m I Avonturier Cornelia van Biomand. Cornelia van Blow, rnnrnittni voor atruMHuiANo bn utowht, Wat geeft de Radio? VREESELIJK ONQELUK BIJ WADDINXVEEN. ERNSTIG GEVAL VAN KOLEN DAMPVERGIFTIGING. ^OOrscW'ty/ Kerk en School. Stadsnieuws. wpewbpro 4 nrmvrr iwi Afloop Verkoopingen. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Predikbeurten. Marktberichten Advertentiën. Ten Bruggenkilte-Splegelberg Johannes annASLOB, Wed. j. C. Westbroek WOENSDAG 4 MAANT W Donderdag 0 Murl Hilversum. A.V.R.O. 8.01—9.60 Cknnuv Joon; 101IO.I6 Mocrgeaftrijdmf; 10.90 —12 Concert A.V.R..O-ork«st; 12.80—2 Orkest Luxor Palast; 2—2.80 Halfuur toot da rrottw; 9—4 Naaicursus; 4—4 Ziekenuur; 0—4 Canoert door Kot&os Lajos «n sijn orkest; 4—8.80 Sport- praatje door H. Hollander} 8.80—7 Dr. René de Cleroq apreekt over „Don Qulohote" ran Cervantes; 7—7.80 En- gelache les voor gevorderden; 8—8.15 Gramofoon; 8.169 Marek Weber en rijn Onkest; 9—9.30 Mr. Dr. J. de Vriere Server „Amerikaansche reisin drukken", 9.80—10.15 Concertgebouw te Amsterdam; 10.1510.30 Nieuws berichten; 10.80—12 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 8—9.15 Concert; N.G.R V. 10—10.80 Dameskoor; 10.30—11 Ziekendienst; K.R.O. 1111.80 Gramo foon; 11.80<12 Godsdienstig 'halfuur tje; 12-4-80 K-R.O.-Tno; 1.80—2 Gramofoon; N.G.RV. 2.15—8.15 Gur- •ua fraaie handwerken; 8.16—8.46 Vrouwenuurtje; 4—6 Ziekenuurtje; 5— 5.90 Concert; 6.80—6.45 De heer J. Wester houd, administrateur Ghr. Reis- vereen. over: Het nieuw verschenen Reis programmaboekje; 6.45—7 Knip pen en Stofversieren; 7—7.90 De heer K. Sluis over: „Het broeden en opfok ken van kuikens; 7.80—8 Vragenhalf- j* Yrüdaa 0 Maart Hilversum. V.AJLA. 9 uw» Gramofoon; V.P.R.O. 10—<10.16 Morgenwijding; V. A.RA. 10.16 Voordracht door Ru Mulr der; 10.80 Ziekenuurtje; 11.30 Gramo foon} A.V.R.O. 12.80—2.90 Omroep orkest; 2.80—3 Schooluitrending; 9—4 A.V.R.O.-orke»t; V.A.R.A. 4 uur Orgel spel; 4.30 Na Sohooltjjd; 5.15 V.A.R.A.- «rkest en Zang mej Piano; 6.50 Aller- lei uit de Arbeidersbeweging7.06 De heer W. H. Vliegen over de Sodalisti- aohe beweging; 7.46 Gramofoon; V.P. R.O. 8 uur W eekuitzending; 8.01 Gas tee hisa tie; 8.80 Concert; 9 uur Cursus: Typen van Godsdienstig leven. (Spre ker Prof. Dr. J. Lindeboom); 9.80 Con cert; 10 uur Persberichten; 10.15 De clamatie door Albert van DaJsum; 10.45 Gramofoon; V.AR-A. 11 uur Gramo foon. Huizen. N.CJLV. 9—8.16 Schriftlezing; 8.16—0.80 Gramofoon; 10.89—11 Zie- kendienet; 11—12.80 Gramofoon; 12.30 2 Gonoert; 2—8.16 Giamofoon; 8.16 4.45 Gonoert4.46—6 Verzorging van den zender; 6—5.30 Handenarbeid voor de ouderen; 6.806.80 Orgelcon- oert; 6.80—7 Radiodoktar; 7—7.30 Engelsoh voor beginners; 7.89—8 Wel ke eenjarige planten zaaien we in Maart, door den heer A. J. Herwig; 8—<10.45 Ghr. Radio-Orkest; De heer J. G. Kohier over: „Vulkaanrampen in Ned Oost-Iadië"; Vroolijke muziek van Straus; 10 uur Persberichten; 10.46 —11.90 Gramofoon. zijne tegenwoordigheid. Hij hoopte, dat deze avond ook weer mocht bijdragen om den band tusschen school en huis gezin steeds hechter en sterker te doen worden. Hierna werden door de leerlingen der hoogste klasse enkele versjes gezongen, die op keurige wijze werden ten gehoore gebracht en bewezen dat ook dit deel van 't onderwijs met ernst werd gegeven. \ervolgens behandelde het hoofd der school een aardrijkskundige les en wel de reis naar Oast-Indië. Op zeer boeiende en bevattelijke wijze werd de stof behan deld, waarbij ook een vergelijking werd gemaakt tusschen het reizen van vroe ger met zeilschepen, daarna met stoom schepen en heden ten dage met vlieg machines. Duurde de reis vroeger maan den, tegenwoordig met de moderne ver voermiddelen is men in 9 a 10 dagen in de Oost. Van deze zeer interessante les genoten ook de „grooten". In de pauze werd ohooolademelk en versnaperingen rondgediend en werden de ouders in de gelegenheid gesteld het schriftelijk werk der leerlingen en de handwerken te bezichtigen. Alles getuig de van het uitstekende onderwijs, dat aan deze school wordt gegeven. Een woord van lof aan hoofd en onderwijzeres is hier niet misplaatst. Nadat de kinderen nog een paar versjes hadden gezongen met tot slot het „Wilhelmus", gingen ze huistoe Het hoofd der school las nog drie stukjes voor uit „Kinderen uit m'n klas", door P. J. Cohende Vries en wel „De Meijertjes", „Arie Bombarie" en „Piet", waann zoo leuk de karakters worden getypeerd Het was een hoogst gezellig» avond, die zeker de band tusschen school en huisgezin heeft versterkt. Tot lid van de OuderoommJssie der Openbare school is benoemd de heer M. Zwijnenburg t Blsskensgraaf. In de zaal van den heer L. W v. Hou welingen trad op de heer J Kortland, van Schoonhoven. In een zeer duidelijke rede besprak epr. de beginselen der V. D. Van zelf kwam ter sprake- onderwijs, schoolartsen/dienst, ontwapening, wegenplan enz. Met een opwekkend woord om zich aan te sluiten hij de V. D sloot de spreker zijn duide lijke en boeiende rede. Van de gelegen heid tot debat werd geen gebruik ge maakt. 000DELIJK AUTO-ONGELUK. Bodegraven. De 21-jarige B. uit Woer den is hier Zondag in groote vaart met zijn auto tegen een boom gereden, waar door hij zware inwendige kneuzingen op liep. B werd naar het Algemeen Zie kenhuis te Woerden overgebracht, waar hij Maandagmorgen is overleden. Plotselings dood. r1 Giessen-Nieuwkerk. Maandagmiddag *ou ds hoer B. rijn dochtsr, dit jarig was en op het dorp woont, gaan felioi- teeren. Juist even van aijn woning ver wijderd. zakte hij op den weg near an 'was onmiddellijk dood. Een hartverlam ming zal wel de oorzaak zijn geweest. Goederenwagen» ontspoord. Borlnchem. Van de goederentrein, die Maandag uit de richting Geldermalsen om 16.60 uur hier moest arriveeren, ontspoorden nabij hot station, nadat de trein vrijwel tot stilstand was gekomen, vier geladen wagens, vermoedelijk ten gevolge van verkeerden wlsselstan.l. De schade is niet groot. Het treinverkeer op de lijn Lonu- chem—Geldermalsen ondervond geen m- traging en persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Gemeenteraad. Gouderak. De gemeenteraad vergadert Zaterdag 7 Maart des voormiddags 10.30 uur. De volgende onderworpen zijn behandelen. 1 Mededeelingen 2 Ingekomen stukken 3. Wijziging Begrooting 1930. 4 Vaststelling voorschot art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1931. 6. Waterleiding. 8. Veer. 7 Geldleeningen. 8. Benoeming leden Schattingaoommls- sie. 9. Benoeming Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand (vaoaturo H. de Jong Lzn.) 10. Benoeming leden Stembureau!. Besmettelijke Zlektengelden. Hekendorp. De gemeenteraad heeft een verordening op de heffing van besmette lijke riektengeldan vastgesteld. Van de ten laste der gemeente komende kosten door belastingplichtigen verschuldigd, zijn bij een belastbaar inkomen van f 1200 of meer, doch minder dan f 1600, 25 pet. van f 1600 of meer, doch minder dan f 2000 60 pCt. en van f 2000 of meer, doch minder dan f 3000 75 pCt.; boven een belastbaar inkomen van f 3000 is het volle bedrag der kosten verschul digd. Het eens ongeluk over het andere. Lekkerkerk. De heer G. 0. was met zijn auto in Rotterdam, waar hij op de Oostzeedijk werd aangereden, waardoor de auto nog al eenige averij opliep. De heer B. werd opgebeld om de auto op sleeptouw te vervoeren naar hier In de krom bij Lekzicbt moest B. uithalen voor een auto, waardoor hij zachter reed. Het touw kwam daardoor slap, raakte ondei het voorwiel door en toen B. de gang er weer inzette geraakte 0. natuurlijk het stuur kwijt. De auto ging van den dyk en sloeg een paar maal over den kop. Gelukkig brak het touw, anders was waarschijnlijk nog meer onheil ge beurd. O. had enkele diepe vleeschwon- den opgeloopen. De geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis nood zakelijk. De auto was zwaar bescha digd. In hotel J. Pak zal Vrijdagmiddag een demonstratie worden gegeven met de American Kitohenkook Gastoestellen Men zal daar toesteken met 1, 2 en 3 branders en ook een fornuis en eeo haard in werking kunnen zien. Wij wij zen op de advertentie in dit blad. Prof. Albert Schweitzer. Lekkerkerk. Verleden Vrijdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk de aange kondigde lezing over Professor Albert Schweitzer gehouden door Ds. E. L. Nauta van Leiden. De begaafde spreker gaf eerst een overzicht van het leven van den beroemden geleerde, die doctor is in drie faculteiten, bovendien een meester op het gebied van de orgelkunst en die tenslotte haast bovenmenschelijke arbeid verrioht als geneesheer in tropisch Afri ka. Het was een belangwekkend over zicht, dat met aandacht door de talrijke aanwezigen werd gevolgd. Het is na tuurlijk niet uitvoerbaar alle bijzonder heden hier te herhalen. De hoorders kwamen zeer onder den Indruk, vooral toen de voordracht ook nog met een groot aantal treffende licht beelden werd verhelderd. Het voorbeeld van iemand, die met zijn groote be gaafdheid zooveel opofferende liefde voor lijdende menschheid toonde, moest de harten, wel aangrijpen. Het was een goede gedachte van den Protestantenbond, dat hij ons in de ge legenheid etelde dezen schoonen arbeid nader te leeren kennen. De collecte, waarvan de opbrengst geheel aan het comité, dat in ons land zich voor in standhouding van het ziekenhuis van Prof. Schweitzer te Lambarene beijvert wordt opgezonden was ruim zeven én veertig gulden. Een mooie voldoening voor den spre ker, die belangloos voor deze dingen zich beijvert, alsmede voor allen, die aan het welslagen van de samenkomst mede werkten. Op de veiling van de veilingver- eeniging Lekkerkerk en Omstreken wa ren aangevoerd 4100 eieren die voor f 5.89—f 6.25 per 190 vlot van de hand gingen. Peen en uien golden 3 oent per Ko. Lsxmond. De melkprijs is thans met 1 cent per liter verlaagd en gebiacht op 10 cent. In de laatstgehouden gemeente raadsvergadering is besloten om ar beiderswoningen te bouwen, waarvoor in aanmerking komen degenen, die in een onbewoonbaar verklaarde woning hui-' zen. Thans zijn hier bij de arbeidsbemid deling 28 werkloozen ingeschreven. Nleuw-Lekksrltnd. De melkslijteri> hebben den prije ven dc melk met 1 ct. verlaagd «n gebracht op 11 eents pee liter. Voos de betrekking m onderwij- eer of onderwijzeres aan de le openbare school hebben rich 8 sollicitanten aan gemeld. De heer IR. Molenaar heeft ontslag genomen als oollectant bij de Ned. Herv. Kerk. In zija plaats is benoemd de heer C. den Ouden As., en tot diens plaats vervanger de heer L. Voorsluya. Auto door morzeld. een trein ver- De bestuurder Waddlnxveen. Maandagmorgen, om streeks half twaalf, heeft op den onbe- waakten overweg Gouda—Den Haag on der de gemeente Waddinxveen een zeer ernstig ongeval plaats gehad, waar bij een jongeman bet leven beeft gela ten. Een vrachtauto, bestuurd door den 30- jarigen Bemardus Mulder, wonende te Rotterdam, Waterloostraat 158a en als chauffeur in dienst van het èxpeditiebe- drijf van de N.V. H. W. Köning en Go. aldaar, reed vanuit de richting Waddinx veen in die van Moordrecht Hoe rich het ongeval precies heeft toegedragen zal nimmetr kunnen worden verklaard, daar niemand dit heeft opgemerkt. Wel is door verschillende personen, die in den omtrek waren, 'n zware, doffe slag ge hoord. Vast staat, dat de trein, die om 11.14 uit Gouda vertrekt, de linkerach terzijde van den auto heeft gegrepen. Eerst moet de auto tegen een zware ijze ren paal rijn aangekomen, daar deze ge heel van elkaar is gescheurd. Daarna is de auto door den looomotief een zeven tig meter meegesleurd, om daarna met een halve slag op het andere spoor te worden neerges makt. De auto is totaal versplinterd; de resten lagen over den spoorbaan uitgespreid. De onderdeelen zijn zelfs zoover weggesmeten, dat de stukken in een langs den spoorbaan loo- pende sloot drijvende zijn gevonden. Twee stukken hout vernielden twee ruiten van de woning van den heer Dijkhuizen* wel ke woning aan den spoorweg staat. Op de plaats waar de machine haar prooi heeft neergeworpen, is ook de be stuurder gevonden. Hij lag in het midden vak van den spoorbaan met rijn hoofd op de rails van het andere spoor. De ma chinist bracht don trein onmiddellijk tot stilata|fd. Zoowel het treinpersoneel als een zich in den trein bevindende genees heer begaven zioh ter plaatse. Deze kon niets ander» dan den dood constateeren. Het lijk was vreeselijk verminkt en niet te aanschouwen. Vele mensohen draaiden zich om en liepen weg. De beide beenen waren gebroken en de borstkas ingedrukt. Het hoofd was één bloedmassa; ds her senen van het slachtoffer lagen over de biels verspreid. Aan verschillends deelen van de auto was Woed waar te nemen. Na tien minuten vertraging vertrok de trein in de richting Den Haag en de spoorweg werd ontruimd. Intussehen waren de doktoren van Waddinxveen en Moordrecht ter plaatse. Direct na hét ongeval waren de burge meesters van Waddinxveen en Moor drecht, benevens de gemeenteveldwach ters J. Snoek en G. de Lange aanwezig. Na een ondersoek is door tusschen- komst van de Rotterdamsche politie de familie gewaarschuwd. Op last van den Officier van Justitie is het lijk vrij ge geven, zoodat geen sectie zal plaats heb ben. Het is per lijkauto naar de woning vervoerd. Mulder was gehuwd en laat een we duwe met een kind van twee jaar achter. De onbewaakte overweg is vanuit de richting waar Mulder reed, over een zeer grooten afstand te overzien. Coop. Boerenleenbank. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De ledenver" gadering van de Coop. Boerenleenbank is door 37 leden bijgewoond. De winst over 1930 bedroeg f 1936,64 en is bij de reserve gevoegd. De totale reserve is nu f 34.577,66. lot bestuurslid ia herkozen de heer A. van der Dussen en tot lid van den Raad van Toezicht de heer J. Nell. Tot plaatsverv. bestuurslid werd benoemd de heer P. Valkenburg en in de plaats van wijlen den heer A. C. van der Wees, de heer M. den Hollander. Voor het na zien der rekening zijn benoemd de hoe ren A. Markus, J Terdu en J. C. de Wit. Het bestuur van de kiesvereeniging „Nieuwerkerk Vooruit", afdeeling van de liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond", is als volgt samengesteld, mevr. M. Bier- Dirkzwager en de heeren A. Dijksman Ph»., C. van Leeuwen Cs.. P. I. van der Weele, A. A. Dijksman, G. Dekker en A. Dijksman Gs. Bevolking. Nlsuwsrksrk ad. IJssel. Gedurende de maand Februari zijn in het bevolkingsre gister ingeschreven 2 mannelijke en 10 vrouwelijke personen, afgeschreven 6 mannelijke en 11 vrouwelijke personen. Alzoo een vermindering van 4 personen. Zang-ultvoerlng. Nleuw-Lekkerland. Donderdagavond gaf de gemengde eaagvereeniging „Oefe ning baart Kunst" te Kinderdijk, met medewerking van het mannenkoor „0. B. K." aldaar, haar jaarlijksche uitvoe ring in het sociëteitsgebouw. Beide ver- eenigingen staan onder directie van den heer H. Brouwer. Het gemengde koor voerde acht nummers uit, het mannen koor gaf zes nummers ten beste. Ter af wisseling werden twee tooneelstukjes op gevoerd. Tot slot volgde een gezellig bal. De ruime zaal van het socdëteitagebouw was goed bezet. Schietvereenig'ng. Nleuw-Lekkerland. De schietvereeni- ging „Paul Kruger" heeft haar jaarver gadering gehouden onder voorzitterschap van den heer G. Slob. Er waren 18 le den aanwezig- Na taring der notulen volgde de rekening over het afgeloopen jaar, welke rioot met een batig saldo van f 30,61. Als bestuurslid werd her kozen de heer A. C. Speksnijders, terwijl in de plaats van den 'heer A. C. Meer kerk, die ontslag had genomen, gekozen werd de heer H. Deelen. Besloten werd, ter herdonking van het 10-jarig bestaan der vereeniging, hetwelk op 21' October van dit jaar plaat» vindt, een schietwed strijd te organiseeren, waarbij een zil veren beker als prijs zal worden uitge loofd. De op 22 Februari vastgestelde kie zerslijst bevat de namen van 1843 kie^ zeTs voor de Tweede Kamer, 1836 voor de Prov. Staten en 1785 voor den ge meenteraad. Aan 21 personen van de lichting 1932 is voor goed vrijstelling verleend, wegens hroederdienst. Nieuwpoort. Voor de vacahte betrek king aan de openbare lagere school (va cature mej. W. Blonk) hebben zich 9 sol licitanten aangemeld, nl. 5 onderwijze ressen en 4 onderwijzers. Tot administrateur van het Wo ningbedrijf is benoemd de heer W. A v Hof, amb'enuar ter secretarie. Tuberculose-bestrljdlng. Oudewater. In de concertzaal van „Oudewater Vooruit" zal eerstdaags ten bate der tuberculosebestrijding de film „Achter de wolken schijnt de zon", wor den vertoond. Poldsr Ottoland. Ot to land. De ingelanden van den polder Ottoland zijn ter vergadering op geroepen tegen 19 Maart, ter bespreking van het onderhoud van de BoezemJuden in den polder. De Ghr. Zangvereeniging „Excel sior" gai in de Geref. Kerk een zanguit voering onder leiding van haren direc teur, den heer G. Brouwer. De verschil lende nummers werden keurig uitgevoerd dooh de opkomst was slechts matig. Vanwege de Ned. Herv. Maisjesver- eeniging „Miartha" zijn dezer dagen een 62 tal gemaakte kleedingstukken aan 13 gezinnen uitgereikt. De commissaris der Koningin heeft aan één* ingeschrevene voor den dienstplicht 1982 voorgoed vrijstelling verleend we gens hroederdienst. Tot ouderling in de NedL Herv. Kerk is gekozen, in plaats van den heer J. T. Janse, die bedankt heeft, de heer C. Vink. Deze heeft de benoeming aan genomen. Tot diaken is herkozen de heer J. de Ruiter. Tot presidente van de Gwr. Meis- jesvereeniging «Bid en Werk" is in plaats van mej. A. Stuij gekozen mej. A. Aan- tjee Dd., 2e presidente is mej. N. L. Ro- rneijn, secretaresse mej. W. de Jong, pen- niugmeestereese mej. S. C. Romeijn en bibliothecaresse mej. A. Bons. Reeuwijk. De heer J. G. Romeijn ie herbenoemd tot lid van de commissie, belast met het toezicht op het Lager On derwijs. De polder Reeuwijk heeft afstand gedaan van een gedeelte d* Aumerielaan (voormalige Kampje), met dien verstan de, dat de gemeente Reeuwijk de onder houdskosten van de Groene Reede, een weg langs Elfhoeven, zal overnemen. Dit aanbod is door de gemeente Reeuwijk aanvaard. Weerbericht. Naar waantemisg ia den morgen vu 4 Maart De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand 'Van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige wind uit 0. rich tingen. Meest licht tot half bewolkt. Wei nig of geen neerslag. Iets zachter over dag. Waterstand} Maastricht, 3 Maart, 45.12 val 0.94 M. Keulen 6.18 was 0.07 M. Lek 2.95 »vaa 0.58 M. Vaartscbe Rijn 0.58 *^al 0.02 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de luoht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 88 graden Fharenhelt 4 Maari volle Maan, op n.m. 6.65, onder (tt) jr.m. 7.Q2 Ds inwoners van het Land van Stem f (gem. Reeuwijk) wenschen zich vereenigd (e zisij met de gemeente Hekendorp en geven j in hun adres te kennen, dat zij zoo diöht hij de gemeente Hekendorp wo nen. j Echtpaar dood gevonden. Zevenhuizen, Het echtpaar Lagrouw, waarvan de man het bedrijf van schare- slijpoij uitoefent en dat aan den Onder weg bij den Groene Weg betrekkelijk eenzaam woont, had zich in een paar dageni niet laten zien. Dit trok de aan- dachti der naaste bijwonenden. 1% rijks veldwachter werd hierover ingelicht en deze Verschafte zich toegang tot de wo ning. Hij vond het echtpaar dood te bed lig gen .Waarschijnlijk is de oorzaak kolen dampvergiftiging. Beiden moeten reeds een paar dagen dood zijn geweest Binnenbrandje. Zevenhuizen. Op de Linkerrottekade brak in dsn nacht van Zondag op Maan dag bij een der bewoners een binnen brand uit. Met behulp van de buren wertj in nachtgewaad het brandje ge- blusbhti' dat al een tamelijke schade had tewéog gebracht. -|- Donderdagavond zal het 1A-R- Twqede Kamerlid, de heer Chr. v&n dep Heiivel, een politieke rede houderi zaal van den heer Vos, over de a.s Sta tenyerkiezing. -L Eenige verbruikers van electriache kralcht hehben een adres aan B. en W. J gezonden, waarin zij verzoeken om ver mindering van het tarief voor kraeht- veifbruik. Gered. Ammerstol. Maandagmiddag geraakte het 3-jarig zoontje van den heer J. G de Jong aan den Achterweg in een diepe sloot. Gelukkig was de vredee padvinder de 14-jarige J. Ooms in de nabijheid, die geheel gekleed te water sprong en hét genoegen smaakte den drenkeling weer op den wal te helpen. 40-JARIG AMBTSJUBILEUM VAN Dr. BEEKENKAMP. Goudsrak. Maandagmorgen al vroeg Was het dorp in vlagden tooi; geen won der ook, want Dr. Beekenkamp was de zen dag 40 jaar arts in deze gemeente. Des middags werd den jubilaris door éen comité, dat rich had gevormd met Jen burgemeester als voorzitter, bij mon de van dezen een huldeblijk aangeboden bestaande uit een fauteuil, een hoogte- fconinstallatie, een schemerlamp met ta fel en een album waarin een 1000 tal hamen staan vermeld »van de schenkers. Velen maakten van de gelegenheid ge- 136. Rob waarschuwde direct rijn mak kers en vertelde dat ze met de meeste spoed moesten vluohtsn. Ieder oogenblik kon de bead# Mtr zijn en wanneer gepakt werden, wm hun toeetaad ern stig. 137. „Volg me," riep Rob, „ik heb daarnet iets ontdekt." En ja, niet ver van de beelden stond een aantal ver- weardt, hatfrerbrokkelde, eeuwenoude klokvormige monumenten, die van bin nen hol waren. „„We kruipen hierin," zei Rob, „en vlug, voor het te laat is KVRBTB BLAD. wreuwBBfcRP rwon m-uiiiwhiwhh, t Courant hruii den Jubilaris geluk te wenschen. Des avonds hebben verschillende ver- eenigingen een fakkeloptocht gehouden met aan het hoofd de muziekvereeniring Oaecilia, welk# den jubilaris een sere nade bracht. De zangvereeniging Eupho- nia en het kinderkoor van „Volksonder wijs" brachten in een speciaal lied hun hulde over. Aan den optocht namen voorts deel de meisjesver. „Altruiste", de gym. ver een. „T.H.O.R", de achutvereeniging „Willem Tell", de Oranjevereenigin „Ju liana" en de ijeslub „de IJssel". Nieuwerkerk a.d. Usial. De vracht rijder Vermeulen kwam Maandagmorgen als gewoonlijk in den stal en kwam tot de onaangename ontdekking, dat zijn paard dood lag. Onverschillig chauffeur. Stolwijk. Gistermiddag reed een vraent- auto uit Gouderak tegen de woning van den tuinder v. D. aan den Tentweg, toen deze een andere auto wilde passeeren. Het geheele overstek werd vernield en gedeeltelijk afgerukt. De bestuurder reed door zonder zich om hot ongeval to be- kommeren. Stolwijk. Zaterdagavond heeft een 3- tal personen uit deze gemeente, die ipet den laatslen trein van Gouda kwamen, een ruit vernield en een coup» veront reinigd. De schade ia vergoed. Krimpen a.d. Lek. Aan den heer IV. J. Alblas is na afgelegd examen de ama teur zendmachtiging verleend. y Gisteren gaf de arbeiden coosjSra- tle Krimpen a.d. Ussel o.a. een pïSba- gandaavond alwaar mei, L. Mol een rede hield over de oooperatie. De avond werd afgewiaeeld door mu ziek van de mandoünevereenig. „Steeda Hooger". INGEZONDEN MEDEDEEUNft. Wybert-tabletten alleen echt in de hygië nisch verpakte en ge sloten blauwe doozen A 25, 45 en 65 ets. Weiger namaak I NED. HERV. KERK. Bedankt: voor de toezegging van be roep te Oud-Alblaa, Ds. E. Schimmel te Ameide. Bedankt: voor Haastrecht da. LA. F. Reddingius te Hansweert. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Rotterdam, ds. 0. W. Keur, te Oudewater. GHR. GEREF. KERK. Bedankt: voor Nieuwpoort, ds. P. de Groot, te Amersfoort. AFSCHEID DS. J. ENKELAAR. Ouderkerk a.d. IJssel. Zondagmorgen J.l. bewogen zich reeds lang voor tijd stroomen kerkgangers op de verschillen de wegen die naar de Ned. Herv. Kerk leiden, want Ds. J. Enielaar zou van zijn gemeente afscheid nemen wegens aangenomen beroep naar Leerdam. Toen dan ook de voorlezer opgaf Ps. 27 7, was het groote kerkgebouw geheel ge- vuld. Daarna werd gelezen 1 Gor. 2 1 12, waarna de zegen 'werd uitgesproken en gebeden. Nadat gezongen was Ps. 62 4-5, las Ds. Enkelaar als tekstwoord af 2 Ctor. 12 9b, waar we lezen: „Mijne geaaide is u genoeg". Spreker verdeelde Nfe, zijn onderwerp in: „Verleden, heden en toekomst, naar aanleiding waarvan hij vervolgens sprak. Meer tot deze gemeente komend, zeid'e hij, dat zijn werk hier nfn vruchteloos geweest was, daj hij vriendschap Ondervonden had boven ver wachting, dat hij ook wel eens vanwege de verhoudingen ontmoedigd was ge- woêden, maar dat hij kracht en opgewekt heid tot het vervullen van zijn taak had gevonden bij Hem, die den moeden kracht geeft en die zegt, als wij buiten gewone dingen begeeren: „Mijne genade ia u genoeg". Na tussohenzang (Pa. 103 S) richtte Ds. Enkelaar zich tot het college van den kerkeraad, diakenen, kerkvoogdij, nóta- belen, koster, voorlezer, organiste enz. Na het zingen van Ps. 84 6 als slot zang, spraken namens den Kerkeraad ouderling F. Goudriaan Az., namens den Ring eü de Ned. Herv. Gem. van Krim pen a.d. IJssel Dr. W. Jacobs, die liet zingen Ps. 15?1 4 en tenslotte de beer H. van Wageningen, die zijn persoon lijke gevoelens vertolkte; allen wenschten den leeraar het beste in zijn nieuwe ge meente. Daarna stroomde het kerkgebouw leeg en velen namen in de consistorie nog per soonlijk afscheid. Ds. Enkelaar, die vier jaren en Arie maanden de herdersstaf van Ouderkerk droeg, hoopt Zondag in den avonddienst zich te verbinden aan de gemeente van Leerdam, na 's morgens bevestigd te zijn door Ds. G. Enkelaar van Oud-Beierland. 279 leerlingen, welk aanlai nog tot 282 klom, doch sindsdien geleidelijk weer is gedaald tot 2o3. Verschillende personen gaven blijk van hun mede. leven, door de school geschenken aan te Rieden, waarvoor spr. zeer dank- liaar was. Spr. vertelde dat de inspec teur van het Lager Onderwijs, die de vorige week de school bezocht en die zelf oud-hoofd eener openbare school is, hem had gezegd: „Ik benijd jullie, dat je in het Oudo en Nieuwe Testament zulk een schat van verha len vindt." Mej. C. M. v. d. Leun droeg een aar dige schets voor getiteld „Voor het eerst naar schoor'. Zooals dit den eersten schooldag van een leerling beschreef, behandelde een voordracht van den heer Hugo Scheer, het moei lijke begin van de taak eener onder wijzeres De heer Scheer liet aan zijn voordracht een ernstig woord tot de ouders voorafgaan. Het schoolhoofd heeft nog een kor te lezing gehouden over „Kiiken en Zien", waarin hij de moeilijke taak schetste om de kinderen te leeren, zoo te kijken, dat z(j goed zien. Voorts heeft de heer J v. d. Pauw gesproken over: „Een rijk bezit en een schoome taak". Na in het kort den strijd te hebben weergegeven, die vooy de invoering van de school met den bijbel was gevoerd, wees spr. op de groote waarde van wat na nien strijd tot stand was gebrachtde Christelijke OUDERAVOND. Sinds jaren had het bestuur van de School voor Christelijk Volkson derwijs geen ouderavonden meer ge organiseerd. Gisteren is weer zoo n avond gehouden en er bleek zeer veel belangstelling voor te bestaan. In het schoolgebouw, waar men de afscheidingen tusschen enkele klassen had weggenorrien en zoo een flinke zaal had verkregen, waren 160 170 personen, voor het overgroote meeren deel ouders der leerlingen, aanwezig. De avond werd geopend met het gemeenschappelijk zingen van psalm «I lip Hierop ging ds. J. H. Gunning E.Bz. voor in gebed, waarna hij een openingswoord sprak. Hij deed dit naar aanleiding van Exod. 2 9 In deze toespraak richtte ds. Gun ning zich tot de ouders met een krach tige opwekking om hun plicht tegen, over de kinderen te begrijpen en na te komen. Het hoofd der school, de heer E. de Kuiper, gaf een overzicht van het «chooljur. Dat begon met school alom in het land gevestigd. Het programma werd afgewisseld door eéhige liederen, die gezamenlijk werden gezongen en door een duet van de gebrs Kaasschieter (fluit en orgel), die zich ook in de pauze lieten hooren. terwijl chocolademelk en sigaren werden rondgediend Ds Gunning heeft de bijeenkomst met dankzegging gesloten. Voor den aanvang en na afloop van de vergadering maakten vele ouders gebruik van de gelegenheid, om het schriftelijk werk. de teekeningen en de handwerken der leerlingen te be zichtigen DIÉNSTREGELING REEDERIJ OP DE LEK. Wij vernemen, dat bij de N.V. Reede- rij op de Lek plannen bestaan om binnen enkele weken den dienst Culemborg Rotterdam in te krimpen. Vermoedelijk zulen de diensten van 10.45 roorm. van hier en naar Rotterdam en die van half vier van Roterdam naar hier komen te vervallen. Ook zal de Zondagsdienst sen wijziging ondergaan. DE WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen is, te oordeelen naar de inschrijvingen bij de arbeidsbe middeling, weer aardig verminderd. Op 2 Maart stonden genoteerd 10 zilversme den. 2 metselaars, 2 timmerlieden, 1 schilder, 7 grondwerkers, 7 opperlieden, 11 losse werklieden, 2 metaalbewerkers, 2 plateelschilders, 2 lompensorteerders, 1 I si garensorteerder, 1 pakhuisknecht, 1 fa brieksarbeider, 1 meubMmaker, 1 stoker, 1 boekdrukker, 1 aas. boekhoudster. In totaal dus 63 personen. Den 25. Februari was dit aantel 71. Botermarkt Goeboter f 0,80, wei- boter f 0,75. Aanvoer 75 K.G. Eiersnvelllng. Aanvoer 9239 stuks. Prijzen: kipeieren f 4,60—6,60. r iu bb «•wows Ds gestolen aak bevatte brieven sonde* waarde, DB OVEREENKOMST IN BRITSCH INDIE. LONDEN, 4 Maart ïïit New Delhi wordt gemeld dat, hoewel de juiste voor waarden, waarop Gandhi en lord Irwin tot overeenstemming zijn gekomen, nog niet bekend rijn men daar meent te weten, dat Gandhi tegenover de stop zetting der burgerlijke ongehoorzaam heid^ campagne de volgende conoessiee der regeering heeft bedongen. Het zoutwinnen zal voortaan worden toegestaan aan de bewoners van de kuststreek. Het wegens weigering van belastingbetaling in beslag genomen zout zal den eigenaars worden teruggegeven. Het recht van vreedzaam poeten wordt erkend. Zijnerzijds zou Gandhi hebben afge zien van zijn eiach, dat een openbaar on derzoek nou worden ingesteld naar het optreden der politie bij de nationalisti sche betoogingen. In Engelsohe kringen in IndiS oefent men scherpe eritiek op de toegeefelijke houding der regeering aangaande het zoutmaken. Men acht het onmogelijk, dit den kustbewoners toe te staan en het den bewoners van het binnenland te verbio- SMOKKELSCHIP BEZONKEN. NEW YORK, 4 Maart. Te Hallifax is een schoener, één. der beste schepen va* de geheime combinatie van rumsmokke- laars, op geheimzinnige wijze gezonken, met een voorraad van 7000 kloten likeur aan boord. De geheele bemanning kon worden gered. De schoener kruiste voor de kust, toen hij op nog onverklaarbare wijze lek geraakte. POSTAUTO OVERVALLEN. Maandagavond is de RoBenberirache post auto op den terugweg van Sehlrokau in Duitsehland overvallen en leeggeplunderd De overval was goed voorbereid. Te Schirokau stapteeen goedgekleed persoon in de auto eri ging naast den chaffeur zitten Te Schoffschutz stapte een tweede persoon in. Spoedig daarop dwongen deze bei Ie passagier» den chauffeur met revol vers om het naburige bosch in te rijden. Hier stondmtwee helpers op wacht. Ter wijl de postbeambte met de revolvers in bedwang werd gehouden, openden de roo- ver» de auto, waarna zij met den buit verdwenen. De politie achtervolgt de daders De grootte van den buit staat nog niet vast, doch is vermoedelijk vrij hoog. POSTROOVER. BREMEN, 4 Maart. Vanochtend half zes heeft een onbekend# man na aan komst van den trein uit Berlijn den postbeambte overvallen, die de brieven zakken behandelde. Hij poogde den be ambte onder bedreiging met een revolver tot afgifte van de zakken te bewegen. Toen de beambte weigerde en anderen kwamen toegesneld, ontrukte de roover den beambte een zak met brieven, vluoht- ten en wist in de duiaternie te ontkomen. DE WATERSTAND. Voorloopig gets gevaar. Hoewel door den sterken sneeuwval van den laataten tijd de rivieren boven sterk waren gezwollen en de was ook ons land reeds ernstige afmetingen begon aan te nemen, is voorloopig het gevaar weer geweken. Maastricht seinde ster 34 c M. val en wat den Rijn be reft, wordt uit Duitschland gemeld, dat er door de sterke temperatuursdaling geen gevaar meer bestaat voor hooger water. De hevige sneeuwval heeft in het Zwarte Woud groote verkeersmoeilijk heden teweeg gebracht. Op de bergen in het Zuidelijk deel van het Zwarte Woud vriest het ongeveer 20 graden en in de dalen 6 tot 10 graden. DORSTIGE INBREKERTJES. Een bierbottfclaar te Utrecht, die een bezoek kwam brengen aan zjjn kelder, bemerkte tot zijn verbazing, dat daar eenige gasten aanwezig waren, die hij niet kende Het gelukte hem een van hen te grijpen, een 14 jarige jongen, die bekende met twee vriendjes van ongeveer gelijken leeftijd maar eventjes 2 literflesschen limonade siroop 7 flesschjes bier en 2 gewone flesch- jes limonade te hebben opgedronken. De jongens waren nog niet eens ziek, zoodal er hier groote twijfel moge bestaan schrijft het U. D., of de bierbottelaar door zyn te vroegtijdig binnenkomen niet de oorzaak is, dat er voor Nederland een wereldrecord limonade enbierdilnken verloren is gegaan. Wapendepot ontdekt De politie te Harlingen heeft ia een wijn pak huis Oen vuurwapendepot ontdekt. In beslag den genomen jachtgeweren, buksen, re- yolvera en een doos met scherpe patro nen. ONGEVAL OP ONBK WA AKTEN OVERWEG. MelLauto door trein gegrepen. Te Laag^Nieuwkoop ia Maandag morgen de melkauto van den heer Griffioen aldaar, op den on bewaak ten overweg door den trein van de lijn Breukelen —Harmeien gegrepen en ongeveer honderd meier meegesleurd De bestuurder van den auto werd zwaar gewond naar zijn woning ver voerd, welke op ongeveer vijftig meter van den overweg is gelegen. Men begrijpt niet dat G. den trein niet heeft zien naderen. De machinist ver klaarde, dat hij in de veronderstel ling was, dat de auto voor den over weg zou stoppen, daar deze langzaam ngs d< Willige-Langerak. Hedenmorgen heeft in café „De Gilde" te Schoonhoven nota^ ris Teijinak de afslag gehouden van de bouwmanswoning van mej. ds wed. Schouten—Everaara alhier. Pere. i was ingezet op f 3070, pero. 2 op f 2175 en perc. 3 op f 2100. Perc. 1 en 2 werden nu gecombineerd afgemijnd door den heer L. Schep op f 5725 en perc. 3 op f 2100 door den heer Anrooy. De totale opbrengst bedroeg der halve f 7825. NED. HERV. KERK. GOUDERAK. Vrijdag 6 Maart, av. 7 uur, de beroepen predikant, Ds. Van Willegen v»ji 's-Grevelduin Gappelle. LEXMOND. Donderdag 6 Maart, avonds 6.30 uur Ds. A. Oskam. Bidstond voor 't Gewas. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Donder dag 5 Maart, e avonds 7 uur, de heer A. de Redelijkheid, Godsdienstonderwijzer Biduur voor het Gewas. POLSBROEK sn VLIST. Vrijdag Maart, n.m. 2.30 uur, D». W. Rijnsburg»!1, Huwelijksinzegening. reed. Langs" de baan lagen de melk bussen als oud roest in erkaar gedrukt Do auto is geheel vernield. .'."WW Het ongeluk tus schen Moordrecht en Waddinxveen. Zooals onder de rubriek Plaatselijk Nieuws nader wordt vermeld, heeft Maandag op den onbe- waakten overweg tusschen Moordrecht en Waddinx veen een ernstige botsing plaats gehad, die den ohauffeur Mulder van de fa. König en Go. te Rot terdam het leven kostte. Hierboven «en foto van den vernielden auto. AMSTERDAM, 4 Maart. (Dreadloes) 225 vette kalveren, le kw. 95105, 2e kw. 86—94, 3e kw. 76—84, per K G. levend gewicht; 138 nuchtere kalveren, f 6.12 per stuk; 600 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90—110 K.G. 59— 51, zware varkens 4849, vette varkens 46-47, per KG. slachtgewicht. WOERDEN, 4 Maart (Draadloos) Aanvoer 30 partijen kaas. Met rijkamerk le kw. f 39-42, 2e kw. f 35—87. Handel matig. i BODEGRAVEN, 3 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd 58 partijen Goudsche k waaronder 55 m. r.m., totaal 2486 stuks, wegende 22364 K.G. Prijs met r.m. le srt. f 38—42, 2e sri f 35—37. Handel matig. ROTTERDAM, 3 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 215 paarden, 3 veulens, 1095 magere runderen, 838 vette runderen, 369 vette kalveren, 1686 nuchtere kalveren, 129 schapen of lam meren, 62 biggen, li bokken of geiten, 26 ovorloopers. Prijzen per half K.G.: koeien 27—32 c., 3942 c., 4648 e.; ossen 36 e., 38 40 c., 42J4—45 e., stieren 37 o., 89 6., 40—42 c., kalveren 52K-67K e., 67*— 72XA c., 80—85 o. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 230—440, stieren f 125—450, paarden f 195295, slachtpaarden f 140 245, hitten f 85—160, veulens f 75 125, fok nuchtere kalveren f 1824, id. slacht f 611, kalfkoeien f 225435, pin ken f 170195, vaarzen f 220260, big gen f 814, id. per week f 1,26—1.75. Koeien en ossen prijzen gelijk aan gis teren. Stieren slepende handel, prijzen als vorige week. Vette kalveren trage handel, prijzen als gisteren. Melk- en kalfkoeien iets williger. Nuchtere kalve ren vlugge handel, hoogere prijzen. Paar den kalme handel, pnjzen onveranderd. Biggen handel en prijzen als vorige week. UTRECHT, 3 Maart. Vereenigde Eier- Veiling Utrecht. Eieren wit 56.18, bruin f 6,30—6,52; eendeieren l 66.26, gan zeneieren f 14. Aanvoer 74.000. GORINGHEM, 2 Maart. Eierenvwliüg. Aanvoer 40.881 kipeieren en 656 eend eieren, 9 ganseieren. Prijzen als volgt: Kipeieren 50-55 K.G. van f 4,20—4,80, 5560 K.G. van f 4,60—5, 60 K.G. en zwaarder f 5,106,40, eendeieren van f 5,30—6,f», ganseieren f 11, alles per 100 stuks. GROOT-AMMEBS, S Eerate Al- blasaerwaardache Veilingsvereen. Aan voer 19877 eieren. Prijs per 100 stuks: 19.427 kipeieren, f 4,35—6,30; 442 eend- eieren f 4,455,60; 8 ganseieren f 10; 47 pond boter f 0,620,83, per pond; 50 pond kaas f 0,31—0,34 per pond. ROTTERDAM!, 2 Maart. Binnenland- sche Granen en Peulvruchten. Alle arti kelen tamelijk ter markt. Tarwe f 5 tot f 5,75, yitgezoohtê kw*r liteit van f 7 tot f 8,50. Gerst Ohevalier f 6,50 tot f 6,50. Haver f '3,50 tot f 4,50. Erwten Kleine Groene van f 6 tot f 9; Schokkers f 9 tot f 12,50 m f 13 tot f 15,75. Bruine boenen f 6 tot 10; extra kwa liteit erboven betaald. Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 2 Maart. Buitenland- sche granen. (Bericht vlan de makelaars Hagenbeek k Van der Schalk). Stem ming prijshoudend. Rogge. 72/ k. Duitsch-Poolaeh atoo mend f 4,65, 73/4 k. Zuid-Russisch disp. f 4,054,10, 73/4 k. Bahia Blanca stoo- mend f 4,75. Gerst: Canada No. 3 diap. f 97, 06H k. Zuid-Russisch f 98, 64/66 k. idem f 96, 68/4 k. Donav f 07, 63/8 k. Laplata ua- fttaWfe W. Haver. 55/6 k. Russisch disp. 6,10, B4/Ö k. idem disp. f 4,85, 63/4 k. idem disp. I 4,65, 47/8 k. Lablata f 4,20. Maia pe® 2000 kilo's. llaplata disp. I 06 idem aangekomen f 94, idem «toornend f 94, Donau/Galfox diép. f 97, idem simmend f 96, Witt Rustisch disp. f 100. ROTTERDAM, 2 Maart. Voederkoeken. (Bericht van de mak. Gebr. Krijger). Noord-Amerikaansche léoo f 11,25, mor gen gew. f 10,90, 6 Maant gew. lev, f 10,75 Mrt. lev. f 10, le helft /(pril lev. 19; do. do. April lev. f 8,40, Mei/Aug. f 8,10, Sept.-Dec. f 8,00, do. do. van N.-Amer. zaad loco f 11,35, ditoi Maple Seof loco f 11,50, half Maart géw. f 11, do. do. Maart lev. f 9,60, do. do. Mei-Aug. lev. f 8;75; do. do. merk SE[ looo I 11,35, dito eind Maart gew. f 10,70; Zuid-Russische lijnkoek aangekomen 9,00; Duitec'he lijnkoeken af Emmerik] deze week lev. f 10,26, le helft Maait f 9,75, Maart f 9,25, April f 8,10, Mei-Aug. f 7,70; Duitsche grondnootikoek loco hier f 7,60, Maart of Spyck-Goch f 7,30, Juli f 0,00; grondnootschilfers (Bojmbay) extra light loco f 8,65, dito Mei-Aug. f 7,30, light coloured stootmend f 7,50; cocoskoeken Mknilla SK stoomsmdjf 7,10; Inlandsohe voorslag lijnkoeken, loico f 10,50, Maart lev. f 9,50, April levi f 8,25, Mei-Aug. f 7,75; do. lijnkoekscuilfers loco f 10,50; Maart f 10, Mei-AugJ f 8,50; do. grond- nootkoek Maart lev. fl 7,50, April f 7,26; do. soyaschroot looo f 8,40; do cocoskoe ken April lev. f 7,80; do. raapkoeken loco f 5, do. palmpittenkfoeken loco f 6,50. Alles per 100 kilo en gedeeltelijk tweede hands. De Heer en Mevrouw geven met blijdschap kennis van ae geboorte van Ihun Zoon Herv. Pastorie Berkenwoude, (Z-H), 2 Maart 1931 Hiermede vervullen wij den droeven plicht U kennis te geven, dat na kortstondige ongesteldheid, door den dood van ons werd weggenomen, onze geliefde Moeder, He- huwd Qroot- e#i Overgroot moeder j Weduwe vair WILLEM VERMEIJ, eerder Weduuje v. JAN TUKKER, in den ouderdom van 78 jaar en 2 maandtn. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming. I. C TUKKER. L. TUKkER^HouWelino. O. S. TUKKER. P. TUKKER-v. d. Oraap. M. E. VERHOEF-Tukker. P. VERHOEF. M. C. SCHEP-Tukker. J. SCHEP. W. TUKKER. N. SLOB-Vermeij F. SLOB. En Kleinkinderen. Brandwijk, 2 Maart 1931. Heden overieed In het Diaco- nessenhuis te Utrecht, na kort stondig smartelijk lijden, onze lieve Dochter en Zuster in den oujierdom van bijna 16 jaar. J. VAN BLOKLAND Jr. M. VAN BLOKLAND- M. W.jvAN BLOKLAND: Oroot-Am|mers, 3 Maart 1931. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 7 Maart a.s., des voormiadags 11 uur. Heden overleed in het Diaco- nessenhdis te Utrecht, na kort stondig smartelijk lijden, onze lieve Kleindochter en Nichtje in den óuderdom van bijna 16 jaar. j. vXn BLOKLAND Sr. C. VAN BLOKLAND- H OUWELINO. R. VAN BLOKLAND. A.C.VAN BLOKLAND- V. D. Bero. Schoonhoven, 3 Maart 1931. Hiermed^ betuigen wij onzen op rechten dénk aan allen, die belang stelling tóonden bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd, Oroot- en Overgrootmoeder Mej de gehorsn Verwaal. M.OROENEVFLD-Weitbroek. B. OROENEVELD. Wlldtnel (N.-H.), E. K. WESTBROEK. J. WE Krlmpir STBROEK-Bronner. i,d. Lik, 3 Murt 1931.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2