Rechtszaken. Gemeenteraden Burgerlijke Stand. FEUIL Blj den twai 2000 ongenchl Braven ei No. Nil NIEUWSBLAD VOOR ZUTD-HOLLAND EM UTRECHT, SchoonhovonKho Cooront MAANDAG IS JULI 1931. NIEl Hester, d. van Ons blad is aangesk Publiciteitswaarde Adverteerders (LB. adverteerders zich g kannen verschaffen dit nummei TWEE Rondvraag. De heer Raat el and vraagt naar ’t adres van Handel en Nijverheid over het verzetten van de klok. De Voorzitter zegt, dat dit vracht op de dienstregeling van de bussen. Daarna sluiting. ABONNÉ’S van dit Een voorstel tot vaststelling der in structie van den gemeenteontvanger wordt aangehouden en zal eerst bij de raadsleden circuleeren. Het volgende punt is de benoeming van een gemeente-ontvanger. Op de aanbeveling staan de heeren W. A. de Goeü, landbouwer te Haastrecht, en G. B. Gabry, ambtenaar ter secretarie te Haastrecht. Benoemd wordt de heer W. A. de Goeij met 4-stemme» (2 stemmen op den heer G. B. Gabry en 1 stem op den heer P. 0. Hooft). i Rondvraag. De heer Suiker vraagt wie der amb tenaren onder de Ziektewet vallen. De V o o r z i 11 er: Alle ambtenaren, die niet in de verzekering zijn opgeno men, vallen daaronder. De heer Suiker vraagt of de be langhebbenden tijding krijgen als de elec- trische stroom wordt afgesloten. De Voorzitter zegt dat dit met hen, die met kracht werken, wel het ge val is; de anderen krijgen geen bericht. De heer Suiker heeft gehoord dat de rijksveldwachter vertrekt. Spr, waagt of een ander wordt benoemd. De Voorzitter weet dit niet, daar heeft de gemeente geen zeggenschap over, dat is rijkspolitie. De heer Oskam heeft vernomen dat onze gemeente-veldwachter ook ontslag neemt, De Vooriitter: Hij heeft nog niete De dochter des huizee heeft haar suc cesstuk gespeeld Trotscho moeder: „Denkt u, dat mijn docther talent heeft? Als u een speciale wensch heb,t u hebt het maar te noemen. Gertjie kan met de piano doen, wat m wil." Gait: „Eh kan M him ilulten!" Toen in 1919 de kwamen in Verraaill lelio-blanken Deug van de zwartste i groep bekend ond< te” had den oorlog genaamd de „Cent verloren; de eerst duw van schuld voortduren van de hadden den oorlog dachte rade uitgei den oorlog gevoen lijke, brave, fatsoc ge middelen, de tw ders gedaan dan d praktijken toepasse Het was dus nat die ook hier wee aan de Schurken oplegden en nu k uit, dat die straffe waren voor de Bi ken werden groot nomen, die verdet Braven, maar bovt ven aan de Schud re boeten op. Het nen, maar met ro jaarlijks betaald m Jaren en jaren slaafden de Schtu en brachten hun tij verlangden, zoo konden en het goh Twee van de S en Oostenrijk, bepi op het hoogste kws te sluiten, door he verbond, maar een Frankrijk, verkoos sinds 1949 hezetei vrees voor Duitse land doet, veroorz? angst en ontstelter Poincaré eiken Zoi devoering gehoud Franschen nog «te voor hun buren. H rijk en Duitschlai beiden voor een rich nader bij elkï om met hun arme proeven onderling alweer voldoende doen denken, da,t landen ongerechtig in het schild voer Onlangs kwamei ontdekking, dat dt ken inderdaad zee Zij keken elkaar b< rich af, of misse in de opgelegde be lijk zon zijn. Ja, r eens, men zou geven om op ade daarna weer te k het geld zenden aa volkomen onschul oorlog. TWEEDE BLAD „de binnenmuren vóór 1200 door een enorme instorting gepaard met een fei len brand van de aangrenzende huizen was verwoest". In bet „Quarterly State ment” van April 1031 dateert prof. Gar- stang de verwoesting van Jericho nader op ongeveer 1400 j. v. Chr. SIMSONS EZELSKINNEBAKKEN. Der Gartner vertelt, dat de Engelsche arohaeoloog Sir Flinders Petrie bij de opgravingen in Egypte,een sikkel vond, welke merkwaardig vee] doet denken aan Simsons ezelskinnebakken, waarmee Sim- spn ingevolge het bijbelverhaal de Filis tijnen versloeg. De thans gevonden sik kel is het kinnebakken van een dier; de tanden zitten er nog vast in en zijn ge slepen, zoodat ze een scherpen snijrand vormen. Een houten handgreep is met behulp van leeren riemen er aan vastge maakt. Ongetwijfeld diende het voor werp tot het snijden van gras, of mis schien ook graan. Dat zulk een werktuig bij gelegenheid ook tot wapen kon die nen is remakkelijk te zien. WITTE STEENKOOL". Groote energie-bron in Zweden. De Zweedsche Kamer van Koophandel heeft een rapport gepubliceerd, dat een overzicht geeft van den rijkdom aan witte steenkool. Het rapport toont aan, dat Zweden de derde plaats in Europa inneemt met betrekking tot de totaal- hoeveelheid energie, die door waterkracht wordt opgewekt en de zesde wat betreft de momenteel in exploitatie zijnde elec trische centrales. Sinds 1916 is de totale hoeveelheid electrische energie bijna verdubbeld en deze bedraagt thans ongeveer 1496.000 K.W. Het rapport vermeldt voorts, dat de Zweedsche regeering over 36 pCt. van de opgewekte electrische energie be schikt. De ijzerindüstrie en andere be drijven bezitten ongeveer 1/3 van de te genwoordige electrische krachtbronnen. De drie regeeringscentrales te Trolhaet- tan, Porjus en Motala produceeren on geveer 25 pCt. van de geheele hoeveel heid electriciteit in Zweden en voorzien de geëlectrificeerde staatsspoorwegen van stroom. De krachtigste stations gebruiken water met een valhoogte van 60200 voet, ter wijl er uit^mderingen zijn, zooals b.v. het station te Roettle bij het Vettermeer, waar het water naar beneden valt van bijna 400 voet. De heer Verwefl stelt voor, hierop afwijzend te beschikken. Het punt wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Rondvraag. De heer Van Lent meent, dat men hier in de gemeente slecht op de hoogte la met den tijd. Spr. zou gaarne men, dat een electrische klok werd aangehracht aan het gemeentehuis. Hierover zal in een eerstvolgende ver gadering gesproken worden. Hierna sluiting. Verschijnt Maandi en Vrjjdag. Prijs bi, ling: voor Behoor maanden f 1.25; i Met verzekering 1 ARKEL Vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 30 Juni. Voorzitter de heer F. J. Folkerta, bur gemeester. Aanwezig alle leden. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden onveranderd vastgeeteld, Eenige ingekomen stukken worden Voor kennisgeving aangenomen. Daaronder is oen procesverbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Alles is in orde bevonden. Een drietal verzoeken om vrijstelling van schoolgeld over het 3e en 4e kwar taal wordt ingewilligd. De rekening en verantwoording van het burgel. armbestuur (ink. f 3170,834, uitg. f 2455,39, batig saldo f 715.444, Wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. goedgekeurd. De heer Van Lent maakt de opmer king, dat er wel kwitanties bij zijn, maar niet van hulpbehoevenden. De Voorzitter zegt, dat het ón mogelijk is hieraan te voldoen. De begroeting voor 1932 wordt vast gesteld in ontvangst en uitgaaf op f 1933,44K. Ook de exploitatierekening der veree- niging „Bouwlust” over de huren aan de Folkertsstraat en de Vlietskade over 1930—4931 wordt overeenkomstig het voorstol van, B. en W. onveranderd vast gesteld. B. en W. stellen toor, naar aanlei ding van een desbetreffend verzoek een aandeel 'groot f 1000 te nemen in de Bank voor Ned. Gemeenten. De Voorzitter licht toe, dat de Bank geld verstrekt en van 19221930 6 pGt. rente heeft uitgekeerd. Hiermede gaan alle leden acooord. Een besluit tot wijziging der gemeente- begrooting, dienst 19304931, wórdt on veranderd vastgesteld. Na onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden, worden dezen als zoodanig toegelaten. Hierop volgt de benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand wegens het overlijden van den heer G. J. Merkens. De aanbeveling luidt: 1. J. W. Goes, 2. A. Jacobi. Met de stemming verkrijgt de heer J. W. Goes 3 stemmen en de heer A. Jacobi 2 stemmen. Er worden 2 stemr- men blanco uitgebracht. Benoemd is de heer J. W. Goes. Hierop moet de instructie voor den ambtenaar van den burgerlijken stand worden vastgesteld. De Voorzitter meent dezelfde uren t.w. van 11—<12 uur te moeten handha ven. De heer Van Lent stelt voor dien tijd met één uur te verlengen; anders zouden fabrieksarbeiders vrijaf moeten vragen. De heer De Jong zegt, dat dit bij de aanstelling vermeld zou moeten wor den. De Voorzitter vindt dit teveel ge vergd, gezien het salaris. Spr. meent, dat hiervoor een regeling is te treffen. Daarna deelt de Voorzitter mede, gesproken te hebben met den heer Holtz, keuringsveearts te Gorinchem, die van de gemeente een salaris geniet van f 250 per jaar en een gratificatie van f 75 per jaar. Bedoelde persoon zag dit gaarne gebracht op f 350, omdat hij, wanneer hij 14 dagen vacant!® heeft, voor een plutnemswr moft norftn. BRANDWIJK. Raadsvergadering op Dinsdag 29 Juni. Afwezig de heeren 0. Eikelboom en L. den Besten. De Voorzitter, de heer H. A. v. d. Hoe ven, burgemeester, leest, na de vergade ring met gebed te hebben geopend, de no tulen der vorige vergadering, welke on veranderd worden goedgekeurd De ingekomen stukken worden alle voor kennisge.ving aangenomen. In verband met het bedanken van den heer 0 Eikelboom, als voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, stellen B. en W. voor, deil nieuwen functionaris te be zoldigen met f 20 per jaar, hetwelk met algemoene stemmen wordt aangenomen Hierop vofgt de vaststelling van het bedrag der uitkeering voor de gem. Mo lenaarsgraaf en Ottoland aan de bijz. school. De V o o z i 11 e r zegt dat de «osten aan de Openbare School alhier hebben bedragen f 13,33 per kind, zoodat de ge meente zal hebben af te dragen f 125 x f 13,33 ia f 1666,25 aan de bijz. school. In de drie gemeenten Brandwijk, Mole naarsgraaf en Ottoland is aan schoolgeld ontvangen f 1013,413$, waardoor de ge meenten het restant, zijnde f 652,88 J$, zullen hebben te betalen Daarop komt aan de orde de benoe ming van een lid van het Burg Arm bestuur. iB. en W. stellen voor den heer C. Eikelboom eervol ontslag te verleenen onder dankzegging voor de bewezen diensten, waartoe wordt besloten. Op de aanbeveling voor een nieuwen voorzitter staan de heeren C. Korevaar Az. en W. Blom. De heer C. Korevaar wordt met ajgemeene stemmen gekozen. De heer Suiker vraagt of de benoe ming tot de bevoegdheid van deze verga- dering behoort, dan wel door de com missie uit haar midden behoort te ge schieden. De Voorzitter antwoordt, dat de benoem ng het werk van den raad is. De heer Suiker vraagt of deze per soon nu zelfstand- lr»n optreden De Voorzitter: De commissie wel maar de deden persoonlijk niet. De heer Suiker vraagt wat er moet gebeuren als de subsidie niet toereikend is. Moet de commissie dan de menschen heensturen? De Voorzitter antwoordt, dat in dit treval de commissie bij de gemeente moet aankloppen voor verhoogde subsi die Het Burgerl. Armbestuur drijft op de subsidie. Tevens heeft de heer C. Eikelboom be dankt als ambtenaar van den Burgerlij ken Stand. Op de aanbeveling staan hier voor de heeren J. Tukker èn W. Oskam. Bij stemming verkrijgt de heer J. Tuk ker 4 stemmen en de heer W. Oskam 1 stem; alzoo gekozen de heer J. Tuk ker, die zijn benoeming aanneemt. Vervolgens is aan de orde een voor stal van B. en W. tot aankoop van een stalen archiefkast voor gezamenlijke re kening van Brandwijk. Molenaarsgraaf en Wijngaarden. Ged. Staten hebben reeds meermalen aangedrongen op aan schaffing van zoo’n kast, tót het bewa ren van stukken bevolkingsregister, burg, stand e.a. De heer Korporaal vraagt of deze kasten brandvrij zijn De Voorzitter antwoordt, dat dit in zooverre het geval is, dat bij den plaatselijken toestand, op den beganen grond en bij de zeet goede brand-afweer- middëlen, hij zich sterk maakt, dat de kast bij een eventueelen brand afdoende zal blijken. Van werkeliik brandvrije kasten is de prijs ontzaglijk veel hooger. Eigenlijk zou men daartoe een kluis moe ten aanschaffen. Na eenige besprekingen wordt besloten om in samenwerking met voornoemde gemeenten tot aankoop over te gaan en aan B. en W. een bianco crediet te ver leenen. Enkele aanvragen tot gedeeltelijke af schrijving van schoolgeld worden inge willigd, evenals een tot gedeeltelijke af schrijving der hondenbelasting. Hierop komt aan de orde een verzoek tot deelname in het kapitaal der Bank van Ned Gem voor 1 aandeel a f 1000. De Voorzitter licht dit adres toe. Z.i. behoeft voor de gemeente Brandwijk hiertegen geen bezwaar te bestaan aan gezien zij den aankoop uit haar reserve kan voldoen. Daarop wordt tot deelname besloten. Een begrootingswijziging wordt goed gekeurd. Twee onderofficieren van de Duitsche Rijks weer hebben met een vouwboot een tocht gemaakt van Naumburg over Ha41e, Maagdenburg, Berlijn, Rügen, Zweden, Denemarken, Kiel, Bremerhaven, Wilhelmehafen en Groningen naar Amsterdam. In de vouwboot bevindt rich een kleine schrijfmachine, waarmede onder de reis 4a worde» ©pyet^kerd. HAASTRECHT. Raadsvergadering op Woensdag 29 Juni Aanwezig alle (7) leden. De Voorzitter, burgemeester Ba ron van Hemert tot Dings hof, opent do vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen be lezen, welk© worden goed gekeurd. i Ifl Ingekomen zijn goedkeuringen door Ged. Staten van genomen raadsbesluiten, en rapporten van kasopname bij de be drijven bij den gemeente-ontvanger. Ze worden voor kennisgeving aange nomen. De heer Schuurman zond bericht, dat hij zijn benoeming als lid van den Raad niet aannoemt. In diens plaats is be noemd verklaard de heer Broere, die zijn benoeming wel aangenomen heeft, even als de overige benoemde raadsleden. In een schrijven van den Alg. Ned. Politiebond wordt de bemerking ge maakt, dat het traktement van den veld wachter op slechts f 1580 is vastgesteld. De Bond verzoekt verhooging tot den daartoe geete^en norm. De Voorzitter zegt, dat het trak tement voldoet aan de eischen. De bond heeft er blijkbaar geen rekening mede ge houden, dat de veldwachter van Haas trecht ook veldwachter van Vlist is. Het adree wordt voor kennisgeving aangenomen. B. en W. hebben getracht een ander Woonwagenkamp te krijgen. Zij hebben het oog laten val len op het terreintje voor het waterge- maal de Agterpoort. Met het polderbe stuur ia geconfereerd. Thans is een schrijven van het polderbestuur ontvan gen, waarin eenige eischen gesteld zijn. Volgens berekening van den gemeente- opzichter zal het inrichten van het ter rein, waarop 5 a 6 wagens kunnen staan, f 820 kosten. De heer W. J. Raateland, ingeland van genoemden polder, heeft een schrijven ingezonden met verzoek niet in te gaan op het voorstel om het woonwagenkamp bij het watergemaal in te richten. Adressant biedt een ander stuk land aan, wat verder van zijn huis verwij derd. De Voorzitter vindt de som van f 820 wel wat hoog voor de inrichting, waarbij nog komt f 100 huur per jaar. De heer Reneman geeft in overwe ging naar het terrein van Raateland ook een onderzoek in te stellen. In verband daarmede wordt dit punt aangehouden. In gek omen is een adres van bewoners te Stolwijkersluis met verzoek een eind te maken aan den onhoudbare» toestand geschapen door de verontreiniging. Zij verzoeken iemand aan te stellen om het vuilnis op te halen, wat thans niet ge schiedt, De gemeente-oprichter adviseert drie maal per week hot vuil te laten opha len. Dat zal f 400 per jaar kosten, behal ve de kosten van aanschaffing van een kar, gereedschappen, enz. De Voorzitter heeft dit adres me degenomen naar Stolwijk om te trachten ook van den polder Stolwijk medewer king te verkrijgen, want anders blijft de to^gtand toch dezelfde. Het polderbe stuur heeft er belang bij, dat het vuil nis niet in de Vliet geworpen wordt. De voorzitter van den polder Stolwijk heeft zich bereid verklaard te bewer ken, dat de polder één-derde in de kos ten bijdraagt, doch acht 2 maal ophalen per week voldoende. De heer Dog ter om raadt aan, voor kam, schop en bezem door dengeen, die het vuil zelf ophaait, te laten zorgen. De Voorzitter acht dit niet noo- dig. Spr. vraagt aan B. en W. over te la ten om deze zaak te regelen. Het voorstel wordt aangenomen. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, waarbij wordt medegedeeld, dat het gemeenteverslag in plaats van ieder, jaar ook om de 5 jaar uitgebracht kan worden. De raad besluit het verslag voortaan om de 5 jaar te doen verschijnen. Aan de orde is dan punt 1: Voorstel tot het aangaan van een geldleening ad f 1600 tot dekking van de buitengewone uitgaven voor de O. L. School en de ambtswoning van den burgemeester. De Voorzitter zegt, dat de ambts woning telkenjare gewit moet worden. Er is echter een soort verf, waardoor het witten kan vervallen; de garantie as 30 jaren. Het kost f 575. De W. C.’s in de 0. L. School vol doen niet aan de eischen en moeten ook veranderd worden. Er zijn twee plannen, Neen, ik wil doenf ik wil u wa En waartegei schuwen? Voor den vr hedenavond gemas Lieve juffroi noist met een zei werkelijk geen oi dat ge me waarsc! Trouwens indien mij kunnen waars nen, die hier pleg men niet bepaald nobel gezelschap Zij glimlachte h Ik weet heel hoef te zeggen wi bijeen komt. Gij zu hen laten afzetten kiest. Goed, ge wilt ders waarschuwen welke onbekende g zen en dan van van mij Wat heb Alles, hij bed zeggen we hij is, ge mijn waarschu’ nemen. Ik ben u dai den, juffrouw, zoic En gij zült den. Die man bedi Ik zal er rek hij. Toen maakte hij geldstuk op tafel Vlak bij de deui hem staande en gevraagd, maar wanneer dat zijn plan ie, wordt ’t zoo zacht aan tjjd. Ik denk dat ‘t in verband staat met zijn dienst jaren. Do heer M o u r i k zegt dat vrouw Mo lenaar al meermalen gesproken heeft over een klok in ’t gemeentehuis. De Voorzitter zou daarop later willen terugkomen, wanneer de mogelijk heid bestaat ’t gemeentehuis te vergroo- ten, want bij eventueel© trouwpartijen is de ruimte zeer onvoldoende. Hierop sluit de Voorzitter de ver gadering. BOSKOOP. Juli. Geboren: Johanna, d. van J. P. v. d. Broek en P. Hoogendoorn. Janny, d. van A. Kranenburg en O. van Rijs. Gerard, z. van P. Scholten en R. W. van Heijningen. Marius Gerardus, z. van J. M. Grootendoret en M.. Trimp. Si mon, z. van J. Geers en J. Hogenes. Getrouwd: P. Grootendorst, oud 29 j., en J. S. van Tol, oud 28 j. HEKENDORP. Juli. Overleden: A. Krujjt, oud 3 j. JUTPHAAS. Juli. Geboren: Cornelia, d. van. P. van den Heuvel en A. Velthuizen. Adriana Anna, d. van H. J. de. Ridder en M. Daalhuizen. Jacobus Gerardus, z. van S. P. Daalhof en J. D. Inkenhaag. Catharina Grada, d. van M. H. Mooren en J. van Jaarsveld. Overleden: W. T. van Nes (wonende IJsselstein). LEKKERKERK. Juli. GeborenW ilhelmi na A. van Dam en A. van Buren. Arie Loendert, z. van B. Both en A. M.. Noo- men. Getrouwd: 0. Borsje, oud 20 j., en A. N. Boon, oud 18 j. OUBEWATER. Juli. Geboren: Johanna Agatha, d. van A. J. v. d. Brink en A. A. Vlooswijk (beiden te Langeruigeweide). Paulina Antje, d. van IJ. D. Versteegt en P. Vleggeert. PAPEKOP. Juli. Overleden: J. K. Klaver, oud 85 j., echtgenoot van A. H. Dikker». léén van f 1230 en één van f 738. Het eerste bedoelt alle privaten te ver be te- j ren. Het andere drie privaten. Met het laatste plan kan volstaan worden. Alles bij elkaar dient f 1600 geleend te worden, tegen 44 pGt. Dit voorstel wordt zonder stammiiur aangenomen De Inspecteur Is nög boos. Het volgende agendapunt luidt: Benoe ming van een onderwijzeres aan do O. L. School, indien de op 4 Juni toegezon den voordracht van den inspecteur van het L. O. te Gouda is terugontvangen. De Voorzitter zegt, dat de voor dracht nog niet is terug ontvangen. De hoofdinspecteur heeft spr. medegedeeld, dat hij op dit oogenblik er niets aan kan doen en raadt spr. aan zich tot de bevoegde autoriteiten te wenden. Spr. zal thans den minister schrijven en Z.Ex. in kennis stellen met den gang van zaken. B. en W. zullen mej. Hulstkamp tijde lijk benoemen, zoodat ze Woensdag in dienst kan treden. De heer Van D ij k vraaagt, of de kwesie niet langs minnelijken weg had kunnen worden opgeloet. De inspecteur heeft gevraagd, hoe het bericht in de cou rant is gekomen. Als spr. zich <op het standpunt van tien inspecteur stelt, dan kan hij zich begrijpen, dat hij wil weten, hoe die voordracht in de courant is ge komen, terwijl hij er niets van weet. De Voorzitter zegt, dat er pas een voordracht is, als de inspecteur ze van het gemeentebestuur ontvangen heeft. Had de inspecteur de voordracht terug gezonden en gevraagd, hoe het mogelijk geweest ia, dat de voordracht in de cou rant stond vóór hij het wist, dan zou het iets andere geweest zijn, dan zou spr. hem teruggeschreven hebben, dat B. en W. rich daarvoor niet verantwoordelijk kunnen stellen, maar dat zij zouden on derzoeken, hoe het gekomen was. Ter goe der trouw heeft spr. de benoeming op ed agenda gezet en nu heeft de inspecteur spr. voor niets laten zitten. Spr. beschouwt het als een relletje te gen hem. De hoofdinspecteur is thans met alles .op de hoogte. Het onderwijs dreigt nu spaak te loopen, maar B. en W. benoemen de juffrouw, hoewel het heel goed mogelijk is, dat de benoeming nietig verklaard wordt, want zij kan alleen tij delijk aangesteld worden met toestem ming van den inspecteur. Spr. heeft alles gedaan, wat mogelijk is. B. en W. verkiezen echter geen ant woord op het schrijven aan den inspec teur te geven. De heer Scheer zegt, dat de raad met de zaak als zoodanig niets te maken heeft, maar moet vertrouwen, dat het onderwijs er niet onder zal lijden. De Voorzitter zegt, dat de juf frouw Woensdag komt. Als de inspecteur ze uit de school wit zetten, dan moet hij dat maar doen, dan zullen we weer zien, aldus spr. De inspecteur doet zijn plicht niet. Hij heeft voor den goeden gang van zaken bij het onderwije zorg te dragen. De heer Scheer wijst erop» dat wan neer deze zaak vast loopt, de ingezete nen er zich mede zuilen bemoeien. De Voorzitter heeft daar niets tegen; hij hoopt het zelfs. Wethouder v. d. Berg zegt, dat de wethouders met den burgemeester mee gaan onder de verzekering, dat het on derwijs niet in de war zal loopen. De heer Van D ij k hoopt niet, dat de burgerij er zich mee zal gaan bemoeien. Er is hier een kleinigheid misdaan. Wethouder Graveland: In geen geval. Wij hebben den koninklijken weg De Voorzitter: Wij' hebben er niets mee te maken, wat er in de cou rant staat. De discussies worden gesloten en de benoeming aangehouden. KANTONGERECHT GORINCHEM. De Kantonrechter deed de volgende uitspraken: Loopen op verboden grorrti: J. van K., te Gorinchem f 2 of 1 week tuchtschool; M. J. J. te Gorinchem. I 3 of 1 week tuchtschool. In verzet van verstekvonnis: A. J. A. te Gorinchem, verstekvonnis bekrachtigd. Hooischelf op den weg plaatsen: J. H. de J. te Herwijnen f 3 of 2 dagen. Overtreding Arbeidswet: E. van W. te Vuren f 1.0 of 5 dagen. Overtreding Scheepvaartroglement op de Merwede: T. K. te Gameren f 5 of 3 dagen. Overtreding Visacherijwet: A. V. te Noordeloos f 5 of 3 dagen en verbeurd verklaring. Overtreding Boterwet: A. J. H. te Go rinchem f 3 of 2 dagen. Na sluitingstijd verloflokaal open: de Z. en A. D., ieder f 10 of 5 dagen. Fietsen op trottoir: P. van M. te Go rinchem f 2 of 1 dag. In verboden richting rijden: C. J. van K. te Gorinchem f 2 of 1 dag. Voertuig op den openbaren weg plaat sen: G. J. H. G. te Haarlem en K. v. d. II. te Ameide, elk f 2 of 1 dag. Venten zonder vergunning; S. V. te Tiel f 5 of 3 dagen. Te snel rijden: W. van L. te Brakel, J. H. de V. te Hilversum, Th. van R. te Utrecht, elk f 5 of 3 dagen. Auto besturen zonder rijbewijs: J. A. K. te Leerdam f 40 of 20 dagen. Auto besturen zonder spiegel: J, van M. te Gorinchem f 2 of 1 dag. De linkerzijde van den weg befietsen: P. M. de H. te Gorinchem f 5 of 3 dagen; A. B. eji A. M. H. te Gorinchem, elk f 3 of 2 dagen. Gesloten verklaarde weg berijden: P. 0. te Gorinchem f 2 of 1 dag. Rijwiel zonder licht berijden: 0. L. te Gorinchem f 2 of 1 dag; A. 8. te Hoog- Blokland f 1 of 1 dag; J. K. te Hardinx- veld f 3 of 2 dagen. Rijwiel zonder licht en valschen naam opgeven: G. V. te Rotterdam f 1 of 1 dag en f 20 of 10 d. Openbare dronkenschap: M. A. D. te Malden f 10 of 15 dagen; J. R. te Gorin- chem f 15 of 10 d. EEN GROOTE REIS PER VOUWBOOT.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 3