g,gerieflijk reizen I bevordert vlu Binnenland. Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON. I, I! HET DRAMA VAN SCHILLER HORST. StukgebopenU a voelen,verlacht en geneestnw met w PUROL"?, Doo» S0-60. Tub« 80 cl. Bi) Apoth. Droglrt«o K Landbouwarbeid. No. 5891 WOENSDAG 27 ME| 1931 2 MEI 1931 r, de heer G. S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 28. Postrekening 13763. Zondag: V.m. te. Steenbeek, Van. 10 uur, !ag: Van. 10 )s .J. J. Wie- andidaat B a- )s. J. D. van tn. INGEZONDEN MEDEDEELINQ. (Wordt vervolgd). V DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. n. 10 uur en msens. n. 10 uur en Batelaan, van s. Tak. >ndag: *s Av. MTE. Lm. 2 uur, Ds. V.m. 10.30 «dienst. sselmondsche lux en ’a av. Evangelisatie, avonds 6.30 van Rotter- tag: V.m. 10 W. J. Smidt. Dienst. lag: V.m. 10 r, Ds. Boven-r." m. 10 uur en iper. V.m. 10.30 Ds. J. F. W. Heust. Vxn. 10.30 rdrecht. uur, de heer Len H. Dienst V.m. 10 uur D. P. Kalk- Op last een auto .m. 10 uur en den Berg. ig:, V.m. 10 Is. Santinga, 1LLIGE-LAN- uur en ’s &v. b. G. W. Keur, Sondag: V.m. Brunsing. EM. f: V.m. 10.30 jyen. Collecte Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (l.b.A.) waardoor dus onze adverteerders zichegarandeerde gegevens .kunnen verschaffen. tg: V.m. 10 uur ienst. enat; ’a avonds ,ee, van Baren- m. 10.30 uur, leenhoven. ag: V.m. 10 ar, Ds. P. de ABONN$'8 van dit blad, in het bezit QAAfl Gulden by levenslange £\JV V ongeschiktheid. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Pros by vooruitbeta ling»; voor Schoonhoven per 8 maagden 1.25; p post 1.50. Met Verzekering 15 cents meer. m 10 uur en imenhoven. Zondag: uur, Ds. J. D. kant te Kr<v- 63s JAARGANG NIEUWSHADVOORZUID HOLLAND EN UTREOff SCHDONHOVENSCHE COURANT Telef. 20.- Tel.-adres: Vannooten. V.m. 10 uur, mst-Onderwij- Is 7 uur, Dr. lam. In bedde roer de 2fen- van on« Bericht van Inschrijving, zijn volgens de daarin vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HA VBANK te Schiedam, van 10Of) Quld.®ü bil QOO Gulden by verlies 900 öuld®n verlies 1AA Gulden by verlies Gulden by verlies van IvlW overiyden. %JVV van hand of voet. wW van een ,oog. IvJvJ van een duim. Lltz een anderen vinger. dag: V.m. 10 >op. tg: Vjn. 9.30 j. J. J. Wie- Dienst. ERK. Lm, 10 uur en st. uur, Ds. Van 4 V.m. 10 uur lezen. anst; ’s avonds Iphen a.d. Rijn. Lg: V.m. 10.30 s. J. Reesink. ir, Ds. J. Ree- D. 0. II”, Aioest de vlag strijken met 2-1. Ook het tweede elftal leed, op eigen veld, een nederlaag tegen „D. 0. S. Ill” met zijn arm onder een juist pa^seeronde wa gen, beladen met hout van de firma A., terecht,. Zijn linkerarm werd daardoor gebroken. Hij is naar den dokter ovorgo- bracht, alwaar’ hem hulp werd, verleend. Op den hoekvan het Koordeinde geraakte de aanhangwagen van den vrachtauto van de cementfabriek „Cor- nic”; doordat de bestuurder zijn draai te kort nam, te water. Hoewel de aan hangwagen werd afgeladen, kon men hem niet op het droge brengen, zonder een kraanwagen. De politie heeft tegen B. een vervol ging ingesteld, wegens overtreding van de Jachtwet, door het zetten van wild strikken. De strikken zijn in beslag ge nomen. Aanrijding. A mei de. Zondagmiddag had alhier een ernstige aanrijding plaats. De boerenar beider A. de J., uit Tienhoven, ging per fiets naar zijn baas, die in Meerkerks- broek woont, om te gaan melken. In de Boeksteeg kwam de heer De J. met den heer D. den H., in botsing, en wel zoo danig, dat De J. in een naastbijzijnde wo ning moest worden binnengedragen, waar Dr. Donker werd geroepen, die behoudens eenige hoofdwonden ook nog een lichte hersenschudding constateerde. Naar ver luidt, ligt de schuld geheel bij den heer Den H., daar de heer De J. aan den goe den kant van den weg reed. Amei de. Zaterdag 23 Mm werd te Bo degraven aaribosteed het aanleggen van trottoirs in do Brugstraat met bijkomende werken. Het laagst werd ingeschreven door den heer A. Streefkerk alhier voor de som van f 3775. Het werk werd hem direct gegund. „Rohda I", dat Zondag in Utrecht een wedstrijd heeft gespeeld tegen „W. ir, Ds. P. D. 10.30 uuf van de Weg.. IEL. Zondag: 7 uur, Ds. J. GEVAAR VOOR DE 298 M. GOLF? Hilversum avonds niet te krijgen. Zeer binnenkort zal hot geweldige En- gelsche kraohtstation North Regional, dat met een energie van niet minder dan 70 K.W. werkt, van golflengte veranderen. De nieuwe golflengte van dit station is die van het oude station Aberdeen op 301 Meter. De „Telegraaf" vreest, dat hier van de Nederlandsdhe luisteraars spoe dig op een zeer onaangename wijze de gevolgen zullen ondervinden. Overdag zal de 298 Meter golf mogelijk nog goed hoorbaar doorko men, doch te verwachten is, dat Hilver sum ’s avonds zelfs niet meer met het beste toestel zal zijn te ontvangen. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID- HOLLAND. De eerslte gewone zitting van de Prov. Staten van Zuid-Holland in dit jaar zal worden gehouden op 7 Juli, 11 uur; op 8 Juli zal <*en vergadering ter verkiezing van de leden van God. Staten worden ge houden. Het ligt voorts in de bedoeling de zitting daarna zoo mogelijk voort te zetten op Dinsdag 21 Juli daaropvol gend. hand, dit het mogelijk en nuttig zou zijn om ook hier cursugsén in te voeren voor landbouwarbeid aan werkloozen. Men moet met verwachten dat van alle werkloozen in korten tijd een volleerde boerenarbeider te maken zal zijn, die kan melken, maaien, zaaien, veeverzorgen enz., maar zeker zou hem wel zooveel zaakkundigheid zijn bij te brengen dat een boer hem gaarne te werk zal stellen K. op den Eikenhof, zij wist haar verpleeg ster te ontkomen. En haar vlucht was voorbereid, want de avonturier, die haar al zoo dikwijls geholpen had, zwierf in den omtrek van het kasteel. Hij is het geweest, die Rosch in gesprek met het meisje aantrof, die niet afiders kon mee nen, dan dat Rosch haar bewaakte en haar vlucht verhinderen zou en hij heeft hem neergeslagen.” „Van wien weet men dat.” „Van het meisje zelf, want haar vlucht Is niet gelukt. Men was haar da delijk gaan zoeken en overviel de vluch telinge en haar gevaarlijken helper." „De man, die den detective van ach teren aanviel?” „Ja. De kerel had een slim plan op gezet, hij had een pas voor de krankzin nige bij zich en een pas voor hem zelf. Die heeft hij moeten achterhalen. En toen is op den Eikenhof besloten, dat dit een prachtige kans was om Van Beekum weor weg tc krijgen. Het meisje, dat men naar oen buitenlandsche inrichting wilde sturen, toonde zich gewilli" om met Van Beekum mee te gaan. En men besloot dat zij dadelijk samen zouden wegreizen.” „Een vreemd verhaal,” zeide Dora, „Dat geef ik gaarne toe, juffrouw Bur ton, maar de geschiedenis, hoe vreemd die klinken moge, is gelijk ik u gezegd heb.” „Is*u daarvan werkelijk overtuigd.?” ,4a” „Gelooft u dan werkelijk alle leugens, die de baron wijsmaken wil?” „Ik heb den man, van wien sprake is, zelf ontmoet.” „Do man, die den detective neersloeg?" „Ja, en die het meisje wilde helpen ontvluchten. Men hoeft hom gevangen ge nomen en oon overeenkomst met hem ge sloten. Hij begreep heel goed, dat men hem thans in de macht had en hij voel de er niets voor óxh aan de politie te Beo1'”- dien hij hulp beloofd had.. Maar als nu werkelijk Van Beekum eens moer slachtoffer was, als baron Wijdeveld oen minder nobele rol in deze geschiedenis speelde. Aan hem had hij zich niet ge- gebonden. Waarom zou hij dan niet hem eer als tegenstander gaan beschouwen? Was de l&ron werkelijk oen misdadiger? Dq advocaat had zichzelf daarvan niet overtuigd, maar mocht hij geen groot® waarden hechten aan de intuïtie van dit meisje? Zij scheen meer dan hij te weten van iets dat pleitte ten ongunste van de bewoners van den Ëikenhof. Zij had bovendien Rosch gesproken en de advocaat veronderstelde wel, dat Dora Burton haar waarschuwing grondde op bepaalde vermoedens. „Juffrouw Burton,” zeide hij, „ik wil niets liever dan uw bondgenoot zijn. Maar u begrijpt, zoolang ik mij verbonden voel aan do Van Beckum’s on meende, dat u van oordeel waart dat de vader van Frans een moordenaar was, kon ik u niet hel pen hem te Vervolgen. Als u echter den ongelukkigen man ook meer als een slachtoffer beschouwt, ja, dan wordt de situatie geheel anders.” „Prachtig," zeide zij, x,maar niijnheer Hoger, óén ding moet u me nog vertellen, die poging om over de grens te komen met dat ongelukkige meisje schijnt mis. lukt Weet u ook wat er gebeurd is? Nu kijkt u dadelijk al weer bedenkelijk, u vareest dat ik u uithooren wil. Maar ‘ik verzeker u dat het mij werkelijk niet meer om Van Beekum te doen is en als ik iets van u zou hooren dat tegen' hem gebruikt worden kon, dat ik daarvan dan zeker geen gebruik maken zou, omdat ik weet dat dit niet fair tegenover u zou zijn.” geen Dienst. V.m. 10 uur J. Labruyèré?’ o heer J. La- Van een bewoner uit deze streek ver namen we dat hij tevergeefs zoekt naar een boerendienatbode en dat hij tot f 14 per week had geboden voor een zoodanige hulp, zonder dat hij daarin geslaagd n. 10.30 uur Kamper, van hulp, zonder dat hij daarin was. Veertien gulden, waarbij nog komt kost en inwoning, die we met 6 gulden por week zeker niet te hoog schatten en dus in totaal f 20 por week. Voor dat loon kon hij geen dienstbode huren, hoe wel er duizenden werkloozen rondloopen, die gesteund moeten worden. Men zal zich herinneren dat voor eeni ge jaren een proef genomen is, we mee nen, in ’s Hertogenbosch, om werklooze sigarenmakers om te tooveren in ïnetse- laarp. Dat is mislukt natuurlijk, zou den we haast zeggen want het met selen is een vak dat maar niet, in een paar dagen geleerd wordt en het ver schil! tusschen den arbeid van een siga renmaker en een metselaar is tamelijk groot. In Duitschland, waar do plaag dor werkloosheid ook zeer groot is, heeft men iets anders beproefd. Daar heeft men ge zien, dat het niet dadelijk mogelijk is om werklieden van een bepaald vak te ver anderen in arbeiders in een ander am bacht, maar, meende men, wel kan de tijd van de ledigheid benut worden om de bruikbaarheid der werkloozen te ver- hoogen. Om dit te bereiken zijn op ver schillende plaatsen, waar veel werkloos heid is, scholen voor werkloozen geopend, waar' ongeschoolden een beroep kunnen loeren en vakkundigen zich in hun vak kunnen bekwamen. Die cursussen wor den gratis gegeven en er wordt zeer veel gebruik van gemaakt. Zoo die leergangen al niet direct helpen om de werkloosheid 'te verminderen, ze doen dan toch dit nut, dat ze de werkloozen bezig houden, de ongeschoolden een vak leeren en de ge schoolden verder bekwamen, zoodat, wanneer straks de werkloosheid afneemt, zij, die deze cursussen gevolgd hebben, meer kans hebben op plaatsing, dan zü die niets hebben gedaan gedurende den lijd van hun gedwongen ledigheid. Een andere goede zijde van die cursussen is, dat de deelnemers daaraan niet meer hel neerdrukkende gevoel hebben van over bodig te zijn; in de plaats van nietsdoen komt arbeid, hun eigen arbeid of hel lee ren van een vak en al was het resultaat dier leergangen alleen maar, dat die aan de werkloozen de hoop op een betere toe komst deed behouden of verkrijgen, dan reeds zouden ze daardoor reden van be staan hebben. "Wanneer men nu bij elkaar legt de twee hierboven vermelde feiten: le dat aan goede hulp in den landbouw zeer groote behoefte bestaat; 2e dat in Duitschland leergangen gegeven worden aan werk loozen, dan ligt de conclusie voor de GEM. lag- V.m. Gmsnigt. Dienst. EM. g: V.m. 10.30 is 7 uur, Lees- AdvertentiënVan 1 tot 8 re gels 1.80; elke regel meer 0 20. By 8 maal plaatsing" 8e maal f 0.10 nor regel Tusschen >leu tekst drievoudige prijs. 16 Dat i meisje is in een buiten- landsch pensionaat opgevoed, van haar bestaart heeft de familie hier pas verno men, nadat haar ouders overleden waren Toen kwam zij onder voogdij van haar oom, want zij was nog niet meerderjn g Maar het meisje was van een zeer vreem de en wilde natuur, zij haatte haar fa milie en tegen den tijd, dat zij het pen sionaat zou verlaten, vluchtte zij naar do familie van haar moeder. Daar is zij ech ter achterhaald, want de baron moest zijn rechten als voogd natuurlijk doen gelden. Toen heeft men hnar op een an dere onderwijsinrichting geplaatst, wat ze schoen goed te vinden, maar om haar vreemd gedrag deed de bestuurder daar van bet verzoek haar terug te nemen. Hij heeft het eerst de onderstelling geuit, dal het arme kind niet over normale geest vermogens beschikte. Zij is daarop in een particuliere zenuwinrichting verpleegd geworden, doch heeft van daar weer we ten te ontvluchten. En een merkwaardig» bijzonderheid is, dat zij bij haar vreem de ondernemingen steeds geholpen wordt door een knecht van haar overleden va der, een avonturier en zeer gevaarlijken kerel. Het meisje is intusschen kort ge leden meerderjarig geworden en het is noodig gebleken haar onder curateele te stollen, wat natuurlijk alleen kon, nadat meerdere psychiaters haar krankzinnig verklaard hebben.” Maar wat heeft dit alles te maken met de geschiedenis die ons bezighoudt. vroeg Dora Burton. „Een oogenhlik nog daarvoor kom ik direct. Het krankzinnige meisje verbleef Bergambacht Tengevolge van het kou de weder in da vorigo week zijn in deze gemeente vele koeien in de weide aan kopziekte gestorven. Gedurende den Zomertijd mogen de koffiehuishouders op hun verzoek de lo kalen des Zaterdagsavonds tot elf uur ge opend houden. De Minister van Defensie heeft toe stemming verleend aan de Landelijke Rijvoreeniging „Siegfried" om haar springoefeningen met paarden te mogen houden op het bastion te f^hoonhoven. Een bewijs, hoe brutaal de ratten zijn, is het feit, dat bij den heer B. van den B. onder 'het hondenhok, een rat een nest had gemaakt, en daarin tien jongen had geworpen. Toen de eigenaar het hok even verplaatste, werd dit ontdekt. Bleskensgraaf. Het stembureau heeft de candidatenlijsten voor den gemeente raad genummerd als volgt: 1 G.-H.; 2 Staatk. Geref., 3. Vrij».; en 4 A.-R. Partij. Glessendam. Het 4-jarig zoontje van den. heer Nederveen, is dezer dagen nau welijks a-au den dood ontsnapt. De kleine, die op den weg aan het spelen was, had een naderende autobus van de firma Ra- venstein niet bemerkt. Hij kreeg een duw van het spatbord, viel en de bus reed over hem heen. Behoudens enkele schrammen kwam, de kleine er ongedeerd af. Giessendam. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer G. Ver hoef, is tot diaken der Geref. Gemeente gekozen de heer L. Klijn. Alhier is opgericht een onderlinge scheepsverzekering. De statuten dezer vereeniging zullen binnenkort in een alge meen® vergadering worden vastgesteld. TERAARDEBESTELLING C. DE BRUIN. Giessen-Nieuwkerk. Vrij'Smid dag had op de algemeene begraafplaats te Gies- sen-Oudekerk plaats de teraardebestelling van den heer C. de Bruin,, alhier, in le ven oud-v&ldwachter der gemeente Peur- sum. De lijkauto, die het stoffelijk over schot van den overledene naar zijn laat ste rustplaats vervoerde, werd gevolgd door vijf volgauto’s met familieleden en vrienden en bekenden. Aan de groeve sprak allereerst Ds. Rennes, Herv. Predikant te Giessen-- Oudekerk, die in herinnering bracht den langdurigen tijd, dien do overledene in het kerkbestuur zitting had. Hierna voerde de heer H. Kloek, wet houder te PeuiBum, het woord namens het gemeentebestuur, daar de overledene 40 jaren te Peursum gemeente-veldwaoh- ter is geweest. Ten slotte sprak de hóer Do Heer, ge meente-veldwachter te Ottoland, als voor zitter der afdeeling Sliedrecht van den Alg. Ned. Politiebond/ De belangstelling was zeer groot. De burgemeester had bericht van verhinde ring gezonden. Giessen-Nieuwkerk. De camdidatonlijs- ten voor den gemeenteraad zijn in de ziL ting als volgt genumerd: No. 1 A.-R., no. 2 Vrijzinnigen; no. 3 Chr.-Hist. De handel in kaas is deze week zéér traag. Men besteedde voor le kwal, met rijksmerk f 3132 en voor 2e kwal, f 28 —30 de 50 K.G. Vette varkens gelden 17 tot 19 cent per half K.G., berekend naar gewicht en bestemming. Handel traag. Lexmond. De gemengde zangvereni ging „Prinses Juliana” behaald» op het nationaal zangconcours te Loenen aan de Vecht een 2en prijs met 266 punten. Het Dameskoor „Belcanto" verwierf op het zelfde concours ook een 2en prijs met 287 punten, beide in de 3de aldoeling. De gemengde zangvereniging „Nieuw Leven" behaalde op het concours te Slee wijk een. len prijs met 308 punten, bene vens een eerprijs in de 2de afdeeling. Als werkloozen staan, hier inge schreven 10 grondwerkers en 1 manden maker. Ouderkerk a.d. IJsseL B. en W. heb ben in het personeel van brandspuit no. 1 de volgende wijzigingen aangebracht: Kringsluiters: Jac. do Jong Pz., vervan gen door G. Graveland; pompers 1e ploeg: P. Oostorom Cz. vervangen door W. P. van t Dijken, W. Lingen Tz. vervangen door A. Slingelandt; pompers 2e ploeg: P. Hoogendoorn vervangen door D. Bik ker; hulpoppassers K. de Winter vervan gen door J. Pols Fz. Aanrijding. Peursum. Toen de timmerman G. den H. Zaterdag van zijn werk kwam te Via^- nen, w&rd hij op den straatweg te Lei- ‘mond aangereden door een paar „hard rijders" op fietsen. De heer Den H. viel en juist naderde toen een auto, die hem eveneens aanreed, waardoor ook zijn rij wiel geheel vernield werd. De heer H. be kwam een lichte hersenschudding en is per auto huiswaarts gebracht. De wielrijders en automobilist waren doorgereden, döoh moeten later achter haald zijn Peursum. Voor de gemeenteraadsver kiezing zijn de candidatenlijsten als volgt genummerd:'1. Vrijzinnigen; 2. A.-R. met Chr.-Hist. Schelluinen. Bij loting in hot hoofd stembureau zijn voor de gemeenteraads verkiezing de lijsten als volgt genum merd: 1. S D.A.P., 2 lijst Zanen; 3 Anti- Revolutionair. Gevaarlijke baldadigheid. Waddinxveen. Terwijl het zoontje van den hoor 0. over don Kerkweg fietste, stak eén jongen een stok tusschen de spfu- ken van de fiets. De berijder viel zoo danig, dat hij bewusteloos bleef liggen. Het kind werd door den vader opgenomen en in de woning gebracht, waar later het bewustzijn^, terugkeerdo. De ouders van baldadigen jongen hebben do toezeg ging gedaan, al de schade to bekostigen. Arm gebroken. Waddinxveen. Do heer V. slipte op de Zuidkade met zijn rijwiel en kwam met Eikenhof zich tegenover mijnh^JTRosch niets te verwijten zou hebben. En ik ben u dank schuldig, omdat u op mijn ver zoek zoo spoedig daarheen gegaan zijt om voor onzon detectieve to doen wat u kon. Maar mag ik u een raad geven?" „Een raad geven?" vroeg de advocaat ietwat verwonderd. ,Ja Maak u los van die menschen op den Eikenhof, uw taak kan het niet zijn misdadigers te helpen.” „Maar juffrouw, ik. „Ja, ik weeë1 wat u zeggen wilt, mijn heer Roger. U is een man vin ervaring, u meent in die dingen op uw eigen oor deel te kunnen vertrouwen. En misschien glimlacht u om mijn bnnoozelheid Maar heusch, al ben ik slechts een onervaren meisje, ik voel bij intuïtie, dat het voor een eerlijk man noodig is voorzichtig te zijn met die lieden o- den Eikenhof.” Athur Roger antwoordde ernstig: „Ik lach volstrekt niet om dien goeden raad. Ik verheug me er over, dat als u in hen schurken ziet, u toch mij niet met hen gelijk stelt. Als ik alles vooruit ge weten had zou ik niet op me genomen hebben Van Beekum te helpen." „O,” antwoordde zij levendig, „Ik heb de overtuiging dat Van Beekum in dit geval meer slachtoffer is dan medeplich tige. En als u het zop gaal beschouwen, zoudt u misschien heel nuttig werk kun nen doen en zouden wij bondgenooten kunnen Zijn." 0 Bondgenoot zijn met Dora Burton Dat was hot immers juist wat Athur Roger verlangde. Het verheugde hem zoo, dat zij hem anders zag. dan die anderen, dat zij er blijkbaar prijs op stelde dat zij goede vrienden zouden worden. En wel beschouwd, waarom zouden ze dat. niet zijn. Hij mocht en kon natuurlijk niet met haar medewerken ah dat gaan moest ten koste van den vader, van /Frans van worden uitgeleverd. Dus was hij te be wegen tot de belofte, dat hij voortaan de krankzinnige met rust zou laten en op dte voorwaarde ia hem de vrijheid her geven.” „En keurt u die transactie goed?" De advocaat aarzelde even. „Als ik te beslissen had, ‘zou ik niet aldus gehandeld hebben," zei hij toen, „maar dat was niet het geval. Men heeft mij alleen dit alles verteld, omdat ïx evenals u diep wantrouwen begon te koesteren. En men heeft mij in ieder ge val dit bewezen: dat men aan den aan slag op Rosch op het kasteel niet schul dig is Wel heeft men van die ellendige geschiedenis gebruik gemaakt om Mijn heer Van Beekum weer weg te krijgen. Ik wil u dit wel zeggen, dat ik het te voren heb afgeraden Van Beekum kwam hier weer terug met de goede intentie zichzelf vrijwillig aan te geven. Hij is niet de moordenaar van uw oom, hij wilde zich zelf van die beschuldiging vrij pleiten. Maar andere invloeden hebben hom daarvan tot mijn spijt terug gehou den.” „Dus u meent ook, dat Van Beekum aan die misdaad althans onschuldig is?" „Ja.” „En dat hij door zijn wegblijven den schijn op zich laadt, dat hij er wel van weet?” „Dat. is het vanzelfsprekende gevolg." „Terwijl zijn vriend de baron hem dit aanraadt?" ,Jk heb, meen ik, den baron niet ge-, noemd.” „Neen, maar hij is het die Van Bee kum bewogen hoeft weer heen te gaan, die hem do vlucht gemakkelijk maakte. Hij speelt in deze geschiedenis een zeer vreemde rol." „Maar daar gaat het thans niet over. Ik begrijp nu, mijnheer Roger, waarom u meenen kunt, dat de familie op detn Ernstige val. IJsselstein. Toon Zaterdagavond om streeks 11.30 uur de werkman V., wonen de te Lopik, over den Hoogvnbiezendijk per fiets huiswaarts reed, vond hij on derweg een man, die bewusteloos was. Bij onderzoek bleek, dat deze persoon genaamd was R. en woonachtig was te Jaasveld. Nadat V. hulp had gekregen, hebban zij R. blnnon gebracht bij d.en heer Van R. Inmiddels waren do gonoesheeren Do Morree on Ijoering ontboden, die zeer spoedig ter plaatse waren. Bij een nader ingesteld onderzoek is komen vaat te staan, dat R. met een motorrijtuig was geslipt. De doktoren constateerden een vermoo- delijke lichte hersenschudding, van de doktoren word R. mot naar huis gebracht. I Jsselstein. De machinist T. heeft aan gifte gedaan van diefstal van oen paling- fuik. De rijksveldwaohter, die verleden week een hoeveelheid vischtuig in beslag heeft genomen, waarbij twee palingfui- ken waren, heeft het geluk gehad, den da der op te sporen, tegen wien terzake dief stal procesverbaal zal worden opgomaakt- Tweernanspolder. Zevenhuizen. In de vergadering van ingelanden van den Tweernanspolder, werd de rekening 1.930 vastgesteld in ont vangsten (mot een batig saldo van f 4691,98M) op f 14.628,34J, uitgaven f 10.776,48, batig saldo over 1930 f 3851,86i. De bogrooting 1931 werd vastgesteld in ontvangsten on uitgaven op f 19.407,77K Besloten werd om de dijken van don pol der in eigen beheer te blijven onderhou den, dus niet aan Schieland over te dra gon. Benoemd worden tot het nazien van do rekening 1931 de heeren L. van Leeuwen on F. Kooyman. De omslag per H.A,

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1