min n.u. ES Ruwe Handen spoedig zacht met .1 Plaatselijk Nieuws. Binnenland. FEUILLETON. I ND TE I 5 Om honderd duizend dollar! khandel IVEN Het hemd en de rok. RTF nr t ling: v« I nmnndo S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 20. Postrekening 18768. uur Da. INGEZONDEN MEDEDEELINO. or an r «a a kt. R ’g KT. K. r an avonds I KT. r en 'i uur en ronds 5 r an *8 r en n Kv. I t.ikenta, coovtl mMtich.pp.Ujk tli taa >30 - Couda DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. olmond- KTOnda E-LAN- 8 fl uur jetten to moet zelf maar zaggen hoe veel! L. J. van der Wolf (aftr.), H. Haring, Jb. Ix>of, G. Grootendorst, G. Rietkerk, L. van V ur en 1h V.m. 10 ada 6.80 80 uur 1 KT. rtra Du. Avond uur isch be tting tie aur De. 6.80 uni .-v. 1 KT. lot den 1 ‘8 KT. Thool. a. 6.30 at. in *8 KT m. 0.80 J. van in den •t der: VEE-INVOER IN BELGIE. Sinds Zaterdag is de invoer van her kauwers tot nader order verboden aan de Belgische grenskantoren Meeree en Strij- beek. Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor t Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.b.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. ur en n, van Been ABONNJÊ’S van dit bind, in bet bezit van ons Bericht van Inschrijving, zyn volgens de daarin vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd OAAAGuldon b’J ,evenH|<inge IA AA Gul<len bij QAfl Gulden bii verlle,‘ QAA Guiden bü veR»®» iVVVongeschiktheid. Ivvv overlijden JVV van hand of voet. 4vv van een oog. verstand te boven, Dave, verklaarde Mill man, terwijl hij aan het verzoek van den jongeman voldeed. Kijk, daar heb je het.... ben je nu tevreden? Het pakket lag op de tafel, ongeschon den, precies zooals het er had uitgezien op den avond dat Dave het in de duiven til verstopt had. De oorspronkelijke brui ne omslag zat er nog om met het touw en de lakstempels van de bank; een van de smalle kanten, die Dave voor een haastig onderzoek in Tydeman’s biblio theek had opengescheurd, gaapte nog wijd en liet de hoeken van de bankbiljet ten zien. Het was het pakket met de hon derd duizend dollar, ongeschonden, on aangeroerd. Dave Henderson liet zich werktuigelijk in de stoel vallen die achter hem stond en trok dien bij den tafel. Zijn hand kwam langzaam uit den zak waar de re volver zat. Toen steunde hij zijn kin op zijn beide ellebogen en staarde als betoo- verd naar het pakje op de tafel. Ik mag gehangen wordenmou- pelde hij. Hij keek van het pakket op naar Mill man's gezicht toen hij opeens diens hand zacht op zijn schouder voelde rus ten. Millman leunde naar hem over. Wel Dave, zei de oudere man en de glimlach op zijn gezicht ontnam alle scherpte aan zijn woorden, tot op het moment dat ik dat pakje openmaakte, heb je me behandeld alsof ik de grootste ellendeling van de wereld was en nu zit je naar het pakje te kijken of je een of ander wonderdier ziet. Misschien, nu ik het voor den derden keer vraag, wil je wel zoo vriendelijk zijn om me te vertel len wat je mankeert! Dave Henderson gaf niet direct ant woord. Hij stak zijn hand weer in den zak en haalde haar daarop weer te voor schijn met de revolver, die hij Millman voorhield, balanceerend op het plat van lijn hand. —Ik zou zeggen dat ik hot bij hot vor- 3 Hl NES. aaimachines lager voor- Degelijke tazhlaaa, gld. ihlRthantfol, b, Tel. 52175 uilen. De heer S. Burger heeft bedankt als penningmeester van de schietclub van de Bijz. Vrijwillige Landstorm in de ze gemeente. Voor de Anti-Rev. kiesvereeniging „Nederland en Oranje'1 trad in de zaal van hotel 't Centrum als spreker op Mr. J. A. de Wilde, Lid van de Tweede Ka mer, met het onderwerp „De politieke stand van zaken". Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt Bergambacht. Tot leden der schattings- commissie voor de plaalselijke inkom stenbelasting zijn herbenoemd de heeren J. A. A. .Uilkens, D. Blanken, A. Oskam en P. van den Dool. Elndles Landbouw-wintercuraus. Benschop. Woensdagavond had in een lokaal der O. L. School I de eindlea plaats van den 2-jarigen landbouwwin- tercursus. Behalve do heer Lamoré, de leider van den cursus, met de leerlingen, waren te genwoordig de burgemeester, Ir. Rijse- wijk, belast met toezicht op deze cur sussen, alsmede de vertegenwoordigers der plaatselijke afdeeling van landbouw organisaties, A.B.T.B. en U.L.G. De héér Lamoré stelde de leerlingen verschillende vragen op het gebied van scheikunde, bemestingsleer, plantenteelt, veeteelt, veevoeding enz., die allen vlot werden beantwoord. Na afloop hiervan voerde Ir. Rijsewijk, het woord, die had waargenomen, dat de leerlingen goede vorderingen hadden ge maakt en geprofiteerd van dezen cursus, Als belooning voor den ijver en toewij ding, waarmede zij de lessen gevolgd hadden, kon aan de leerlingen, 12 in ge tal, een diploma worden uitgereikt, waar van 4 met zeer veel vrucht, 4 met veel vrucht en 4 met vrucht. Vervolgens sprak nog de burgemeester, die wees op het groote nut van dezen cursus. Het deed spr. dan ook genoegen, dat zoovelen deze lessen gevolgd hadden. Hij sprak den wensch uit, dat de aldus vekregen kennis in him verdere leven vruchten mocht afwerpen. Tenslotte dankte een der leerlingen, de heer F. de With, in een leuke speech, den heer Lamoré voor zijn aangename en nuttige lessen en bood hem, namens de leerlingen, als blijk van waardeering, een vulpenhouder aan. Boskoop. De Anti-Rev. Kiesvereeniging heeft voor de Gemeenteraad do volgende candidatenlijst opgesteld: E. Guldemond (aftr.), D. Mesman (aftr.), G. Akerboom, De werkverschaffing.. Gouda. De uitzending van werkloozea van hier naar de door het rijk gesubsi dieerde werkverschaffing, wordt op groo te schaal hervat Heden gaan twintig man naar hot kamp bij Giethoorn, waar men ook op het laatst van het vorig jaar gewerkt heeft Het zijn allen vrijwilligers. Over 2 weken zullen waarschijnlijk weer tachtig personen naar Harbrink- hoek bij Almelo gaan, waar een speciaal Goudsoh keten-oomplex met éigen mena gerie in gebruik wordt genomen. Daar komen voorloopig zij, die door de Arbeida beurs voor uitzending worden aangewe zen, doch later zullen de Gouwenaars uit sluitend op die nieuwe werkverschaffing met landontginning aan den arbeid wor den gezet. DRONKEN AUTOMOBILIST. Gorinchem. Donderdagavond reed de chauffeur van Z., afkomstig uit Heuke- lom, met zijn vrachtauto even buiten Go- rinchem natyij het Paardéwater een fiet ser aan, die tegen den grond werd ge smakt en wiens kleeren danig gehavend werden. Daarna reed van Z. een anderen fietser aan, zekeren Van T. uit Dalem, met een schedelbreuk in het ziekenhuis werd opgenomen. Vervolgens botste de vrachtauto tegen een rijtuig op, dat geheel in elkaar gere den werd. De chauffeur scheen zich om een en ander niet te bekommeren en reed door. Nog denzelfden avond werd hij te Leerdam aangehouden. Bij onderzoek bleek, dat Van Z. onder invloed van ster ken drank achter het stuur had gezeten, waardoor de verschillende aanrijdingen hadden plaats gevonden. Hij is in verze kerde bewaring gesteld. De heer A. Feenstra heeft met in gang van 1 September ontslag gevraagd als directeur der R.H.B.S. Krimpen a.d. Lek. De afdeeling Alblas- serdam en Omstreken van den Bond van Nederlansche Onderwijzers meldt ons, dat zij aan den Raad van Krimpen a.d. Lek- een adres heeft gezonden, waarin wordt aangedrongen op de benoeming van een derde onderwijzeres aan school I. Daar door zou het handwerkonderwijs aan die de heeren aan blijven loopen. Zij boden mij een perceel bij Charlois, meer water dan land, dat voor een deel droog ge maakt zou moeten worden. Zij boden mij het vliegveld Waalhaven, dat zij niet kon den leveren en tenslotte kwamen wij bij een terrein van 15 H.A. aan de Heyplaat, in de buurt van de Rotterdamsche Droog- dokmaatschappij en de quarantainein- riohting. Ik heb dat geaccepteerd. Eigen lijk heb ik alles geaccepteerd, want dat was het eigenaardige van deze onderhan- clelingen, dat mij telkens terreinen wer den voorgelegd, maar dat daarbij nooit precies de prijzen werden genoemd en dat de vertegenwoordigers der gemeente, na het eene te hebben laten zien, zonder af te wachten of de andere partij daarop wilde reflecteeren, weer met iets anders kwamen. De gemeente maakte de zaak nooit af. Zij bood wel aan, maar als, zooals met het terrein aan de Heyplaats het geval was, Ford zich bereid toonde het te aan vaarden, deed zij verder geen moeite tot een overeenkomst te geraken. De commissarissen gingen accoord met de verhuizing naar het terrein aan de Heyplaat. Toen de directeur aan de gemeente me dedeelde dat hij in een vergadering, die veertien dagen later zou worden gehou den, een voorstel moest doen, liet de ge meente doodkalm den tijd verstrijken. Zoo verliepen er vier, men kan nu al zeggen vijf maanden, zonder dat er be gonnen kon worden met den bouw van een fabriek. Zulks, niettegenstaande de directie iederen da^ de gemeente tot spoed maande. Tot zoover de verklaring van den di recteur der Fordfabriek. Zoo wordt met de grootste belangen van een stad gespeeld: door laksheid en indolentie van ambtenaren wordt een gróót bedrijf met al zijn aanhang uit Rot terdam verdreven. Maar zij die daaraan schuldig zijn, dutten rustig voort op hun bureau en zul len nog wel meer schade aanrichten. BURGEMEESTER DRIJBER. Aan den heer J. A. Drijber is op zijn verzoek met ingang van 1 Mei eervol ont slag verleend als burgemeester der ge meente Sliedrecht, met dankbetuiging voor de diensten, door hem als burge meester bewezen. De heer Drijber is be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. VACATURE EERSTE KAMER. Het centraal stembureau heeft in de vacature, ontstaan in de Eerste Kamer, door het niet aannemen van zijn benoe ming door ir. Feber als opvolger van wij len baron van Voorst tot Voorst, tot lid \an deze Kamer benoemd verklaard den heer F. L. D. Nlvard, wethouder van Rot terdam. DE STATENVERKIEZINGEN. De candidatenlijst van den Nationalen Boeren- en Tuindersbond luidt voor alle kieskringen in Zuid-Holland: 1. M. Speel man, Hoogvliet; 2. Adr. van der Tholen, Barendrecht; 3. L. B. van der Slikke, Zwijndrecht; 4. A. Broere Jz.t Lekker- kerk; 5. L. Los, Zwijndrecht; 6. Corn. Nell Wassenaar;-7. J. W. Scheffers, Maasdijk; 8. 8. W. Samson, Leiderdorp; 9. G. de Klerk, Alblasserdam. Veen en J. H. van Osnabrugge. Bleskensgraaf. Tijdens de predikbeurt van Da. P. Zand werden gecollec teerd een extra gift van f 100 en van f 25. c Ernstige val. Bergambacht. De werkman Joh. Ligt- hart, die behulpzaam was bij het lossen van een schip met pakken atroo, werd door een rukwind van de loopplank ge slagen, waardoor hij eerst op de keien en vervolgens m de Haven viel. Bij den val brak hij een rib, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stel len. Verschünt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Prijs bij vooruitbeta- g: voor Schoonhoven per 8 maanden ƒ1.25: p. post f 1.50. Mot verzekering 15 cents meer. 23 Wat doe je toch vreemd? Ik heb met verlangen naar deze samenkomst uitge zien en jij hebt nog niet eens een hand druk voor een ouden vriend. Nogeens, ik begrijp er geen steek van! Ik zelf ook nietl gromde Dave te rug. Maar het is vijf jaar geleden dat ik dat bewuste pakketje voor het laatst gezien heb en misschien ben ik er daar door een beetje overmatig bezorgd over Ik zou zeggen: als je er eens mee voor den dag kwam. Je bent een rare sinjeur, Dave, ant woordde Millman hoofdschuddend. Natuurlijk zal ik er mee voor den dag komen! Waarvoor kom je anders hier vanavond, zou ik zeggen? Hij liep naar de tafel, trok een la open, haalde er een met een touwtje gesloten pakket uit en legde het open op tafel. Ik heb het vanmiddag uit de kluis gehaald om het bij de hand te hebben als je kwam, lichtte hij toe. Met wijd-starende oogen keek Dave naar het pakje en daarop naar Mill man’s gezicht. Hij had het gevoel alsof de grond zich voorrijn voeten opende. Wat hij ook verwacht had.dit pakje niet Het was zoo volkomen in strijd met zijn vermoedens en verdenkingen dat hij het eerste oogenblik niet anders kon den ken of er was een of andere truc, die hij nog niet geheel doorzag. in 't spel. Hij hield nog steeds de revolver in zijn zak h omklemd. Er zit een papier buitenom. Mill man, zei hij zacht. Doe dat er alsje blieft af. Wat jou vanavond beiielt, gaat mijn MJfman stak een sigaret op voor hij antwoord gaf. Prachtig, zei hij toen met een raad selachtige uitdrukking in zijn oogen, ter wijl hij door de blauwe rookwolkjes heen Dave’s gezicht bestudeerde. Prachtig! Ik neem je voorstel aan, Dave. Ik wil al les hebben.of niets! Dave liet zich met een ruk achterover vallen in zijn stoel. Er was iets in Mill- man's stem, dat hem niet aanstond en dat hij niet heelemaal begreep, iets dat hem op zijn hoede deed zijn. Hij had het tenslotte toch bij het rechte eind gehad en had Millman hem toch een valstrik ge spannen? Wat bedoel je met dat „alles of niets"? vroeg hij en er was een zweem van dreiging in zijn stem. Woordelijk wat ik zeg, was net ern stige antwoord. Je moet het in den meest letterlijken zin opvatten; ik wil al les of nietsl Dan veronderstel ik dat het „niets’ zal zijn, merkte Dave koel op. Misschien, stemde Millman schou der ophalend toe. Maar ik hoop van nietl Hij sprak op diep-ernstigen toon nu. Luister eens. Dave; probeer eens terug te denken aan de dagen dat we goe de vrienden zijn geweest toen we in elkaar geloofdenlaten we praten als man tot man. Ik zal je vertellen waarom ik gedaan heb, wat ik in elk opzicht als diefstal beschouw, waarom ik het geld uit de duiventil gehaald heb. Ik hoop dat je ervan doordrongen zult zijn dat mijn leven in de gevangenis en het verhaal dat ik je over mezelf deed, ondanks het feit dat ik nu het geld ..gestolen” heb. geen leugen zijn geweest. Geen levende ziel behalve jij, Dave Henderson weet dat Charles Millman twee jaar in de gevan genis heeft gezeten. Als dat bekend werd zpu het wo goed als zeker mijn ruïne be- DURE TRAAGHEID. Ongeveer een jaar geleden is het land verbaasd en ontsteld geweest toen men vernam dat door de traagheid, waarmede in Rotterdam de betrokken ambtenaren in de pak van de kali-verschepingen waren te werk gegaan, de Maasstad een enorm verlies dreigde. Die kostbare les blijkt niet voldoende te zijn geweest, want ook nu weer is door de traagheid der betrokken apibtenaren een enorm verlies voor Rotterdam te boe ken. Zooals wen weet zou de groote Ford fabriek, namelijk, die arbeid aan hon derden menschen zou geven, te Rotterdam worden gebouwd, maar op het laatste oogenblik is dat veranderd en de auto- fabriek zal nu op Amsterdamsch terrein komen. De Rotterdamsche redacteur van het Handelsblad heeft aan den directeur der Nederl. Fordfabriek gevraagd wat de re den is geweest van die verandering en die directeur heeft ongelooflijke dingen ver teld. We laten hier een deel van zijn ant woord volgen: Het is juist dat na het bezoek van Ford een nieuw terrein naast het verworvene is gevraagd, maar het is onjuist dat de gemeente het heeft willen geven, zooals de heer De Zeeuw beweert. Er lag daar een straat, waarlangs nog niet gebouwd was en waar ook geen verkeer is. Het Ford-bedrijf wenschte dat die straat voor het verkeer zou worden afgesloten, om dat zij het terrein niet in afzonderlijke stukken gesplitst wilde hebben. De af deeling Plaatselijke Werken had daar be zwaar tegen, die ge raadt het niet berustten op gevaar, dat door de afslui ting voor de zedelijkheid zou ontstaan. Over een prijs is bij deze onderhandelin- gen niet gesproken. De onderneming was bereid te betalen wat de gemeente vroeg. Het bezwaar dat van de zijde der ge meente gold, bleek niet te overwinnen, zelfs niet door de belofte, dat de straat- gedeelten, die door Ford zouden worden afgesloten, dag en nacht helder verlicht zouden worden. Ik ben toen verder achter i No. BH» MAANDAU 9 MAART TWf JAARGANG NIEUWSBLAD V00RZUID H0LL4ND EN UTRECHT SCH00NH0VEN5CHE COURANT Telof. 20. Tel.-adros: Vannooton. keerde eind had, verklaarde *hij tenslotte met een zenuwachtigen glimlach. El lendeling is het goede woord! Ik had me voorgenomen je dit ding voor te houden, maar dan op een andere manier als nu. Millman zette met langzame bewegin gen een stoel neer aan den anderen kant van den tafel en ging zitten. Ga verder Dave, zei hij bedaard; ik luister. Dave stak het wapen weer in zijn zak en langzaam en aarzelend deed hij het verhaal hoe dat afschuwelijke wantrou wen tegen Millman zich van hem had meester gemaakt, hoe het t<k een beze tenheid was geworden en hoe l.jj vana vond alles verwacht had, behalve het vu- rig-begeerde pakket weer te zien. Millman knikte ernstig toen Dave zijn biecht geëindigd had. Ik begrijp het, zei hij vriendelijk. En wat nu? Dave Henderson strekte zijn hand uit naar het pakje dat op de tafel tusschen hen in lag. Ik zou zeggen dat dit het antwoord is, meende hij terwijl er weer een zenuw achtig lachje om zijn mond trok. Hier zijn honderd duizend dollar die je voor mij uit de duiventil hebt opgevischt. Impulsief stak hij Millman de hand toe. Het spijt me, Millman, zei hij harte lijk, geef me een hand kerel. Ik heb je schandelijk verkeerd beoordeeld. Millman’s grijze oogen keken een paar seconden met 'n half-erastigen, half-ge- amuseerden tblik in die van Dave, terwijl hij de aangeboden hand drukte. Even was er een zwijgen en toen zei Milhnan: Wel, Dave, ik herhaal mijn vraag van daarnet: wat nu? Dat is nogal duidelijk dunkt me. Je hebt je aandeel eerlijk verdiend hij legde zijn hand even op het pak bwnkbil- AdvertentiënVan 1 tot fl re gels ƒ1.8°: elke regel meer/0.20. By 8 maal plaatsing 8e maal 0.10 per regel. Tueschen den tekst drievoudige prijs. ir en 's Er komen van hier en daar over de grenzen berichten dat er uitzicht komt op beteren lijd, maar die zal dan toch heel veel beter moeten worden, om een einde te kunnen maken aan het euvel i van de werkloosheid, dat permanent, dat blijvend, dreigt te worden. Die werkloosheid is een bron van zorg voor de organisaties, voor de gemeente besturen en voor de rijksregeering. Zij zou ook dat moeten zijn voor ieder parti culier, omdat zijn belastinggeld gevraagd wordt voor de enorme steun-bedragen, welke noodig zijn om werkwilligen voor nood te bewaren. Toch kan men niet zeggen dat zij, die niet rechtstreeks met de werkloosheid te maken hebben, hetzij als slachtoffer, het zij als overheidspersoon, zich veel zorg daarom maken, want als zij dat wel de den, zouden zij niet niet zoo lauw en af werend staan tegenover een middel dat iedereen kan toepassen en dat veel zou kunnen bijdragen om de werkloosheid in ons land te doen verminderen. We vernamen dezer dagen, dat op de Leipziger Messe 25 Nederlandsohe fir ma's vertegenwoordigd waren. Dat is een klein getal en de reden daarvan is: de hooge invoerrechten in Duitschland. Behalve die 25 Nederlandsohe firma’s gaan er honderden Nederlanders naar die Messe. Het openingsverslag meldt dat reeds 1600 van onze landgenooten hun overkomst naar de boekenstad hadden toegezegd, zoodat we veilig kunnen aan nemen, dat er minstens 2000 Nederlan ders naar Leipzig zullen gaan om bestel lingen en inkoopen te doen. De Duitschers maken het dus onze fa brikanten vrijwel onmogelijk om hun wa ren in Duitschland te verkoopen, maar wij zijn niettemin wel zoo goedig om toch zeer veel van Duitschland te koopen. Natuurlijk, zal de handelsman zeggen, I wat dacht je dan? Met de tegenwoordige I concurrentie is het toch al moeilijk om hot hoofd boven water te houden en ik moet dus koopen waar ik het goedkoopst terecht kar.. Als dat in Duitschland is, dan koop ik in Duitschland. Hier komen we aan het middel tegen de werkloosheid, waarop we boven doel den. Als ons volk zijn dwaze voorkeur voor buitenlandscho producten wilde la ten varen, als het in de eerste plaats bij zijn inkoopen eischte: „Nederlandsch fa brikaat" in plaats van zooals nu buiten- landsch fabrikaat, dan zou de werkloos heid binnen onze grenzen veel afnemen. Er zijn producten die wij niet leveren, er zijn ook zaken die het buitenland beter en goedkooper kan voortbrengen dan wij, maar er is ook zeer veel dat wij beter en goedkooper maken dan de vreemden en dat toch versmaad wordt door de land genooten. Men vraagt „Amerikaansche schoenen", „Engelsche stoffen” enz. Men meent ook daymen die krijgt en betaalt opzichte van mijne zaken. En'toch, Dave, ben ik blij dat j ij het weet; het zou me zelfs spijten als je het niet wist. Dat vind je misschien vreemd? Kijk eens; als het bekend werd dat ik „gezeten" heb, zou er een reuze schandaal komen, vette op schriften in de kranten en weet ik wat al meer. En toch heb ik er nog nooit een oogenblik aan gedacht om mezelf af te schilderen wat er precies gebeuren zou, als 't feit van mijn gevangenisstraf zicht baar wérd. Weet je waarom? Omdat jij de eenige bent door wiens toedoen het bekend zou kunnqp worden! Dus je ziet, Dave, dat ik je niet vraag om vertrouwen in mij te stellen, zonder duidelijk blijk 19 geven van het groote vertrouwen dat ik in jou heb. Dave Henderson keek den spreker met gefronste wenkbrauwen aan. Dat was de oude Gharlie Millman, zooata hij hem in de gevangenis gekend had! Dus, Dave, ging Millman voort, wat moest ik doen? Ik was overtuigd (en dat ben ik nog) dat ik geen keus had, dat ik je m o e s t aanbieden dat geld uit zijn schuilplaats te voorschijn te halen Ik wist dat je het woord voor woord meende toen je zei dat je je er door zou probeeren te slaan, al zou de heele po litie van de Vereenigde Staten trachten je den weg te versperren, dat je zou win nen of in den slag blijven. Ik begreep ook dat de politie je in ’t oog zou houden na je ontslag en ik was bang dat die grap penmakerij je 't leven zou kunnen kusi.n of in elk geval weer een langdurige ge vangenisstraf. Daarom ben ik het geld gaan balen en ben dus je medeplichtige geworden. Millman pauseerde even, als om den indruk van zijn woorden bij zyn hoorder te laten bezinken en ging toen verder: (Wordt vervolgd). In de jaarvergadering der zang- vereeniging „W. is K.’’ werden tot be stuursleden herkozen de heeren P. Pott en P. de Haan en gekozen tot penning meester in de plaats van H. Vlet die de gemeente gaat verlaten, de heer A. B. Brouwer. er een hoogen prijs voor, maar die Ame rikaansche schoenen zijn gemaakt in de Langstraat en die Engelsche stoffen in Tilburg. Als men hier te lande tot inkeer kon komen, zou dat omgekeerd moeten wor den en zouden de Nederlandsche fabri kanten hun producten een bepaald merk kunnen geven, waaruit zou blijken dat het in ons land was vervaardigd en de aldus gemerkte stukken zouden dan bij voor keur door de koopers gevraagd 'wor den. Nu echter moet een Nederlandsch fabrikant zijn product een buitenland- schen naam en merk geven, zelfs zijn er verschillende artikelen, die hier te lande worden gemaakt, naar het buitenland worden uitgevoerd en onder vreemden mom hier terugkeer en, om als buiten- landsch product op de markt te komen. Tot verandering, tot verbetering, tot bestrijding der werkloosheid, kan ieder bijdragen door bij zijn inkoopen te ver langen in de eerste plaats: Nederlandsch fabrikaat. In het belang van het alge meen, maar ook van u zelf, omdat het hemd nader is dan de rok. voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van Gulden bij verlie« Gulden bij verlie» van 1 VV van jsen duim. VV een anderen vinger.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1