I SCHDONHOVENSCHE COURANT i Binnenland. Plaatselijk Nieuws FEUILLETON. Steeds de laagste prijzen 'n De reuzenzwaai. BIJ den twaalfden klokslag. MAANDAB 1* JULI 1«1. Na S911. Ma JAARSANa ILI 1931. NIEUWSBLAD VOOR ZUIDflDLLAND EN UTREfflT uur, Db. te. Oskam; uur, Ds. INGEZONDEN MEDEDEELING. .30 uur, J. E. vierde M. Ver- Ds. J. G. P. 10 uur, f- leadienst; ‘h 75»J de met aan ’s Een waarschuwing. heel i uur en 's vooral (Wordt rarrolgd.) lt, Leeo- .e Loose, uur, Ds. gelisatie. uur, de 10 uur van den Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij dèn Bond van Adverteerders (l.b.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. ir, Ds. J. avonds 7 a P. de ipsbedie- m. 10.30 heer P. V.m. 10 bereiding ds 7 uur, uur en ’s Tamminga, Preekle- van de lijk geen domme jongen. Idee in rijn slimheid dan hij in de mijne. De geloof wel, dat we «amen dit zaakje heel vlug en netjes zullen opknappen r, Ds. J. nds 6 30 selmond- er W. v. GE-LAN- Hoekstra, al: ’s av. ening van ging voor Ds. B. avonds ur en ’a uyëre. en ’s av. didaat te Wat maakt het uit waarom, zeide 0, heel veel, het ie altijd van b*- ir, Leee- rghauser i uur, n.m. okerk. r en ’s av. an Hooge- IL. V.m. )s. J. L, Ds. F. mdmaal. i Avonds Willige- d&^me ur en ’s Erdmann. 10 uur en ir en ’s Sprang. m. 10.30 i avonds EL Gath. uur, Ds. H. Avond J. Smidt. en ’s av. Evangeli- Ls 7 uur, 3t-Onder- uur en ■p. uur en lang als iemand iets onverwachts doet, de beweegreden te kennen waarom hij of zij dat doet. Laat ik zeggen dat ik u waarschu wen wil omdat ik belang in u stel. Maar u hebt mij nooit eerder ge zien. Misschien, luidde het antwoord, dat Bénoist niet verwacht had. Hij wierp haar weter een snellen blik toe. Ik herken anders nog al gemakke lijk personen met wie ik te doen gehad heb, antwoordde hij. Met mij hebt u niet te doen gehad, neen, maar ge hebt eens een grooten dienst bewezen aan iemand, die mij zeer dierbaar was. Kom. gij vergist u. Gij weet niet wie ik ben. Ik weet dat gij vele personen zijt, klonk het zacht terug, ad weet ik zoomin als anderen dat weten wat uw werkelij ke naam is Maar ik weet, zooals ik u al gezegd heb, dat gij iemand, die mij zeer lief is, van een vreeselijk lot gered hebt. Laat dit u genoeg zijn. En neem daarom mijn waarschuwing aan. Bénoist baalde even de schouders op uur, Ds. het H. J. J. Avond dienst® te beloonen. Ongetwijfeld zijn er ook in de communistische leer verschil lende goede punten te vinden, maar het ia nu wederom in Rusland gebleken, dat zulke veranderingen alleen geleidelijk kunnen worden Ingevoerd en na voor zichtige proefnemingen uitgebreid. In de studeerkamer uit te maken, hoe een land geregeerd moet word-m en op papier een maatschappelijk stelsel te ont werpen is even onmogelijk als uit een boekje te willen leeren wielrijden. Wie* het meent te kennen, valt om joodra hij denkt in het zadel te zitten. Het ia niet de eerste maal, dat ia aan getoond, want voor deze mislukte Rus sische proefneming zijn er tientallen an deren geweest, waarmede het evenzoote gegaan. K. Door steeds contant ts verkoopen a a voor Uw RIJWIELEN WW en ONDERDEELEN "V bij J. K. SNOEI - Stadhuisstraat 7-9 - Schoonhoven. voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van Ifin Gulden verlies A O Gulden by verliet van IVV van een duim. Vv een anderen vinger. ir en ’s m Nieu- ÖIT NUMMER BAUAT UIT TWEE an ‘s av. lur, de i avonds Ds. W. H. Gun de Jong voor f 0,88 per kub. M. ZWAAR BEPROEFD. Gouda. Vrijdag is in het water van de Wachtelstraat het 5-jarig jongetje M. de Groot verdronken. Het knaapje was nabij de ouderlijke woning aan het visschen. waarbij hij door onopgehelderde oorzaak rondgangetje met hen en, vroeg toen: Wilt gij mij «eggen wie gij zijt. Het lijkt me of ge hier in dit milieu niet thuis behoort. Kan ik wst voor u doen? Woelde- diening. 10.30 uur, i. Verweij» 0.3Ö uur, Toen, welhaast 14 jaren geledpn, het Russische Gzarenrijk in elkaar kraakte, en de bolsjewiki aan het bewind kwanten, stond het voor vrijwel ieder vast, dat die nieuwe regeering van korten duur zou zijn- Het bloedige schrikbewind, dat de communisten instelden en -de invoering van de dolste maatregelen, maakten de herinnering levendig aan de Fransohe revolutie, waarvan de eigenlijke princi pes het ook maar enkele jaren hebben uitgebouden Men zag uit naar den Russichen Napoleon, die een einde zou maken aan de ondragelijke toestanden en die het communistische bouwwerk met de leemen voeten met één stoot zou neer werpen. Die Napoleon echter verscheen niet en het bolsjewikisohe bewind bleef zich handhaven. Wel moesten al spoedig be langrijke beginselen van Marx en Lenin worden afgeschaft, maar het algemeene beginsel van een communistische heil staat bleef, zij het ook vooral in theorie, ongewijzigd. De arbeiders zouden allen gelijke loonen genieten, onverschillig of zij moeilijken vakarbeid of werk van on geschoolden verrichten, geen verhoogde inkomens werden toegestaan; de hoogere rangen moesten bezet worden uit de eigen gelederen en de technici, geleerden, inge nieurs enz., moesten uit de proletarische kringen worden gevormd, het kapitaal mocht niet deelnemen in de industrieele ondernemingen, de sterks drank werd verboden, de werktijd werd bekort enz. enz. Nu en dan moest er iets van die com munistische principes worden opgeofferd doch aan een aantal dingen bleef men zich krampachtig vasthouden.... zoo lang als het mogelijk was. En nu is alles geëindigd. Niet een Na poleon is gekomen, maar Stallin zelf is Napoleon geworden. Hij heeft de reuzen zwaai gemaakt, die hem van communist tot kapitalist of althans tot bourgeois maakte. Er is, of er zal binnenkort zijn, in Rusland niets meer dat het onder scheidt van den gewonen bourgeoisstaat, dan alleen de naam. De bolsjewistische leerstellingen zijn niet houdbaar gebleken en kameraad Stallin is veranderd in „de heer Stallin”, die alle beginselen van den kapitalistisohen staat weer heeft aan vaard. Men moet hieruit niet opmaken, dat die kapitalistische of bourgeoisstaat zon der feilen of gebreken is, en dat wij heb ben, wat de bolsjewiki beloofd hadden aan Rusland te zullen geven: een heil staat. Niemand zal 'het in zijn hoofd krijgen, zoo iets ook maar een oogenblik te denken. Aan elk economische stelsel kunnen verbeteringen worden aange bracht, steeds door, omdat het niet mo gelijk is in het groote huishouden van den staat het ieder individu geheel naar den zin te maken en elk naar volle ver- J Telef. 20. Tel.-adree: Vannooten. 8. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 25. Postrekening 13763. ABONNÉ’S van dit blad, in het bezit van ons Bericht van Inschrijving, zijn volgens de daarin vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd ’onnn Gulden by i®v®n,i,in«® innn öuld®n bu qaa Gulden b« oon Guld®n bv v®rii®« 4VVV ongeschiktheid. 1VVV overleden. JVV van hand of voet. 4VV van een oog. Verochhnt Maandag, Woensdag en Vrydag. Prijs bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden 1.25; p. post 1.50. Met verzekering 15 cents meer. AUTOBUSDIENSTEN. KinderdijkGorcum en KinderdijkVianen. God Staten van Zuid-Holland hebben afwijzend beschikt op het verzoek tot overdracht van de vergunning tot het in werking houden van een autobusdienst van Gorinchem en omgekeerd, staande ten name van gebr. J. en B. Broere te Groot-Ammers. op de N.V. Stoomboot- reederij op de Lek te Slikkerveer. Wel is aan genoemde N.V. vergun ning verleend tot het in werking bnengen van een autobusdienst van Kinderdijk over Schoonhovenöche veer, Ameide en Lexmond naar V*ianen en omgekeerd. Schietwedstrijd. Alblasserdam. Op den nationalen schietwedstrijd, uitgeschreven door de schieitvereeniging „Oranje Nassau” te Dordrecht, behaalde de schietvereeniging „Willem Teil” met 201 punten den len prijs, zijnde een zilveren beker. En Wil lem Toll H” met 161 punten een 4e prijs, zijnde een verguld zilveren medail le. Hoogste korpsschutter van den ge- heelen wedstrijd was de hoer D. Schip pers van Rlhlasserdam met 44 punten. zonder dat iemand iets bemerkte, in de gracht is geraakt Een kameraadje vond zijn hengel, waarop de politie een paar uur later het lijkje dregde De familie De Groot is dnn ’•’«♦sten tijd zwaar beproefd. Woensdag was een meisje nog een ongeluk overkomen, ter wijl Donderdag de moeder is begraven. Haastrecht Aan het Sted. Gymnasi um te Gouda is bevorderd tot de 6de klasse de leerling M. Smit alhier. Hei- «n Bueicop. De beide afsluit- boomen aan den Zwaanskuikenbrug zijn de afgeloopen week van roode reflectors voorzien e.en verbetering, die voor het rijdend verkeer hoog noodig was, daar deze brug vaak bij donker geopend wordt. n. geen Lekker- ipsbedie- begeeft, dan is meteen mijn kans ook verkeken. Ik weet nog niet hoe ik de eerste vier en twintig uren zal handelen, maar ik geef u mijn woord dat niemand zal weten dat ik naar u toe kom Ik sta er voor in dat ik u niet in verdenking zal. brengen. Prachtig, dan ben ik daar volko men gerust op. U ziet wel dat ik u niet als een knoeier in ons vak beschouw, al heb ik dan laten bemerken dat ik met particuliere detectives in het algemeen gesproken niet veel op heb. De beide mannen gaven elkaar hand. Ik zou u naar uw autobus kunnen vergezellen, zei Bénoist. maar het lijkt me niet voorzichtig, Ecker kon eens op de gedacjite gekomen zijn te laten kijken of ge werkelijk met die eerste bu« weer terug gaat. Ik geloof niet dat hij zoo slim is, maar ge hebt gelijk, we mogen het niet riskeeren. Tot morgen dus. Bénoist zag hem heengaan en mom pelde: Ik begrijp hem niet heelemaal nog maar in ieder geval heeft hij mij eén grooten dienst bewezen En hij is waar lijk geen domme jongen. Ik heb meer Bénoist maakte zich, nadat zijn nieu we» vriend vertrokken was, ook gereed om heen te gaan. Het aantal bezoekers was trouwens al beduidend afgenomen en er waren nog maar een paar kleine groepjes met spelen bezig. Voorts zaten er nog aan enkele tafeltjes een paar gasten, die het blijkbaar op een drinken gezet hadden, of omdat hun buidel pas goed gespekt wu, of om hun tegenslag ONZE VERHOUDING TOT BELOIE. Een betere voeling. Naar aanleiding van de geruchten over onderhandelingen tusschen België en Nederland heeft het Nederlandsch Oorrespondentie-bureau zich gewend tot den Belgischen gezant te ’s-Gravenhage, den heer Ch Maskens, die zoo welwillend was, het volgende mede te deelen: Van onderhandelingen tusschen beide landen is op het oogenblik nog geen sprake Wel is er sinds geruimen tijd een niet-officieel contact en langs dezen weg worden de algemeene vraagstukken, voortvloeiende uit het verdrag van 1839, besproken. Dit niet-officieele contact ontwikkelt zich in goede richting en er is reeds een betere voeling tusschen beidé landen ont staan. De heer Maskens sprak de hoop uit, dat later het contact langs meer offi- cieelen weg voortgezet zou kunnen wor den. Verdereb ijzonderheden omtrent deze aangelegenheid, alsmede over de perso nen. die met deze zaak belast zijn, wenschte de heer Maskens, in verband met zijn positie als officieel vertegen woordiger van het Belgische gouverne ment ons niet mede te deelen Gevraagd naar zijn meaning over een Belgisch-Nederlandsche tolunie. zeide de heer Maskens zich er over te zullen verheugen, wanneer er ook van econo misch standpunt goede betrekkingen tus schen beide landen bestaan. Het verdrag van Oslo, dat in deze richting gaat, is in Brussel dan ook zeer goed ontvangen. De idee van ’n BelgischNederlandsch tolverbond is echter nog niet verder ge komen dan beschouwingen in de pers. Vane enige voorbereidingen is nog geen sprake en zelfs is den gezant omtrent de meening ziiner regeering in deze aange legenheid niets bekend. HET CONFLICT IN DE STROO- CARTON-INDUSTRIE. Bemiddeling mislukt Vrijdagmiddag had onder leiding van den rijksbemiddelaar, mr. S. de Vries Czn., op het departement van Arbeid een samenkonjst plaats van partijen, betrok ken bü de staking in de stroocartonfa- brieken in de provincie Groningen. Van de zijde van do werkgevers was men niet bereid op punt 5 van den vensch der werknemers in te gaan, om gezamenlijk te streven naar maatregelen, welke kunnen leiden tot een betere rege- Hg van productie en verkoop. Van de zijde der werknemers was men niet bereid om te spreken over eenige loonsverlaging. Ook zag men geen heil in het onderwerpen van de geschilpun ten aan het oordeel van een derden on partijdige, zoodat het niet gelukt is par tijen tot elkaar te brengen DE WATERWINPLAATS AAN DE LEK VOOR DE HOOFDSTAD. Op de agenda voor de eerstvolgende vergadering van don gemeenteraad te Amsterdam komt voor de voordracht van B en W. tot het aanleggen van een nieuwe waterwinplaats met pompstation aan de Lek nabij Jaarsveld, met de nota van B. en W. betreffende de samenstel ling van het water in de Zuiderzee, na dat de afsluiting zal zijn tot stand ge bracht en het IJselmeer en Unieer zul len zijn gevormd. De raadsleden Ketelaar, W. J. Garels en Jao. Rustig, stellen den raad voor te besluiten deze voordracht van de raads- agenda af te voeren EXAMEN POLITIE-DIPLOMA. Voor het examen voor het politie-di- ploma, ingesteld door den Alg. Ned. Po litiebond, hebben zich niet minder .dan 1913 candidaten aangemeld. Hel zal ge houden worden te Amsterdam (Artisge- bouw), op 2, 3, 4, 5, 22 tet en met 26 en 28, 29 en 80 September.- Tot voorzitter der Exmamencommissie werd benoemd, en wel voor de 82ste maal, de heer Jac. van Waning, burgemeester van Ouder kerk a.d. Ussel, en tot secretaris de heer W. L H. Höeter Henke, oud-oommissa- ris van politie van Amsterdam te Har derwijk. 5 Waarde heer, was het antwoord, dat hebben we altijd. En het is vaak de quaestie alleen maar dat de een den an der iets vóór is. Maar daar zit juist het verschil. Mijnheer Ecker is ongetwijfeld van plan, u, als ge terugkomt om het huis te laten zien, te laten volgen en u niet meer uit het oog te veriiezet. Hij wil u laten nagaan, wat van zijn kant heel raadzaam is: alleen maar gij zijt hem voor geweest. Enfin, zeide Bénoist, ik heb u nu verteld wat ik bereikt heb, ik brand van nieuwsgierigheid ook van u iets te ver nemen omtrent uw resultaten Mijn resultaten, tja, die zijn nog zoo bijzonder niet, ik weet niet veel meer dan gij Maar ik ben in zeker opzicht verder, daar ik met mijn voprbereidingen verder gevorderd ben dan gij. Ik heb mij, zoo als ge weet, dicht bij het hol van den leeuw gevestigd. Ik geloof net als gij, dat we daar moeten zijn. Of we al een paar menschen in de revangenis zouden hel pen die slechts werktuigen zijn, dat be- teekent niet veel, we moeten daar zijn, op dat buitengoed. En ik heb dan alles voor bereid om daar zeer binnenkort mijn slag te slaan. Wie is de man die zich daar ge vestigd heeft? Hij noemt zich mijnheer Glenmore. een rijk EngelschmanJ maar dat is een naam, meer niet. - Weet ge nog niet wie zich onder dien naam verbergt? Neen, die mijnheer Glenmore is heusch heel wat meer geslepen dan mijnheer Ecker. Maar kijk eens naar de klok, het wordt mijn tijd. Ik m! weg moeten. Weet ge wat ik u zou willen voorstellen, laten we samen trachten den leeuw in zijn hol te besluipen. Ik wil u voorstellen dat ge morgenmiddag naar ons buitengoed komt en dat we dan sa men een aanval wagen. Ik heb al voor bereidingen getroffen. We zullen den kasteelbewoner overvallen, we maken ons van zijn papieren meester en dan zijn we er. Ik ben iemand, die weken lang geduldig kan blijven speuren, maar als het tijd is een slag te slaan, dan ben ik er voor om dien slag zoo snel en zoo raak mogelijk te doen, aankomen. J£n ge acht dien tijd nu gekomen, vroeg Bénoist. Ja, ook in verband met uw optre den U hebt het wantrouwen gaande ge maakt; de man op het kasteel, al ver denkt hij mij niet, zal nu toch meer op zijn hoede zijn dan ooit. Daarom wil ik tot den aanval overgaan, zoo spoedig mogelijk. Bénoist knikte. Ik begrijp dat, zei hij. Welaan, la- tou we dan de afspraak maken. Goed. U komt morgenmiddag naar het buitengoed. U is mijn neef, u komt mij bezoeken. Dat kan geen argwaan wek ken, ik heb al meermalen over een r»ef gesproken. En als u bij me is. kunnen we verder alles overleggen. Ik heb al heel wat voorbereidingen getroffen, ik geloof wel dat we succes zullen hebben. Kan ik op uw komst rekenen? Natuurlijk kunt u dat. Ik moet u opmerkzaam maken dat ge de noodige voorzorgen zult nemen dat men u niet kan nagaan. Of ge dat huis huren wilt is uw zaak, maar reken er op, dat men u volgt en het te vanzelf beslist noodzakelijk dat ge er zeker van zijt uw vervolgers te misleiden en van u af te schudden. Als men zou weten dat de man, die het zoogenaamde spookhuis huren wil, zich ils mijn naai nur mij te vergeten. Het was er vrij rumoerig nu. Bénoist zag eens rond. In deze zaak wa ren geen dames behalve dan een juf frouw achter het buffet, die zich echter met de gasten niet bemoeid had. Maar het was toch in den loop van den avond opgevallen dat de buffetjuffrouw overal scherp op scheen te letten. Bénoist was eep goed opmerker en hij had zich afge vraagd of er in de zaal misschien per sonen waren, die haar bijzondere op merkzaamheid hadden. Maar hij had toch dit niet kunnen constateeren. Nadat hij met den kellner had afgerekend en een voldoende flinke fooi gegeven had om den man met extra strijkages hem hoed en jas te doen overreiken, ging Bénoist heen. Hij liep dicht langs het buffet én toen hij de juffrouw met een lichten hoofdknik wilde voorbijgaan boog zij zich over de toonbank en zeide: Zou u niet nog één glas hier het buffet drinken. Bénoist bleef dadelijk staan. Schenk mij, wat u meent goed zal doen, zeide hij. De juffrouw reikte hem een glas cham pagne. En u drinkt niet mee, vroeg hij. Goed, voor den schijn, antwoordde zij. Ik wil u waarschuwen, vervolgde zij toen, zich, vertrouwelijk naar hem overbuigend. Bénoist keek haar even scherp aan. Gij wilt mij waarschu wen. zei hij toen met lichten spot in zijn «tem. Mag ik we ten waarom en waartegen gij mij waarschuwen wilt. Maar waarom? Het meisje haalde de schouders op. IJssel-overbrugglng. Krimpen a.d. Ussel. Overeenkomstig het verzoek van de Kamer van Koop handel voor Rotterdam heeft het ge meentebestuur alhier aan de regeering dringend verzocht te willen bevorderen, dat met den bouw van een brug bij Moerdijk zoo spoedg mogelijk een aan vang worde gemaakt Deze aangelegenheid is tevens benut om aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken medewerking te vragen voor overbrugging van den Hollandschen Dis sel in deze gemeente, daar de argumen ten voor overbrugging bij Moerdijk voor een groot deel ook gelden voor de Uesel- overhrugging. Immers te bij de in No vember 1930 gehouden telling gebleken, dat het verkeer op het K^impensche veer grooter is dan op de veren bij Vianen, Gorinchem en op het Katerveer bij Zwolle; even groot is als op het veer te Zalt-Bommel en over den schipbrug te Hedel, terwijl het vrachtverkeer gelijk i« aan dat op het Moerdijkveer. Verder bleek daaruit dat jaarlijks op het Krim- 1 pensche veer ongeveer een ton veergeld wordt opgebrach.. De leerlinge der U.L.O.-school al- 1 hier. I J. Roubos te Krimpen a d Lek, slaagde Donderdag voor het M.U.L.O.- examen B. Dit is de eenige leerling die dit jaar examen doet. In verband met de werkzaamhe den voor het te stichten rioolgemaaltje naast de Lange Tuinstraatstoep te het r ij verkeer over die stoep tijdeljjk geslo ten. Vrijdag maakten de kinderen der 0. L. Scholen een schoolreisje naar de Diergaarde te Rotterdam en verder naar Roek van Holland Het weer is erg meegevallen en allen hebben volop ge noten. Op de thuisreis wachtte hun een ver rassing. De muziekvereeniging „Concor dia’’ haalde n.l. de kinderen in Rotter dam af en maakte in Krimpen nog een Ad verten tién: Van 1 tot 6 re gels 1.80; elke regel meer <0.20. Bij 8 maal plaatsing 8e mai f 0.10 per regel. Tusschen de tekst drievoudige pr\js. Ammerstol. De leerling M. Hugen- holtz alhier is aan het Stedel. Gynasi- um te Gouda overgegaan van de 3e naar de 4e klasse. Bergambacht Aan het Stede! Gymna sium te Gouda te de leerlinge J. Zielstra alhier bevorderd tot de 3e klasse. Bergambacht. De jongeheer Ewoldt te op het Gymnasium te ’s-Her- togenbosch bevorderd naar de klasse. De zangvereeniging „Nut en Ge noegen,” directeur de heer G. Romeijn, zal op 19 Augutus deel nemen aan het concours te Monster. Mei E. van den OeverKok bedankt als presidente van de Ned. Herv. Metejesvereeniging „Dorkas”. De extra collecte, gehouden tijdens den dienst in de Ned. Herv. Kerk, tot dekking van de reparatiekosten van het orgel, heeft ruim f 100 opgebrach l. Onder geleide van het onderwijzend personoeel en een bestuurslid, maakten de leerlingen der hoogste klassa van de bijzondere school een reisje naar Drie bergen en1 omstreken Des morgens gin gen zij eerst met autobussen naar Wijk bij Duurstede, waar zij zich eenigen tijd vermaakten in den speeltuin en vervol gens werd de reis voortgezet naar de bosschen van Driebergen, alwaar de kin deren volop hebben genoten van het na tuurschoon. Hoewel het weder Vrijdag morgen niet zeer mooi was te het op den dag nogal meeloopen. Bleskensgraaf. Geslaagd voor het eind examen H.B.8. vijfjarige cursus J van Vlet Azn. en bevorderd van de le naar dé 2o klas P. van Rees en G- Tukker Cz. De bloempjsverkoop tijdens het con cert, gegeven door „0.KK." van Streef- xork 1 zacht f 37 op. Capelle a.d. IJssel. Aan de Rijkstuin- bouwschool te Boskoop te de leerling L. v. d Erve bevorderd tot de tweede klasse. Giessendam. De vereeniging „Zieken huishulp” heeft dezer dagen van iemand die langs deflpn weg zijn dank wilde be tuigen, een gift van f 25 ontvangen. De herstellingen aan de keersluis zijn zoo goed als ten einde. Het ongerief tijdens zoon sluiting-is vooral voor de scheepvaart zeer nadeelig. Giessen-Nieuwkerk. Aan den heer Q» J. van Houwelingen, als laagsten in schrijver. is gegund de levering van 50 kub. M grint tegen den prijs van f 3,18 per kub M., terwijl het verspreiden der grint is opgedragen aan den heer Dirk ir en anan. 10 uur ring, van mr en "s Veg, van

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1