Oproeping. XtUM-Onckuoti Reiziger. Boerenknechtje Een net Meisje, Kerk en School. 'kerkeraad of kiescollege. Stadsnieuw)^ Jubileum School mot don Bijbel. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Nieuws in een paar regels. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Marktberichten Advertentiën. Klaas Steehouwer Dirk Suiker Hendrik Rolloos RugpijnNicrenPUlen Gevraagd: Gevraagd: Meisje EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUTtfrlfOLLJUTD Elf UTRECHT, Setraonfltrmtsefis Courant WOENYDAQ S JUNI 1SB1 terecht, waar de auto op zijn kant in viel. De bestuurder wist ach door een portier te redden, doch de manufacturen, die in den auto lagen, werden gedeelte lijk nat. Met een kraanwagen werd de auto zonder eenige verdere schade op het droge gebracht. Wljkgtbouw „Het Groene Krul»". Loplk. De Vereendging „Hot Groene Kruis voor Lopik, Jaarsveld en Willi- ge-Langerak, voelt reeds langen tijd de behoefte aan een eenvoudig wijkgebouw, liefst geoombineerd met woning voor de verpleegster. Ten einde hiertoe te geraken, heeft het bestuur besloten dit jaar, en wel op 17, 18 en 19 November a.s. een bazar te or- ganiseeren. Een comité, bestaande uit een 15-tal dames, woonachtig in boven genoemde gemeenten ia reeds gevormd ter voorbereiding van dezen bazar. Mevr. H. M. Oldenhof is presidente, mevr. G. F. van Dijke, secretaresse, en mevr. H. v. d. Weerd, penningmeeste- NED. HERV. KERK. Beroepen te Molenaarsgraaf (toez.) de heer W. Vroegindeweij, Candidaat te Maddeéharnia, die aan de Rijksuniversi teit te Utrecht is geslaagd voor het docto raal examen in de Godgeleerdheid. DE ST. JANSKERK TE GOUDA. De nieuwe schitterende kroonveriioh- ting van de St. Janakerk, waarvoor ve len ook in ons land hun gaven offerden, is thans gereed en zal Vrijdagavond a.s. in gebruik worden genomen. De dienst zal geleid worden door De. H. van Dij ken, waarna de nieuwe kroonverlicbtinng wordt ingeschakeld en overgedragen aan de kerkvoogdij. Burgemeester Gaarlandt zal als voor zitter van het eere-oomdtó bet woord voe ren, alsmede Db. Berkelbach.van de Sprenkel, van Rotterdam. Ds. F. W. G. Verheul 'hoopt een slot woord te spieken. Gouda. Het classicaal bestuur heeft het beroep van de ongeveer 400 lidmaten der Ned. Herv Gemeente tegen de in Januari gehouden stemming voor ker keraad of kiescollege ongegrond ver klaard. Het beroep steunde op onvol ledigheid der kieslijsten, waardoor een zeer groot getal lidmaten, die regelmatig hun belasting hadden betaald en aan vo rige stemmingen hadden deelgenomen, van de uitoefening van het stemrecht wa ren uitgesloten. De uitslag van de stem ming, die den kerkeraad voor het be- roepingswerk bevoegd verklaarde, blijft dus gehandhaafd. VEERTIG JAREN CHRISTELIJK ONDERWIJS. Met een extra goeden zin, hadden gis teren de leerlingen van de School met den Bijbel hun dagelijkschen gang naar de Oude Haven gemaakt. Wie het zou hebben vergeten, zou door hun vroolijke gezichten en hun druk ge praat eraan herinnerd zijn: de School vierde haar 40-jardg bestaan. Het zou dus een vroolijke dag worden en dat werd het ook. In de versierde lokalen was het reeds heel anders dan op gewone dagen, maar den heelen middag hebben de leer lingen bovendien in een andere omgeving doorgebracht. Begeleid doör het personeel en boven dien in gezelschap van het bestuur der Schoolvereniging trokken ze naar het Park, waar van de groote groep en ook van het Schoolbestuur afzonderlijk, een foto werd gemaakt. Toen gingen allen naar de Geref. Kerk, waar de eigenlijke herdenking van het schoolfeest plaats vond en waar een smaakvolle bloemenversiering aange bracht waa om den preekstoel en aan bet orgel. Verschillend» ouders waren ook in het kerkgebouw tegenwoordig. Op voor de jeugd bevattelijke wijze vertelde het hoofd der school, de heer J. G deLeeuw, een en ander omtrent het jubileum. Hij vertelde, hoe moeilijk het indertijd was geweest om de school op te richten, hoeveel toewijding er noodig waa geweest om haar in stand te hou den en wat er zooal gebeurd was tot nu toe. Daarop hield Ds. J. Hoekstra een toespraak. Hij schetste hierin voorname lijk de beteekenis wan de herdenking, waarbij hij erop wees, hoe vaak 't getal 40 als een belangrijk cijfer in den Bijbel wordt genoemd. Na afloop van deze bijeenkomst zijn de leerlingen in het schoolgebouw feeste lijk onthaald. Herdsnklngs-avond. Des avonds om 7 uur had in het ge bouw der Garef. Kerk een herdenkings samenkomst plaats, waaraan naast schoolbestuur en personeel, tal van ge- noodigden (onder wie het voltallig colla ge van B. en W. met den gemeente-se cretaris) oud-leerlingen, ouders van schoolgaande kinderen en vele verdere belangstellenden deelnamen. De Inspecteur van het L o. te Gouda en de Inspecteur van het Ghr. Nat Sohoolon derwijs waren bedden door de drukte van 'den examentijd verhinderd en boden derhalve hun gelukwenschen langs schriftelijken weg aan. Als voorzitter van het bestuur der Schoolvereeniging, opende de heer W. Hooijkaae de -bijeenkomst met het doen zingen van het eerste vers van Psalm 109. Na voorlezing van denzelfden Psalm, ging de heer Hooijkaas voor in gebed. HÖ betuigde daarop de erkentelijkheid ▼tn het Schoolbestuur voor dt groote belangstelling, die in bleek. Vooral verheugde spr. zich over de aanwezigheid van het college van B. en W., omdat de jubdleerende school haar kinderen leert: „Vreest God en Eert den Koning,dus hun opvoedt tot goede staatsburgers. Spr. heette verder ver schillende aanwezigen in het bijzonder weüom. Een groot genoegen deed 't hem, onder ben mevrouw Ge hrelsWinckel op te merken, die als 4-jarig kind op den arm van haar vader de opening* van de sohool had bijgewoond, er later als on derwijzeres was opgetreden en thans in haar geheel andere omgeving blijkbaar de sohool nog lief heeft. De voorzitter bracht hierop hulde aan de voorveohters, die de school hebben gesticht, erop wijzende, d&t ze slechts zwakke, zondige mensohen waren, maar dat zij hun kracht hehben gezocht in het gebed. Dat gebed is verhoord en ondanks de vele moeilijke dagen, is de school in stand gebleven. Ook den voorgangers van het onderwijzend personeel bracht spr. dank voor hun groote toewijding. Verslag van den Secretaris. De secretaris, de heer G. Bouw meester, bracht daarop verslag uit over het 40-jarig tijdperk sinds de op richting der school gepasseerd. Met groo- ten lof getuigde dat verslag van den moeilijken strijd, dien de eerste ijveraax» voor deze sohool hehben moeten strijden. Hij noemde met eerbied de namen van de heer J. W. Valk, H. Hooykaas en J. van Gelderen. De moeilijkheden waren zij nog lang niet te boven, toon met aan vankelijk 83 leden de vereentging was opgericht en ook niet, toen de school (met 44 leerlingen) was geopend. Want toen begon al spoedig de zware strijd om de geldmiddelen, die op alle mogelijke manieren moesten worden bijeengebracht, vaak ook voor een deel uit den zak der lursleden zelf. Van de oprichters is "leen de heer Tempelman in leven, school is thans de grootste moeilijk heden te boven. Ze telt nu 124 leerlin gen. Vijf jaar geleden is ze verbouwd en nu voldoet ze aan redelijke eischen. Waar het gewenscht is, dat de school bij het gemeentebestuur goed blijft aangeschre ven, besluit het verslag met een opwek king om bij de komende verkiezing mede te werken aan de vorming van een rechtsohe meerderheid. Rsda Ds. J. Hoekstra. Het woord was hierna aan Ds. Hoek stra, die begon met het zevende vers van Psalm 77 te laten zingen. De predi kant hield zijn feestrede naar aanlei ding van de verzen 9234 van Exodus 16, waarvan hij in het bijzonder op deze herdenking toepaste de woorden: „Vul een gouden kruik met manna en plaats dien vóór de getuigenis, tot een gedank- teeken" enz. Spr. constateerde, dat de oudste school een Christelijke was, maar dat niettemin jarenlang het Christelijk onderwijp in verdrukking is geweest. Die tijd is voor bij en God biedt ons nu een gouden vat Een eeresaluut bracht spr. aan hen, die de hitte dee daags en de koude van den nacht hebben weerstaan voor de stioh- ting van de school. Het hoofd van de school, de heer De Leeuw, voerde daarop het woord. Uit het verslag van den secretaris was gebleken, in welke veel gunstiger fi- nancieele omstandigheden de sohool thans verkeert. Spr. waarschuwde ernstig voor het gevaar, dat de voorspoed kan leiden tot verzaking van bet gefcéd Namens het personeel der school bood de heer De Leeuw bei bestuur een groot bloemstuk aan Hulde der oud-Leerlingen. Als voarat&er van het comité van oud-leerlingen sprak de heer J. Ver kerk, die mededeelde, dat een plan van enkele oud-leerlingen om bij deze gede genheid van hun belangstelling te doen blijken, dadelijk zeer veel instemming had gevonden. Als een stoffelijk blijk van waardeering bood spr. twee klokken aan, een moederklck, die op electr. stroom loopt, voor de hesturuskamer, en een ronde gangklok, waarvan het uurwerk door dat van de eerste klok wordt gedre ven. Het fraaie geaohenk ging vergezeld van een teekenlng, waarnaar de oud- leerling, de heer J. Heerena, een bron zen plaat met den datum der schenking zal vervaardigen. Op verzoek van den heer Verkerk zong men gezamenlijk Psalm 75 ver» 1. Burgemeester Rambonnet bracht de gelukwenschen van het gemeentebe stuur over, daaraan toevoegende zijn dank aan Wtuux fen personeel voor het goede onderwijs, dat aan deze school wordt ge geven. Dit jubileum interesseert B. en W. in het bijzonder, aldus spr., omdat zij weten dat op deze school alles berust op den basis van steun aan het wettig gezag. Zij is dus een organisatie, waarin het gemeentebestuur een steun voelt. Owk het vroegere hoofd der school, de heer F. J. F a f i behoorde tot de spre kers. Hij wees er o.a. op, dat van de oud leerlingen der school een aan het hoofd staat van een groote Ghr. U.L.O.-sohool en dat straks één hunner zijn intrede zal doen als predikant in een groote stad. Uit de belangstelling bij dit jubileum bleek voor spr. de onverflauwde liefde voor het Ghr. onderwijs. Zoo mogelijk dient ze het bestuur tot nog grooteren ijver te prikkelen. De heer Itjeahorst vertegenwoor digde het bestupr van de Ghr. U.L.O.- schooi. Die taak was hem aangenaam, omdat spr. zelf heeft mogen medastraven naar de oprichting van de school. Het verheugde spr. dat verschillende her vormden haar zijn blijven steunen. Voor het bestuur der Vereeniging voor Ghr. Volksonderwijs sprak de heer H. Scheer, die mededeelde, dat ds. Gun ning niet aanwezig kon zijn en hem had verzocht, zijn gelukwenschen brengen. Onze vereeniging, aldus spr., voelt zich met u één, omdat wij allen één Heer dienen. Spr. wenschte dat de goede verstandhouding tusschsn beidt tohcltn bou blijv» voortduren. Als tolk na het bestuur der Vot. voor Voorbereidend l.o. op Ghr. Grond- slag, of korter gezegd, voor de Ghr. Be waarschool, sprak de heer A. J. I. Vis ser, die eraan herinnerde, dat het voor beeld vaa de stichters der jubdleerende school, aan anderen den moed had ge geven om de bewaarschool op te riohten. Spr. noemde de Sohool met den Bijbel de moederechool, de bewaarschool hetxind, een vergelijking, die hij ook omgekeerd kan toepassen, omdat de bewaarschool een deel barer leerlingep naar de nu ju- bil eerende sohool zendt De laatste verkeert nu in betere finan- cieele benoodigdhlden, een voorrecht, dat de bewaarschool niet heeft. Dat gaf spr. de vrijheid de gelegenheid te benutten, om voor de laatste steun te vragen. Tenslotte sprak namens het personeel der-Ohr. U.L.O. Sohool de heer Brug- geman. Deze zeide in zijn toespraak, o.m., dat het bezit eener Ghr. schoolwel te hoog kan worden aangeslagen, maar dat men het ook niet mag onderschat ten, omdat de school een groote waarde heeft. De Voorzitter heeft al deze spre kers hartelijk beantwoord. De belangstel ling der oud-leerlingen noemde hij het hoogtepunt van deze herdenking. Spr. deelde mede, dat het bestuur de oud leerlingen dn een afzonderlijke bijeen komst op 18 dezer om zioh hoopt te ver eenigen. Als antwoord op de rede van den bur gemeester wist spr. niet beter te ant woorden, dan door gezamenlijk twee verzen van het Wilhelmus te zingen. Ter afwiseling waren verder nog een paar toepasselijk» liederen/ gezongen en tot slotzang koos de Voorzftter het laat ste vers van Psalm 72. Ds. Hoekstra slodt da bijeen komst met dankzegging. I HET JUBILEUM VAN DEN HEER L KAPOEN. Zooals reeds gemeld, herdacht de heer L. Kapoen Zaterdag zijn 50-jarig jubi leum als horlogemaker in dienst van den heer H. M. den Uijl op den Dam, Dins dag ia dat feit op de zaak herdacht. De jubilaris werd daar met zijn echtgenoo- te en kinderen ontvangen door den pa troon, die den heer Kapoen hartelijk too- sprak en hem een geaohenk onder cou vert aanbood. Een dochter van den heer Den Uijl schonk den jubilaris een arm stoel. DE OOIEVAAR. Eenige' jaren is het ooievaarskampe ment op het huis van Ds..Gunning on gebruikt gebleven De opstaande ijzeren rand op den schoorsteen noodigde de ooievaars wel uit tot het daar vestigen van hun zomerverblijf, maar zij maakten er geen gebruik van Eenige weken geleden is er een op inspectie geweest. Hij vloog om dto schoorsteen en zette zich er peinzend op neer. Blijkbaar overwoog hij de voor- en nadeelen van een forensenver- blijf in Schoonhoven en zijn msditaties vielen ten voordeele van onze stad uit. Althans de bouw van het nest begon De moderne haast en het koortsach tig jachten is dit exemplaar van de ciconia vreemd. Hij werkt zeer rustig, wel overwogen en rept zich niet Ds bouw van het nest ie langzaam gegaan en slechts nu en dan brengt de vliegende architect er nog wat hout bij. Vermoe delijk Ss het voor het eerste jaar genoog want, zöoals men weet, wordt een ooie- vaarsrtefst elk jaar bijgebouwd, zoodat het ten laatste karrevrachten takkebos- sen bevat. Het schijnt evenwel dat het echtpaar dit jaar niet naar Schoonhoven zal ko men en dat alleen een van de twee het nest voorloopig in gereedheid brengt, want twee ooievaars zijn nog niet op het nest gezien en van broeden is nog geen sprake. EEN SPORTIEF TWEETAL. Gisteravond kwamen twee jongelui per kano de Vlist afvaren. Door de Boter- sloot arriveerden zij omstreeks 9 uur aan Hotel a la Station. Het bleken Jon gens uit Amsterdam te zijn, G7 en 18 jaar oud, die des morgens om 10 uur uit de hoofdstad waren vertrokken en zich Antwerpen als doel van hun roei tocht hadden gesteld.' Ondanks den groo- ten afstand, dis het tweetal dus reeds had afgelegd, gunde het zich slechts een uurtje rijst. Het ranke vaartuigje werd naar de Wroote Gracht overgedragen en omstreeks 10 uur vertrokken de kranige roeiers weder, in de hoop het d»n avond tot Dordrecht te brengen. ARBEIDSBEMIDDELING. Aan het correspondentschap der Ar- beidabemiddeling stonden op 1 Juni de volgende aanbiedingen van den genoteerd: 7 goudsmeden, 17 zilversmeden, porlieden, 3 grondwerkers, 9 losse Werk lieden, 2 metaalbewerkers, 6 fabrieksar beiders, 1 sigarenmaker, 1 sigarensor- teefder, 2 lompensorteerdeis, 2 plateel schilders, -I plateelafwerker, 1 plateelgie ter, 1 oveniet, 1 stoker, 1 meubelmaker, 1 bakker, 1 molenaarsknecht, 1 ais. boek houdster. Totaal dus 62 personen. Botermarkt. Goeboter geen aan voer. Weiboter f 0,75 por half KG. Aan voer 50 K G. Elersnvelllng. Aanvoer 15431 stuks. Prijzen: kipeieren f 8,404,25, eend eieren f 3,30—3,75, per 100 stuks. hem kwamen nog 8 personen aanloopen. die eveneen» op het voorb&lcon plaats wilden nemen. De bestuurder opende nog even de reeds gesloten baloondeur tn met eenig gedrang namen de heeren een plaatsjp in. Aan kén der volgende halten verlieten zij de tram weer. Bij zijn thuiskomst miste de heer de V. B. zijn portefeuille met inhoud. Zeer vermoedelijk is deze hem op het balcon van de tram afhandig gemaakt. GEMASKERD INBREKER. ZEIST, 8 Juni. Werden eenige bewo ners van landhuizen te Bosoh en Duin en op andere plaatsen in Zeist eenige maanden geleden opgeschrikt door het brutaal optreden van eon gemaskerd, blijkbaar gewapend individu, thans heeft zich na geruimen tijd rush een overeen komstig geval voorgedaan, dat de rust der bewoners van afgelegen huizen op nieuw verstoort. Maandagavond drong een gemaskerd man door een kelderraam van een villa te Bosch en Duin naar binnen, dooh vond. de kelderdeur gesloten. De bewoon sters, die eenig geluid hoorden, kónden na de deur reeds ©enigszins te hebben geopend, deze nog dichtslaan, toen zij ontdekten, met een gemaskerden man te doen te hebben, waarop de man door het raampje in de deur heeft geschoten. Er werd geen kogel gevonden, zoodat het wapen wel alleen zal zijn gebruikt om schrik san te Jagen. OE COMMUNISTEN IN INDO-CHINA. PARUS, 8 Juni. De Fransohe mi nister van marine, Reijnaud, heeft in de Kamercommissie van de koloniën rapport uitgebracht over den toeet&nd in IndcnGhina. Hij wees er op dat in landen In het Oosten een krachtige communistische actie wordt gevoerd. In Indo-China is men erin geslaagd, overal de communis tische onlusten ts onderdrukken, behal ve in Annam. De minister las een telegram voor, waaruit bleek, dat in Noord-Annam de bevolking zeer veel te lijden had van de communisten, die voor moord, brand stichting en plunderen niet terugschrik ken Op 1 Mei had een ge*- ends menigte, die vlaggen met aovjet-teekens meevoer den, aanvallen gedaan op Fransohe pos ten Zij werden bloed g afgeslagen en moesten 175 dooden en gewonden achter laten. NEW-YORKSCHE NACHTCLUB TE PARIJS. Drls dar mslsjes verdwenen. PARIJS, S Juni. De politie te Le HA- vre houdt zioh sedert gisteren bezig met de opsporing van drie meisjes van de troep van Texas G-uinan, de New-York- Bche „Koningin der Nachtclub", aan wie de toegang tot Frankrijk was geweigerd, en die sedert Vrijdag, toen zij te Le H&- vre arriveerde, met haar 16 meisjes in een hotel werd geïnterneerd, dat# geen hunner mocht verlaten en vanwaar zij heden zouden worden ingescheept aan boord van een Oceaanstoomer, dis van daag naar Nsw-Yoric vertrekt Inmid dels vertoefden eenige vrienden van eeni ge meisjes te Parijs. Zij kwamen naar Le HAvre om hun vriendinnetjes op te zoe ken en met behulp van eenige taxies wis ten de Amerikaanache jongelui er met drie van de meisjes van door te gaan. Tot nog toe heeft de politie tever geefs naar hen gwoohl. Texas Guinan verklaart, niet zonder de drie meisjes te willen vertrekken, dooh waarschijnlijk zal zij toch vandaag Frankrijk wel moeten verlaten.' De drie meisjes zullen, zoodra zij ge vonden zijn, eveneen» uit het land wor den gezet. Weerbericht. Naar waarneming in dan morgan 1 8 Juni. SLACHTOFFER VAN ZAKKEN ROLLERS. AMSTERDAM, 8 Juni. De heer W de B. had een bedrag van f 975 aan bankpapier in zijn portèfuille in zijn binnenzak. Hij stapte op het voorbaloon van een tram van lijn 20, die op het punt stond vu ts vartrtkien. Ev«n nt KASLOOPER BEROOFD. t 4NI gestolen. Een twintig jarilgfl kasiooper te Rotterdam had tfister- iac f 4000 bij een bank ln ae bin nenstad gebaald, bii had veertig bank biljetten van honderd gulden ontvan» jen en deze in een enveloppe gedaan leze legde hij in een boek, dat hij in zijn actentasch borg. Op weg naar zijn kantoor liep de jongeman een winkel op den Schie- damschedijk binnen om er een hal ven liter melk te koopen. Hij deed dit eiken dag en bracht daarvoor steeds flesch mede. Toen hij deze flesch nu uit zijn actentasch haalde, kwa men drie mannen den winkel binnen. Zij-droegen 'allen een regenjas en spraken Duitsch. Twee van hen be- jbnnen een gesprek met den kas- ooper en vroegen hem den weg naar iet Maasstation De derde liep in- tusschen den winkel uit, waarna een vierde binnenkwam. Deze laatste be gon een gesprek met de winkeljuf frouw over de prijzen van verschil lende artikelen. De juffrouw verstond hem echter niet, waarop alle drie den winkel verlieten zonder iets gekocht te hebben. Daarop vulde de juffrouw het fleschje van den kaslooper. waarop deze eveneens ;naar buiten giing. Spoedig snelde hij echter ontsteld den winkel weer binnen; hij jpiste n\. zijn f 4000 Wel iflt het boek nog in de actentasch, doch de enveloppe was er uit verdwenen Begrijpelijker wijs rees dadelijk verdenking tegen de vier Duitsch sprekende mannen De jongeman deed aangifte bij jje po litie wier onderzoek, tot nog toe .ech ter geen resultaat had. HET GEVAARLIJKE BEROEP. Gisternacht is te Rotterdam opi biet tÉnpLaoemenl van het station D.P. de 61-jarige ploegbaas M. Tem mer, wonende aan de Aalbrechtkade door een rangeerende locomotief Be grepen en een eind meegesleurd. De ÉSANDERlWr De wijzer sonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige Westelijke tot Noor delijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; waarschijnlijk eenige regen; iets koeler. Watsrstandi Opgave van 8 Juni, vjn. 8 uur: Keulen8.66 was 024 M. Lek 1.80 val 0.10 M. Vaartaohe Rijn 0.45 was 0.01 M. Maastricht (Borgharen), 2 Juni, 41.85; vai 0.10 M, Luchttemperatuur. De temperatuur van de luoht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 56 graden Fahrenheit. Woensdag 9 Juni Volle Op 11.48. Onder 5.30. man werd met een verbrijzelden rech terarm en een groote hoofdwonde op^ genomen. Hij is in zeer ernatigen toe stand naar het Sint-Franciscusgaat- huis aan de Schiekade vervoert! VpOUWENLIJK GEVONDEN. Op het Noorderstrand te Westka- 'le.is het lijk van een vrouw van weer 20 jaar aangespoeld. Het nog maar kort in het water gele gen; de dood moet ongeveer 12 uur vóór het vinden van het lijk zijn in getreden. De vrouw had verwondin- raan het hoofd, aan de keel en polsen. Zjj heeft donkerzwart haar en was gekleed in nachtgewaad. O het lijk werd een lint gevonden met een zakmesje. De politie acht het mogelijk dat hier moord in het spel is. In de omgeving wordt niemand ver mist. Men vermoedt daarom, dat de vrouw een vreemdelinge is, die zich aan boord van een schip heeft be vonden. KINDERMOORD? In ds Maashaven ts Rotterdam viach- t» gisteren een schipper, bij het dreggen naar een puts, welke hij verloren had, een bak van een kinderwagen op. Daar in vond hij het in verren staat van ont binding zijnde lijkje van een kind. In de bak werd voorts een oude jas gevon den en een paar straatklinkers. De schipper heeft van zijn vondst aan gifte gedaan bij de rivierpolitie. OPZIENBARENDE OORLOGS ONTHULLINGEN. „Hst Zwarts Kabinet". Maandag verscheen te Washington een boek van den vroegeren officier majoor Yardley „Het Zwarte Kabinet", dat daar ter stede groot opzien verwekte wegens de er in voorkomende bewering, dat de Amerikaansahe deligatie pp het Vredes congres yap Versailles aan de ontbijttafel de geheime telgramtmen kon lezen, die de geallieerde delegaties den avond te vo ren naar huis hadden gezonden. Verder bevat tet boek de bewering, dat van be paalde geallieerde zijde een samenzwe ring tot het vermoorden van president Wilson heeft bestaan. Dit was alles be kend geworden door de ontcijfering van geallieerde cijfertelegrammen door het Amerik&ansöhe ontoijferbureau, het s.g. „Zwarte Kabinet", waar naar het boek heet. Het Amerikaansahe departement van buitenlandsohe zaken verklaart, dat men nieta van <h©t (book afweet en dat Yardley nooit in dienst van het departement heeft gestaan. Aan het departement van oor log, dat Yardley tijden» den oorlog en het Vredescongres van Versailles wel in dienst had, weigerde men zich over het boek uit te laten. In beide'departemen ten echter verklaarde men wat Yardley mededeelt over een beraamden moord op Wilson als van allen grond ontbloot. DOOR HAAR DIENSTBODE GEDOOD. Te Leignit» heeft de dienstbode Use Arnold uit Berlijn 'haar mevrouw neer geschoten. Deze vermoedde, dat het meis je haar bestal en wilde daarom een on derzoek instellen in de dienstibodenkamer. Zij plaatste een ladder tegen het venster van Use's kamer en besteeg die. Plotse ling viel een schot uit de kamer en me vrouw Menzeï stortte doodelijk getroffen neer. Nog voor de dokter kwam, stierf zij. Het meisje ie gearresteerd. NOODWEER IN ENGELAND. In Engeland hebben Maandag weer zware onweersbuien gewoed, op sommige plaatsen gevolgd door wolkbreuken. Tengevolge van het buiten haar oevers treden van De Severn zette zij het cri- ketveld te Worcester VA Meter onder wa ter. De secretaris van de criketclub is naar het paviljoen gezwommen, toen hij daar eenige bescheiden moest balen. Bij Malhamdale richtte bij een wolk breuk het water, dat met geweld langs den weg stroomde, veel schade aan. Bij Leeds stonden sommige vwrsteden •en halvsn meter onder water; nst kerk hof ralf» mnr dan n* aft* 1KR8TB BERD. NIEUWSBLAD VOOlTZUl i>hüEtAFTO 'HNUTRECH"R:Scm>pTlimvsn«TWCmjram WOENSDAG 8 JUNI 1831 DOODELIJK ONGEVAL IN KAPSALON In een kapperszaak te Berlijn was de 17-jarige friseuse Gerda Prees bezig het haar van een klant te drógen met een reeds geruimen tijd in gebruik geweest lijnde haardroogmachine, toen plotseling een groote steekvlam? uit de machine sloeg en het meisje met een luiden schrdeuw dood neerviel. De sterks tro<ga was door een defect aan het instrument door het lichaam der ongelukkige gegaan, te ge makkelijker, daar haar handen na het wasschen nog vochtig waren geweest. De politie heeft het apparaat in beslag ge nomen. PRESIDENT D0UMERGE GETROUWD. Een plechtigheid lif alls stilte. De Fransohe president Doumerge, die vrijwel gedurende den geheelen ambts- duur van zijn presidentschap als eenig vrijgezel van alle presidenten der derde Fransche republiek op het Elysóe heeft gehuisd, is twee weken vóór het verlaten van zijn ambt in alle stilte in het huwe lijk getreden en wel met een zekere me vrouw Graves. De viering van het hu welijk op 'het Elysée droeg eel volstrekt intiem karakter. Als getuigen fungeerden voor Doumergue de secretaris-generaal Tan het kabinet van den president, Jules Michel, en voor de kortstondige „mada me la présidente" een van Doumergue s vrienden. MISLUKTE AANSLAG OP EEN TREIN Da directie der Rijkssi»orwegen le Hannover deell mede dal gurtamtóht lua- sohen de stations Oebisfeld^ en Vorsfeldg' onbekende daders 'twee ijzeren eggen en een remschoen' op de rails hebben ge legd. Een D-trein schoof deze voorwer pen eon eindweege over de rails mee, stopte toen en köh, nadat de voorwerpqp van de rails waxen verwijderd, de reis voortzetten. De spoorwegdirecte te Han nover looft een belooning van 1003 Mark uit voor aanwijzingen omtrent den dar derr EEN NIEUWE REUZEN-VLIEGBOOT. De vliegboot DO I heeft een ernstige concurrente gekregen. Een vliegtuigfa briek bij Southampton heeft n.l. een wa tervliegtuig, de Rolls Royce Buzzard, vol tooid, dat de DO X nog moet overtreffen. Het vliegtuig is voorzien van zes moto den, die te zamen 5400 PK., ontwikkelen. Het heeft vijf salons voor tezamen 40 passagiers en geriefelijke elaap- eff keu- kenacoonnodatie. Er kan voldoende benzi ne meegenomen worden voor een non- etop-vludht van 1000 mijl met 40 passa giers en 2300 mijl met 20; in dit laatste geval zou er dus den Oceaan mee overge stoken kunnen worden. ANTI-FASCISTEN GEVONNISD. Voor het speciale gerechtshof te Romó heeft een groep professoren ingenieurs en koopftden terechtgestaan, die een ge heimen bond voor „Vrijheid' en Gerech tigheid" te Milaan hadden gesticht, wel ke ten doel had de fascistische regeering omver te werpen. De hoofdbefclaagden Ingenieur Richard Bauer en professor Ernst Rossi werden tot 20 jaren gevangenisstraf veroordeeld. De 21-jarige militaire vlieger Viezzol- li, die te Rome anti-feadstiache biljetten zou afwerpen, werd tot 6 jaar veroor deeld, professor Zari en de ingenieur Damiani werden vrijgesproken. De in genieur Calaca en de koopman Robuti kregen elk 10 jaar gevangeni^trat BROEDERMOORD IN INDIE. De daders verraden zich door een fout. Bij den Landraad van Malang is een geval behandeld van moord op een wld- zaam beestachtige wijze gepleegd en door een vergeetachtigheid van de daders, ont- d<De inlaners Satoen en Moestiah werden ervan verdacht, hun broeder en zwager Sarimo, tijdens zijn slaap te hebben overvallen en gedood. Het onderzoek wees uit, dat zij den slaper een hondeketting om den hals hebben geslagen en hem geworgd, waar na zij hem voor alle zekerheid nog met een stuk hout bewerkt hebben. Daarna hebben zij het lijk naar een hutje van licht brandbaar materiaal ge sleept en dat in brand gestoken. Op deze wijze trachtten de moordenaars ontdek king van hun afschuwelijk misdrijf on mogelijk te maken, Zy vergaten echter de ketting van den hals van hun slacht offer af te nemen en daardoor kreeg ds politie argwaan. Een 18-jange jongen, zekere Kasmo, bleek door de moordenaars te zijn ge dwongen hen bij het misdrijf behulpzaam te zijn. Hij werd verhoord en beschreef de politie, hoe de daad was gepleegd. De beide broeders öatoen en Moestiah hebben Sarimo vermoord, omdat hij wei gerde hun een stuk land te geven uit een nog onverdeelden boedel. DE MOORD OP PHILIPPE DAU- DET. He«It Arcourdte bekente nis waarde.? De gevangene te Agen, Arcoimi, die aan den directeur der gevangenis verklaard heeft, den moord opPhi- lippe Daudet te hebben gepleegd, is thans voor een onderzoek naar zijn geestvermogens in Observatie. Arcourd is afkomstig uit Algiers en heeft in Frankrijk al menige misdaad op zijn geweten, hoofdzakelijk dief stallen. Te Vichy gaf hij zich eenige iaren geleden uit voor den graaf van Saint-Yreix, en lichtte verschillende winkeliers op. Vandaar trok hii naar Parijs, waar hij als hotelrat groote sommen gelds en juweelen winst te bemachtigen. Verder is hij in 1927 er van verdacht den Egyptischen ge put bestolen te hebben, wien in een hotel te Parijs voor een millioen fr. aan juweelen werd ontvreemd. Ar courd kon toen een alibi Jjewijzen, .JWrt op vrije voeten worden ge- IvOlu, Meermalen werd hij voor treindief- stayen vervolgd, maar steeds waren de bewijzen niet sterk genoeg om hem te veroordeelen. jegens diefstal en gbbruik van valsche papieren hij had zich voor den Graaf d'Harcourt laten doorgaan is hij tenslotte gearresteerd en veroordeeld. Men hecht niet veel waarde aan zijn bekentenis, .zijn kameraden beweren, dat hij zichzelf heef^ beschuldigd om in een andere gevangenis te komen waaruit ontvluchting gemakkelijker zou zijn. VERDUISTERING AAN EEN VEI LINGSVEREENTGING. De Antwerpsche politie arresteerde dezer dagen den betaalmeester N. de B. van1" de veilingsvereeniging „Zwartendijk" te Naaldwijk en heefl hem 'thans uitgeleverd. In het begin van Maart was tegen dezen betaalmeester verdenking van fraude, en na een ernstig onderzoek moest hij toegeven, dat er aanzienlijk tekort in zijn ,kas was. Uit een rap port. opgemaakt door den accoun tant vaa bet Centraal Bureau voor Veilingen bleek dat dit tekort onge veer f 10.000 bedroeg. Bij Jiet justi tieel onderzoek kwam verder nog, vast te staan, dat de B. ook 'eenige personen voor vrij .groote bedragen moest hebben opgelicht. Vóór zjjn arrestatie kon geschieden vluchtte de yerdachte naar Antwer pen, waar (hij pnder een valschen naam verblijf hield. HET FINANCIEELS SCHANDAAL TE BERLIJN. Een sensatie-proces. Een der groote sensatie-processen die verband houden met het -financi eel wanbeheer en de knoeierijen in de gemeente-administratie der stad Berlijn en jnet de beruchte zaakj Sklarek zal binnenkort voorkomen. Het betreft de millioenen zaken der stad Berlijn bij den verkoop van ge meentegrond, dié onder 'het beheer van den overleden burgemeester Busch gedaan zijn. Door het overlij den van Busch zal alleen de hande laar in terreinen Karl Hiller zich te verantwoorden hebben en wel onder de beschuldiging Busch omgekocht te hebben, om een millioenenleening van de stad te verkrijgen en met be hulp van deze renteloos toegestane credieten het aan prins Frjedriclï Leon Drel Leopold behoorende Janc prijs van yerscheidene millioenen aan de Linden voor een te stad Berlijn te kunnen verkoopen. Bovendien wordt Hiller ervan be schuldigd bij 'J disciplinaire optreden tegen Busch meineed te hebben ge pleegd door onder eede te hebben ontkend, dat hij p,' betrekking stond tot Busch. EEN KRANIGE OCEAANTOCKT. Twee iaar geleden verlieten twee Zweden in een open boot hun land om een reis om ae wereld te maken Zij zijn door de stoomboot „Katoa" op 200 mijl afstand van de kust van Nieuw^Zuid-Wales gezien. Een hum ner, Benssen geheeten, vroeg een der officieren van dit schip een briefkaart naar Zweden te willen sturen. Hij deelde mecip, dat zij den Atlantischen Oceaan waren overgestoken, het Pa namakanaal waren gepasseerd en thans over den Stillen Oceaan op weg waren naar de Nieuwe Hebriden. EEN DANKBAAR VORST. Te Boekarest vertelt men, dat ko ning Carol ivoornemens is, aan de familie van den verongelukten Frau- schen vlieger Lalouette een levens lang jaargeld toe te kennen. Lalou ette was de vlieger 'die dèstijds ko ning Carol naar Roemenië gebracht heeft w>or rfljn troonsbestijging. To l£üüreal is het 12-jailge roon- tje van den landbouwer Niemantsver- driet door den bliksem gedood. Een 29-jarige Amerikaanache ma troos, die te Rotterdam aan boord van zijn in de Lekhaven liggend vaartuig wilde gaan, viel van de loopplank en verdronk. Te Didksohen in het district Pill- kallen (Duitschland) zijn vier meisjes bij het baden verdronken. De kinderen lie pen een zandbank langs en merkten niet, dat deze plotseling steil naar beneden liep. In de haven van Or an is een sloep waarin elf Marokkanen zaten, door een binnenkomend Nederlandsoh stoomschip geriund en tegen den steiger gedrukt. Twee Marokkanen werden gedood on 8 zwaar gewond. In de loop van do maand Mei zijn er in het Nooiden van Annam tal van moorden, brandstichtingen, ontvoeringen en andere misdaden door communistische benden gepleegd. Et moeten vele daden van groote wreedheid zijn begaan. N\a de jongste gemeenteraadsver kiezingen in Spanje is Burgos de eenige gemeente in Spanje, waar een monar chistische meerderheid is gekozen. TMntig personen zijn ernstig ge wond te Pondeohery (Britsch-Indië), waar een motorbus een kind overreed, tegen een boom reed en vernield werd. Maandagavond is een militair vlieg tuig gevallen tussohen Lerny en Vati- mont, nabij Metz. Vier menschen zijn om gekomen. In Syrië zijn 10 Fransohe soldaten gedood door het ontploffen van een gra naat. Zij hadden het projectiel in een oudsn granaattrechter gevonden en wil den het danonteertn, met het noodlottige «tT0Ï«. GEVAARLIJK AUTOMOBILIST. De Rotterdamsche Rechtbank behan delde de zaak tegen den 24-jar. chauf feur G. P., beschuldigd van het veroor zaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Op 4 Augustus jJL zou P. op den Schielandsdhen Hoogen Zeedijk onder Moordrecht hoogst roekeloos hebben ge reden. Daardoor had hij P. van Vegten omver gereden, zoodat deze een gecom pliceerde breuk van het linkerop4erbeen had opgeloopen en geruimen tijd niet had kunnen werken. Volgens verdachte kwam Van Vegten, die aan hbt gras optassen was op zijn wagen, dié naast den berm van den weg slond, plotseling van achter dien wagen te voorschijn. Verd. had van te voren signalen gegeven. Naar aanleiding van dit ongeval is verdachte ontslagen. Een jaar te voren had hij in Gouda een onge val gehad met doodelijken afloop. De aangeredene P. van Vegten ver klaarde gedeeltelijk te zijn schadeloos ge steld door verdaohte'a verzekering. Hij had vóór de aanrijding geen signalen ge hoord. Naar het O. M. meende, was verdach te niet voonziohtig geweest. In ieder ge val had hij met snelle vaart gereden en pad op het laatste moment zijn claxon doen hooren. Een vooraiohtig chauffeur ia verd. blijkbaar niet, want verleden jaar heeft 'hij te Gouda een kind doodgereden, voor welke aanrijding hij niet is ver volgd. Eisch luidde 14 dagen hechtenis met ontzegging van het recht een motorrijtuig te besturen voor den tijd van 6 maan den. De verdediger bepleitte vrijspraak. Bekl. heeft er op gewezen, dat hij bij Van Gend en Loos ontslagen is, wat al een zware straf was. Hij heeft nu weer werk en zou dus weer een tweede zware straf krijgen. GEREF. GEM. NIEÜWERKERK a.d. IJSSEL. Don derdag 4 Juni, 's avonds 7.30 uur, Ds. Hofman, van Krabbedijke. AMMERSTOL. Evangeli ©-prediking Donderdagavond 8.30 uur, in de werk plaats van dsn beer W. Looren de Jong. SCHOONHOVEN. Juni Overleden: C. de Ridder, oud 72 j., wed. van C. de Wit LEKKERKER& Juni. Geboren: Geertje Gerda, d. van A. Ha moen en N.' L. Verkaik. Cornelia Jo hanna, d. van C. Hofwegen en N. J. van Donk. STOLWIJK. Mei. Geboren: Maria, d. van G. Graafland en J. Alhlaa. Louwrens, z. van H. Breedveld en A. M. G. de Koning. Jaooba Adriana, d. van Kok en J. E. Baas. Paul, z. van H. F. Adam en T. G. Kam. Teuntje, d. van I. van Bemmel en J. KooL Pieter Johannes, z. van J. C. de Pater en G. Rijkaart. Getrouwd: G. van 0 os trom, oud 27 j., en VG. C. Fredenkze, oud 23 j. J. Kooijman, oud 18 j., en N. Stout, oud 19 j. M. Lingen, oud 24 j., en G. G. Verkaik, oud 22 j. J. de Jong, oud 24 j., en D. de Jong, oud 26 j. A. Pons, oud 25 j., en L. Buijense, oud 24 j. Overleden: J. E. M. Grafenstein, oud 25 j. Een levenloos aangegeven kind van H. Breedveld en A. M. G. de Ko ning. STREEFKERK. Mei. Geboren: Paulir^a, d. van K. van Hees en G. de Leeuw. Mijnsje, d. van A. Korevaar en A. A. Hogendoom. - Pleuntje, d. van J. Slob en M. Ooster ling. Maria Marrigje, d. van J. Zwij- nenburg en J. Houweling. Maria Aar tje, d. van W. Dealen en M. Groenen dijk. Getrouwd: A. van der Wal, oud 29 j., e» A. Korevaar, oud 28 j. Overleden: K. van der Wal, oud 85 j. Een levenloos aangegeven kind van A. van der Wal en J. Eykelinboom. J. Eykelenboom, oud 30 j., eohtgenoote van A. van der Wal. AMSTERDAM, 3 Juni. (Draadloos). Veemarkt. Vette kalveren le kwal. 74r— 80, 2e kwal. 66—72, 3e kwal. 64-62 per K.G. levend gewicht. 44 graskalveren f 7 14 per stuk, 680 vleeschvarkens, we gende van 90—'110 K.G., 4243, zwa re varkens 39—41, vette varkens 3739, per K.G. slaohtgewioht. Aan het abattoir zijn aangevoerd 9 wagons geslachte run deren uit Denemarken. AMSTERDAM, 3 Juni. (Draadloos). Aardappelmarkt van heden. Zeeuwsche bonten f 5-7, Zeeuwsche blauwen f 4.50 —7.50, Bevelanders f 6—660, Red Star f 625—6.75, Drielingen t 3.25—8.60, Maltha Spring 18H—-<19 oent per K.G. BODEGRAVEN, 2 Juni. Kaasmarkt. Aanvoer 412 wagens, tezamen 16590 st. Prijs le soort met rijksmerk f 3439, 2e soort met rijksmerk f 27—33. Handel flauw. GROOT-AMMERS, 1 Juni. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Amimers. Veiling op 1 Juni. Aan voer 34.466 eieren. Prijzen: 33.048 kip peneieren f 2.80—5, 1388 eendeieren f 3 —4.06, 8 ganseieren f 10, 22 kalkoen eieren f 7—8, alles per 100 stuks; 39 K.G. spinazie 1—4 cent per K.G.; 34 K.G. aardappelen 9 cent, per K.G., 25 pond bo ter 54—66 cent per pond; 142 pond kaas 2581 cent per pond; 135 kroppen sla 12 cent per krop, 18 stuks bloemkool 7 cent per stuk; 15 bossen koolplanten 1 5 cent per bos. ROTTERDAM, 2 Juni. Ter veemarkt waren Dinsdag aangevoerd 237 paarden, 7 veulen*, 1 «Ml, 899 magere runderen, 960 vette runderen 486 vette kalveren, 1040 nuchtere kalveren, 80 schapen of lammeren, 70 bdggen, 20 bokken of gei ten en 22 overloopers. Prijzen per half K.Ö.: Koeien 29-34 cent, 42 X—45 cent, 48—51 cent; ossen 38 cent, 4ÓL-A4 cent, 47—48 oent; stieren ;84r-4J5 cent, 37 H oepi, 3640 cent; kal veren 42M150 oent,67 B—624 oent, ,67 X-42'A ceni.' Overzicht: Vette runderen prima soor ten handel redelijk en prijzen gelijk aan Maandag; andere soorten brachten ech ter minder op. Vette kalveren handel zeer lui en prijzen met moeite te hand haven. Stieren aanvoer veel te groot, waardoor de handel zeer traag en de toch al lage prijzen van verleden week met moeite te handhaven. Melk- en kaif- koeïen veel publiek, kooplust echter niet groot. Jong vee geen kooplust. ROTTERDAM, 1 Juni. Binnanl. granen en peulvruchten. Tarwe f 5.506.50, uit gezochte kwaliteit f 79.50. Gerst Chevalier f 66.75. Haver-f 6.60. Erwten'kleine groene f 6.509. Bruine boonen f 68.50, alles per 100 K.G. JTot" den niéuwen oogst zal vanaf he wn niet meer worden genoteerd. ROTTERDAM, 1 Juni. Buitenlandsohe granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek Van der Schalk). Stemming kalm Rogge: Zuid-Russische f 6, Wes tern no. 2 aangekomen f 5. Gerst: Canada no. 3 aangekomen f 108.50, dito stoom naar aankomst f 105'107, Amierii. no. 2 stoom f 104, La Plata Ghevallier disponibel f 126, 61/2 L&plata st. f 104, Perzische disp. f 100. Haver: 63 Russische disp. f 7.25, Can. 3 haver st. f 6.40 dito feed, I disp. f 6.50, dito st. f 6,25, La Plata fag disp. f 4.50, dito Clipped disp. f 4.70. Mais per 2000 K.G. Laplata oude oogst 1 84, La Plata dito aangekomen 1 81, dito nieuwe oogst aangekomen I 82.50, dito st. f 82—81, Ginquahlino disp. f 95, Gal fox st. f 85. ROTTERDAM, 1 Juni. Voederkoeken. (Bericht van de mak. Geixr. Krijger). Noord-Amérik. lijnkoeken loco f 7.90, stoomd. f 17.90; Juni-Aug. levg. f 7 90; Sept.-Deo.j levg. f 8.35; Noord-Akerik. lijnkoeken wan N.-Amerik. zaad, loco merk SWC f 8.60, SWC stoomend f 8.60, dito Sept.-Dec. f 8,90; Noord-Amerikaan- sche lijnkoeken merk S.K. loco f 7.95.; stoom f 7.95; Juli-Aug. f 8, Sept.Deo. f 8.45; DuitsChe grondnootkoek af Cleve- Spyck Mei-Aug. f 7, Zuid/Noord Russen Juni-Juli levg. f 7%ü, Duitsche lijnkoe ken af Emmerik looo f 7,60, Juni-Aug. f 7.70, Sept.-Dec. f 8,25; Lijnzaadschil- fers (Bombay) Mei-Juni en Juni-Juli levg. HVO f 8.40, ander goed merk loco f 7.90; Grohdnootschilfers (Bombay) ex tra light loco stoom. 4 7.40; Mei-Aug. afl. f 7.65, Sejft.-Dec. f 8; HVO loco f 7.86, Manilla sk. looo f 7.10; stoom, t 7.10, Juni-Aug. afl. f 7.10, JPalmpitkoek SK stoom, en Juli- Aug. levg. f 6,25; Inlandsche Voorslag Lijnkoeken loco f 7-60, Juni-Aug. levg. f 7.70, Sept.-Dec. levg. f 8; Inlandsche Lijnkoeiksohilfera looo f 8.60; Juni-Aug. levg. f 8.60; Sept.-Deo. f 8.75; Inlandsche Sesamsohilfers Sept. f 9; Oct.-Deo. f 9.25; Inlandsohe Grondnootkoek Juni-levg. af fabriek f 6.96, InL Goooskoeken Juni lev. af fabr. f 8; Juli-Aug. dito f 7.75; In landsche Palmpittenkoeken Juli-Aug af fabriek f 6.75. Alles per 100 kilo en ge deeltelijk tweede hands. UTRECHT, 2 Juni. Ver. Eierveiling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit t 3.20-^ 4.60, eieren bruin f 3.50—4.80, eendeieren f 3.253.65, alles'per 100 stuks. Aan voer 150.000 stuks. heden overleed, na een langdurig, doch geduldig ge dragen, onze innig geliefde eenige Broeder en Oom, de Heer in den ouderdom van bijna 83 jaar. Uit aller naam, Adr STEEHOUWER. Haa8tresht, 31 Mei 1931. Heden behaagde het den Heere, vgn leven en dood, tot onze diepe droefheid, na een korte ongesteldheid, van onze zijde weg te nemen, onzen Innig geliefden Mrfn, Vader, Behuwd- en Oroot- vader, den Heer in den ouderdom van 71 jaar en 6 maanden. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming. De diepbedroefden: Wed. A. Suiker- Middelkoop. Molenaarsgraaf, At. SUiKER en Kinderen. Bleskensgraaf, A. ROMIjN—Suiker. C. ROMIJN en Kinderen. Bleskensgraaf, 1 Juni 1931. Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Be huwd- en Orootvader, Weduwnaar van Petronella Looijé betuigen wij onzen oprechten dank. W. VAN DER WAALS— Rolloos. J. O. VAN DER WAALS. Ds. A. ROLLOOS. F. ROLLOOS-Valk. M. L. A. VOSHART- Rolloos. J. J. VOSHART en Kleinkinderen. Nieuwerkerk a.d. IJssel, Juni 1931. Allen, dis iets verschuldigd zijn aan-, te vorderen hebben van- of borgtochten hebben loopen ten behoeve of ten laste van de onder het voorrecht van boedelbeschrij ving aanvaarde nalatenschap van wijlen den Heer PEEL,HOUTVEEN, gewoond hebbende te Schoonhoven en aldaar op den 20 Februari 1931 overleden, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van Notaria B. J. TEIJINCK te Schoonhoven, vóór of uiterlijk op den 15 juni 1931, Waarom wwdt de urine zoo nauwkeurig onderzocht bij elk ge neeskundig onderzoek? Omdat het water aangeeft, in hoeverre uw niereu al dan niet gezond zijn. En de nieren bahooren tot de gewich tigste levensorganen. Ms gij een brandend, pijnlijk ge- voW hebt bij de loosing, of als uw water dik is, bewolkt met bezink sel of zanderig, kan dit een gevolg zijn van nier- of blaaszwakte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een specdaal niermiddel, dat rechtstreeks op de nieren en blaas werkt, deze organen versterkt en opwekt tot hernieuwde werkzaam heid. En als de nieren weder goed Werken en de onzuiverheden uit het bloed behoorlijk filtreeren, wordt ook de urineioozing vanzelf weder normaal. Bij alle drogisten enz. ƒ1.75 p.flacon Een jaren bestaande firma j vraagt Energiek Reiziger. Goed vepkooper. Brieven onder No. 1931; bureau Schoonh. Courant. voor Schoonhoven en Omstreken, voor dAn verkoop van Huishoude lijke machines aan particulieren, tegen vast loon en provisie. Br. met voli ini. onder lett. IJ.Z.P., aan NIJGH VAN DITMAR te Amsterdam. TERSTOND GEVRAAGD i Flinke H al fwa8-Schil dersknecht of gevorderde leerling bij A. P. Huijz«r, Schilder en Behanger, Linschoten (dorp). Een goed kunn. meiken en van g.g.v z. Brieven, franco aan J. H. DE JONQ Agent dezer Courant, Bergambacht i Terstond gevraagdi Een Boerenknecht vsn omstreeks 18 jaar, goed kunn. melken. Adres: F. BIKKER, Qraveland, Qroot-Ammers. Verslelgoed oi nieuw Adres: Tent weg E 29, Stolwijk. voor den dag, of dag en nacht. Adres: Mej Broere, Bergambacht. Gevraagdi voor dag en nacht, in klein gezin. Brieven zenden aan J. OVERS1ER, Waldorpstraat 28, Den Haag.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2