Nieuwe Avonturen van ROB Kerk en School. Stadsnieuws. Telegrammen. Rechtsvragen. r Varia. Een berucht Bendlet. Gemengd Nieuws. Groote scheepsramp aan de Fransche kust. Nieuws in een paar regels. Sportnieuws. Marktberichten EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovennl» Courant MAANDAG 19 JUNI 1991 Dinsdag IS Juni. Hllvartum. A.ViLO. 8.15—680 Gmrao- foon; 101015 Morgenwijding; 10.30 —■11.90 Concert door hot A.V.R.O.- Kwartet; 11.30>12 Halfuur voor da Vrouw; 13—12.30 Concert door hot A.VJR.O.-Kwortet; 18.30—1.15 Gramo foon; 1.15—8 „The Columbia Three", Aooordeon-EnaemWo; 2-2.30 De heer J- H. Kruyff over: „Kampeeren en „Kano-aport"; 3—4 Knipouraua, 4— Kinderuur; 5—6 Kovaoa Lajoe en rijn Orkest en Gramofoon; 6—3.30 Sport- praatje; 6.30—7 Kovac# Lajoe en zijn Orkest; 77.30 Lezing door den heer J. Dohnt over zijn openluchtspel „Cor tes", op te voeren tijdens het Lustrum te Utreoht; 7.30—6 Radio Volksuniver siteit. Cursus: Muziek die men zelden hoort. Spreker: Willem Landré; 6—2 Concert door het Omroep-Orkest, 9 9.30 Beiaard-concert uit den toren van de Kathedrale Baseliek van St. Jan te VHertogenbosoh9.30—10.15 Vervolg Ooncert; 10.15—1030 Nieuwsberichten; 10.30—11 Vervolg Concert; 1112 Gramiofoon. Hulzen. K.R.Ö, 8—6.15 Concert; 10— 11.30 Gramofoon; 1130—12 Godsdien stig Halfuurtje; 12.15—1.46 Concert door het K.R.O. Trio; 1.452 Gramo foon; 23 Vrouwenuurtje; 33.30 Gramofoon; 44.30 Gramofoon; 4.30 6 -Ooncert door het K.R.O. Kunst- Enaerilble; 6.307 Gramofoon; 77.30 Prof. Dr. Th. Rutten over: „Over toe passing van gegevens der Zielkunde"; 7.307.45 VerbondskwMrtiertJe; 8 8.45 Conoert door het K.R.O. Orkest; 8.456 Opvoering van het Radio-hoor* spel „De Huwelijksadvertentie"; 9 9.16 Persberichten9.15—10 Vervolg Conoert; 10—10.20 Opvoering van het Radio-hoorspel „Leve de Schoonmaak" 10.20—11 Vervolg Concert; 1112 Gra mofoon. Woensdag 17 Juni. Hilversum. VARA. 6.46—7 en 7.30— 7.46 Ochtend-gymnastiek; 8 uur Gra mofoon; 9.30 uur Orgelspel; V.P.R.O. 10—10.15 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 uur „Onze Keuken"; 11 uur Gra- mofoon; 11.05 uur Mevrouw J. J. Ja gerVan Sluisdam over: „Is opvoe ding tot de gezinstaak voor het meisje noodzakelijk"; 11.36 uur Gramofoon; 12 uur Conoert door het V.A.R.A.-Sep tet en Gramofoon; 2-15 uur Gramofoon; 2.25 uur Vrouwenuurtje; 8.16 uur Gra mofoon; 3.20 uur De heer K. de Boer over: „De Coöperatieve Theepot"; 3.36 uur „Maak het Zelf"; 4.25 uur Gramo foon; 430 uur Voor de Kinderen; On derwijsfonds Binnenv. 66.30 Uiteen- ding van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; V.A.R.A. 6.30 uur Gra mofoon; 6.35 uur Dr. M. de Hartogh over: „Doel en wezen der stichting Ta. Vo. Na." en mondverzorging in het al- reen"; 6.66 uur Gramofoon; 7 uur heer M. J. Brusee over: „Mijn le ven onder ds menschen"; 7.80 uur Liederenrecdtal en Gramofoon; 8 uur Ooncert door het V.A.R.A. Strijkorkest; 8.30 uur Een «n ander uit de V.A.R.A.; 8.40 uur Joodsch uurtje (Gramofoon); 9.40 uur „Altijd in de Contramine", blij •pel In 1 bedrijf; 10.15 uur Vervolg Conoert door 'het V.A.R.A. Strijkor kest; 11 uur Gramofoon. Hulzen. N.C.R.V, 88.15 Schiftlezjng; 8.159.30 Concert; 10.30—11 Korte Ziekendienst; 1112 Harmonium-be speling; 12.16—12.30 Gramofoon; 12.30 2 Concert (Zang, Viool, Cello en Pia no); 22.30 GrajnofooQ, 2.303 Le zen van Ghr. Lectuur; 3—4.30 Concert door het Utreohtsch Fluitkwantet; 4.30 4.45 Gramofoon, 5—6 Kinderuurtje; 66.45 Landbouwuurtje. De heer H. Pikra over: „Vijanden van appel en peer"; 6.467 De heer A. Broen over; „Het Dr. J. Th. de Vissers-huis, Stichting van den Ghr. Nat. Werk mansbond; 77.30 Mej. Bertha Smith over: „Japansöhe Herinneringen"; 7.46 —6 Gramofoon; 8—9 Concert door het Amsterdamsch A Capella Koor „Bel Canto"; 9—680 Mr. P. Borst over: „Iets over beruchte processen en be roemde advooaten"; 9.30—10.80 Ver volg Conoert; 10 uur Persberiohten; 10.30—11.30 Gramofoon. Hoog-Blokland. Uitslag gemeenteraad* verkiezing op 12 Juni 1931. Uitgebracht 398 stemmen. Vaa on waarde 9 stemmen Lijst 1, Vrijheidsbond: PI. den Hartog 66, Joh. Kuijpera 18, G. de Jong As. 14. T. de Bruijn 23, G. van Kekem 6, totaal 117 stemmen. Lijst 2, S.D A.P.: W. Paardekooper 16, H. van Steenis 32, D. de Koning 2, to taal 50 stemmen. Lijst 3, A.-R.: K. van Beesd 55, A. S. van Kleij 47, A. van Hof 57, P. de Groot 88, D. de Jager 12, T. de Jong 9, A. Bik ker 8, J. Verwolf 1, totaal 222 stemmen. Gekozen zijn: Lijst 1, Fl. den Hartog, Joh. Kuypera; lijst 2 H. van Steenis; lijst 3 K. van Beesd, A. S. van Kleij, A. van Hof, P. de Groot. De raad was tot nu toe samengesteld als volgt: 2 Vrijheidsbond, 1 S.D.A.P. en 4 A.-R. Lekkerkerk. Op de veiling der vereeni- g ng „Lekkerkerk en Omstreken" waren aangevoerd: 5500 eieren, die met vlug gen handel f 3 05 tot f 4.25 per 100 op brachten. Peen 14 cent per bos; sla 12 cent per krop; bloemkool 14 cent per stuk; boter 5665 cent per pond. Esn middel om hazen te vsrlagin. Moercapelle. De heer W. de Knegt heeft een stof uitgevonden, waar mede hazen zijn te verjagen, zonder dat er schade voor dieren of voor 't rund ont staat. De Knegt heeft de volgende proef genomen: Over een uitgestrektheid van een paar honderd hectaren land was geen haas tS bekennen. In een aangrenzenden polder strooide hij op een 20 hectaren de stof. Het resultaat was, dat er in een kor ten tijd zeer vele hazen op de 200 H.A. kwamen. Moordrecht. Zaterdagavond gaf de Mu ziekvereniging „Kunst na den Arbeid" haar eerste zomer-avondoonoert in de muziektent aan de Kerklaan. Een acht tal nummers werden onder leiding van den directeur, den heer Nobel, van Gou da, ten gehoore gebracht. Een belangstel lend publiek woonde dit concert bij. Een auto, beladen met vee, werd op den IJseldijk aangereden door een ande re auto. Eerstgenoemde auto reed daar door van den dijk. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Het vee, dat uit den auto was geslingerd, kwam er ook goed af. De auto zelf werd beschadigd. Stolwijk. Zaterdagavond gaf het strijk je „Onderling Genot", onder leiding van den heer P Kroon een openluchtuitvoe ring. Ditmaal echter niet op het Plein, sooals tot nu toe gewoonte was, Joch np op een daartoe gereed gemaakt vaar tuig, waarmede ligplaats werd gekozen vooraan langs den Benedsnkerkschenweg Toen het duister begon te worden werd het vaartuig met lampions verlioht, het geen een aardig gezicht was, in het nij- zonder toen het laatste nummer onder het wegvaren gespeeld werd. De jonge vereen;ging speelde de nummers zeer verdienstelijk. Dank zij ook het mooie weer was het een genotvolle avond. Ter versterking der kas hebben eenige da mes speldjes verkocht, die ruim f 24 op leverden. Waddinxveen. De heer A. Zijdeman meubelmaker, is failliet verklaard met benoeming van Mr. R. Reusma te Gou da tot curator. Verpachting Hooiland. Wijngaarden. Donderdagavond had de jaarlijksche verpachting der diaconie- hooilanden plaats, waarvoor goede ani mo bestond. De totale opbrengst bedroeg nog f 942. Verleden jaar was de op brengst ongeveer f 00 hooger. Zevenhuizen. De heer Veerman ver schalkte in 10 minuten tijd in het Spoor- water twee karpers, die 15 X pond wo gen. Hooiberg afgebrand. Capslla a.d. IJssel. Vrijdagavond brandde bij den heer W v. d. D. de hooiberg geheel af. Kinderen, die met vuur speelden, zijn, naar verluidt, de oorzaak van den brand. HET ONWEER. Hst On wier. Brandwijk. Zondagvond woedde boven deze gemeente een vreeselijk onweder. De Herv. Pastorie en de kosterswoning waren na een vreeeelijken slag geheel ge vuld met een benauwende damp. Eldere hebben de stoppen van het electrisoh licht het nog al moeten ontgelden, maar er ie geen schade aangericht. De dienst in de Ned. Herv KeTk kon niet doorgaan, daar niemand door het noodweer ia ge gaan. Tijdens het onweder vielen er zeer groote hagelsteenen. Koe door den bliksem gedood. Groot-Ammers. Tijdens het onweder dat Zondagavond boven deze gemeente woedde, werd een beste koe van den landbouwer F. Bikker door den bliksem gedood. Gorlnchsm. Zondagavond woedde er in de plaatsen in deze omgeving een hevig onweder met hevigen slagregen. Op som mige plaatsen vielen groote hagelsteenen. Te Brakel is een paard in ds weide door den bliksem gedood. H aastfecht. Voor de betrekking van gemeente-ontvanger hebben zich 12 sol licitanten aangemeld. De benoeming sal nog in de maand Juni plaats hebben. De heer A. Schuurman, als raads lid gekozen op de verbonden Vrijz.-Dem. en S.D.A.P.-lijst, zal, in verband met ge rezen bezwaren krachtens het reglement van de Stichting Bisdom van Vliet, waar hij in dienstbetrekking is, voor deze be noeming bedanken, omdat hij volgens ge noemd reglement geen raadslid mag zijn. In zijn plaats zal nu de tweede S.D. A.P.-candidaat, de heer 0. J. Broere te Stoiwijkereluii, benoemd worden, Twee koeien gedood. Nieuw^oort. Gedurende het hevig on weder van Zondagavond werden twee koeien van den heer B v. Wijk loopende in den polder Langerak door het hemel vuur getroffen en gedood. De bliksem Ingeslagen. Nieuw-Lekkerland. Bij het hevig on weder, dat .Zondagavond boveij onze ge meente losbrak, trof de bliksem de wo ning van den heer J Pot Een groot gat werd in het dak geslagen, waardoor een gedeelte van het plafond instortte Brand werd niet veroorzaakt en de spuit, die in allerijl was uitgerukt, behoefde dus geen dienst te doen. Ook trof de bliksem het schakelbord in de loods van de gebroeders Stam, waarin juist een godsdienstoefening van de oud-gereformeerden werd gehouden. De dienst werd terstond afgelast. Dank zij de hulp van de politie, werd de zaal kalm ontruimd. Esn afscheid. Ouderkerk a.d. IJssel. Wegens haar benoeming naar Voorburg nam mej. W E. Houtkamp Zaterdagmorgen afscheid als onderwijzeres aan de o.l. school I. Wegens haar bijzondere verd.ensten als zoodanig vertolkte de burgemeester het leedwezen over haar vertrek, zoo van collega's, ouders en leerlingen als van het gemeentebestuur, die haar noode zien heengaan Als stoffelijke blijken van waardeering werden haar verschillende geschenken aangeboden, namelijk een boekwerk met toepasselijk inschrift van de gemeente, een damesstoel, een kus sen en een schemerlamp van de leerlin gen en het onderwijzend, personeel en een lederen handtasch van de oudercom missie. Zeer onder den indruk van 't oogen- blik snrak mej. Houtkamp haar diep- gevoelden dank uit voor het hartelijk af scheid. dat haar bereid werd, de verze kering gevend, dat zij slechts wegens fa milie-omstandigheden haar prettige werk kring hier verwisselende tegen een te Voorburg Ouderkerk a.d. IJssel. De inzameling van gelden voor den z.g gewapenden dienst heeft f 38,21 opgebracht. Schellulnen. Onder leiding van mevr. Spits gaf de afdeeling Gorinohem van de Ned. Vereenigisg voor den Volkszang hier Zaterdagvcmd op het Kerkplein een uitstekend geslaagde uitvoering. Achttien nummers werden gezongen, die zoowel door hun ^inhoud melodie, als door de wijze van uitvoering een succes waren. Meermalen slaagde men er in, een groot deel van het publiek, inzonderheid de jeugdige hoorders, aan het meezingen te krijgen. Onder leiding van mej. P. Meier werden ter ffwisseling reidansen uitge voerd. De zware taak van de pianobege leiding was bij mevrouw Van 't Sandt, uit Gorinchem, in goede handen. Streefkerk. Bij 'den veehouder H. de Jong sloeg, terwijl hij aan het pek ko ken was, de vlam in de pot. Door het overgooien van een natie zak en door de gloeiende massa de deur uit te werken, wist men erger te voorkomen. Het Centraal Bureau voor de Sta tiatiek heeft den uitslag van de 11de volkstelling vastgesteld in deze gemeente vastgesteld als volet: 900 mannen en 981 vr„ totaaL 1351. Zaterdagavond gaf het fanfare corps „O.K K." een ooncert in het bo veneinde agbij Oroot-Ammers Een groo te menigte woonde de welgeslaagde ultr voering bij, NED. HERV. KEBK. Beroepen te Kortenhoef Je heer P. Hakkesteegt, Candidal te Hoornaar. VERDEDIGING VAN DE KERK IN SPANJE. De gezamenlijke Spaansche kardinalen aartsbisschoppen en priesters publicee- ren een verklaring, waarin gezegd wordt dat zij tot dusverre gezwegen hebben om de voorloopige regeering geen moeilijk heden te berokkenen bij haar opbouwend werk. Aangezien het optreden van de re geering het katholieke leven echter steeds meer in gevaar brengt, achten zij zich genoodzaakt de Spaansche katholieken op te roepen ter verdediging van de rechten der Kerk. Zij eischen de aaneensluiting van alle katholieken onverschillig tot welke partij zij behooren, ten einde voor de Nationale Vergadering slechts hen te kiezen, die bereid zijn de rechten van de Kerk en de sociale orde te verdedi gen. BIDSTOND VOOR ONTWAPENING. De aartsbisschop van Canterbury en de hoofden van alle kerkgenootschappen in Engeland hebben een beroep gedaan op de bevolking van Groot-Brittannië en Ierland om den goddelijken zegen af te smeeken voor het welslagen van de Ont wapeningsconferentie 1932. Onder leiding van den aartsbisschop van Canterbury is heden in Jen "West- minster Cathedraal een bidstond gehou den van de gezamenlijke Anglikaansche Kathrolieke en vrije kerken in Engeland. CONSULT ATI E-BUREU VOOR ZUIGELINGEN. Tot ds oprichting bsslotsn. Do reeds aangekondigde plannen, om onze stad in het bezit te stellen van een consultatiebureau voor zuigelingen, zul len niet lang plannen blijven. In een Vrij dagavond in hotel .Belvédère" gehouden ledenvergadering van de afdeeling van „Het Groene Kruis" is de koe bij de ho rens gepakt en tot de oprichting von sulk een bureau besloten. De leden van die vereeniging verwen nen hun bestuur niet door groote belang stelling en al was dis Vrijdagavond wel beter dan gewoonlijk, toch hadden voor een zoo belangrijke bespreking wel wat meer etadgenooten een paar uurtjes mo gen opofferen. De voorzitter, Mr. C. van Leeuwen van Düivenbode, herinnerde er aan, dat in de voorlaatste vergadering was gevraagd naar de mogelijkheid van de oprichting van een consultatiebureau voor zuigelin gen. Spr. had daarop kunnen antwoor den, dat het bestuur die oprlohting reeds herbaalde malen bad overwogen en dat het er gaarne toe wilde medewerken. Het bestuur had sdoh toen in verbinding ge steld met het hoofdbestuur van Het Groe ne Kruis en hangende dis corresponden tie; ontving het een uitnoodiging van B. en W. voor een bespreking ten stadhui ze over hetzelfde onderwerp. Daarbij was ook aanwezig Dr. Feieoher, de inspec teur van „Het Groene Kruis". Na deze bespreking heeft het bestuur van Dr. F. in een zijner vergaderingen uitgenoodigd eu als resultaat van deze beraadslagin gen en verder overleg bracht het thans een oompleet voorstel ter tafel. Het is daarbij uitgegaan van de mee ning, dat aan esn kinderarts als consulteerend geneieheer de voorkeur moet worden gegeven, welke opvatting de vergadering eenstemmig bleek te doelen. De consulteerend arts zal streng zijn ge bonden aan het voorschrift, dat hij geen praktijk mag uitoefenen. In alle gevallen, waarin dat noodig zou zijn, wordt dade lijk contact met tien huisdokter gezocht. Van een bureau, waar wekelijks een kinderarts een halven dag zitting houdt, worden de exploitatiekosten geraamd op f 500 per jaar. De provincie geeft door gaans een subsidie van f 2 per kind. Vol gens de statistieken zou hier voorloopig kunnen worden gerekend op de inschrij ving van 75 zuigelingen. Met inbegrip van die uit den omtrek, hoopte het be stuur dit aantal in ds toekomst tot 125 ts zien stijgen. Het bad dan ook in af wachting van de goedkeuring der verga dering aan den Raad een subsidie van f 260 per Jaar gevraagd en voorts «al van het batig slot der aid. A verplegings- artikelen een gedeelte kunnen worden be nut. De voorzitter toonde zich zeer erkente lijk voor de medewerking van B. en W„ die bereid zijn den Raad voor te stellen om aan de afdeeling voor dat doel twee lokalen van het voormalig militair hospi taal, in gebruik geweest bij de N.V. v b. De Pleijt en De Wilde, te verhuren voor f 25 per jaar, gedurende 10 jaar. Dit be drag is zeer matig, doch de lokalen ver- keeren in buitengewoon slechten staat. Vermoedelijk zal met het herstel een be drag van ongeveer f 500 gemoeid zijn, dat voor rekening der vereeniging zou komen doch dat B. en W. desgewensoht willen voorschieten ter aflossing in 10 jaar. Daarbij komt nog voor aanleg van gas, waterleiding enz. ongeveer f 200. In antwoord op vragen van den heer J. A. Woudenberg, deelde de voorzitter verder nog mede, dat de te huren loka len geheel zullen worden afgescheiden van de rest van het gebouw en dat de provincie f 100 pleegt bij te dragen in de kosten van eerste inrichting. Bovendien hoopt het bestuur een damescomité be reid te vinden om een inzameling te hou den ter bestrijding dezer eerste kosten. Ds. J. Hoekstra maakte zich tot tolk der vergadering door aan het bestuur hulde te brengen voor zijn groote activi teit. Spr. prees het, dat het bestuur met een zoo goed gedocumenteerd voorstel kwam. Het plan had zijn volle sympathie. Evenzeer erkentelijk voor de medewer king van B. en W., zag spr. toch eenigs- zins op tegen de kosten van de lokalen. Hij vestigde daarom de aandacht op die van het Chr. Vereenigingsgebouw. Op dit aanbod, waarvoor overigens de voorzitter den predikant dankbaar was, meende de vergadering om tactische re denen niet te moeten ingaan. Bovendien hfeeft men bij de lokalen der gemeente volop ruimte voor kinderwagens en even tueel voor auto's. Op een vraag van den heer A. J. I. Visser antwoordde de voorzitter, dat hef fing van een kleine bijdrage voor het oon- sult de subsddie's in gevaar zou brengen. Het bureau zal dus voor iedereen kosteloos openstaan en zuster Brandstede, die, naar de voor zitter mededeelde, ar prijs op stelde baar medewerking te verleenen aan het bu reau, wees er op, dat het de bedoeling is, dat alle moeders daar met hun zuige lingen komen, ook, als dezen gezond zijn. Do heer Nolst Trenité vestigde de aan dacht op do wenachelijkhoid van reclamo voor hot bureau, waarvan ook bet be stuur overtuigd bleek. De vergadering heeft ten slotte met al- gemeene stemmen het bestuursvoorstel aandbnomen, een fait, waarover de voor zitter zioh terecht verheugd toonde. Bij de rondvraag wazen de voorzitter en de heer H. Schreuder op den slech ten financieelen toestand van de aid. wijkverpleging. Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 15 Juni. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Aanvankelijk nog krachtige; later matige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; wellicht nog enkele regenbuien; met kans op on weer; weinig verandering in tempera tuur. Waterstand: Opgave van 15 Juni, v.m, 8 uur: Keulen 3.19 val 0.10 M. Lek 1.86 was 0.32 M. Vaartsche Rijn 0.50 was 0.03 M. Maastricht Borgharen), 13 Juni, 41.30; val 0.21 M, Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 62 graden Fahrenheit. Mlaandag 15 Juni, Laatste Kwar tier. Op 2.24; onder 8.36. VRAGEN AAN B. EN W. De volgende vragen heeft de Roomach- Katholieke Raadsfractie aan het ooilege van B. en W. gesteld: le... Is het uw geacht college bekend, dat de vergunning, inhoudende het recht niet voor 24 uur te sluiten voor de St. Jozef vereeniging, welke haar ontspan- nmgislokaal heeft aan de Koestraat, zon der meer is ingetrokken. 2e. la het U eveneens bekend dat bo venbedoelde vetreeniging, welke meerma len op Zondag conoert, uitvoering of sa^ menkomaten voor R.-K. geeft, van Uw Voorz. op haar verzoek meermalen een weigerend antwoord heeft ontvangen; 3e. is het U ook bekend, dat een derge lijke toestand eveneens bestaat voor ver- eenigingen, die uivoeringen geven in het Nutsgebouw. 4e. indien bet bovenstaande bevesti gend moet worden beantwoordt, is U dan bereid mede te deeien op grond waarvan en waarvoor dergelijke maatregelen ge nomen werden; 6e. is U niet met ondergeteekenden van oordeel, dat indien het onder 2 en 3 U bekend is, dit toch moeilijk kan voort spruiten uit een artikel van de Zondags wet; 6e. is tevens niet met ondergeteeken den van oordeel, dat, al zou (hoewel moeilijk) de Zondagswet de mogelijkheid tot verbod insluiten, de vrijheid van hen, die een andere gedachte zijn toegedaan onnoodig beperkt wordt en meer geacht kan worden te zijn een maatregel uit zucht naar macht, dan uit overwegingen van algemeen belang voort te komen. HET VOORMALIG HOSPITAAL. Onder voorbehoud van de goedkeuring van den gemeenteraad hebben B. en W. de lokalen van het voormalig hospitaal aan de Oude Haven, met uitzondering van de voor het consultatiebureau be staande ruimte, verhuurd aan de firma Valk en Co. Deze firma zal daarheen haar sigarenfabriek verplaatsen, die reeds sedert meer dan 30 jaar in de Lan ge Weistraat is gevestigd. De firma Valk en Co. krijgt dus thans de besohikking over een grooter en voor haar bedrijf geschikter pand. DE HAVENSLOOT. Toen de Havensloot nog niet was uit- Ssbaggerd, was het voor de versohillen- e jeugdige drenkelingen, die daar van tijd tot tijd invallen, meestal niet heel moeilijk, om weer op den kant te klaute ren. Maar nu ia het water er vrij diep en toen Zaterdagavond de 7-jarige J. Peerbolte, die een wat te gevaarlijk zit- plaataje had gekozen aan den kant van 71. Maar Reb had voor heetere vuren 'gestaan en werd niet van z'n stuk ge bracht. Terwijl hij de muur bereikte, zag hij beneden eenige kameelen in de smal le straat rusten. Behoedzaam mat hij de afstand met s'n oogtn en liet «ioh van de muur afglijdt*, sdó, dól hij Juist in het zadel van de kameel, net onder hem, te rechtkwam. 72. Toen greep hij de teugels en beval het verschrikte dier op te staan. Brie- schend klauterde het beest overeind, juist toen de deur in de muur geopend werd •n de vervolgers naar buiten kwamen hollen Rob besefte goed, dat, indien de kameel weerspannig bleek, hij dadelijk omringd zou worden door een meuigte booze Arabieren, die geducht met hem af zouden rekenen, omdat hij het ge waagd bod, een van hun kameelsn te •telen. EERSTE BLAD Havensloot, daar afviel, dreigde de vingen te verdrinken. De heer G. van Os «n den Abeele schoot te hulp en boog ■ich zoover mogelijk over het water om Jen jongen een hand toe te steken, maai bij die reddingspoging verloor hij zijn JJ vei*wisselde zijn positie van redder TOor die van drenkeling. Er waren nu twee personen in gevaar en de gemeente- metselaar Heerens zag geen betere oploa- ijng dan bij het spartelende tweetal te springen .Hij bracht de beide drenkelin gen ongedeerd op don kant. AUTO IN EEN SLOOT. Zaterdagmorgen is de heer H. J. van der Vlist op den Groenen Singel bij het keeren met zijn auto verzakt, met het «volg, dat het wagentje van den sterk bellenden kant in de sloot gleed. De be stuurder kwam er ongedeerd, met alleen een paar natte voeten af en de auto, die Diet ernstig is beschadigd, is door den heer Van Dis gelicht.. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovsmiehs Courant MAANDAG 15 JUNI 1931 EEN GEVEL INGESTORT. Aannemer onder puinhoop bedolven. AMSTERDAM, 15 Juni. Hedenmorgen had een zeer ernstig ongeval plaats op de Keizersgracht. Men is hier sedert eenige maanden bezig, een perceel te verbouwen en te trekken bij de daarnaast staande hoo- gere burgerschool met ö-jarigen cursus. Onder het werk is de achtergevel, waar bij juist de meeste arbeiders bezig wa ren, ingestort. De 20 arbeiders wisten op één na zich in veiligheid te brengen, doch de aannemer, de heer Tak, kwam onder h|t puin terecht. Politi"en brandweer rukten met veel materaal uit en men is thans bezig den bedolvene te bevrijden. Inmiddels dreigen nog meer instortin gen, waarom de Keizersgracht is afgezet. DE STORM AAN DE FRANSCHE KUST PARIJS, 15 Juni. Van de geheele "Westkust van Frankrijk komen berichten binnen omtrent den hevigen storm die er gisteren heeft gewoed en waardoor ook de ramp bij St. Lazaire wordt ver klaard. De orkaan woedde ongeveer vier uren en richte op" vele plaatsen groote schade aan. Bij Duinkerden werd een auto, die dicht langs den zeekant reed, door den storm tegen een muur geslingerd met zulk een kracht, dat de inzittenden wer den gedood. JWS TEGENSPOED VAN DE NAU TILUS. LONDEN, 15 Juni. Gisteravond laai is een Amerikaansche kruiser au» danks de zware zee er in geslaagd de duikboot van Wilkins, de „Nautilus op sleeptouw te nemen. De kruiser is voornemens een lersche haven binnen te loopen. Een der Londensche bladen ont ving een telegram van Sir Wilkins waaruit blijkt dat de averij is veroor zaakt door een breuk in den cylinder van de bakboord-motor, die volko men onbruikbaar is geworden. Te Bergen in Noorwegen hoopt Wilkms de machine te doen vervangen door een nieuwe motor. a Aan boord is alles wel. DE SCHEEPSRAMP BIJ ST. NAZAIRE. Ongeveer 350 personen omgekomen. PARIJS. 15 Juni. Uit de laatste be richten uit St. Nazaire. bleek dat het vergane pljezierstoomschip „Philibert" op het oogenblik dat de ramp plaats vond, niet nog ruim 500 passagiers aan boord had. maar ruim 350 aan gezien ongeveer 150 passagiers we gens het opkomende onweer de Ijoot reeds te PoTnic hadden verlaten, om per trein naar Nantes terug te keeren. Een der acht personen die Werden gered, deelde mede, dat de boot in ongeveer één minuut zonk. Ook de reddingsboot sloeg door de hooge zeeën eenige malen om. waar door van de oorspronkelijk geredden nog twee personen verdronken. VLIEGONGELUK IN ENGELAND. Vlieger en passagier ver brand. PARIJS. 15 Juni. Boven Verneuil- sur-Avre stortte een Engelsch vlieg tuig neer en vloog in brand. De in zittende piloot Harold Brock en de passagier John Robertson kwamen m de vlammen om. Hun verkoolde lijken zijn naar het hospitaal te Vemeuil vervoerd. NOODWEER IN ENGELAND LONDEN, 15 Juni. Boven Chelten- ham heeft Zaterdag een storm ge woed. zoo hevig als men zich sedert 25 jaar niet herinnert. Ruim drte uur lang viel een zoo hevige regen, dat de rivier de Ghell, een langzaam en onbeteekenend stroompje 6 voet bo ven den normalen stand kwam en fier buiten haar oevers trad. Op de angs de* rivftèr gelegen tennisbanen stond bijna faèn, meter water en van een dicht bit cfg rivier staand huis werd, een muurv geheel onderspoeld. Een vrouw is door rollend gesteen te gedood. werd de ongelukkige uit "het huisje gehaald en naar het St. Janszieken- nuis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Htet '"huisje is totaal afgebrand Men onderstelt, dat B. terwijl hij een sigaret zat te rooken, in slaap is gevallen, BALLON VERGAANT Onder de gemeente Veendam ift op het land "van den landbouwer J. Sluiter te Zuidwending een groot stuk zeildoek van een Juchtballon. waarbij anker en touwen gevonden. De mand ontbrak. DOOR EEN BOOMTAK GEDOOD. Ongeval in de Rotterdamsche Zondagmiddag is te Botterdam in de Diergaarde de 34-jarige verpleegster r. H. Vaassen, bij een rukwind door «hu zware vallende tak op het hoofd go- troffen, waardoor zij bijna onmiddellijk dood moet zijn geweest. Het ongeval had plaats op een stil plekje in den tuin. Men vermoedt dat mevr. V., zooals zij wel meer placht te doen, bij den ingang West Kruiskade, den tuin was bin nagekomen en zij ter bekorting haar weg door de Diergaarde had genomen, om zoo haar i/ltJJ.H€MIXLV lia-u. - woning in de Diergaardelaan te bereiken. Men vond haar in een bloedplas. DOODELIJK ONGEVAL OP EEN SPOORLIJN. Op het spoorwegemplacement te Roo- zendaal vonden Zaterdagmorgen de be ambten hqt lichaam van den 23-jarigen J. Jonkers uit Rotterdam, werkzaam bij de electri8che tractie. De man leefde nog enkele oogenblikken, maar gaf spoedig den geest. Een geneesheer constateerde een halswervelbreuk, zoodat aangenomen wordt, dat de ongelukkige een duw van een passeerende machine heeft gekregen. AANVARING BIJ DE „NOORD- HINDER". Zaterdagmiddag is het Grieksche stoomschip „Urania" bij het lichtschip „Noordhinder", wegens dikken mist in aanvaring geweest met de Noorsche tankboot „Beaufort". Eerstgenoemd vaartuig is gezonken. De bemanning ia door de tankboot overgenomen. De „Uri- nia" is een boot van 3067 ton, de „Beau fort'' een tankboot van 9000 ton. HET VERGAAN VAN DE „SCHEER- GAT". Het lijk van den machinist ge vonden. De 'nabij Breezand gezonken sleepboot „Scheergat" is Vrijdagmiddag gelicht. Het bergingswerk heeft een vlot verloop geha4. Onmiddellijk werd met het leeg pompen een aanvang gemaakt. Het lijk van den verongelukten machinist vond men, zooals werd vermoed, in de maohi- nekamer. Den kapitein en den stuufman heeft men niet kunnen vinden. De geheele stuiirkast was totaal versplinterd. Het stoffelijk overschot van den machh nist is dadelijk per sleepboot „Goeree" naar Den Oever vervoerd, waar het door den staf van de directie der Maatschap pij Uitvoering Zuiderzeewerken werd ontvangen. In het verbandlokaal van de M U. Z. was de ziekenzaal speciaal als rouwkamer ingericht, waar het lijk on middellijk is gekist. Om half zes is de „Goeree" met zijn droeven last afgevaren naar Hansweert, de woonplaats van den machinist Visser. Van alle gebouwen en schepen woei de vlag halfstok. Op den overweg te Aalsmeer-Oost is het 8-jarig dochtertje van Van L. door een trein aangereden, toen het met haar autoped speelde. Ernstig gewond is het kind naar het rieken huis vervoerd. De heer 0. B. uit Voortmrg is Za terdag bij het zwemmen in zee verdron ken tusachen Scheveningen en Waase- naarsche Slag. De lavastroom van den Merapi breidt rich gedurig uit, waardoor ge vaar voor de omigeving blijft bestaan. Bij vechtpartijen tusschen de ver schillende stamanen in Natal zijn ettelij ke dorpen van inlander® in brand ge stoken. Eten der plaatselijke stamhoofden verbrandde levend, daar men hem belette zijn hut te verlaten. Sedert eenige dagen wordt Zuid- Arabië geteisterd door een tot nog toe ongekende sprinkhanenplaag. Niet min der dan twintig duizend hectaren bouw land zijn door de zwermen geheel ver nield. Ongeveer vijftien duizend man werken dag en nacht aan de bestrijding van de plaag. Jack Diamond is tegen een borgstel ling van 10.000 dollar in vrijheid ge steld. Zijn advocaat had betoogd, dat Diamond's gezondheid het noodig maak te, dat hij naar een hooger gelegen plaats werd overgebracht Vraag: Van de N.V. Maatschappij „Beider Belang" heb ik een aandeel van f 100. De maatschappij is nu failliet en nu is wijn vraag, tot wie kan ik mij nu wenden met dit aandeel en wanneer* Ik heb mijn aandeel betaald volgens prospectus. j£ Antwoord: Gij kunt uw vordering ter zake van uw aandeel (obligatie) indie nen bij den curator in het faillissement van „Beider Belang", zijnde Mr. J. Plan- tenga. Heerenetraat 13» te 'a-Gravenha- ge, die u zoonoodig wel nadere inlichtin gen zal versohaffen. De indiening van vorderingen kan nu reeds geschieden. De verificatie-vergade ring wordt pas gehouden op 21 Mei 1932. den worden, oan hem te verraden, en om er den schrik in te brengen, stok hij er eenigen, die hij verdacht dood. Een bijzonder vermetel stukje haalde hij i|it, «Door een Ooeterijksohen kolo nel, te Terracdna in garnizoen, te ontvoe ren en voor hem een Losprijs van 10.000 ducaten te eischen, maar de Oostenrijk se he generaal hield van doortastend op treden. Hij dreigde het geheele dorp, Cicciaria, waar Gasparoni geboren was, te zullen platbranden en de daar wonen de familie van den bandiet over de kling te jagen, wanneer de kolonel den volgen dag niet ongedeerd in zijn garnizoen te rug keerde. Gasparoni had één enkele goede eigen schap: hij hield veel van zijn moeder en zijn geboortedorp en de Ooatenrijkscbe kolonel werd terstond in vrijheid gesteld. De bandiet maakte het zoo bont, dat de pauselijke regeering den prijs op zijn gevangenneming met de helft verhoogde. Evenals Simson werd ook Gasparoni door een vrouw ten val gebracht. Zijn Da- lila was een boerenmeisje, op "wie hij verliefd werd. Zij sprak met hem af, dat hij haar 's avonds in een schaap herdershut zou kunnen ontmoeten. Nau welijks waren zij daar samen, of de sbirren omsingelden de hut. Men kon zich meseter maken van den bandiet, maar niet, voordat hij nog zijn 144en moord gepleegd had: hij worgde het meis je, dat hemd ha verraden. Het doodvonnis wilde men aan Gas paroni niet op de gewone wijze door onthoofding of ophanging voltrekken. Toen hij op het schavot kwam, sloeg de beul hem neer met een ijzeren staaf, sneed vervolgens een halsader open en liet hem langzaam doodbloeden, waarbij hij hem op het lichaam trapte, om d laatsten hroeddruppel eruit te persen. UIT BRANDEND HUISJE GERED. Te Eemnes''geraakte Vrijdagavond een zomerhuisje in brand. In het houten huisje bevond zich op dat oogenblik de .38-jarige de Bruin uit Hilversum, die zich vdoor het snel vlamvatten van het hout niet meer bijtijds in veiligheid kon brengen. Met hevige brandwonden overdekt; EEN PLE1ZIER VAARTUIG VER GAAN. 500 slachtoffers? Aan do Fransche Westkust hooft zioh een ontzettend® scheepsramp afgespeeld. Een stoomschip, de „St. Fhilbert was •fl ochtends met 500 passagiers aan boord vaTj Nantes vertrokken voor oen pleiziervaart naar Noirmioutier, waar men om drie uur in den namiddag arriveerde. Ongeveer een uur later werd de terugreis aanvaard. Toen de boot zich nabij de rotsen van Ghateliers bevond, stak een hevige storm op en de passa giers haastten zioh allen naar de loefzijde om daar beschutting te vinden, waardoor het schip erg ging overhellen. Even later stortte zich een hevige stortzee op het schip, met het noodlottig gevolg, dat dit ^Na^het bekend worden der jobstijding voeren sleepbooten uit ten einde zoo m*>* gelijk nog hulp te kunnen bieden. Een der booten is teruggekeerd met slechts 8 ol 10 overlevenden aan boord. Tevens had de boot een groot aantal lijken na slachtoffers der „St. Philbert bij zicK Men vreest, dal er verder niemand ia gered. DE „NAUTILUS" HEEFT DEFECTE MOTOREN. De „Nautilus", de duikboot van Sir Hubert Wilkins, die tot nu toe op de Oceaantocht naar (Londen Bleekte voor spoed had, kreeg gisteren ernstige te- genslag door defecten aan beide motoren De duikboot kan thans niets uitrichten en drijft tusschen verschillende schepen, die op het radiobericht van Wilkins te hulp zijn gekomen. Het waa in 1830 een verademing voor de bewoners van den Kerkelijken Staat te vernemen, dat de gevreesde bandiet Gasparoni eindelijk gevangen was geno- m Gasparoni werd beschuldigd van 144 moorden. Hij was wel zoo vriendelijk, er 106 van te bekennen. Waarom hg de overige ontkende, is niet recht duide lijk, want meer dan ter dood veroordeelen kon men hem toch niet en daarvoor zijn 105 moorden ook voldoende. Hij had eerst op Corsica zijn gruwel daden bedreven, maar daar doodt de ban diet voor de vend&tte, niet om te stelen. Toen het bleek, dat Gasparoni vooral be lang stelde in de beurs van zijn slachtof fers, verloor hij zijn populariteit. Boven dien traden de Fransche gendarmen krachtig op en, het een bij het ander ge nomen, vond Gasparoni de lucht op het betooverende eiland toch te ongezond voor hem, zoodat hij naar zijn geboorte land, Italië, terugkeerde. Op Corsica liet hij een zeer slechte her innering na. In het dorp Vilia werd, op een bep- temiberdag van 1822, bruiloft gevierd. Des avonds, toen de gasten in de gTOOte sohuur dansten, kwam Gasparoni met eenige van zijn mannen binnen en vroeg. Is er voor ons nog iets over van het bruiloftsmaal? De bruidegom, weinig esteld op zulke gasten, antwoordde: Neen. Toen liep de bandiet om het huls en zag in een der kamers de tafa1 gedekt staan voor het avondmaal. Hij keerde naar de balzaal terug en Tl6i Welzoo, word ik aldus ontvangen? Ik neem de bruid mee en als je haar terug wilt hebben, breng dan morgen avond 600 ducaten in de vallei van San ta Madre. Hij ontvoerde de bruid voor de oogen van de gasten. De jonge man slaagde er met veel moeite in, den gevorderden losprijs bij een te brengen en hij zond den volgen den avond twee vrienden met het geiu naar de vallei van Santa Madre. Daar stond de jonge vrouw aan een boom gebonden. Daar staat zij, die je komt halen. Breng haar naar den man terug en zeg hem. als hij een volgenden keer weeT trouwt, dat hij dan wat meer gaatvnj m Tegelijkertijd stak de handiet zijn dolk in het hart der jonge vrouw. De vrien den brachten een lijk terug bij den jon gen man, die van smart krankzinnig We]ta Italië teruggekeerd, maakte Gaspa roni de omgeving van Terracma onvmlig en hij bedreef daar zooveel dat de overheid een pnjs van 4000 duca ten op zijn hoofd stelde, w&t voor dien tijd een groote som was. Gasparoni vreesde, dat voor de groote som de leden van rijn bende verleid ron- Te Eindhflven le Zaterdagnacht de boerderij' van den landbouwer C. van Llenop totaal afgebrand. Behalve den in ventaris rijir twee runderen In vlamm^t omgekomen. - Zaterdag ie bil de In aanbouw «Un ie markthallen te Amsterdam een Harig knaapje ln de voormallfe Beltfraoht ge raakt en verdrenken, duurde ongeveer 20 minuten eer er wer kelijk spel in kwam. Toen kregen de Denen langzaam maar zeker een overwicht op onze ploeg en doorstond ons doel een gevaarlijke pe riode, voor de rust met blanken stand ingiuf- tv Toen, nadat de spelers aan den Deen- schen Koning waren voorgesteld, de tweede helft begon, namen de Oranje mannen dadelijk het spel in handen en hoewel men niet benaald kan zegven dat zij een geregeld overwicht op de Denen uitoefenden, waren zij toch volkomen tegen hen opgewassen en daarbij deed onze voorhoede zulk kranig werk, dat een overwinning niet kon uitblijven. Na een paar teleurstellingen kwam het le doelpunt. Toen er elf minuten was ge speeld, benutte Wels een prachtigen pass van Lagendaal, snelde langs de ver opgedrongen Deensche verdediging naar binnen, speelde keurig zuiver naar La gendaal terug en deze had weinig moeite om den verbaasden Deenschen doelman te passeeren 0—1. Slechts vijf minuten later was het weer Lagendaal, die, na een hard schot van Adam, dat de Deensche keeper slechts ten deele kon houden, den bal in het vijandelijke doel schoot 02. Bij de botsing met Lagendaal werd de Deensche keeper Sven Jensen bloedend aan het hoofd gewond en moest voor hem een plaatsvervanger invallen. Er was geen sprake van een inhalen van den achterstand door de Denen, want de verdediging bij de onzen was in prima vorm. ln ons elftal Rebben de beide debu tanten Weber'-eh Wels een schitterende party gespeeld. De watervlugge „Unitas- ser" gaf prachtige staaltjes van spel techniek, waarmede hij b.v. het eerste doelpunt geheel voor Lagendaal klaar maakte. „SPORTCLUB I"—„S. V. V. I" Esn uitstekend gespeelde wed strijd door „Sportclub". Schoonhoven. Gisteren werd op het Sportterrein alhier bovengenoemde wed strijd gespeeld. Er is een flinke belang stelling voor dezen wedstrijd, die dan ook een zeer goeden wedstrijd'hebben gezien, die van het begin tot het einde in een zeer vlug tempo werd gespeeld. De Schie dammers waren met een flinke ploeg ge komen, n.l. 9 spelers uit het eerste elf tal en twee uit het tweede elftal. Het is dan ook dadelijk te zien, dat de Schie dammers een keurig spelletje spelen, vooral de voorhoede laat zien, hoe men aanvallen moet opzetten, waarvan Bronnemon voor de verdere afwerking zorgde. De verdediging van „Sporclub" krijgt het dan ook in het eerste kwar tier zwaar te verantwoorden, daar de voorhoede nog niet de goede combinatie onderling kan vinden. Ondanks den ster ken tegenwind wiet „S. V. V." voor de rust viermaal te doelpunten, terwijl „Sportclub's" voorhoede in Maltha een doelverdediger vindt, die zijn werk rustig afwerkte, en dan ook niet thuis gaf, hoe wel hij een paar maal niet over ongeluk had te klagen, doordat tot tweemaal toe een zeker schijnend doelpunt nog over of naast zijn doel belandde. „Sportclub" had dan ook zeker wel een tweetal doelpunten verdiend in deze periode. Hoewel het na de rust er voor „Sportclub" niet zoo roos kleurig uitzag, zij moest nu immers tegen gen sterken wind opspelen, werd direct goed aangepakt en vij{ minuten na het :>egin was het de linksbuiten van „Sport club", die een voorzet van rech'ts benut te, en de bal keurig in het doel plaatste. Sportclub" kon het tempo blijven vol houden en als de linksbinnen den bal goed krijgt toegespeeld, wist deze Maltha van dichtbij te passeeren. „S.V.V. be gon toep in te zien, dat er wat harder ge werkt moest worden, en nadat hun rechts buiten eerst hard tegen de paal had ge schoten, was het Bronneman weer, die er 52 van maakte. „Sportclub wijzigde toen haar opstelling, en dit bleek een «>ede verbetering, want onophoudelijk was het doel van „S.V.V." in gevaar De Schiedammers mogen dan ook van gelui spreken, dat de rechtsbinnen van .Sport club" slechts één schitterend doelpunt wist te maken van de verschillende kan sen, die er waren. Na deze periode van beslist goed voetbal van de zijde van Sportclub", was het te zien, dat dit tem po niet kon worden volgehouden, en voor dat de scheidsrechter einde floot, wat het de linksbinnen der Schiedammers, die er 6—3 van maakte. De vierde elftallera van „Sportclub wisten in NieuweTkerk a.d. IJssel ook een snede pT-eetatie te leveren, door ge- UJk 1—1 te spelen tenen ..Nijuwkmk II", nadat zij geruimen tijd de leiding hebben geleid. mv-.v» hebben gehad, wist Nieuwefkerk In t AMSTERDAM* 16 Juni. (Draadloos). Aardappelmarkt. Muizen II12. Aan voer 93u0 EjGb AMSTERDAM, 15 Juni (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 4üü vette koeien, le kw. 100104, 2e kw. 98, 3e kw. 7084, 3e kw. 70—84, mindere soorten 6470 per K.G. slaoht- gewicht; 150 melk- en kalikoeien f 276— 1 370 per stuk; 199 vette kalveren, le kw. 56—64, 2e kw. 60—64 per K.G. levend gewicht, 92 nuchtere kalveren f 714 36 schapen f 27—33, 42 lammeren f 26 f 31 per stuk; 960 vleeschvarkens, we gende 90'110 K.G., 4446, zware var kens 4244, vette varkens 3840, per K.G. slaohtgewicht; 264 paarden f 80—* f 220 per stuk. Aan het abattoir werden aangevoerd 11 wagons geslachte runderen uit Dene marken. GORINCHEM, 16 Juni. Veemarkt. Aanvoer 100 runderen, 19 nuchtere kal veren, 11 varkens, 869 biggen, 136 over- loopers, 135 lammeren, zware kalikoeien 300—400, melkkoeien 225—326, kali vaarzen 200—350, guiste vaarzen 150— 200, pinken 80—160, vaarkoeien 200 250, stieren 150—225, nuchtere fokkalv*- ren 20—25, export kalveren 10—13, drachtige varkens 6070, natte zeugen 3540, overloop ars 18—26, biggen, 79, lammeren 20—25, eieren f 8,50-4 per 100 6tuks. Handel matig. OUDEWATER, 15 Juni. Kaasmarkt van heden. Aanvoer 96 partijon, 4320 stuks, wegende 21600 K.G. Prijs le soort met R.M. f 3539, 2e soort idem f 31— 33. Zonder R.M. geen aanvoer. Handel vlug. ROTTERDAM, 15 Juni (Draadloos). Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheiemers f 4.50 —5.60, Zeeuweche blauwe f 4—6, Zeeuw- sche bonte f 4-6, Zeeuwsche bravo's f 4.50—760, Red Star f 0.75—7.50, In dustrieaardappelen f 46, Maltha's Springs 2525 cent per K.G. Met be hoorlijken aanvoer en kalme vraag. ROTTERDAM, 16 Juni. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd 535 vette runderen, 338 vette kalveren, 231 schapen of lammeren, 1271 varkens. Prijzen per half K.G.: Koeien 50— b2lA, 43—46, 30—35 cent; kalveren 67 X 72X, 57 X62K, 42è—60; schapen 35/—50; lammeren f 2533 per stuk; varkens 16—17 cent. Overzicht: Koeien stroeve handel, prij zen le en 3e kwal vaster, 2e kwaliteit onveranderd; vette kalveren stugge han del, prijzen van de vorige week werden njet moeite bedongen; schapen slepende handel, zelfde prijzen; varkens luie han del, prijzen lager. GROOT-AMMERS, 13 Juni. Aan de markt alhier waren Zaterdag aango- raorfci Gurnw waren XT- „,^*VovV" lT) voerd 35 partijen met tezamen 1217 stuks hebben gehad, wist -.Nmuwefkerk in wegende 8519 K.G. Prijzen: Met laatete kwartier geluk te malen. i^yksmerk le soort f 34—38, idem 2e srt. i iuLowLorU Do uitslag van den^gistef^ c OAqa. nno-aAtHmnelde f 26—28. Han- Atrent van dt 'motorbrigade: „Hev j. «-ïï if Verliefde Jonteltn#; ,,J» M houdt er tw," auuw Lekkerkerk. De uitslaft vin don-peteri middag gehouden voetbalwedstrijd Ofc het kamrioenarhap 2e klasse der Jon d- srhe Voetbalbond tusschen „L.F.L.vIt - „Moercapelle I" iB 2—t in het voordeel van Moercapelle. DENEMARKEN NEDERLAND G-J Holland's eerite overwinning te Kopenhagen. Voor het eerst heeft g'steren onze na tionale voetbalploeg te Kopenhagen een zege beancxahten. In een fraaien wedstryd hebben dè Hollanders met 2—0 gewon- "'We laten hier het elftal nog even vol- 1)611 v d. Meulen "Weber Van Run Pauwe Sr. Aèderiessen Van Heel ^Adam Lagendaal v. d. ^Broek^ De wedstrijiLbegon kalm. Na eemg terrein verkenSn deed M els den eeralen aanval, maar lijd goede voorzet werd niet benut. Wat later kwam het Neder- landeche binentrio in actie en, had de Deonech» keeper een -goed eehot van t d. Broek te etoppen. Ook do guthee- ren daden enkele aanvallen, maar het ryxsuiwr* xw iw" i f 3033; ongestempelde f 26—28. Han del matig. UTRECHT, 13 Juni. Veemarkt Aan gevoerd 3615 stuks vee. Prijzen: Stieren f .32—0.44, kalfvaarzen f 170—260, pin ken f 120—175, melkkoeien f 260—360, kalfkoeien f 280—380, vaarskoeien f 2(X) —280, slachtkoeien le soort f 047—063, 2e soort f 0.43-0.46, totaal 652 stuks; 25 magere kalveren f 4080, 439 nuch tere kalveren f 7—12, 693 magere var kens f 16—f 30, 870 'biggen f 4— f 8, schapen i 27f 35, 756 weide- lammeren t 16f 20, schrammen f 9—15; 5 mud aardappelen f 0.09—013, kaas f 0 35—0.66 per pond, boter (na tuur) f 0.70—0.80; eieren f 3.Ö0-6 per 100 stuks, kalkoenen f 36, oude kippen en hanen f 0.70—1.50, eenden f 0.80- 1.10, duiven per paar f 090050, gan- zdn f 24 konijnen f 060—175; piep kuiken» f 090—0.50; jonge hennen f 2— 9 50 jonge hanen f 0.801.50. GOBINCHEM, 11 Juni Paardenmarkt. Aangevoerd 349 paarden en 6 "eulena Men béeleedd» voor; Luxe paarden f 400 —450, werkpaarden f 200—900, Huig* paarden f 275-850. veulen. 1M—290, hitten 1 75-800, .Unhtpaejdtn I 125— 250. Hendel tm«.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2