Hoor Brafils-. Familie-, Groepen- eo industrie Foto's oaor „foto lux - Kleiweg 80 - BouuiaSsuioning Iroeg-Fruiiveftlng WECK Edel«ar Sigaren WECK tijd! LETTERS ARTIKELEM EDEL zijn de tabakken ACHTBAAR dé kwaliteit 1 Plaatselijk Nieuws. xn. Gratis! Gemengd Nieuws. Loop der Bevolking. Burgerlijke Stand. Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris Mahlstede Wei-, Hooi- en Bouwland Lekkerkerk Welland Extra-Koopje! Notaris A. 0. Cool te IJsselsfein, RAVENSWAAY'S Een nieuwe Attractie twae prachtige Rijwielen N. V. v.h. M. Ra venswaay Zonen, Gorinchem i.tw. O. vflnnooTEn. scnooimeii Couranten (misdruk) Gelden beschikbaar der MoegVIJne 6 CYLINDER VPACHT-AITOBUS-UPACTOCCHASSIS WIELBASIS WIELBASIS OO TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, VRIJDAG 19 JUNI 10S1 Aerle %aar voren. Met een «tram gebaar gaf hij een teeken aan de wachters in de zaal. Een deur ging dpen, en acht hellebaardiers traden tevoorschijn, omsingelden graaf De Povigne en bopiden hem. Boven het jekletter klonk de van woede llende stem van den graaf Van Aerle: Gij, bedrieger, wat hebt ge met mijn dochter gedaan? Pardon graaf, antwoordde graaf De Tïovigne, waarom noemt ge mij bedrieger en waarom laat ge me in de boeien slaan? Ik ben gekomen op uw verlangen, omdat ge ffte, vijftien jaren geleden gekozen hebt als echt genoot van uw dochter, maar in die vijftien jlaar ben ik veranderd, kon ik anders komen dan ik was? Is het dan een misdaad oprecht te zijn? Ha, gij zïjt als alle anderen Als alle an deren draagt ook gij uw masker Gij rijt als de hoeren, die mij „broeder" noemen en achter mijn rug zeggen weerwolf, toovenaar, en duivelbanner Maar uw gevangene zal ik niet zijn ha, hal Lachend rukte hij zich met een forsch gebaar los uit de omsingeling van de verblufte soldaten. In ae f)a- niek die ontstond, slaagde De Bovig- ne erin te ontkomen .'s Morgens vond men zijn lijk in het moerven, aan "den voet van het kasteel. Sinds dien tijd is de hut, te Borzel. op de heide, verlaten. DE MIDDENSTANDSBANK. AIMasserdam. Nu er een overwicht ;s over den toestand-van de NV Md ^en- stands-, Crediet- en Spaarbank voor Al- blasserdam en Omstreken, "waarover in middels het faillissement is uitgesnroken geworden, kunnen we aan de hand van «enige cijfers, welke voornamelijk gege ven zijn door Mr. van Tricht, advoc&at te Dordrecht, de oorzaken aanwuzen. waaraan het debacle te danken is Voorop staat het geheel verkeerde be leid van den gewezen d'recteur Het to tale bedrag wat de bank te vorderen ""ff is f 311 183 20. T)i bekend' pd "een vn 'e °roote credietnemers ziin: f 130(Wi f 30 S00. f 32 oon te zamen f 198 500. TH bedrag in mindering gebracht van het totale bedrag, blijft er aan verdere schulden nog over een hedrae van f 112 083.20 Pit laatste bedrag zou d"r- balve bptaa'd mopten worden door ruim 'f\n oredietnemers. Maar men verwacht dat van dit laatste bedrag binnen zal komen 80 procent, dus f 90 140.00. Volgens t&xat'e zou er in het ?eheel binnenkomen een bedrag groo' f 125.000 Ind'en men hier aftrekt de 80 nrcent van de kleine rred'einemers ''was f 90 140 60;. zouden de groo'e kre dietnemers van de f 196.500 inbrengen f 34.353 74. In totaal heeft de bank ver1 ülichtingen ten bedrage van f 300000 Waren dus alle credieten van dien aard als van de kleine credietnemers. dan was het voor Alblasserdam en Omstreken geen f'nancieele ramp geworden. Het belang van „Eerste Hulp". A'Jj'asserdam. Wat zich den laatsten tiid hier heeft voorgedaan geeft aan leiding om eens de aandacht te vestigen op het goede werk van „Eerste Hulp bij Ongelukken". De eerste helft van de maand Juni is voor de E.H.B.O -vefeeniging een eervol- 'tijdperk geweest Bij niet minder dan drie ernstige ongevallen is prachtig werk geleverd. In de eerste plaats fietste een oud- E H B.O.-er door de gemeente SFedrecht waar juist een drenkeling schijndood werd omgehaald. Het lid slaagde er in, na drie kwartier de kunstmatige adem- haliug toe te passen, hei slaohtoffer weer bij te brengen. Ten tweede: Een jongetje van ongeveer vatte de beteekenis er van ook aldus op. „Mijnheer do advocaat," zeide hij, „ik heb alle recht mij bslesdigd te toonen, u schijnt mij ijiet te willen gelooven." Athur Rbger was een voorzichtig man, hij zou niet al te gemakkelijk aan zijn gevoel- uiting- geven, maar de snel op eenvolgende gebeurtenissen hadden hem ook uit zijn gewone doen gebracht. En dan dat hij daar zijn vriend Rosch lig gen zag, bewusteloos, niet wetend wat er voor hem gedaan worden kon, dat werkte buitengewoon irriteerend op hem Daarom antwoordde hij anders dan hij in gewone omstandigheden gedaan zou hebben. „TJ kunt u beleedigd gevoelen zocveel u wilt," zei hij norsch, „maar ik geloof uw verzekeringen inderdaad niet, omdat ik u in staat acht mij wat wijs te ma- j ken „Mijnheer Roger," antwoordde de ba ron dreigend, „u moet mij van die woor den uitleg geven, ik eisch Roger voelde zich driftig worden „Eisch wat u wilt, mijnheer de ba ron," sprak hij, „ik weet wat ik zeg U hebt mij een fabel op.de mouw gespeld omtrent het heengaan van uw krank- z'nnige bloedverwante, en bankier Van Beekum, omtrent de overeenkomst mot den man, die uw bloedverwante wilde ontvoeren en ik heb gemeend u op uw woord te moeten gelooven. Maar dat was een fabel, meer niet. En wat u mij nog verder vertellen wilt, kan en zal eveneens gelogen zijn. Ik zal er daaron van gelooven wat ik wil." De beide mannen waren naar he' kleine kamertje gegaan, waar de detec tive gelegen had, de lantaarn stond nu», op tafel. Roger had zacht maar nadruk kelijk gesproken. Nu schokschouderde de baron. „Oh," Mi<U hij, „ik htjrijp hit al. u 10 jaar verwondde zich bij het «pelen in een zandhoop zoodanig aan de voet zolen, dat een ernstige slagaderbloeding ontstond. Veel bloed verliezend werd het ventje door zijn kameraadjes naar den dijk gedragen, waar leden van de E.H. B O door handgreep en omsnoering, de Needing onmiddellijk tot staan wfttsn te brengen. Het derde geval is de aanslag van Zaterdag. De aangevallene bloedde hevig uit een groote wond aan nek en hals. Hier waa het weer een E-HB O.-er, die door de aangeleerde handgrepen de bloeding wist te doen ophouden, die an ders waarschijnlijk doodelijk zou zijn ge- Hier zijn dus de voorbeelden, dat door kundig optreden, drie menschenlevens werden gered En het behoud van l et leven van den winkelier G in dit laatste eeval, zal zeker verlichtend werken op fle straf van den dader, die deze daad n zijn drift beging. Deze E HB.O. vercepiging is aller steun waard. Niet alleen moreel maar ook financieel, opdat ze alle materialen zal kunnen aanschaffen, die zij voor haar werk van barmhart g ei'' nood '>eef En aan T'r Hooftman, die deze inri h- tmg destijds in het leven riep komt dav voor hulde toe. Benschopsche Plulmveevereenlglng. Benschon In de zaal van den heer Lieversche hield de Benachophche Pluim- veevereeniging een algemeens ledenver gadering. De voorzitter opende dei vergadering met een woord van welkom fen memoreer de voorts de belangrijkste! gebeurtenis sen sinds de vorige alg fergadering De notulen der vorige vergadering, hierna gelezen, warden onveranderd vastgesteld. Uit 't jaarverslag van den secretaris, dat nu volgde, mochten we o.m. opmerken dat, ondanks de slechte economische toe standen, de vereeniging bloeit en dat èn ledental èn voederomzet steeds in stij gende lijn gaan. De gewoonte getrouw, kwam ook dit- ma'al de organisatie van een excursie ter sprake en werd na eenige besprekin gen, op voorstel van het bestuur, beslo ten dit jaar een bezoek aan Rotterdam en Dep Haag en Scheveningen te bren gen, terwijl als datum werd vastgesteld Dinsdag 28 Juli. Als laatste punt der agenda Was thans aan de orde: Bescheiden feestelijke her denk'*"- van het 5-jarig bestaan der ver eeniging. Onder het genot van eenige consump tie memoreerde dan de voorzitter hoe op 26 Juni 1926 de vereeniging werd opge richt met een 20-tal leden, met als hoofdzakelijk doel eieren-afzet. In Fe bruari 1927 werd ook het voederbedrijf in werking gesteld met een omzet van 500 K G. per week tegen f 7 per 50 K.G Voor de volgende jaren zijn deze als volgt: 1928 omzet 1400 K G. per week a f 7,30 per 50 KG. 1929 omzet 2900 K.G. per week a f 7,05 per 50 K.G. 1930 omzet 3400 K/G. per week a I 0,15 per 50 K.G. "1931 omzet 4000 K.G. per week a f 4,85 per 50 K.G. Uit deze cijfers valt- dus een gestadige vooruitgang te constateeren. Vervolgens herinnerde spr. er aan hoe in dit tijdvak de inenting der hoenders zich heeft uitgebreid, terwijl er voorts verschillende lezingen en excursies heb ben plaats gehad. Spr. hoopte in de 2e periode van 5 jaar op toenemende bloei der vereenigine Succes is echter alleen te verwachten als op den steun der leden gerekend kan worden. Spr eindigde met een dronk te wijdey aan het heil der vereeniging Nog doelde de voorzitter mede, dat een blijvende herinnering aan deze her denking als een verrassing voor de leden verwacht mag worden. Aan de orde was thans de rondvraag, is hierheen gekomen met den man, die mij zoo straks heeft aangegrepen. En die man heeft u het een en ander ver teld. Dat gelooft u natuurlijk wel. Hij heeft u gezegd, dat ik een fabel verteld heb, hij toeft u betere inlichtingen ge- gevon, oen ja." v Maar Roger antwoordde: „Die man heeft me heel weinig ver teld, alleen dat ik hier vermoedelijk mijn vriend zou vinden en dat blijkt juist ge weest te zijn Maar het is een ander die gezegd heeft dat het een fabel^ die u mij vertelde omtrent dat'" zinnige meisje, dat met Van Beekt de grens zou, gaan op een*pas, strekt door den man, die haar ontvëèréb wilde. Die ander was mijn vriend Rosch en heusch, mijnheer de baron, aan zijn woorden hecht ik meer waarde dan aan de uwe." „Dat neem ik u niet kwalijk, maar hij kan ooi misleid zijn." „Nipt gemakkelijk „Ik geef u dat toe ,maar hij heeft te doen gehad met een schurk, een zoo ge slepen schurk, dat hij wel misleid moest worden. Wat meent ge als hij weer tot "bewustzijn komt, kan hij dan anders meenen dan dat ik hem hierheen gelokt heb. Als uw vriend hjfr bestorven was, zou dan de boer hief niet onder eede bezworen hebben, dat ik het slachtoffer hierheen heb gebracht. Ale ik met Van Beekum en de veldwachter niet gelijk, met u hij dit huis gestaan had, zoudt gij zelf dan niet evenzeer een duren eed willen afleggen, dat ge mij uit dit huis zaagt komen? Welnu, als dat zoo ie, kan dan de man, die deze nieuwe mis daad op uw vriend pleegde, niet even zeer hem in de waan gebracht hebben, dit hetgeen hij misdreef, op mijn1 reke ning gebracht worden moest?" Inderdaad gaven deze woorden den advocaat te denken. waarin de inënting der kippen, het hou den van een cursus alsmede het organi- ■eeren van een legwedetrijd ter «prake werden gebracht. Besloten werd aan den heer Lieshout te Montfoort en Dr. van der Plank te Utrecht te nftcsoeken of deze bereid zijn alhier een «ha te geven. Breedvoerige besprekflttL lokte het ▼ooretel* ren het lid VaïFwt uit, om een legwedetrijd te organiseeren. Ver schillende leden gaven hierover hun meening als voor- of tegenstender te kennen. Besloten werd dan, dat de voor steller zal onderzöeken, hoeveel inzen dingen er ongeveer zullen komen, waar na het bestuur zal beslissen. Hierna sluiting met dank voor de op komst. Bergambacht. Op de eierenveiling van de Pluimveevereeniging: „V. Z. O. D." waren aangevoerd 1800 kippeneieren. Be steed werd van f 3.50f 5 per 100 stuks. Uit de gemeentekas zal dit jaar voor vier kinderen een vergoeding worden ge geven van vijftig cent per dag ,-n per kind voor uitzending gedurende 0 weken naar een vacantiekolonie. De heer D. Blanken Joh.z. komt voor op de aanbeveling voor de benoe ming van een hoogheemraad van de Krimpenerwaard. Bij de door notaris J. P. Mahlstede gehouden verkooping van een woonhuis met eenig bouwland aan den Kerkweg, werd kooper de heer C. van der Velde voor f 1745. Benschop. Door.het in brand geraken van een benzine-traa-kookstel, ontstond bij den heer P G. F een begin van brand Hoewel het zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, wist men, door snel een deken over het toestel te werpen, dit na^r bui ten te brengen waarna met een paar emmers water het vuur werd gebluscht Naar aanleiding van de op 1 Ja nuari gehouden volkstelling heeft hel Centraal Bureau voor de Sthtistiek de bevolking dezer gemeente definitief vast gesteld «n 996 manen en 887 vrouwen, alzoo in totaal 1882 zielen. Giessendam. Bij den correspondent der arbe;dsbemiddeling staan th&na 15 werk- loozen ingeschreven. Giessen - Nieuwkerk. Dinsdagavond klonk wederom het alarmgeroep van .brand" op het dorp en we' aan den Parallelweg De motorspuit rukte u t, doch ter plaatse gekomen bemerkte men. dat slechts öen rietschelf aan den over kant van het kanaal in brand stond Daar behoefde de motorbrandspuit veen dienst te doen en kon dus weer inrukken Giessen-Oudekerk. De collecte, die Zondac in de Ned. Herv Kerk is ge houden voor de halve stuiversvereeni- ging „De Macht van het kleine", heeft f 23,8Q opgebracht. Onderwijzersexamen. Gerlnchem. Van de eerste groep van 7 examencandidaten aan de Chr. Kweek school zijn geslaafd de dames A. M. Henstra en J. J. Spronk te Gorcum; M. I. de Jong te Hei- en Boeicop; M, Jon ker te Werkendam; M. Slob te Hoór- naar en de heer K. J v. d. Heuvel te Hardinxveld. Gemeenteraad. Gouderak De gemeenteraad vergadert Dinsdag 23 Juni, des namiddags 2 uur, ter behandeling van de volgende onder werpen: 1. Mededeelingen 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming lid commissie tot we ring van schoolverzuim (vacature H. de Jong Lzn) 4 Verzoek van Th. de Ruwe te Gouda om aanleggen! van een radio-distributie net. 5. Verzoek van het. Schoolbestuur der B L. S, om gelden voor 10 school banken. 0. "Steunregeling. 7. Reclames. „Het is mogelijk," zei hij, ,.maar ik heb van één ding de overtuiging, u moet geweten hebben, dat er iemand was, die uw rol ipeelde en too spelen kon, dat anderen er door misleid werden En als u er geen belang bij hadt de waarheid te verbergen, dan had u daar zeker re- lening mee moeten houden en bijvoorheeld mijn vriend den detective inlichten." „Als ik er geen belang hij had de waarheid te verbergen, zeker, maar daar had ik wel belang bij, al was het dan om andere redenen, dan u misschien vermoedt. Evenwel, na alles wat er ge beurd is, zal ik met de waarheid voor 'len dag moeten komen en ik weet, dat het resultaat anders zal zijn' dan u meent." Maar Roger antwoordde koel „Het is van geen belang mij dat nu te vertellen, wacht er mee tot Rosch in staat is u te hooren." „Maar u zult er bij zijn en ik weet dat u daarna de fceleediging intrekken zult Enfin, dat zullen we dan zien Beide mannen stonden eenige oogen- blikken zwijgend tegenover elkaar. Toen klonk buiten het geknal van een motor. „Dat moet de dokter zijn," sprak de baron. Idderdaad, het was de dokter, die op zijn motor zoo vlug mogelijk naar de boerderij gereden was. Frans van oeefcuu. was pp de djiofitting mee teruggekomen De boer had reeds de deur geopend. De dokter groette maar heel even, wend de zich dadelijk tot den zieke, nam herd nauwkeurig op, voelde zijn pols, opende de gesloten oogleden. Toen bleef hij eenige oogenblikken als in gedachtei verdiept. „Welnu, dokter, wat dunkt u ervan," vroeg de baron. „Hij is heel erg. Weet u ook, of hij ieta heeft ingenoman." Da boar antwoordda; „Naan, doktar, Hel- en Boeicop. Bij het vieechen ge raakte het zes-jarig zoontje van den arbeider Verkerk van de stoep in de we tering Gelukkig zag zijn vader het on geval gebeuren Hij begaf zich te water en wist den kleine te redden. Gemeenteraad. Hel- en Boeicop. Vrijdag 19 dezer komt de gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen ter behandeling van on derstaande punten: Mededeelingen. 1 Verzoek van de Bank van Ned Ge meenten om een aandeel van f 1000 aan te koopeti. 2. Vaststelling vergoeding Bijz. School over 1929. 3. Verzoek van J. M de Raad alhier om ontheffing van Art. 20 der bouwver ordening Rijkswerkverschaffing. Krimpen a.d. IJssel. Hoewel reeds 24 werkloozen uit deze gemeente in Giet hoorn waren te werk gesteld bij de rijks werkverschaffing, zijn er thans nog 16 bijgeplaatst. De minister van defensie heeft aan den dienstplichtige J. de Vries van de lichting 1931 voor een jaar vrijstelling wegens kostwinnerschap verleend. Moercapelle. Dinsdag hield het insti tuut .Corona" uit Den Haag, in de zaal van den heer Versloot een interessante lezin" over de hoogfrequent-bestralings- therafice. De districtleider, de heer C Luyendijk, besprak verschillende genees methoden van vroeger eeuwen. Daarna zette hij zeer duidelijk het wezen der hoogfrequentstherapie uiteen, waarna no~ eeni«*e lantaarnplaatjes werden ver toond en besproken Daarna werd bet apparaat zelf gedemonstreerd. De op komst was bevredigend Nleuwpoort. Het centraal bureau voor de statistiek heeft in verband met de uitkomsten van de laatstgehouden volks telling het bevolkingscijfer onzer ge meente op 31 December van het vorig jaar vastgesteld op 417 mannen en 413 vrouwen, dus totaal 830 zielen. Nleuwpoort. De muziekvereeniging Kunst na Arbeid" zal Zaterdagavond op den Dam een concert geven Bij den gem.-veldwac.hter zijn in lichtingen fp ekomen omtrent en "ic verloren aangegeven pórtemonnaie mei inhoud. Tot notabel in de Ned Herv Kerk is benoemd de heer P Bochanen. in de plaats van den heer G Slob Gzn., die tot kerkvoogd werd gekozen Ouderkerk a.d. IJssel. De heer E. Jon- gebreur slaagde voor hot eind-examen der Kweekschool njet den Bijbel mm het Haringvliet to Rotterdam. Ouderkerk a.d. IJssel. Na een rede van den heer J de Vries uit Haarlem is in 'n vergadering in 't café van den ''eer A Kon ng opgericht een afdeeling van den Alg. Ned Bouwvakarbeiders- bond met aanvankelijk 14 leden Het be stuur ia als volgt samengesteld. A van Vuuren, voorzitter; H H. Koning, secre taris, P W Koning, penningmeester. Bezoek aan Waddinxvsen. Waddinxveen. Woensdagmorgen orr streeks half tien arriveerden per extra boot de ongeveer 100 deelnemers van het congres van de Nederlandsqfre Var- eeniging voor Vreemdelingenverkeer, dat te Gouda gehouden werd. Ten gemeente huize werden de gasten officieel ont vangen door burgemeester P. A.r Tro-.sl en op hartelijke wijze welkom geheeten Het gezelschap bracht onder leiding van den burgemeester een bezoek aan het Waddinxveensche Zwembad en vervol gens aan de meubelfabriek van den heer Matse, waarna het per boot naar Bos koop doorvoer. Aan de e:erenveiling waren aan gevoerd 4642 kip- en een partijtje eend- eieren. Prijzen waren respectievelijk f 8,804,20 en f 8,75, allen per 100 et Terwijl eenige loodgieters bezig men heeft hem wel aan iets laten rui ken." Toen zeide de dokter: „Hij is heel ernstig, maar we zullen probeeren hem te redden Ik moet de heeren meedeelen dat ik de justitie zal waarschuwen; hier ie een ernstige mis daad in het spel." Herrezen. Daags daarna, omstreeks den middag begon de justitie ,een verhoor van allen die bij de nieuwe misdaad ook maar eenigszins betrokken schenen of daar over inlichtingen zouden kunnen geve» De dokter ^ad, gelijk hij reeds dien nacht gezegd had te zullen doen, de rechtbank gewaarschuwd en tevens tele grafisch pit de stad een collega ontbo den met wien hij consult houden wilde over de ziekteverschijnselen bij zijn patiënt. Per auto was het parket naar Sch'l- lerhorst gekomen en een uitgebreid on derzoek begonnen Want dat hier een nieuwe miedaad in het ppel was, mocht men ternauwernood betwijfelen En van zelf bracht men den aanslag op den de tective gepleegd, in verband met Hen moord op notaris Burton. Immers, de detective Rosch had het onderzoek daar naar in handen en hij had beweerd, He oplossing gevonden te hebben. Dat juist toen tegen hem gehandeld werd moest vanzelf een ieder op de gedachte brengen dat degenen, die vreesden door hem ont maskerd te worden, getracht hadden be.ii onschadelijk te maken. Maar natuurlijk moest men zich dan weer afvragen waarom men hem niet gedood had/t)e zaak bood ongetwijfeld nog veel duleters. Verschillende perionen zoudin worden gehoord. waren het dak van een woning aan de Kerkstraat te mastieken, sloeg de vlam uit het vuur en kwam in aanraking met ile kokende mastiek. In een oogenbliji Mij r.'ond deze geheel in brand en laai Iet de vlammen hoog op. Met behulp vti een hoop zand wist men het vuur te blussehen. AANRIJDING MET DOODELIJK levenhuizen. Een ontzettend ongeluk met doodelijk gevolg overkwam Woens dagmiddag den rustend landbouwer, den heer A. v. d Spek, van den Breedeweg. Toen de heer v. d. Spek aan den Groe- neweg zijn stemplioht vervuld had voor de gemeenteraadsverkiezing, keerde hij per fiets huiswaarts. Hii reed de stoep af bij de Stuiflandsche brug en vlak daarna kwam van den len Tochtweg on der Nieuwerkerk de assistent van dok ter Bos van Gabelle ad. IJssel met zijn auto aanrijden. u Toen deze den bocht genomen ha3, slipt© de auto. Hij greep v. d. S. en beiden kwamen in een sloot terecht. De heer v d. S zat onder den auto Hoewel er spoedig helpers kwa men opdagen, die v. d. S. onder den auto vandaan haalden, wat veel moeite kostte, was hij reeds overleden Spoedig was de assisteat van dr. De Jong met de wijk zuster aanwezig en moest den dood van d S. bevestigen. Het ongeluk is juist op den gTens van Zevenhuizen en Nieu werkerk gebeurd. INGEZONDEN MEDEDEELINQ. Bij zonnebrand, doorzitten, stukloopen enz. is Purol zeer v rzachtt nd en genezend. Allen die dezer dagen in Apoih«ek of Drogisterij een doos of tube Purol koopen, ontvangen daarbij zoolang de voorraad strekt, gratis een boekje over huid verzorging en huidgenezing. V EEN FLINKE JONGEN. Tienjarige knaap redt zijn moeder en z(jn broertje. Een 5-jarig zoontje van den heer Tijssen, thuisbehoorend op het Rijn schip „Rudo". liggende in de Spoor weghaven te Rotterdam, viel dezer dagen voorover in het water, tusschen het schip en de wal. De moeder spronjg gekleed te water, ofschoon zij niet zwemmen kon. Vergeefs trachtte zij. dan ook zichzelf en haar kind boven water te houden. Een tienjarig zoontje, dat op het achterschip zat. had de tegenwoordig heid van geest een scheepshaak te nemen en al roepend om hulp, stak hii zijn moeder, aie dreigt" den haak toe Op het waren eenige burgers komen aansnel len en met vereende krachten werden de beide drenkelingen aan boord ge trokken. Een geneesheer die spoedig ter plaatse was, winst na kunstmatige ademhaling te hebben toegepast, de levensgeesten weer op te wekken. HET ONGELUK MET DE VEER GAT. Na de lichting van de bij Breezand fezonken sleepboot „Veergat" in ienst van de Maatschappij tot uit voering van Zuiderzeewerken, waarbij het lijK van de machinist is gevonden, zijn nog vele pogingen in het werk gesteld, om de lijken der twee andere slachtoffers tè vinden. Tenslotte is ook dat van den kapitein. II. Bakker gevonden. Een duiker heeft eenige kleine voorwerpen, die aan de boot hebben toebehoord, bovengebracht maar meer lijken zijn niet ontdekt. In overleg met de directie, de familie en den duiker, werd tenslotte besloten het zoeken te staken De eenige hoop is nu nog. dat de lijken door den stroom zullen zijn meegevoerd en dat deze op een of andere plaats zullen aanspoelen. De detective zelf was ni$t in een toe stand, dat hij inlichtingen zou kunnen geven., ja, het gerucht lie- dat hij zoo goed als zeker sterven -„a, voor hij tot het bewustzijn tsrugkeerde. Ook Athur Roger had dit vernomen, doch hij had er noch bevestiging, noch - tegenspraak van kunnen bekomen. Twee doktoren behandelden den zieke, die naar het ziekenhuis "ebracht was eu zij haalden de schouders op "en ant woordden op alle dringende vragen hun gedaan, dat zij nog niets Zeggen konden, maar wel gaven hun zorgelijke gezichten t« kennen, dat zij dan toestand van den patiënt zeer bedenkelijk achtten Do heeren van de rechtbank hielden nu zitting op het gemeentehuis in de ka mer van den burgemeester en de onder scheiden getuigen, die zii hooren wil den, wachtten hun beurt af in de andere kamer van het gemeentehuis Daar was Athur Roger, daar waren Frans van Beekum en baron van Wijdeveld. daar waren ook de boer in wiens woning Rosch gevonden was en het dienstmeisje der Burton's, dat den detective he' laatst had gesproken. De eerste, die een verhoon werd afge nomen, was Athur Roger. Hij had daar om uitdrukkelijk verzocht en men had den bekenden advocaat dit verzoek na tuurlijk njet geweigerd, De rechter van instructie vroeg hem of hij dadelijk gehoord wilde worden omdat hii daarna zoo <tfbedig mogelij' zou kunnen afreizen, maar "Roger zeide dadelijk, dat dit absoluut niet zijn be doeling was. Integendeel, hij wilde het onderzoek geheel meemaken en hij zou niet rusten aleer degenen gevonden wa ren, die voor deze misdaad aansprake lijk gesteld moesten worden. (Wordt vervolgd). TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUlP-ttULLAND EN UTRECHT. Scnoonfmvimftffg ffrprtnt VRIJDAG 1» JUNI 1931 EEN DREIGEMENT. DAT IN SLOEG. E«n vermakelijk 'voorval heeft zich onlangs aan liet Ëngelsche Hof voor gedaan. Een lid van den hoogen adel wiens z oon met een meisje van nede rige afkomst is getrouwd, zag gaarne dat zijn Schoondochter, evenals hij zelf en zijn zoon, de groote feesten aan het hof zou mogen bijwonen, maar de hof instanties, welke hierover beslissen moesten weigerden zijn ver zoek in te willigen. Toen dreigde de edelman gebruik te zullen maken van een privilege zijner familie, n.l. om in nachtgewaad voor den koning te verschijnen. Een zijner voorvaderen had namelijk koning Karei II destijds een dienst bewezen. De koning was 's nachts met zijn gevolg verdwaald Hij klopte aan bij een boer, die juist naar bed was gegaan Op verzoek van koning Karei stond de man direct op besteeg een paard en bracht den koning op den goeden weg. zonder zich zelfs, met het oog op de groote haast, welke de koning had, tijd te gunnen zich te kieeden Uit dankbaarheid voor dezen dienst werd de boer in den adelstand ver- „Heb je Marietje Jansen achterin 'die auto z en zitten? Ze had een nieuwe hoed op." heven en hem bovendien het recht verleend, dat hij zelf en later de oud ste der familie, in elke kleeding, ja zelfs in nachtkleeding voor den ko ning mocht verschijnen. Van dit recht had, zooals begrijpelijk, nog nooit niemand der familie gebruik gemaakt. Het huidige hoofd der familie wist nu door de bedreiging, dat wel te zullen doen, te verkrijgen, dat zijn schoondochter een uitnoodigjng voor het hofbal ontving. Koning George, die om het voorval hartelijk moest lachen, had hiervoor zijn toestemming gegeven. VAN HUN VADERLAND VER VREEMD. Zweedsche kolonisten In Rusland. Een jaar geleden ongeveer werden de afstammelingen van de Zweedsche kolonisten in Rusland, die den wensch te kennen hadden gegeven, het Sovjetparadijs te verlaten en in het oude vaderhuis terug te keeren. met geestdrift en gejubel in Zweden ontvangen. Maar Spoedig volgde de teleurstel ling. De invloed, van ae omgeving waar in men opgroeit, is sterker dan de stem van het bloed en het ras. De Zweedsche Russen konden in het stamland niet meer wennen, het kli maat was zoo geheel anders, in ont wikkeling stonden zij bij de Zweden achter, de arbeidsmethoden waren hun vreemd, en al spoedig gaven eenigen het op en keerden naar Rus land terug. Nu gaat het ook met de overigen niet langer, zij kunnen het in Zweden niet langer bolwerken en de Zweedsche regeering heeft nu be sloten, hun de reiskosten voor den terugkeer naar Rusland te betalen, zoo de Sovjetregeering hun toestem ming voor den terugkeer verleent. BEDREIGING VAN ZENDELINGEN Chineesche bandieten houden, zoo als reeds gemeld eenige Italiaansche missionarissen gevangen, Zij hebben thans verklaard, dat, wanneer het losgeld niet binnen tien dagen wordt ontvangen, alle zendelingen ter dood zullen worden gebracht. Een Chii neesch priester die door de bandieten in vrijheid was gesteld om het ulti matum over te brengen, verklaart, dat dit geen ijdele bedreiging is. Een aanbod van 3000 dollar, door de missie gedaan, tgn einde een verlen ging van den termijn te xerkrijgen. is afgeslagen De gevangen missiona rissen zijn bisschop Ricci en vier andere geestelijken, welke gevangen zijn genomen tijdens een excursie der katholieke missie bij Laomokau. DE ONTWAPENINGSCONFEREN TIE. Woensdag heeft de secretarisgene raal van den Volkenbond de offici- eele uitnoodigingen aan de regeerin gen voor de deelneming aan de alge meene Ontwapeningsconferentie, die op 2 Februari 1932 is bepaald, tpe- gezonden. Deze uitnoodigingen zijn gericht aan de statenleden van den Volkenbond en aan de regeeringen der Ver. Sta ten. Sovjet Rusland, Turkije. Mexico. Ecuador. Costa Rica. Afghanistan, Bra ziliê, en Egypte. NA 10 JAAR. Moordenaar gearresteerd. Tien jaar geleden ongeveer werd de bestuurder Hubscher van het voor malig officierscasino te Lansdorf in Opper-Silezië vermoord. Het geld, dat Hubscher bij zich droeg, was gesto len, evenals zijn horloge. De verdenking viel op een caféhou der, zekeren Goletz. .bij wien Hub scher zich djen dag, dat hij niet meer naar huis keerde, had opgehouden. Wegens gebj*ek aan bewijs, kon men echter niets tegen den herbergier ondernemen. Goletz, d|e begin van dit jaar naar Duisburg verhuisde, heeft daar echter 't horloge Van Hubscher te koopaan- feboden. en is thans, verdacht „van en moord, gearresteerd. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Juni. Ingekomen personen: van Wieringer- waard N. Visser, A 109; van Rotterdam H. Schipper en gezin. E 92, van Drei- schor C. J. Bazen en gezin, D 08; van Stolwijk C. van Herk en gezin, C 7; van Culemborg G. van der Heiden, D 90; van Benthuizen S. Looy, D 117; van Moor drecht A. Bongers, B 39; van St. Anna- land J. Rijnberg en gezin, A 4. Vertrokken personen: naar Gapelle a.d. IJssel N. G. van \Veelde, E 16; naar Moordrecht A. Houdijk, D 118; naar Reeuwijk A. den Uijl; naar Naaldwijk A. G. Baas en gezin, B 220; naar Zevenhui zen H. Dries en gezin, D 9; naar Zeist W. H. Verboom, E 93; naar Rotterdam D. Zuiddam, B 305. ALBLASSERDAMJuni. Geboren: Hendrika, d. van J. van Hof wegen en A. Verheij Jacob, z. van N. Verloop en S. W van Wijngaarden. BENSCHOP. Juni. Geboren: Adriana Johanna, d. van Anth Broere en A. M. de Ridder Hendrik Gerrit, z. van Jac. van Zijtveld en G. de Kruijf. Ondertrouwd: P J. van Bennekom, oud 34 j. (te Schalkwijk) en M van Rooijen, oud 25 j. Overleden: (te Utrecht) G. Brouwer, oud 08 J., echtgenoot van N. Langerak. BERGAMBACHT. Van 6-12 Juni. Ondertrouwd: P. Stout, oud 29 j., en K. Stout, oud 27 j. Getrouwd- C. Oskam, oud 27 j., en A. J. Snoek, oud 25 J. Overleden: W. Kok, oud 00 j. CAPELLE a.d. IJSSEL. Juni. Geboren: Johannes Christoffel, x. van P. Overvoorde en J. K. Kalkman. Leentjo Cornelia, d. van W. van der Graaf en J. M. de Reuver. Teunis> b. van G. Vuijk en G. Boelhouwer. Cor nelia Jaoomina, d. van G. Gornelisse en W. G. van der Voet. Ondertrouwd: P. Vuijk, oud 24 j., on 'H. Dik, oud 23 j. S. Hoogerwaard, oud 30 j., en W. de KTeij, oud 24 j. Getrouwd: A. Uitbeijerse, oud 22 j., en M. den Ouden, oud 22 j. H ARDTNXVEILD Juni. Geboren: Bieuwe Fokke, z. van J. O. Mulder en H. van der Meulen Johan- nis, z. van J. W. de Jong en A. J. van Baren Johannes Hermanus, z van J. Huizer en J. A. Diteweg Pieter, z. van J den Breejen en J. Kamsteeg Gerrit Peter, z. van P. van Bergeyk en P. van Noor dennen Jacob, z van J. W. van der Wijden en H. van der Plas Johana, d. van J. A. Bloot en H. Loopik. Getrouwd: G. van Hoven en A. H. Vlot. SCHOONHOVEN. Juni. Geboren: Cornelia Gatharina Maria, d. van A. G. A. Deerenberg en A. G. M. Raateland. Hendrik Jacob, z. van J. Tegelaar en P. de Langen. Ondertrouwd: A. F. van Breukelen, oud 25 j., en A. H. Straverv oud 25 j. ■V'Ten allen tijde aan Hula te ontbieden zonder prljaverhooglng. Prima afwerking te Bergambacht zal op Woensdagen IS en-22 Juli 1931 telkens des voormiddags elf uur (Zomertijd) in het Café „Het Bonte Paard' te Lekkerketk in het openbaar veilen en verkoopen, ten verzoeke van de erven van Mej. de Wed. AART DE BRUIJN: getd. nr. 4 (in 1929 nieuw opge bouwd) met Schuren, verdere Oe- timmerten, Erf en Boomgaard, be nevens diverse perceelen Kade,Watering en Dijkgrond,staan de en gelegen onder de gemeente aan de Hoeksche Sluis, te samen groot 5.61.26 H.A. Te veilen in 10 perceelen. Verhuurd aan B de Bruijn Azn de woning met aanbehooren tot 1 Mei 1932 en de landerijen tot 15 November 1931. Betaling der kooppenningen op 21 September 1931. Breeder omschreven bij notities, welke t dig verkrijgbaar zijn ten kantore van genoemden Notaris, alwaar tevens inlichtingen zijn te bekomen. I I J 0 TE HOUTVERKOOPING. Deurwaarders VAN OE WERVE DEN BOER te Gouda, zullen op Woonsdag 24 Juni 1931/ 'S morgens 10 uur, op het terrein van Van der Sprono, aan de Karneinelksloot te 60UDA, publitk contant verkoopen verschillende HOUTWAREN afkomstig van den afbraak der Noorderkerk aan de Turfmarkt te 6ouda Bestaande uit: Halken, Delen, Schoiten, Ritjben, Deuren, Kozijnen Kamen, Platen, Schroten, Brand hout, enz. VERHURING bij inaohrij.ing voor een half jaar) van ongeveer 3.71.77 Heéiai-an gelegen nabij de Rotfe te H I LLEGERSBERG, om te HOOIEN, met het recht van N A W EID E. Aanvaarding terstond na gunning. Inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van Notaris W. T. H, van Schouwen te Hillegersberg, Straatweg 2, al waar de voorwaarden ter inzage liggen en de inschri]vingsbiljetien, met opgave v^n borgen moeten worden ingeleveid uiterlijk 24 Juni 1931. i,M IL W O U K E E" No. 8, 2-paarda Maaimachine met nieuwe dunne balk en wiep me.sen voor slechts 7S gulden. Geheel nieuwe 2-paarde (Ëngelsche 2-paarde No. 8) PHOENIX" met normaal- balk en twee messen voor 140 gulden. VAN BEMMEL OUDENRIJN by Utr. te IJsselsteln bericht, dat door hem, te beginnen met dit jaar, jaarlijks een zal worden gehouden dit jaar op 24 Juli 1931, 10 uur v.m., in „Het Wapen van IJsselstein", waarvan de betaling moet ge schieden uiterlijk 1 Sept. a.s. Opgaven worden gaarne ingewacht ten kantore van genoemden Notaris. maar alléén met TOESTELLEN, INMAAKGLAZEN, GUMMIRINGEN, merk kunt U wecken Let daarom bij aankoop op het merkl BRENGEN GELUK voor de Verbruikers van RAVENSWAAY'S LETTERS-ARTIKELENII Zooals wij in onze vorige advertentie publiceerden, moeten de Bloemenkaarten worden ingeleverd tusschen I en 15 September 1931* Waar deze wedstrijd dus haar einde nadert, hebben wij reeds nu weer een nieuwe attractie voor onze verbruikers, en wel de volgende Vanaf heden zal, de zoo leerzame en attractievolle Kleurwedstrijd van de KAFO Koffie en BUTTERO Margarine, ook geldig zijn voor de verbruikers van onze Letters-Artikelen. Inplaats van een gewoon cadeau of een spaarbon kunt U in het vervolg ook Aanvragen Een complete serie van negen stuks Kleur platen met bijbehoorende verf en penseelen. Deze kleurplaten zijn werkelijk iets buitengewoon mooi's en zijn een geheel nieuwe en leerzame attractie voor de jeugd, voor den a.s. winter. Voor dezen Kleurwedstrijd zijn als hoofdprijzen beschikbaar een jongens- en een meisjesrijwiel en verder nog honderd fraaie troostprijzen. De complete serie Kleurplaten is ook verkrijgbaar tegen inlevering van 1 spaarbon. Den houder van onderstaand Peilnummer wordt beleefd verzocht aijn PEILKAART binnen drie dagen aan ons kantoor op te zenden, onder vermelding welk EXTRA-CADEAU hij wenscht teontvangen en vanden naam van den winkelier, waar hij gewoonlijk onze LETTERS-ARTIKELEN betrekt. Hij ontvangt dan geheel gratis het aangevraagde extra-cadeau. Sorie A. No. 0140 (Wed. M. L1EVAART, Nieuwendijk). DRUKKERIJ H.H. Pluimveehouders Ondergeteekende beveelt zich min zaam aan voor leverina van alle soorten Pluimveevoeder,ÜJor goede kwaliteit wordt ingestaan. i.S.B.Ochtendvoar No. I f 7.50 J.S.B. Oohtondvoer No. II f 0 50 Ochtendvoer .Concurrent' f 6.— J.S.B. Opfokvoer No. I f II J S B. Opfokvoer No. II f 9.50 J.S.B. Kalvermeel f 6. Gemengd Graan en Kuikenzaad concui reerende prijs Alles per 50 K.O. - Franco huis. Op aanvr. ook kleinere verpakking Groote afnemers en wederverkoopers vraagt prijs J. SUYKER, Fabrikant in Pluimvee- voeder, Berkenwoude. Haven 23 Schoonhoven voor eerste Hypotheken op courante Woon- en Winkelhuizen. Rente vanaf 41'* Alsmede TWEEDE HYPOTHEKEN en BOUWCREDIETEN B. SEVINGA Co., Beukelsweg 17, Rotterdam, Tel. 36566 Agent voor Gouda en Omstreken: A. FOKKENS FLUWEELEN SINGEL 77 - GOUDA - TEL. 689 Seriemerk in prijzen ven 6f 8, 10 en 12 ot. Neemt proof!! Verkrijgbaar bij de voornaamste sigaren-winkeliers Totaal Draagvermogen 3000 K.G Als Autobus-chassis goedgekeurd ooor 23 tot 25 personen - Als Tractor: tot 5 Ton nuffige last Conditieooor termijnbetaling war- den op aanvrage gaarne veritrekL :'M €IITO@IEfell N.V. AUTOMOBILES CJTROÈN WETERINGSCHANS HI-/I9 AMSTERDAM j Agent voor Gouda en Omstreken N. Noordegraaf, Kleiweg 12, Gauda, Telefoon 3018 Agent voor Gorinchem en Omstreken: Fa. O. Romeljn A Zn., Eind B UB, Qorinohom, Tolaf. 114

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4