Officieeie KaïmisgeTing SCHOONHOVENSCHE COURANT edingen Plaatselijk Nieuws. Binnenland. tand. FEUILLETON. Gemeente Bergambacht HET DRAMA VAN SCHILLER* HORST. - De aarde trilt. Uw Kindje. kostelooze INENTING en HERINENTING No. W97. WOENSDAG 11 JUNI 1981. 09» JAARGANG G 8 JUNI 1931. Postrekening 18768. 29 Mei5 I 24 j. i en M. W. G. van der id 33 J.» en oud 38 j., A. Veld, en sprak de X. De dubbelganger. Roger (Wordt vervolgd). DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. omst te Brussel, ouders van en- A. Zijdeman Hem, z. van nrust en P le en A. de Hardinxveld iwelingen te Joh. Korpo- 1; en G. Ne- steed de bouw at toren in de der den invloed van den baron.” „Goed,” zeide hij, „in ieder geval over mij op de afge- ,rry, d. van Geertje, le Jong. C. H. Luij- r te Giessen- f 12.400; A. £1. Ooms te Fa. Wed. Zn. te Har- eef te Brand Giessendam recht f 4890; loms te Bles- Houwelingen den bij afslag kocht aan de- volgt: i: Gebr. Van J. P. Verheul ma De Baat recht f 6783; L. Kooiman mee,’/ en lin| mt Telef. 20. Tel.-adres: Vannooten. 8. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 28. r. Uitdeniboo- alk, voor re in de Dopar- tschappij tot jesteed: ijk G no. 219 wen van een giergewoning .et vrij geko- Verachiint a Vrydag. ng: voor 8< manden J.25; p Met verzekering 15 Meulen, oud j., wed. van Itappen, oud cd 29 j. A. Wirkse. I 57 j., wed. DE KONINKLIJKE FAMILIE NAAR PARIJS. Prinses Juliana zijn Juni, des Amsterdam steenschaal overgebracht naar de opper vlakte. Vrijwel alle bevingen ontstaan door bewegingen langs reeds bestaande breuken en de vernielende werking van aardbevingen berust op de beweging der bodemdeeltjes. Onze bodem echter heeft geen gesteenten, die bevingen gemakke- lijk voortplanten. Wij hebben wel zooge naamd stollingsgesteenten, maar die zijn hier niet van oorsprong, doch ze zijn door do natuur aangevoerd. Alleen diep in den bodem zullen zich vermoe delijk wel oorspronkelijke stollingsge steenten bevinden. Naar boven echter, naar het oppervlak waar wij wonen, is de grond veen, kléi, zand enz., waarin zich dus geen scheu ren bevinden en waarin bevingen uit de diepte gomakkelijk tot rust komen. K. een paar uren treft u sproken "laats.” „Neem een revolver ander nog. reven: f 135.700; G. lijn f 127.200; en (N.-Br.) te Rotterdam Luytgaardo te >ers en Klop- Van Dijk en Fa. N. Gobe- Koenders en Raaymakers der Schoot te lik te Ainers- s Mij. Noord- >5.337; Gebr. .000; Venho- de f 103.923; 103.900; G. 5; A. de Kor-, foerenberg te eels en Zoon voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBAA'K te Schiedam, an 1AH Gulden bij verlies Gulden hij verlies vnn IVU van een duim. Uv een anderen vinger Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (l.b.A waardoor dus onze adverteerders zich egarandeerde gegevens kunnen verschaffen. Beekum'a Hij was thans te Genève de deskundigen-commis- sie bijeengekomen. Vooral van Joodsche zijde blijken ernstige bezwaren te be staan tegen het denkbeeld om een blan- co-dag per jaar in te voorn, opdat in de toekomst iedere dag van het jaar op dan zelfden werkdag zal vallen. Het denk beeld werd echter van andere zijden uit oeoonomisch en practisoh oogpunt aan bevolen. De Koningin en voornemens Maandag 15 avonds te half negen, van naar Parijs te vertrekken. Prins Hendrik zal zich te 's-Graven- hage bij hen voegen. DE KONINKLIJKE FAMILIE NAAR TIROL De nachtoditie van een Weensch blad bevat volgens den Weenschen correspon dent van de N. Rott. Grt. een officieel be richt uit Innsbrück, volgens hetwelk de Nederlandsche Koninklijke familie in Ju li van dit jaar geruimen tijd in Tirol zal vertoeven. De reis zou incognito geschieden met klein gevolg. Van de Koloniale Tentoon stelling te Parijs zou het gezelschap zich door Elzas-Lotharingen en Zwitserland naar het plaatsje Iglo in Torol begeven. Het verblijf daar zou drie weken du ren. Prins Hendrik zou in Tirol op jacht gaan. Dezer dagen wordt een der hoeren van het hof te ’s-Gravenhage te Innsbrück verwacht om voorbereidingen te treffen, waartoe waarschijnlijk een particuliere villa in gereedheid zal worden gebracht. De Oostenrijksche autoriteiten in het betreffende gebied hopen van dit bezoek althans volgens het bovengenoemde blad toeneming van het vreemdelin- genbezoek uit Nederland. SCHOLIER WEIGERT HET WILHEL MUS TE ZINGEN. Naar „Het Volk” vertelt, heeft Maan dagmorgen een 12-jarige leerling van. de 5e klasse der President Krugerschool in de Laings Nekstraat te Amsterdam, bij de zangles bezwaar gemaakt om mee te doen, toen de onderwijzeres de leerlingen na andere liederen ook het Wilhelmus wilde laten zingen. Toen de jongen, die lid is van de A. J. G., naar zijn bezwa ren werd gevraagd, deelde hij die me de, waarna de onderwijzeres hem bij wij ze van strafmaatregel opdroeg, het Wil helmus alleen te zingen. Ook dit weiger de de jongen. Daarop is hij naar het hoofd der school gezonden, die den knaap in overleg met de betrokken onderwijze res, voor drie dagen van school stuurde. oud 81 j., lenen. J. genoote van en E. er nog lichtpunten waren voor moesten worden. Welnu, we weten thans toch wel, dat mijnheer Van Beekum aan die vreeselijke misdaad niet schuldig is. Zelfs de familie van notaris Burton ia daarvan overtuigd.” „Weet u dat?” „Ik weet het heel zeker, mevrouw. Het nichtje van den notaris, juffrouw Dora, denkt er geen oogenblik meer aan, dat uw man die misdaad' gepleegd zou kun nen hebben. En ziet u eens, dat mogen we toch een lichtpunt noemen, dat men hem daarvan niet meer verdenkt. En dat andere, ja, dat is heel treurig, maar daar is nu eenmaal niets aan le ver anderen en het heeft weinig nut daar over te klagen. Geen verstandig mensch zal bet den kinderen aanrekenen als hun vader iets misdaan heeft. En al zal voor uw kinderen de toekomst anders zijn dan deze zich vroeger liet aanzien, het zou dwaasheid zijn te beweren dat hun leven verwoest is. Ik heb de overtuiging dat èn Frans èn uw dochters wilskracht en werkkracht genoeg zullen bezitten om zich een positie te veroveren en dat u door hen oen kalmen en rustigen levens avond zult kunnen genieten.” Mevrouw Van Beekum schudde bet hoofd als wilde zij te kennen geven, dat zij niet overtuigd was, maar toch hoorde zij wel graag deze troostredenen en haar kinderen waren er Roger dankbaar voor, dat deze hun moeder zoo toesprak Hij zat bij haar in den hoek bij den haard en de anderen hadden zich wat feru"'Tetrokken. Mevrouw Van Beeku boog zich iets tot hem voorover en vroeg met zachte’ stem, alsof zij niet wilde, dat haar kinderen zouden hooren wat zij zeide: „Maar Frans z’n toekomst is toch to taal vernietigd.” „Welneen, hij zal zich van den slag I bentellen, hij kan en hij wil werken. „Ja,” erkende Roger, dat heeft hij mij verteld." „Maar ge hebt toch zelf daarna ver nomen, dat de gearresteerde een bedien de was van den baron, maar ik ben Cha mois, ik ben degene, die het meisje onV- voeren wilde.” Het was den advocaat een oogenblik of alles hem voor de oogen danste. Het was hem alles een wir-war van gebeur tenissen waaruit hij niet wijs worden kon. Maar dit schonk hem toch vertrouwen in hetgeen de vreemdeling hem mede deelde. Rosch vertelde, dat hij den man had gearresteerd, dien hij had gespro ken, dat die man de moordenaar was. En inderdaad, er was iemand gearres teerd, maar de gearresteerde was een bediende van den baron. Dus had hij gesproken een bediende van den baron, die een valsche rol had gespeeld, dus was hij toen bedrogen en bestond de mogelijkheid, dat deze man de waarheid sprak., „Het is goed,” zei de advocaat, eens klaps vastbesloten, „ik zal u helpen, maar ik weet niet hoe." „Gij weet niet hoe gij hier ongemerkt vandaan komen moet. Welnu luister. Over een paar uren wacht ik u buiten aan het hek dat achter den tuin van dit huis loopt. Wellicht kunt gij u door het raam van uw slaapkamer ongemer'-t ve- wiideren, maar indien u dat n:et moge lijk is, moogt g© iemand anders in uw vertrouwen nemen.” „Hier in huis,” vroeg Roger verwon derd, „hebt u daartegen geen bezwaar? „Neen, de Van Beekum'i zijn meer slachtoffers dan medeplichtigen van den baron. U kunt Frans van Beekum zeg gen, dat u uit moet, maar natuurlijk onder voorwaarde, dat hij daarover met niemand spreekt. Maar beter is het hem niets te zeggen, hij staat heel sterk ’on- NIHIWS3ADVD0RZUIIH10UAND EN UTRECHT Maandag, Wyens^g Prijs bij voorui beta- Sonoonimven per 8 po»! 1.50. ceuti* meer. ABONNÉ'8 van dit blad, in het bezit van ons Bericht van inschrijving, zijn volgens de daarin vastgestelde bepalii gen tegen ongevallen verzekerd auW4“ QAA Ouldsn b(j Vttlie. a. Uul en bij veriie. £i\JVU ongeschiktheid. Ivvv overijlen. Jvv van hand of voet. van een oog. zag haar vragend aan, maar antwoordde wist hij reeds wat We hebben Maandag van het zeldzame feit melding gemaakt, dat in ons land een aardbeving ia waargenomen. Het woord „zeldzaam” is hier eigenlijk niet op zijn plaats, omdat er vele, zeer vele aardbevingen ook in ons land voorkomen, alleen zijn ze zoo zwak, dat slechts de gevoelige instrumenten te De Bildt die kunnen waarnemen en opteekenen. Zoo’n trilling van den aardbodem als Zondag hier is gevoeld, ia echter inderdaad zeld zaam. Toch zijn ook in ons land ver schillende bevingen békend, .zooals die van 1928, 1926, 1925, 1924, 1921, 1918 en dan de groote van 1883 en 1755. De vraag zal wellicht gesteld worden, waarom in sommige doelen der wereld, zooals Japan, herhaaldelijk verwoesten de bevingen voorkomen en ons land daarvan altijd verschoond blijft. De oor zaken daarvan liggen natuurlijk in den bodem zelf. Men onderscheidt drie poorten van aardbevingen: le. instortings-aardbevin- gen, welke ontstaan door het instorten van onderaardsche ruimten; 2e. vulka nische bevingen, welke voortkomen door uitbarstingen of verzakkingen, in vulka nen; Se. tectonische bevingen, waarvan de oorzaak is een verplaatsing of ver wringing van de steenschaal in de aar de. De eerste twee komen in ons land niet voor, de eerste soort misschien een enkele maal in het Zuiden van Limburg. Alleen de derde soort is van beteekenia voor Nederland. De beving onstaat ergens in de diepte, zij wordt vandaar langs breuken in de Roger werd door de Van hartelijk welkom geheeten. een man van de wereld, hij wist los en ongedwongen te praten en hij had wer kelijk medelijden met dè moeder en de zusters van Frans, die zoozeer leden doop de onverwachte ramp, welke bu'ten haar schuld, haar getroffen had. Het was voor haar geweest als een schrikke lijke donderslag bij helderen hemel En natuurlijk trokken zij zich zeer de sohan de aan welke over den eertijds gezienen naam van Van Beekum was gekomen. Dit hinderde meer nog dan het vooruit zicht, dat zij tot armoede zouden'ver vallen. Niet, in den zin, dat zij honger zouden moeten lijden, maar zij zouden zich toch met een afhankelijke positie tevreden moeten stellen. En dat was voor meisjes, die nooit geleerd hadden zich te bekrimpen, geen opwekkend vooruit zicht. Daarbij kwam nog de angst voor het Jot van hun vader, die alle leden der ‘familie duchtten. Zij meenden niet beter te kunnen hopen, dan dat hij aan den arm dor gerechtigheid zich zou blijven onttrekken, want het zou meer dan vree aelijk zijn, indien hun vader in de ge- vongenii zou komen. Hem zal nog menige kans in het leven gegeven worden.” „Ja, maar zij is nog altijd voor hem verloren.” Roger voor zij zij bedoelde. „Dora Burton," zeide zij. „Was Frans dan met haar verloofd?' vroeg hij. r.Neen, m^ar zij konden heel goed met elkander overweg. En zeker zou Frans haar ten huwelijk gevraagd hebben en zij had hem aangenomen. Nu is dal voorbij, al gelooft Dora niet meer, da* mijn man schuld zou hebben aan 'en dood van haar oom, zij zou nooit trou wen met den zoon van een bankroetier die voortvluchtig is. Of meent gij van wel?” De advocaat aarzelde een oogenblik al vorens hij antwoordde Hij voelde dat deze vrouw niets liever hoorde dan een tegenspraak van haar eigen bewer’ng Want zij mocht dan met den mond be lijden dat Dora Burton nooit met haar zoon zou kunnen trouwen, in haar hart vond zij natuurlijk, dat haar zoon on danks alles, de beste partij nog waard was Zij zou het volkomen begrijpen als Dora Burton van haar Frans zooveel hield, dat zij over alle bezwaren zou heenstappen. Maar als Roger zeide, dat dit ook zijn meenin* was. dan zou hij de arme moeder bedriegen, want dat kon toch niet waar zijn. Ja zeker, Frans van Beekum mocht men niet aanreke nen wat zijn vader misdeed, maar neen Dora Burton kon hem zeker haar hand niet reiken, daarvoor zou zij te trotsch zijn. En al meende mevrouw Van Bee kum dit ook, hield Dora werkelijk wel zooveel van djen jongen man? Zij konden het goed met elkaar vinden, maar dat beteekende toch nog niet, dat zij elkan der Uef hadden, Kom, kom,” antwoordde Roger, ,.u ziet ook waarlijk ieder lichtpunt voor bij.” „Alsof ons. „Wel zeker zijn die er, mevrouw,” ze; Athur Roger, kijk eens, het staat al wel zoo goed als vast, dat mijnheer van Beekum onschuldig is aan den moord op notaris Burton.” ’24 J. oud 23 j., Belt. De ouders van den jongen hebben zich over deze zaak eerst telefonisch en daar na schrif telijk bij den wethouder voor ’t* onderwijs beklaagd. Naar het blad vemeomt, hoeft de wet houder deze zaak ter onderzoek in han den gesteld van den inspecteur van on derwijl, den heer G. P. Vrijburg, die gis teren een onderzoek bij beide partijen zou instellen en den wethouder van zijn bevindingen rapport zal uitbrengen. BELANGRIJKE RADIO-REDE VAN DR. H. COLIJN. A.b. Vrijdagavond van 8.35 tot 9 uur en van 9.15—9.40 uur zal Dr. H. Golijn een belangrijke radiorede houden, namelijk over „De Miei-vergadering der Europee- sche Commissie en haar beteekeni» voor de Nederlandsche handelspolitiek”. De rede wordt uitgezonden over den zender Huizen en is ingedeeld onder het algo- meene programma, dat. de N. G. R. V. verzorgt. V.A.R.A. EN CONTROLE-COMMISSIE. Een nieuwe botsing. Op 13 Juni a.s. zou de heer P. J. Schmidt voor de microfoon van de V.A. R.A. een rede houden over: Klasses trijd of Klassevrede? De RadioOmroep Gontrole-Commissie had den tekst van deze rede opgevraagd, zoo meldt „Voorwaarts”, en heeft de V.A.R.A. thans medegedeeld, dat zij er bezwaar tegen heeft den volgenden zin voor de microfoon te doen uitspreken: „Maar onder de verantwoordelijkheid van deze zelfde christelijke vertegen woordigers der kapitalistische klasse woedt een terreur over een volk van 60 millioen zielen in Indonesië, zuchten dui zenden in de gevangenissen en in de ban- nelingenkampen aan den Boven-Digoel en wordt elke zelfstandige actie der volks beweging in de kiem gesmoord. Voor de handhaving der Nederlandsche klasse- maatschappij in Indonesië is geen mid del te laag.” De commissie hoeft verder geweigerd den tekst dezer rode aan de V.AJR.A. te rug te zenden. kalender-hervorming. De Nij^erheidsraad deelt mede, dat da nationale commissie inz .ke kalender-her- vorming een rapport aan de Ned. regee- ring heeft uitgebraoht, waarin deze com missie slechts een enkel positief voorstel ten aanzien van kalenderhervoring heeft gedaan, nJ. om Paschon, resp. Hemel vaartsdag en Pinkstoren op vaste dagen te stellen. Voor de voorbereiding van do bespre kingen der kalenderhervorming in de al gemeen© verkeerscommissie in October, is ingezonden mededeeling. Moedei, Uw kindje zal U niet half zoo veel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en ge neest spoedig. Purol en Purolpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. De vrouw van Van Beekum was een goed, maar tamelijk, onbeduidend mensch, in geen geval een zoo bijzondere vrouw, dat zij in dergelijke omstandigheden on gebroken gebleven zou zijn. Een groot deel van den dag weende zij en sprak troosteloos over hetgeen zij verloren hadden en haar kinderen moesten wel voortdurend trachten haar wanhopige neerslachtigheid tegen te gaan. Maar dat was geen lichte taak. Nu had de ad vocaat den eersten, avond, dat hij in Scjiillerhorst gekomen was door zijn kalme wijze van optreden, door zijn op wekkende woorden op mevrouw Van Beekum een invloed ten goede uitge oefend on haar de toekomst minder wan hopig doen inzien. Vanzelf was hij thana reeds daarom in den familiekring wel kom en men begroette zijn binnenkomen in de huiskamer dan ook zeer hartelijk Men sprak over verschillende zaken maar ten slotte was het natuurlijk niet te vermijden, dat de treurige omstandig heden der familie onderwerp van het gesprek werden. En vanzelf ook uitfe mevrouw Van Beekum weer haar klach ten. VERBETERING VAN DE GOUWE. De „Stort.” van gisteravond bevat het Koninklijk besluit tot onteigening van perceelen ten behoeve van verbetering van de Gouwe in de gemeenten Wad- dinxveen en Boskoop ten name van de provincie Zuid-Holland. DE TOL AAN DE HAASTRECHTSCHE BRUG. De actie tegen de winkeliers gestaakt. Bestorming te verwachten? De strijd tegen de tol aan de Haas- trechtsche hrug is weder in een nieuw stadium gekomen. Het comité van actie heeft besloten na het protest van het gemeentebestuur en den middenstand van Gouda, aan den boycot tegen de Goudsche winkeliers geen uitbreiding te geven Het ligt thans in het voornemen terug te komen op het besluit om niet over te gaan tot tolbestorming. Voorts zullen in de Krimpenerwaard tal van protest ver gaderingen worden belegd. Giessen-Nieuwkerk. Maandagmiddag kwam een vrachtauto, beladen met zat- ken en kisten der Goop. Landbouwver- eeniging „Samenwerking”, den hoek om rijden in de richting Peursum. Juist op den hoek begon de lading te schuiven, waardoor een gedeelte tegen den gevel van de secretarie terecht kwam. Daar stond juist het rijwiel van den burge meester, dat zoodanig gehavend werd, dat een geheel nieuw voorwiel met voor vork moest worden ingezet. Giessen-Oudekerk. Als tijdelijk onder wijzer in de plaats van den heer P. Los, die gedurende enkele maanden zie kenverlof heeft, is benoemd de heer Heij- stek te Nieuwendijk. Meerkerk. De uitslag van de gehouden gemeenteraadsverkiezing is als volgt: Lijst 1 (S.D.A.P.): W. Hoeijenbosch 86 fit., aftr., De Jong 1 st, totaal 78 st. Lijst 2 (Gemeentebelang)H. de Ruiter 113 st., aftr., A. de Otter 30 st., G. de Ruiter 2 st, totaal 145 st. Lijst 3 (V.-B.). P Kuipers 149 st, aftr., W. van Ijzeren 57 st., aftr., P. Schakel 43 st., W. H. Slob 15 st., J. van der Meulen 5 st., totaal 267 st. Lijst 4 (A.-R.): G. Verhoef 60 st., aftr., J. Boer 42 st., C. M. Braïkel 86 st., aftr., W J Benschop 15 st, A. W. de Jong 9 st., totaal 206 st Lijst 5 (St. Geref.): A. H. Sommer 69 st. De heer P. Schakel is gekoan in de BURGEMEESTER en WETHOUDER» van Bergambacht maken bekend, dat op Dinsdag 16 Juni a.s des namiddags 2 uur, gelegenheid zal zijn opengesteld tot van hen, die zich daartoe ten Raadhuize aanmelden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeeeter, J. A. A. UILKENS. De Secretaris W. SCHIPPERS. Advertentiënan 1 tot 6 re gels f 1.80elke regel meer 0 20. By 8 maal plaatsing Be maal 0,10 per regel Tuxschen den tekst drievoudige prjjs. plaats van den heer M. A. van Beekum, die niet wensohte te worden herbenoemd. Overigena zijn alle aftredenden herkozen De heer G. M. Brakel, die bij de vorige verkiezing als tweede candidaat der A.-R. partij is gekozen. en thans de 3de plaats op de lijst Bezette, is bij voorkeur stemmen gekozen. AUTOBUS VAN DEN DIJK. Krimpen a<d. Lek. Itoen hedenmor gen do autobus van de Re^derij op de Lek van 6.10 uur Lekkerkerk de krom ming van den weg bij de eendenkooi was gepasseerd, reed de wagen boven van den Lekdijk tegenover de woning ^Isk- zicht”, aan de rivierzijde en kwam on- derstboven in de buitensloot terecht. In de bus waren geen passagier», wel bevon den er zich twee chauffeur» in. Dezen kwamen er met een nat pak al Vermoedelijk is or iets aan óe stuur inrichting gebroken. De bus ligt, bij het afzenden van dit bericht, nog onderstbo ven. Men is druk bezig hem met eigen personeel weer op den weg te brengen. t Gemeenteraad Krimpen a.d Lek. De gemeenteraad vergadert Vrijdag 12 Juni, des avonds ten 7 uur. De agenda kuidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffingen schoolgeld. 3. Aanwijzing van den heer G. G. van den Borg als boekhoudkundige ter oonr troleering Burgerlijk Armbestuur, inge volge het nieuwe artikel 265 der gemeen tewet. 3. Voorstel van den heer Duijvendijk en,, om maatregelen te nemen, om de ge zinnen der betrokken werklieden, die uit de werkverschaffing in Drenthe zijn te ruggekeerd, voor algeheelen ondergang te böhoeden. 5. Aanbieding bouwplan van de Bouw- vereeniging „Ons Belang”. Moercapelle. De rijksveldwaohter met de gemeente-politie uit Bledswijk bekeur den Maandag 15 personen, afkomstig uit Rotterdam, voor het visschen in de ri vier de Rotte zonder vergunning. Moercapelle. „Groeneweg F speelde Zondagmiddag een vriendschappelijken wedstrijd op haar sportterein tegen „Moercapelle I”. De uitslag 1 i» het voordeel van „Moercapelle In de sloot gereden. Ottoland De heer N. B., die onder toezicht leerde chauffeuren, geraakte op don Damschen weg zijn stuur kwijt en reed in de sloot. De inzittenden kwamen er ongedeerd af, doch de auto werd nogal beschadigd t Aan mej. G. D. Visser, onderwij zeres aan de openbare lagere school, ifl op haar verzoek eervol ontslag als zoo danig verleend ingaande 15 Juni, we zens hars benoeming in gelijke hetrek- '<ing te Strijen. - - Bij de verpachting van de Gerreene- '^ndska’T’p werd pachter de heer Adr. Muilwijk voor f 58 (Verleden jaar was de opbrengst f 90, dus bijna de helft meer dan dit jaar). De heer W. Timmer, die aan de beurt van aftreding was als heemraad „O, maar wij wisten al dadelijk, dat hier slechts de schijn tegen mijn man pleitte, dat hij aan die misdaad on schuldig zijn moest.” „Zeker, u was er van overtuigd, maar de wereld om on», heen niet. En we moeten erkennen,er waren aanwijzin gen, die zeer bezwarend voor hem geacht

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1