E 200(ttïï H'inl Loop der Bevolking. Afloop Aanbestedingen Ingezonden Stukken. Binne Rechtszaken. Burgerlijke Stand. No. MM. TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUICT-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovende Courant WOENSDAG 8 MEI 1931 NIEU het ÖONK. uit van op- te Ottoland f 884; met zal Ons blad is aangesloter Publiciteitswaarde en Adverteerders (I.b.A.) adverteerders zich ^egi kunnen verschaffen. dit nummer VIER BL po co ABONNÉ'8 vnn dit bh ,Jk dacht dat je met de schoonmaak zoudt helpen, maar je zit hier op je ge- mak en voert niets uit! I" „Dat moet je niet ipggen, schat kijk ‘ns, dat is de vierde pijp al die ik heb schoongemaakt." Verschijnt Miwindng, en Vrijdag. Prijs bij voi ling: voor Rclioonhot jnruindon ƒ1.25; p. Mot verzekering 15 Oegstgeest. Over de ontwapeningsgedachte, de mo gelijkheid daarvan, de kansen, de voor- uitzichten, de vorderingen enz. is te de zer plaatse verscheidene malen geschre ven. Toen nu de geachte inzender uit één dier artikelen één zin aanhaalde en met zeker aplomb verzekerde dal die onjuist was, kon bezwaarlijk oen ernstig ant woord gegeven worden. Nu blijkt ten slotte dat de geachte in zender ons artikeltje niet goed begrepen heeft en dat hij daarin geheel ten on rechte gelezen heeft dat wij, die toch ze ker wel blijk gegeven hebben van paci fistisch te zijn, aansporen om dé ont- wapenaars niet au serieux te nemen. Niets is ons meer vreemd geweest dan dat. We hebben alleen willen betoogen dat een der oorzaken van de bewape ning is de zucht naar bezit van petro- leumbronnen. Red. DE BEGROOTII Verklarlr van Fins Op een vraag var pon den tiebureau aa Financiën of het ge de voorbereiding va voor 1932 een tekort den geconstateerd i zondere maatregelen antwoordde de Min dien aanzien dezer c voorshands op fantf Er is weinig risk zeide de Minister plaatsen, dat het c grooting moeilijkhed vrij gemakkelijk, daj king van eenige vage cijfer te construeere En natuurlijk mag de Redactie van een neutraal dagblad er een meening op na houden. Neutraal is in dit opzicht fictief en bestaat niet. Doch wel mag men ver wachten dat men in zoo’n blad recht doet wedervaren aan de stroomingen, welke tot uiting komen, Groote objectiviteit is een eisch, welke in dit opzicht mag ge steld. En dan gaat het niet aan zonder eenig gefundamenteerd betoog, een be paald uitgedragen beginsel welk dat ook zij belachelijk te maken. Dit toch bewijst het gemis aan een juist inzicht van de plaats, welke een neutraal blad .mag innemen. En hierom ging het. Met vr. dank, WATER BIJ DE MELK. Voor de Rotterdamsche Rechtbank ver scheen gisteren G. P. van M., een 37-ja- rig melkveehouder, wonendo te Waddinx veen, als appèllant van ’n vonis van don kantonrechter te Gouda, die hem wegens overtreding van de bepalingen van de Warenwet hij zou water hebben toe gevoegd aan zijn melk had veroor deeld tto f 150 boete subs. 20 dagen hech tenis. Volgens de verklaring van verdachte, was het water bij ongeluk uit de dak goot in de emmers gekomen. Het leek den president beter, dat ver dachte met een p&rapluie op ging mel ken, Rondvraag. De heer Burger vraagt om de wa terschuit ook zoover mogelijk de buurten te laten ingaan, met het oog op de zui velbereiding. -» De Voorzitter zegt» dat dit meer kosten met zich mee zal brengen, zoodat B. en W. eerst advies zullen geven, dat wel gunstig zal zijn. De heer Graveland vraagt naar de nieuwe motorbrandspuit, De Voorzitter zegt dat het brand- spuithuis over 3 weken klaar is, zoodat tegen dien tijd de spuit hier zal zijn. De heer Burger vraagt naar de nood- slachting Vroeger werd het vleesch rond gebracht, thans moet het gehaald worden. De Voorzitter zegt, dat oorspron kelijk de wet niet nagekomen werd. Toen er geklaagd werd ia ingegropen, zoodat de verordening nauwkeurig nageleefd wordt. Weth. Verdoold vraagt of de raad het goed kan vinden het oude spuithuis af te breken. Daartoe wordt besloten. De heer D e G r a a f stelt voor de beide oude spuiten op andere punten in de gemeente te plaatsen, b.v. één in Beneden Heul en één aan het eind van den Tent- weg. De Voorzitter zal daar eerst in de vergadering van B. en W. over spre ken. De heer D o g t e r o m vraagt of- B. en W. al een plan hebben inzake de bestra^- ting van het plein. De Voorzitter zegt, dat dit den gemeente-architect besproken worden. A^eth. Verdoold wil de brug NAWEEëN VAN DE TOLBESTORMING TE JUTFAAS. Op Zaterdag 4 April, den dag voor Paschen, heeft de tolbestorming te Jut faas plaats gehad. Enkele deelnemers moeten thans constateeren, dat de ge rechtigheid een sterken arm heeft en dat. wat men in Jutfaas doet, in Utrecht ge boet moet worden. Maandag stond voor den Utreohtschen Politierechter terecht de 22-jarige chauf feur A. B. te Lexmond, die Woensdag door den Kantonrechter reeds was ver oordeeld tot f 25 boete, wegens het niet opvolgen van het bevel der politie, om Den verdediger, M!r. J. W. Huyaer, had het getroffen, dat tegelijk met zijn cliënt, iemand, die voor den zevenden keer we gens melkvervalsching terecht stond, tot dezelfde straf is veroordeeld, terwijl ver dachte voor het eerst terecht stond. De eisch luidde: bevestiging van vonnis. MOTOR- EN RIJWIELWET. De 27-jarige chauffeur L. F. J. N. te Tilburg kwam voor de Rechtbank te Rot terdam in appèl van een vonnis van den kantonrechter te Gouda. Hij zou op 10 December op een weg onder-Zevenhuizen een auto van S. Dijkstra, die bezig was achteruit te rijden en dwars op den weg stond, hebben aangereden en was daar voor veroordeeld tot f 50 boete subs. 5 dagen. Het 0. M. eisohte bevestiging van het vonnis. IJssel, B 163; L. J. Hartog naar Oude Tonge, Schoolstraat 14; K. Reichard naar Haastrecht; H. J. Maaijen naar Gouda, Karnemelkslbot; N. Boer naar Dor drecht; J. van Noort naar Gouda, Win terdijk 27; H. F. Kamphuis naar Bor- culo, Eesteren E 44; A. M Noomen naaf I.ekkerkerk; P. J. G. van Tongeren naar Moercapelle 138; B. van Grieken naar Gouderak A 28; G, Bergsma naar Gouda, Tuinstraat; G. 0. Spijker naar Amster dam, Huidenstraat; A. Rijneveld naar Vreeland. Ingekomen: G. van Wijngaarden, van Krimpen a.d. IJssel naar F 3; A. G. den Braven, van ’s-Gravenhage naar C 108; G. Bergsma, van Gemert naar H 10; P. Meerkerk van Streefkerk naar G 10; P. Verdoold, van Rotterdam naar G 22a; P. de Haan, van Ouderkerk a.d. IJssel naar F 5. j--- Brandwijk. De bouwkundige J. H. Ouderkerk te Bleskensgraaf heeft voor re kening van den heer J. Spek te Vuilen- dam, gemeente Brandwijk, bij uitnoodi- ging aanbesteed het afbreken en bouwen van een woonhuis. Ér werd als volgt ingeschreven: Timmerwerk: A. Bos te Ottoland f 884; T. Baan te Brandwijk f 824; A. Vink te Ottoland f 812; M. van den Berg te Brandwijk f 787. Schilderwerk: Wed. Stuij te Ottoland f 273; W. Kazen te Brandwijk f 198; Ooms te Brandwijk f 122. Lood- en Zinkwerk: G. Smit te Blee- kensgraaf f 74. Smidswerk: H. Ijzerman te Brand wijk f 22.50; J. Stam te Molenaarsgraaf f 21.80. Aanleg electriciteit: H. Ijzerman te Brandwijk f 55. Gegund aan de laagste inschrijvers. Het metsel-, betonwerk enz. voert de heer J. H. Ouderkerk zelf uit. De gemeente kreeg tot 1 Jan. 1932 vrij stelling van het geven van onderwijs in vak j (lichamelijke oefeningen). Van de onbewoonbaar verklaarde wo ningen B 12 en G 77 wordt op voorstel van B. en W. de ontruimingstermijn we derom voor 6 maanden verlengd. Eenige af- en overschrijvingen op de begrooting worden goedgekeurd. Dg Voorzitter deelt mede, dat den waterschipper bericht is ingekomen, dat „het zeil en de mast het afgelegd hebben". Er zal een nieuw zeil en een nieuwe mast komen. Aan de orde: Benoeming van een on derwijzeres aan de le O. L. School. Voor gedragen wordt mej. P. J. M. Mazure, thans tijdelijk. De inspecteur van het L. O. heeft deze voordracht goedgekeurd Mej. Mazure wordt met algemeens stem men benoemd. Als leden van de schattingscommissie zijn afgetreden de heeren G. V. W. Baron van Hemert tot Dingshof, M. Verdoold Gz., T. Dekker en G. Graveland. De heer T. Dekker wenscht niet meer in aanmer king te komen. De overige aftredenden worden herbenoemd, terwijl in de plaats van den heer Dekker benoemd wordt de heer D. Burger. GROOT-AMMERS. Over de maand April. Ingekomen: KL H. Kleijheeg, Nieuwpoort; KI. Baardwijk, uit Nieuw- poort, G. Temmer, uit Langerak; H. Heijboer, uit Langerak; M. J. Verhoef, uit -Brandwijk; J. D.-van Eeuwijk, uit Schoonhoven; J. Aantjes, uit Jaarsveld; F. Verheij, uit Ameide; D. Ooms, uit Loosdrecht; G. Ouwerkerk, uit Ammers- tol; A. Versluis, uit Goudriaan; G. Ha- negraaf, uit Brakel; G. Kuiper, uit Den Haag; J. J. Witzier, uit Monster; G. do Kruijk, uit Ameide. Vertrokken: J. Pleiter naar Heino; G. E. Kortlever naar Papendrecht; A. W. Biesheuvel naar Nederhemert; M. Bou- ‘tor naar Streefkerk; G. Poters naar Ber ken wonde; T. Molendijk naar Dordrecht; A. Spelt naar Gouda. LANGERAK. Over de maand April. Ingekomen: G. den Hartog, uit Hoor naar; Joh. de Rie, uit Bergambacht. Vertrokken: G. van Renswoude naar Reeuwijk; G. J. Johler naar Goude rak; G. den Hartog, naar Otto land; M. J. den Besten naar Berkel en Rodenrijs; L. den Boer naar Schoonho ven; G. Slob naar Bergambacht; Fl. de With naar Lopik; Gr. Temmer naar Groot-Ammers; Jac. Hermes naar Nieuw poort; H. Heijboer naar Groot-Ammers; M. C. Jansens naar Arnhem; J. G. van der Mark naar Berkel en Rodenrijs. NIEUWPOORT. Over de maand April. Ingekomien: Jac. Hennes, uit Lange rak; A. Bron, uit Giessendam; J. M. Oos- terom, uit Moerkerk; G. Reijersen van Buuren uit Tuil en *t Waal. Vertrokken: G. Goudriaan naar Reeu wijk; K. H. Kleijheeg, naar Groot-Am mers; K. Baardwijk, naar Groot-Ammers W. R. van Klij naar Schoonhoven; A. Bron, naar Hardinxveld; Wed. Z. van der Wal naar Haarlemmermeer. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Over de maand April Ingekomen: Van Zevenhuizen L. Dries E 112; van Almkerk A. de Waal, D 113; van Schoterland H. Bakker, A 31; van Ouderkerk a.d. IJssel M. de Jong, B 45; van Krimpen a.d. IJssel G. van den Berg, B 11; van Krimpen a.<L’ IJssel P. Ligt hart, B 138. Vertrokken: B. en J. de Groot, D 63, naar Haastrecht, Liezeweg; B. Groenen dijk naar Gapelle a.d. IJssel, Bermweg 203; J. Marelisse naar Ouderkerk a.d. IJssel, A 101; R. Brand naar Moordrecht Kanaalweg; J. Koolmees, B 63, naar Leidschendam, Vlietweg 127. Gedurende de maand April zijn in het bevolkingsregister ingeschreven. 6 man nelijke en 7 vrouwelijke personen; af ge schreven 14 mannelijke en 15 vrouwelijke personen, alzoo een vermindering van 16 personen. STREEFKERK. Over de maand April. Ingekomen: J. Stigter, van Oud-Alblas naar G 45; A. Terlouw, van Bleskens graaf naar A 67; G. Dogterom, van Bergambacht naar B 96; M. Bouter, echt genoote van R. van Sinderen, van Groot- Ammers naar A 76; J. L. Ooms, van Groot-Ammers naar B 130; E. de Gier, van Snelrewaard naar B 8; J. VI. Bos, van IJsselstein naar B 112a; W. Meer kerk, van Nieuw-LekkerlajTd naar G 42é; D. Doelen, van Oegstgeest naar G 20; J. W. Boote, van Oud-Alblas naar B 44a; G. Bonger, van Oud-Alblas naar G 88a; N. de Vos, van Groot-Ammers naar B 20. Vertrokken: E. de Gder, van B 8 naar Snelrewaard; W. A. van der Graaf, van A 109 naar Brandwijk, no. 52; P. Kort- leve, van A 51 naar Meerkerk; P. Meer kerk, echtgenoote van K. Nomen, naar Stolwijk G 10a; W. van der Neut, van G 88a naar Leerbroek, Middelkoop 61; P. G. Bouter, van A la naar Leiden, Hooge- woerd 48; G. Rijkaart, van B 44a naar Ouderkerk a.d. IJssel; G. Versluis, van B 44a naar Meerkerk; H. Verkaik, van A 90 naar Ouderkerk a.d. IJssel; J. Sluymers, van B 130 naar Nieuw-Lek- kerland; P. Brouwer de Koning, van C 42a naar Brandwijk; M. Slob, van A 102 naar Groot-Ammers. STOLWIJK. Over de maand April, Vertrokken: J. Anker naar Alphen a.d. Rijn; L. Ooaterom naar Nleuwerkerk a.d. B. en W. adviseeren afwijzend, omdat het een zuiver persoonlijk belang betreft. De heer Bot zegt, dat het voor het Beiersche van groote beteekenis is, als er een telefooncel komt, het is een dichtbe volkte, maar afgelegen buurt. De Voorzitter me^kt op, dat vr meer afgelegen buurten zijn. Wie een te lefoon wil hebben, kan om aansluiting vragen. c De heer Dogterom voelt wel iets voor hetgeen de heer Bot zegt. De heer Graveland zegt dat die buurt geheel afgesloten is en voor het in roepen van geneeskundige of veeartse- nijkundige hulp is het wel noodzakelijk. De Voorzitter Wijst er op, dat het niet gaat om het geld, maar om geen pre cedenten te scheppen. In stemming gebracht, wordt het voor stel van B. en W., om afwijzend te be schikken, verworpen met de stemmen van de wethouders tegen, zoodat het ge vraagde subsidie verleend wordt. Het rapport voor de controle bij het electriciteitsbedrijf wordt voor kennis geving aangenomen. In groote steden ka ten doorloopen, waar w inkels vindt. In de k met zoo sterk, maar veelal het aantal wink de behoefte noodig i dan voor een goed b< Het schijnt wel, dat ii kel-aanwas sterker tenminste Dr. E. J. een rapport heeft uitj te lande is het distril al in den kleinhand' zoo niet overbezet.” Wat in het boek 1 gezegd, is een beves getallen van hetgeen weten of vermoeden, winkels zijn, en dat d van een groot deel nard moet zijn. Kruidenierswinkels zeer gezocht te zijn. 1 laren, dien Dr. Tobi mede, dat hij in 191’ ongeveer MXX) meter had, maar in 1929 v omtrek van 500 mete: deniers winkels. Uit Gouda geeft h« kend voorbeeld. De G vereeniging heeft vei derzoek gehouden ne kels, en daarbij is g( dat op elke 31 inwon 8 gezinnen, 1 winkel in den winkel, die moet bestaan. En da nomen het geval. Natuurlijk is dat blijft het aantal toen is, dat men om iets geleerd moet hebbei drijf maakt daarop Dit vak moge tegen ker zijn geworden, d waren en verpakte t over staat, dat het worden is, omdat he len zeer is uitgebrek koopers veel hooger Toch heeft het on dat het percentage n ruste winkeliers klei onderzoek gedaan b Delft en toen bleek, in ’t Handelsregiste deniers 23 steeds in weest, 4 waren we bediende of als km niersvak, 44 warei weest, 2 kantoorbedit 4 armlastig of ziek. 27, die iets van hf toen zij hun winkel hoopten op vervul wien God het ambt ook het verstand. Natuurlijk is bij z bij zoo’n onvoldoend komën gering. In De lo kruideniers, ook i zaakjes, slechts 46 p van meer dan f 20C Wat hier gezegd geldt ook voor aller’ nen worden zonder van kennis, financii heid. De Drogistenbond streden door het in men en van de 500 i om een droristenzaa konden in 1929 er 8 gewilligd. Als voor kruim liers. lekkerniienwin' gelijke maatregel be in te willigen aanvn rinver percentage 5 trekkenen zelf en o den er beter door i opvolgen van het bevel der politie, door te rijden. Hij had zich n-1 ook verzet tegen den rijksveldwachter, die hem op den bewus- ten Zaterdagmiddag had willen aanhou den ter voorgeleiding voor den burge meester van Jutfaas, hulpofficier van justitie. Toen aan den jongeman gelast was door te rijden, zei hij geen contact sleuteltjes te hebben, terwijl er later m het Jutfaasche gemeentehuis twee op hem bevonden werden. Nadat de rijksyeldwachters als getuigen waren gehoord en twee zestienjarige jon gedames, die bij den chauffeur in den auto hadden gezeten, als getuigen a dé- charge verklaringen hadden afgelegd, wees de Officier er op, dat verd. al eens een voorwaardelijke veroordeeling heeft ondergaan Voorts werd hij vroeger al eens veroordeeld. Spr. vroeg tegen ver dachte, die zich zeer krachtdadig verzet had, zich had vastgehouden aan zijn auto, had gerukt, getrokken, geslagen en getrapt, zes weken gevangenisstraf. De verdediger, Mr. Simon, wees er op, dat verdachte voor den Kantonrechter reeds f 25 boete had gekregen. Het Leger des Heils heeft rapport over hem uitge bracht en eigenlijk concludeert dit rap port tot voorwaardelijke veroordeeling. Het was beter geweest als verd. niet had meegedaan aan de tollen-act ie. Maar de tolactie was een massale actie van alle autobezitters uit de heele streek rondom Jutfaas en Vreeswijk. Dat mag misschien meetellen ter verzachting. PI. vroeg voor waardelijke veroordeeling. De Politie rechter legde verd. f 75 boete subs. 50 dagen hechtenis op. Als tweede stond terecht de 21-jarige G. Q. M. van R., zoon van den meubel*' fabrikant v. R. le IJsselstein. Op 4 April had hij geweigerd te voldoen aan de be velen van den heer Weyburg, hoofdin specteur van politie te Utrecht, die bij de tollenactie het verkeer trachtte te regelen. Toen verd. niet uit den auto wilde komen werd hij er door den heer Weyburg uit gehaald, maar daartegen had hij zich ver zet aldus de dagvaarding door zich aan het stuur vast te grijpen. Verdachte zeide, dat de heer Weyburg hem gelast had door te rijden. Dat kon I hij niet, want de tolboom was gesloten en hij wilde geen tolgeld betalen. Dien i dag was do tolboom een tijdlang geopend geweest en mocht men doorgaan zonder tolgeld te betalenDe inspecteur liet er geen oogenblik tusschen; verd. werd met een beetgepakt en achterover uit den auto getrokken. Ik ben door iemand op gevangen, anders zou ik op den grond zijn gevallen, verklaarde verd. Getuige Weyburg bevestigde dat de verdachte gezegd had wel te willen door rijden, maar geen tolgeld te willen be talen. Tot driemaal toe heeft hij hem ge last door te rijden, telkens tijd latend dat dit bevel kon worden opgevolgd, maar verd. wilde daaraan niet voldoen. Toen ik hem uit den auto wilde halen, greep hij zich met beide handen aan het stuur vast om zich daartegen te verzetten. Politierechter: Hebt u gehoord dat de burgemeester van Jutfaas zeide1: „kalm aarf?” v Getuige Weyburg: Neen, dat heb ik niet gehoord. Politierechter: Waren er nog men- schen, die u bij de overbrenging van den arrestant het lastig wilden maken? Getuige Weyburg: Ja, er was geregeld publiek, dat de demonstranten hielp. Er ontstond een twistgesprek tusschen den heer Weyburg en den verdediger over de wijze, waarop de hoofdinspecteur zijn 1 sommatie had gesteld. Als tweede getuige werd gehoord de burgemeester van Jutfaas, Mr. J. M. M. Hamers, die zeide, dat toen de auto van verd. bleef stilstaan, eerst dw heer Wey- jnirg zich er heen begaf; getuige volgde langzaam. Get. hoorde hoe de heer Wey burg last gaf om door te rijden. Later zeide de heer Weybufg: „Stap uit, ik moet u voorgeleiden voo< den hulpofficier van justitie”. Get. heeft meegeholpen om den verdachte uit diens auto t^ lichten. Verd. is rustig meegegaan en toen het publiek begon op te dringen, heeft getui ge gezegd: „kalm aan”. Politierechter: Dus „kalm aan” zeide u tot het publiek en niet toï den heer Weyburg. Had u den indruk, dat de heer Weyburg zenuwachtig was? Getuige Hamers: In het geheel niet, de heer Weyburg was zeer kalm. Weth. Verdoold wil de brug aan het begin van den Gouwweg verbroeden, zoodat zij in het verlengde van den weg komt te liggen. De leden zijn hier wel voor te vinden en B. en W. zullen eerlang met een ont werp komen. Daarna sluiting. Als getuige a decharge kwam o.a. voor de bakker Van L. van Jutfaas, die zei, dat verdachte meegedeeld had geen tol te willen betalen. Hij wilde wel terug rijden. Het optreden van den inspecteur vond get. veel te Wild. De inspecteur had gezegd: ik gelast je te betalen en door te rijden, anders moet ik je voorgeleiden voor den hulpofficier van justitie. Toen verd. een weifelende houding aannam en scheen te bedenken, wat hij doen zou, werd hij meteen beetgegrepen. Get. en getuige Gr. riepen nog „ho, ho, het is geen misdadiger.” De koopman Gr. te Jutfaas vond den inspecteur heel zenuwachtig. Getuige Weyburg, nogmaals voorge roepen, zeide, dat hij zich niet met de tolheffing bemoeid had en hij bij herha ling aan verd. had meegedeeld, dat de betaling buiten hem omging. De Officier vorderde, f 100 boete subs veertig dagen hechtenis. De verdediger, mr. Sieburgh, een twee tal arresten citeerend, zeide dat verd. uit een zeer respectabele familie is, wetier- spannigheid is een misdrijf, dat in den kring van menschen, die deelnemen aan straatschandalen voorkomt, maar niet in dien van verdachte, die de zoon is van één der grootste fabrikanten uit de pro vincie. PI. betoogde, dat het optreden van den inspecteur onrechtmatig gweest was en verd. dus niet wedsrspannig ge weest was, maar zich terecht had verzet en concludeerde tot vrijspraak. De politierechter zal op Maandag 11 Mei schriftelijk vonnis wijzen. HET DRAMA TE OVEZANDE. De koster vrijgesproken. Gisteren heeft do Rechtbank te Mid delburg bij vervroeging uitspraak ge daan in de zaak van den 34-jarigen kos ter B. te Ovezande» die Vrijdag terecht stond als verdacht van poging tot moord op zijn echtgenoote, op wie hij met een jachtgeweer zou hebben geschoten. De Rechtbank sprak verdachte vrij. De eisch was zeven jaar gevangenisstraf.. BURGEMEESTER EN DOKTER. De arts L. F. W. te Nieuwwolda had in 1929 ruzie met den burgemeester dier gemeente. Op 22 Juli van dat jaar fietste de burgemeester met zijn echtgenoote op het smalle fietspdd naar de buurtschap 't Waas. De dokter naderde van den an deren kant, ook op de fiets. Beide heeren kwamen in botsing, hetgeen tot gevolg had, dat de dokter zich zAr opwond en den burgervader een klap en eenige schoppen gaf,, hetgeen weer als resultaat opleverde een strafvervolging tegen den arts, die door de rechtbank te Winscho ten veroordeeld werd tot f 150 boete, welk vonnis werd bevestigd door het Leeu warder Hof. In cassatie heeft de Hooge Raad destijds deze zaak verwezen naar het gerechtshof te Arnhem, die den hard- handigen dokter veroordeelde tot een geld boete van f 50. Weer casseerde de Hooge Raad het arrest en behandeling volgde voor het Amsterdamsche Hof, dat nieuw veroordeelde tot f 50 boete. Thans heeft aldus de N. R.» Gt. de procureur-generaal bij den Hoogen Raad geconcludeerd tot verwerping van het beroep. Arrest 1 Juni. BERGAMBAGHT. Van 24 April-l Mei. Geboren: Cornelia Jannigje, d, van A van der Slraaten on.W. H. van dan Berg Retor, z. van P. Rozandaal en J. van der Kuü. Ondertrouwd: B. Re horst, oud 25 t en A. B. Rietveld, oud 2ö j Getrouwd: W. Verkalk, oud 42 j en P. Ooms, oud 38 j. M. Kok, oud 20 1 en H. E. Kulme, oud 23 j. GROOT-AMMERS. April. Geboren: Adriaan, z. van W. A. Kor», vaar en W. F. Pinoe van der Aa. Aatje Pieternella, d. van A. de Bondt en F. S. do Pleijt. Tennis, z. van A. L. van Loon en J. de Bruijn. Jannie Aartje, d. van J. van der Hee en P. Kor poraal. Teunis, z. van G. van Houwe- lingen en Adr. Rietveld. Getrouwd: W. Muilwijk, oud 34 j. (te Brandwijk), en A. Spelt, oud 30 j. Overleden: Joh. Ooms, oud 71 j., echt- gen. van W. van Bergeijk. J. J. Bou- Ol|d 48 j., echtgon. van A. Slob. K. Blonk, oud 37 j., echtgen. van Z van der Ham. Herm. Bouter, oud 75 j echtgen. van G. van Holten. LANGERAK. April. Geboren: Arie, z. van A. van Wijk en W. van Hemert. Getrouwd: Th. C. Borst, oud 25 j. (te Arnhem), en M. 0. Jansene, oud 22 j. Adr. den Hartog, oud 31 j., (te Jaara- veld), en M. J. den Besten. Overleden: M Woudenberg, oud 71 J., k echtgen. van G. Stek. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. April. Geboren: Hendrik, z. van J. Baas en G. van Herk. Rokus, z. van A. de Bruijn en M. Vrooman. Jan Arie, a. van J. van Deventer en J. Vogelaar. Getrouwd: A. Grone en 0. Schmidf H. Bos en H. G. Pol. J. Ruitenburg en A. A. den Uijl. Overleden: M. H. van Oosten, oud 80 j., echtgenoote van C. Visser. H. Rol- loos, oud 86 j., weduwnaar van P. Looije., J. Twigt, oud 58 j., weduwnaar van 0. Rook. J. van Beekum, oud 79 1, echtgenoot van J. G. van Dort, -h C. Vermeer, oud 76 j., echtgenoote van A. van Leeuwen. NIEUWPOORT. April Geboren: Aaltje, d. van H. Boer en J. Buijs. Getrouwd: K. H. Kleijheeg, oud 48 j., en K. Baardwijk, oud 19 j. J. van Houwelingen, oud 22 j. (te Giessendam), en J. M. Buijs, oud 18 j. Overleden: A. van Wijk, oud 72 j., echtgenoot van L. Feijnenbuik. Ghr. Kroon, oud 66 j., echtgenoote van Joh. Verkerk. NOORDELOOS. April. Geboren: Sijmen, z. van A. van Gilsen E. Stuij. i Willem 'Gomelis, z. van J. Bikker en J. A. Stam. Leendert, z. van A. O. Mol en J. G. Verhoef. Getrouwd: D. van den Heuvel, oud 31 j., en A. de Jong, oud 28 j. SCHOONHOVEN. Mei. Geboren: Teuntje Jannigje, d. van G. Boele en G. J. Kers. - Jan, z. van A. Hoerena on A. Roest. Gerritjo Wil- lempje, d. vau G. Hak en F. de Bruin. Ondertrouwd: C. Hooykaas, oud 42 j., en F. Verkerk, oud 51 j. G. A. J. Veldhuis, oud 24 j., en C. P. Günther, oud 27 j. Overleden: W, Blom, oud 69 j., echt- genoot van K. Draaiama, STREEFKERK. April. Geboren: Gornelis, z. van W. van As en A. Schep. Elisabeth, d. van W. den Hartog en A. den Butter. Gorstiana Cornelia, d. van A. Boel en P. Brand. Hendrikje, d. van H. Bouter en G. M. Frederikze. Getrouwd:- N. Zwijnenburg, oud 23 j., en M. Houweling, oud 21 j. G. den Boer, oud 26 j., en G. P. de Vos, 'oud STOLWIJK April. Geboren: Marinus, z. van J. J. Ver waal en G. M. Both. Johanna Corne lia, d. van H. Wiegman en J. N. Ver kerk. Getrouwd: J. Stuijt, oud 22 j., en A. C. van Vliet, oud 22 j.—K. Verwaal, oud 21 j., en M. M. Hadeler, oud 24 j. G. Kapteijn, oud 24 j., en N. Macdaniël, oud 18 j. Overleden: M. J. de Jong, oud 49 j., echtgenoot van N. M. de Jong. F. Bouter, oud 79 j., weduwnaar van A. Graafland. IJSSELSTEIN. April. Geboren: Huibert, z. van G. Schimmel en G. Kers. Maria Johanna, d. van Fvan Os en J. Griffioen. Margaretha Maria, d. van G. H. van Zijl en A. M. Banis. Anna Maria; d. van D. Baars en S. Bleijenberg. Aloysius' Marie, z. van A. L. Wiss en H. F. Bosman. Mlartinus Franciscus, z. van G. J. van Bennekom en W. F. Herwegh. - Pierre Francois, z. van Mr. J. J. Aibink Spaink en M. J. A. Stokvis, Maria, d. van W, L. J. Nieuwenhuizen en J. van Mont- foort. Arie Willem, s, van A. W. Kan en A. de Haan. De ontwapeningsgedachte. Hooggeachte Redactie. Uw onderschrift onder mijn ingezon den stuk in Uw blad van 1 Mei 1.1., noopt me tot een kort wederwoord; waarmede ik van het onderwerp afstap. Ik vind in dit ‘wederwoord deels be vestiging mijnerbewering, dat een cou rantenartikel zich niet leent tot beschou wingen over het oorlogsvraagstuk. Ik raak dit onderwerp maar even aan of 'Uwe Redactie reageert hierop met een sarcasme, welke nergens toe dient. Dat men in zoo’n gemoedsstemming verkeerd lees, ook dat vergeef ik gaarne. Nergens zult u in mijn artikel de bewering vinden dat ik breode studie heb gemaakt van staatkundige verhoudingen. Zulk een arrogantie is me gelukkig vreemd. Maar daar gaat het per saldo niet om en Uw betoog gaat langs de kwestie heen. Ik meende bezwaar te moeten maken dat de Redactie van een neutraal dagblad den schijn wil wekken dat men die „ont- wapenaars" niet „au-serieux’’ moet ne men. Ik was me volkomen bewust dat ik met te wijzen op de zedelijke motieven welke dit streven tot achtergrond heeft, ■niets nieuws ging jfertellen. De gemaakte opmerking te dezer zake mist dus alle grond.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 5