k i Nieuwe Avonturen van ^RO B Wat geeft de Radio? Ujos en Eijn Weerbericht. Stadsnieuws. Telegrammen. 8teld- Gemengd Nieuws. Meisjes I Ml Nieuws in een paar regels. Rechtszaken. Predikbeurten. Sportnieuws. - 2 V i 1 1 J 1 m - eerste blad NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Sehoonhor.ne.he Cour.nl J M JmL Hllnnum. AVJft.O. 8—10 Oram MejïrairWing; 10.16—10.80 AVR01 8„Goao,rt k*t Ooo^r?' J t m Gramofoon; lï—2 Oonoort door het Omnoep-Qrioat en Gramofoon; 2-2.30 Lening dow ÈJ^ an Bruggen! 8i Naaicurau»; 4— 6 3o5T^; VS""» Ziekenuur; »'D»»tje; 7-7.» Concert door Kovaco Lajoa en nijn Orient; 7» h«5 J d" Smith endaa«eoho .troomingen In «ieiil? Aansluiting aan het Con certgebouw to Amsterdam (Concert door het Conoertgebouw-Orkest, Solist: Henk van Wezel, Cello); 10.80 uur Nieuwsberichten10.40—18 Gramo- 8-9.16 Concort; N.C. H.V. 10—10.16 Zang door het N.C.R.V. 10.ia—10.46 Korte Ziaken- o v Sii 10.45—11 Zang door het N.C. Rv.-Domioskoor; K.R.O. 11—11.30 Pianoconcert; 11.30-12 Godsdienstig halfuurtje, 12.16—1.45 Concert door KH.O.~Tno; 1.462 Gramofoon; o Gramofoon; 2.16— 8.15 Guraua fraaie handwerken; 8.15— B.46 Vrouwenhalfuurtje; 4—6 Zieken- uurtje; 56.46 Cursus handenarbeid Toor de JeugdT 6.45—0.45 Canoert (Ho- bo en Piano); 0.46—7 Cursus Kulppen en Stoftrersieren; 7—7» Vragenhall- uurtje; 7,466 Gramofoon; 810 45 Concert door het Chr. Radio-Orkest, Solist Joh. de Miolenaar, Piano; 10.10 —10.» Persberichten; 10.461» Gra mofoon. VrQdto a Juni. Hllvmum. V.A.R.A. 0.46—7 en 7.30— 7.46 Oohtendgmmastiek; 8 uur Gramo foon; V.P.R.0, 10—10.15 Morgenwij ding; V-A.R.A. 10.15 uur Voordracht door Ferd. Koolbergen; 10» uur Voor de Zieken; 11.30 uur Gramofoon; A.V. R.0. 122 Concert door het Omroep orkest en Gramofoon; 2—2.30 Schóól- uitzending; 2.304 Concert door het A.V.R.O.-Kwartet en Gramofoon; V.A. R.A. 4 uur Orgelspel; 4.30 uur Na Schooltijd; 6.16 uur Concert door het V.A.R.A.-Orkest; 6.46 uur Zang en Piano; 6.05 uur Vervolg Concert; 6.30 uur De heer S. Broekman over: „De Arbeiders en de Lichamelijke Opvoe ding"; 6.46 uur Vervolg Concert; 7.15 uur Actueel allerlei uit de Arbeiders beweging; 7.33 uur Vervolg Concert; V.P.R.0. 8 uur Weekuitzending (Goe- the-avond)8 uur De heer Albert van DaLsum over: „Rusland"; 8.30 uur Con cert; 9 uur Dr. J. C. A. Fetter over: „De zedelijke en religieuze beteeken is van het Wilhelmus"; 9.30 uur Concert; 10 uur Persberichten; 10.15 uur Serie fragmenten en verhalen; 10.46 uur Gra mofoon; V.A.RjL 11 uur Gramofoon. Hulzen. N.C.R.V. 88.16 Schriftlezing; 8.16—0.30 Gramofoon; 10.30-41 Kor te Ziekendienat; 11—42 Gramofoon; 12.1542.80 Gramofoon; 12.30—2 Concert (Viool, Cello en Piano); 2—3 Gramofoon; 3—4.30 Concert (Sopraan, Viool en Piano); 4.304.45 Gramo foon; 6—6.30 De heer H. J. Steinvoort over: „Een Schemerlampje"; 5.30 6.30 Orgelconcert; 6.30—7 Bezoek van den Radio-dcfcter; 77.30 De heer H» J. Herwig over: „Riddersporen en an dere in Juni bloeiende vaste planten"; 7.468 Gramofoon; 89 Concert door „Almelo's Chr. Mannenkoor"; 99 90 Do heer A. J..L. Looyen over: „Visch- ziekten en hun behandeling"; 9.30 Hoog-Blokland. Toen Maandagavond de heer S. van het land kwam, moest hij met paard en grasmachine een brug over, Blijkbaar was d«w niet stark genoeg, zoo dat allo* ar door zakte en in het water tereoht kwam. Met vereende krachten werden paard en lost wear op hot droge gebracht. Hot paard had. zich echter door de machine zoodanig in de borst ver wond, dat het direct naar Rotterdam ver voerd moest worden om te worden afge maakt J. DRAPER Jz. f Krimpen a.d. Lsk. Gisteravond is na een korte ongesteldheid in den ouderdom van bijna 79 jaren overleden de heer Jan Drapers Jz. De overledene was oud raadslid. Voor 2 jaar nam hij om ge zondheidsredenen als zoodanig ontslag. Hij was toen 42 jaar onafgebroken lid geweest van den raad, waarin hij zitting had voor de A.-R. Partij. De heer Drapers was een algemeen geacht en bemind ingezeten®. Na een welgeslaagde proeftocht van de N.V. „Bolnes'-machine en motorfa- briek vertrokken het s.s. „Advance II" van den heer P. van Suijlekom te Raams- ■donkveer. Dit vaartuig is voorzien van een 2 cyl. Bolnes"-JXeselmotor van 50/ 60 P.K. De Mandolineverêeniging „Steeds Hooger", directeur de heer Van der Lin de, is voornemens in den tuin van den heer Schippens Zaterdagavond een con cert te geven. Lekkerkerk. De uitslag dér veiling, gehouden door de Veilingvereeniging Lekkerkerk en Omstreken, is als volgt. Aangeyoerd 65O0 eieren, verkocht voor f 3,75—4,25 per 100, Radijs 12 cent perbos; peulen 25 cent per pond; kaas 2728 cent per pond en boter 5866 cent per pond. Handel graag. door dekt met zijn fiets van den dijk reed. De man bleef halverwege de keien tegen een loopplank hangen. Ondanks de rare buiteling kwam bij er met enkele ontvellingen en eleehts lichte schade aan de fieU af. Oud-Alblae. De heer A Boere, Thans wethouder, heeft voor zijn benoeming als lid van den Raad bedankt. Zijn opvol ger is de heer J. Jongeneel Rz. Het Groene Kruis. Oud-A lb las. Als voorzitter van de afd. „Het Groene Kruis" heeft de heer P. J. Lucardi bedankt. Als nieuw be stuurslid werd gekozen de heer J. C. de Haan. Als voorzitter werd aangewezen de heer J Iloldermans en als penning meester de heer J G. de Haan, in plaats van het bestuurslid J. v. Hoven. De oud-voorzitter werd tot eere-voorzitter benoemd. M. de Gelder, t Waddinxveen. In den ouderdom van 67 jaar overleed de oud-gemeenteveld wachter, de heer M. de Gelder Hij is ruim dertig jaar in dienst van deze ge meente werkzaam geweest. Uitelaf gemeenteraads- ti. Uitgebracht 2010 Papendreeht. verkiezing op 20 Juni. geldige stemmen. Lijst 1 <A.41): -It District 149 stemmen, 2e district 801, 8e 181, 4e 167. Totaal 798 eteramen. Lijst 2 (Chriet.-Hiet.): Ie district 81 stemmen, 2e 100, 3e 108, 4e 57. Totaal 326 stemmen. Lijst 8 (SD.AP.): Ie district 138 stem men. 2e 178, 3e 120, 4e 233. Totaal 669 stemmen. Lijst 4 (Gemeentebelang): le district 51 stemmen, 2e 77, 3e 37, 4e 52. Totaal 217 stemmen Gekozen: 4 A.R., 2 C.H., 4 S.D.A.P., 1 Gemeentebelang. AR.: C Bezemer, J. C de Borst. W. Goudriaan, J. I. Visser. G.H.: C. Veth, A. Dekker Johz. S.D.A P.: K van Wijngaarden, C. v Dalen, J. Bot en G. v. d. Graaf. Gemeentebelang: Joh. H Kohier. De Raad was tot nu toe samengesteld als volgt 6 6AR, 1 C.H., 3,SDA.P, 1 Vrijheidsbond. WOEN3DAB 24 JUNI 1831 Naar waarneming in den 24 Juni. 10.45 'Concert door het Vrijwillig Mu- ziekkorpa van het le Half Reg. Huza ren te Amersfoort; 10 uur Tijdsein, ge volgd door de Huzaren Taptoe en Fo- faro'a; 10.1010.18 Persberichten, 10.1810.46 Vervolg Concert; 10.46— 11.30 Gramofoon. Benschop. Ten huize van den heer Maarten Benschop ligt een gevonden zil veren armband ter beschikking van de eigenaren. OnderwIJzers-exameni. Gorlnchem. Voor het eind-examen der Chr. Kweekschool voor onderwijzers (es sen) zijn nog geslaagd de heeren Chr. van Balen te Braikel, G. J. Huygen te Heuke- •lum, J. van der Leun te Meerkerk, P. J. D. van Malssen te Woudrichem en K. M. van der Zou wen te Gorinchem. Hierme de zijn alle 17 candi daten geslaagd. Gorlnchem. De heer K. A. Boogh slaagde te 's-Gravenhage voor de acte Nijverheidsonderwijs IV. De Steinschs Dijk. Haastrecht De commisie, welke, naar we reeds mededeelden, den Steinechen Dijk voor automobielen wist opengesteld te krijgen, beschouwt haar werk daar mede niet als beëindigd. Zij zal thans ijveren voor het doen verdwijnen van tollen op drie plaatsen aan den Stein echen Dijk, n.l. de tol aan den Noordelij- ten IJsseldijk bij Hekendorp, de tol bij de Wilnislaan en die in de Voor-Willens nabij Gouda. Haastrecht Door B. en W. zijn op de aanbeveling voor benoeming gemeente ontvanger geplaatst de heeren W. de Goey en G. B. Gabry. De Raad dezer gemqente vergadert op 29 Juni aa., n.m. 2.30 uur, ter be handeling van de volgende agenda: 1. Voorstel tot het aangaan van een geldleening k f 1600 tot dekking van bui tengewone uitgaven voor de o. 1. school en de ambtswoning van den burgemeester; 2. Benoeming onderwijzeres aan de o. 1. school, indien de op 4 Juni j.l. toegezon den voordracht van den inspecteur van het 1. o. is terugontvangen; 3. Vaststel ling instructie gemeente-ontvanger; 4. Benoeming gemeente-ontvanger. Hoornaar. Mej. M. Slob ia ala kweeka- Jing» met «kt* toegelatan ui oen Hjaon- dart achool ta Werkendam. Aanvaring op hef Merwedekanaal. Meerkerk. Gistermorgen om ongeveer acht uur heeft op het Merwedekanaal nabij de brug te Middelkoop, een aan varing plaats gehad tusschen het motor vaartuig ,,'sHertogenbosch II" en de mo torboot „Vertrouwen" van Oude Tonge. Laatstgenoemd schip, hetwelk geladen was met steenen, kreeg een groot gat in den stuurboordsboeg. De sleepboot „Voor uit" van C. Duiker uit De Lemmer, tracht het ,n zinkenden toestand verkeerende vaartuig boven water te houden, totdat door experts maatregelen zijn genomen Teraardebestelling van den heer Boevé. Moercapelle. De indrukwekkende klan ken van de beierende torenklok deden den inwoners weten dat er wtjer iemand graf waarts zou worden gedragen Voor dezen keer gold het den heer Boeté. in leven gemeentebode, die op nog jeugdigen leef tijd door den dood aan zijn gezin werd ontrukt. Een groote schare vergezelde den' droeven stoet. Bij het gemeentehuis werd een ooeenblik gestopt. Hier sloten de burgemeester, de oudste wethouder, de gemeente-scretaris. de gemeente-ont vanger en de gemeente-opzichter zich bij den stoet aan. Om het graf groeide de menigte steeds aan. Ook de raadsleden Bik en Hertog waren daar aanwezig. De heer Knop ouderling van de Herv. Kerk, voerde bij afwezigheid van den predikant het woord Een groot sloop-werk. Nieuw-Lekkerland. Aan de scheeps- slooperij „De Koophandel" alhier is Dinsdagmorgen aangekomen het tank stoomschip „Lackawana", gekocht van de Anglo-American Oil Gy. Door de sleepboot „De Poolzee" van L. Smit en Go's Internationale Sleepdienst te Rot terdam is het van Southend naar hier gesleept. De lengte van het vaartuig be draagt 353 voet, de breedte 45.4 voet, de diepte 22,1 voet en de bruto jnhoud 4125 gros register ton. Het is het grootste schip, dat tot nog toe op de slooperij is aangekomen; het sloopen er van zal ze ker voor meer dan een half jaar werk geven. Bij de N.V. Smit en Co's machine fabriek te Kinderdijk Is aan 11 werklie den, die tot nog toe wachtgeld genoten thans ontslag aangezegd. Nifluwerkerk a.d. IJssel. Tot onderwij zer bij het /bijzonder onderwijs is be noemd de heer J. C. Pauw te Alphen a.d. Rijn. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. van der Molen, is benoemd tot gemeente-opzichter, hoofd van publieke werken te Boskoop. De leerlingen uit de hoogste klassen van de 2e O. L. School hebben in 2 auto bussen een reisje gemaakt naar Muider- berg. De heenreis ging over Mijdrecht en Vinkeveen. de terugreis door 't Gooi en Utrecht. Mede door het mooie weer hebben de kinderen volop genoten in speeltuinen, van de zee en het natuur schoon. B en W. hebben aan den heer Val kenburg vergunning verleend tot het houwen van 4 woonhuizen op het dorp. De schoenmaker B. reed, na het bedienen van zijn klanten aan 'e-Graven- weg met zijn fiets, beladen met een mand met schoenen, te water. Met eenige wa terschade liep het ongeval af. De heer v. D. kwam wegens een defect aan het stuur aan den Hoofd weg met zijn auto in het water terecht. Me' een kraanwagen is de auto gelicht. Concert. Noordeloos. De belangstelling voor het door de muziekvereemgipg „Volharding" gegeven concert te Hoornaar was Zater dag bijzonder groot. „Volharding" yoerde een mooi programma uit, waarvan de potpourri „Populaire No. 8" en de koekkoek-wals" bijzondere waardeering van het publiek genoten De bloempjes verkoop bracht circa f 50 op. Aanrijding. Ouderkerk a.d. IJssel. Maandagmorgen resd «en vrachtauto van den graanhan delaar G. de J. ter hoogte van het Mid- denyeer den werkman D V. aan, waar- Waddinxveen. Op het voetbalveld aan het Noordeinde werd een wedstrijd ge speeld tusschen „Be Quick I" van hier en „R. V. S." uit Rotterdam. De wedstrijd was vriendschappelijk en onze plaatsge- nooten wisten met 63 te winnen. Een zoontje van den heer W. aan de Dorpsstraat, verloor het beheer over het stuur van zijn rijwiel en reed par does in de Noordeindervaart. Op zijn hulpgeroep schoot de groentenhandelaar C T. toe, die den jongen behouden op het droge bracht. Later is zijn rijwiel opgevischt. Gemeenteraad. Willlge-Langerak. Een openbare var- ga dering van den gemeenteraad ie be legd tegen Vrijdag 26 Juni, dee avond» 8 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Inge komen stukken; 2. Wijziging instructie gemeente-ontvanger; 3. Wijziging begroo ting 1930; 4. Vaststelling ambtenaren reglement; 6. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden; 6. Aangaan kaageldlesning. Visscherij-overtredlngen. Zevenhuizen. De rijkspolitie en de on bezold gd rijksveldwachter hebben Zon dag 16 Rotterdammers verbal seerd voor het hengelen in de Rotte. Vele heugels zijn in beslag genomen. De heer H. alhier werd bekeurd wegens het doggeren in de Hennepsloot zonder akte en vergun ning. Openlucht-uitvoering. Zevenhuizen. Maandagavond gaf het Senlip Variété een openluchtvoorstelling op 'het erf van hotel Vos. Velen woonden deze uitvoering bij en zoowel door groot als klein is er hartelijk gelachen. Voor de Muziektent. Ammerstol. Zaterdagavond hield de arbeidersmuziekvereeniging „Excelsior" een rondgang door de gemeente, bij wel ke gelegenheid een aantal jonge meisjes ijverig collecteerden voor een nieuwe muziektent. Deze collecte bracht ruim f 126 op. Sliedrecht. De Maandag gehouden ver kiezing had den volgenden uitslag: V.-D. 77 C -H 406, A. R. 1490, S.DA.P. 1647, VB. 1180, Sliedr Belang 340 en lijst Verheul 106 stemmen Gekozen werden 5 S D.A.P. (de heeren A. W. de Landgraaf, P. K. Stam, P A. de Roov H Smeding en P. van Noppend. 4 A -R. (de heeren A. van Ballegooijen, L. van der Wiel. K. Juch en G. G. Lan- ser); 4 VB. (de heeren D Zijp, J. de Jong, J. van Hemert en C. Teeuw); 1 CH. (de heer Ph. de Koning); 1 Sliedr Belang (de heer S. den Hartog). De St. Geref Partij had geen candida- ten besteld, waardoor de A.R. een zetel wonnen. De V D verliezen hun zetel aan de S.DA.P. Willlge-Langerak. Uitslag der gehouden i stemming voor den Gemeenteraad op 23 Juni. Lijst I (Christ Hiet.): J, Vermeulen 93 stemmen, H. Hakkesteegt 38, A. Ver hoef Adrz. 2, S. Verhoef 2, J. Kooiman Czn. 8, L Schep Jzn. 5. Totaal 148 stem men. Lijst 2 (Roomsch-KathJ^J. Pronk 137 stemmen, A de Vos 4, Th J. Neder- end 3, H Wiltenburg 1, W. Straver 0. Totaal 146 stemmen. Lijst 3 (Anti-Rev.) A G. Rijneveld 60, D Kooiman 22 B Timmer 34, A. van Straaten 11, A. Houweling 0 C. Schilt 4, A Schep Jacz 0, T. H. Laker- veld 2 Totaal 133 stemmen. Uitgebracht 429 stemmen, van on taarde 3. Gekozen zijn: J. Vermeulen, H Hak kefcteegt en A. Verhoef Adrz. (C.-H.); J J. Pronk en A. de Vos (R.-K.); A. G. Rijneveld en B. Timmer (voorkeurstem men, gekozen met 3/4 stem meerderheid) (A.-JRDe samenstelling is geheel als voorheen. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen aag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Matige tot zwakke Noordelijke tot Noord- Oostelijke wind, half tot zwaar bewolkt; later opklarend; aanvankelijk wellicht eenige regen met kans op onweer; iets koeler Waterstand! Opgave ran 24 Juni, v.m. 8 uur: Keulen 3.00 val Q.04 M. Lek 1.16 tal 0.04 M. Vaartsche Rijn 0.48 was 0.03 M. Maastricht (Borgharen), 23 Juni, 41.00; val 0.03 M. Luchttemperatuur. Be temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag, 12 uur in de schaduw 63 graden Fahrenheit. Woensdag 24 Juni, Eerste Kwar tier. Op 2.8, onder 0.16. UITSLA» GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. Gouderak. De uitslag van de verkie zing voor den gemeenteraad was als volgt: Lijst 1 (S. G. P.): C. Noorlander 95 stemmen, D Schouten 18, J. van Dam 2, A. van Veen 2 Totaal 117 stemmen Lijst 2 (S.DA.P.): P. H Vleggeert 131 stemmen, P. M. Kersbergon 48, A Huisman 1. Totaal 180 stemmen. Lijst 3 (A.-R.); H. de Jong 141 stem men, M. van Dam Mz 8, M. van Herk 5, A. J. Verkerk 3,- Joh. J. Kok 18, Mark v. Dam 3, G. de Koning 1, C. de Pater 1, C. Bregman 4. Totaal 184 stom men. Lijst 4 (V.-B.): Jao. de Bruijn 119 stemmen, P. H. Hofman 24 stemmen, D J. Koebergen 80. P. v. Schieveen 8, Abr. Boer 11, A. L. Scheijgrond 3, T. Verkaik 2, Wiggert de Jong 2. Totaal 199 stommen. Lijst 5 (Gemeentebelang): J. J. Boer 99 stemmen, A. Kool 23 St., S. Verdoold 5 St., A. Verkerk Pz. 2, M. v. d. Starre 4, Adr. de Graai 1, Jo Oosterom 1, J P v Vliet 1. Totaal 136 stemmen. Gekozen zijn de heeren C Noorlander (SG.); P. H. Vleggeert (SD.A.P.), H. de Jong en M. van Dam (A.-RJac. de Bruijn en P. H. Hofman (Vrijhb.), J. J. Boer (Gem. Belang). De raad blijft als tot nu toe samenge steld uit: 1 SGP., 1 S.D.A.P., 2 Anti- Rev., 2 V. B. en 1 Gemeente Belang DE NIEUWE RAAD. Alle nieuw-benoemde raadsleden heb ben bericht, dat zij hunne benoeming eis 'zoodanig aanvaarden. DE WEG BERDAMBACHTSCHOON HOVEN. B. en W. ran Gouda hebben aaa het gemeentebestuur van Schoonhoven be richt, dat Ged. Staten in antwoord op het gemeenschappelijk schrijven van 11 De- cember 1930 van Gouda en Schoonhoven over den provincialen weg in de Krimpe- nerwaard, hebben medegedeeld, dat hun college de toegezegde bijdragen in de koeten van onderhoud van den weg Bergambacht Schoonhoven aanvaardt en dat bereids mei uitwerking der plannen is aangevangen. Blijkens de toegezonden kaart is de weg ontworpen aan de Zuid zijde van de spoorbaan Bergambacht Schoonhoven en wel onmiddellijk daarop aansluitend. B. en W. van Gouda spre ken over dit besluit van Gedeputeerden hun voldoening uit SPOEDIGE 80EDKEURIM0. Het raadabeluit van Vrijdag tot het aangaan van een kaageldleening, groot f 876.000, des namiddags van dien dog verzonden, is Maandag door Ged. Staten goedgekeurd en reeds dien avond alhier ontvangen. BENOEMD. Mej. A. E. Valkenburg, ala onderwijzeres werkzaam aan de Chr. School te Koude- kerke, is per 1 September in gelijke functie henoemd aan de Nicolaas BeeUs- school te 's-Gravenhage. GESLAAGD. De heer P. Noomen is aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Gouda geslaagd voor het eind-examen. EZELTJE RIJDEN. E«n aardige reclame vestigde gisteren in onze stad de aandacht op den beken den speeltuin en kersenfboomgaard van den heer W. Kompier te Haastrecht. De ezeltjes, waarmede in den boomgaard de Jeugd zdoh zoo kostelijk weet te vermaken, stapten de stad rond, gevolgd door een reclamebord en de jongens, die er het vlugst bij waren, kregen de kans om een ritje mede te móken. Zóoals begrijpelijk, was de jeugd rijk vertegenwoordigd. SCHOOLBEZOEK. Een particuliere school voor vervolg onderwijs te 's-Gravenhage maakte Maandag een uitstapje naar Gouda. Vandaar kwam het gezelschap per trein naar Schoonhoven .De leerlingen maak ten een wandeling door het park en de stad, bezichtigden hier verschillende ge bouwen, waaronder de Groots Kerk, het Stadhuis en de Veerpoort en zetten daar op per boot hun tocht voort naar Rotter dam. ARBEIDSBEMfDDELINB. Maandag stonden aan het correspon dentschap der openbare arbeidsbemidde ling de volgende 55 aanbiedingen van werkzoekenden ingeschreven: 8 goud smeden, 16 zilversmeden, 3 metaalbe- werkers-sCheepeindustrie, 1 orenist, 1 plateelgieter, 2 fabrieksarbeiders, 3 grond werkers, 6 opperlieden, 7 losse werklie den, 2 lompensorteerders, 1 ai gar enter teerder, 1 sigarenmaker, 1 molenaars knecht, 1 bakker, 1 mandemoker, 1 tim- mefman. Botermarkt. De aanvoer op de he denmorgen gehouden Botermarkt bedroeg 50 K G.vPrijzen: Weiboter f 0.75 per half K.G. Goéboter geen aanvoer. Elerenvelllng. gehouden Veiling bedroeg Op de hedenmorgen de aanvoer 14 239 stuks. Prijzen: Kippeneieren f 3.95 f 4.75, eendeieren f 8.50f 4, beiden per 100 «tuk». DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE Toch nog uitstel tot het na jaar 1932? GENEVE, 24 Juni Naar in welinge lichte kringen verluidt, zou een aantal Europeesche regeeringen overwegen, po gingen in het werk te stellen om de aan staande internationale ontwapenings conferentie uitgesteld te krijgen van Fe bruari tot het najaar van 1932. Een officieel voorstel is nog niet ge daan, zoodat het volkenbondssecretariaat nog geen nadere inlichtingen kan ver strekken. Echter wordt het feit, dat de overweging bij eenige regeeringen bestaat, niet ontkend. Vooral Frankrijk zou op een uitstel der conferentie aansturen en wel voor- 70. To«n Rob dit ontdekte, sprmg hu oreremd, om te trachten, het dier fit te halen, maar apoedlf gal hij »'n pofin- I, dat m TTtiohweoi m «p, daar hij Mf, 10. Zioh omki 'ermoeieade Ikeerod, begon hij aan de ito doei de brandende woeetijn naar de Nijl, waar r'n boot eoor anker lag. Maar toen de nacht riel, wae hij eoo uitgeput, dat hij nlch wagjélesd naar een tempelruimte begaf. EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOB IUID-HOU.ANP EN UTRECHT, Schoonlmyenecbt Courant WOENSDAQ 24 JUNI 1031 namelijk, omdat men na meemng ie, dat de vooruitzichten om te alagen, voor de ontwapeningeconferentie grooted zul len zijn, wanneer van tevoren de inter nationale schulden- en heretelkweatie le geregeld, «oodat de ontwapenlngkweetie onafhankelijk van den huldigen poliUe- ken toestand van Europa kan worden be handeld. Verder wordt nog aangevoerd dat hel houden der ontwapenpingscon- forentie in het begin van 1932 pp moei lijkheden zou kunnen etuiten, omdat in verband met de thana aanhangig gewor den moratorium-kwestie tegen Juni 1932 een nieuwe hereteloonferentie kan worden verwacht, zoodat de regeeringen in he- begin van het volgend jaar do handen vol zullen hebben met de defini tieve regeling van de herstel- en schul denkwestie. t Naar verluidt zou men van Ameri- kaansche zijde geen bezwaren hebben tegen uitstel dor ontwapeningsconferen tie Voor 'de Fransche regeering zou hierbij de doorslag geven het feit, dat in de boodschap van Hoever een prac- tisch politiek verband wordt gelegd tus schen het herstel en het ontwapeninge probleem, waardoor Frankrijk in een buitengewoon moeilijke positie komt te staan. Om eventueel aan deze bezwaren te gemoet te komen zou de Volkenbondsraad op voorstel van een regeering opnieuw een besluit moeten nemen. Het antwoord oereed. PARIJS, 24 Juni Hedenmorgen vord officieel medegedeeld dat de Franscne regeering den definitieven tekst va )>et accoord aan president Hoover gerei# heeft. Aan het einde der Kamerzitting verklaarde miniser-president Laval, dat hij voorloopig nog geen bijzonderheden omtrent den inhoud aan de openbaarheid kan, prijsgeven. Het 'Fransche memorandum zon nog heden aan don ambassadeur der Ameri- gaanache regeering worden ter hand ge- Waarschijnlijk zal de inhoud Vrijdag worden bekend gemaakt. HET MORATORIUM. Geen volledige Inatemmlng van Frankrijk? PARUS, 24 Juni In politieke kringen te Parijs meent men te weten dat de re geering aan die te Washington zal ant woorden dat de onaantastbaarheid van het niet-beschermde deel der Duitsche betalingen bij een moratorium onbe roerd zal worden gelaten, teneinde geen gevaarlijken toestand te scheppen. De Fransche regeering stelt zich op het standpunt, dat Duitschland het niet beschermde deel der herstelbetalingen ten bedrage van 612 millioen mark per jaar onvoorwaardelijk zal moeten vol doen. Echter zal worden getracht, door middel van de Bank voor Internationale Betalingen, dit bedrag wewr op de snel ste wijze in een of anderen vorm aan het Duitsche bedrijfsleven ten goede te doen komen, zoodat debetaling van het niet-beschermde deel een tnin of meer theoretisch karakter zal krijgen. Of en zoo j& in welke mate men in Duitschland dan weer voor dat bedrag rente zal moeten betalen, staat nog niet vast. DE OCEAANVLUCHTEN. Ook twee Deansche vliegers gestart. NEW YORK, 24 Juni. Uit Harbour Grace op New Foundland wordt gemeld, dat hedenmorgen om 8.54 uur (Middel- Europ. tijd) ook de Deensche vliegers Hillig en Nolres zijn gestart voor hun vlucht over den Atlantischen Oceaan naar Kopenhagen. POLITIEKE LEIDER PLEEGT ZELF MOORD. PRESBURG, 24 Juni. Gisteren heeft de Soc.-democratische arbeidsleider en wethouder Kalmar in een hotel te Pres burg door ophanging een eind aan zijn leven gemaakt. Kalmar was de pionier der arbeiders beweging in het voormalige Westelijke Hongarije en oprichter van eenige so ciaal-democratische bladen. DE BRAND IN HET GLAS-PALEIS. Vervolging van dan schilder. MUNGHEN, 24 Juni. Naar aanleiding van het resultaat van het politie-onder- zoek naar de oorzaken van de ramp in het Gl&spaleis te Munchen] heeft de jus titie een vervolging ingesteld tegen den schilderspatroon, die in de dagen vóór het uitbreken van den bra,nd was belast met de uitvoering van schilderwerk in het paleis. DE OCEAANVLUCHT VAN GATTY EN POST. NEW-YORK, 24 Juni. Het Zweed- atoomschip „Drottingholm" deelt draad loos mede, dat het hedenmorgen te onge veer 3 uur in radio-verbinding stond met het vliegtuig van de Oceaan vliegers G&tty en Post, die mededeelden, dat de vlucht een normaal en gunstig verloop had. Het veer was goed. DE MOORD AAN HET MERWEDE KANAAL TE UTRECHT. Ik politie te Utrecht heeft den 47-jari- ten W. N-, wonende te Zuilen, aange houden, in verband met den op 21 Mei tepleegden moord op de 37-jarige mej. B aan het Merwede-JUhaai Hij ia ter beschikking gestelde van de justitie. HONDENTROUW. In het Natuurhistorisch Maandblad vertelt de heer Kengen een merkwaardig •taaltje van hondentrouw. Een hond werd cadeau gedaan aan iemand, dis zee K.M, verder woonde, tan do Mui, Ntdat bot Aio? oorujon tijd aan da ketting had gelegen, werd, het losgelaten. Den volgenden ochtend was hij bij zijn vorigen baas terug. Toen het beeet hier drie jongen had gekregen, werd het met de jongen weer naar den nieuwen baas gebracht. Maar den vol genden morgen was het wederom in het oude huis terugmet de jongen, welke het daarvoor een voor een de Maas had overgedragen. De hond had dien nacht 30 K.M. afgelegd en was daarbij nog vijfmaal de Maas overgezwommen. FEN LASTIGE GEMEENTERAAD. Maandagmiddag zou de gemeenteraad van Diepenveen vergaderen, maar toen het aanv.angsuur had geslagen bleef een aantal raadsleden buiten het gemeente huis staan en wilde niet naar binnen. De heeren wenschten vlak voor de ge- eenteraadsverkiezing, die heden wordt gehouden, niet te vergaderen. Bovendien was het de gewoonte steeds op Donder- 'agen te vergaderen en daar wilden zij de hand aan houden. De burgemeester, de heer Arriena, uitte zijn .verontwaar- d'ging over de houding van een deel der vroede vaderen en trok aan de brand- bel van het gemeentehuis, om te ver kondigen, dat de gemeenteraadsvergade ring een aanvang zou nemen, maar ook dit „alarm" hielp niets. De burgemees ter opende daarop de vergadering, doch sloot haar spoe1- weer wegens onvol talligheid. De eigenlijke oorzaak vq,n dit conflict moet gelegen zijn in het feit, dat op deze vergadering het wegenplan van een der wethouders zou worden behandeld en men zag daarin, met het oog op de as, raadsverkiezingen, politieke propaganda. De wethouder ontkent ten stelligste, dat- het wegenplan een politieken achtergrond heef. INGEZONDEN MEDEDEELING. Een foede huidverzorging is een elsch des tijds Allen die dezer dagen in Apotheek of Drogisterij een doos of tube Purol koopen, ontvangen daarbij zoolang de voorraad strekt, gratis een nuttig boekje over huidverzorging. EEN GOUDSCHIP. Het stoomschip „New-York' voor een waarde van 41 nullioen gulden goud, afkomstig van de Duitsche Rijksbank en bestemd voor de Federal Re serve Bank. Het werd te Hamburg inge laden, voordat Hoover's voorstel was be kend gemaakt en men is van oordeel, dat de verbetering, welke in den toestand ie ingetreden, verdere goudverschepingen van Duitschland naar Amerika overbodig zullen maken. ZELFMOORDEN VAN GYMNASIASTEN Enkele dagen geleden werden op «en Boedapester gymnasium de overgangs examens afgenomen, bij welke gelegen heid in de zevende klas de scholieren na elkaar voor de klas werden geroepen om hun rapport in ontvangst te nemen Toen de naam van den 18 jarigen gymnasiast Istvan Borbandi werd opge roepen, stond deze or>, zoo schrijft men aan de N. R. Ct., deed een paar stappen in de richting van den leeraar, haalde plotseling een revolver te voorschijn en schoot zich, voordat iemand het kon be letten, een kogel door het hoofd De on gelukkige stierf binnen enkele oogenblik- ken. In zijn zak vond men een brief aan de politie, waarin hij meedeelde, dat hij zijn algebra goed geleerd had, doch dat d« leeraar hem in het geheel niet geëxa mineerd en eenvoudig een slecht cijfer gegeven had. Ook in het Franach had hij, ondanks goed werk, een slecht cijfer ge kregen. Op dezen zelfmoord volgde den volgen den dag een ander gymnasium een geval, dat zich precies zoo afspeelde, ter wijl twee dagen later een derde gymna siast trachtte zich te yerdrinken. Deze kon echter nog worden gered. FASCISTISCH OPTREDEN TEGEN DE KATHOLIEKE ACTIE. „Misdaad" In de schoolbanken. Het blad der Katholieke actie te Rome maakt gewag van het volgende geval in verband met de actie tegen de jèugdver- eenigingen. Een onderwijzeres te Pog- giomarino bij Sarno merkte op, dat op bet schrift van een harer leerlingen het portret van Mussolini met potlood was zwart gemaakt. Zij gaf het geval dade- ljjk op aan den plaatselijken fascistischen secretaris, die op zijn beurt de politie ermee in kennis stelde. De eigenares van het schrift, een klein meisje van acht jaar, zei, dat ze dit ge daan had om haar misnoegen te uiten ovér de sluiting van dè katholieke meis jesclub. Zij voegde er bij, dat zij een he vig standje voor haar optreden had go- kregen van de voorzitster der club, mej. Buonacura. De chef der politie wilde de zaak laten loopen toen hij van meening veranderde als gevolg van het herhaalde aandringen van den fascistischen secretaris. Aan het kind werd daarop eèn besohuldiging af geperst tegen mej Buonacura, aan wien ten laste werd gelegd, dat zij het kind tot de daad had aangezet. Mej. Buonacura werd gearrestSBd, sa men mei de penningmeesteres der club. mej. Annunziata. De beide vrouwen wer den eerst te Pompeï en daarna te Pog gioreale gevangen gezet en werden te Na pels tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Er werd echter de bepaling aan toegevoegd, dat zij baar straf niet ten volle behoefden te ondergaan. DIEF ACHTIGE GOUVERNANTE. De Nederlandsche gouvernante Wil- helmina B., was verleden jaar Augus tus met medeneming van een groot aan tal juweelen uit de woning van haar werkgever t'e Brussel verdwenen. Toen deze laatste 14 Juni een uitstapje naar de Ardertnen maakte, ontdekte hij de kinderjuffrouw aldaar op een terras Het meisje, dat in de buurt ondqr een val- schen naam als gouvernante in betrek king was, nam de vlucht met het aan haar toevertrouwde kind van haar nieu wen werkcever. De achtervolging leverde niets op. Eerst Zaterdag slaagde de po litie er in, haar te arresteeren te Ter vuren. Zij had het kind nog bij zich, doch de juweelen waren verdwenen CHOLERA TE BOMBAY EN IN ACHTER INDIE. Sedert eenigen tijd heerscht te Bom bay cholera. Alleen in de laatste week zouden te Bombay en omstreken 1000 nieuwe gevallen zijn geconstateerd, waar van 450 met doodelijken afloop. Ook ip Siam en Franach Achter-Jndië is cholera voorgekomen. Volgens Russi sche berichten zouden er 34 Ghineezen gestorven zijn. DE POOLTOCHT VAN DE „NAUTILUS" Uiteenloopende memina van Wilkins en Eckaner. Wilkina duikboot, de Nautilus, is Maandag te Cork in Ierland aangekomen en zal waarschijnlijk 24 Juni naar Ply mouth vertrekken, waar eenige kleine herstellingen aan den bovenbouw zullen worden uitgevoerd. Daarna gaat de duikboot naar Bergen of Kopenhagen. Wilkins heeft verklaard, dat hij van plan is de reis te vervolgen, zooals was vastgesteld. Daarentegen zegt Dr. Eckener dat de voorgenomen Pooltocht van de Graf Zep pelin tezamen met de duikboot Nautilus dit jaar niet meer zal doorgaan Dr Eckener meende dat er geen sprake meer van kan zijn, daar tengevolge van de» averii die de Nautilus bij den overtocht over den oceaan heeft opgeloopen, Wil kins zijn pooltocht niet zal kunnen uit voeren. De Graf Zeppelin zal echter eind Juli een tocht niaken naar de Noordkust van Siberië en de Noordelijke IJszee. Ook deze tocht zal voor wetenschappelijke doeleinden dienen. GROOTE BRAND IN NEW BRUNSWICK De hevigste In Canada sinds 1917. Op het havenemplacement van St. John in New Brunswick (Canada) is een groote brand uitgebroken Talrijke graan silo's en vele in de haven voor anker liggende schepen zijn een prooi der vlam men gewoydei?. Het stoomschip „Ex press" van de Canadian Pacific Line werd door een ketelontploffing, die op den brand volgde, verwoest. Men vreest, dat vele personen om het leven zijn ge komen. De brandweercorpsen deden ver- geefsche moeite het snel ,om zich heen grijpende vuur te bestrijden. Het is de grootste brand die Canada heeft ~"kertd sinds 1917, toen het Wes telijk deel van de stad Hallifax door het vuur werd verwoest. De schade wordt op ongeveer 10 millioen dollar geschat. Slechts aan het feit, dat de wind draai de is het te danken dat niet de geheele stad St. John, die 60.000 inwoner» telt, door het vuur werd vernield. HITTEGOLF TE NEW-YORK. De laatste dagen heeft in New-York en omgeving weer een hittegolf een groot aantal slachtoffers gemaakt. In totaal zijn 26 personen aan de gevolgen van de hitte overleden. Thans is echter wat wind komen opzetten, waardoor de warmte ge broken werd en gisteren viel boven de stad een malache regenbui. ERNSTIGE ONTPLOFFING IN EEN KgUITFABRIEK. Tien dóoden, 19 gewonden. In de marinekruitfabriek te Holton- beath nabij Warehp«r CEngeland; heeft gisteren een ontploffing plaats gehad, waatbij tien arbeiders het leven hebben verloren en 19 meer of minder ernstig werden gewond. De ontploffing was »oo hevig, dat de slag tot op 30 K.M. af stand werd gehoord. De eerste ontplof fing had plaats in een loods, waar sal peter aan het kruitmengsel wordt toege voegd. Er kon later van deze loods en van de arbeider», die met deze gevaar lijke behandeling van het kruit warén belast, geen spoor worden teruggevonden. Nog vóór de andere gebouwen konden worden ontruimd, had een stroom van brandende vloeistof,, die uit de eerste loods afkomstig was, nog een aantal an dere, doch gelukkig minder hevige ont ploffingen te weeg gebracht. Dank zij de aarden wallen, welke als voorzorgsmaat regel tusschen verschillende gebouwen waren aangebracht, kon een verdere uit breiding van de ramp worden voorko men Een enorme rookpluim schoot di rect nde eerste ontploffing omhoog en toen enkele minuten later bij de verdere ontploffingen ook een tank met zwavel zuur barstte, werd de zware rookkolom, die mijlen ver in den omtrek te zien was bloedrood gekleurd. Vier vleugels van de fabriek werden door de ontploffing vernield. Dit is de derde maal in vier jaar tijds, dat er een ontploffing in deze fabriek heeft plaats gehad De fabriek verschaft ongeveer 1000 man arbeid en werd tij dens den oorlog opgericht op een tame lijk eenzame plaats op de heide DUIZENDEN BALEN KOFFIE VER BRAND. Overeenkomstig het programma der Braziliaansche regeering, alle voorraden van middelmatige en mindere soorten koffie te verbranden, zijn Woensdag te Santos duizenden balen mindere soort koffie verbrand. De enorme hoop balen werd mert petroleum overgoten en brand de vijf uren achtereen OCEAAN-VLIEGERS. Ruth Nichols gevallen. Verschillende Amerikaansche vliegers doen in dezen tijd van het jaar pogingen om over Canada en Groenland naar Scan dinavië te vliegen. De bekende vliegster Ruth Nichols startte Maandag van het viagvekl Floyd Bennett, met de bedoeling te Portland te landen. Zij bereikte het vliegveld echter zoo vroeg, dat zij twee maal er bóven cirkelde en toen haar vlucht voortzette naar Si John. Bij het dalen boven het vliegveld kwam zij te vallen en werd vrij ernstig gewond, o.a. brak zaj een been. De Amerikaansche vliegers Hillig en Hoirics startten naar Harbour Grace op New Foundland en zullen, zoodra de weersomstandigheden gunstig zijn, hun i voortzetten, die Kopenhagen tot eind doel heeft. Twee andere Amerikaansche vliegers, Post en Gatty, zijn gistermorgen bij het krieken van den dag, eveneens van het Roosevelt' vliegveld bij New-York naar Harböur Grace in New Foundland. ver trokken, vanwaar zij nog dien middag starten naar Berlijna Zij hopen een wereldvlucht van 40.000 K.M. in zeven tien dagen te maken met otfgeveeor 10 tusschenlandingen, o.a. te Berlijn en Moskou. EEN CHAUFFEUR GELYNCHT. Nabij Santa Olalla in Spanje is een vrachtauto ingereden op een menigte, die op weg was naar een republikeinsche vergadering, waarbij drie personen wer den gedood en 70 gewond. De chauffeur werd door de menigte gelyncht, daar zij meende, dat het ongeluk opzettelijk ver oorzaakt was. POLITIEKE AANSLAG IN SPANJE In een vergadering te Oviedo (Spanje) voerden een rechts republi kein en de oud-minister Meluuiades (Alvarez het woord, die scherpe cri- tiek oefenden op het beleid van den huidigen minister van financien Tijdens de vergadering ontplofte in de zaal een bom waarop van de straat een groot aantal communisden en socialisten binnendrongien, Er ont stond een bloedige vechtpartij, waar hij één persoon werd gedood en veer tien personen ernstige verwondingen opliepen. VEEL BELOVENDE JEUGD. Te Berlijn heeft de politie zes jon gens van 13- tot 15 jaar gearresteerd die eiken dag, wanneer ze van school kwamen, diefstallen gingen plegen in de groote Berlijnsche markthallen. Enkele dagen geleden was de 13-ja- rige hoofdman der bende door het raam van het bureau van een bana- ylienkoopmafi binnengedrongen en had er 1200 mark ontvreemd 600 mark gaf hij aan zijn kameraadjes, diie het geid verkwistten en zoo de aan dacht van de politie op zich vestigden De hoofdman zelf vertelde thuis dat hij met zijn klas een uitstapje naar Hamburg ging doen. Hij reisde ook inderdaad naar Hamburg en werd bij zijn terugkeer naar Berlijn gevat. ZWEEFVLUCHTEN. Zaterdag Is dè Oostenrijksche vlie ger Kronfeld in twee uur tijds van Saint Inglevert (Frankrijk) naar het vliegveld Swingate (bij Dover) ge'» zweefd. Hij was door eefi gewoon vliegtuig tot de benoodigde hoogte gesleept. Kort na zijn aankomst heeft Kronfeld zich weer omhoog laten sleepen. om naar Caleia te zweven. Een andere prestatie leverde de Duitsche zweefvlieger Gronhoff Hi1 startte van Jungfraujoch (3470) bij sterken wind, zette koers naax Interlaken en zweefde langs het meer van Thun én door het Are-dal tot Bern, waar hij na anderhalf uur vlot landde. Gronhoff heeft met deze vlucht een nieuw Zwitsersch record gevestigd. Een amokmakende politieagent ver moordde door mossteken den opperhout vester bij den dienst van het boschwezen van het departement van landbouw, nij verheid en handel, den heer C. R. Helge- zon Hanser, in het Tombolosohe (Gele bes). Iri een rijkskruitfabriek te Zagozd- zon (Polen), heeft een ontploffing plaats gehad, waardoor twee arbeiders op slag gedood werden en één zwaar gewond. In het K wan go-district van de Bel gische C on go-kolonie is een neger-op stand uitgebroken. Officieren zijn per vliegtuig uit i/oopoldstad naar het be dreigde gebied gezonden. Troepen zijn onderweg. Een langdurige aardbeving heeft verscRillende plaatsen op Nieuw-Zeeland geteisterd. Er is groote schade aange richt, vooral in het inwendige van de huizen. Op een straatweg bij Athene heb ben zee gewapende roovers 9 auto's aan gehouden. Onder bedreiging namen zij den inzittenden al hun geld en kostbaar heden af. Met de negende auto zijn zij' in het dichte woud verdwenen. AUTO-BOTSING BIJ VERDUN. Vier slachtoffer». Bij Verdun is een toer-auto met Ame rikaansche vrouwen, die naar de slag velden van den wereldoorlog wilden gaan om daar de graven van hun gevallen zo nen te bezoeken, in botsing gekomen met een vrachtauto. De vier inzittenden van de vrachtauto werden gedood, slechts een van de Amerikaansche vrouwen liep ver wondingen op. ONEERLIJKE BANKIER. De 48-jarige L. F. X. A., vxoeger ban kier te Oudewater, thana te Amsterdam, werd gisteren door de Rechtbank te Utrecht veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf wegens verduistering van effecten. De eisoh was geweest zes maan den gevangenisstraf. GEREF. GEMEENTE. STOLWIJK. Donderdag 25 Juni, at. 8 uur, Ds. M. Heikoop, van Utrecht AMMERSTOL. Donderdagavonds 8 uur, Evangelisatieprediking in de werk plaats van den heer W. Looren de Jong. Ameide. De uitslag van de seriewed strijden is als volgt: „Brederodes II"„Arkel I" 1—7. „Sportclub II"„Rohda I" 12. Scheidsrechters waren de heeren Tunti en v. d. Laan. beiden uit Utrecht. Moercapelle. De korfbalvereeniging speelde Zaterdag een voetbalwedstrijd te Zoetermeer. De uitslag was 10 in het voordeel van Moercapelle. POLO-WEDSTRIJDEN. Zooals reeds gemeld is, zullen Donder dag- en Vrijdagavond om acht uur de „S.Z. P.C. I" en „S.Z. P C. if» el kaar ontmoeten voor de competitie. Daar de reservos ongetwijfeld hun best zullen doen om het krachtsverschil zoo gering mogelijk te maken, kan een aardige strijd worden verwacht, Ter propaganda van de zwemsport zul len de wedstrijden voor ieder gratis toe gankelijk zijn. BETROUWBAARHEIDSRITTEN. Geen wedstrijden, dus niet strafbaar. Vroeger was bij art. 14 der Motor- en Rijwiel wet het houden van „snelheids wedstrijden" op den weg verboden. Bij de wet van 1 November 1924 is hierin deze verandering gebracht, dat in art. 21 niet langer gesproken wordt van „snelheids wedstrijden", doch van „wedstrijd" zon der meer. De wetgever wilde daarmede ook treffen „betrouwbaarheidsritten". HET LETTERKUNDIG CONGRES. Dame: „U vraagt een falj^leuse pttjs voor die boot. Ik ben nieuwsgierig of u al de anderen verkoéht hebt." Verkooper (vroeger welga»teil kleer maker): „Msvrouw, or waren geen on- dww, dit i» «a «cluiiil modil," 0 I W 1 f Maandag lwwft Mmiater Rut» da Baerenbrouck het Intenfationala P. E N^Oongwa in da Riddemiaal to Den Haag officieel gaopand. Ean toto Tan 't baatunr, Van 1. naai r.; Mir. L. J. Plemp tan Dmveland, mevr J. van Amroera-Kül- lar Mdaiatar Terpatra, Minietar Ruti da BaerenbroneL, Or. P. C. Boutana, Jchn Galaworthf, mm, Daireon Soott, Cre- mienx, Herman Rohbare an OailMe*.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2