SCH00NH0VEN5CHE COURANT >uda Plaatselijk Nieuws FEUILLETON. Groots brand te Gieuan- Nleuwkerk. HET DRAMA VAN SDH1LLEB* HORST. Binnenland. --- Snelverkeer MAANDAG 8 JUNI 1931. 83e JAARGANG No. 5896. I JUNI 1991. NIEUWSBLAD VOORZÜID HOLLAND EN UTRECHT 8. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 20. Postrekening 18768. Telef.,20. TeL-adres: Vannooten, Da uur, Da. F. We pas uur, Ds. C- geen uur, Da. .vonds 7.30 .30 uur en Frans aarzelde even, ir en ’a av. hü in en 's av. 7 doet ar uur en 's DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. ond 8 uur. i werkplaat* Jong. V.m. g"'”* J. D. Klei? uur, Ds. E. onds 7 uur, vanda 7 uur, B-Grevelduirv- L. V.m. 10 J. van der .- en 's av. Godadienst- LIGE-LAN- ivonds 6.30 r en ’s av. van Gorin- angelisatie. aeman, van lur, de heer ida. uur en i, Em.-Pre- Jsaelmond- ’s avonds 10 uur en ie Redelijk- ISSEL. Vjn. ur, Db. J. L. ir, Da. M. )t. 7 uur, Ds. ur en 's av. inde, TheoL uur, Ds. J. ur, Ds. W. Doop, heidsgroep. P. J. Mo- fl. M uur, n.m. eskerk. IK. uur en ’s I. 0 uur, Mej. Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publicitcitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.b.A.) waardoor dus onze adverteerders zich egarandeerde gegevens kunnen verschaffen. ,m. 10 uur i den Berg, uur en 's W. Erd- uur en ’s van Leer- L. V.m. 10 Rotterdam; Oekker, van op Geref. i avond» der Kolft, ibbeldam. uur, Zon- ikkerkerker, ediening. uur, Ds. 's avonds uur en ’s ruyèro. r en ’s av. indidaat te GOEDKOOPE TREIN NAAR ARNHEM EN NIJMEGEN. horst, op 20 Juli e k., bij het le regi ment vesting art te Gorinchem, oplei ding voor onderofficier. Echter is aan deze militieplichtige één jaar studiever lof verleend. Voor de 2e ploeg op 22 Juli e.k. zijn aangewezen H. de Graaf en G. Btuij, beiden voor het le Reg, Infanterie te Breda. ABONNÉ'8 vim dit blad, in h»*t bezit van ons Bericht vnn Inschryving, zyn volgens le daarin vaetg«8telde bepalingen legen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door QOAA Gulden by levenslange 1000 Oulde" bÜ QOO Gulden by verlies 900 Oul 811 by vwUm 100 Qulden b^ verlio 4VVV ongeschiktheid. Ivvu overiy-len.^ JuV van hand of voet. £vV van een oog. IvV van een duim. V.m. 10 uur, [recht; ’s av. dsdienst-On- IseeL 10 uur, uur, Ds. 's avonds 6 d. V.m. 10.30 arneveld, 'a 0 uur en ’s ridt. ir en 's av. m Utrecht. uur en ‘a orp. :m. uur en ’s het behoeft niet langer te duren dan vijf minuten?” sprak de onbekende. Roger aarzelde even, maar zeide: „Als M het wilt kan mijnheer mee naar binnen gaan, ik zal u even in de spreekkamer laten.” uur, Ds. it te Jut- H. Avond- Molen en boerderij afgabrand. GÉéssen-tNieuwkerk. Vrijdagmiddag, omstjfceks 5 uur, hoorde men hier het alarmgeroep weerklinken van „brandl brandt” AJ spoedig vernam men dat de zoogenaamde „Wielmolen” in den pol der „Het Land der Zes Molens’’ onder Hoornaar in brand storid. Weldra etond de molen in lichtelaaie en stortte in puin ter neer. Met den feilen Oostenwind, die de vonken wild door de lucïil Töëg, werd het ongeluk nog grooter, want in een oogenblik tijds stond ook do boerderij van den 'heer G. de Koning, aan de overzijde van de Giessen, op Muisbroek, en bewoond door hem zelf en zijn schoonzoon, den heer G Terlouw, van voor tot achter geheel in brand, door dat deze boerderij met riet gedekt was en alles zeer droog was. Binnen tien mi nuten was de motorbrandspuit van deze gemeente of) de plaats des dnheils tegen woordig en spoot weldra met een drie tal slangen een groote hoeveelheid water in de vuurzee, doch het mocht niet baten, de geheole boerderij brandde tot den oTond toe af. De inboedels werden nog grootendeels gered, doch hadden veel waterschade bekomen. Daarna dreigde een oogenblik ook de boerderij van den heer Verhoef en be woond door den heer Van Hoorne, nog geheel in de asch te worden gelegd. Doch inmiddels waren brandspuiten van elders on^ekomen, namelijk die van de gemeen ten Peursum, Noordeloos en Hoornaar, terwijl ook nog arriveerde de motor- spuit van de Onderlinge Brandverzeke ring Maatschappij „Molenaarsgraaf e o Bij laatstgenoemde boerderij verbrandde een deel van het dak van het woonhuis, dat eveneens rietbedekking had. De zol der brandde geheel uit. De waterschade is in dit huis zeer groot. Bedden en al lerlei huisraad zag men als het ware in het water drijven. Overigens bleef deze woning behouden. Ook werd nog geruimen tijd het dak der boerderij van don heer E. de Kuiper bespoten, doch gelukkig werd dit niet door de vlammen aange tast. Langzamerhand begon de wind wat te m nderen. waardoor het gevaar van verdere uitbreid ng der onheilen afge vend werd Omstreeks zeven uur kon den de opgekomen brandspuiten van el- lers weer uitrukken, nadat de mansch i - pen allen uitstekend hun best gedaan hadden. Alleen de motorbrandspuit van Molenaarsgraaf e o (welke na waar schuwing in twintig minuten tijds ook aanwezig was; heeft geen dienst meer behoeven te doen, aangezien men inmid- NlFl’WE HA VRANK ie8<hi»dNm. in Gulden hy verlie» vim UV een anderen vinger. „Maar als u mij vertrouwt, waarom geet u dan een valsphen naam op?” „Een valschen naam? Ik heet Cha mois.” „Dokter Chamois?” „Dokter Chamois? Neen, dat is mijn broer.” „Uw broer?” „Ja. en hij was het slachtoffer van de zelfde schurken die notaris Burton ge dood hebben. Daarom zijn die schurken miin vijanden.” „U beweert dat uw broer door hen ge dood is?” ..Neen, wat zij aan hem bedreven was enger nog Ik ben bereid u dat te ver tellen. maar nu niet. De tijd dringt daar voor te veel." „Wat wilt gil dan van mij?” .Ik kwam u vragen of ge hedennacht met mij op een gevaarlijke expeditie uit gaan wilt om uw vriend, -den detective te redden.” „Weet ge dan waar hij is?” .Ja, dat weet ik Ik wil hem redden on het meisje, dat zij krankzinnig ver klaren. Ik heb mij ten taak gesteld dal meisje te redden. Bijna zou het. mij ge lukt zijn, maar....” „Maar u is toch de man niet, die haar hielp ontvluchten?” „Ja, die man ben ik.” „Ónmogelijk, gij bedriegt mij, ik heb den man, voor wien gij u nu weer uit geeft, gezien.” „Men heeft u bedrogen.” zei hij. „men heeft een handig opgezette comedie ge speeld op den Eikenhof, om uw arg waan in slaap te wiegen. Gij hebt zooge naamd den man gesproken, die het meis je ontvoeren wijde. Maar die man was de handlanger van den baron, die ntan was de moordenaar van notaris Burton. De man, dien gij gezien hebt in. zijn valsche rol, is gearresteerd. Dat moet de detso- Op Zondag 14 Juni zal een goedkoops trein loopen van Den Haag naar Oos- terbeek Hoog, Arnhem, Oosterbeek Laag en Nijmegen en terug. Do trein, die om 6.44 uit de residentie vertrekt, loopt over Zevenhuizen-M., Leiden, Alphen a.d. Rijn. Zwammerdam, Bodegraven, Gouda, Oudewater, Woer den en Utrecht, komt om 9.54 te Nijme gen aan en vaat om 2054 terug. Om 23.45-wordt Den Haag weer bereikt. Men zie verder een advertentie in dit blad. Bergambacht. De herkeuringsraad heeft den ingeschrevene voor de militie A. Boer Johz. voorgoed voor den dienst ongeschikt verklaard. De heer A. Hakkesteegt, die reeds „Dat is goed,” antwoordde Roger. Hij wilde den man gaarne te woord staan. De man, die hem aangesproken had, opperde geen bezwaren. .Jtleel gaarne.” antwoordde hij, ..ik ben mijnheer voor zijn welwillendheid dank baar.” Frans had het hek al geopend en ging voor. H‘ij opende de voordeur met een sleutel en in een verlichte gang gekomen opende hij de deur van een zijkamer, waar hij het electrische licht aanknipte. „Hier kunt u ongestoord spreken," zei hij en zich tot zijn vriend richtend voeg de hij er bij: „Ik ga intusschen mijn fa milie even waarschuwen, dat u onze gast zult zijn.” Toen liet hij den advocaat en den on- verwachten bezoeker alleen. Roger za<z den man nu nauwkeuriger aan. Hij had een lange jas aan, die zijn gestalte bijna geheel verborg; een breed gerande hoed, dien hij niet had afgeno men. verborg ook zijn gelaat. „Wel," vrieg Roger, hem een stoel wijzend, ,wat hebt u mee te deelen? Wie is u eigenlijk?” „Mijn naam zal u weinig zeggen, ik heet Chamois.” Chamois? Hé, wat voor naam was dat. Athur Roger wist, dat hij dien naam nog pas gehoord had en opeens schoot het hem te binnen. Dit was de naam, die voorkwam op het laatste telegram dat voor den detective gekomen was en dat hij te zamen met Dora Burton gelezen had. In dat telegram was sprake van een dokter Chamois, die 26 September 1906 overleed. Neen, het kon- geen toe at hoofd, maar cjn in bedwang, f, dat die naam ride. Gemeenteraad. Haastrecht. De gemeenteraad vergad der! Woensdag 10 Juni, voormiddags 10 uur, ter behandeling van do volgende agenda: 1. Verzoek van den heer L- F- Jansen om eervol ontslag als gemeente-ontvan- ger. 2. Regeling borgtocht van den nieuw te benoemen ontvanger. 3. Benoeming onderwijzeres aan de 0. L. School. De voordracht bestaat uit de dames: 1. D. A. Hulstkamp, tijdelijk on derwijzeres te Gouda; 2. J. W. Hork asa. O. L. School no 2, Bergambacht; 3. J. de Hoop, onderwijzeres O. L. Schoo' Brouwershaven. 4. Af- en overschrijvingen dienst 1930 on 19x31. Ook kinderen moeten 't lezsa. Haastrecht. Dat een vogeltje zijn nest je bouwt komt meer voor en dan denken we aan een rustig plekje. Dat dit voor komt in de „Kleine Betuwe” kan niet toegeschreven worden aan eenx bepaald rustige omgeving. In de vestibule van den heer Kompier wordt muziek gemaakt vallige samenloop van omstandigheden zijn dat deze man ook Chamois heette of zich aldus noemde. Dezex. gedachten vlo gen den advocaat door hot hóófd, hij hield zijn gelaatstrekken in bedt hij wilde niet doen blijkerf Chamois hem wel iets ze „Mijnheer Chamois,” herhaalde kalm, neen, ik ken u niet.” Maar wat is het doel van uw bezoek?” „Luister.” antwoordde de ander, „de tijd is te kort om u uitleg te geven van alles. Ik kom uw hulp inroepen.” „Mijn hulp inroepen? Waarvoorr’ „Om uw vriend te redden.” „Mijn vriend te redden?” „Ja, den detective. Hij bevindt zich gevaar, wij moeten hem redden. U ge looft mij niet, dat zie ik aan uw gezicht, maar. „O,” viel Roger hem in de rede, „ik geloof u zeer wel, als u zegt dat mijn vriend in gevaar is. Maar ik geloof u niet als gij zegt dat gij hem wilt helpen yedden; integendeel, ik ge loof veeleer, dat gij er op uit rijt ook mij op de een of andere wijze in een val strik te lokken. Ik zal daar evenwel niet inloopen.” De ander haalde even de schouders op. „Komaan," rei hij, meent dat ik een bondgenoot of helper ben van dege nen. die den detective in ongelegenheid gebracht hebben, maar u vergist zich. Dat heeft baron van Wijdeveld gedaan, maar ik ben diens hardnekkigste vijand” „Gij? .Maar man. als dat waar was, dan zoudt ge toch mij niet vertrouwen. Ik ben advocaat voor Van Beekum en die is een vriend van den baron.” De man glimlachte. neen,” frwzeide hij, „u moogt de ad vocaat voor Van Beekum zijn, u is de vriend van den detective en van juffrouw tive u verteld hebben.” Burton en daarom vertrouw ik u.” (Wordt verrcrtgd). met groote snelheid te kijnnen rijden, moet men wegen hebben, die daarvoor geschikt zijn, dat zijn er in or land maar zeer enkele en die zijn dan meestal nop zoo overladen met verkeer dit ook daar slechts met een beperkte snelheid gereden kan worden. De ingenieur Mussert beveelt in een brochure „Vrije baan voor de toekomst” den aanleg van afzonderlijke wegen voor snelverkeer aan. welke uitgevoerd zijn als viaduct. Viaducttwegen dus boven de andere heen, waarqjp alleen auto’s voor snelverkeer worden ^iioegelaten. De kos ten zouden ongetwijfeld zeer hoog zijn, maar de dure verkeerswegen, welke nu, zijn aangelegd tusschen de groote steden, blijken reeds thans lang niet in staat om het verkeer regelmatig te verwerken. K. Verschijnt Maandag, W->ena<iag en Vrijdag. Prijs bij voorui beta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden 1.25: p post 1.50. Met verzekering 15 rente neer. m. 10 uur, using. n 'a avonds i 's avonds erkerk. uur en ’e man. .m. 10 uur, snblok, van Maar behalve zijn vriendschap voor Roach, sprak ook mee zijn liefde voor Dora Burton. Zij voelde zich angstig; hij wist, dat zij van hem hulp en steuif ver wachtte, dat zij voor het oogenblik feite lijk niemand anders had op wien zij zich durfde verlaten. En deze gedachte streel de hem, hij kon immers niet beter ver langen. Maar dan mocht hij haar ook niet teleurstellen, dan moest hij ook iets doen. Wist hij echter maar, hoe. Roger voelde zich moe en hongerig. Wat hij ook zou willen ondernemen, het was allereerst noodig, dat hij zich res taureerde. Hij besloot dus naar een ho tel te gaan en daar te eten en er ook voor den nacht een kamer te bespreken. Zelfs al zou hij daar geen gebruik van willen maken, dan nog was het goed, dat hij dit deed. Immers, de mogelijk heid was volstrekt niet uitgesloten dat baron Wijdeveld hem wantrouwde. En dan lag niets meer voor de hand dan dat hij liet nagaan waar de advocaat bleef, of hij besprekingen met iemand hield en soms maatregelen beraamde. Want als de baron werkelijk een schurk mocht heeten, dan was hij in ieder geval een zeer lastige schurk, die z’n voor zorgsmaatregelen nam. Deze overweging deed Roger besluiten op zijn hoede te zijn. Hij ging ’haar het hotel en juist zou hij daar binnen gaan, toen hij Frans van Beekum ontmoette „Hè, Athur,” riep deze verheugd, „ik zocht je, ik dacht dat ge bij ons thuis zoudt logeeren, maar je waart er niet.” Ik mag het uw familie niet lastig maken. Ik wou juist hier binnen gaan „Maar van loath maken kan geen I Ad verten tiën: Van 1 tot 6 re gels 1.80: elke regel meer 0.20. f Bij 8 maal plaatsing 3e maal f ft.10 per regel Tusschen leu tekst drievoudige prys. RIJKSSTEUN AAN CRISIS-WERK- LOOZEN. Gelijk vermeld, zijn reeds sinds gerui men tijd Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht in onderhandeling met het Rijk over een regeling van den Rijks- steun aan crisiswerkloozen. Hoewel nog eenig overleg wordt gepleegd, is men thans in hoofdzaak tot overeenstemming gekomen voor een Rijksbijdrage, geba seerd op de circulaire van het rijk van 6 Januari. DE BEWAAKTE OVERWEGEN. De rijksinspecteurs hebben opdracht ontvangen, om bij het niet of tijdig ge floten rijn van spoörwegoverwegen tegen het béwakingspersoneel, dat tezake in verzuim is, in het vervolg steeds proces verbaal op te maken. Aan hot geheole bewakingspersoneel van de Ned. Spoorwegen is thans mede gedeeld, dat behalve deze van rijkswege uitgelokte gerechtelijke vervolging, het in verzuim zijnde personeel disciplinair zal worden gestraft. dels het vuur reed» meester was gewor den. Aan de hulpvaardigheid van elders za het wel voor een groot deel te danken zijn dat de ramp niet nog grootere af metingen heeft aangenomen en het kor daat en snel optreden van onzen opper- brandmeester en verdere brandweerlie den was vooral te roemen. Woningen en inboedels zijn, hoewel laag, alle verzekerd. Op het terrein van den brand waren o.a. aanwezig (bij afwezigheid van den burgemeester), de beide wethouders, ook de plaatselijke gemeentebesturen van de omliggende dorpen, de rijksveldwachtera uit Gorinchem en de gemeente-veldwach- tere van hier, Peursum, Schelluinen, Noordeloos en Hoornaar. Toen later in den avond de burgemeester was gearri- seerd, heeft hij dadelijk de getroffen ge zinnen nog bezocht. Enkel© personen hun ben den geheelen nacht bij de puinhoopen de wacht gehouden. De belangstelling uit omliggende plaatsen was zeer grooti den geheelen avond zag het zwart van de menschen, welke per auto of fiets van elders kwamen om de puinhoopen in oogenschouw te nemen. De molen was met riet gedekt. Daar vlak bij stond oen heimachine opgesteld. Men vermoedt d*at daaruit gevlogen von ken het rieten dak in brand hebben ge stoken. Het heiwerk diende voor uen bouw van een mechanisch gemaal, dat binnenkort den molen zal vervangen Deze zou dan ook vermoedelijk dezen winter worden afgebroken. Een deel van het voorradie nieuwe hout is verbrand en ook de heistelling ie aangetast. Giessen-Oudekerk. Uitgesproken ia het faillissement van den heer H. van Hou- welingen, brandstoffenhandelaar en koopman. Curator is mr. Meerman te Goringhem. hebneu velerlei „bloemendagen’-’, waarop ton bale van velerlei vereenigin- gen bloemen vorkocht worden; «0 hebben don „moederdag”, waarop de moeders gehuldigd of herdacht worden, we heb ben de verschillende dagen, waarop voor of tegen het een of ander wordt gedemon streerd en zoo hebben we Zaterdag een dag geihad, gewijd aan het veilig verkeer. Dat verkeersvraagstuk is pas in ue laatste jaren, mot even groote snelheid als het verkeer zelf, in omvang en be- reekenis gegroeid. Voor t.’en, hoogstens twintig jnar. bestond het n’et» '6’ abhans wrinig beteekenis. maar nu onze .bevolking jaarlijks met ongeveer 1000O0 menschen foeneemt en de verkeersmid delen veel meer dan voorbeen ieder» bezit komen, nu ook de drang om zich te verplaatsen en om het buitenzijn te ge nieten, veel sterker is geworden nu Hikt het er op. dat het verkeersvraagstuk. zoo n’et henngstigend. dan toch zeer dringend gaat worden. In bijna elk nummer van een courant vindt men verkeersongevallen vermeld en na een Zondag stijgt het aantal slacht offers van het- verkeer tot een hooger meervoud. Voor een deel hebWln die slachtoffers de ongelukken aan rich zelf te wijten, voor een ander deel vallen zij door do onbeduisdheid of onhandigheid van anderen, maar voor een niet gering deel zijn onze wegen, welke niet berekend zijn op het hedendaagsche verkeer, daar van oorzaak. Toen bijna een eeuw geleden de' eerste spoorweg in ons land werd geopend, is voor dat nieuwe verkeersmiddel voorge- schreven een eigen weg, welke afgesloten was van andere voet- en rijwegen. Die treinen liepen toen lang niet zoo snel als de tegenwoordige, zelfs niet zoo vlug als onze auto’s. Maar die auto is zoo onge merkt als een onschuldig wagentje tus schen de rustige voertuigen gekomen, welke door paarden- en menschenkrach- ten werden voortbewogen. Zoo'n heel enkele auto, die niet overdreven hard reed, bracht het verkeer niet in gevaar en niemand lette er eigenlijk op. Doch de auto groeide .vlug in macht en in aantal en nu is het getal van de auto- mobielen dat over onze wegen suist. reeds zeer groot geworden en het wordt nog voortdurend grooter. De automobilist kan snel rijden en hij wil dat ook doen. Soms is er redfn voor en dikwijls niet, maar zijn wagen, die in staat is meer dan 100 K M. per uur af te leggen laat hij niet in een gangetje van 30 K M. voortsukkelen. Om echter sprake zijn. Mijn moedor en zuster» we ten, dat ge hier rijt, ze rekenen vast op u.” Roger vond het eenigszins pijnlijk te weigeren. De Van Beekum's zouden daaruit verkeerde gevolgtrekkingen kun nen maken. Maar aan den anderen kant als hij met Frans meeging, bond hij zich te veel en zou in ieder geval dien avond niets meer kunnen doen. „Kom," zei Frans, „ge moogt niet weigeren. Ik weet heel goed, dat het bij ons niet zoo prettig is, maar neem de uitnoodiging aan ter wille van mijn fa milie.” „Ter wille van uw familie?” ,;Ja, kijk eens, ik kan het u wol zeg gen. Mijn moedor on zusters trekken zich het voorgevallene vreeselijk aan. Veel deelneming of vrienc -.-hap ondervon i-n ze niet, ze verbeelden zieb. d&t alle ken nissen haar met den nek aanzien. Als zij vernemen, dat gij hier logeert, zullen ze veronderstellen dat gij ook liever niets met ons te maken wilt hebben. Be grijpt ge, dat is pijnlijk voor haar.” „O,” zeide hij, „je weet wel beter en als dat het geval is ga ik natuurlijk meo. Frans van Beekum scheen zich over dat antwoord te verheugen." „D&t is goed," zeide hij, „je mij een ontzaglijk plezier mee." De beide vrienden gingen nu samen op weg naar de woning der Van Beekums en ver behoefden ze daarvoor niet ie loopen. Ze waren nu bij het huis van Frftns genaderd en deze opende het hek reeds, toen er plotseling iemand achter hem opdook. „Een oogenblik, heeren,” zei een vreem de stem, „ik zou heel even den heer Ro ger willen spreken.” „Die ben ik," antwoordde de advo caat, ,?Hebt u een oorenblikje tijd Toor me, vele jaren zitting heeft gehad als lid van het Burgerlijk Armbestuur, heeft thans ■Is zoodanig zijn ontslag ingediend B. en W. hebben afwijzend beschikt op het verzoek van de NV. American Petroleum Company te ’s-Gravenhage om uitbreiding van de benzinebewaar- plaats op de Hoofdstraat voor het per ceel van den heer J. van Eijk. Vischstroopzrs. Berkenwoude. Eenige dagen ge leden werden stroopers uit Gouda hier betrapt met verboden vischtuig. nu we der zijn Rotterdammers bekeurd voor het uitzetten van ongeoorloofd visch- gerei. Dat deze stroopers zijn gesnapt s te danken aan de waakzaamheid van den gemeente-veldwachter en een rijk»- veldwach-ter uit Ouderkerk a dl. Ussel. Berkenwoude. Mej. J. G. Plomp, on derwijzeres aan de 0. L. School is be noemd tot reserve-onderwijzeres aan 'n school voor g. 1. o. te Rotterdam. De heer A. Kool, hoofd der O. L. School, staat als no. 2 op de voordracht voor hoofd eener 0. L. School te Stomp- wijk. Bleskensgraaf. De vrijwillige brand weer hield een wedstrijd in het vaardig opstellen en doen watergeven der brand spuit. De uitslag was: Groep A 35 sec.: Groep B uitgevallen; Groep C 55 sec.; zoodat groep A met de eer "’n” strijken. Prov. subsidie voor don Proeftuin. Gorinchem. Ged. Staten stellen aan de Prov. Staten voor om aan de vereeni- ging „Centraal proeftuinbedrijf voor Go rinchem en omstreken” voor het jaar 1930, behalve het reeds genoten subsi die ad f 400, alsnog een subsidie toe te kennen van f 300, onder voorwaarde, dat ook de provinciën Noord-Brabant en Gelderland tot dekking van hettekort van den gewonen dienst meewerken en voorts voor de jaren 1931 en 1932 een subsidie toe te kennen van f 400 per jaar. Gorinchem. Op Vrijdag 12 Juni zal de Arr. Rechtbank te Dordrecht uitspraak doen in de zaak van verduistering door den heer H., vroeger beheerder van het bijkantoor Gorinchem der Handels- en Landbouwbank. Goed afgeloopen. Groot-Ammers. Zaterdagmorgen had op den gevaarlijken hoek Kerkstraat Marktstraat een ongeluk plaats, dat be trekkelijk troed afliep. De melkventer G. Hakkesteegt alhier kwam, gezeten op een rijwiel, in botsing met een paard,' ge spannen voor een wagen, welk gespan uit de Kerkstraat kwam, met het gevolg, dat de heer Hakkesteegt kwam te vallen en het paard met zijn beide voorpooten op het rijwiel sprong, waardoor dit ge deeltelijk vernield werd. De heer H. zelf kwam er goed af. Onbekendheid met de regels van den weg was ook hier weer oorzaak. Giessen-Nleuwkerk. Voor le ploeg ter inlijving bij de nationale militie lichting 1931 is aangewezen D. E. H. Diepen-

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1