SCH00NH0VEN5CHE COURANT n. nd. Plaatselijk Nieuws. Binnenland. GROOTE UITVERKOOP 2000 öuldenh.^h1®jen81ange 1000 Gul<rjd300 Gulden j®riieB 200Gulden verlie8 Door de zon verbrande huid verzacht en geneest men met purolJ Dooi J0,Tube 80 cl. Bl| Apoth. 6 Ckoqisttn] BAHLMANN Extra Koopjes in Zomerjaponnen en -Mantels Steeds de laagste prijzen voor Uw RIJWIELEN FF en ONDERDEELEN Een roep tot Genève. We doen niet mee. Mik WIO. VRIJDM10 JULI IBM. S3* JAARGANG JULI 1831. NIEUWSNADVD0RZUIIH10LIAND EN UTRECHT Telef. 20. Tel.-odrea: Vannooten. 8. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 25. Postrekening 18708. Postrekening INGEZONDEN MEDEDEELING. SCHEEPS- een een ÏEL. TE INGEZONDEN MEDEDEELING. INGEZONDEN MEDEDEELING. o Juni7 Woonplaats: Onderteekenlng (duidelijk'): oud 76 Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.B.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. merikaan, genisstraf roorloopi- een jaar idde voor 27 j., en - M. van van den pn gevan- iftrek van v. K. ne- ir gevan- jorloopige te Am- bekenden n zwendel, ar aldaar ►drag van men hem tan totaal verkocht, s den lei- ar gevan- iud 78 J., Oostrom, Spee. ran A. P. Cor- nk en A. van J. v. F8 B. DEJONG GOUWE 89 - GOUDA. D 70S 27 j., en Does, oud j. - J. lonk, oud SPOTPRIJZEN ZIE DE ETALAGES den: v De P a, d. van Neeltje, d. Jaco- )skam. J. Kool- igeneel en odorus, z: abregt. en G. v. van Beek in G. van etertje, d. ss. Jo- n A. van in M. de v. K., een •auduleuze ?te te zijn te hebben ten laste hield vol indelingen had. 00 aan v. e de „Li- daarvan K den hield vol '©rgoeding schip was ING. keerden te 1. H. en J. S. ge personen maam heden D. met een rechterbeen den grond il gegrepen, een slag in rdoor deze een wond komen. De 3ht wonen- •en gedag- fsrechtbank NIEUWE MODELLEN LEDIKANTEN KLEURLAK A VERCHROOMD ABONN.É’8 van dit blad, in het bezit van ons Bericht van Inschrijving, zijn volgens de daarin vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd ^^^kaalergalsaltaa Js, mcertLrja inwcner van Vaderland, den verleg verafeckuwende* keept vurig dal de Ontwapeningsconferentie *32 te ^feneve lel resultaat moge kekken dal uitkans *n kegin gemaakt werd! met de Algemeene Ontwapening. s zij naar huis vervoerd. Gemeenteraad. Nieuwerkerk ad. IJssel. De heer M. Vente heeft zijn benoeming als raadslid niet aangenomen. In zijn plaats is thans aangewezen de heer D. van Houweling. Tot onderwijzer aan de school met den bijbel is benoemd de heer N. F. D. Klein. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het door het Centraal Stembureau voor de statistiek vastgestelde bevolkingscijfer per 1 Ja nuari j 1. bedraagt 1928 mannen en 1866 vrouwen Totaal 3784 personen. D. en W. hebben aan den heer T Strut vergunning verleend tot het bou wen van een woonhuis aan ’s .Gravenweg. Mt-j. C. J. Slobbe te Rotterdam is benoemd tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de 2e bijzondere lagere school aan 's-Gravenweg. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Gisteren pas seerden elkaar op den Ringdijk twee auto’è, een van den heer Van Tol uit Waddinxveen en de andere van den heer Van Vliet, beide zwaar beladen wagens verzakten en moesten met een kraanwa- gen worden gelicht. Een gezellige middag. Polsbroek. Dinsdagmiddag maakten 125 leerlingen der beide Ghr. Scholen on der gelede van het onderwijzend perso neel in 4 auto’s een uitstapje naar „De Kleine Betuwe” te Haastrecht. Het ge- Waterleldlng. Bleskensgraaf. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van Woensdag goed gekeurd het door de N.V. Alblasser- damsche Waterleiding Maatsch. aange boden reglement tot het leveren van drink water in deze gemeente. De Raad heeft de tarieven voor het gebruik van drinkwater vastgesteld als volgt: Bij huurwaarde volgens personeele be lasting: Beneden f 80 an onbelast per jaar f 13; van f 80 tot f 119 f 15,00, van f 120 tot f 169 f 20,80, van f 160 tot f 109 f 16; van f 200 tot f 240 f 31,20, en daarboven f 41,60. Voor koeien f 0,60 per Jaar; voor luxe auto f 7,60, ieder volgend gemeenschappelijke vergadering houden tot het bespreken van een competitie wedstrijd tusschen deze vereenigingen voor den a.s. winter. De heer A van Mourik, spelleider der Nieuwlandsche damvereeniging wist in een vierkamp te Leerdam beslag te leggen op de verguld zilveren medaille, als zijnde de le prijs. Nieuw-Lekkerland. Op den nationalen vakwedstrijd „Noviomagum” te 'Nijmegen gehouden van 26 Juni tot 5 Juli 1931, onder het motto: „Wie is de beste bakker van Nederland”, heeft de heer 'L. Smit in klasse 4 (Holl. beschuit) een eervolle vermelding behaald en in klasse 5 (tar webrood zonder toevoeging van bloem een 4en prijs Bij den heer H. de L. heeft marmot 14 jongen geworpen. 11 De collecte voor het fonds tot aan moediging en ondersteuning van den ge- wapenden dienst heeft hier f 33,46 op gebracht netto. Aanrijding. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Aan Korten oord is een wielrijdster aangereden door een auto. Met een gapende hoofdwonde is zij opgenomen en een woning binnen gedragen. Nadat de wond was gehecht, b’ssements- indeld van t soheeps- 0. L. Men d ’n schip tek op had 'ekken om o anderen liet er dan P opnieuw de tweede aste s^htn leepshypo- iranderden van naam. »d, totdat voor de ou worden e merken it en gaf parket te eepsmeter >u hebben te plegen, ren op de vees. Vol- ijgen geld i op zijn eide nooit emerkt on geaccep- Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrydag. Pros bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden J 1.25; p. post 1.50. Met verzekering 15 cents meer. D-GOUDA O Rrijwielbelasting. AlbiMzerdam. Op 14, 16, 21,23, 28 en 30 Juli zal des avonds tusschen 7 en 9 uur ten kantore van den ontvanger der di recte belastingen te Alblasserdam, voor AlblasserJam, Nieuw-Lekkerland, Oud- Alblas en Papendrecht zitting worden gehouden tot het beh&ndelen van aan vragen voor kostelooze rijwiolbelaeting- merken. Door steeds contant te verkoopen bi| J. K. SNOEI - Stadhuisstraat 7-9 - Schoonhoven. In ons nummer van 5 Juni wekten we op tot het onderteekend inzenden van onderstaand biljet. We zullen tot Februari a.s. gelegenheid geven deze biljetten in te zenden, waarna we de ontvangen biljetten zullen opzenden aan de ontwapenings-conferentie te Oénève. We hebben op deze plaats al enkele malen geschreven over het Nederlandsche fabrikaat en we hebben ook gelaakt de vreemde eigenaardigheid, van ons volk cm steeds meer te prijzen van wat over de grenzen komt. In de laatste jaren was er in dit opzicht een langzame beter schap merkbaar, de Nederlander begon meer aandacht te geven aan hetgeen zijn eigen land voortbracht en er deden zich meer $n meer gevallen voor, dat bij aan- koopen voorkeur werd gegeven aan het Nederlandsche fabrikaat. In dit stadium had de secretaris van de Arnhemsche Kamer van Koophandel filet goede denkbeeld om een groote uit stalling samen te brengen van hetgeen ge Nederlandsche nijverheid voprtbrengt Niet alleen wat zij maakt, maar ook hoe zij 't maakt. Daardoor zou dus het eigen product nog meer en nog beter bekend worden, men zou kunnen zien op welke degelijke wijze en van welke goede grond stoffen de producten werden gemaakt en de tentoonstelling zou in de eerste plaats de Nederlandsche fabrikanten, maar in direct ook de geheels bevolking ten goede komen. Men mocht dus verwachten dat in de allereerste plaats de vertegenwoordigers van de binnenlandsche nijverheid met ijver en geestdrift aan dit plan zouden hebben deelgenomen en dat de toegezeg de steun van de regeering misschien niet eens noodig zou zijn geweest. Het ging echter zoo niet. De Neder Jandsche nijverheid stond van het begin af -uiterst koel en afwijzend tegenover het groote plan. De secretaris van de Arnhemsche Kamer van Koophandel had aan moer dan 50 organisaties van be drijfsgroepen een schrijven gericht om instemming, maar de antwoorden daarop ■bleven uit en de instemming was zeer gering. Nog gaf de secretaris zijn po gingen niet op en ging voqrt met ie be proeven meer deelneming te vinden Te vergeefs. Na hard werken had hij een honderdtal fabrikanten, die, elk op zich zelf, zich bereid verklaard hadden mede te doen aan de demonstratie, maar van de ongeveer 50 bedrijfsgroepen, waarvan medewerking onmisbaar was, hadden zich er slechts 8 opgegeven De organisator heeft dan ook het plan moeten opgeven en den minister van ar beid bericht moeten geven dat hij er van af moet zien de Nederlandsche nijverheid tot deelneming op te wekken. Dit droevige resultaat is ook ons wel erg tegengevallen. We weten allen dat de concurrentie zwaar is, dat het buiten land ons felle mededinging aandoet, dat beschermende rechten invoer van onze producten in andere landen moeielijk maakt, dat de Nederlander een onge motiveerde voorkeur heeft voor buiten- landsche producten en dat de Neder landsche fabrikant met klem beproeft hem daarvan terug te brengen. Nu werd onze nijverheid een kans uit duizenden geboden om te toonen wat zij kan, een kans, om aan het publiek te laten zien: dat maken wij en wij maken het op de manier, zooals ge hier voor u ziet. In plaats van deze uitgelezen gelegenheid met beide handen geestdriftig aan te grij pen schudt onze nijverheid koeltjes het hoofd en antwoordt dat zij niet mee doet. We kennen de motoieven van de in dustrie niet voor deze onthouding en zij heeft die ook niet bekend gemaakt, maar we meenen dat het wel zeer noodig is dat zij zulks ten spoedigste doet om te voorkomen, dat hare onbegrijpelijke hou ding tot allerlei onjuiste uitleggingen leidt. K. voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, vaft 1OO öulden verlies 4A Gulden bij verlies van Ivv van een duim. Uv een anderen vinger. zelschap werd uitstekend bediend en de heerlijke kersen verdwenen ras in de kindermonden. In den leuken speeltuin vlogen de uren om: glijbaan, schommel en zandbak, voor al de glijbaan was voortdurend in ge bruik; ook voor het ezeltje rijden door den boomgaard bestond veel animo. De regen, die tegen den avond viel, be spoedigde het vertrek. Nadat allen nog op een glas ranja waren onthaald, werd over Oudewater de terugtocht gemaakt. Voor de kinderen was het een genoe- gelijke middag. Ernstige val. Reeuwljk. Woensdagmorgen is bij de in aanbouw lijnde loods van de Roei en Zeiflvereeniging de 20-jarige M. de Jong uit Hekendorp, werkzaam bij den timmerman en aannemer G. Macdaniël alhier, door het dak gevallen. Bewuste loos werd de jongen opgenomen en per ziekenauto naar de Wijkverpleging te Gouda vervoerd. Des avonds keerde het bewustzijn weer. Men is druk bezig met het loggen van een ondergrondschen kabel van het transformatiehuis af tot het huis van den heer Van Os op den Nieuwdorperweg, langs den d’Aumerieüaan en tot. de woning van de wed. Kaptijn op den ’s-Graven- broekschen weg. Door deze verandering van bovengfondsche- in ondergrondsche geleid ng voor het e'ectrisch licht, zul len nu ook de dlles aan landelijk schoon bedervende hooge bokken verdwijnen, welke rondom de Reeuwijksche brug ge plaatst zijn. Een ongeval op het veer. Streefkerk. Donderdagmorgen begaf de vrachtrijder G. Hak uit Nieuw-Lekker- iand zich te Bergstoep met zijn vracht auto. beladen met varkens, en in de bo venkraam rtiet kaas, op de veerpont naar Bergambacht. Door den hevigen wind slingerde het vaartuig geweldig met het gevolg dat de auto plotseling omsloeg. De inzittenden, jl personen, stelden zich door een portierraampje in veiligheid. Geluk kig bleef de auto op het koord van de pont hangen. Toen de pont met man en macht aan den wall was teruggehaald, werden zoo goed mogelijk de varkens en kazen in veiligheid gebracht, daarna werd de auto weder op de wielen gezet en ste- PROV. STATEN VAN UTRECHT. Da drinkwatervoorziening In de Lopikerwaard. In de zitting van Provinciale Staten van Utrecht heeft de heer Lustig (v.d.) twee door hem ingediende vragen toege licht. De eerste betreft het toegezegd overleg door Gedeputeerde Staten met het melkcontrolestation te Utrecht en Amersfoort en de tweede de drinkwater voorziening in de Lopikerwaard. Op deze vragen zullen Ged. Staten in een volgende vergadering antwoorden. HET NIEUWE PAVILJOEN TE VINCENNES. Nederland bouwt reedt. Dinsdagochtend werd de bouw van het nieuwe Nederlandsche Paviljoen te Vln- cennee gegund aan een Haagecha firma en reeds in den nacht van Dinsdag op Woensdag ia met den bouw een aanvang gemaakt. Woensdagmorgen stond de eer ste spant van ons nieuwe Paviljoen omhoog, getooid met de vaderlandsche driekleur. Met drie ploegen werkvolk wortd thans dag en nacht aan denhouw voortgewerkt. Vele arbeiders, die werk zaam waren bij den bouw van het eerste Paviljoen, zijn zich komen aanmelden, o.w. een aantal, dat op eigen risico uit Nederland was gekomen. Fransche hulde. In het Fransche *blad de „Matin” kwam het volgende waardeerende artikel voor aan het adres van ons land: Men was dankbaar geweest, dat onze Nederlandsche vrienden en hun regee ring de koloniale tentoonstelling, prach tig zinnebeeld van Frankrijk’s bedrijvig heid in de wereld en schitterend getuige nis van de weldadige resultaten van zijn beschavingstaak, hadden begiftigd en verrijkt met een van de mooiste paviljoe nen bij die, welke de buitenlandsche mo gendheden bieden aan de nieuwsgierig heid en de opgetogenheid van ontelbare bezoekers. Terstond na de niets ontziende ramp, die hen zoo hard, zoo wreed, ge troffen heeft, waren wij diep en echt ge troffen, zooals men dat in zulke gevallen in Frankrijk weet te zijn, door hun waar digheid in den tegenspoed, en door hun welgemeende verslagenheid, die voor het overige meer betrekking had op wat het lot ons, Fransohen, deed verliezen, dan op wat het hun ontnam. Thans ontbre ken ons de woorden om naar behooren de volharding, de vriendschappelijke edelmoedigheid te prijzen van het roem rijke volk, waarvan de wapenspreuk is: Je Maintiendrai. Hoe immers de ont roering weer te geven, aandoénlijk in haar drift, die de bewoners van Parijs bevangen heeft, toen zij in de bladen la zen, dat Nederland niet alleen besloten had, uit den wrakhoop van zijn vroegere magnifieke paviljoen een nieuw gebouw te doen verrijzen, maar nog de kosten van die tweede moedige onderneming alleen te willen dragen. Je Mainjiendrai! T,aat het groote land, hetwelk zoo mees terlijk wordt bestuurd door de gracieuss souvereine, die wij tot onze vreugde heb ben begroet in Parijs en later in het Tie de France, waar zij eenige dagen rust gesmaakt heeft alvorens naar den Elzas te gaan, verzekerd zijn van onze volle en genegen dankbaarheid. Tusschen volken behoeven de gebaren, die de vriendsohan en de goede verstandhouding verlevendi gen. niet de luidruchtigste te zijn. Het is voldoende, dat zij uit het hart komen, om een heilzamen en duurzamen in vloed te oefenen. HET ANTI-DUMPING ONTWERP. Naar het Handelsblad verneemt, mag men in het nieuwe zittingsjaar, en wel terstond bij den aan vang'daarvan, de in diening van een wetsontwerp tot het „te gengaan van kunstmatige concurrentie” tegemoet zien. Dit wetsontwerp zou ten doel hebben, zich tegen dumpingagevaren te koeren. De commissie voor de economische politiek, had, toen zij een ontwerp anti- dumpingswet voor zich kreeg, zich in meerderheid daartegen uitgesproken. Sindsdien zou het ontwerp eenige wij ziging ondergaan hebben onder invloed van de in de commissie genoemde oppo sitie. Het is echter de vraag, of het intus- schen niet zeer waarschijnlijk ia„ dat de ze wijzigingen voldoende zijn om de op positie tevreden te stellen. luxe auto f 5; voor autobus of vrachtauto f 5 voor meerdere f 260, voor badtoe- stel f 7,50, voor closet f gevelkraan f 5. Voor bedrijfsruimte en werkplaatsen moet worden betaald naar de oppervlakte. Bij den aanleg zullen een veertigtal hulp stukken worden aangebracht voor even tueel aan te brengen brandkranen. Blesktnsgraaf. De verkiezing van voorzitter van het waterschap „De Ne- derwaard", wegens aftreding van den heer P. Q. Drinkwaard, die wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd niet herkiesbaar is, zal geschieden op 15 Juli. Rijksambtenaren en politie hebben een onderzoek ingesteld naar frauduleus bierbrouwen. Bij een veehouder werden eenige flesschen bier in beslag genomen. Verlaging lichtprljs? Bergambacht In verband met het vrij' groote voordeelig saldo over 1930 van ’t electrisch bedrijf, heeft het raadslid, de heer P. van Buren, den raad in over weging gegeven om dén lichtprijs met 5' cent per K.W.U. te verlagen. Op de eierenveiling van de Pluim- veevereeniging „V. Z. O. D.” waren aan gevoerd 1600 kippeneieren. Besteed werd van f 3.70 tot f 4.30 de 100 stuks. - De heer J. W. de Vries heeft een woonhuis, staande aan den Lekdijk, ver kocht aan den heer G. Rietveld. Aanrijding. Bergambacht Een wielrijdster, mej. G„ werd aangereden door een auto. Zij «elf kwam er met een wond aan een been af, doch haar rijwiel werd geheel vernield. Gorlnchem, De heer Ai J. Cramer, ambtenaar ter secretarie alhier, slaagde te ’s-Gravenhage voor het examen g&- meente-administratie, van de Ned. Ver- eeniging voor Gemeentebelangen. Gouderak. Zaterdagavonod zal de mu- ziekvereeniging „Caecilia” haar eerste zomerconcert geven op het plein bij het gymnastieklokaal aan de Smitsstraat. Tot voorzitter en secretaris van de commisie tot wering van schoolverzuim zijn gekozen de heeren J. F. den Ouden en B Smalbil. Gouderak. De zonnestrmlstraal-collec- te bracht hier f 51,50 o.P- De collecte langs de huizen gehouden door enkele dames voor de vereeniging Bijbelver spreiding te Amsterdam, bracht ruim f 56 op. Hoornaar. Het leveren van grind voor den polder „Het land der zes molens”, is opgedragen aan de schippers Van Hou- welingen en De Bruijn. Langerak. De landbouwersknecht G. B geraakte bij het schoonmaken van een .grasmaaimachine met een zijner vingers in het mes, zoodat een der vingers na genoeg werd afgesneden. Dr. Van Straa- ten verleende heelkundige hulp. B. zal nu eenigen tijd zijn werkzaamheden niet kunnen waarnemen. Lekkerkerk. De jongeheeren J. J. H van Dijk, leerling der U.L.O. en J. den Boon, (leerling der Openbare Lagere 'School alhier, zijn beiden zonder monde ling examen toegelaten als leerling der H.B.S. te Gouda. Tot afgevaardigde naai de Alge- meene vergadering van het Ned. Onderw. Genootschap, welke 30 en 31 Juli en 1 Aug .te Tiel gehouden wordt, is voor de afd. Lekkerkerk en Omstreken benoemd de heer H. M. de Wind In de gisteravond gehouden verga dering van de feestvereeniging „Oranje Nassau" zijn tot bestuursleden herkozen de heeren T. de Waard Tz., H. Ligthart Schenk, C. Jongeneel, en J. Broere Czn. Als gevonden is bij de politie ge deponeerd een rijwielbelastingmerk in lederen étui. Molenaarsgraaf. De rijksveldwachter M. van Engelen wordt met ingang van October naar Bruinisse overgeplaatst. Moordrecht. De1 leerlingen van de hoogste klassen der ol. school maakten onder leiding van het onderwijzend per soneel een reisje naar de omgeving van Driebergen. De reis ging van hier per trein naar Utrecht en vandaar werd ge bruik gemaakt van een autobus. Zeer voldaan keerden allen ’s avonds in de gemeente terug. In de vergadering van de pluim- veevereeniging „Ons Belang" is besloter om de hoenders van de leden, die zulks wenschen, gezamenlijk te doen enten. Het paard van den bakker v. V. viel voor den wagen plotseling dood neer. Het doode dier is voor afslachting naar het slachthuis te Gouda overgebracht. Nieuwland. Maandagavond reed een vrachtauto van den heer Kok uit Berg ambacht, die hier aan het nieuw aan te leggen electr. net werkzaam is, bij den heer J. Nifterik in de Vliet. Met wat ma terieels schade liep het ongeval af. 's Avonds laat is de auto met veel moeite weer op den weg gebracht. Damcompctitlc. Nieuwland. Woensdag hopen de bestu ren van de damvereenigingen te Leerdam Noordeloos, Meerkerk en Nieuwland in het lokaal van de vereeniging alhier een Advertentiën: Van 1 tot 6 re gels/1.80; elke regel meer '0.20. Bij 3 maal plaatsing 3e maal f 0.10 per regel. Tusschen den tekst drievoudige pr^s.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1