Nieuwe Avonturen van ==R 0 B Wat geeft de Radio? Gemeenteraden Rechtszaken Ingezonden Stukken Burgerlijke Stand. TWEEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUTD-HOIXAND EN UTRECHT. Schoonhoveneehe Courent WOE itol I Aerll. Hilversum. A.VJLO. 8—9.50 Gramofoon; 10—10.15 Morgenwijding; 10.*)—12 Qanoert door hot A.Vil.O.-Kwintet; 122 Gramofoon; 2.30—3 Soliaten- Goncert (Zang en Piano), 33.30 Gra- mof oon, 3.30—4 Zangvoordrach t4 6 Voor do Zieken; 56.30 Gavarieerd Loetafoon-programma; 6.307 Con cert door het Ümiroep-Orkeet; 77.30 Radio Volksuniversiteit; 7.30—8 Sport- praatje; 8 uur Gramofoon; 8.1610.16 Aansluiting aan het" Concertgebouw te Amsterdam; 10.1610.30 Nieuwsbe richten; 10.30—1.1.16 Concert door Ko- raca Lajos en zijn Orkest; 11.1612 Gramofoon. Huizen. K.R.O. O-0.3O Concert; N.GJLV. 10—10.30 Zang door het N.G.R..V-Dar meskoor; 10.30—11 Korte Ziekendienat; K.R.O. 11—11.30 Gramofoon; 11.30— 12 Godsdienstig halfuurtje; 12.16—1.46 Concert door het K.R.0.-Trio; 1.452 Gramofoon; N.CH.V. 2—2.15 Gramo foon; 2.163.16 Cursus fraaie hand werken; 3.163.45 Vrouwenhalfuurtje; 4—6 Ziekenuurtje; 6—5.46 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 6.46 6.30 Concert (Zang en Piano); 6.30 6.45 Cursus Knippen en Stofvaraieren; 0.46—7 Gramofoon; 77.30 Vragen- halfuurtje; 8>10 Concert Luth. Kin derkoor „Een Vaste Burg"; in de pau ze de heer H. Amelink over: „De inter nationale positie van de Chris telijk- Sociale Arbeidersbeweging"; 1010.10 Persberichten; 10.10—1180 Gramo foon. Vrijdag 10 April. Hilversum. V.AH.A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10—10.15 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.16 uur Voordacht door Jo Sternheim; 10.30 uur Voor de zieken; 11.30 uur Gramofoon; A.V.R.O. 122 Concert door 'het Omroep-Orkeat21 2.30 Lening; 2.30—8 Gramofoon; 8—4 Kovacs Lajoe en zijn Orkest; V.A.R.A. 4 uur Orgelspal, 4.30 uur Na School tijd; 6.15 uur Aooordeon-musiek en Gramofoon; 6 uur Concert door het V.A.R.A.-Oriuwt; 8.50 uur Actueel alr lerlei uit de Arbeidersbeweging; 7.05 uur Vervolg Concert; V.P.R.O. 8 uur Catechisatie; 8.30 uur Concert; 9 uur Cursus. Spreekster Mevrouw Jeanne ScfyaikWilling; 930 uur Concert; 10 uur Persberichten; 10.16 uur Serie fragmenten en verhalen; 10.46 uur Concert; V.AH.A. 11 uur Gramofoon. Huizen. K.R.O. 8—0.15 Concert; 10— 11.30 Gramofoon; 11.30—12 Halfuur tje voor zieken en ouden van dagen; 12.151.45 Concert door het K.R.O.- Kwintet; 1.46—2 Gramofoon; 2—6 Po pulair Concert door het K.R.O.-Salon- Orkest; 6—6.46 Gramofoon; 5.466 De heer Max K. Gerisch over: Badplaat sen; 6—6.46 Gramofoon; 0.45—7.15 Cursus En gelach; 7.16—7.46 Spreker: De heer P. H Ca.llé, directeur van het K.NM.I.; 8—8.30 Gramofoon; 8.15— 11 Aansluiting met de Stadsgehoorzaal te Leidien; 905-40 Nieuwsberichten en Gramofoon; 10-^10.45 Vervolg aan sluiting Leiden; 10.46—12 Gramofoon. f— wijkgebouw f 5338, samen f 8421.60, bar tig saldo f 1418.33. De heer Van Brenk- bracht namens de oamrmsaie tot het nazien der rekening den penningmeester dank voor diens ac curale beheer. Daarna bracht de secretaris zijn jaar verslag uit. Ook daarin werd herinnerd aan den bazar, georganiseerd om de kas. denniate te stijven, dat men een eigen wijkgebouw kon oprichten. Het schitte rend succes van den bazar was in de eer ste plaats te danken aan de inwoners van Grooti-Ammera en Opperatok, maar vooral ook aan het uitgebreide dameecomité met zijn ijverig bestuur en de buitengewone hulp van pl.m. 50 jongere krachten tij dens den bazar, die duurde van 18 Juli— 19 JuK De bruto-ontvangwten waren f 6466.80 en de nettoouAvangstén f 5604.47. Na dit succes ward van de gemeente aangekocht 288 vierk. M. grond a f 4.26. De vereeni- ging kreeg van de gemeente f 350 geresti tueerd. Aangezien f 9000 voor den bouw vereisoht werd, «loot het bestuur een loe ring onder hypothecair verband van f 3000 bij de Onderlinge Brandaasuxantie a 3è pCt. Het wijkgebouw voldoet aan alle vereischten. een woord van dank werd gebracht aan- den architect, den heqr M. van As. Daarna bracht de afgevaardigde naar de algemeene vergadering een keurig verslag uit. De wijkzuster Week te hebben afge legd 1208 ziekenbezoeken en 460 T.B.C. bezoeken. Daarna werd eenige oogenblih|Jpg»: pauisperd en aan de aanwezige lealn een gratis-consumptie aangeboden. Na de pauze werd besproken de hoog te wm-he handel i ng en werden de koeten op advies van Dr. 'Flohil voorloopig vastge steld op f 0.25 per bestraling voor de le den. Daarna «loot de voorzitter de gezellig» vergadering. Glesssn-Oudekerk. TerWiJ een groen- tenhandelaar uit Hardtyxveld hier Vrij dagmiddag aan hot venten was, brak een der wielen van zijn wagen doormidden. Hij was genoodzaakt, om eeret een an deren wagen te gaan halen, alvorens hij zijn reis vervolgen kon. Glessendam. De heer A. Renner is be noemd tot onderwijzer aan de School met en Bijbel te Aalsmeer. Tot tijdelijk A^ofd der Openbar» Lage re Schopl, •pens overlijden van den heer J. de Groot, ie benoemd de heer Middag te Nederhoret den Berg. Hoornaar. Voor het seizoen 1931— 1932 zijn ia deze gemeente aangevraagd 8 poot* «n 7 kleine tisobakten. B. en W. hebben den datum der verkiezing toot leden vaa den Gemeente raad bepaald op 16 Juni, Schoorsteenbrand. Hoornaar. Donderdagmorgen ontstond bij den heer K. op het dorp een schoor steenbrand. Door zout en water ia den schoorsteen te werpen, voorkwam men erger. Langerak. Gevonden een paarden- hoofdstel met koperen beslag. Inlichtin gen bij den gemeente-veld wachter. Lexmond. Bij het correspondentschap der arbeidsbemiddeling zijn 6 werkloozen ingeschreven, n.l. 1 bouwkundig opzich ter, 2 mandenmakers en 3 grondwerkers. Het Groene Kruis. Lexmond. Donderdagavond vergaderde de afdeehng vaa het Groene Kruis in car- fé Van Luijt De voorzitter, de heer J. Pot, burge meester, opende de bijeenkomst met een woord van welkom en een aansporing om ook in eigen kring te trachten leden te winnen. Daarop volgden de notulen en de jaar verslagen van secretaris en penningmees ter, welke alle goedgekeurd werden. Bij acclamatie werden daarna als be stuursleden herkozen de heeren J. Pot en Dr. P. Bon. De Laatste was verhinderd aanwezig te zijn, waardoor zijn lezing van de agenda moest vervallen. Bij de rondvraag informeerde de heer G. J. de Vaal naar de mogelijkheid, ge zien de gunstige financieels toestand der vereenigdng, oan naast het uitleen en van materiaal, zieken, die daarvoor in aan merking komen, ook geldelijke ondersteu ning te doen genieten. De voorzitter zed, dat dit zonder statu tenwijziging niet kón, doch zegde een on derzoek toe. Het te verloten kistje sigaren viel ten deel aan den heer D. van Kekem. Nleuwpoort De Staatk. Geref. Partij zal bij de komende gemeenteraadsverkie zingen met een eigen lijst uitkomen. Zij luidt als volgt: 1. T. Schippers; 2. Hen drik Rietveld; 3. P. Baardwijk. De A.-R. lijst zal als volgt pijn sa mengesteld: 1. T. van 't Hoog; 2. R. Ver meulen; 3. G. van den Bosch; 4. G.' Donk; \J 5. J. van den Berg; 6. A. Baardwijk; 7. W. H. mn Vliet; 8. J. van Middelkoop; 9. M. den Hoed; 10. C. Rozendaal; 11. G. den Hoed; 12. Jan Maasland. Aan de viej* groepen, die dus met eigen candidaten zullen uitkomen, n.l. Ge meentebelang, lijst H. Ouwerkerk, Staatk. Geref. Staatspartij en A.-R., zal nog een nieuwe partij, n.l. „Aller belang" worden toegevoegd. No. 1 van deze lijst zal zijn de heer G. Slob Jr. De verdere samen stelling van die lijst de nog niet bekend. Coop. Boerenleenbank. Papendrecht. Onder voorzitterschap van den heer Joh. H. Kohier hield de Goop. Boerenleenbank in het vergaderlo kaal van den heer H. van den Heuvel haar 26e jaarvergadering. Aanwezig wa ren 46 leden. In zijn openingswoord her innerde de heer Kohier de aanwezigen er aan dat'het 5 Juli 1930 25 jaar ge« leden was, dat het bestuur en de Raad van toezicht hun eerste vergadering hiel den. Van de 9 leden van deze college's zijn de heeren O. Hello, Jac. Veth, M. van der Kevie en I. Verheul nog in functie, terwijl de heeren Adr. Besemer, Arie de Borst, J. H. van der Heiden en D. de Heer overleden zijn. Dankbaar herdacat spreker het schitterende werk, hetwelk deze bestuursleden met den heer H'. Vink, die door vertrek bedanken moest, in het belang van de bank hebben gedaan. Na deze lezing der notulen volgde de aanbieding van rekening en balans over 1930. D^ rekening bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 750469,66, de baltins sluit met een bedrag van f 503745,89. Over 1930 is een winst ge maakt van f 3837,07. De commissie tot het nazien van deze rekening en balans adviseerde beide goed te keuren, hetwelk gebeurde. Aan haar advies had de commissie het voorstel toegevoegd om aan den heer G. Besemer, kassier der bank, f 200 ca larisverhooging te geven, ingaande 1 Jan 1930, zulks op grond van de accurate wijze waarop hij zijn taak vervult en de vele werkzaamheden naast de groote ver antwoordelijkheid. Aangezien dit echter niet tot de werkzaamheden der leden vergadering behoort, kon de voorzitter dit voorstel niet in l>ehandp!;>" brengen, doch hij zal den wenschder commissie overbrengen in de vergaderir van be stuur en raad van toezicht. Besloten werd de winst ad f 3637,07 over te brengen in het reservefonds dat daarmee stijgt tot f 19207,74. Het volgende ontleenen we «aan het jaarverslag over 1930. Op 31 December bedroeg het aantal leden der Bank 191 15 nieuwe leden traden toe, 5 overleden of vertrokken, po°dat op 31 December 1990 de stand van het ledental 201 be droeg. De Spaarbank gaf 56 nieuwe boek jes uit, terwijl er 13 vervielen. Op 31 December 1930 waren er 425 spaarders met een totaal tegoed van f 429.597.42 Het aantal rekeningcouranthouders ver meerderde met 7. 17 voorschotten werden verleend tót een bedrag van f 49.405. Af gelost werd f 47634. Aan voorschotten stond f,1681153 uit. De heeren Joh. II. Köhler en Jac. Veth Jz. werden bij de periodieke verkiezingen met overgroote meerderheid resp. als be stuurslid eta lid» van den raad van toe zicht herkozen Met het verloten van een 6-tal kistjes sigaren en het gebruiken van eenige versnaperingen besloot men de geanimeerde vergadering. Coop. Boerenleenbank. Stolwijk. Aan bet verslag van den kas sier der bank over het vijf en-twintigste boekjaar, ontleenen wij de volgende ba lansen, die een beeld geven van de y»r- Irooting van den ornaat: Ontvangsten: 1006 1080 Spaargeldenf 28261,40 f 245422,10 Terugbet. Voorech. f 2600.f 52225,— Rek. Crtf 8606.— 1841071,80 Uitgaven: 1906 1980 Terug bet. Spgld. 1 1730.— 1223236,84 Gegeven Voorsch. f 6300.f 40026. ïïitg. in Rok. Crt. f20984.72 f 378679,95 Verlies 1906 f 119,10 Winst 1930 f2010,98 Aantal boekjes 1906 (39) 1930 (ruim 800) Aantal leden 1900. (14) 1931 (235). De kassier schrijft verder om.: Bijna alle boerenleenbanken hebben .een groote ontwikkeling gekregen, waaruit de gevolgtrekking is te maken dat zij in een behoefte hebben voorzien, zoowel voor de geldbeleggers als voor de geld- nemers. De bestuurders kunnen met vol doening op hun werk neerzien. De bank heeft de\ vleugels wijd uitgeslagen; de rente, in deze 25 jaren aan de voorschot- nemers berekend, is zelden de 5 pCt. te boven gegaan. Bijna altijd is de rente stand daar beneden geweest; ja, zelfs be duidend. Men volgde het systeem van goedkoop crediet, hetgeen in overeenstem ming is met het groote humanitaire idee van den Duitschen burgemeester Raif- feisen, den oprichter van de Raiffeisen Banken, in den volksmond tot op den huidigen dag „Boerenleenbanken" ge noemd. Het Zwembad. Waddlnxveen. Het hleek, dat in het af- geloopen jdar in het Waddinxveensche Zwembad 10.500 zwembaden zijn geno men. Het bestuur meent een weg gevon den te hebben om het zwemen in het mooie bed te bevorderen door dezen zo mer de gelegenheid tot baden en zwem men ook of) en te stellen des middags tua- schen 12 en 1.30 uur. Daardoor zullen vele fabrieksarbeiders in de gelegenheid gesteld worden in de warme maanden een heerlijk frisdh bad te nemen en be hoeven zij hun toevlucht niet meer te ne men tot de Gouwe of een of ander smeri ge sloot of vaart. Het is te hopen, dat de ze maatregel gewaardeerd zal worden. Het zal voorloopig als een proef gel den. Met ingang van 1 ^fei is benoemd tot onderwijzer aan de bijz. school aan de Oranjelaan de heer J. H. Visee te Haarlem. Door de welwillende medewerking van onzen burgemeester zullen een vier tal verpleegsters van elders gedurende eenige weiken 'hier werkzaam zijn in de wijkverpleging, teneinde voor dat prac- tisch werk te worden opgeleid. Aan bet verslag van den keurings dienst van waren voor het gebied 's-Gra- venhage ontleenen wij het volgende, voor wat Wiaddinxveen betreft. Gekeurd aan tal monsters op het laboratorium 263 en ter plaatse 1017; aantal inspecties 402; aantal schriftelijke waarschuwingen 4; buiten odnsumptie gebrachte partijen 71; prpocessenvefbaal 4; afgekeurde partijen suikerwerk 1; groenten 2; jam 2; meel en grutterswaren 2; melkbrood met te wei nig melk 4 gevallen. Totaal aantal geno men melkmonsters 99, gemiddeld vetge halte 3.23 pCt. (in doorsnee voor bet ge- heele ressort 3.15 pCt.). De candidatenlijst van de S.D.A.P. voor de gemeenteraadsverkiezing is als volgt samengesteld: 1. G. J. Fafiani; 2. J. T. H. Ardenne; 3. M. Sohouten; 4. S. Pille; 5. A. Bonefaas; 6. H. van Egdom; 7. G. Tol; 8. A. Quiot. De Waddinxveensche Ruitersport- vereeniging „De Gouwe" heeft besloten in den loop der volgepde week baar jaarlijk- oche oefeningen weer te gaan houden. Het steuncomité heeft over een tijd- val van 6 weken een bedrag van f 1000 aan steun aan ongeorganiseerden en toe slag aan georganiseerd en uitgegeven. Jubileum. Waddlnxveen) Den 2den April her dacht de heer Pieter de Baan den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de firma. Van Schaak Berghuis. De heer Baan heeft dien dag1 geen gebrek aan belangstelling gdhad. Lezing met Lichtbeelden. Waddlnxveen. Zooals bekend, hebben vele belangstellenden niet kunnen profi- teeren van de lezing met lichtbeelden eenige weken geleden gehouden door den directeur van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De velen, die deze causerie hebben bijgewoond en de mooie beelden van dit beroemde ziekenhuis op, het doek hebben gezien, waren vol lof over een en ander. Op verzoek van den burgemeester ift de heer Maas, de directeur van geitpemd ziekenhui* zich nogmaals be- cbaar gesteld om hier voor belang en op te treden. Opnieuw is een avond voor dit doel georganiseerd uit gaande ven de vereeniging voor xieken- huisveorpleging en eerste-hulp bij ongeluk ken. Die avond ie bepaald op Donderdag 16 April, te hatf echt, dn het R.-K. Ver- eeniglngsgebouw. De toegang is kosteloos. Wijngaarden. De arbeider H. Kuipw kreeg een «oodanigen trap van een koe tegen zijn knie, dat medische hulp moest worden ingeroepen. Hij zal genoodzaakt zijn eenige dagen rust te houden. Prijsuitreiking en tentoonstelling in de R.K. Nijverheidsschool. IJsselstein. Aan het einde van den cursus werd in het Patronaatsgebouw de tentoonstelling van teeken- en boetseer werk geopend en had de uitreiking plaats der daaraan verbonden prijzen. Aanwezig waren de voorzitter, Kape laan J. L. A. Heinink, Pastoor J. P. G van Rooijen, Kapelaan H. J. Campman. de gemeente-secretaris, de heer J. Mon- dria, de heer G. de Jong, secretaris van het bestuur der vereeniging tot bevorde ring van het teeken- en vakonderwijs, de heeren G. H. E. Aelbers, A. Both en J. Schimmel, leden van den Raad. Voorts het bestuur der school met den directeur en de leeraren en enkele ouders van leerlingen. De voorzitter opende de bijeenkomst met den christelijken groet en een hartelijk welkom aan de aanwezigen. Hij dankte den directeur en de leeraren, zoowel die van het teeken- als van het voortgezet lager onderwijs, die hun goede krachten hadden gegeven, zoodat de school zich in een steeds toenemenden bloei mag verheugen. De directeur, de heer A. J. van Groe- newoud, gaf hierna een uitvoerig over zicht over het verloop van den cursus 66 leerlingen volgden den cursus. Het leerlingental is merkbaar gestegen en in verband hiermede hpeft de inrichting op materieel gebied een flinke uitbreiding ondergaan Met vreugde mag worden ge constateerd, dat de ijver voor het vaktee kenonderwijs door de R.K. jeugd van Us-, selstein aan den dag gelegd, gestadig toe neemt. In deze richting doorgaande, al dus spr., zullen we ook t.z.t. met vreugde zien verrijzen een niéuwe R.K. Nijver heidsschool. Het succes, dat thans is be reikt met de afdeeling schilderen en de coratief teekenen is groot; zoowel in hout- en marmer schilderen als in de moderne schilderkunst wordt thans les gegeven. Pastoor Van Rooijen wees er op, dal het voor een practisch en vruchtbaar re sultaat noodig'is, dat de leerlingen in 't algemeen en sommige in 't bijzonder, zich met voldoenden ijver op hun werk toeleg gen. En waar in het verslag gesproken wordt van gestadigden bloei en uitbrei ding, zei spr. dat ook hierin mettertijd een gunstige oplossing wel zal komen. Spr. dankte Kapelaan Heinink, den voorzitter, die zeer veel arbeid voor deze school heeft verricht en voorts het be stuur en de leeraren. Hij vertrouwde op de volle sympathie van ouders pn leer lingen bij het werken en streven dezer school. Hierna ging Z.Eerw. over tot het uit reiken der prijzen. De voorzitter wenschte de leerlingen geluk me( hun prijzen, dankte de spre kers en hoopte dat de belangstelling ook in het nieuwe cursusjaar tot uiting zal kómen. Hij verklaarde hiermede de tentoon stelling geopend. lUit een rondwandeling langs de ver schillende teeken-, boetseer- en schilder werken bleek, dat onder kundige leiding met succes is gearbeid. Ditzelfde geldt eveneens voor het voortgezet onderwijs. Landelijke Rijvereeniging. IJsselstein. Eenige jongelui hebben be sloten een Landelijke Rijvereeniging voor IJsselstein en Omstreken op te richten. Woensdagavond 8 April, des avonds 7 uur, zal de eerBte openbare vergadering gehouden worden in hotel „Het Wapen van IJsselstein". Daar zal de heer W Slob Jr., van Hoofddorp, spreken over de Landelijke Ruitersport. Brandgevaar. IJsselstein. Donderdagmiddag had de zakkenhandelaar J. A. 0. de onvoorzich tigheid om op zijn achterplaatsje, lig gende tusschen een complex gebouwen, een hoop zakken-afval te verbranden. Daar-er voor de omliggende gebouwen brandgevaar kon ontstaan is tegen 0. proces-verbaal opgemaakt. Denzelfden middag ontstond bij dén drogist K. een schoorsteenbrand. Met een bluschapparaat was het gevaar spoedig I bezworen. B. «n W. hebben den datum voor de gemeenteraadsverkiezing bepaald op Dinsdag 28 Juni 1981. „Hei Groene Krul»". Zevenhuizen. Donderdagavond is in „Het Hof van Holland" van den heer A. van Reeuwijk de algemeene vergadering gehouden van de afdeeling Zevenhuizen- Moercapelle van Het Groene Kruis. De voorzitter, de beer Klinkhamer, opende voor sléchts een 25-tal belang stellenden de vergadering. De secretaris, de heer Van Kooten, bracht een keurig jaarverslag uit en de penningmeester, mr. Helmstrijd, deed rekening en verant woording van zijn beheer. Als bestuurs leden werden in de vacaturen Mr. Helm- strijd en S. Havenaar, die beiden be dankt hadden, gekozen de heeren R. Gal las en Wolfskeel. Na breedvoerige besprekingen werd de contributie bepaald op 10 cent per week en per gezin. Wekelijks zal die contribu tie geïnd worden. ERNSTIG MOTOR-ONGEVAL. Lexmond. Maandagavond te half zeven passeerde de heer L. M. G. Gevers Ver hagen uit Amsterdam per motorfiets on ze gemeente. Even óver de Zoom reed hij tegen een boom en werd ernstig verwond. Dr. Bon verleende de eerste hulp. De heer G. is later naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Hij had een schedel breuk en een heupbeenfractuur opgeloo- pen. Zijn leven is in gevaar. Zijn vader, die op de duo zat, kwam met den schrik vrij. Nleuwpoort. Ter voorziening in de va cature van mej. W. Blonk als onderwij zeres aan de O. L. School, hebben B en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1. de heer G. Verdoold te Stolwijk; 2. de heer G. Jongkind te Meerkerk; 3. mej. C. M. Baron te Arnhem. Benoeming hoofdingelanden en plaats- vervangers. Noordeloos. Tot hoofdingelanden van de Alblasserwaard zijn met bijna alge meene stemmen benoemd de heeren A. D. Bikker, P. Pier hagen en G. Schakel Adrz. Voor hoofdingeland-plaatsverv. werden gekozen de heeren Gov. Slob, A. Boer en A. Muijlwijk. Electrificatie. Hel- en Boeicop. De vorige week heeft het leggen van den kabel voor de elec- triclteilsvoorziening te Vianen, langs onze gemeente zijn beslag gekregen. De aan sluiting had plaats aan het Zwaanskm- ken. Met een flink aantal ervaren vak- menschen heeft het werk slechts enkele dagen ere duur d en heeft het graafwerk hoegenaamd geen stagnatie van het ver keer tengevolge gehad. Einde Augustus van dit jaar zal een begin worden ge maakt om onze gemeente van electrisch licht te voorzien. Gevonden: Een vulpen met gouden pen. Inb'chtingen verstrekt de gem. politie. GIESSEN-N1EUWKERK. Met kennisgeving afwezig de heer D. VerheuL 4|>jfl De Voorzatter opent de vergade ring met gebed, waarna de notulen wor den gelezen en zonder op- of aanmerkin gen goedgekeurd. Aan de orde ia als volgt: Ingekomen is een berioht van de com missie van toezicht betreffende het Pro vinciaal Wegenplan, dat de onderhouds kosten. niet, zooals de vorige opgave meidie, zullen bedragen f 480, doch thans f 300 per jaar. De Voorzitter geeft hieromtrent nog een toelichting. Op voorstel van B. en W. wordt de me- dedeeling voor kennisgeving aangeno men. Voorts is ontvangen een schrijven van het gemeentebestuur van Arnemuiden, met verzoek om adhaeeie te betuigen aan hun verzoek bij de Kroon, om ook na 1930 event, ontheffing te blijven verleu nen voor het vak lichamelijke oefening bij het lager onderwijs. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten hieraan adhaeaie te betuigen. Volgt een verzoek van Dr. Klein, arte, om aansluiting bij den schoolartsen- dienst „Metrwekring". B. en W. stellen voor niet tot aanslui ting over ie gaan. De heer Rietveld voelt er veel voor om terwille van het kind het verzoek in te willigen; terwijl de heer Boer gelooft, dat de verzorging van het kind gerust 15. In zenuwachtige haast reden z» naar de ruïne 'van een teahpel, die geluk kig dicht in de buurt was. Het dwarre lende zand suisde hun in de ooren, ter wijl »e zoo «nel mogeliik voortrenden. 1». op tljdl" tohiMUwdo Rob, toen hij en z'n metgezellen afstegen, en een schuilplaats zochten tussohen de steenmassa's, die beschutting boden te gen het dreigende gevaar. Daar zaten ze, neergehurkt op de grond en keken near het dwarrelende sand. De storm verdween even snel als hij gekomen was. Rob en z'n metgezellen waren op het punt, hun reis te vervolgen, toen de verschrikte kreet van een van de Arabieren bed waareobuwd» voor een nieuw itttw. TWEEDE BLAD gan de oudere zelf kan worden ovargetar ten, hetwelk den 'heer Rietveld ten sterkste bestrijdt. Ten slotte wordt zonder «temming be sloten op dit vwrzoek afwijzend te ba- schikken. Hierop komt aan de orde een verzoek van het Groene Kruis om een bijdrage in de eigen Wijkverpleging. •Bij dit verzoek is overgelegd de begroo ting 1931, welke is opgemaatk op vei>- joek en in tegenwoordigheid van den Voorzitter. Het blijkt, dat de financieel» nood bij deze vereeniging hoog is. jDo Voorzitter geeft hieromtrent nog een toelichting. Spr. wijst er op, dat het Groene Kruis altijd heeft moeten toekeren met de financiën, om goed r0nd te komen. Een zelfde verzoek is ge- tot de gemeenten Sohelluinen en Peursum. Eerstgenoemde heeft om finan- cieele redenen moeten weigeren, terwijl Peursum een besluit beeft genomen, dat ook niet voldoet aan het verzoek van thans. De bijdrage van gemeentewege zou moeten zijn f 909.50, aangezien het tekort met een contributie van f 2 be draagt f 1200, met een contributie van f 2.50 is dit f 1000. De heer Schakel is er beslist op te- gen, oan voor Sohelluinen te betalen, NieuWkerk kan niet overal voor opdraai en. De heer De Groot zegt, dat hij ge hoord heeft, dat sommige menschen f 2 contributie nog te boog vinden, waaruit do waardeering voor wijkverpleging niet erg spreekt Alles op de gemeente schuiven keurt de heer De Groot af. De heeren Aanen en Rietveld zouden bet betreuren, wanneer men de zuster zou moeten verliezen. Evenzoo de Voorzitter. Zonder stemming wordt besloten op het verzoek afwijzend te beschikken, in de hoop, dat er nog een andere oplossing voor te vindon is. Vervolgens doet de Voorzitter ver slag van een vergadering te Gorinohem inzake de Ziekenbarakken. Er wordt besloten op deze zaak nader terug te komen, aangezien alsnog be sprekingen dienaangaande gevoerd wor den. Aan den beer Uittenbogaard zal een gratificatie verleend worden van. 20 gul den, wegens bemoeiingen inzake de kie zerslijsten. De heer So b a k e 1die hiertegen eeret protesteerde,, gaat later met de gratifi catie accoord. Vastgesteld wordt 'het kohier der hon denbelasting 1931, waaruit blijkt, dat er 27 vastliggende bonden en 29 los- loopende. Z. h. st. worden herbenoemd als leden der sohattingsoommisaie de heeren B. de Groot, P. van Houweling, Adr. Boer en L. van Harten. Eveneens worden beibenoemd de af tredende leden der commissie tot wering van schoolverzuim, zijnde de heeren G. A. Goosens, T. J. Stam, T. de Jong en A. D. Kooiman, terwijl in de vacatur» C. Schakel wordt benoemd de beer Adr. Sèhakel. Bij de rondvraag informeert de heer Rietveld of er ook wordt gezorgd voor een weduwe, die naar spr.'s inzien financieel noodlijdend ie. De Voorzitter heeft hiervoor reeds maatregelen getroffen. Hierna sluiting. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Raadsvergadering van Woensdag 11 Maart. Afwezig de heeren J. J. Maas kant en A. van Luijnen. .De notulen wor den gelezen en goedgekeurd en verschil lende ingekomen stukken worden voor kennisgeving .aangenomen. B. en W. leggen aan den Raad over de processen-verbaal van kasopnamen over het le kwartaal 1931. Boeken en beschei den zijn in orde bevonden. De minister van onderwijs heeft het voorschot der rijksvergoeding voor het openbaar lager onderwijs over 1931 be paald op f 19780. Van denzelfden minister is bericht ont vangen dat hij afwijzend beschikt heeft op het beroep van het gemeentebestuur inzake de financieele verhouding tus schen rijk en gemeenten. Besloten wordt adhaesie te betuigen aan het adres aan de Konin^'n van de gemeente Arnemuiden inzake de licha melijke oefeningen. Aan het bestuur van de R.K. lagere school wordt ingevolcre art. 72 der Lager Onderwijswet een bedrag van f 180 be schikbaar .gesteld wegens uitbreiding van leermiddelen. Aan de bijzondere scholen worden voor schotten verleend op de vergoeding be doeld in art. ,101 der Lager Onderwijs wet 1920. Dat voor de le bijzondere school bedraagt f 1341,60; voor de 2e. bijzondere school f 884 en voor de R.-K. School f 499. Een adres van de bewoners van Ver. Hitland om aansluiting aan het Water leiding en Lichtbedrijf wordt om prae- advies in handen gesteld van B. en W. Overeenkomstig het voorstel van B en W. wordt besloten tot verbetering van de straat, gelegen tusschen den overweg bij het station en 's-GravenWeg. Het gedekte straat aan de andere zijde van het station zal voorloopig worden opgeknapt Aan de voorzijde van het Gemsflente huis zal het woord „Raadhuis" worden aangebracht. Mej. M. Both vraagt eervol ontslag als schoonmaakster van de 2e 0. L. School. B. en W. stéllen voor het ontslag eervol te verleenen, onder dankbetu g ng roor de bewezen diensten. Tevens stellen B. en W. voor haar een gratificatie te verleenen van f '2 per week. Aldus wordt besloten. Tot schoolechoonmaakster worden be noemd mej. K. Viseer—Klaver» en mej A. Both, met ingang van 1 April en te- Wooata, TM) l W WHÏ. MWMWWLM vawt TO1B-H8U.»NB Wl PTWECHt nthmtommiitH OatmM Tot leden van het hoofdstemborean worden benoemd de heeren F. Jas, voor zitter; W. van Waas bergen, lid, plaatsv. voorz.; A. van der Dnssen, M. Molenaar en J. J. Maaskant, leden; A. den Hollan der, M. Vent» en S. J. de Jong, plaats vervangende leden. Aan den heer A. van Leeuwen wordt op zijn verzoek eervol ontglag verleend als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim en als lid van de commis sie van toezicht op het .Lager Onderwijs, onder dankzegging voor de bewezen dien sten. Tot lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs wordt benoemd de heer K. de Rooij; tot lid van de com missie tot wering van schoolverzuim de heer H. J. Leppink. Het kohier van de hondenbelasting voor 1931 wordt vastgesteld, waarop, na rondvraag, de vergadering wordt geslo ZEVENHUIZEN. Aanwezig alle leden'. Voorzitter de bur- B-emeeser, de heer Klinkhamer. De notu len worden donder opmerkingen goedge keurd. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Ontslag-aanvrage mr. Helmstrijd De Voorzitter leest een schrijven voor van mr Helmstrijd, waarin hij ver zoekt om ontslag als gemeente-secretaris wegens zijn benoeming als zoodanig te Boskoop. Op de meest eervolle wijze wordt dit ontslag verleend. De Voorzitter houdt hierna een hartelijke toespraak, waarin hij doet uit komen wgt mr. Helmstrijd voor de ge meente is geweest, zoowel in zijn func tie als daarbuiten. In de zeven jaren, dat mr. Helmstrijd met spr. heeft samenge werkt, is dat geschied op voorbeeldige wijze. Ook een persoonlijk woord wil spr. niet achterwege laten. Hij betuigt mr. Helmstrijd zijn hartelijken dank, dat hij spr. in moeilijke oogenblikken zoo krach tig terzijde heelt gestaan. Aan de orde komt de herstemming over het crediet van f 6500 voor een motorbrandspuit De Voorzilter zegt, dat in de vo rige vergadering dit voorstel voldoende is belicht. Spr. stelt voor tot benoeming over te gaan. De heer B r a a t wil nog even het woord. Spr. herhaalt zijn betoog van de vorige vergadering. Hij geeft een bereke ning, dal de Raad als hij geen nieuwe spuit koopt, reeds ongeveer f 600 kwijt is. Dan moeten er nog slangen komen. De heer L. G. Paul is het inet dit laat ste niet eens. Hij wil trachten een goed- koope kleinere spuit te koopen. Dit vindt bij de leden geen instemming. De heer Van R ij s blijft bij zijn mee ning. Hij is daarin nog versterkt, doordat hij met den assistent-brandmeester, den heer H. Paul gesproken heeft, die sterk aanraadde een nieuwe spuit te koopen. Het voorstel komt in stemming en wordt verworpen met vier tegen -drie stemmen. Voor de heeren J. L. ^aul, Braat en Van Rijs. Besloten wordt de oude motorspuit te laten repareeren. Daarop is aan de orde het voorstel van den heer Van Reeuwijk (waarover de vo rige maal de stemmen staakten) om het Burgerlijk Armbestuur te verzoeken, de uitkeeringen aan de werkloozen te ver- grooten. De heer Van Reeuwijk liché nog even zijn voorstel toe, waarop het in stem ming komt en wordt verworpen met vijf tegen twee stemmen. Tegen de heeren L. G. Paul, Van Dorp, Van Rijs, Braat en J. L. Paul. De zekerheidstelling voor den nieuwen gemeente-ontvanger wordt bepaald op f 0000. Dan volgt de benoeming van een tijdelijk secretaris. B. en W. stellen voor den ambtenaar Gijsenburg te benoemen. De heer M e ij e r zegt daar niet tegen te zijn, doch de heer Gijsenburg is met een werkstaking leelijk buiten zijn boekje ge gaan, Hij moet zich niet storen aan op bellen. Spr. reikt den voorzitter een schrij ven over. De heer Van Reeuwijk bevestigt wat de heer Meijer zei. De ambtenaar is er In geloopen, de hoofdschuldige is hier de boer, in deze de heer Braat. De VoQrzitter zegt, dat dit nu niet aan de orde is. De heeren kunnen wel ge lijk hebben, maar het is nu niet op zijn plaats. Zonder hoofdelijke stemming wordt de heer Gijsenburg benoemd. Intusschen is dé benoemde binnengekomen en legt de vereischte eeden af. De Voorzitter feliciteert den heer Gijsenburg hartelijk met het vertrouwen, dat de raad in hem stelt. B en VU stellen voor om den nieuw benoemden secretaris geen nevenbetrek kingen te laten vervullen. De heer Braat komt hiertegen op Spr. zegt dat de acht-urige werkdag er toe geleid heeft, dai de ambtenaren ne venbetrekkingen vervullen. Bij de kamer- en Statenleden wordt het toch ook niet verboden. "Waaróm, zegt spr., kan een burgemeester Kamerlid eijn? Dat is ook een nevenbetrekking. De heer Van Dorp "vindt het ver schrikkelijk dat de nieuwe secretaris in zijn vrijen tijd niet doen mag wat hij w;l Als de gemeente er geep schade van-heeft wil spr. niet gaan beterken. De heer M e ij e r is voor het voorstel, daar de secretaris toch een redelijk be staan heeft; anders moet men'hem beter bezoldigen. In den regel geven de bij baantjes goedkoope werkkrachten en twee personen kunnen soms welvaren, bij wat ander» één persoon noodig heeft. Het vooritel van B. en "W. wordt aan- 4-8 «temmen, Ttftn 4i heeren Van Dorp, Braat en Van Reeuwijk. Benoeming van een gemeente secretaris. De Voorzitter zegt dat als er per sonen moeten worden besproken, het wenschelijk ie dit met gesloten deuren te doen. Niemand wenacht besprekingen té hou den. De heer W. M. Staarthof uit Den Briel wordt benoemd met 4 stemmen, buiten de voordracht om. De heer P. C. Bom ver wierf drie stemmen. Tot loden der Schattingscommissie wor den herbenoemd de heeren G. van Hel den, Albr. Ven te, Hdr. Paul en S. Paul. Hierna sluiting. HET DRAMA TE BILTHOVEN. Sono voor de Rechtbank. Gistermiddag ia voor de Utreohtéoha Rechtbank behandeld de zaak tegen den 20-jarigen Indischen bediende Sono, die 30 Januari een drievoudigen moord te Bilthoven pleegde waarvan mevr. Soe- parad en haar beide kinderen 't alaofchof- fer werden. Er bestond voor de behandeling van deze zaak, zoowel op de publieke als op de gereserveerde tribune, enorme belang stelling. Verdadhte, die tuaaohen twee veld wachters werd binnengeleid, zag er uiter lijk zeer kalm uil Als tolk trad op een lector in het Jav&anaoh aan de Leidsohe Universiteit. Bij het voorlezen van de dagvaarding brak de heer Soeparwi herhaalde malen in snikken uit Er waren 11 getuigen gedagvaard. De beklaagde verklaarde, zioh niets meer té herinneren van het gebeurde. AJ« getuige-deekundig» werd o.a. gehooid Dr. Sdholten, mn het Psyohopaten-Asyl té Leiden. Hij heeft Sono herhaalde malen in de cel bezocht, getuig» achtte den be klaagde wel toerekenbaar, maar in ver minderde mate, door den geprikkelden toe stand, waarin de jongen vaak verkeerde. Hij ie een typische inlander, gauw ont vlambaar, spoedig driftig. Later verklaarde Sono, dat hij een mes is gaan halen en daarmede naar me vrouw ging, die boven op de gang was. Hij is mieteen begonnen met steken; zóó toen hij bij haar was gekomen. Mevrouw moet toen hebben gezegd: „Ik heb er ge noeg van. Ik ga sterven." Maar precies herinnerde verdachte het zich niet meer. Hij had niet de bedoeling om de kin deren te dooden, doch hij wist niet wat hij deed. Het requisitoir. Na een breedvoerig verhoor volgde het requisitoir van Mr. Fabiue. Uit allee was spr. onomstootelijk gebleken, dat de In- landeohe bediende de dader ie geweest van het afschuwelijke misdrijf. Een ze den-motief is absoluut buitengesloten verklaard door de medici, die in deze zaak den dader en de slachtoffers hebben onderzocht en geschouwd in sectie. De daad is gepleegd met een gewoon broodmes; met mevrouw Soeparwi heeft Sono zeker wel 10 minuten geworsteld vóór zij overmand was, wat blijkt uit haar talrijke verwondingen in bulk, ar men en beenen. Zoowel mevrouw Soepar wi als haar kinderen zijn alle drie for meel de hals afgesneden, waaruit men mag oonoludeeren, dat Sono wel degelijk geweten heeft, wat hij deed, en hoe hij het deed.> De eiseh luidde, wegens doodslag drie maal gepleegd; 20 jaren gevangenisstraf. Als verdediger trad op Mr. Yen der Breggen uit Zeist. VERNIELZUCHT. Voor den Rotteidamachen Politierech ter is behandeld de zaak tegen A. van L., P. C. D., J. T. en J. D., allen te Ouder kerk a.d. IJssel, wegens het vernielen van het huisje, toebehoorende aan J. van Vuuren, benevens verschillende aan den weg staande hekken, schuttingen, trap leuningen enz., in den nacht van 8 op 4 Januari. Tegen elk hunner is 2 maanden gevangenisstraf geëisebt. Uitspraak 14 VRIJGESPROKEN. De koopman v. d. H. te Usseletein, te gen wien voor de Rechtbank te Utrecht, wegens een valsche aangifte, een maq.nd gevangenisstraf was gpëischt, is van dat feit vrijgesproken. KANTONGERECHT GOUDA. De kantonrechter verj J' l)r'.de: Wegens overtreding van art. 0 M. en R- Regl.: K. C. van L. te Boskoop f 26 subs 5 d. h. Wegens overtr. vah art. 59 Alg. Regl. van Poitie voor rivieren en rijkskanilen: D. Th. C., zonder bekeiide woon- of ver blijfplaats f 5 subs. 2d. h.; H. D., idem, f 5 subs. 2 d. h. Wegens overtreding van de Ongeval lenwet: F. F. te Gouda f 0,50 subs. 1 d. h. Wegens overtreding van de Veewet: C. P. A. D. te Zevenhuizen, f 25 subs. 5 d. h. Wegens overtreding van art II Men R. Regl.: G. M te Gouda, f 3 subs. 1 d. h Wegens schoolverzuim P. den T. te Nieuwerkerk ad. IJssel, f 7 subs. 2d. h.; P. H. te Zevenhuizen, f 5 subs 2 d. h. Wegens overtreding van het Arbeids besluit: J. A. R., te Gouda, f 3 subs. 1 d. h.; J van A. te GouAa, 2 paal f 1 subs. 2 maal 1 d. h. Wegens overtr. van de w^t op openbare vervoermiddelen: J. B te Rotterdam f 10 «ubs. 2 d. h. Wegens openbare dronkenschap: A. J. S. te Haastrecht, f lö subs. 3 dJi.; S. de J. te Gouda f subs. 2 d. h.; a. K. V. te Gouda, idem. Wegens overtreding van art. lOlf'Alg. Pol. Verórd. Waddinxveen: C. S. te Gouda, f 5 subs. 2 d. h.; C. de V te Den Haag f 10 subs 2 d. h.; N. H. te Wad dinxveen f 5 «ub«. 2 d. h.; A. A, A. te Bolkop iden., J, 0, B. idem Idea, WOENSDAG B APRIL 1SS1 Wegens overtr. van art. 59 M. «a R. Regl: C. W. F. H. te Gonda, f 2 subs. 1 d. h.; J. v. V. te Gonda, idem A. de G. te Waddlnxveen, idem; T. M. te Zeven huizen, idem; A. de B., idem, idem; N. D. te Haastreeht, idem. Wegens overtr. van art. 97a Alg. Pol. Ver. Waddinxveen: J. H. te Wad dinxveen, f 5 subs. 2 d. h. Wegens overtr. 58 M. en R. Regl.: J. V te Moordrecht f 2 subs. 1 d. h. Wegens overtr. van art. 27 M. en R Wet: G. A. J. R. te Bodegraven, f i subs. 1 d. h.; P. R. de H. te Mijdrecht f 5 subs. 2 d. h. Onderwijzers* en onderwijzeressen. In de Raadszitting van 23 Februari j 1. te Krimpen a.d Lek beweerde het Anti revolutionaire raadslid C. Roest, naar aanleiding van de kwestie benoeming van een mannelijke of vrouwelijke leerkracht aan School I, dat bij het lager onderwijs regel was, dat van de 7 leerkrachten er 2 onderwijzeressen zijn. ook in de groote steden. Dit was maar niet zoo'n losee bewering, de heer Roest was daar over zijn licht eens wezen opsteken. Hoewel wij door onze practische erva ring wel beter wisten, zijn wij ons licht ook eens gaan opsteken, opdat we daar over ook eens statistische gegevens zou den hebben. Welnu! In Amsterdam zijn de scholen 6-klassig. De 7e leerjaren zijn n.l. in aparte scholen ondergebracht. De toestand is daar zoo: ruim 300 scholen met 3 mann. en 8 vr. leerkrachten; heel enkele 2 mann. en 4 vr. en heel enkele met 4 mann. 'en 2 vr. leerkrachten. De verhouding is dus: 1:1. In Den Haag zijn met inbegrip van de centrale 7e leerjaren en U.L.O. scho len, waar de mann. leerkr. sterk de over hand hebben, 525 m. en 445 vr., leerkr., dat is een verhouding van 7:6. Schakelen we de U. L. O. scholen en Centrale 7e leerjaren uit, dan kan gerust de verhouding voor de gewone lagere scholen ook vastgesteld worden op 1 1. In Rotterdam zijn, eveneens met inbegrip van de U. L. O. scholen en cen trale 7e leerjaren 860 mann. en 645 vr. leerkr., d.i. een verhouding van 4 3. Voor het gewone lager onderwijs kan dus ook hier de verhouding als 1 1 worden vastgesteld. Voor het geheelek land is de verhou ding tusschen mann. en vr. leerkrachten als 3 2. Schakelen we echter de U. L. 0. scholen en de 327 éénmansscholen uil, die voor de volle 100 pCt. met mannen zijn bezet en de verhouding dus onzui ver maken, dan zal landelijk de verhou ding ook niet ver van 1 l af zijn. Ten slotte is de verhouding bij het bij zonder onderwijs 13 12, d.i. nog sterker in het voordeel van de onderwijzeressen, dan bij het openbaar onderwijs. Waar «je h®er Roest zijn licht heeft op gestoken weten we niet, maar dat hij zijn advies-bureau wel eens mag laten onderzoeken staat vast. De Pers commissie van de afdeeling Alblasserdam e.o. van den Bond van Ned. On derwijzer». BOSKOOP. April. Geboren: Leonardu» Cornelia Gijsber- tus, z. van G. Moorings en M. G. J. Roest Adriana, d. van J. Bulk en W. van Abshoven. Getrouwd: B. van Wieringen, oud 28 j. an L. K. v. d. Willik, oud 28 j. BERGAMBACHT. Van 27 Maarti-8 April. Geboren: Willem Karei Mauri te, van J. van Buren en S. Verkerk. Reijer, z. van J. Deelen en A. de Jong. Jannig- je Fijgje, d. van F. H. Roaneijn en J. Knoop. Wouter, z. van B. van de Wa ter en W. G. Verkéik. Johannee Jaco bus, z. van J. van der Horst en A. van El teren. Dirk Roelof, z. van G. Graaf land en A. C. Broere. Ondertrouwd: W. de Pater, oud 28 J., en A. Schilt, oud 23 j. Getrouwd: T. van der Heeden, oud 26 j., en A. H. Kok, oud 24 j. Overleden: W. Stoot, oud 18 i J. CL Oskam, oud 68 J.# echtgenoot» van W. van den Berg. G. van der Wal, oud 76 j., wed. van G. van den Berg. G. G. Kn opper, oud 8 m. GR00T-AMMXR8. Maart Geboren: Peter, a. van J. Bonter en J. N. Bakker. Aartje Cornelia, d. van J. P. Oome en H. Kortlever (wonende te Streefkerk). Jaoob, a van G. den Hartog en P. Boons top pel. Nijs, z. van G. de Vos en M. Verveer. Bastiaantje, d. van W. Meerkerk en M. Aantjee. Getrouwd: R. van Sinderen, oud 28 J., en M. Bouter, oud 27 j. Overleden: C. van Blokland, oud 15 J. H. van der Graaf, oud 3 m. Een levenloos aangegeven kind van het vrou welijk geslacht van P. Spelt en A. de Vos. LANGERUIGEWEIDE. April. Getrouwd: A. M. Overeem en G. L. van den Broek. LANGERAK. Maart Geboren: PeteT, z. van K. Sterrenburg en E. Ook. Cornelia Jaoob, z. van A. Schep en E. van Os. Hendrik Gije- bert Cornelia, z. van W. A. van Hof en G. J. W. van Lomiwel. NIEUWPOORT. Maart. Geboren: Gerrit, z. van D. mn der Heul en M. Verheul. Overleden: M. van de Werken, oud 50 j., echtgen. van J. OuweneeL G. Mon- teban, oud 6 w. OUDEWATER. April. Geboren: Bertha Theodora Maria, d. van G. A. Schoonderwoerd en M. A. Heesen. Overleden: J. C. Ekel, oud 89 j. T. de Reuver, oud 83 J., weduwe van W. Rietveld. REEUWIJK. Maart. Geboren: Margaretha, d. mn H. Schou ten en A. K. van Dijk. Jan, e. van A. Boele en E. G. de Hoop. Maria All da, d. van W. J. Blom en A. A. Sluijs. Hendrik Seger Adriaan, z. van H. Ha verkamp en S. A. van Eijk. Jan, s. van G. Groenendijk en P. W. Schrier. E verhard us Adrian us, z. van N. G. Over- dam en A. J. Schwiebbe. Trijntje Mar- goretha, d. van A. v. d. Berg en A. de Knikker. Elinaibeth, d. mn J. van Dijk en T. Burger. Johannes Joeephus, z. van G. A. Vergeer en J. A. Bunniik, Gorpelia Teun tje, d. van G. Bakker en T. J. Noomen. Adriaan, z. van A. Baan en J. Leeuwie. Getrouwd: J. Muurlin, oud 20 j., en P. Kramp, oud 27 j. D. A. de Groot, oud 26 j., en A. N. Verboom, oud 27 j. Overleden: J. Graafland, oud 54 j. G. van Kempen, oud 84 j. Ja. P. Grave- land, oud 35 j. J. M. Baas, oud 5 j. G. Nieburg, oud 68 j. C. M. Krom wijk, oud 54 j. STOLWIJK. Maart. Geboren: Maartja, d. yan L. Verkalk en J. den Ouden. Johanna Gksina, d. van A. Noomen en O. C. Markus. Arie Paulus Cornells, z. van G. Mak en A. D. Boeaberg. Adrianus Willem, z. van W. C. Koolwijk en M. Speksnijder. Hen drik Willem, z. van A. J. de Jong en M. van der Spek. CorneJis Willem, z. van D. Berkouwer en W. S. van Vliét Getrouwd: W. Bol, oud 28 j-, en J. Anker, oud 28 j. Overleden: A. Noomen, oud 70 j., echtgenoot van A. M. van Herk. J. M. Verkaik, oud 2 J. STREEFKERK. Maart. Geboren: Greta, d. van I. Blonk en M. Maasland. Gentit, z. van D. den Hoed en G. Verkuil Baartje, d. van J. Spek en K. Verdoold- Overleden: A. Viseer, oud 67 j., echt- gen oote mn K. van der Wal. Een te- venloos aangegeven kind van B. Groe nendijk en M. Meerkerk. T. T. Roeen- boom, oud 2 j. WADDINXVEEN. April Geboren: Eüieabeth Martina Regina, d. van B. J. Mulleman en W. L. Leemeijer- Ondertrouwd: B. van Nieten, oud 26 j., en P. Mohle, oud 21 J. Overleden: N. Hoogerdijk, oud 8 j. IJSSELSTEIN. April. Geboren: Nqeltje, d. van J. Veluwen- kamp en N. van Mourik. Thomas Her- manus,' z. van M. A. Hoveling en H. van Doorn. Teunis, z. v. T. Elteren en A. de Jong. Henricus Cornelia, z. van M. v. d. Poel en M. W. van Jaarsveld. Overleden: W. Schinkel, oud 14 J. A. van Doorn, oud 78 j., echtgenoot van A. Velt. Een levenloos aangegeven kind van S. Ewaid en T. Vroege. BRABANTSCHE BOERINNETJES. In Bergen op Zoom ie Maandag een feeet gegeven, waarbij de Vereeniging tot Be vordering van Vreemhelingenverkeer verschillende boerendansen 'had georgini- seerd. Een aantal boeren en boerinnen uit Brabant waren opgekomen en ver toonden in het openbaar hoe men op het Brabanteche platteland danst Het bovenstaande beeld behoort niét daartoe; zooals men wel ziet, ie dat geen volksdans of geen boerendans, maar alleen een vroolijkt haepajtij van een rij jonge boerinnetje»,

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4