Landbouw en Veeteelt. Nieuwe Avonturen van R0B Wat geeft de Radio? Gemengd Nieuws. Gemeenteraden. TWWDB BLAD mgOTwTBLAP vpoR npp-mnadwro en tmrewrr, i WOENSDAB S JUNI 1931 Donderdag 4 Juni. Hllvertum. A V.R.O. 8—®.50 Gramofoon. 10—10.16 Morgen wijding; 10.80—11 Gramofoon11—12 Soliatenoonoert (aang, piano en oello); 12—2 Concert A.V.RX).-kwartet en Zangvoordraoht; 2—2.80 Lering door Mevr. Korlaar— Van Dam; 8i Naaicursus; 44.80 Gramofoon; 4.305.80 Ziekenuur; 5.80 6.30 Concert Omroeporkest; 6.307 Radio-Volksuniversfleit. Prof. Dr. A. J. Sopper over: „Irrationalisme"; 7—7.80 Voortzetting Concert; 7.80—8 Sport- praatje door H. Hollander; 8—Ó.15 De heer Max Tak over: ..De verfilming van het Concertgebouworkest te Parijs" 8.1510.15 .Aansluiting Concertgebouw te Amsterdam. In de pauze Radio- tooneel; 10.16 Nieuwsberichten; 10.80 11.10 Dansmuziek; 11.10—12 Gra mofoon. Huizen. K.R.O. 80.15 Morgenconcert; N.CjR.V. 10-10.30 Zang; 10.30—11 Ziekendienst; K R..0. 11—11.30 Gra mofoon; 11.3012 Godsdienstig Half uurtje; 12.161.45 Concert K.R.O. trio; 1.452 Gramofoon, N.C.R.V. 2— 215 Gramofoon; 2.16—8.16 Cursus Fraaie Handwerken; 3.158.45 Vrou wenhalfuurtje. MeJ. J K. Bakker over; „Voorbereiding van het hedendaagache meisje tot maatschappelijk werk"; 45 Ziekenuurtje; 55.45 Cursus Handen arbeid; 6.456.45 Orgelconcert; 6.457 Cursus knippen en stofvergieren; 7 7.30 Vragenhalfuurtje; 7.46—8 Gramo foon; 8830 Dr. W v. d. Eist over: „Het werk der klokkegieters Hemony"; 8 3010 45 Concert; 10.05—10.16 Nieuwsberichten; 10.4511.30 Gra mofoon. Vrijdag 5 Juni. Hilversum. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; V.P R 0. 10—10.15 Morgenwijding; V.AR.A. 10.15 Voordracht; 10.80 Voor de Zieken; 11.80 Gramofoon; A.ViR.O. 122 Concert; 22 30 Uitzending voor Scholen; Dr. P Klinkenberg over t „Livingstone"; 2 304 Concert door het A.V.R.O.-kwartet en Gramofoon; V.A.R.A. 4 uur Orgelspel; 4 30 Na Schooltijd; 5.15 Concert V A R A -or kest en Zang; 6 45 Allerlei uit de Ar beidersweging. 7 uur de heer J. Kui pers over: „De ontdekking van Ameri ka"; 7 20 Concert; 7.45 De heer C. J van Wijngaarden van Reep over: „De Verkeersdag van 6 Juni"; V.P.R.O. 8 uur Weekuitzending. Sprekers de heeren: Maarten van Dijk en Prof Dr M G van Mourik Broekman. Muzi kale medewerking van Maarten Dijk; 10 uur Persberichten van het Vrijz. Godsdienstig Persbureau; 10.05 Pers berichten Vaz Dias; 10.45 Gramofoon V.A.R.A. 11 uur Gramofoon. Huizen. K.R O -89.15 Morgenconcert; 10'11.80 Gramofoon; 11.3012 Half uurtje voor zieken en ouden van dagen; 121.45 K.R.O.-Quintet; 1.45—2 Gra mofoon; 2Concert (piano, viool en cello); 55.30 Gramofoon; 5.307 K.R.O. Kunst Ensemble; 5 456 de heer Max K Gerisch over: „De Rijn"; 77.30 De heer Leo Speet over; „Ge boorte en jeugd bij de oude Grieken en Rome;nen"; 745—8 Gramofoon; 811 K R 0.-orkest en Declamatie; 9 uur Nieuwsberichten, 11-12 Gra mofoon. Linschoterdijk verkocht tegen f 1.25 per vierk. M. Naar aanleiding van een ver zoek van de Vereeniging „School met den Bijbel" werd besloten gelden toe te staan voor den bouw van een gymnastieklokaal. De rekening-courant bij de Bank voor Ned. Gemeenten zal worden verhoogd van f 30.000 tot f 60.000. Schietwedstrijd, Oudewater. De schietwedstrijden hebben den volgenden uitslag gehad: Ee re-Kor pa: Burgerwacht Amerefqprt, 246 punten; Burgerwacht Boekoop II 242 punten; B. V. L. Vlaardmgeo 241 pun ten. Korpawedatrijd: 1. B. V. L. Veenen- daal, ?Ae) p.; 2 B.V.L. Bodegraven 242 p.; 8. Burgerw. Waarder 242 p.; 4 Bur- -gerw. Delft 241 p., 6. Burgerw. Zoeter- meer 240 p. Hoogste korpssohutter (dagprijs): Wes- seloo, Veenendaal, 50, 0 Mei; Oskam, Waarder, 50, 18 Mei; Glerqs, Boskoop, 50, 16 Mei; Zegwaard, N.-Amstei, 50, 20 Mei, Hoogma, Zoetermeer, 50, 25 Mei. Beker gewonnen door A. Brokking - te Lopik met: 50 korps, 50 personeel, 80 vrije baan, 99 jubileumbaan. Jubiloumbaan: 1. J. F Krook, Oudo- \>ater 99 p.; 2 H. Vial, Amersfoort, 99 p.; 3, J M Bxpkking, Lopik, 99 p., 4 A StolL Rhenen, 99 p.; 5 A- Brokking, Lopik, 98 p. Geluksbaan: 1. Vaal, Oudewater; 282; 2. A P Brokking Loji'k, 281; 3 Raven- stein, Lexraond, 277, 4. Stolwijk, Oudo- water, 271, 5 A. Vermen, Oudewater, 255. Personeele baan: Heuvelman Ouder kerk a d. IJssel, 150-148-96, A. P. Brok king, Lopik, 150-148-48; Van Beek, Vee nendaal, 150-147-146-47; Krook, Oude water, 150-147-146; v. Stein, Zoetermeer, 160 Vrije Baan- A. Brokking, Lopik, 3 x 150 Vial, Amersfoort, 2 x 150 en 148; Har der, Rotterdam. 2 x 150 en 147; Van Beek, Veenendaal 2 x 150 en 146 en 145, v. d. Vlugt, Amersfoort, 2 x 150 en 146 en 143 Rozenprijs voor het grootst aantal ge schoten rozen in korps en jubileumbaan: Krook, Oudewater, 4 korps en 9 Ju bileum, Vial, Amersfoort, 4 korps en "9 jubileum, Kasuis, Waardar, 6 korps en 8 jubileum Prijs voor den hoogsten korpssohut ter van het ^verstkomend korps: A. Stolk te Rhenen. De prijsuitreiking zal Dinsdagavond 9 Juli geschieden. Concert Ouderkerk a.d. IJssel. Begunstigd door prachtig weer gaf de vereeniging „Zang en Vriendschap" Zaterdagavond op het terrein van den heer Dekker a d. Kerk- weg een uitstekend geslaagd conoert. De Pinksteroollecte voor de Zen ding heeft in de Ned. Herv. Kerk en in het Wijkgebouw alhier, te samen opge bracht f 167, Een extra gift van f 10 is in het Wijkgebouw gecolleotecteerd voor dat gebouw. Ouderkerk a.d. IJssel. Bij de Zaterdag door den architect D. Burger gehouden aanbesteding van den herbouw van de zagerij en sehaverij der Handels Mij v h H. Heuvelmgn, was de laagste inschrij ver de heer Jac Kleibeuker, voor f 646 Dit bedrag ia hoofdzakelijk arbeidsloon, daar het hout door de fa. zelf wordt ge leverd. Het metselwerk is uit de hand ge gund. Polsbroek. Ofschoon de zomermaand nog maar net haar intrede deed, hebben enkele landbouwers reeds een aanvang gemaakt met het grasmaaien in hunne hooilanden. Mag het weder medewerken dan belooft de oogst zeer overvloedig te zijn. Polsbroek. De candidatenlijsten voor de gemeenteraadsverkiezing zijn als volgt genummerd: Lijst 1 RK. Staatspartij; lijst 2 Gemeentebelang; Lijat 8. Anti-Rev. Partij. Motorbrandspuit. Stolwijk. Mat de in deze gemeente aangekochte nieuwe motorbrandspuit wordt wekelijks eon oefening gehouden. De spuit blijkt in alle opziohten te vol doen, terwijl de bedieningsmanschappen reeds goed met de werking op de hoogte zijn. Zaterdagmiddag is een oefening in de buurtschap Beijersohe gehouden en Vrijdagavond zal een oefening in Bene- denheul plaats hebben. Wllllge-Lanaerak. Het verslag der Kamer van Koophandel over 1930 ver meldt ten aanzien van deze gemeente het volgende: Van het fruit waren de prijzen goed, soms hoog, de opbrengst echter zeer ge ring. De varkensfokkerij en -handel was niet loonend. De prijzen der vette run deren waren over 't algemeen genomen goed. Hoewel de prijzen van veevoeder !a->g waren, lieten de uitkomsten van het boe renbedrijf te wenachen over, ook het mond- en klauwzeer deed hier ziin na- deeligen invloed gelden De hooiwinning was bevredigend, ofschoon van het natte seizoen het latere hooi zeer veel te lijden heeft gehad In den tuinbouw leed het bedrijf, dat zijn producten naar de veiling stuurde, onder de algemeene lage prijzen. Het bedrijf, dat zijn producten rechtstreeks aan den consument deed venten, mocht niet klagen. De fabriek van de NV. Amilko Han delsmaatschappij wordt voortdurend uit gebreid. Dfi productie bedroeg 3.086 626.27 KG. gecondenseerde melk, de capaciteit 12 millioen liter melk. voorloopig blijft liggen. Men hoopt, wan- near in het najaar meer sneeuw is ge vallen en wanneer het gletscherdek ste vig bevroren is, den gondel over het ijs «n den sneeuw naar Gurgl te kunnen EEN LASTIGE SCHIPPER. Vrijdagavond had een schipper uit Ouderkerk a.d. IJssel zijn vaartuig zoo dioht tegen het M-aUega-taluia gelegd, dat er niet kon worden geschut. De schip per weigerde ondanks alle aanmaningen van den sluismeester om zijn sahip ach teruit te halen, omdat hij' het eerst aan de beurt was om door te varen. Men waarschuwde de politie, en toen dene versoheen maakte de Ouderkerker ruim te, waardoor de schutting weer voortgang kon heblben. Ruim anderhalf uur was de scheepvaart opgehouden. WANBEHEER BIJ WATERSCHAP. Zooals reeds gemeld, zijn ernstige on regelmatigheden ontdekt in de admini stratie van den secretaris-penningmees ter van het waterschap „De Dong»". Thans is het waterschapsbestuur geko men met een onderzoek, waaruit bleek, dat de administratie één groote warboel ia. De geldelijke nadeelen zijn vrij aan zienlijk. Tegen Vrijdag 19 Juni zijn de Ingelan den te Tilburg bijeengeroepen ter bespre king van een en* ander. 65 SCHAPEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Bij een zwaar onweer, dat Zondag middag en -avond in T huringen gewoed heeft, werd op den Frauenberg bij Son- dereïhausen een kudde van 65 schapen door den bliksem gedood. Te Greiz sloeg de bliksem in een slot, dat niet in brand geraakte. De regenval heeft vele wegen blank gezet. NA PICCARD'S VLUCHT. Huldiging door Tirolers. Zondag hebben de Tirolsohe boeren Prof. Picoard en zijn assistent, Dr. Kip- fer, een hartelijke hulde gebracht De auto van Prof. Picoard was met bloemen en dennengroen versierd, ter wijl in het wit gekleede meisjes Prof. Picoard hloemen gaven. Zichtbaar ont roerd dankte Prof. Picoard. Hij zeide o.a.: „Wanneer ik mijn landingsplaats in Europa vrij had kunnen kiezen, had het mij niet mogelijk geweest een streek te vinden, die schooner is dan daze en waar de bevolking mij met grootere hulp vaardigheid en hartelijker vriendelijk heid zou bobben opgenomen dan hier in Gurgll" Ds berging van de ballon. Hot zijden omhulsel van den ballon ia Zondag door 36 man uitgelegd en omge vouwen en mot 'behulp van touwen over de steile rotsen naar Gurgl gedragen. De kogelvormig» gondel ie met behulp van touwen tot aan de morene-rand bij de Karliruhtr Hutte getrokken, waar hij EEN KRASSE BR IJS AARD. Een 84-jarige grijsaard maakte het te Drewitz in Duitaohland noodig, dat het overvaloommando werd gealarmeerd. Zijn huisbaas, ©en politieambtenaar nog wel, had hem de huur opgezegd. Onder het voorwendsel, dat hij de huur wilde betalen, lokte de grijsaard hem in zijn woning en trachtte hem toen van achte ren met, een bijl dood te slaan. De aange vallene kon den slag met zijn arm afwe ren. Ook d« gendarme en de burgemeester slaagden er niet in den ouden man te overmeesteren, daar bij hen met een pistool bedreigde. Toen werd het overval oommando te „hulp geroepen. Toen dit zich met geweld toegang fot de wening verschafte, schoot de grijsaard zich voor het hoofd. Hij is des nachts aan zijn wonden overleden. V DR. MOULIN In Juli voor dsn rochtsr. De familie van Dr. Moulin heeft bo- "rioht ontvangen van den verdediger, die den Belgisch en leeraar door het Italiaan- oche gerecht is toegewezen, dat het pro ces tegen Moulin, die, zooals men weet, van anti-fascistische actie wordt be schuldigd, in Juli aa. voor de speciale rechtbank te Rome zal plaats hebben. GIFTMENGSTER TE CHICAGO. Nsgentlsn msnschsn vermoord. Uit het gerechtelijk onderzoek naar de doodsorozaak van de bloedverwanten van Margaret Summers te Chicago heeft uitgewezen, dat de vrouw haar slachtof fer arsenicum beeft gegeven. Er is aan bet lioht gekomen, dat 19 personen, o.w. vier echtgenooten, een minnaar, twee broers en een dochtertje in een periode van 25 jaar op geheimzinnige wijze zijn gestorven. Een aantal lijken zal opgegra ven worden. ACHT-URENDAG IN RUSLAND. Van 1 Juni tuf wordt in Sovjet-Rusland geleidelijk de aoht-urige arbeidsdag we der ingevoerd, na allerlei proeven met een arbeidstijd tusschen 7 en 8 uur Of ficieel wordt medegedeeld, dat de arbeida dag 7 uur bedraagt plus 1 uur gedwon gen practijk, „ten einde de technische be kwaamheid van de arbeiders te verbete ren". De nieuwe arbeidstijd zal aller eerst ingevoerd worden in verschillende takken van de metaal- en machine-in dustrie en dan langzamerhand uitgebreid worden over alle bedrijven. De autoritei ten beweren, dat sedert den 1 Meidag de arbeiders zelf op invoering van den S- urigen arbeidsdag hebben verzocht. VERNIETIGING VAN KOFFIE-OVER- SCHOTTEN, 40.000 zakken In zse. In Santos is de vorige maand een over schot van 3000 zakken koffie opgeruimd door den voorraad in brand te steken. Daar de bevolking herhaaldelijk heeft ge protesteerd tegen den stank, dien de bran dende koffie verspreidde, is de commis sie, die met de vernietiging van overtol lige koffie is 'belast, het plan de overige 40.000 zakken koffie in zee te worpen. BLOEDIGE BRUILOFT. Op een bruiloft te Toluoaa in Mexioo begon een der gasten op de anderen te schieten en doodde er vier. De politie kwam tusschenbeide, maar de gasten keerden zich tegen de agenten, wan wie er eveneens vier gedood werden. Ten slot te omsingelde ©en politiemacht bet huis en de gasten werden opgesloten. DE GOKLUST DER ENGELSCHEN. Mae Donald speelt op. MlacDanald heeft naar aanleiding van de Ierodhe Derby Sweepstake, de groote verloting bij de rennen, waarin bet En- gelach© volk weder voor milioasten heeft deelgenomen, zijn oordeel gezegd. Hij hoeft de dobbelzucht, waarmede *t Engeleche volk behept is, scherp veroor deeld en een oorrespondent van de „Daily Herald" nadrukkelijk verzocht, daaraan publiciteit te geven. Hij heeft deze dob- belxucht betiteld als een rage, die een verschrikkelijk gevaar vormt voor de zeden van het volk. Mao Donald achtte het hoog noodig, dat eindelijk iemand dat eens uitsprak. Hij rond het een zeer betreurenswaardig» weerspiegeling van do geestesgesteldheid de» volks, dat het in een tijd als dezen millioenen ponden sterling op deze wijze verdobbelt. Vele duizenden miensohen verliezen geld, dat zij dienden te gebruiken om de Britsche industrie te helpen of op andere wijze om bet leren te vergemaikkelijken. Al de ze milioenen, zeilde de premier, waren in een bodemloozen put geworpen onder het voorwendsel, dat zij de ziekenhuizen (ten behoeve waarvan de Iersohe Derby wordt gehouden) zullen helpen, doch zij bevre digden slechts den goklust. EEN OPLICHTER. De Indische politie arresteerde dezer da gen te Tanden* Pinang (Rtouw) een Inlander, dien men van communistische strekel verdacht. Hij was n.l. veel te Singapore in gezelschap gezien van Soe- bvkat, die ten behoeve van den in 1926 gearresteerden communist Alirain koeriers diensten verrichtte. Men bleek evenwel geen communist maar een oplichter in grooten stijl te pakken te hebben. De man, Soeroegiri geheetez, had in 1928 in zijn bediening als hulppostcommies te Mano- kwarl. Noord N. Guinea, verduistering gepleegd. Na ziin ontslag als hulpcomnaiea, wist hij aan een der landskassen op Java twee mandaten te verzilveren, nadat hij ze val schelUk te name van een Ohtnees had opge maakt. Hjj beurde daarmede twee stevige bedragen, n.l. f20.000 en f 16.000. Met dit geld week hd uit naar Singapore en maakte daar goede sier. Toen hij meende, dat men hem al wel wat vergeten zou zijn, welke gedachte niet geheel onjuist bleek te zijn. waagde hü zich wear op Ned. Indisch grondgebied. Bij zijn arrestatie was na tuurlijk van het geld geen duit meer over. HET LIJK IN HET RIOOL. Raadsel opgelost De politie van Kopenhagen heeft op- hel dering weten te brengen in een ge- heimzinige moordzaak. Eenigen tijd ge leden vond men in een riool het ver minkte lijk van een vrouw. Op aanraden van een vrouwelijk journalist heeft de politie de Röntgen-foto's van de tuber culeuze longen der vrouw vergeleken met de Röntgen-archieven in de openbare zie kenhuizen. Dit heeft tot de ontdekking geleid, dat de vermoorde de 37-j&rige Henrietta Dalby is, de vrouw van een strafgovangene. In diens afwezigheid maakte zij kennis met een varensgezel, een zekeren Stoker, die heeft bekend ein de Januari in eén aanval van jalouzie •de vrouw te hebben neergeslagen. Zij o^erlped even later. De man heeft toen het lijk in smukken gezaagd en in een riool gestopt. VALSCHE TOELATINGSKAARTEN Een ongeteekende brief bracht te Ba tavia een zaak van geknoei met var- val8chte toelatingskaarten voor immi granten aan den dag. Op het immigratiekantoor kon het personeel gemakkelijk over de blanco toe latingskaarten beschikken. Buiten den dienst om verkochten agenten toelatings kaarten. Er werd een portret op de kaar ten geplakt, men gebruikte den stempel van het immigratiekantoor en zette een valsche handteekemng. Dit heeft ge rui men tijd voortgang kunnen vinden. In dien de anoniem ebrief niet was ontvangen was men niet achter deze knoeierij ge komen; daarvoor waren de kaarten te precies nagemaakt. De politie heeft nu verscheidene Chi- neezen en daaronder ook de schrijver van den anoniemen brief, die zelf hij de zaak beirokken bleek, aangehouden. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING 4 knapen gedood, 12 ge wond. Te Kaschau in Polen heeft in een door prikkeldraad voor het publiek afgesloten gedeelte van het exerceer- terrein dat voor het oefenen met handgranaten gereserveerd is, een vreeseiijk ongeluk plaats gehad. Zestien jongens van 10 tot 16 jaren, waren onder de afrastering doorge kropen. Een hunner vond in een sloot een handgranaat, die hij zijn kame raden toonde Op dat oogqnblik ont plofte de granaat. De vinder werd in ten werden gedood bij auto-ongeval len op de door de regens glad gewon den wegen. Verder zijn eenige perso nen verdronken en een paar men- schen door de hitte bezweken, ter wijl vooral in het middenwesten een ongewoon aantal personen door de warmte bewusteloos geraakte. Het doodencijfer van dezen Memo- rialdav was het hoogste sedert ver scheiden jaren. ZIGEUNERKONING GEKOZEN. Verleden week hebben, in een klei ne gemeente bij Bromberg, de zigeu ners van Polen met groote plechtigr heid him nieuwen koning gekozen. De vorige koning had zijn neef tegen-can- didaat .trachten te bewegen zijn can- dïjdatuur in te trekken en had hem hiervoor een flink bedrag aangeboden Dit aanbod verwekte de verontwaar diging der zigeuners, die hun koning begonnen af te ranselen, hij moest vluchten om aan ernstigere mishande lingen te ontkomen. Zijn neef werd daarop rftet algemeene stemmen ge kozen. Een naar duizend zigeuners waren voor deze gelegenheid bij el kander "gekomen. stukken gereten en de overige vijf tien jongens werden gewond. Drie hunner zjjn in het ziekenhuis aan de bekomen verwondingen bezweken^ ter Wijl de toestand van eenige anderen nog levensgevaarlijk is. SLACHTOFFERS VAN HET VER KEER. Honderd dooden op één dag. Memorialday, de dag, die in Amerika gewijd wordt aan het versieren der graven van hen, die in den burger oorlog vielen heeft ook dit jaar weer vele Slachtoffers geëischt. De badplaatsen werden over stroomd door de bezoekers. Het druk ke verkeer eischte het leven van bijna honderd personen, van wie de raoos- DE TREKHONOENKEURINGEN. Strtngere elzchtn gestald. Dezer dagen verscheen het koninklijk besluit, houdende de nieuwe bepalingen waarnaar in den vervolge de keuring van trekhonden zal geschieden. In de eerste plaats ls het verboden als trekhonden te gebruiken of te doen ge bruiken: kreupele, aan huidziekte lij dende, gewonde, zichtbaar drachtige of zoogende honden; honden die niet vol wassen zijn; honden met een geringe re schofthoogte dan 60 c.M., indien zij vóór de kar worden gespannen; 60 oM., wanneer zij onder de kar worden g*« spannen; hoden met een geringere borsthoogte, gemeten tusschen de middenpunten der boegen, dan( 14 centimeter; honden met oen of meer andere eigenschappen of afwijkingen in 'ichaamsbouw, dan wel verkeerende in eon toestand, die het dier als trekhond keunebjk ongeschikt maken. I'iercn als hierboven bedoeld, worden hij keuring ZO''der verder onderzoek, als trek.iond ongeschikt verklaard Voorts zullen de te keuren honden moeten voldoen aan de volgende eischen: 1. korte, breede, zware nek, krachtig© hals; 2. breede schoft (deel van den rug tusschen do schouderbladen); 6. recht, breede, gespierde rug, korte, rechte, bree de lendenen, 4. breed, gespierd kruis; smalle, gevulde flanken; 5. breede voor- borst; 6. gewelfde, diepe borst; gespier de, voldoende vastliggende schouder; 7. krachtig gebouwde, rechte voorbeenen; 8. korte, ronde klauwen; niet gespreide' teenen met ronde, niet weeke zooikus sens, 9. goed gebroekt; lange, flink go- spierde dij en schenkel; spronggewridh- ten laag bij den grond bij goeden stand van de achterbeenen; 10. krachtige ge wrichten. Elke hond, die bij een keuring 60 pun ten of meer behaalt, wordt als trekhond geschikt verklaard; is het aantal be haalde punten minder dan 60, dan wordt de hond ongeschikt verklaard. Tot het tuig moeten behooren een borstriem van ten minste 4 c.M. breedte van zacht leder, rijkende tot achter de voorpooten en met bij het trekken hori zontaal gerichte strengen, verbonden aan een spoorstok, vastgemaakt recht achter de plaats waar de bond loopt; een buikriem van ten minste 4 o.M. breedte en 'een draagriem, welke voor een hond, voor de kar gespannen, ten minste 6 c.M. breed moet zijn. De hondenkar moet voorzien zijn van een of meer doelmatige ligplanken voor de(n) hond(en) on fïm een steeds bruik- baren zindel ijken drinkbak en voorts zoo danig zijn ingericht, dat de hond tijdens den rit in ongedwongen houding kan loopen en tijdens het stilstaan van de kar in ongedwongen houding kan lig gen, zitten en staan. De kar moet voorzien zijn van een of meer steunsels, die voorkomen, dat zij den hond drukt, wanneer deze ligt, zit of staat. Het gewicht (zonder lading) en de bouw van de kar, moeten zoodanig ziin. dat h' trekken kenlijk geen bovenmatige inspan ning van den hond vereischt. Is de hond onder de kar gespannen, dan moet de as van de kar tusschen d" 01. OndertusflChen klauterde Haasein langs het houten kozijn van een raam. Hij opende een van de raampjes en"kroop zoo het huis binnen. Rob zag dit en volg de hem oogenblikkelijk, zonder aoht te «laan op het gevaar, dat hij liep, o© te vallen. Hij kwam nog juist op tijd, om te voorkomen, dat de Arabier het raam sloot. 62. «Nu heb ik je," schreeuwde Rob, terwijl hij de kamer btnnenklauterde. Maar de slimme Arabier wist, dat hij Rob in een val gelokt had. Hij holde de kamer uit en gooide de deur aohter zich dioht, net voor Robs neus. Onze avontu rier zette z'n volle gewiobt tegen de deur, maar se bleef gefloten. twbkub gtap NIEUWSBLAD VOOR ZUrP-HOLCAND EN UTRECHT, Schoonhovantchs Courant WOENSDAG S JUNI 1931 punten, waarop de bodem van de kar rust, zóó hoog zijn. dat de hond, te re kenen naar de schouderhoogte, rechtop daaronder kan staan. Op de kar moeten zijn vermeld de naam van den houder en die van de ge meente, waarin hij woonplaats heeft, als mede het nummer van de inschrijving een en ander in geverfde zwarte letters \en cijfers van 8 c.M. hoogte op een ge verfd wit bord, hetwelk op de rechter zijde van de kar, zooveel mogelijk naar voren, bevestigd en steeds zichtbaar moet zijn. BESTRIJDING VAN HERMOES. Nu de tijd. De Rijkslandbonwconsulent, dr. G. K. van Daalen te Utrecht, .schrijft aan „De Boerderij." Het is nu tijd de hermoes met rol of sleep te lijf te gaan. De brosse, jeugdige Stengels breken gemakkelijk ai Later worden ze taai en helpt deze bestrijding minder goed. Hóe vlakker het land, hoe beter. Her haald rollen of sleepen maakt de zode gelijker en verbetert het resultaat. Vroeg rollen, als de ondergrond nog vochtig is, is daarom zeer nuttig. Gewoonlijk zal het noodig zijn twee maal na elkander dezelfde bewerking uit te voeren in tegenovergestelde rich ting. Natuurlijk komt de hermoes na eeni- gen tijd weder te voorschijn en moet de bestrijding herhaald worden als de sprui ten in het goede stadium zijn gekomen Volgens Duitsche onderzoekers is vier keer per jaar voldoende. Op deze wijze maakt men het gras land geschikt voor beweiding an geleide lijk vorandort de kwade aard in goede ?aard. Zelfs op hooiland kan deze werk wijze met goed gevolg worden toegepast, terwijl zij na het hooien dubbel noodza kelijk is. Een sleep, voor hermoesbestrij ding geschikt, werd mij getoond door den heer Dirkzwager, Laee Weide bij Utrecht. Het is duidelijk, dat naast het afknak- ken de gewone bekende middelen, als re gelmatig mesthoopen uitspreiden, kort» afweiden, krachtig mesten, onderhoud van greppelkanten enz. niet vergeten mogen worden. ALBLASSERDAM. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 5 Mei. VoorzitLer de heer J. van S cheers, burgemeester. De gemeenteontvanger Leeft hem verzocht, hem een ziekteverlof tever- leenen van een half jaar. DNaen brief brengt de V o o r z% direct na de opening ter tafel. Spr. zegt, dat reeds enkele maatre gelen waren genomen, doch nu heeft ue ziekte zulk een wending genon men, 'dat absolute rust noodig is. B. en W. hebben over deze zaak geconfereerd en besloten een tijdelijk ontvanger te benoemen. Als zoodanig Nvillen zij aanstellen den heer B. Wielenga; ambtenaar ter secretarie Voorts wordt voorgesteld een cre- diet te verleeuen vau f 800 - opdat de zaken niet vast loopen; met het oog op de benoeming van een tijdelijk Ontvanger maakt het dit noodig. De heer Vogelesang, vraagt of het kantoor niet verplaatst kan wor den naar het gemeentehuis. De V o o r z. zegt dat dit van weinig belang ik. Wanneer de heer Wielenga er in gewerkt is, zal hij jseker halve ym op de secretarie zijn. >e heer de W i t is er niet op tegen dat het crediet verleend wordt; en ook niet om iemand te benoemen. Spr. vraagt echter of de vorigd ambtenaar, ae heer Stam al gevraagd is voor die functie, die zit er in. De Voorz. zegt, dat de heer Stam gaat over de financiën. Bij zijn benoe ming zou een controleerend ambte naar tevens tijdelijk gemeento-out-i vanger worden en dat gaat niet Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig het foorstel van B. en W. besloten. De heer Wielenga (tegenwoor dig op deze vergadering) zegt deze benoeming aan te nemen, waarna hij de vereisen te eeden aflegt. Hierna worden de notulen zonder eenige opmerking goedgekeurd. On der de ingekomen stukken Ls een ver slag der Gezondheids-Commissie. De heer Smit vraagt om overeen komstig de verordening meer te letten op zekere inrichtingen. Spr. yestigt de aandacht op de' bekende sloot bij de heer -H. Peiy hing, waar het niet langer zoo kan blijven. De Voorz. wijst er op, dat voor zulke zaken de medewerking van de eigenaren noodig is. Spr. hoopt, dat ©en oplossing gevonden kan worden. Hierna komt aan de orde de ont slagaanvrage van de gemeente-vroed vrouw mej. Stroobosch. De Voo rz. zegE dat deze juffrouw hier uitstekend op haar plaats was. Besloten wordt om het verzoek van mej. Str. tegen 1 Juni in te willi gen. De benoeming van haar opvolg ster zal in een volgende raadszitting geschieden. Een oproep is reeds ge daan. Als leden der schattingscommissie worden benoemd de heeren J. van Scheers, L. Smit, G. v. d. Kotogh. en P. G. Jonker. Hierna volgen eenige comptabili- teitst>esluiten. Daarbij bespreekt de heer Smit de zaak aangaande den HJdelijken wethouder die voor zjjn belangrijken arbeid geen salaris ontvangt, spr. bedoelt Uien den heer P. G. Jonker. Spr. hoopt dat dit in orde zal kunnen komen Spr. meent., dat door een wetswijzi- die na 15 April in werking is getreden het nu wel lukken zal. Verder wijst spr. op een reserve van f 60.000.- Spr. meent te zien, dat Ged. Staten dit bedrag geheel op de kapitaaldienst geplaatst willen zien. Gewoonte was, dat met dit bedrag begonnen werd op de begrouföi^ Ml df Welk verschil daar nu in? Echtgenoot© (die haar man op een voetreisje cal vergezellen): „Kijk eens, Gerard, ik heb nog een paar dingetjes, dio ik met wil nomen." De Voorz. zegt dat de wetswijzi ging B. en W. bekend is. Spr. is net er niet mee eens, dat het nu veel gemakkelijker is geworden om den ojdelijken wethouder een salaris te geven, doch de zaak heeft de aan dacht van B. en W.. De posten worden goedgekeurd. Voorts komt aan de orae de uit voering der besmettelijke ziektewet De Voorz. zegt dat de barakken wel erg duur'izijn, Waar het zelden voorkomt, dat ze behoeven te worden gebruikt, doch wanneer zich gevallen Voordoen breidt de epidemie zich sfoms zoo snel uit, dat men voor enorme kosten zou komen te staan Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen Hierna komt aan de orde een wij ziging der Schoolgeldver ordening De heer Smit heeft gezien, dat het tarief billijker is geworden. De rege ling, dat men voor het tweede kind minder betaalt dan voor het eerste, vindt spr. de mooiste. De Voorz., zegt, dat dit niet gaat Wel mag men het vierde kind ont heffen van betaling. De heer Vogelesang acht het nu niet den tijd voor verlaging daar de schoolgelden toch al niet hoog zyn. De Voorzitter vindt, dat het nu juist tijd is. om te verlagen, daar de menschen het nu juist noodig hebben Het doet vreemd aan, dat men in Ridderkerk zooveel minder betaalt. De heer P. G., Jonker wijst er op, dat er inkomens zijn (en geen hooge inkomens) waarvan men 1 5.- per wieiek schoolgeld betaalt. Het voorstel van B. en W wordt aangenomen met algemeene stemmen Hierna komt aan de orde de ver koop en verhuring van gronden. Ten eerste wordt voorgesteld een verkoop aan de buren J. G. v. Enge len en D. v. 't. Veer, tot bedragen van resp. f 2148, en f 999. De heer Vogelesang vraagt den prijs der gronden, van plan-Kinder dijk en plan-Dam gelijk te maken. De V oorz. zegt, dat deze vraag. Van zeer verstrekkenden aard', op dit moment ook niet aan de orde kan komen. De heer de Jager z*igt, dat er in beide plannen gronden te koop zijn voor prijzen, die tamelijk weinig uiteenloopen De heer Stout vraagt om spoedi ger afwikkeling van deze zaken. De Voorz. zegt, 'dat voor goed keuring een raadszitting noodig is. De heer de Jager wil na .advies der commissie van het grondbedrijf B. en W. vrij mandaat geven. De Voorzitter: dat kan niet. want niet B. en W. verkoopen, maar de raad, waarna dan goedkeuring van Ged. Staten moet afkomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten, waarop ook de overige voorstellen tot verhuur van huizen en gronden aan de ver schillende ingezetenen worden aange nomen. Hierna komt de wegverbetering aan de orde De Voorzitter licht dit punt nader toe. Spr. zegt, dat B. en W. na rijpberaad voorstellen een gedeelte te bestraten en op een gedeelte asfaltbeton aan te brengen. Het polderbestuur vindt bestraten goed, wanneer gezorgd wordt dat de dijk op hoogte blijft, de vergoeding hlijft gehandhaafd als vroeger. Weth. Visser deelt mede, waar om hij zijn houding heeft gewijzigd. Destijds heeft spr. geijverd voor ver betering van den weg. Doch de toe stand van den weg van Ridderkerk naar Slikkerveer en Bolnes is door de vele regens zóó getwonden. dat spr. dat voorstel niet meer durft te doen. De toestand daar is beneden alle critiek. Spr. schaamt zich niet om als hij overtuigd wordt door de feiten ook van meening te verande ren. Toen was de vraag; asfalt of klin kerbes traten. Spr. is voorstander van een asfalt- betonweg, doch werd door zijn col lega overtuigd dat geheele bestrating de voorkeur verdient, (tenmiüste bin nen de bebouwde kom) om de opgra vingen. Die geschieden heel dikwijls en dan kost de herstelling van een asfaltweg veel geld. KlinkerbestrA-, ting is daarom te verkiezen boven een asfaltweg. De bedoeling U deze straat te leggen in keperv©rband;daar door wordt net onderhoud minder en het stof is gering. Van de Zuurstoffenfabriek tot het gedeelte straat willen B. en W. een asfaltbetonweg maken. Het totaal van de aanlegkosten U beraamd op f 66000.- Spy. zou hier voor een leenrng willen sluiten, met een, aanuiteit van 20 jaar; zoodat de kosten per jaar niet zoo hoog worden De heer J. de Wit gaat a<&oord ïnet hetgeen wordt voorgesteld. Spr. berekent dat de weg niet tq duur wordt. De heer N. Stout staat op hetzelf de standpunt als de heer Visser Spr. is ook voor klinkerbestrating. Doch bestrating in keperverband is duurder want bij opbreking is dat niet gemak kelijk te herstellen. De Voorzitter zegt, dat aange zien B. en yV. niet deskundig waren zij advies hebben ingewonnen. Ifct bureau Vlamovenklinker heeft het systeem aanbevolen. Onder leiding van dit bureau zal het werk ge schieden. De herstellingen worden betaald door het lichaam, dat de straat op breekt. Misschien kan het tarief wat hooger gesteld wordeü en voor goede aflevering nauwkeurig toegezien wor den. De heer J. de Jager meent dat men bezig is, het eene werk over het andere heen te halen. Spr. zou eerst de gaskwestie willen afwerken.,want zoo komt er niets tot stand. Ook acht spr. het beter, zich eerst eens te be zinnen over deze zaak. Uitstel ongewenschL De Voorz. wijst er op, dat deze zaak urgent is. Ais men nu uitstelt heeft men dezen zomer mets. En voor 15 Mei wil de Nederwaard weten, wat er gedaan wordt Nadien duurt het weer lang voor zij vergadering heeft. B. en W. zijn met het gas nqg steeds bezig, maar daar kan dit met op wachten. Spr. acht uit gezondheidsoogpunt verbetering van den weg noodig, met het oog op de stofpiaag. De heer de Jager zegt, dat de straat als er gas komt opgebroken moet worden. En spr. vreest dat de wegverbetering den voorrang heeft en het gas op den achtergrond komt. het gas op den achtergrond komt. De heer v. d. K o o g h geeft een globale berekening; hij komt tot op oen bedrag van, f 4500 per jaar, re kenende op een duur van de straat van 20 jaar. Ais men nu rekent dat er f 30|üp- per jaar wordt besteed aan sproei teer, dan zouden de meer dere kosten f 150U-zi.jn per jaar. Spr. is van meeniug dat dit offer met te hoq/ ip( De Voorz. verwacht dat dit be drag nog aan den hoogea kant is daar de straat wel zeker 2a jaar meegaat. De heer Veen informeert of de polderbewoners nu ook nog bedacht worden. De Voorzitter weet niet of er nog een beetje teer over is. Er zal overwogen worden wat te doen. Bij de stemming blijken alien voor het voorstel van B. en W. De heer de W i t dankt de leden van den raad. Spr. heeft 5 jaar voor deze verbetering geijverd en is verheugd; dat voor zijn aftreding als raadslid deze beslissing nog is genomen. Bij de Rondvraag. informeert de heer de Jager naar de straatverlichting op Kortland. Met het oog op de zedelijkheid is daar voorziening zeer noodig. De Voorz. zegt, dat de bewoners een adres hebben gezonden. Spr: geeft den heer de Jager den raad, dit zelf eens te onderzoeken, wat er daar gebeurt. De heer Smit wijst er op, dat zij die in Cpracao zijn geweest hier wel belasting moeten betalen, dus in woners worden geacht doch geen kiesrecht hadden. Te Papendrecht en Sliedrecht mochten ze wel mee-. Stemmen. Spr. vraagt op welken grond dezen van de kiezerslijst zijn aljgevoerd en of deze fout nog te her stellen is bij "Ue gemeenteraadsver kiezing. Voorts vraagt spr. om de kom der gemeente nog iets uit te breiden, b.v. tot de Zuurstoffenfabriek. I Ook verzoekt spr. middelen te be ramen om voor oe jonge werkloozen wat te doen. De Voorzitter antwoordt dat de personen over wie de hoer Smit sprak, op de kiezerslijst hadden moe ten voorkomen. Spr. betreurt de fout doch deze is niet meer te herstellen. Uitbreiding van de kom der gemeente wil spr. overwegen. De zaak der werkloozen is nog niet in orde. Ook de gemeente Dor drecht is hierover bezig, doch ook daar is het nog niet klaar. De hoer N. Stout maakt nog een opmerking betreffende het pompsta tion in de uitbreiding. Spr. wil graag dat dit 's nachts zijn werk verricht, daar liet gebeurt dat alle riolen propi- vol zitten. Hierna sluiting. HAASTRECHT. Raadsvergadering op Woensdag *6 Mei Af wezig de Leer Soiieer, wegens onge steldheid. De Voorzitter, burgemeester Van Heznert tot Hingsbof, opent de vergade ring, waarna de secretaris de notulen leest, welke worden goedgekeurd. Eenige goedkeuringen van raadsbe sluiten door Ged. Staten worden voor kennisgeving aangenomen. Een adres van de Ver. „Handel en •Nijverheid" mot verzoek het torenuur werk wederom den Amsterdamsohen tijd te doen aanwijzen, terwijl bet thans steeds vijf minuten voorgaat, wordt in handen gesteld van B. en W. om advies. Het uitbreidingsplan wordt zonder dis cussie of stemming vastgesteld volgens het ontwerp. Punt 2. Onderhandsohe verhuur van tuingrond. Ook het besluit om den tuingrond (227 roeden) te verhuren voor 35 cent per roe de aan den 'heer Hol, wordt aangeno- en. Volgt de onderhandse he veïhuur van een huis, bewoond door den heer A. Schuurman. Bij den aankoop van den grond stond ook het huis met een klein stukje grond bewoond door den tuinman van de jtich- ting, A. Schuurman. Voorgesteld wordt dit huis aan de stióhting te verhuren voor f 8 per week, welk voorstel wordt aangenomen. De onderwijzer Blunder is te Gouda benoemd en vraagt met ingang van 1 Ju li of zooveel eerder als er in de vaca ture wordt voorzien, eervol ontslag, bet- welk hem wordt verleend. Hierop stelt de Voorzitter bet Ontwerp Steunregeling aan de orde. Weth. v. d. Berg kan met het ge deelte over de georganiseerden acooord gaan. De georganiseerden moeten via de vakvereeniging tot den ar^idscorrespon- dent komen. De ongeorganiseerden moe ten zich direct tot den correspondent wenden. Spr. wijst er op? dat deze ge gevens moet hebben, en vraagt, van wie hij ze moet krijgen. De Voorzitter zegt, dat er een oommissie van toezioht op de arbeidsbe middeling bestaat, n.l. de heeren J. Scheer on M. Gravoland. Besloten wordt, dat het betrokken ar tikel in dien geest gewijzigd wordt, dat de ongeorganiseerden zioh tot de betrok ken commissie moeten wenden, als zij steun wenschen. De voorgestelde steunregeling wordt discussie of stemming aangeno- De steun bedraagt voor gehuwde on ongehuwde kostwinners f 12 per week, benevens 75 bent per kind beneden den leeftijd van 14 jaren, met een maximum vau f 15 per week. Voor kostgangers f 9 per week. Men moet minstens een jaar in de gemeente woonachtig zijn. Van de inkomsten van den uitgetrok ken© en van de leden van het gezin wordt twee-derde in mindering gehraoht op zijn steun, eveneens twee-derde wanneer een werkgfcv^een bedrag uitkeert als ver- hooging^^de uitkeering der gemeen te, als die^ltkeermg meer dan 15 pCt. van de uitkeering dor gemeente bedraagt. De steun wordt uitgekeerd door het be stuur der betrokken organisaties, tus- EEN SPORTHUWELIJK. De bekende Groning3ohe internationale voetballer, Dr. Hans Tetzner, is Maan dag met mej. Hendriks in het huwelijk getreden. Via Eelde arriveerden zij Maandagmiddag op Schiphol en vandaar per vliegtuig naar Londen te gaan. Van daar vertrekt de heer Tetzner naar Amerika, om zijn studies yoort te zetten. Het laatste moment op Hollandschen bodem. Jiinxeie ai begrooting - schen welke organisaties een voortdu rend contact bestaat met den correspon dent der arbeidsbemiddeling. B. en W. zijn bevoegd de regeling in het tijdvak van 1 Maart tot 1 November tijdelijk buiten werking te stellen. Voor niet-georganiseerden gelden in hoofdzaak dezelfde bepalingen. De niet-verzekerde (georganiseerde) moet eerst twee wachtweken doormaken. Hij moet zich bij werkloosheid laten in schrijven bij den oorrespondent van de arbeidsbemiddeling en moet rich dage lijks op bepaalde uren ter gemeentesecre tarie melden. De steun bedraagt voor gehuwden en kostwinners f 9 per week, benevens 75 cent per week voor ieder kind beneden 14 jaar pmt ©en maximum van f 13 per week. Kostgangers f 5 per week. Enkele j af- en overschrijvingen op de worden goedgekeurd. Rondvraag. De heer Dogterom vraagt of het wijzerbord van den toren verlioht kan worden. De Voorzitter denkt, dat het veel geld zal kosten, doch B. en W. zullen het onderzoeken. De heer Van Dijk Informeert naar de Uchtstoomiasen, die in den laatsten tijd zijn voorgekomen. Spr. vraagt of de kabelleiding ten genoege van B. en W. opgeleverd is. Weth. v. d. Berg zegt, dat de inge nieur geschreven heeft, dat het werk goed is opgeleverd. Het komt meer voor, dat, al ia een werk goed opgeleverd, er storingen ontstaan. De oorzaak van de laatste staring zit in het verzakken van de mof. De Voorzitter merkt nog op, dat de opzichter hem gisteren nog verzekerd heeft, dat het werk goed is opgeleverd. De praatjes, welke zijn rondgestrooid, zijn ter kennis gebracht van den inge nieur. Met den rondstrooier er van is het onderzocht en deze heeft jnoeten erken nen, dat zijn praatjes geen gTond hadden. De heer Dogterom klaagt nog over het telkens verflauwen en sterker wor den van het licht. De Voorzitter belooft een onder zoek, waarna do vergadering wordt ge- KRIMPEN A. D. IJSSEL Raadsvergadering op Donderdag 30 April.. voorzitter, de heer J. Aalbers, bur gemeester. Afwezig met kennisgeving de heer L. J. van der Linden. Het lezen der notulen wordt aange houden tot de volgende vergadermg. Na opening wordt de openbare ver gadering geschorst en wordt overge gaan m besloten zitting ter bespreking van den Aankoop van gronden langs de Sliksloot Daarna wordt de openbare ver gadermg heropend en doet de V o o r z mededeeling van het voorstel van B. en W. tot aankoop der gronden van het Hoogheemraadschap van de Krimpenerwaard, ter grootte van on geveer 11.60.00 H.A. en voor een prijs van f 2000.- per H.A. en van een aan de Sliksloot, nabij de Poldersche brug gelegen perceeltje vau de Fa. S. de Deugd en Zonen alhier, ter grootte van ongeveer 968 M2 voor een prijs yajn f 4500.- in totaal. Zonder nadere bespreking wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, waarin op de huidige verordening op de heffing en invorde ring van schoplgelden., eenige redac tiewijzigingen worden voorgesteld.in de tarieven vin heffing is geen wij,- ziging voorgesteld en B. en W. stellen voor, aan de gemaakte opmerkingen tegemoet te komen, waartoe met al gemeen© stemmen wordt besloten. Weigering Bouwvergunning. De Voo rzitter deelt mede, dat de N.V. Jan Mijnlierf Fopz's. Steen- en Rietmattenfabrieken te Krimpen aan de Lek aan B. en W. een bouw vergunning hebben aangevraagd voor de stichting van een fabrieksgebouw aan den IJsseldijk. juist op de plaats waar de overbrugging van den IJ& geprojecteerd. En waar het ver leeuen van deze vergunning in strijd met het algemeen belang werd geacht (immers is het belang van de geheele (Krimpenerwaard met de overbrug ging van den IJssel gediend), is op dien grond afwijzend op de bouwaan- vrage beschikt. Op grond van de bepalingen der bouwverordening komt thans de N.V. Mijnlieff voornoemd bij den raad in beroep. Hierop moet binnen 1 maand een beslissing genomen worden, doch die beslissing aan 1 maand worden verdaagd. En waar het beroepschrift Heden middag is ingediend, kon hieromtrent niet voldoende aan den raad gerapr [Kirteerd worden en B. en W. stellen dan ook voor, de beslissing hierop een maand te verdagen. Met algemeene stemmen wordt hier tqe besloten. Belooning voor correspon dent der arbeidsbemidde- ling De Voorzitter brengt in herin nering de bespreking hierdmtrent ge voerd in de vergadermg van 24 April j.l. en heeft overeenkomstig den toen geuiten wensch advies gevraagd aan de Commissie van Advies inzake werk loosheid. Deze is accoord gegaan met spr. voorstel om voor de aan den Correspondent der Arbeidsbemidde ling opgedragen werkzaamheden in vferband de - werkloosheid, een ber looning toe te kennen van f 50.- per maand met terugwerkende kracht tot 15 September 1930 en naast deze als dagelijksch 'leider een hulp aan te stellen, te rekenen vanaf 15 Februari

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4