JÈ»*1 ECK 3 lijd! Binnenland. Plaatselijk Nieuws. 4 FEUILLETON Bij d«n twaalfden klokilag. v.NOOTEN nhovon LNOOP - A* /RU het 2000 ongeschiktheid. 1000 300 200 r1” V1- Verzwakking. T MAANDAG 8 JULI No. 5908. JULI 1981 's Avonds 7 Avonds 7.30 Poilrekenlng 18703, INGEZONDEN MEDEDEELING. in ’a avonds ir en 's av. auto van rijn ir en *a av. uur en uur en INGEZONDEN MEDEDEELING de wien (Wordt vervolgd.) DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. uur en ’s i Waddinx- uur en ‘a F. W? Erd- hij de 0.30 uur en 5h. >n ’a mmndo uur en ’a xruyère. ir en ’s av. u-Predikant ;elegenheden ons :e drukkerij be- ege men zich te ZEN i Heer Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten Pot 90 et, Tube 50 cent, Zeep 60 cent. ALS FLUWEEL. 88e JAARGANG NIEUWSBLADVODRZUIDHOLLANDENUTRECHT SCHOONHDVENSCHE COURANT Telet. 20. Tel-»zlre<: Vunnooten. I. I W. N. VAN NOOTIN, ICHOONHOVKN. HAVIN 22. i uur, Preek- Ds. Woolde- idiening. 10 uur, Da. en 'a av. 7 ak. en 's av. 7 O uur en fe Looze. uur, Da. G. De gissingen naar da oorzaak. De commandant van de brandweer heeft verklaard, dat het juist ia, dat de brandmelder in de nabijheid van het Ne- derlandsche paviljoen op de koloniale tentoonstelling Zaterdagavond twaalf uur dus vóór den brand, werd verbrijzeld. Brandweerlieden begaven zich ter plaatse en vertoefden er vrij geruimen tijd, zonder iets verdachts waar te ne men. De commandant is van oordeel, dat hier slechts een samenloop van omstan digheden kan zijn. Van de zijde van de prefectuur van politie is opgemerkt, dat de electrische Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.B.A.) waardoor dus onze adverteerders zich egarandeerde gegevens kunnen verschaffen. m ’e avonds ven. LIGE-LAN- Hoekstra, Avondmaal, >ekstra. uur en ’s idt. r en ’s av. •an Hilver- HET NEDERLANDSCHE PAVILJOEN TE PARIJS. Een nieuw gebouw van drie zalen. Het uitvoerend comité voor de Neder- landsche deelneming aan de Int Kolo niale Tentoonstelling te Parijs is ten aan zien van den bouw van het nieuwe pavil joen tot de oonclusie gekomen, dat het overbrengen van Nederland naar Parijs van ijzeren of houten loodsen te kost baar zal zijn, dan wel te veel tijd in be slag zal nemen. Het comité heeft daarom in beginsel beslist, dat het nieuwe pavil joen in Parijs zelf zal worden gebouwd; het zal een oppervlakte beslaan van ten minste driemaal de oppervlakte van het door den brand gespaarde paviljoen voor de Nederlandsche particuliere inzendin gen, zoodat de beschikking zal worden verkregen over drie ineenloopende zalen, elk van 18 X 30 Meter. De drie zalen zullen onderscheidenlijk worden bestemd voor de staatkundige, de economische en de cultureels afdeeling. De architectuur zal zich geheel aanslui ten bij dip van het paviljoen voor de par ticuliere inzendingen. De bouw zal waar schijnlijk aan een Nederlandsch aanne mer worden opgedragen, die binnen wei nige dagen met 't werk een aanvang kan maken, opdat over een paar weken reeds met de inrichting van de economische af deeling kan worden begonnen. Aan de samenstelling van de verschillende in zendingen wordt reeds met volle kracht gewerkt. uur on ialkman. f.m. 10 uur H. Boeker, te Haarlem. I uur en 's Is, van Ab- M. uur, Dr. Am. Collecte waar men aan de ramen zou kunnen afluisteren wat in de eene of andere ka mer werd gesproken. Hij verspilde dan ook geen tijd aan vergeefsche pogingen, maar sloop een eind terug. Hij wist met waar de auto hem heengevoerd had en nu wilde hij zoo mogelijk te weten ko men, waar hij was, wien dit buitengoed toehoorde. Indien mogelijk wilde hij op dezelfde wijze weer mee naar de a^d te rugrijden, maar hij wilde ook later dit buitengoed terug kunnen vinden. Hij was eigenlijk te dicht bij het tamelijk groots bebouw om de ligging en den om trek er van te kunnen opnemen en daarom verwijderde hij er zich verder van. Hij veronderstelde dat hij al den tijd had., want bii meende dat het bezoek niet zoo kort zou duren als werkelijk het geval was. Eensklaps voelde hij zich van achteren vastgegrepen. Hij poogde zich los te rukken, maar zijn nek was Verschijnt Maandag, Woensdag en Vr|jdng. Prijs bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden f 1.25; p post/1,50, Met verzekering lö cents meer, dat een oplossing met behoud van het water beoogt, is hierop aangenomen met 2520 «temmen. De Vijzelgracht wordt dus gedempt en het Rokin niet. den raad benoemd verklaard den heer T. Boer. Het Mannenkoor heeft ook besloten deel te nemen aan het festival te Lekker- kerk op 8 Augustus. Berkenwoude. Er doen zich vele geval- den van mazelen voor bij de kinderen en ook eenige gevallen van slijmhoest. De ziekten zijn niet kwaadaardig, doch «eni ge kinderen zijn niet in staat de school te bezoeken. Capelle a.d. IJssel. De heer J. C. Tim mer heeft bedankt voor zijn benoeming tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. De collecte voor den gewapenden dienst heeft f 31.49 opgebracht i Na een oproeping van personeel voor de binnenkort te openen school no, 4 in het buurtschap Keten hebben zich een 40-tal sollicitanten aangemeld. Handenarbeid. Gorinchem. Aan de Rijkskweekschool slaagden voor het examen handenarbeid mej. H. J. van Vugt te Gorinchem en de heeren A. van Oostrum en J. A. M. van Helden te Asperen, G. J. Tukker te Go- rdinchem en A. T. Vos te Woudriohem. Voor het Nederlandsch Paviljoen Ie Parijs. Haastrecht. Vrijdag ontving de Gebr. Bakker en Zonen, houtdraaierij alhier, opdracht, kuipen met koperen banden te leveren voor ^et opnieuw op te bouwen paviljoen op de Koloniale tentoonstelling 'e Parijs. Bij den grooten brand is nl. ook het door deze firma geleverde knip werk vernield Bij de uitvoering van deze opdracht zal de meeste spoed worden be tracht. Haastrecht. Gisteren is mej. Graveland uit Bergambacht door een auto, bestuurd loor den heer B. uit Oudewater, die links van den weg reed, aangereden, iQordat zij genoodzaakt was den weg over te steken. Mej. G. kwam er nog tamelijk goed af daar zij de fiets van zich afwierp. Zij viel en bezeerde een been. Haar rijwiel werd in elkaar gereden. 'één met ELLEN, GLAZEN, EINGEN, rh :ck „wecken" bij aankoop merk 1 individuen af en dat van de minst be gaafden nam toe. De maatschappij werd dan geleidelijk beroofd van zijn beste ele menten en steeds meer belast, met onge- achikten en achterlijken, zoodat zij ten slotte den last der beschaving niet meep kon dragen en onderging. De beschaving zonk tot een lager peil, het ras was te ruggegaan en de beschaving evenzoo ver- achterlijkt Wanneer men nu als steekproef zou nemen do colleges van volksvertegenwoor diging de Eerste en Tweede Kamer, en andere openbare lichamen, en men ver gelijkt het gehalte van nu met dat van voor eenige tientallen jaren, dan zou men haast moeten vreezen, dat bij onze natie die teruggang is begonnen. Sinds jaren toch kent men bij ons geen enkele groole, krachtige figuur meer, geen enkele Kuy- per, Lohman, Schaapman, Borgesius, Tak, Troolstra. Kerdijk, Groen van Prin- sterer, Mackay, Thorbecke of mannen, die mot hen ongeveer gelijk te stellen zijn. uur, Db. A. wht. i. 130 uur en rielonga. ivangelisatie. uur, Ds. lerkerk a-d. Toen hij zijn wagen voor de deur van de garage had doen stilstaan en met den man, die te voorschijn kwam, had afge- sprokén, dat deze benzine zou bijvullen, was hij rustig het kasteel binnen gegaan zonder nog om te kijken. De man, die voor de auto zou zorgen, was daarna de garage ingegaan om een bus benzine te halen on pas had hij -de auto den rug toegekeerd of uit het ach terste gedeelte van den open wagen kwam vlug en onhoorbaar een man krui pen, die blijkbaar zonder dat Ecker daar eonig vermoeden van had, de rit mot hem had meegemaakt. De man nam de omgeving op met een vluggen blik, maar veel kon hij niet tien, daarvoor was het te donker. Misschien vond hij dit jammer, omdat het zoo voor hem moeilijk was zich te oriönteeren, maar het was nu in ieder geval ook ge makkelijk voor hem zich te verbergen. En dat was noodig want niet alleen kon ieder oogenblik de man met de benzine weer bij den auto terugkeeren, maar ook kwam er iemand over het voorplein ge- loopen, die zich naar de woning begaf, die naast de garage stond. De man, die uit de auto gekomen was stelde zich vlug in veiligheid en ver- verdween in het duister. Hij sloop dichter bij het gebouw waarin Ecker was ver dwenen, hij verlangde niets liever dan dezen te kunnen volgen, hij zou zoo heel graag het kasteel zijn binnengedrongen om af te luisteren, wat de man dien hij zoover gevolgd was te bespreken had. Maar hij had snel genoeg gezien dat daarvan geen sprake kon zijn. En hij wiat ook, dat het hier geen woning gold nnementen n en Druk- emt als in een ijzeren greep gpkneld. Wel vriend, hoorde hij een. stem, vertel me eens, wat voer jij hier uit. Ik wacht hier. Dat is mogelijk, maar op wacht ge F Op de heer, die ik hierheen, ge- ABONNÏC’8 van dit blad, in hst bezit van ons Bericht van Insèhryvtng, zijn volgens de daarin vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd stroom om twee uur ’s morgens werd af gesloten, terwijl de brand om vijf uur werd gemeld. Dit tast evenwel niet de veronderstelling aan aldus wordt er op gewezen dat kortsluiting, indien deze aanwezig was, kan ontstaan zijn vóór de stroom werd afgesloten, en het vuur kan voortsmeulen, zonder dat de aanwezig heid werd ontdekt. Op het internationaal congres vdör hulp aan lichamelijke gebrekkigen, dat dezer dagen te ’s-Gravenhage is gehou den, heeft Prof. Dr. M.urk Jansen, van Leiden, een voordracht gehouden over het voorkomen van lichamelijke gebreken on daarin hoeft deze geleerde medegedeeld, dat ons xolk grooter wordt. Het aantal recruten boven do i.70 meter bedroeg in 1805 slechts 2A pCt.; in 1920 was het ge stegen tot 52 pCt. en nu bedraagt het reeds 60 pCt. Dat is, zou men denken, een gunstig teeken, doch helaas is dat niet het geval. De verdere waarneming en on derzoeking van Prof. Murk Jansen heb ben namelijk aangetoond, dat dit toene ming in lengte gepaard gaat met een af neming in kracht en dat meer dan de helft der Nederlandsche bevolking, na melijk 60 pCt. van de volwassen manne lijke ingezetenen, is aangetast door een spierverzwakking in lichten graad. Wat we dus in lengte hebben gewonnen hebben we verloren aan stevigheid, onze spieren z^n slapper geworden. Dat dit feit thans onweerlegbaar kon worden ge constateerd, bewijst, dat het reeds ©eni gen tijd zich moet voordoen en het ligt voor de hand te verwachten, dat het zich voorloopig zal blijven voortzetten. Dat verschijnsel kan «eer wel in over eenstemming worden gebracht met het geen vermeld wordt in het hoogst belang rijke werk van Lothrop Stoddard, dat in onzo taal is vertaald onder den titel „In opstand tegen de beschaving” en waarin de schrijver aantoont, dat de oorzaak van de revolutionaire woelingen, die de we reld verontrust, veel dieper liggen dan gewoonlijk wordt aangenomen. Noch het Rusische bolsjewisme, noch de wereld oorlog, noch de Fransche revolutie, lig gen daaraan, naar zijne meening, ten prt-ondslag, maar alleen de voortschrijden de verarming van ’t ras. Dezelfde oorzaak dus, die de bloeiende beschavingen van vroegere eeuwen vernietigde en die thans onze eigen beschaving bedreigt. De schrijver van genoemd boek over weegt, wat de reden kan zijn, dat van ,de prachtige beschavingen uit vroegere eeuwen er zoovele zijn ten onder gegaan en hij meent, dat daarvoor drie oorzaken zijn. De eerste is, dat de beschaving wordt overladen, de tweede een neiging tot ver zwakking der personen, en de derde een neiging tot ingeschapen verzet en op stand. Wat het tweede punt betreft, omsohrijft Stoddard verder, dat voor de beste indi viduen, die de voorhoede vormen bij een beschaving, door weelde, macht, welvaart, vrije tijd, kunst, wetenschap, bestuur en nog vele andere factoren, het leven steeds ingewikkelder wordt gemaakt en dat door die factoren de menschelijke energie wordt afgeleid van de doeleinden, die be vorderlijk zijn voor het ras in het geheel. Daardoor nam het aantal voortreffelijke reden heb. De greep van den ander werd iets los ser. Ja, zei hij, ik heb straks hier een auto heen hooren riiden. Zoo en zijt gij de chauffeur. Waar is de auto? Die staat daar vlak voor de garage. En de heer, die ge hier gebracht hebt. Die is het huis daar binnen ge gaan, hij heeft me gezegd te wachten. Zoo, dan had je bij de auto moeten blijven en hier niet moeten gaan rond sluipenBovendien je kunt me wat voor- liegen. Ga mee ik moet je verhaal eerst hooren bevestigen. De waker, of wat hij sija mocht, liet Jubileum. Bergambacht Op 1 Juli herdacht de heer P. Hamerpagt zijn 40-jarig jubileum als gemeentebode en werd hij door zijn superieuren gehuldigd. Des morgens werd hij per woning gehaald en gebracht naar het raadhuis, waar de burgemeester, de bei de wethouders en verschillende gemeente-' ambtenaren hem ontvingen. De burgemeester sprak een kernnchtige rede uit, waarin hij den, jubilaris geluk wenschte met dezen dag, waarop hij mocht terugzien op oen zoo lange ambto- lijke loopbaan, die hij had afgelegd on der een zeer nauwe plichtsbetrachting. Als bewijs, dat ook de Koningin de trou we ambtenaar hoog acht, spelde de bur gemeester hem de bronzen medaille ver bonden aan de Orde van Oranjp Nassau, op de borst. Vervolgens overhandigde spr. den heer Hamerpagt namens het ge meentebestuur een gesloten concert. De gemeente-socretaris bood den jubi laris een blijvend aandenken aan, be staande in een carton nière en een brie venweger. Onder den indruk van de hartelijke huldiging, sprak de heer Hamerpagt woorden van welgemeenden dank, waar op de eere-wijn werd rondgediend. Vóór dat deze huldiging van gemeente wege plaats had, was de jubilaris des morgens in zijn woning reeds gecompli menteerd door het bestuur van den pol der Bergambacht, waarbij hij dien dag tevens 40 jaar in dienst was geweest als polderbode. Den geheelen dag door mocht hij' van de zijde van het publiek vele gelukwen- schen in ontvangst nemen, want de jubi laris is niet alleen een zeer getrouw amb tenaar, doch ook een bemind 'burger. Vanwege de onlangs hier op^erich- te vereeniging „Kinabu", zijn reeds drie door t.bc. bedreigde kinderen (jongens- groep) uitgezonden naar een gezondheids kolonie te Egmond aan Zee. In de plaats van den heer T. Bur ger, die bedank heeft, heeft de voorzitter van het centraal stembureau tot lid van Advertentiën; Van 1 tot fl re- I gels/ i.80: elk*1 regel meer 0.20. Bi| 8 maal plaatsing 8e nuial I 0.10 par regal, Tuwehen deu I tek*t drievoudige prijs. I voor "bedragen, gewaarborgd door de NIEUWEHAVB^OKte Bchledanj, van Gulden bij verllee Gulden b|j verliea van lUU van een duim. Uv een anderen vinger. de ander greep zich vast aan de auto liep eenige passen mee en daarna hisr hij zich aan de neergeslagen kap op Ecker had niets bemerkt, maar maan die was opgekbmen en nu juist van achter een wolk te voorschijn kwam maakte dat de man bij de garage, die zonder bepaalde bedoeling, de wegrijden de auto even stond na te kijken, plotse ling de schim van een onbekende de auto van achteren zag bespringen. Hij eraf een doordringende schreeuw, die echter door Ecker niet gehoord werd. De auto reed dooi. Het was eigenijlk dwa^s, dat de plan de auto nog nasnelde en hij zag ook spoedig in dat dit hem nergens toe kon dieneru. want er was natuurlijk geen mogelijkheid om de auto in te halen. De man van de garage staakte dan ook zijn doelloozen wedloop en wilde teruggaan, toen hij vlak bij zich iemand van den grond zag oprijzen. Dadelijk stelde hij zich in verdedigende positie maar weldra zag hij, wie het was. Het was de man, die door den onbekende was neergesla- gaan mededeelen, hij zal dit willen we len. Hm, zei de ander, ik denk dat hij heel kwaad zal zijn als hij hoort, dat wij den man hebben laten ontsnappen. "Wat niet weet, deert niet, laten we er over wijgen? Maar de waker schudde het hoofd. Neen, zei hij, mijnheer moet dit weten. Hij is zoo slim, misschien weet hij een manier om dien kerel te ontdek ken en kan ik mij zoo op hem wreken. De schoft, als ik hem krijg, «al ik hem met eigen hand dooden. Hij zal zich niet laten vatten, denk ik. De waker gaf geen antwoord. Hij was woedend over de wijze waarop de onbe kende hem had te pakken genomen en begreep nog niet hoe hij zich zoo had kunnen laten verrassen. Hij ging de brug over naar het gebouw, belde er aan on zei aan den bediende die opende, dat hij mijnheer dadelijk spreken moest. Vijf minuten later stond hij voor zijn meester en vertelde hem, wat sr was ge beurd. Deze luisterde aandachtig, zonder zijn ondergeschikte in do rede te vallen. Toen hij was uitgesproken zei de hii: - Als ik alles goed begrepen heb denken jullie dat die onbekende zonder dat mijnheer Ecker het wist met dezen meegekomen en ook weer zoo mee terug gereden is? - Ja, dat moet wel. Zou man weer kennen 6Is je hem «ag? Ik geloof het zeker, het moet iemand zijn met verbazende kracht. Ik ben sterk dat weet u, maar die man was sterker dan ik. Hij heeft mij neergeslagen als een hond, ik wil mij op dien man wre ken. uur en orp. M. uur en nigt I O uur, n.m. ikerk. K. en ’s av. 7 gen. Wankelend was de waker overeind gekomen. En toen hij nu in het maanlicht den ander zag, zei hij: Kijk rond, hier loopt een vent, die hier niet te maken heeft. Hij heeft mij neergeslagen. «Wie was het, heb je hem goed ge zien. Ik had hem te pakken. Maar zei dat hij de chauffeur was van auto daar. Maar de auto is weg. De chauffeur van de auto? Dat heeft hij gelogen. Het was de auto v&u mijnheer Ecker, deze reed de wagen zelf, hij had geen chauffeur bij zich. Waar is mijnheer Ecker nu? Hij reed daar net weg. En een kerel ia achter op ds auto gesprongen. Ik vrees dat hij ook op die manier met hem meegekomen is. Dat moeten we mijnheer Glenmore DE COMMUNISTISCHE CANDIDATEN LIJST TE GOUDA. Het Tweede Kamerlid L. de Viseer, heeft onlangs den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw gevraagd: 1, Is den Minister bekend, dat in de gemeente Gouda ter gelegenheid van de gemeenteraadsverkiezingen een door de communistisch© partij ingediende candi- datenlijst op onrechtmatig© gronden is ongeldig verklaard? 2. Is d© Minister bereid, ©ogenblikkelijk maatregelen te treffen, waardoor de ver kiezing in den betreffenden kieskring te Gouda niet doorgaat, vóórdat bedoelde ernstige fout is hersteld? Op deze vragen heeft de Minister ge antwoord: 1. Vooropgesteld, dat volgens de Kies wet de beoordeeling van de geldigheid van candidatenlijsten niet aan den Mi nister vaji Binnenlandsche Zaken en Landbouw toekomt, kan, wat de feiten be treft, het volgende worden medegedeeld. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben in beroep een candidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen te Gouda ongel dig verklaard. Deze lijst kan door den teller van de vragen zijn bedoeld, Grond voor de ongeldigverklaring was, dat de onderteekening niet voldeed aan de daar aan wettel ijke eisohen. 2. Voor het nemen van maatregelen, als in deze vraag verzocht, ontbrak niet alleen alle grond, de ondergeteekende «ou daartoe ook niet bevoegd zijn geweest. GOLVEND GRAAN IN DE WIERINGER MEER. In het Noordelijk deel van de Wierin- ger Meer bij het Westpunt van Wierin- gen, fietst men thans dopr onafzienbare normaal opgegroeide korenvelden. Echt golvend graan, zoo schrijft men aan de N R. Ct. Van gewone hoogte en dicht heid. Men weet niet, wal men «iet, en denkt in da Haarlem*--irmeer te zijn Geen landbouwer of deskundige had dit ooit mogelijk geacht en toch is het zoo. En 12 maanden geleden was de zaak nog niet eens drooggemalen VISCH-INVOER IN FRANKRIJK. De Fransche Kamer heeft een verhoo- ging van de invoerrechten op visch goed gekeurd. HET ROKIN WORDT NIET GEDEMPT De Vijzelgracht wel. Na jarenlange over wegingek ia een be slissing genomen oVer het Rokin en de Vijzelgracht te Amsterdam. Vrijdagmiddag heeft namelijk de ge meenteraad met 2916 stemmen ver worpen het voorstel—Van den Bergh, om de Vijzelgracht niet te dempen, waarna de Voordracht van B. en W. om wel te dempen, zonder hoofdelijk^ stemming werd aangenomen. Het voorstelTer Haar om het Rokin te dempen, werd verworpen Imet 2421 •temmen, en het voorstel van B. en W. hem los, maar pakte tegelijk naar een revolver. Loop maar voor ma zei hij en probeer niet om weg te loo^tn. Daar is geen reden vóór, was het rustige antwoord, maar meteen was d« wakep met e0n bliksemsnelle] beweging aangegrepen en zoo volkomen overrom peld, dat hij niet kon schieten. Zijn wa pen waa hem uit de hand geslagen en er ontstond in het duister een verschrik kelijke worsteling, waarbij blijkbaar bei de partijen het versmaadden om hulp te roepen of een kreet te uit0n. De kan sen schenen wel oncreveer gelijk te staan. Eerst rolden beiden over den grond en dat duurde met trekken en rukken van beide kanten eenige oogenblikken. Toen raakten zij van elkander los en het lukte beiden op de been te komen. De waker scheen even te aarzelen, hij had zijn wa pen zien liggen en wilde nu zoo manoeu- vreeren, dat hij er vlak bij kwam en het zou kunnen oprapen. Misschien werd dat even afgeleid zijn van zijn aandacht hem noodlottig, want de ander, in bokshou- ding^op hem toegesprongen, bracht hem een vreeselijken elag toe onder de kin. Zonder zelfs een zucht te slaken zakte de getroffene ineen. Hij was bewusteloos. Die is knock-out, zei de ander. De eerste minuten komt hij niet meer bij. Ik zal hem netjes moeten binden en een prop in zijn mond doen, om hem on schadelijk te maken. Het zou hem evenwel blijken, dat hij daartoe den tijd niet méér had, want op dat oogenblik kwam Ecker al weder naar buiten on maakte zich gereed, dadelijk weer te vertrekken. Zijn geheimzinnige passagier zou niet meer terug rijden kunnen. Maar hij scheen daarop toch bijzonder prijs te stellen. Hij liet den bewusteloozen wsker liggen en snelde naar een punt waar de auto moest puaeeren. Natuurlijk reed Keker nog niet hard en

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1