Burgerlijke Stand. Gemeenteraden. Rechtszaken. FEUIL 2000 Om den BIJ den twaal Wetenschap en Techniek. TWEEDE BLAD No. MOR. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhmtnocho Courant MAANDAB 8 JULI 1881. NIEI DIT NUMME TWE HET „BRUINE PALEIS”. Ons blad is aanges Publiciteitswaardi Adverteerders (Li adverteerders zich kunnen verschaffi In de Sp De man, aan wien oogenblik nog gelukt auto van Ecker te wi waarschuwende kree wiet natuurlijk niet de ABONNlfi’8 v»n d van G. Tollenaar BENSCHOP. Openbare vergadering van den gemeente raad. op Maandag 22 Juni, dea voormid- dags 10 uur. Aanwezig alle leden. *Na opening met gebed, worden de no tulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van de in notulen voorkomende clausule inzake de subsidie- verleening aan de wijkverpleging, zegt wethouder Schep, dat het zijn bedoe ling is geweest deze subsidie te verleenen voor het eerste jaar, dat de wijkzuster in functie is en derhalve niet over 1931, aangezien zij dit jaar toch waarschijnlijk niet meer in functie zal treden. De Voorzitter antwoordt, dat het aanvankelijk de bedoeling was de zuster in 1931 te benoemen, doch dat thans nog even een afwachtende houding wordt aan genomen. Wordt zij in 1931 niet benoemd dan is de subsidie voor 1932 en mocht zij dit jaar nog benoemd worden, zoo zal een subsidie, evenredig aan den tijd, dien zij dit jaar werkzaam is, worden uitgekeérd. Het voorstelSchep wordt aangeno men. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Daaron der is een procesverbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger; een brief van God. Staten aangaande goedkeuring der verordening op de heffing van 30 opcen ten op de personeele belasting; en het rapport van den warenkeuringsdienst over het le kwartaal 1931. De Voorzitter deelt mede, dat door wijziging van de gemetenewet over elk vijf-jarig tijdsbestek een geredeneerd verslag over den toestand der gemeente moet uitgebracht worden. De raad heeft ‘tot 7 Aug. 1931. Wegens overtreding der Visscherijwet: A. G. B. te ’s-Gravenhage, f 3 subs. 1 dag, met verbeurdverklaring der in be slag genomen hengel. Verschijnt ^faar en Vrydag. Prijs ling: voor Scho maanden f 1,25; Met verzeaering Hij: „Kelner, zeer vertrouwelijk, ik wil mijn vriendin een goed diner geven en ik heb maar zeven gulden op zak. Wat zou u mij aanraden?’’ Kellner: „Een onder reitouront, mijn- hHT.” De herhaaldelijk voorkomende politieke straat-relletjes, die vaak tot ernstige gevolgen leiden, hebben in verschillende Duitsche steden strenge maatregelen noodig gemaakt. Zoo is te München het dragen van uniformen door de wacht van iedere politieke partij verboden. Het eerste gevolg hiervan zal zijn, dat de wacht voor het „Bruine Paleis" van de Nationaal Socialiiten zal moeten ver- dwijaiö. Terwijl de gehe beidt om te kom vrede, tot rust en de volken, wordt de grenzen aangi overgestelde tot 1 de klassen en woi de klassenstrijd 1 prezwn Gelukkig zijn ei der oordeel aanh dat van haat en volk zeker niet ve Zij streven integi ging van den kla verzoening en san klassen in de ma dere woorden naai Zoo’n bednifsvr geerlijks voor de die aangeduid wc arbeid en die elk missen als maacr den kunnen. Ook de regéerinj bevorderen en zij wetsontwerp 'tot i; raden. Dit zijn in leges, waarin verti organisaties van v beiders zitting hel bepaalde bevoegdhi ♦en opzichte van in hunne bedrijvei gfmeenschapnelijk voor deze bedrijfsi ter van prbeid ru leden ingediend bij arbeid en blijkens t mer heeft die raac wijzend advies uitj De niberderheid beid, die het ontw groot, maar het hi dat het aantal te, ontwerp toch nog z ontwerp van minii gematigd is, niet vi sfe voorzichtige pre namelijk reeds eeni werkgevers en de soort van bedrijfsra en nu gaat het w verder dan dat het door de wet steun leenen. De minister wild bevestigen wat reec wijze geleidelijk de «chen beide partijei Tot de vakken, v werking tot een vo worden behooren d< moet zich niet late het feit, dat een de het beëindigen van CAPELLE a.d. IJSSEL. Juni. Geboren: Pieternella, d. van D. P. de Zwarte en A. van Dis. Hendrika Max- gaxetha, d. van A. van dér Lee en J. Bijenhif. Willem, z. van J. Klein en E. van der Giessen. Geertje Annigje, d. ■van P. Geluk en J. M. Jongkind. Car tharina, d. van W. van Eijl en F. Vihk. Ondertrouwd: A. v. d. Watering, oud 26 j., en L. Stolk, oud 24 j. W. G. Bouthoorn, oud 22 j., en 8. Vuijk, oud 23 j. i J. A. Hekman, oud 20 j., en A. van Leeuwen, oud 18 j. Chr. W. Tie- leman, oud 28 j., en W. P. F. Schalk, oud 21 j. Getrouwd: S. Hoogerwaard, oud 20 j., en W. de Kreij, oud 24 j. Overleden: A. Vis, oud 85 j., weduwe van J. Ton. I. Kalis, oud 12 w. BOSKOOP. Junk Geboren: Johannes, van E. Hooger- brug en D. Boere. Margje, <L, van W. Boom en Blom. Johannes Martinua, B. van S. J. de Rijk en A. G. van Vliet. Cornelia Evernarda, d. van D. Wijnbeek en J. Hopman. Ondertrouwd: D. van Gelderen, oud 24 j., en C Duik, oud 26 j. - H. de Jong, oud 25 j., en G. J. Edelman, oud 21 j. HAASTRECHT. Juli. Geboren: Alida Emerentia, d. van P. H. Maijenburg en A. Sassen. Ondertrouwd: D. Boer en A. P. Broejj. Getrouwd: C. L. Verkaik en E. H. Pan rad iea. Overleden: A. van Schaik, oud 78 j., weduwe van A. Matze. HEKENDORP. Juni. Geboren: Gerardus Jacobus, b. van O. J. van den Broek en G. Bontenbal. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Junk Geboren: Frederik, s. van W. van Meijeren en J. M. Haeren. Alje, z. van W. P. van Dijken en J. de Pateix Aaltje, d. van J. Lingen en P. Meerkerk. Gerda, d. van M. Baan en T. Hei koop. Jan Willem, z. van J. G. Flier en A. Heuvelman. Dirkje, d. van P. de Vries en D. van der Bas. Getrouwd: L. van Reeuwijk en D. Beijen. P Geneugelijk en K. Pols. Overleden: J. Stam, oud 63 j., echtge noot van H. de Jong. J. Donker, oud 21 j. PAPEKOP. Juni. Geboren: Johanna, d. i en N. J. de Wit. STREEFKERK. Juni. Geboren: Elisabeth, d. van J. Zwartbol en P. Versluis. Gerrit, z. van J. Meer kerk en L. Stam. Wijntje, d. van D. van den Dool en K. Verkuil. Arend, z. van H. Eshuis en H. Grandia. Jan Cornelia, z. van A. G. de Kovel en A. Wink. Marius, z. van D. de Baat en H. Brand. Getrouwd: C. Stam, oud 27 j., en P. van Holten, oud 21 j. G. de Ruijter, oud 24 j., en A. Nieuwpoort, oud 24 j. STOLWIJK. Juni. Geboren: Pieter, z. van P. Both en C. de Jong Annie, d. van P. Bongers en M. Voorsluijs. Cornelia, d. van P. P. de Jong en A. Vermeij. Dirk, z. van A. van Wijngaarden en W. Koogie. Judith, d. van J. C. de Jong en J. Slingerland. Maxrigje Jaooba, d. van D. de Jong en A. Rijkaart. Jaoob Cor nelia, z. van. M. v. d. Hengel en M. W. Zwijnenburg. Getrouwd: G. de Keizer, oud 25 J., en E. A. Soet, oud 26 j. W. O. van Stee- nis, oud 26 j., en A. J. van den Berg, oud 25 j. L. van Lange, oud 29 j., en P. Bodegom, oud 26 j. Overleden: T. Blob, oud 54 j. J. Spoormaker? oud 55 j- echtgenoote van J. J. Zuidervliet. H. Anker, oud 73 j., echtgenoot van W. Gravelamd. IJSSELSTEIN. Juli. Geboren: Hendrikus, z. van G. Hartings en A. Versteegt. Gonstantina Maria, d. van J. M. Kemp en J. C. van Dopperen. Overleden: J. van Os, oud 76 j., weduw naar vanF. D. Engelmans J. Ter- steeg, oud 69 jaar, echtgenoote van W. Deijns G. Poot, oud 68 j. OUUD, X noou luiaimuuvui, x. X. it kerk a.d. IJssel, vrijspraak; S. T. te Ouderkerk a d. IJssel, f 5 subs. 1 d.; J. B. te Ouderkerk a.d. IJssel, f subs. 1 week tuchtschool. Wegens loopen over verboden hooi- of grasland: J. v. d. B. te Jaarsveld, aan gehouden tot 7 Augustus 1931; J. v. D. te Jaarsveld, f 3 subs.. 1 d. Als bestuurder van een motorrijtuig op zoodanige wijze over den weg rijden dat de veiligheid van het verkeer wordt in- gevaar jzebracht: H. W. F. te Polsbroek, f 15 subs. 1 dag; C. M. te Haastrecht, f 5 subs. 2 dagen, met toewijzing der civiele vordering; A. H. te Stolwijk f 15 subs. 3 dagen. Wegens overtr. der Boterwet: J. H. te Schoonhoven, f 15 subs. 2 dagen. Wegens openbare dronkenschap: Th. v. G., zwervende, f 12 subs. 4 dagen; C. de V. te Krimpen a.d. IJssel, f 15 subs. 3 dagen; P. de H. te Groningen, C. v. d. H. te Utrecht, ieder f 8 subs, ieder 4 dagen. Wegens als ouder niet zorgen dat een kind, dat nog niet buiten de Leerverplich ting valt, geregeld de school bezoekt: G. v. d. B. te Krimpen a.d. IJssel, f 10 ,subs. 2 dagen. Wegens overtr. van het Motor- en Rij- wielreglement: C. de K. te Zegwaart, 2 geldboeten van elk f 2 subs. 1 dag voor elke boete; A. J. H. te Ottoland, G. S. te Hekendorp, H. v. D. Gzn. te Papekop, ieder f 2 subs, ieder 1 d.; H. H. te Rot terdam, f 4 subs. 1 d.; F. N. S. te Zeist, D. P. te Schoonhoven, G. S. te Willige- Langer&k, ieder f 3 subs, ieder 1 dag. Wegens overtreding der Algemeene Politieverordining te Haait richt'. D. de Q, ti Waardir, i luba, 4 dagen. KANTONGERECHT SCHOONHOVEN. ■Uitspraken van 3 Juli 1931. J. M. te Ouderkerk a.d. IJssel, f 5 subs. 1 week tuchtschool; T. P. te Ouder- T. evenwel de bevoegdheid een jaarlijksch verslag uit te brengen. Op voorsted van B. en W. wordt beslo- tij ieder jaar verslag uit te brengen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van de Gezondheidscommissie te Wijk bij Duurstede, houdende mededee- ling dat tegen de haar in oonoept toege zonden verordening betreffende de hef fing van besmettelijke ziektegelden in de ze gemeente geen bezwaren bestaan, wordt vorengenoemde verordening thans defi nitief vastgesteld. Gunstig wordt beschikt op een tweetal ingediende reclames betreffende de hef fing van schoolgeld. Ingekomen is een verzoek van mej. A. P. Seidel, om haar met ingang van 1 Augustus of zooveel eerder als in de vtu- cature zal zijn voorzien, eervol ontslag te verleenen uit hare functie van onderwij zeres aan de Openbare Lagere School no. 1. De Voorzitter deelt mode, dat aan het verzoek van mej. Seidel kan worden tegemoetgekomen, doordat no. 1* der voor dracht mej. C. A. van der Linden te Am sterdam, in staat is 1 Juli in functie te treden. De heer De Gier informeert of het niet mogelijk is een tijdelijk onderwijzeres te benoemen, daar in verband met de da ling van het leerlingenaantal, met ingang van 1932, op een derde leerkracht geen aanspraak meer gemaakt kan worden. De Voorzitter toont aan, mede naar aanleiding van een ingekomen schrijven van het hoofd der school, dat de benoeming van een vaste leerkracht go- wenscht is. Met 6 stemmen en 1 blanoo wordt hier na mej. C. A. van der Linden benoemd, zulks met ingang van 1 Juli, terwijl met ingang van dienzelfden datum aan mej. Seidel eervol ontslag wordt verleend. De 'aftredende leden der schattingsoom- missie, de heer Jhr. P. W. G. van der Goes, T. Lekkerkerker Gz., J. van Os Sr. en W. Oskam Jr., worden herbenoemd. Vervolgens komt in behandeling het voorstel van B. en W. tot het aangaan van drie geldleeningen, t.w.: a. f 1240 ad 4 pCt. voor waarborgsom bijz. school Eben Haëzer; b. f 2825.69^ ad 4^1 pCt. voor torenrestauratie; o. f 19.000 voor oon versie geldleening f 19.000 a 5 pCt. Met-algemeene stemmen worden B. en W. gemachtigd de leeningen af te slui ten. Als laatste punt der agenda komt in behandeling een wijziging van het con tract met de P.U.E.M. inzake de straat verlichting. Naar aanleiding van de met de P.U.E. M. gehouden besprekingen, deelt de Voorzitter mede, dat de wijziging van het contract der straatverlichting jaarlijks een bedrag van f 800 van de ge meente moer zal vorderen, terwijl daar entegen een tariefsverlaging voor de in gezetenen zal plaats hebben, wat bij het huidige stroomverbruik een voordeel van f 2400 voor de gemeentenaren met rich brengt De gemeente koet het dus f 800 moor en de ingezetenen hebben f 2400 voor deel. Het is, aldus spr., niet het doel, van de P.U.E.M. een winst uit de straatver lichting, te verkrijgen, doch om over de geheele provincie een uniform tarief te hebben. Waar het nu een belangrijke besparing voor de ingezetenen betreft, stellen B. en W. voor het contract te accepteeren. De heer VanOs verklaart zich tegen het contract, omdat dit weer een uitgaaf van f 800 van de gemeente vergt. De heer De Gier meent, dat er van de zijde van de P.U.E.M. politiek in zit. En dat het bedrijf hier niet rendeert, komt hem onwaarschijnlijk voor, aange zien op andere plaatsen de tarieven veel lager zijn dan hier. De Voorzitter wijst er op, dat ’n uniforme-regeling voor alle plattelandsge meenten het doel is. Bovendien mag er 3 Dat begrijp ik. eenmaal hier gewees onmogelijk, dat hij terug komen zal. Sc] kunt of maak op e eind aan zijn leven, iets de kanis krijgt, niemand denken kaï te maken heb. Maar wat moe Er is nu voor doen dan dubbel wa vooral tijdens mijn Gaat u weg? i Denk over mi zaam. Ga nu maar De waker ging b velen zijna meeatera Toen hij de kamer Glenmore zijn bedi< kamer binnen. Zeg aan den cl ©en half uur de gro heeft. Pak de koffe Over drie kwartier o Jij gaat mee. In orde mijnht woord. Een uur later had teel verlaten, zijn au' vlugge reiswagen, au EEN KANS VOOR SURINAME. Hout voor het Panamakanaal. Jarenlange proefneming heeft den heer J. W. Gonggrijp en den ingenieur E. J. Kempees tot -de conclusie gebracht, dat basra-locushout het best bestand bleek te gen de paalwurmen, zooals deze in Su riname en ook in het Panamakanaal voor komen. De heer Gonggrijp heeft toen een reis gemaakt naar het Panamakanaal, waar men geneigd bleek tot het nemen van proeven. Thans vertelt „De West”, dat de directie van het Panamakanaal' aanvraag heeft gedaan voor levering van 156 stuks basra-loous, bestemd voor sluis deuren. Er schijnt hier volgens het blad een prachtkans te zijn voor Suriname, want, zijn de inlichtingen juist, dan beoogt men met deze levering het Demerara Green heart, van welke houtsoort nogal groote hoeveelheden in het Panamakanaal wor den gebruikt, te vervangen door Suri naamse h basra-locus. Vanwege het Pa- namakanaal zal een ingenieur worden uitgezonden, om het hout te keuren. eerd, dat niet kan zinken, ook niet wan neer het zwaar beschadigd wordt. De Fransche marine-autoriteiten toonen veel belangstelling voor deze uitvinding. Het eiland Sicdlië wordt door een hittegolf geteisterd, die reeds talrijke slachtoffers heeft geëischt, van wie er ze-, ven aan de gevolgen van zonnesteek zijn overleden. - In het Zuiden van Berlijn kreeg Za terdagmiddag een bejaarde weduwe be zoek van haar 22-jarigen neef, die geld vroeg. Toen de vrouw weigerde hem dit te geven, haalde de jongeman een revol ver uit zijn zak en schoot haar dood. De moordenaar is voortvluchtig. GOUDERAK. Raadsvergadering van 23 Juni Voorzitter: de burgemeester. Afwezig de heer Jao. de Bruijn. Na opening) worden de notulen gele zen en na een opmerking van den heer Boer goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van den ,heer A. Verkerk Pi. is inge komen een verzoek om de onbewoonbaar- verklaring van perceel Slingerland op te heffen. De Gezondheidscommissie oor deelt het aanbrengen van enkele verbete ringen gewenacht. De raad besluit het schrijven van de Gezondheidscommissie aan te nemen voor kennisgeving. Eervol ontslag per 1 September wordt verleend aan den heer F. E. van der Vlies, als onderwijzer aan de Openbare Lagere School. Als voorzitter en secretaris der com missie tot wering van schoolverzuim wor den benoemd de heeren J. P. den Ouden en B. Smalbil Goedgekeurd wordt de geldleening ad hoogstens f 20.000. Voorts besluit de raad adhaesie ta be tuigen aan het adres van den Bond van Vereenigingen en Stichtingen, bedoeld In art. 6 der Landarbeiderswet te Gronin gen tot verlaging der rente van 4 pCt Afwijzend wordt beschikt op het ver zoek van de Bank voor Ned. Gemeenten te ’s-Gravenhage tot het nemen van aan- deelen en gunstig wordt beschikt op het verzoek van Th. de Ruwe te Gouda om vergunning tot het aanloggen van een 5ra- dio-distributienet in de kom de gemeen te. Tegen de heer De Jong. Het verzoek van het schoolbestuur van Gouderak om gelden voor 10 schoolban ken, wordt aangenomen. Tegen' de heer Boer. Afwijzend wordt beschikt op het ver zoek van de Muziekvereniging om ge bruik te mogen maken van het gymn. lokaal. Tegen de heeren De Jong, Boer, Noorlander en Van Dam. Voor stemmen de heeren Hofman en Vleggeert. Van het gemeentebestuur van Gouda is bericht ingekomen, dat met den meest mogelijken spoed getracht wordt een op lossing tot opheffing Haastrechtsohen Tol te vinden. B. en W. vinden geen termen aanwe zig om het raadhuis te verzekeren tegen berooving of diefstal van een tegen over gesteld, gevoelen zijn de heeren Hof man en Vlegigeert; de heeren Boer en De Jong gaan met B. en W. mee. Ingevolge het raadsbesluit komen B. en W. met een steunregeling. Norm f 10 per week. De heer Boer begrijpt niet, dat de beide wethouders daarvoor zijn. De heer Van Dam zegt, dat hij bij nader inzien ook liever de keuze wilde laten bij het Burgerlijk Armbestuur. Ieder geval moet op zich zelf worden bekeken. De heer Vleggeert bepleit aanne ming van het ontwerp van B. en W. Het ontwerp B. en W. wordt verwor pen; voor de heer Vleggeert; togen de heeren Van Dam, Noorlander, Boer en Hofman; blanco de heer De Jong. Een voorstel van den heer Hofman „Geen steunregeling” en alles overlaten aan het Burgerlijk Armbestuur .wordt overeens verworpen. Voor de heeren Boer en Hofman. Over een tusc hen voorstel van den heer Vleggeert staken de stemmen. Als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, vacature H. de Jong Ljs., wordt benoemd de heer J. G. van Dam. Als waarnemiend gemeente-secretaris wordt benoemd de heer C. G. van Dobben de Bruijn; als waarnemend gemeente-ont- vanger de heer P. Hajonides van der Meulen, die beide in handen van den Voorzitter eed en belofte afleggen. Daarna sluiting. OUD-ALBLAS. Vergader’ng van den gemeenteraad op Zaterdag 20 Juni. Aanwezig alle le- Hpn Voorzitter de heer W. Boudet van Dam. burgemeester. Na opening volgt lezing der notulen, n worden' goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken is de mededeeling dat Ged. Staten de begroo- tintr voor 1931 hebben goedgekeurd, even als de rekening over 1929 Verder hebben twee personen een reclame ingediend omtrent schoolgeld. Blijkens hit viriïaj van dm kiurinfi- Wegens overtr. ^jan het Reglement vap Politie voor de Scheep- en Vlot- vaart op de Merwede, Noord erf Niéüwe Maas; J. V., zwervende, f 6 1 dag.' Wegens rijden met een rijwiel zonder licht: A. H. te Stolwijk; M. A. B. te Oudewater, ieder f 5 subs, ieder 2 dagen. Wegens overtreding der Arbeidswet: G. v. d. W. te Lekkerkerk, 2 geldboeten van elk f 10 en 2 /eldboeten van f 3 subs. 2 dagen en 1 dag voor elke boete; J. A. K. te Lekkerkerk, vijf geldboeten van elk f 6 subs. 1 dag voor élke boete. Wegens overtr. der Jachtwet: Q. L. V. te Lopik, f 5 subs. 1 dag met verbeurd verklaring van het in beslag genomen geweer. Wegens overtr. der Ongevallenwet: A. y. L. te Krimpen a.d. Lek, aangehouden dienit van waren zijn er geen bekeurin gen geweest. Er zijn 52 winkel-inspec- tie’s gedaan en drie waarschuwingen ge stuurd. Ingekomen is voorts de begroeting der Gezondheidscommissie. Weth. N u g t e r e n vraagt, wat deze commissie voor Oud-Alblas doet. De Sécretaris zal hierop liever niet antwoorden. Al deze stukken, benevens een proces verbaal van kasopname bij den ge meente-ontvanger worden, voor kennis geving aangenomen. Ingekomen is een schrijven van de Ge zondheidscommissie, met het verzoek te bepalen dat huizen niet gebouwd mogen worden binnen 100 meter van den weg, zonder ,te worden aangesloten bij de wa terleiding Alle'leden gaan accoord met leze bepak'ng. Een Wijziging der politieverordening, bepalende, dat men in gras-, bouw- en hooland niet graven mag of er zich be geven mag zonder voorkennis, van den eigenaar, welke bemaling, voornamelijk op de molltovangers betrekking heeft ordt goedgekeurd. 'an de orde komt een wijziging der nstruHie van den gemeente-secretaris In de oude instructie komen eenige be palingen voor, welke niet meer passen in den tegenwoordigen tijd. Besloten wordt het ontwerp-instruotie ter inzage te leggen om den leden ge legenheid te geven dit nader in te zien Eenige begrootingswijzigingen o.m. voor een verhooging der lubeidie van het Burgert. Armbeat, met f 1000, wordt goedgekeurd. Een verzoek ie in gekomen van de N V Lijnbaanstr&at „Sunda", Alblasserdam om ook haar arbeiders in de bestaande wachtgeldregeling te laten deelen. Di waterleiding. Hierna komt aan de orde het regle ment van de N.V. Alblaseerdamsche Wa terleiding. De gelden worden in een of twee maandelijkeche termijnen geïnd. De tajieven zullen zijn als volgt: Huurwaar de f 80 f 13 p. jaar, van f 81120 f 15,60, f 131—176 f 20,80; f 176-^00 f 26, van f 201 tot f 260 f 31,20; van f 261300 f 36,40 en boven de f 3v,0 f 41,60. Voorts worden nog nader aangegeven de kosten voor gebruik van auto’s, wa gens paarden, koeien enz. Voor 1 koe Kv.'f 080 c. per jaar en voor een paard f 1 per jaar. Voor luxe auto’s f 7,50 per jaar voor schapen, varkens en geiten f 0.26 per stuk, tot’een aantal van 10 stuks Boven dit aantal geen verdere kosten De totale garantie-som was f 7869; de opbrengst wordt geschat op f 7667. Het reglement wordt goedgekeurd. Wanneer buizen ftillen worden aange legd in Kooijwijk, zijn de kosten f 518,75, waar af gaat (naar schatting) een be drag van f 100 dat de bewoners zelf be talen. Deze bedragen zijn ‘berekend per jaar en de kosten zouden gemaakt moeten worden voor 5 perceelen, w.o, 2 boerderijen. Den heer J. Jongeneel spijt het, dat deze menschen nu van het genot der waterleiding worden uitgesloten en klaagt over het rumoer op Zaterdag 6 Juni bij de herbergontruiming door jongens van buiten de gemeente. Spr. vraagt maat regelen. Weth. N u g t e r e n zegt dat de politie op haar plaats was. Gemeentepolitie en maréchaussee hadden de zaak in een kwartier in orde. Het arrestantenlokaal is dien avond voor het eerst gebruikt De Voorzitter zegt, dat de politie dezen avond bewezen heeft, berekend te zijn voor haar taak. Spr. betreurt het, dat dergelijke dingen voorvallen. Hij kan niet steeds weigeren als men iets komt aanvragen, maar men schijnt hier niet tegen die weelde te kunnen. Hierna sluiting. geen winst gemaakt worden. De over schotten worden gestort in een reserve fonds, wat aangewend wordt om tariefs verlagingen mogelijk te maken. Spr. bepleit de aanneming van het con tract, wat toch zeer in het belang der ge meente ia. De heer De Vr i8 juicht de nieuwe overeenkomst toe, aangezien dit een be langrijk voordeel voor de ingezetenen be- teekent. Ook de heer Ml d d 1 k o o p kan zich volkomen met het voorstel van B. en W. vereenigen. De heer De Gier wijst er op, dat de niet-aangeslotenen op het lichtnet ook in de f 800, die van de gemeente gevorderd wordt, moeten bijdragen. De Voorzitter antwoordt, dat dit aantal zeer gering is. Wethouder Schep vraagt, of de. raad er niets voor gevoelt om het contract in dien zin af te sluiten, dat die f 800 in mindering gebracht worden op de tariefs verlaging. Zoodoende hebben de ingezete nen dan toch nog een voordeel van f 1600. De Voorzitter antwoordt, dat dit met de P.U.E.M. besproken is, doch deze hiertoe niet bereid is. Na nog breedvoerige besprekingen waarbij de Voorzitter nogmaals pief bijzonderen nadruk de aandacht vestigt op het belang van deze nieuwe overeen komst voor de ingezetenen, wordt ten slotte met 6 tegen 1 stem (die van den heer Van Os) het voorstel van B. en W aangenomen. Na de rondvraag, die niets belang rijks oplevert, sluiting met dankgebed.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4