1 Nieuwe Avonturen van R 0 Wat geeft de Radio? Kerk en School. Gemengd Nieuws. Gemeenteraden ET SstS &VÏÏST TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovsn.ch. Courant WOENSDAG MEI 1931 Donderdag 7 Mal. HUvaraum. A.V.R.O. 8—9.60 Grajaofoom; 10-—'10.15 Morgenwijding; 10.3012 Qonoert door het A.V.R.O.-Kwartet; 12 Naalcurêue; 4—4.30 Cello-reoi tal; 4.30 —0.80 Ziekenuur; 6.80—0 Gramofoon; 8—0.30 Da heer Herman Rutters over; „Die Meiatersinger von Niirnberg"; 6.307.60 Aansluiting aan den Stads schouwburg te Amsterdam. Uitzending van „Die Meiatersinger von Niirn berg" in drie bedrijven; 7.60—8.20 Engelsche les; 8—8.16 Gramofoon, 8.209.20 Tweede bedrijf van „Die Meiatersinger", na afloop Persberich ten; 9.10—9.40. Lezing; 9.3011.30 Dorde bedrijf van „Die Meiatersinger"; 11.3012 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 89.16 Concert; N.C.R.V 1010.30 Zang door het N.C.R.V. Da meskoor; 10.30—-li Korte Ziekendienst K.R.O. 11—11.30 Gramofoon; 11.30— 12 Godsdienstig halfuurtje; 12.16-1.45 Concert door het K.R.O.-Trio; 1,4>52 Gramofoon; N.C.R.V. 22.16 Gramo foon; 2.15—3.15 Cursus fraaie Hand werken; 3.15—3.45 Vrouwenhalfuurtje; 46 Ziekenuurtje; 55.46 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 6.45— 6.45 Concert door „The Columbia Three"; 6.457 Curaus Knippen en Stofversieren; 77.30 Vragen half uur tje; 7.458.16 Radio-raadsel; 8.15 10.16 Uitvoering door de Chr. Oratori- um-vereeniging te Hilversum; 10.16— 10.25 Persberichten; 10.2611.30 Gra mofoon. Vrijdag 8 Mei. Hilversum. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10—10.15 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.16 uur Voordracht door Jo Sternheim; 10.30 uur Voor de Zie ken; 11.80 uur Gramofoon; A.V.R.O. 122 Gonoert door het A.V.R.0.-Kwar- tet; 2—2.30 Schooluitzending; 2.30—3 Concert door Kovaca Lajos en zijn Or kest; 3-3.30 Praatje door Mevr. De Leeuw—Van Rees; 8.30—4 Vervolg Concert; V.AJt.A. 4 uur Orgelspel; 4.30 uur Na Schooltijd; 5.15 uur Concert door het V.A.R.A.-Orkest en Gramo- foon; 6.45 uur Actueel allerlei uil de Arbeidersbeweging; 7 uur Gramofoon; 7.05 uur De heer P. Schoonderwoerd over: Het straatmakershedrijf; 7.25 uur Vervolg Concert; V.P.R.O. 8 uur Week- uitzending; 8 uur Catechisatie; 8.80 uur Concert; 0 uur Dr. J. A. de Koning over: Nationalistische liewegingen in het heden; 0.30 uur Concert; 10 uur Persberichten; 10.15 uur Serie Frag menten en Verhalen; 10.45 uur Gra mofoon; V.A.R.A. 11 uur Gramofoon. Huizen. K.R.O. 8-^9.15 Conoert; 10— 11.30 Conoert door het K.R.O. Kunst- Ensemble; 11.30—12 Halfuurtje voor rieken; 12.15—1.45 Concert door het K.R.O. Kwintet; 1.45—3 Orgelconcert; 8—5 45 Concert door het K.R.O. Sa lon-Orkest; 5.46—6 De heer Max K. Gerisch over: Een reis naar Ooat- Duitschland; 6—7 Gramofoon; 7—7.30 De heer J. Aarden over: Boekdruk kunst; 7.46—8.15 Behandeling der Ziektewet door den voorritter van den Raad Van Arbeid te Breda, 8 1510.45 Concert door het K.R.O.-Orkest; 9 30 —10 Nieuwsberichten; 1')10.45 Ver volg Concert; 10.46—12 Gramofoon. 5. Benoeming lid commiaaie tot wering van schoolverruim. 6. Subsidieaanvragen voor vakkundig onderricht aan de werklooae jeugd. 7. Voorstel tol verharding van den Middelweg bij wijze van werkverschaffing 8. Plaatsbepaling bouw le openbare lagere school. 9. Begrootingswijeijingen, Hulp In nood. Nleuw-Lekkirland. Maandagavond hield de vereeniging „Hulp in Nood" haar jaarvergadering Het jaarverslag werd goedgekeurd. Daaruit bleek, dat deze ver gadering de 34ste was sedert de oprich ting in 1895. Helaas moest hierin mel ding worden gemaakt van het overlijden van den heer H. Smit Jr., die- vanaf 1911 voorzitter was. Hij werd opgevolgd door den heer C. Smit. Uit het financieele verslag bleek, dat in 't afgeloopen jaar aan vrijwillige bij dragon was ontvangen f 197,50. Op 1 Januari 1931 bedroeg het saldo f 240,18. De aftredende bestuursleden en commis sarissen werden allen herkozen. Tot se cretaris werd, in de plaats van den heer A. D. Scholten, die de gemeente gaat ver laten, met op één na algemeene stem men gekozen de heer W. C. Schaap. Als Jlfcieuwe commissarissen werden gekozen flie heeren C. Kooijman, H. Heijmans en A. van 't Hof, in de plaats van de hee ren N. Prins, G. Smit en W. C. Schaap Voor het nazien van de rekeningen over 1930 werden belast de heeren J. Stam Bz. en J. L. de Jong. Bij het einde der vergadering bracht de voorzitter aan den afgetreden secretaris, den heer A. D. Scholten, hartelijk dank voor de vele en goede diensten, aan de vereeniging be wezen. Aan de firma J. en A. den Boer, betonfabrikanten alhier, is na onder- handsche aanbesteding opgedragen de levering van 2800 betonplaten voor de glooiing" van den dijk te Capelle a.d. IJssel In verband met het vertrek van den heer A. D Scholten, hoofd der le openbare lagere school, is tijdens de va cature met het hoofdschap belast de heer J. Hack, onderwijzer 'aan die school. De S.D.A.P. heeft voor den ge meenteraad candidaat gesteld de heeren: 1 P. de Jong (aftr.), 2 E. den Ouden, 3 A. de Bruin, 4 K. Kamsteeg—Berkou- wer, 5 A. Poldervaart Leerbroek. Vrijdagmorgen heeft een zooü' van den veehouder B. P. bij het van den stal doen van het vee, zijn pols gebroken Dr. Booij verleende geneeskun dige hulp. Tot notabel van de Ned. Herv. Kerk 's in de vacature, ontstaan door vertrek van den heer Grandia gekozen de heer A. T. Sterk van Middelkoop. Italiaansch Opera-trio. Lekkerkerk. Zaterdag a.s. zal onze ge meente bet genoegen smaken dat het Italiaansch opera trio, mevr. Nella Roësti, mezzo sopraan; Signor Ivo Egidi, tenor; Signor Guisepp# Capilongo, bari ton, met begeleiding van maistro Anton Blazer op zijn voorjaars tournée, in „De Groote Boer" een concert zal geven Als we de persverslagen nagaan, oogst dit trio overal waar het optreedt, groote lau weren. Zoo luidde het slot van een ver slag omtrent het optreden te Roosendaal „De bijval was zoodanig, dat zij tot een ovatie aangroeide. Wel zelden zal men een drietal stemmen als deze op één pro gramma te samen treffen." Dat zeer velen van deze gelegenheid, dat werkelijk iets schoons en verhef fends geboden wordt, zullen profiteeren, valt te verwachten. D. Vink. f Meerkerk. Alhier is op ruim 80-jarigen leeftijd overleden de heer D. Vink. in le ven kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente De heer Vink werd in 1892 gekozen tot notabr-I, 'n 1898 volgde zijn benoeming tot kerkvoogd en van 1923 tot '29 was hij voorzitter van het college van kerkvoog den en notabelen. Nleuwerkerk a.d. IJssel. Tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie is benoemd de beer A. J. Bruijnooge te Schoondijke. Gemeenteraad. Nieuw-Lekkerland. Een openbare ver gadering van den gemeenteraad is be legd op Vrijdag 8 Mei, des voormiddags om 9 30 uur. De punten van behandeling zijn: 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 2. Ontslagaanvragen A. D. Scholten als hoofd der le openbare lagere school enz. 3. Benoeming hoofd le openbare la gere school. 4. Benoeming onderwijzer le openbare lagere eohool. Nieuwpoort. De heer C. Verdoold te Stolwijk, benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, heeft deze benoeming aangenomen en is op 1 Mei in functie getreden. Ter vervulling der vacature, welke in de commissie tot wering van school verzuim was ontstaan door het overlij den van den heer D. Baron, werd be noemd de heer A. Bot. Deze heeft ech ter aan B, en W bericht dat hij deze be noeming niet aanneemt. Polder rekenlnoen. Oud-Alblas. De rekening van den pol der Oud-Alblas over 1930 sluit met f 1977,20*$ aan ontvangsten en f 1994,54 aan uitgaven, nadeelig saldo f 17,33*$. Polder Zuidzijde: f 2762,93 aan ontvang sten en f 2277,72 aan uitgaven, batig saldo f 485,21. Polder Noordzijde: f 2909,20 aan ontvangsten en f 2842,80 aan uitgaven. Batig saldo f 66,40. Pol der Groote Nes: f 3037,57*$ aan ont vangsten en f -3127,30*$ aan uitgaven. Nadeelig saldo f 89,73. Ouderkerk a.d. IJssel De Vrijzinnige Kiesvereeniginrr „Ons Streven" heeft als candidaten voor den gemeenteraad ge steld, in volgorde, de heeren A J, Boo- gaerdt (aftr Adr. Dekker Johz (aftr Andr. Vonk Noordegraaf P. de Vries, A. M. Roos, Joh. W. van Dorp en Adr. de Vries Junior. De candidaatstelling geschiedt op 12 dezer en de stemming is bepaald op 10 Juni. Ouderkerk a.d. IJssel. De heer A. Hoo gendijk J.Mz., heeft als voorzitter der J. V. op Geref. Grondslag „Eben Haëzer" bedankt wegens huwelijk en vertrek naar elders. Hij heeft deze functie ruim 10 jaar vervuld. Polsbroek. In de algemeene vergadering der Polsbroekerdamsche Usclub deed de penningmeester, de heer A. Benschop, rekening en verantwoording over bet boekjaar 1930/'31. De ontvangsten be droegen f 326,40*$, de uitgaven f 13, al- zoo een batig slot van f 813,40*$. Aanrijding. Papendrecht. Zondagmorgen omtsreeks halftwaalf kwam een der bussen van do N.V. „E.S.O.O." uit de riohting Sliedrecht gereden. Even voorbij het nieuwe ge deelte moest de chauffeur de snelheid verminderen voor twee van tegenoverge stelde richting komende auto's en motorrijwiel. Een wielrijder, die vlak achter de autobus reed en niet zag waar voor de autobus inhield, wilde van aoh- ter de bus passeeren, met het noodlottig gevolg, dat hij door een luxe wagen werd gegrepen. De chauffeur remde uit allo macht Oogenschijnlijk was de aange- redene er met een onbeduidende wonde aan den neus en wat vuile kleeren afge komen en vervolgde dan ook direct zijn reis per rijwiel. In de Veerstoep is de man echter on wel geworden en viel bewusteloos neer. Dr. Moolhuijzen, wiens hulp werd inge roepen, achtte directe overbrenging naar het Gemeente Ziekenhuis te Dordrecht noodzakelijk, wegens inwendige kneuzin gen. De getroffene woonde te Gorinchem. Psursum. De dameszangvereeniging „Giessenkoor" ii voornemens Zaterdag avond in het Pinkeveer bij café „de Baat" haar eerste «omerooncert te fevea. NED. HERT. KERK. Bedaakt voos Benschop De. I. Kievit te Ba&ra. GEREF. GEMEENTEN, Bedankt voor Gouda D». W. 0. La- main te Leiden. BEVESTIGING EN INTREDE DS. H. EWOLDT., Zondagomrgen werd in de Ned. Herv. Kerk te Bergambacht de beroepen predi kant, Ds. H. Ewoldt, in zijn ambt be vestigd door Ds. Leenman, van Delft, die voor zijn bevestigingsrede als tekst had gekozen Jesaja 62 vers 6 en 7. Na af loop van de bevestiging werd den nieu wen leeraar door de gemeente toegezon gen Psalm 134 vers 1 en 3. Des avonds 6.30 uur hield de nieuwe leeraar zijn intreerede naar aanleiding van Psalm 41, het laatste gedeelte van het 14e vers en vers 15. Met een gloed volle predikatie legde de nieuwe leeraar het fundanlent, waarop hij in Gods kracht hoopte voort te bouwen. Hij richtte daar na het woord tot den oonsulent en tot zijn zwager Ds. Leenmans, die hem in zijn ambt bevestigd had. Vervolgens tot de ouderlingen en diakenen en aan allen, die in eenige betrekking tot de kerk staan het gemeentebestuur, de doktoren, het onderwijzend personeel der scholen en anderen. Na afloop van den dienst heeft de oon sulent, Ds. Gunning, van Schoonhoven, op kernachtige wijze den predikant aan de gemeente opgedragen en sprak vervol gens hem persoonlijk aan, waarna op ver zoek van den oonsulent den nieuwen leeraaff staande werd toegezongen Ps. 20 vers 1. Beide keeren was het kerkgebouw vrij wel geheel gevuld. EEN SLECHT INGERICHTE SCHOOL. Dezer dagen trok in het dorpje 01de- markt bij Heerenveen een aantal kinde ren van de openbare lagere school door de straten met een stoel op het hoofd. Zij brachten hun eigen zitplaats naar school. De stoelen waren geleend uit het gebouw van de Vrijzinnig Hervormden, omdat men in de school banken tekort kwam. De openbare school is aldaar te klein. De gangen en paden zijn zoo goed als geheel gevuld met zitplaatsen. In één lokaal geven twee leerkrachten onderwijs omdat er slechts twee lokalen zijn. ZONDER ADRES. Esn leenvte in de kerkelijks or ganisatie. Naar aanleiding van een brief der Ver. eeniging voor Volkenbond en Vrede aan alle kerken om den 18 Mei-Volkenbonds dag te gedenken, schrijft Prof. Dr. H. H. Kuyper in „De Heraut", dat de Geref. Kerken eigenlijk geen adres hebben voor zulke stukken. „Andere kerken hebben hiërarchische bewindvoerders of algemee ne synodale commissies, die zulk een kerk vertegenwoordigen en ook zekere machtsbevoegdheden bezitten, maar onze kerken met haar confoederatief kerkver band, hebben slechts één generale verte genwoordiging, n.l. de generale synode. Aangezien deze synode slechts eens in de drie jaar saamkomt en zulke verzoeken meest urgente zaken gelden, zou het geen zin hebben en ook weinig baten, wanneer zulk een vereeniging of bestuur een ver zoek als dit had gezonden naar de kerk, aangewezen om de synode saam t® roe pen, ten einde haar dit verzoek ter hand te stellen. En toch, een ander officieel adres van onze kerken is er niet. Er ia hier, zooals men voelen zal, in onze ker kelijke organisatie een leemte, waarop we reeds meer hebben gewezen. Het zou, en terecht, ons grieven als een misken ning van onze kerken, wanneer zulke bonden of vereenigingen zich wèl tot al le andere kerken of gezindten wendden, maar onze kerken voorbijgingen, omdat we geen adres hebben of een adres, dat eerst over drie jaar werkelijkheid wordt. Maar indien we een dergelijk voorbijgaan onzer kerken niet willen, dan dienen w« ook te zorgen, dat wordt aangewezen voor zulk een periode tussohen twee sy nodes in, aan welke deputaten of welke kerk zulke adressen kunnen worden ge richt." POLITIEMANNEN BESTOLEN. Het Politiemannenkoor „Euterpe" te Amsterdam had in „Bellevue" aldaar 'n uitvoering gegeven, waarvan de ont vangst ongveer f 160D bedroeg. De pen ningmeester, die dit bedrag in ontvangst had genomen, ontdekte na afloop van de uitvoering, dat hij zijn portefeuille kwijt was. Vermoedelijk is zij hemi ontstolen. REVOLVER IN DE BRANDKAST. Te Oud-Zevenaar werd de heer V«r- heijen, hoofd der R.-K. School en kas sier van de Boerenleenbank te Zevenaar, onder schooltijd geroepen om even. ep H kantoor, dat met de sohool één gebouw uitmaakt, den boekhouder te helpen, die de 'brandkast niet kon openen. Met vereende krachte lukte het. De deur ging open, maar tegelijk rolde uit de brandkast een oylinder-revolver op den grond. Door den aohok schijnt het wa pen afgegaan te zijn en de heer Verheijen werd door een kogel in de kaak getrof fen. DE MOORD OP MEJ. MALIEPAARD. De raadsman, Mx. Eikelenboom, uit Rotterdam, heeft cassatie aangeteekend van het arrest van het Haagse he Go- rechtshof, waarbij de 23-jarige fabrieks arbeider G. M. te Oss wegens moord van zijn schoonzuster in haar woning aan de Willebrordesstraat te Rotterdam is ver oordeeld tot levenslange gevangenistraf. De Rotterdamsche Rechtbank had hem deswege in eersten aanleg tot 20 jaar veroordeeld. EEN DRIJVEND DIERENPARK. De „Kota Pinang" van den Rotter- damschen Lloyd, die 8 April naar Ne derland vertrok, 'bracht een groote zen ding dieTen mee, bestemd voor de Rot- terdamsohe Diergaarde. De kade van Beiawan was legen het vertrek ongeveer in een circus arena her schapen, en er liepen olifanton, tijgers, panters, bergantilopen, apen en vogels van diverse pluimage rond, die op in scheping wachtten. De dieren zijn van Sumatra afkomstig. Het aantal apen bedraagt niet minder dan 500. De Rotterdamsche Diergaarde heeft met de aankomst van dit gezelschap weer aan aantrekkelijkheid gewonnen. DE BRANDSTICHTINGEN IN DE HAAGSCHE KAZERNE. De wachtmeester bakent De gearresteerde wachtmeester uit de Alexanderkazerne te 's-Gravenhage heeft tegenover de militaire politie bekend de dader te zijn van de brandstichting op Dinsdagavond, evenals van de eenige we ken geleden in genoemde kazerne voorge komen branden, waarbij in al deze ge vallen, dank zij het tijdig ingrijpen van anderen, erger werd voorkomen. De motieven, die de wachtmeester moet hebben gehad, zijn nog vrijwel duister gebleven, doch wel staat vast, dat het geen anti-militairistisohe overwegin gen zijn, die hem tot deze daden heb ben gebracht. De wachtmeester blijft voorloopig in hechtenis. EEN VROUW OVERBOORD GEVALLEN. Te Rotterdam sloeg Maandagmiddag de 45-jaxige mej. N. W. Been-Den Haaf, de vrouw van den schipper van het Rijn schip „Term", dat onder de Willemsbrug doorgesleept werd en bestemd was voor Mannheim, overboord. De schipper trachtte haar nog te redden, doch dit ge lukte niet. Tot omstreeks drie uur heeft de rivierpolitie daarna gedregd, doch het lijk heeft men nog niet kunnen vinden. WERKLOOZEN-OPSTOOTJES. Te Schiedam zijn gistermorgen zestig werkloozen uit Drente teruggekomen. Zij genieten geen uitkeering, omdat zij uit eigen beweging terugkeerden. De man nen hebben getracht de beurs binnen te dringen, waarna de politie hen met de blanke sabel uiteen heeft gedreven. Hierbij zijn harde klappen gevallen, een paar mannen werden gewond. Daar op trokken de werkloozen naar de Groo te Markt, waar zij wederom mot gummi stok en sabel door de politie uiteenge dreven zijn. BLOEDIGE STRIJD IN HONDURAS. Meer dan 200 slachtoffers. Bij een gevecht, dat in Honduras, in de nabijheid van Santa Rosa, tusschen opstandelingen en regeeringstroepen is geleverd, zijn meer dan 200 personen ge dood. Onder de dooden en gewonden be vinden zich vele invloedrijke zakenlieden, terwijl eenige vooraanstaande burgers ale gijzelaars door de rebellen zijn meege voerd, die op hun terugtocht de wonin gen plunderden, en bruggen vernielden. De aangeriohte mateïieele schade is zeer groot. Te Washington is het offideele be richt ontvangen, dat de opstandelingen onder leidjng van generaal Gregorio Fer- rera c.a. 60 man van het garnizoen van Santa Rosa hebben gedood, alsmede den gouverneur van het departement, den mi litairen bevelhebber en het hoofd der po litie van Tegucigalpa* EEN „UITVINDER" MET 200 SECRETARISSEN. Oplichter voor da rechtbank. Toor de rechtbank te Parijs staat een pseudo-uitvinder, die er in geslaagd is zijn langenooten voor bijna vier milïioen francs af te zetten, terecht. Francois Grimaud, zoo heette de op- liohter, maakte vooral slachtoffers onder werkloos administratief personeel. Hij bood betrekking als privé-secretaria aan en verklaarde zich bereid twintig procent aandeel in dewinst op zijn uitvindingen af te staan, mits de geëmployeerde wat kapitaal stortte, dat varieerde van tien duizend tot twintigduizend francs; ten slotte had Grimaud niet minder dan 200 secretarissen aangesteld, die allen groote bedragen hadden gestort, doch geen cen time/salaris ontvingen. Grimaud hult zich voor de rechtbank in een bijna volkomen stilzwijgen. Hij be weert ziek te zijn en op de vragen van den president antwoordt hij slechts, dat hij zich 'niets meer kan herinneren. Dit proces zal ook voor verschillende andere personen nog onaangename ge volgen hebben. Grimiaud had namelijk tusschenpersonen aangesteld, die hem in contact met werkloozen moesten bren gen en die een zekere commissie voor hun bemiddeling kregen. Het is de zaak der justitie vast te stellen, of die agenten te goeder trouw zijn geweest, dan wel of zij wisten, dat Grimaud zich aan oneerlijke praktijken schuldig maakte. NOODLOTTIG ONGEVAL OP HET BODENMEER. Tien slachtoffert. Zondag heeft op het Bodenmeer een vreeaelijk ongeluk plaats gehad. Een uit Friedrichshafen afkomstige boot met 11 opvarende jongelui, sloeg tengevolge van den hevigen wind om. Tien van de 11 opvarenden verdronken. Een der opvarenden van ife veronge lukte boot wend opgemerkt met een nood vlag. Hij werd gered, en is naar Lindau overgebracht. Drie slachtoffers zijn ge borgen, terwijl de pogingen de andere slachtoffers te bergen, nog worden voort gezet. De verongelukte boot blijkt van de ma- rine-vereeniging Friedrichshafen te zijn. Het ongeluk had plaats op 7 K.M. van de Zwitsersche grens. DE MOORD OP DEN POSTBODE. Er is opheldering gekomen omtrent den moord op den besteller van aangeteeken- de stukken, Sohwan, te Berlijn. De moor denaar had op de plaats van den moord een boord achtergelaten. Door het was- scherü-teeken, dat daarin stond, heeft men via de wasscherij den eigenaar op gespoord. Deze had de boorden geschon ken aan een metselaar, den 2-4-jarigen Ernst Reins. Bij een onderzoek in diens woning werden nog andere boorden van dezelfde wijdte gevonden. De dader, die reeds langen tijd werkloos is, is sedert den 2den Mei niet meer in zijn woning teruggekeerd. Niet alleen het feit, dat &p de plaats' van den moord een met bloed bevlekte boord van Rheins is achtergelaten, wijst er op, dat deze de dader moet zijn; een ander spoor leidde tot dezelfde gevolg trekking. Op den avond van den moord heeft de vroegere verloofde van Rheins hem aan een halte te Gharlottenburg ontmoet, waarbij zij bloedsporen heeft waargenomen op zijn rechterslaap en op zijn rechterwang. Daarbij komt nog, dat de dader een naamkaartje heeft achter gelaten, Waarop Erich Wiechl, vermeld stond. Tijdens het onderzoek in de wo ning van Rheins vond men talrijke brie ven van "Wieohl aan de jongere zuster van Rheins. De dader was sedert het vorige jaar werkloos. BERUCHT BANDIET ONTHOOFD. Te Sjanghai heeft de befaamde Chi- neesche beul Wang met één slag van zijn groote zwaard het hoofd afgehouwen van Sjoe Tien Joeng, een zeer berucht ban diet in China, die de reputatie genoot, dat hij meer dan duizend misdrijven had gepleegd, waaronder moorden, ontvoe ringen, roof met geweldpleging en plun dering van steden. Sjoe Tien Joeng werd met zijn helpers in de internationale con cessie te Sjanghai gevat, waarna hij werd uitgeleverd aan de Ghineesche autoritei ten, die hem ter dood veroordeelden. De beul Wang ,had den bijnaam van „Eén slag", omdat hij er prat op ging, dat hij nog nooit tot een tweeden slag zijn toevlucht had behoeven te nemen om een veroordeelde te onthoofden. Het terrein der terechtstelling was aan %Ile kanten omringd door Chineezen, waaronder slachtoffers der bandieten. Na de terechtstelling werden de hoof den der roovers op staken boven op een auto tentoongesteld. 39. „Die sufferd is alleen en ongewa pend," gichelde Mad hub, terwijl hij over z'n schouder naar Rob keek. „Hij weet slecht, met wie hij te doen heeft. 1 binnengaan en hij zal er epijt van heb ben." 40. De woestijnroovers stegen vlug ran hun ezels af, verborgen die achter een laat hij om maar volgen es de tempel 1 paar moedert pilaren en «telden eiohop achter het gevallen hoofd van een reue- achtige afgod, uitgehouwen in steen. „Houd je gereed, om hem te grijpen, als hij voorbij komt," fluieterde Madbub. „Die Mankin veohten ale duivel».," tweede blad NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, tehoonbovensche Courant WBENSDAO S MEI 1BS1 BANDIETEN-WRAAK. Een zakenman van Blue Island bij Ohioago, Haokett genaamd, was door bandieten in een hinderlaag gelokt, doch werf vrijgelaten Hij waagde het, zijn avonturen te vertellen, in tegenstelling met andere slachtoffert van bandieten. Dat haalde hem de wraak van de schurken op het liif Ka vier weken van achtervolging, gedurende welke de bandieten een bom in den kelder van zijn huis plaatsten, en den bediende, die hem juist tijdig ont dekte doodden, werd Haokett Vrijdag gepakt. Hij werd geblinddoekt en zijn SJuw werf er van verwittigd, dat zij haaT man nooit levend zou terugzien, indien zij niet 175,000 dollar zou betalen. Ten slotte stelden de bandieten óch te vreden met 150.000 dollar. ZES MENSCHEN VERBRAND. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn in het gehucht Jastokow bij Kielc® in Polen zes gebouwen met bijge bouwen geheel door brand vernield. Voor de brandweer aanwezig kon zijn, waren de huizen bijna reeds geheel afgebrand. Zes personen zijn hierbij om het leven gekomen. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Een ernstig auto-ongeval heeft in de na bijhaid van Boulogue-sur-Mer plaats ge had. Een auto, waarin de eigenaar, diens 5-iarig zoontje en een zakenvriend zaten, startte door het breken der stuurinrich ting in oen langs den weg loopond ka naal, dat op die plaats zeer diep was. De inzittenden konden niet uit don wagen komen en zijn alle drie verdronken. EEN LASTIG GEVAL. De man zonder geheugen. Het gerechtshof te Florence heeft vonnis in een ingewikkelde zaak. Ze ongeveer een halven meter gestegen. In het stroomgebied worden drie bruggen ernstig bedreigd. Men vreest, dat het waterkracht-station van Saïtea door het water vernield zal worden. mt op hot volgende neer: In 1927 bracht de politie een mani in een krankzinnigengesticht, die zeide zlM cehflueen volkomen, verloren te hermen. Gemimon tjüj slaagde men er niet in zijn afkomst vaat te stellen, totdat mevrouw Canella hem meende te herkennen als haar in den wereldoorlog verdwenen echt genoot, professor Canella. Bijna kertijd werd de man echter opgeéischt door een zekere mevrouw Brunneri als haar weggeloopen echtgenoot, die boven dien door de politie voor een vergrijp ge- Z°Jarenlang heeft thans reeds de strijd iradmirf of men hier nu te doen heeft met den verdwenen pref. Canella, dan wel met den boekdnikker """""taf™ beweert, het slachtoffer, wiens geheugen langzamerhand schijnt terug te keeren, professor Canella te zijn. Hol veracht te Turijn, dat de eorste maal d^m zaak behandelde, ^liste dat het bewijs niet geleverd was dat de on bekende boekdrukker Bruneri wam In hooger beroep werd dit vonnis ech ter vernietigd. Het hof van appM te Ho- -rence heeft thans opnieuw het stana punt van de familie Bruneri als juist er- keïnmiddels leefde de onbekende reeds «Tras». aamimen tijd als prof. Canella in eensgezindheid met mevT. CaneUa,_ult ïLp verbintenis verscheidene kinderen zijn geboren Hoe dit .11» nu moet rfloo; pen, is een open vraag. VennorfeWk zal „professor Canella wegens bedrog;te recht moeten staan van Bmneri nog moeten uitzitten. de aardbeving in TRANS- kaukasie. 600 duoden. Naar eerst thans is gebleken, zün door de aardbeving, dieop_28 en P TransK&ukasië heeft geteisterd, in" district Sangesur 110 menschen gedood en 200 gewond. Daavdo°r stdgt bet to^ taal aantal slachtoffers tot meer dan ouu dooden en 1000 gewonden. OVERSTROOMINGEN IN ZWEDEN. smelten. In verschillend» rivieren rtaat het water thans een a tw<eemeier bo 't normale voorjaarspeil, en vele de natuurlijke waterreservoirs en -re- Zweden zijn «zenden het^ wintergraan groote echade zal zijn ^Het^water de Mo-alv in Angermans land to m de afgeloopen week eiken dag AMEIDE. Raadsvergadering op Woensdag 8 April Voorzitter de heer C. W. ^uijendijk, bur gemeester. Alle leden zijn aanwezig. Na lezing en goedkeuring der notulen komt het eenige punt der agenda aan de orde, nl het verzoek van het bestuur der Vereeniging tot stichting en instand houding van een School met den Bubol op Gereformeerden Grondslag, tot be schikbaarstelling van de benoodigde gel voor den bouw van een nieuwe bijzondere school en de aankoop van bouwterrein, inge volge de artikelen 72 en volgende der Lager-onderwijswet 1920 In de toelichting bij dit verzoek schrijft het bestuur o.m., dat het oude schoolge bouw veel gebreken heeft, die nadeelig moeten worden geacht voor het onderwijs. Ook in het gemis van een speelterrein is voorziening noodig De Voorzitter herinnert aan het raadsbesluit, waarbij een commissie werd ingesteld en aan het nort, waarin did commissie adviseer een nieuwe school te bouwen. In verband daarmede stelt spr. voor, aan het verzoek van het schoolbestuur te voldoen. De heer K r u ij t vraagt of er geen be- grooting is gemaakt van de kosten van den bouw. Spr. acht den raad niet ver antwoord door definitief té besluiten, ter wijl hij niets weet van het bedrag waar over het gaat. De Voorzitter zegt dat de Raad het besluit neemt en dat B en W. dat in overleg met het Schoolbestuur uitvoeren. Een begrooting is niet noodig. De heer Kruijt concludeert hieruit dat de Raad metterijd zal komen te staan voor een bepaalde uitgave, waarmede hij - ongeacht de grootte genoegep zal uioeten nemen Spr begrimt niet hoe do Raad gelden beschikbaar kan stellen als hij niet weet hoeveel. Het schoolbestuur is begonnen met 'n aanvraag van f 10.000 Wat het bestuur nu wil zal wel heel wat meer zijn, doch niemand weet iets van dat bedrag. De Voorzitter zegt dat de Raad slechts heeft te beslissen over het al dan niet toepassen van het wetsartikel. De Raad dient dan verder te vertrouwen in het collége van B en W., dat zorgt dat de Raadsbesluiten zonder onnoodige kos ten worden uitgevoerd. De Raad zou ech ter kunnen besluiten óm B. en W. te bin den aan een bepaald bedrag van bijv. f 50 a f 53000, doch eigenlijk heeft hij daartoe niet de bevoerfheid en spr. weet niet of God. Staten met die voorwaarde accoord zouden gaan. De heer D e n. B o e r zegt dat het nu ingekomen verzoek een gevolg is van de Ingestelde oommissie. Het verloop van de zaak in de laatste dagen is echter het tegendeel van wat spr. heeft bedoeld toer hij voor de commissie pleitte. Met den heer Kruijt is spr. het volkomen eens, dat de Raad moeilijk zijn portemonnaie in handen van het schoolbestuur kan ge ven De wet kan dat niet van ons vor deren. Wij hebben, aldus spr., angst vallig te waken over de gemeentegelden en kunnen dan ook hoogstens in begin sel besluiten tot inwilliging van het ver zoek. Spr. wil hieraan nog toevoegen, dat de commissie na zorgvuldig overleg haar rapport aan den raad hjeeft uitge bracht en dat het niet haar bedoeling was, dat het schoolbestuur thans tot den onverhoopten aankoop van grond zou overgaan. Weth. Streefkerk meent, dat de Raad in beginsel' zou kunnen hesluiten tot inwilliging van het verzoek, waarop de Voorzitter antwoordt, dat het reeds gebeurd is en dat thans een defi nitief antwoord kan worden verlangd. van het verzoek, waartoe hij wel verplicht ie. Over het bedrag heeft de Raad niet te oordeelen De heer K r u ij t vraagt meh el, waar voor de Raad dan thans bijeenkomt, een vraag, waarmede de heeren Den Boer en Bouter instemmen. De Voorzitter leest het desbetref fende wetsartikel voor, waaraan de aan vraag der schoolvereeniging voldoet De heer Kruijt hoopt dat de Voor zitter hem zijn standpunt niet kwalijk zal nemen, doch spr. zal nooit zijn stem kunnen geven aan een besluit waarvan hij de draagwijdte niet kan beoordeelen. De heer D e n B o e r herinnert er aan, dat de Raad op de meest welwillende wijze de beraadslagingen over den school- bouw heeft gevoerd. Het zou ten zeerste in het belang der gemeente zijn als op deze wijze werd voortgegaan, dus in goed overleg. In ieder geval zal het te bonwen gym nastieklokaal er één moeten worden voor openbare en chr. school tezamen. De ge meente kan dat lokaal bouwen waar zu wil en is dus niet aangewezen op den grond, die het schoolbestuur heeft ge-, k°De'heer Van Gent zegt dat de Raad er op had gerekend dat de schoolbouw on geveer f 50.000 zon kosten en de grond f 12.000. Spr. meent dat 4e Raad dus zonder bezwaar zou kunnen Muiten om tot hoogstens dit bedrag van. f 62000 toe- stemming te verleenen. De Voorzitter zegt, dat het niet in overeenstemming met de wet is, deze voorwaarde aan het raadsbesluit te ver hinden. B. en W. kunnen er echter mede accoord gaan, dat de Raai Jen opdraagt, niet boven een dergelijk bedrag te gaan, zonder nader overleg. De grond te duur? De heer Kruijt huldigt het stand punt van den heer Den Boer, dat in goed overleg met het schoolbestuur een plan kan worden ontworpen, dat de instem ming van het schoolbestuur zoowel als van den Raad heeft. De Voorzitter herhaalt, dat vol gens de wet de raad slechts heeft te be slissen over het al dan niet inwilligen De heer Den B-oer is er van over tuigd dat de koopsom van den grond (f -2 per vierk. M.) te hoog is. De bur gemeester, die de eigenaar was, heeft spr. 2 weken geleden nog gezegd, dat hu aan dezen grond niet behoefde te ver dienen. De grond is indertijd gekocht voor f 1,10 en er zijn wel eenige kosten op gekomen, doch deze met nog een kleine winst kunnen den pnjs met tot f 2 opvoeren. Daarom heeft spr bezwaar tegen een besluit en zou hij eerst in overleg willen treden met het schoolbestuur en den eigenaar van den grond. Spr. is ex van overtuigd dat er over den grondprijs nog wel valt te praten. De Voorzitter wil het verzoek van de schoolvereeniging 'in stemming ^DeTeeT.Den Boer zegt dat de Raad slechts bij geruchte heeft vernomen dat het schoolbestuur reeds grond gekocht heeft. Officieel is hiervan niets bekend. Spr betwijfelt dan óok of de koop al ge sloten is. Hij gelooft, dat er nog heel wat aan te doen is. De Voorzitter zegt, dat hu den grond definitief heeft verkocht. De heer Den Boer: Maar er is nog geen koopacte opgemaakt. De Voorzitter geeft dit toe, doch nu de koop eenmaal is gesloten wenscht spr. daar niet meer op terug te komen. Verkocht is verkocht en de prijs is naar spr.'s meening niet te hoog. De heer K r u ij t ondersteunt het voor stel van den heer Den Boer om opnieuw met het schoolbestuur in overleg te tre den Spr. kan niet ontkomen aan den indruk dat het schoolbestuur de kwestie wat te licht opneemt. Zelf heeft de ver eeniging haar tijd vertreuzeld en thans wil zij plotseling de zaak zoo snel af handelen, dat er geen tijd is voor over leg. Spr. vraagt den heer Streefkerk als voorzitter van het schoolbestuur, of dit eenig bezwaar kan hebben tegen een overleg met den raad. De heer B. Streefkerk antwoordt, dat daartegen geen bezwaar zal bestaan. De Voorzitter wil het verzoek van het schoolbestuur in stemming brengen. Weth. Streefkerk merkt op, dat door die stemming een moeilijke toe stand .wordt geschapen. De heer Den Boer verzoekt den Voorzitter zijn voorstel in stemming te brengen, n.l. om opnieuw met het school bestuur overleg te plegen. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming gebracht en verworpen met 34 stemmen. Tegen de heeren Kruijt, Bouter, Den Boer en weth. Streefkerk. De heer K ru Ij 1 wijst op de weneche- lljkheid om in de gemeentewoningen bij de pompen gootsteentjes te maken. De Voorsitter zal deze zaak met den opzichter bespreken. Daarna sluiting. gies$endam. Vergadering van den gemeenteraad op Zaterdag 11 April, des morgens 9.30 uur. Voorzitter de burgemeester, de heer W. A. Laurense. Afwezig met kennisgeving de heer J. A. Boon, terwijl er één vaca ture is. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed, waarna de heeren D. de Hoo ij, A. van de Minkdlis en P. Leen man, de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van den gemeenteraad, den heer 0. Muilwijk, onderzoeken, welke in orde worden bevonden. De notulen wor den gelezen en vastgesteld. Geneeskundio schooltoezicht. Ingekomen is o.m. een schrijven van Dr E J HuSting en Dr, M. Schlemper te Giessendam, Dr. Klein te Giessen- Nieuwkerk en Dr. P. van den Burg te Hardinxveld, waarip Zij er op aandrin gen, dat ook de kinderen der scholen in deze gemeente door een schoolarts zul len worden onderzocht. De Voorzitter acht geneeskundig schooltoezicht voor deze gemeente niet gewenscht en wil er voorloopig hier met aan meedoen. De heer Vaan Harten vindt de in stelling juiet wel gewenscht. De heer Van der Zouwen merkt op, dat de twee geneesheeren uit deze gemeente het wel noodig vinden. De heer Van de Minkelis vindt het van alle Christenen een plicht, om ook voor de kinderen te zorgen. De helft van de kinderen der bijzondere scholen in de kring „Lek en IJssel" worden door den schoolarts ook .behandeld. Spreker dringt er op aan om tot den „Merwedekring" toe te treden. De heer We ster hout vraagt o! de oudercommissies der O. L. Scholen er ook voor zijn. De Voorzitter zegt dat hij daar niets van weet. Voorts zegt spreker, dat de heer Colijn, een der knapste mannen van Nederland, op de deputatenverga- dering heeft gezegd, dat de gemeentebe sturen daar buiten moeten blijven, Spr. vindt het gekkenwerk. Hij meent dat de bijzondere Bcholen er nooit voor zullen zijn te winnen en dat het voor de leer lingen der openbare scholen ook niet noodig is. De heer Van der Zouwen zegt, dat Dr. Fijsster, oud-voorzitt!er van „Het Groene Kruis", die toch wel beter op de hoogte zal zijn van het nut van den schoolartsendienst dan de heer Colijn, het zeer gewenscht vindt. De heer F.Leenman vindt, dat men er uit principieel oogpunt juist tegen moet zijn, daar het den oudera hun taak uit de handen neemt. De heer Van der Zouwen zegt, dat als er twee kinderen naast elkaar zitten, van wie het eene gezond en het andere ziek is, het zeer nuttig iz, dat er een schoolarts is. De Voorzitter: Is er dan geen Voorzienigheid meer? Als ze naar de kerk gaan is het toch ook zoo. De heer Van der Zouwen: Naar De heer Van Harten spreekt zijn verontwaardiging uit over de vrijmoedig heid van het college va* B. en W., om 60 a 60 pCt. jboven de begrootinr te gaan in plaats va* tijdig er mee bij dén raad te komen. Spreker wijst er op, dat ejr al eer een motie van wantrouwen is aan- momen. De Vooriitter zegt, dat het wel f 2000 meer heeft gekost, omdat de gemeente het door werkloozen heeft la ten verrichten, terwijl er een beplanting is aangebracht van f 417 en nog heel wat hekwerk. De heer VanderZouwen zegt, dat het in de vorige raadsvergadering al had kunnen worden besproken, daar bijna iedereen wist, dat het veel meer dan f 6700 zou kosten. i De beide Wethouders verklaren, dat zij pas dezer dagen te weten zijn ge komen dat er zooveel meer was uitbetaald dan er toegestaan was. De heer Schakel zegt, dat de be grooting te laag was geraamd. De heer Van Harten merkt op, dat de begrooting, naar werd gezegd, ruim genomen was Spreker meent, dat men dit plan juist zoo laag heeft geraamd, om het andere plan van vergrooting daardoor niet te laten doorgaan. De heer Van der Zouwen wenscht dat er nu ook een lijkenhuisje op de be graafplaats zal komen. Met algemeene stemmen wordt besloten om f 3800 meer toe te staan, terwijl bij de begrooting gesproken zal worden over een lijkenhuisje. Een af- en overschrijving wordt goed gekeurd, waarbij een bedrag van f 500 wordt uitgetrokken voor den toren te Giessen-Oudekerk. De heer Van der Zouwen .vindt opknappen het geld weggooien. De Voorzitter zegt, dat het is om een onderzoek in te stellen, maar\ dat restauratie wel f 30.000 zal kosten. De heer Van Harten vindt f 30.000 wel veel, maar stelt er prijs op. om den toren goed in orde te laten maken. Aan mej. De Groot zal worden medege deeld, dat zij de onderwijzerswoning, in verband met het overlijden van den heer J. de Groot, vanaf 15 April nog 6 maan den mag bewonen, daar-de woning dan bestemd is voor het nieuw te benoemen hoofd der school. De Voorzatter deelt mede, dat het de bedoeling is om de steunregeling voor de werkloozen tot 1 Mei te laten 'door gaan Degenen, die dan nog werkloos zijn zullen zich moeten aanmelden bij het Burgerlijk Armbestuur. De heer Van de Minkelis kan er zich niet mee vereenigen Spr. wil, zoo het mogelijk is, de regeling" opheffen, maar als er nog veel werkloozen zijn, dan gaat het z.i. niet. Besloten wordt om met 15 Mei de steunregeling op te heffen. de kerk gaan is niet verplichtend, maar naar de school wel. Wethouder Leenman is er tegen om van alles maar staatsbemoeiing te MENGELBERG'S orkest. Een onzer in het buitenland meeet bekende landgenooten ie dr. W. Mengelb erg, de orkeet uit Amsterdam. In Partje is van hem en zijn orkest een geluidfilm gemaakt, waarop men dus bet orkest zu xunnen lien en booren. Hierboven bet oogenblik ven de opname, De heerVan deMinkelis zegt, dat een zoon van den heer Idenburg, die ook tot de A.-R. partij behoort, zelfs een pro pagandist voor Geneeskundig Schooltoe zicht is. Met 3 stemmen voor en 6 stemmen te gen wordt besloten niet tot geneeskundig schooltoezicht over te gaan. Voor stemmen de heeren Van der Zouwen. Van Harten en Van de Minkelis. Het stembureau voor wijk C zal nu zijn in een der lokalen van de Wilhelmina- school. Tot leden van de stembureau» voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad wor den benoemd. Stembureau I (wijk B): Voorzitter de burgemeester, leden de heeren A, van Noordennen en P. Leenman en plaats vervangers de heeren C. G. Westerhout en D. Muilwijk. Stembureau H (wijk A): Voorzitter de heer D. Schakel, leden de heeren A. van der Zouwen en C. Muilwijk en plaatsvervangers de heeren J. A. Boon en D. van Harten. Stembureau Hl (wijk C): Voorzitter de heer K, Léïnman; leden de heeren D. de Rooij en A. van de Minkelis en plaats vervangers de heeren A. Meijer en G. de Zeeuw, De heeren K. Leenman, A. van Noor dennen, D. van Harten en A. Trapman, worden alien herkozen tot leden der Schattingscommissie voor de inkomsten belasting. Daarna deelt de V o o r z 111 e r mede, dat de kosten van de verhoooina der begraafplaats die op f 6700 waren geraamd, thans on geveer f 10500 hebben bedragen, zoodat B en W. Yoorstellen om het toegestane bedrag met f 3800 te verhoogen. Tevens wil men een begraaftoestel aanschaffen van f 200. De heer Van Harten vindt zoon toestel niet noodig. De heer P. Leenman zegt, dat het met de'touwen wel eens tobben is. De beer Van der Zouwen verwon dert zich er over, dat er nu wel een meerderheid voor ie, terwijl het vroeger wel eens ter sprake is geweest, toen men het niet noodig vond, Rondvroeg. De heer Schakel wenscHt, dal de gemeente bij het terrein van de Bouw- vereeniging grond zal aankoopen, om dien dan weer te verknopen voor bouwterrein. B. en W. zullen er met den eigenaar van den grond eens over spreken. De heer Van de Minkelis heeft onder de raadsbesluiten gemist dat be treffende den te verharden weg. Na eenige besprekingen wordt beslo ten om den weg vanaf notaris Ets tot aan de Spoorweghalte niet, zooals men voornemens was, te asphalteeren, maar te bestraten, waarvan de kosten worden geraamd op f UOÜO. bet zal spoedig pu bliek worden aanbesteed. De heer Van de Minkelis wenscht dat het uurloon van valide arbeiders dan in de voorwaarden van het bestek op een inimum van 46 cent wordt gesteld. De heer Schakel zegt dat nu bet land niet meer zooveel waarde heeft, bij het niet goed vindt, om te dwingen de loonen zoo op peil te houden. De heer Van der Zouwen vraagt of het niet hoog tijd is, om den weg weer te gaan besproeien. Spr. verlangt, dat er te Giessen-Oudekerk eens wat meer zal worden gesproeid, daar het verleden jaar maar 13 maal is gebeurd. De Voorzitter zegt, dat bet nog niet zoo noodig is geweest door het vele natte weer. De heer VanHarten zegt, dat Gies sen-Oudekerk verleden jaar maar stief moederlijk is bedeeld en de sproeiwagen slechts 6 a 7 maal daar heeft gesproeid. De Voorzitter zegt toe, dat de sproeiwagen bij droog weer meer zal gaan sproeien. Daarna gaat de raad in geheime ver gadering. STOLWIJK. Gemeenteraadsvergadering op Maandag 13 April. Aanwezig alle leden. De Voorzitter, burgemeester Van Hemert tot Dmgsbof, opent de vergade ring. waarna de secretaris de notulen leest, welke worden goedgekeurd. Van den administrateur van het G. L. B. is een request ingekomen, waarin adressant er op wijst, dat aan zijn be trekking geen pensioen verbonden is, terwijl door de invoering van het vast rechttarief de werkzaamheden vermeer derd zijn Adressant vraagt verhooging van salaris, opdat hij pensioengerechtigd worde. De Voorzitter zegt dat ingevolge de nieuwe pensioenwet ambtenaren met een salaris beneden f 400 geen pensioen krijgen Er moeten echter zegels geplakt worden. Spr. stelt voor het salaris met f 25 te verhoogen, waarmede Kleijn pen sioengerechtigd wordt. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Berichten van Ged. Staten, houdende goedkeuring van eenige raadsbesluiten worden voor kennisgeving aangenomen. Eenige bewoners van de Beiersche buurt verzoeken om een subeidie van f 30 voor bet opitohten van een telefoonoeL

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4