LanilhouuiBnUeeieeii. Sportnieuws. paar Rechtszaken Afloop Verpachtingen. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Binnenl: Oorlog uit de Afloop Aanbestedingen Afloop Verhuringen. Nieuws in een regels. bn. Pe amsl t'W f I No. M/8- TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HDLLAWD EN UTRECHT, ScrromlrorwmeBt Ctturwnt WUENSDAB 22 AFRIL 1931 NB K van Ons blad is aangesloten bij Publiciteitswaarde en bij Adverteerders (I.b.A.) wt adverteerders zich ge ga ra kunnen verschaffen. DIT NUMMER BE! VIER BLAD een ver- en oud A. M. H. J. Willem, J. G. Al- ABONNÉ’8 van dit bind, AAAAGuidon by leve V V V ongeschiktheid. De aangehoudene verzette zich niet, maar vertelde, dat hii bij een ruzie in een café een schop tegen zijn voet had gekregen. Men droeg hem naar een bank en de nachtwaker telefoneerde de politie. Toen hij terugkwam, was de aangehoudene met zijn bewaker slaags geraakt; de twee rolden al vechtend o?er den grond. De nachtwaker green in en blies op zijn fluit, waardoor twee politieagenten toeschoten. De inbreker werd per taxi naar het hoofdbureau van politie aan het Alexan- derveld "“bracht, waar bleek dat men B. de V^rechünt Maandag, Woi en yrijdng, Prijs bij vooru ling’. voor 8ohoonhoven maanden ƒ1.20; p. post Mot verzekering 15 cents door mevr. Curchod ingediende memo randum aan de leden van den Raad wor den overhandigd. DR. ECKENER’S POOLVLUCHT. In verband met zijn voorgenomen Noordpoolvlucht bevindt dr. Eckener zich op het oogenblik te Berlijn om onderhan- delingen te voeren over een tocht naar de Noordpool, die, wanneer alle kwes ties tot tevredenheid van dr. Eckener ge regeld zijn, in het midden van 1931 zal plaats vinden. Omtrent geruchten uit Friedritehshafen, volgens welke de bemanning van het luchtschip „Graf Zeppelin” geweigerd zou hebben, aan een tocht naar de Noordpool deel te nemen, verklaarde dr. Eckener, dat hem van een dergelijke weigering der bemanning niets bekend is. Hij beschouwt de desbetreffende be richten als onzin, temeer daar de be manning reeds twee jaar geleden, toen voor het eerst het denkbeeld van Noordpooltocht geopperd werd, in band met reeds toen rondgestrooide be weringen omtrent stakingsplannen, ver klaard heeft, dat zij natuurlijk ten allen tijde aan een Noordpooltocht zou deel nemen, wanneer dr. Eckener dat wensch- te. Morgen zal te Scheveningen de nieuwe binnenhaven worden geopend, een plech tigheid, die de Koningin zal verrichten. Men is er thans druk in de weer om zich op die feestelijke gebeurtenis voor te bereiden. Bovenstaande foto toont iets van de versieringen, die worden aangebracht. bekend. Da verhoorden schijnen weinig of niets omtrent de toedracht der zaak te willen uitlaten. In de kippenkooi moe ten alle sporen van het voorgevallene zijn uitgewischt, terwijl do kleeren van den getroffene verbrand zouden zijn. De. overleden directeur was ongeveer vijftien jaar gehuwd en had twee kinde ren. De Tol over de Haastrechtsche Brufl. Geachte Redactie. In het archief van den polder Stein bevindt zich het afschrift van onder staande interessante brief, betreffende de vestiging van het tolrecht en de per missie om een hrug te bouwen voor de gemeente Gouda; kunt u er een plaatsje voor jnruimen? Mijn dank er voor. Hoog achtend, J. KOEMAN Rijwiel zonder licht besturen: M. de B. te Dalem f 15 subs. 10 d. h. Openbare dronkenschap: A. K. te Zwijn drecht f 5 sub®. 3 d. h.; A. K. te Giessen- dam f 10 subs, d. h.; A. J. “W. van ’i H. te Gorinchem f 15 subs 10 d. h. Overtreding wet op de openbare mid delen van vervoer: A. P. te Slikkerveer 2 weken geschorst. Nieuw-Lekkerland. Zaterdag heeft het bestuur van het watersdhap De Over waard in het Gemeenelandshuis te Kin- derdijk verpacht het gras ge was van de boezemkaden. De verpachting geschiedde in 7 perceelen en bracht op f 190. Het vorige jaar was de opbrengst f 666. Tevens heeft het bestuur aanbesteed het schoonmaken van den boezem voor den tijd van twee jaar, in 12 perceelen, voor f 1766. DOORVOER VAN NEDERLANDSCH VEE DOOR DUITSCHLAND. De Pruisisohe regeering heeft besloten den doorvoer van Nederlapdsch vee door Duitschland weder toe te staan op de zelfde voorwaarden als het voorheen voor geschreven was. Het vervoer over de Ne- derlandschDuitsche grens kan plaats vinden langs de douanekantoren Weener en Ellen, terwijl over iedere zending we der afzonderlijk beslist moet worden. EIEREN-EXPORT NAAR INDIE. Voorschriften voor stempeling. Thans heeft ook de Argentijnsche re geering voorschriften vastgesteld op het stempelen van ingevoerde eieren. Gekoel de eieren moeten voorzien zijn van het woord „Refrigerado”, geconserveerde eieren moeten verder gestempeld zijn met den naam „Gonservado”. Zoowel gekoel de als geconserveerde eieren moeten ver der gestempeld zijn met den naam van het land van herkomst. De kisten moe ten dertig dozijn inhouden en gemerkt zijn met „Huevos de Gallina” en met den naam van den afzender, van den impor teur, het netto gewicht, de tarra, jaar en maand, waarin de eieren verpakt zijn. ERKENNING DER I REGEERII De Nederlandsche reg teren besloten de nie Spaansche regeering te i DE BESCHULDIGINGE HEER W. VC Rapport d De Commissie, bestaan C. W. de Vries, voorzit Gaay Fortman en Mr. C «amengekomen op ver» Th. de Visser, heeft tha uitgebracht over de vraa digingen in een paar dag OVERTREDING DRANKWET. De Dordtsche Rechtbank behan delde de zaak tegen mej. J. A. O., we duwe G. v. d. M., te Hardinxveld, door den Kantonrechter te Gorinchem veroor deeld tot f 25 of 10 dagen, wegens over treding der Drankwet. Als verlofhoudster zou zij een hoeveelheid citroenbrandewijn in voorraad hebben gehad. Tegen die uit spraak ihad zij hooger beroep aangetee- kend. Bij de behandeling daarvan voorde Rechtbank op 6 Maart, verklaarden eeni- ge getuigen, dat de flesch met inhoud aan een hunner toebehoorde en in bewaring was achtergelaten bij verdachte. I?e Rechtbank gelastte hervatting het onderzoek tot het hooren van een deskundige omtrent de vraag, of de in houd van de in beslag genomen flesch in derdaad sterke drank is. De deskundige beantwoordde thans die vraag bevestigend en daarop eischte het 0. M. bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Uitspraak over 14 dagen. DE DRIEVOUDIGE MOORD TE BILTHOVEN. Sono tot 12 jaar veroordeeld. Gisteren heeft de Utrechtsche Recht bank uitspraak gedaan in de zaak tegen den Indischen bediende Sono, die op 30 Januari mevr. Soeparwo en haar beide kinderen te Biltlhoven vermoordde. De rechtbank achtte voorbedachten ra de niet bewezen; wel daarentegen opzet tot doodslag alsook het voortgezet mis drijf van doodslag ten aanzien van de béide kinderen. Voorts nam zij op grond van de rapporten der deskundigen aan, dat de dader toerekenbaar moet worden geacht; dat de feiten een zware straf wettigen en dat, ook al zou Sono zich verongelijkt hebben gevoeld, er geen re den tot misdrijf bestond. De rechtbank nam verder aan, dat afzondering uitzijn geboorteland en de verwijdering van zijn familie impulsief handelen in niet ge ringe mate kan hebben bevorderd en wilde hiermede als verzachtende omstan digheid rekening houden. Ook het feit, dat Sono zich nooit eerder aan eenig misdrijf heeft schuldig gemaakt, maar dat integendeel steeds met lof over hem is gesproken, wilde zij te zijnen gunst aanmerken. Het vonnis luidde 12 jaar gevangenis straf met aftrek der voeyloopige hechte nis. De eisch was geweest 20 jaar gevan genisstraf. Toen het vonnis door middel van een tolk aan Sono was overgebracht, gaf hij te kennen het voornemen te hebben, hier van in hooger beroep te gaan. SCHOONHOVEN. April Geboren: Gornelis Dirk, z. van G. Kort lever en A. M. C. Prins. Johan, z. van T. de Leeuw den Bouter en M. van Gee- len. LEKKERKERK. April. Geboren:* Arie, z. van P. van Dam en- E. Verhoog. Ondertrouwd: M. Ooms, oud 23 j., en C. Molenaar, oud 22 j. J. «ooijman, oud 18 j., en N. Stout, oud 19 j. Getrouwd: T. Ouwerkerk, oud 19 G» de Jong, oud 19 j. J. Mulder, 25 j., en G. Oudshoorn, oud 25 j. Overleden: A. Stoppelenburg, oud 75 weduwe van W. van der Graaf. G. den Oudsten, oud 79 j. LJSSELSTEIN. April. Geboren: Hendrik, z. van Leering en J- M. H. Martens - z. van J. A. Broekhuizen en J bers. Getrouwd: H W. We” ng en A. M. v&n SPOORDIJKVERZAKKING IN CHINA 30 dooden, 50 gewonden. Van de Chineesche spoorlijn Canton- Kowloon waren tusschen laatstgenoemde plaats en Sjoesjoen door den enormen regenval der laatste dagen de spoordijken ondermijnd. Daardoor stortte een loco motief met drie wagens in een ravijn van ongeveer tien meter diep. Hier liggen in het slijk dooden en gewonden temid den van de wrakstukken van den treiij. Verscheiden overlevenden loopen ver dwaasd van schrik in het ravijn, waar uit angstkreten opstijgen van mannen, vrouwen en kinderen, die in de puin- hoopen bekneld liggen. Alle passagiers van den trein zijn Ghineezen. Reddings brigades zijn uitgetogen, die trachten de overlevenden te bevrijden en de lijken te bergen. Er zijn minstens 30 dooden en 50 gewonden. Volgens eén later bericht heeft men uit de puinhoopen de lijken van elf slachtof fers kunnen bergen. Naar men echter gelooft, liggen nog 20 anderen onder de verbrijzelde wagons bedolven. Twee jon gens, die levend- door de reddingman- schappen werden aangetroffen, konden worden gered, nadat hun de boenen wa ren afgezet. SCHOONHEIDSWEDSTRIJDEN EN VROUWENHANDEL. Gisteren heeft te Genève in de com missie tot bestrijding van den vrouwen handel, mevrouw Curchod, vertegen woordigster van de fédération des unions nationales des amies de la jeune fille, voorgesteld, den Volkenbond te verzoeken er bij de regeeringen op aan te dringen, dat de internationale schoonheidswed- strijden worden verboden, aangezien vol gens haar vooral in Zuid-Amerika het gevaar bestaat, dat dergelijke wedstrijden tot handel in blanke slavinnen leiden. De Fransche, Deensche en Engelsche regeeringsvertegenwoordigers vroegen na dere bijzonderheden, doch mevr. Curchod kon geen feiten noemen. Zij verlangdg_een onderzoek door den Volkenbond, hetgeen overbodig werd geacht, hoewel het haar vrij staat, voor eigen rekening een en quête te doen ondernemen. Van het voor del tal in de proceseen-verbewtl melding wo»4l® W bOiwUflS Ml Arkel. Zondag speelde A.S.V, I te Go rinchem tegen S.V.W. IU. De uitslag was 33. Krimpen a.d. Lek. Krimpen’s voetbal club Dilettant” heeft Zondag een wed strijd gespeeld tegen „Gouda”. „Dilettant” verloor met 30. Te Kingtsjou in de Chineesche pro vincie Hoepei zijn twee vrouwuelijke zen- - Het zijn Esther Nordlist, een Amerikaansche en Augusta Nelson, een Zweedsche. Ook een mannelijke zendeling, Oskar Ander son, werd meegevoerd. Allen maakten zij deel uit van een Zweedsche missie. We maken ons bezorg log te land, te water en we leten er te weinig op gevaar zit in den grond in de aarde, zit het gr vaar en wanneer ooit v mocht uitbreken, zal zijn om hetgeen in den geleden al schreef de Ei Brailsford een boek, d „De oorlog om staal en zou de titel moeten zijn olie en benzine”. De hoeveelheid petrolf vorm van ruwe olie ken van machines) e dagelijks verbruikt word hoenen liters: voor de ti toenemende automobielei autobussen, vliegmachin en de scheepvaart, welk gebruik gaat maken van ruwe olie gestookt wordt een petroleumbron of et is dus voor de staten va lang, want ook de oork logsautomobielen, tanks, luchtschepen, gebruiken Wie dus de productie v voor een grooter of heerscht, heeft tevens di lerlei onmisbaar gewor Wanneer het een groep t gelukken de belangt ij bronnen in bezit of behei zou het alleen al daardo de overwinning in een wat aandacht over heeft economisch gebied gebe hoe de staten zich reed zich het bezit van ste leum-hronnen te verzeke Iets belangrijks in di pas weer gemeld. De re lestina heeft namelijk i troleum-Company, die d< leumveld*m van Mosoel concessie verleend om door Palestina te lethei van Haifa. De maatset vrijheid, belas ting vrijdoi om zelf een haven aan De aanleg van deze men van zoo groot belai gen de beteekenis daai met den. aanleg van 1 Suez. In geval van Engeland meer hebben leiding dan aan het kan Zij, die eigenaar zijn zullen zich in dezen tiji over den lagen benzine vezakt is tot de helft v; voor korten tüd maar uitsluitend een gevolg vi de olie, welke thans reet en die maar een onderc groote worsteling, welke stigen oorlog de overwii moet. Ontwapening wil mei voorkomen, maar dat gt zins op een man, die i zit en die alleen reddii het uitscheppen van hi water. Hij vergeet, da eerst moet wegnemen, eerst net lek moet stopp ders zijn hoozen niet vet bewapening slechts een scherpe verhouding tus en deze ontstaat weer tegenstellingen, waarvan olie een zeer belangrijk» De pijpleiding, waarv meldipg maakten, zal, i 10 pCt. van de wereldj troleum aanvoeren. Een de petroleum is dan al in het bezit van de She sian Company en een F. dat beteekent heel wat. uuiTwu "“urauui, waar mees uai n te doen had met den 26-jarigen M. W. uit Amsterdam, een bekende van politie aldaar. JEUGDIGE REDSTER. Nabij een Rijnaak in de Kattenbujwei vaart te Amsterdam raakte tijdens lhet speeluurtje, een 13-jarig meisje te wa ter. Dit zag het 12-jarig dochtertje van den schipper, dat zich gekleed te water begaf en er in slaagde het andere kind op het droge te trekken. DE RAMP VAN DE „NOORDPOOL”. Zondag is te Fraserbur^b in Schotland een lijk aan^espSeld. Volgens een door den burgemeester van Maasssluis ont vangen telegram, is het herkend als dat van den 27-jarigen Jacoh Willem Noord zij, het zesde, tot nu toe nog vermiste, Maassluische slachtoffer van de ramp van den treiler Noordpool Um. 132. AANEENGEGROEIDE TWEELINGEN. Te Lianga op de Philippijnen zijn een paar aarieeneogroeide tweelingen gebo ren, die nog heel wat ingewikkelder van samengroei zijn dan het beroemde Sia- meesche tweelingspan. De kinderen, die naar het oordeel der geneesheeren, wel levensvatbaar zqllen blijken te zijn, be zitten namelijk twee hoofdjes, twee hart jes', twee stel longen en vier armen De onderste helften van hun lichaampjes zijn echter zoodanig ineengegroeid, dat zij slechts drie beenen, doch vier voeten bezitten. GRIEZELIGE BAGAGE. Op den spoorlijn RomeNapels vond het personeel van een der treinen een bijzonder groot pakket in het bagagenet van een derde-klas-coupé. Zij openden het pak en dat bleek te bestaan uit drie kisten in elkaar, waarvan de binnenste menschelijke overblijfselen bevatte. De drie reizigers, die het pakket vervoerden, verklaarden dat men te doen had met de beenderen van een hunner bloedverwan ten, die in 1920 overleden was. Zij wil den het stoffelijk overschot gaan begra ven in het geboortedorp van den over ledene in Calabrië, De politie is van de juistheid dezer beweringen nog niet over- IJsselsteln. De uitslag van de Vrijdag gehouden aanbesteding van den bouw van een gymnastieklokaal en het inrich ten van een terein voor lichamelijke oefe ning voor rekening van het R.-K. Kerk bestuur van den H. Nicolaas alhier, is als volgt: Perceel I, timmer- en metselwerken, enz.: H. A. Vleugel te «Hilversum/?voor f 30.495; De Beer en Van der Linden te Hilversum f 30.132; J. van Breukelen en R. C. J. Peek alhier f 26.883; Gebre. G. en A. Peek alhier f 23-448; Gebrs. Poot te Vianen f 21.912; C. van Rooijen te Heicop f 21.250; A. A. van Kleef te Ben schop f 20.860; G. v. d. Voorn en Ver- steegen te Utrecht f 20.348. Perceel II, schilderwerk: J. Lommen en Harmsen te Vianen f 750, A. van Vliet alhier f 730; G. v. d. Berg alhier f 705; G. van Dopperen alhier f 650. Begrooting perceel I f 24.127,65; per ceel II f 786.50. De gunning werd aangehouden. Gouda. Dijkgraaf en Hoogheemraden van de Krimpenerwaard hebben aanbe steed het gewoon onderhoud der dijken bestaande in het maken van steen glooiingen, het aanhalen en beloopen, alsmede maken van 350 M. lengte dijk- verhooging onder Ouderkerk a.d. IJssel in 3 perceelen. De perceelen I en III werden gegund aan T. de Man te Ammerstol, resp. voor f 4250 en f 7995; en perceel II aan gebr. Heuvelman te Krimpen a.d. IJssel voor f 3542. Voorts is aanbesteed het leveren van 4200 kub. M. onderhoudsgrint in percee len. Perceel I en II werden gegund aan D. Versloot te Bodegraven ieder a f 2.83 per kuh. M.de perceelen HI, IV, V, VI VIII en IX werden gegund aan L. v. d. Ben te Ouderkerk a.d. IJssel voor f 2.60, f 2.50, f 2.60, f 2.70, 2.50 en f 2.46 per kub. M. De perceelen VII en X aan H. Rook te Ouderkerk a.d. IJssel voor f 2.85 en f 3.65 per kub. M. en perceel XI aan A. Speksnijder voor f 3.29 per kub. M. Papendrecht. De Rijkswaterstaat heeft in het gebouw van het Prov. Bestuur te Utrecht aanbesteed: Het verbeteren van de boordvoorzie- ning aan het Merwedekanaal, onder de gemeenten Utrecht en Zuilen. Laagste inschrijver was de heer W. Klootwijk al hier, voor f 27.890. „te weten van elcke mensche, die over pleegt te varen eenen penninek”. Dan volgen nog aanwijzingen omtrent de grootte en hoogte van de brug en de mededeeling dat het recht voor die brug „eeuwelick” zal duren. De heer Koeman teekent hierbij aan: De beteekenis van deze brief is mij nog niet geheel helder en tijdens het over schrijven kreeg ik den indruk: gaat het hier wel over d e brug. De brug te Haas trecht is eerst door de IJssel Stoomtram- weg-Mij. gebouwd en die reed zeker in 1466 niet. Zou soms Gouda recht hebben gekregen een brug te Haastrecht te bou wen, dus ongeveer waar nu de Steinsclie brug ligt; er wordt n.l. gesproken over een hrug boven der Kerck van Haes- trecht. Hier was vroeger ook een veer, waaraan Haastrecht vermoedelijk haar naam heeft ontleend. Is dit zoo, dan hief Gouda veerrecht bij Haastrecht en niet bij StoJwijkersluis en rijst do vraag hoe komt die brug en het tolrecht dan bij Stolwijkersluis te recht. Uit deze brief en stichting van het recht een brug te hebben, volgt alweer, zooals ’t ook nu nog is. dat de poorteren van Gouda even groot belang hebben over een brug de overkant van de IJssel te kunnen bereiken, als de ingelanden van de Krimpenerwaard de stad Gouda bin nen te komen. Gouda. Dijkgraaf en Hoogheemraden van de Krimpenerwaard hebben ver huurd: a. een perceel wei- en hooiland, onder de gemeente Stolwijk, aan den heer G. v. Zijl te Gouderak, voor f 140; b. het vischwater in de Ringvaart: perc, I aan den heer G. Schouten te Stolwijkersluis voor f 80; "“re. II en III aan den lieer P. van den Heuvel te Stol wijk, ieder voor f 12; perc. IV en V aan den heer G. van den Heuvel te Stolwijk, respectievelijk voor f 10 en f 25. perc. VI en VII aan den heer M. Verkaaik te Berkenwoude, resp. voor f 6 en f 7; perc. VII aan den heer G. van Eijk te Stol wijk voor f 5 en perc. IX aan den heer J. Burger te Stolwijk, voor f 8.. Van het uitvoerige, soms omslachtige en moeilijk verstaanbare stuk, dat de heer Koeman dan in zijn geheel laat volgen, geven we hier een overzicht. Het begint met een uiteenzetting, dat bet wenschelijk zou zijn om in plaats van een veer een brug te bouwen over de IJs sel, maar de overheid zegt dat dit veel zal kosten en dat zij de baten zal verlie zen die zij toen had van het veer. Dan volgt het besluit tot het bouwen van de brug; „dat wij consenteeren (toestemmen) ende believen willen een brugge te maecken over de IJssel.boven der kerck van Haestrecht”. Om van die brug gebruik te maken zou dezelfde vergoeding gcêieoht mogen wwfoa Ala vw» het ntll DE MOORDENAAR VAN DUSSEL DORF. Kürten is toerekenbaar. Gisteren werd in het proces tegen den massamoordenaar Kürten opnieuw een psychiater, professor dr. Scioli, als des kundige gehoord. Naar dr. Scioli verklaarde, heeft Kür ten zijn daden niet in een toestand van geestelijke afwijking bedreven. Een orga nische hersen- of zielsziekte kon niet bij hem worden geconstateerd, evenmin on verklaarbare gemoedstoestanden. De deskundige kwam tot de slotsom, dat bij verdachte geen sprake was van een zielsziekte en evenmin van ’n zieke lijke bewusteloosheid, daar hij blijk heeft gegeven, een uitstekend geheugen te be zitten. Ook hééft men niet met een kwes tie van erfelijkheid te doen. Zielsziekten hebhen zidh in zijn familie nog nimmer voorgedaan, wel echter neiging tot drank zucht en misdaad. GOUDSMOKKELAARS GEARRES TEERD. De Mexicaansche politie heeft te Mon terey Pedro Robles, het hoofd van een wijdvertakte smokkelaarsbende, gearres teerd. De politie had inlichtingen, vol gens welke de bende uit een combinatie van spoorwegambtenaren, advocaten en misdadigers bestond, die voor een waarde van honderdduizenden dollars goud uit het land Mexico hebben gesmokkeld. ZENDELINGEN ONTVOERD. Te Kingtsjou in de Chineesche delingen ontvoerd door bandieten. De veenarbeiders te Bargeroompas- cum hebben het groote* meerderheid van stemmen besloten met ingang van heden de staking te proclameeren. Zij omvat 300 personen. Aan den Sparreweg te Amsterdam is een 60-jarige vrouw bij het ruiten zeemen met trap en al ^lit het raam van de 2de verdieping gevallen. Zij werd naar een Gasthuis gebracht, én bleek bij aan komst te zijn overleden. Het slachtoffer was moeder van een groot gezin. Te Volklingen in Duitschland, een rangeermachine met een personen trein in botsing gekomen. De achterste wagen is omgevallen. Ongeveer 20 reizi gers zijn licht gekwetst. Te Londen schat men het aantal werkloozen op de geheele wereld op 25 millioen. De temperatuur in het Noord-Wes- ten van de Vereenigde Staten is eens klaps weer tot beneden het vriespunt ge daald en op sommige plaatsen woeden weer sneeuwbuien. De nieuwe koudegolf wordt ook in de Midden-Staten ver wacht.. Tengevolge van een verzakking van den dijk van het Oure-kénaal nabij Pa rijs, vreest men, dat St. penis en andere Parijsche voorsteden gedeeltelijk zullen overstroomen. Soldaten en brandweer trachten den verzakten dijk te verster ken. Te Osterode in Oöst-Pruisen was op het exercitie-veld een regiment cav/v- lerie bezig met oefeningen met ontplof baar materiaal, toen een mijn ontplofte Een der vleugelrijders werd gedood, ter wijl twee manschappen kwetsuren heb ben opgeloopen. KANTONGERECHT TE GORINCHEM. Uitspraken op 21 April 1931. In verzet (overtreding Arbeidswet): J. H. M. te Gorinchem, verzet vervallen verklaard. Op den openbaren weg voetballen: V. de G. te Gorinchem f 5 subs. 2 weken tuchtschool; T. B. te Gorinchem f 5 subs. 2 weken tuchtschool; H. B. te Gorinchem f 5 subs. 3d. h.; J. W. A. te Gorin- chem f 5 sub». 3 d. h. Straatschenderij: D. V. te Herwijnen f 15 subs. 10 cL h.; P. V. te Herwijnen f 15 subs. 10 d. h. Loopen op verboden grond: P. P. te Herwijnen f 5 subs. 3 d. h. Overtreding Drankwet: A. J. R. te Hardinxveld f 3 subs. 2 d. h.. Overtreding Leerplichtwet: W. B. te Noordeloos f 10 subs. 5 d. h.; T. van D. te Gorinchem, behandeling 1 maand uit gesteld. Overtreding Visscherijwet: W. v. d. B. te Gorinchem f 2 subs. 1 d. h.; T. G. N. te Gorinchem f 2 subs. 1 d. h. Voertuig op openbaren weg plaatsen: M G. te Gorinchem f 2 subs. 1 d. h. Politiebevel niet op^olgen: R. H. van P. te Gorinchem f 15 shbs. 10 d. h. Bedrijf van liedjeszanger uitoefenen: G. H. te Leeuwarden f 5 subs. 3d. h.; A. de B. te Oud-Gastel f 5 subs. 3 d. h. Zonder vergunning venten: J. I. te Em men f 5 subs. 3 d. h.; R. C. F. te Am sterdam f 10 subs. 5 d. h.; fl^I. Z. te Amsterdam f 5 subs. 3 d. Ij^W Overtreding Motor- en RiWêlwet: G. V. te Rijswijk (Z.-H.) f 10 subs. 5 d. h. en civ. vordering ad f 18.25 toegewezen; P. F. de K. te Asperen, vrijspraak; R de W. te Haaften, vrijspraak. Auto zonder spiegel besturen: J. de G. te Giessen-Nieuwkerk f 1.50 subs. 1 d. h. Rijwiel zon dar bel beeturen: M. J. J, te Gqritiotum t Fiub», l 4, h, tuigd. EEN DRAMA BIJ CUIJK. Fabrieksdirecteur tengevolge van ernstige mishandeling overleden. Te Wanroy bij Cuyk was Zaterdag avond de directeur der Coöperatieve Stoomzuivelfabriek, de ongeveer 45-jaxi- ge heer v. d V. per autobus van een drie daagsche reis teruggekeerd. Hij ging nog in de avonduren naar de kippenkooi, om als naar gewoonte voor de kippen te zor gen. Daar schijnt zich een drama te hebben afgespeeld, waaromtrent men nog slechts weet, dat do heer v. d. V. een hevigen slag op het hoofd heeft ontvangen, dat zijn li chaam vervolgens met petroleum is over goten en in brand geraakt. Omstreeks negen uur vervoegde de 20- jarige neef, die tijdens de afwezigheid van den heer v. d. V. het beheer der fa briek heeft gevoerd, zioh in hoogst over spannen toestand bij den veldwachter met de woorden: „Neem mij maar gevangen, want ik heb mijn oom gedood!” De veldwachter begaf zich terstond naar de fabriek en vond in de directeurs woning den heer v. d. V. met bloeden de hoofdwonden en ten deele verbrand, lichaam. Hij is na ongeveer 36 uur vree- selijke pijnen te 'hebben doodslaan, be zweken. Des morgens is de neef in hechtenis genomen en gevankelijk naar ’s-Herto- genbosch overgebracht. Naar de Telgr. vernam, is de echtge- noote van den verslagene door den reoh- tercommisiaris ten geineentehuize aan 'n langdurig verhoor onderworpen en daar na op vrije voeten gesteld. Het vermoeden is gerezen, dat men met een Hefdeedramo- te doen heb-

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4