men een zeer los breiwerk, dat zich ge makkelijk aan laat trekken en vanzelf den vom van het voetje aanneemt. Voor baby's eerste lijfje, waarvan ge er minstens een half dozijn dient te hebben, is noodig: 28 gram Templetona 2-draads Super Fingering; wat fijne zijde om te baiken en 1 M. smal lint. Een paar brei naalden no. 3 (merk Baimoval) en een atratnoid haakpen no. 16. Het lijfje wordt 28 c.M. lang, gemeten vanaf den boven kant van den schouder en als het gesloten is, moet de wijdte in 'het rond 43 c.M. zijn. Op 2K c.M. gaan 10 steken. Men begint met breien aan den onderkant van het lijfle en over de volle breedte war den opgezet 186 steken. Dan begint men té breien 1 recht, 1 averecht, steeds in den achterkant breiende van de steken van den eersten toer, tot men een hoogte heeft van 2lA c.M. Daarna breien recht heen en averecht terug op hetzelfde aan tal steken, tot het werk 21H c.M. lang ia. In den volgenden toer 32 steken af- kanteri, 14 steken recht breien, 20 steken afkan ten, 14 steken recht, 26 steken af kanten, 14 steken recht, 20 steken afkan ten, 14 steken recht, 32 steken afkanten. Nu de wol aanhechten aan de eerste 14 steken en deze averechts breien; in den volgenden toer aan weerszijden van de naald naast den kantsteek, 2 steken samen breien, drie toeren breien zonder minderen en dan weer op dezelfde ma nier minderen De laatste vier toeren nog •ens herhalen, dan blijven er 8 steken op de naald staan. Nu zonder minderen breien,- tot het schoudertje vanaf de af- gekante steken-5 c.M. lang ls. Zet deze steken van het schouderbandje dan op een aparte naald. Vervolgens breit men de drie andere bandje» op de andere 14 steken op de zelfde manier en maast ze twee en twee aan elkaar. Nu het twerk aan den rech ten kant met een warm ifoeT en ©en voch- tigen doek oppersen (het ribbetje echter met strijken). Aan den onderkant van het rechte» voorpand begint men met ajjde een toer vasten langs den voorkant te ha ken naar boven toe, dan om den hals en de schouders en langs het linkervoorpand terug tot de «onderzijde. Met een ketting- steek omkeeren, dan 1 vaste werken in den eersten steek, vier kettingsteken, 1 vas te in elk van de 4 volgende steken en vanaf herhalen het geheele gehaakte baantje rond. Zoo krijgt men een fijn picotrandje langs het lijfje als afwerking Ook rond de armsgaten moet zoo'n kantje gehaakt worden; daarna deze kantjee aan den verkeerden kant oppersen. Nu wordt het smalle lint in viar ge lijke stukken geknipt en het rechtervoor- pand over 'het linkar geslagen. Het einde van een der vier lintjes wordt net even onder den hoek aan de bovenzijde vast genaaid en het tweede wordt op het lijfje gezet om aan het eerste vast te strikken. De beide andere lintjes worden ongeveer in het midden van het lijfje vastgehecht en daarmee is het dingetje klaar. SLIJTAGE VAN KOUSEN. Vele kousen slijten het eerst aan den hiel bij den rand van den schoen. Hoe netjes men dan zoo'n gaatje ook stopt, tooh blijft düt in dunne kousen altijd zichtbaar, wat de draagster een onaan genaam idee geeft. Wanneer de kousen echter verder nog heelemaal goed zijn, kan men die stop- plek zeer gemakkelijk doen verdwijnen. Onder den voet, het beste daar, waar de dubbele hiel eindigt, legt men n.L een klein plooitje, zoodat de voet ongeveer 1 c.M. korter wordt. Hierdoor zal het gestopte gaatje on der den schoen vallen. Men moet er ech ter om denken, dat men in de andere kou» op dezelfde plek ook een plooitje legt, daar anders de dubbele stukken der hielen aan de achterzijde der kousen on gelijk zouden vallen. ORDE IN DE NAAIMAND. Wanneer men veel heeft te naaien en allerlei dikten en kleuren van garen noo dig 'heeft, dan bespaart men zich veel zoekwerk, door de klossen te rijgen aan een dikke breinaald, door aan beide uit einden een schijfje kurk aan te brengen, voorkomt men het afglijden der klossen. Men heeft op deze manier ook een ge makkelijk overzicht van wat men bezit en wat tijdig bijgekocht moet worden. NUTTIGE WENKEN. Vloerkleeden en loopers zullen niet om krullen, als de randen aan den onder kant met Arabisch gom worden bestre ken. Als men spek kookt, slinkt het. Om dit te voorkomen, moet men het spek eerst gedurende een lien a twaalftal uren in koud water te weeken leggen. Hard geworden gummi moet men zoo spoedig mogelijk in water met ammonia leggen, daardoor wordt het weer bruik baar. onderstelling de heer B o u t e r instemt. De notulen wordtn goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van den heer van Gerven, die per 1 April ontalig vraagt als onderwijzer aan de 0. L. S., wegens benoeming te Rotterdam. B. en W. stellen voor dit ontslag eer vol te verleenen,waarmede de Raad zonder hoofdelijke stemming accoord gaat. Barakkendianst. Van B. en W. van «Gorinchem is een schrijven ingekomen aangaande den ba rakken dienst. Zij deelon mede dat da barak die te Gorinohem zal worden in gericht de vereischte goedkeuring haaft en zij verzoeken den Raad te berichten of Ameide zich bij Gorinchem als cen trum zal aansluiten. Voorts is ovor dit onderwerp een af schrift ingekomen van het schrijven da'. B. en W. van Hardinxveld aan hun collega's van Gorcum zonden en waarbij verlaging van de bijdragen wordt ge vraagd. Den heer DenBoflr lijkt het gewenscht dat Ameide zioh op dit punt niet al ie veel haast. Op voorstel van den Voorzit- ter wordt besloten, nog geen beslissing te nemen. De heer T. A. Bouter heeft verzocht het stukje grond naast zijn woning, dat hij van de gemeente in huur heeft, te bestraten. Op voorstel van QB. en. W. wordt dat verzoek ingewilligd. Ged. Staten hebben de opmerking ge maakt dat het hernieuwde reglement aangaande de verhuring van gemeente woningen niet geheel in orde is. Zij ad- visooren den Raad hieromtrent de voor lichting in te roepen van een rechtskun dige. De Voorzitter deelt ruede, dat hij Gedeputeerde Staton telefonisch ge vraagd heeft, welke gebreken de tegen woordige vei ordening heeft. Men koiï dat spr. niet mededcelen. Spr. stelt voor in deze het advies in te winnen van het bureau der Vereen, van Nederl. Gemeen ten. Hiermede gaat de Raad accoord. Van de Vereeniging Centraal Proef- tuinbedrijf te Gorinchem is een schrijven ingekomen om subsidie. De Voorzitter wijst er op dat^cp de begrooting reeds een post van f 10 voor dit doel is uitgetrokken. In verband daarmede wordt het schrij ven voor kennisgeving aangenomen. Van de Gewestelijke Landstormcom- missie te Dordrecht is een verzoek inge komen om een subsidie van f 50. B. en W. stellen voor een subsidie van f 25 te verleenen. De heer Den Boer merkt op, dat de termen, waarin dit adres is vervat, be- leedigend zijn voor hen, die een ander politiek standpunt innemen dan adree- santen. De heer K r u ij t stelt voor deze sub sidie te bepalen op f 15, welk voorstel B. en W. na eenige discussie overnemen. Het wordt met 4—2 stemmen aange nomen. Tegen de heeren Den Boer en Bouter. Een slechte weg. Verschillende bewoners van de Lies- steeg hebben het verzoek ingediend aan de gemeente om in- samenwerking met het polderbestuur dien weg te verbete ren. De heer Van Gent betuigt zijn in stemming met dit verzoek. De weg is in zeer slechten staat. De heer Kruijt acht het eveneens wenschelijk dat de weg verbeterd wordt. Op de wijze die de bewoners "foorstellen, kon hierin goed worden voorzien. Weth. Streefkerk wijst er op, dat de polder tegenover zijn ingelanden ver plicht is de weg te onderhouden. Spr. acht het verkeerd dat-de gemeente gaat doen wat de polder verzaakt. Ook den Voorzitter komt het on- gewenacht voor dat de gemeente een weg zou onderhouden, waarvoor de polder be hoort te zorgen. De laatste zou het dan ook in andere gevallen op de gemeente kunnen laten aankomen. De heer B. Streefkerk zegt, dat men dient af te wachten of het polder bestuur zijn verplichting wil nakomen en anders Ged. Staten kan wijzen op zijn nalatigheid. De Voorzitter zegt toe, met het polderbestuur over deze zaak te zullen spreken. De beer Den Boer meent nog te moeten mededeelen dat een der adressan ten zich tot hem heeft gewend. Spr. heeft erop gewezen dat de bewoners van ver- verschillende wegen zich met eenzelfde verzoek tot de gemeente zouden kunnen wenden. Het beste lijkt ook spr. dat het polderbestuur zorg draagt voor verbete ring van zijn eigen weg. Een wijziging van de gemeente-begroo- ting voor 1931 wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Van het bestuur der vereen, voor een School met den Bijbel is een schrijven ontvangen, waarin 't zijn verzoek om be schikbaarstelling van gelden voor hel bijbouwen van een lokaal, intrekt. Het wordt voor kennisgeving aange- taalt, met dien verstande, dat voor het inkomen van den keuringsvee&rte een minimum van 1 850 «a een maximum van f 1350 ia vastgesteld. De keurings dienst kan «ieh bedruipen, «onder ech ter een beduidende winat te maken. De heer Bouter deelt mede, dat bij zich persoonlijk op de hoogte heeft ge steld van de strekking van het verzoek van den heer Barten. Het is spr. ge bleken, dat het hier over zeer groote aan tallen slachtdieren gaal, die nu alle bui ten de gemeente worden geslacht. Als dat hier gebeurt, verschaft dat ook weer een paar menschen werk. De heer Den Boer merkt op, dat het keuren van bijv. kalveren voor den adressant zou geschieden bij tientallen dieren tegelijk. De keurmeester zou der gelijke keuringen ongetwijfeld voor een lager bedrag willen doen. Op die wi'ze zou inwilliging van het verzoek van den heer Barten voor de gèmeente geen na deel opleveren en voor anderen zelfs eenig voordeel. De heer Bouter acht het onnoodig aan het loon van den keuringsvoearta te tornen, omdat diens loon toch het ma ximum van f 1350 niet mag overjehrij- den. De Voorzitter wijst en nog op dat de keurloonen hier laag.zijn in vergelij king met die van andere gemeenten. Hoewel de drukste slachttijd spoedig voorbij zal zijn, helpt het niet veel nu een besluit te nemen, omdat de goed keuring daarvan nog geruimen tyd op zich zal laten wachten. De heer Den Boer stelt in ver band met het laatste voor, het verzoek aan te houden. De burgemeester zou trachten een zekerheid te ver van den hoer Barten, dat deze bepaald aantal kalveren minstons laten slachten. i nog eenige gedachtewisseling It besloten het keuringstarief voor tere kalveren bij aanbieding van tens 6 stuks tegelijk te verlagen tot f 0,^0 en dat van varkens tot f 1. dezelfde bedragen zal het keur- loon\ van den veeerts in die gevallen verlaagd. p komt aan de orde de verhuring der 12 gemeente woningen. De Voorzitter vraagt hierover de g van den Raad. Er is voor die 12 woitingen een lijst van 25 aanvragers. Well. Streefkerk acht het ge wenscht dat thans de Raad hierin een beslissing neemt en dat in den vervolge bevoegdheid hebben. De hfeer Den Boer stemt met die meening in. De heer B. Streefkerk stelt voor de bespreking van deze aangelegenheid in besloten zitting te doen geschieden, welk voorstel de heer Van Gent on dersteunt. Dé iRaad vereenigt zich hiermede zon der hoofdelijke stemming en gaat over' in besloten zitting. Na heropening der vergadering be sluit de Raad zonder hoofdelijke stem ming tot vaststelling van de reeds ver melde lijst van 12 huurders en 3 perso nen, die na hen aan de beurt komen. Bij de rondvraag komt niets belang rijks in bespreking. •Daarop volgt sluiting. De keurloonsn. „De heer B. Barten heeft een verzoek ingediend om de keurloonen voor jongvee te verlagen. Voor kleine kalveren, veu lens en biggenzou spr. gaarne lagere keurloontarieven zien vastgesteld dan voor groote, zware dieren. Hij is thans genoodzaakt dit lichte vee in een 'andere gemeente te laten slachten. De heer Kruijt vraagt wat de keu ringen de gemeente kosten. De Voorzitter doelt mede, dat de gemeente voor leden keuring t 1.60 be- HOENKOOP. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Woensdag 28 Januari, onder voorzitterschap van Jhr. Mr. P. W. G. van der Goes, burgemeester. Met den secretaris waren alle leden tegen woordig. Na opening met gebed volgde voorle zing der notulon welke onveranderd wer den vastgesteld. Vervolgens werden verschillende inge komen stukken voor kennisgeving aan genomen. Vastgesteld werd de instructie voor den keuringsveearts, nadat van de Gezond heidscommissie bericht was ingekomen dat voor ongewijzigde verlenging harer zijds geen bezwaren bestonden. Lagere Landbouwschool. De Voorzitter bracht ter tafel een sohrijven van B. en W. van Montfoort, inzake subsi die verleen ing aan de lagere landbouwschool aldaar. B. en W. advisee- ren afwijzend te beschikken. De keei Boer© achtte hel standpunt va» B. e» W. mie» juist. Het belang van de landbouwschool voor deze streek is ■oo groot, dat Bubsidieverleening alles zins verantwoord is. De heer De Vries vond bet niet juist, dat nu ons subsidie werd gevraagd, terwijl bij de oprichting met geen enkel naburig gemeentebestuur overleg is ge pleegd. Het lid Van Miltenburg vond subsidie-verleening voor 1 leerling uit deze gemeente geen bezwaar, mriar men weet niet of er een volgend jaar meer zullen zijn. Met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Van Vliet en Boere, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Nadat de Voorzitter had uiteen gezet dat de nieuwe besmettelijke ziek- tenwet voorschrijft een verordening 'n het leven te roepen, regelende het ver haal va!n de kosen. van ontsmetting en verpleging van lijders aa» besmettelijke ziekten op belanghebbenden, werd met algemeene stemmen de ontwerp-verorde- ning ongewijzigd goedgekeurd. Het ver haal ie hierbij als volgt geregeld: Zij, dif een inkomen van meer dan f 4000 hebben, betalen 100. pCt. van de kosten, die van f 3000 tot f 4000 betalen 75 pCt.; van f 2000 tot f 3000 50 pCt.; van f 1500 tot f 2000 25 pCt. en zij die een minder inkomen hebben dan f 1500 betalen niets. De Voorzitter deelde voorts mede dat nu de noodslachtingon in Oudewater zullen geschieden er gezorgd moet wor den voor een terrein voor begraving van eventueel afgekeurd vee of vleesch. Spr. wees er op dat er in Geldermalsen door verschillende gemeenten gezamenlijk een destructor zal worden opgericht. Mis schien kan Hoenkoop ook aansluiten. De heer Vroege stelde voor om niet van gemeentewege voor een terrein voor begraving te zorgen, maar den betrokken veehouder daar zelf voor tc laten zorgen en hem als vergoeding daarvoor het ge heel e keurloon te restitueeren. Dit voorstel wetd met algemeene stem men aangenomen. De Voorzitter las dan voor een vragenlijst van Ged. blaten over de be grooting 1931. De meeste vragen blijven op zuiver administratief terrein. Bij den post salaris van den gemeenteveldwachter vragen Ged. Staten mededeeling of liet salaris in overeenstemming is te achten met hun in 1921 toegezonden circulaire, waaruit blijkt dat Ged. Staten van oor deel zijn d£*t de jaarwedde van een ge meente-veldwachter, met inbegrip van het genot van vrije woning of vergoeding voor kleeding en rijwiel, tenminste moet worden bepaald op f 1500, welk bedrag met 4 éénjaarlijksche verhoogingen van f 100 en 2 één-jaarlijksche verhoogingeu van f 50 klimt tot f 2000 (in gemeenten van de 2e en 3e klasse volgens het bezol digingsbesluit burgerlijke Rijksambtena ren 1920 verminderd met 4 pCt.). De Voorzitter vroeg of de Raad geen motieven kon vinden om het sala ris te verhoogen. Het behoeft desnoods geen f 100 te zijn, f 50 zou ook al vol doende zijn. De tegenwoordige veldwach ter is hier nu ongeveer 2 jaar en verricht zijn werk op uitnemende wijze. Spr. wil de toonen dat men zijn werk waardeerde en hem een verhooging van f 50 geven. Enkele leden merkten op dat in de eventfteele toekenning of weigering Ier verhooging niet gezien moet worden het bewijs van meerdere of mindere waar deering van het werk van den veldwach ter. De leden waren echter van meening dat de tijdsomstandigheden het niet toe laten om een verliooging "toe te kennen. Op een vraag van den Voorzitter of, als de economische toestand zich ver betert, de Raad bereid zal «zijn een rela- risverhooging in gunstige overweging te nemen, werd toestemmond geantwoord. Met algemeene stemmen wenl daarna besloten voor 1931 nog geen verhooging toe te kenfien, maar bij de behandeling der begrooting voor 1932 deze aangele genheid opnieuw onder de oogen te zjon. Voorts las de Voorzitter voor een vraag van Ged. Staten of het brandwezen thans verbetering heoft ondergaan. Alle leden waren van meening dat de brandweer uitstekend geregeld is, niet in het minst door bet contract met Oude water. Besloten wérd Ged. Staten te richten dat geen maatregelen voor ver betering noodig worden gearM Op verlangen van wethouuk* v t r 1 a k e verstrekte de Voorzitter eenige inlichtingen met betrekking tol den aanslag van den gemeente-veldwacn- ter in de mUerleidingntostfin. De tolele aanslag bedraagt f 33 P« Jaar, *«dt berekend naar de huurwaarde van bet geheel» pand, du, roowel gemeentehuis als veldwachterswoning. Het ia echter billijk dat de gemeente een deel van deren aanslag draagt, om dat in het gemeentehuis één W.C. en é,'n tapkraan beschikbaar ia B. jn W. hadden nu gemeend voor re kening der gemeente f 15 van deren aanslag te nemen. De rest ad f 18 blijft dus ten laste van den gemeenle-veld- wachter. Deze regeling kon de algeheel© goed- keuring van den Raad wegdragen. De heer Vroege drong op spoedige uitbetaling aan van de afkoopsom ad f 500 aan dpn Vroegeren noodslachtplaats- verhuurder Verhagen. De Voorzitter wees er op dat eerst de begrooting gewijzigd en goedge keurd behoort te wyden en daarna de uitbetaling eerst kan geschieden. De Raad machtigde evenwel B. en W. om maatregelen voor een spoedige uitbe taling t» treffen. Hierna sluiting. Hardinxveld. Ten gemeentehui») had de aanbesteding 'planUt v&n de verbe tering der opritten van de Bulderstoeg. Ingeschreven werd als volgt: Ta. G. v. Dijk en Zn. te Hardinxveld voor f 5480; H. de Jong te Hardinxveld voor f 5500; H. Bakker te Gtessendam voor 1 8777; J. Boeren te Sliedrecht voor t 5780; M. Stout te Hardinxveld voor J 5790; J. Kamsteeg te Giestsendam voor f 5987; Van Andel en Veth te Sliedrecht voor f 5990; M. van Dijk te Giessendam voor f 6060; P. C. Langeveld te Hardinxveld r f 6260; J. P. Verheul te Gieesendam voor f 6885; C. M. Kamsteeg te Gieesen dam voor f 6900. Het werk werd, behoudens goedkeu ring van de aanvulling der begrooting, gegund aan de laagste insohrijfeter de fir ma G. van Dijk en Zn. te Hardinxveld. HOORNAAR. Over de maand Januari Ingekomen: M. Termaat, dienstbode, van Giessen-N ieuwkerk. Vertrokken: A. Oomen, dienstbode, naar Nederheanert; J. C. van Dijk, landbou wersknecht, naar Meerkerk; H. A. Slob, bakkersknecht, naar Meerkerk; W. den Bil en gezin naar Krommenie. ALBLASSERDAM. Feebruari. Geboren: Pieter Geerit, z. van A. Stam en N. Hoogendoorn. Nellie, d. van P. J. de Vries en M. Lagerweij. Ondertrouwd: J. Diepersloot, oud 27 j., en R. J. de Waal, oud 22 j. .J. G. Seton, oud 39 j., en M. J. Boele, oud 32 j. Overleden: A. G. de Kloe, oud 47 j., echtgenoote van H. van den Haspel. K. Roggeveen, oud 66 j., echtgenoot van N. A. Visser. HARDINXVELD. Februari. Geboren: Maria Woutrina, d. van C. P. Both en H. Schild. Ondertrouwd; Qhr. Both en B. Boe man. HOORNAAR. Januari. Geboren: Wouter Martinus, z. van M. Eskes en S. Jongibloed. Overleden: K. G. van der 'Steldt, oud 60 j. J. de Rek, oud 82 j., weduwe van A. Heikoop. SCHOONHOVEN. Februari. Geboren: Jan, z. van D. J. Hegoman en A. van Es. Cornells, z. van W. Maas land en VH. van Dieren. Ondertrouwd; J. Kooiman, oud 33 j., en M. Rous, oud 25 j. Getrouwd: M. Thorns, oud 24 j., en D. G. Bekkenk, oud 24 j. J. van der Hek, oud 28 j., en G. Muilwijk, oud 23 j. OverledepJ. Mopman, oud 76 j. In het Br&b&Etioh» don Blather werf ro groot*ch» vrij» een zeer zeldmm Jubileum gevierd, n.1. de «Warte® h®*®: lijkiverUntmle wn het fchtptv K. Drieeeen—Van Gre,. Het kruae paar aan. den Brabanleohen koffietafel, die nu nikt Jectttn voor alle lelangetellendu in pooit overdaad wordt aangericht. VIERDE BLAD imKlUWWn&AD VOORTOOMKAIMI® EM öt»«EJtT. Setwri<>*iWMWrt» Btwrant VKIJDAG IS FEBRUARI 1831. Engeland zucht onder de laeten der werkloosheid. Een nieuwe Engeleche be middelingspoging tusschen Frankrijk en Italll. In het Engelsche Lagerhuis had de oud-minister Worthington Evane, een lid der conservatieve partij, een motie van afkeuring tegen de labourpartij inge diend, wegens de aanhoudende stijging der staatsuitgaven. Evans betoogde, dat de strengste bezuiniging geboden was, omdat daarmede Engeland het vertrou wen der industrieëelen moet herwinnen, wat een flerste vereischte is, wil er kans bestaan op een uitbreiding der werk gelegenheid, dus vermindering der werk loosheid. De stijgende uitkeeringen aan de werkloozen, die op 12 Vi millioen pond sterling waren- geraamd, doch ongeveer 45 millioen zullen beloopen, zouden lei den tot groote tekorten op de begrooting en het gevolg zou zijn nieuwe zware be lastingen op de industrie, wal de malaise nog zou doen toenemen. Volgens Evans leidt deze regeering het laijd naar een financieele ramp. Op dat verwijt heeft de minister van financiën, Phihp Snowden, een antwoord gegeven, dat in geheel Engeland sensa tie heeft verwekt, Snowden begon met den aanval van Evans „schaamteloos'1 te noemen, omdat de conservatieven in 5 jaar tijds de na tionale verplichtingen en uitgaven met 5 x 48 millioen hadden opgedreven Maar hij gaf volmondig toe, dat de fi nancieele toestand in Engeland zeer ern ■tig is en bij zijn uiting van die verkla ring sloeg Snowden een zoo somberen toon aan, dat hij daarmede heel het land den schrik op het lijf joeg. Zoo verklaarde Snowden dat de tegen woordige giooto uitgaven voor de werk loozen „niet in den bestaanden vorm kunnen voortduren". Hij achtte den toe stands des lands zoo ernstig, dat en- aangename krasse maatregelen noodig zouden zijn. Tijdelijke offers zouden van allen moeten worden gevergd en de le den van het kabinet zijn, volgens Snow den, bereid, daartoe het hunne bij ie dragen. Blijkbaar had de minister hier het oog op een vermindering der salaris- Snowden maakte er geen geheim van, dat aan het eind van dit jaar de schat kist voor een zeer groot tekort zou ko men te staan, maar hij wees er op, dat niettemin Engeland's crediet nog beter was dan de laatste 5 jaren Hiermede kwam Snowden.op de oorlogsschulden en ook op dat punt legde hij een op vallende verklaring af. De geschiedenis, zei Snowden, heeft doen blijken dat men indertijd die verplichtingen heeft aange gaan onder groote onverantwoordelijk heid en financiëeele lichtvaardigheid. De personen, die daarvoor verantwoordelijk zijn, zuilen den vloek van het nageslacht moeten dragen. Het meeste opzien baarde tenslotte nog Snowden's verklaring, dat dë door de werkloosheid veroorzaakte staatsuitgaven niet meer in dezelfde mate kunnen wor den voortgezet en dat dit vraagstuk zal moeten worden opgelost op den grondslag van een overeenkomst tusschen alle par tijen van het Lagerhuis. Zoowel in de politieke partijen als in d^ bladen, is men algemeen aan het gis sen welke maatregelen Snowden op het oog zal hebben om Engeland's begroe ting in haai' evenwicht teiug to brengen. De secretaris van het departement van buitenlandsche zaken te Londen, Graigie, vertoeft reeds sinds Zondag weder te Parijs. Hij heeft daar drukke besprekin gen gevoerd met Massigli, den Fransehon vertegenwoordiger van de Voorbereidende Ontwapeningscommissie van den Volken bond. Het onderwerp dier besprekingen is het nog altijd loopende Fransch—Ita- liaansche vfootgeschil, dat aan een inter nationaal vergelijk Jeelijk in den weg staat. Het moet gezegd worden, dat En geland zich veel moeite geeft om door zijn bemiddeling Frankrijk en Italië tot overeenstemming te brengen. Blijkbaar worden die pogingen echter in Frankrijk niet bijzonder op prys gesteld, althans vele bladeren mopperen nu alweer, dat Craigie te veel zijn aandacht op Parijs vestigt en dat hij eigenlijk te Rome moet zijn. Defftbladen verwijten Engeland, dat het de geheele schuld van den Fransch Italiaanse hen bewapeningswedloop van de schouders van Mussolini en Grandi zou willen afschuiven, terwijl juist lie beiden door hun weigering der Fransche voorstellen, aansprakelijk zijn- Het is dus nog altijd hetzelfde liedje en als ook de Fransche regeering det nog medezingt, zal de oplossing van ue moeilijkheden nog wel ver te zoeken rijn. De bijzondere school in Lingewijk. Gorinchem. Gedep. Staten van Zuid- Holland behandelden het beroep van een 20-tal ingezetenen van Gorinchem, tegen het besluit van den raad van 30 Juli j.l., waarbij medewerking weid verleend voor de stichting van een bijzondere school in de Lingew,,k uitgaande van de vereeni- ginï tot etiohting en instandhouding yau scholen met deft Bijbel Do heer "Hf van Diesen, administrateur van Volksonderwijs te Amsterdam, licht .te het beroe» toe. Hij wees er op dat in de toelichting door B. en W. bij de in gediende voorstellen tot reorganisatie van het openbaar onderwijs niet gespro ken werd over de zoo belangrijke uitbrei ding van het aantal Inwoners, zoodat •tichtiag va» een nieuwe openbare school ln de Lingewijk noodzakelijk was. Bij de aanvraag om een bijzondere school werd de uitbreiding echter hét motief. Spr. wee* op de oonclusie van den hoofdinspecteur van het lageg onder wijs, dat niet enkel ter wille van een zui nig beheer van de gemeente-financiön en van een gezonde toepassing van de passificatiegedochte, maar ook om de bedoeling van par. 11 dex wet van 10 Februari 1923 volle recht te doen wedervaren een nauwkeurig on derzoek naar de wenachelijkheid van deze schoolstichting op zijn plaats ge weest zou zijn. Zoo'n onderzoek is, nu dit van gemeentewege niet geschied was, door den inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Gorinchem inge steld. Met als uitslag, dat hij het bouwen van de school achadelijk acht voor de orga nisatie der gelijksoortige scholen binnen de omwalling. Op grond van deze bezwa ren verzocht de gemachtigde van apel- lanten het raadsbesluit te vernietigen. Namens het gemeentebestuur bestreed wethouder mP! E. J. E. G. Vonkenberg, dat B. en W. geen oog zouden hebben gehad voor de uitbreiding van de Linge wijk. Zij hadden niet voorgesteld in die wijk een openbare school te stichten, om dat het college er tege» opzag, *weo openbare scholen in de oude stad oo te heffen. Jn de laatste 15 jaar rij» er in de Lingewijk 443 woningen bijgebouwd; er bestaat dus wel belangrijke toeneming van de bevolking en er is alle reden de 'litzonderingsbepabng toe te passen. Ged. -Staten zullen later beslissen. OPENING „GROENE KBUIS"-GEBOUW TE GROOT-AMMERS. Groot-Ammers. Donderdag werd in het gebouw van Christelijke Belangen het „Groene Kruis"-gebouw geopend. De voorzitter, de heer C. Zwart Voor- spuij, opende de vergadering. Hij heette namen het bestuur allen van harte wel- kom, in 't bijzonder het bestuurslid der Zuid-Hollandsche Vereeniging „Het Groe ne Kruis", den heer Uilkens. Ook stelde het bestuur het op hoogen prijs dat bur gemeester Fortuijn met de beide wethou ders en enkele leden van den raad aan de uitnoodiging gevolg hadden gegeven. Voorts verwelkomde spr. de deputaties van" zusteiafdeelingen. He* jaar 1931 is voor de afd. een /.eer gelukkig jaar. In de eerste plaats zal dit jaar het 25-jarig jubileum gevierd worden, in de tfreede plaats ziet de afd haar ideaal, een eigen wijkgebouw te bezitten, met magazijn, hoogtezonkamer en consultatiebureau, verwezenlijkt. Het nut van Het Groene Kruis is goed begrepen door de inwoners en de ge meentelijke overhèld, die het werk in die mate steunden, dat in Groot-Ammers een wijkgebouw met verdere benoodigde af- deelingen kon gesticht worden. Het be stuur is hiervoor zeer erkentelijk. Daarna sprak de burgemeester. Deze had het genoegen van het bestuur der af- deeling eeu uitnoodiging ontvangen om het Groene Kruisgebouw te openen. Hij achtte het een verblijdend feit dat deze afdeeling hiertoe is kunnen over gaan, omdat daaruit blijkt, dat zij groeiende en bloeiende is. De vereeniging geniet de sympathie van vrijwel de ge heele gemeente en de deelname ia vrijwel algemeen. Verschil van godsdienstige of politieke inzichten werkten hier niet storend; in deze vereeniging wordt eendrachtig sa mengewerkt. Door die eendrachtige sa menwerking is de afdeeling in het bezit kunnen komen van een eigen gebouw. Do medewerking was zoo algemeen, dat het moest slagen. "Wat Groot-Ammers wil, wordt in den regel tot uitvoering ge bracht. Een van spr.'s ambtgenooten heeft een paar jaar geleden bij een offi- cieole gelegenheid gezegd „er zit durf fn Groot-Ammers" en daarmede was spr. het eens. Spr.'s indruk is, dat- er een keurig ge bouw ia verrezen, dat voldoet aan de eischen die men er aan stellen mag. Het biedt plaats voor de magazijngoederen, waarvoor een betere bewaarplaats hoog noodig was. Er is een lokaal, waarin de uitgeleende en teruggebrachte goederen zoo noodig ontsmet kunnen worden. Voorts een wachtkamer voor het publiok, dat in een 4e lokaal g6holpen moet worden en ten slotte een woning voor de bewaarster, eventueel wijkzuster. Het 4e lokaal is voor de afdeeling een onmis bare ruimte, dat haar in staat stelt hare verrichtingen uit te breiden of wel voor komt dat gebruik behoeft gemaakt te worden van Raadkamer of schoollokaal. Er werden door de afdeeling roods vele middelen aangewend om do zuige lingen-sterfte zooveel mogelijk -egen te gaan. Zoo zijn hier moedercur.sus.wri en baketcursussen gehouden Voor loze cur sussen is het 4e lokaal bestemd, e/enzoo voor de behandeling van patiënten niet de hoogtezon; maar ook zal daarin zit ting houden een consultatie bureau voor zuigelingen. Het bestuur had spr uitge- noodigd het consultatiebureau gelijk mot de officieele in gebruik neming van het Groene Kruis-gebouw te willen openen. Spr. wilde erop wijzen, dat de consulta- tjebureaux behoorer tot de mooiste in- siellingen van het Groene Kruis, waarvan het aantal door haar grootte niet stoeds stijgende is. Spr. bracht den voorzitter en de ver eeniging zijn harelijke gelukwenschen met het nieuwe gebouw; hij hoopte dat de geireente Groot-Ammers de zegeningen, die vandaar uit zullon gaan, zal mogen ondervinden. Hiermede verklaarde de burgennos- ter het Groene Kruis-gebouw alsmede het consultatie-bureau voor geopend. De voorzitter dankte den burgemees ter voor diens hartelijke woorden, waar na de heir Uilkens, burgmeester van Bergambacht, lid va» het Hoofdbureau van Het Groene Kruis, sprak. Daar de zen middag de heer J. E. Feiieer, inspec teur der kinderhygiüne, verhinderd was, werd spr. opgedragen het hoofdbureau te willen vertegenwoordigen. Het valt niet te ontkennen dat Het-'Groene Kruie werkt in vooruitgaande richting. Meer en meer wordt het werk van Het Groene Kruis gewaardeerd, vooral daar, waar een wijk- zueter werd aangesteld. Vooral op het gebied van kinderverzorging verricht Het Groene Kruis zeer goed werk. Spreker feliciteerde het bestuur ua- mena het hoofdbestuur, me', aet nieuwe wijkgebouw en bood namens hut hoofdbe stuur een wandbord aan met opschrift: ,,Voor allen, Door allen'', met verzoek dit bord in het Wijkgebouw een plaatsje te willen geven. Ook als voorzitter van de zuster afd. Bergambacht en Ammerstol bracht spr. zijn gelukwenschen over. Daarna brachten de heeren T. Anema te Streefkerk, J. Aantjes te Ottoland en de heer G. B. Fortuijn te Nieuwpoort Langerak, als afgevaardigden van de al daar gevestigde zustervereenigingen, hunne gelukwenschen over De heer G. Voorspuij te Groot-Ammers bracht hel bestuur een woord van dank namens de leden der afdeeling voor de zorgen en moeiten, welke het bestuur zich getroost had voor de totstandko ming van het wijkgebouw. De voorzitter dankte allen voor de aan geboden gelukwenschen en sloot daarop deze bijeenkomst. Velen gingen na afloop het Wijkge bouw bezichtigen. Vóór deze bijeenkomst was van het bestuur een foto genomen. Haastrecht. Onder groote belangstel ling viert vandaag mej. N. Buis, echtge noote van den heer J. Brouwer de Ko ning, haar $4sten verjaardag. Zij geniet een zeer goede welstand, De leerares van de Nijverheidhuii- houdschool, heeft aan den vertegenwoor diger voor Vlist, den heer G. Üittenbo- gaard, opgedragen twee Kitchenkooktoe- stellem te leveren, waarvan er ee» veer de cursus alhier en ee» i» Bedegraven ^eplaatat zal worden. Eerste Hplp bij Ongelukken. Oud-Alblas. In het verenigingsgebouw s de eindles gehouden van den cursus in E.H.B.O. Bij deze gelegenheid! heeft de leider, de heer P. Ingelse, arts te Bleskensgraajr, aan de vereeniging een zieken- en ongevallen-brancard ten ge schenke aangeboden, welk geschenk op hoogen prijs werd gesteld. Vorige week hield de heer Kars, Godsdienstonderwijzer te Brandwijk, in de Herv. Kerk een lezing over het doel en streven van den Ned. Knapenbond op Geref. Grondslag. De collecte voor het werk van dezen bond bracht ruim f 30 op. Streefkerk. Voor den dienstplicht, lich ting 1932, zijn ingeschreven 22 personen, van wie 10 personen vrijstelling hebben gevraagd wegens broederdienst. Woensdag heeft op de nieuwe al gemeene begraafplaats de teraardebestel ling plaats gehad van wijlen den heer R. Bakker. Bij deze eerste begrafenis op het nieuwe kerkhof bleek nogal belang stelling van de zijde van het publiek te bestaan. Velen hadden zich opgemaakt deze plechtigheid by te wonen Van de zijde van de politie waren maatregelen geno men om alles zoo ordelijk mogelijk te la- 'en verloopen. Bij deze plechtigheid is mede voor het eerst gebruik gemaakt van de kapel. Ds Lekkerkerker uit Molenaarsgraaf, hield een toespraak. Ned. Herv. Knapenvereeniglng. Wijngaarden. Woensdagavond j.l. hield de Ned. Herv. Knapenvereeniging „Sa muel" haar 6de jaarvergadering in één der lokalen van de Ghr. School. Door de ongunstige weersomstandigheden was de belangstelling slechts matig. De voorzitter, de heer G. Boer, open de de byeenkomet met het laten zingen van Psalm 105 vera 1 en 5, waarna hij voorging in gebed. Vervolgens las hij Psalm 27. Aan de hand van dit Schrift woord, sprak de heer De Boer eenige in leidende woorden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental vrijwel stationair was gebleven. De inkomsten der vereeni ging bedroegen blijkens het verslag van den penningmeester f 98.26 Yt, de uitga ven f 75.92, batig slot alzoo f 22.34 K. Hierna volgde de bespreking over Gen. 22. Vervolgens kregen de afgevaardigden '•an naburige vereenigingen gelegenheid hun gelukwenschen over te brengen. Namens de plaatselijke vereenigingen spraken achtereenvolgens H. Kreuk niet voor de Jongelingsvereeniging, mej. A. Baan namens de Meisjesvereeniging, terwijl de Ouderling Koorevaar namens den Kerkeraad en den heer F. Bokma namens de Kiesvereeniging, het woord voerden. Hierna werd het rijk voorziene pro gramma verder afgewerkt, hetwelk in hield, een onderwerp uit de Vaderland- sohe Geschiedenis, één uit de Kerkge schiedenis, een viertal voordrachten en het onderwerp- „Huisgezin en Knapen vereeniging" door 'n lid der Jongelinga- ereenisring. Ter afwissel'ng zong de Meisjesvereeni ging eenieg liederen, begeleid door orgel spel van mej. R. Bokma. Van de choco lademelk en versnaperingen werd een dankbaar gebruik gemaakt. Na de pauze werden aan de leden der vereeniging nog eenige kleine prijzen uit gereikt. op de wekelijkarha vergaderingen met thun leeskunst verdiend Ook had een lid der Jongelingsvereeniging een boek werk beschikbaar gesteld voor degene, die dezen avond: het beste werk deed, ter beoordeelfng waarvan een jury was ge vormd. Winnaar hiervan wm B. Boer. De oollecte ter bestrijding der koelen braohl op f 13.20. Aan hst einde der vergadering bracht de voorzitter dank aan den hoer Bokma, voor het afstaan van zijn orgel, aan de genen, die gratis molk hadden afgestaan on aan ieder, die iete had bijgedragen de vergadering te doen «lagen. Als slotzang werd gezongen Psalm 80 vers 0, waarna de heer F .Bokma voor ging in gebed. Gymnaeffek-uitvoiring. Waddinxveen. De gyymnastiekver- eenifcing TO.U.S, (Tot Ontwikkeling Onzer spieaUm.) thütól/t, wee^ bwee geslaagde uiivoeringeu gegeven De Jcerste avond was bestemd voor leden en donaieurs. terwijl de tweede avond voor audtre belangstellenden gereser veerd was Mevr. Caspers en de heer N. Bontenbal liadden de zaal van den heer Kwaak, waar de uit voeringen werden gegeven versierd, aangeaen le\ens de vereeniging haar lienjangl iLiestat.<n Herdacht. De zaal had dan ook een gezellig en feestelijk aanzien. De oeleuingen onder leiding van den heer J. Spek uit Uauda, wien vooi; zijn kranig werk door Mej. G. van Bergen een prachtig bloemstuk werd aangeboden, getuigden van ern stige stuoie en oeienmg. Vooral de oeleuingen van de ouderen trokken weer de aandacht. Ook de dames gaven blijk op uitstekende wijze de verschil eiide gymnastische .celöniai- gen te kunnen uitvoeren. Vrije en crdeoeieningen en het werken aan de Uray \varaa uitstekend, maar het meest voldeden de rythmische oefe- yningen die werkelijk een schoon ge heel vormden. De leider overhandig de aan oen voorzitter, den heer N. Bontenbal, namens den heer Klein uit Gouda een bloemstuk. De heer Klein is voorzitter van de turnver- eeniging Gouda en omstreken, doch wegens onges,eldheid kon hij met aanwezig ai.in Met eenige 'keurig uit gevoerde standen werd de uitvoering gesloten Het muzikale gedeelte ver zongen de heeren J. van Berkel en W. Grundcr, baden uit Gouda. Een gezellig bal besloot den feeste- Ejlqaol iavond en eerst diep int nacht ke.rden de meesten huiswaar ls Hoornaar. Woensdgavond heeft de Vrijzinnig-Demoiratiscne Bond een opênbarx' ler^a- ermg belegd waarin als spreker op rad de heer J. Kort land vai bch onhoven. Hoewel het weer zeer ongunstig was, waren toch velen ter vergadering gekomen om de uiteenzetting over het Statenwerk en de houding inge nomen "do or de Vryzinnig-Demoi cratcjn, aan te hooreu. Na de heldere uiteenzetting en een aansporing om de Yrijzinnig-DemoJ cralische fractie in de Staten te ver sterken om da.trJoor ook meer in vloed te verkrijgen in de le Kamer, werd ook het Vrijzinnig-Democra tisch standpunt inzake ontwapening uiteengezet. De rede werd onder groote aan dacht aangehoord. Voor debat gaf zich één der aan wezigen op., die zich niet kon ver- eenigen met den schoolartsendienst en *de na'ionale ontwapening. Breedvo r.g heeft spreker hem van antwoord gediend De griep. IJsselstein. Ook in deze gemeente zijn vele gevallen van de griep. Er zijn huis gezinnen waar allen te bed liggen. Ge lukkig is de ziekte niet van kwaadaar- digen aard. Vraag. Iemand heeft van een bepaald artikel een partij ontvangen en toen de wissel kwam, meende hij, dat die reeds betaald was. Na ontvangst van eenige dreigbrieven van den leverancier, heeft hij gezegd, een deel van de som te willen betalen, omdat de levering beschadigd was en de leverancier eischt een hooger lie drag. Antwoord: Gij doet het beste om het verlangde bedrag te betalen. Gij kunt in rechte nimmer slagen met uw bewering, dat een deel van het glas gebroken aangekomen is, omdat in de eerste plaats het glas voor rekening en risico van den kooper werd vervoerd en in de tweede plants gij niet direct bij ontvangst hebt gereclameerd, bijv. door te beweren, dat de beschadigde ontvangst te wijten was aan de slechte verpakking, -of doordat het glas reeds gebroken was, toen het verzonden werd. Voor hot vorderen van betaling staat geen termijn. In sommige gevallen geeft dit echter recht tot het doen van een be roep op verjaring, in welk geval men nog desgewenscht den eed moet afleggen, dat betaald is, doch in dit geval is die termijn nog niet verstreken. Kunt gij er dus met minder afkomen, dan moet gij dit niet nalaten. Vraag: Wanneer een koe een oud kwaaltje heeft, hoelang staat er tijd voor om deze koe aan den verkooper terug te geven? Kan men den rollen prijs weder terug ontvangen? Antwoord: Men kan den verkooper van een koe binnen zes weken na hef ontdek ken van een verborgen gebrek in rechte aanspreken tot terugbetaling van den koopprijs tegen overgave van de koe. Men kan den vollen prijs vorderen, of,, wanneer men door het gebrek de koe heeft moeten slachten en er nog eenige opbrengst geweest ls, het verschil vor deren. Vraag: Iemand heeft op schuldbekente nis geld geleend aan een ander. Overeen gekomen is, dat elk jaar 100 gulden, plus rente, zou worden terugbetaald. Het geld most per deurwaarder gsind. wordsa. INGEZONDEN MEDEDEELING. Kom ikavonds op myn eentje Heel laat van de Sociëteit, Dan vod ikmesoms^nzeker", Maar-'k raak toch den weg nooit kwijt Zie: myn pijpje DOUWEEGBERTS Leidt my zonder wederga, tyant ik loop maar op de lucht af: ik loop den geur maar achterna Clwgc Doofoibo* 20 -50 ct per ons vers<JiaftUmikenmnf€not. Voor wien zijn de extra kasten en hot moet de geldschieter die 10 pGt. deur waarders kosten berekenen? Antwoord: Wanneer bij de schuldbe kentenis niet ie bepaald, dat uw schulde naar ook 'de buitengerechtelijke kosten zal betalen, moet gij zelf de kosten be talen van den advocaat of deurwaarder, die gij voor de inning in de» arm hebt genomen. De gerechtskosten, weLke gij moet voorschieten, komen ook zonder eenige bepaling in de schuldbekentenis, ten laste van uw schuldenaar. Indien gij met een deurwaarder zijt af gesproken, dat deze zal ineasseeren voor 10 pCt., moet die 10 pCt. berekend wor den over het bedrag, dat deze voor u ge- incasseerd heeft. Gij ontvangt dus, wan neer de geheele vordering geïncasseerd wordt, 90 pCt. van uw vordering, met rente. Vraag: Iemand vraagt inlichtingen over hetgeen hij zijn kinderen mag geven van zijn bezit zonder in strijd te hande len met de belastingwetten en of hij bok voor zijn kinderen zegels moet plakken voor ongevallenverzekering, ouderdoma- verzekering. Antwoord: Vrij van successierecht is een schenking dóór ouders of één der ouders tot een bedrag van f 2000 geduren de een kalenderjaar. In het jaar, waarin een kind in het huwelijk is getreden, wordt dit bedrag voor dat kind met het viervoud van hot bedrag verhoogd. Da.n kan dus f 10000 geschonken worden aan het kind, dat in het huwelijk treedt, zonder dat daarvoor eenig recht verschuldigd is. De wet kent niet het ineens doen van een grootere schenking, welke onbelast is. Wanneer er tusschen u en uw kinde ren maar geen arbeidsovereenkomst be staat, behoeft voor hen geen invaliditeits- renfezegels geplakt te worden. Het ver strekken van kost, inwoning en een ze ker zakgeld doet daaraan niets af, ver mits de kinderen, niet krachtens een ar beidsverhouding, doch krachtens een iar milieverhouding arbeid verrichten. Reeds meermalen is dit beslist, zelfs ten aanzien van pleegkinderen. RECHTSKUNDIG ADVISEUR. DE METHODE VAN KAASMAKEN. Een acfle van kaashandelaren. De vereeniging van kaashandelaren te Bodegraven heeft met algemeene stemmen besloten krachtige actie te voeren onder de kaasboeren om af te zien van de nieuwe methode van kaasmaken, zooals' deze door zuivel- consulenlen is aanbevalen Op de kaasmarkt te Bodegraven is aan alle LojrJn £*en circulate a; gegeven waarin genoemde vereeniging drin gend in overweging geelt,terug te kecren tot de oude methode van kaas maken Deze circulaire zal ook alge geven wc reien aan de kaasboeren op de mark ida' oer ten. Gouda. Breukelen, Leiden en Utrecht. Er zul en zoo mogelijk openbare verga deringen waar de me node van kaas maken het onderwerp zal vormen, w rde gehouden. De vercenidng waarbij meer dan 50 firma s te Bodegraven zijn aange sloten heeft die aciie reeds ingezet DE DRIEVOUDIGE MOORD TE BILTHOVEN. Spoedig voor den rechter. De dader van den moord op mevrouw Soeparwi en haar beide kinderen, is van de kliniek te Utrecht, waarin hij na rijn mislukte zelfmoordpoging was opgeno- overgebracht naar het Huis van Bewaring aldaar. Vermoedelijk zal de zaak voor de Utrechtsche rechtbank worden behan deld, mits tijdig de rapporten der des kundigen betreffende het sectieonderzoek bij het parket zijn ingediend. De inlandsche bediende is zeer zwijg zaam en volhardt bij zijn reeds gepubli ceerde verklaring.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 6