Nieuwe onturen van R0B== Wat geeft de Radio? Kerk en Schooi. Stadsnieuws. Telegrammen. Stukloopen Gemengd Nieuws. Wetenschap en Techniek. Sportnieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhayinwihi Courart MAANDAO 1 JUNI 1M1. Dinsdag 2 Juni. Hilversum. A.V.R.O. 8—060 Gramofoon; 101-10.16 Morgenwijding; 10.30—12.15 Oonoert door het A.V.R.O.-Kwartet en Zang; 12,161 Gramofoon; 1t-*2 Orgel concert; 2—0.30 Mr. Df. J. Wackie Eyeten over: „Pro Juventute"; 8—4 Knipcursus; 4—4.30 Frieaohe duetten; 4.30—6.30 Kinderuur; 5.80—6.16 Ko- vaca Lajoa en zijn Orkest; 6.16—6.45 Lee vanwege het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 6.467 Vervolg Dans muziek77.30 De heer W. A. A. Grul oven Radiostoringen; 7608 Radio Volksuniversiteit. Muizdekhalfuur. Spre ker Willem Landró; 8—9 Concert door het Qmroep-Orkest; 9—9.30 Gramo- foonjjg^ 9.30dO.16 Vervolg Concert; 10.16 uur Nieuwsberichten; 10.30—11 Opvoering van ,,'t Ia in de Mei"; 11— 12 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 8—0.16 Concert; 10— 1160 Gramofoon; 11.30—12 Godsdien- atig halfuurtje; 12.151.46 Concert door (het K.Ijf.O.-Trio; 1.462 Gramo foon; 23 Vrouwenuurtje; 33.30 Gramofoon; 46 Gramofoon; 56.30 Concert door het K.R.O. Kunst-En- eembde; 6.30—7 De heer W. G. J. A Jacob over: „Onze Moedertaal"; 7 7.30 De (heer Th. Arta over: „Aardap pelziekten"; 7.46—8 Verbondakwar- tiertje; 8—lil Concert door het KH.0. Orkest; en opvoering van bet Radio blijspel „Do Huwelijksadvertentie'11 '12 Gramofoon. Woansdau 0 Juni. Hilversum. V.AJLA. 8 uur Gramofoon; 9.30 uur Orgelspel; V.PJl.O. 10—10.15 Morgenwijding; V.AH.A. 10.15 uur ,0n ze Keuken"; hl uur Gramofoon; 11.05 uur De heer G. H. Cannegieter Tz. over: „Beroepskeuze voor leerlingen die van de H.B.S., Gymnasium en Ly ceum komen"; 11.35 uur Gramofoon; 12 uur Concert door het V.A.R.A.-Sep- tet en Gramofoon; 2.15 uur Gramofoon; 2.26 uur Vrouwenuurtje; 3.15 uur Gra mofoon; 3.20 uur De 'heer K. de Boer over: „Houdt koers"; 8.35 uur „Maak het zelf"; 4.25 uur Gramofoon; 4.30 uur Voor de Kinderen; 6.15 uur Con cert door het V.ARA.-Mandoline En semble; 7 uur Dr. Joh. van der Spek over: „Erfelijkheid en Verantwoorde lijkheid"; 7.30 uur Zang en Piano; 8 uux Concert door het V.A.R.A.-Orkest; 8.45 uur „Gevleugelde Daden" (Een luidruchtig spel in de wereld der vo gels); 9.16 uur De heer J. E. W. Duys over: „15 Mei in de Nederlandsohe Om roeppolitiek"; 9.30 uur Vervolg Con cert; 10 uur Persberichten; 10.10 uux Gramofoon; 10.20 uux Vervolg Concert; 11.10 uur Gramofoon. Hulzen. N.C.R.V. 8-8.15 Schriftlezing; 8.15—9.30 Concert; 10.30—11 Korte Ziekendienst; 11—12 Harmonium-be speling; 12.15il2.30 Gramofoon; 12.30 —3 Concert (Zang, Viool, Cello en Piano); 2—2.30 Gramofoon; 2.303 Lezen van Chr. Lectuur; 3—4.30 Con cert (Bas-Bariton, Viool en Piano); 4.90-4,45 Gramofoon; 5—6 Kinder uurtje; 6—6.30 Uurtje voor de Land bouwers; 6.80—7 De heer P. J. G. Nell over: Het verwarmen van onze woon huizen, bedrijfslokalen, kerken en scho len; 7>7.30 Spreker de heer S. P. Ak kerman; 7.458 Spreker de heer J. Hollander; 8—9 Kerkconoert (Sopraan, Fluitist en Orgel); 9—9.30 Gramofoon; 9.30—10.46 Concert (Viool, Cello en Piano); 10.05'uur Persberichten; 10.45 11.80 Gramofoon. name van minstens 3000 K.W U. 11 cent, 6000 K.W.U. 10 cent; 7000 K.W.U. 9 cent en 10.000 K.W.U 8 cent per K.W.U. Voor de benoeming van een lid van hel Burgerlijk Armbestuur hadden B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1 M. Verstoep, 2 J. L. de Jong. Deze voor dracht vond in den raad veel bestrijding en de heer De Jong deelde mede dat hij een eventueele benoeming niet zou aan nemen, daar het volgens hem pijnlijk aandeed dat, ofschoon de beer Excalto, wiene vacature vervuld moest worden, tot de Vrijh. Bond behoorde, de heer Ver- «toep, die Anti-Rev. ie, nu no. 1 was ge plaatst. De wethouders deelden mede dat nier in het geheel geen bedoeling heeft voorgezeten. Alle raadsleden namen aan de discuss.es deel en tenslotte werd met 5 tegeiK2 stemmen (die der beide wet houders)- besloten de voordracht naar B. en W. terug te zenden. Moordrecht. „Moordrechtl" heeft Zon dag verloren van „V.D.8 I" te Den Haag met 10. Hierdoor degradeert Moor drecht van de 3e naar de 4e klasse van den K.N V.B, Serenade. IJsselstein. Naar aanleiding van het feit, dat de zangvereen ging „Zanglust" op het concours te Baarn een len prijs behaalde in de eere-afdeeling en een 2en prijs in den eere-wedstrijd, braoht de R.K. Muz.ek vereeniging „Amicitia" Vrij dagavond onder groote belangstelling „Zanglust" een serenade. Tijdens de onweersbui van Donder dagmiddag werd door den wind op den Utrechtschen weg nabij deze gemeente een zware boom ontworteld, welke terecht kwam op de telefoondraden, waardoor de verbinding met Utrecht totaal was verbroken Met algemeene stemmen werd de heer J. A. Vlooswijk tot heemraad her kozen van de buurtschap Aohthoven en Hees wijk. TERAARDEBESTELLING BURGE MEESTER BOS. Zoetermeer Zegwaart. Onder enorme belangstelling is het stoffelijk overschot van burgemeester Bós, die Dinsdag na een kortstondige ziekte woi overleden, Zater dagmiddag op de begraafplaats van de Herv. Kerk te Zegwaart ter aarde be steld? Reeds een uur voordat de droeve stoet was opgesteld stonden honderden menschen langs de dorpsstraat. Een lan ge file van auto's stonc^ in Zegwaart, poorten, werven, en alle ruimte was bezet met auto's. Indrukwekkend was het toen de droeve stoet, gevolgd door alle raads leden, afgevaardigden van de plaatselijke vereenigingen, burgemeesters, die deel uit maakten van het bestuur van de stiohting van de waterleiding „De Tien Gemeenten waarvan de overledene voorzitter was, vele burgemeesters en secretarissen uit den omtrek en tientallen van andere be langstellenden den doodenakker bereikte. Een ademlooze stilte heerschte onder de honderden aanwezigen. Toen de kist gedaald was, voerde aller eerst de heer Chardon, wethouder van Zoetermeer, namens beide gemeenteraden het woord. Daarna sprak de burgemees ter van Pijnacker, de heer Etse van Dintel, namens het bestuur der waterlei ding. Vervolgens voerden het woord Dr. Pal te, van Zegwaart, de heer Mijs, de heer Bakker, van Voorburg, de heer Buurman, van Hillegersberg, de heer Gaarlandt, van Gouda. Zij spraken respectievelijk 'voor Het Groene Kruis, als oud-burgemeester, na mens de vereeniging van burgemeesters en secretarissen, als oud-burgemeester, bij wien de heer Bos ter leerschool had ge gaan, als voorzitter van de Gezondheids commissie, waarvan de heer Bos secreta ris was en namens den ring Gouda. Een broeder dankte diep bewogen na mens de familie alle aanwezigen voor de belangstelling. Spr. sprak in het bijzon der een woord van dank aan den com missaris der Koningin, die een afgevaar digde had gezonden. Deze bijzonder groote belangstelling bewijst, hoe burge meester Bos gezien was, niet alleen onde' zijn gemeentenaren, maar ook ver buiten dien kring. Naar schatting kon een dui zendtal belangstellenden wegens plaats ruimte niet toegelaten worden. De politie zorgde uitstekend voor de goede orde in de zoo betrekkelijk smalle Dorpsstraat. Ammerstol. Het 11-jarig zoontje van den heer J. Stigter was Vrijdagavond in een boom geklommen. Doordat hij op een doode tak stapte, die brak, viel hij uit den boom en brak zijn arm. Op advies van den dokter is hij naar6 het ziekenhuis te Gouda gebracht. Amelde. Beloofden de keraebooznen met den bloeitijd een goede oogst, thans dreigt dit tegen te vallen. Sommigen spre ken zelfs van sleöhta een half gewas. - Voor Zondag had de U.P.V.B. geen wedstrijden vastgesteld vanwege het 30- jarig bestaan van den Bond. Ook de ju nioren van Rohda moesten aan den vlag- genoptocht deelnemen. - De Postduivenvereeniging „Snel- vluoht" hield Zaterdag een wedvlucht vanaf Mons (België). De prijzen werden als volgt behaald: le prijs Adr. Schotman, 2e prijs G. Roodborst, 3e prijs J. van Gel- deren. Giessen-NIsuwksrk. Vrijdag had op den Kerkweg een aanrijding plaats tus- sdhen twee luxe auto's. Beide wagens Weiden daarbij beschadigd, de eene zelfs zeer belangrijk. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Giessen-Nieuwkerk. Voor le kwaliteit kaas besteedt men thans f 3132 en 2e soort van f 2730 de 50 K G. Handel zeer traag. Vete varkens gelden 17 tot 19 cent per half KG., berekend naar ge wicht en kwaliteit, eveneens met trage handel. Polder Oud- en Nieuw-Goudriaan. Goudriaan. Bij de stemming voor een voorzitter en een heemraad van de pol der Oud- en Nieuw-Goudriaan, zijn ge kozen tot voorzitter de heer F. Slob (aftr.) en tot heemraad de heer Jacob de Vos, in plaats van den' heer J. de Voe, die niet meer weneahte te worden herkozen. Goudriaan. Het centraal stembureau heeft de candidatenlijst voor den gemeen- teraal als volgt genummerd: 1. Gemeen tebelang; 2 A.-R. Haastrecht. Alhier is overleden de in de gemeente en in wijden kring daarbui ten bekenden onbezoldigd rijksveldwachij ter, de heer K. Steehouwer. Hij had een langdurig en werkzaam, leven, waarin hij zich vele vrienden maakte. Op ongeveer 80-jarigen leeftijd gevoel de hij zich nog zeer sterk en zag er niet tegen op zidh nog in den polder te bege ven. Het stoffelijk overschot zal Woensdag 12 uur op de algemeene begraafplaats ter aarde worden besteld. De heer Steehouwer bereikte den leef tijd van bijna 83 jaren. Krimpen a.d. Uk. De dames I. den -Boer en M. van der Heul, beiden leden van de Gymnaatiekvereeniging „Sparta zijn geslaagd voor het vanwege het Ne- derlandsch Gymnastiekverbond te Rot terdam gehouden examen voorturnster. Dè heer A. van der Heul Pz. heeft ontslag genomen als penningmeester der Gemengde Zaagvereeniging „Krimpen a.d. Lek". De heeren L. C. Groeneveld Jz-, en Jac. van Halewijn hebben het bouwen van een dubbel woonhuis opgedragen aan den aannemer L. C. Groeneveld. Lexmond. De candidatenlijsten voor den gemeenteraad zijn als volgt genum merd: Lijst 1 A.-R 2 S.D VP,; 3 Vrij heidsbond; 4 C.-H. Als werkloozen zijn hier ingeschre ven 8 grondwerkera en 1 mandenmaker. Te water geraakt. Noordeloos. Donderdag geraakte de landbouwer A. van G. met paard en wa gen te water. Door het lossnijden van het tuig, wist men het paard weer spoe dig op het droge te brengen. Zelf kwam de beituurder met den «ohrii vrij, Schietwedstrijd. Noordeloos. Bij de uitreiking der jfcrty- #en fan den schietwedstrijd van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm, afd. Noprdeloos, waren Donderdag aanwezig een 20-tal le den, de majoor Van der Linden, van het etreekverband Ddfrdrecht en de luitenant Groenendijk, al gem. le$«f van het district Dordrecht, de eere-voomtter A.*A. De eere-voortluer opende de vergade- der afdeeling, Dr. A.*A. Weenink, en een 4-tai raadslede®, benevens de leden. ring met een welkomstwoord, waarna de commandant Van 4tr Linden eenige aan gename herinneringen naar voren bracht. Verder* hield luitenant Groenendijk een toespraak. Hij gif een beeld van den al- gemeenen toestand en besprak ook de Spaansohe revolutie. Een humoristisch gedeelte volgde. Een der leden werkte met een grappig gedichtje daaraan mede. De prijzen werden daarna uitgereikt: 1. schemerlamp, W. de Kuiper, 93 punten; 2. bloempot, G. Bikker, 92 pun- '.ten; 9. panter (beeld), P. van Dalen, 01 punten; 4. bonbonnière, G. Slob, 91 pun ten; '5. boterwarmer, C. Vurens, 90 pun ten; 6. portemonnaie, A. van Gils, 89 punten; 7. broodzaag, Adr. Wallaard, 85 punten; 8. dejeunetje, Jac. Bos, 84 pun ten; 9. pijpenzak, J. Wallaard, 82 pun ten; 10. groote vaas, J. de Groot, 81 pun ten; troostprijs, sigarenpijp in étui B. Ritmeeeter. Lekkerkerk. Aan den heer W. A. de Waard, aannemer alhier, is opgedragen het verhoogen en verzwaren van het 2e perceel dijk van het polderdistrict Tieler- waard, voor de som van f 79 676. De uitslag van de wedvlucht van ,De Postduif" vanuit Mons (België) over een afstand van 176 K.M., is ais volgt: 1, 3, 6, 6 en 10e prijs Gebrs. van Risp, 2e Zwartbol en Co 4e Boudesteijn «n Verkalk; 7e A. Mudde; 8e I. Roest, 9e Ros en Verheij, lie C. van Limborgh. Aankomst le duif 9.30.08 uur, laatste duif 9.98.18 uur. De verbouwing en uitbreiding van het gebouw van de Evangelisatie aan den Kerkweg is opgedragen aan de gebroe ders A. en G. Kwakernaak. Op de veiling van de veilingvereni ging „Lekkerkerk en Omstreken" waren aangevoerd 7000 eieren, d e f 3,054,05 per 100 opbrachten, sla 2 cent per krop rabarber 13 cent per bos. spinaz e 35 cent per K.G., bloemkool 1020 cent per stuk; kaas 3040 ct. per pond en boter 5066 ct.. Eveneens per pond NED. HERV. KERK. Bedankt voor Ooltgenspkat en Wier- el um Da. E. Schimmel te Ameide en Tien hoven. JUBILEUM DS. D. J. LAZONDER. Woensdag 10 Juni hoopt Ds. D. J-La- zonder, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Werkendam, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar te Zoutelande (Walcheren) in het ambt werd bevestigd. Ds. Lazonder werd geboren te Schoon hoven. Na voltooiing zijnder studiën werd hij candidaat in Overijsel in 1905. Den lOen Juni 1906 aanvaardde hij het ambt te Zoutelande. In 1911 vertrok bij naar Giessen-Nieuwkerk, in 1918 naar Ankeveen, in 1920 naar Tuil en in 1923 naar Oppenhuizen (Fr.). Vanaf 2 September 1923 is hij aan de Ned. Herv. Kerk te Werkendam verbon den. Schelluinsn. De beroepen predikant, Ds. Balkenstem te 's-Gravenmeer, «al waarschijnlijk reeds over enkele weken hier zijn intrede te doen. EEN BOLIDE. Het wu Zaterdagavond precies 10 uur, toen men aan den Noordelijken hemel een merkwaardig en zeldzaam verschijnsel zag. In de richting Noord-Zuid met een geringe afwijking naar het Oosten, ver soheen een lichtende bol, die snel nader de, en schijnbaar grooter werd. Op een hoogte van naar eohatting niet meer dan 100 meter barstte de bol als een vuurpijl uit elkaar en verdween. Enkele waarnemers waren er zeker van, dat hetvuurwerk" was, waarop het natuurverschijnsel dan ook veel geleek, het was echter een vuurbol of bolide. Wanneer men plotseling een lichtend punt aan den hemel ziet, dat zich, vaak met achterlating van een lichtende streep, snel verplaatst, dan noemt men dat hét „verschieten" of „vallen" van een ster. Nu is dit wel zeker, dat sterren niet verschieten of vallen, de zoogenaamde vallende ster is een klein, meestal zeer klein lichaam, een deel van een hemel lichaam, bestaande uit verschillende ras te stoffen, vooral metalen, dat met groote snelheid den dampkring van de aarde binnenkomt. Door de groote snelheid en de daardoor ontstane wrijving van de lucht wordt het liohaam gloeiend ver- UÉkdt en verspreidt zich in kleine stuk- jePvoor bet de aarde heeft bereikt. Treft «oo'n stuk va® een hemellichaam wel de aarde, dan noemt men dat een meteooreteen en die zijn dan in den regel vrij groot met een gewicht tot honderden kilogrammen. Het licht is voor het berei ken vatt de aarde zeer (helder. Nu was 'het Zaterdag volle maan en in zulke nachten is het maar zelden, dat men zoogenaamde vallende sterren kan waar nomen. Dat die van Zaterdag toch zoo helder waarneembaar was, bewees dus wel, dat het lichtverschijnsel zeer intens moet zijn geweest. De bolide sprong ditmaal op korten af stand van de aarde uiteen en zooals ge woonlijk ging dat vergezeld van een ge luid, gelijlend op een zwakken donder. Dit ontstaat, doordat zidh in het lichaam holten bevinden, die met gat zijn gevuld en die door het gloeiend worden tot ont ploffing komen, EEN GOUDEN JUBILEUM. Bij de tallooze jubilea van mindere be- teekenia, die men tegenwoordig herdenkt, steekt een gouden jubileum bijzonder af. Zoo'n dag beleefde Zaterdag de heer L. Kapoen .wonende in de Koestraab Het was toen namelijk 50 jaar geleden dat hij zijn vak van horlogemaker begon en niet alleen oefent hij dat beroep thans nog uit, doch hij doet dat nog steeds in dienst van dezelfde zaak, waar hij zijn eerste opleiding genoot. Dat is de zaak van den heer H. M. den Bijl op den Dam. Als bijna 13-jarige jongen stapte de heer Kapoen daar op 30 Mei 1881 binnen en nu, na 50 'jaren, doet bij er nog met ambitie zijn werk. Het jubileum zal Dinsdag worden her dacht. EEN VAN DE VELEN. Het modderige water van den Ouden Singel blijft blijkbaar zijn aantrekkings kracht uitoefenen op de jeugd.. Vrijdag- avond was het de beurt van een 10-jarig zoontje van den heer H. De jongen was al aardig thuis op de fiets, maar toen hij even zijn stuur kwijtraakte, was hij zoo ongelukkig om met fiets en al in den Sin gel te belanden Bij de rampen die hier gebeuren is meestal spoedig hulp bij de hand. De heer Va® Vliet wist de fiets te grijpen en trok met het rijwiel den jeugdigen dren keling op den kant. GOED AFGELOOPEN. Een vrachtauto, beladen met 30 a 40 biggen en toebehoorende aan den heer F. Renes, stond Zaterdagmiddag aan den Kerkweg. De bestuurder was even uit gestapt. In dien tijd ia vermoedelijk door de beweging der biggen de hand rem van den wagen losgeraakt met het gevolg, dat de auto van de helling van den weg liep. Een wilg bracht redding Was de auto daar niet tegen gestuit, dan zou hij met zijn levenden inhoud in de diepe sloot terecht zijn gekomen Nu kon hij onbeschadigd met den kraanwagen van den heer Dis op den weg worden te ruggebracht. POSTDUIVENVLUCHT. De Postduivenvereeniging „De Lucht post" heeft gisteren een wedvlucht gehou den van Gorbeii, afstand 406 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: le, 5e, 7e en 9e prijs A. Klip; 2e, 6e, 8e, 10e en 11e prijs H. J. Verroen; 3e en 4e prijs G. van Putten; 12e en 18e prijs J. H, Sa- veur. POLO-WEDSTRIJD. Woensdag zal de Schoonhovenache Zwem- en Poloclub haar wedstrijd-seizoen openen door een driétal wedstrijden te spelen tegen de „Polo-Club Gorkum". Eerst zullen de dames elkaar de over winning betwisten en vervolgens speelt „S. Z. P. C. I" tegen ,JP. C. G. I". Verleden jaar leverde een zelfde ont moeting een 21 overwinning voor Schoonhoven, waaruit wel blijft, dat twee gelijkwaardige ploegen elkaar zullen be kampen, zoodat een zeer spannende Weerbericht. Naai waarneming in den morgen ma 1 Juni. De wijzer «onder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Disdagavond: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind; half tot zwaar bewolkt; of betrokken; aanvankelijk weinig of geen regen; later meer kans hierop; weinig verandering in temperatuur. Wtsrsfa n 01 Opgave van 1 Juni, tju. 8 uuf: Keulen 8.09 was 0.08 M, I>ek 1.80 waa 0.17 M. Vaartsohe Rijn 0.47 was 0.00 M. Maastricht (Borgharen), 00 Mei, 41.43; val 0.06 M. Luchttemperatuur. de meht De temperatuur raai 6 hedenmiddag 12 nur in de schaduw 62 graden Fahrenheit Maandag 1 Juni. Eerste Kwartier. Op 10.7. Onder 8.86. match kan worden verwacht. Ten slotte zullen de beide tweede zeventallen hun krachten meten. De wedstrijden beginnen om half acht MOTOR-ONGEVAL EISCHT TWEE DOODEN. Noodlottige botsing ts Hsldsr. HELDER 1 Juin Doordat hij uitweek voor een Jongsn. die plotseling den weg oversralt reed de motorrijder 8. 0. Wagen- mal r gistermiddag nabij Helder teven eenhoorn. De duorijdster, de 19-jarige raej. S Ko'iy waa on slag dood. De motorrijder, die 21 jaar oud was, werd zwaar gewon 1 opgenomen. Per ziekenauto vas het vlieg veld „De Kooi" werden beiden naar het Marin -Hospitaal te Helder vervoerd, waaf' de heer Wagenmaker des avonds is over leden Beiden waren afkomstig van Wie- ringen. Volgens ooggetuigen heeft de motonijder niet hard gereden. EEN INDRINGER. BUS3UM, 1 Juni. Zondagnacht heeft een man zien toegang verschaft tot,bet nuis van den heer Kaviet, aan de Generaal de la Reii laan te Bussum. De man heeft zich door de openstaande balcondeuren In de slaapkamer begeven. Hij nam daar juist een portemonnaie van de tafel weg, town de heer en mevr. Kaviet wakker werden. Zij achtervolgden den man, doch deze wis» door de keukendeur te ontkomen. De portemonnaie bevatte voor ongeveer f 40.— aan Engelsch geld. UITNOODIGING AAN DEN HEER F. C. VISSER. 's-GRAVENHAGE, 1 Juni. De bekende Kar'akorum reiziger, de heer F. G. Visser, is uitgenoodigd zitting te nemen in de „Commission Grafiologique Internatio nale" en wel in het bijzonder van het gletscher-onderzoek in Centraal-Azifl. In deze commissie zijn 16 landen ver tegenwoordigd. De heer Visser is de eeni ge Nederlander, dia er zitting in zal heb ben. DE AANVARING BIJ TERSCHELLING. Reddingsboot zoekt isvsrgeefs. TERSGHELLING, 1 Juni. De sleepboot „Oceaan" van de reederij Doeksen en Dros, die gistermiddag om 1 uur is uit- INQEZONDEN MEDEDEELlNl. v«n huid en voeten geneest men met PUROL Doos JO, Tube 80 ct. BI) Apoth. en Drogisten. 59. Twee treden tegelijk nemend, holde Rob de trap op, de deuropening door en een houten ladder op, die naar het hou ten dak van een der huizen leidde. Maar de hoop, de roover te pakken te krijgen, was spoedig vervlogen, want op het oogeflblik, dat (hij het dak bereikte, zag hij, hoe de Arabier zich over een «teenen muurtje heen Het zakken en uit het ge zicht verdween. 60. Het volgende oogenblik had Rob de muur bereikt. Hij boog er zich overheen en zag omlaag een steenen rand. „Hij is nog niet met me klaar," dacht hij, ter wijl hij zich in koortsachtige haast over het muurtje slingerde en zich naar de rand af liet zakkan- „De roover heeft kans gerien, om door het raampje naar beneden te klimmen en denkt, dat ik niet in staat ben, hem te volgen. Maar vrat een diefachtige Arabier kan, kan ik ook. Toen hij op den rand terecht kwam, 'lo gen een groot aantal volgels met Teel ge- krijtch weg. eerste blad. NIEUWSBLAD VOORZUIO-HOCEAND EN UTRECHT, Sühoonhoventche Courant MAANDAG 1 JUNI 1031. gevaren op het bericht dat nabij Ter- flchelling een aanvaring op zee zou heb ben plaats gehad, is 's avonds om 9 uur onverrichterzake teruggekeerd. De kapi tein rapporteerde mets van eenig in nood verkeerend schip te hebben bemerkt. dienstbode-oplichtster. APELDOORN, 1 Juni. De Apeldoorn- sche recherche heeft gisteravond in de Hoofdstraat aangehouden mej. V, een 30-jarige dienstbode, die zich in de laat ste maanden aan een groot aantal oplich tingen bij verschillende winkeliers heeft schuldig gemaakt. Een van haar slacht offers gaf aanwijzingen, die tot de arres tatie leidden. DE GEWEIGERDE V.A.R.A.- UITZENDING. De V.A.R.A. in het gelijk gesteld. DEN HAAG, 1 Juni. Do Haagsche rechtbank deed heden uitspraak in het kort geding van de V.A.R A tegen den Staat, waarbij uitzending op 3 Juni werd gevraagd van een door de radio controle oommi8sie geweigerd luisterspel. Na te hebben overwogen dat de weige ring van de commissie de grenzen harer bevoegdheid inzake het oefenen van con trole ter voorkoming van uitzendingen in strijd met de veiligheid van den staat, de openbare orde en de goedo zeden verre overschrijdt, heeft de president do vordering van de V.A.R.A. toegewezen, met veroordeeling vanden staat in de kosten van'het geding. EEN GESTOLEN KWITANTIE. GRONINGEN, 1 Juni. In Maart van dit jaar verkocht een Amsterdamsch koop man aan vier Groningsche handelaars een partij manufacturen voor f 600. Zij betaalden daarvan f 160, maar toen de koopman om de rest kwam, beweerde één van het viertal dat het geheele be drag reeds betaald was en hij toonde ook een kwitantie van f 600. De koopman deed aangifte bij de pö- Htie, doch alle vier bleven erbij, dat alles betaald was. Thans is echter een hunner op zijn verklaring teruggekomen en hij verklaart thans dat slechts *f 160 be taald was. Volgens zijn verklaringen beeft een 27- jarig visehhandelaar, J. S des nachts den koopman de kwitantie uit den zak gestolen en men had afgesproken vol te houden dat alles betaald was De viseh handelaar ia in verzekerde bewaring ge steld. VIJF ARBEIDERS VERDRONKEN. BOEKAREST, 1 Juni. Tpngevolge van den hevigen golfslag sloeg in de haven van Gonstanza een boot om, waarin 7 personen zaten. Twee hunner konden ge red worden, de overigen, vijf arbeiders, verdronken. VOUWBOOT OMGESLAGEN. REGENSRURG, 1 Juni. Op de Isar sloeg door den sterken stroom een vouw- boot om, waarin drie personen gezeten was Zij werden door den stroom mede- gesleurd en verdronken. NOODWEER IN BEIEREN. MUNGHEN, 1 Juni In de laatste da gen heeft in de Beiersche Alpen een he vig noodweer gewoed. Zaterdagavond ontlastte zich een zwaar onweer boven den Allgau. Een hevige hagelbui vernielde over een groote opper vlakte alle te velde staande gewassen en het fruit in de boomgaard. Men vond een uur nadien nog geweldige hagelsteenen. De daken van verschillende huizen wVren doorzeefd met gaten en het regenwater stroomde de woningen binnen. De schade is zeer groot. TUSSCHEN TWEE TRAMS GE DOOD. Ongeval le Rotterdam. De motorwagen van lijn 5. bestuurd door den 39-jangen bestuurder C. L. komende van het West-Nieu wl and! reed langzaam door de bocht naar het Middensteiger. Daarvóór ging een motorwagen van lijn 1. Links van den motorwagen Van lijn 5 reed de 30-jarige étaleur C VTïethof. Hij pas- tseerde den motorwagen en widido Vóór de tram oversteken. Plotsd- ling stopte de wagen van lijn 1. De bestuurder van lijn 5 was echter uóó geschrokken, 'doordat hij plotseling een fietser vóór zijn wagen zag, dat hij verzuimde te remmen, ten gevolge waarvan zijn wagen met een luiden klap tegen het ach terbal con van den wagen van lijn 1 liep. Blijkbaar heeft de fietser eenoogen blik Jusschen beide wagens bekneld gezeten en is toen onder het frame van den wagen van lijn 5 geraakt. Men vond namelijk een stuk van zijn kleeding aan het achterbalcon van den wagen van lijn 1 hangen, terwijl het slachtoffer zelf onder het frame aan de achterzijile van den w.agen van lijn 5 werd gevonden Men haal de het deerlijk verminkte lijk van den ongelukkige onder het frame vandaan Hij moet op slag gedood zijn. Het lijk is naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd beide trams waren bijna alle ruiten gebroken,, terwijl vóór- en achterbalcon inge drukt en ontzet zijn. Eén vrouwelijke passagier van lijn 1 werd door glas scherven licht gewond. Algemeen wordt geloofd, dat den bestuurder geen schuld treft, doch het ongeval uitsluitend geweten moet véorden aan de verderfelijke1 gewoon te van wielrijders om vóór in gang zijnde voertuigen om te zwenken. EEN AANVARING BIJ TERSCHEL LING. Een schip in nood? Gisteren zijn ter hoogte van Ter schelling twee stoomschepen tijdens zwaren mist met elkaar in aanvaring gekomen. De sleepboot „Oceaan" van ■de fjjTiia Doeksen en Dros is teil assistentie uitgevaren. Een der sche pen had noodsignalen gegeven. BIJ HET ZWEMMEN VERDRON KEN. Zondagmiddag hadden drie kantoor bedienden uit Tilburg, geroeid opi „De IJzeren Man" te Vught. Te hall zeven legden zii hun boot vast aan den oever en ontkleedden zich in het bosch, om te gaan zwemmen. De 19-jarige M. Woltman, een onge oefend zwemmer, sprong het eerst te water Hij verdween onmiddellijk in de diepte en kwam tot groote ont steltenis zijner vrienden niet meer boven. Zij 'doken naar hun verdwe- nèn kameraad, doch deze bleek in een diepe put terecht te zijn gekomen en hun pogingen waren vergeefsch Een heer uit Vught slaagde er ten slotte in het slachtoffer te vinden en aan den wal te brengen, doch kunst matige ademhaling en een zuurstof apparaat mochten niet meer baten. Het lijk werd naar het ziekenhuis Vught vervoerd. EEN WERELDREIS EN ZUIDPOOL TOCHT PER S3, „VOLENDAM". ,Een grootsch plan van de Holland-Anierikultyn Voor den komenden winter heeft de Holland-'Amerikalijn, in samen werking met en onder commando van kapitein J R. Stenhouse, den leider der Shackletoniexpeditie, een reis om de wereld georganiseerd, die tevens omvat een bezoea aan het Zuid-Pool gebied. De reis zal alleen doorgaan bij vol doende deelneming Men rekent op ongeveer driehonderd passagiers. De reis begint op 15 December te New- York en dan gaat het via Havanna- Panama—Galapagos naar de Zuidzee- eilanden en nieuw-Zeeland. Vervolgens wordt Noordwaarts koers gezet, dwars door het pakijs over den Poolcirkel naar de Ross-izee waar de winterkwartieren bezocht worden van de expedities, die in deze streken geleid worden door kapitein Scott, "Sir Ernest Shackleton, kapitein Amundsen en admiraal Byrd. Onder goede leiding. tapitem Stenhouse commandeerde de „Discovery" gedurende haar laats ste driejaars-pnderzoekingstocht naar de Pool en hij is de eenige navigator, NAAR 16.000 METER HOOGTE. die met een schip gedurende alle sei zoenen de Ross-toee heeft bevaren. In de Ross-zee is het zomer gedu rende de ipaanden December, Janu ari en Februari. Daarom is als vei> trekdatum van de „Vpiendam" 15 De cember vastgesteld. Het voornemen is de terugreis te maken langs de kust van Tasmania, Australië, Bali, Java. Sumatra, Ceylon het Suezkanaal en (le Middellandsche zeehavens. Aanvankelijk was besloten om voor deze reis uitsluitend man nelijke passagiers te boeken, doch omdat de zuidpool nog immer door^ vrouwen werd natreden, heeft men be ■«loten ook dames aan deze wereld reis te laien deelnemen. Passagiers uit Europa vertrekken 5 December per „Statendam" naai New York. TENTOONSTELLING NEDERLA*JDSCH FABRIKAAT, bij Vroom Dreesm»nn, Rotter- dam. Zaterdag is in hot magamjn van Vroom Droesmann aan den Binnenweg to Rotterdam mot medewerking van de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" 'n tentoonstelling geopend, die voor velen een openbaring zal zijn. Want naast het prijzenswaardige doel, in dezen moeilijken tijd meer belangstelling op te wokken voor in het eigen land vervaardigde axükelen, geeft een tentoonstelling ais deze do over tuiging, dat het verzoek „Steunt het No- derlandsche Fabrikaat" volkomen ge rechtvaardigd is. Vooral is de pere rondgeleid lange de ongeveer 90 stands, waar men tevens de monstreert, hoe Nederlandsohe producten gemaakt worden. De maohines draaien er lustig op los. Bij do beziohtiging valt op, dat de N ederlandscho industrie tech nisch'een hoog peil heeft bereikt en rich met de buitenlandsohe nijverheid kan me- ten. De interessante tentoonstelling zal tot 13 Juni dagelijks van 10-12 en van 2— 0 uur te bezichtigen zijn. In alle zaken van Vroom Dreesmann te Rotterdam is gedurende dit festijn van het N#. fa brikaat voor eiken 50en kooper een blik Vetten's boterbiesjes beschikbaar. Boven-' dien vallen eiken dag prijzen ten deel aan degenen, die in de genoemde zaken het hoogste bedrag hebben besteed. DREIGEND ARBEIDSCONFLICT. Onlangs ls te Maastricht bij 4e Kristal Unie een loonsverlaging aangekondigd van 5 tot 10 pOk. By een bespreking tusschen directie en arbeidersbonden werden (e voorstellen der directie afgewezen. De arbeiders droegen de besturen op, zich opnieuw met de directie in verbinding te stellen. Bij een conflict, zouden 0 k 700 arbeiders betrokken zijn. GEVAARLIJK HEERSCHAP. Het was de politie bekend, dat de bankwerker K- te Beilen eenige vuurwa pens In huis had, zonder dat hij daarvoor vergunning had. Toen veldwachters hem gelastten mee te fca&n. werd hij zoo driftig, dat hij een moker greep en daarmede den rijksveldwachter te lijf ging. De gemeente veldwachter wist hem echter te over meesteren, waardoor verder onheil werd voorkomen. Twee geweren zijn in beslag genomen en K. is naar Assen overgebracht. DE ZAAK-DAUDET OPNIEUVT TEN TOONEELE. Bekentenis van Philippe's De baJlontooht, die Prof. Piocard en Dr. Kipfer ondernamen naar de hoogerö luchtlagen, en waarvan' zij, ondanks yeler vrees, gezond en wel zijn teruggekeerd, heeft in wetenschappelijke kringen groote bewondering opgewekt. De geleerden ontvangen nog steeds stroomen van gelukwenscheft en bij zijn terugkeer in mi?!! wack* Picoard een grootsche huldiging. Hierboven dt Professor voor het vertrek in den aluminiumkogel, die ale gondel dienst deed. In November 1928 vond men te Parijs den jeugdigen Philippe Daudet, zoon van den bekenden loyalistenleider Léon Daudet dood in een taxi. Léon Daudet hield vol dat er hier een misdaad in het spel was, die ten huize van den boekhandelaar Le Flaoutter moest zijn gepleegd. Hij ont ketende ee'n woedende campagne tegen de regeering en de autoriteiten, die naar zijn meening de zaak niet energiek genoeg onderzochten. De chauffeur van de taxi, die zich dooreen artikel van Daudet be- leedigd achtte begon een proces tegen dezen en Daudet kreeg 5 maanden gevan genisstraf en 1500 tv. boete. Hij werd met groote moeite gearresteerd in het bureau van het blad „Aotion Frangaise", dat in een waar fort was herschapen. Doch reeds 12 dagen later wist Daudet door een truc uit de gevangenis te ontvluchten. Eerst nadat hem gratie was verleend, keerde bij naar Frankrijk terug. Thans heeft eed gedetineerde in de centrale gevangenis te Agon; Achourd genaamd, verklaard te behooren tot een internationale anarchistenbende, die hem destijds aanwees om Philippe Daudet om het leven te brengen in den boekwinkel. Hij bekende den jongen in een kelder te hebben gelokt. DE KINDERMOORD TE KNUROW. Te Kattowitz heeft de politie den arbeider Skoruppa uit Knurow, die in een vlaag van waanzin zijn zes kinderen met een bijl had aangevallen en vijf hunner had doodgeslagen, verhoord De moordenaari was zeer rustig en toonde geen spoor vaD berouw. Hij verklaarde kalm, dat hij zijn daad bij volle bewustzijn had gedaan en het betreurde, dat hij ook niet het zesde kmd had doodgeslagen, evenals zijn familie, die nu door de hooge begrafeniskosten in grooten nood was geraakt. De vi ouw van Skorudpa dankt haar leven slecht» aan het feit, dat zii om 5 uur 'smorgensde woning had verlaten om in haar tuin te gaan werken. De man zei, dat hij de daad h d begaan, omdat hij te lilden had onder hnt gedrag van zii'n werkgever, dié hem met ontslag had gedre g<1. DE STAKING IN NOORD-FANKRIJK. Gemeentelijke steun. De etakende textielarbeider» in het Noord F'ansche textielgebied Jiebben in een 'groote vergadf ring, waaraan verschei- d n duizenden stakers deelnamen, besloten de staking voort te zetten. De gemeente raad van Tourcoing besloot een bedrag van driehonderdduizend francs beschikbaar te stellen ftli steun voor de stakers, DE DO X OP DE OCEAANVLUCHT. Sinds 10 Mei heeft de D0-.X het gunstige moment afgewachtom naarZuid-Amerika te vertrekken. De reden van -het uitstel lag In de te zware belasting. Drie passagier» werden toen weer aan land gezet om bet gewicht te vermindei en. Vrijdagmiddag is nu de vliegbóot te Praia, op de Kaap Verdlsohe eilanden aangekomen. SCHIP OP DE ROTSEN GELOOPEN. De 400 passagiers gered. Zaterdag heeft een kustboot, welke den dienst onderhoudt tuSschen San Fransisco •n Los Angeles en 400 excursionisten aan boord had, een S.O.S. uitgezondetvwaarin werd gezegd, dat het schip bij Point Aj'guello op de rotsen was geloopen. Ineen tweede draadloos bericht werd medegedeeld, dat de zee kalm was en dat men pogingen zou doen om de passagiers aan land te brengen. Tenslotte meldde pen derde en laatste radiogram,"dat alle passagiers veilig en wel aan land waren gezet. AUTOBUS TEGEN BOOM GEBOTST. Drie personen gedood. Vijf zwaar gewond. Uit Oostende was Zaterdagmorgen een groote toeristen auU, waarin acht per sonen hadden plaats genomen, naar Duinkerken vertrokken. Hij keerde des avonds laat naar Oostende terug. Nabij Ghyvelde is de auto tegen een boom ge reden, met het gevolg, dat drie jonge EngeUchen worden gedood, de chauffeur zoo ernstig werd gewond, dat hü op sterven, ligt en vier andere inzittenden zware verwondingen opliepen. VEERTIEN SLACHTOFFERS BIJ ZANDSTORTING. Te Luxor in Egypte werden vijf ar beiders, die aan een zandheuvel werkten, tengevolge van een instorting bedolven. Negen andere personen, die de arbeiders wilden redden, werden eveneens bedolven door de zware zandmaasa's. Allen zijn om het leven gekomen. DREIGEND CONFLICT. Een ernstig loon-conflict dreigt in de Engelsche machine-industrie. De arbeiders eischen de invoering van de veertig-urige werkweek met behoud van het tegen woordige loon. De patroons daarentegen willen de 48-urige werkweek handhaven en de loonen tegelijkertijd verlagen. Daar beide partijen scherp tegenover elkaar staan, houdt men rekening met de mogelijkheid van het uitbreken eener staking. In de machine-industrie zijn meer dan een millioen bij de vakvereenigingen aan gesloten arbeiders werkzaam. GEHEIMZINNIG DRAMA. In een der Londensche voorsteden •viond men in den tuin van een villa de overblijfselen van twee vrouwen, moe der en dochter,, begraven onder een kunstmatigen vijver.. Ook haar hond lag dicht bij haar. De vader, die on derdirecteur van een plaatselijke school en lid van een bekende club is, wordt reeds eenigen tijd vermist. Lekktrksrk. De uitslag van den gister middag gehouden voetbalwedstrijd tus schen een combinatie van L. F. C. en een combinatie van Schoonhoven was 4—6 in het voordeel van Schoonhoven. Krimpen a.d. Lek. Dilettant I speelde gisteren hier een voetbalwedstrijd tegen D G. V. uit Krimpen a.d. IJssel. Onze plaatsgenootsti moesten na een. hardnek- kigen strijd het onderspit delven met 2—0. HAASTRECHT. Mei. Geboren: Cornelia, z. van G. van Dijk en G. van Elteren. - Johannes Gerar- dus, z. van C. Sluis en L. van Rooijen. Adxiana, d. van W. de Jong en A. Ver- weij. Johannes Ghriëtoffel, z. van H. Jansen en G. M. Heijndermans. Ondertrouwd: N. Priem en J. Vermeij (te Vlist). Getrouwd: A. J. dpn Ouden en S. F. VooraluijB. N. van Vliet en A. Slinger land, F. Sterk en T. Koolwijk. Overleden: A. Mulder, oud 20 j. HEI- en BOEIGOP. Mei. Geboren: Arie Geerlof, z. van G. de Leeuw en C. G. van der Hagen.. WADDINXVEEN. Mei. Geboren: Adriana Cornelia, d. van J. Hogebrug en J. de Graaff. Arie, z. van J. Tol en T. Z. Rietveld. Cornelia, d. van J. Sohreuder en G. van der Ent. Ondertrouwd: G. L. Duivestein, oud 20 j. (te Schiedam), en M. G. van Vuuren, oud 26 j. G. Groenendijk, oud 28 j.(te Reeuwijk), en J. Buurman, oud 21 j. GLAZEN HUIZEN. Iets nieuws te Far ijs. De architect Pierre Chareau heeft te Parijs zijn eerste geheel glazen woonhui zen voltooid. Het glas is gedeeltelijk on doorzichtig, maar laat niettemin do zon nestralen door, zoodat de huizen, die vrij gebouwd zijn en door een tuin omgeven, den geheel en dag van de zon profiteeren. Het toegepaste glas is zoogenaamd trans- lucent-glas, dat onbreekbaar is en volgens den architect sterker is dan steen of bak steen. Van buiten maken de huizen vol gens de Parijzenaars eenigazins den in druk van Eskimo-ijspaleizen. Zij voorzien in alle eischen van moderne hygiëne. BESCHERMING VAN WILDE DIEREN Nieuws reservaten In Zuid- Afrika. Het is bekend, dat Zuid-Airika zeer veel doet ter bescherming van wilde die ren. Het heeft reeds groote wildreserva ten (zooals het wereldberoemde Kruger Nat. Park in Oost-Transvaal) en zal er thans nog drie nieuwe reservaten bijkrij- gen. Deze liggen in de Kaapprovincie. Het eerste, het Nationale Kalahari-Park, ligt in het district Gordon ia en is speci aal bestemd voor verschillende soorten van bokken. Het tweede, het National Addo OlMfcten Park in de districten Alexandria^ Uitenlhage zal het laatste restje ((ia. 25) der in de Kaapprovincie overgebleven olifanten en een aantal buf fels herbergen, terwijl het derde het Na tional Bontebok Park in het district Bre- dasdorp uitsluitend als toevluchtsoord voor antilopen zal dienen. MILLIONNAIRSGIFT VOOR EEN BIBLIOTHEEK. De millionnair Edward Harkness te New York heeft op zich genomen de kos ten te dragen voor den bouw van een nieuwe bibliotheek der Columbia Univer siteit, welke 4 millioen deelen zal kunnen bevatten. Daardoor wordt hij' een van de grootste philantropen ter wereld. Hark- nes heeft o.a. tien millioen dollar ge schonken voor onderwijsdoeleinden in Groot-Brittannië en bijna 20 millioen voor nieuwe gebouwen voor de Yale universi teit. GRAVEN VAN VIKINGEN GEVONDEN. In Slees wijk heeft men achttien graven blootgelegd, die dateeren uit den tijd der Vikingen. De lichamen, welke in deze graven gevonden werden zijn grooter dan die van de tegenwoordig inwoners van Denemarken. Zij schijnen begraven te zijn in bouten doodkisten, wdarvan •leohts de ijzeren spijker» zijn behou den. AMSTERDAM, 1 Juni. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 450 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren le kwal. 100'105, 2e kwal. 90-98 per K.G. sladhtgewidht; 114 melk- en kalfkoeien f 205—660 per stuk; 135 vette kalveren le kwal. 74—60, 2e kwal. 03- 74; 3e kwal. 54*—64 per K.G. levend ge wicht; 80 nuchtere kalveren f 7—14 per stuk; 53 schapen f 27—30 per stuk; 97 lammeren, f 23-37 per stuk; 1060 var kens, vleesohvarkens, wegende van 90— 110 K.G., 4344, zware varkens 4142, vette varkens 3841 per K.G. slaohtge- wicht; 108 paarden f 100—230 per stuk. Aan het abattoir zijn 10 wagons geslach te runderen uit Denemarken aangevoerd. GROOT-AMiMERS, 30 Mei. Aan de kaasmarkt alhier waren Zaterdag aange- voerd 46 partijen met 'te zamen 1670 at. kazen, wegende 11732 K.G. Prijzen: met rijksmerk le soort f 30-33, idem 2e srt. f 2729; ongestempelde f 26-07. Han del matig. GORINCHEM, 1 Juni. (Telefonisch). Veemarkt van heden. Aangevoerd waren 161 runderen, 24 nuchtere kalveren, 4 varkens, 749 biggen, 165 overloopers, 187 lammeren, 9 schapen. Prijzen: Melkkoeien f 250-350, zware kalfkoeien f 300-400, vaarzen f 200— 325, guiste vaarzen f 140—200, pinken f 80tl 50, vaarkoaien f 200—280, stieren f 140—250, nuchtere fokkalveren f 20— 25, dito export f 10—12, drachtige var kens f 60—70, natte zeugen f 40—45, overloopers f 18—23, biggen f 79, land meren f 18—20, schapen f 35—45. Eieren f 3.50—4 per 100 stuks. Handel matig. OUDE WATER, 1 Juni. (Telefonisch). Kaasmarkt van heden. Aanvper 111 par tijen, 4995 stuks, wegende 24975 K.G. Prijs le soort met rijksmerk f 3235, 2e soort idem f 2831, zonder rijksmerk geen aanvoer. Handel matig. ROTTERDAM, 1 Juni. (Draadloos). Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsohe eigenheimers f 6— 6.50; Zeeuwsche blauwe f 66.50, Zeeuwsohe bonte f 6—6.50, Spuische bra- vo's 5H—6, Friesche eigenheimers 5% 6, Westlandsohe schoolmeesters klei 6i— 7, Maltha's 18—20 cent per K.G. Met ta- mel ijken aanvoer en kalme vraag. ROTTERDAM, 1 Juni. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 437 vette runderen, 458 vette kalveren, 102 schapen of lammeren, 1401 varkens, Prijzen per half K.G.: Koeien 49—00. 43—46, 30—35 cent; ossen 47K-49, 42* —45, 38 cent; kalveren 07H—72*, 42J 62 H, 42h— 50 cent; schapen 30—45; lammeren f 24—32 per stuk; varkens 18, 16—17 cent. Overzioht: Koeien traag, hooge prijzen; ossen trage handel, le oil 2e soort lagere prijzen, 3e soort onveranderd,; schapen PTijzen van vorige week konden met moei te bedongen worden, lustelooze handel; varkens flauwe 'handel, iets lagere prij zen; vette kalveren stroeve handel, prij zen lager; zouters stugge handel. UTRECHT, 30 Mei. Veemarkt. Aan voer 4398 stuks. Prijzen: stieren 3344 cent; kalfvaarzen f 180—280, pinken f 80 —160, melkkoeien f 260—370, kalfkoeien f 280—390, varekoeien f 200—300, slacht koeien le soort 47—62 cent, 2e soort 44 46 cent, 3e soort 42^-43 cent; nuchte re kalveren f 6—10, magere varkens f 16 —30, schrammen f 816, biggen f 48, magere schapen f 2735, weidelamxne- ren f 14—20, lammeren (Texelaars) f 19 Eigenaar van het hotel in de bergen: „Dit is uw kamer, mijnheer. En ale u soms een prachtig uitzicht over het ge bergte wilt hebben, dan gooit u een frano in deze automaat, en dan gaan de luiken voer vijf minutan op»n",

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2