Gemeenteraden. Ingezonden Stukken Loop der Bevolking! Buitenland. Kerk en School. T §lbl Sportnieuws. Gemengd Nieuws. llEÜlHEERENBAAI DERDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, 8choonhovntch> Courant VRIJDAG 6 JUNI 1W1. Andere ervaringen duiden er op, dat de aanwezigheid van de varkenameete- rijen op noovele kaasboerderijen in deze provimie eveneens een eoodanige hron van besmetting kan vormen, dat de gebreken los en knijper daarin hun oor- eaak vinden. Hierbij is dan vooral ook te denken aan infectie van de melk via den melker. Vaak t/odh ia het melkend personeel mede belast met het gereedmaken van 't voeder voor de varkens, alsmede met de distributie daarvan. Het ligt voor de hand, dat vooral bij het laatste de klee ding wordt besmet, maar ook reeds het gereedmaken van het voeder kan daar oorzaak van zijn, omdat immers de klee ding gemakkelijk in aanraking komt met •vochtige voederresten, waarin zach ge makkelijk voor do kaas schadelijke orga nismen kunnen hebben ontwikkeld. Dit alles zou nog niet hinderlijk be hoeven te zijn, indien gezorgd werd voor een zindelijk melkcostuum en reine han den. Of het belang hiervan evenwel steeds voldoende wordt ingezien, is aan gerech ten twijfel onderhevig. Het voorgaande moge echter gelden als een waarschuwend woord. Taaie kaas. Het maken van taaie kaast op een en kele boerderij is niet van zoodanig bè- lang, dat aparte vermelding daarvoor in dit verslag noodig zou zijn. De weg tot be strijding van het gebrek taai is boven dien tegenwoordig vrij algemeen bekend; de meeste kaasmakers wbten n.l., dat een te langdurige wrongelbewerking als dp hoofdoorzaak moet worden aangemerkt. En toch heeft men in 1930 op tal van boerderijen met taaie kaas te kampen gef had. Is dit .op zichzelf dus reeds een eigen aardig verschijnsel, te merkwaardiger wordt het, als men weet, dat het gebrek taai meerendeels optrad, juist in het nar* jaar, in den tijd dus, wanneer men ge woonlijk te kampen heeft met te zachte kaas, een afwijking, die aan het gebrek taai precies tegenovergesteld is. De oorzaak van -bovenbedoeld ver schijnsel is niet vastgesteld kunnen wor den. Wel hebben sommige ervaringen doen| vermoeden, dat onder den invloed van de veranderde economisohe omstandigheden de eischen van den handel zdoh wijzigden in dezen zin, dat er meer vraag was naar kaas met zachte zuivel (z.g. oonstuhptio- kaas) dan naar kaas met steviger zuivel, welke meer voor opleg geschikt is. Hierdoor zou dan een kaas, welke voorheen normaal werd geheeten, thans als taai kunnen zijn gekwalificeerd. (Wordt vervolgd.) GIESSENDAM. Vergadering van den gemeenteraad op Zaterdag 9 Mpi. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter burgemeester W. A. Lau- renae. Nadat de Voorzitter de vergade ring met gebed heeft geopend, wordt het nieuwe raadslid, de heer G. Muilwijk, be- ëedigd. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken zijn van Ged. Staten goedkeuringen van de ge meente-begrooting 1931 en verschillende raadsbesluiten. Ze worden voor kennisgeving aangeno men. Van den heer G. Sterrenburg, opzich ter der begraafplaats, is een rapport ont vangen betreffende de gebeurtenissen bij het begraven van mej. T. De Voorzitter wil het in geheime vergadering behandelen. De heer Van der Zouwen stelt voot, om het in een openbare vergade ring te behandelen, welk voorstel wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Vóór de hoeren Van der Zouwen, Van Harten en Boon. Tot leden van bet hoofdatembureau voor de verkiezing van leden van den ge meenteraad worden benoemd de heeren K. Leenman, A. van Noordennen, G. G. Westerhout en D. Schakel, terwijl de bur gemeester als voorzitter is aangewezen en de heeren D. van Harten, D. Jas en A. Meijer als plaatsvervangende leden. Bestrating. Daarna deelt de Voorzitter mede, dat bij de aanbesteding voor het bestro- ten van een gedeelte weg, de heer E. Mms alhier de laagste inschrijver was voor n bedrag van f 11.850. Tevens leest de Voorzitter een adres voor van den heer J. van Noor dennen en eenige andere ingezetenen de zer gemeente, om het werk met aan «en heer E. Muis te gunnen, daar er verband bestaat tusschen den heer E. Muis en den gemeente-architect, den heer A. van Verlaat, die gezamenlijk dergelijke wer ken uitvoeren. B en W. stellen voor, het adres voor kennisgeving aan te nemen en aan den heer E. Muis het werk op dra«m. daar beiden hebben verklaard by dit werk niet met elkaar te maken te heb- ""üe heer VandeMinkelis vindt 'n mondelinge verklaring niet voldoende De heer VanHarten heeft geen be- „Ik voel dat er direct wat gegeten xnoet worden.'' „Drommels, Willem, dat ii wat er met jou gaat gebeuren." zwaar, om aan Muls het werk op te dra gen, maar vindt het beter, dat beiden een schriftelijke verklaring afleggen. Spreker meent, dat de kosten wel wat minder zul len zijn, nu het Dijkcollege geen toestem ming geeft, om het gedeelte van den hoogen dijk te bestraten. De Voorzitter zegt, dat ongeveer 59 a 60 vierk. M. minder zullen worden bestraat, zoodat het werk f 1£00 mander zal kosten. Met algemeene stemmen wordt beslo ten aan den heer E. Muis het werk op te dragen, terwijl het adres voor kennisge ving wordt aangenomen. Daarna stelt deVoorzitteraande orde eenige wijzigingen van de begroo ting 1931. Ged. Staten wenschen het be drag van f 700 op den post „schrijfloo- nen" overgebracht te hebben op den post „ambtenaren ter secretarie", waartegen B. en W. geen bezwaar hebben. De heer Westerhout merkt op, dat B. en W. dat zaakje hebben opge knapt buiten den raad om, terwijl deze het juist niet wilde. Spr. begrijpt hieruit, dat B. en W. toch een ambtenaar hebben benoemd. De heer Van Harten zegt, dat B. en W. door een achterdeurtje toch hun zin willen doordrijven. De heer Van de Minkelis vindt het vreemd, dat B. en W. nu toch een ambtenaar hebben benoemd, daar het nooit de bedoeling van den raad is ge weest. De heer Boon zegt, dat een dergelijk besluit nooit is genomen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. den ambtenaar voor vast hebben be noemd. Wethouder Van Noordennen meent voor een jaar. De heer Westerhout zegt, dat het nooit de bedoeling is geweest, om den ambtenaar vOor vast te benoemen, maar dat er ieder jaar opnieuw gelden moeten worden toegestaan. Spr. komt er tegen op, dat de raad zoo genegeerd wordt. Het voorstel van den heer Wester hout om het bedrag van f 100 te lak ten staan op den post „schrijfloonen" wordt aangenomen met 7 tegen 4 stem men. Tegen tseinmen de beide wethou ders de heeren K. Leenman en A. van Noordennen, en de heer D. Schakel en D. de Rooij. Op aandringen van den heer Wes terhout zal de (toelichting van het schrijven, aan Ged. Staten, ook aarf de raadsleden ter kennis worden gesteld. b« Brandweer. Ook wordt besloten om f 100 meer toe te staan voor de kosten aan brandspuit- lieden. De heer v. d. Z o u w e n Ik dacht, dat we geen brandweer hadden. De heer v. d. Minkelis Wel brand. De heer v. d. Z o u w e n merkt op, dat er nog wel meer geld voor brandblusch- middelen beschikbaar gesteld moet wor den, daar het deze week is gebleken, dat er met de aanwezige brandbluschmddde- len geen brand is te blusschen. De Voorzitter zegt, dat alles goed in orde is, maar dat de menschen tegen woordig niet meer willen pompen. De heer Van Harten zegt, dat er geen alarm is gemaakt, zoodat velen niet ééns wisten, dat er brand was, terwijl er bovendien veel te laat met het blusschen werd begonnen. De Voorzitter zegt, dat hij er om 4 uur als was. Wethouder Leenman Later niet. De heer VanHarten meent, dat als er spoediger ingegrepen waa, waarschijn lijk het huis nog wel gespaard waa ge bleven. De Voorzitter zegt, dat men er niets van weet, daar niemand der raads leden er bij is geweest. Op de waterlei ding stond niet zooveel druk, omdat het Maandag was, terwijl de brandspuit nog meer water gaf, dan de motorbrandspuit der gemeente Hardinxveld. De heer Schakel zegt, dat er des Maandagsmorgens om 4 uur nog niet zoo veel leidingwater is gebruikt, dat er zoo doend,® E0611 te- De Voorzitter zegt, dat het prach tig 'is afgeloopen. De heer v. d. Minkelis: Maar het is toch geheel afgebrand. De heer v. d. Z o u w e n De wind was zeer gunstig,- anders was er delijk wol meer verbrand. De Voorzitter zegt, dat de te uitstekend is voorzien van brandblusch middelen. In buitendams kan de groot- ste brand met de waterleiding gebluscht worden, omdat daar wel met vier slan gen gewerkt kan worden. Spr, zegt, dat de leden slechts praten voor de oouran- teDe heer v. d. Minkelis vindt het beter, dat qr alarm wordt gemaakt door het Huiden der klok en het gebruik van den brandhoorn, daar de menschen het anders niet kunnen weten. De Voorzitter raadt aan, om een motorbrandspuit te Jcoopen, daar men toch niet wil pompefejen tevens aan Har dinxveld te vragen, om assistentie te wil len verleenen, indien het noodig is, zoo lang er nog geen motorspuit is. De heer Boon raadt aan, om de brandspuit niet meer droog te probeeren Moten wordt, dat B. en W. de vol- gende vergadering met prijsopgaaf van verschillende motorbrandspuiten zullen komen. „De bladen lil De heer P. L e n m a n vraagt.'of het waar is, wat in een plaatselijk blad stond dat de candidatenlijsten op 12 Mei om 11 uur moeten worden ingeleverd. De Voornitter zegt, dat er vandes morgens 9 tot des middags 4 uur heid is voor de inlevering en dat men zyn vragen, maar tot spr. moet richten, de bladen toch maar liegen De heer Boon wil, dat B. drietal opmaken, waaruit de raad een accountant kan benoemen. De Voorzitter zegt, dat B. enW. dat regelen. De heer Boon vraagt, of er niet op nieuw moet worden ingesohrtven voor personeel der waterleiding. De Vooraitter antwoordt, dat het spoedig aal gebeuren. De heer Van Harten vraagt, waarl om er wel in wijk B en 0 en niet in wijk A wordt gesproeid. De Voorzitter zegt, dat ar nog maar éénmaal is gesproeid. Hierna gaat de raad in geheime dering. GOUDRIAAN. Raadsvergadering op Vrijdag 8 Mei. Voorzitter de heer R. D. G. M. van Slijpe. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergade ring met de voorlezing van het gebed, waarna de notulen der vorige vergade ring worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Naar aanleiding dezer notulen wordt besloten de bijdrage aan de gemeente Sliedreoht inzake kosten rijksweg Rot terdamEist te betalen. Van Ged. Staten is ingekomen bericht van goedkeuring der begrooting, dienst 1931. Dit en eenige andere ingekomen stukken worden voor kennisgeving aan genomen. De rekening der gezondheidscommissie te Sliedrecht over 1930 wordt goedge keurd. Het Dameazangkoor „Zang en Vriend schap" verzoekt eens per week de 0. L. School te mogen gebruiken tot het hou den van zangrepetities. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen, waartoe wordt besloten. Bepaald wordt, dat voor kosten van verlichting en verwarming l 15 per jaar vergoed moet worden. De a8deeling Alblasserwaard van den Ghr. Boeren- en Tuindersbond zond een verzoek, om ten bate der Ghr. Landbouw school te Ottoland een jaarlijksohe sub sidie te mogen ontvangen. B. en W. stellen voor om voor 1931 een subsidie, groot f 75, te verleenen. De heer De Vos is tegen deze subsi die. Hij stelt voor f 10 per leerling uit deze gemeente te geven. Wethouder Van Genderen verde digt het voorstel van B. en W. Spr. wijst er op, dat de jaarwedde enz. van het hoofd der Landbouwschool door het rijk worden betaald, maar dat de organisatie zelf nog groote lasten heeft aan rente en aflossing. Spr. acht deze qchool nuttig voor een streek als deze. De meer afge legen gemeenten geven een bedrag per leerling en de dichterbij gelegen een vast bedrag, omdat de sohool in het laatste geval gemakkelijker te bereiken is en der halve meer gebruik van koh worden ge maakt. Daarom blijft spr. vóór f 75. subsidie voor 1931. Het voorstel van B. en W. wordt daar na met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Vóór stemmen de beide wethouder en de leden Boele en Drinkwaard. Tegen de heeren De Vos, P. Vonk en J. Vonk Tz. Van Ged. Staten is ingekomen een ont- werp-bedluit tot aanvulling en herziening van enkele bepalingen der regeling van jaarwedden van burgemeesters, secreta- rissen en ontvangers. De raad gaat met deze regeling ao- ooord. Het verslag van den toestand der ge meente over 1930, zooals B. en W. dit hebben opgemaakt, wordt goedgekeurd, en evenzoo een wijziging der begrootin gen, dienst 1930 en 1931. De Voorzitter deelt ten slotte nog mede, dat de oefeningen met de motor spuit weer geregeld zullen worden gehou den. Hierna sluiting. DE TOL TE STOLWIJKERSLUIS. Als in het Kindersprookje de kip, die de gouden eieren legt, zoo is voor de gemeente Gouda de tol aan de Haas- trechtsche brug een troetelkindje ge worden, waarop zij bijzonder prijs stelt. Dat zij dit beestje niet graa« wil slacu- ten is haar niet kwalijk te nemen, maar dan moet het. de tolbewaarders ook niet kwalijk worden genomen, wanneer zij weigeren die kip nog langer te voeden Dank zij de actie van het Comité tot Opheffing van deze beruchte tol, heeft zich thans iedere Gouwenaar ontpopt als voorstander van opheffing. Van een ernstige wil om dat ding om hals te brengen blijkt echter nog niets: Gouda wil de tol kwijt, maar niet de in komsten ervan Tegenover he.t verwijt, dat onze actie Gouda's middenstand treft, 6tellen wij dan ook, dat de middenstanders, de boeren stand en de arbe. dersstand van de Krimpenerwaard door de handhaving van Vleze tol treft. De N Z.ÏÏ, durft be geren. dat deze tol niet duur is. Niettemjn zijn er onder de leden van het comité, die jaarlijks vier honderd- guldèxi tolgeld betalen en wanneer eer fabrieksarbeider, die toevallig over den LJssel woont, voor hdt genot om over die brug te moeten gaan, van zijn toch zeker niet overdadig hoog loon elke week vier en veertig cent moet betalen aan het bestuur van de gemeente Gouda, kunnen we dat ook niet weinig noemen Ons wordt door anderen verweten dat we om ons doel te bereiken, andere mid delen hadden moeten kiezen. Eilieve, alsof wij een dergelijk optreden voor ons genoegen doen. Een andere weg was ons echter door het gemeentebestuur vau Gouda niet gelaten. Een adres aan den Raad van Gouda, ingediend door een groep tolbetalers, waaronder Dr. T. Beekenkamp, lid der Provinciale Staten en met als eerste on derteekenaar Notaris Koeman, van Haastrecht, werd door B. en W. gene geerd, waarmee we niet willen z$gg-m dftl het is verdonkeremaand, maar toch. dat de raad er onkundig van is gelaten, ondanks het il Ingediend voor d« be handeling van de begrooting. Wij inwoners van de Krimpenerwaard zijn voor het doen van onze inkoopen op Gouda aangewezen. Wanneer iemand echter die inkoopen in Gouda wil gaan doen of gedaan heeft, wordt hem dooj- de dienaren van de Heilige Hermandad aan het verstand gebracht, dat het Goud- sche Gemeentebestuur gewend is, alles wat over de IJssel wil, te plukken. Er bleef ons dus niets anders over, dan Gouda wakker te schudden. Laat Gouda zich nu niet beklagen dat dit hardhand:g gebeurt.Hopelijk zal de aan drang van Gouda's burgerij niet meer verslappen. De Goudsche winkelstand moet zijn verontwaardiging niet richten naar hen. die zich niet meer lijdzaam willen laten plukken, maar tot haar bestuur. Elke organisatie, stad, land, elk volk, heeft de regeering. die het waard is. Zoo dra Gouda's bevolking dus zijn ernstigo wil kenbaar maakt, moet het gemeente- estuur zwicnten. Geen enkel Gouwenaar behalve de wethouder van financiën durft stem te verheffen voor het behoud van die tol en toch blijft ze tot schande van Gouda en tot haar schade. Komaan, wie neemt het initiat ef. Laat den afstand tusschen Krimpener waard en Gouda niet onnoodig grooter worden. Weg met die tol. A. MOLENAAR, Gouderak. EEN AFGRIJSELIJK DUITSCH GEBRUIK. In Duitschland komen heeren en da mes met honden en katten, do l.iaste in k sten en zakken verpakt, ok, pon )pen terrein om zich met oen afgrijselijk schouwspel te vermaken. De nondm ïr.ue ten moedig en om strijd (groote prijzon worden uitgeloofd) de katten vóór de oogen van prijsuideei n-s en tóofchuuwors verscheuren De kattm vinden zoo ren afgrijselijken dood. "Wannes zij nog uiptrekkken wordau zij vt stokslagen afgemaakt Deze „vermakelijkheid" is nog erger dan de Spaansche stierenge vechten De stier kan zich verweren, ter wijl de katten weerloos gemaak worden om de honden niet te kwetsen en vaak eenige dagen vooraf in kleine kisten zon der voedsel en water worden opgesloten. Jaarlijks worden c.a. 2 millioen kat ten aan deze „sport" opgeofferd. In naam der menschheid wil ondergetee- kende bij president Hindenburg proles- teeren tegen deze cultuurschade en noo- digt allen, die deze actie willen steunen uit hun naam aan onderstaand adres in te zenden. •Dergelijke wandaden zijn een schande voor het "eheele menschenras en roep ik alle weidenkenden op. Het „Katzenwiirgen" heeft ten doel jachthonden af te richten voor het op sporen van wild en te dien einde wor den de beschreven wedstrijden geor ra- nlseerd. De verscherpte actie hiertegen is ontstaan door het optreden van de „Hamburger Katzenschutz Verein" <e Poppenbüttel, alwaar een formeel go- vecht geleverd werd "met de Heerm en Dames toeschouwers van die gruwelijke moordpartij. Te Hamburg zal een yro- hst-vergadering belegd worden tegen dit barbaarsch gebruik en hoopt men, dat door medewerking van een buitenland- sche perscampagne, een einde aan dit misbruik, dat zooveel honderd duizend tallen dieren een ellendigen dood doet vinden, zal komen. Behalve bovenvermelde vereenig' r»g, protesteert o.a. ook de Münchener Haus- katzenschutzbund tegen het misdrijf en in'het nummer van 20 Mei j 1. is in „Tierrecht und Tierschutz", Humholi - strasse I, Berlin-Steglitz, een foto opge nomen van slachtoffers te Poppenbiittol. Mijn voornemen aan president Hin denburg dienaangaande een verzoek schrift te zenden, is dus alleen om mjn Duitsche vrienden bij de bestrijding de zer wreede gewonote te helpen en ge loof Ik dat een ieder weldenkend mensch mij daarbij zal steunen. H. W. KNOEST. Ant. Duyckstraat 10, den Haag. BERGAMBACHT. Over de z Ingekomen: M. Jongebreur en gezin, van Ouderkerk a.d. IJeeel; A. de Ruiter en gezin, van Oudewater; W. de Jong en genin, van Lekkerkerk; G. G. Renes, van Schoonhoven; J. W. J. Lenis, van Gouda; B. Noorlander, van Haastrecht; A. Slin gerland en gezin, van Lekkerkerk; W. G. van Wijngaarden, van Stolwijk; A. den Hollander, van Ouderkerk a.d. IJssel; K. Baas en gezin, van Polsbroek; J. G. den Ouden en gezin, van Nieuw-Lekkerland; L HeWij, van Bodegraven; P. A. G. de Ridder, van Nieuw-Lekkerland; T. K. H. Gardes, van Duitaöhland; J. A. de Bruijn, en gezin, van Heemstede, M. van den Dool, van Bleiswijk; G. de Vos en gezin, van Ammerstol; P. van der Laan en ge zin, van Stolwijk; J. W. E. DriesSen, van Zeist; J. Groeneveld, van Waddinxveen; T. Meerkerk en gezin, van Stolwijk; J. de Brüin, van Gouderak. Vetrtrokken: A. G. Leuvenink naar Am merstol; A. Slingerland en gezin, naar Lekkerkerk; F. de Bruin, naar Lekker kerk, J. G. Voorsluijs en gezin, naar Schoonhoven; P. Hoogendoorn en gezin, naar Hoornaar; D. de Jong en gezin, naar Ouderkerk a.d. IJssel; H. W. Hen- driksen, naar Stolwijk; G. de Wit, naar Kerkerade; E. Wenk, naar Bleskensgraaf J. F. den Ouden, naar Stolwijk; G. van Bezooijen en gezin, naar Polsbroek; wed. J. Schep, naar Groot-Ammers; A. L. Schep, naar Ottoland; G. Graveland en N. K. Graveland, naar Ameide; W Kroon en gezin, naar Schoonhoven; T Kwinkelen burg, naar Gouda. A. A. van Beusekom, en gezin, naar IJsselstein; M H. Holl- mann, naar Duitschland. GROOT-AMMERS. Over de maand Mei. Ingekomen: L. den Boer, van Oud-Al- blaa; J. Tober, van Moordrecht; J. Leeu- wia, van Oud-Alblas, J. van Amatel, van Putten; H. Vlot, van Bleakensgraaf, T. Brandwijk, van Bleskensgraaf. Vertrokken: H. Vink, naar Noorde- loos; T. Ouwexkerk, naar Ammerstol; J. L. Ooms, naar Streefkerk, G. ae Vos, naar Streefkerk, A. Spelt, naar Brandwijk; T. Bouter, naar 's-Gravenhage;. G. van Laar, naar Streefkerk; W. Wiarde, naar Dok- kum. LANGERAK. Over de maand Mei. Ingekomen: H. Swijnenburg, van Otto land; G. A. Kroon, van Gouda; G. de Hoop, van Giessendam. Vertrokken: J. van der Heijden, naar Alphen a.d. Rijn. NOORDELOOS. Over de maand Mei. Ingekomen personen: N. Roth, van Meerkerk; H. Vink en gezin, van Groot- Ammers; W. Vink, van Hardinxveld; P. Krijzwoaki, van Walsum aan den Rijn (Duitsohland); W. G. de Kijzer, van Harkingen; L. G. de Kijzer en gezin, van Heroeld; G. G. Buma, van Leeuwardera- deel; A. de Bruin en gezin, van Brand wijk; B. Boon, van Brandwijk; Jan van 't Zelfde en A. van den Berg, van Nu- mansdorp; N. Vogel, van Peursum. Vertrokken personen: E. Bruinsma en gezin naar Numansdorp; J. de With naar Barendreoht; D. Slob en G. Zwijnen burg naar Gorinohem; G. van Iperen naar Nieuwland; P. Vink naar 's-Gro- venzande; P. Bikker naar Middelburg. STREEFKERK. Over de maand Mei. IngekomenJ. Kooijman, van Lekker kerk, naar A W; G. de Vos en gezin, van Groot-Ammers naar B 21; J. L. Ooms en gezin, van Groot-Ammors naar B 130; K. Hakkesteegt en gezin, van Goudriaan naar A 94; J. W. Dekker, van Hoornaar naar B 46; L. Boot, van Schoonhoven naar A 26a; S. de Gier, van Nieuw-Lekikerland naar B 76; L. A. Kars, van Lexmond naar A 90; M. van der Linden, van Klaaswaal naar G 2a; M. N. J. Krijn, van 's-Gravenhage naar G 18; G. Bangers en gezin, van Oud-Alblas naar G 88a; vier kinderen van L. Groenendijk, van London Ontario (Canada) naar G 59a. Vertrokken: G. P. de Vos, gehuwd met G. den Boer, van A 56 naar Oud-Alblas; A. J. van Eyl, van B 43 naar Wijngaar den; T. van Wijk, van G 103 naar He kendorp; G. Koolwijk, van A 94a naar Groot-Ammers; M. Slob, van A 102 naar Groot-Ammers; W. van der Schans, van G 18 naar Doulreoht; C. van Wijnen, van A 59 naar Krimpen a.d. Lek; A. G. van Arkel, van A 103 naar Groot-Ammers; T. den Har tog, van A 90 naar Groot-Am mers. INDISCHE KUNST AAN HET HOF. Een groep Balineemhe damereeaen «al optreden op de Interaatwnale Tentoonstelling te Pari}.. Het goielechap heeft die gelegenheid benut om gist&re te dansen yoor d« Koningin en de Prinses op het Loo, Hier liet men eon gsdeslts van het Oamelan-oriest bij een repetitie in Den Haag, VIERDE BLAD WiauwuBCAD VPOR-roH*WPCgANP tR OlHEURTy SemmnmilsimftrPBnmrt TRijmw o juni m Virklizlngskoimdla In Egypta. Hoe da regeering haar groo ts „overwinning" behulde op de meerderheid dee volka. Donkere vooruitzichten. Onlangs habben we reeds medegedeeld, hoe koning Foead van Egypte het aan legde om de maoht van de Wafdpartij, de nationalistische organisatie, die het moerendeel der bovolklng uitmaakt en die dan ook een groote meerderheid in het parlement had, te breken. De koning, die zijn troon niet veilig achtte ondor den grooten invloed van de Wafdpartij, maakte met do trouwe hulp van zijn min.-pres. Sldky Pasja, een grondwetswijziging klaar, die £ij eigen zinnig doordraven. Die wijziging kwam hoofdzakelijk neer op een belangrijke vorandeAng in de wijze, waarop het par lement wordt gekozen. Tot dusver ge schiedde dat rechtstreeks, voortaan zou den eerst tusschen personen worden ge- kpzen, die op hun beurt de parlements leden moesten kiezen. Dat was zoo in gericht, dat de minderheden een sterke ren invloed konden doen gelden ten kos te van de groote Wafdpartij. Bovendien werd de macht van het parlement sterk beknot en meer in handen gelegd van een ooilege, op welks benoeming de ko ning grooten invloed uitoefent. Als protest besloten de nationalisten, de verkiezing te negeeren. Een liberale partij sloot zich bij die protestbeweging aan, maar ofschoon hier dus de over- grooto meerderheid van het volk niet aan do verkiezingen de&Lnam, zette de koning die door. In Mei heibbon de verkiezingen van de tussohenpersonen reeds plaats gehad en op 1 Juni die van de parlementsleden. Beide verkiezingen zijn niet meer dan 'n groote .komedie. Koning Foead regeert als een dictator, als Mussolini in Italië, doch naar den schijn laat hij den parle mentairen' regeeringsvorm bestaan, om geen ruzie met Engeland te krijgen. In werkelijkheid is er van verkiezingen geen spTako goweest. Vóór den bewuaten dq-tum werd alle actie der nationalisten tegen de verkie zingen belet, zij mochten zelfs niet ver gaderen en hun kranten en biljetten niet uitgeven. Maar nog veel meet moet men zich verwonderen over wat een Duitsoh blad schrijft, omtrent de wijze, waarop de „verkiezing" plaats had: „Ongeveer vijf procent der kiesgerech tigde bevolking ging naar de stembus en nam aan de verkiezingen doel, meest re- geeringsambtenaxen en andere van de regoering rechtstreeks afhankelijke per sonen, die anders „wegens politieke ac tiviteit", met ontslag bedreigd werden. De stemlokalen waren volkomen leeg. Politiepatrouilles voerden in auto's „kiezers" aan, personen, die men toeval lig te pakken kreeg. Jongelui zonder kies recht, personen uit andere kiesdistricten, men „leidde" hen naar de stembus, men liet hen, steeds in auto's en in gezel schap van politie, van stemlokaal tot stemlokaal rijden. Verkiezingsdag in Egypte! Wie slechts kon, vluchtte. Ge- heele dorpen waren door hun bewoner» verlaten; velen verschansten zich in hun huizen, en namen de wijk, toen men hen te Cairo wildo dwingen hun „burger plicht te vervullen". Hoe Sidky pasja heeft kunnen beweren, dat 65 procent der bevolking aan de verkiezingen heeft deelgenomen, weet niemand. Hij zou evengoed zijn ambtenaren 90 procent heb ben kunnen laten melden; het zou geen verschil habben gemaakt. Uit verschillende andere berichten blijkt, dat het er inderdaad op deze wij- zo is toegegaan. Zóó heeft de regeering den „groote overwinning" bevochten. De koning zal van de nieuwe volksvertegen woordiging geen last hebben. In werkelijkheid is dus in Egypte de dictatuur teruggekeerd. Dio heeft er reeds 12 jaar bestaan, herhaaldelijk onderbro- ■ken door democratische regeeringavor- merf, waarvan de koning zich echter spoedig wist te ontslaan» De wijze, waarop dat ook nu weer ls gebeurd, moet natuurlijk tot ernstige binnenlandsche moeilijkheden leiden, want een zoo groote meerderheid als de Egyptische nationalisten vormen, laat zich op den duur niet verdrukken. Het is dus wel zoo goed als zeker, dat Egyp te nog niet de rust tegemoet gaat, die het zoo noodig hfeft om zioh te herstellen van den regelmatigen teruggang der laatste jaren. HOOIEN OF INKUILEN? WilditMlt Door h«t groeizame weer der laatste dagen is er ineens heèl veel gras geko men en men is wel genoodzaakt, om te gaan maaien, terwijl het de vraag ia, of het worm genoeg zal zijn om goed hooi te winon. In Friesland weet men daar wel raad op; men zet het gras dadelijk in de kuil. Maar in de meeste andere doe len van ons land beschouwt men het in kuilen als een noodmaatregel, dien men toepast, als het met hooien niet blijkt te gaan. Én dat laatste Ja juist geheel mis, wont dan is het gras niet meer gesohikt, om er goed kuilvoar van te winnen. Is inkuilen een noodmaatregel? Wij meenen op goede gronden, dat dit niet het geval is. De praktijk in Friesland bewijBt het en ook proefnemingen heb ben het nut van inkuilen wel aange toond. Aan de proefboerderij te Hoorn zijn se dert 1925 een groot aantal zeer serieuse p/oeven met hooien en inkuilen geno men. Daaruit bleek, dat bij ongunstig hooi weer inkuilen veel voordeeliger was dan hooien. In 1926 en 1927 bleek bij in kuilen de voederw aarde van gelijke peroeelen ongeveer 40 pCt. hooger, dan wanneer gehooid was. Bij gunstig hooi- weer bleek de uitslag minder duidelijk en de oommissie helt over tot de meening, dat dan hooien iets voordeeliger is dan kuilen. Evenwel moet naar onze meening in aanmerking worden genomen, dat inkui len ook indirecte voordeelen oplevert. Men heeft het werk beter in de hand en vermijdt alle riaioo. Vooral in den laat- sten tijd kiemt dat, nu men ook op gras land groote hoeveelheden sjikstofmest uit strooit, waardoor de gras groei zeer wordt vervroegd en het gevaar voor hooibroei' grooter ia. Bovendien is het land dadelijk voor het gebruik gereed. Wie evenwel tot inkuilen over wil gaan bedenke voor alles, dat het op vakkun dige wijze moet geschieden, wil het niet op een fiasoo ultioopen. DE STRIJD TEGEN DE SLAKKEN. Onkruid In ds uien. Met de nattigheid komen de slakken weer te voorsohijn en iedereen weet, hoe veel sohade die kunnen doen op den ak ker en in den tuin. Gelukkig beschikken wij' over goede bestrijdingsmiddelen. In Engeland voor 't eerst en later ook in ons land heeft men proeven genomen met een mengsel van fijngemalen kainiet en fijngemalen kopersulfaat in een verhou ding van 20 op 1. Men strooit het vroeg in den morgen, als het nog donker is en dus de slakken nog kruipende zijn, in 'n hoeveelheid van 4 K.G. In plaats van kainiet kan men ook kalizout 20 pCt. nemen en, indien het breedblarige tee re tuinbouwgtfwassen betreft, menge men de kopersulfaat nog liever met patentkali of fijne kalk. Proeven op haver met klaver als onder vrucht, alsmede op suikerbieten en erw ten, hebben in ons land uitstekende re sultaten opgeleverd. Ook op uien-akkers schijnt het heel goed te gaan. Nu we het toch over uien hebben, doe len we meteen mede, dat men onkruid in uien heel goed kan bestrijden met fijn gemalen kainiet. Bij verschillende proe ven werd 10 K.G. daarvan per Are ge bruikt en het onkruid voor 3/4 vernie tigd, zonder dat de uien noemenswaard schalde leden. Men moet in den vroegen morgen uitstrooien, wanneer de planten nog nat van dauw zijn en men 'n zonni- gen dag] kan verwachten. Opgemerkt zij, dat de melde het fijngemalen kainiet weerstaat. NED. HERV. KERK. Beroepen te Nijega-Elahuizen (Fr.), Welsum (0.), en Dantumawoude (Fr.) de heer P. Hakkestoegt, Gandidaat te .Hoornaar; te Ouderkerk a.d. IJssel Ds. L. Lekkerkerker te Delft; te Gouderak de heer W. Vroeg in de Weij, Gandidaat te Middelharnis. Bedankt voor Lopik en Sluipwijk dq heer J. Guperus, Candidaat te Utrecht; voor Benschop Ds. J. D. van der Graaf te Ede; voor Waarder Ds. T. Lekkerkerker te Delft. ZENDINOSDAG GEREFORMEERDE ZEN0ING8BDND. Ds vier-en-twintigste Zendingsdag van den Gersf. Zendingebond zal dit jau gehouden worden in het Rijeenbuxgeche Bosch, nabij het station Driebergen, op Donderdag 0 Augustus. Als sprekers kunnen worden genoemd: Dr. D. J. De Lind van Wijngaarden te De Bilt, openingsrede; Da. R. Bartlema, van Zeist, slotrede: en voorts alphabe- tisoh: Da.vB. N. B. Bouthoorn te Ren- Inijn, Ds. J. Enkelaar te Leerdam, Ds. H. A. de Geus te De Bilt, Ds. J. Oh. W. Krulshoop te Bodegraven; Ds. G. Lans te Suawoude, Ds. J. A. van Nle te Hooge- veen, Da. N. van der Snoek te Veenen- daal, en Ds. J. A. Westra Hoekzema te Mijnsheerenland. ONGEGIST DRUIVENSAP BIJ HET AVONDMAAL. Het landsoonsistorie fan Bleeswijk- Holstein te Kiel besloot, naar aanleiding van een verzoek uit de jeugdbeweging, om toe te staan dat in de kerk bij de Avondmaalsviering met name voor jeug digen veroorloofd zal zijn om in plaats van wijn ongegist druivensap te gebrni- ken. Een kerkelijk blad komt met nadruk tegen dit besluit op en zegt, dat Chris tus het Avondmaal heeft ingesteld met brood en wijn en geen mensch ter we reld macht heeft om zijn testament te verbreken of te veranderen. Ongegist druivensap is nu eenmaal geen wijn, evenmin als meel brood ls. Avondmaal en ongegist druivensap hooren niet bij el kaar. D® Stafmuziek van - de Koninklijke dagmiddag een bezoek aan de Residentie Defensie. Admiraal De Jager nam Marine uit Den Helder bracht Woens- en defileerde voor het Departement van namens den Minister bet défilé si. POLO-WEDSTRIJDEN. Bezoek van „P.C.G." uit Gorlnchsm. Het frissche weer van Woensdag soheen aanvankelijk de tegen dien avond aangekondigde polo-wedstrijden in ge vaar te brengen, maar avonds werd het wat zaohter in de luoht. Dat kwam niet alleen den spelers ten goede, het werkte ook de belangstelling in de hand. Er was een vrii talrijk publiek van de ontmoeting tusschen de Schóonhoven- eche en de Gorinchemsche clubs getuige. De dames-zeventalleiv De eerste wedstrijd was die tusschen de dames 7-tallen. De Gorcumsche ploeg bleek al spoedig sterker te zijn dan die der gastvrouwen. Wel waren in h ex plge- meen de laatsten snellere zwemsters, doch de noodige tactiek ontbrak in dit team; het vormde geen sterk geheel. Bij de Gorkumsche dames vlotte het iets betera VootoI het aanvalstrio deed nu en dan aardig werk. Daaruit boekten de gasten vóór zoowel als na de pauze twee doelpunten, al waren ze niet alle vier even fraai. Schoonhoven deed het met de helft; één punt in iedere speelhelft. Het eerste was een mooie bal in de linkerbovenhoek. De 24 uitslag gaf de verhouding goed weer. „S.Z. en P.O. I"—P.C.G. I" 3—0. Tusschen de eerste 7-tallen was de krachtsverhouding geheel anders. In dezen vluggen en spannenden wedstrijd bleken de Schoonhovenaren verre de meerderen van hun gasten te zijn. Voor al in het samenspel blonken zij uit en bij het Gorcumsche team liet dat juist veel te wenschen over Men zag hier slechts zelden de goed geplaatste ballen waar mede de S.Z. St PjC. het spel heheerschte. Na de rust, die met 2—0 inging, was de Gorcumsche ploeg iets sterker, even zelfs overwegend, maar tot doelpunten kwam het niet; de aanvallen waren daartoe te'futloos. Schoonhoven maakte er nog een doelpunt bij, zoodat het einde kwam met 3—0. Ds reserves. Ongeveer in dezelfde verhouding wa ren de krachten van de tweede 7-tallen. Ook zij speelden een heel aardlgen wed strijd. In het begin was het spel bijna geheel in handen v&n de Schoonhove naren, zoodat de invallende keeper van Gorcum, wiens corpulentie vaak vtoo- lijkheid verwekte, het nogal zwaar te verduren had. Later kwamen ook in de zen wedstrijd de gasten wat meer op kracht. Maar aan de overzijde was de doelverdediger niet gemakkelijk te ver schalken en de schoten waren bovêndien vaak minder goed gericht. Vóór, zoowel als na de rust maakte Schoonhoven 2 doelpunten en het werken der tegenpartij zou slecht beloond zijn geweest als zij tenslotte den 40 achterstand niet met oen tegenpunt had weten te verklei nen. De uitslag werd dus 44. Hoewel de gasten dus niet met het grootste deel van den buit naar Arkei's oude veste terugkeerden, zal de pret tige ontmoeting hen waarschijnlijk niet berouwen. ..S Z. P.O. I" zal bij spel als dézen avond een ernstige candidaat blijken voor het kampioenschap van den Gotid- schen Bond. Zaterdagmiddag neemt „S.Z. P.O. I" deel aan de bekérwqdstrijden, uitge schreven door de Waddinxveensche Z wemclub. Het lot heeft al» haar tegen standster aangewezen de Zwem- an Polo club „Alphen". DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. „Sportclub I" speelt Zondag aen vrisndschappalijkan wed strijd tegen „Steeds Volhar- dsn" van Rotterdam. Schoonhoven. Op het Sportterrein al hier wordt a.s. Zondag een vriendsohap- pelijken wedstrijd gespeeld tuieohen het write elftal ran „Sportólub" en „Steeds Volharden I". Het zal zeer zeker oen goede wedetrijd worden, aangezien bei de ploegen van gelijkwaardige kracht zijn. Om half drie zal de wedstrijd aan vangen. Zondag 14 Juni komt de Schiedameóhe tweede klaaser „S. V. V." _op bezoek. Het tweede elftal van „Sportclub" gaat naar Boskoop om aldaar een vriend- schappeüjken wedstrijd te spelen tegen het eerste elftal van de ,3®«koopaohe Boys". „Sportclub IV" speelt voor de 8e kl. B van den G.V.B. te Nieuwerkerk a.d. IJa- sel tegen „Nieuwerkerk II". Gouderak. Het sportprogramma voor Zondag luidt: Gouderak I—-Olympia EU; Gouderak II-JG.8.V. IV. Hardinxveld. Devoetbalclub „Hardlnx- veldsche Boys I", die kampioen in haar afdeeliing van den Dordtschen bond is geworden, zal Zondag, des n.rn. 2 uur op het terrein „de Putten", een promotie wedstrijd spelen tegen „Alblasserdam I". Krimpen a.d. Lek. Zondag zal „Dilet tant II" alhier een voetbalwedstrijd spe len tegen „0. N. A." uit Gouda. Lekkerkerk. Het voetbalprogramma is voor Zondag als volgt: „Waddinxveen III" tegen „L. F. G. II". Deze wedstrijd is al eerder gespeeld met den uitslag 1-1, maar ongeldig verklaard, omdat spelers mee hebben gespeeld, die daartoe niet gerechtigd waren. Bij gelijk spel is „L. F. C. II" definitief kampioen der Ilde klasse B van den Goudsahen Voetbal bond. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De uitslag van den voetbalwedstrijd tusschen het perso neel van het werk aan de baan verzak king en de „Moordreohf-oomèinatie was 0—1". HET NEDERLANDSCH ELFTAL TEGEN DENEMARKEN. De Keuze-Commissie van den K.N.V.B. heeft het Nederlandsch Elftal, dat op 14 Juni in Kopenhagen den strijd zal aanbinden tegen Denemarken, als volgt samengesteld: Van der Meulen (ILF.C.), doel; Weber (AD.0.), Van Run. <P£,V.), achter; B. Paauwe (Feijenoord), Anderieeen (Ajax), Van Heel (Feijenoord), midden; Wels (Unitas), Adam (Grasshoppers), Lagendaal (Xerxes), v. d. Broek (PjS.V en Van Nellen (D.H.C.) voor. Reserves: Odijk (Hollandiaan), Diepen beek (Ajax), Van der Wildt (V.U.G.) en Tap (A.rf.0.). Van Kol heeft dus zijn plaats moeten afstaan aan Weber en de jeugdige Wels uit „Undtas" te Gorinchem is na zijn keu rige prestaties in verschillende proef- wedstrijden een plaats in ons landelijk elftal waardig geacht. VERGIFTIGING IN MILITAIR HOSPITAAL, Paratyphus door duivaneleren. Te 's-Gravenhage deden zich in den nacht van Zondag op Maandag ia bel Mil. Hospitaal op den Fluweelonburg- wal bij verschillende patiënten vj 'gil- tigingsverschijnseien voor. Ook de ent- genoote van een hoofdverpleger en een logóe van deze werden ongesteld. Het bleek dat men te doen had met para typhus. Zondagmiddag hadden de zaalpatiëa'en als nagerecht citroen vla gegeten, waar van ooi de beide vrouwen gebruikt heb ben. Die was bereid met duiveneieren ep melk en het onderzoek heeft uitgewezen dat paratyphusbacillen in de drnven- eiergp voorkwamen. Verschillends van de 17 patiënten hadden aanvankelijk vrij hoogs tempe ratuur, doch deze loopt thans langzaam terug en niemand hunner is nog in ge vaar. Zij zijn allen afgezonderd, zoodat yoor uitbreiding der ziekte geen vrees behoeft te bestaan. DE „KONINGIN DER NACHTCLUB" Terug naar Amerika. Ook In België geweerd. De „koningin der New Vorksche nacht club", Texas Guinan, is met haar gehoo- len troep bestaande uit lede* van een band en zestien danseresjes^ uit Havre vertrokken *naar de Vereenigde Sta-en. Gendarmes waren aanwezig om nauw keurig te tellen of alle „ongewenschte vreemdelingen" van den troep zich wel hadden ingescheept. De drie, die er met eenige Amerikaansche jongelui vandoor waren gegaan, bleken den dag en den daarop volgenden nacht in een nabij ge legen badplaats te hebben doorgebracht, 's Morgens vroeg keerden zij te Havre terug. De bestuurder van het hotel, waar in de troep was geïnterneerd, zal waar schijnlijk ontslagen worden. De troep heeft nog pogingen gedaan om in België te wofden toegelaten en te Brussel te kunnen optreden. Op het laatste oogenblik bleken ook deze pogin gen niet te kunnen slagen De geheele Europeesche reis heeft Texas Guinan een bedrag van vijf en veertigduizend dollar gekost. LINDBERGH HEEFT NIEUWE PLANNEN. Kolonel Lindbergh heeft de Ameri kaansche re^eering medegedeeld, dal hij van plan is per vliegtuig, vergezeld van zijn vrouw den Stillen Oceaan over te steken. Zijn. plan is over drie wieken te vertrekken. Hij zal de* overtocht in korte sprongen doen en lance vluchten boven het water zoo veel mogelijk vermijden. Verwacht wordt, dat hij de Noordelijke route zil volgen. •ONHIIOIOIW N30N0Z30NI BCHTE FRIESCHB 2QS0 ctptTong ENORME PETROLEUMBRANO. Vlir reservoirs ontploft Een hevige petroleumbrand heeft ge woed te Moinesti nabij Baoau (Roemajié) De brand wae het gevolg van het inslaan van den bliksem in een reservoir, dat tachtig wagons ruwe petroleum bevatte. Door de ontploffing vlogen drie andere reservoirs, welke te zamen 350 wagons bevatten, mede in de lucht. De totale raf- fineerderij heeft een capaciteit van ÏO.OOO ton. De reservoirs ontploften en de bran dende inhoud verspreidde ,zich als «oü vlammenzee over de omgeving. Onder de bevolking van Moinesti brak een paniek uit, daar de stad door ver nieling wordt bedreigd, doch na uren- langen strijd is het de brandweer en de te hulp gesnelde reddingsbrigade gelukt een verdere uitbreiding van den brand te beletten. De schade wordt op circa 750.000 gulden geschat. DE TEXTIELSTAKING IN NOORD- FK ANK RIJK In de staking van de textielfabrie ken van Roubaix en Tourcoing is een groote verandering ingetreden- De vakvereenigingen der Belgische arbeiders, zoowel socialistische ala katholieke hebben besloten Maandag weer aan het werk te gaan. De terug keer van deze 40.000 arbeiders zal zoo goed als zeker tot moeilijkheden leiden en aan beide zijden van de grens worden door de autoriteiten uitgebreide voorzorgsmaatregelen ge nomen. De prefect van het departement heeft zijn bemiddelingspogingen in het textielconflict verdubbeld. Te Ron haix is reeds een aantal arbeiders aan het werk gegaan. DE DO X OP DE OCEAANVLUCHT Gistermiddag om 12.52 uur is de DO-X van de Kaap-Verdinsche eilan den naar Brazilië vertrokken. Blijkens waarnemingen door sche pen maakte de vlucht goede vorde ringen en 's avonds om 6 uur 20 Greenwich-tijd heeft de DO-X draad4 loos medegedeeld, dat zij om 1 uur op het voor de Braziliaansche kust gelegen eiland Fernando Nononha noopte te arriveeren.. WERELDJACHT OP EEN MOOR DENAAR. Een onverwacht slot In een armoedig buitenhuisje te New Yersey heeft de Amerikaansche politie e«n arrestatie gedaan, die het slot vormde van een jachtvan jaren, die zich over 4 wereïddeelqn uitstrekte. De gearresteerde is iemand.van ge goede familie,, in het bezit van een academisch en graad, die bij denAme- rikaanschen vliegdienst heeft gediend. In Juli 1925 vermoordde 'hij een taxichauffeur, en daarop deserteer de hij 'uit zijn vliegafdeeling. Over de heele wereld heeft men hem gezocht en "hu bleek, $at hij nooit uit den omtrek van New York is weggeweest De zonderlinge, dader zegt, dat hij den moord heeft begaan, om te zien of hij in staat was iemand ojn hel leven te brengen,, en bovendien om dat het hem bijzonder aantrok het voorwerp te zijn van een „menschen- iacht". Reeds vroeger had hij in een brief medegedeeld, dat het denkbeeld de „opperste emotie" te zullen vinden in het dooden van een mensch. hem voortdurend vervolgd heeft en juist dat beeft de politie er toe gebracht, in het laatste halve jaar met bijzonde ren ijver naar hem te zoeken. Op Long Island waren n.l. na elkaar drie jonge mannen doodgeschoten, terwijl zij in een auto hun meisje liefkoosden. Voor deze reeks van moorden was geen andere beweeg reden te vinden dan manie om te dooden. De politie dacht natuurlijk aan den schrijver van bedoelden"" brief maar zij is nu reeds overtuigd dat hij niets met deze misdaden te maken heeft gehad. De gearresteerde is, (volgens zijn eigen verklaring^ drie-en-een-half jaar in dienst geweest bij de kustwacht op Staten Island, nog geen uur rijden van Long Island, terwijl men over de heele wereld zocht. DE WAAGHALZERIJ IN DEN NIA GARA WATERVAL. HI11 gered door zijn zoon. Hill, de Amerikaansche waaghals die het er reeds tweeAiaal nauwelijks levend afbracht, bij pogingen om in een vat de verraderlijke draaikolken en stroomingen te trotseeren, heeft nog een derde poging daartoe ga waagd. Bijna drie uur lang werd hij voor de öogen van duizenden toe schouwers en zijn zeventienjarigen zoon heen en weer geslingerd. Na een aantal adembenemende duike lingen door de schuimende koppen van het opgejaagde water, kwam hel vat in kalmer stroomen, welker stilte erger verborgen hield. Een draaikolk kreeg het vflt te pokken en langzaam draaide de ton de diepte £d< Pogingen om hulp te bieden faalden Booten konden den waaghals niet na* deren en het uitgooien van een touw uit een vliegmachine mislukte even eens. Zich in levensgevaarlijke positie vasthoudend aan de rotspunten, za gen eenige mannen Hill langzaan*

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 6