RP1 stSeS$ paar Kaas en Kaasmaken Burgerlijke Stand. Bim Gemeenteraden. Plaatsel kz. <7/J Nieuws in een regels. 2000.' - LL TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOELAHD EN UTRECHT, MknUotw—I» Cour.nl MA AND AU 1 JUNI 1SS1. No. B8W NI DIT NI deelde dr. NAARAFRIKA’S OERWOUDEN. nog geen wetenschappelijke opnamen, die men hier riet doen, het is a*-demonstratie. Maar morgen vertrekt Ham Schomburgh’s expeditie T*n Rotterdam toot een onderzoekingstocht door Afrika. Het rijn i slechts een' Ons blad is Publiciteits\ Adverteerde adverteerde) kunnen vers ABONNÉ'8 DE TOL Een stad, Maandagavond tijdens de gemei ge bewoners uit voor het stadhui. “u2. auto’s gedei heffing van den i MOERCAPELLE. Vergadering van den Gemeenteraad op 1 Mei. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met ge bed, komen eenige ingekomen stukken ter tafel, waaronder een goedkeuring van het raadisbeluit tot intrekking van de verordening op de heffing van opcenten op de vermogensbelasting, een verzoek om bij’ voorkomende gelegenheden de Ne- derlandsohe Dakpannenindustrie te steu nen, en het jaarverslag der gemeente over 1930. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Volgt een schrijven van Ged. Staten, waarbij om advies wordt toegezonden ’n ontwerp-besluit tot wijziging van de jaarwedden-regeling van burgemeesters, secretarissen en ontvangers, van gemeen- of we het kamp mogen bezichtigen, klei ne man?” „Liever niet, dame. Ik kwam gisteren ook al in moeilijkheden, omdat ik met een paar meisjes heb staan praten." ten van 16.000 en minder inwoners. De Voorzitter geeft eenige inlich tingen, mede op een door den heer Bik gestelde vraag, waarop met alg. stem men besloten wordt gunstig ie advizee- ren. Goedgekeurd wordt de balans en de ver lies- en winstrekening van de bouwveree- niging „Volksbelang" over 1930. Vervolgens wordt ter tafel gebracht het plan tot verbreeding van dt brug In ds Dorpsstraat De Voorzitter zegt, dat het op het oogenblik noodzakelijk is, dat de brug wordt gerepareerd. Spr. wil de kosten dier reparatie besparen door de brug van een nieuw bovendek te voorzien, waar door deze breeder wordt en daardoor meer in overeenstemming met de tegen woordige eisChen van het verkeer, juist op dit punt, waar het niet gemakkelijk is om vanaf het dorp, zuidzijde, den Ach terweg op te draaien, en omgekeerd, wordt de brug nu alleen gerepareerd, dan laat het zich aanrien, dat spoedig weer herstellingen moeten worden verricht we gens het stukrijden van de leuning. De heer Bik zegt, dat, wanneer de brug wordt verbreed, de schuur van den heer Verloop het uitzicht op den «mallen Achterweg zeer belemmert, waardoor on gelukken niet kunnen worden voorkomen, zoodat men van het een in het ander komt. Wanneer de brug wordt verbreed, zullen de auto’s nog harder de bocht om rijden, waardoor spr. in de toekomst slachtoffers ziet vallen. De heer Van der Sp^ek sluit zich bij den beer Bik aan. Wethouder Brouwer is er voor om den brug afdoende te herstellen voor f 500 wat beter is dan opknappen voor f 100 Dan houdt men de last van voortduren de reparatie. De heer Verslootiser voor de brug eerst te verbroeden, de Achterweg kan later wel eens worden opgeknapt. De heer Oud ijk zegt, dat het stuk rijden van de leuning van de brug hoofd- zakelijk gebeurt met het afrijden van den Achterweg; zijn inziens staat het schuur tje van den heer Verloop niet in den weg. Den heer H e r to g wil er nu goed werk van maken. Op voorstel van den Voorzitter gaat de raad vóórdat een beslissing wordt genomen, de situatie ter plaatse bekijken om een juisten indruk te krijgen. Nadat de heeren de brug in oogen- sdhouw hebben genomen, brengt de Voorzitter in stemming het voorstel van B. en W. om de brug volgens plan van den gemeente-oprichter, te verbroe den. 1 Uitgebracht worden 4 stemmen voor ’t voorstel, nJ. van de heeren Zegwaard, Brouwer, Hertog en Versloot; en 3 stem- men tegen het voorstel, n.l. van de hee ren Odijk, Bik en Van der Spek, zoodat het voorstel van B. en W. is aangeno men. Vastgesteld wordt het kohier van de hondenbelasting voor het jaar 1931 ten bedrage van f 176. Tot leden van de schattingscommissie worden de heeren AaJb. Hertog, H. van Nielen, M. C. van der Spek en A. de Vrij herkozen. GIESSENDAM Mei. Geboren: Marinus, z. van M. Sluimer en A. Kazen. Ondertrouwd: A. Groeneveld, oud 30 j., en A. Ruiter, oud 23 j. Getrouwd: P. Klop en W. Muilwijk. Overleden: A. Verzijl, oud 67 j., echt- genoote van F. Klomp. J- Benschop, oud 76 j., echtgenoote van J. Boelhju- wer. BEEIjQTEL MEI Maandag is tusschen Neder! opend met een directeur«generaa telegram, gericht Indischen dienst, de heer Damme 2 de in zoo goede beide diensten t< binding, waardoc banden tusschen nog nauwer zuil Nachtvergunning. Bij de rondvraag zegt de heer Van der Spek, dat 'hij het betreurt, dat de burgemeester voor een feest van de voet balvereniging vergunning heeft gegeven tot des nachts 3 uur. De Voorzitter zegt, dat hij als hoofd der politie het recht heeft om der gelijke vergil nningen te verleenen en dat de raad geen recht heeft, om zich met politiezaken te bemoeien. Daarop sluit de Voorzitter de vergadering met dankgebed. tijd misschien beter tot overeenstemming kan komen. De Voorzitter wijst er op, datde Raad hiermede reeds in zee is gegaan; het geduld van het schoolbestuur raakt op. De heer Trapman zegt, dat hij geen voorstander is van openbaar onderwijs, maar wel van goed onderwijs. De Voorzitter zegt, dat er nog twee kinderen rijin bij pleegouders. Spr. acht de ouders van die kinderen in staat ze zelf op te leiden. Hijjaeeft bij enkele menschen pogingen aangewend om hun afstand te laten doen van de openbare school en zich aan te sluiten bij een na burige gemeente, dan hadden ze toch on derwijs naar hun begeerte. De heer Boks heeft nog geen antwoord op zijn vraag, aangaande de vergadering van B. en W. Zijns inziens laat de wet wel toe, dat de notulen worden voorgele zen. De Voorzitter: U hebt toch ge hoard, dat dit maar een beginselbesluit is? De heer Boks: Uit de opmerking van den heer Trapman verklaar ik, dat de diaconie ons de pas heeft afgesneden voor goed onderwijs. De heer Tukker: De diaconie heeft samenwerking gewild, maar dit plan is gestruikeld. De heer Trapman zegt, dat de op merking van Tukker niet juist is. De heer Boks zegt, dat volgens de Gemeentewet B. en W. alle gewenschte inlichtingen moeten verstrekken aan den raad. De Voorzitter: U weet vooruit, dat er niets in staat. De heer Boks stelt er prijs op. Na voorlezing door den secretaris van de notulen der vergadering van B. en W., dankt de heer Boks den Voorzitter en zegt, dat er alleen sprake is van een voorstel tot bijbouw van een lokaal voor de openbare school, en niet van wat de heeren thans voorstellen. De Voorzitter: Men kan toch tus schen de regels doorlezen? De heer Boks vindt, dat een voorstel goed geformuleerd moet zijn, vooral bij een zaak, zoo gewichtig als deze is. De Voorzitter wijst op het recht der raadsleden om de ingekomen stuk ken te gaan inzien. De heer Boks heeft dat ook gedaan. Spr. stelt prijs op een goed geformuleerd voorstel. De heer Trapman meent, dat, als de raad ingaat op het afstaan van de lokalen aan de diaconie, er straks toch nog een definitief voorstel tot onttrekking van de lokalen zal volgen. Het gaat rijns inziens thans ,om een voorloopige uit- spraak van den raad. De heer Boks denkt er in geen ge val aan, dit voorstel goed te keuren. De heer Beusekom meent, dat Ged Staten in geen geval acooord zullen gaan met bijhouw, want ze zijn met de lokali teit voldoende op de hoogte. De Voorzitter ziet er. geen be zwaar i», om dit voorstel aan te nemen. De heer Tukker deelt die meoning. Na nog eenig debat wordt het voor stel in stemming gebracht en aangeno men met 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren Boks, Beusekom en Brandwijk. De heer Trapman verklaarde vóór te zullen stemmen;-maar het spijt hem, dat zijn advies om te wachten op een defini tief voorstel niet was aangekomen. Rondvraag. De heer T e r 1 o u w acht het wensche- lijk, dat de gemeente zich vóór den bouw van een architect voorziet. De heer Boks vindt, dat daarvoor de gemeen te-architect de aangewezen per soon is, waarmede de heer Tïapman het eens is. Maar spr. acht het niet noo- dig, hierover te beslissen voor er een de finitief besluit is genomen. Hierop sluit de Vooreittter de vergadering. Het vetgehalte. Wegens een vetgehalte in de kaas be neden 46 pCt. moesten 407 leden ge schorst worden (v. j. 339). Van de 60996 onderzochte monsters had 18,6 pGt. (v. j. 18,1 pGt.) een vetgehalte lager dan 46 pGt. Het gemiddelde vetgehalte over het geheele jaar was 49,8 pGt., als vorig jaar. Het gemiddelde vochtgehalte van 1868 onderzochte monsters was 45,7 pCt. (46,0 pCt.). Het bleek dat de abnormaal lage vet- cijfers gedurende de stalperiode steeds het gevolg waren van een ondoelmatige meestal eenzijdige voedering van hetzvee met vet-verlagende voedermiddelen als pulp, aardappelen en mais; in het bijzon der bleek aardappelmoes een zeer nadee- ligen invloed uit te oefenen. In de perio de van het mondi eri klauwzeer werden zeer vele hooge veteijfers in de kaas ge constateerd. In 1980 kwamen 61 gevallen van meer dan 60 pCt. voor (waarbij 1 van ruim 64 pCt.) tegen slechts 1 in 1929. De balans en de rekening over 1930 werden goedgekeurd, evenals de begroe ting voor 1931. Door vrie we in handt sche weekbli gewijd is. aa gasoorlog. 0 drukwekkenc vrouw met don arm, on De uitdrukk ontzetting oj is bijna ht schouwen. B tal geil lustre oorlog, over weermiddelei er in een gre te Berlijn nadat daar e gestreken en stad, die dooi Behalve on toekomstigen doel van dez zonder om Duitschland aanvallen va; bemoeien we anders op‘he Ongeveer g van Die Woct een ander bei sche vereenig actie heeft in ranciers een 2 de waren, om schaffjM. te kers voor pen Is dat een het een het g nummer van I en de actie va «eu is dadrui schrikt door d omslag of zijn geen Die Wo< nu lezen, bean bije toekomst? Na deze vrj reden voor h( van gasmaske zulks te doen, 2 ting geven? Op de eerste antwoorden. Te bewapeningen van giftgassen van Rusland, s de stem van de ontwapening er log eischt. Teg looze en onbed de regeringen, gevaardigden n ties, staat het volk tegen den wordend geluid Een oorlog it lUk zijn, indien Wanneer de we: vrede kan bewg den oorlog zoo geen regeering verklaren. Op de vraag 1 de beschutting ontkennend ant sen ziin, die 00 der dat ze wo door de Weeding Indien een o> het zijn» een na Europa een Het 5-jarig dochtertje van den heer Driessen is op den Maastriohtscheweg onder Herten door een met boomen belan den vrachtwagen overreden en gedood. Boven Heerlen, Voedendaal, Snate ren en andere plaatsen der mijnstreek woedde Vrijdag een geweldig noodweer. Tallooze schuttingen zijn omgewaaid, honderden dakpannen op straat gewor pen en vele boomen ontworteld en daken vernield. Te Rotterdam is van een Amster- damsche koopvrouw op de markt aan de Goudschesingel een zwart geverfde kist van binnen met zink bekleed, gestolen. De kist hield coupons rijden «tof eh crepe georgette in voor een gezamenlijke waar de van f $O0D. De 7-jarige B. uit de Heeswijkstraat te Voorburg is yrijdag ter hoogte van de oude Tolibrug in den Vliet geraakt en verdronken. In de baai van Gravesend in den staat New York is een reddingsboei aan- gehpoeld van de. „Titanic”, die op 15 April 1912 op den Atlantischen Oceaan in de diepte verdween, na met een ijsberg in aanvaring te zijn gekomen. Hevige onweders met hagel zijn in verschillende deelen van Zwitserland los gebroken. In het gebied van den Rijn be draagt de schade eenige millioenen Zwit- sersche francs. Tot nu toe wordt 1 doode gemeld. i*l Te Shamokin (Penssylvanië) heeft ’n gasontploffing de Richard-schacht ver woest. Negen mijn welkers werden bedol ven, waarvan men tot dusverre één doo- 6e kon bergen. 1 In de buurt van Witebsk (in Rus land) zijn twee treinen door onbekende oorzaak op elkaar geloopen. Een aantal menschen werd gedood. De materieele schade is aanzienlijk. Ver»chünl en Vrijdag ling: voo maanden Met verze ALGEM. NED. ZUIVELBOND. De Algem. Nederl. Zuivelbond (F. N. Z.) heeft te Utrecht rijn algemeene verga dering gehouden. In zijn openingswoord zeide de voorzit ter, dat de bond gezond is. Veel van de boeren, die ihij vertegenwoordigt zijn ge zond, maar arm. De zuivelproduceeren- de boeren hadden in het afgeloopen jaar f 40.000.000 minder inkomsten dan een jaar tevoren. Dit geeft natuurlijk ook een terugslag op de rijksschatkist. Deze toe stand heeft bij’ den F. N. Z. aanvanke lijk de illusie gewekt, dat de regeering naast de suiker, tarwe en aardappelmeel haar aandacht zou wijden aan de zuivel- bereidende boeren. De regeering meent eóhter, dat de schatkist dezen steud niet kan gedoogen. Zij heeft integendeel ge meend, dat de boeren maar moeten zien, hoe zij rondkomen. De boeren hebben ge vraagd om de soldaten inplaate van mar garine roomboter te verschaffen, maar dit voorstel moest wegens den slechten toe stand der Staatsfinanciën worden ver worpen. Spr. betreurde, dat „de collega’s van Genève” het niet eens kunnen worden en nu maar meenen, dat zij aan de imivel- bereiding zooveel mogelijk staketsels in den weg moeten leggen. Zonder hoofdelijke stemming werd de rekening en verantwoording over 1930 goedgekeurd en de penningmeester en de secretaris uit hun functies gedechar geerd. 1 Het jaarverslag van den secretaris, den „Zou je aan Hopman willen vragen, v.’3 het kamp mogen bezichtigen, klei- nP" MOLENAARSGRAAF. Openbare Raadsvergadering op Dinsdag 5 Mei. Voorriter de heer Terlouw (loco-burge- meester). Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, met gebed, waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering leest, wel ke, behoudens een kleine opmerking van den heer Trapman, zonder verdere aanmerking worden goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van de Lim burgsche Dakpannenfabrikanten, waarin wordt aangedrongen op bevordering der Nederlandsche Industrie. Het wordt voor kennisgeving aangeno men, ’evenals enkele andere ingekomen stukken. Van Ged: Staten is ontvangen een ont- vfarp der jaarwedderegeling van burge meesters, secretarissen en ontvangers, hoofdzakelijk in verband met daling en stijging van het bevolkingscijfer. De heer Boks had gaarne, dat de brief van Ged. Staten geheel werd voor gelezen. Na voorlezing en toelichting door den Voorzitter, gaat de raad met het voorstel acooord. Hierop volgt de vaststelling van het kohier der hondenbelasting over 1931, Er rijn aangeslagen 23 honden in de le en 8 in de 2e kl., totaalopbrengst f 135. De heer Boks vraagt, wie daarvoor zijn aangeslagen? Na voorlezing van het kohier door den secretaris, zegt de heer Brandwijk, dat hij den hond van den heer Doesburg nog niet heeft hooren noemen. De V o otr z i 11 e r antwoordt, dat die „een gemeentéhond” heeft. ^De heer Trapman licht toe, dat m elke gemeente, waar de politie wordt bij gestaan door een hond, deze vrij is van belasting. De heer Brandwijk vindt dat met recht. D. kan ’t ook wel betalen, zegt spreker. De Voorzitter: Toch is t zoo. Het kohier van het schoolgeld, dienst 1931—-1932 wordt vastgesteld. Hiervoor wordt ontvangen f 244.40. De rekening 1930 van de Gezondheids commissie wordt goedgekeurd. Er is uit gegeven f 2439,19 H en ontvangen f 2439,19H, waarvan. Molenaarsgraaf heeft bijgedragen f 17.46. Hierop komt aan de orde een Topretel van B. en W. tot regeling der uitroe- - ring van da Bumettalljka Ziektenwat Uit de toelichting omtrent de onderlin ge samenwerking met de gemeente Dor drecht inzake de barak blijkt, dat Dor drecht deze toezegging per 1 Mei her roept. De voorgestelde koeten zouden eer tijds 6 cent per inwoner bedragen heb ben. Van de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht is een schrijven ingekomen, dat bij een eventueels epidemie, wanneer ’t blijken mocht, dat er een noodharak noodzake lijk was. die gemeente, welke meer dan één lijder 'had, bijdragen moest in de kos ten. De heer Trapman zegt, dat de zaak nog niet in orde is, omdat er roet in het eten is gegooid, maar de' raad kan een voorloopig besluit nemen. De heer Beusekom vraagt, of de bedoeling van het voorstel van B. en W. dus is, accoord te gaan met het tarie/ van 6 cent per inwoner en in geval van nood, in samenwerking met alle omlig gende gemeenten, in de behoefte aan een noodharak te voorzien. De Voorzitter bevestigt dit. Het voorstel wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Opnieuw wordt vastgesteld de gemeen- te-begrooting dienst 1931, sluitende in actief en passief met 24.043,46. Het kar- pitaal van den kapitaaldienst is f 2000 Schoollokaal. Volgt een voorstel om in beginsel te besluiten tot bijbouw van een lokaal voor het openbaar onderwijs. De Voorzitter leest dit voorstel voor en licht het toe, waarbij hij herinnert aan de aanvraag om de bestaande school om te zetten. Daarbij zijn pogingen aange wend om eenige ouders te bewegen, af stand te doen van de openbare school. In de vergadering van B. en W. Is tben in beginsel besloten om dit voorstel te doen. De heer Boks vraagt, of hij mag we ten, hoe in die vergadering van B. en W. dit beginselvoorstel is ontstaan en be handeld. De Voorzitter verwijst naar de agenda. De heer Boks vindt het voorstel on begrijpelijk en er ia voldoende ruimte voor openbaar onderwijs. Dg, Voorzitter zégt, dat het thans over de geldkwestie gaat De twee be staande lokalen zouden aan het open baar onderwijs worden onttrokken ten be hoeve van het Chr. onderwijs en één lo kaal zou men voor het openbaar onder wijs bijbouwen. Deze manier zou ’t goed koopste zijn voor de gemeente. De heer Boks zegt, dat het voorstel van B. en W .niet luidt, zooals het hier staat. DeVoorsitter kan het niet anders bekijken. De heer B o k s wil gaarne precies we ten, wat in de vergadering van B. èn W. is besloten, wanneer de wet dat toelaat De heer Trapman weet wel van vroeger, dat het weer ruzietjes zal geven den eersten tijd, maar scholenverbrokke- ling geeft ook verslechterd onderwijs. En krijgt men nu twee lokalen voor Chr. on- derwüfc, on 1 voor openbaar onderwijs, dan mengt dat met zich mee, dat 1 on derwijzer voor 7 a 8 klassen komt te staan. Dat is ten koste van het onder wijs. Nu is de vraag, of de Kroon dit be sluit zal bekrachtigen, n.l. de onttrekking van twee lokalen aan het openbaar on derwijs en de gemeente moet toch ook onderhandelen met inspecteur en school- bestudr. De heer Boks vraagt nogmaals om de notulen uit de vergadering van B. en W. De Voorzitter zou niet weten, wat de raad daarmee vooruit zou gaan. De heer Boks: Wanneer de wet het toelaat, zou ik ze gaarne hooren. De heer Beusekoin verwacht van bij bouw van een lokaal voor openbaar on derwijs niet veel. Spr. vraagt, hoe de heeren rich hiervan de verdeeling voor stellen. De Voorzitter wil een scheiding maken aan den achterkant van de thans bestaande openbare school en de uitweg voor de nieuwe lokaliteit aan de steeg. De heer Tukker zegt, dat toevallig de kerkeraad nog (heeft vergaderd; nu kan spr. mededeelen, dat het kerkbestuur ge noegen neemt met de plannen. De heer Beusekom gelooft, den economischen toestand in aanmerking nemend, dat men na verloop van eenigen «tig rijn, voor het optreden van de riek te, reeds nu te besluiten met Bordeuax- sdhe of Bourgondische pap. De resulta ten toch, die bereikt worden met deze bespui ting, hangen geheel af van het tijd stip, waarop zij wordt uitgevoerd. Er moet n.l. bespoten warden vóór dat de riekte optreedt. Zooals bekend, ie herhaling van de be- «puiting ter bescherming van 't later bij gegroeide loof noodig. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Plantenriektenkundi- gen Disent te Wageningen en door de op verschillende plaatsen werkzame ambte naren van dezen dienst. VEE-INVOER IN ITALIË Keurlngsmerk in een oor. De Italïaansohe Minister van Binnen- landsche Zaken heeft bepaald, dat bui- tenlendsch vee bij invoer in Italië aan de grens of in de haven van ontscheping onmiddellijk na de veterinaire keuring gemerkt moet worden. Dit merk zal bestaan in een metalen knoop, die in het rechteroor wordt aangebracht In den knoop zal op duidelijke en onuitwisch- bare wijze aangegeven moeten rijn de naam van het land vfin herkomst. Het merken zal door den importeur op eigen kosten onder toericht van den inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst moe ten geschieden. De aldus gemerkte die ren zullen bij aankomst ter plaatse van bestemming opnieuw gekeurd moeten wordèn bij ontlading. heer J. A. Geluk, vermeldde om., datde prijzen van alle zuivel- en melkproduc ten in de eerste maanden van dit jaar on bevredigend waren. Voor de boter- en kaasmarkt geldt dit in sterker mate dan voor die van gecondenseerde melk en melkpoeder. De commissie onder leiding van dent directeur-generaal van de volks gezondheid, die op initiatief van het K. N. L. G. en de F. N. Z. is ingesteld, om het standaardisatievraagstuk van oon- sumptiemelk te bestudeeren, heeft de con clusies van haar onderzoek gepubliceerd. Blijkbaar heeft dus de commissie be zwaar tegen de practiscne toepassing der standaardisatie. De wijze, waarop zij haar onderzoek heeft verricht, en die, waarop zij tot haar eindconclusie is geko men, bevredigen den Bond niet. Hij acht het vraagstuk der standaardisatie van consumptiemelk hiermede voor de orgar nisatie van de boeren niet afgedaan. De totale hoeveelheid verwerkte melk was in 1930 ruim 23.000.000 K.G. groo- ter dan ih 1929. KAASCONTROLE-STATION Z.-H. VOOR VOLVETTE KAAS. Jaarlijksche algem. vergadering. Het Kaascontrolestation Zuid-Holland voor volvette kaas hield te Rotterdam zijn jaarlijksche algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Koogh. De afdeelingen (Bleskens- graaf. Bodegraven, Gouda, Leiden, Lek- kerkerk eh Meerkerk) waren alle ver tegenwoordigd. De voorzitter deelde mede dat als hoofdbestuursleden-producenten door de afdeelingen gekozen zijn de heeren J Vink Hzn. te Wijngaarden, W. Boer te Bodegraven, H. Bongerd te Stolwijk, C. A. van Dam te Hazerswoude, C. v. d. Heuvel te Ouderkerk a d. Ussel en Andr. van Kleef te Hoornaar. Aangezien de overige zes leden van het hoofdbestuur (niet-producenten) die worden aangewe zen door diverse organisaties, nog niet allen zijn benoemd, is het college nog niet voltallig. De verkiering van een voor zitter (tevens 13de lid van het hoofdbe stuur) en de benoeming van een onder voorzitter in de vacature- W. Boer, Bo degraven, die aftreden ingevolge de sta tutenwijziging, konden dan ook nog niet plaats hebben. Het jaarverslag over 1930, van den directeur-secretaris dr. H. van Gulik werd goedgekeurd. Uit het jaarverslag. Het maakt o.m. gewag van de heftige beroering, welke in 1930 is teweegge bracht door de nieuwe Rijksvoorschriften voor de stations voor volvette kaas, die op 17 April in de Staatscourant versche nen en waarmede de statuten dier sta tions in overeenstemming moesten wor den gebracht. De wijze waarop het depar tement deze zaak verder behandelde, is voor het station bijzonder onsympathiek. Voor den goeden naam der volvette boerenkaas in het buitenland acht het bestuur het van groot belang, dat er een duidelijk teekep komt, waardoor de boe renkaas direct tan volvette fabriekskaas (welke in den laatsten tijd hoe langer hoe meer gemaakt wordt) onderscheiden kan worden. Het bestuur zal trachten deze belangrijke kwestie op te lossen. Vports herinnert het verslag aan het overlijden van den heer Paul den Her tog te Alphen a.d. Rijn, die bij de oprich ting van het station in 1906 en in de eerste zeer' moeilijke jaren een gewich tige rol heeft gespeeld. Het ledëhtal nam af van 3346 tot 3257. Er bedankten 347 leden, waarvan 179 wegeps melkverkoop, 48 wegens beëin- digng van het kaasbedrijf en 10 wegens verhuizing, terwijl 158 nieuwe leden toe traden.

SC | 1931 | | pagina 4