v ff f Ingezonden Stukken Rechtszaken. Burgerlijke Stand. FEUILL Om hondet doll Alarnit jij 111 ,j| - - TWEEDE ELMO. NIEUWS8-..-.D VOOR ZUID-HOLLkND EN MTWECWT. Sehoontavennha Courant MRANVAD 18 FEBRUARI 1WI Nat BW>. NlEiï over gewijzigd. Ons blad is aangesloten Pabliciteitswaarde en Adverteerders (I.B.A.) adverteerders zich gega kunnen verschaffen. Alg. Politieverordening: K. te Dordrecht f 10 sul». DIT NUMMER B TWEE BL Hoogachtend, Een Voorstander van een Wijk- gebouw. Bergambacht, 16 Februari 1931. Tenslotte was een buurman zoo onver standig geweest om zich te mengen in de ruzie tussohen de beide mannen. Toen n.l. de vader van de beide meisjes uit riep, dat van hem niemand kon zeggen, dat hij een dief was, klonk plotseling buur- man’s stem uit het dakraam „ik wel”, waarop eenige nadere aanduidingen volg den. Ook die beieedigingen liet de vader zich niet welgevallen. De buurman hoor de een zelfde straf (f 16 of 15 dagen) te gen zich eischen. OUDERKERK a.d. IJSSEL Vergadering van 6 Februari 1981, v.m. 9.80 uur. Voorzitter burgemeester J. van War ning. Tegenwoordig alle leden. Nieuwjaarsrede. Nadat de vergadering met gebed ge opend ia, spreekt de Voorzitter den Raad aldus toe: In den nieuwen jaan- kring hier voor de eerste maal samen komend, acht ik het een voorrecht u wel kom te mogen heeten op deze plaats. Nagaande, wat het gepasseerde jaar ons bracht, zoo zij geconstateerd, dat de malaise, die de wereld teistert, ook in onze gemeente gevoeld wordt, en ook hier haar schaduwen spreidde. Verheugend was het echter voor de be woners van den Oudenlandschen Weg en den Verlengden Kerkweg, dat hun wonin gen, welke met die van den Tisndeweg O.-Z. in December 1929 verrijkt werden met electrisch licht, in December 1930 ’t voordeel erlangden van watar- ABONNÉ’fl v«n dit bla b\j Ie V V V ongeschikthe Het eindpunt van de achtervolging was de ouderlijke woning der meisjes, waar de IJsselsteinsche „kanibaal” hun vader ontmoette. Die ontmoeting leidde tot een niet al te hartelijk gesprek, waarbij de kinderjager zijn tegenpartij de noodige beieedigingen toevoegde. Ook daarvan was procesverbaal opge maakt en ditmaal met meer resultaat, want er waren nu getuigen, die het ten laste gelegde bevestigden. De eisch luidde f 16 of 16 dagen hech tenis. Verschijnt Maandag, V en Vrydsg. PrUe bij voo ling: voor Sonoonbov maanden ƒ1,25; n. poi Met verzekering 15 cei Men behoeft daar niet onte vreden te zijn. Daar is spr. het niet mee eens. Zou daar nooit geen reden kunnen zijn om onte vreden te zijn. Wannéér spr. de loonlijs ten nagaat, zou hij daar niet met tevre denheid kunnen werken. De Voorzitter wil de woorden niet op een wegschaal leggen. Die be doeling heeft ook spr. niet gehad. De heer J. de Jager vraagt hoe ge handeld moet worden wanneer er nu eens aanvrage komt bij de arbeidsbemid deling, b.v. voor de fabrieken. De Voorzitter kan oen antwoord daarop moeilijk geven. Spr. vraagt ver trouwen, dat in deze naar billijkheid ge handeld zal worden. Weth. Visser zegt, dat dit bezwaar wel weinig zal voorkomen, daar er nu bijna geen volk aangenomen wordt en wordt er aangenomen, dan kan men voor een paar weken voldoende arbeiders krij gen. En kunnen ze weer vast werk krij gen, dan is er niets tegen om die men- schen in dienst te nemen. De heer v. d. Rhee gelooft ook dat in de practijk niet veel zal voorvallen wal de heer De Jager bedoelt. Hierna volgt de stemming. Het voor stel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenofoen. Weth. Jonker vraagt of de heer Hardam zijn speciale gégevens wil ver strekken aan B. en W. De heer J. de Jager dankt voor toe zending van de verschillende stukken ten opzichte van het grondbedrijf. Hij hoopt dat deze voorschriften in de toekomst beter zullen worden nageleefd. (Wordt vervolgd). WREED VERSTOORD KINDERSPEL „Ik zal Je aan mootjes snijden”. De Utrechteche Politierechter kreeg Vrydzfzmddag 3 strafzaken te behande len, die het gevolg waren van een on schuldig kinderspelletje. Te IJ Meistern had zich het drama af gespeeld. Twee meisjes, 15 en 16 jaar oud en een kleiner broertje vermaakten zich in een hinkelpot vóór de woning van een ander jongetje, dat weldra de rechten op dien „pot” voor ziah kwam opeischen, maar natuurlijk tevergeefs. De moeder kwam te hulp en toen ook dat niet hielp, schoot plotseling de vader toe. Toen werd het ernst, want hij moet een groot mee in de hand hebben gehad en ouder de bedreiging ,Jk zal je aan mootjes snij den”, de meisjes hebben nagezet. Voor die bedreiging was de man ge dagvaard, doch niet verschenen. Toen puntje bij paaltje kwam, had slechts oen van de meisjes do bedreiging gehoord. Het mes bleek or wel te zijn geweest, al noemde de één het een „knipmes van 50 c.M. lengte”, terwijl de ander het voor een broodmes aanzag. Van manskwar de bedoelingen met het instrument werd echter op deze wijze geen voldoende be wijs geleverd, zoodat de officier wel vrij spraak moest vragen. KANTONGERECT SLIEDRECHT. Uitspraken 12 Februari 1931. Overtreding Jachtwet: H. M. te Slie- dreoht, f 5 subs. 3 d. h. Overtreding Motor- en Rijwielroglement M. A. G. te Zuilen f 5 subs. 3 d. h.; G. D. te Goudriaan f 3 subs. 1 d. h.; D. K. te Sliedrecht i 0.50 subs. 1 d. h.; W. R. te Schoonhoven f 1 subs. 1 d. h.; J. van der S te Sliedrecht f 1 subs. 1 d. h.; J. R. te Wijngaarden f 2 subs. 1 dag; G. D. te Goudriaan f 3 subs. 1 d. h.; J. V. te Sliedrecht f 1 subs. 1 d. h.; F. van der G. te Papendrecht f 3 subs. 1 d. h.; G. de H te Papendrecht f 2 subs. 1 week tucht school; P. U. te Hoornaar f 3 subs. 3 d. h.; P. L. S. te Bleskensgraaf f 2.50 subs. 1 d. h.; J. N. te Rotterdam f 3 subs. 2 d. h.; J. D. te Nieuw-Vennep f 2 subs. 1 d. h. Overtreding ijotor- en Rijwielwet: G. E. te Sliedrecht f 10 subs. 5 d. h. Overtreding Wetboek van Strafrecht: J. T .de B te Papendrecht f 3 subs. 3 d. h.; W. H. V. te Papendrecht f 3 subs. 1 d. h.C. V. te Alblasserdam f 6 subs. 3d. h.; K. B. te Sliedrecht f 6 subs. 3 d. h.; P. S. te Sliedrecht f 8 subs. 4 d. h.; A. de W. te Papendrecht f 3 subs, 1 d. h. Overtreding Melkibesluit: H. V. te Slie drecht f 12.50 subs. 5 d. h. en f 7.50 subs. 3 d. h. Overtreding M. E. en Kw.: J. R. te Ameide f 6 subs. 6 d. h. Overtreding Alg. Visscherijreglement: A. J. B. te Sliedrecht f 8 subs. 1 d. h.; met verbeurd verklaring wargaren. Overtreding Leerplichtwet: J. A. de H. te Langerak f 1 subs. 1 d. h.; D. D. te Giessendam f 2 subs. 2 d. h.; G. de O. te Goudriaan f 10 subs. 10 d. h. Overtreding Scheepvaartreglement: M. C. T., aan boord, f 10 subs. 10 d. h.; W. K. te Diemen f 10 subs. 10 d. h.; K. L., aan boord, f 3 subs. 1 d. h. Overtreding openbare middelen van vervoer: P. R. te Ameide f 7.50 subs. 8 d. h. Overtreding Drankwet: H. de te Slie drecht f 3 subs. 3 d. h. Overtreding Wapenwet: B. B .te Pa pendrecht f 7.50 tube. 8 d, h. 15 Prachtig! Ga da rug en zeg dat ik hem Zeg dat hij weg moe wensch lastig gevall die verdraaide politie de deur open, Teres hoor je, laat de deur kan hooren! - Waarom wilt u het meisje verbaasd. Ha, ha, dat zul meid, dat zul je wel streelde haar hand, schuld aan Tony Lor Ja zult het wel zien! die sluwe vos van i moet ophoepelen! Teresa ging de ka deur achter zich ope stopte geluidloos de dekens en luisterde g Het spijt me h Teresa zeggen. ma gert positief om u t< Zoo? antwoord sarcastisch. Dan maar dan zal ik hen ten moeten doen vei me niet kwalijk, juff Een zware, snelle hall; De oudfe Italiaa: van gespannen luister ren; hij werkte zich i sens, hield zich met •n balde de andere tc schudde in de „Alarmkreet tot volk; giftgassenoorlog king” is de titel van i «enigen tijd geleden uitgever M. Waterreuj hebben ’t gelezen, ma op het punt stonden e. van te schrijven, kw moeilijke vraag of melding te maken van gen, die in dat boek, of daarmede niet noo gebracht onder de laz niet nuttig kon zijn vc een duidelijk besef te 1 te wachten staat, wai een oorlog zou komen, nog krachtiger dan nu iwlijks zouden kunnen De schrijver van de Oor, is zelf in den oo geeft hoogst realistii van aanvallen met gift; men uit vliegtuigen, weer 12 a 16 jaar gek techniek is onderwijl vooruit gegaan. Een F een boek heeft geschn log in de lucht, zegt h: oorlog is als kinderspe bardem en tsvli egtu igen ‘kunnen doen.” Bosch ten of afweerkan onnei de aanvallen uit de lu< heer Matthieu Oor, en in werkelijkheid het r een geheele stad op bergen en daar dagen verblijven. De ongelul oorlog êen der gif tg adeuid en daaraan blijven jaren en jaren gen daarvan dragen, oorlog edhter zullen soldaten zijn, die daa: giftigd, ook de burg andere Fransdhe achri der hocgste geneeskun Frankrijk, heeft op eei ferentie te Rome verk misohe oorlog als zei worden, wanneer er w breken en dat die dan tegen de weerlooze b< den der groot© ind worden gevoerd. Men burgerbevolking uitmo De heer Oor waars ehure voor dit alles lende toon en aan hei anderen raad te gever allo kracht moet strijd ideaal en dat de verse eeni gingen gezamenlijl vrede. Het is dus meer e een raad, die het boel Oevrtreding J. W. 0. M. E. 5 d. ,h WIJKGEBOUW VOOR BERGAMBACHT Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik een plaatsje in uw veel gelezen blad, om onderstaande rege len ónder de oogen van de inwoners van Bergambacht en Ammerstol te brengen. Bij het lazen van het verslag in uw blad van Vrijdag j.l, van de opening van het Wjjkgebouw van de afdeeling Groot- Ammers van het Groene Kruis, zat ik als het ware te watertanden, dat in zoo’n be trekkelijk kleine gemeente, zulk een groot werk voor het Groene Kruis en niet min der tot heil voor de bevolking aldaar is uitgevoerd en kwam onmiddellijk de vraag bij mij op: hoe komt het toch, dat wel daar, doch niet hier zoo’n nuttig gebouw kan worden gesticht. Op deze vraag kon ik dadelijk het antwoord vinden en wel, dat de inwoners van deze beide gemeen ten te lauw zijn, doch voornamelijk, dat zij de geldbeurs voor zoo een zeer nuttige inrichting gesloten houden. Medeburgers van Bergambacht, laten wij toch niet langer werkeloos a&nzien, dat vereenigingen van het Groene Kruis in naburige kleinere gemeenten, reeds zoo iets tot stand hebben kunnen bren gen, terwijl er hier hoegenaamd.niets wordt gedaan voor dit doel. Laten wij hopen, dat in den a.s. herfst als er hier Bazar wordt gehouden voor de vorming en aankweeking van een ka pitaal voor ons Wijkgebouw, aller finan cieels medewerking wordt verleend, op dat de bazar zooveel vruchten moge af werpen, dat ook in deze gemeentehet beoogde doel kan worden verwezenlijkt. Toont allen, dat wij niet behoeven on der te doen voor het wachtwoord, wat in Groot-Ammers is uitgesproken bij de opening van het Wijkgebouw, doch dat wij dat woord tot het onze maken „Wat Bergambacht wil, wordt in den regel tot uitvoering gebracht.” U, Mijnheer de Redacteur, dank zeg gend voor de verleende plaatsruimte, toe ken ik, BOSKOOP. Februari. Geboren: Neeltje, d. van J. Vonk en P. Kraan Johannes Gerardus, z. van H. v. d. Zwet en A. v. d. Meer. Getrouwd: J. Leemans, oud 40 j., en G. N. Verbuig, oud 20 j. Ghr de Bruin oud 23 j., en A. Verhoek, oud 18 j. Overleden: J. van der Walk, oud 74 j. HET- en BOEIGOP. Februari. Ondertrouwd: A. Kooijman, oud 18 j-, en G. van Dijk, oud 19 j. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Januari. Geboren: Hendrik en Johan, zoons van H. Biezeveld en W. Kroon. Jan Gent, z van J. Trouwborst en C. van Vliet (wonende te Ouderkerk a.d. IJssel). - Arina Johanna, d. van D. Buijs en J. Lingen. Wijntje, d. van J. Spek en E. van der Vlist. Cornelia Gerrit, z. van C. G. Neven en J. Deelen. Dirkje, d. van J. Burggraaf en K. Westbrook. - Willem Frederik, z. van C. de Vries en A. Kapteijn. Evert Jacobus, z. van E. Albers en G. W. Th. de Rooij. Janna, d van P. Geneugeljjk en J. Verhoeven. Dirk Hermanus, z. van H. J. van der Heul en J. F. de Vries. Pieter Corne lia, z. van G van Vliet en B. Ott. Wil lem, z. van C. Droog en S. Sparreboom. Adrianus, z. van J. Nobel en A. M. Visser. Alida, d. van C. van dor Weide en E. van der Graaf. Abraham, z. van H. E. Rook en A. Zwartbol. Nicolaas, a. van J. de Vries en D. Kalkman. Getrouwd: J. van der Linden, oud 31 j. (te Papendrecht), en J. Brussé, oud 25 J. Overleden: A. Rook, oud 65 J., echtge noot van H. Vrijenhoek. P. Boude- steijn, oud 4^ m. M. M. Buijs, oud 77 j„ weduwe van J. Slingeland. MONTFOORT. Februari. Getrouwd: ?A. van Dam, oud 34 j., en G. van den Heuvel, oud 26 j. (te Pols broek). OUDEWATER. Februari. Geboren: Albert, z. van A. van Bun- nik en H. Oostendorp. Getrouwd: J. Boele en M. Verkerk. Overleden: E. M. H. Leliveld, oud 36 j., echtgenoote van M. Hoogenboom. genot en leiding. Hierdoor toch werd voorzien in een behoefte, dis doh allengs scherper deed gevoelen, en het is uit harten drang, dat wij met die bewoners met dankbaar heid gedenken allen, die hun medewer king verleenden aan dit zoo wel voor hen als voor onze gemeente zoo heilzame be sluit. Stond het vorig jaar ten opzdohte van de hervorming van het belastingstel de gemeenten en haar financieel© verhouding tot het Rijk in het teeken van voorberei ding, laat ons hopen, dat de uitkomsten van dit eerste of proefjaar althans aan bescheiden verwachtingen ■uilen blijken te beantwoorden. Gaan we dan voorwaarts met eensge zindheid en aldus met vernieuwde opge wektheid om onze gemeente te dienen in zedelijken, maatschappelijken en stof- fèlijken zin, handhavend en onderhou dend: al het goede, dat zij in den jaren- loop mocht verwerven en haar verschaf fend al die zaken, welke zij blijkt te be hoeven om aan den roep des tijds te blij ven beantwoorden. Allen dankend, die zoo vriendelijk waren bij' den jaars-overgang hun goede wenschen kenbaar te maken, hoop ik, dat het donkere floers van den huidigen tijd allengs meer vervangen zal worden door het licht des voorepoeds en gemeente en ingezetenen en hun vertegenwoordigers in ruime mate Gods bescherming zullen mo gen ervaren. De oudste wethouder, de heer G. J. Hooigendijk, zegt den burgemeester namens den Raad hartelijk dank voor zijn goede woorden en wenschen. Spr. hoopt, dat dit jaAr voor hem en de zijnen zij een jaar van geluk en voorspoed, onder Gods besten zegen. Nadat de Voorzitter zijn dank hiervoor had uitgesproken, werden de no tulen gelezen en goedgekeurd. Omtrent de ingekomen stukken wordt het volgende meegedeeld: Naar aanleiding van een adres van het bestuur der afdeeling Maasdam e.o., van het Ned. Onderwijzers-Genootschap, om den onderwijzer C. J. de Geus, gedurende eenige maanden belast met de waarne ming van het hoofdschap in de Openbare Lagere School I, billijkheidshalve een te gemoetkoming te geven, werd besloten deze te bepalen op f 25 per maand. Wegsn-onderhoud. Van het polderbestuur van de Nesse was bericht ontvangen, dat de kosten van onderhoud van den Lageweg over het vo rig jaar bedroegen f 280.40. Daar deze weg door degelijker onderhoud tegenwoor dig in vrij goeden staat verkeert, vinden B. en W. vrijheid den Raad voor te stel len de jaarlijksche subsidie van f 100 we derom toe te kennen. Ten aanzien van den brief van hetzelf de bestuur, 't denkbeeld opperend, dat de gemeente den Lageweg in beheer zou ne men en het polderbestuur in de kosten f 100 ’8 jaars zou bijdragen, werd beslo ten hierop niet in te gaan en dus de te- genwoordgie regeling te handhaven. Van het gemeentebestuur van Arne* muiden kwam het verzoek in adhaesie te betuigen aan zijn adres aan de regee- ring, om art. 195 der Lagé* Onderwijs wet aldus te wijzigen, dat ook na 1 Ja nuari 1936 vrijstelling te verleenen zou zijn van de dan intredende verplichting tot het doen geven van onderricht in het leervak lichamelijke oefening. Waar vooral ten plattelande terreinen en lokalen ontbreken voor dit onderwijs, en de aanschaffing en inrichting daarvan zeer hooge kosten zal eischen en dus wederom verzwaring van belastingen, wordt gead viseerd dit adres te steunen, waartoe werd besloten Na mededeeling dat er pogingen in *t werk zullen worden gesteld om den bui tengewoon hinderlijken tol bij de Haas- trechtsche brug onder Gouda te verwij deren, werd overgegaan tot de benoe ming van een hoofd der 0. L. School I uit de reeds in dit blad meegedeelde voordracht. Na toelichting werd benoemd de heer C L. Hack, hoofd der o. I school te Zon nemaire en wel tegen 16 April. Dp gpmppnte-beerooting voor hei dienstjaar 1931 en die vogr 1930 werden gewijzigd. Motorbrandspult. Vervolgens kwam aan de orde een ver zoek van brand- en brandspuitmeesters van brandspuit no. 1 in de Nesse, om de daar geplaatste handbrandspuit ook ts vervangen door «en motor- of auto- motorspuit, teneinde bij «rmtige branden De V^oriitter heeft met de centra le daarover gesproken. De heer Be4isekom wil den zaal- houder verzoeken, zorg te willen dragen, dat zijn klok met den werkelijken tijd mee gaat; zij staat thans op half twee. (Vroo- lijkhsid.) Hierop «lult deVeoralttefde ver gadering. Heb je het gezicht van de mama gezien, toen ik haar zei, dat ze er even jong uitzag als haar dochter? Neen, ik keek naar het gezicht van haar dochter! MOLENAARSGRAAF. Openbare Raadsvergadering op Maan dag 26 Januari, v.m. 10 uur. Aanwezig alle leden. De Voorzitter, de heer v. d. H o e- ven, leest, na de vergadering met gebed te hebben geopend, de notulen der vori ge vergadering, welke onveranderd worg den goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, inhoudende bericht, dat de goed keuring der begroeting 1931 is verdaagd. Voorts een schrijven van den Raad van State, betreffende de goedkeuring van den bouw van een bijzondere school der Ned. Herv. Gemeente. De Voorzitter zegt, dat hiermede de zaak aangaande deze school, is beslist. Spr. stelt voor het schrijven voor kennis geving aan te nemen. De heer Tukker daCht, dat dit on derwerp nu behandeld moest worden. De Voorzitter zegt, dat dit alleen een kennisgeving van de Kroon is. De raad kan nu verder handelen. De kwestie zelf staat nog niet op de agenda, er ia nog geen voorstel. Hierop volgt de verkiezing van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. Aftredend is de heer J. Boon, die met algemeens stemmen wordt herkozen. Als lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs wordt de heer J. P. Goedegebuur met algemeene stemmen herkozen. Voor de commissie tot wering van schoolverzuim zijn aftredend de lieeren J. P. Goedegebuur, J. Beusekom, B. Stuij Oz, A. Brouwer Az. en J. G. Tuk ker. De Voorzitter wijst er op, dat de Leerplichtwet zegt, dat hoofdzakelijk in aanmerking komen ouders van school gaande kinderen. De heer J. P. Goedegebuur wordt met algemeene stemmen herkozen De heer Beusekom, die geen schoolgaande kinde ren meer heeft, verwierf 4 en zijn tegen- randidaal de reer Van Ijzeren 3 stem men, al’ioo gekozen de heer J. Beusekom. De heeren B. Stuij Cz. en A. Brouwer Az. worden met algemeene stemmen her kozen. De beer J. G. Tikker,1 die ook geen schoolgaande kinderen mfcer heeft, ver kreeg 5, en zijn tegen-oandidaat, de hirer Korevaar 2 stemmen, zoodat gekozen is de heer J. G. Tukker. Verbouwing Raadzaal. Een voorstel van den heer F. Hakke- steegt, tot verbouwing en verplaatsing van de raadzaal, wordt door den Voorzit ter nader toegelicht. De voorsteller wil den huurprijs verhoogen van f 40 tot f 80 per jaar. De heer Boks vraagt, waarvoor de zaal nog meer gebruikt wordt. De Voorzitter zegt, dat ze dan uit sluitend wordt gebruikt voor raadzaal on voor verdere gemeentebelangen. De heer Boks: Dus ook voor trouw*1 zaal. Spr. vraagt, of er ook nog iets aan den toegang veranderd wordt, waarop do Voorzitter antwoordt; dat die doel matig wordt ingerioht. Op voorstel van den heer Boks neemt de Raad de zaal in oogenschouw. Het voorstel wordt daarop aangenomen. Met een af- en overschrijving op ds begroeting 1930 gaai de Raad actoord. Rondvraag. De héér Boks zegt, dat de straatver lichting nu en dan onvoldoende is; nu eens is Molenaarsgraaf zonder licht on dan weer Brandwijk of beide. Spr vraagt of de oorzaken daarvan door de Centrale te Dordrecht zijn opgespoord en daarte gen maatregelen zijn genomen. zonder groots bezwaren vlug en afdoen de te kunnen optreden. Daar de groote brand van de houtza gerij v.h. H. Heuvelman op 10/11 Ja nuari j.l. heeft bewezen, dat de hooge kosten veroorzaakt worden door heUtal- renk personeel, in tegenstelling met de auto-motor-brandspuit, aan de hand- brandspuiten verbonden, zoo zouden de kosten van aanschaffing bijv, van een baby-motorspuit, zooals Gouderak bezit, spoedig gedekt zijn en voor 't vervolg een groote besparing opleveren. Na bespreking zoowel van den brand als van het plaatselijk brandwezen, werd besloten B. en W. inlichtingen te doen inwinnen en eerst na overweging hiervan te dezer zake een beslissing te nemen. Hierna had de benoeming plaats van den heer D. Speksnijder tot lid van het armbestuur, van den heer D. Burger tot lid der commissie van toezicht op het l.o., van de heeren J. van Waning, A. Vonk Noordegraaf, G. Evegroen en B. Hoogendijk tot leden der schatingscom- missie. Tenslotte werden zopwel voor de beide stembureaus als voor het boofdstembu- reau de leden en hun plaatsvervangers benoemd, waarna de vergadering met gebed wordt gesloten. Rondvraag. De heer v. d. Rhee vraagt wanneer de lagere ambtenaren de 15 pGt. verhoo- ging krijgen. De Voorzitter zegt dat het komt, maar dat voorbereidingen van andere dingen voorgingen. Ook de heer D e W i t spreekt deze aangelegenheid. Weth. Jonker zegt dat het de volle aandacht heeft van B. en W. De heer Smit vraagt waarom geen werkloozen bjj de volkstelling gebruikt zijn. De Voorzitter: Alles stond voor elkaar. Spr. heeft gezegd dat het over wogen zou worden, doch noodig was het niet en ook niet bevorderlijk. Bovendien berust daarvoor de leiding bij B. en W De heer Hardam zegt dat er ge ruchten gaan dat de kaden van den boe zem 15 c.M. zal worden verhoogd. Zoo ja, dan wordt het een ramp. En genade kan het college van do Nederwaard niet. Maar dan krijgen sommigs menschen het water op den vloer. Spr vraagt daarvoor een onderzoek door B. en W. De Voorzitter zal het onderzoeken Weth. Visser hoopt, dat men die ver andering uit« het hoofd zal laten. Ook de heer Veei is voor vrijwillig uitzenden. Hij vraagt of er daar ook ge legenheid is om de Christelijke plichten waar te nemen. De Voorzitter zegt dat daarvoor gezorgd wordt. De heer Vogelesang vraagt of er 25 personen moeten zijn, of dat het ook minder kan. De Voorzitter: Minder kan niet, dat is het minimum voor Albl&sserd&m. De heer Vogelesang vraagt of ér ook verwisseling mogelijk is. De Voorzitter zegt dat dit kan, maar aan te bevelen is het niet. De heer Vogelesang vraagt hoe deze gemeente er financieel voorstaat in verhouding met andere. De Voorzitter kan dat niet pre cies zeggen, dat staat in verband met de draagkracht van elke gemeente in het bijzonder. De heer N. Stout is er ook voor om de arbeiders vrijwillig te laten gaan. Hij vraagt of het vaders of kostwinners moe ten zijn. De Voorzitter zegt dat gezinshoof den en kostwinners allen voorgaan. De heer Visser heeft al eens gezegd dat veel grondwerkers, metaalbewerkers geworden zijn. Als we daarop letten, dan kunnen we daar plezier van beleven, dat AlHasserdam een goed figuur zal maken. De heer Hardam wil geen critiek oefenen; alleen heeft de Voorzitter ge zegd: Ter gelegenheid ven den 117en verjaardag van het derde halfregiment Huzaren heeft Vrijdag te ’^öravenhage een défilé voor H. M. de Koningin plaat, gehad Ook H K. H, Prime, Juliana woonde het defüé bij,

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 5