nme Dienstbode Hiel- en Hooiland SCHOUW Nieuwe Avonturen van ==R 0 B Dankbetuiging. Kweekelinge Huishoudster» Bekendmaking. Bericht van Inzet Wat geeft de Radio? Bij Examens Telegrammen. Stadsnieuws. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Nieuws in een paar regels. Ingezonden Stukken. Marktberichten Advertentiën. Pieternella Timmer Louis den Boer, Teunis Molenaar, RugpijnNierenPillen gevraagd, een flinke Dienstbode vraagt Polder Stolwijk Lekkerkerk - 5 Totaal 8700.- EERSTE BLAD WIEWWBBtRD WHmwnWHOCBKNP' EN UI WUH1. Sten» OoniMm It Juni. Hllvirium. A.VJLO. 6—8^0 Gmmatoom; 10—10.16 Morgenwijding; 10.30—11 Gramofoon; 11—11,45 SaUntenoonoert (Zang en Piano); 11.45—12 Gramo- won; 122 Gonoert door het A.V.R.O.- Kwartet en Gramofoon; 2—2.80 Jivr. Henxiëtte van Lennep over: „Ieta over de veredeling der lichaamscul tuur"; 34 Naaicursus; 44.80 Gra mmofoon, 4.806.80 Ziekenuur; Ö.80 0.30 Concert door het Omroep-Orkest; 6.3017 Sportpraatje; 7—7.30 Vervolg Concert; 7.30—8 Prof. A. H. de Hartog over: „Herlevend Realisme"; 8—8.15 Gramofoon, 8.15—10.30 Concert door het Omroep-Orkest, met medewerking .van Hélène Gala, Sopraan; in de pauze Mevr. Roosje Kohier»Van Gelder ver telt van haar vliegtocht Indië-nHol- land; 10.3010.40 N ieu wsberich ten 10.4012 Kovacs Lajos en zijn Or kest. Hulzen. Kil.O. 8-9.1# Concert; N.CJl.V. 10—10.30 Zang door het N.C.R.V.-Da- meskoor; 10.30—11 Korte Zieken- dienst; K.R.O. 11'11.30 Gramofoon, 11.30-12 Godsdienstig halfuurtje, 12.15 >1.45 Concert door 't KH.O.-Trio; 1.45 —2 Gramofoon; N.C.R.V. 2—2.15 Gra mofoon'; 2.15-3.15 Cursus fraaie handwerken; 3.163.45 Vrouwenhalf uurtje, 4—6 Ziekenuurtje; 5Ö.45 Cursus handenarbeid voor onze jeugd; 5.456.46 Viool-recital; 6.46—7 Cur sus Knippen en Stofversieren; 77.30 Vragen halfuurtje; 7.46—8 Gramofoon 88.30 Ir. M. C. A. Meisöhke b.i. over: „Is het interieur van onze woning wel zooals het wezen kan?" 8.3010.45 Concert door het Chr. Radio-Orkest met medewerking van mej. Beatrix Schut, alt-zangeres; 9.5510.05 Pers berichten; 10.4611.30 Gramofoon. Vrijdag 12 Juni. Hilversum. V.A.R.A. 6.467 Ochtend gymnastiek; 7.807.45 Oohtend-gym- nastiek; 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10—10.15 Morgenwijding; V.AÜ.A. 10.15 uur Voordracht door Jo Stern- heirn; 10.30 uur Voor de Zieken; 11.30 uur Gramofoon; A.V.R.O. 121.80 Concert door het A.VJl.O.-Kwartet en Gramofoon; 1.802 Gramofoon; 2-2.30 Schooluitzending; 2.308 Concert door het Omroep-Orkest; 8—320 Mode- praatje door Mevr. Be Leeuw—Van Rees, 3.204 Vervolg Concert; V.A. R.A. 4 uur Orgelspel, 4.30 uur Na Schooltijd; 5.16 uur Concert door het V.A.R.A.-Orkest; 6 uur De heer Theo Thijssen over: De openbare school en de neutraliteit; 6.15 uur Vervolg Con cert 7 uur Actueel allerlei uit de Ar beidersbeweging; 7.15 uur Vervolg Concert; V.P.R.O. 8 uur Weekuitzen- ding; 8 uur De heer A. J. Berman over Simavi. Een Mledisohe Vrijz. dienst on der Inheemsohen; 820 uur Concert; 9 uur Prol Dr. ML. G. van Mourik Broekman over: Het beginsel, het ka rakter en de plaats van het Vrijzinnig Protestantisme; 9.30 uur Concert; 10 uur Nieuwsberichten; 10.15 uur De heer Herman Rutters over: Dilettantis me; 10.46 uur Concert; V.AH.A. 11 uur Gramofoon. Hulzen. N.C.R.V. 8—8.15 Schriftlezing; 8.15—9.30 Gramofoon; 10.80—11 Kor te Ziekendienst; 11—12 Gxamofoon; 12.15—12.30 Gramofoon-; 12.30-2 Concert (Viool, Cello, en Piano); 2-3 Gramofoon; 3—4.30 Concert (Sopraan, Fluit, Bas en Piano); 4.80—4.45 Gra mofoon, 5—5.30 De heer H. J. Stein- voort over: „Een haard- of schoor- steenscherm"; 5.30—6.30 Orgelconcert; 6.80—7 Bezoek van den Radiodokter, 7—7.30 De heer H. J. Herwig over; „Het verplegen van het gazon"; 7.46 8 Gramofoon, 810.45 Concert door het Chr. Radio-Orkest, met medewer king van den heer K. F. Borger», Cel lo, en Dr. H. Golijn over: „De Meivei^- gadering der Euxopeesohe Commissie en hare beteekenis voor de Nederland- ache handelspolitiek"; 10.1010.20 Persberlohten; 10.46—11.80 Gramo foon. Gekoeen rijn van lijst 1 (A.-R.) de hee- ran A. D. Bikker, D. van der Ham, G. Slob en J. Vink; van lijst 8 (links) de heeren D. Kooijm&n en A van Muijlvijk; en van lijst 4 (links) de heer W. Slob Ga. De Raad was tot nu toe samengesteld uit 3 A.-R. en vier leden van de linksche groepen, Concert Noordeloos. Het programma van het concert, Zaterdagavond te geven door de Muziekvereeniging „Volharding", direo- teur de heer A. van der Heiden te Meer kerk, om half negen, luidt als volgt: 1. Aux bords du Rhin (Marsch), R. Hencer, 2. Berlin wie es weint und lacht (Fantasie), A. Conradi; 8. Les no- ces de Lisette (Ouverture), Louis Boy er, 4. Residentie-Marsoh, Willy Scihoote- meijer; Pauze; 5. Fantasie Mendelsohn (par.), A. Floris; 0. Koekoek-Wals, J. Fuxgeot; 7. Potpourri Populaire No. 8, G. Renaud; 8. Vienne roste Viennas (Marsch), J. Schrammel; 9. Finale. Autobotsing. Waddlnxveen. Op den hoek van de Burgemeester Troostlaan en den Kanaal dijk, had een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een bestelauto, welke respectievelijk werden bestuurd door M. en Van D., bedden van hier. De schuld van de aanrijding berust bij beide be stuurders, daar zij de verkeersvoorsohrif- ten niet in acht hebben genomen. De auto van den heer M. was licht, doch die van den heer Van D. zwaar bescha digd. Deze laatste kon de reis niet meer voortzetten. Kookdemonstratie. IJsselstefn. De aangekondigde gas demonstratie, gehouden in de concert zaal „De Strik" en. uitgaande van de ge meente-bedrijven, heeft een zeer groote belangstelling getrokken van Usselstein- sohe ingezetenen. De zaal was beide avonden propvol en vooral de huisvrou wen waren in grooten getale aanwezig. De burgemeester sprak het openings woord. Verschillende toestellen, voor ge bruik gereed, als gasovens, comforen, verwarmingstoestellen etc., waren opge steld. Een zeer interessante en leerzame uiteenzetting voor de aanwezigen volgde hierop. In hoofdkhak werd aangetoond hoe men spijzen moest koken op gas- toestellen, zonder dat het gasverbruik hoog behoeft te zijn. Zaterdagavond werd de demonstratie nog opgeluisterd door den humorist J Grapendaal, van Jutfaas. De collecte ten bate van den Ge- wapenden dienst heeft f 19,73 opge bracht. De aardbeving van Zaterdannacht. IJsselsteln. Omstreeks 2 uur Zaterdag nacht werden bij verschillende ingezete nen trillingen waargenomen, waarbij minder stevige meubelen en kleine voor werpen stonden te schudden, Men wis» niet wat er gebeurde. Eerst toen men Zondag per radio hoorde dat aan d< Oostkust van Engeland om denzelfden tijd een aardschok had plaats gehad, was het duidelijk, dat de trillingen, die hie waren waargenomen, daardoor waren veroorzaakt. AMERIKAANSCHE PREDIKANTEN EN DE OORLOG. Het onderzoek, dat op initiatief van S. Parker Cadman, Harry Emerson Fos- dick, Daniël Poling, Sherwood Eddy en andere kerkelijke voormannen in de Ver- eenigde Staten, onder de predikanten, in Amerika gehouden werd over de vraag hoe men als theoloog en prediker zioh houden zou, als een oorlog dreigde, heeft ongetwijfeld succes gehad. Er werd ant woord ingezonden door niet minder dan 19372 predikanten, van wie er 12070 voorstelden dat de kerken zouden wei geren om een toekomstigen oorlog te be krachtigen of te steunen. Tevens -verklaar den ruim 10400 van hen, dat zij ook zou den weigeren om oorlogsdienst te doen enz. Naar den aard der jeugd bleek de tegenstand tegen den oorlog onder de theologische studenten verder nog ster ker te zijn dan onder de predikanten. INGEZONDEN MEDEDEEL!N8. bHjftmen kalm en helder, indien men voor af Mtjnhar tit's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. Weerbericht Naar waarneming in den morgan vwo 10 Juni. ONDERWIJZERS-EXAMENS. Gisteren heeft aan de Rijkskweekschool de tweede groep van candidaten het exa- voor onderwijzeres afgelegd. Eén hunner word afgewezen. Geslaagd zijn de dames M. Heilenthal alhier, C. van ge te Solwijkersluis, G. Sloib te Ni< poort, Joh. v. d. Hoek en N. Rietvi beiden te Gouda. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN. Onlangs hebben we reeds melding ge maakt van het overleg tusschen B. en W. en het bestuur van de aideeling van Het Groene Kruis over de mogelijke oprich ting van een consultatiebureau voor zui gelingen. Vermoedelijk zal Schoonhoven een der gelijke nuttige instelling spoedig bezitten, want in de Vrijdagavond te houden gadering van Het Groene Kruis komt een bestuursvoorstel tot de oprichting er van aan de orde. J. J. DE BEER—STEENBAKKER MORILYON LOYSEN. t Op de algemeene begraafplaats is gis teren het stoffelijk overschot ter aarde besteld van mevrouw J. J. de Beer Steenbakker Miorilyon Loysen, weduwe van burgemeester De Beer, van Scheem- da, en dochter van wijlen Ds. J. E. Steen bakker Morilyon Loysen, vroeger predi kant der Ned. Herv Gemeente alhier, die in 1895 is overleden. Mevrouw De Beer bereikte den leeftijd van 83 jaar en overleed te Breda. Haar stoffelijk overschot is bijgezet in het fa miliegraf van haar vader. Een neef van van den Polder Laag Blokland, li met algemeene stemmen herkozen. De begrooting voor 1931 van den polder Laag-Blokland bedraagt in ont vangst en uitgaaf de som van f 8147,40, met een omslag van f 7 per H.A. Haastrecht. In de hedenmorgen gehou den raadsvergadering is op verzoek eer vol ontslag verleend aan den gemeente ontvanger, den heer L. F. Jansen, om go- zond heideredenen. De borgtocht voor den nieuw te benoe men ontvanger werd geregeld. Een benoeming leerkracht 0. L. S. werd aangehouden, omdat geen overeenstem ming Was verkregen met den heer in specteur van het L. 0. Besloten werd no. 1 van de voordracht te berichten, dat de geheele raad zich verklaarde voor de be noeming van no. 1, mej. D. A. Hulstkamp te Gouda. Uitvoerig verslag in eety volgend num mer. Noordeloos. Uitslag van de gemeente raadsverkiezing op 9 Juni 1931: Uitgebracht 573 stemmen. Van on waarde 6 stemmen. Lijst 1, A.-R A. D. Bikker 188, D. van der Ham 20, G. Slob 20, J. Vink 36, B. de Jong 6, H. den Hartog 4, J. Bik ker Pz. 7, W. Bor 8, totaal 288 stemmen. Lijst 2, KI. van Meetoren e.a.: KI. van Meeteren 50, A. de Jong Wz. 4, G. Bo venkerk 2, G. A. de Bruin 2, totaal 58 stemmen. Lijst 3, D Kooijman e.a.: D. Kooij man 78, A. van Muijlwijk Lz. 30, J. Bik ker Wz. 2, A. A. Weenink 15, A. Advo- kaat 4, D. Rietveld 15, D. van der Ha ven 1, D. H. van Asperen 8, A. Boom 8, totaal 156 stemmen. Lijst 4: W. Slob G». 59, H. de Vos 1, C. den Hartog 8, totaal 83 stammen, NED. HERV. KERK. Beroepen te Lopik o.a. (toez.) de heer 8. van der Linde, Gandidaat te Utrecht. CHR GEREF. KERK. Tweetal te Vlaardingen Dis. A. Pon- stem te Steen wijk en De. J. A. Riekel te Shedreoht ZENDING EN MEISJESHANDEL Poolsdhe bladen melden, dat de War- schauer politie een handelsonderneming in meisjes op het spoor is gekomen, wel ke merkwaardigerwijs eqp plaats had weten te veroveren op het gebied der in wendige zending, met name voor het sta- «tionswerk. KERK EN STAATSFINANCIËN. Naar wij uit Joegoslavië vernemen, is ondersteuning van staatswege aan de Hongaaxsohe, Duitsohe en Skmaaksöhe protestantsohe kerken in Joego-Slavië, welke tot dusver afhing van persoonlij ke aanvragen om steun van de betrokken predikanten, predikantsweduwen, ge meenten en kerkdistricten, nu definitief gsregeld. Het ministerie stelt voortaan jaarlijks 1.444.000 dinar ter beschikking, welke naar zielenaanbal en behoefte ver deeld, aan de respectieve kerkelijke over heden zullen worden ter hand gesteld, die dan voor verdere distributie der gel den moeten zorgen. EEN DRINGEND BEROEP OP DE CHRISTENEN. In het laatst verschenen nummer van den „Ghristelicher Volksdienst", het or, gaan van de Christelijke staatkundige partij in Duitschland, komt een hoofdar tikel voor van den fractieleider Simpfen- dörfer, dat met den volgenden oproep eindigt: „Als Christelijke volksdienst doen wij in dit ernstig en beslissend oogenblik ook een dringend beroep op de Christenen van alle volken. Hun zeer bijzondere taak is het herauten te zijn van een vrede, die- op den grondslag van ware solidariteit der volkeren en van gerechtigheid tegen over Duitschland is opgebouwd. De tijd der voorbereiding voor de groote ontwa peningsconferentie stelt juist de christen heid van heel de wereld voor een gewel dige taak: n.l. al haar invloed en al haar kracht aan te wenden voor een recht vaardige oplossing van deze vraag. Zou de ontwapeningsconferentie sohipbreuk lijden, dan zou een, in deze vraag nala tige christenheid, de vreeeelijke mede verantwoordelijkheid treffen voor een tijdperk, dat dan te vreezen zou zijn, waarin een nieuwe wedstrijd in bewape ning met nieuwe oorlogsgevaren aan de orde van den dag bou rijn." de groeve. DUIVENVLUCHT. De Postduivenvereeniging „De Lucht post" hield Zondag haar jaarlijksche wedvlucht uit Orleans (Frankrijk), af stand 496 K.M. ï)e prijzen bestonden dit maal uit luxe voorwerpen. Daar de dui ven vroegtijdig op hun hokken arriveer den, had deze wedstrijd voor de leden een prettig verloop. De prijzen werden behaald door de volgende heeren: le, 26e en 27e prijs W. van 't Huilenaar; 2e, 5e, 9e, 10e, 11e, 12e, 13e, 14e, 17e en 23e prijs H. J. Saveur; 3e, 15e, 18e, 24e en 26e prijs H. J. Verroen; 4e, 7e en 19e prijs G. van Putten; 6e, 8e en 16e prijs A. Klip; 20e en 21e prijs G. Witzier; 22e prijs P. de Langen ZOMERDIENST. Een advertentie in dit nummer kondigt aap, dat op Zondag 14 Juni bij de N.V. Reederij op de Lek de zomerdienstrege ling in werking treedt. ARBEIDSBEMIDDELING. Aan het correspondentschap der open bare arbeidsbemiddeling staan blijkens liet jongste weekoverzicht de volgende 59 aanbiedingen van werkzoekenden geno teerd: 8 goudsmeden, 16 zilversmeden, 6 opperlieden, 7 losse werklieden, 4 grond werkers, 6 fabrieksarbeiders, 2 metaalbe werkers, 1 sigarenmaker, 1 sigarensor- teerder, 2 lompensorteerders, 1 mole naarsknecht, 1 plateelschilder, 1 plateel- gieter, 1 au. boekhoudster, 1 stoker, 1 ovenist, 1 'bakker, 1 mandenmaker. Botermarkt. De aanvoer op de he denmorgen gehouden Botermarkt be droeg 50 K.G. Prijzen: Goêboter geen aanvoer; Welboten- f 0.75 per half K.G. Eiersnveillng. Op de hedenmorgen gehouden Veiling bedroeg de aanvoer 17.934 stuks. Prijzen: f 3.505, eend- AUT0 DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Twee personen gewond. BORCULO, 10 Juni. Gisteravond om streeks half negen geraakte een auto. waarin waren gezeten mevr Tijdink te Borculo met haar schoonzoon, den heer Winters uit Hengelo, bij het passeeren van den onbewaakten overweg tusschen Vorden en Heneelo in de buurtschap Brandenberg, onder een trein. De auto werd meegesleurd, één keer omge draaid en daarna door den locomotief van den spoordijk in de spoorsloot ge duwd. die vol water stond. De heer Win ters kwam onder de auto te liggen en werd met groote moeite bevrijd, nadat hij een half uur bewusteloos was ge weest gelukte het den doctoren om hem weder bij kennis te brengen. Zijn gelaat en handen vertoonden groote snijwonden van het glas. Mevr. Tijdink werd naar het zieken huis te Zutphen vervoerd Haar toestand is niet zorgwekkend. Volgens een nader bericht - beide patiënten het voed. De auto werd totaal vernield. KLEINHANDEL A'C0H0LH0UDE DRANKEN. 'S-GRAVENHAGE, 10 Juni De T de Kamer heeft hedenmorgen het wets ontwerp tot regeling van den kleinhan del in alcoholhoudende dranken aange nomen met 58 tegen 10 stemmen. Tegen stemden de Vrijheidsbond, de heeren Kortenhorst, Van Vuuren en Bongaerds (allen R.-K.), De Visser (comm Braat (Plattel.). NIEUWE MIJNRAMP BIJ NEUR0DE. Zeven arbeiders omgekomen. BERLIJN, 10 Juni. De mijn-inspectie te Breslau heeft vanmorgen vroeg officieel medegedeeld dat gisteravond op de Mie- nen-mijn bij Neurode tengevolge va koolzuur uitbarsting 7 arbeiders zijn ge dood en 4 gewond. Op één na zijn alle lijken der slachtoffers geborgen. De ge wonden verkeeren niet in levensgevaar voor meer slachtoffers behoeft geen vrees te bestaan. Direct na den ramp konden nog twee arbeiders worden gered. NEURODE, 10 Juni. Het berioht van de ramp verspreidde zich ondanks het nachtelijk uur als een loopend vuurtje door het plaatsje Kohlendorf bij Neurode, waar de Mienen-mijn gelegen is. Weldra had zich een groote menschenmenigte voor den ingang van de mfjn verzameld. De lijken zijn naar het hospitaal overge bracht, waar de gewonden ter verple- emo- zijn opgenomen. Er bestaat geen gevaar voor hun leven. De lijken ver- toonen geenerlei verwonding. ONBEWAAKTE OVERWEG. AMSTERDAM], 10 Juni. Een auto uit Den Haag is op den onbewaakten over weg bij Sohinkeldijk door een sneltrein gegrepen en geheel vernield. De chauf feur, de eenige inzittende, werd niet noe menswaard gewond. DE VLIEGER H. HINDRIKS OMGE KOMEN. Een ernstige val bij het vliegveld te Eelde. De bekende sportvlieger H. Hindriks uit Groningen is gisteravond, terwijl hij een korte vlucht over het nieuwe vlieg kamp te Eelde maakte, van 100 M. hoogte plotseling met zijn Pander toestel neer gestort. Het toestel kwam even buiten het vliegveld terecht en is geheel ver nield. De vlieger was met zijn been in de machine gekneld. Men wist hem spoedig te bevrijden en twee doktoren dr. Kiestra en dr. Nathans, de politie- dokter uit Groningen, waren spoedig ter plaatse om de eerste hulp te verleenen. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Meest matige Westelijke tot Zuidelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk nog tijdelijk regen; weinig verandering in temperatuur. W aterstan di Opgave van 9 Juni, van. 8 uur: Keulenfy47 val 0.14 M. Vaartsche Rijn 0.40 val 0.04 M. Maastricht (Borgharen), 9 Juni, 41.63; val 0.05 M. Luihttemperatuur. De temperatuur va* de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 64 graden Fahrenheit. Jk Woensdag 10 Juni, Laatste Kwar- tier. Qp 1.6; onder 2.7. ceerden beenbreuk had opgeloopen. Na voorloopig verbonden te zijn, vrerd hij naar het R. K. Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Daar bleek zijn toestand echter zeer ongunstig. Een operatie was noodzake lijk en tijdens dat ingrijpen is de heer Hindriks overleden. DE AANRIJDING TE HEERENVEEN. De chauffeur meldt zich aan. Maandagavond heeft zich aan het hoofdbureau van politie in Den Haag aangemeld een 25-jange chauffeur, wo nende aldaar, met de mededeeling dat hij in de krant het bericht had gelezen dat te Heerenveen de heer J. de Grave door een auto-aanrijding om het leven was ge- Hij zeide dat hij vermoedelijk de be wuste auto-bestuurder is. De man had de auto gehuurd in een garage aan de Vaillantlaan en had daar- lee een tocht naar Friesland gemaakt. Verdere inzittenden waren iemand uit Sneek en een andere Hagenaar. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, is de ohauffeur heengezonden. eieren f 3.208.50, beiden per 100 stuks. Het bleek dat de vlieger een gecompli- AUTO DOOR TRAM GEGREPEN. Twss personen gedood. Te Hoensbroek is gisteravond een per sonenauto door de tram, komende van üe nohting staatsmijn Emma, aangere den en totaal vermeld. De inzittenden, de heer Evers uit Heerlen en de heer .ebbing uit Brunssum, werden zwaar gewond opgenomen en in een café bin nengebracht. Toen dr. Mekel, die onmid dellijk ter plaatse was, de eerste hulp verleende, was de heer Evers reeds ster vende, terwijl de heer Lebbing zich in een zeer deerlijken toestand bevond. Tij dens het vervoer naar het ziekenhuis is de heer Evers overleden. IN aar verluidt moet de auto, die van den üoensbroekerweg kwam, op dezen gevaarlijken hoek, waar het uitzicht zeer belemmerd wordt, met een te snelle vaart hebben gereden. INBRAAK TE RIJSWIJK. In Mn bankkantoor. Toon Maandagmorgen te Rijswijk de concierge van het gebouw voor Chris te- ijjke belangen aan de Qr&njelaan, in welk gebouw tevens het kantoor van de Roaz-bank is gevestigd, uit zijn woning, welke op de bovenverdieping is gelegen, beneden kwam, bemerkte hij, dat het op het kantoor van de Boaz-bank niet pluis was. Stapels boeken* en losse papieren lagen over den vloer verspreid, terwijl 87. De oude Arabier giechelde in zich. zelf en nam z'n plaats op de divan weer in. „Je zult goed beloond worden voot het goede werk, dat je gedaan hebt, Has sein," zei hij. „Maar eerst moeten we van dien mallen jongen afkomen, die zooala je zegt, in de kamer hiernaast is. Hij moet het huis verlaten, zonder te weten, dat Hassein de rooverhoofdman is." Terwijl de oude Arabier sprak, opende Rob, nog altijd verborgen achter het gordijn, heel zaohtjes de geheime deur van de kasten greep de papyrusrol, die hem ontstolen was. 88. Moor ds liohts bswsting van hst gordijn trok de aaüd&oht van den ouden •Arabier en met een kreet sprong hij over eind. „Hem achterna, Ahul" riep hij uit, terwijl Rob, begrijpende, dat hij betrapt was, de gang doorschoot, juist op het moment, dat Abu Hassein en de oude Arabier, gevolgd door een «laaf, op bmn afvlogen, om hem te grijpen. ggBSTB Bttta NTEPWgBtrAP V00B"ZUTP^HOLLAND CT TJTBIlffiT, BchOOrthOvtmiche Courtnl WOENSDAG TT JUKI iWt. de brandkast scheef stond. De concierge waarschuwde de politie, die een nauw gezet onderzoek in het gebouw aanving Gebleken is, dat de brandkast op vak kundige wijze ia open geboord. Ontvreemd is een bedrag van rond f 8300, bestaande uit bankpapier en eenige gouden tientjes. De buitendeur en dé deur van het kantoor der Boaz-bank waren ontzet. GROOTE BRAND TE SCHIEDAM. Te Schiedam heeft Maandagavond een zware brand gewoed. Het vuur ontstond in de fabriek van wasartikelen van den heer B. v. Noordennen aan de Kethel- straat en later in de pakhuizen van den heer J. de Lange. Toen de brandweer met een motorspuit uitrukte, kon men vlak bij den brand niet verder, daar de motor weigerde, waarop met vereen de krachten de spuit naar het terrein van den brand is geduwd, maar de mo tor weigerde water te geven. Toen de motorspuit water gaf, stonden de vier pakhuizen in lichte laaie. Na ongeveer een half uur spuiten met 5 slangen, min derde de vuurgloed. De heer Noorden nen is niet verzekerd en de andere fir ma's evenmin of zeer laag. ONTVOERING? To Vleuten is Zondagmorgen het zes jarig dochtertje van don heer B., dat met eenige vriendinnetjes wandelde, door een onbekend persoon beetgegrepen en in een auto meegenonien. Een dame was zoo attent het autonummer op te nemen. Toen het kind hevig begon te Kuilen, heeft de bestuurder van den auto net meisje bij den gemeente-veldwachter al- geret. Hij verklaarde het Jrimd te hebben opgepikt, omdat het voor rijn auto aan het spelen was. MILITAIRE'STUKKEN GESTOLEN. In hot lort Pontiooo Mj Luik Is een diefstal geploegd. Een in don muur van het wachtlokaal ingemetselde geblind»»- de brandkast is geforceerd en daaruit ram militaire dootunenten van seier gewicht weggenomen. Er is een groot aantal soldaten onder vraagd, doch er werd geenerlei aanwij zing gevonden. Men vraagt rich af, of de bedrijver van den diefstal handelde voor communmU- scbe rekening of in dienst van de buiten- landsche spionnage. ENGELSCHE DUIKBOOT GEZONKEN. Twintig slachtoffer»? De Britsohe duikboot „Poseidon" is gezonken" als gevolg van een boteing met een koopvaardijschip nabij Weihawei (China). Oorlogsschepen bevinden men ter plaatse van het ongeluk. Volgens ae eerete berichten zijn vijf officieren en 20 minderen geréd, van laatótgenoenulen rijn echter twee later gestorven. Er wor den nog 18 matrozen vermist. De „Poseidon" was een van de mwiw- ste en grootste duikbooten van de Bntr ache marine en was 1475 ton groot. Duiker» hebben de plaats van net wrak nog niet kunnen vaststellen. mijnongevallen in belgie. In België hebben gisteren op verschil lende plaatsen ernstige mijnongevallen PlNabif8ChaTleroi zijn twee arbeiders door bet instorten van een mijngang be dolven. Een hunner werd gedood, de an- d<iTeg<Wa£ines en Dampremv rin twee mijnwerkers op groote diepte door een locomotief vermorzeld. Te Romsee werd een mijningenieur bij het probeeren van een toestel voor het opvangen van kool- gruis door een ontploffing gedood; vele arbeiders, die in de nabijheid werkten, konden rich bijtijds in veiligheid brengen. ernstige autobotsing te medan Drie personen Qedood. Te Medan is een huurauto bij bet buis van den administrateur van de tabaks- onderneming Loeboedalam, van de Deli- maatschappjj, OP e™ vrachtauto gebotst, waardoor ds huurauto over een greppel werd geslagen en onderstboven neer- kwam. De inzittenden, de heer J. Broekhuy- zen, beambte van de firma Guntzel Schumacher te Medan, mevrouw Scheurs en de Chineesche chauffeur, zijn ten ge volge van de bij ongeluk opgeloopen ver wondingen overleden. Van de overige in zittenden bekwam de heer Dessauvagie, beambte van de Bataafsche Pettoleum Maatschappij, een arm- en een been breuk; de heer Scheurs, eveneens be ambte van de B.P.M!., werd licht ge wond. ZIJN EIGEN VROUW VEROORDEELD. Voor een Amerikaansche rechtbank heeft zich dezer dagen een vermakelijk voorval afgespeeld. Mir. Fisher, de politierechter van She nandoah in den staat Iowa (V. S.), die op een ochtend een heele eerie verkeers overtredingen te berechten had, veroor deelde daarbij ook bijna automatisch en zonder van zijn dossiers op te zien een zekere mevrouw Fisher tot een tientje boete. De dame in kwestie had namelijk de straat overgestoken, ofschoon eht bord van den verkeersagent haar in vette let ters het veelbeteekenend woordje „stop" liet zien. Toen de redhter Fisher eindelijk woe dend van zijn dossier opkeek, omdat de verdachte hard stond te grinniken, bleek hem tot zijn verwondering, dat hij zijn vrouw tot boete had veroordeeld, die hij dus uit rijn eigen zak zal moeten beta- lea, BERGING VAN DE OBERON Zooals men zich zal herinneren is Kn December na een botsing in het Kattegat, het Finsche stoomschip Obéron, binnen enkele minuten in ÖS diepte verdwenen, waarbij vel# menschenlevens verloren gingen. Er worden nu pogingen gedaan pm het Bchlp aan de oppervlakte te brengen. In de afgeloopen twee maanden is men er m geslaagd een belangrijke hoeveelheid der lading te bergen. Oorspronkelijk dacht men dat het onmogelijk zou zijn ,het wrak. dat op 51 Meter diepte ligt, omhoog te halen. De berichten der laatste weken bdwfcfEeb echter dat de kans op slagen grootier is geworden. Duikers hebben zich een weg weten te banen tot in sommige ruimen van het schip ZÜj slnfafcden erin 64 va'ten boter omhoog Te brengen. Het is hun echter tot dusver nog ifiet gelukt door te dringen in de ruimte, waar de mail ia geborgen, of in de hutten der passagiers. Het bergingswerk, dat uit gevoerd wordt door een Finsche maatschappij, wordt zeer bemoeilijkt door de sterke stroomingen. ZONDERLING GEDRAG VAN EEN KIND. Eenige buren van mevr. Gasc te Carama nabij Toulouse, {lie met haar 11-jarig zoontje in een armelijk huisje woonde, hadden opgemerkt, dat zij de vrouw dagenlang niet hadden gezien. Zii ondervroegen den knaap, die ant- (WoiordJde, dat zijn moeder ernstig ziek was en haar kamer niet kon ver laten. Vriendelijke menschen gaven den jongen eten en driliken voor zijn moeder en noodigden hemzelf vaak tot hun maaltijden uit. Intusschen viel het den schoolauto- riteiten op, dat de jongen bijna ge regeld van school wegbleef. Zij he illoten de moeder eens te gaan op zoeken, ten einde met haar over dien jongen te spreken. Toen zij aan het huisje kwamen, stond de knaap voor de deur en weigerde de schoolauto riteiten toe te laten, zeggend, dal zijn moeder te ziek was om hen te ontvangen. De mannen hielden echter voet hij stuk, en gingen toch naar binnen. In het armoedige huisje vonden zij op een bed het lijk der vrouw. Toen bleek, dat zij reeds weken geleden aan tuberculose was gestorven, doch dat de knaap dit geheim had ge houden. Waarom hij dit heeft gedaan is tot nog toe een raadsel. i In een speciale rechtszitting zal Vrijdag 19 dezer voor de Zutphensche rechtbank behandeld worden de zaak te-^ gen D. J. P. te Aalten, verdacht op 1 Mei' j.l. te Aal ten zijn broeder om het leven te hebben gebracht. Gisternacht kreeg op de mijn Julia te Ey gels hoven de 21-jarige mijnwerker P. N. uit Herzogenratb bij het schieten met dynamiet een weggeslagen stuk steen of ijzer tegen het hoofd. Hij overleed ter stond. Onder Ammerzoden is uit de Maas opgehaald het lijkje van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht. De rijks- veldwacht werd gewaarschuwd. Volgens doktersverklaring moet het ongeveer 5 a 6 dagen in het water gelegen hebben. Dokter Lager te Montpellier, die ervan beschuldigd werd zijn twee vrou wen achtereenvolgens vergiftigd te heb ben en een poging daartoe gedaan te hebben bij zijn schoonzuster, is door het hof van assiezen te Herault ter dood veroordeeld. In een Egyptisch dorp in de buurt van Kafr-eLZayat zijn 130 woningen van inboorlingen afgebrand. Vijf vrou wen en twee mannen rijn in de vlammen omgekomen. Te Sarisbury in Hampshire (En geland) is een vlieger, die in zijn eentje acrobatentoeren verrichtte, van 700 me ter doodgevallen. Te Trouville, in Frankrijk, rijn 58 arbeiders na het nuttigen van vergiftigde levensmiddelen, ziek geworden. Eén ar beider, een Italiaan, is reeds aan de ge- Vdlgen overleden. Het Poolsche ministerie van finan ciën heeft bevel gegeven tot opheffing van 1156 caió's. Gandhi zal op 15 Augustus rv inschepen naar Londen ter bijwoning van de Tweede Ronde Tafel Conferen tie in September. BLOOTE FEITEN. Mijnheer de Redacteur. Mag ik u beleefd een kleine plaats ruimte vragen in uw blad naar aanlei ding van het verslag der vergadering van spaarders van de Maddenstandbank (directeur de heer Ross) waarvoor mijn dank. In dit verslag wordt mijn naam ge noemd en het bedrag en heet ik mede hoofdschuldige van de ramp van den heer Ross en de bank. Ik wil de feiten ter beoordeeling van den lezer stellen. Het is waar, ik heb f 33.000 ontvan gen en wil bekennen, dat, nu de tijden veranderen, ik liever niet zooveel had uitgebreid en verbeterd. Echter rijn in die f 33.000 begrepen: 3 hypotheken op verschillende percee- len land, waarvan de laatste twee rijn gepasseerd in Juni 1930 (doordat een hypotheekhouder was gestorven, ds heer Baldee te Gorinohem), deze hypo theken rijn verstrekt door den notaris na tax ©eren door rijn taxateurs en msn li itbliViB lx h«l rum na 3/1 te f* schatte waarde. Toorts Is sen gedeelte gedekt door solide borgen. Het wil mij voorkomen, dat deze posten» die ongeveer de helft van het bedrag uitmaken, toch niet verloren rijn? Voorts heb ik gekocht een perceel land, waarvan gemaakt is boomgaard met ondeiheplanting, gekost hebbende aan land en beplanting (in 1927) f 5000. Dat land stond belast met f 3200 eerete hypotheek, waarvan f 2000 is afgelost, te Oud-Alblas, zoodat de hypotheek thans nog f 120ö bedraagt. Voorts staat disponibel het gewas fruit van 10 H.A., dat al eens f 11.000 heeft opgebracht, maar ook in 1929 in den bloei f 6000 contant, alsmede een be slag vee, alles onbelast. Voor mij is nu de vraag, of dit de onoverkomenlijke ramp voor den heer Ross moet zijn geweest? Maar ik wil verder gaan. Al was de heer Roes mijn vriend, al was hij in aanrien in de gemeente, en al erken ik, dat ik miju kweekerij te veel heb uitgebreid tooh vergunne men mij deze eene vraag: was een uitleening van f 130.000 zonder mede-weten der com missarissen (terwijl de statuten geen hoogere uitkeering dan f 25.000 toe staan) onder „goedheid" te rangschik ken. Het is niet denkbeeldig, dat er f 100.000 van het geld der spaarders weg zal zijn, en ik meen, dat een dergelijke post voldoende was om een volslagen ramp te veroorzaken. Waar nn alleen wordt gesproken over de groote bedragen, wil ik bescheiden vragen: hoe rit het met die van 3, 4 en 6 duizend gulden? Vele kleinen maken een groote. Zijn die gelden gedekt. Ik meen beter te weten. Mijn bedoeling ls niet kwaad van den heer Roes naar voren te brengen, maar ik word gedwongen, de bloote feiten te noemen, waarover de lezer zelf kan oor- deden. 4 HOVEN, AlblMsordifiT^ 9 Juni 1931. AMSTERDAM, 10 Juni. (Draadloos). Aan de aardappelmarkt waren heden aangevoerd 1598 K.G. muizen. Prijzen: "Wesüandsohe muizen 1817 cent, idem klein 15 cent. AMSTERDAM, 10 Juni. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 347 vette kalveren, le kwal. 7480, 2de kwal. 6872, 3e kwal 56—62 per K.G. levend gewicht; 81 nuchtere kalveren f 7—14 per stuk; 670 varkens, vleeech- varkens, wegende van 90'110 K.G» 48 44, zware varkens 40—42, vette varkens 38—40 per K.G. elachtgewicht. Aan het abattoir rijn 5 wagons ge slachte runderen uit Denemarken aange voerd. BODEGRAVEN, 0 Juni. Kaasmarkt. Aangevoerd 626 wagens, tezamen 21248 stuks. Prijs le soort met rijksmerk f 35 —39, 2e soort idem f 2933; zware met rijksmerk tot i 40. Handel matig. ROTTERDAM, 9 Juni. Ter veemarkt waren Dinsdag aangevoerd: 257 paarden, 5 veulens, 773 magere runderen, 812 vette runderen, 845 vette kalveren, 997 nuchtere kalveren, 98 schapen of lamme ren, 9 biggen, 7 bokken of geiten, 17 over loopers. Prijzen per half K.G.: Koeien 3038 cent, 43—46 cent, 60—ÖOK oent; ossen 39 cent, 4245 cent, en 4750 oent; stie ren 36 cent, 38 cent, en 4042 cent; kal veren 4552K cent, 6066 cent en 701 75 cent. Overzicht: Koeien en ossen willige handel, le en 3e soort hoogere prijzen, 2e ert. gelijk Maandag; stieren willige han del, hoogere prijzen; vett kalveren lang zame handel, hoogere prijzen; melk- en kalfkoeien flauwe handel, prijzen moei lijk te handhaven; slachtkalveren hoogere prijzen; fokkalveren trage handel, prij zen moeilijk te handhaven. UTRECHT, 9 Juni. Ver. Eierveiling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 3.2Ö— 4.60, eieren bruin f 8.70—6, eendeieren f 8.20—3.50, alles per 100 stuks. Aan voer 130.000 stuks. GROOT-AMMERS, 8 Juni. Eerete Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammera. Veiling op 8 Juni. Aan voer 81.195 eieren. Prijzen: 29.442 kip peneieren f 8.06—4.45, 1720 eendeleren f 3.10—8.96, 17 ganseieren f 7—10, 18 kalkoeneieren f 8, alles per 100 stuks; 156 st. kropsla f 1—1.20; 18 pond boter 60—69 cent per pond; 126 pond kaas 25 28 cent per pond; 18 st. bloemkool 3—6 cent per stuk. ROTTERDAM, 8 Juni. Van Binnenl. granen wordt voorloopig geen noteering opgemaakt. ROTTERDAM, 8 Juni. Buitenl&ndsche granen. (Bericht v&u de Makelaars Ha genbeek Van der Schalk). Stemming: prijshoudend. Maia vast. Rogge Z. Rus sische disponibel f 5,10, Western no. 2 disTKmibel f 5,10, 72/3 La Plata Juni af lading 5.05. Gerst Amerikaansche no. 2 aangeko men f 108, idem stooménd 108'106, Ca nada no. 3 aangekomen 112—111, idem stoomend 111—110, 61/2 La Plata aan gekomen 110, La Plata Chevelier dispo nibel 130. Haver Canada no. 3 verwacht f 6,55. idem stoomend 6,45, Can. feed 1 dispo nibel f 6,65, idem stoomend 6,25, La Plata disponibel 4,70, Clipped La Plata disponibel 4,90. Mais per 2000 Kilo's. Gele La Plata nieuwe oogst disponibel 89, idem idem aangekomen 87, idem idem stoomend 87—88, Galfox disponibel 86, no. 8 Zuid Afrikaanse he disponibel 107, Ginvuan- tino oude oogst disponibel 05. ROTTERDAM, 8 Juni. Voederkoeken (Bericht van de mak. Gebr. Krijger). Noord-Amerik. lijnkoeken loco f 7,70, stoomend f 7,70, Juni-Aug. lev. f 7,75, Sept.-Dec. lev. f 8,10, dito dito van jN.- Amerik. zaad merk SWC loco f 8,40, •toornend f 8,40, Juli-Aug. lev. f 8,45, Sept.-Dto. l«v. f 8,85, dito dito merk 8 K loco I 7,80, stoomend f 7,80, Junf-Aug. lev. f'735, 8epi.-Dec. lev. f 8,25, Duit sohe Qjondnootkoek af fipyck F och prompt f 6,90; Duitse he lijnkoeken af Emmerik loeo f 7,00, dito Sept.-Dec. lev. f 8,10; Lijnzaadschilfers (Bombay) merk KVO Mei/Juni afl. f 8,30, ander merk loco f 7,90, Grondnootschilfers (Bombay) extra light HVO loco/stoom, f 7,40, an der merk extra light loco f 7,30, Cocos- koeken S K loco f 6,90, stoomd. f 0,90, Palmpit SK stoom, f 0,15, Inland- sche voorslag lijnkoeken loco f 7,60, Juni- Aug. lev. f 7,60, Sept.-Dec. lev. f 8,10, dito Lijnkoekschilfers loco f 8,26, Juni- Aug. J 8,40, Juni-Dec. f 8,60, dito Grond- nootkoek loco f 7; dito Cocoskoeken loco f 7,90, Juli-Aug. f 7,75; dito Palmpitten- koeken Juli-Aug. lev. f 6,26, alle? per 100 kilo en gedeeltelijk tweede hands. Ondertrouwd A. J. B. VERWEIJ en N. M. DE J0N0 Cd. Qorinchem i Arkel 4 Juni 1931 Heden overleed, zacht en kalm, in het Acad. Ziekenhuis te Utrecht, na een korte on gesteldheidmijn zeer geliefde en dierbare Echtgenoot en der Kinderen zorgzame Vader, de heer G. Lekkerkerker JMz. in den ouderdom van 58 jaar en 9 maanden. Uit aller naam, Wed. O. LEKKERKERKER— van Dam. Lopik, 6 Juai 1931. Algemeene Kennisgeving. Heden overleed, na een gelukkig huwelijk van bijna 55 jaar, onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd- en Qrootmoeder in den ouderdom van 76 jaar Haar langdurig en smartelijk lijden, heeft zij met geduld gedragen. Uit aller naam, P. BONOERS. Oud-Alblas, 6 Juni 1931. Heden behaagde het den Heere, van leven en dood, na een kortstondige ziekte, van onze zijde weg te nemen, onzen innig geliefden Man, Vader en Behuwdvader, den Heer in den ouderdom van 67 jaar en 5 maanden. Hij, die geen rekenschap geeft van Zijne daden, doe ons berusten in Zijn heiligen wil. De diepbedroefden: Wed. O. DEN BOER- Blonk. J. C. DEN 30ER. C. DEN BOER. O. T. DEN BOER- dh Vos. Papendrecht, D. v. VUUREN- Óen Boer. A. VAN VUUREN. Oud-Alblas, 7 Juni 1931. Voor de vele bewijzen van belang stelling en deelneming, ons betoond bij de ziekte, en het overlijden vtn onzen innig geliefden Broeder betuigen wij hiermede onzen op rechten dank. Uit aller naam, C. MOLENAAR. Berkenwoude, 8 Juni 1931. DANKE8ETUIQINQ, Ondergeteekencje betuigt hierbij rijn hartelijken dank aan het Bestuur der Onderlinge Brand- Assurantle Oiessen-Nieuwkerk en Omstreken voor de vlugge en coulante vergoeding der brand schade alsmede aan allen die hebben medegewerkt bij het blusschen van den brand op 5 Juni j.l. en in het bijzonder aan de heeren leunis de Jong Cz. en C. Kooyman Dz. H. VAN HOORNE. Oiessen-Nieuwkerk, 8 Juni '31. Aan de O. L. S. te noordeloos wordt zoo spoedig mogelijk gevraagd: Een -- met acte, bevoegd voor vak B Salaris f 800.per jaar. Stukken gan den Burgemeester van Noor* delooi te Qorinchem. Zorgen dragen bet hunne bij tof ontwikkeling van nierkwalen. De nieren hebben toch reeds genoeg te doen met hun taak om het bloed te filtreeren van de erin voorko mende onzuiverheden. Ails deze or ganen overbelast worden, is het der halve geen wonder, als zij hun werk niet meer behoorlijk doen, waar door een overmaat van urinezuur zich in het lichaam kan ophoopen. Dit urinezuur kan zich in deu vorm van scherp gekante kristal len afzetten en rheumatiek, Bpit of ischias veroorzaken. Soms vormt rioh niergriiia en vaak doen rioh urine- of blaasstoornissen voor. bijtijds gebruik van Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Deze kunnen trage nieren weder opwek ken en versterken, het overtollig urinezuur afvoeren en een einde maken aan uw kwalen. Bij alle drogisten en*, ƒ1.75 p.flacon voor dag en nacht. Zondags vrij. Hoog loon, wasch buitenshuls. D. HARINCK, Stationsweg 9, Sliedrecht. Mevr. Drj MIERWALDT te Pernis bij Rotterdam VRAAGT van goede getuigen voorzien. De burgemeester van Bergambacht •en nette goed kunnende koken en van goede getuigen voorzien. Aanmelding bij voorkeur in persoon, tusschen 7 en 8 uur 's avonds. DANK BETUIGING. Ondergeteeksnda betuigt hiermede rijn hartelijken dank aan de N.V. v/h M. RAVEN8WAAY Zonen teGorinchem, voor het fraai* HEERENRIIWIEL dat als het 1012de fix tra Cadeau op Ravenswaay's Letters-Artikelen aan hem is uitgereikt. De Letters-Artikelen waarop dit cadeau is uitgereikt, zyn betrokken by den heer K. v/d Heuvel, Berg-Ambacht B. BREEDVELD. Berg-Ambacht, Huisweg. 3 Juni 1931. Schouw ingevolge art. 22 der Keur. HET BESTUUR van den maakt bekend, dat op 13 Juni 1931 zal worden gedreven over: d« Bruggen, Bruggehoofden, Kaden, Vlieten en Weteringen over de Bepotlng en Beplan ting der Wegen, de Sporen en Slenken en de Tonrondheid dier Wegen. Het Bestuur: M. VERDOOLD Czn., Voorz. H. A. SCHIPPER Hzn., Secr. De op 5 Juni j.l. door Notaris A. T. v.d. Leeden te Ouderkerk a d IJssel, geveilde perceelen groot 10 H.A., 39 A., 12 c.A. onder de gemeente zijn in bod gebracht: Perceel 1 op f 2300. 2 - 2600.— 3 - 850.— 4 -2150.- AFSL(O op Vrijdag 12 Juni 1931, des morgen, te 11 ure Inh«t Koffiehui, „Hit Bont, Paaro" tt Likkerkerk.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2