VOOR Nieuwe Avonturen van ^R0B Wat geeft de Radio? Kerk en School. Stadsnieuws. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Sportnieuws. Loop der Bevolking EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. SchoonlHmnmtM Courant MAANOAO I JULI 1«H. Dinsdag 7 Juli. Hilversum. A.VJft.O. 8—6 Gramofoon; 910 Gramofoon; 1010.16 Morgen wijding; 10.1610.80 Gramofoon; 10.80 —11 Da heer A. D. Haldebrand leest ▼oor „Verhuizen" uit „Nog eens Wil liam"; 11—12 Solieten-oonoert (Zang, Viool en Piano); 12.162 Gonoertdoor hat A,V,R.O.-Kvrartet en Gramofoon; 2—2.80 Da hear A. da Geus Tan dan Heuvel over: „Waarom niet aana aan ■aareisja?"; 8—4 Knipcursus; 4—4.80 Gramofoon; 4.80—6 Radio Kindarkoor- ■ang; 6—6.80 Gramofoon; 6.80—7 Con- oert door Kavacs Lajos en lijn Orkest en Gramofoon; 77.80 De heer Wil lem Landxé over: Oude klaviermuziek, die men zelden hoort; 7.458 Gramo foon; 89 Oonoert door het Omroep orkest; 99.30 Opvoering van Jeêves en de vroegere vriendin van de vrouw van den vriend van Wooster"; 9.3010 Vervolg Concert; 1010.15 Nieuwsbe richten; 10.16—11 Vervolg Concert; 11 —12 Gramofoon. Hulzen. K.R.O. 8—9.16 Conoert 10—11.30 Gramofoon; 11.3012 Godsdienstig halfuurtje; 12>1.80 Concert door het KJR.O.-Trio; 1.30—2 Gramofoon; 2— 3 Vrouwenuurtje; 88.30 Gramofoon; 44.30 Gramofoon; 4.306 Concert door het K.R.O. Kunst-Ensemble; 8 6.30 Uitzending vanwege het Onder wijsfonds voor de Binnenvaart. Toe lichting op de lessen van het Onder wijsfonds door A. Banning en L K. A. van Duuren; 6.306.66 Gramofoon; 6.66—7.15 „Veilig Verkeer"; 7.16— 7.46 De heer Arjen Witteveen over: „FryalfLn omheeoh"; 7.468 Ver bond fl ik war tiert je; 8'li Concert door het K.R.O.-Orkest; in de pauze: Declama- tie van Jo Koater; pl.m. 9 uur Nieuws berichten; 11—12 Gramofoon. Woensdag 8 Juli. Hllvsrsum. V.A.R.A. 6.46—7 sa 7.80— 7.46 Ochtendgymnastiek; 8 uur Gramo foon; 9.80 uur Orgelspel; V.P.R.0. 10 uur Morgenwijding; V.AJR.A. 10-15 uur „Onze Keuken" door P. J. Kers; 11.06 .-óftr Dr. Jac. Thijaee over: „Natuurge not en natuurstudie voor kinderen"; 11.36 uur Gramofoon; 12.16 uur Con cert door het V.A.R.A.-Septet en Gra mofoon; 2.16 uur De heer K. de Boer over: Internationale Cooperatioredag; 230 uur Kindermatinee; 3.30 uur Maak het zelf; 4.26 uur Gramofoon; 4.30 uur Voor de Kinderen; 6 uur Conoert door het V.A.R.A.-Septet en Gramofoon; 7 uur De heer M. J. Brusse over: Mijn leven onder de mensohen; 7.45 uur Toe spraak door den heer L. M. Hermans; 8 uur Optreden van Kees Pruis; 8.30 uur Concert door het V. A JR. A.-Orkest; 9 uur Eten en ander over de V.AJR.A.; 9.10 uur Vervolg Concert; 9.90 uur Op voering van „Hotel de Laaiende Lente"; 10 uur Persberichten; 10.10 uur Ver volg Concert; 10.80 uur Optreden van Kees Pruis; 11 uur Vervolg Conoert; 11.90 uur Gramofoon. Hulzsn. N.CH.V. &-6.16 Schriftlering; 8.16-9.46 Conoert; 10.80-11 Korte Ziekendienat; 11—12 Harmoniumbe speling; 12—12.80 Gramofoon; 12.30— 2 Concert (Viool, Fluit, Cello, Piano en Harmonium); 2—2.80 Gramofoon; Z.30 —8 Lezen van Chr Lectuur; 3—4.90 Concert (Cello en Piano); 4.90-4.45 Gramofoon; 6-6 Kinderuurtje; 6—7 Vroolijk Allerlei; 7—7.80 De heer E. J. Ludding over: Geschiedenis van de roos door de eeuwen heen"; 7.90—6 Gra mofoon- 8—10.45 Concert door het N.C.R.V.-Klein-orkest; in de pauze: Dr. J. Riemens over: Vreugde en leed in verband met eateohicatie: 10 uur Persberichten; 10.4641.90 Gramo foon. Auto-ongeval. Haastrecht. In het naburige Stein is een vrachtauto van den heer Dullemond te Hekendorp, bij het afrijden van de steun bij den landbouwer Van Kats, ver zakt en tegen de woning gevallen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De auto is zwaar beschadigd. Jaarsveld. Zaterdag kon men hier iemand op de rivier j}e Lek" zien fiet sen. Evenals met een gewoon rijwiel op Hen weg bewoog hij zich per waterfiets voort De nog ongewone sport lokte veel nieuwsgierigen uit. Jaarsveld. Zondagmiddag arriveerden hier per extra boot van de Reederij op de Lek een 700 personen uit Rotterdam, d e in' den kersenboomgaard van de heerlijke vruchten kwamen profiteered Na een paar uren in den boomgaard vertoefd te hebben, werd de terugreis naar Rotterdam weer aanvaard. Brand. Krimpen a.d. IJssel. Vrijdagavond werd de brandweer gealarmeerd voor n rietbrand bij de Gebrs. Van Walsum. Door zeer spoedig toegeschoten hulp van omwonenden en voorbijgangers, waarbij in zeer korten tijd een hand- en motor- brandspuit ter plaatse verschenen, kon de brand tot een minimum beperkt blij ven. De activiteit van de brandweer kwam hier weer goed tot haar recht. De brand is ontstaan, doordat de 6-ja- rige B. met lucifers speelde en een bran dend hoopje vuil naar een rietschelf trapte. Molenaarsgraaf. De heer C. A. W. Ko- ovaar slaagde voor het eindexamen H. B S. (5-jarige cursus). DE REEUWIJKSCHE PLASSEN. Resuwljk. In een vergadering van in gelanden van den polder Sluipwijk is on langs besloten om de brug bij de woning van den heer Slegt dicht te gooien. Daar door zou het complex der Reeuwijksche Plassen in tweeën worden gedeeld. Het bestuur der Roei- en Zeilvereni ging „Gouda" heeft de bemiddeling van Ged. Staten va» Zuid-Holland ingeroepen om te verhinderen, dat aan dat besluit uitvoering wordt gegeven. Adressant noemt het dichtgooien der brug een ramp voor de toekomstige ontwikkeling van Reeuwijk als watersportgebied, terwijl er ook geen belangen mee worden gediend, daar Sluipwijk in de toekomst het poJ- derpeil van Reeuwijk zal handhaven. Fsbrieksongevallsn. Uisslstsln. Op d% fabriek van de N.V. B. Schilte en Zonen, bekwamen 2 arbei ders verwondingen. Van D. kwam met zijn hand in aanraking met een cirkel zaag en L. werd aan zijn hand gegrepen door een beitel van een fraismaehint. Beide personen moesten zich onder be handeling stellen van een geneesheer, zoodat zij°voorloopig hun werkzaamhe den [niet kunnen verrichten. De meeste wegen, in onderhoud bij de gemeente zijn weer geteerd, zoodat het ^vegdek in een goede positie verkeert Een droeve plechtigheid. I Jsselstein. Zaterdagmorgen werd het stoffelijk overschot van den heer W. van \Tes,[ die "Woensdag door verdrinking om het leven kwam,-onder zeer groote be- langA'elling ter aarde besteld De belang stellénden waren zichtbaar getroffen, toen 7ij il a den lijkdienst den doodenakker verhaten. BRUTALE INBRAAK. Voor ruim f 400 gestolen. Zevenhuizen. Een hoogst brutale dief stal met inbraak heeft hier Zaterdag avond, toen het nog licht was, plaats ge had bij den heer C. Sol aan de Dorps straat Volgens oude gewoonte ging de heer Sol met zijn vrouw om even negen uur op Zaterdagavond op visite. Hier van hebben de dieven gebruik gemaakt om binnen te komen, hoewel alle deuren geslóten waren Zij hebben een kistje uit een kast weggenomen, waarin bijna f 400 aan zilvergeld, met nog eemge kostbaarheden, benevens papieren, die voor een ander van geen waarde zijn. Het echtpaar was om kwart voor elf weer thuis. Eerst toen zij naar bed wilde gaan ontdekte de vrouw de diefstal, om twaalf uur. De politie werd op de hoogte gesteld De daders zijn waarschijnlijk vanaf de belendende perceelen op het erf van den heer Sol gekomen. Op het tijdstip van diefstal is het altijd druk in de Dorpsstraat en men begrijpt dan ook niet, hoe iemand drie meter vanaf de straat, achter de lage poort, een raam heeft durven opschuiven,. Zevenhuizen. De curaisten van de Landbouwhuishoudachool maakten Vrij dag ouder leiding van mevr. Van 't Hart, leidster van den cursus, met twee auto bussen een uitstapje naar Nijmegen en omstreken. De jonge dames hebben vol op genoten. Vrijdagmiddag brak in het Noord einde van de autobus van den heer Van V. de achteras. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Door de schok weTd een groote ruit gebroken, dooh verder liep het ongeval met geringe schade af. Een reaervebua voorkwam vertraging in den dienst. Zaterdagmorgen is men hier be gonnen met karwei-maaien. Door het mooie weer rijpt de wintergerst vlug aan en «al die ook wel spoedig rijp zijn voor de maaimaohine. Zoo komt de tijd van groote bedrijvigheid bij' de teelboeren weer aan. Zevenhuizen. MeJ. L. C. Visser Td. slaagde 4 Juli te 'a-Gravenhage met lof voor de Middelbare Nijverheidsakte n. q. Amelde. De kinderen van de hoogste klasse van de Ghr. School, maakten Vrijdac hun schoolreisje per autobus Tan de Reederij op de Lek. Met drie bus sen werd de reis 's morgens om circa zes uur ondernomen. Dit jaar was Am sterdam en Valkenburg als doel gekozen. In Amsterdam werd Artis bezichtigd en in Valkenburg werd er aan het strand genoten van pootje baden en zwemmen 's Avonds om half acht kwamen d® kin deren weer in Ameide aan. Een ongewone drukte heerschte er Zondag in Ameide, doordat, evenals an dere jaren, ook nu weer s®n Reederij- boot v®le Botterdammen aanvoerdde, die een bezoek kwamen brengen aan den kcreenboomgaard van den heer G. P. van Staveren. De schoolkinderen gingen weer zooals anders een bezoek brengen bij den heer Verheij, wiens kersenboom gaard op Jaarsveld ligt, om daar van de vruchten te genieten. Om half zee werd de reis weer naar Rotterdam on dernomen. Giessendam. Thans zijn benoemd tot directeuren der Onderlinge Scheepsver- zekering „Eendracht maakt macht" de heeren H. Kamsteeg te Sliedrecht en A. Baan Jzn. te Maassluis. Tot president- commissaris is benoemd de heer T. Meijer te Sliedrecht, voorzitter der schippersvereniging „Schuttev&er" al daar. Gorlnchem. Zaterdagavond hield de Merwekring van Volksonderwijs zijn tweede openluchtaamenkomst. In den Doelentuin voerden het woord Da. Van der Heide, uit Voorburg, over: „Waakt voor de Openbare School" en Da. G. de Jongh alhier over „De eenheid van ons volk en de eenheid in het onderwijs". De eerste spreker wees inzonderheid op de zeer hooge kosten, die het gevolg zijn van de zeer sterk doorgevoerde split sing van scholen. Ondanks den achteruit gang van het openbaar onderwijs moet vastgehouden worden aan het ideaal der Openbare School, n.l. het bevorderen van de eenheid van ons volk. Ds. De Jongh was van meening, dat alle voorstander» dep Openb. School pro pagandisten kunnen «ijn. Men overwinne «ijn zelfzucht en men pleite door de kracht van de liefde, telkens opnieuw, voor het ideaal, pleiten, verdedigen, maar niet dwingen. Alxoo bouwen we, »oo be sloot deze spreker, aaa de eenheid van ons volk, sn ten slotte aan de eenheid ▼aa da msnsohhsid. Muriek van „The Happy-Band", direc teur de heer I. Baart, en Bang van het Koor van Volkeonderwljs, uit Woudri- ohean, directeur de heer Joh. Kentie, ■orgden voor afwisseling. Ook voerden 'n vijftal leden van „Volkszang" in aardige oqstuums reidansen uit onder leiding van mevr. Spits en met piano-begeleiding ran mevr. Van 't Sandt. Het gehoor bestond uit ongeveer 250 personen, die voor 't overgroots deel uit omliggende plaatsen gekomen waren. Voorzitter van de bijeenkomst was de heer K. de Boer, uit Hardlnxveld. Ichpolril». Groot-Ammsrs. Vrijdag maakten de leerlingen der hoogste klassen van de 0 L. School onder geleide van het per soneel een uitstapje naar Den Haag en Scheveningen 's Morgens om half zeven ving in twee autobussen de reis aan Men reed allereerst via Rotterdam naar Delft Hier werd de „Nieuwe Kerk" bezocht waar de grafmonumenten der Oranjes en d«t van Hugo de Groot werden bezich tigd Het Prinsenhof de vroegere wo- n'n van Willem de Zwijger, voerde de leerl'neen eenige eeuwen terug en vooral de Vocelgaten in den muur wekten her- mne^ntren aan hetgeen zij hadden ge leerd over den moordaanslag van 1564. Na een verfrisschenden dronk werd de reis vervolgd en Den Haag bereikt Na een rondwandeling over B'nnen- en Bui tenhof reed men lags het Koninklijk Pa leis en bewonderde daarna het Panora ma Mesdag. Omstreeks twaalf uur be reikte het gezelschap Scheveningen en na een stevig maal vlogen kousen en schoe nen van de voeten en kwamen vele bad pakjes te voorschijn. Heerliik hebben de kinderen hier een paar uur in de zee rondgeplast. Hierna volgde een bezoek aan ..de P:er" en vervol™"8 re^PT1 naar „De Bataaf", in de Scheveningsche Boschjps, waar brood en melk reeds stonlen te wachten Spoedig was dit verdwenen en vermaakten allen zich in den prettigen speeltuin. Omstreeks half zeven werd de terugreis via Gouda aan vaard Tut slot werd nog een bezoek gebracht aan „De Kleine Betuwe te Haastrecht, waar de heerlijke kersen gretige monden vonden. Het vroolijk gezelschap keerde omstreeks half tien hier terug Krimpen a.d. Lek. De heer J Dekker Johz slaagde voor het practijk-examen boekhouden afgenomen door de Vereeni- ging van Leeraren. Aan de N.V. Machinefabriek Bol nes is aangekomen het m.s. „Mercator", van de Reederij Van der Schuyt te Rot terdam, om voorzien te worden van eet 2 cyl. Bolnes' Diesel motor van 90 100 P.K. Gisteren hield de poatduivenver- eeniging „De Reisduif" een wedvlucht vanaf Barendrecht met jonge duiven Prijzen werden als volgt behaald: 1, 6, 8, 24 en 26 P. Neef, 2, 7 en 27 H. Nobel. 3 G. J. van Brandwijk, 4, 17 en 18 M Westbroek, 5. 9, 20 en 22 M. de Hon, 10, 15 en 18 J. Liedorp. 11 A. van Krim pen, 12 en 18 P. de Jong, 14 G. Stout, 19 en 23 A. Nobel, 21 J. van Wijnen, 29, 30, 31 en 32 J. H. Roelofs, 25 G. Roden burg, 28 en 33 J. Versluis Aankomst eerste duif 5.8.19 Mi uur en de laatste duif om 8.15.46 uur. Krimpen i.4r Lek. Gisteren epeelde „Ajax" uit Alblassotdftm een roetbal- wedstrijd tegen Dilettant" alhier. Ajax bleek de meerdere te zijn en won met 3'1. Nieuw-Lekkerland. De heer E. J. Bak ker te Nieuw-Beijerland heeft zijn be noeming tot onderwijzer aan de bijzon dere school op het dorp aangenomen en zal 1 September in functie treden Door 32 kinderen van de le open bare lagere school is in 10 maanden tijds voor hun as. schoolreis f 115,95 bijeen gespaard, wat een heel bedrag mag hee ten in dezen tijd van werkeloosheid. Bevorderd van de tweede naar de derde klas der H.B.S. te Dordrecht, L. E M. Hack. Schelluinen. Begunstigd door prachtig weer g&f de mondorgelclub D.O.K. Za terdagavond op de tent een zeer geslaagd concert. Hoewél Be opkomst van het pu bliek kleiner was dan anders, bracht een bloempjesverkoop nog ongeveer f 46 op. Vllst. Aan den heer G. Üittenbogaart, vertegenwoordiger van de American Kit- chenkook gastoestellen, heeft opdracht gekregen voor de levering van toestellen aan de Psychiatrische Inrichting „Maas oord" te Poortug&al, gem. Rotterdam en aan de landbouwhuishoudcursus te Ou de water. NJED. HERV. KERK. Aangenomen, naar 't Waal en Hons- wijk Ds. D. Jacobs te Krimpen a.d. IJs sel. BONDSCONGRES EDELMETAAL- VEREEN IGINGEN. Amaterdam waa dit jaar de plaata Tan samenkomst voor het Congres van den Bond van Edelmetaal-Vereenigingen. Donderdag is dat 21e Congres gehouden in het Artis-restaurant. Vooraf vergader de de Vereeniging van Nederlandse he Winkeliers in Gouden en Zilveren Wer ken in Nederland, de Vereeniging van Grossier» en die van Fabrikanten in Gou den en Zilveren Werken. In de Winkeliersvergadering kwam o m. het plan voor een „Nederlaadsche Zilver- week" ter tafel. Men nam daaromtrent nog geen nadere besluiten, doch liet de verdere uitwerking der plannen aan het bestuur over. Ook de datum werd nog niet vastgesteld. Het voornaamste onderwerp der be raadslagingen in de grossiers-vergade ring was het vraagstuk der winstbescher ming, die als belangrijkste factor tot ver betering ra» den toestand in ds bedrijven wordt beschouwd. Als vertegenwoordigers van de Nijver- heidsvereeniging alhier woonden de hes- ren G. J. va» den Bergh en J. Verkerk de Bondsvergadering bij, die onder lei ding stond van den heer C. J. A. Begeer. Ook hier werd een vrij breedvoerige be spreking gehouden over de winstbescher ming. Tot bepaalde besluiten kwam de vergadering niet. Er zal een nieuw over leg met de betrokken organisaties plaats hebben en een centrale oommissie van overleg zal worden benoemd. De heeT Verkerk heeft gewezen op de weinige bekendheid ra» het fonds voor M vakonderwijs, waaruit aan eenige Wrlinven van de rijksvak- en kunstnij verheidsschool alhier tegemoetkoming kan worden verstrekt in de kosten van 'hun studie. Het bestuur bleek niet onge negen om aan het bestaan van dit san- moedigingsfonds wat meer bekendheid te geven en de voorzitter wees er inmiddels op. dat de directeur deT school belangstel lenden altijd kan inlichten. De eerstvolgende Bondsvergadering zal te 's-Hertogenbosch worden gehouden. „KUNST NA ARBEID". De mondaocordeonvereeniging „Kunst na Arbeid" heeft den laataten tijd met moeilijkheden te kampen gehad, die het voortbestaan der vereeniging ernstig in gevaar hebben gebracht. De donkere wolken zijn gelukkig voorbijgedreven, maar inmiddels is het ledental in bedui dende mate teruggeloopen. Door een en ander is het K N. A nog niet mogelijk reweesi om een van de beide ooncertsn e geven, die ze Schoonhoven dezen zo mer schuldig is. In den loop van de vol gende maand echter hoopt de vereeniging et eerste dier concerten t» geven in ds (ent op den Dam. Daaraan zullen twee accordeon-spelers medewerken. AUTO-BOTSING. Op den hoek Lange WeistraatLopi- kerstraat had vanmorgen een botsing plaats tusschen twee auto's. Uit de Lange Weistraat kwam een vrachtauto, bela den met bussen melk uit Groot-Ammers, en bestemd voor Amilko. De wagen werd bestuurd door dsn heer Den 0. Uit tegen overgestelde ribhting kwam een luxe Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 6 Juli. INGEZONDEN MEDEDEELINQ. Olie, Vaseline, Batterijen, Voetpompen, Zaklantaarns, Electrleche RIJwiel- lampen, Stuurtasschen, Zadeltasachen, ene, la het goedkoopste adree JL K. SNOEI Stadhuleatr. 7-9, Schoonhoven. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste lijke wind; gedeeltelijk bewolkt; droog weer, behoudens kans op onweer; koeler. Waterstand Opgave van 6 Juni, v.m. 8 uur: Keulen 2.68 val 0.07 M. Lek 1.02 val 0.26 M. Vaartache Rijn 0.46 was 0.01 M. Maastricht (Borgharen), 4 Juli, 40.86; ral 0.02 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 74 graden Fahrenheit. ©Maandag 6 Juli. Volle 11.13 onder 10.42. Op auto, bestuurd door den hear W. d. H., van Willige-Lan barak. Beide wagens waren tegelijk op den gevaalijken hoek en hoewel de chauffeurs beiden signalen gaven, bemerkten zij het gevaar te laat cm een aanrijding te voor komen. Het geval liep zonder persoonlij ke ongelukken af, doch beide auto's wer den beschadigd. Van de luxe wagen werden een tree plank en een spatbord ingedrukt en de vrachtauto moest met een ontwricht voor onderstel naar den reparateur. POSTERIJEN. De heer A. van Alfen, thans hulpbe steller aan het Postkantoor alhier, is met ingang van 1 Augustus aangesteld als besteller. WATERPOLO. Woensdag „Schoonhovsn T— „G.Z.C. li"? Waarschijnlijk zal Woensdagavond 8 uur in de zweminrichting een belang rijke polo-wedstrijd worden gehouden. Het eerste zevental van de S.Z. A P.O. zal dan nl den strijd aanbinden tegen G.Z.C. II" (reserve eerste klasse v. d. Nederl. Zwemboond) of zoo mogelijk te gen een nog sterkere G.Z.C.-combinatie. De kans bestaat dus. dat er enkele eer ste klasse waterpolospelers naar Schoon hoven zullen komen. Natuurlijk ia het zeker dst Schoonhoven den wedstrijd zal verliezen, maar zonder slag of stoot zullen onze plaatsgenooten zich zeker niet laten inmaken, zoodat een spannen- den wedstrijd te. verwachten is. Gevonden Voorwerpen. Omtrent on d era taande gevonden voorwerpen zijn in lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een Bril. Een Sleutel. DE STAKING IN DE STROOCARTON- FABRIEKEN. GRONINGEN, 6 Juli. De rijkabemid- delaar Mr. S .de Vriee Cz., heeft de par tijen, betrokken bij de staking in de stroo- carton-industrie in de provincie Gronin gen, opgeroepen tot een nieuwe bespro king op Vrijdagmiddag 10 Juli, n.m. 2 uur, op het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid. De patroons willen onderhande len. GRONINGEN, 6 Juli. Van werkgevers zijde is den werknemers in de stroocar- ton-industrie medegedeeld, dat de fabri kanten tot onderhandelen bereid zijn over de mate van loonsverlaging, indien de ar- 89. Een paar minuten, nadat hij klaar was met de maaltijd, was Rob vast in slaap. Terwijl hij sliep, zat de oude man bij het licht van de lantaarn te studeeren in oude geschriften. Aan z'n voeten strekte zich een luipaard uit, terwijl een tul op d. (lid ut «n m»t I'S Tlougolf kkpto, lil om dl updioht t» 90. De zon zond haar stralen door een opening in den rolder, toen Rob wakker werd en rondstaarde in de vreemde om geving. Bij het zien van het luipaard, dat vlak naast z'n bed stond, was hij eerst ongerust, maar de oude man stelde hen dadelijk op i'n gemak, „Heb geen rreee, m'n sec*/' «ei hij, „Hij doe* lü- lemaal geen kwaad." Gerustgesteld sprong Rob uit bed, ging aan tafel zit ten en streelde het dier over de kop. „Het ontbijt is zoo klaar," zei de vreemde oude man, terwijl hij met een blaasbalg het vuur aanwakkerde, „En dan zullen we eten en praten-" eerste blad WTEUWSBLAD VOOR ZUUR-HOLLAND EN UTRECTTT, StfmonhbvfTtltftrCOtirant MAANDAG 8 JULI 1081. beiders verschillende weneohen laten var ren, rooals zij dit reeds hebben gedaan met den eiaoh inzake medezeggenschap. DE BEURS. AMSTERDAM, 6 Juli. Daar er tus- pchen Amerika en Frankrijk nog geen vol ledige overeenstemming is bereikt, heeft dit een ongunstige uitwerking gehad op de Beurs, welke nog versterkt werd door de flauwe tendensen van de Berlijnaohe fondsenmarkt. VIER BOERDERIJEN AFGEBRAND. Vssrtlg varkens omgekomen. DREUMEL, 6'Juli. Zondagavond brak brand uit in de arbeiderswoning van den heer J. OoraouwV aan den Ouden Maas dijk te Dreumel. Onmiddellijk daarop sloeg het vuur over op de twee naastbij- gelegen boerderijen, die van P. Bouman en A. de Jong. Tijdens 't blusschinkswerk werd de 'brandwieer gealarmeerd voor een brand in een perceel aan den Waal dijk. Het was de boerderij van den heer A. Verhoeven, die daar in brand stond. De vier huizen brandden tot den grond toe af. Bijna 300XXX) pond hooi ging ver loren en een 40-tal varkens kwam in de vlammen om. TOLBESTORMING. JUTFAAS, 6 Juli. Geheel onverwacht had gisteravond weer 'n tolbestorming plaats. Omstreeks kwart over 8 weigerde de bestuurder van een luxe auto om tol geld te betalen en bij het drukke verkeer gaf het oponthoud, hierdoor veroorzaakt, in enkele minuten tijds een opstopping aan weerszijden van den tolboom. Ver schillende automobilisten wilden wel be talen, maar konden het tolhek niet be-/ reiken, anderen waren het meer met dep opposant eens en haastten zich niets om san een opheffing van de stagnatie me de te werken. De politie van Utrechv en Usaelatein, in den regel zeer waakzaam bij de tol, was een oogenblik niet op haar post, maar ze keerde juist terug, toen oen paar ongeduldige chauffeurs, on danks het verjet van den tolgaarder, den boom openden en eenige wagens zonder betaling ontsnapten. De wagen van den chauffeur, die het relletje had veroor zaakt, werd nog even aangehouden, maar dat veroorzaakte een paar lichte aanrij dingen en de daardoor ontstane verwar ring gaf den demonstrant en nog eenige anderen de gelegenheid om te ontsnap pen. De overigen betaalden en toen was de ordelijke gang van zaken spoedig her steld. ERNSTIG ONGEVAL BIJ EEN VLIEGFEEST. Vijf toeschouwers gedood. Ve len gewond. PARIJS, 6 Juli. Gistermiddag had een ▼liegfeest plaats op het vliegterrein te Hurson, dicht bij de Belgische grens, na bij ds Ardennen. Terwijl de belangstelling der toeschouwers, die m een dichte me nigte om het vliegterrein geschaard ston den. geheel in beslag werd genomen door em paar luohtaorobaten, die aan het Jrunitvliegan waren, sou een ander vlieg tuig met eenige passagiers opstijgen voor een rondvlucht. Het toestel was blijkbaar te zwaar beiabt om van den grond te kunnen opstijgen. Het taxiede eenige ma len over het veld en plotseling, toen de piloot vol gas gaf, draaide het toestel om zijn eigen as en suisde met een ra zende snelheid in de richting van het pu bliek. Vijf personen worden door den propel ler op slag gedood, tien anderen ernstig gewond. Eenigen hunner werden in le vensgevaarlijken toestand naar het zie kenhuis gebracht. Het vliegfeest is dadelijk afgebroken. BOLIVIA EN PARAQUAY. De diplomatieks onderhandelin gen afgebroken. ASUNCION, 6 Juli. Het conflict tus schen Bolivia en Paraguay heeft thans 'n roodanigen omvang bereikt, dat de ge zant van Bolivia te Asuncion opdracht heeft gekregen, naar La Paz terug te koe ren. Ook de regeering te Asuncion heeft haren gezant te La Paz teruggeroepen. De Boliviaanaohe regeering heeft den Volkenbond mededeeling gedaan van het afbreken der diplomatieke betrekkingen. Het conflict gaat nog steeds om het be zit van den Gran Chaoo. ACHT PERSONEN VERDRONKEN. NEW YORK, 6'Juli. T^Ottawa sloeg gisteren een pleiziervaartpig om, met het gevolg, dat van de inzittenden 8 per sonen verdronken. HET CONFLICT MET DEN PAUS. ROME, 6 Juli. Het geschil tusschen den Paus en de Itaüaarische regeer mg neemt een scherper vorm aan. De Itali aanse he gezant bij het Vaticaan en de Pauselijke nuntius hebben, gezien de on mogelijkheid om het geschil bij te leggen, beiden gevraagd om van hun functie ont heven te worden. Dit bericht is echter nog niet bevestigd. ja ONLUSTEN IN KOREA. LONDEN, 6 Juli. Uit Tokio komt be richt, dat in Korea ernstige anti-Chi- neesche onlusten zijn uitgebroken. Het verkeer in het land ondervindt groote moeilijkheden. DE CYCLOON IN FRANKRIJK. PARIJS, 6Juli. Nader wordt gemeld, omtrent den cycloon, die gewoed heeft in Zuid-Frankrijk, dat het Zuidelijke deel van de provincie Dordogne groote schade heeft geleden. Er hehben ongekend hevi ge onweders gewoed, vergezeld van een cycloon, die tallooze boomen heeft ont worteld en de telegraafpalen over de we gen heeft geworpen. De korenvelden zien er uit, alsof zij zijn afgemaaid, de wijn oogst is totaal vernield en de stad Bugue heeft veel schade bekomen. Omtrent per soonlijke ongelukken wordt nog niets ge meld. VERWELKOMING. NIEUWE MOEILIJKHEDEN OVER HET HOOVER-PLAN. De herstellsveraftties vormen een struikelblok. PARIJS, 8 Juli. In de vroege oohtend- uren werd te Parijs het bericht ontvangen uit Washington, dat president Hoover de Fransohe vooratellen inzake de herstel-le veranties in natura beslist afwijst. Deze Amerikaansche afwijzing werd zoo laat bekend, dat de meeste ochtendbladen er nog nauwelijks melding van konden ma ken. De bijzondere correspondent van de „Petit Parissin" te Washington meldt, dat men daar in regeringskringen van meening is, dat Frankrijk de Amerikaan sche voorstellen gemakkelijk had kunnen aanvaarden. De regeering hecht er thans groote waarde aan, dat een commissie van deskundigen zal vaststellen of de kwes tie der herstel-leveranties in overeenstem ming is met de voorstellen voor Hoover. Van Fransohe zijde gelooft men echter, dat Amerika den betrokkenen volkomen de vrije hand zal laten wat betreft de her stel-leveranties. Een hooggeplaatst amb tenaar verklaarde zelfs, dat Amerika de voortzetting ervan volkomen goedkeurt Het kan eohter niet toestaan, dat Duitsch- land deze leverantie» zelf geheel zal moe ten betalen. President Hoover breekt zijn va- cantis af. NEW-YORK, 6 Juli. In de hoop, dat het door Hoover voorgestelde moratorium thans definitief zou zijn geregeld, is men ten zeerste teleurgesteld door de nieuwe moeilijkheden, die nu weer zijn geresen over het vraagstuk der h era tel-lever an- tios. Het was hier spoedig bekend, dat de jongste Amerikaansche nota de Fran- sche voorstellen inzake de herstel-leve ranties afwees, omdat «e niet overeen stemden met den geest van het Hoover- plan. Ook het Fransohe yooratel om een commissie van onafhankelijke deskundi gen te benoemen, die de rechtskundige kwestie zou regelen, wijst men te Washington in den huidigen vorm af, omdat men in Amerika van meening is, dat een dergelijke oommissie onderge schikt zou moeten rijn aan de bepalingen van het voorstel-Hoover. De president, die zoo juist met vacan- ttt naar «ijn buitenverblijf was vertrok- «w, is naar Washington teruggekeerd. HARTELIJKE Hoe de burgemeester van Franekeradeel werd ontvan gen. In toespraken bij officieels gelegen heden worden nogal eens woorden ge bruikt, waarvan men moet betwijfelen, of ze rechtstreeks uit het hart opwellen. De beleefdheid geldt hier aks een ver ontschuldiging Maar zoo denkt men er blijkbaar te Franekeradeel niet over. Daar werd de nieuw benoemde burge meester, de heer W. Elgersma, voordien gemeente-secretaris van Barradeel, ge ïnstalleerd. De heer Elgersma is chiate- lijk-hiatoriach en de raad van Franeke radeel linkach. De benoeming had dan ook veel ont stemming in het dorp verwekt en de vrijz.-democraat v. d. Schaaf, die als loco-burgemeester de installatierede uit sprak, stak dat niet onder stoelgn of ban ken. De toespraak begon aldus: „Het zou mij een groote eer en een waar genoegen geweest zijn, wanneer ik hier in plaats van u een ander had mo gen installeeren als burgemeester onzer gemeente. Iemand van erkende bekwaam heid, die naar algemeen oordeel de rech te man op de rechte plaats zou zijn ge weest. Maar dit mocht niet zoo zijn. Maar, zult gij wellicht vragen, is dan de installatie van den heer Elgersma voor u niet een eer en genoegen? En dan moet ik daar volmondig op antwoorden neen want ik ben van meening, dat uwe benoeming is een zuivere partijbenoeming en niet een benoeming op grond van uwe capaciteiten Wie van ons had vooraf van u iets gehoord, flat ging boven het middelmatige? Somm'gen wisten zeifs van uw bestaan niets af. Wat verdeï in zijn rede bereidde spr den burgemeester er op voor, dat hier op de secretarie steeds het werk dat af moet, wordt gedaan ;ook als er over gewerkt moet worden. Het is hier dan ook zóó, dat van wat Maandags in de vergadering van B. en W. behandeld wordt, de betrokkenen steeds, als de zaak ten minste in éón vergadering afgehan deld kan worden, nog in dezelfde week bericht ontvangen. Hoe geheel andsrs dan in Barradeel, vond spr., daar duurde het steeds zeer lang voor men antwu( rd ontving op een verzoek. Ik hoop niet, zoo vervolgde de vriendelijke spreker, dat dit aan u gelegen heeft, al vrees ik er vel voor, daar gij als chef van de se-returie het meeste belang had bij een vlugge af doening van zaken. En mocat het we! aan gelegen hebben, dan verzoek ik u als burgemeester, dat verkeerde stelsel te laten varen. Nadat de burgemeester deze woorden ietwat spottend had beantwoord, spraken nog een sociaal-democraat, een christe- lijk-historisch en een anti-revolutioxjair raadslid. Dat dezen het met de instailla- tie-rede niet eens waren, geeft nog eemge hoop voor Franekeradeela naaste toe komst. DE BRAND TE ARNHEM. Een tweede slachtoffer. Thans is ook het tweede kindje van de xwaargetroffen familie Pas, dat bij den brand in een arbeiderswoning aan de G. A. Smitsstraat te Arnhem, ernstige brand wonden opliep, daaraan overleden. Het derde kind, dat aan de armen was verwond, maakt het goed. FELLE BRAND TE BLOEMENDAAL. Drie heirenhulzin vernield. Zaterdagavond wilde éten der bewonen ▼&a de Houtvaartkade te Bloemen daal, die alleen thuis was, een bad nemen. Toen hij het gaspltje onder den geyeer aanstak, volgde een luide knal en een oogenblik later bemerkte hij tot aijn ont steltenis, dat het huis boven hem brand de. De afvoerbuis van den geyser liep door het rieten dak naar hui ten. De vlam schijnt rich een uitweg in die afvoerpijp te hebben gezocht, en rich daar aan het rieten dak te hebben medegedeeld. Zoo snel woekerde het vuur voort, dat binnen tien minuten tijds ook twee andere hee- renhuiren, dnder hetzelfde dak, in brand «tonden. De brandweer deed wat zij kon met 'n motorspuit en een tiental slangen, maar tegenover de drie fel brandende huizen stond zij' machteloos. De vlammen spaarden niet veel meer dan de kale muren, waarvan enkele, om dat «ij gevaar opleverden, door de brand weer werden omgetrokken. Eerst te zeven uur was het vuur gebluscht. DE HANDELS- EN LANDBOUWBANK Ds zaak M. niet in hooger be roep. De Officier van Justitie bij de Haag- sche Rechtbank heeft geen gebruik ge maakt van zijn recht 6m appél aan te teekenen tegen het vonnis der rechtbank, waarbij de directeur der Handels- en Landbouwbanl te 's-Gravenhage, J. W. M., was veroordeeld tot één jaar eA zes maanden gevangenisstraf, met aftrek der voorloopige hechtenis. Ook de veroordeelde zal niet in hooger beroep gaan, zoodat deze «aak in eerste instantie is afgedaan. DRAMA OP EEN BOERDERIJ. Op eau üoeiUerg, nab Biisbaie, beeft zich eeu ontzettend drama afgespeeld. Toen des morgens vroeg één der knechts op de boerderu kwam, bleek het woonhuis geheel te zijn atgeorand. In de nabijheid vond hij het iyk van den pachter met af gerukten schedel. Het onderzoek wees uit, dat de man zelfmoord had gepleegd door een aantal dyuamieipatronen aan zyn hoofd te bevestigen en deze tot ontploffing te brengen. In de pumhoopen van het woon huis vond men de vei kooide lijken van de vrouw en de vier kinderen, die waar schijnlijk van te voren door den farmer m een vlaag van verstandsverbystenng waren vermoord, waarna hij de woning in brand stak en zelfmoord pleegde. GROOTE BRANDEN IN DUITSCHLAND. Gevolgen van de hitte. De aanhoudende hitte en dioogte heeft in Duitschland reeds vele branden doen ontstaau of het uitbreken ervan bevorderd. Zoo is bijv. te Bremen Vrfldagmiddag brand ontstaan in den toren van de Stephani kerk, waar reparatie werkzaam heden werden verlicht. Het geheele dak van het gebouw werd vernield. In een buitenwijk van Frankfort a. d, Main ontstond brand in een complex nouten noodwoningen, waarvau er 16 in de asch werden gelegd; 80 personeu zijn dakloos. t In hot dorp Hohendorf (Greifswald) werden eveneens 16 woningen een prooi der vlammen, waardoor 86 geziunen dak loos weiden. OVERSTROOMINGEN IN MAND- SJOERIJE. Meer dan 100 dooden. Als gevolg van de hevige slagregens zijn de rivieren in Maudsyotrye buiten haar oeveis getreden, waardoor in ver schillende deeien van hut land groo e verwoestingen werden aungeacht. Iu net Zuid Westen van Mand&joerye zyu meer dan nonderd personen verdronken en duizenden dakloos geworden. EIGENAARDIG PROTEST. Eerlijke „verduistering". Binnenkort zou te Parys een^ntvauger van de registratie overgeplaatst worden naar een district, dat tot een lagere klasse behoort. Daar hy deze overplaatsing als een onrecht aanvoelde, bedacht hy het volgende om de aandacht van den rechter te trekken. Hy liet eerst door twee deur Wtiardeis con^tateeren, hoeveel hy in kas had, ongeveer vyf millioen. D.uirna bracht hy deze waarde naar urie vrienden, en gaf ieder, onder belofte van geheimhouding, een derde daarvan in bewaiing. Nadat dit was gebeurd, liet hy den commissaris van pulkie van zyn wyk weten, dat hy geld, davden Staat toebehoorde, had verduisterd. Dtze commissaris, eeu persooulyk vriend van hem, trachtte hem te overreden om het geld weer terug te storten. Eveneens probeerde znn chef hem tot andeie ge dachten te brengen; zonder resultaat. Ook de belofte dat hy op zyn standplaats geliandhaatd zou worden, had geen invloed op de houding van den ontvanger, die verklaarde, dat zyn eemg doel was, voor den rechter gebracht te worden om zyn bezwaieu te berde te brengen. Er bleef niets anders over dan den ontvanger naar het Huis van Bewaring te brengen en hein daarin op te sluiten. Het is de p. litie nog niet gelukt om de drie vrienden op te sporen. DE POOLTOCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN". Vertrek op 20 Juli. De luchtschiphaven te Friedrichshaven bericht, dat het vertrek van de Graf Zeppelin naar het Noorden nu dennitief is vastgesteld op '20 Juli. De ijsbreker Malygin zal zich naar de Noordelijke IJszee begeven om daar in den loop van de maand de Graf Zeppelin te ontmoeten. CYCLOON IN FRANKRIJK. Druivenoogst vernield. In Frankrijk heeft in de streek van Le Bugue tot Les Eysies een cycloon gewoed, waardoor in het geheele gebied boomen werden ontworteld en het gras werd ver nield. Tusschen Canpagne en Le Bugue is geen blad meer aan de boomen, staat geen wijnstok meer overeind en is de geheele oo^st verwoest. De «traten van Le Bugue zijn onbegaanbaar door het opgehoopte slijk. Meer dan 7000 gezinnen zij door de ramp geruïneerd. DE NAUTILUS. Spoedig hersteld. De herstelwerkzaamheden in de „Nau tilus", ter voorbereiding van den tocht onder het ijs van de Noordpool, worden krachtig voortgezet. De stuurboordma chine is ontmanteld, opdat de cylinders kunnen worden nagezien en verwacht wordt, dat alle motoren binnenkort weer in orde zullen zijn. Tegen den tijd dat de werkzaamheden zullen zijn beëin digd, zal alles gereed zijn voor het ver trek naar Bergen, waar de duikboot ver der wordt uitgprust. De Britsche admiraliteit verschaft zoo veel mogelijk medewerking en allen wer ken op volle kracht. TWINTIG HUIZEN AFGEBRAND. Dertig gezinnen dakloos. Vrijdagmiddag is in het plaatsje Ho hendorf bij Wolgast in Pommeren, in het schoolgebouw brand uitgebroken, die sterk begunstigd werd door een krach- tigen wind en zich zoodoende snel ver breidde. Ofschoon de'brandweer uit Wol- gast en Reichswald spoedig ter plaatse waren, grepen de vlammen toch nog de beide belendende perceelen aan. 's Avonds laat waren reeds 20 huizen in de asch gelegd, 30 huisgezinnen zijn hierdoor dakloos geworden. Ook vee ging bij den brand verloren. De meeste huizen hadden strooien daken. De brandweer had met buitengewoon veel moeilijkheden te kam pen, waarvan de grootste wel was, dat de meest nabije plaats, waar water te vinden was, ver van den brand was ver wijderd, zoodat zeer lange slangen ge bruikt moesten worden. In den loop van den avond gelukte het het vuur in zijn loop te stuiten. De brandweer kon echter niet inrukken, daar nog steeds gevaar bestaat voor .weer opvlammen. De oor zaak is onbekend. SLECHT VOORUITZICHT. Als wij moeten gelooven (veel lust heb ben we er niet in) wat een bekend En- gelsch astroloog, Harwood, uit Brigh ton, ons in het orgaan voor wetenschap pelijke astrologie voorspelt, dan staan ons enkele minder prettige dagen te wachten. Van 12 tot 16 Juli, zau na een periode van ondragelijke hitte over het Noorde lijk halfrond 'n verschrikkelijke storm uit barsten. Speciaal Engeland zal het er te kwaad mee hebben. De wind zal een on gewone sterkte hebben. Er staan ons ook wolkbreuken te wachten, die op vele plaatsen overstroomingen te voorschijn zullen roepen. Harwood geeft ons dan ook den welmeenenden raad tusschen 11 en 16 Juli liever niet op zee of in de lucht te gaan. De storm «al onverwachts uit vallen. Op 13 en 14 dezer zal de tempera tuur plotseling dalen. Engeland zal op die dagen misschien nog aardschokken te verduren hebben. De 14e, tusschen 8 en 2 uur, zal onze kwaadste tijd zijn. DE WERKLOOSHEID IN DE VER. STATEN. Twaalfhonderd vooraanstaande man nen en vrouwen in de Vereenigde Staten hebben een request gericht tot president Hoover, om een speciale zitting van het congres bijeen te roepen ter behandelino van het vraagsttuk van de werkloosheid Er worden voorzieningen gevraagd, die drie en een half millioen dollars zullen kosten. EEN STAD MET VACANTIE. Swinden loopt weer uit. Deze Engel- sche stad ziet er elk jaar in de maand Juli merkwaardig uit. Men krijgt er den indruk in een verlaten gouddelversstad te zijn, waar de huizen leeg en de zaken gesloten zijn, terwijl er bijna niemand i straat is te zien. In Swindon, dat ongeveer 60.000 in woners telt, worden in Juli, voor zoover mogelijk, alle bedrijven stopgezet. De zaken blijven dicht, evenals de kantoren, bureaux en rechtbanken. Het is alsof een heele stad met vacantie gaat. Ook de autoriteiten verlaten dan hun bureaux en gaan nieuwe bewindskracht opdoen. DE HITTE. De manoeuvres van een deel der Brit sche Middellandsche Ze^vloot aan de golf van Patras by Griekenland, zijn afgebro ken wegens de buitengewone hitte. Engel se he matrozen waren tengevolge van de hitte overleden en v^en ernstig onge steld geworden. Reeds 1450 slachtoffers In de Ver. Staten. In de Ver. Staten, waar in het Midden- 'esten de buitengewone warmte reeds begint te verminderen, duurt ze in vele gedeelten van het land nog vgort. Tot nu toe zouden 1450 personen tengevolge van de hitte zijn omgekomen. Het verlies ten gevolge van het verloren gaan van oogst en vee wordt op 10 millioen dollar ge schat 252.000 gulden, terwijl Stribling 79.200 gulden heelt gekregen. Car nar aSchmellng. Camera, de Italiaansche reus, «al op 17 September in Amerika om het we reldkampioenschap tegen Max Sohmeling uitkomen. Ameide. De wedstrijd „Rohda I" „Leerdam Hl" eindigde in een 2—1 overwinning voor „Leerdam IH". NED. HERV. KERK. BOSKOOP. Donderdag 9 Juli, n.m. 2.30 uur, Dr. P. Glas. Huwelijksinzege ning. MAX SCUMELING VERSLAAT STRIBBLING. In het groote Stadion van Cleveland (Ver. Staten) heeft voor ongeveer 40.000 toeschouwers de bokskamp plaata gehad tusschen den Amerikaan Young Strib- bling, en den door hem uitgedraagden ti telhouder, den Duitscher Max Schmeling. De belangstelling van het Amerikaan sche publiek was niet zoo groot als bij voorbeeld nog eenige jaren geleden het geval was, en men schat dan ook, dat de promotors van den wedstrijd aan de on derneming ongeveer 15.000 dollar verlo ren hebben. De Duitscher won door een technische knook out in de laatste vijftiende ronde, waardoor Schmeling den kampi- oenstitil behoudt. Het aandeel van Sohmeling in de ont vangsten yan de match bedraagt BERGAMBACHT. Van 28 Juni-3 Juli. Geboren: Teunis, z. van J. D. Burger en A. Lommerde. Antonie Willem, z. van W. Schippers en T. Oskam. Ma ria, d. van M. van Zanten. Ondertrouwd: L. Stout, oud 80 j-, en M. G. van Buren, oud 25 j. BERKEtNWOUDE. Juni. Geboren: Bastiaantje, d. van L. A. de Jong en A. de Kwaadsleniet. Maria, d. van W. Timmerman en M. van der Stolp. Marrigje Antje, d. van P. den Braven en J. M. Verdoold. Overleden: W. de Jong, oud 20 j. GROOT-AMMERS. Juni. Geboren: Hendrika, d. van T. de Vrij en G. A. BoeL Getrouwd: C. Luijendijk, oud 25 j. (te Numansdorp), en M. G. Mourik, oud 21 j. J. W. Hoop, oud 28 j., en A. Stout, oud 26 j. Overleden: M. Gelderblom, oud 1 m. Een levenloos aangegeven dochter van N. de Vos en B. H. Kortleve, LANGERAK. Juni. Geboren: Jon Hendrik, van Q. de Hoop en G. Slob. Getrouwd: D. de Groot, oud 26 j., en A. van Middelkoop, oud 32 J. Overleden: P. A. van der Mark, oud 81 j., echtgen. van A. H. Bijl. G. Vonk, oud 13 m. Een levenloos aangegeven dochter van T. van Zessen en A. Rijne- veld. NIEUWPOORT. Juni. Geboren: Willemijntje Eveptje; d. van 1 J. G. Hooijenboe en M. Maasland. Eg- bertus, z. van W. H. van Vliet en G. Ver meulen. Hendrik Maarten, s. van J, Heüoop en H. de Vos. Getrouwd: J. Mudde, oud 30 j. (te Lek- kerkerk), en O. J. Verveer, oud 29 j. Overleden: T. Monteban, oud 7 j. WADDINXVEEN. Juli. Geboren: Geertrui, d. van J. J. Boom en H. Vink. Rijkje Anna, d. van P. den Boer en J. A. Olie. Maria Maaike, d. van P. van Soest en J. Metselaar. Willem, z. van M. Hofman en J. Burger. Getrouwd: C. Zalm, oud 26 j., en G. Vlok, oud 26 J. AMMERSTOL. Over de maand Juni. Ingekomen: J. O. van Linden, van Bergambacht; A. Duhen en gezin, van Bergambacht. BERGAMBACHT. Over de maand Juni Ingekomen: J. de Bruin, van Goude rak; H. de Gier, van Willige-Langerak; J. Compagne, van Haastrecht; M. Plachta, van Duitsohland; G. J. Bogaard, en gezin, van Nieuwpoort; M. van der Hek, van Stolwijk; T. J. de Graaf, van Baam; N. C. de Wit, van Lekkerkerk. Vertrokken: I. de Langen en gezin, naar Nieuwpoort; M. de Langen en ge zin, naar Ede; A. G. Lakerveld, en ge zin, naar Streefkerk; C. A. J. Stoelen- dreijer, naar 's-Gravenhage; C. de Rooij, naar Raamsdonk; W. van den Berg, naar Schoonhoven; A. Hofman, naar Hooge veen; A. B. Rietveld, naar Stolwijk; A. Benschop, naar Brussel; D. de Lely en gezin, naar Stolwijk; G. C. Renes, naar Hillegersberg; E. Paradies, naar Haas trecht, T. Graveland en gezin, naar Utrecht; J. den Hartog, naar Zegwaard; W. T. de Bruijn, naar Ammerstol; J. O. van der Linde, naar Ammerstol. GROOT-AMMERS. Over de maand Juni. Ingekomen: M. Korporaal, van Bles- kensgraaf; S. Groen, van Bergambacht; G. Meerkerk, van Langerak; M. Slob, A. G. van Arkel, G. Koolwijk en T. den Har tog, allen van Streefkerk; B. van As, van Utrecht; J. W. Ooms, van Bleskensgraaf; A. Posthuma, van Leerdam; A. van der Sijde, van Dordrecht; J. D. Roest, van Streefkerk; J. Bots, van Brandwijk; S. M. Slob, van Bleskensgraaf; K. van Wijn gaarden, van Papendreoht. Vertrokken: E .Broere, naar Sliedrecht; E. Brink, naar Alkmaar; G. Koolwijk, naar Berkenwoude; A. Router, naar Dor drecht; D. Belt, naar Berkenwoude; G. T. de Groot, naar Schoonhoven; J. J. Wit- zier, naar Monster; J. D. van Eeuw ijk, naar Schoonhoven; J. W. Hoop, naar Gouda; A. Stout, naar Gouda; A. Tukker, naar Goudriaan; A. de Jong, naar Via- nen. LANGERAK. Over de maand Juni. Ingekomen: A. van Middelkoop, van Vianen, J. den Besten, van Nieuwpoort; T. van der Voet, van Brandwijk; W. de Groot, van Eindhoven; A. G. Oosterhout, van Nieuw-Lekkerland. Vertrokken: J. Stigter, naar Noorde loos; A. Kersbergen, naax Hoog-Blok- land; G. Meerkerk, naar Groot-Ammers; A. A. Boll, naar Bleskensgraaf. NIEUWPOORT. Over de maand Juni. Ingekomen: G. Verdoold, van Stolwijk; A. G. van Wijk, van Brandwijk; L de Langen, van Bergambacht. Vertrokken: P. Hoogendoom, naar Reeuwijk; G. J. Bogaard, naar Bergam bacht; L. Stout, naar Streefkerk; J. den Besten, naar Langerak j 0. J, Verveer, naar Lekkerkerk.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2