uim- en Hooiland OnenDare verhoring HOOILAND. Land - Benschop üOomgaard.uiei-enBouufiand Plaatselijk Nieuws, Gemengd Nieuws. Alleen voor Vrouwen. Van alles wat. Rechtszaken Burgerlijke Stand. Advertentiën. BERICHT VAN INZET. HET HUIS EN ERF te Giessen-Nieuwkèrk bod gebracht op Tien Gulden Openbare Verpachting Grasgewas Openbare Vrijwillige Verkooping. HUIS Bouwland gemeente Bergambacht F. C. Engelberts J. Koeman verkoopen: Hekendorp en Reeuwijk Notaris C. H. W. Meijer Notaris H. C. Kooi te Benschop TWEEDE BLAD WTEUWSBLAD VOOR ZUfPgHOLLAND EM UTRECHT, ScHoonftPvanaCflTCPurawt VRIJDAG 8 JUNI 1981. febalde vuisten tegen het hoofd, wan- elde en viel uitgeput ter aarde. —O, snikte hij, ik weel het niet meer! Des morgens vond een reizend koop man het lijk van Duquenne. voorover op de hei ongeveer een meter ver wijderd van ae plek, waar de schat begraven was. LANDBOUW HU IS H OUD-CURSUS EN -WINTERCURSUS. Tot 1 Juli bestaat de gelegenheid rich op te geven voor deelname aan den landbouwhuishoudcursus of aan den landbouwwintercursus te Groot-Ammers. In een advertentie in dit nummer vindt men de adressen waar die aangifte kan geschieden. Berkenwoude. Mej. de wed. G. Ooms, geboren Vonk, wonende in de Achter- broek, vierde haar 92en verjaardag. Zij is nog in het volle bezit van naar zin tuigen en nog flink genoeg om nu en dan een wandeling te maken. Door het breken van een handhei, gebruikt door de Gebrs. G. en la Jong, kreeg dö heer G. de Jong deze op het hoofd. Hij werd bewusteloos naar huis gebracht, doch het opgeval biet k toch nog good te zijn afgeloopen. Men denkt niet dat het kwade gevolgen zal hebben. Warenkeuringsdienst. Benschop. De keuringsdienst voor wa ren heeft gedurende het le kwartaal 1991 de navolgende werkzaamheden ver richt: aantal bezoeken aan bakkerijen 9; partijen gewogen brood 21; bezoeken aan winkels 24; onderzochte monsters 14; daarvan melk en melkproducten 7; uit gereikte waarschuwingen 3; aantal pro cessen-verbaal 1; aantal tér plaatse van verkoop gekeurde voorraden 630. Glessendam. Bij den correspondent <Jer Arbe'dsbemiddeling <|taan thans nog 18 werkloozen ingeschreven. De veTkoop van bloempjes door eenige jongedames voor de vereenigmg Ziekenhui,sverpleging", heeft opge bracht f 120.08. De School In de Llngewljk. Gorlnchem. Onder de ingezetenen cir culeert een adres aan Ged. Staten als be roep tegen het raadsbesluit, waarbij mo dewerking is toegezegd voor den bouw ©ener bijzonder© school in de Lingewijk. De Leeszaal. Gorlnchem. HetMinisterie vpn Defen sie heeft aan het bestuur van do open bare leeszaal en bihlotheeL bericht, dat de leeszaal nog tot 15 Januari 1932 in de Tolkaaerne kan blijven gevestigd. Groot-Ammers. De majoor der rijks- veldwacht en de jachtopziener P. Dam- steegt hebben van den heer G. d. H. 24 zeeltfuiken in beslag genomen wegens het ongeoorloofd gebruik hiervan. Trots het wegblijven van de zon ziin reeds vele landbouwers begonnen met het grasmaaien Over het algemeen vordt gerekend op een overvloedigen hooioogst. Hardlnxveld. On verzoek van de af deling Hardinxveld van de S.D.A.P. ebben B. en W haar vergunning ver leend tot het houden eener meet ng op het terrein van de voormalige ijzergie- tfrij II. Versteeg en Zonen te Neder-Har- dinxveld op 20 Juni De Nederlandsche Vereeniging voor rlen Volkszang, afd. Gorinch&n, zal op 'ateydag 6 Jun', des nam half acht, •en Volkszang avond houden nabij de ga rage van Gebrs. Verschoor. Er zullen d en avond reidansen uitgevoerd wor den De toegang is vrij Hel- en Boelcop. Het aantal schepen dat in op- en afwaartsohe richting de de van den Eikenhof zou zijn. Dat hoor de jk later pas van den burgemeester. Misschien zou hij meer verteld hebben, maar hij werd weggeroepen en ie niet 'te ruggekomen." „En waar denkt u dat mijnheer Bosch uu is, ik zou hem werkelijk wel gaarne willen spreken. Want ik zou natuurlijk graag weten, waarom hij d e verdenking tegen een bediende van den Ejkenhof Heeft opgevat. Het een of ander moet hem op een dwaalspoor gebracht heb- Ta, dat zal zeker wel Maar waar hii 's, dat weet ik n:et Ik heb er geen flauw vermoeden van. Hij zal echter wel weqy opduiken. Ik ben werkelijk ook nieuws gierig naar zijn mededeejingen .Nu, hoor eens, mijnheer Roger, u moet me één ding beloven, als uw vriend eer opduikt, kom dan met hem naar den Eikenhof, of indien dit te veel ge vraagd is, waarschuw mij ff zou hem crkelijk heel graag willen spreken." „Dat wil ik u graag beloven. Alleen maar, ik zal tot morgen nog in Schiller- orst blijven, ma ar dan moet ik naar mijn kantoor in de stad terug. De geschiedenis hier is wel zeer interessant, maar u Bé- grijpt „O ja, natuurlijk, u hoort de oploss:ng later wel. Nu, als uw vriend weer komt voor u gaat...." „Dan komen we nog een visite bij u maken." „In orde," zei de baron en, z'ch tot den burgemeester wendend, vervolgde hij .We zullen er niet verder over spreken, mijnheer Roger heeft gelijk, verg ssan is menschelijk en eigenlijk heeft de detective hieraan meer schuld dan u. Ik zal mi^n bediende wel zeggen er verder geen druk te over te maken." De burgemeester was heel blij, dat alles zoo afliep. Hij stond graag met den ba ron op goeden voet en hij wai den advo- brug aan het Zwaanekuiken passeerde, was de afgeloopen maand weer hooger dan in de maand April. Bedroeg toen het aantal 2314 schapen, de maand Mei was dit aantal 2&lil schapen. Hoenkoop. De keuringsdienst voor va ren bracht gedurende het le kwartaal 19S1 één bezoek aan één winkel of bergplaats; hel aantal ter plaatse van verkoop gekeurde voorraden bedroeg 25. -—Naar aanleiding van de volkstel ling op 1 Januari is het bevolkingscijfer definitief vastgesteld op 300 mannen en 281 vrouwen, in totaal alzoo 581 zielen s Hoornaar. Vrijdag heeft de jaarlijk- sche beproeving plaats gehad van de bran dbl use hm id delen Enkele slangen bleken niet meer bestand tegen den wa terdruk, zoodat die vervangen tnoelen worden door nieuwe Het koekkraampje stond weer opgesteld, zoodat de jongelui hufl hart op konden halen met het koekslaan Hoornaar. Tot tijdelijk hoofd der O 1,. School is met ingang van 1 Juli be noemd de heer J. v. Doorne te Oud Beijerland. Het centraal stembureau heeft by loting de volgorde der candidatenlijsten voor den gemeenteraad als volgt samen gesteld: 1. Antirevolutionair en 2 Link- sche kiezers. Krimpen a.d. Lek. Tot bestuurslid der Gem. Zangvereeniging „Krimpen a.4. lek" is gekozen de heer G. de Bruijn. Dinsdag was het 50 jaar geleden, dat Jac. Streefland, schipper bij de N.V. Houthandel vJh. de wed. M. Boogaerdt en Zoon in dienst trad van die zaak. Des morgens werd de heer Streefland en zijn echtgenoot© per auto van hun woning aj- gehaald en 'het kantoor binnengeleid De directeur sprak den jubilaris toe en over handigde hem een geschenk onder cou vert. Het personeel der N.V. werd in de gelegenheid gesteld ham aldaar met dit zeldzaam voorkomend jubileum te felioi- teeren. Aan den heer L. C. Groeneveld is opgedragen het 'bouwen vah een dubbel woonhuis naibij de Soh ooistraat voor de 'beeren Groeneveld en Jac. van Halewijn. Dinsdag is hier een tiental werkloo zen teruggekomen van de werkverschaf fing in Drente. De Postduivenvereeniging „De Réis- Huif" hield vanuit Eilsleben (Duitsch- land) een wedivludht. Afstand 480 K M. De duiven werden ten 10.40 uur losgela ten. De prijzen vielen als volgt ten deel; le prijs J. H. Roelofs; 2e en 6e prijs J. Versluis; 3e en 4e prijs M. Westbroek; 5e prijs G. Rozenburg; 7e prijs M. de Hon; De eerste duif kwam aan om 8.22.12 uur en de laatste duif om 9.21.4i5 uur. De Malaise. Krimpen a.d. Lek. Het blijft hier met de werkloosheid- nog steeds treurig uit zien. Tal van fabrieksarbeiders loopen hier doelloos rond. Ook voor de eohip- pera riet het er ver van rooskleurig uit Ruim 100 schepen van diverse firma's zijn hier langs den oever opgelegd. De kinderen dezer schippers gaan hier, te Lek'kerkerk en te Kinderdijk ter school. Het eenige voordeel, dat uit den toestand voortkomt, is wel, dat de kinderen nu het hun toekomende onderwijs genieten. De veehandel In 1930. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het verslag der Kamer van Koophandel over 1930 bevat de volgende gegevens van B. en W. omtrent den veehandel in deze gemeente. Het bedrijf is in de eerste 4 maanden van het afgeloopen jaar niet wat men noemt slecht geweest, de overige 8 maanden daarentegen is het zeer slecht geweest. De oorzaken hjervan waren in de^ eers'e plaats: het mond- en klauwzeer 't geen aan den handel veel geld heeft gekost en in de 2e plaats: de beperkte handel in het binnenland, met minder export naar het buitenland wegens het mond en klauwzeer, terwijl invoer van groote kwanfcums Deensch vleesch en goedkoop caat dankbaar, dat deze hem geholpen had. Het afscheid was beleetd, maar toen barim Wijdev&d weggereden was, kon de eenvoudige burgemeester toch niet nalaten met eenige boosheid in den,toon van zijn stem op te merken: „Die heeren van adel schijnen wel te meenen dat alles voor hen bukken moet Als men een bediende van hen raakt is het waarachtig alsof zij persoonlijk be- leeddgd worden. Roger glimlachte. Hii i^reen volko men, dat de burgemeester z;ch een gszins geraakt gevoelde en hij vond dat prach tig Want het strookte met z n plannen. „Hm, ja," zeide hij, „u hebt daar geen ongelijk aan. En bovendien, het blijft al tijd nog de groote vraag, of die man, voor wien de baron zich zoo interesseert, wer kelijk onschuldig is." „U meent?" vroeg de ander „Ik meen, dat het nog volstrekt niet uitgesloten is, dat de detective gelijk heeft." ..Maar in dat geval zou het te meer onverantwoordelijk van hem zijn, dat hij wegbleven is." „Als hij tenminste kon komen." Kon komen? U zegt dit op zoo vrei in den toon, wat bedoelt u, mijnheer Roger?" „Ik zal openhartig met u spreken Ik ken mijnheer Rosch al eenige jaren, ik ben langzamerhand zeer bevriend met hem geworden Hij is iemand, die zijn taak zeer ernstig opvat eö wiens resul taten tot heden werkelijk meer dan sch t- terend waren. Als hij u dwong dden man te arresteeren, dan had hij meer dan losse vermoedens tegen hem Trouwens, hij heeft ook mij verzekerd, dat hij het geheim had opgelost. Nu is hij. opeens verdwenen. Wij weten, er moeten men- schen zijn, die, als hij het geheim van de misdaad kent, bij zijn verdwijning het grootst^ belang hebben. Meent u, dat zij, als ze het noodig achten, tegen een nieu- varkensvleeach de prijzen van .het vee sterk naar beneden deed gaan. Nieuw poort Blijkens de nieuw opge maakte brandspuitlijst. sullen MJ de brandweer, onder directie van 4 brand meesters, te werk kunnen worden gesteld: 4 pijpleiders, 1 ringsluiter, 2 zakdragers, 14 slangleidere en 109 pompera. Polder Ottoland. Ottoland. Tn de vergadering van in gelanden van den polder Ottoland, waren behalve het bestuur 14 ingelanden aan wezig, van wie eenigen van een vol macht waren voorzien. De voorzitter, de heer J Muilwijk, opende de vergadering, waarna de* se cretaris de notulen van de vorige verga dering voorlas De heer J. Aantjes Jz merkte op dat daarin niet was opgeno men dat hij toen het bestuur heeft ver zocht in deze vergadering met een voor stel te komen om aan den heer T. de Jong eemge restitutie te geven van ge maakte kosten voor het op peil brengen van de Boezemkade lanps zijn land. D t zal alsnog in de notulen worden aan- geteekend Daarna wordt gelezen het rapport der commissie van onderzoek naar de rekening 1930 en begrooting 1931. De heer Adr. Muilwijk, lid der commissie, merkt hierbij op, dat uit de rekening blijkt, dat de weg ongeveer f 900 aan onderhoud kost, zqpdat de commissie voorstelt het bestuur op te dragen, op dezen post wat te bezuinigen. "De heer J. Aantjes Jzn., eveneens lidëler commissie, zegt dat hij de begrooting niet kan goedkeuren, omdat niets is uit getrokken voor vergoeding aan den heer T. de Jong en het bedrag voor onderhoud van den weg z.i. wat hoog, andere pos ten veel te laag zijn geraamd. De rekening over 1930 wordt in ont vangst op f 4475,07, in uitgaaf op f 4478,81 en dus een nadeelig saldo van f 3,74, vastgesteld. Daarna wordt de begrooting voor 1931 artikelsgewijze voorgelezen. De heer T. de Jong zegt dat hjj gemeend had, dat in verband met het in de vorige verga dering door den heer J Aanties gedaan verzoek het bestuur wel een post op de begrooting gebracht zou hebben als tege moetkoming voor de door hem aan de iioezemkade gemaakte onkosten ad f 525 Daar spr. op aanzegging van het bestuur zijn plicht neeft gedaan en anderen dit hebbep nagelaten, zou het billijk zijn, hem hierin tegemoet te komen. De heer G. J van Gils meent, dat de Overwaard tegemofet d|>et komen. Nadat nog ver schillende ingelanden hierover het woord hebben gevowd, vraagt de heer De Jong hem f 1 pef H A. terug te geveii. Dit voorstel wordt verworpen mei 70 tegen 51 s'emmen. Daarna stelt de heer R. van Buuren voor aan den heer De Jong f 0,50 per A H.A. terug te betalen, wat wordt aangenomen met 87 tegen li stemmen. Enkele af- en overschrijvingen worden goedgekeurd en de vergadering "besluit tot onderhandsche aanbesteding inge volge art 104 van het alg. polderregle ment. Tot leden der commissje van on derzoek der rekening offer 1931 en van de begrootiné voor 193?, waarvoor de heer J Aantjes Jz., niet meer in aan merking wil komen, worden benoemd de heeren B de Hoop.C. Koorevaar en Adr. Muilwijk, nadat de heer R. van Buuren heeft bedankt. Tot plaatsvervangers wor den aangewezen do heeren R. van Buu ren, J. Verwolf en Adr. Bos. De begroo ting voor 1931 wordt vastgesteld in ont vang en uitgaaf o^ f 5162,06, met een omslag van f 10 per H.A. Vervolgens wordt als af te lossen aandeel in de geld- leening getrokken No. 20. Bij de rondvraag verzoeken de heeren Adr. Muilwijk, R. van Buuren en anderen verminderen. Na eenige bespreking wordt de kosten van onderhoud van den weg D besloten den heer Swijnenburg niet langer den weg te laten onderhouden, doch dit te laten doen door arbeiders uit de ge meente, onder toezicht van het bestuur. Nadat de heer Adr. Boe had gevraagd de hooikamp vroeger te verhuren en de heer J. Aantjes Jz. erop had aangedron gen den huurder na de verhuring geen kunstmest te laten strooien en in het voorjaar het onkruid uit de hooikamp vóór de verhuring te laten verwijderen, werd de vergadering gesloten. De uitslag der verkiezing van een voorzitter en een heemraad van den pol der Ottoland is als volgt: Voor voorzatter uitgebracht 132 stemmen, waarvan ver kregen IJ. Muilwijk (aftr.) 79 stemmen, J. Aantjes Dzn. 47 stemmen, R. van Buuren 2 stemmen, blanco 4 stemmen. Alzoo herkozen U. Muilwijk. Voor heem raad werden uitgebracht 132, stemmen, waarvan verkregen: G. J. van Gils (aftr.) 126 stemmen, J. Aantjes Dz. 4 stemmen en A. Muilwijk 2 stemmen, alzoo hor kozen G. J. van Gils. Ottoland. Zaterdagavond gal de Mu ziekvereniging „Otto's Fanfare", direc ter de heer K. van der Ham, aan de Vlietbrug een welgeslaagd concert voor een talrijk publiek. Eenige jonge dames verkochten speldjes, die ruim f 46 op brachten ten bate van de kas. De veldarbaider van den B. werd hij het vangdh van een kalf, door het dier zoodanig tegen zijn kaak gestooten, dat hij rich onder behandeling van Dr. Burg graaf moest stellen, die overbrenging naar het ziekenhuis te Dordrecht beval. Het bleek ,dat de kaak gebroken was. we misdaad iouden opzien om zich te redden?" „Maar dan," stamelde de burgemees ter verschrikt, „dan vermoedt u een nieu we misdaad hier in on» rustige Sohiller- horst?" De advocaat knikte. „Ja," zei hij, „ik vrees er voor. Ik ver moed, dat de detective, die zoo plots ver dwenen is, niet vrijwillig is weggebleven, daar het toch zeker tegenover u zijn plicht was te komen." „En u hebt van dat vreeselijk vermoe den tegenover den baron niets doen blij ken. Waarom met? U hebt hem in He veronderstelling gebracht, dat u meent dat mijnheer Rosch wel spoedig terugko men zal Waarom?" Om de eenvoudige reden dat ik ''en baron niet vertrouw. Als de man, die door Rosch werd aangewezen als moordenaar, schuldig is, dan houd ik baron Wljdeveld voor zijn medeplichtige." „Maar dht is een vreeselijke veronder stelling „Ik geef het dadelijk toe. Het is een veronderstelling, en meer niet, maar vertrouw d en heer niet." „0," zeide de burgemeester, „ik wil u gaarne bekennen, hij is mij in hooge mate onsympathiek, maar het is nog geheel iets anders iemand te verdenken de hand gehad te hebben in een gruwel ijken moord." „Zeker. Ik wil u dan ook volstrekt nie die gedachte opdringen, ik meen alleen u ronduit te moeten verklaren, dat ik hem absoluut niet vertrouw. En ik zal trachten het geheim te achterhalen. Daarvoor vraag ik uw medewerking." „Ja, maar," aarzelde de burgemees ter. De advocaat glimlachte. „Het is heelemaal niet mijn plan u tot eenige onvoorzichtigheid te verleiden," vervolgde hij, „integendeel, dat iou mijn GEVAARLIJK KINDERSPEL. Handwagen maf vijf kinde ren te water. Aan het Achterom te Delft geraakten vijf kinderen uit het gezin van den heer B., wonende aan de Nieuwelaan, gelijk tijdig te water. Het vijftal, waaronder zich een kleuter van anderhalf jaar be vond, zat op een handwagen, welke door een meisje van 16 jaar, het oudste kind, werd voortgeduwd. Zif heeft den wagen vermoedelijk spelenderwijs losgelaten, met het genoemde gevolg. Van alle kan ten scfhoot hulp toe. Vooral de portier van het Gasthuis, de heer G. -Duppen, maakte, rich verdienstelijk. Hij sprong gé- kleed te water en wist het vijftal met be hulp van den heer J. Mokveld op het droge te brengen. Het jongste kind was reeds in rinkenden toestand. Doordat het oudste meisje, direct nadat zij gezien had welk onheil zij had aangericht, was weg- geloopen, dacht men aanvankelijk, dat zij verdronken was. Zij werd echter spoedig gevonden. OPLICHTING VOOR f 30.000. Esn prettig „compagnon". Te Beek en Donk is het echtpaar H. G. Slits, handelende in conserven, ma nufacturen enz., in den loop van één jaar, door een drietal personen voor f 30.000 opgelicht. Zekere M. v. d. L., uit Eindhoven .stelde S. voor, om com pagnon te worden voor een zaak aldaar. Dit gelukte, W. A. en Th. de B., ook uit Eindhoven, waren mede in het complot Jjetrokken. Zij hebben kans gezien, door 'telkens een bedrag van f 300 tot f 600 voor de zaak te vragen, de familie S. voor haar geheele vermogen te ontdoen, zoodat zij thans geruineerd is. Tenslotte is de heer S. zich te Eind hoven op de hoogte gaan stellen van den omvang van de zaak. Het bleek een winkeltje te zijn met meubilair ter waarde van enkele tientallen guldens. De politie heeft de daders gearresteerd. AUTO-ONGEVAL BIJ ELST. Alweer een slaperig ba- «tuurder? Gistermorgen vroeg is te Elden, ge meente Eist, een auto, bestuurd door den heer J. L. Achten, uit Enschede, over den kop geslagen en in de sloot, welke lange den weg loopt, geraakt. Het onge val ia betrekkelijk nog goed afgeloopen. plannon slechts kunnen schaden. En ik begrijp na hetgeen voorgevallen la, dat u dubbel voorzichtig zult willen zijn Even wel daarom zoudt u mij behulpzaam kun nen wezen bij mijn pogingen om den sluier op te lichten, die nog altijd over dit geheim ligt." „Als ik kan wil ik n gaarne helpen, maar ik weet niet hoe. En wat wilt u eigenlijk doen?" „Ik moet allereerst weten waar mijn vTiend, de detective gebleven is." „Hebt u daaromtrent eenig vermoe den?" De advocaat haalde de schouders op. „Neen," zeide hij, „maar dit weet ik wel, dat het noodig zal zijn den Eikenhof in het oog te houden i „Wilt u dat ik den veldwachter in den omtrek laat surveilleeren?" „Ja, dat zal niet kwaad zijij." „Maar de baron zal het als een bewijs van wantrouwen opvatten." „O, maar daarom zult u uw plicht toch niet willen verzuimen." „Natuurlijk niet. Ik zal dus den veld wachter instructies geven den Eikenhof goed in de gaten te houden." „Prachtig. Dat is voorloopig alles. Mag ik morgen dan eens komen hooren of hij ook iets bijzonders gemerkt heeft?" „Natuurlijk," antwoordde de burge meester, die e genlijk blij was, dat men niet meer van hem verlangde. De advocaat ging nu spoedig heen. En hij laehte inwendig om de onnoo- zelheid van den goeden burgemeester. Hij voor zich verwachtte van die bewaking van den Eikenhof absoluut niets. Hij was overtuigd, dat men op het kasteel zich werkelijk zoo gemakkelijk niet zou laten bespionneeren en dat men al heel gauw zou begrijpen, waarom de veldwachter daar zoo rondliep. Maar dat wilde Roger judit. Hij stelde zioh voor hoe de baron verachtelijk »ou glimlachen om de suf- Behalve de heer Aóhten, bevonden rich in den .wagen nog drie heeren. Allen kre gen niet ernstige verwondingen, voorn ar melijk aan het hoofd. Dr. Zeijdner, uit Eist, legde de eerste verbanden. Behal ve de heer Diepenmaat; moesten de ge wonden ridh naar het Diaoonessenhuis te Arnhem begeven. Daar zijn de verwon dingen opnieuw behandeld, waarna allen per auto naar hun woonplaats konden terugkeeren. De vermoedelijke oorzaak ia, dat de chauffeur door slaap werd «overmand en het stuur kwijtraakte. DE DE SMOKKELHANDEL AAN DUITSCHE GRENS. Sigaretten het hoofdartikel. Nog altijd bloeit aan de Duitsche grens in de omgeving van Aken de smokkel handel welig voort. Een, der laatste nachten kregen de be ambten contact met een uit vier per sonen bestaande smokkelbende. Tusschen beide partijen ontstond een vuurgevecht. De smokkelaars konden over de grens ontkomen met achterlating evenwel van 60000 sigaretten en kleedingstukken, waarin zich papieren,' passen en geld be vonden. Tolbeambten uit Bildchen arresteerden smokkelaars uit Keulen en namen 15000 sigaretten in beslag; beambten uit Vael- serquartier ontnamen smokkelaars uit Bochum 10.000 sigaretten, In het Ache- ner Wald werd jacht gemaakt op een sm&kelbende, acht man sterk; zes smok kelaars werden gearresteerd. Uit 22.000 sigaretten bestond de buit. Beambten uit Aken Forst arresteerden smokkelaars, op wie 10.000 sigaretten, achttien pond kof fie en tien pond tabak werden bevonden. Nabij Merkstein sloegen smokkelaars op de vlucht, met achterlating van 62 pond koffie en thee. In Aken werden talrijke huiszoekingen verricht, 55.000 sigaretten werden naar hoofdkantoor overgebracht. Een be ambte uit Herzogenrath hield acht smokkelaars aan en ontnam hun 71 pond koffie en 6450 sigaretten. Met behulp van politiehonden werden nabij de grens te Kerkrade twee smokkelaars gearres teerd, die 9000 sigaretten, tabak, cacao en koffie vervoerden. Bij Horbach wer den smokkelaars ontlast van 15 000 si garetten en tachtig pond koffie. Bij Lich- tenbusch g ngen smokkelaars qan den haal, nadat zij 15000 sigaretten en veer tig pond koffie hadden weggeworpen. Na bij Kuhscheiderhof werd een smokkelaar uit Essen aangehouden. Hij droeg pak ken met 5500 sigaretten. GEVANGENE ONTSNAPT. Zijn vrljhsid van korten duur. Ulit het Huis van Bewaring te 's-Gra- venhage zou Woensdag een gedetineerde overgebracht worden naar de gevangenis aan den Pompstationsweg te Schevenin- gen Toen de auto echter bij de gevan gen s kwam, bleek de vogel gevlogen. De man in de cel was ter hoogte van de Wittebrug er in geslaagd een luikje te openen dat zich in het dak van de auto bevindt als een nooduitgang voor het geval dat de auto in het water mocht rijden. Wanneer men dit luikje tracht te openen, treedt een alarmsignaal in werking en wordt de chauffeur gewaar schuwd De uitbreker had daar echter rekening mee gehouden en was er in ge slaagd het alarmtoestel onklaar te maken Dè man is op het dak van de auto ge klommen en heeft zich er toen laten af glijden. Op de Koninginnegracht trok hij echter dqor zijn vreemde manier van doen de aandacht van een politieagent, die hem aanhield. Een motorrijder, die daar passeerde, hftd de heele vertooning gezien en kon den agent mededeelen da> men h.er met een ontsnapten arrestant te doen had. Hij belandde spoedig in de gevangenis fers, die hem zoo meenden tegen te wer ken Dat zou hem een gevoel van gerust heid geven. Maar intusschen was Roger van plan andere maatregelen te nemen en krachtiger in te grijpen, De schijnbe weging door middel van den veldwachter van Schiller horst zou de aandacht aflei den van wat werkelijk ondernomen werd. Natuurlijk, er moest iets ondernomen worden Want hoe langer de advocaat over alles nadacht, hoe meer waarschijn lijk hij het achtte, dat Rosch de detective het slachtoffer was geworden van lieden die sjot alles in staat waren om te belet ten, dat hij de waarheid omtrent den moord op notaris Burton aan het licht zou brengen. En hoe "zekerder hij voor zich zelf word, dat baron van Wijdeveld in deze hqele geschiedenis 'n rol speelde, die het daglicht niet verdragen kon. Er moest was gedaan worden. Maar wat? Als Roger in zijn eigen plaats ge weest ware, zou hij misschien zich direct de hulp van een paar speurders verze kerd hebben en hij dacht er trouwens over den volgenden dag ten minste een helper naar Schillerhorst te ontbieden. Maar het leek hem toch noodig vóór dien tijd nog iets te doen. De advocaat was niet bijzonder avontuurlijk aangelegd. Zelf e- op uit gaan dien avond, nog zelf detec tive spelen, dat leek hem wel heel wei nig aantrekkelijk. Hij dacht niet allereert aan het gevaar dat hem bij zoo'n onder nam ng zou kunnen bedreigen, maar hij was koel van hoofd en vernachtte er heel weinig heil van. En och, besluiten om kalm den volgenden dag af te wach ten en dan verder te zien, dat kon liij ook niet. Want misschien verkeerde zijn vriend 4e detective in groot gevaar en kon alleen spoedige hulp hem nog red- (Wordt 5- TWEEDE blad NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTREQHT, Schoonhovend, Courant Lang goed houden van bloemen. Zomertijd is bloementijd. In tuinen, in velden, langs wegen, overal treft men omstreeks dezen tijd bloemen aan, zoodat wij onze kamer gemakkelijk een weinig kunnen opvroolijken, hetzij met een bou- quel uit eigen tuin, van den bloemist of met een veldbouquet Het is nu nog maar de vraag, op welke wijze kunnen wij de bloemen het langst goed houden, opdat wé er maar zoo lang mogelijk van kun nen genieten. Het onderstaande geeft hierover enkele inlichtingen. Heeft men zelf een tuin, dan moet men de bloemen bij voorkeur des morgens snijden en nimmer op het warmste gedeelte van den dag Bloemen, welke 's morgens ge sneden zijn, zijn nog koel en hebben des nachts veel vocht opgenomen, waarom ze nog weinig water verdampen. Laat ze dan niet eventjes hier. of daar liggen, maar zet ze direct in koud water, waar aan een weinig zout is toegevoegd. Door dif laatste blijft het water langer zuiver. Bij het schikken der bloemen in een vaas moet men er vooral op letten, dat er zoo min mogelijk bladeren in het water ko men te hangen. Deze bladeren gaan zeer spoedig tot rotting over, waardoor het water bederft. Ook moet men niet te veel bloemen in één vaas willen doen, want niet alleen dat het boumiet daardoor aan schoonheid verliest, maar het zal daar door ook gauwer „weg" zijn. De bloemen worden dicht tegen elkaar gepakt, waar door groote kans bestaat, dat de stengels gekneusd worden. Zulke gekneusde sten gels kunnen weinig of geen water door laten, wat tot gevolg heeft, dat de bloe- meh spoedig verwelken Verder doet men goed het water dagelijks te ververschen en indien er rottende bladeren of sten gels zijn, deze te verwijderen. Heel goed is het om telkens na een paar dagen een klein stukje van de stengels te snijden,k waardoor de opname van water weer be-' ter kan geschieden. Heeft men zelf geen tuin en moet men dus de bloemen Eoopen, dan is de kans groot, dat de bloemen reeds eenigen tijd geleden gesneden zijn. De uiteinden der stengels zullen dan m n of meer uitgedroogd zijn, zoodat zo geen water kunen doorlaten Handel dan als boven reeds beschreven en snijd een klein stukje van de stengels af. Bloemen met een houtigen stengel, .zooals b.v de se ring, houdt men langer coed door den stengel in de lengte een klein eindje te splijten. Verdt-r moet men het bouquet plaatsen in een frisch, licht vertrek, niet in een warme kamer of in de zön. Neemt men bovenstaande regelen in acht, dan kan men er verzekerd tan zijn dat de bloemen lang zullen dienen Moch ten ze onverhoopt toch spoedig verwei- ken, dan passe men het volgende toe: Men snijdt van den steel een stukje af en doet in het voor de bloemen bestemde water eenige druppels kamferspiritus. In HET VROUWENLIJK TE WEST- KAPELLE. Het politieonderzoek naar aanleiding van het aanspoelen van 't lijk eener vrouw aan 't strand te Westkapelle, heeft uitge wezen dat 't slachtoffer vermoedelijk zelf moord heeft willen plegen, hetgeen nie» gelukt is, waarna zij door verdrinking een einde aan haar leven gemaakt heeft. De jonge vrouw was vermoedelijk onge trouwd en uit den beschaafden stand. De leeftijd is pl m. 20 tot 25 jaar. REIGERKOLONIE GETROFFEN DOOR DEN STORM. In de verwilderde bosschen rondom een onbewoond landgoed te Linschoten vinden verschillende vogelsoorten ideale broedplaatsen. Tal van blauwe reigers nestelen in de hooge hoornen van het voor het publiek ontoegankelijke bosch complex-. Het noodwee* van verleden week heeft nu de reigers ernstig getroffen. De nes ten kunnen namelijk gemakkelijk door een storm worden vernietigd. De meeste vo gels bezaten reeds jongen, die meedoo- genloos vanuit de eeuwenoude hoornen op den grond werden geslingerd, waar men ze bij tientallen levenloos vond liggen. EEN GELUKKIGE FAMILIE. Tr Arnhem valt een hoofd prijs uit lersche loterij. De familie G. W. Fruithof te Arnhem was zoo gelukkig dezer dagen een prijs van 833 pond sterling te trekken uit de Dublin Sweepstake, de verloting ter ge legenheid van de lersche Derby rennen. Daarmede werden kansen verbonden aan de prestaties van het paard „Sandwich" Dit kwam "Woensdag als derde aan. De familie Fruithof won daardoor de kapi tale som van ruim f 120.000. ZIJN MOEDER VERMOORD. De Engelsche politie heeft den 29- jarigen Henry Hurley gearresteerd, ter zake van moord op zijn 58-jarige moe der, die hij met een touw wurgde. De moordenaar vertelde, dat er tljuis steeds onaangenaamheden en ruzies wa ren, waarvan zijn moeder de oorzaak was Zij was voornemens geweest om haar zoon' het huis uit te zetten. Verscheidene malen had de jongeman zich dusdanig van streek gemaakt, dat hij van plan was zelfmoord te plegen. „Ik had," zoo vertelde hij,' „een touw in mijn zak gestoken Toen èr weer eens ru zie kwam nam ik het touw uit mijn zak en gooide het om haar hals, juist toen zij boven aan de tr^p stond Toen het afgeloopen was, legde hij een kussen onder haar hoofd en nam ver gif in. Hij kreeg ontzettende buikpijnen, doch zijn broer redde hem door een tt- gemnedicijn. zeer veel gevallen zullen de bloemen er na een poosje weer frisch uitzien. LtRftn overtrekken vin stoelen opknappen. Er werd mij onlangs een middel aan de hand gedaan, waardoor men leeren overtrekken van stoelen, die door het ge bruik wellicht op enkele plaatsen kaal geworden zijn, kan bijwerken en wel zoo, dat de oorspronkelijke kleur behouden blijft. Men handelt hiervoor als volgt: De zittingen worden goed schoongemaakt; met water afgenomen en daarna goe3 gedroogd Indien er nog glans op de zit tingen is dan worden ze ook nog be werkt met een niet al te sterke soda-op- lossing. waardo'or de glans verdwijnt, waarna de kleur bijgewerkt wordt met een analine-oplossing (20 gram analine op 1 T. water opkokend. Deze verf wordt dunnetjes uitgesmeerd over de ge heele zitting en waar ze niet noodig blijkt te zijn, met een lapje er weer afgehaald Daarna wordt het leer geappreteerd met caseïne en bestreken met eiwit, vermengd met lijnolie; vervolgens met een schoone doek goed opgewreven. Zijn de meube len reeds meer opgeknapt, dan kan men ze geheel lakken met saffiaanlak, dat in een drogisterij verkrijgbaar is in alle kleuren. Het is aan te raden de beste kwaliteit lak te koopen en deze zoo dun mogelijk op de meubelen te strijken, daarbij natuurlijk de uiterste zorgvuldig heid in aoht nemen. Goede vrienden worden met kinderen. Gelukkig zal in dezen tijd geen vader of moeder er me«T aan denken hun kind griezelige verhalen te vertellen. Maar toch komt het nog genoeg vooi-, dat ken nissen of familieleden, die het overigens opperbest meenen, aankomen met praat jes van: „Ik neem je straks mee" ed„ waardoor het kind in plaats van „goede maatjes", angstig wordt. Het is voor ve len een heele kunst den goeden toon aan te" slaan met kinderen. En het is niet zoo'n geheim; het berust alleen op een beetje gezond verstand. De meesten gooien zich dadelijk op het kind met een ware passie en vergeten, dat ze toch im mers vreemden zijn. Zeg eerst: „Hoe gaat het met je", of: „Wat ben jij al groot geworden" (vooral niet kussen, want dat vinden de meeste kinderen verschrikkelijk) en let dan een poosje in 't geheel niet Op ze. Zoodoende kan het kind u eerst eens opnemen. En dan komt er vanzelf wel een opening voor een ge sprek over vliegmachines, poesen, winkels of speelgoed, enz. allemaal dingen, die ügt kind verbazend interes seeren Als het luistert, maak dan op merkingen tegen hem of haar, maar be gin niet dadelijk te vragen. Het kind moet eerst zelf vragen. En dan moet ge antwoorden, zooals ge het een volslagen voterassene zoudt doen, kalm en duide- ÏM. En ge zult bemerken dat het ..vriendjes worden" heusch niet ver meer of ie. EEN BRUG INGESTORT. 14 slachtoffers. Te St. Denis de Pilex bij Bordeaux (Frankrijk) ia bij het beproeven van een nieuwe brug, deze eensklaps ingestort, tengevolge waarvan een groot aantal per sonen, o.w. de hoofdingenieur van den bouw, in de diepte verdween. Er werden 12 personen gedood, ter wijl 19 personen zware verwondingen opliepen. Twee hunner zijn reeds tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overle den. De slachtoffers zijn in hoofdzaak per soneel van de tien zwaar geladen vracht auto's, waarmede de proefneming ver richt werd. Onder de auto's moeten zich 1 op den bodem der rivier nog ongeveer 10 lijken bevinden. f £EN KIND VERMOORD. Toen gisternacht de wissel wachter Posske uit de Bahnhofstrasse te Lichten berg (Duitschland) van zijn dienst thuis kwam, vond hij zijn tien-jarig zoontje vermoord op den grond ligiPn. Do jon gen was met een koord gewurgd, ter- wijl hem bovendien de polsslagaders war ren doorgesneden. De vrouw van Posske, de stiefmoeder van het knaapje, was spoorloos verdwenen. De politie zoekt in de eerste plaats naar haar. DUITSCHLAND KOOPT SCHEPEN TERUG. Een Duitsche visscherij-onderneming heeft van een Italiaansche maatschappij vijftig schepen teruggekocht, die Italië voor vijf jaren bij wijze van herstelhetar lingen in nariira had verworven. De aanleiding tot den verkoop was, dat de schepen in de wateren van de M.iddellandsche Zee niet te gebruiken zijn en dat het tevens aan geschoolde krachten ontbreekt, om ze te bemannen. De student. Een student had voor schulden zijn boeken moeten verkoopen. Hij schreef naar huis: „Een goede tijding, papa. Reeds nu leef ik van mijn boeken Raak. Oude dame: Hüer is 'n cent, arme kerel. En vertel me nou 'ns hoe je foo aan lager wal bent geraakt? Bedelaar: Omdat ik gedaam heb net als u, altijd groote sommen aan de ar men gegeven. Netjes uitgedrukt. „Hebt u goed geslapen, professor?" „Neen, mijn belangstelling voor de we tenschap heeft mij geen rust gelaten Ik heb mijn insectenverzameling aange vuld." HIJ had te kiezen. "Waarom laat jij je bediende rookèn onder kantoortijd? Omdat hij dan niet kan fluiten. Getrouwd: „Zoo, ouwe jongen, ik kan zien dat je getrouwd bent; er mankeeren nu ten minste geen knoopen meer aan je jas." „Neen. mijn vrouw heeft me geleerd hoe ik ze er aan moest zetten." GEDACHTEN. Wie het eerste deel van zijn leven misbruikt, maakt het tweede waardeloos. De mensch is een leerjongen, Het lijden zijn meester. Niets is gevaarlijker dan verstand zonder karakter. Geluk rondom zich te verspreiden is de roeping der vbouw. Onder verdenking te leven is een felle marteling. DE ONTTREKKING VAN GOEDE REN AAN EEN FAILLIETEN IN BOEDEL. De zaak voor het Haag- sche Hof. Het Haagsche gerechtshof behandel de Woensdag in hooger beroep de zaak betreffende de bedrieglijke bankbreuk, waarvoor de arrondisse- ments rechtbank te Dordrecht op 27 Maart veroordeelde den veehouder B. Sp. te Streefkerk, tot 6 weken B. B|, Z. J. B., A. BJ Z B, eai L. B., allen veehouder en veekoop man te Krimpen a. d. Lek, tot resp. 3, 2, 2, 3, en 3 maanden gevangenis straf .Van dat vonnis waren zoowel de officier van justitie als de verdach ten (behalve Z. J. B.) in hooger be roep gekomen. Er werden 10 getuigen gehoord. Blijkens dit verhoor hadden ver dachten, wetende, dat. B S, failliet zou worden verklaard, verschillende roerende goederen, waaronder een partii vee aan den boedel onttrokken De procureur generaal M. de Visser betoogde dat kort voor het uitspreken van het faillissement de goederen aan den boedel onttrokken werden, en dat de familie alle medewerking aan den curator weigerde. De koopover eenkomst is, zooals de rechtbank aan nam een schijnovereenkomst, want def t-i'cte luidde I October en op 7 October was S nog in het bezit van de goederen. Ten aanzien van L B. staan de feiten niet vast, doch overi gens vindt spr dat verdachten allen zeer brutaal te werk zijn gegaan De eisch luidde vernietiging van het vonnis der Dordsche rechtbank en opnieuw rechtdoende bevestiging van de gewezen vonnissen ten op zichte van de 5 eerste verdachten en vrijspraak voor verdachte L. B. „Lieveling, we zijn 56 dagen ge trouwd. Twee en veertig heb ik niets anders dan soep gehad en nu eten we al 14 dagen niets anders dan taart." Zij: „Ja, mannie, maar ik ben erg precies, ik werk het geheele kookboek door." BENSCHOP. Juni. Geboren: Gomelis Johannes, z. van J. C. J. van Vliet en W. Verkaik. Jan, z. van J. Labee en D. Brouwer. Getrouwd: J, Bouman, oud 33 J. (te Amerongfn), en T. de Bruin, oud 26 j. BERKENWOUDE. Mei. Geboren: Pieter, z. van C. de Krijger en E. C. de Mooij. Getrouwd: R. Verkuil, oud 28 j., (te Willige-Langerak), en H. de Jong, oud 25 j. Overleden: T. Molenaar, oud 21 j. BOSKOOP. Juni. Geboren: Trida Diana Marry, d. van K. van der Ham en M. Rab. Geertje, d. van J. van Dijk en H. de Jong. Francisca Adriana, d. van C. H. Luij- bregts en E. de Klerk. Getrouwd: H. Geers, oud 24 j.( en G. Welsohut, oud 24 j. Overleden: P. H. van der Meulen, oud 34 j„ en M. Wolff, oud 28 j., wed. van H. H. Mugge. GIESSENDAM. Juni. Geboren: Geertruida, d. van W D. van Houwelingen en T. van Houwelingen. Getrouwd: A. J. van Rekkum en A. van Wijngaarden. GROOT-AMMERS .Mei. Geboren: Marinus en Ariaantje, z. en d. van P. Gelderblom en N. de Graaf. Getrouwd: P. Loeve, oud ?8 j. (won. te Stolwijk, en G Koolwijk, oud 23 j. P. Maat, oud 28 j (won. te Monster), en J. J. Witzier, oud 24 j. L. W. v. Putten, oud 48 j. (won. te Hoofdplaat), en J. du Bois, oud 21 j. HEI- en BOEICOP. Juni. Getrouwd: M. G. Schouten, oud 26 j., en B. de Wildt, oud 21 j. HOENKOOP Juni. Getrouwd: J. C.( Rietveld, oud 30 j. (te Hazerswoude), en C. M. Broere, oud 25 j, HARDINXVELD. Juni. Ondertrouwd: G. van Hoven en A. H. Vlot. Getrouwd: C. Sack en G. de Ruiter. Overleden: A. Boeren, oud 9 m. Een levenloos aangegeven kind van D. de Ro ver en A. ,W. Breur. HOORNAAR. Juni. Geboren: .Maria, d. van A. Verhoef en M. van Kleef. Overleden: A'. Heikoop, oud 52 j., eöht- genoote van W. A: Verspui. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Mei. Geboren: Cornells, z. van J. Slappen- del en J. Dijkgraaf. Bastiaan, z. van C Krijgsman en J. de Jong. Grietje, d. van J. Ritskes en H. Honkoop. Ro- kus, z. van G. Verhoef en A, van der Ent (wonende te Capelle a.d- IJssel), Adrianus Cornelia, z. van G. Boers en C. Schouten. Lijntje, d. van G. de Kwant en J. Moerkerk© Liedeweij, d. van J. Noordegraaf en A. Mourik. Pieter Dubbeld, z. van B. de Jong en A. A. Rol- loos. Cornells, z. van G. Heuvelman en A. Droog, (wonende te Ouderkerk a.d. IJssel). Maria Francina Elisabeth, d. van P. H. Rutjes en E. Ph. Hammer (wo nende te Millingen). Pietje, d. van H. Heuvelman en A. Spek. Getrouwd: P. Visser, oud 21 j„ en D. P. Visser, oud 18 j. W. J. Ebeli, oud 24 j„ en I. T. Slottje, oud 23 j. W. Heikoop, oud 26 j„ en A. Ïïoorlandor, oud 21 j. K. Visser, oud 33 j. (te Capelle a.d. IJssel), en P. Mul, oud 20 j. L. Slooter, oud 23 j. (te Strijen), en den 3. Juni 1931 ten overstaan van den te Gorlnchem gevestigden No taris A. H. KLOKKE geveild, is in 10.-). AFSLAG Woensdag 10 Juni 1931, des morgens elf uur (Zomertijd), in het Koffiehuis van den Heer J. G. VERHEUL te Giessen-Nieuwksrk, ten overstaan van Notaris KIX)KKE voornoemd. van HET BESTUUR van den POLDER STEIN is voornemens op Dinsdag den 9en Juni 1931, des avonds ten 8 ure (zomertijd) ten huize van M. J. VAN ZUILEN (e Stein bij Haastrecht, in het openbaar te verpachten; Het Grasgewas van den polder Stein in elf perceelen, op conditiën bij de verpachting voor te lezen Zegt het voort NOTARIS MAHLSTEDE te Bergambacht zal op Woensdagen 10 en 17 Juni 1931 telkens des voormiddags half elf uur, in het Café ,,'T CENTRUM" te Bergambacht, in het openbaar veilen en verkoopen, ten verzoeke van de Erven H. j. SCHOLTEN Sr. 1. Een gefd. B nr. 174 met Schuur en Hooiberg met daarachter gelegen gelegen aan den Schoonhovenschen Kerkweg nabn de Hem onder de te zamen groot 12 Aren 45 c.A. 2. Een perceel Bouwland gelagen alsvoren, tusschen den Kerkweg en den Lekdijk, ter grootte van 11 Aren, 10 c.A. en eenige perceeltjes D Ij kgrond ter gezamenlijke grootte van 40 c A. Perceelsbeschrijvingen en nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. H.H. Pluimveehouders Ondergeteekende beveelt zich min zaam aan voor levering van alle soorten Pluimveevoeder,voor goede kwaliteit wordt ingestaan. J S.B. Ochtendvoer No I f 7.50 J S.B. Ochtendvoer No. II f6 50 OchtendvoerConcurrent' f 5.— J.S.B. Opfokvoer No. I f 11. 1 S B Opfokvoer Ho. II f 9.50 J.S B Kalvermeel f 0.— Gemengd Graan en Kuikenzaad ooncui roerende prijs Alles per 50 KG. - Franco huis. Op annvr. oolf kleinere verpakking Groote afrfemers en wederverkoopere vraagt prijs, J. SUYKER. Fabrikant in Pluimvee- voeder, Berkenwoude. Wanneir uw Concurrent droomt over malaise;,,, adverteert Oij dan/II VRIJDAG 5 JUNI 1931. G S. Slooff, oud 26 j. M. Bot, oud 26 j., ea A. de Man, oud 25 j. Overleden: G. 8chouwink, oud 49 j., echtgenoot van C. Heuvelman. J. G. Goedhart, oud 71 j., echtgenoote van 0. P. Breedveld. P. A. Schouten, oud 1 j. A. Snelleman, oud 62 j., echtgenoote van G. H. Butter. B. van Zwienen, oud 71 j., weduwe van J. van Krimpen. M. A. van der Blom, oud 73 j., echt genoote Van J. van Cappellen. E. Visser, oud 83 j„ weduwe van T. Burg graaf. LANGEBfK. Mei. Geboren: Adrianus, z. van P. den Har- tog en J. Kïoon. Gijsbert, z. van G. J Middelkoop en M. den Hartog. NIEUWPOÖRT. Mei. Geboren: Pietertje Annigje, d. van J. M. Oosterom en G. Reijorsen van Buu ren. Overleden: C. Boele, oud 2 j. K. van 't Hoog, oud 72 j., echtgenoot van J. Ro- zendaal. NOORDELOOS. Mei. Geboren: Jostina Annigje, d. van A. Rietveld en G. A. A. Boot. Anna Cor nelia, d. van G. J. van der Linden en G. 'Getrouwd: W. E. van Dij"k, oud 20 j., en W. van Wijk, oud 25 j.'-r-* D. de Jong, oud 31 j., en A. W. Trappenburg, oud 29 j. Overleden: A. Slob, oud 76 j., weduwe van C. Trappenburg. P. A. van Gog, oud 37 j. A. Zwijnenburg, oud 82 j., weduwnaar van E. van der Zouwen. De Notarissen te Hazerswoude en te Haastrecht, zullen op Donderdag II Juni 1931 bij inzet en Donderdag 18 Juni 1931 bij afshg en combinati-s, beide dagen s'morgens 11 uren (zomertijd) in het onfe „De Harmonie" aan de Markt te Gouda, De zoo goed als nieuwe geteekend nommer 7 genaamd „Vredelust" in Oukoop onder de gemeenten mqt SOHUREN. HOOIBERG en diverse perceelen WEO en WATER, alles bijeen gelegen, tezamen gr. 12.69.59 H.A. In ae wonjng gelegenheid tot stalling van 23 ltuks//ee. Verhuurd het land tot I Dec 1931 de Gebouwen en'Erf tot 1 Mei 1932, voor f 1250.— per jaar. Te veilen in vier perceelen en combinaties. Breeder bij notities te bekomen vanaf"27 Mei ten kantore van ge noemde Notarissen. van te Lekkerkerk zal op Zaterdag 13 Juni J931. voorm. 10) uur (Zomertijd), in het Café „DE GROOTE BOER" te LEKKERKERK, publiek verhuren: pl m. 10 H.A. Hooiland in den Polder Schuagt, In perceelen als van ouds, ea 2.29.39 H.A. Hooiland in den Polder Den Hoek, in huur geweest bij de Firma Gebrs. Deelen, alles onder de Gemeenle Lekkerkerk, om over het seizoen 1931 eenmaal te hooien. Breeder omschreven hij notities welke op aanvraag veikr igbaarzijn ten kantore van genoemden Notaris. te Lopik, zal op Vrijdag 19 Juni 1931 vm lli'j uur, (Zomertijd) te öensch 043, in het Koffiehuis VAN DELFT, ten verzoeke van de Erven GOVERT SCHINKEL, publiek verkoopen, in ééne zitting: Een perceel en GRIEND, met WEG en WATl R Noordzijde,waaropsteenen Kippen schuur en betonnen Varkenshok, groot 1 56.75 H.A. Amvaarding en betaling 3 Aug. '31. n Breeder bij biljetten. Nadere Inlichtingen ten kantore van den Notarii.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4