I L L.E Ziek J I Binnenland. Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON. II Om honderd duizend dollar! De roode kat. No. W” MAANDAG 2 MAART 1991 68s JAARGANG <1 1981 ING. was DR. A. J. SWAVING. van VS. M. nog 1)001) INGEZONDEN MEDEDEELINO. 20 VI Hat hula van Myalarla sluit zijn luiken. (Wordt Tlrrolgd.) NHADVOORZUID HOLLAND EN UTRECHT I SCHOONHOVENSCHE COURANT I J Telef. 20. Tel.-adree: Vannooten, 8. 4 W. N. VAN NOOTIN, SCHOONHOVEN. HAVEN 28. Poetrekenlng 18788. r, woon- i vrouw DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. De slechte wegen. HooQ-Blokland. In welken toestand de yregen hier verkeeren blijkt hieruit, dat de heer H. tweemaal op één voormiddag op den Beemdweg te water geraakte, doordat hij in een modderspoor terecht kwam. Volgens velen zou wat beter on derhoud geen overbodige luxe zijn. Op 1 Januari 1031 telde deze ge- de lijn '•pletterd brug bij der eleo ■and, die Lit onder «r in to ri. TE OSS. :h aan. h gister- ivangenis pperman, lang go 1 met de i villa te met een een dor n»* er* ,en> Wh i bil ABONNÉ’S vnn dit blad, in het bedt bV levenslange 4 V v v ongeschiktheid. Ons blad Is aangesloten bij het Bureau voor Publiclteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.B.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. LANDEN dooden. •oomingen en Stillen 1. In het men zijn honderd. •in van do vuurtoren d weggo- Veraohtint Maandag, Woensdag en Vrijdag. Prijs bjj vooruitbeta ling: voor Schoonhoven ner 8 mnnnden ƒ1.25; p. poet f 1A0, Met verzekering 15 cents meer. Teresa draaide de sleutel om in het de deur in de portiek,, nadat ze i Alpsn. Turijn, die ibaier Ai de Peoher üiaansche ige dagen evensmid- weer iets n zij te gr afstand ien law tie 1 erin zich de and r iw le hul - i’aats van heeft woi- lazzalanen joote he mden. 1 sneeuw- s plaatsjes gebied ge neden. Hel or een la- eotzaal en intje ver te centrale ortsluilmg Itelijk ver- Prachtig, zei Nicolo weer, Dus mijn meisje, met zijn verstand en zijn moed zal hij succes hebben in New-York De oude Nicolo vergist zich niet dikwijls, hè? Onze jonge vriend zal in New York zijn geld terugvindenl Met een impulsief gebaar stond ze op en duwde haar stoel achteruit. Ik hoop van met, antwoordde ze zacht. t Hè? Nicolo’s stem klonk scherp en zijn oogen vernauwden zich tot spleten. Wat zeg je daar? Wat bedoel je daar mee, dat je hoopt van niet? Het geld is op dit oogenblik niet méér zijn eigendom, dan op het moment dat hij het zich toegeëigend heeft, vijf jaar geleden. Het is gestolen geld! En wat zou dat? Zie je me voor zoo stom aan dat ik dat niet wist? De oude man wond zich hevig op. Ik ben niet gek, schreeuwde hij. Teresa keek hem verschrikt arfh. Wees toch voorzichtig, vader, smeek te ze. U mag u niet zoo opwinden. Baf Wild schudde hij zijn vuist te gen haar. Het is altijd maar: „u mag u niet zoo opwinden”. Weet je niets an ders te zeggen? Wat heeft dat te betee- kenen van dat gestolen geld, waar Nicolo Capriano’s dochter niets van hebben Ènoet? Het duurde even voor ze antwoord gaf. Ik moet er niets van hebben omdat.omdat het me akelig en ziek maakt vanavond. Ze wendde het hoofd af. Ik verborg me achter de oude pa neeldeur toen hij wegging Het stuit me tegen de borst; ik haat hetl Mijn heele ziel komt er tegen in opstand! Ik begreep eerst niet, voordat ik uw gesprek van avond met hem hoorde, dat er geld in het spel was. Ik dacht Hat u hem helpen wilde om uit de handen van de politie te blijven, die het hem nog lastig maakte nadat hij lijn etraftijd heeft uitgebeten We hebben tot nu toe gemeend dat juist de grootste vrijheid ook de grootste beperking in zich sluit. Vrijheid voor zich zelf moet toch tegens zijn vrijheid voor anderen. Wij zijn vrij om ons te bewegen waar en waarheen we willen, maar we moeten, terwille van de vrijheid van an deren, ons streng houden aan de ver keersregels. We zijn evenzoo ook vrij om ons te uiten zooals wij dat willen, maar ook daarbij moeten wij ons houden aan „denkregels” en er zorg voor dragen door onze uitingen anderen niet te beleedigen of te kwetsen. Dat doet „De Tribune” wel en onophoudelijk. Wie voor dat blad toelating eischt in openbare lees zalen, kan niet weigeren om op precies dezelfde gronden ook toelating te eischen voor „De zwarte kat” en baars gelijken. K. döor gevatte koude 'en bij pijnen van velerlei aard, zullen èen der hieronder genoemde Mijnhardt’s Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt’s Oriep- poeders. Hoofdpijnpoeders. Ver- koudheidpoeders. Kiespijnpoeders.— Hoestpoeders. Maagpoeders. Rheu- matiekpoeders Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop! Prijs p. poeder 8 ct. en p. doos 46 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. IECHTIR. Al Capo- r ch bank eons, ver- a waarms- tar het ge- mschuld te i de sedert le bescbul- geeft aan 5 reohtban- 1 een aan- stroom. •eeg een ver v. d. shocken ig kwam arscliuw die zich de stal- met een rpen. sche lei- men aan urd was. en men aar zich 18 dood zijn, nietwaar? Wel, luister dan. Wij heb ben een beetje geld, maar veel is het niet. En h ij zal honderd duizend dollar krij- gen. Begrijp je? Honderd duizend dol lar! Hij is pienter en hij is moedig. Denk je dat ik anders terwille van hem de politie bij den neus genomen zou heb ben? En denk je soips dat de oude Ni colo niet weet wat hij doet? Zij staarde naar haar vader met een uitdrukking van groeienden afkeer en ontzetting in de oogen. U bedoelt.... u bedoelt, de woor den kwamen moeilijk en heesch, dat als hij dat geld weer in handen krijgt, u er uw deel van wjlt hebben? Een déél! Ha, ha! De oude Nicolo wrong zijn lichaam heen en weer in een sinister soort vroolijkheid. Neen, kleine meid, geen déél, Nicolo Capriano neemt geen aandeelen in de zaken van anderen. Alles mijn meisje, alles moet hij hebben. Honderd duizend dollar.... het heele kapitaal. En mijn mooie, kleine dochter met haar mooie zwarte haren en mooie zwarte oogen zal japonnen heb ben - Vader! Het was de gebroken kreet van een ziel in doodsnood. Nicolo staakte zijn beklemmend heen en weer draaien en keek haar aan. De woede smeulde weer in zijn blik. Bah, viel hij grimmig uit. Heb ik het tenslotte toch mis? Ben je dan toch net als je moeder en geen Ca priano? Misschien was het beter geweest als ik niets verteld had.vmaar het is nu eenmaal niet andere. Dus gedraag je als een verstandig mensch en haal geen gekke streken uit; ik waarschuw je! over 1930 een batig saldo f 205,86. De voorzitter deelde mede, dat de ver- eeniging op 31 December 1980 191 leden telde en er dezen avond 6 leden waren toegetreden. Spr. wees er nog eens op, dat men een maand lid moet wezen om gebruik te maken van de voorwerpen der vereeniging. Hij verzocht tevens, dat de leden deze op tijd zouden terug bezorgen. Thans zijn 63 voorwerpen in omloop. Het bestuur stelde voor om de wijken als Rietveld, Kerkeind en oe Blokland- sche weg van een verbandlist te voor zien, waarmee de leden accoord gingen. Hierop volgde de verkiezing van 2 bestuursleden door overlijden van den heer Joh. v. Kuilenburg en wegens pe riodieke aftreding van den heer Riet. j De heer Van Ijzeren stalde voor om den heer Riet bij acclamatie te benoe men, doch de heer Van Lent stelde voor hierover *e stemmen Uitgebracat werden 76 stemmen, waar van de heer J Kruis er 44 verkrijgt, zoodat deze werd gekozen. Bij de twee de stemming staakten de stemmen; bij de 3e stemming werd de heer C. Gaik- horst met 43 stemmen gekozen; beide heeren namen hunne benoeming aan. Voorts deelde de voorzitter mede, dat dat ge- bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van Ififj Gulden bij verlies Afl Gulden bij verlies van IvV van een duim. VV een anderen vinger. Dr. A. J. Swaving is benoemd tot tij delijk raadsadviseur bij het departement van binnenlandsche zaken en landbouw, met gelijktijdig eervol ontslag Uit zijn functie van inspecteur van het zuivelwe- zen, tevens rijkszuivel-inspecteur. Advertentiën: Van 1 tot 6 re gels f 1,80; elke regel meer 0,20. Bil 8 maal plaatsing 8e maal f 0.10 per regel, Tuwchsn den tekst drievoudige prijs. ,’en waar len aver- )e men- mij ge- om nooit it langer LEN Jiiisdag- xcin cue vertrok- an Stut- meente 795 inwoners, n.l. 402 mannelijke en 393 vrouwelijke. In den loop van 1930 werden 0 mannelijke en 6 vrouwelijke personen geboren, terwijl overleden 9 mannelijke en 1 vrouwelijk persoon. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 7. Jubileum-uitvoerlng „Juliana” Krimpen a.d. IJssel. Vrijdag heeft de gemengde zangvereeniging „Juliana” haar 10-jarig bestaan gevierd De zaal van den heer Wesselo was geheel gevuld. Ter af wisseling is een tooneelstuk opgevoerd, hetwelk zeer in den smaak viel. Namens de ingezetenen heeft de héér F. Demme- ni de vereeniging gecomplimenteerd. Bijz. Vrijw. Landstorm. Langerak. Maandag 9 Maart zal de afd. LangerakNieuwpoort van den Bij zonderen Vrijwilligen Landstorm een vergadering nouden in heat Raadhuis. Daar zullen de prijzen worden uitgereikt van de schietwedstrijden. Öp deze ver gadering zullen aanwezig zijn majoor resa en ga naast het bed zitten. Is die pientere jonge vriend van je vertrokken? Ja vader. Ze ging naast het bed zitten, zooals haar vader haar gezegd had. Nicolo Ca priano heesch zich omhoog in de kus sens, keek haar enn oogenblik uitvor- schend aan en hot resultaat van zijn onderzoek scheen hem niet geheel te be vredigen. En wat denk je van hem....Te resa, kleine meid, vroeg hij. Wat denk je van hem- Ze schrok. Wat bedoelt u, vader? Bah! Hij haalde minachtend de schouders op. Ik heb het natuurlijk niet over liefde! Ik kan niet aannemen dat je verliefd bent geraakt op een man, dien je een paar minuten gezien hebt. Bah! Ik bedoel wat ik daarnet zei. Ik zei dat hij pienter was. Jij bent een Ca priano en jij bent óók pienter; jij bent het verstandigste vrouwmensch uit heel San Francisco! Je hebt het^ niet van je moeder; je bent een Capriano, hoor je? Wel, heb ik gelijk of niet? Hij is pien tereen buitengewoon schrandere jongen, hè? Ja, klonk het vaag. Prachtig. Vijf jaar geleden werd hij gepakt, maar dat was niet zijn schuld. Als de bende hem er niet bijgelapt bad, zou hij nooit een gevangenis hebben ge zien. Dus hij is pienter. En wat zijn moed betreft. Hij vertelde niet veel over zijn vechtpartij bljVinetto; hij was bescheiden over zijn eigen heldendaden, maar je hebt zelf het heele verhaal van Vinetto ge hoord toen je vanochtend bij hem was. Dus onze jonge vriend is moedig, niet waar? Teresa knikte; er was een verbaasde uitdrukking in haar oogen; blijkbaar was het haar nog niet duidelijk waar haar vader heen wilde. Hst Groene Kruis. Arkel. Dinsdag hield de vereeniging „Het Groene Kruis” hare ledenvergade ring in het vereenigingsgebouw „Odina”. De waarnemend voorzitter, de heer M. Riet, opende do vergadering. Hij her dacht daarbij zijn voorganger, wijlen den heer Joh. Kuilenburg. De notulen werden door den secretaris, den heer P. den Besten Dz., voorgelezen en onveranderd vastgeeteld. De kascontrole oefenden de heeren T. van Ijzeren, C. de Jong Czn. en D. Riet veld uit, die alles in orde bevonden. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer C. van Ijzeren, bleek; dat gende smaak. Bergambacht. Het geval van typhus, voorkomende MJ de Wed. B. van Wijk in deze gemeente, Is weder genezen ver klaard. - De Commissaris der Koningin heeft 12 ingeschrevenen voor de militie, lich ting 1982 voorgoed vrijgesteld wegens broederdienst. De op 22 Februari voorloopig vast- gestelde kiezerslijst voor deze gemeente, bevat de namen‘van 1958 kiezers voor de Tweede Kamer. 1940 voor de Prov. Staten en 1889 voor den Gemeenteraad. Consulenttohap, Gouderak. fioudsrak Door het vertrek van Ds. J. Enkelaar van Ouderkerk a.d. IJssel naar Leerdam, is tot consulent voor deze ge meente beaoemd Ds. VT. Deur van Schoonhoven. In de zaal van den heer Ooms gaf de gemengde zangvereeniging .Euphoma” onder leiding van den directeur, den heer J. P. Oskam fan Gouia haar eerste uit voering. Zoowel de iangnummers als het tooneel vielen in goeden smaak.iterwijl aan het slot een gezellig bal nog velen lang bijeen hield. De vorige week werd bij de collecte gelden in de Ned. Herv. kerk, een biljet van f 40 gevonden voor de armen en een van f 60 voor de kerk. Gro0i-Ammers. Uit het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1930 blijkt, dat de commissie in het afgeloopen jaar bestond uit de leden: M. Hakkesteegt, C. de Vos, J. de Kouwet, A Brussaagd en G Vlastuin. Er wérden in dat jaar 9 vergaderingen gehouden; 13 kennisgevingen inzake schoolverzuim kwamen in, waarvan er 8 als ongeoorloofd en 5 als geoorloofd wer den- opgegeven De "«commissie speekt er in haar ver sla# hare verwondering over uit, dat een harer aftredende leden als no. 2 op de voordracht werd geplaatst. Daar naar de meening der commissie art. 21 der Leer plichtwet, regelende de samensteliag aer commissiën tot wering van schooi ver zuim, geen bepalingen bevat, welke de herbenoeming van dit aftredend lid ou mogelijk maakten, drukt de commissie haar spijt uit over de niet-herkioziug van één harer trouwste leden, dio geduren de 12 jaren in de commissie zitting heeft gehad. slot van de deur in de portiek,, nadat ze deze achter Dave had dichtgedaan. ■Een zenuwachtig lachje trilde om haar saam- getrokkon lippen. Er was geen andere weg, fluister de ze m zichzelf. Wat kon ik doen, wat kon ik zeggen? Achter haar, in een zijwand van de gang, was een kleine deur, die opper vlakkig gezien een paneel leek sedert lang buiten gebruik en dagteekenend uit de dagen dat Nicolo’s woning een huis van mysterie was geweest. Daarachter had zij zich verborgen om Dave Hender son te laten passèeren; ze deed haar nu weer dicht en ging met langzame schre den terug naar de kamer van haar va der. Op den drempel bleef ze even staan Nicolo lag achterover in de kussens zijn oogen waren gesloten «n zijn handen la gen onbeweeglijk op de sprei uitgestrekt Hij scheen in slaap te zijn gevallen en het meisje wilde zich weer verwijderen Plotseling gingen zijn oogen open. Waarom sta je daar zoo bij die deur, Teresa? vroeg hij argwanend. Ik dacht dat u sliep, antwoordde ze onzeker. Sliep! Bah! Vijftien jaar heb ik geslapen is dat niet lang genoeg? Vijf- tien jaar! Ha! Hal Maar nu ben ik wak ker Ja, ja, de oude Nicolo heeft genoeg ▼w nutteloos droomen, Kom hier, Ts- van ons Bericht van Inschrijving, zijn volgens de daa in vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor innn Gulden blJ QAA Gulden bü ve^e» Gulden bij verlies IVVV overlyden. JW van hand of voet. van een oog. ijverige directeur, de heer J. P. Oskam te Gouda, is voor de vereeniging een grooten steun. De heer Van Keulen te Rotterdam bood de vereeniging een beker aan en ook werden bloemen op het1 tooneel ge bracht. Zoowel de operette als de daarop vol- voordraohen vielen zeer in den Men zal zich herinnertn dat eenigen tijd geleden de uitgifte van het schunnige weekblad „De zwarte kat” is verboden en dat uitgever en drukker veroordeeld zijn. We behoeven over den inhoud van dat blad niets te zeggen om de lezers te overtuigen dat die maatregel goed en nuttig was. Verdedigers heeft het vieze orgaan niet gevonden en geen enkel woord is er gouit om vrijheid te laten tot het uitgeven van zoo onzedelijke lectuur Toen begrepen we dat zeer wel, maar nu is het ons een raadsel. Nu toch ge beurt precies hetzelfde met een ander blad van nog veel onzedelijker en nog veel schandelijker inhoud en nu vernemen we herhaaldelijk dat zeer achtbare en w zeer degelijke mannen niet alleen de uit gifte van een dergelijk blad verdedigen, maar zich nog verontwaardigd toonen dat bedoeld orgaan niet meer voor ieder ter lezing zou mogen liggen in de openbare leeszalen. We hebben hier h$t oo« op het dag blad „De Tribune”, waarvan we gemeld hebben welk een godslasterlijke taal dat herhaaldelijk bevat. We zouden deze aan duiding wel nader willen bewijzen, maar we kunnen er niet toe komen uit dat blad iets over te nemen om onzen lezers dui delijk te maken hoe schunnig en hoe godsontperend daarin wordt geschreven. We kunen niet eens de platen beschrij ven, die er in voorkomen, omdat ook deze beschrijvingen het godsdienstig gevoelen van onze lezers al te hevig zou kwetsen. „De zwarte kat” bevatte indecente plaatjes en dubbelzinnige of platte mop pen, maar van „De roode kat” „De Tri bune" is de inhoud veel en veel erger. Nu heeft de minister zich, houdend aan de bepalingen, die voorschrijven dat als leeszalen rijkssubsidie willen (genieten, zij moreel-schadelijke lectuur moeten weren, doen weten, dat „De Tribune’’ uit de leeszalen verwijderd moet worden. Daar- ov.er zijn een aantal gemoederen ontrust geworden, omdat zij daarin ten onrechte zien een aantasting van de vrijheid en yam de onpartijdigheid. "Öie redeneering is ons niet duidelijk. Beteekent vrijheid en onpartijdigheid dan dat met fatsoen, betamelijkheid en godsdienstige gevoelens geen rekening behoeft gehouden te worden? Beteekent het dat men ieder gedrukt stuk papier ter lezing moet aannemen en ter lezin# moet leggen, ook al zou daarin worden aan gespoord tot misdaad en landverraad? Beteekent het dat men de uitingen van een partij, welke zeer kwetsend zijn voor alle anderen, toch moet deponeeren op de openbare leestafels? een hoogtezon is aangeschaft en daarvan door 4 personen reeds is bruik gemaakt. De verbandtrommels cuELea worden ge plaatst bij de heeren A. van Houwelin- gen, Rietveld; Joh. de Jong bij het sta tion en G. van IJzeren, Kerkeind. Bij de rondivraag vroeg de heer A. M. v. d. Nat of er weer een cursus gegeven wordt in verbandleer, waarop de voor zitter zegt, dat hij zich in verbinding zal stellen met dr. Spijkerboor als plaatse lijk geneesheer. De heer P. Vink zag aan da Vlietskade ook gaarne een verbandtrommel ge plaatst. Wanneer noodig en de financiën zijn toereikend, zal hierin worden voor zien. Het lid J. Versluis vindt het niet bil lijk dat men een maand lid moet zijn voordat men gebruik kan maken van de voorwerpen, doch de voorzitter meende, dat het bestuur niet ongenegen zal zijn, om te helpen. De heer N. Straver vroeg of het be stuur voldoende actie voert om leden te werven, waarop de voorzitter antwoordt, dat alles in ’t werk wordt gesteld. De heer Van Lent vraagt of Het Groene Kruis aangesloten is bij het com- sultatie-bureau. Dit bleek niet het geval. De secretaris zal hierover in correspon dentie treden. Daarna betuigde de voorzatter dank voor de groote opkomst, alsmede voor de prettige samenwerking met het be stuur, gedurende den korten tijd dat hij den voorzittershamer hanteerde. Hij sloot hiermede de vergadering. Berkenwouds. Donderdagavond gaf „Vriendschaps Kleinkoor” een opvoering der operette „Het Gouden Kleedje”, in de zaal van den heer D. de Bruijn, ter be legenheid van het 25-jarig bestaan van de zangvereeniging „Vriendschap”. Deze vereeniging heeft, zooals het vele vereeni- gingen gaat, veel donkere dagen gekend, doch ook vele blijde en door alles heen is haar bestaan verzekerd gebleven. Haar en om hem te beschermen tegen die ben de van Baldy Vickers en dat u dat allemaal deed terwille van Tony. Maar toen ik hem nitliet, drong het plotseling tot me door dat het gestolen geld er ook nog was en dat ik hem evengoed als u behulpzaam was om het weer opnieuw te stelen. Ik weet heel goed wateik had ■behooren te doen; ik had er tegen moeten protestewenl Het zou waarschijnlijk wel niets gegeven hebben, dat zag ik wel in, maar ik zou tenminste eerlijk zijn ge weest tegenover mezelf. Maar ik setyrok er voor terugom de positie waarin ik verkeer. Stel je voor dat hij gevraagd zou hebben, wal ik met eerlijkheid te maken heb, ik die.... u hebt het zelf daarnet gezegd.ik die Nicolo Capria no’s dochter benl Hij zou waarschijnlijk gedacht hebben dat ik gek was geworden .ik schrok er voor terug om in mijn gezicht uitgelachen te wordenen te recht. En daarom liet ik hem gaan zon der een woord te zeggen en verborg me terwijl hij naar buiten ging. ■Nicolo had nu zijn beide vuisten ge bald en schudde vze dreigend voor Tere sa's gezbht. Et was een furie van woede in den blik waarmee hij haar aankeek. Verduiveld, schreeuwde hij, het is je geluk dat je je mond hebt dicht ge houden, versta je, jij Hij kon niet verder. Zwaar hijgend zonk hij achterover in de kussens. Onmiddellijk boog Teresa zich bezorgd over hem heen. Maar hij duwde haar weg, krabbelde met moeite weer overeind en schudde nog eens zijn vuisten legen zijn dochter en toen was het al^of er een sluier kwam over de boosheid in zijn oogen; hij streelde Teresa's arm en er kwam een milde, en een overredende klank in zijn stem, Luister, zei hij. Je bent geen dwaas, hè, kleine meid? Ik heb je niet opgevoe^ dat je een domma gani aou DE TOLLEN OP DEN UTRECHTSCHEN STRAATWEG. B. en W. van Utrecht stellen den Raad voor niet in te gaan op het voorstel van de heeren Frijda en Zuidam om één bon in te voeren, geldig voor de tollen Jut- phaas en Vreeswijk of omgekeerd, doch wel te bepalen, dat met ingang van 9 Maart het toltarief voor automobielen zal worden teruggebracht tot 2H cent per wiel, met een maximum van een dubbel tje. HOOGHEEMRAADSCHAP DE ALBLAS- SERWAARD. Ter voorziening in de vacature wegens periodieke aftreding op 1 Mei van den heer A. Volker Lz. te Sliedrecht, als Hoogheemraad van de Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe, heeft de vergadering van hoofdingelanden de na volgende aanbevelingslijst opgemaakt: No. 1 A. Volker Lz. te Sliedrecht; no. 2 F. den Hartog te Hoog Blokland, no. 3 C. Verhoef te Molenaarsgraaf. TOCH EEN FORD-FABRIEK TE AMSTERDAM. Bij de onderhandelingen tusschen het gemeentebestuur van Amsterdam en de Fordfabrieken over de vestiging van een fabriek bij de Hembrug, is thans op een enkel punt na overeenstemming bereikt.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1