Boerderij Een Baerenarheider. Open&are moping GROOTE BAZAAR Kort feuilleton. Nieuwe Avonturen van R 0 B eerste blab Cornells den oudsten, SeDasiianus uanutisi EEN GEZIN Een Werksler Net Meisje Dienstbode Aanbesteding. aan te besteden Aanbesteding. Aanbesteding. WONING vcoiliwfiijri! aan te besteden: Kerk en School. Stadsnieuws. Verstopping XT Telegrammen. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Predikbeurten. Sportnieuws. Marktberichten Advertentiën. Comelis Dekker C den Oudsten C. den Oudsten Geertje üeertruida Rehorst, m liet si. üozelgenouui - Koestraat scnoonüouee Adriaanus de Gilde Hendrik Stigter, Terstond gevraagd: Gevraagd: 18 tl.A. Landerijen Albiasserdam Lekdijk Benedendams en IJsseldam op Maandag 4 Mei 1931 Berkel (Z.-H.) Couranten (misdruk) floiarismr.HC.JJ Franken oe uooreenige jaren nleuuigebouuioe WEILAND JL RügpunNiercn Pillen HOOGHEEMRAADSCHAP DE KRIMPENERWAARD NTEUW8BCHP VÖOH ZUTB-HOIXANO EH UTRECHT, SchmnffovenieKe Caurtirt Donderdag 16 April. Hllvartum. A.V.H.O. 8—6.00 Gramofoon; 1010.10 Morgenwijding10.80—11 Gramofoon; 1112 Soliaten-oonoert (Piano on Zang); 12—2 Gonoert door A.V JR.O.-Kiwartet; 2—2.80 Halfuur voor do Vrouw; 8—4 Naaicursus; 4 4.15 Gramofoon; 6—6.80 Concert door M A.VJEUX-Ootet; 6,30—7 Prof. J. Lindeboom orver Erasmus; 7—7.80 En- gelsche les voor gevorderden; 7.30—8 Sportpraatje; 8—8.16 Gramofoon; 8.15 10.16 Aansluiting aan het Gonoert- gebouw te Amsterdam;, in da pauze Lezing door den heer G. Spit over: De luoh t verbinding AmstBwiamBatavia met Zeppelins; 10.15—10.80 Nieuws berichten; 10.80£1.16 Clinge Doo renboa leest eigen gedichtjes; 11.16— 12 Gramofoon. Huizen, K.R.O. 8—0.16 Concert; N.G.R. V. 10—10.30 Zang' door het N.C.R.V.- Dameskoor; 10.80—11 Korte Ziaken- dienst; KJR.0. 11—11.80 Gramofoon; 11.30<12 Godsdienstig halfuurtje; 12.161.45 Gonoert door het K.R.O.- Trio; 1.45—2 Gramofoon; N.CH.V. 2 2.15 Gramofoon; 2.15—8.15 Cursus fraaie handwerken; 8.168.45 Vrou wenhalfuurtje; 4—5 Ziekonuurtje; 6 6.45 Cursus handenarbeid voor de Jeugd; 5.450.15 Piano-recital; 6.16— 0.80 Gramofoon; 0.80—8.46 Cursus in knippen en stofversieren; 6.457.15 De heer K. Sluis over: Het broeden en opfokken van kuikens; 7.167.80 De heer N. Schenkman over: Naar Thu- ringen. Het hoogtepunt in het leven der Ned. Ghr. Reisvereeniging; 8 10.20 Concert door het Stafmuziek van het 0de Reg. Infanterie; 10.20— 10.80 Persberichten; 10.80—11.80 Gra mofoon. Vrijdag 17 April. Hilversum. V.AH.A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10—10.16 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.16 uur Voordracht door Rodie Medenbaoh; 10.80 uur Voor de Zieken; 11.80 uur Gramofoon; A.V. R.O. 121.80 Concert door het A.V. R.O.-Kwartet; 1.302 Mevrouw De Leeuw geeft les in het maken van een Middagjapon; 22.80 Gramofoon; 2.30 —3 Uitzending voor Scholen; 34 Concert door Kovaos Lajoa en zijn Orkest; V.A.R.A. 4 uur Orgelspel; 4.30 uur Na Schooltijd; 5.16 uur Concert door het V.A.R.A.-Orkest; 7 uur Ac tueel allerlei uit dp Arbeidersbeweging; 7.15 uur Vervolg Concert; V.P.R.0. 8 uur "Weekuitrending; 8 uur Catechisa tie; 8.30 uur Concert; 9 uur Cursus. De moderne Amerikaansche roman als tijdbeeld. H Theodore Dreiser. Spreek ster: M«pt. J. van SchaikWilling; 0.80 uur Concert; 10.16 uur. Cursus: Onderwerp: Romantisch en Modern. Spreker: Casper Howeler; 10 uur Persberichten; 10.45 uur Gramofoon; V.A.R.A. 11 uur Gramofoon. Huizen. N.G.R.V. 8-6.16 Sohriftlezing; 8.15—0.80 Gramofoon; 10.80—11 Kor te Ziekendienst; 1112 Gramofoon; 12.802 Concert (Harp, Viool, Cello en Piano); 2—2.16 Gramofoon; 2.15— 2.45 Voordracht van Piano-duetten; 2.46—8 Gramofoon; 84.80 Concert te geven door het Draper-Kwartet; 4.80—4.45 Gramofoon; 5—6.80 De heer H. J. Steinvoort over: De be- plaikking van ons bakje; Ö.300 Gramofoon; 6—8.80 Bezoek van den Radiodokter; 0.80—7 Cursus Engelsch voor beginners; 77.80 De heer A. J. Herwig over: De kamerplanten in de ze maand; 8 uur Concert vanuit „Bel- lervue" te Amsterdam, te geven door de Chr. Zanigvereeniging „Jeheleël"; na afloop Persberichtendaarna Gramo foon. port inzake de waterleiding voor de ge meente Reeuwijk opgezonden aan Prof. de Visser, die na onderzoek dit rapport zal opzenden aan Ged. Staten van Zuid- Holland. Als alles goed van stapel loopt kan Reeuwijk circa eind October water leiding hebben. Naar da Plassen. Reeuwijk. De algemeene Pluimveedag zal dit jaar gehouden worden te Gouda. Na afloop der vergadering zal het gezel schap in de gelegenheid gesteld worden een boottocht mede te maken op de Reeuwijksche en Sluipwijksche Plassen. Er wordt op „Elfhoeven" hard gewerkt. Men wil voor half Mei kant en klaar zijn. De zweminrichting en het caió-ros- taurant geven heel wat oponthoud. Geen extra aansiuitings-kosten. Schelluinen. Er bestond hier verschil van meening tusscben het electriciteits- bedrijf te Dordrecht en 't gemeentebe stuur over den inhoud der concessie voorwaarden der electriciteitslevering. Er "is nu een voor de inwonsrs gunstige beslissing gekomen. De gezinnen, die ver der dan 30 M. van de hoofdleiding wo nen, behoeven nu de extra aansiuitings- kosten niet te betalen. Oorspronkelijk meende Dordrecht, dat dit wel moest ge schieden. Op verzoek van de afd. der S.D.A P. hield de heer Bergmeier uit Dordrecht, lid van de Prov. Staten van Z.-H., in café De Bruijn een politieke rede, waar in gewezen werd op de groote beteeke- nis der Provinciale Staten, inzonderheid voor het platteland, door de subsidies der\provincie voor krankzinnigenverple ging, t.b.c.-bestrijding, aan 't Groene Kruis en ook doordat in dezen crisistijd de provincie, b.v. door voorschotten, den land- en tuinbouw kan steunen. Volgens den spreker kunnen de soc.-democraten ook in de Prov, Staten een stuwkracht zijn voor de andere partijen. Van de ge legenheid tot debat werd reen gebruik gemaak. Wel werd de aandacht van den spreker gevraagd voor de bestaande wa terleidingplannen in de Alblasserwaard, die nog niet verwezenlijkt zijn en waar aan het provinciaal bestuur veel kan doen. Streefkerk. B. en W. heibben aan de N.V. Bataafsche Import Mij. te '-s-Gro- venhage vergunning verleend tot het op richten van een benzine-installatie met ondergrondsoh reservoir van 2000 L. met bovengrondische aftapinrichting op het perceel van fa. Wed. K. Aaldijk, in deze gemeente. De heer T. van Wijk ia met ingang van 1 Mei benoemd tot watermol anaar van den polder Nieuwkoop. WOENSDAG IS APRIL In dit nummer beginnen we een nieuw feuilleton dat in twee nummers afloopt getiteld .,De dokter en het meisje". Daarna zullen we een grooter verhaal aankondigen. schrik af. De brandspuit, die ter plaat se verscheen, behoefde geen dienst te doen. Ottoland. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de Openbare La gere School alhier, hebben zidh slechte 3 sollicitanten aangemeld. - Over de maand December 1930 en Januari en Februari 1931, is aan de sup- pletiekas voor lijders aan vallende ziekte, door de afdeeling Ottoland van „De Macht van het Kleine" een 'bedrag van ruim f 27.40 afgedragen. Wijngaarden. Een collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk voor den Geref. Bond, braoht f 7.88 op. GEREF. KERKEN. Beroepen te Nieu/wendaan Dé. de Weg te Ottoland. A. vau De. P. KRUYT. Tegen 1 Juli hoopt De. P. Kruyt Ie Kesteren eervol emeritaat aan te vragen. Ds. Kruyt, die in 1885 werd geboren, werd in 1910 candidaat ln de theologie. In 1911 aanvaardde hij 't predikambt te Zegveld en was achtereenvolgens predi kant te Gouderak, te Nieuwe Tonge, te Staphorst, te Nieuwe Tonge en te Oude Wirdum. Sinds 1928 stond hij in zijn tegenwoordige gemeente. dediging van hét verzoek op rich 'e tul len nemen. Op de Maandagavond genouden ver gadering der Anti-Rev. Kiea re -eeniging „Nederland en Oranje" ie Je candidaten- lijst voor de gemeenteraadsverkiezing als volgt eamengesteld: 1. O. J. Uoo?nndljk; 2. G. Eevegroen, 8. B. Hoogendjk, 4. Ant. den Duijf, 5. G. Vuijk, W. van Rijswijk Kzn., 7. O. J. van Heibel, 8 C. Vermeer, 0. N. Holdermane, 10. P G. Rijkaart, 11 H. Verdoold. De Herv. Antirev. hebben candidaat gesteld de heeren J. de Jong O.n. (aflr.), 2, A. de Jong Ja. (aftr.), 8. Harm. Heu velman, 4 <A. A. Jongebreur, 5 D. Spek snijder, 6 A. van Zwienen. Ouderkerk a.d. IJssel. Op de laatst ge houden vergadering der Staatk. Geref. Kiesver. is in de candidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen een wijziging gekomen, waardoor zij thans als volgt is samengesteld: 1 A. M. Hoogendijk Jz., 2 J. T. Baasf 3 G. Ros, 4 M. C. de Rid der, 5 K. Snoeij, 0 H, Hendriks. De op de Paaschdagen gehouden collecte voor Leerstoel en Studiefonds, heeft in de Ned. Herv Kerk f 84 opge bracht; in het Wijkgebouw f 29. Totaal f 113. "Woensdagavond zullen voor de Staatk. Geref. Kiesver. in de timmer- schuur van den heer Q. van Wijk optre den Ds. G. H. Kersten en Ds. P Zandt, beiden leden der Tweede Kamer. Zaterdagavond bestaat aan de con sistorie der Ned. Herv. Kerk op het dorp gelegenheid tot aangifte vooj. den H. Doop, welke Zondagmorgen in het Wijk gebouw zal worden bediend. Ongeldige groslijst. Reeuwijk. Op aanklacht van den heer L. P. van leeuwen alhier heeft de Kies kring te Leiden de groslijst van de R.-K. Kiesvereeniging alhier ongeldig ver klaard. Alzoó dient een nieuwe groslijst «e worden opgemaakt en zal hoogstwaar schijnlijk de candidatenlijst van de R.-JL wel eenige verandering ondergaan. De waterleiding. Reeuwijk. Ir. Exeteim heeft lijn rep- Onverwacht bezoek. Wlllige-Langerak. Toen de heer A. v. Straaten Dinsdagmorgen in zijn broei kas kwam, bemerkte hij dat een haas rustig zich te goed deed aan de groente. De deur werd gesloten, maar (gelukkig voor het dier) aan den zijkant stpnd nog een deur open, waardoor de onverwachte bezoeker het „hazenpad" koos. De landbouwerswoning met lande rijen, vee en inventaris van den heer C. J van Klaren, is onderhands verkocht aan den heer P. J. van den Bergh alhier. Begin van brand. IJsselstein. Maandagmorgen ontstond bij den heer Van D. aan de Utrechtacho- straat een begin van brand.«.De oorzaak hiervan was dat gordijnen in aanraking kwamen met een brandende lamp. Met een bluschapparaat werd het gevaar be zworen. Motor-ongeval. Zevenhuizen. De heer C, de B. sloeg Zondagmiddag met zijn motorfiets in het Noordeinde, vermoedelijk tengevolge van te groote snelheid, over den kop. Even nadat hij opgestaan was, nam hij weer op den motor plaats en reed verder. Dit duurde niet lang, want onderweg voelde de heer d. B. zioh spoedig onwel. Hij liet toen uit Moercapelle een auto komen, die hem naar een ziekenhuis in Rotter dam moest vervoeren. In de gemeente Bleiswijk gekomen, kon men niet 'order, alvorens de geneesheer aldaar hmp bad verleend. In een ziekenhuis Jn Bitter den wordt de heer d. B. nu verpleegd. Glessen-Nisuwkerk. Een nog jonge kip van den heer L. Muilwijk heeft een si gelegd, dat 2 ons woog. Niauw-Lekkerland. Bij den landbouwer A. de Jong Au. ia een kalf zonder staart geboren. Bij de ingezetenen is een collecte ge houden ten behoev^ van het fonds voor de herdenking van het 25-jarig jubileum van den Gereformeerden Bond. De op brengst was ruim f 84 Van da flats gevallen. Nleuw-Lekkerland. Zondagavond reed de heer P. den H. uit Langerak per fieta door onze gemeente. Ter hoogte van den Schoordijk werd hij door een duizeling bevangen .waardoor hij van de fieta viel en tegen een hak terechtkwam. Na in de diohtstbijstaande woning te zijn binnen gebracht, bleek, dat hij vrij ernstig aan het hoofd was gewond. Dr. A. van Waas- bergen heeft den man verbonden. Hij moest 's nachts in de gemeente blijven, en kon den anderen dag naar zijn woon plaats terugkeeren. De heer W. van der Gaag, ingeni eur bij de N.V. J. en K. *Smit's Scheeps werven te Kinderdijk, is benoemd tot pro curatiehouder bij dit bedrijf. De heer N. Prins heeft, wegens ver trek uit de gemeente, ontslag genomen als commissaris van de vereeniging „Hulp in Nood", welké functie hij ruim 15 jaar heeft vervuld. Autobus verbrand. Montfoort. Een groote autobus van den heer Stam alhier is Dinsdagmorgen tijdens het bijvullen van benzine, in brand gevlogen. Er zaten eenige passagiers in dsn wagsn, dooh «ij kwamen tr met des DE MIDDENSTANDSGROEP. De groep van middenstanders, die zoo als reeds gemeld, overwoog om los van partij-politiek bij de Gemeenteraadsver kiezing met een eigen candidatenlijst uit te komen, heeft daartoe thans definitief besloten. Op deze lijst zullen als no. 1 en 2 voor komen de namen P. van der Hek en A. Klip Jz. Mogelijk zal de lijst nog worden uitgebreid. WERKLOOZEN-UITKEERING. Zooals onlangs gemeld, had de Minis ter van Binnenlamdsche Zaken aan Schoonhoven een subsidie van slechts 35 pCt. in de uitkeeringen aan crisis-werk- loozen toegestaan. B. en W. hebben daarop een grootere bijdrage gevraagd en thans bericht ontvangen, dat de Minister bereid ds, de subsidie tot 40 pCi te ver- hoogen. Het college zal echter trachten een nog hoogere rijksbijdrage te verkrij gen. De uitkeering aan kostgangers, die aanvankelijk was bepaald op f 5, en waar van B. en W. op aandringen van den Raad eveneens verhooging hebben ge vraagd, is op f 0 vastgesteld. - ST. LUDWINA. Dezer dagen verscheen het verslag der werkzaamheden over 1900 van de Ver eeniging tot bestrijding, der T-B.C. „St. Ludwina". Het geeft een idee van het voortreffelijk werk dat die vereeniging in Schoonhoven en omgeving verricht Bij dat werk beperkt de vereeniging zich niet tot de Katholieke gezinnen, zooals som migen nog altijd meenen, doch laat daar van integendeel personen van allerlei ge zindten profiteeren. Dat blijkt duidelijk uit het feit, dat van de 92 gezinnen, dio zich (met 135 patiënten) onder toezicht der vereeniging stelden, slechts 23 katho lieke waren. De gediplomeerd huisbezoekster legde 1385 bezoeken af. In het dagverblijf werden 8 patiëntsn mot tosamen 635 verpleegdagen verzorgd en door de zon-installatie 00 patiënten bestraald; het totaal aantal bestralingen bedroeg 887. Naar sanatoria en vacantie- kolonie's zijn 16 personen uitgezonden Eiken tweeden en vierden Woensdag der maand is hst consultatiebureau dezer nuttige vereeniging, onder leiding van dr. Blanken, voor een ieder gratis openge steld. In verband met het verdienstelijk werk van St. Ludwina verdient zij zeker de volle belangstelling voor den bazaar, dien zij, tot stijving der kas, Zaterdag, Zon dag, Maandag en Dinsdag a s. zal hou den in het St. Jozef-gebouw aan de Koe straat. Het zal daar den bezoekers niet aan afwisseling ontbreken, want het bestuur heeft voor tal van attractie's gezorgd. Een advertentie in dit blad vermeldt daaromtrent meer, AUTO-ONGEVAL Gisteravond kwam de heer J. S. per auto terug uit Rotterdam. Toen hij van de Kadijksche Laan Bovenberg in wilde rij- ren, raakte hij door een defect aan de stuurinrichting het beheer over den wa gen kwijt. Deze reed aan de linkerzijde van den weg af, dooh bleef gelukkig tegen een paar boomen hangen. Zoodoende liep het ongeval af met een paar be schadigde spatborden. De auto hing ech ter met de linkerwielen van den weg en moest door den kraanwagen van den heer Van Dis worden gelicht. HET ZWEMBAD. Met 1 Mei zal men beginnen met het plaatsen der badcellen van de gemeente lijke bad- en zweminrichting, zoodat de liefhebbers van zwemmen verzekerd kun nen zijn, dat het bad, als het weer het toelaat, omstreeks half Mei zal kunnen worden geopend. ARBEIDSBEMIDDELING. Volgens de wijklijst van Maandag ji. bedroeg het aantal ingeschreven werkzoe kenden bij het correspondentschap der arbeidsbemiddeling 46, n.l. 4 goudsme den, 11 zilversmeden, 1 timmerman, 8 opperlieden, 4 grondwerkers, 9 losse werklieden, 3 fabrieksarbeiders, 2 lonv- pensorteerders, 1 plateelschilder, 1 aiga- reneorteerder, 2 metaalbewerkers, 1 sto ker, 1 boekdrukker, 1 paihuiakneoht, 1 bakker, 1 ass. boekhoudster. Botermarkt. De aanvoer op de he denmorgen gehouden Botermarkt bedroeg 100 K.G. Prijzen: Goêboter f 0.70, Wei- boter f 0.66, beiden per half K.G. Elsrenvslllng. Op de hedenmorgen gehouden Veiling bedroeg de aanvoer 20.345 stuks. Prijzen: Kippeneieren f 8 f 4, eendeieren f 3.20f 8.70, beiden per 1 100 stuks. Weerbericht. Naar waarneming ln dan 15 April. INGEZONDEN MEDEDEELING. gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met NI ijnhardt's Laxeertabletten Prijs per door 60 ct. Bij Apoth. en Drog. MEISJE AANGERAND. ZAANDAM, 16 ApriL In Zaandam ia gisteren de 21-jarige mejuffrouw W. K., leerling-klerk bij de Spoorwegen, toen zij te kwart over 12 des nachts van het sta tion naar huia reed, door een onbekend manspersoon gevolgd en aangevallen. Zij kreeg met een scherp voorwerp een klap op het hoofd, waardoor zij bloédend werd verwond. Het meisje is niet in staat een signalement van den dader op te ge- EEN NOODLANDING. GORINCHEM, 15 April. Hedenmorgen heeft het militaire vliegtuig 107, komend van Soesterberg, een noodlanding ge maakt in een weiland nabij den Spijk- schen Dijk. Het toestel kwam op het lan dingsgestel terecht, waardoor dit werd beschadigd. In de machine waren ge zeten de bestuurder, korp.-vlieger De Graaff en de mecanicien Van der Linden. De bestuurder voerde de noodlanding god. uit. De machine zal worden gede monteerd en naar Soesterberg worden overgebracht. De politie bewaakt het toe stel. Als oorzaak wordt opgegeven een storing in de benzineleiding. OPLICHTERS GEARRESTEERD. 'sGRAVElNUAGE, 16 April. Gisteren zijn in Den Haag aangehouden 2 koop lieden, die verdacht werden van oplich ting, in November te Bruseel gepleegd. Zij gaven zich daar uU als vertegenwoor digers van een Hollandsche onderne ming „Inkoop Centrale Holland"; van welke onderneming zij ook briefpapier gebruikten. Volgens hun zeggen had deze fabriek tal van Hollandsche filialen. Zij kochten bij een magazijn voor frs. 14000 goederen en betaalden met een wissel. Het bedrog kwam uit toen de wissel betaald zou worden. De goederen rijn inmiddels verkocht. Drie klachten zijn reeds door Brusselse he zaken ingediend. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting; tot Donderdagavond Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid- Westelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; iets zachter. Waterstand: Opgave van 15 April, v.m. 8 uur: Keulen 2.88 val 0.02 M. Lek .0.49 was 0.09 M. Vaartsche Rijn 0.49 was 0.04 M. Maastricht (Borgharen), 14 April, 41.47; val 0.03 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de luoht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 66 graden Fahrenheit. Woensdag 15 April, Laatste Kwartier. Qp 4.82, onder 4.16. DE SPAANSCHE REPUBLIEK. Ds eerste regssringsbelultsn. MADRID, 16 April. Hedenmorgsa heeft de nieuwe Spaan ache staatssecreta ris Sanoher Guerre, een zoon van den benkenden voormaligen conservatieven politicus, de pers de eerste besluiten van de nieuwe regeoring medegedeeld. Zij cara Zarnora tot voorloopig president bevatten de officieele benoeming van Al en de benoeming van de leden van bet Kabinet. Een algemeene politieke amnes tie en de instelling van een ministerié voor verkoerswezen. De minister van oorlog van het afge treden monarchistische kabinet, generaal Berenguer, die weigerde rijn functie over te dragen, is door de nieuwe regeering voorloopig gearresteerd. Verder werd medegedeeld, dat de Ko ning, slechts vergezeld door drie volge lingen, Madrid heeft verlaten, om zich naar Engeland te begeven. De Koningin met* de Prinsen en Prin sessen en de overige leden van het Ko ninklijk huis zullen hedenmorgen met de Koninklijke salonrijtuigen, voorzien van een vrijgeleide, naar Frankrijk vertrekken en vandaar naar Engeland. Ds Koninklijks Familie naar Engeland. MADRID, 16 April. Koning Alfonso is in den afgeloopen nacht tegen 4 uur te Cartagena aangekomen en vandaar te 6 uur vertrokken aan boord van den Spaanachen kruiser „Principe Alfonso", die koers zette in de riohting van Enge land. De infant Don Juan is aan boord van een Spaanachen torpedojager te Gi braltar aangekomen. LONDEN, 15 April. Naar te Londen verluidt, ral de Koning van Spanje met zijn gezin rijn intTek nemen in Kensing ton Palace te Londen, dat op 't oogenblik wordt bewoond door Prinses Beatrijs, ds moeder van koningin Victoria Eugenia. GROOTE BRAND TE NIEUWE WETERING. Een kind ernstig verwond. Een felle brand heeft gistermiddag Nieuwe Wetering bij Leiden gewoed. Omstreeks het middaguur geraakte oen hooiberg van den heer G. Straathof (ver moedelijk doordat kinderen met luoifers in de nabijheid van het hooi hadden ge speeld) in brand. In een oogwenk stond het hooi in lichtelaaie. Het zoontje van den daglooner Spring in 't Veld, dat zioh juist boven op den hooiberg bevond, werd door de vlammen ingesloten en slaagde er slechts in te ontkomen door zich door het vuur naar beneden te laten zakken. Het bekwam daarbij zulke ernstige 21. Rob dankte hem uitbundig voor z'n I kregen ze de Sphinx en de Pyramiden hulp, die nog net op tijd kwam. Daarna in het gezicht en daarachter verhieven steeg hij op z'n kameel en binnen een zioh, glinsterend in de zon, de koepels paar minuten zette het gezelschap de reis voort door de groote, zandige woestijn, die «ich Oostwaarts uitstrekte, Eindelijk en minaretten van Cairo, 22. Nadat ze de Pyramiden bereikt hadden, vloog de piloot weg, terwijl Rob en z'n metgezellen rich naar het huis van Prof. Pr owe te Cairo begaven. De schatten werden met de grootste voor zichtigheid van de ruggen der kameelen in het particuliere museum van den Professor gedragen. Nict'wgBLAD VOOR EUTD-HPLLAHB EN UTRECHT, 8choonhovtnmhe Courant WOENSDAG IS APRIL 1831 brandwonden, dat het onmiddellijk naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. Hoewel zija toe stand ernstig is, heeft men toch hoop hem in het leven te houden. Het vuur, aangewakkerd door den feilen wind, tastte ook een schuur van den heer Straathof aan, sloeg voorts over op de boerderij, die weldra eveneens een vuurzee was, waarna het vuur zich nog aan een tweetal hooibergen meedeelde. Doordat de vonken op het stroodak van de woning met bakkerij van den heer C. Hijzelenberg vielen, vatte deze even eens vlam. De motorspuit van Roelofs- arendnveen .stond machteloos tegenover de geweldige vlammenzee. De genoemde gebouwen met de er zich in bevindenden inventaris brandden ge heel uit. De veestanol van den heer Straathof kon echter worden gered. 100 STUKS VEE VERBRAND. Boerderij In de asch gelegd. Maandagmorgen brandde te Echten (in Friesland) de kapitale boerderij, be woond door den heer J. Kraak en eigen dom van den veenpolder Echten, tot den grond toe af. Ruim 100 stuks vee, waaronder 86 stuks melkkoeien, 3 beste paarden, 1 be kroonde stamboek-stier, werd een prooi der vlammen. Slechts 4 koeien wist men uit de brandende schuur te redden. De motorspuit van Lemmer, die spoe dig op het terrein van den brand ver scheen, kon tegen de vlammenzee niets uitrichten en bepaalde zich voornamelijk tot het beschermen van de belendende perceelen. Vermoedelijk hebben vonken uit den schoorsteen het met riet gedekte dak van de boerderij doen vlamvatten. BRAND IN EEN BIOSCOOPTHEATER. In het bioeoooptheatear van den heer Miedama te Mjeppel ia Zondagavond de film „lm Westen niohta Neuea" in brand gevlogen en geheel vernield. Een paniek ontstond en duwend en trappend trachtte men de zaal te ver laten. Een der vluohtende bezoeker» eloeg doos een ruit en werd daarbij ge wond. Het rumr was spoedig goHneeht Slechts de cabine ca een deel va* hel plafond hadden er van te lijden. ERNSTIGE VECHTPARTIJ IN DE MIJNSTREEK. In den nacht va$ Zondag op Maandag te circa één uur kregen eenige mijnwer kers in de Kortestraat te Spekholzerheide ruzie, waarbij van hun mrjssen gebruik werd gemaakt. De Joegoslaviërs F. B. en P. liepen messteken op. F. B. werd min der ernstig gewond, doch P. werd zoo danig in de borst geraakt, dat dr. Mi- chels, die de eerste hulp verleende, over brenging naar het hospitaal noodzake lijk achtte. Hier heeft men operatief moeten ingrijpen Men vreest voor het leven van het slachtoffer. De politie heeft zekeren M. S. aange houden, verdacht genoemde zware mis handel. ng te hehben gepleegd. S. ontkent DOOD DOOR SCHULD, De Haagsche Rechtbank heeft .uit spraak gedaan in de zaak tegen den 20- jarigen boomkweeker C. Hte Waddinx- veen, wegens het aan zijn schuld te wijten hebben dat op den Kerk weg aldaar de 15-jarige fietser J. v. d. Heuvel werd overreden met de door hem bestuurde auto, tengevolge waarvan de jongen zoo danig letsel had bekomen, dat hij korten tijd later ie overleden. H. werd veroor deeld tot 1 maand hechtenis voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar en ontzegging van het recht een motorrij tuig te besturen voor den tijd van 1 jaar. VERNIELING. Wegens het vernielen van ruiten en deuren van een leegstaande woning te Ouderkerk a.d. Ussel, heeft de Haagsche rechtbank veroordeeld A. v. L, 40 jaar, baggerman en P. G. D., 20 jaar, J. T., 24 jaar en J. D., 22 jaar, alle drie schip persknecht te Ouderkerk a.d. Ussel, tot ieder 14 dagen gevangenisstraf. AUTO ZONDER LICHT. Dezelfde rechtbank veroordeelde A. G. N. K., 22 jaar, handelsreiziger te Nieu werkerk a.d. Ussel, wegens het rijden met een auto zonder licht, tot f "10 boete subs. 5 dagen hechtenis, conform het vonnis van den kantonrechter te Schie dam, waarvan K. in beroep kwam. •BERGAMBACHT. Vrijdag 17 Aprü, n.m. 2.30 uur, Ds. J. H. Gunning, van Schoonhoven. Huwelijksinzegening. Arkel. Het eerste elftab van „A.S.V." heeft bij zijn uitwedstrijd togen „J.O.Z. III" te Dordrecht een 10 overwinning behaald. AMSTERDAM, 15 April. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 318 vette kalveren, le kwal. 95—105, 78 —94, 3e kwal. 6470 per K.G. slachtr gewioht; 102 nuchtere kalveren f 912 per stuk; 640 varkens, vleeschvarkens wegende van 90'110 K.G., 4849, zwa re varkens 45—47, vette varkens 4244 per K.G. sdaohtgewicht. WOERDEN, 15 Aprü. (Draadloos). Kaasmarkt. Aanvoer 1183 partijen kaas. Prijzen: Met Rijksmerk le kwal. f 33— 36, idem 2e kwal. f 2832. Handel ma tig. BODEGRAVEN, 14 April. Kaasmarkt. Aangevoerd 187 partijen Goudse he kaas, waaronder 182 met rijksmerk, totaal 8175 stuks, wegende 73575 K.G. Prijs met rijksmerk le soort f 3437, 2e eoort f 28 -32. Handel matig. ROTTERDAM, 14 April. Ter veemarkt waren Dinsdag aangevoerd 186 paarden, 3 veulens, 2028 magere runderen, 800 vette runderen, 400 vette kalveren,, 1529 nuchtere kolveren, 120 schapen of lam meren, 68 biggen, 26 bokken of geiten, 17 overloopere. Prijzen per half K.G.: Koeien 27)4 32)4 cent, 4143 cent, 47Vt60 cent; os sen 36 cent, 8941 cent, 4048 cent; stieren 85 cent, 37)4 cent, 4042 cent; kalveren 50—66 cent, 65—70 cent, 80 85 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 240—466, stieren f 110—480, paarden f 200—30<*.slachtpaarden 1*0 —250, hitten f 95—165, veulens f 75— 130, fok nuchtere kalveren f 20—32, id. slacht f 711, kalfkoeien f 236—440, pinken f 170-210, vaarzen f 215—285, biggen f 8>18, id. per week f 1.25 1.76. Overzicht: Handel in koeien en oasen gedrukt, wat zijn oorzaak vindt in den invoer van Deensohe vleeschprijzen gelijk aan die van Maandag. Paarden stugge handel, prijzen als vorige week. Vette kalveren trage handel, prijzen als Maan dag, oude prijzen konden niet worden be dongen. Nuchtere kalveren luie handel. Vaarzen tamelijke handel, prijzen onge veer dezelfde. Schapen en lammeren han del en prijzen als Maandag. UTRECHT, 14 April. Ver. Eierveiling Utrecht (V. E. V. U.). Eieren wit f 3.40 4.25, eieren bruin f 3.854.50, eend eieren f 3.50—-3.70, ganzeneieren f 13, alles per 100 stuks. Aanvoer 160.000 stuks. ROTTERDAM, 13 April. Binnenland- ache Granen. Tarwe f 5 506.25, uitge zochte kwaliteiten van f 79.50. Gerst. Chevalier f 5.500.75. Haver f 5.50, blanke kwaliteit er boven betaald. Erwten. Kleine groene k,'f 0.509, Schokkers f 11—16.50. Bruine boonen f 6—9.50, some iets meer. Alles per. 100 K.G. ROTTERDAM, 13 April! Buitenland- sche Granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek v. d. Schalk). Stemming vast. Gerst. Canada No. 8 verwacht f HO 112, idem sboomend naar aankomst f 110—116, Amerika Nó. 2 disp. f 114, 70 k. Zuid-Russische disp. f 117, 06 k. idem disp. f 116, 62/3 „k. Donau atoo mend naar aankomst f 111>110, 64/6 k. Laplata stoomend f 110. Mais per 2000 kilo's Laiplata disp. f 116(117, idem stoomend aangekomen f 114'115, idem stoomend naar aan komst f 114104, Donau/Galfox disp. f 110, idem deze week verwacht f 108 111, idem, stoomend naar aankomst f 109 —106, No. 2 Zuid-Afrik» disp. f 113 116, No. 6 idem disp. f 110, gele Lapla ta nieuwe oogst stoomend naar aan komst f 105—102. ROTTERDAM, 13 April. Voederkoeken (Bericht van de mak. Gebr. Krijger). Noord-Amenïkaansche loco f *170, stoomd. f 8.60; Aprü lev. f 8.40, Mei/ Aug. lev. f 7.90, Septi/Dec. lev. f 8.40, do. do. van N.-Amer. zaad merk SWC loco f 9.70; Mei/Aug. f 8.70; do. do. merk S K loco f 8.75, stoom, f 7.80, Mepple leaf dag. gewacht f 9.70; Mei/Aug. f 6.75; Zuid-Russische loco f 8.36, deze week gewacht f 8.10, Duitsohe lijnkoeken af Emmerik loco f 8.20, April f 8, Mei Aug. f 7.70; Duitsche grondnootkoek af Spijk/Cleve loco f 7.10, Mei/Aug. f 0.75; Grondnootschilfera light loco f 7.10, Mei Aug. extra light loco f 7.50, Mei/Aug. f 7.50; Manilla ooooskoeken S K f 24, April gevr. t 7.50; Amerik. cocos April afl. f 7, Inlandsche Voorslag Lijnkoeken loco f 8.30, April lev. f 8, Mei/Aug. lev f 7.75; do. Lijnkoekschilfers loco f 7.25, grondnootkoek loco f 7.65, grond nootschroot loco f 7.50; do. Soyaschroot Juli en Aug. lev. f 7, Sept/Dec. f 7.25; do, Cocoskoeken April en Mei lev. f 7.50; do. Païmpitkoeken Juli lev. f 0.40, alles per 100 K.G. en gedeeltelijk tweede hands. GROOT-AMMERS, 13 April. Eerste Alblasserwaardeohe Veüingsvereeniging te Groot-Amaners. Veiling op 13 April 1931. Aanvoer 88.312 eieren. Prijzen: 30.103 kippeneieren f 3.354.45 2111 eendeieren f 3.304.20, 16 ganseieren f9 12, 22 kalkoeneieren f 10, alles per 100 stuks; 48 pond boter 58—60 cent per pond; 82 pond kaas 3038 cent per pond; 28 K.G. peren 22 cent per K.G. Heden behaagde het den Heere, van onze zijde weg te nemen, na een langdurig, smartelijk, geduldig gedragen lijden, onzen innig geliefden Man, Zoon, behuwdzoon, Broeder, Behuwdbroedtr en Oom in den ouderdom van ruim 24 Jaar. Uit aller naam/ De diepbedroefde, WedrC. DEKKER— VAN DER VUST Lopikerkapel, 11 April 1931. Heden overleed,.onze beste Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer in den ouderdom van 79 jaar Uit aller naam, Wed. C. DEN GUDSTEN- DE JONO. Lekkerkerk, 14 April 1931. Oeen bloemen. De teraardebestelling is bepaald op Zaterdag 18 April. Vertrek van hetsterfhuisia uur Heden overleed, mijn beste Broeder en Oom, de Heer in den ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, J. DEN OUDSTEN. Lekkerkerk, 14 April 1931. Het Bestuur en de Raad van Toezicht van de Coöperatie ve Boerenleenbank te Lekker kerk, geven hiermede kennis van het overlijden van den heer die gedurende ruim 27 jaar de functie van Kassier tot volle tevredenheid vervuld heeft Zijn nagedachtenis zal steeds in dankbare herinnering blij ven. B. STREEFLAND, Directeur. Lekkerkerk, 14 April 1931. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de laatste Sacra menten der stervende, onze geliefde Echtgenoot Vader, Behuwd- en Orootvader fn den ouderdom van ruim 59 jaar. Uit aller naam, Wed. M. A. VAN VLIET— Plieoer. Willige Langerak, 14 April 1931. (Mhi Heden overleed, zacht en kalm, na een geduldig ge dragen lijden, onze innig ge liefde en zorgzame Echtge- noote, Moeder, Behuwd en Qrootmoeder, MeJ. geh Oe Jong, in den ouderdom van 58 jaar Berkenwoude, O D REHORST. A. REHORST W. M. REHORST- Molenaar. A J. REHORST. O. HAK—Rehorst. M. HAK. Utrecht, K. REHORST. A. REHORST-Orob. Westzaan, O. D. REHORST. S. P.REHORST-Bol. en Kleinkinderen. Berkenwoude, 16 April 1931 De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 18 April a.s. tusschen II -12 uur ten Bate van de Vereen, ter Bestrijding van T.B.C. ST. LUDWINA Ie Schoonhoven op Zaterdag 18 April en Zondag, Maandag en Dinsdag d.a.v. Sjoelbakken,Touwtrekken,Visschen, Oliebollen eten enz. INF" Hebt U nog een prijsje voor het goede doel. laat het even brengen bij MeJ. G. STEKELENBURG Heden overleed na een emartvol doch geduldig lijden zacht en kalm, na voorzien te zijn van de Heilige Sacra menten der stervenden, onze' geliefde Zoon, Broeder, Oom en Zwager in den ouderdom van 31 jaar. Lopik, H. DE OILDE. M. DE Gilde-Verschoor. 't Oolj bij Houten, E. v. d. HOOGEN— DE OlLDE. H. A. V. d. HOOOEN en Kinderen. Lopik, O. H. DE OILDE. J. A. DE QILDE-Overbeek en Kinderen. Schoonhoven, L. H. WEWERde Gilde. C. F. WEWER en Kinderen. Lopik, M.C. DE 01ER—deOilde. J. J. DE Q1ER en Kind. M. M DE OlLDE en Verloofde. H. O. LIQTVOtl— de Gilde. Th. LiOTVOET en Kind. OERARDA. JOHANNA MARIA. SEBAS i IAAN A. Lopik, 15 April 1931. In de N.V. Steenfabriek „Hitland"' te Nieuwerkerk a d IJssel kan nog ■nel enkele kleine Jongens ol kruisten geplaelsl worden. Woning beichllibiir. Voor de vele bewijzen van deel. neming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Orootvader betuigen wij onzen welgemeenden dank. In 't bijzonder een woord van dank aan dei Welbd. Zeergel. Heer Dr. N. W. BOUMAN en aan Zuster ELZINOA, voor de liefderijke verpleging en goede zorgen aan hem besteed Uit aller naam, Wed. M. P. ST10TER— VermaAt. Ammerstol, 15 April 1931. goed kunnende melken en met boerenwerk bekend. Huis met tuin beschikbaar. Bij: M. v. d. O R A A F, Loet 5, Lekkerkerk. GEVRAAGD DIRECT i voor een ochtend per week, niet op Maandag, Aanm.: THOMAS, Tol 6 Schoonhoven. voor dag en nacht. Oosthaven 52 Gouda. Mevrouw DE MOL, Markt 38, Qouda vraagt per I Mei a.8.: Een flinke Door bijzondere omstandigheden huur: Een met ongeveer Gunstig gelegen te'Herkenwoude.' Direct te aanvaarden. Te bevragen bij den bewonerM. Hak, Berkenwoude Namens de Bouwcommissie zal ondergeteekende te trachten aan tc besteden onder Ned. Herv aannemers: Bel albreken van eengebouw en bouwen van een rereeni- gingsgebouw mei boven woning daar Ier plaatse. Bestek en 4 teekeningen zijn vanaf 15 April a.s. te verkrijgen bij onder geteekende en bij den koster der Ned. Herv. Kerk te Albiasserdam tegen f 5.— per stel of tegen toe zending van postwissel ad f 5.20 (Bij insch. f 2 50 rest). Inschrijvings biljetten tot 23 April a.s. inzenden bij den Heer J. RIETKERK, D. 158 te Albiasserdam. Opening der bil jetten Vrijdag24 April a s te7 u.nam in het gebouw bij de Kosterswoning J. DE ROUWE A. Dzn. Bouwkundige, Sliedrecht Albiasserdam, April 1931. Dijkoraap en Hoooheemraden van den wenschen 12 uur in het DIJKHUIS te JAARSVELOj Het uitvoeren van Aardwerk ter profileering der Kade van de Uiterwaard, gelegen tusschen de Hectometer- palen No». 170 en 17S, bij Dijkmagazijn No. 4 in de gemeente Willige-Langerak. (Begrooting beneden f 2000). Bestek met Teekenmg verkrijgbaar 4 f 0.50 bij den Kameraar, den Heer M. W. BeRRevoETS te Jaarsveld, die Inlichtingen geeft op Maandag 27 April 1931. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, DE GEER VAN JUTPH\AS, Dijkgraaf VAN HOLTHETOT ECHTEN, Secretaris. Op Dinsdag 21 April 1931 des v.m. 11 uur zal in Café RIJKE- L1JKHUIZEN te Oudewater voor rekening van den Heer JAC. DE HOLLANDER te Willeskop, publiek worden aanbesteed Bel bouwen van een Voor huis le Willtskop. Bestek en teekening verkrijgbaar a f. 2.— per stel bij voornoemd Café en bij den Architect D. STUURMAN, Burg. Martenssingel 81 Telef. 2085 Qouda Op Vrijdag 24 April 1931 des v.m. 11 uur, zal in het Café VERMEULEN te voor rekening van de Fa. A. TREURNIET aldaar, publiek worden aanbesteed: Bet bouwen van een Graan- maalderij mei Silogebouw voor berging van 560.000 K.G. graan. Bestek en teekening verkrijgbaar vanaf Woensdag 15 April a f 8. per stel (restitutie f 4.—) bij den Architect. D. STUURMAN, Burg. Martenssingel 81 Telef. 2085 - Qouda Baven 25 Schoonhoven ten overstaan van te Gouda, bij opbod op Donderdag 23 April 1931 en bij afslag op 30 April 1931, beide dagen v m. 11 uur, in het Hótel „DE ZALM" te GOUDA van: met groote SCHUUR (waarin stalliiig voor 22 koeien), HOOI- BERO en 2 kleine SCHUURTJES, BOOMOAARD en eeéigeperceelen aan den Bloemenoaalschenweg te Waddinxveen, ter grootte vin 2.88.28 H A., eigen dom van en in gebruik bij den Heer J. v. d. DUSSEN. Aanvaarding 1 Mei 1931. Betaling 28 Mei 1931. Breeder bij biljetten omschreven- VRF~ Hypotheek beschiknaar tot 60 van de opbrengst tegen 4 J rente, Verwaarlook nimmer rugpijn; het kan een ernstige waarschuwing zijn. Rugpijn, bewolkte en pijnlijke urine, bezinksel in het water, nier- gruis, stijve en pijnlijke gewrichten, rheumati8ohe pijnen, of een zenuw- aohtig en afgemat gevoel, kunnen nierzwakte aanduiden, en dienen onmiddellijk behandeld te worden. Want alleen sterke, werkzame nie ren kunnen urinezuur en andere schadelijke stoffen uit het bloed fÜ- treeren Gij zoudt geen dag kunnen leven, als uw nieren ophielden te werken. Verlies geen kostbaren tijd! Begin nu met het gebruik van Foster'» Rugpijn Nieren PÜlen en herwin uw oude energie len kracht. Dit ba kende nienniddel boekte succee na Bij alle drogisten enz. ƒ1.75 p.flacon HUWELIJK. Heer van 60 jaar, net persoon, van net levensgedrag, zakenman, zoekt kennismaking met een eenvoudige Dame of Weduwe, tusschen de 50 en 60 jaar, zonder kinderen, liefst met eenig kapitaal. Brieven onder no 3910, bureau van dit blad. DIJKGRAAF EN "HOOGHEEMRADEN van de Krimpenerwaard, zijn voor nemens op Dinsdag 21 April 1931 des voormiddags om 10 uur, in Hotel „De Zalm' te Gouda publiek Bestek No. li Het gewoon onderhoud der dijken, bestaande in het maken van steenglooiïngen, het aan halen van bèloopen, alsmede het maken van 350 M. lengte dijkverhooging onder Ouder kerk a.d. IJssel, in 3 perceelen. Bestek No. 2i Het leveren van 4200 M3 on- derhoudsgrint, volgens mon ster voorhanden bij den fabriek- landmeter te Stolwijkersluis, op de verschillende daartoe be stemde bergplaatsen in de Krim penerwaard in 11 perceelen. De bestekken zijn verkrijgbaar ten kantore van het hoogheemraadschap te Ouderkerk aan den IJssel; No. 1 ad f 0.50 en No 2 ad f 0.25 per exemplaar. Aanwijzing van bestek No.' 1 zal plaats hebben op Woensdag 15 April. 1931 om 10 uur voormiddag te Ouder kerk a. d. IJssel, Dij H. M.-Paal 345. Dijkgraaf m Hoogheemraden voornoemd: A. J. BOOQAERDT, Dijkgraaf. A. T. VAN DER I EEDENP Secrctirl»,

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2