Sr SCHOONHOVENSCHE COURANT 1 tand. Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON •SH, BIJ den twaalfden klokslag. Om den bedrijfsvrede. Doorzitten Binnenland. 8 JULI 1991. 4 Telef. 20. Tel.-adres: Vannooten. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. L, oud 20 j., der K de d. van P. H. oud 78 j., 1. Tollenaar DEN ucc» auiu, vlugge reiswagen, suisde In de Speelclub. uw urant, mijn- (Wordt vervolgd.) Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.B.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. pallen wet: A. aangehouden L P. Broei;, i E. IL PaA id 25 j., en 1. van Steo- den Berg, id 29 j-, «n iwijk en D. K. Poli. I j., echtgo- Jonker, oud j., weduwe 12 w. ien P. van luijter, oud 24 j. Ten, oud 24 H. de Jong, oud 21 j. uni. an D. P. de ndrika Mar- Lee en J. Klein en E. Annigje, d. kind. Car n F. Vihk. atering, oud j. - W. G. Vuijk, oud 90 j-, en A. Ihr. W. Tie- F. Schalk, i, b, van G. itenb&l. Juni, an W. van - Alje, Ie Patem,— Meerkerk, en T. HeQ- J. G. Flier 1. van P. de fisscherijwet: f 3 su'be. 1 t der in be- 'elijk, ik wil >r geven en p zak. Wat E. Hooger- i, ‘d. van W. s Martinne, 1. van Vliet. L van D. Both en C. P. Bongers d. van P. Dirk, W. Koogie. Jong en J. oba, d. van Jacob Gor en M. W. G. Hartings a Maria, d. Dopperen. 1 j„ weduw- J. Ter- van W. bij het weinig licht van den vlammenden lucifer, dat er op de neergeslagen kap van de auto een man lag ineengedrukt. Een onderdeel van een seconde zagen de zeide mannen elkaar in de oogen en de man op de kap wilde opspringen, zich ontdekt wetend. Blijf zitten, idioot die je bent, hoorde hij nadrukkelijk zeggen en in plotseling begrijpen bleef hij doodstil liggen. Wat zeg je, tegen wie heb je het, vroeg Ecker, zich omdraaiend. Tegen me zelf natuurlijk, ik kwam daar waarachtig naast de bank terecht in plaats van er op, antwoordde de an der, doodkalm. Nu, houdt u dan maar goed vaat, want ik zet er een vaartje in, zei Ecker. En ja, wel mocht hij van een vaartje spreken, ,de auto joeg in groote snelheid over’den weg en Ecker moest wel een Jjekwaam rijder zijn zoo feilloos reed hij over den donkeren weg. die toch heel wat bochten telde. Het was een goede snelle wagen, die weinig stootte, maar voor den man4 op de kap was het toch zeker allesbehalve een plezierritje. Toen ze de eerste huizen van de stad naderden, minderde Ecker zijn vaart en zich half omkeerend, vroeg hij: Nu, waar zal afzetten, Emile? Waar rijd u zelf heen? Ik zou wel lust Rebben met u mee te gaan en me ook eens een paar uurtjes te verpoozen Waar is die nachtkroeg r Een steegje bij de Groote Markt. De Maansteeg 33? De man, aan wien het op het laatste oogenblik nog gelukt was zich in de auto van Ecker te werpen, had wel een waarschuwende kreet gehoord en hij wist natuurlijk niet dadelijk of ook Ecksr bedrage^ gewaarborgd door de NIEUWE HA VBANK te Schiedam, van 1AA Gulden by verlies AA ‘Gulden by verlies van I V V van een duim. VV een anderen vinger. me maar gerust mee, u loopt er in ieder geval geen enkel risico mee. Maar man, wat wil je in de stad deen, het is midden in den nacht dat wij er aankomen en er is dan heusch niets meer te doen. Kom, dan vergist J. Zwartbol in J. Meer- <L van D. Arend, dia. Jan ovel en A. de Baat en was, de weer in slaagde haar Iqden op te zet'en tot een dreiging met staking, omdat d t een organisatie is, die het standpunt van den klassenstrijd nog vurig aanhangt Bij de leden van die organisatie had het zeer nauwkeurig geregelde overleg tusscben Se partijen blijkbaar nog nietgeleid .tot een beteren geest. De bedonkelijkste zijde van het wets ontwerp is voor ons geweest dat de mi nister zich niet bepaald heeft tot het be hoeden van den bedrijfsvrede, maar dat hij aan de bedrijfsraden ook andere be voegdheden heeft willen geven over maatregelen het bedrijf zelf betreffende, alsmede recht tot deelnemen aan de u t voering der sociale wetgevingVehnoo- delijk ‘.hebben de tegenstanders' in den hoogen raad van arbeid in dit ontwerp het gevaar geren dat de bedr'ifs’,ader zich niet zouden bepalen tot het hand haven en versterken van den vrede, maar "dat zij- zich zouden laten le den nnar de socialisatie, waarvoor hun den weg nu o’pmakkelijker werd gemaakt. it van Inschrijving, zijn volgens de daarin veelgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor Gulden btf 300 °UldJn f*rU° 200 ?-Ulden by ver,lM nacht open, daar zet ik den wagen neer. Prachtig, vooruit dan maar. De auto was heel zacht doorgereden onder dit gesprek. Nu ging het weer in vlugger vaart. Maar de man op de kap, die natuurlijk dit gesprek woord voor woord had kunnen volgen, was er afge sprongen, juist toen de ander .vrij hard „vooruit maar" had geroepen. Toen de auto weggereden was, liep hij vlug'in dezelfde‘richting voort. Als dat nu geen boffen is. mom pelde hij in zichzelf, dan weet ik voortaan niet meer wat er onder boffen verstaan moet worden. Het spijt me alleen maar dat iemand me al voor schijnt te zijn. De .auto was intusschen naar de Groote Markt gereden en werd daar in de ga rage gebracht. Daarop gingen mijnheer Ecker en de man, die maar een nederige betrekking als portier op een buiten plaats bekleedde, als twee goede vrien den naar het opgegeven adres in de Maansteeg, waar zij zonder erg veel moeite toegang kregen tot een localiteit waar een twintigtal personen bezig was zich te vermaken met hazardspel. Zij kregen zonder veel moeite toegang, want men scheen hen beide te kennen, doch minder vlot verliep dit voor een persoon, die zich een kwartier later aanbood en ook verzocht te mogen worden toege laten. Hij klopte op de deur en een. portier deed hom vrij spoedig open. De portier nam den laten bezoeker me^ een snel len, scherpen bi k op. Wat is er van uw verlangen, mijn heer, vroeg hij beleefd. Ik wil natuurlijk worden tooegela- ten, anders zou ik hier waarachtig n et aankloppen, luidde het antwoord. Dat kan niet, mijnheer, het slui tingsuur is al lang voorbij. 4 j. J. jenoote van ;er, oud 73 nd. afë^HtntiënVan 1 tot 6 re- ■Kïl.80; elke regel meer 0.20. EuOTJ, naiial plaatsing 8e maal VL1O pér regel. Tusschen deu tekst drievoudige prijs. heeft. Pak de koffers. Ik ga Over drie kwartier moeten wij weg zijn. die stopte, maar den motor niet afsette. Ik zou u om een gunst willen ver zoeken, mijnheer Ecker, antwoordde de man uit het portiershuisje. Ik zou gaar ne met u mee willen rijden. Met mij meerijden, wel man, heb je dan vrij af? Neen, m&ar ik zou graag eens naar de stad willen en u begrijpt wel, dat ik hier dezen nacht toch niets meer te doen heb. Maar je bent morgen niet op tijd terug. O, jawel, er rijdt ’s morgens heel vroeg een autobus van de stad hier over den rijksweg en ik kan dus vroeg genoeg hier terug zijn. En als mijnheer Glenmore eens heel vroeg uit de veeren was en een wan deling maakte en u niet aantrof? 0, dat is niet erg, dan zal hij den ken dat ik het bosch ben ingegaan. Neem 3 Dat begrijp ik. Luister eens, nu hij eenmaal hier geweest ia, acht ik het niet onmogelijk, dat hij nog eens hierheen terug komen zal. Schiet hem neer als ge kunt of maak op een andere wijze een eind aan zijn leven, maar als ge tot zoo- iets de kans krijgt, doe het dan zoo dat niemand denken kan dat ik er iets mee te maken heb. Maar wat moeten wij doen? Er is nu voor jou niets anders te doen dan dubbel waakzaam te zijn. Ook vooral tijdens mijn afwezigheid. Gaat u weg\ ik dacht.... Denk over mij niet. Wees waak zaam. Ga nu maar heen. De waker ging heen, gewoon de be velen zijns meesters te gehoorzamen. Toen hij de kamer verlaten had, belde Glenmore zijn bediende. Deze trad de kamer binnen. Zeg aan den chauffeur dat hij over een half uur de groote reisauto in orde op reis. Kom, dan vergist u zich toch, ik heb er een neef, die is kellner in een’ nachtcafé, hij heeft me er laatst van verteld en het moet er heel aardig toe gaan. Ik wil dat ook wel eens meema ken, want het is hier buiten knap ver velend. Aha, lachte Ecker, zijt ge van dat kaliber, nu vriend, stap maar ih, we hebben al te veel tijd verpraat. Maar hier naast me staat een koffer, gaat maar op de achterbank zitten, neem er je gemak van. De ander deed wat hem gezegd was. Hij was een erg lange man, hij nam niet eens de moeite het portier te openen, maar stapte er over heen. Vooruit maar, riep hij, ik zit al. De man op de kap had zich zoo klein mogelijk gemaakt en zich ineengedrukt. Hij mocht nu al heel blij zijn dat men hem niet ontdekte; van het verkrijgen van een makkelijker plaats was nu geen sprake. Ze reden maar even, men was toen aan het hek dat de particuliere weg van de buitenplaats van den hoofdweg afscheidde. Ecker behoefde nu niet zelf dat hek te openen, wanf Emile was al uit den wagen om voor hem het hek open te maken Hij liet den wafen er door gaan en sloot het hek toen weer. Dat is tenminste een voordeel, dat ge nu niet zelf den wagen uit hoeft, zei de hij lachende Ecker had van het oogenblik dat hij st Istaan moest, gebruik gemaakt om een sigaar aan te steken en terwijl hij daar nog mee bezig was stapte de ander al weer in. Maar opeens zag die ander nu leden, die door den dood was weggeroe pen. Spr.1 memoreerde, dat tijdens de aangebroken zittingsperiode het t.weede deel van het werkplan voor de secun-' dairo wegen aan de vergadering moet worden voorgelegd, Ook -zal de provin ciale bemoeiing ten aanzien van het on derhoud van tertiaire verbindingen een onderwerp van beraadslagingen vormen. Verkiezing Gedeputeerden. Hedenmorgen hebben de Staten lde verkiezingen gehouden tot samenstelling van het college van'Ged. Staten. Herko zen werden de heeren: B. J. J. Wijkamp (s.d.a.p.), G .H. J. van Spanje (r.-k.), J. H. T. O. Kettlitz (vrijhb.), Jhr. Dr. H. W. L. de Beaufort (c.-h.), Mr. H. W de Vink (r.-k.), en Mr. G. H. Diepen horst (a.-r.). De samenstelling is dus de zelfde gebleven. Tot buitengewoon lid werd nog gekozen de heer H. van An- del (a.-r.), oud-Gedeputeerde. BESTRIJDING VAN GODSLASTE RING. Het Voorloopig Verslag Tweede Kamer. Blijkens het voorloopig verslag over L aanvulling van het Wetboek van Strafrecht met voorzieningen betreffen- bepaalde godsdienstige gevoelens Jij gaat mee. In orde mijnheer, luidde het ant woord. Een uur later had Glenmore het kas teel verlaten, zijn auto, een prachtge en rzi: over den weg de bepaalde godsdienstige gevoelens krenkende uitingen (godslastering), be twijfelden vele leden, of de gewraakte uitingen wel in eenigszins beteekenende mate de aandacht van" geloovigen hebben getrokken; van krenking van godsdien- I stige gevoelens in ruimen kring kan dan ook bezwaarlijk sprake zijn. Benige leden opperden zelfs de onder stelling, dat de bewuste publicatie* voor namelijk zijn opgezet om den wetgever tot ingrijpen te bewegen en daardoor aan de ondernemers der actie een doeltref fend propaganda-middel te verschaf fen. Verscheiden leden achtten het het best, dat de regeering dit wetsontwerp zou intrekken. Zeer vele ledën waren van oordeel, dat het voorstel tiaar den vorm niet gp- lukkig is en, in verband ook met de toe- ^Htiliting, een tweeslachtig karakter draagt. Jn de ontworpen strafbepaling worden als elementen van het strafbare feit gesteld eenerzijds smalende godslas tering, anderzijds krenking van gods dienstige gevoelens. Het verwarrende van de toelichting tot het voorstel werd vooral hierin gezien, dat krenking van de Godheid en kren king van menschen in één betoog wer den gesteld als grondslag van dit wets ontwerp. maakten dan ook tot nu toe slechts wei nig gebruik van de arbeidsbemiddeling. Reeds lang is et daarom gestreefd naar een betere organisatie der arbeids bemiddeling joor den landbouw en om daartoe te geraken wordt thans in eenige landbouwstreken een proef genomen. Er zijn drie kringen gevormd, n.l. één die de provincie Zeeland, het Westen van N.-Brabant en enkele .gemeenten ten Zuiden van Rotterdam omvat, een tweede waarin Groningen, Friesland en Drente vallen en een derde kring die omvat de provinciën Noord- en Zuid, Holland en Utrecht, behalve dan de gemeenten, die in den eerstgenoemden kring zijn inge deeld. De Alblasserwaard, Krimpener- en Lopikerwaard vallen alle onder den «fcatstf’enoemden kring. Voor eiken kring is een kringbemid- delaar" aangesteld en voor dezen kring zal als zoodanig optreden de heer J. A Knetsch, ambtenaar voor de arbeidsbe- m'ddeling in dea landbouw bij den Rijks- dienst. Werkgevers en werknemers richten hun aanvragen gewoon tot de arbeiders- beurs of het correspondentschap voor hun gemeente en daar zorgt men er voor dat alle aanvragen, die op landbouw bedrijven betrekking hebben, aan den kringbestuurder worden opgegeven. Deze kan dus alle aanvragen in zijn geheele district overzien en de plaatsingen be vorderen, zoo nood:g door overleg met de bemiddelaars der andere kringen. Patroons kunnen hun aanvragen des- gewenscht ook rechtstreeks tot den be middelaar richten. Ammerstol. Op den hoek van de Kerk straat en ’t Kerkplein staat een oud huis, toebehoorende aan den groenten koopman Adr. de Vries. Het is een ware sta-in den weg voor het verkeer, want op dit 'kruispunt van 4 wegen belet het ’t goede uitz cht. Nu is men bezig het huis af te breken, maar tevens van plan het opnieuw op te bouwen, wat gebeuren zal door de Qebr. dé Jong. B en W. geven echter geen toestemming om het huis weer op dezelfde pladts op te bouwen; wel 3 a 4 meter achteruit. Dat zal voor het verkeer een groote verbetering zijn, daar er op dien hoek al menige aanrij ding heeft plaats gehad. Ernstige botsing. Arkel. Zondagmorgen, ongeveer 10.30 uur, reed een vrachtauto van de Hero Conservenfabriek te Breda, welke uit de richting Utrecht kwam, tegen een boom aan den rijks-straatweg, voor de pastorie. Als vermoedelijke oorzaak van dit onge luk wordt genoemd dat de chauffeur door over-vermoeidheid in slaap was geval len. De man, die ernstig werd gewond, is ter verpleging opgenomen te Górin- chem. Maandagmorgen is de auto naar de garage gesleept. U kent het adres. U leidt ook al geen kluizenaarsleven, mijnheer Ecker. Neen niet precies, ik houd op z’n tijd vooral van een behoorlijk gokje. Er wordt daar in de Maahsteeg nog al vrij grof gedobbeld, Daar dan maar heen. Maar auto?. Op de Markt ia een garage dag en ARBEIDSBEMIDHEI ING VOOR LANDBOUW. De openbare arbeidsbemiddeling, die in tal van bedrijfstakken reeds geruime» tijd uitstekende diensten .bewijst aan werkgever^, die personeel en werknemers die arbeid ^peken, heeft voor den land bouw tot nog toe niet veel te beteekenen gehad. Zooals de dienst functioneerde voor fabrieken, werkplaatsen enz werd met de speciale belangen van de boerenbe drijven niet voldoende rekening gehou den en boeren zoowel als arbeiders Terwijl de geheele wereld naarstig ar beidt om te komen tot een blijvenden vrede, tot rust en welgezindheid tusschen de volken, wordt in ieder land binnen de grenzen aangestookt tot- fiet tegen overgestelde tot haat en strijd tusschen de klassen en wordt do^r enkele partijen de klassens'rijd tot hot uiterste aange- p renen Gelukkig zijn er anderen, die een mil der oordeel aanhangen en die meenen dat van haat en st’*"’'’ onder hetzelfde volk zeker met veel goeds is te wachten Zij streven integendeel naar een mati ging van den klassenstrijd en naar een verzoening en samenwerking tusschen de klassen in de maatschappij of met an dere woorden naar een bedrijfsvrede. Zoo’n bedrüfsvrede is iets zeer be geerlijks voor de beide groote groepen die aangeduid worden als kapitaal en arbeid en die elkaar evenm’n kunnen missen als maag en ledematen dat zou den kunnen. Ook dë regéoring wil den bedrijfsvrede bevorderen en zij heeft ingediend een wetsontwerp tot invoering van bedrijfs raden. Dit zijn in het kort gezegd col leges, waarin vertegenwoordigers van de organisaties van werkgevers en van ar beiders zitting hebben en welke colleges bepaalde bevoegdheden zouden verkrijgen ten opzichte van arbeidsvoorwaarden in hunne bedrijven. Dus een soort van gemeenschappelijk overleg Het ontwerp voor deze bedrijfsraden heeft de minis-, ter van prbeid ruim een half jaar ge leden ingediend bij den hoogen raad van arbeid en blijkens een bericht ift dit num mer heeft die raad daarover nu een af wijzend advies uitgebracht. De mterderheid van den raad van ar beid, die het ontwerp verwerpt, is niet groot, maar het heeft ons wel verbaasd dat het aantal tegenstanders van het ontwerp toch nog zbo groot is, omdat het ontwerp van minister Verschuur zeer gematifcd is, niet veel meer dan een eer ste voorzichtige proefneming. Er bestaan namelijk reeds eenige vakken, waarin de werkgevers en de werknemers zelf een soort van bedrijfsraden hebben opgericht en nu gaat het wetsontwerp niet veel verder dan dat het deze bestaande raden door de wet steun en kracht wil ver leen en. De minister wilde voorloopig slechts bevestigen wat reeds bestaat om op die wijze geleidelijk de samenwerking tus- achen beide partijen uit te breiden. Tot de vakken, waarin deze samen werking tot een volgroeid stelsel is ge worden behooren de drukkerijen en men moet zich niet laten ontmoed'gen door het feit, dat een der vakorganisaties bij het beëindigen van een contract er toch et Reglement «p- en Vlot- •rd e< Nieüwe 5 fW. 1 dag.- rijwiel zonder M. A. B. te ieder 2 dagen. Arbeidswet: 2 geldboeten eiten van f 3 >r elke boete; ijf geldboeten ar élke boete, wet: G. L. V. net verbeurd- lag genomen INGEZONDEN MEDEDEELING. bij Wielnjden ea een door de Zon verbrande Hu<d.Schrt<nenen Smet ten, verzacht en geneest men met Doos 30,60, Tube 80 ct. PUROL DE REIS VAN DE KONINGIN. Koningin Wilhelmina ia met den kleinen hofstoet te Linz aangekomen om zich vandaar naar het kasteel in Tyrol te begeven, waar cij eenige waken denkt te vertoeven. DE BEDRIJFSRADEN. Da Hoogt Raad van Arbeid adviseert ongunstig omtrent het voor-ontwerp. De Hooge Raad van Arbeid heeft met 21 tegen 17 stemmen besloten om een afwijzend advies uit te brengen omtrent het voorontwerp van een Bedxijfsradeii- wet» zooals de minister van arbeid dat by den Raad aannangig heeft gemaakt. In het zeer uitvoerige advies wordt stilgestaan bij de vragen of de bedrijfs raden hun werkkring moeten uitstrekken tot de arbeidsvoorwaarden, of lot de pro ductie en distributie; oi zij over veror denende en rechtsprekende bevoegdheid en over het recht van enquête moeten beschikken en of in die bedrijisraden vertegenwoordigers van het algemeen be lang opgenouien moeten worden. Bij de aan bovengenoemd besluit voor afgegane besprekingen bleken eenige la nen van oordeel, dat de wetgever geen taak heeft te vervullen door de instelling van colleges te bevorderen aan wel&e voorloopig nog slechts adviseerende en op den duur allicht verder strekkende bevoegdhedenzullen worden geschonken. Een tweede groep van leden was van meemng, dat de overheid moet volstaan met aan uit het vrije bedrijfsleven opgekomen organen,' adviseerende en uitvoerende functies toe te kennen. An dere leden zouden wenschen, dat de wet gever de instelling van ondernemings raden in de eerste plaats zou ter hand nemen. Voorts zou de taak van de in te stellen bedrijfsraden niet moeten lig gen op het gebied der arbeidsvoorwaar den, doch in hoofdzaak op dat van de productie en de distributie. self deze vernomen had. Maar dat gelukkig voor hem, niet het geval en auto reed dan ook door. Erg gemakkelijk had de clandestiene passagier het niet, liggend op de neergeslagen kap, maar zoolang Ecker zoo bedaard reed durfde hij sijn positie niet te veranderen. Straks op den breeden weg, als de auto met een tachtig of negentig kilo meter snelle vaart zich voortbewoog, zou het wel te wagen zi’n. Dan was hij voor nemens zich van de neergeslagen kap in h«t achtergedeelte van den auto te laten zakken, waar hij onder een reis deken die daar lag heel wat beter zich verbergen kon. Zoo wan hij ook meege komen en het was uitstekend gegaan. Maar er deed zich een onverwachte hin derpaal voor. Toen de auto het portieri- huisje bij het hek weder bereikte, stond daar de man, die den eersten keer het hek geopend had. Hij stak de hand op om de auto te doen stilstaan. Wel, Emile, wat is er, vroeg loker, Vertlühünt Itfaandkg, Woensdag J en Vrijaag. Prye by vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden 1,25; p. post 1.60. Met verzekering 15 cents meer, ABONNJÏ’8 van dit blad, in het bezit van ons Berjohi 2000 ongeschiktheid. f 1000 No gtM, WOENSDAO JULI 1W1. JAAROANO NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLANO EN UTRECHT S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 25. Postrekening 13763. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De Installatie. Provinciale Staten vah Zuid-Holland zijn gistermorgen om. li uyr in het ge bouw der Eerste Kamer bijeengekomen, onder voorzitterschap van den Commis saris der Koningin, Jhr. Mr. Dr. H. A. van Kamobeek. Een commissie onder presidium van Mr. J. A. de Visser, had de geloofsbrie ven van de nieuwgekozen leden en, de herkozen leden, onderzocht en inorde bevonden, weshalve tot hun toelating werd besloten. Daarop had de beëediging en installa tie van de leden plaats. De voorzitter wensebte de gekozenen geluk met hun benoeming. Bpr. achtte het een voorrecht, velen uit de vorige zittingsperiode hier terug te zien, maar zijn gedachten gaan tevens uit naar die leden, die dit collége hebben verlaten. Spr. noemde in het bijzonder den heer Mr. Grena de Jongh. Hij werd in 1891 tot hd van de Prov. Staten verkozen en bleef dit tot in 1803, om in 1919 daarin terug te keeren en dit lidmaatschap te blijven vervullen tot op den dag van be den. In het college van Ged. Staten had de heer Grena de Jongh zitting van lb96 —1901 en van 1927—1931. Spr. bracht dezen afgetredene dank voor zijn 'be langrijken arbeid voor de provincie. Ook braoht spr. een bijzónder woord van dank aan den heer Vlielander, even eens afgetreden, die in diverse functies de belangen der provincie heeft behar tigd (applaus). Na afdoening van eenige onderge schikts punten van de agenda; werd de vergadering verdaagd tot hedenmorgen 11 uur. Het nieuwe Collage van Gede puteerden. In de zitting van heden heeft de ver kiezing van Ged. Staten plaats gehad. Herkozen werden de heeren: Jhr. Mr. L. E. M. von Fiaenne en H. J. Borg- hola (r.-k.), H. van Boeijen (c.-h.), Th. Heukel i(a.-r.) en J. H. A. Schaper (s.d. a,p.). In de plaats van Mr. A. G. Grena/ de Jongh (vrijhb.),, die heeft bedankt, is gekozsn Mr. J. D. Verbrook. Vóór de stemmin,: ferkJaarde de heer J. ter Laan, namens de soc.-dem. fractie, dat een schrijven gericht was aan de rechtsche et&tenclub, de liberalen en de vrijz.-dem., waarin werd medegedeeld, dat de aoo-dem. aanspraak maakten op 1 zetel méér in het college, waarom zij üi de vacature Borghols (r.-k.), een an deren candidaat zouden stellen. Op dit schrijven was door de vrijz.- dsm. geantwoord, dat zij hiermee ao- coord gingen, De andere fracties wezen het eohter af. Bij de stemming verkreeg de heer. Borghols 50 van de 78 stemmen en de heer Gardenier (|.±a.p.), 23 stammem provinciale staten van UTRECHT. De nieuwe Provinciale Staten van Utrecht hielden gisteren hun eerste ge wone zitting onder voorzitterschap van Dr. H. Th. Jaoob. Na de gebruikelijke eedaeAflegging heeft de voorzitter een toeepraak gehouden, waarin hij enkele woorden wijdde aan de nagedachtenis van den heer J. Timmer, een der oudste

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1