CHR. tl.L.0. - SCHOONHOVEN n Fin Bimiwoiuiuis Toelating R.H.B.S. UEIKIEZI1S VOOR DER GERIEERTERtAR Olie- en Reteaieo [1200.000 DesciüHhaar SCHOUW ■~w SCHOUW Transpireerende Geertje Geertruida lienors! Oproeping. Oproeping. Boerenknecht Net Meisje Dagdienstbode Dienstbode Bekendmaking. Grasgewas Stadsnieuws. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Weerbericht. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Marktberichten Advertentiën. Koenraad uaa 'i hood. Dankbetuiging. Aart Verschoor. 25-jarige Echtvereeniging Jan Oskam Azn. Dankbetuiging. Cornell's de Bruijn, Gevraagd: Gevraagd vraagt Gevraagd": Boerendienstbode RugpijnNierenPiUen Nette Huishoudster gevraagd Huwelijk. een l/rouw, jonoedochieroiMu/e. Krimpen a.d. Lek Rijks H3003P8 auiwchooi Aanoine van nieuwe Leerlingen Gorinchem. HOOFDSTEMBUREAUX de Krimpenerwaard Te koop: Boerenwagens HA! UERKIEULEN. Klpstraai [Hl Polder Berkenwoude Te Huur aangebodens HOENDERPARK BOOMGAARD Polder Bergambacht Notaris Mahlstede De Viking-Maaimach. De Primushark De Saconia Schudder bij L. VAN L00N\ makelaar,;- en Accounianiskantoor J. P. v. d. Bas 4 C. Verheij JAGER A KUSTE blad. Arkrt. Zondag gaat hat tweede elftal ▼an „A. S. V." op bosoak bij „Sliedrecht IV". Btrgambacht.Da Muxriekvereeniging „Excelsior" jsol Zaterdagavond een oon- oart' geven in de muziektent op het ge meente-terrein. Capelle a.d. IJtiel. De heer G. Bouter metselaar, is ifi staat van faillissement verklaard. Curator is Mr. G. J. de Ruij- ter. Polder Giessen-Oudebenedenkerk. Giessendam. Doordat meer dan één vijfde deel der stemgerechtigde ingelan den van den polder Giessen-Oudebene denkerk gebruik heeft gemaakt van het recht om een vergadering bijeen te roepen, zal die Donderdagavond 4 Juni worden gehouden, ter bespreking van het genomen besluit, om het hoef- slaggeld niet meer te heffen, maar hef bedrag op de polderlasten te brengen. De ingelanden uit Buitendame, die geen hoefslag behoefden te betalen, ver zetten zich tegen het besluit Waarschijn lijk zal het een spannende strijd worden tusschen de Buitendammers en Oude kerkers. Giessendam. Bij den correspondent der arbeidsbemiddeling staan nog 18 werk- loozen ingeschreven. Giessendam. De uitslag der loting voor do volgorde der candidatenlijsten voor den gemeteneraad is als volgt: 1. A.-R., 2. Giessendams Belang: 8. Groen van Prinsteren; 4. S. G P.; 5. Liberalen. De stemimng heeft plaats op 17 Juni Jaarsveld. Do heer G. de Gier, secretaris der Tuinbouwver „Lopikerwaard" is benoemd tot lid van het bestuur der op te richten Neutrale Lagere Tuinbouw school te Utrecht. Het ligt in de bedoe ling deze school 1 Oct. te openen. Aan de school is tevens een schooltuin ver- bondeij. Tot directeur is benoemd de hr. Wiersma, rijkstuinbouwconsulent in Z.-Holland en directeur der Tuinbouw school te Naaldwijk, terwijl het dage lijks bestuur bestaat uit de heeren La- bouchère te Utrecht (voorz.), Serton te Vleuten (2e voorzitter) en Lameris te Amersfoort (secr-penningmeester). Voor do vlucMhavtn. Lokker kerk. Voor de eventueel te mak ken vluchtaihven heeft de heer G. van der Voet, gemeente-bouwkundige, in overleg met- den heer J. H. Oskam, lood- en zinkrwerker, drie grondboringen verricht om de hoedanigheid van den bodem td onderzoeken. Lekkerkerk. In de vergadering van de vereeniging tot bevordering van het landbouwonderwijs voor Lekkerkerk en omstreken, zijn de atfredende bestuursle den, de heeren A. Broere Jz., G. H. W. Meijeer, D. A. Oskam, en J. Oskam Jz., herkozen. „Hulp In Nood". Nieuw-Lskskrland. Het bestuur van de vereeniging „Hulp in Nood" heeft het jaarverslag over 1980, het 34ste sedert de oprichting van de vereeniging in 1896, aan de ingezetenen aangeboden. In dit verslag wordt melding gemaakt van .het gevoelig verlies, dat de vereeniging heeft geleden door het overlijden van haar voorzitter, den heer H. Smit Jr., die ruim 19 jaar die functie beeft vervuld, In zijn plaats is gekozen de heer C. Smit. In het college van oommissarissen werden gekozen de .heeren J. L. de Jong en W. Oh. Sohaap, in de vacatures, ont staan door het vertrek van den heer JA. Blanjaar en het overlijden van den heer H. Vermeulen. In het afgeloopen jaar werd aan vele behoeftige gezinnen hulp verleend door 't verstrekken van levensmiddelen, manu facturen of brandstoffen, en een enkele maal in het verleenen van een voorschot. De vereeniging mocht zich ook dit jaar weer in de belangstelling van de ingeze tenen verheugen. Uit het financieel© verslag blijkt, dat de ontvangsten in 1930 hebben bedragen f 702.92 en de uitgaven f 462.74. Het sal do op 1 Januari 1931 bedroeg f 240.18. De heer F. Franseen, hoofd der openbare echool te Kjogerpolder, gem. Akersloot,.heeft rijn benoeming tot hoofd der le openbare school alhier aangeno men en zal 1 Juli in funotie treden. De echtgenoote van den heer C. van der H. is met haar fiets gevallen, waar- doro zij' haar linkerenkel brak. Na eerst hier te zijn verbonden, is zij voor verdere medische hulp naar Dordrecht vervoerd. „Apollo". Nleuw-Lekkerland. De Muziekvereeni- ging „Apollo" maakte Woensdagavond in verband met het «bhalen van een 1 en prijs op het concours te Alblasserdam, oen marach door een deel der gemeente. Voor de woning van den burgemeester werd een extra nummer ten beste gege ven. De burgemeester feliciteerde de ver eeniging en h*Aekwamen directeur, den heer C. BÜfoan', met het succes. Hij sprak den wensch uit, dat „Apollo in de toekomst nog meer lauweren zal oogsten. De tocht werd daarna voortgezet tot aan den Middelweg. D« Dorpslaan berljdbadr. Nleuw-Lekkerland. De Dorsplaan, die geruimen tijd gesloten is geweest voor voertuigen, wegens het verbeteren va.n den oprit en een deel van den weg, is thans voor «wover in orde, dat de voer tuigen weer van den weg gebrwk kun nen maken, wat voor vele zakenlieden n groot gemak oplevert* Een 4-jarig jongetje van J. G. de J. Ez. kwam met de rechterhand in aan-' raking met een scherpe zeis, welke in t gras lag. Het knaapje werd ernstig ge wónd. Dr. Roelink, van Streefkerk, heeft geneeskundige hulp verleend. Noordeloos. Voor de gemeenteraads verkiezing- zijn de candidatenlijsten als volgt genummerd: 1. A.-R. Partij; 2. lijst KL van Meteren;, 8. lijst D. Kooiman; 4 lijst W. 81ob Ga NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensche Courant VRIJDAG 28 MEI 1981. V srksersvsrbster I ng. Motrcapells. De oude brug in het dorp ip geheel vernieuwd en thans weer voor het verkeer opengesteld. De nieuwe brug is niet alleen een sieraad voor het dorp, maar voldoet aan de ei ach en van het drukke auto-verkeer. De brug is veel breeder dan de oude, zoodat fietsen en auto's elkaar op de brug kunnen passee- ren ,wat vroeger niet kon. De brug is ge heel van beton en steen opgetrokken. De werkzaamheden stonden onder leiding van den heer Dekker, van Zevenhuizen. Ouderkerk a.d. IJssel. De nummering der candidatenlijsten voor de as. raads verkiezing is aldus: 1. A.-R. lijst; 2. lijst L. Stam; 3. lijst J. de Jong; 4. Vrijheids bond; 8. G. P.—lijst; 6. lijst W. de Jong. Oudewater. Het*Centraal Stembui'b&u heeft bij loting de candidatenlijsten van den gemeteneraad als volgt genummerd: 1. Vrijheidsbond; 2 R.-K. Staatspartij; 3. C.-H. Unie; 4. A.-R. Partij; 5 SD.A.P. Papendrecht. Mej. A. Visser H.Cd. slaagde te Leiden voor het examen ste nografie Nederland8oh, systeem Pont. Tot brigade-oemmandant der Kon. Marechaussee alhier is benoemd de heer Robijn, thans in gelijke functie te Honte- nisse. Streefkerk. Zaterdagavond zal 't Fan farekorps „O. K. K." zijn eerste concert geven in de muziektent op bet dorp. IJsselstein. In de Dinsdag gehouden zitting van het centraal stembureau werr den de candidatenlijsten voor de ge meenteraadsverkiezingen als volgt ge nummerd: Lijst 1. SD.A.P 2. C.H. en A.R. par tij. 3. R K. Staatspartij. 4. Staatk. Ger. partij. Zanglust. IJsselstein. Bij bet op 2en Pinksterdag te Baarn gehouden concours voor zang verenigingen, behaalde de Chr. Ge mengde Zangvereniging „Zanglust", dir. de heer J. van Beek, in de afdeeling uitmuntendheid met 318 punten een eer sten prijs. In den eere wedstrijd zag Zanglust" zich een derden prijs toegekend In verband met deze mooie bekroning is er Vrijdagavond gelegenheid de ver eeniging en haar directeur te complimen teeren in het repetitielokaal. Feeslversadcring R, K. Vrouwenbond. lJs8tlsteln. De R.-K. Vrouwenbond hield in „Concordia" een goed geslaagde feest v, ergadering, onder leiding van de presidente'mevr. Nieuwenhuijs-v. Eist. Uit het jaarverslag uitgebracht dooi de m|Bi,etai'ê88e Me), van Doom van den Hogen bleek dat de vereeiiiging 140 led'-n telt Er-werd een meisjespatronaat opgericht, waarvoor zich een 40 meisjes aanmeldden. Dan werd de kraamverpleging bij den vrouwenb nd ingedeeld, die aan 17 arme gezinnen hulp verleende. Ook is den afgeloopen winter een moederen-sus ge houden, welke door ongeveer 40 „uames bezocht weid. In November hield Kapèlaan de Geus uit Utrecht een lezing met licht beelden over Noorwegen, en pater Damasus een lezing over het sociale 1< ven der vrouw. Het verslag van de penning meest ernsse, Mevr. -isselsWitjens, vermeldde een voordeelig slot van "f 40,— Hierna sprak de Eerw. Adviseur over het werK van den vrouwenbond en de onderafdeellng, het mefsjespatr maat, en bjacht dank aai de Kapelaan Heininken de dames van het patronaat voor het vele goede, reeds tot stand gebracht. Na deze rede volgden eenige reidansen, uitgevoerd 1oor pati ontsmet» jes aan de piano begeleid dooi Ka ejaan Campman, w.iarop enkele to< neelstukjes door de dimes werden voorgedragen. Het was een vroolijfce avond. De ledeto werden onthaald op koffie met gebak. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder Dit is het meest atdoende mlddej daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth.ep Drogisten DE HOOS; Schoonhoven was beangstigend ge waarschuwd, dat er in de natuur iets bij zonders, iets huiveringwekkends op komst was. De luchttemperatuur bleef vrij hoog, maar van over de Lek kwamen in driftige vaart loodgrauwe en vuil-grij- ze strakke wolken aangedreven. De wind nam «nel in kracht toe, het zonlicht ver dween en een aan duisternis grenzende schemering kwam daarvoor in de plaats. Haastig flitste nu en dan een nog vage bliksemstraal door het sombere zwerk en heil in de verte rommelde de donder. Groote regendruppels spoten neer, ver mengd met hagelsteenen als ^nikkers zoo groot. Na deze voorboden kWam de hoos. De badmeester in het zwentoad zag het natuurverschijnsel over de Lm aankomen als een vuil-geel trechtervormige gevaar te, dat ponsend aderde Op een der bad hokjes was nog werkzaam de gemeente- timmerman Sooters. De heer Rikkoert waarschuwde hem voor een hoos, hij sprong ijlings van zijn verhoogde stand plaats en op hetzelfde oogenblik was de hoos op dat punt aangekomen en wierp tien hokjes tegen den grond. Met een sprong over de boomen schoot de hoos voor in Noordelijke richting en raakte aan den I.angerakkerweg weer den grond. Daar gingen drie. sterke en gezonde iepenboomen tegen den grond, die op on geveer 2^4 Meter boven den grond als riet afbraken. Een er van kwam op een lantaarnpaal, die afknakte, een tweede boom vernielde de gaasafzetting van dprf tuin van den heer M. A. Valk, en toen schoot de windhoos snel verder, zon der ihier nog meer schade aan te richten. Op het oogenblik, dat de cycloon over den' Langerakkerweg streek, bevonden zich daar een jongen P. A. en een meis je S. De eerste zag geen anderen uitkomst dan rich te bergen in den moddersloot langs den weg, het meisje wérd lichtge wond door een tak aan den schouder. De Langdrakkerweg was totaal ver sperd voor elk verkeer. De drie boomen lagen op en over den weg en «loten die volkomen af. Verwonderlijk snel was de gemeente-architect, de heer Visser, met 8 werklieden op dien weg en werd het op- ruimnngswerk begonnen. Met bijl en saag en handkracht werd die arbeid aange vat en nog geen half uur later was de weg weer vrij. Het noodweer duurde niet lang en het onweer was niet zeer hevig. GEZONDHEIDS-COMMISSIE. I Met ingang van 1 Juni is aan den heer M. van Leeven eervol ontslag verleend als lid der Gezondlheids-Commissie, wegens zijn vertrek naar Kampen. WATERSCHAP NOORD-ZEVENDER. In de heden gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap Noord-Zevender, is benoemd tot secretaris-penningmeesteT de heer J. Holswilder. De aftredende heemraad, de heer W. Straver, werd met algemeene stemmen herkozen. EEN ARM GEBROKEN. Vanmorgen had' een ongeval plaats voor den winkel van den beer T., op de Haven. De 18-jarige dienstbode M. K. was 'bezig de winkelruiten te zeemen, toen op de stoep de trapleer uitgleed en omsloeg. Mej. K. maakte daardoor een leelij- ken val. Ze kwam op haar rechteram terecht en bezeerde zich daaraan zooda nig, dat men de hulp van dokter Groee- beek moest inroepen. Deze oonsta-teerde, dat de onderarm gebroken was. Hij heeft dit lichaamsdeel ter plaatse gezet en ge spalkt en daarna is mej. K. naar haar woning gebracht. Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn in lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een Vulpenhouder. Een Heerenportemonnaie. Een Sigarenaanstekener. INGEZONDEN MEDEDEELING. VROUW IN BRAND GERAAKT. GRONINGEN, 29 Mei. - De viouw van den hper J. Kooistra te Gom werd wilde gisteravond met petro'6um di kachel aanleggen. Vermoedelijk ia daar nog vuur in geweest want plotseling vloog de petro leum in brand en de klee. n van de'vrouw atren mede vlam. iMet ernstige brand wonden overdekt, is zij naar Groningen vervoerd. DE HANDELS- EN LANDBOUWBANK. DORDRECHT, 29 Mei Heden zou de recht bank uitspraak, 'doen in de zaak tegen den heer H. vroeger beheerder van het kantoor Gorjnchem der N.V. Handels- en Landbouwbank, tegen wien 2 jaar gevan genisstraf Is geflischt wegens verduistering. De president deelde echter mede, dat de zaak moest worden uitgesteld voor het verhoor van nog eenige andere getuigen. EEN NOODLOTTIGE RIT. HOOGKERK, 29 Mei - De veehoudei W. J. Claassen alhier reed> gistermiddag met zl)n melkwagen door de weide Hij nam op dien rit zijn 8 jarig dochtertje en zi n zoontje van 1 J jaar mede. Onderweg zijn beidé kinderen van den kar gevallen en onder 'e wielen terecht gekomen. Het jongetje bleek er zeer ern stig aai toe te zijn en het is gisteravond overleden. Het meisje, dat eveneens ver- Schillende verw ndingen had opge, was heden tamelijk wel. oopen, DE MIJNRAMP TE KOLAR. Reedt 02 slachtoffers. LONDON, 29 Het aantal Mlachtoifers van het ongeluk in de Kolar-goudmljn ln het zuiden van lnöié, is gestegen tot 32. Verscheidene zwaar gewonden, die in ziekenhuizen zijn opgenomen, ^«vinden zich nog in levensgevaar. AANSLAG OP EEN TREIN VERIJDELD. BOEKAREST, 29 Mei. Te Piteszi ia een ernstige aanslag op de Simplon-Ex- prea door een baanwachter voorkomen. Op zijn oontrole-ronde ontdekte deze, dat over een afstand van 12 meter de rails waren weggebroken.'Wie de daders zijn, is onbekend. HITTEGOL^ TE NEW-YORK. NEW-YORK, 29 Mei. De hooge tempe ratuur van de laatste dagen bereikte gis teren haar hoogtepunt, n.l. 85 graden, 'n record temperatuur voor de maand Mei, sinds 1880, toen in deze maand de thermometer één graad hooger steeg. SPOORWEG-ONGELUK. '4 arbeiders gedood. WARSCHAU, 29 Mei. Nabij het sta tion Wicaechux waren gisteren op de spoorbaan 12 arbeiders aan het werk, toen een goederentrein naderde. De arbeiders gingen op het tweede spoor staan, 'tot de goederentrein was ge passeerd, doch op hetzelfde oogenblik naderde een sneltrein uit tegenovergestel de richtióg. Acht arbeiders ionden nog op zij springen, dooh de vier andere werden .overreden en gedood. GROOT DRANKSMOKKEL- SYNDICAAT. Kapitaal van nper dan 2K milliosn gulden. NEW-YORK, 29 Mei. De politie te Kansas-City heeft een dranksmokkel- syndicaat ontdekt, dat werkte onder be scherming van den bandietenleider uit Chicago, All Capont, met een kapitaal van meer dan een millioen dollar, Veertig personen zijn gearresteerd, on- 'der wie eenige vooraanstaande figu ren. PROF. PICCARD. ^ISNABRüCK, 20 Mei Gisteravond arri- veeide mp compagnie Alpenjagers uit 'lénAbrtlCk'tf Ober Gurgl om de ballon van Prof. Piccard te bergen, waarmede hedenmorgen is begonnen. Hoewel de ballon niet noemenswaardig is beschadigd g» looft Piccard niet dat hij van den gon del nog eenig nut zal hebboo. IN HOOGER SFEREN. 16000 M. boven de aarde. De Belgische geleerde, prof Piccard en zijn assistent, ir. Kipfer zijn Woens dagmorgen te Augsburg (In Duitschland) opgestegen voor de reeds meermalen uit- gestelden ballontocht naar de hoogere luchtlagen. De dampkring van de aarde bestaat uit twee lagen. Ln de onderste, die de troposfeer heet vormen zich de wolken. Boven deze luchtlaag ligt de strato sfeer, waar het waterdampgehalte zoo gering is, dat daar geen wolken-vorming plaats heeft. De luchtdruk is er zeer laag; als hij aan de aarde 76 cM. bedraagt, is hij in de stratosfeer niet hooger dan 8 c.M. De stratosfeer was het doel van Pic- card's vlucht. Hij wilde daar waarne mingen doen o.a. aangaande de kracht van de zonnestralen, om te kunnen be palen hoeveel daarvan in de wolkenla gen van de stratosfeer verloren gaat en voorts ook op het gebied der electrici- teit. De hoogte, waarop de stratosfeer be gint, wisselt naar gelang van plaats en jaargetijde; ze zal thans boven midden- Europa ongeveer 12000 M. bedragen. Een gevaarvolle onderneming. Pogingen om die hoogte te bereiken zijn nog nooit met succes bekroond. Neuenhoen, die met een vliegtuig tot bijna 12 K.M. hoogte 'was gestegen en prof. Berson, die met een ballon bijna 11.000 meter hoog was gekomen, waren beiden op groote hoogte bewusteloos ge raakt. Twee Amerikaansche ballonrijzi- gers, die nog hooger w lden stijgen, moesten die vermetelheid met hun leven betalen, evenals een Fransche vlieger, die per vliegtuig de kritieke grens was gepasseerd. Piccard en zijn helper hadden dan ook voor hun onderneming, die in Sep tember al eens is m. slokt, bijzondere voorzorgen genomen Hun ballon was speciaal geconstru eerd voor de zeer hooge luchtlagen en is gevuld met 2200 kubieke meter waterstof. Als gordel hing aan den ballon een volkomen afgesloten aluminiumkogel met juist genoeg plaats voor de geleerden en hun instrumenten. Deze kogelvorm kan den grootaten weerstand bieden aan den inwendigen druk, want Piccard wilde in zijn gondel de gewone aardsche luchtverhoud.ngen bewaren, om de gevreesde hoogteziekte te .vermijden. Piccard en Kipfer hadden zich, om op alles voorbereid te zijn, van bijzondere valschermen voorzien, welke zij bij wijze van hoed op hun hoofd droegen. Boven dien werd de geheele metalen kogel eveneens door een groot valscherm om geven, voor het geval, dat bij van den ballon zou losraken. De beide geleerden stegen tegen 4 uur in den morgen op. De ballon rees zeer snel in westelijke richting, ln zeer kor ten tijd bevond zij zich op 10 000 meter hoogte en te ongeveer zeven uur werd de stratosfeer bere'kt; De ballon dreef ♦oen verder af naar het zuidwesten Omstreeks het middsmiur zag men de ballon boven het Bodenmeer, doch de berichten werden steeds schaarscher. Men maakte zich algemeen ongerust over het lot der geleerden toen men ver nam, dat zij zelfs tot boven de Tirpler alpen waren afgedreven, waar bij een mogelijke te sterke daling van de ballon groote kans bestond op een botsing tegen de bijna 4000 M. hooge Alpentoppen. Veilig gelend. Maar hedenmorgen, is Piccard's bal lon door een reddingsbrigade gevonden op den grooten Gurgler-Ferner in de Oetztaler Alpen, op Oostenrijksch gebied doch vlak bij de Italiaanache grens. Ze was daar reeds Woensdagavond circa 10 uur geland. Zoowel de ballon als de instrumenten bleven onbeschadigd, on danks de vrij sterken schok bij het neer komen. Beide geleerden verkeerden in uitste kenden toestand'en zijn geen oogenblik bewusteloos geweest.» Ook hadden zij nog eenigen leeftocht in voorraad. Zij zijn tot 16.000 M. boven den beganen grond opgestegen, waardoor zij het wereld- hoogterecord op hun naam hebben ge bracht. In 25 minuten had meft reeds hoogte van 15.000 meter bereikt; het was dus veel sneller gegaan, dan men oor spronkelijk bedoeld had. Prof. Piccard vertelde dat hij 2 zuur stoftoestellen had meegenomen, hoewel de fabriek hen met absolute zekerheid had medegedeeld, dat het zuurstoftoestel volkomen betrouwbaar functionneerdè. Dat hij twee toestellen hee^ meegenomen heeft de geleerden zonder twijfel gered, .want rij hadden bij de landing nog sleohts voor 1 uur zuurstof.' Voor de ademhaling op den tocht werd in den gondel zoowel koolzuur geabsor beerd als miurttyf toegevoegd. De sa mengeperste zuurstof, die werd meege- gevoerd, bedroeg 750 liter. Levensmidde len waren er niet veel aan boord. Door het condenaeeren van de uitgeademde waterdamp op den wand van den gondel kreeg men water, dat de twee mannen weer opdronken, Naar waarneming in den morgen van 29 Mei. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Zaterdagavond: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke wind; meest 'half tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk regen- of onweersbuien; weinig verandering in temperatuur. W a ter stand: Opgave mn 29 Mei, v.m. 8 uur. Keulen 3.00 val 0.10 M. Lek 1.48 val 0.01 M. Vaartsöhe Rijn 0.44 val 0.00 M. Maastricht (Borgharen), 28 Mei, 41.50; was 0.17 M. Luchttemperatuur. Be temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 62 graden Fahrenheit. 3Vrijdae 29 Mei. Eerste Kwartier. Op 5.54. Onder 2.21. Nooit had, zoo zei Picoard, een drank hem zoo goed gesmaakt als het fijnge wreven gletscherijs, dat zij n'a de landing met sinaasappelschillen mengden. Piccard is zeer tevreden over de resul taten van zijn onderneming. De geleeren heben rustig hun waarnemingen in de stratosfeer kunnen doen. Zij worden thans overstroomd met gel ui wensch tele grammen. Daarondre is een telegram van den Belgischen minister van buiten- hyidsche zaken. In letditegram deelt landsche zaken. In dit telegram deelt de minister mede, dat aan professor Pic card het grootkruis in de Leopold-orde ia verleend, terwijl Kipfer tot ridder in de Ifde orde wordt benoemd. INGEZONDEN MEDEDEELING. lomersproeten ver d wij nen in korten tij d geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten Pot 90 ct,, Tube 50 cent, Zeep 60 cent.- DE MOORD OP VIVIAN GORDON. Esn „gehuurde" moordenaar. Door de arrestatie van vier personeq. in verband met den moord op de jonge a'ctrice Vivian Gorden, die op 26 Februari geworgd in een park te New-York werd gevonden, is de politie van blaam gezuiverd, daar het geiucht had geloopen dat Vivian Goeden vermoord zou zijn, omdatzijvoor de New-Yorksche commissie van onder- ek verklffringen zou afleggen over mis- itiden bij de politie. De gearresteerden zijn Harry SohlittenL" een taxi chauffeur, Samuel Greenborg, bekend als Greenie, Isidore Lewis, alias English Lizzy en Harry Stein, een recidivist bn uitgewezene. Schlitten heeft een alge- heele bekentenis afgelegd, waaruit blijkt, dat d- oord op de beruchte roodharige nachtclub eigenares, was opgedragen en betaald door een rijken man, wien zij reeds gedurende gsruimen tijd geld afperste. Hij achtte het blijkbaar goedkooper de moordenaars van Vivian Gordon te betalen, dan aan haar steeds hooger wordende eischen te voldoen. Hoa da misdaad plaats vond. Schlitten zegt, dat de moord door Stein bedacht was Hij lokte Vivian 'Gordon in een restaurant, waar h(j haar vt rtelde dat Greenberg voor 60.000 pond aan ruwe diamant bij zich had. Zij moest met hem meegaan en hem berooven. Vivian stemde er in toe een toertle te mtken door het van Oortlands Park. Zij zat achter in dén wagen tusschen Stein en Greenberg in, Schlitten chauffeurde. Stein haalde een touw uit zijn zak, wierp een lus over hst hood van de vrouw, haalde de strop aan en drukte haar op lei wagen. Teiwyl zij zich trachtte l»s te rukken, hield Creenberg haar besnen vast De moordenaars droegen het lijk van hun siacfitoffer achter enkele boschjes, na haar eerst van haar bontjas, horloge, ringen en zakboekje beroofd te hebben. Lafcar •verkochten zij een ring voor 700 gulden en ontdeden zich van de bontjas. NOG EENS TOLBESTORMING. 't Valt niet mee om tolbestormer te zijn; tijdens het karwei is het plezierig; tegen politie en justitie op te tomen is wel eens een keer leuk, maar de arm van Justitia is lang. Dat ervoer ook de Us- 8elsteinsche bakker, die op 16 April te Jutfaas aan de tolbestorming had deel genomen. Hij had toen zijn auto ter hoogte van café Gerritsen dwars voor de file gezet zoodat er geen wagen meer keeren of wenden kon. Nu moest hij zich verantwoorden voor het kantonge recht te Utrecht. De Kantonrechter zei, dat de taak van de politie te Jutfaas door de tolbestor- mers zeer was verzwaard. Verdachte zei dat er van den anderen kant geen •»- EERSTE blad NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhovsnschs Courant trens aankwamen en hij daarom dacht wel te kunnen passeeren. Maar daarop had de Kantonrechter direct een antwoord: wanneer iemand mb file voorbijrijdt, ook al is de weg vrij dan belemmert hij toch het verkeer. De gemeente-veldwachter Jacobs van Jutfaas, zei, dat wel een zeetig auto's vast stonden, toen verd. zijn manoevre uitvoerde. Get. had verd. direct weer houden Er was een groot oponthoud door het optreden van verd. geweest. Er waren twee getuigen a décharge; de bekende heer B. uit IJsselstein was er een van en verder een rijwielhande laar. Deze beiden verklaarden, dat het verkeer van den anderen kant geen be- lemmerinmg van verd. had ondervon den. Zoo verklaarde ook een loodgieter, die als derde getuige a décharge optrad De ambtenaar van het O.M. Mr. v. d. Duasen vroeg voor deze overtreding, waardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht werd, f 10 boete sube. vijf dagen hechtenis. Bij zijn vonnis wil de spreker aannemen, dat het niet in verd.'s bedoeling zal hebben gelegen om aan de tolbestorming deel te nemen. De Kantonrechter, Mr Otten, was van ander gevoelen. Yerd. wist, dat de tol bestormd zou worden, wist dus» ook, wat hem te'wachten stond. Hij legde de ge vorderde straf op. ALBLASSERDAM. Mei. Geboren: Jaooba, d. van G. van Wij nen en E. Blok. Adriana Cornelia, d. van W. van der Pijl en C. den Boef. Anthonie, z. van J. L. Engels en E. Ver- VRIJDAG 29 MEI 1831. weij. Willem, i. ven A. Stout en B. Herwig. Ondertrouwd: W. Pl&iaier, oud 19 J., en A. Verhoeü, oud 18 j. Getrouwd: A. G. Klaver, oud 31 j., en G. W. van Opijnen, oud 21 j. GOUDA, 28 Mei. Goop. Zuid-Holland- sche Eierveiling G.A. (G.Z.H.E.) te Gou da. Veilingsberioht van 28 Mei 1931. Aanvoer 98.700 kippeneieren. Prijzen: 56/58 K.G. f 3.203.40, 58/60 K.G f 3.40 3.70, 60/62 K.G. f 3.60-4, 62/64 K.G. f 4.10-4 40, bruine 56/68 K.G. f 3.70— 4.50, kleine eieren f 33.20, alles per 100 stuks. Aanvoer 1700 eendeieren. PTijzen f 3.50—3.80 per 100 stuks. GOUDA, 28 Mei. Veemarkt Aange voerd 2700 stuks, waarvan 360 sladbt- varkens; vette 1618 oent, Londeneche 14 —15 cent, Zouters 1017 cent, alles per pond levend met 2 pCt. korting, 502 ma gere varkens f 18—06; 1615 biggen f 0 9; 10 runderen f 360—386, 140 nuchte re kalveren f 812; 124 graskaberen f 10—20. Ovemcht: Hendel in vette varkens, Londensöhe en zouters matig; magere varkens en biggen stug; runderen matig; nuchtere kalveren en graskalveren stug Algemeene markt: 967 partijen kaas. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 34 40, zware tot f 40; 2e kwal met rijks- merk f 29—30, alles per 50 K.G. Handel matig. 94.000 stuks eieren. Kip peneieren f 3.25 4 per 100 stuks, eendeieren f 8.504 per 100 stuks. Handel matig. 1113 ponden 'boter. Goéboter 05—75 et. per pond; weiboter 5565 cent per pond. Handel vlug. UTRECHT, 27 Mei. Vereen. Groenten- en Vruchtenveoling U. en O. Witte as perges f 14—30, blauwe dito f 11—24, rhabarber f 16, raapstelen f 0.40'1.10, radijs f 0.50—2; wortels f 820, allee per 100 bos; kropsla f 1506.30, andijvie f 0.404, gele komkommers f 8'18, bloemkool f 6<18, alles per 100 stuks; zomerspinarie f 4—10, postelein f 0'18, snijboonen f 68, suikerboonen f 92 126, alles per 100 K.G.; aardbeien f 24— 57, tomaten f 1127, blauwe druiven f 92149, alles per 100 pond; perziken f 1340 per 100 stuks. Exportveiling tomaten. Tomaten A f 23 70-27.10, B f 22.30—24, G f 23— 26.20, GG f 1920.10 per 100 pond. Aan voer 6400 pond. ZEVENHÜIZEN, 27 Mei. VeilingSTOl^ eeniging Zevenhuizen Z.-H. Aanvoer: 54.000 kippeneieren f 8504.55; 1880 eendeieren f 3—4.10, alles per 100 stuks. Eenige algemeene kennisgeving. Ondertrouwd i C. Oskam Az. en A. J. Snoek ld Bergambacht} 28 Mel Heden behaagde het den Heere, na een langdurig ge- duldlg-lijden van onze zijde weg te nemen, onzen ge liefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Orootvader in den ouderdom van bijna 73 jaar. Wed. J. VAN 'T HOOO— Roozendaal. A. DONK—van 't Hooo. C. DONK. r. VAN 'T HOOO. W. B. VAN 'T HOOO- v. d. Heiden. K. VAN 'T HOOO. M. VAN T HOOO- Demper. M. MONTEBAN- van 't Hooo. H. MONTEBAN Kleinkinderen. Nieuwpoort/128 Mei 1931. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het over lijden v.an onze innig gsliefde en zorgzame Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder geb de Jong, betuigen wij onzen oprechten dank Uit aller naam, O. Di REHORST. Berkenwoude, 27 Mei 1931. Hiermede betuigen wij aan allen Onzen hartelijken dank, en in het bijzonder aan Dr. OROESBEEK en de N.V. HERM. A.SCHREUDER voor de betoonde belangstelling, ondervonden bij het droevig onge val en overlijden van ons geliefd Dochtertje Chatarina Maatje Kars I A. KARS. A. KARS— v.d. Linde. Schoonhoven, Mei 1931. Langs dezen weg wenschen wij uiting te geven aan onzen diepge voelden dank aan de ingezetenen onzer gemeente, voor het mede leven tijdens zijn leven en voorde deelneming ondervonden bij het zoo noodlottig verschelden van ons geliefd Kleinzoontje In het bijzonder onzen dank aan den WclEdel Zeergelee^ie Heer Dr. L. J. ZIELSTRA en aan het Hoofd der School, den WelEd. Heer J. H. WINKLER, alsmede aan de schooljeugd. ADRs. HOEJENBOS. LENA HOEJpNBOS, geb. de Vries. Ammerstol, 28 Mei 1931. 'Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij, de her denking van onze betuigen wij hiermede onzen har telijken dank. H. SPEKSNIJDER. A. H. SPEKSNIIDER- Barendreot. Bergambacht, 29 Mei 1931. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het over lijden van mijn geliefden Man en Onzen Vadéi, den Heer betuigen wij.ook namens de Familie, onzen oprechten dank. Wed. J. OSKAM—Schouten in Kinderen. Bergambacht, 29 Mei 1931. Voor de vele bewijzen van belang stelling en deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen gelief den Vader, Behuwd-en Orootvader, den-heer betuigen wij hiermede onzen op rechten hartelijken dank Uit aller naam, P. J. VON HOUT. Qlessen-Nieuwkerk, 29 Mei 1931. Allen, die iets verschuldigd zijn aan-, te vorderen hebben van of borgtochten hebben loopen ten behoeve of ten laste van de onder het voorrecht van boedelbeschrij ving aanvaarde nalatenschap van wijlen den Heer PEEL HOUTVEEN, gewoond hebbende te Sohoonhoven en aldaar op den 20 Februari 1931 overleden, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris B. J.TEIJINCK te Schoonhoven, vóór of uiterlijk op den 15 Juni 1931. Allen, die iets te'vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen "den Heer ARIE DE QROOT, in leven particulier te GOUDA, vroeger bouwman te Bergambacht, over leden te Qouda 19 Februari 1931, worden verzocht daarvan vóór den 15 Juni 1931 opgaaf of betaling te doen ten kantore van den Nolsris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht DANKBETUIGING Ondergetaekende batuigt hitrmede «yn hartalyken dank aan de N.V. vb M. Ravinswaay Zonen te Gorinchem voor de 6 fraaie met leer be- kleede Stoelen die als het 1005de Extra-Cadeau opRavenswaay's Letters Artikelen aan hem zijn uitgereikt. Dit cadeau is aan hem uitgereikt, als Extra-Cadeau voor Winkeliers H. VERVEER. Willige-Langerak, 15 Mei 1981. Solida actieve voor sol. Mij. correspondeerende op de Ned. Staatsloterij. Ruime prov. vaste toelage. Brieven, aan C. C. ZWARTENDIJK Maassluis. i Een goed kunn. melken en van g.g.v z. Brieven, franco aan J. H. DE JONQ Agent dezer Courant, Bergambacht. Een voor hulp in den winkel en lichte werkzaamheden. Leeft. 15—18 jaar. Soil, uitsl. schriftelijk, W. TIMMtR Boekhandel Haven 23 Schoonhoven Mevr. T£1JINCK, Spoorsingel 2, wegenshuwelijkder tegenwoordige: Een nette tegen half Juni. Aanmelden 's avonds na 7 uur. een fegen hoog loon. goed kunn. melken Aanmelden bl] J. H. DE JONQ, Agent Sch. Courant., Bergambacht, De vrouw werd zoo verstandig, dat zij haar kwalen en pijnen niet alleen aan haar aakee meer wijt; zij werd er zioh van bewust, dat de nieren de oorzaak kunnen zijn. In normalen staat kunnen deze teere organen den bloedstroom zui ver houden, maar op sommige tij den en bij het keeren der jaren, kan hun taak te zwaar worden. Alleen gezonde nieren kunnen deze volbrengen, bij tragere werking blij ven urinezuur en andere schade lijke onzuiverheden achter en raakt het gestel in de war. Daarom kan iedere vrouw de hulp van Foster's Rugpijn Nieren Pil len noodig hebben om de verzwakte nieren te versterken en weer go- zond te worden. Dit speciaal nier- middel wordt aanbevolen tegen rug pijn, urine- en blaaskwalen, rheu- matiaohe pijnen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn, duizeligheid, een vermoeid, zenuwaohtig en afge mat gevoel en andere verschijnselen van nierzwakte. Bij alle drogisten enz. ƒ1.75 p.flacon In gezin van drie personen. P.O. Adres: Oebr. OOUDSW AARD Zinkweg Oud-Beierland. Voor direct gevraagd: Flinke bij Mevr. Dr. VAN WELSENES, Lekkerkerk. Een Weduwnaar, 45 jaar, vast werk, één jongen, zoekt langs dezen weg ongeveer denzelfden leeftijd, uit den werkenden stand. Oodsdienst N. H. Brievan franco, onder no 4340, aan het Bureau van dit Blad. met Tuin en open Orond, gunstig gelegen met prachtig riviergezicht uit d» hand te koop. Te bevragen bij den eigenaar bewoner, A. DE JONQ Az. Dorpsstraat 67 Zeer billijk le koop: Twee eikenhouten Etalagekaaten met opstal en glazen platen; een groote winkelkast; een toonbank met laden en een eikenhouten waschtafel met opzet en kast. Adres: A. C. DE OROOT Boekhandel, Nieuw-Lekkerkerk. Opleiding uoor Kweekschool. Aangifte van Hoofd der School. Mulodiploma fl en B, toelatingsexamen Gymnasium, H.B.S. en Leerlingen uoor de nieuwe cursus vóór 1 Juli bij het H. BRUQQEMBN - Voorhauen 4. met litterair economische afdeeling GOUDA op Woensdag 3 Juni en op Zaterdag 6 Juol van 2 tot 4 uur aan de HBS. Schriftelijke aanmelding met op gave van naam, voornamen, geboorte plaats en datum, woonplaats en adres der school, die de candidaat heeft bezocht, voor 15 Juni. De Directeur, Dr. J. LEEST. o— Het TOELATINOS-EXAMEN wordt gehouden 16 ven 17 JULI. Aanvang 9 uur Aangifte van can- didaten vóór 20 JUNI met opgaaf van a naam enlvoornamen (voluit). b. datum en jaar van geboorte, c. woonplaats, d. huisnummer. Bij aangifte voor de eerste klasse bovendien aanduiding van de lagere school die de candidaat heeft bezocht. De Directeur, A. FEENSTRA. Koopt in „ONZE WINKEL" het adres voor Zomer-artikeien zooalt: Bier per flesch en fust, Kwast en Limonade, Hop voor de Kuikent, Olie voor machine't enz. enz. prima waar en niet duur. Aanbevelend; P. VAN REES, Bleekensgraaf. hebben de nummering der lijsten vastgesteld. Thans is het woord aan de Kiesvereenigingen WAT DOET UWE VEREENIQINO TER AANBEVEL1NO VAN HARE CANDIDATEN? Vergeet niet. dat een zeer belangrijken factor voor de verkiezing van Uwen candidaat is gelegen in ae wijze waarop U hem aanbeveelt. Het daartoe benoodigde drukwerk ais aanplakbiljetten, strooibiljetten enz. verzorgd door de FIRMA S. W. N. VAN NOOTEN TE SCHOONHOVEN ziet er frieoh en aantrekkelijk uit en stelt geen zware eischen aan de kas Uwer vereeniging. De firma is opgericht in 1832 en en toch modern, Fa. S. 8r W. N. VAN NOOTEN, Schoonhoven, Mei 1931. Drukkers. Dijkoraap en Hoooheemraden van maken bekend, dat zij op Zaterdag 0 Juni 1931 zullen drijven over het opsnoeiea der boomen, staande op de bermen der vanwege het Hoogheemraad schap verharde wegek. Volgens de bepalingen van de Keur moeten alle boomen, waarvan de/ takken over den weg hangen, tot op eene hoogte van minstens Meters boven den weg zijn opgeanoeld, terwijl boomen,die op eené hoogte van 2 Meters, meer dan 20 c.M over den weg hangen, moeten worden opgeruimd. Ouderkerk a.d. IJssel, 22 Mei 1931. A. J. BOOGAERDT. Dijkgraaf A. T. VAN DER LeEDEN, Secretaris. breeden ensmallen loop gebruikt en nieuw. Kaasbrikken, Driewieler karren enz. bij W. VAN STAM, Bergambacht. okoop Damesschrijftafel met Opzet f27 50. Mahonie Schuiftafel f 10 Moquette Canapé f 10. Mahonie Buffet f 40. Rood moquette Ameublement f 70. Groot massief eiken pracht Buffet Zware eiken Tatel met 2 inlegbladen Oroot- Kleed f 12 Verder mahonie Stoelen. Hoogsndijk 128b, b|jt Schoonhoven ounug Singer inzinkbare Trapm. "•iff 75.- PfaTf -,75.— Singer Handnaaimachine 25.— Degelijke garantie. Otitis les Tal. 52176 R'd«m Repureeren Inruilen ouw ingevolge art. 19 der Politie-Verordening. H E T B E S T U U R van den maakt bekend, dat op 13 Juni 1931 zal worden gedreven over het opslooten der wegen, het schoon houden der voorwetering en slooten langs den huisweg. Berkenwoude, 29 Mei 1931. Het Beatuur voornoemd, C. M. DE JONO, Voorzitter M. C. MOLENAAR, v Secretaris. Ledige Ie hoep gevraaqd door C. v. leeuwcN, Tuinstraat 85, Qouda, Tel. 2876. Tegen 1 Nov. 1931, een In vol bedrijf zijnd ANNEX groot pl.m. 3 H.A., beplant met de beste soorten Peer en Apptl. fcen 600 stuks hoenders kunnen worden overgenomen. Gunstig gelegen ten opzichte der veilingen (eieren en fruit) in de prov. Utrecht. Dagelijks te bezichtigen, behalve V Zondags. Brieven, onder nommer 4350, aan het Bureau van dit Blad- voor den te Bergambacht, zal op Vrijdag 3 Juni 1931, des avonds 8 uur (Zomertijd) in 't café ,,'t CENTRUM", Bergambacht fn het openbaar verkoopen, in per- ceelen, zooals op het terrein is aangeduid Hat Grdsgewas van den 4floogen Boezem met de Oostelijke Kade in den Hoek, om eenmaal te maaien. RIET-STRO 0. per 100 bot7.— per 200 boe0. per 300 boeB. niet franoo. RIETMATTEN voor afschutting In de stal. Fa. H. DUBBELDAM Hz. Gorinchem Uil voorraad le koap: Adres: Q. J MIDDELKOOP, Mr. Smid, Langerak bz Lek Telefoon No. 4 Nieuwpoort MAKELAARSKANTOOR van G. VAN DER HORST Beëedigd Makelaar in Onroerende Goederen, - Hypotheken' tot elk bedrag op Huizen en Landerijen tegen lage rente. Koop, verkoop huur en verhuur Huizen en Landerijen Korle Dijk 6 Schoonhoven Tel. IOO. To kOOp: Am. green, Noorsch green en vuren Brugplanken van verschillende dikten. I Roeibootje (Vlet), I Zeilbootje, I Voliëre, 1 Am. grenen Melkschouwj enz. enz. Vraagt prijs van Hooibounriiirerktuigen. Oude worden ingeruild.. Schoonhovensche Veer' als 1ste Hypotheek Zeuge.tr.at 40 A of Zoutmanplein 5, GOUDA Weslhaven 20 Gouda Een prachtige Piano 1160 Een zeer goede Piano f 75 Stemmea In ruil tin

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2