Nieuwe Avonturen van R 0 B Wat geelt de Radio? POLITIEKE PRIJSVRAAG. Weerbericht. Stadsnieuws. Telegrammen. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Sportnieuws. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Marktberichten BkAQ. NIEUWSBLAD VDOtt ZUID-HOLE AND EN OTBBOHT, gpmnmUttvroteh» CPimwtf Dirwdao 0 Junl. Hilversum. A.VJR.O. 8—«.60 Giaraoioon; 10—d.0.10 Morgenwijding; 10.80—42 Concert door het A.V.HO.-Kwartet; en Gramofoon; 12—2 Kovaos Lajos en rijn Orkest; 2—2.80 Lering; 8—4 Knipcursus; 4—5 Gramofoon; 5Ö.80 Radio Kinderkoorzang; 5.30—6.15 Or gelspel; 0.157 Gramofoon; 7—-7.80 Mr. 0. P. van Rossum over: „Neu- Geith", de methode om het pessimis me te overwinnen; 7.808 Muriekhalf- uur; 80 Concert door het Omroep-Or- kest; 02.30 Opvoering van „Hoe hij loog tegen haar man"; 9.30—10 Ver volg Concert; 1010.10 Nieuwsberich ten; 10.10(11 Vervolg Concert; 11 12 Gramofoon. Hulzen. K.R.O. 8—2.80 Concert; B.80— 10.30 Uitzending van de Plechtig» H. Mis uit de St. Josephkerk te 's-Gra- venhag»; 10.8011.30 Gramofoon; 11.3012 Godsdienstig halfuurtje; 12.15—4.45 Concert door het K.R.O.- Trio; 1.45—2 Gramofoon; 23 Vrou wenuurtje; 8—3.30 Gramofoon; 44.30 Gramofoon; 4.30—6 Concert door het K.R.O. Kunst-Ensemble; 6.30—6.40 Do heer W. Gxajziano over: Zwitsexach Natuurachoon; 6.407.30 Gramofoon; 7.458 Vembondskwartiertje; 811 Rerum Novarum Herdenking (Spre kers Rector J. F. A. Bots en Henri Hermans; muzikale medewerking door het K.R.0 .-Orkest); pl.m. uur Nieuwsberichten; 11dS Gramofoon. Woensdag 10 Juni. Hilversum. V.AJR.A. 6.457 Ochtend gymnastiek; 7.80—<7.45 Ochtend-gym^ nastiek; 8 uur Gramofoon; 9.30 uur Orgelspel; VJP.R.0, 10—10.15 Morgen wijding; V.A.R.A. 10.15 uur „Onze Keuken"; 11 uur Gramofoon; 11.05 uur De heer Klaas Toomstra over: Wat moeten onze jongens worden, pas van de lagere school; 11.35 uur Gramo foon; 12 uur Concert door het V.A.R.A. - Septet en Gramofoon; 1.45 uur Gramo foon; 2.15 uur Gramofoon; 2.25 uur Vrouwenuurtje; 3.15 uur Gramofoon; 8.20 uur De heer K. de Boer over: De beweging in 1980; 8.35 uur Maak het Zelf; 4.25 uur Gramofoon; 4.30 uur Voor de Kinderen; 6 uur Concert door het V.A.R.A. Mandoline-Ensem ble; 6.45 uur Herdenking Giaoomo Mat- teotti; 7 uur Dr. Joh. van der Spek over: Erfelijkheid en Verantwoordelijk heid. 7.30 uur Vervolg Herdenking Giaoomo Matteotti; 7.50 uur Een en ander uit de V.A.R.A. door Zwert- broek; 8 uur Opvoering van „Onze Pro- mot heus"; 8.40 uur Concert door het V.A.R.A.-Orkest en Zang met Piano; 9.50 uur Persberichten; 10 uur Opvoe ring van. „De Bedriegers"; 10.80 uur Vervolg Concert; 11.15 uur Gramofoon. Huizen. N.CiLV. 8-8.15 Schriftlezing: 8.15—2.30 Concert; 10.90—11 Korte Ziekendienst; 11—12 uur Harmonium bespeling; 1215—12.80 Gramofoon; 12.30—2 Concert (N.C.R.V.-Dameskoor, Viool, Fluit en Cello); 22.30 Grapo- foon; 2.303 Lezen van Ghr. Lectuur; 34.30 Concert (Zang, Viool en Pia no); 4.30—4.45 Gramofoon; 50 Kin deruurtje; 616.45 Uurtje voor de Landbouwers; 6.45—7 Gramofoon; 7 7.30. Dr. F. J. Knop over: Pinkster evangelie en Bolsjewisme; 7.458 Gram mofoon; 89 Concert door de Chr. Gem. Zangvereniging „Excelsior" te Ede; 9—2.80 De heer L. W. J. van Hasselt over: De bioscoop en het kind; 9.3010.30 Orgelconcert; 10 uur Pers berichten; 10.30—11.80 Gramofoon. en door een geluidversterker boven de deur uitgezonden naar buiten. Vlak on- deT den luidspreker bevindt zich de brievenbus achter een gleuf in den muur. Een pimpeltje heeft daarin een nestje gebouwd en zit daar te broeden. Als het deurtje van de bus geopend wordt voor een kijker, toont het vogeltje zioh boos door de wiekjes te lichten. „Spaar de vogels" ie ook Let devies van de poet- mensohen; ze gaan daarvoor bereidwillig aohterom. Concert. Amelde. Zaterdagavond gaf de Chr. Muziekver. „Crescendo" een oonoert op den Dam, onder leiding van haar direc teur, den heer G. v. d. Ham. Het pu bliek dat flink was opgekomen, beluis terde de nummers die verdienstelijk werden uitgevierd, met aandacht. l>e bloempjesverkoop bracht f 22,20 op. De muziekvereniging „Unie" zal ou 19 Augustus deelnemen aan het con cours te Utrecht en daar uitkomen in dr eere-afdeeling De Postduivenvereen. „Snelvlucht" hield Zaterdag een wedvlucht vanaf Compiègne (Fr.). De prijzen werden als volgt behaald; I en 3 J van Gelderen, 2 G Roodhorst, 4 Adr Tukker. Concert. Clessen - Nicuwkerk. Zaterdagavond hoopt het mannenkoor ,,Zang en Vriend schap", in samenwerking met de dames- kangvereeniging Giessenkoor" op het Kerkplein alhier het eerste zomer-concert geven. - Krimpen a.d. Lek. Gisteren speelde „0. N. A." uit Gouda een voetbalwed strijd tegen „Dilettant II" alhier. Onze plaatsgenooten wonnen met 62. De Hengelvereeniging „Kijk naar je Dobber" behaalde bij den internationalen hen gelwedstrijd te Tilburg een Bon prijs. Krimpen a.d. Lek. De heer H. buite laar heeft ontslag genomen als 2e voor zitter der Zangvereeniging „Krimpen a.d. Lek". Uit deze gemeente zijn er dezen morgen een 30-tal personen uitgezonden naar de Drenteche venen. AUTO-ONQELUK MET DOODEDJKEN AFLOOP. Groot-Ammers. Vrijdagmiddag om streeks kwart voor vier had hier een ern stig auto-ongeluk plaats. Het 7-jarig dochtertje van den heer C. Monteban te Nieuwpoort bevond zich met een schoolkameraadje op den Veerschen dijk Uit de richting van het Schoonhovensche Veer naderde Dr. van Straten van Nieuwpoort, met zijn luxe auto. 'Onverwacht stak het meisje huppelende den weg dwars over een werd gegrepen door den auto, die haar over het lichaam reed. De dokter nam het meisje met eeD bloedende wond aan het hoofd op. Hij droeg het kind in zijn auto en reed er mede naar Nieuwpoort, waar hij het on der behandeling nam. Helaas, hulp heef» niet mogen baten, 's nachts omstreeks 2.30 uur is zij overleded. Wij vernemen dat den geneesheer geen schuld treft aan het ongeval. de debacle aan de midden stands CREDIET- EN SPAAR BANK. Passief an Actief. Nfeuw-Lekkerland. Vrijdagavond ie in hot Sociëteitsgebouw te Kinderdijk een vergadering gehouden van spaarders, de posito- en. rek.-oouranth., betrokken bij de N.V. Middenstands- Crediet- en Spaarbank te Alblasserdam, ter bespre king van de gemeenschappelijke belan gen van bovengenoemde groepen. De rui me zaal was tot in de uiterste hoeken ge vuld met belanghebbenden. Om ruim half acht opende de voorzit ter van het voorloopig comité, de beer B. Kool, de bijeenkomst. Hij "Verwelkom de in het 'bijzonder Mr. Van Drooge, Ad vocaat te Dordrecht, en den heer F. M. A. van de Roovaart,* burgemeester van Ndeuw-Lekkerland. Spr. gaf een kort overnacht van hetgeen in de laatste dagen was geschied en pver de actie, welke was gevoerd door het voorloopig comité. Daardoor was men tot de conclusie gekomen, dat de richting, door de commissarissen gekozen, niet do rechte was, en dat de belangen van de spaarders niet aan hen kondbn worden toevertrouwd. Ten tweede moest de vraag of de belangen van de spaarders en de positohouders gelijk waren, bevestigend worden beantwoord. Ten derde was na gegaan, welke de gevolgen zouden zijn voor de Kredietnemers, le. bij liquidatie, en 2e. ibij faillissement. Ten vierde was overwogen, welke weg moest worden ge volgd door spaarders en depositohouders in hun eigen belang, zonder de belangen van anderén tasohaden. Het comité had zich gewend tot Mr. Van Drooge, die had geadviseerd om onmiddellijk het faillisse ment aan te vragen, welk advies terstond was opgevolgd. i Na deze uiteenzetting van den voor zitter, verkreeg Mr. Van Drooge het woord.. Deze begon met te zeggen, dat het uitschrijven van een vergadering, hoewel niet noodzakelijk, toch verstandig was ge weest, omdat thans eenige juiste mede- deelingen konden worden gedaan; ter wijl anders de wildste geruchten de ron de doen. Spr. achtte het zeer juist, dat het comité terstond het faillissement had aangevraagd. De keuze van den curator'1 en den rechter-commissaris, de heeren W. 0. de Kat Angelino en Mr. J. H. van Welsen, was gelukkig te noemen. Spr. zeide, dat de curator, die de zaak ter stond ter hand genomen had, hem eeni ge gegevens had verstrekt. Daaruit bleek, dat vanaf 1925 de boeken niet behoorlijk waren bijgehouden, doch dat het register van de spaarders juist was. Het passief van de bank bedroeg globaal f 300.000, n.l. f 200.000 verschuldigd aan spaarders, f 50.000 aan depositohouders en f 50.000 aan anderen. Daar staat tegenover, dat er drie groote credietnemers zijn, n.l. de heeren P. Zanen, aannemer van schilder werken met f 130.000, A. van den Hoven, boomikweeker met f 83.000 en "W. Kore- vaar, aannemer, met f 90.000, allen te AU blasserd&m, benevens vele credietne mers van kleine bodragen, waarvan het totaal nog onmogelijk kon worden ge zegd. Tevons was voor f 28.500 aan aan- deelen uitgegeven, waarvan f 6000 was gestort, zoodat nog f 22.500 moet worden bijgestort. De commissarissen zijn mede aansprakelijk voor de tekorten. De laat ste algemeene vergadering was in 1927 gehouden. Mr. Van Drooge, die wel moest erken nen, dat de toestand verre van rooskleu rig was, zeide, toch wel vertrouwen te hebben, dat de ujtkeering aan de spaar ders nog zou meevallen. Eenige"der aanwezigen richtten vragen tot Mr. Van Drqoge, die ze op duidelijke wijze beantwoordde. Nadat de voorzitter spreker dank had gebracht voor zijn uiteenzetting, besloot de vergadering om het voorloopig comi té te handhaven. Op voorstel van den voorzitter werd het aangevuld met twee heeren uit Oud-Al- hlas, n.l. J. P. Luoardi en J. Bouman. Concert Krimpen a.d. Lek. Zaterdagavond gaf de Muziekvereeniging „Crescendo", di recteur de heer G. Horsman, in den tuin van den heer Schippers een uitstekend geslaagd oonoert. De belangstelling hier voor was gTOot. Nieuw-Lekkerland. Mej. A. S. van der Kooy, onderwijzeres aan de bijz. lagere hooi op het dorp, hééft tegen 1 Sep tember ontslag als zoodanig gevraagd, wegens voorgenomen huwelijk. Waterleiding. Nleuw-Lekkerland. Het bestuur van dfn polder Nieuw-Lekkerland heeft aan de directie van de Alblasserdamsche Wa terleiding, op haar verzoek, vergunning verleend tot het aanleggen van een buis leiding door den Zijdeweg, ten behoeve van de watervoorziening te Oud-Alblas en Bleskensgraaf. Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv, Gemeente hebben de rekening der beide kerken over het afgelocpen jaar op gemaakt. Die van de kerk op het dorp We brengen onze nauwgezet bewaakte neutraliteit geen oogenblik in gevaar door hetgeen bovenstaand onrustbarend op schrift aankondigt. De politieke prijsvraag, welke we uit schrijven, is namelijk partijloos en dus neutraal. De opgave luidt om te voorspellen hoe de Gemeenteraad van Schoon hoven naar de politieke partijen, zal zijn samengesteld na de verkiezing van 17 Juni. Om het den deelnemers gemakkelijk te maken, geven we hieronder de stemmen- cijfers van de Raadsverkiezing in 1927 en die van de Statenverkiezing in April 1931 zooals die te Sohoonhoven zijn uitge bracht, Aan de hand daarvan kan men zoo ongeveer berekenen, hoe de uitslag in Juni zal rijn» Als prijs aan deze vraag is verbonden een Japansch of Tajeoho-Slowa- kaansch Theeservies, naar keu ze bij den heer P. J. de Hoog van den Bergb, Haven, Schoonhoven. De prijs wordt toegekend aan hem, wiens opgave het meest overeenstemt met den werkelijken uitslag. Het is mogelijk, dat meer dan één inzender aanspraak heeft op den prijs en nu kan men zich een voorsprong verworven door behalve het aantel zetels te noemen, dat elke par tij zal bezetten, ook op te geven de na men van de a.a raadsleden. Men Vn-Tt dus volstaan met het inzenden van een opgave vermeldend hoeveel leden de partijen zullen afvaardigen, maar men mag dit precis eeren door tevens te vooi*- spellen de numm van die afgevaardij^ den. Opgaven met het opschrift „Prijsvraag" kunnen aan ons bureau worden ingezon den tot 12JunL De deelneming staat open voor alle obonnee's. MAANDAG 8 JUNI 1W1. Lijst 8. Party A JR.: A, Heikoop Anthz. 58, J. G. de Haan 27, J. Jongeneel As. 98, J. Kortleve 13, A. Bakker 7, T. A. Verhoeven 1, D. de Jong 1. Totaal' 200. Gekozen zijn van Lijst 1: K. A. Nugte- ren, A. Boers en 0. Vlot Lijst 2: J. van Hoven. Lijst 8: A. Heikoop, J. G. de Haan, en J. Jongeneel De Raad was tot nu toe samengesteld uit 4 C.-H. en 3 A.-R. Naar waarneming in den morgan van 8 Juni. Bij de Raadsverkiezing in 1927 worden uitgebracht op de A.-R. Partij S. D. A. P Vrijheidsbond Lijst Bouwmeester R.-K. Partij C.-H. Partij V.-D. Partij Van onwaarde Bij de Statenverkiezing in April j.L was de uitslag: A.-R. Party Ghr. Dem. Party C.-H. Party Comm. JParty Herv. Geref. Party Nat. Boerenpartij 241 270 867 267 208 60 597 stemmen. 7 287 Party Bouterse Plattel. Party Rev. Soc. Partij R.-K. Party 8. D. A. P. Staatk. Geref. Vrijheidsbond V.-D. Partij Van onwaarde De Raad bestaat 10 6 6 18 8 Party 870 94 92 284 87 thans uit: 8 A.-R., 2 C.-H., 2 R.-K., 2 Soc. Dem., 1 Vrijh.b. en 1 V.-D. sluit met een batig saldo, doch die van de kerk te Kinderdijk wijst een nadeelig sal do aan. De malaise In dsn scheepsbouw. Nleuw-Lekkerland. De werkloosheid bij de N.V. J. en K. Smit's Scheepwerven en Machinefabrieken te Kinderdijk neemt nog steeds toe. Zaterdag is weer aan eenige werklieden uit de afdeeling bank- werkerij ontslag aangezegd. Bovendien 'besloot de directie, om, even als reeds op de werf geschiedt, van de nog in dienst zijnde werklieden der ma chinefabriek de helft de eene week en de andere heft de daaropvolgende week te laten werken. Eerste Hulp bij Ongelukken. Nleuw-Lekkerland. Bij de vereeniging E. H, B, 0, te Alblasserdam e. o. zijn na gehouden examen geslaagd: voor het le leerjaar: de dames A. Smit, G. den Ouden, G. van Heiningen te Kinderdijk, A. van Es, L. van den Oever, W. de Klerk to Alblasserdam, en de heeren A. Boele te Kinderdijk en J. van Opijnen te Alblas serdam; voor het 2e leerjaar: de dames A. van 't Hof en G. Spruit te Alblasser- dam, en de heeren D. Groeneveld, P. Wy- nands, T. Gaal, J. van 't Hof, A. de Jong, A. Verhey te Alblasserdam, en A. T. de Kluijver te Nieuw-Lekkerland. Oud-Alblas. Lijst 1. Partij C.-£Lt K. A. Nugteren 15, _A. Boers 29, C. Vlot 42, J. Jongeneel Pz. 21, J. A. Jongeneel Qz. 34, J. den Braanker Pl.z. 11, A. M. Eijke- len'boom 2, J. van Genderen 4, Joh. Stuij 2. totaal 2Ö0 stemmen. Lijst 2. Vrije Lijet: J. van Hoven ONDERWIJZERS-EXAMEN. Zes leerlingen van de Rijkskweek school hebben als eerste groep van can- didaten Zaterdag het onderwijzers-exa men afgelegd. Eén hunner is afgewezen. De geslaagden zijn de heeren W. Monna alhier, A. van den Berg en S. van 't Hoog te Lopik, L. van Manen te Moor drecht, en A. Stuurman te Streefkerk. DE WERKLOOZENSTEUN. De Minister van Binnenlandsohe Zar ken heeft op het verzoek van het genjeen- te-bestuur besloten, de steunregeling voor werkloozen ook geldig te verklaren voor de arbeiders van de plateelfabriek. Daarentegen is het verzoek om bij de bepaling van den inkomstenaftrek de eerste f 5 van het gezinsinkomen vrij te laten en ook het verzoek tot verhooging van den leeftijdsgrens tot 65 jaar, afge wezen. Tot dit laatste verklaart de Minister slechts in speciale gevallen te kunnen overgaan, n.l. indien redelijkerwijs kan worden aangenomen, dat de betrokkene bij eenige opleving in het bedrijf, waar toe hij behoort, daarin weder te werk zal worden gesteld. B. en W. doden de bedoelde verzoeken aart den Minister ter uitvoering van het raadsbesluit bij het jongste werkloosheids debat. PENSIOEN-, WEDUWEN- EN WEEZENFONDS „REEDERIJ OP DE LEK". Onder voorzitterschap van den heer J. Kortland is gisteren in Hotel „Belvédère" een ledenvergadering gehouden van het door het personeel der Reederij op de Lek een paar jaar geleden opgerichte we- duwenfonds. Deze vergadering was zeer druk bezocht. Het voorstel van het bestuur hield in, het fonds te liquideeren en de bezittingen, bedragende een paar duizend gulden, over te dragen aan het reeds bijna 40 jaar bestaande pensioenfonds, omdat de directie het reglement van dit fonds heeft herzien en uitgebreid en daarin heeft opgenomen uitkeering aan wedu wen en weezen. Deze wijziging en herziening van dit reglement is in overleg met het personeel tot stand gekomen. Na breedvoerige behandeling en uit eenzetting van dit reglement werd het met algemeene stemmen aangenomen en tevens aan het bestuur opgedragen de directie dank te zeggen voor hare mede werking om tot het nu bereikte resultaat te komen. ATHLETIEK. Bij de gisteren te Haarlem gehouden atletiekwedstrijden, welke golden als voorwedstrijden voor de Engelsche kam pioenschappen, plaatste onze stadgenoot, de heer G. Lamoree, zich No. 2 in het nummer verspringen (6.92M M.) en No. 2 met de hink-stap-sprong (14.31 M.). SIGARETTEN-ACCIJNS. Do Ontvanger der Directe Belastingen enz. te Schoonhoven, deelt ons het vol gende mede: Met ingang van, 1 Juni j.l. worden krachtens de wet van 15 Mei 1931 (St.bl. no. v189) dertig opcenten gehever op den tabaksaccijns op sigaretten. Deze opcenten worden nagevorderd van henï die voor zich zelf of voor een ander-op 1 Juli a.s. nog sigaretten ten verkoop in voorraad hebben, waarvan de verschuldigde opcenten op den accijns nog niet zijn geheveü. Voor het navor deren wordt gebruik gemaakt van aan vul linga zegels. Op elke verpakking mag slechts één aanvullingszegel worden aangebrachte Het zegel mag, onverschillig waar, op de buitenzijde van de verpakking worden aangebracht. Het moet in zijn geheel daarop wojden gekleefd. Ten einde de nagevorderde opoenten op den accijns te kunnen voldoen, moeten winkeliers, grossiers enz. aanvullingsze gels vóór 20 Juni a.s. aanvragen bij den ontvanger der accijnzen, onder wiens kantoor de sigaretten in voorraad zijn. Zij maken daarbij gebruik van een van rijkswege vastgesteld formulier, dat van 15 Juni a.s. af kosteloos bij bedoelde ont vangers verkrijgbaar is. Bij het in ont- De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Meest matige Zuid-Westelijke wind; zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke opklaringen; aanvankelijk weinig of geen later weer toenemende kans Dop regen; weinig verandering in temperatuur. Watorstand: Opgave van 8 Juni, v.m. 8 uur: Keulen 3.60 val 0.10 M. Lek 1.57 was 0.11 M. Vaartsche Rijn 0.50 val 0.02 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 62 graden Fahrenheit. Maandaf tier. andag 8 Juni, Laatste Kwar- onder 11.46. vaagst nemen van de zegels, geeft de ontvanger een schriftelijke mededeeling af omtrent het verschuldigde bedrag, dat uiterlijk 1 September a.s. moet zijn vol-* daan. De aandacht wordt er op gevestigd, dat overtreding van de voor de navordering van opoenten gegeven voorsohriften wordt gestraft met een geldboete van ten minste 25 gulden en tan hoogste 10Ü0 gulden. SCHIP VERGAAN. MEDEMBLIK, 8 Juni. Naby deze plaats is op de Zuiderzee de visscher schuit „Kolhon 23" met de schroef ver ward geraakt in de netten, waardoor het schip op de steenen stuk sloeg. De opvarenden konden gered worden. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. GtRONINQEN, 8 Juni. Een groepje jongens te Woltersum had gisteren den geheelen midda~ gevoetbald en ging na afloop in het Eem-kanaal zwemmen. De afkoeling is zeer waarschijnlijk te sterk geweest^&lthans de 11-jarige J. Meedema verdween in de diepte. Een poging van den 17-jarigen boerenknecht Velthuis om den knaap te redden, mislukte en met veel moeite gelukte het den boeren knecht zelf weer op hét droge te krij gen. De vader van J. Meedema, die spoedig aanwezig was, moest, omdat hij niet kon duiken, van reddingspogingen afzien. Dokter W. R. v. d. Meer te Ten Boer, die zich te water begaf en bij een tweede poging er in slaagde den jongen boven te halen, paste tevergeefs kunst matige ademhaling toe. De levensgeesten bleken reeds te zijn geweken. DE AARDBEVING IN DE NOORDZEE. LONDEN, 8 Juni Het rapport van den kapitein van een Engelsch stoom schip bevestigt het vermoeden, dat de haard van de aardbeving, waardoor En geland gisternacht verontrust werd, ge legen is in de Noordzee, naby de Engel sche kust. De kapitein deelt mede, dat by in den nacht van Zaterdag op Zondag by tame lijk hooge zee en dikken mist op ongeveer 80 mijl van Soharborough voer, toen men aan boord plotseling het gevoel kreeg alsof er ergens een hevige ontplof fing plaats bad. De beving ging gepaard met een on- deraardsch gerommel, als van een ver- verwijderden donderslag. De Bilt vraagt Inlichtingen. DE BILT, 8 Juni. Personen, die nauw keurige inlichtingen kunnen verstrekken omtrent waarnemingen van de aardbe ving, worden verzocht, die schriftelijk te zenden aan het Kon. Ned. Meteorolo- 85. Toen hij om het gordijn heen- gluurde, zag hy Hossein naast een oude re Arabier op een barik zitten en een oud document bekijken. „En de jongen, die je achterna zat, had dit In a'n' kof fer?" «el de oude Arahder. *'t Xi goed. Hij' zal het niet weerzien. En jij, trouwe Hossein, zult de kameelen door de woestijn naar de plaats leiden, waar de schat van onze voorvaderen ligt. De pa pyrus vertelt van haar verborgen plïfets." 08. Terwijl hij «prak, rolde d« Arabier het document op en kwam overeind. Rob gluurde door een spleet in het gordijn en zag, hoe de oude man een geheime deur opende en het document in een verborgen kast in de muur legde. EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUIP-HOUIANP EW UTRECHT,«hoonhtrvsnich» Courant MAANDAG 8 JUNI 1031. giach Instituut te De Bilt, ooral mede- deelingen omtrent sterkte en duur deV schokken en de richting van beweging van voorwerpen. BOTSING TUSSCHEN POLITIE EN COMMUNISTEN. BERLIJN, 8 Juni. Gisteren hielden communisten een betooging te Holsdorf, welke verboden was. Niettemin verza melden zich ongeveer 600 personen op 'het Marktplein, vanwaar zij naar het Oorlogsmonument trokken, waar zij door politie werden tegengehouden. Daarbij werd gebruik gemaakt van gummistok ken en vuurwapens. Ook de communisten maakten gebruik van wapens, zoodat een klein vuurgevecht ontstond. Inmiddels was uit Aken een TJberfalcommando ge alarmeerd, dat in korten tijd ter plaatse was. Verschillende personen werden gear resteerd. Een veldwachter kreeg een schot in het onderlgf en verscheidene an dere politiemannen liepen lichte verwon dingen op. De communisten hebben de gewonden meegenomen, zoodat niet is uit te maken hoeveel gewonden aan dezen kant vielen. DE NIEUWE VERLICHTING IN DE ST. JANSKERK. Gouda. Vrijdagavond is in een wijdings samenkomst in de St. Janskerk d%e nieu we electrische verlichting in gebruik ge- Als eerste spreker bracht Ds. H. van Dijkon dank aan de leden van het eere- comité en aan de vele milde gevers, die op voorbeeld van de leden der koninklij ke familie ruime bijdragen hebben ge schonken om het aanbrengen van de nieuwe kroonverlicbting mogelijk te ma ken. De twee oud-Hollandsche kronen be vatten elk zestig lichten, voorts zijn er tien kronen van dertig lichten en vijftien wandarmen, elk voor drie lichten. Ds. Van Dijken droeg de nieuwe ver lichting over aan de Kerkvoogdij namens welke de heer Bijlsma bet geschenk aan vaardde. Burgemeester Gaarlandt braoht o.m. een woord van dank aan de koninklijke familie voor de dopr haar betoonde ge- langstelling voor de St. Janskerk. Tenslotte spraken nog Ds. S. F. H. J. Berkelbach van den Sprenkel en Ds. F. W. J. Verheul KERKERAAD OF KIESCOLLEGE. Gouda. Het Glas. Bestuur van Zuid- Holland heeft aan het Comité, gevormd uit leden van de Ned. Herv. Kerk, dat geprotesteerd heeft tegen de gehouden stemming in de St. Janskerk voor ker- keraad of kiescollege bericht, dat de bezwaren waren afgewezen. Het co mité zal zich bij dit besluit niet neerleg gen en is tegen deze beslissing in be roep gegaan by >et Provinciaal Kerkbe stuur. Landdag Geref. Jongelingsveresnlglngsn. Moercapelle. De Ring „Schieland" van den Bond van Ned. Herv. Jong. Ver. op Ger. Gr., zal op Woensdag 15 Juli een land dag houden te Moercapelle. Daar hopen als sprekers op te treden: Ds. H. A. de Geus \e De .Bilt, Ds. J. Fokkema te Sprang, Ds. J. Lekkerkerker te Mole naarsgraaf en de heer W. Vroegindeweij, candidaat te Middölhaxnis. EMERITAAT DS. J. DEKKER. De Classis Gorinchem der Geref. Ker ken heeft aan Ds. Jan Dekker te Lex- mond op zijn verzoek om gezondheids redenen eervol emeritaat verleend. Ds. Dekker is in 1892 predikant te Wezep geworden en beeft vervolgens to Nieuw- Venpep, AmbteVollenhoven én sinds 1926 te Lexmond gestaan. INTREDE DS. L. G. BOLKESTEIN TE SCHELLUINEN. De te SchöHuinen beroepen predikant Ds. L. G. Bolkestein te 'a-Gravenmoer, hoopt op Zondag 19 Juli zijn intree-re- dé te houden in de Herv. Kerk. teit van secretaris-penningmeester van het watecrechap „De Donge" gepleegde onregelmatigheden in de boeken van dit waterschap, zal onder' voorzitterschap van den burgemeester van Tilburg. Mr. Dr. Vonk de Both, tevens voorzitter van het waterschap, op Vrijdag 19 Juni te Tilburg een vergadering van ingelanden worden gehouden. Daar komt een voor stel tot schorsing van den secretaris penningmeester aan de orde en zal me- dedeelipg worden gedaan van de finan- cieele moeilijkheden en van de getroffen en nog te treffen maatregelen daartegen. MET LUCIFERS GESPEELD. Te Buitenveldert zag het vier-jarig dochtertje van den' heer D. van L. kans een doosje lucifers te bemachtigen. Het kind streek een lucifer aan en stak daar mede het lakentje van de wieg, waarin haar broertje van 8 maanden lag, in brand. Toen de moeder de kamer binnen trad, stond een gedeelte van de wieg ^eeds in vlam. Zij kon het kind er uit nemen, dat slechts lichte brandwonden bekomen had. Zij zelf brandde zich ernstig aan bei de handen. De brandende wieg werd door de geopende tuindeuren naar buiten DE ONREGELMATIGHEDEN BIJ HET WATERSCHAP „DE DONGE".' In verband met de door den vroegeren burgemeester van Dongen in diens kwali- STAKENDE BARBIERS. Sedert ongeveer twee weken hebben de barbiers te Elbuxg een kwesüe met de provisoren van de Oude Mannen- en Vrouwenstichting „Het Feithenhof" en wel over bet tarief en de plaats van het scheren der verpleegden. Dit geschiedde tot dusver op de stichting zelf en wel te gen een vast tarief per persoon en per maand, met dien verstande, dat na iede re maand weer een andere barbier op trad, vertelt de „Telegr.". Nu is er een verandering gebracht tegen den zin der kappers, die herhaaldelijk aandrongen op een bespreking met haar provisoren. Zij kregen nul op het request. Het gevolg van een en ander is, dat de barbiers gin gen staken en nu de oude mannen met baarden door Elburgs straten wandelen. Kans op scheren is er niet, want de bar biers uit naiburige gemeenten hebben zich solidair met hun Elburgsche colle ga's verklaard. LAFFE OVERVAL. Te 's-Heerenhoek (Zeeland) heeft door opschuiving van een raam een man zich toegang verschaft tot het huis van de alleenwonende weduwe De J. Na bedrei ging met doodslag heeft hij de vrouw weten te bewegen te vertellen, waar baar geld geborgen was. Uit de lade van een kastje heeft de indringer toen ongeveer f 40 a f 50 gestolen. De inbreker is nog niet opgespoord. MOTORRIJDER GEDOOD. Vrijdagmiddag kwam in het dorpje Eethen bij Heusden de motorrijder Bmn- derhorst, wonende aldaar, op een zijweg in botsing met een auto van den beer Fijter, uit Andel. De heer Branderhorst was bijna onmiddellijk dood. Zijn motor fiets werd geheel vernield. De auto werd licht beschadigd. De justitie uit 's-Her- togenbosch heeft een sectie op het lijk doen verrichten. De motorrijder was 65 jaar oud. FABRIEKSBRAND TE SCHIEDAM. Vrijdagavond te ongeveer 10 uur ont dekten voorbijgangers, dat brand was uit gebroken in de vloerenfabriek van de Dermelietmaatschappij aan de Schie te Schiedam^ en welke fabriek zioh uitstrekt tot aan de Noordvest te Sohiedam. Toen de brandweer spoedig met groot mate riaal verscheen, stond dë geheele fabriek reeds in lichtelaaie. Ze was weldra één vuurzee. De brand, die vermoedelijk op de tweede verdieping, waar houtwol en zaagsel lagen opgestapeld, ontstaan is, vond gretig voedsel in dit materiaal, terwijl op de eerste verdieping veel ter pentijnolie en hars waren geborgen. Met twintig slangen bestreed de brandweer het vuur en na een half uur was gevaar voor uitbreiding geweken. De aangren zende perceelen konden door nathouden gespaard blijven. De fabriek is geheel uit gebrand. EEN LIJK GEVONDEN. Man vermoord? Te 's-Gravenzande is op het strand het lijk van een man gevonden. Het ver toonde een wond in de borst ter hoogte van het hart. Bij het onderzoek kon niet worden vastgesteld, of deze wond door schieten dan wel door steken is teweeg gebracht. Het onderzoek wees uit, dat de man den laatsten tijd verblijf heeft ge houden in een hotel van het Leger des Heils te Rotterdam. In zijn kamer wer- EX-K0NING ALFONSO TE LONDEN. In zijn ballingschap is ex-Koning Alfonso van Spanje het lachen blijkbaar nog niet verleerd. Op bovenstaande foto ziet men hem, vroolijk gestemd, in zijn auto «tappen by zijn aankomst te Londen, waar hy de ga«t ia van Lord in Lady Louia Mountbatten, den eenige koffers gevonden, aas een waarvan een briefje was bevestigd met het opschrift: „Dit is het eigendom van mej. H. J. W., wonende te Den Haag". Ook de straatnaam en het huisnummer waren vermeld. De recherche heeft deze juffrouw opgeeooht en haar met het lijk geconfronteerd en zij herkende haar 'broer. Het is nog niet bekend, of het hier een moord betreft. AANRANDING DOOR EEN VELD WACHTER? Te Zwolle heeft een 17-jarige dienst bode int Mastenbroek bij de politie aan gifte gedaan, dat zij onlangs door een rijksveldwachter is aangerand. Op eon avond, zoo verklaarde het meisje, kwam zij van haar ouderlijke woning, toen eenige boerenknechts op den weg het haar lastig maakten. Zij riep de hulp in van den veldwachter, die haar daarop 'n eind weegs vergezelde. Toen zij op een eenzaam gedeelte van den weg geko men waren, zou de veldwachter haar hebben aangerand. De politie stelt één onderzoek in naar de verklaringen van het meisje. De politie-beamte ia inmid dels naar een andere gemeente overge plaatst. DE GROOTE VERDUISTERINGEN TE AMS1ERDAM. Fantastische plannen van jlir. E. Omtrent ae arrestatie te Amster dam, van jiir. E. uit iiaiiweg, ver neemt üe lei. nader, dat de man, ilie een vlotten indruk mAakte, aller lei fantastische plannen nad be trei lende op te richten maatschappijen. VVanneer iemand bij hem kwam en ifwijtei koesterde, belde hq een vriend op. die dan geruststellende mededee* hngen deed. Hoofdzakelijk wist hij geid los te krijgen van bekenden en relaties. Omstreeks half April kwa men de handelingen uit: toen bleek tevens, dat hij blanco aandeeien had weggenomen en deze aan de markt had gebracht,' na deze van een vaj- sclie nanuteekemng te hebben voor zien. Behalve aan oplichting en ver duistering heeft hij zich dus ook nog aan vaischheid in geschrnte schuldig gemaakt. Aües is hij Jtwijtgeraakt en zoo als meer gebeurt, stopte hij 'het eene gat met net andere. Bij zijn be kentenis heeft hij prnde^cite^d, dat hii slechts een paar honderd gulden voor zichzelf heelt gebruikt. De z.g contracten, die hij toonde, waren even eens van een valsche handteekeumg voorzien. i Een commissionnairsfirma in de hoofdstad is voor drie ton benadeeld, de- uitgevers- en ad ver lentielirma aan het Kokin in welker dienst de ge arresteerde was, voor één ton, een inwoner van Bioemendaal voon f 85.000. AARDBEVING IN ZUID-ENGEL AND. Lichte schokken, geen ongelukken. Gisternacht omstreeks half twee is een lichte aardbeving gevoeld in vrij wel geheel Zuid-ümgeiand. en ook wel in het Noorden, tot aan Glasgow en Edinburgh toe. De schok veroor zaakte m Londen en overal waar hy gevoeld werd, groote opschudding, doch de schade is zeer gering Hier en daar werden laat op zijnde menschen verontrust door een üclu heen en weer schudden van lampen en schilderijen, of door het ramme ien van aardewerk. Merkwaardig is, dat eenige beambten op telegraaf- en teiefoonbureaux door duizelingen wer den bevangen en een gevoel van zee ziekte hadden. Redacteuren van een Londensch blad voelden het gebouw schudden. in verschelden pdaatsen ijlden de menschen in nachtgewaad de straat op; enkelen zijgen, door den schok uit hun bed te zijn geworpen. In Nor folk ging de aardschok vergezeld van een dof gerommel. Het schijnt dai de schok hier het hevigst is geweest. Honderden menschen begaven zich op straat en ook hier werden in bovenverdiepingen van hooge huizen menschen uit hun bed geworpen. Te Londen werden de schokken het sterkst gevoeld in de Noordelijke voorsteden Hampatead en Goiders Green, waar vele menschen gewekt werden door het duidelijk voelbaar schudden der huizen. Van hieruii zijn de teiefoonbureaux en het minis terie van Luchtvaart overstelpt met telefonische navragen over Eet ge beurde. Bijzonder sterk waren de schokken in Kent. Als bijzondere eigenaardig heid werd hier geconstateerd, dat de schokken een duidelijk merkbare heen en weer gaande beweging had den. Ook in oiv land fievwdd, vooral in de residentie. Ook in verschillende plaatsen van ons land is de aardbeving duidelijk waargenomen. Vooral vele Hagenaars, die in het Westen en Zuidwesten der stad Scheveningen en de "Bloemenbuurt wonen, hebben een onrustigen nacht gehad. De meeslen, hebben van de schokkende gebeurtenis niets opgevan gen, mhar zij, die nog wakker waren, of een lichten slaap hebben, merkten tegen twee uur een zonderlinge tril ling op. Dq, toiletartikelen dansten op de waschtafels, de tandenborstels rinkelden in de glazen, vensters ram melden. Ook te Bosch en Duin. Haarlem. Tholenv en zelfs in het centrum des lands is de beving waargenomen. Het station de Bilt heeft te één uur 50. de aardbeving geredstreercl. welke vermoedelijk aaA tie Oostkust van Engeland plaats vond. Ook te Utrecht zijn in vele wonin gen de voor ons Nederlanders, zoo vreemde trillingen waargenomen. Er rammelden deuren en ramen, er trilde glaswerk in de bufetten en de kralen van de lampekappen hingen te slingeren als door het gedreun van passeerende zware vrachtauto's. Slechts betrekkelijk weinigen heb ben evenwel iets van de ongewone gebeurtenis bemerkt. DOOR EEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Te Schiedam is gistermiddag om halfvier de 25-jarige wielrijder A. vroombout uit Rotterdam, op den on bewaak ten overweg aan de Laan- slootschewegjdoor een uit Rotterdam komenden trein gegrepen en onmid dellijk gedood. De man reed met zijn verloofde en haar vriendin. De laat ste twee, die het ongeluk zagen aan komen, wisten nog bijtijds van haar fietsen te springen. Het üjk van het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Scjiiedam overge bracht. AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG. De chauffeur rydt door. Zaterdagavond heeft op den Leeuwar derstraatweg te Heerenveen een ern stig verkeersongeval plaats gehad. De 40-jarige Joost de Grave, werk zaam bij ^le vischhandel der firma Lankhorst, te Heerenveen is te onge veer kwart voor elf, pp een honderd meter afstand van zijn woning door een tot nu toe onbekend gebleven auto aangereden en gedood. Het slachtoffer lyat een weduwe met 4 kinderen achter. De autobestuurder moet zonder zich van het geval iets aan te trekken zyn door gereden. De marechaussee zocht druk naar hem. Op de plaats van aanrijding is een arm van een richtingaanwijzer, en even verder een plaatje van een bumper gevonden, welke beide in in beslag zijn genomen. DE „NAUTILUSOP WEG NAAR LONDEN. De bemanning vol goeden moed. De „Nautilus" de onderzeeboot van sir Hubert Wilkins, heeft tot nog toe geen tegenspoed gehad op jie reis naar Londen, en vordert regelmatig. Velen aan boord achten deze groote reis. (de afstand bedraagt 2500 mijl), nog gevaarlijker dan het duiken ón der het Poolijs, omdat de „Nautilus" bij de Oceaantocht gevaar loopt van een aanvaring met een der vele booten welker route met die van den onderzeeër samenvalt. Hoewel de bemanning rekent op een zware reis, twijfelt zij niet aan den goeden uitslag van de onder neming. Post met de Graf Zeppe lin en de Nautilus. Het plan bestaat met de „Graf Zep pelin" post mee te geven. Er staat een landing te Leningrad óp het programma; verder zullen tijdens den tocht op verschillende plaatsen post stukken neergeworpen worden. Bij de ontmoeting met de onderzeeboot „Nautilus" In het Poolgebied', zal ge tracht worden aan. de duikboot post van het luchtschip ter verdere ver zending over te geven. Verzonden1 kunnen worden brieven en postkaar-^ ten tot 20 gram gewicht Zi? zullen van een apart stempel worden voor zien. GROOTMOEDER EN KLEINKIND ONDER EEN TREIN Toen een trein uit Weissenfels het station Halle binnenkwam, yiel een 4-jarig knaapje uit de coupé. Dg grootmoeder van het knaapje, die het kind wilde tegenhouden',, vael eveneens uit den trein. .Beiden wen den door een uit tegenovergestelde richting komenden trein overreden. De grootmoeder werd op slag gedood en het kind levensgevaarlijk gewond OPNIEUW KOFFIE IN ZEE. Bij de Braxiliaansche kust rijn in over eenstemming met het plan in zake de bescherming van "de kqffieproductie op nieuw 4500 balen koffie in zee gestort. Binnenkort zullen nog 40.000 balen vol gen. DE 0CEAANVLUCHT VAN DE DO X. Een week te Natal. Vrijdagmiddag is de DO X van 't aan Brazilië toebehoorende eiland Fernando Noronha opgestegen en om twee uur des middags te Natal, de hoofdstad vvan den Braiziliaanschen staat Rio Grande do Norte aangekomen. Te Natal zal de vliegboot grondig worden nagezien, hetgeen waarschijnlijk een volle week zal vergen. Vervolgens zal rechtstreeks naar Rio de Janeiro worden doorgevlogen. Aan boord van de DO X is alles wel. De nachtvluoht over den Oceaan leverde geènerlei moeilijkheid op. Nieuwerkerk ad. IJssel. De voetbal uitslagen van eisteren zijn: G.V.V. I—Moercapelle I 8—1. G.V V. II—Boskoop II 2. G.V.V. in—D.O.S. IV 4-0. Lekkerkerk. De uitslag van den gister middag gehouden voetbalwédstrijd tus- schen „L.F.C. II" en „Waddinxveen III" is 50 in het voordeel van „L. F. C.", zoö^iat deze thans kampioen der lie klasse B van den Goudschen Voetbal bond ie geworden. POLO-WEDSTRIJDEN TE WADDINX VEEN. Zaterdag heeft de Sohoonhovensche Zwem- en Polo-olub" met haar eerste en tweede mental deelgenomen aan de polo- wedstrijden van )rDe Gouwe" te Wad dinxveen. De eerste party tusschen „De Gouwe" en „G.Z.C. IV" eindigde met een 0—1 overwinning voor Gouda. Hierna speelde de „S. Z. en P. C. II" een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Alphen II" Het spel is nog maar eeni ge minuten oud, als „A.Z.C." de leiding neemt. Schoonhoven zet nu alle zeilen bij en na eenige aanvallen weet Ad. Brug- geman den gelijkmaker te scoren. In de tweede helft is de „S. Z. en P. C." bedui dend sterker, wat vooral te danken is aan het goede samenspel. Als A. Heerens en Ad. Bruggeman den bal fraai hebben opgebracht, gelukt het den laatsten om den keeper nogmaals te passeeren. Tot verder doelpunten komt het niet, zoodat het eind komt met 2—1 in het voordeel van Schoonhoven. Dan moet de „S. Z. en P. G. I" den strijd aanbinden tegen het sterke „Al phen I".Beide ploegen palken direct flink aan en er wordt, ondanks de kou de, in een snel tempo gespeeld. „Alphen" is iets sterker, maar de achterhoed? laat zich niet passeeren. De keeper verwerkt op zijn rustige manier eenige lastige schèten. Maar na eenigen tijd komt de „S. Z. en P C." los. Een paar goed op gezette, snelle aanvallen worden be kroond door een keurig doelpunt van G. Ouweneel. Na de rust weet dezelfde spe ler den voorsprong tot 2—0 te vergroo- ten. Als even daarna een „Alphei-spe ler het-water verlaat, neemt Schoonho ven het spel geheel in handen en J. Scheer en G. Ouweneel voeren de score op tot 4—0. Door deze fraaie zege heeft de „S. Z. en P. C." rich in den eindstrijd geplaatst en zal nu Donderdag om den beker moe ten spelen tegen „G. Z. G. IV". AMMER8TOL. Dinsdag 9 Juni, 'fl av. 8 uur, Evangelisatieprediking in de schuur van den heer W. Looren de Jong. AMMERSTOL. Juni. Getrouwd: W. F. do Bruin, oud 23 j., en A. Looren de Jong, oud 20 j. P. G. Verschoor, oud 25 j., en A. G. Leuve- nink, oud 23 j. Overleden: G. Dogterom, oud 81 j., echtgenoot van M. Rozendaal. A. Ver schoor, oud 13 j. AMSTERDAM, 8 Juni. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 362 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren, le kwal. 102—106, 2e kwal. 88— 109, 3e kwal. 7080 per K.G. slachtge- v wicht; vette ossen 62-88 per K.G. slac'htgewicht; 162 melk- en kalf koeien f 280—380 per stuk; 141 vette kalveren (2e kwal. 70—76, 3e kwal. 56-88 per K.G. levend gewicht; 81 nuchtere kalve ren f 8—14 per stuk; 27 schapen f 28— 32 per stuk: 167 lammeren f 18—26 per stuk,- 920 varkens, vleesohvarkens, wegende van 90—<110 K.G., 42—43, zwa re varkens 89—41, vette varkens 36 38 per K.G. slachtgewicht; 143 paarden f 120—<280 per stuk. Aan het abattoir zijn aangevoerd 8 wagons geslachte run deren uit r OUDEWATER, 8 Juni. (Telefonisch). Kaasmarkt. Aanvoer 115 partijen, 5175 stuks, wegende 25.876 K.G. Prijzen: le soort met rijksmerk f 33—37, idem 2e soort f 29—31; zonder rijksmerk geen aanvoer. Handel matig. GORINCHEM, 8 Juni. (Telefonisch). Veemarkt van heden. Aanvoer: 193 run deren, 17 nuchtere kalveren, 8 varkens, 777 biggen, 61 overloopers, 250 lamme ren, 9 schapen. Prijzen: Zware kalfkoeien f 300—400, melkkoeien f 275—350, kalfvaarzen f 275 —350, guiste vaarzen f 140—200, pinken f80—150, vaarkoeien f 180250, stieren f 200—225, nuohtere fokkalveren f 22— 25, dito export f 10—12, drachtige var kens f 60—70, natie mugen I 40—45, overloopers f 1825, bifrgen f 8—U, lam meren f 20—05, echapen f 85—50; eieren 1 3.504 per 100 ,tuks. Handel matig. ROTTERDAM, 8 Juni. (Draadloos), Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 378 vette runderen, 349 vette kalveren, 11-46 varkens. Prijzen per hall K.G.: Koeien 49—52, 43-—tfl, 29—34 cent; ossen 47-49, 42— 43, 38 cent; kalveren 0714—72H, 57H— 62, X 40—50 cent; sohapeh 19—27 cent; lammeren f 25—32 per stuk; varkens flK—16 cent Overzicht: Vette kooien trage handel, hooge prijzen; ossen redelijke handel; zouters prijshoudend; vette kalveren stroeve handel; zouters tamelijke han- del; schapen levendiger; varkens williger, iets lagere prijzen. ROTTERDAM, 8 Juni. (Draadloos). Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers f 5.50 6, Zeeuwsche blauwe f 66, Zeeuw- sohe bravo's f 5—6.00, Eriesche eigen heimers f 6.75—7, Red Star f 6.75—7.25, Maltha's springs 20—21 cent per K.G.; Industrie f 4.50-6.25. Met weinig aan- voer, weinig vraag. UTRECHT, 6 Juni. Veemarkt. Aange veerd 36.169 stuks vee. Handel matig. De prijzen waren: Stieren 3242 cent, kalfvaarzen f 176-260, pinken f 120— 180, melkkoeien f 260—360, kalfkoeien f 280380, avrekoeiea f 200—280, slacht koeien 46—50 en 4345 cent; magere kalveren f 40—86; nuchtere kalveren f 712, varkens f 1330; schrammen f 7—13; biggen f 4—7, schapen f 27—35, weidelammeren f 15—21, lammeren Te xelaars f 17—23. GROOJT-AMMERS, 6 Juni. Kaasmarkt. Aan de markt alhier waren aangevoerd 40 partijen met te zamen 1400 stuks ka zen, wegende 9842 K.G. Prijzen: met rijk«merk le «oort f 82—-38, 2e soort f 28 —81, ongestempelds f 27. Handel matig.

SC | 1931 | | pagina 2