few nieuwe Guldenlji Jgnpe Schouw Watermolenaar Mevr. DORST Boerenarbeider Boerenarbeider, een Dienstbode Dag-Dienstbode Aanbesteding Metselaars Eerst\ kijken\ Boerenknecht Bekendmaking. Bericht van Inzet nu** Kerk en School. Stadsnieuws. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Sportnieuws. Nieuws in een paar regels. Predikbeurten. Briefwisseling. Burgerlijke Stand. Marktberichten Adveftentiën Willem Stout Willem Stout, Pieter Teunis Oproeping. oamsubi. Zit- en siaaphamer milDaii mrweg 160», MM Gevraagd een EEN KUNSTMOEDER Één twee gevraagd, Zoo spoedig mogelijk gevraagd: HULPEN DE HUISHOUDING, )ï;- %!>ft WijF" is qpoof«r clan IS2' - r^utt um^.tnd%Vh^.r;.?nLt^ Polder Stolwijk A. T. van der Leeden Huis, Krimpen a.d. IJssel, miUWtlLAD VDOB IÜtD»HtHLIWP KW UTBICHT. Sehoonhovsnsehs Courant Rssuwtjk. Da Chï. Hiat. Kiaoraraoni- gLng haaft tot candidaten voor da aa. ga- moenteraadavarkindng gaotakl: 1. J. van Boob; I. J. D. Buitenhui*; 8. P. Tan Zwiatan; 4. Q. Verborg; 8. W. Koet; 8. D .D. Paul; 7. A. 1L G. aaa Zijl; am 8. L. Zwanenburg. IJsaalataln. B. aa W. hebben vergun ning verkend aan den heer 0. J. van der Voorn te Utreoht, tot het bouwen van een woning aan de Hooge Biezen. Wachtgeldregeling, Bergambacht. De afdeeling Ammeratol —Bergambacht van dan Algem, Naderl. Metaalbewerkerabond heeft een adrea ge richt aan het gemeentebestuur, tot het instellen van een wachtgeldregeling. Waddinxveen. De heer M. de Roojj heeft onderhands aangekocht het dubbel woonhuis met schuur van den heer Steenland, welk pand staat aan het Jaagpad. Hal- an Boelcop. De kiesvereeniging „Nederland en Oranje" van de Anti Re volutionaire Partij heeft de candidates lijst voor den gemeenteraad vastgesteld als volgt: 1 G. Kok (aftr.), 2 J. de B[eer (aftr.), 3 G. de With (aftr.), 4 B. Bik- ker (aftr.), B J. de Jong Dn., 6 G. de Jong Mz7 N. Spronk, 8 Th. de Wildt, 0 H. den Besten, 10 A. Uittenbogerd. In hat hol van dan leeuw. Hel- an Boelcop. Zaterdagmiddag ver voegde xich bij verschillende inwoners een zwerver, genaamd H. T., gedomici lieerd te Hilversum. Hij wist bij verschil lende adressen door middel van een be- driegelijk geschrift geld los te krijgen. Toen hij zich ook bij den gemeente-veld wachter vervoegde, liep hij in de val, daar deze het bedrog spoedig ontdekte. De man bekende toen, door middel van oplichting verschillende ingezetenen geld afhandig te hebben gemaakt. Het bedrie gelijke geschrift, alsmede het daarmede verkregen geld is in beslag genomen en bedoelde persoon voor den burgemeester geleid. Hierna is da man op vrije voeten gesteld en proces-verbaal opgemaakt. Uit bovenstaan is weer gebleken hoe licht zinnig verschillende menschen geld geven zonder te weten of het goed besteed ia Goed lijkt het, er nog eens op te wijzen dat bij dergelijke geldinzamelingen altijd de toestemming van den burgemeester vereischt is, of wel dat de lijst van het gemeentestempel is voorzien. Gewicht gsvallen. Hel- sn Boelcop. Omwonenden der Ned. iHerv. Kerk hoorden Vrijdagavond een hevigen slag. Bij onderzoek bleek, dat een gewicht van pl.m. 50 K.G. van het toren uurwerk gevallen was, waardoor het slag werk tot stilstand kwam. Doordat uit voorzorgsmaatregel op een der zolders een kist zand was geplaatst onder het ge Wicht, werd geen schade aangericht, daar het gevaarte er juist in terecht kwam. Ouderavond Loplksrkapel. Vrijdagavond werd in de O. L. S. onder leiding van den heer Emck, met een groot aantal ouders en de kinderen der hoogste klasse een ouder avond gehouden. De kinderen zongen met begeleiding van orgel, bespeeld door mej v. Beuzekom eenige liederen. Bijzonder gevoelig en mooi klonk het versje „Moe der zit te driegen aan een mantelzoom", gezongen door 2 meisjes. Verschillende aardige stukjes volgden nog. De panto- mine naar een bekend leeslesje „Van den man wiens broek te lang was", sloeg bij zonder in. Onvermeld mogen niet blijven het Neuzenpraatje en 't Schoolalphabef. De voorzitter der Oudercommissie van Benschop bracht het onderwijzend perso neel en in het bijzonder den heer Emck dank voor de organisatie van dezen avond. Verdronken. Krimpen a. d. IJssel. GisterenmicJr dag pmstreeks half drie geraakte hel driejarig zoontje van den heer Schou. ten, wonende aan het boveneinde IJsscldijk.. te water in de sloot achter het ouderlijke huis. Spoedig werd het kind vermist, maar toen men het ging zoeken, vond men het in het water dravende doch reeds overleden. Coóp. Boerenleenbank. Lekkerkerk. "Tot kassier van Coöperatieve Boerenleenbank in plaats van den heer den Oudsten, benoemd de heer J. W. Pruijt, die de. ze functie zal aanvaarden als het nieu we bankgebouw gereed is. Tot zoolang blijft de i heer den Oud sten nog kassier. Muziek- en Tooneelavond ScheKulnen. Zaterdagavond gaf de muziekvereeniging D O.K. een druk. bezochte muziek- en tooneelavond in de openbare school. Onder de bekwame leiding van den ^heer R. M. Zwang, uit Dordrecht, wer den 5 muzieknummers keurig uitge. voerd. We noemen hiervan 't nieuwe nummer „Springtime in the rockies'" en „Valse populaire""". _t laatste num mer een compositie van den directeur De heer Tom van Straten. (Je Gor» kumsche humorist, en zijn gezelschap je vulden een groot deel van den avond met liedjes en Tooneelstukjes. Mej. Jeanne Kuipers bekoorde de hoorders zeer met haar levensliedjes als soubrette en vooral in de rol van de verleidelijke Liesje in het blijspel „Vader en Zoon"', Mej Beb van Toor trad op in enkele tooneelstukjes. De heer Karei van Toor was de grootste kracht van het gezelschap; wat d.h. bleek in de rol van den ouden vader in het drama „Uitgediend"' en in die van meneer Bombazijn in een blijspel van dien naam. De humorist Toni van Straten was bij het zingen van eigen liedjav beter dan in zijn «prekende De voorzitter, de heer Bron, dankte aan het eind o.a. de tooneelspelerx voor wat zi| den hoorden hadden po- boden en B. en W. en het hoofd der school voor hun medewerking dtjor het beschikbaar stellen der school lokalen. Fanfarecorps „Juliana"'. Rreuwijk. Onder voorzitterschap van den heer G. B. van Leeuwen, heeft het fanfare- corps ..Juliana"' in hotel „Zomerzorsf haar jaarvergadering gehouden, uit het verslag van den secretaris, den heer D. Slappendel bleek, dat het aan tal leden thans 28 bedraagt. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J Slegt gaf een batig slot van f 35.37 aan, tei> wijl Ier nog altijd f IQ— im kas is voor het aanschaffen van een vaandel. Een aandeel en wel nummer 40 werd uitgeloot Voorzitter, secretaris en penning meester werden herkozen en ook werd herkozen tot commissaris de heer J. EdelmanRijswijk. Als zoo» danig, werd in de plaats van den heer A. Slappendel gekozen de heer J. Ko>. nijn. Nog werd «besloten een bazar te organiseeren, waarvoor een commis sie werd benoemd. NED. HERV. KERK. Beroepen te Ooltgenaplaat De. J. Lek- kerkerker te Molenaarsgraaf. WADDINXVEEN OF BOSKOOP? Waddinxveen. Hebben wij reeds ge- ruimen tijd geleden gemeld, dat.ongeveer 100 lidmaten van de Ned. Herv. Kerk, welke burgerlijk te Boskoop wonen, doch kerkelijk te Waddinxveen thuie behoo- ren, een verzoek aan het bevoegd ooilege hadden gericht om ook kerkelijk te Bos koop te kunnen behooren, thans kan worden medegedeeld, dat de Provinciale Synode goedgunstig op dat veraoek heeft beschikt, zoodat te verwachten is, dat de Waddinxvoensche kerkelijke gemeente 'n gevoelig verlies zal lijden. EEN TEGENVALLER. Zooals bekend, verleent het rijk aan de gemeenten een bijdrage in de steun uil- keeringen aan crisis-werkloozen. De grootte dier uitkeeringen wordt voor elke gemeente afzonderlijk vastge steld, doch varieert van 26 tot 75 pGt Bij de bespreking van de werkloozen- zorg in den raad, bleken verschillende leden vrij optimistisoh gestemd over het percentage, dat aan Schoonhoven zou worden toegekend. Thans heeft het ge meentebestuur van den minister van bin- nenlandache zaken bericht ontvangen, dat de steunregeling voor de goud- en zilver smeden en enkele arbeiders uit de scheepsindustrie (tot welke regeling in de voorlaatste raadsvergadering was beslo ten) werd goedgekeurd en dat de rijks subsidie voor Schoonhoven 36 pGt. zal bedragen. Dit geringe percentage is voor Schoon hoven een ernstige tegenvaller. EEN NIEUWE WINKEL Een week voor Paschen en juist voor den aanvang van de Winkelweek, waar mede de winkeliers in de Lopikerstraat voor hun zaken extra de aandaoht ho pen te trekken, heeft de heer F. Drie sen zijn daar geveetigden banketbakkers winkel heropend. Deze is verbouwd tot een zaai, waarop Sohoonhoven en in het bijzonder deze straat, trotsoh mag zijn. De keurige étalagekast, die een smaak volle omlijsting vormde voor de smake lijke artikelen, die er in waren uitge stald, trok Zaterdag vele kijkers. Maar wie den winkel binnenging, werd nog meer verraat door het resultaat, dat met deze verbouwing is bereikt. Met de mooie betimmering en wandbekleeding en het gebogen plafond, is hier een gezellig en onberispelijk interieur gevormd. Keuri ge vitrines en evengoed verzorgde kasten langs den wand laten een sorteering zien, die tot koopen uitlokt, en vele lam pen, aangebracht aan het plafond, aan den wand en in de vitrines, vormen een heldere verlichting. Een schat van bloemen gel dezen fraaien winkel Zaterdag een feestelijk aanzien. TEVEEL PASSAGIERS. Tegen de firma V„ ondernemers van een autobusdienst van hier op Utrecht, die dezer dagen in een autobus meer personen vervoerde, dan waarvoor het voertuig is ingericht, heeft de politie des wege proces-verbaal opgemaakt. Gevonden Voorwerpsn. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn in lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een rood-geruit Zakje met inhoud. in plaats van naar da straat, naar den kelder voerde. De vrouw is van da trap pen gevallen en op das betonnen vloer terechtgekomen, zoader dat iemand het hoorde. Het staat niet vast, «f aij dadn- lijk dood is geweeet, doch toen heden morgen een jongen in den kelder af daalde, vond hij daar het ontzielde li chaam. De politie, die reeds door den echtge noot van de vrouw in kennis was ge steld van haar vermissing, en derhalve haar opsporing had veyzocht, heeft het lijk naar het Binnengasthuis vervoerd. DR. CURTIUS OVER DE REDE VAN BRIAND. WEENEN, 30 Maart. De „Wiéner Sonn-und Montag Zeitung" publiceert een onderhoud met den Duitschen riiksmin s- ter van buitenlandsche zaken omtrent de rede van Briand aangaande de Duitsch- Oostenrijksche douane-overeenkomst Dr. Curtius deelde mede- dat hij Dins dag in een rede zijn standpunt breed voerig uiteen zal zetten en 'op de rede van Briand antwoorden. Curtius ver klaarde o.a.: „Niets was zoo ver van ons als de gedachte, om met verrassingen te komen of een brandenden fakkel te zwaaien en onrust te veroorzaken. Wij hebben van onze bedoelingen absoluut geen geheim gemaakt en zijn nooit als verstoorders van den- vrede opgetreden, doch hebben integendeel ernaar gestreefd, de vredes politiek ook met deze economische be raadslagingen voort te zetten. Het is duidelijk, dat wij slechts met den economischen kant van het probleem te maken hebben, want de overeenkomst is zuiver economisch en niet politiek. Van een schending van het protocol en van de vredesverdragen kan geen sprake zijn." BANKROOF TE CHICAGO. 30.000 dollar gastoisn. NEW YORK, 30 Maart. Te Chicago drongen 7 bandieten een bankgebouw van de Weeboldt-onderneming binnen. Zij forceerden een safe en wisten te ont snappen met een buit van 30.000 dollar. REVOLUTIE IN VENEZUELA.! NEW YORK, 30 Maart. Uit Bogota in den staat Columbia wordt gemeld dat in het Westelijk deel van Venezuela een re volutionnaire beweging is uitgebroken onder leiding van generaal Cedeno. De regeeringstroepen zouden op verschillen de plaatsen door de opstandelingen zijn verslagen. De regeering trekt uit alle deelen van het land troepen samen voor een tegen-offensief. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. GENEVE, 30 Maart. Lord Eric Drum mond, de secretaris van den Volkenbond, heeft den leden van den Volkenbondsraad een nota gezonden tnet de aanbiedingen van de verschillende steden, die hebben verzocht in aanmerking te mogen komen als plaats van samenkomst voor de in ternationale ontwapeningsconferentie. Het zijn Cenéve, Barcelona. 'Lausanne, Aix lea Bains Cannes en Biarits. MAANDAG 90 MAART 1«1 F. H. VAN DER LEE. t 'S-GRAVENHAGE, 30 Maart. Op 57- jarigen leeftijd is alhier overleden de heer F. H. van der Lee, oud-directeur van de Alblasserdamsche Machinefabriek te Alblasserdam. De begrafenis zal plaats hebben Woens dag a.s., kwart voor 12, op de algemene begraafplaats te Alblasserdam. TRAGISCH ONGEVAL ASMTERDAM, 30 Maart. Zaterdag ver voegde zich in een perceel aan de 1ste Oosterparkstraat, waar een woningbureau ie gevestigd, een 65-jarige vrouw, om 'n huif ts Huren. Toen zij het kantoor weer wilde verlaten, heeft «ij in den donkeren rcrkeerde deur geopend, dit, f»«f een rer» ERNSTIGE KOLENDAMPVERGIF TIGING. a Te Purmerend kwam Zaterdagmorgen het 15-jarig knechtje van den wagenma ker F. aan de werkplaats van zijn pa troon, doch vond deze gesloten. Hij dacht dat de heer P. nog sliep en ging een straatje om. De buren bemerkten eveneens dat de wagenmakerij gesloten bleef. Een onderzoek werd ingesteld, waaruit bleek dat het geheele huisgezin, bestaande uit man, vrouw en twee kin deren, bewusteloos op bed lag. De slaap kamer van de ouders stond vol kolen damp, terwijl in de slaapkamer van de kinderen, die door een deur gescheiden was van het vertrek, waarin zich de ko lendamp verspreidende haard bevond, minder kolendamp was binnengedrongen Geneeskundige hulp bracht de kinderen die vergiftigingsverschijnselen toonden, vrij spoedig tot bewustzijn. Vooral de toe stand van den man is ernstig. MISDADIG BRUIDSPAAR. Te Kötschenbroda in Duitschland, heeft een bruidspaar de moeder van de bruid met veronal vergiftigd, om na de bruiloft in het bezit van de woning te komen. Het paar had getracht door voor spiegeling van e'en gemeenschaupeb1 poging tot zelfmoord door gas, waardoor het moest verheelden, dat de moeder reeds was overleden, de justitie op een dwaalspoor te brengen. Het medisch on derzoek wees echter anders uit en de bruid en bruidegom zijn achter slot ge zet. DE ROLLEN VERWISSELD. Te Dessau doet zich het eigenaardige geval voor, dat een officier van justitie door een beschuldigde gerechtelijk ter verantwoording wordt geroepen. Woens dag moest de journalist Paul Seiferth zich verantwoorden wegens beleediging van het Anhaltsche staatsministerie. Hierbij liet de officier van justitie Bierman zich zoo beleedigend uit over den journalist, die in het eene proces werd vrijgespro ken en in het andere tot 600 Mark boete werd veroordeeld, dat directie en redactie van Seiferth's blad den officier hebben aangeklaagd wegens beleediging. PARFUM-DRINKERS. Te Senegal zag de regeering zich ge noodzaakt paal en perk te stellen aan het voortdurend toenemende drankmisbruik onder de Senegaleezen. Ten slotte is men overgegaan tot een aanzienlijke verhoo ging van het invoerrecht op sterkedrank met een alcohol-percentage van meer dan 23 pCt. Bij deze verhooging ie ook het invoer- reebt op parfums inbegrepen. Het bad MUMltJk dl aaadwht (atroUua, dit 8i- negal onbegrijpelijk groot* hoeveelheden parfum importeerde. Er werd een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat vele inboorlingen ver zot zijn op parfum, doch voor inwendig gebruik. Zij drinken bet zoet-geurende vocht als likeur en vergeten daarbij, dat goede parfums een alcoholgehalte heb ben van 70 a 90 pet., zoodat aan hel drinken er van groote gevaren verbon den zijn. De parfumindustrie, uiteraard begiftigd met een fijnen neus, had van dezen eigenaardigen smaak der inboor lingen kennis gekregen en leverde naar 'Senegal parfums met een flink alcohol gehalte en slechts weinig reukessence. Want daaraan blijken de Senegaleezen, in weerwil van hun sterke magen, toch de voorkeur te geven boven de parfums, die zoo erg zwpel geuren. Maar nu zijn ook de autoriteiten op de hoogte en hebben bepaald, dat par fums, die niet minstens 15 gram reuk essence per liter bevatten, aan een spe ciaal hoog invoerrecht onderworpen zijn. ERFENIS-PROCES. Voor de rechtbank te Hirschberg ie het proces begonen tegen prof, dr. Jose- phy, hoogleeraar aan de universiteit te Jena en d emnspecteur Ewald Knauer uit Leutbach in het district Glogau. Ze worden belicht van 't plegen van bedrug, Deze opzienbarende zaak heeft, naar men aan de N. R. Gt. echrijft, de volgende voorgeschiedenis: In het voorjaar van 1227 was een kere dr. Josephy, de eigenaar van een landgoed te Wederau in het district Bol- kenhain, met zijn vrouw en zijn dochter bij een ramp met de zweefspoor in de Fransche Alpen om het leven gekomen. Een felle strijd ontstond nu om de na latenschap van dr. Josephy, die verschei, dene millioenen naliet. In de eerste plaats diende te worden vastgesteld, wie van de drie slachtoffers het laatst in leven was geweest. Was het de man, dan waren zijn bloedverwanten de erfgena men, was het de vrouw, dan waren het haar bloedverwanten en was het de doch ter, dan moest de erfenis worden ver deeld onder de bloedverwanten van de twee echtgenooten. De geneesheeren vei moedden dat de dochter het laatst was overleden, daar ze doodgebloed was Door een minnelijke schikkig kwam in het najaar van 1928 een eind aan den strijd om de erfenis. Een jaar nadien vernamen de erfgenamen dat de overle dene op een hank nog een depoeito van ongeveer 60.000 mark had gehad, het welk door den inspecteur Ewald Knauer werd beheerd. Knauer wordt thans be ticht dit deposito geheim te hebben ge houden, teneinde het geld aan prof. dr. Joafcphy, een der erfgenamen, te kunnen uitkeeren. Knauer heeft dit ook tijdens het voorloopig onderzoek bekend. Prof. dr. Josephy beweert echter niets van deze aangelegenheid te weten. DE DUMPINGSPOLITIEK VAN f RUSLAND. De vroegere Fransche president Poin- oaxé heeft een voorrede geschreven voor het boek „Het bolsjewisme" van graaf Kokoftsof. Poincaré besluit aldus: „De dumping, die de Sowjets op alle we reldmarkten uitoefenen, zal niemand sparen. Sowjet-Rusland verheelt vol strekt niet, dat het voornemens is bij alle volken de geschillen aan te wak keren, die een uitvloeisel zijn van de oeoononrische CTisis en die het hun on mogelijk zullen maken zich te besoher- men tegen de gevaren die hen bedrei gen. Het is daarom hoog tijd, dat deze volken zioh vereenigen en aaneensluiten' ten einde tegen de agressieve bar- baarschheid van de Sowjets de vreed zame verdediging van de beschaving te plaatsen." AMERIKA WIJST VREEMDE ZEE LIEDEN UIT. De Ainerikaansche Minister van Ar beid heeft de noodige stappen gedaan om de ongeveer 100000 zeelieden van vreemde natlönaliteit, die in Amerikaan- sche havens hun schip hadden verlaten en in de Ver. Staten arbeid gezocht en gevonden hadden, het land te laten uit zetten. Volgens een beslissing van het Opper ste Gerechtshof zou een dergelijke maat regel niet in strijd zijn met de wettelijke bepalingen. NOOD IN MEXICO. Eenige Mexicaansche arbeiders, die naar hun vad.erland terugkeerden uit de Ver. Staten wegens de daar heerschende malaise, bevinden zich in de grootste el lende. Velen kwamen van honger om; de menschen probeeren zelfs zich met gras te voeden. EEN GOEDE ARRESTATIE. De politie te Keulen is erin geslaagd in een restaurant op het Domplein een lang gezocht misdadiger uit Hamburg te arresteeren. Het is de zeeman Adolf Schacht, die op 8 Maart te Altono met 3 medeplichtigen een banklooper heeft beroofd^ waarbij de aanvallers 16.000 Mark buitmaakten. Schacht was door zijn arrestatie zoo verrast, dat hij niet aan tegenweer dacht. Men vond bij hem een bedrag van 540 Mark en een revol ver met een 20-tal scherpe patronen. SCHOLIER PLEEGT ZELFMOORD. Een 15 jarige leerling van een middel bare school te Mülheim in Duitschland waa van school weggebleven. Hij geloofde dat zijn verzuim niet zou worden opge merkt, daar een aantal katholieke leer lingen vrij-af had gekregen om deel te nemen aan een begrafenis. Ongelukk ger- wijze ontmoette hij op straat zijn leeraar, die hem beval, zich onmiddellijk bij den rector te melden. Uit angst voor straf en vreezende, niet naar een hoovere klasse te worden verhoogd, verkocht de jongen zijn schoolboeken en schafte zich voor he geld een revolver aan, waarmede hij zich een kogel door hit hoofd «ehoot, Hij wai op iltg dood. Weerbericht. Naar wmjjmeeainf in den morgen van 80 Maart. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; iets zachter. Waterstand: Opgave van 30 Maart, v.m. 8 uur: Keulen 3.70 val 0.09 M. Lek 1.54 val 008 M. Vaartache Rijn 0.48 val 0.02 M. Maastricht (Borgharen), 28 Maart, 41.86; val 0.08 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 44 graden Fahrenheit. Maandag 90 Maart, Eerste Kwar tier. Op n.m. 1.41; onder v.m. 4.49. SNEEUWSTORM IN DE VER. STATEN Een voorjaarssneeuwstorm heeft de staten ten Westen van Chicago, vanaf de Rockey Mountains tot Panhandle, in Texas en tct in Midden-Illinois met een wit kleed bedekt. Op vele plaatsen is het ver keer verbroken en de storm, die uit het Noord-Oosten komt en zich ook in de vallei van de Mississippi doet gevoelen, heeft op vele plaatsen groote schade aan-, gericht. DE RUSSISCHE DUMPING. Geen maatregelen in Zwitser land. In den Zwitserschen Nationalen Raad werd van liberaal-conservatieve zijd* een interpellatie gehouden over de Russische dumping en werd de regeering gevraagd welke maatregelen zij hiertegen dacht te nemen. Het lid van den Bondsraad Schulthess, die aan het hoofd staat van het departement voor economische zaken antwoordde dat, wat de voornaamste import-artikelen betreft, de Russische invoer slechts een zeer gering percentage van den totalen Zwitserschen invoer vormde. Door de lage prijzen van deze waren ondervond de Zwitsersche produc tie geen enkel nadeel. Maatregelen denkt de Zwitsersche regeering dan ook niet te nemen. GROOTE BRAND IN BRITSCH-INDIE. Duizend menschen dakloos. Een terrein van ruim anderhalve hec tare met huizen en winkels te Pakakkoe, aan de Irawaddyrivier, is door een brand vernield. Meer dan duizend personen zijn dakloos. De aangerichte schade wordt op 3H millioen gulden geschat. SPORTIEF MILLIGNNAIR. De millionnair dl sportsman William B. Leeds, heeft zich laten inschrijven als lid der bemannig van dtf „Nautilus", de onderzeeboot, die een tocht naar de Noord pool zal maknn. Of hij de reis zal kunnen meemaken, moet nog worden uitgemaakt, door een geneeskundig onderzoek. EEN SCHRIKBAREND RAPPORT. Blijkens een officieel rapport zijn in 19Ö0 in Shanghai op straat meer dan 36 (XX) lijken en lijkjes gevonden Daar onder waren ook 84.000 lijkjes van zui gelingen. Het blijkt wel, dat in China een mtn- schenleven niet zwaar telt. DE GESTOLEN RIJKSGRONDWET. BIJ een schilder teruggevonden. Men zal zich herinneren dat in October j.l. uit de archieven van den Duitschen Rijksdag een aantal i waardevolle docu menten en boeken bleken te zijn verdwe nen, w.o. een aantal platenboeken, poli tieke caricaturen uit de jaren 1848 49 en als voornaamste stuk de origineele oor konde der Duitsche rijksgrondwet van 23 Maart 1840. Een nauwkeurig onderzoek, leverde aanvankelijk geen spoor op van de verdwenen documenten en boeken. Nu heeft de politie, nadat ze weken lang z'n gangen had gadegeslagen, een 39-jarig schilder, Walther Wohlgemuth geheeten, gearresteerd. In een geheime schuilplaats vonden de beambten de oor konde der rijksgrondwet, d.e Wohlgemuth voornemens was, over enkele dagen aan een buitenlander te verkoopen. Bij zijn verhoor ontkende hij. bij dén diefstal der documenten betrokken te zijn geweest. Hij vertelde een ongeloofwaar dig verhaal vol tegenstrijdigheden en on waarschijnlijkheden. Toen men hem hier op opmerkzaam maakte, verklaarde hij dat hij zijn eerewoord had gegeven, niets en niemand te zullen verraden. IN HET IJS BEKNELD. Engelsch schip gezonken. In de Golf van Riga is het 200 ton groote Engelaohe vraohtsohip Arniston, dat met een oonvooi onder zeer moeilijke omstandigheden door een ijsbreker naar de Oostzee gebracht werd, in het ijs be kneld, waarbij de wanden van het schip werden ingedrukt. Na 24 uur ie het «chip gezonken. Dl bemanning ran 88 koppen ii door dn UrMmv gered. «krste blad. NUUWtBtAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, gcfWoTtfruveneefie CbUrlM. m*nmxM so maart iayt Ook de andsre schepen van hst con- yooi Bevinden zioh in kritieke poeitie. Het Duitsche stoomeahip Novex ia aan het row beschadigd. Een Letlandsch gohip heeft een groot lek. Dene schepen aijn door den ijebraker op sleeptouw ge- EEN CHINEESCH SCHIP VERGAAN. 21 man aan boord. Een Chineesch stoomschip, dat op 18 Maart met 21 man equipage uit Alexan- drow (Saohaiin) was vertrokken, ia in een typhoon geraakt en vergaan. Verscheiden leden der bemanning zijn door opvarenden van Japansche schepen dood aangetroffen. Het verongelukte schip had geen radio aan boord en was derhalve niet in staat noodseinen te ge ven. NEDERLAND WINT VAN BELG IE MET 3—2. Een verdiende zege. Na reeds langen tijd geregeld door de Belgen te zijn geslagen, heeft Zondag Nederland weer eens een overwinning bevochten. Een met zorg samengestelde Oranjeploeg heeft In het Amsterdamsche Stadion de „roode duivela" met 3—2 ge slagen. De elftallen waren als volgt samenge- N«Ierland: Van der Meulen (doel), Van Run, Van Kol (achter); Paauwe, Andriesen, Van Heel (midden); Adam, Tap, Lagendaal, Formenoy en Van Nel len (voor). Belgie: Bad jou (doel); Nouwens en Hooydonckx (achter), Verboyen, Helle mans, Moesohal (midden); Versyp, Voorhof, Gapelle, Secretin, Ledent'(voor). Nederland won den toss en de Belgen moesten dientengevolge tegen een hin derlijk zonnetje inspelen. In den aanvang was het spel wat onze ker, doch uit het zenuwachtig heen en weer getrap ontwikkelden zich tooh en kele goede aanvallen der Hollanders, vooral van den rechtervleugel. Na nog geen 5 minuten scheerde een keihard Bchot van Tap den Belgischen doellat en dat gaf den duizenden Oranje-supporters h Toen de beide ploegen wat .ingespeeld geraakten, bleek het Oranje-team eemg overwicht op de Belgen uit te oefenen. Eenigen tijd bleef dat zoo, maar meer en meer wisten de Belgen hun spel te ver sterken en zoo leverde de eerete helft van den wedstrijd tal van spannende mo menten op. Negen minuten voor het ein de van de eerete keilt, kreeg Van Nel len op den linkervleugel den bal toege speeld. Het opbrengen was een kweetie van een ©ogenblik. Lagendaal ving den voorzet op, loste een hard sohot «n de Belgische doelverdediger voelde het leder tusschen de handen door in het net ver dwijnen. De laatste minuten voor de rust werd het nu een buitengewoon spannende strijd. Alle zenuwen waren tot het uiterste gespannen. Nadat Van der Meulen ons doel een paar malen op meesterlijke wijze voor een doorboring had bewaard, zag Formenoy zijn kans schoon. Hij onderschepte vaardig een weggewerkten bal en wist nog met een onverwacht sohot Badjou ten tweedon male te verrassen. Met een mooi en voorstand begon Hol land dus de tweede helft. Maar de Bel gen waren nu onweerstaanbaar. Nadat Van der Meulen reeds een paar maal de laatste redding voor ons doel had ge bracht, deed plotseling Versyp een schot, zoo hard en zoo volkomen buiten zijn bereik, dat onze doelman maohteloos stond (2—1). Na een kwartier spelen deed zich een betreurenswaardig ongeval voor. For menoy kreeg een trap, die hem een been breuk bezorgde. Hij werd het veld uit gedragen en opgevolgd door Van der Heijden. Lagendaal heeft ten slotte voor het derde doelpunt gezorgd. Een bal, hem door Tap toegespeeld, hield hij even bij zioh, om dan met een onhoudbaren kogel Badjou te passeeren. De stand 3—1 was nog niet zoodanig, dat de Belgen den moed behoefden te ver liezen. Zij vormden ten slotte een over wicht op de Oranjeploeg, zoodat de ver dediging het nog een poosje zwaar te verantwoorden kreeg.' Een kwartier voor hot einde besloot Voorhof een Belgischen aanval met een g<oed schol, dat den stand op 8—2 bracht. Het laatste kwartier was er een van angstige spanning voor de Nederland- sohe supporters, doch de drnk, dien de Belgen nu op ons doel uitoefenden, leid de niet meer tot doelpunten. Ameide. Het eerste elftal van Rohda dat gisteren een thuiswedstrijd had tegen W.D.O. II van Utrecht, kon het niet ver der dan een gelijk spel 1—1 brengen. Het tweede elftal van Rohda kwam met een 41 overwinning op Juthpaas III naar huis. Door het schiohlig werden van het paard, is de 20-jarige landarbeider H. P. van Zetten, uit Zegwaart, onder een m&aimachine terechtgekomen. Hij is aan de gevolgen overleden. De heer L. Jacobi, die de vorige woek op Nederlandach grondgebied te Dinxperlo doro de Duitsche politie werd gearresteerd,ie Vrijdag op vrije voeten gesteld. Een 7-ja^ig zoontje van den land bouwer H. Koekoek te Hollandscheveld, is dicht bij het huis te water geraakt en verdronken. Men vond zijn bal in het water drijven. Te Eineind bij Eindhoven, is bij het rooien van boomen een pot te voorschijn gekomen met circa 700 gulden aan zil vergeld en eenige papieren van waarde. Vermoedelijk is deze schat bij het uitbre ken van den oorlog in den grond ge-, fitopt. Nabij de Engelsche kust is een En gelsch militair vliegtuig in het Kanaal gestort. De beide inzittende vliegers von den den dood in de golven. Sedert het begin van het jaar zijn thans in totaal 31 Engelsche militaire vliegers om het leven gekomen. Zaterdagmorgen vroeg is in de Ita- liaansche provincie Ferrara een aard schok van verscheiden seconden waarge nomen. De bevolking werd door een pa niek bevangen. Er zijn alleen enkele oude huizen en eenige sohoorsteenen inge- St°^' Te Ludenscheid (Westfalen) zijn bij vechtpartijen tusschen nationaal-sooialis- ten en communisten twintig personen zoo ernstig verwond, dat zij naar het zie kenhuis moesten worden overgebracht. Zaterdagavond 11 uur is de Graf Zeppelin van Friedrichshafen naar Hongarije vertrokken. Kapitein Lehmann is commandant. Er zijn 14 passagiers aan boord. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Donderdag 2 April, n.m. 2.30 uur, Ds. H. Ewold, ran Raams- donk. Huwelijksinzegening. LANGERAK. Inplaats van Goeden Vrijdag, hoopt a.s. Donderdag 2 April, s avonds 7 uur, voor te gaan de heer J. Kar», Godsdienst-Onderwijzer te Brand- wijk. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Dnderdag 2 April, n.m. 2 uur, Da. J. EhWaajr, van Leerdam. Huwelijksinzegening. GHR. GEREF. KERK. NIBUWPOORT. Donderdag 2 April, avonds 6.30 uur, De. J. A. Riekel, vaa Sliedrecht. PAPENDRECHT. Donderdag 2 April, 's avonds 1.30 uur, Ds. J. W. van Ree, van Barendreoht. Een Opmerker te Ouderkerk a.d. IJssel. Uw ingezonden stuk kan allen geplaatst worden, wanneer u het met uw vollen naam onderteekent. SGHELLUINEN. Maart. Geboren: Huibert, z. van G. Duijzeren M. van den Dool.- Peter, z. van L. Kootstra en W. G. van der Giessen. Willempje, d. van J. Kruis en A. G. Bas- sa. Antje, d. van D. C. C. Schouten en M. de Kreij. Getrouwd: G. F. de Kuijper en E. de Heer (te Lexmond). K Tromp (te Hardinxveld) en E. P. Gelderblom. IJSSELSTEIN. Maart. Geboren: 'Jacob, z. van W. A. van Doorn en J. de Kuijer. Cornelia, z. van T. van Dijk en W. Laur. Overleden: P. van Vliet, oud 74 j. T. Kemp, oud 76 j., echtgenoot van G. van Montfoort. E. Schalkwijk, oud 71 j. G. M. A. de Haas, oud 75 j., we duwnaar van M. van Miltenburg. H. van Geelen, oud 72 j., echtgenoot van H. Korst. AMSTERDAM, Maart (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 434 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kwal. 96'105, 2e kwal. 82—97, 8e kwal. 70^-80, mindere eoorten BO SS per K.G. «lachtgewicht; 161 vette kal veren, 2e kwal. 80—92, 3e kwal. 70-82 per K.G. levend gewicht; 157 nnchtere kalveren f 7—13 per stuk; 23 schapen f 34—38 per stuk; 780 varkens, vleesoh- varkens, wegende van 90-110 K.G., 51 —52, zware varkens 49—50, vette var kens 48—49, 121 paarden f 80—180 per GORINCHEM, 30 Maart. (Telefonisch) Veemarkt van heden. Aangevoerd 421 runderen, IS nuohUre kalveren, SI var ken., 791 biggen, 224 ovrrloopera Frijnen: Zrwejre kelfkoeien 1 300—875, melkkoeien f 276—850, guiste vaareen f 150—aOO, pinken f 80—160, stieren f 100—200, vaarkoeien f 200—280, nuob- tern fokkalveren f 16—18, idem export f 10—13, drachtige varkens 1 80-110, natte zeugen f 60-70, overloopors f 20 —35, biggen f 10ilB. Handel matig. Eieren f 4—4.50 per 100 stuks OUDEWATER, 30 Maart. (Telefontsoh) Kaasmarkt va^ heden. Aanvoer lO par tijen, 855 stuks, wegende 4275 K13. Prijs le eoort met rtjksmsrk f 38—35, 2e sobrt met rijksmerk f 30—32. Hendel '"ROTTERDAM, 30 Maart (Draadloos). Heden waren de prijzen der aardappels® als volgt: Brielsohe kralen f 5.5—6.25, Zeeuwsche blauwe f 6—6.75, Zeeuwsche eigenheimers f 4.75-6.40, Zeeuwsche bonte f 6—6.75, Zeeuwsche bravo s '5.75 —6 25; Friesohe eigenheimers f 5.20— 5 50, Red Star f 5.25—6, Malta's 15—10 cent per K.G.; Eelgenheimers drielingen f 3.50—4.30. ROTTERDAM, 80 Maart (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 405 vette runderen, 347 vette kalveren, 123 schapen of lammeren, 1333 varkens. Prijzen per half K.G.: Koeien 50, 40—42H, 27 X—884; ossen 46—48, 30 41, 36 cent; kalveren 8085, 6570, 47!^52*4-; schapen f 40—55 en f 20— 26 per stuk; varkens 21—20i, 20 cent. Overzicht: Koeien en ossen stroeve handel, prijzen le kwal. iets hooger, 2e en 3e kwal vrijwel gelijk; ossen tamelijke handel, ongeveer zelfde prijzen; vette kalveren trage handel, prijzen le kwal. iets stijver; 2e en 3e kwal. vrijwel geluk; schapen en lammeren slechte handel, zelfde prijzen, welke zeer moeilijk wer den bedongen; varken^ tamelijke 'han del, zelfde prijzen. UTRECHT, 28 Maart. Aan de veemarkt alher waren Zatsrdag aangevoerd 3910 stuks vee. StieTen §2—42 cent; slacht- koeien 41-49, 37-40, en 84-36 cenf per half K.G.; kulfvaarzen f 1.80—260, pinken f 70—1W, melkkoeien f 250— 360, kalfkoeien f 270-880, varekoeien f 200—300, nuohtere kalveren f 611, magere varkens f 21—41, schrammsn f 12—2, biggen f 7—12, magere echs^ pen f 25—38, allee per stuk. GROOT-AMMERS, 28 Maart. Aan de Kaasmarkt alhier waren Zaterdag aan gevoerd 15 partijen, met te zamen 530 Bt. kazen, wegende 3710 K.G. Prijs met Rijksmerk le soort f 32.50-34.50, idem 2e soort f 30—32. Handel matig. Getrouwd P. A. Bol iz, en W. Bongar* Hd. die, mede namens wederzljdsche Familie, hun harlelljken dank betui gen voor de vele blijken van belang stelling bij hun Huwelijk onder vonden. Lekkerkerk, 28 Maart 1931- Hiermede vervullen wij den treutigen plicht U kennis te geven dat heden na een lang durige ziekte, zacht en kalm is overleden ons geliefd Zoontje en Broertje in den jeugdigen leeftijd van ruim 16 jaar. De diepbedroefden, I. STOUT. A M. STOUT-Timmer. JOHANNA.. Bergambacht, 28 Maart 1931. Heden overleed, na een langdurige ziekte, mijn trouwe Vriend in den bloeienden leeftijd van 16 jaar. H. M. SLINOERLAND. Bergambacht, 28 Maart 1931. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, door een noodlottig ongeluk ons innig geliefd zoontje in den aanvalligen leeftijd van 3 jaar en 2 maanden. T. SCHOUTEN. M. SCHOUTEN- Roeleveld. Krimpen a.d. IJssel, 29 Maart 1931. Het Bestuur van den Polder OUKOOP roept sollicitanten op naar de vacante betrekking van een vsn voornoemden PBlder. Aanbiedingen worden Ingewsch! lol 10 April bij den Voorzilter O KOK le Oukoop bij Reeuwljk, die tevens Inlichtingen verslrekl. Aangeboden i Een net of Zit Slaapkamer rm-t Pension. Op nette stand, frissche woning. Br. onder no. 3040, bur. v.d. blad. Psychometrisle voor ziekte Werkt op portret en Kleedingstuk SPREEKUUR 2-8 te Ouderkerk a.d. IJssel Zich te vervoegen bij D. Dt |ONQ Qz Bovenberg, Bergambacht. Er biedt zioh aan een P.O., klein gezin, goed kunnende melken en rijden en alle andere boerenwerk, voor direct. Huis moet beschikbaar zijn. Van getuigschrift voorzien. Brieven onder no. 3030, bureau van dit blad. Gevraagd tegen Mei, wegens huwelijk der tegenwoordige voor dag en nacht. Adres: Van Swietenstraat 22,Oouda Mevrouw OEERLINO, Oasfabriek. Schoonhoven, VRAAGT Aanmelden tusschen 5-7 uur 'sjsv Te koop: I. g. als nieuw, v.IjO kuikens Bij A. BOS Az., Zuideinde Zevenhuizen. op Vrijdag 10 April 1931, des v.m. 11 uur, van een Koek' en Bankel- tabriek mei Woonhuis voor rekening van den Heer Corns, von de Werke le Lekkerkerk In het Calé van den Heer C. VAN DER WOUDEN aldaar (in massa en In perceelen). Bestek en Teekening (en Inlichtingen) te verkrijgen a I 5 per stel (restitutie f 2) bij den Bouwkundige JOOST OC VRIES tl Lekkerkeik- Schoolbouw Capelle a.d. IJssel. M. VAN STAVEREN, Nijverheid straat 391, Capelle a d. IJssel. P. G., leeftijd liefst niet beneden 40 jaar. Brieven, Letter V, POSTKANTOOR Gouderak. To koop: met HOOIBERO, KOEST AL, VARKENSSCHUREN, enz. Te bevragen bij: C. A. VERSTOEP Kanaaldijk 55 C, Moordrecht. \v. v naven want kwaliteit, afwerking en coup. xljn kioour dan Wii ooit hadden kunn.n droom.n. Dm laa, orllzen, d. hooa.r» waarde, dl. U nu voor eiken gulden Wiat komïn vaart uil hef f.11, dal de grond.taff.npr^.n zijn gedaald en de algemeen, onkosten veel lager xijn geworden. Uil onze schitterende collectie blouses, japonnen, """'jL'rtS en tl zl nag een extra blouse of een extra hoed erbij f. nemen. Ons personeel ral xljn ulfersle besl doen om al Uw w.n- schen direct lol werkelijkheid Ie moken. Als ge morgen uilgaal, denk er dan aam ROTTERDAM Hoogstraat 947 AMSTERDAM VWCHT hlsewsxitjk Ui AM* Oed. Gnebt M DEN HAAG Alléén Modohuia Hofwog O LEEUWARDEN NIJMEGEN Q*f K»W»M »M« X IWtMtseet M MtXCmLUSTMf Wilt ai) U wetr frisch en flink voelen en Uw eetlust herkrijgen? Ge- a brutk dan Foster'» Mug- P pillen, het Ideale /tj laxeermiddel. /rjè f 0.65 per flacon. Met April gevraagd: Een beslist best melken, liefst onder de 20 jaar, Adres H. V E R K A I K, Ouderkerk a.d. IJssel. Thans adres Streefkerk. ingevolge Art. 22 der Keur. HET BESTUUR van den maakt bekend, dat op Zaterdag 4 April 1931, SCHOUW zal worden gedreven over de SPOREN en SLENKEN der WEGEN, en verzotkt aan Schouwplichtlgen het giind, dat in de graskanten langs de wegen is terecht gekomen, zooveel mogelijk in het paarden" spoor te willen werpen. Het Bestuur, M. VERDOOLD Czn., Voorz. H A. SCHIPPER Hzn Secr. Het op 28 Maart j 1. door Notaris te Ouderkerk a.d. IJssel geveilde Ingarlcht tot Woonhuis, Broodbakkerij, Winkel en Noodslachtplaats met Sebuur en Erf, onder de gemeente toebehoorende aan den Heer F. MAASKANT aldaar, is in bod gebracht op f 62OO DE AFSLAB blijft bepaald op Zilerdag 4 April 1931. dts 'amoigenslO uur In het Koffie- hm. van den Heer C.M .WESSELO te Krimpen aan den IJaael.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2