Koeien boelhuis Hoornvee, 16 14 ROEIEfl, Iccukcuplnnk 28 iïlELKKOEIEtl 29IÜELKHOEIEÜ BOELHUIS Vooraan BOELHUIS BOELHUIS BELANGRIJK BOELHUIS VEE KOEIEN, BOELHUIS 20 Koeien, BOELHUIS WOONHUIS Plaatselijk Nieuws. Kinderkleding Gemengd Nieuws. Afloop Verkoopingen. Burgerlijke Stand. BERGAMBACHT. Notaris Mahlstede BERGAMBACHT Notaris Mahlstede Een uitmuntend stal 33 KOEIEN Meubilaire Goederen Notaris Mahlstede NOTARIS jTc. KOEDAM Donderdag 2 April 1931, Ongeveer 5000 K.O. Hooi. LOPIK. Notaris H. C. Kooi BOELHUIS NOTARIS H. C. KOOI Woensdag 15 April 1931 NOTARIS H. C. KOOI Woensdag 8 April 1931, publiek verkoopen, Meubelen en Huisraad. BOELHUIS - LOPIK. - NOTARIS H. C. KOOI Vrijdag 17 April 1931, publiek verkoopen 21 uitmuntende kalfdr. of OPEHBARE VRIJWILLIGE VERKOOPIHU. Notaris C. H. W. MEIJER Donderdag 2 April 1931, 4 Aren, 55 Centiaren. EMAILLE Voorloopig Bericht. te Bleskensgraaf. Notaris A. E. Gomm Melk- en Bouw gereedschappen. Nic Treurniet Moordrecht Een partij Hooi t6 Reeuwijk. Notaris J. Koeman Diverse Bouw- en Melkgereedschappen Notaris J. Drapers 20 stuks Landbouw- en Melkgereedschap, eenig Huisraad. Notaris H. G. Boks Loeni. Brandwijk, uit de hand te koop. NOTARIS aTS. KLOKKE Woensdag I April 1931, Verkoopen TWKBC BLAH. Bukub op de pluats »If op t« hingen. De menpch sterft sneller dan h(J geboren wordt Ni weinige oogenblik- Ben hing h||, die mij, All ben Isoek giuagen ^hid, «ut een boom langs ZooTan een aaehtmoedlg woord reel doen, als het maar goed wordt gezegd." VolksondarwIJs. Amelda. Donderdag hield de afdeeling AmeideTienhoven van „Volksonder wijs" haar jaarvergadering in het lokaal van den heer A. v. d. Grijn. De verschil lende punten der agenda werden vlot en op prettige wijze afgehandeld. Voor $n kele zaken buiten en in het afdeelings werk werden bedragen ui^ de kas be schikbaar gesteld. AÜit de rekening van den penningmeester, welke in orde werd bevonden, bleek, dat er een batig saldo was van ongeveer f 6ö. De afgevaardig den naar de alg. vergadering brachten verslag uit. Het aftredend bestuur, be staande uit de heeren T. de Groot Pz., A. Alblas, G. H. Diepenhorst, K. A. J. Klerks en F. A. Diepenhorst, werd in zijn geheel met bijna algemeens stemmen herkozen. In zijn sluitingswoord wijUd de voorzitter enkele welgekozen woorden aan den heer Van Gerven, die voor het laatst een vergadering van de afdeelim bijwoont, daar hij als onderwijzer naar Rotterdam gaat. Plotseling overleden, Berkonwoude. Mej. M. Kapteijn, huis houdster bij den heer Z. Vink, werd Woensdagmorgen dood in haar bed ge vonden. De afdeeling van den Vrijheidsbond stelde tot candidaten voor de gemeente raadsverkiezing de heeren J. de Groot Jacs., G. D. Rehorst (aftr.), en de heeren M. J. van Dorp, D. van der Woudon en M. G. de Jong. To water. Blessen - Nlsuwkerk. Zondagmorgen werd de heer V. op den Kerkweg aan gereden door een melkauto, met het ge volg, dat hij met zijn fiets in de diepe sloot terecht kwam. Gelukkig kon hij zichzelf weer op het droge brengen. Met enkele schrammen tengevolge van het ijs liep het ongeval verder nog goed af. In de vergadering van de Commiz sie tot Werin« van Schoolverzuim is in de vacature C. Schakel, die als zoodanig had bedankt, tot voorzitter gekozen de heer G. A. Goosens, terwijl als secrets^ ris is herbenoemd de heer A. D. de Vroomen. Beide hebben hun benoeming aangenomen. Burgemeester Oaarlandt hersteld. Bouda. Burgemeester Gaarlandt is der geheel hersteld van zijn ziekte. Hij hoopt Maandag zijn bezigheden te her vatten. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Bouda. De Goudeche Kamer van Koop handel vergadert Woensdag 25 Maart, des avonds 7.80 uur, in haar vergader zaal. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Uitgegane en ingekomen stukken. 3. Rekening en verantwoording over 1980, met rapport financieele commissie. 4. Wat verder ter tafel komt. Broot-Ammere. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente over 1980 bedraagt in ontvang f 2891,20, in uitgaaf f 2288,06 en sluit alzoo met een batig slot van f 406,20. Aan gewone onderstand werd in dal jaar uitgegeven f 1114,60, terwijl de be- etedingskosten bedroegen f 1062. De opbrengst van de vaste eigendommen was in dat jaar f 850, terwijl van de ge meente f 1600 subsidie werd ontvangen. buiten. Ja, had zich niet vergistI Het ijzeren platvorm van een brandgalerij liep als een soort gemeenschappelijk bal- con langs haar kamar en die van Davel Eón moment bleef ze nog kijken en toen ging ze terug; naar haar stool. Het is nog te vroeg, fluisterde ze in zichzelf en met haar kin in de han den gesteund, zat ze weer in haar stoel en staarde in de zwarte duisternis. IV. Ds derde Bast. Bookie Skarvan, de dikke man in de taxi, die op een stompje sigaar kauwde, leunde achterover in de kussens en wreef vol welbehagen zijn mollige, weeke han den. Met bagage en al, herhaalde hij in zichzelf. Het kan niet mooierI Ik weet nu waar ze uithangt„De Uzeren Taveerne" hè? Laat het verder maar aan Bookie overl Er is geen haast bijik heb vijf jaar geduldig gewacht vijf minuten of desnoods vijf uur komt het nu niet aanl Terwijl de taxi zich voortspoedde naar het adres dat hij den chauffeur had op gegeven vervolgde Bookie zijn halfluide alleenspraak. Die kleine meid weet zoo zeker als wat waar de duiten ziten! Wat had ze een haast om den ouden man goed en wel begraven te krijgen! Al hun hebber en houden voor een appel en een ei ver kocht, om maar zoo gauw mogelijk weg te kunnen komen en toen het huis ge- slotenDat was immers onnatuur lijk! Maar ze had haastkolossale haast, of mijn naam is geen Bookie Skarvan. Waarom had ze haast? Dal zal ik je vertellen, oue jongen, vervolgde hij zijn alleenspraak. Wat Nicolo Capria- no wist, wist zij ook. En Nicolo was er ds man nist naar om hoadtrd duizsnd NIKUW8BLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, «choonhovsntebs Courant VRIJDAG 20 MAART .<«*1 lulling, wijziging der alft- jdening wat betreft de Bendafssïfl^Hifliv herbergen, ie eg 10 Maart af|, Op den veertienden dag ia deze af kondiging zal de verordening in werking treden. Deze week werd bouwvergunning verleend aan de Gebr. van Dam, tot het bouwen van een woonhuis aan den Nieu- weweg. De zangvereeniging „Pieter Jolles" gaf Vrijdagavond in de „Harmonie" haar eerste openbare uitvoering. De zaal was flink bezet en de aanwezigen genoten van hetgeen werd geboden, zoowel door de zangvereeniging als door de tooneel- vereeniging „Ons Genoegen". Den directeur, den heer Van Wese- mael, uit Gorinchem, werden bloemen aangeboden. Teraardebestelling Gov. ds With Cz. Hei- sn Boeicop. Onder groote belang stelling werd Maandag het stoffelijk overschot van wijlen den heer Govert de With Gz. aan den schoot der aarde toe vertrouwd. Op de algemeene begraafplaats werd aan de geopende groeve het woord ge voerd door Ds. Fruit, van Everdingen. Onder de groote schare, die zich op het kerkhof had verzameld, was o.a. de bur gemeester, die als voorzitter van de afd. van het Groene Kruis, deze met den se cretaris, den heer N. Spronk, vertegen woordigde. Mst paard an wagsn ts water. Loplkerkapel. Donderdagmorgen reed de knecht van den landbouwer V. met paard en wagen, toen het dier op hol sloeg, mot het gevolg, dat voerman an gespan in het wster terecht kwamen. De knecht was echter spoedig op het droge en ook het paard wist men na eenige oogenblikken uit zijn benards positie ts verlossen. Meerkerk. De vrijzinnige kiesveresni- gingheeft voor de gemeenteraadsverkie zing de candidatenlijst vastgesteld als volgt: 1 P. Knijpers, 2 W. van Uzeren, 8 P. Schakel, 4 W. H. Slob, H. Boon, 6 G. Bikker, 7 J. van der Meulen. Auto-botsing. Mosrcapells. Gistermorgen bad nabij deze gemeente een aanrijding plaats tus- schen twee auto's, waarvan een in de sloot terecht kwam. De inzittenden kwa men er met den schrik af. Met een kraan wagen werd de gehavende auto weer op den wal getrokken en naar een garage gebracht. Ouderkerk a.d. IJssel. Zaterdagavond hadden eemge jongens de misplaatste aardigheid om van een stapel opgetast hout, staande voor de loodsen der fa. Heuvelman in de Kromme, een gedeelte over den weg te trekken. Eenige omwo nende personen, die zulks kort nadien za- INGEZONDEN MEDEDEELINQ. (ent ROTTERDAM DEN HAAfl Hoogstraat AlléénModehuis" hosk Spul. Hofweg 6 dollar zijn neus te laten voorbij gaan Als je het mij vraagt, heeft Nicolo Dave Henderson gelukkig gemaakt met die bom, om dat jongemsnsch uit ddh wt*. te krijgen en het is hem drommels goed gelukt ook. En toen heeft hii zei ten in de wacht gesleept! Dave is, na dat hij uit de gevangenis kwam, i mand anders geweest dan bij dien ouden bommengooieren denzelfden nacht hij uit elkaar geploft.... Neen, Boo kie, oue jongen, je bent op het goede spoor, hoor! En natuurlijk heeft hij dat fortuin niet in huis gehouden, dat was te gevaarlijk; die oude rot wist wel wal hü deed... waarschijnlijk heeft hij het hier in New York ergens in veiligheid gebracht of Dave had dat zelf al eerder gedaan en Nicolo heeft hem het geheim ontfutseld waar het zat. In elk geval is die kleine meid er nu achter aan als de vos achter de kippen De taxi stopte en dit maakte een eind aan Bookie's gemompelde overpeinzin- n. De chauffeur opende het portier. We zijn er, kondigde hij aan. Het etablissement waar de taxi hem afleverde zag er niet bepaal aanlokkelijk uit; het was een vuile, verwaarloosde Chinezen kroeg, van de soort, die hij uit San Francisco maar al te goed ken de. Maar hij liet zich door het uitwen dige van de gelegenheid niet afschrik ken; hij wist dat achter de schunnige ge lagkamer de man die hij hebben moest zijn tenten had opgeslagen, een van de geduchtste bandieten-aanvoerders VAfl New York, Gunny Smeeks, „alias „De Schorpioen". Als hij dien tot medewer king aan zijn onderneming kon bewegen, dan was de slag zoo goed als zeker ge wonnen en Baldy Vickers had hem een introductie voor den machtigen New Yorkechen „collega" meegegeven. Achter het vervelooze buffet lummel de tan «ore Chlnee» eo dezen overhtn gen, hebben zich, en mogelijke verkeers ongelukken te voorkomen, gehaast dit obstakel bijtijds uit den weg te ruinen. Schetlulnea. De keuring voor de nili- tiepliobtigen der lichting 1901 zal plaats hebben in de gemeen tebe waar school te Gorinchem op Dinsdag 91 April a.e. Het Hervormd Kerkbestuur heeft na openbare aanbesteding den aanleg der electrische installatie in de Hervorm de Kerk opgedragen aan de firma Plomp te Leerdam, die met f 829 het laagst had ingeschreven. Streefkerk. De Anti-Revolutionnaire kiesvereeniging heeft voor de gemeente raadsverkiezing de volgende lijst van can didaten opgemaakt: G. N. Terlouw (aftr.); A. Pierhagen (aftr.), C. Verhoeff (aftr.), H. Timmer, T. P. Terlouw, J. P. van den Berg, Jb. de Vries, P. Kortleve. Op hol. Tienhoven. De knecht van D. de Jong had het ongeluk dat zijn twee paarden, voor den krommen dissel gespannen, op hol gingen. De wagen kwam in de sloot terecht en de paarden rukten de stren gen los en gingen er vandoor. Na veel moeite werden de paarden later weer ge grepen. Het ongeluk liep bijzonder goed af. De knecht kwam met den schrik vrij. Tarwe-vootraden. Zevenhuizen. In de gemeenten Moer- capelle, Zevenhuizen en Waddinxveen zijn samen 70 boeren, die nog ongeveer ÏO.COO Hectoliter tarwe hebben zitten. Die voorraad is geschat door den heer D. v. Leeuwen. Of deze onder de tarwe-wet vallen betwijfelen wij. Mej. Van Mullem, wonende aan de Rotte, die in het Noordeinde fietste, werd eensklaps aangevallen door den hond van den tuinder Z., die haar nieuwen mant 1 leelijk stuk beet. De heer Z. sal de schade betalen. Gemeente-secretaris. Zevenhuizen. Het raadslid Van Raeu- wijk heeft per brief de bemiddeling van Ged. Staten gevraagd om den Raad te bewegen zijn besluit om den nieuw be noemden secretaris geen nevenbetrekkin gen te doen vervullen, in te trekken. De heer Van Reeuwijk beroept zich op de gemeentewet, waar reeds aangegeven wordt, welke betrekkingen een secretarie naast zijn ambt mag vervullen. Het komt adressant voor dat de rechten van den functionaris in zijn vrijen tijd, ten zeer ste worden aangerand. De heer Hartman heeft bedankt als schoonhouder van de openbare school en de heer J. de Koster heeft als schoon houder van het gemeentehuis bedankt, Oproepingen voor deze betrekkingen zijn reeds geschied. Met 1 April moet in de vacature'n voorzien zijn. OP DE ROTSEN BELOOPEN. Woensdag ie een klein Engelsch stoom- sohip, de „Gitrine" uit Glasgow bij Kaap Bradda, ten Zuid-Westen van het eiland Man, op de rotsen geloopen. Twee van de 10 schipbreukelingen zijn er in geslaagd de kust te bereiken, zoo dat het aantal vermisten nog acht be draagt. Het is niet bekend, of de schip breuk moet worden geweten aan den zwo ren mist. De twee overlevenden brachten den nacht op de rotsen door. HET PROCES TE JACA. Gratie voor kap. Sodllos. Do tijding, dat de krijgsraad in hot proces te Jaca tegen de leiders van den December-opstand, den voornaamatan be schuldigde, kapitein Sedilee ter dood heeft veroordeeld, heeft uit alle deelen van Spanje een stroom van protesten te Madrid doen toevloeien. Alle republikein- sche organisaties lp telden zioh in verbin ding met de vakvereenigingen, om het ge meenschappelijk standpunt te bespreken, ïn Madrid en in eenige andere steden waren reeds duidelijke ken teekenen be- digde Bookie een gezegelden brief met opdracht, dien met spoed aan Cunny Smeeks te overhandigen. Een zilveren dollarstuk zetten den indolenten zoon van het hemelsche rijk wt een voor zijn doen ougewonen spoed aan. Bookie Skarvan bekeek, terwijl de Chi nees weg was, met critischen blik het stelletje bezoekers, dat hier verzameld was, hangende tegen de bar of gezeten aan wankele tafeltjes: dobbelende Chi- neezen 'en actieve leden van de New Yorksche misdadigerswereld, bijeenge raapt van alle rassen der groote Moeder Aarde. Hel millieu onderscheidde zich niet noemenswaard van wat hij op dit gebied in Francisco kende. Zijn geduld werd niet lang op de proef gesteld. Baldy Vickers „geloofs brief" scheen voldoende legitimatie, want toen de Chinees terugkwam, wenkte hij Bookie onmiddellijk om met hem mee te gaan. Er volgde een wandeling door smalle, donkere gangetjes, waar het kwa lijk rook, langs glibberige keldertrapjes, tot Bookie's geleider halt hield voor een deur. Hij klopte en op een roep van binnen deed hij de deur binnen, liet Bookie bin nengaan en sloot de deur weer achter zich. Bookie Skarvan bevond zich in een niet groote, eenvoudig-gemeubelde, maar merkwaardigerwijze hoogst zindelijke kamer. Een electrische handlamp ver lichtte het vertrek; aan de middentafel zat een man in wien Bookie direct Cun ny Smeeks, alias „De Schorpioen herkende. Het was zoo'n opmerkelijk ty pe, dat na de beschrijving die Baldy Vickers van hem gegeven had, een ver gissing was buitengesloten. Cunny Smeeks was abnormaal klein van stuk, iu verhouding tot zijn krachtige figuur maar even abnormaal breed van scbou der»; zijn breeds kop itond als gemet- aeU op een kort» «tiflrennek, zijn haar merkbaar van karnende «nlueten. Blijkbaar waren de arbeiden, eek kei Spoorwegpersoneel, geneigd eea algemee ne staking uil le roepen, en onder den invloed van dal «evear, besloet de zogee- ring den koning, die op kot eegenkiik in Engeland vertoeft, in een dringend tele gram gratie te verleenen aan kapitein Sedilee. De koning heeft daarop toestem mend besdhikt en er zullen thans als ge volg van de revolutie in Jaca geen verde re doodvonnissen meer uitgevoerd wor den. OPROER EN BRAND IN EEN GEVANGENIS. Woensdagmiddag is in Illinois (Ame rika) brand uitgebroken in de nieuws Stateville-gevangenis. Al spoedig deed het bericht de ronde, dat er weer onlus ten in de gevangenis waren uitgebroken. Men hoorde geweerschoten en een ver ward geschreeuw en van niet-officieele zijde wordt gemeld, dat zes gevangenen door de schoten waren getroffen, een hunner in het voorhoofd. De gouverneur der gevangenis heeft de stafetsmilitie gealarmeerd; de aan komst der trpepen wordt in den loop van den avond verwacht. De eetzaal en de keuken van de gevangenis zijn door de vlammen vernield. Op de muren rond om het gobouw zijn sterke afdeelingen bewakers geposteerd en nog steeds weer klinken de geweerschoten te midden van het geschreeuw der gevangenen. De po litie heeft een afzetting om de gevange nis gevormd. Talrijke journalisten trachtten zich toe gang tot de gevangenis te verschaffen doch werden door gewapende bewakers afgewezen. Eén verslaggever echter slaagde erin, de gevangenis binnen te komen. Naar hij mededeelt, zag hij dat vijftig bewakers een honderdtal gevange nen met behulp van traan gas bommen naar hun cellen terugdreef. WREED GEBRUIK IN DE GEVANGENIS. Een staatscommissie heeft een onder zoek ingesteld naar de toestanden in de strafgevangenis van den Amerikaanechen staat Tennessee en met name naar een verklaring van den gevangenisdirecteur, dat daar vrouwelijke gevangenen uren lang aan haken in den muur werden op gehangen. In haar rapport verklaarde de com missie, dat de toestanden in die inrich ting, overeenkomen met die, welke tijdens het tsaristisch regiem in Siberië heersoh- ten. Een der gevangenen deelde o.a me de, dat zij tien uur lang aan haar armen werd opgehangen. KROKODILLEN. Esn gevaar ts Bandjsrmasln. Te Bandjermasin zaten op een avond twee jonge viaschers in de kampong Benoea Anjar ip een kleine prauw, ten einde met een werpnet visch te vangen. Bij helderen maneachijn staken zij de groote rivier over, die daar wel honderd meter breed was en in het midden van den stroom gekomen, waarschuwde de achterzittende roeier zijn kameraad, die met het net in zijn handen voorop stond, dat een groote krokodil naar hun prauw zwom, waarop de voorman zijn roeispaan greep, om het naderend watermons.er daarmede een flink en slag on den kop te kunnen geven. Het dier dook echier tijdig onder, maar gaf de kleine prauw zoo'n geweldige stoot, dat ze omkantel de en beide inzittenden te water geraak ten, waarop de krokodil den achterman, die het dichtst bij hem was. greep en mee in de diepte sleurde, terwijl de an dere visecher door zwom en ongedeerd den oever wiet te bereiken. Eerst "twee dagen later werd het lijk van het slach.t offer enkele kilometers verder in de ri vier drijvende avonden. Niet ver van deze nlaats was eeuw dagen tevoren een 10-jarig inlandach meisje, toen zij zich 's middags bij een kleine sloot waschta, in de kampong Te- lok Dalam, niet ver van het centrum van Bandjermasin, plotseling bij de dij ge grepen door een niet zeer grooten kro kodil, die haar naar de kleine, ondiepe sloot trok. Het kind wist door tegen te spartelen en te schreeuwen het monster te verschrikken, dat haar losliet sn toen opnieuw haar beta wilde grijpen. Zij kon het gelukkig nog terurtrekkea an wegloopen. De door tanden en nagels van den krokodil toegebrachte wonden bleken niet levensgevaarlijk te lijn. was van aggressief rood, waartegen het blauwgrijs van zijn onbarmhartige oogen merkwaardig contrasteerde. De bandietenkoning stond op en kwam zijn bezoeker met uitgestoken hand tege moet. Een vriend van Baldy Vickers is een vriend van mij, zei hij met een sinister soort hartelijkheid Hij wees naar de di van, die niet ver van de tafel stond. Boo kie nam plaats en Gunny zette zich weer op den stoel bij de tafel. Wat drinken? vroeg de gastheer kort. Neen, dank je wel. Ik doe beter met vanavond niet te drinken. Bookie grin nikte, terwijl hij dat zei. Ik heb nog een en ander te doen, zie je De Schorpioen knikte. Zooals je wilt. Laten we dan maar meteen tot de zaak komen. Baldy schrijft dat jullie m$t je tweeën een goed zaakje meent te kunnen opknappen., Waarmee kan ik jullie van dienst zijn? Het is een lange, ingewikkelde ge schiedenis, antwoordde Bookie. Maar laat jk beginnen met je te zeggen en Bal dy zei dat hij dat ook al in den brief had gezet dat je niets voor niets be hoeft te doen, tenminste, als alles gaat zooals we denken. Als het lukt is er een aardige duit voor je mee te verdienen. en als 't niet luktwel, dat is 't risico van het vak moet je maar denken: dat zal je wel eens vaker overkomen zijn In orde, hoor! verklaarde de Schor pioen coulant. Als er wat verdiend wordt zal ik mijn deel wel kriitren en ik ben bij voorbaat tevreden met de verdee ling die Baldy Vickers maken zal. Het is niet de eerste keer dat we zaken doen. Kom voor den dag met je geschiedenis, brave man! De details zijn niet van belang, be gon Bookie, dus laten we daar onzen tijd piet mee verspillen. De komt Giessen-Oudekerk. Bij de openbare vrij willige verkooping ten overstaan van de notarissen Ets te Giessendam en Van Bookel te Sliedreeht, gehouden ten koffie- huize van den heer Pesselse, van de Bouwmanswoning, geteekend '48 en 49, bevattende 2 woningen met schuren en verder 18 H.A., «9 A. en 83 c.A., gelegen in den polder Giessen-Oudekerk, zijn koo- pers geworden als volgt: Perceelen 1 tot en met 15, tezamen groot 10 H A., 26 A. en 43 c.A., de heer H. Bongers, te Giee- sen-Oudekerk, voor f 41796. Perceelen 10, 17 en 18 de heer E. Muie te Giessendam voor f 7585. De totale opbrengst der verkoop is dus f 49330. Reeuwijk. Notaris J. v. Kranenburg te Gouda heeft bij openbare verkooping ge gund: Het woonhuis met grond, Zwarteweg 90, aan den heer H. v. Eijk te Gouda, voor f 2800. Het woonhuis met grond, Zwarteweg 92, aan den heer L. Manechot te Gouda, voor f 2507. Het woonhuis met grond en water in de Twaalfmorgen 168 (op Nieuwenbroek aan de Plassen) aan den heer H. van Eijk te Gouda, voor f 2726. Een perceel tuin- en grasland met veenslik en water, grenzend aan het vo rige, aan den heer A. Straver aluier, voor f 750. Een perceel water en veenslik op Lang- Roggebroek, aan den. heer J. Schouten alhier, voor f 70. CAPELLE a.d. IJSSEL. Maart Geboren: Gerard Willem, z. van G. Pruijker en Joh. de Vries. Belia Margaretha, d. van M. van den Adel en M. M. Kolsteren. Adriana Wouterina, d. van P. Mee ep H. Bouwman. Ma~ cheltje, d. van A. Hoogendoorn en J. Vuijk. Adrianua, z. van H. van dor Sluis en W. Vuijk. Johan Cornelia, van W. G. van Dam en M. J. Teer loos. Simon, z. van E. Heikoop en M. Terlouw. Laurens, z. van G. van Er kei en A. Kraijo. Ondertrouwd: G. Goudriaan, oud 26 j., sn A. van Vliet, oud 17 J. C. Hoogen- dam, oud 38 j., en J. Verstoep, oud 32 j. Getrouwd: J. de Kreij, oud 22 j., sn G. Twigt, o«d 17 j. J. Breed veld, oud 29 j., en A. G. H. de Jong, oud 20 j. GIESSENDAM. Maart. Gerrit, z. van A. Bor en J. P. van ds Werken. Janake, d. van H. van Hou- welingen en J. Verhagen. Mietje Lidia, d. van P. de Rover en J. van den HÜ. Gijebert, z. van A. A. de Ruijter sn A. Brandwijk. Overleden: J. de Groot, oud 56 j., echt genoot van M. Beuzekóm. HARDINXVELD. Maart Geboren: Martina, d. van A. Kamsteeg en M. van der Plas. Adriana Johanna, d. van A. Verheul en C. L. Vermeer. - Bertha Gerarda, d. van A. van der Aa sn W. C. van Dijk. Neeltje, d. van M. den Ouden en H. C. van Triobt. Ondertrouwd: B. Aanen en C. Netten. Getrouwd: A. den Breejen en W. H. J. Kruis. Overleden: 0. den Braven, oud 75 J., edhtgenoote van H. R. de Krey. R- v. d. Bout, oud 91 j., weduwnaar van G. G. de Jong. hierop neer, dat een aardig Italiaansen meisje, dat juist dwars door de Staten naar New York gekomen is, weet waar het aardige sommetje van honderd dui zend dollar uithangt, een sommetje dat vijf jaar lang verborgen is door een ze keren Dave Henderson. Dave heeft die rijf jaar in de nor gezeten; hij is er een paar dagen geleden uitgekomenen even daarna in stukken en brokken ge slagen door «en Dago-bom, snap je? Hij heeft niet veel tijd gehad om van zijn rijkdom te genieten! Hij stond in relatie met den vader van dat Italiaansche meisje, een bekende oude schurk, Nicolo Caprianoje zult wel eens van hem gehoord hebbenen naar dien vent ging hij toe den avond nadat hij uit de gevangenis kwam. Nu danken we dat die oude Italiaan, nadat hij er achter go- komen was, waar de duiten waren, Da ve Henderson met een van zijn oude bommetjes naar de andere wereld heeft geholpen, snap je? Een paar dagen later stierf Nicolo aan een hartverlamming en dat jonge din* heeft zich amper den tijd gegund om den ouden man een behoor lijke begrafenis te bezorgen. Ze is zoo gauw ze kon hier naar toe gereisd met denzelfden trein waarmee ik geko men ben. Ik denk dat je nu wel begrijpt waarom we bijzondere belangstelling voor die jongedame hebben? Gesnapt hoor! Het komt in orde! Wat wil je hebben: een van mijn jonge lui ora het meisjelaten we zeggen v»n de sporen van het meisje uif te wis- schen of een knaap om een brandkast te kraken? Je hebt het maar voor t zeg- liookie Skarvan schudde het hoofd. (Wordt vervolgd.) TWEEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhovtnschs Courant VRIJDAfl 10 MAART 10S1 te Bergambacht zal op Woensdag 25 Mnnrl 1931 des voormiddags 10 uur (precies) aan de bouwmanswoning getd. D 22 in Tusschenlamen, bewoond door den Heer T. P. v. Wijnoaarden om contaift geld in het openbaar verkoopen: kalfdragende of gekalfd hebbende 2 guisie Vaarzen I Vaarkoe B Pinken aaniga Kalveren Voorts: Bouw- en meiKerii Gereedsciiappen als: Wringtobben, Wei kuipen, Kaasvaten (alles teakhout), Kaaspers, Kaasplanken, Schragen en Stan daards, Tentwagen. Kaasbrik met kraam, Roerenwagen, Hooischudder Hooihark (Ransomes), Handhark, Drankwagen, Schouw, Kruiwagens, Tuigen, 2 Planken, Bruggen, Slede, Stoepbank, Kast, Tafel, an hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. 's Morgens voor den verkoop afgenommerd te zien. Op de woning is geen gelegen heid tot uitspanning. te Bergambacht zal op Woensdag I April 1931 des voormiddags 10 uur (precies) aan de Bouwmanswoning, get E 75, in Benedenberg, bewoond door den Heer D. Hoogenboezem, om contant geld, in het openbaar verkoopen: bestaande uit: kalfdragende of gekalfd hebbende 7 Pinken, eenige Kalveren Voorts: Bouw- en fflelkeriigereedscnappen waaronder 2 Kaaspersen, 3 Wring tobben, Weikuipen, Kaasvaten (alles teakhout), Kaasplanken, Schragen en Standaards, naadlooze Melkbus sen (30 L.) en Emmers, electrische Roermachine, MaaimachL.e, Schud der, Hark, AmerikaanscheVeescheer machine, 2 Boerenwagens,Stortkar, Kruiwagens, 3 Mestschouwen en 1 Melkschouwtje, allen van ijzer, Ar (Holl. sjees), Belletuig met klok en Pluimen, Berlin zilver Tilbury- tuigen andere Tuigen,Waterfornuis (60 L.), Minnebruggen, verder eenige als: Tafels, Stoelen en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. 's Morgens voor den verkoop af- genummerd te zien. Op de woning is geen gelegenheid tot uitspanning, wel tot het plaatsen van rijwielen. te Bergambacht, zal op Woensdag 8 April 1931, des voormiddag. 10 uur (precies) aan de bouwmanswoning bewoond door den heer NANNt ANKER in Koo'wijk, om contant geld in het openbaar verkoopen: beste gekalfd hebbende 3 Vnnrkoeien, 1 zomer Kalikoe, 2 Pinken, 6 Kuiskalveren, Bouw-en meiKerii Gereenschappen. als weikuipen, kaasvaten (teakhout) 2 kaaspersen, wringlobbe metsloel en deksel, 2 pekelbakken, kaas planken, schragen en slandaards melkemmers, melkbussen, voorts kaasbrik, boerenwagen, maaimachi- ne, hooihark, hooischudder, elec trische karn met toebehooren tuigen w.o. Berlin zilver, 2 Berlin zilver rijtuiglantaarns, 2 minne bruggen, bietenmachine, watertor- nuis, 2 landhekken, melkschouw, varkenszeunings, kippenhok, partij hooi, partij IJsselsteen en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. 'i Morgens voor den verkoop •fgenommerd te zien, i, mP, d,e "onln«gelegen- hlld tot uitspanning. BOELHUIS LEXMOHB. te Vkata ssJ ep dot voormiddagt 10 uur. op de Hofstede bewoond door den Heer JAGOBUS BIKKER Jzn. op Achthovon ondor Lsxmond, 4 oon- tant, publiek verkoopen: 1 aftandsch makka Hit, II gekalfd hebbend* Koalan 2 Kuispinken, S drachtig* Zeugen, 7 Biggen, 25 Fokvarkens, Boerenwagen, Stortkar, Tuigen, Kruiwagen, Kettingeg voor één paard, Emmerrek, Kolders, Palen, Slieten, Brandhout enz., Bouw- Ml MtlkgMNd- schappan, zoo good ait nieuw, waaronder: Teakhouten Wringtobbe, inhoud 183 L., Teakhouten Weikuipen, Zuid-Hollandsche Kaaapers, Pekel- bak, Kammaahine, Botervloot, Kaasvaten, Ka&splaaken en Schra gen enz. Te bezichtigen 'a morgana vóór dan verkoop. te Lopik, zal op Donderdag 2 April 1931, voorm. 9J uur, te LOPIK, beneden eind, No. 319, tegenover „De Kolfbaan", ten verzoeke van de Heeren Oebrs. W., en B. A. v. KATS publiek verkoopen om contant geld 4) ey uitmuntende kalfdragende JLiW of gekalfd hebbende 1 guisle Vaars, 3 Kuispinken, eenige Kalveren, 9-jlrig bruin Merriepaard (mak bij den weg) 3 Zengen mei Diggen, 3 drachtige Zengen, partij Kippen. Kaasbrik, Blokwagen, (beide zoo goed ais nieuw), Stortkar, Hooi schudder, Buggy, Tulgen (waar onder één zoo goed als nieuw); 2 Kruiwagens, 2 Schouwen, 3 Lad ders (zoo goed als nieuw), Varkens- landhokken, Zeuningen, Hekken, Landbouwgereedschap, enz. Zttivelgereedschap als: 2 Pekelbakken, Kaaopers, Kaasplanken, Schragen, Standers, 2 Wringtobben. teakhouten Emmers Kaasvaten, Kuipen, Staren, enz. Voorts: Vlonders, Sohutten, Koe staken, Kettingen, enz. Eenige Meubelen en Huisraad. Partij Brandhout, enz enz. 's Morgens vóór den verkoop af genummerd te bezichtigen. t« Lopik «P voorm. 10 uur, J to Polsbroek, Noordzijde, No. 180, nabij de Bijz. School, ten verzoeke van den Heer G. SPEKSNIJDER, publiek verkoopen, om contant geld 15 kalfdragende of gekalfd hebbende Koelen, 3 Pinken, eenige Kutekalveren, mak aftandsch bruin Merriepaard, Kaasbrik met Kraam en Kap, Boe renwagen, Tuigen, Eiken Schouw (zoo goed als nieuw), Bouw-en NelkgerMdaehnp, als: Holateiner Karna tel (inhoud 150 L.), 2 Teakhouten Wringtobben (inhoud 130 en 80 L.), Staren, Em mers, Kaasvaten, Kaaaplanken, Schragen enz. Verder eenige Meubelen en Huisraad, als: Kasten, Tafels, Stoelen, Regu- lateurklok, goed Emaille Fornuia, enz. enz. 's Morgen» vóór de verkooping af genummerd te bezichtigen. Geen gelegenheid tot uitspanning, wel berging voor fietsen. B 0 E L HU IS BEHSCHOP. te Lopik zal op voorm. 10 uur, ta Benschop, Benedeneind, Noord zijde, No. 223, bij „De Jacobdhrug", ten verzoeke van den Heer JOHS. KLEVER Jz., om contant geld 24 kalfdragende of gekaHd hebbende Koelen, 4 Kuispinken, I Pinkstler, eenige Kalveren, Zeug met Biggen, partl] Kippen, Tentwagen, Kaaebrik met Kraam (zoo goed als nieuw), 2 Blokwagens Grasmaaimachine, merk „Komiek", (zoo goed als nieuw), Tuigen, twee Schouwen, Bouw-en Mtlkgereedsehap, als: Karn, Kuipen, Staren, Kaas- pers, Kaasvaten, Vloten, Emmers, Emmerrek, Waterfornuia (inhoud 60 L.) enz. GROOTE PARTIJ BRANDHOUT, Planken, Palen, Sohutten enz. enz Verder eenige 's Miorgens vóór de verkooping afgenummerd to bezichtigen. Geen gelegenheid tot uitspanning, W«1 berging voor fietsen. te Lopik zal op voorm. 0.90 uur, te Lopik, boven het Dorp, No. 188, ten verzoeke van Mej. de Wed. J. D. DE WITH, gekalfd habb. 8 Kuispinken, eenige Kalvaran, 8 drachtige Zeugsn of met Biggen, 12 Landvarkons, bast H br. Marritpaard (mak bij don weg), Boerenwagen, Stortkar (zoo goed als nieuw), (beide met ijzeren oa sen), Kaaebrik (zoo goed als nieuw) Buggy, Hooischudder, Hooihark, Handhooihark, Ploeg, Ëgge, Tui gen, Gienbak, Kruiwagen, Schouw, LantLhok, Bouw-an Melkgereedschap, als: Kaaspers, Karn, Kuipen, Sta ren, Etomers, Melkbussen (inhoud 40 L.), Kaasvaten, Kaasplanken, Sohragen, Standers, 2 Pekelbakken met Schragen, Partij KoMtekun, Drenkkuip eex. Verder eenige Maubelan an Huisraad Koopen tot en met 25.con tant, overigens op dag tot 1 Augus tus 1931, mits 2 gegoede en bekende borgen worden gesteld. 'e Morgens vóór de verkooping afgenummerd te bezichtigen. Geen gelegenheid tot uitspanning, wel berging voor fietsen. te Lakkerkerk zal op Vrijdag 27 Maart 1931, bij Opbod, sn op bij Afslag, telkens des voormiddagt 11 uur, in het Koffiehuis van den Heer SCHIPPERS te Krimpen a.d. Lek, in het opanbaar verkoopen: Voor de Erven van Mw. Wed. J. G. DE BRUIN: HET WOOHHUIS MET ERF EN TUIN. fa Krimpen aan da Lak, in het Middelland, nommer 30, ka daster nommer 4600, groot Gedeeltelijk in eigen gebruik ge weest en gedeeltelijk verhuurd voor 4.- per week tot 10 Mei 1981, aan 'Jac. van Halewijn. Grondlasten 1931 23.92. Aanvaarding en Betaling koop penningen 8 Mei 1931. Bezichtiging Woensdag en Don derdag 25 en 26 Maart en Woens dag 1 April 1931, van 2—4 uur namdddags. Nadere inlichtingen ten Kantor® Tan genoemdra Notwrii. Vlak vooraan, 't Mag gezien worden. 7 Maakt de keuken mooier. Hef ij keurig en hef blijft keurig, B.K.-emaille. Het blijft gloednieuw, lelfi na jarenlang gebruik. Er springen geen itukjet af. Prettig keukengerei, dat het koken tot een genoegen maakt en een menjchenleeftijd meegaat. UK N.V. KAMPER EMAILLE FA BRIEKEN v.h. H. BERK ZOON Verbeterd te Papendrecht, is voornemens op Donderdag 16 April 1931, (dus niet op Woensdag 15 April) verzoeke van den Heer H. BOtLE te Bleskensgraaf, Zuid zijde no. 45, wegens beëindiging van het bedrijf, over te gaan tot den openbaren verkoop om contant geld van ongeveer: Slier, 5 Pinkea, eenige Kalveren en Varkens en Paard, benevens en eene partij Hooi. De Notaris te Moordrecht, zal op WOENSDAO I APRIL 1931 *s morgens te 9 uren, op de Bouw manswoning F 2, bewoond door den Heer O. RIJNEVELD. aan den Vierden Tochtweg te om contant geld, publiek verkoopen 6 Pinken, 2 Pinkslieren (blauw), 4 drachtige Zeugen, I Deer, VoortsTilbury, Kaasbrik, 3 Boeren wagens, 2 Driewidde Karren, Qier- bak, Grasmaaimachine, Hooischud der, Hooihark, Stroosnijder, breede eiken Schouw, Kruiwagens, Land- rol, Bergheeft met Spillen, Wring tobben, Holsteinsche karn, Kaaspers, Kaasplanken, Kaasvaten, Pekelbak ken, Kuipen, Vaten, Emmers en ver dere Melk- Bouw- en Slalgereedschappen eo eenig Huisraad Voor de verkooping genommerd te zien. Oeen gelegenheid voor uitspanning wel voor lUiling van fietien. te Haastrecht zal verkoopen om contant geld, wegens opheffing van bedrijf op Woensdag 25 Maart 1931, des morgen 9.30 uur, aan de bouwmanswoning, bewoond door C. Verboom aan de Platte weg te Reeuwijk: (kalfdragende of gekalfd hebbende) 5 Pinken, Pinkstler. Verder: Berlfn-zilver Paardentuig, Kaasbrik met kraam, Tilbury, Tent wagen, 2 Blokwagens, Orasmachine, Hooischudder, Hooihark, 3 Krui wagens enz. Kaasplanken met Schragen en Stan daards, 2 Wringtobben met toe behooren, Melkkannen, Emmerrek, oartij Tegels, enz. enz. Voqr de verkooping genummerd te zien. f Geen gelegenheid tot stalling. (wegens beëindiging van bedrijf) te Capellea.d. IJssel, is voornemens op Vrijdag 27 Manrl 1931 des voorm. 10 uur, ten verzoeke van den Heer L. TIMMERMAN te Ouderkerk a.d. IJssel, op de boerderij „Zeiden Rust", C 130, in het open baar te verkoopen: waaronder 1 Vaarkoe en 2 Klam- vaarzen, bruin nllandjch Merriepaard, mak in alle tuig. Kaasbrik m. toebehooren. fttredhttch wagentje, Tilbury, Boerenwagen, Orasmaaimachine. Schudder, Rijfer, Handhark, Bietenmachine, Ketting- egge.Slijpsteen 4 Schouwen, Loods, Landhok, als: Karn, Wringtobben, Kuipen, Kaaspers, Roomstaar, Kaastafels, Kruiwagens, Menbruggen, Vlonders, Palen, Planken, ijzeren K®e»taken, Landhekken, benevens Voor den verkoop genurtrmerd te bezichtigen. Otleginhild M uitipanning. te Molenaarsgraaf is voornerhens om •p Woensdagen 25 Maart en 1 April 1931, telken» des morgens 104 uur, In het Café „BOERENKLAAS'* te 6HBELAND gem. Brandwijk, bij Inzet en Afslag, In kei openbaart* verkoopen voor den Heer C. J. BOON: Het eenige jsren geleden nieuw- gebouwde, hechte en tterke get. no. 128, met SCHUltR (waarin stalling voor 10 koeien), ERF, TUIN, BOOMOAARD, WEQ en WATER strekkende van halver Graafstroom tot halver Voorwetering, groot 10.80 Aren. Voorzien van electr. licht, en geschikt om in tweeën te bewonen. Betaling vóór of op 13 Mei 1931. Te aanvaarden bij de betaling, mits n4 2 Mei 1931, tenzij met den verkooper wordt overeen gekomen. Lasten van 1 Jan. 1931 af voor koopers rekening. Tot en met 28 Maart 1931 Qelegenheld lol bijhnren r.Lind Breeder bij notities. IRFHUIS to WOORDELOOS. te Gorinchem zei op dn morgans om 10 uur, ten huize mn den Heer HIJMEN KARS te Noordaloos, in het op®Br hs*»0 mi oontant geld, I mak Merriepaard (aft.), 6 kalfdragende of gekolfd hebbende Koeien, 4 Kuispinken, eenige Keiveren, Kaaebrik, Stortkar, Kruiwagen, Hooischudder, Hooihark, Ketting- egge, Bietenmachine, Tuigen, H&nd- hooihark, Hooivorken, Kaaspera, Gkmakara, Wringtob, Pekelibak, Weikuipen, Kaasvaten (5 4 10 K.G.), Vloten, Sohragen, Bascule met Gewichten ,Drankkuip, Jukken en Emmers, Varkenshok en Var kenshokken, Kalverbak, Brandhout, Kachel, Potfornuis (60 L.), en het geen verder ten verkoop aangabo den zal worden. Ta beariohtifen één uur vóór da vtrkooping.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4