I SCHOONHOVENSCHE COURANT i 2000 ^u^en ^even,i*ns® Plaatselijk Nieuws Binnenland. ind. FEUILLETON. Bij den twaalfden klokslag. 2000 ‘I““ 1000 o8,» 300 200 r V*" Braven en Schurken. Ma JAAROANO WOtNIDAS JULI 1WL No. Wil JULI 1931. NIEUWSBLADVODRZUItHiOLLANDENUTREfflT Tel et. 20. Tel.-adrw: Vannooten. 8. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 2S. Postrekening 18768. tl. H. te Go- C. J. van waar- S. V. te K. irijden: P. j. (wonende j., en A. Wie Is zij? )ud 65 j.! hier (Wordt vervolgd.) NCHEM. Ie volgende Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.B.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegeven» kunnen verschaffen. boot een Zweden, sterdam. de reis chen naam 1 of 1 dag A. D. te te Gorin- rlement op jn f 5 of 3 te Brakel, van R. te DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Bé- ben londvraag. aagt naar ’t eid over het it dit wacht bussen. i: O. L. te te Hoog- i Hardinx- A. J. A. te rachtigd. .tsen: J. H. lagen. van W. te open: dagen. M. te Go- van den - Adriana Ier en M. lus, z. van nhaag. Mooren A. V. te verbeurd- v vijs: J. A. in. el: J, van. r bef ie tsen: >f 3 dagen; m, elk f 3 J. van K., tuchtschool; of 1 week ar, d. van i. Arie l. M. Noo- d. van A. ijk (beiden ina Antje, leggeert. college aan den Minister hebben geschre ven, af te keuren, wat Van Staal gezegd zou hebben. We hooren verder nog, dat de inspectie en de opzichters ontevre den zijn over Gouda, omdat men zich van daar mengt in de leiding van het werk. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat voor Gouda de werkverschaffing wordt gesloten. r. p. v. d. Janny, d. n. Rijs. R. W. van us, z. van np. 4 Si- Sogenes. oud 29 j., lenadag uitbeta- i per 8 «ata meer. ABONNjÉ'B van dit blad, in hét besit van ons Bericht van Inschryving, z|jn volgen» de daarin vaetgeetelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van 1AA Gulden by verlies /iA Gulden by verlies van IVv van een duim. Vv een anderen vinger. KONINGIN EMMA JUBILEUM* FONDS. Voor lichamelijk gebrekkige kinderen. De Koningin-Moeder heeft van de gel den, haar door de Nederlandsche vrou wen ter éelegenheid van haar jubileum aangeboden, en welke thans met de ge kweekte rente ruim f 200.000 bedragen, een stichting in het leven geroepen, die door H. M. is genoemd „Koningin Em ma Jubileum Fonds”. Uit de rente daarvan zullen bijdra- gen worden verleend voor opvoeding van en onderwijs aan lichamelijk gebrekkige kinderen van Nederlandsche nationali teit. DE ECONOMISCHE VOORLICHTINGS DIENST. Een ongunstig Voorlooplg Verslag. Blijkens het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp inzake economise hen voorlichtingsdienst erkende men in de Kamer algemeen, dat de voorlichting, zooals die thans ge schiedt, omslachtig, onvolledig en dus niet doeltreffend is. Bovendien zijn door het ontbreken van een goed ingericht economisch centrum ook de afzonderlij ke departementen er meer en meer toe overgegaan zal ’n eoonomischen dienst in te stellen en op eigen gelegenheid. Als voorbeelden weiden genoemd de tarief- wetColijn en de wet op de naamlooze vennootschappen. Het aan de Kamer voorgelegde schema voldoet niet aan de minimale eischen op dit punt. Nagenoeg algemeen werd het voorstel dan ook onvoldoende en ondeug delijk geacht en niet te aanvaarden, ook niet als eerste stap naar het gwwenschte doel Een goede samenwerking tusschen de Krimpen a.d. Lek. Het metselwerk voor een te bouwen dubbel woonhuis voor de heeren Groeneveld en Van Hale- wijn. is opgedragen aan den heer J. Ro denburg. Nabij het peilschaalhuisje van den Rijkswaterstaat, zal een transformatoren huisje gebouwd worden voor de electri- sche centrale te Dordrecht. Hierdoor wil men verbetering in de verlichting op het dorp brengen, die thans verre van goed is te noemen Dit blad heeft agenten en correspondenten In o.a. de volgende gemeenten: Alblasserdam, Ametde, Ammeratol, Benschop, Bergambacht, Berkenwoude, Bleskensgraaf, Boeikop, Brandwijk, Capelle a.d IJssel, Giessen-Nieuwkerk, Giessen-Oudekerk, Gouda, Goudriaan, Gouderak, Groot-Ammers, Haastrecht, Hekendorp, Heikop, Hoog-Blokland, Hoornaar, Jaarsveld, Krimpen a.d. Lek, Krimpen a.d IJssel, Langerak, Lekkerkerk, Lexmond, Lopik, Lopikerkapel, Meerkerk, Moerkapeïle, Molenaarsgraaf, Moordrecht, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Nieuw- Lekkerland, Nieuwpoort, Nieuwland, Noordeloos, Ottoland, Oud-Alblas, Ouderkerk a.d. IJssel, Oudewater, Papendrecht, Polsbroek, Polsbroekerdam, Reeuwijk, Schelluinen, Schoonhoven, Sliedrecht, Stolwijk, Streef kerk, Tienhoven, Waddinx- veen, Willige-Langerak, Wijngaarden, IJsselstein, Zevenhuizen. Wel, u hebt op het hart van onze schoone buffetjuffrouw een diepen indruk gemaakt, mijnheer. Zij heeft vriend schappelijk met u gesproken. Maar man, dat is haast een wonder, want ik geloof niet, dat iemand van de aanwezigen hier ooit de eer genoot met haar een vertrou welijk gesprek te voeren. Ben je jaloersch, jongeman? vroeg Bénoist spottend. Ja, dat is het rechte woord. Zij is niet als een van de anderen die men in inrichtingen als deze achter het buffet aantreft, zij is als ijs zoo koud, zij houdt iedereen op eerbiedigen afstand Ik ben misschien erg verliefd op haar, maar dat laat haar volkomen onverschillig, zij lacht er hoogstens om. En heeft zij daar geen groot ge lijk aan? Dat heeft ze ongetwijfeld, antwoord de de jonge man, die iets meer dan goed voor hem was, had gedronken. Maar dat maakt me zoo aantrekkelijk in haa’ oogen, o pardon, ik bedoel natuurlijk net andersom. Dat begrijn ik volkomen, antwoord de Bénoist, u wilt zeggen, dat u haar daarom juist te meer bewondert Precies, mijnheer, kom, laten we samen een glas drinken. Pardon, ik zou nu ónmogelijk nog iets kunnen gebruiken. Een glaasje aan hot buffet, drong de ander aan. U is een diplomaat, mijnheer, ant woordde Bénoist, u wilt door mij met die jonge dame in gesprek komen. Maar dat bewijst dat u toch niet zoo heel erg jaloersch is, anders zou u een soort vij andschap tegen mij koesteren en niet met mij willen drinken. De ander grinnikte. Hij vond Bénoist geestig. Weet u, zei deM, het wordt tijd om te gaan slapen, laten we de kennisma- departementen blijkt in de praktijk nu een maal onmogelijk te zijn, zoodat de Minis ter de werkelijkheid miskent. Verscheidene leden zouden het de beste oplossing achten, indien gevormd werd een departement van economische za ken, dat landbouw, handel, nijverheid en scheepvaart zou moeten omvatten. Met de aanstelling van een directeur- generaal konden verscheidene leden zich vereenigen. Toen in 1919 de oorlog geëindigd was, kwamen in Versailles bij elkaar een groep lelie-blanken Deugdzamen en een groep van de zwartste Schurken. De eerste groep bekend onder den naam „Enten te” had den oorlog gewonnen, de tweede genaamd de „Centralen” had den oorlog verloren; de eerste hadden geen scha duw van schuld aan het ontstaan en voortduren van den oorlog; de tweede hadden den oorlog met opzet en voorbe dachte ra.de uitgeïokt; de eerste hadden den oorlog gevoerd met uitsluitend eer lijke, brave, fatsoenlijke en zachtmoedi ge middelen, de tweede hadden niets an ders gedaan dan de meeste gewetenlooze praktijken toepassen. Het was dus natuurlijk, dat de Braven, die ook hier weer overwonnen hadden, aan de Schurken de zwaarste straffen oplegden en nu kwam het toevallig zoo uit, dat die straffen ook zeer profijtelijk waren voor de Braven. Van de Schur ken werden groots stukken land afge nomen, die verdeeld werden onder de Braven, maar bovendien legden de Bra ven aan de Schurken schrikkelijke zwa re boeten op. Het ging niet met millioe- nen, maar met milliarden guldens, die jaarlijks betaald moesten worden. Jaren en jaren achtereen zwoegden en ■laafden de Schurken voor de Braven, en brachten hun de schatten op, welke zij verlangden, zoo lang, tot zij niet meer konden en het geld finaal op was. Twee van de Schurken, Duitachland en Oostenrijk, beproefden, toen de nood op het hoogste kwam, zich bij elkaar aan te sluiten, door het sluiten van een tol verbond. maar een van de Allorbraafsten, Frankrijk, verkoos dat niet. Frankrijk ie Sinds 1919 bezeten door een ziekelijke vrees voor Duitechland. Alles wat dit land doet., veroorzaakt bij de Franschen angst en ontsteltenis en jarenlang heeft Poincaré eiken Zondag getrouw een re devoering gehouden, waarin hij de Franschen nog steeds angstiger maakte voor hun buren. Het feit nu, dat Oosten rijk en Dui techland, twee firma’s, die beiden voor een faillissement stonden, zich nader bij elkaar wilden aansluiten, om met hun armelijk overschotje te be proeven onderling zaken te doen, was alweer voldoende om de Franschen te doen denken, dat de twee ontwapende landen ontrerechticheden tegen Frankrijk in het schild voerden. Onlangs kwamen de Braven tot de ontdekking, dat do nood bij de Schur ken inderdaad zeer hoog was gestegen. Zij keken elkaar bezorgd aan en vroegen rich af, of misschien eeni ge matiging in de opgelegde betalingen niet wensche- lijk zou zijn. Ja, men werd het er over eens, men zou hun een jaar uitstel geven om op adem te komen en om daarna weer te kunnen voortgaan met het geld zenden aan de Braven, die zoo volkomen onschuldig waren aan den oorlog. D« hoogs kosten. Algemeen achtte men het niet duide lijk, waarom de georganiseerde dienst f 300.000 zal moeten kosten, terwijl nog allesbehalve vaststaat, waartoe de in te stellen dienst zal uitgroeien. Verscheide ne leden waren van oordeel, dat de be perkte reorganisatie, welke de minister zich voorstek, met veel minder kan wor den bereikt. Verscheidene leden wenschten nadere inlichtingen over de voornemens van den minister ten aanzien van den Econo- mischen Raad. Hoewel dus de leden niet bereid wa ren, aan de totstandkoming van de voor gestelde regeling mede te werken, men was tevens van meening, dat met ver werping van het wetsontwerp niet kan worden volstaan. Men drong er op aan, dat een regeling, welke aan de gestelde eischen voldoet, zeer spoedig tot stand zal komen. Met halve maatregelen kan geen genoegen worden genomen. GOUDA EN DE RIJKSWERKVER- SCHAFFING. Een scherp conflict? Het Volk schrijft: Tussohen Minister Ruys de Beeren- brouck en B. en W. van Gouda, schijnt zich een scherp conflict te ontwikkelen over de werkverschaffing' in Ruurlo, waar een 50 man uit Gouda rijn ge plaatst. Vroeger had de gemeente Gouda haar werkloozen op het Witteveen in Drente, maar de menschen uit Gouda ble ven steeds beneden het loon, dat de an dere arbeiders, b.v. die uit Dordrecht, haalden. Toen werd na een groote tus- schenruimte de proef genomen te Giet hoorn. Ook hier mislukking. Ten slotte werd het geprobeerd bij een werk in Gel derland. Speciale maatregelen werden voor het toezicht genomen. Echter dreig den ook hier telkens moeilijkheden. De Goudsche wethouder Van Staal is op het werk geweest. Over dat bezoek is de Mi nister ontstemd, omdat Van Staal, al thans volgens hetgeen aan den Minister is gerapporteerd, de arbeiders onbehoor lijk zou hebben toegesproken. Minister Ruys heeft nu aan Gouda geschreven, dat men uit die gemeente alleen de werkver schaffing mag bezoeken, na voorafgaan de kennisgeving aan de inspectie. Ech ter schijnen B .en W. toch geregeld zon der te waarschuwen naar het werk te gaan, al moet de meerderheid van het uitnoodiging van het bestuur tegenwoor dig waren Burgemeester en Wethouders, de aannemer, de heer B. de Groot van Ameide en de opz.chter, de heer A. de Bruin. Namens het bestuur sprak het hoofd der school, de heer A. C. Schilperoord, een woord van dank aan het gemeente bestuur, voor de bereidwilligheid, mede dit het bestuur is tegemoet getre den, alsmede aan den aannemer voor het uitstekend werk dat hij geleverd heeft, en waardoor hij getoond heeft niet al leen een goed vakman te zijn, maar ook zeer solied werk te leveren. Ook tot den opzichter werd een woord van lof ge- r.cht voor zijn arbeid tijdens dan bouw. Namens het gemeentebestuur bracht burgemeester Oldenhof dank aan het be stuur voor de uitnoodiging om dezen avond tegenwoordig te zijn. Het was spreker een genoegen dat de samenwer king steeds zeer vriendschappelijk was. Spr. hoopte dat dit zoo zou blijven en sprak zijn beste wenschen uit voor deze school. Hiermede was het 3e lokaal officieel in gebruik gesteld. Jaarsveld. De collecte voor de Christ. School in de Ned. Herv. Kerk gehouden, heeft f 19 opgebracht. Van den kansel der Ned. Herv. Kerk is bekend gemaakt, dat een extra g ft van f 10 in de collecte voor de diaconie is ontvangen. Onderwijskwestie, Krimpen a.d. Lek. In het Sociëteits gebouw trad voor een openbare debat- vergadering voor den bond van Ned. Onderwijzers als spreker op de heer Posthumus uit Amsterdam. Deze verga dering was belegd naar aanleiding van het verschijnen van eenige artikelen over de onderwijskwestie in deze gemeente in het orgaan van het N.O.G. De zaal was vrij goed bezet. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer Z.> de Jong, verkreeg de heer Posthumus het woord, die zijn meening omtrent deze school kwestie en de bewuste artikelen besprak. Dehat was er n et. Wel voerde nog het S D.-raadslid Buitelaar het woord, die het n>t geheel met de zienswijze van den heer P. eens was Verschijnt Maandag, Wo« en Vrydag. Prijs by voorui ling: voor Schoonhoven maanden f 1.25; p. pos Met verzekering 15 cent Advertentiën: Van 1 tot 6 re gels 1 .80elke regel meer f 0.20. Bij 8 maal plaatsing 8e maal f 0.10 per regel. Tuaachen den tekst drievoudige pry». Zoo werd besloten maar 't was juist even te laat. De Schurken begonnen reeds te bezwijken onder de opgelegde lasten, rij bogen, door, zakten in elkaar, en nu kwamen de Braven ijlings aange- loopen met een slok water, en beproef den hen op de been te houden, Maar de Allerbraafste Frankrijk belette die hu]p. Eerst moesten de Schurken nieu we beloften doen aan den Braafste en Deugzaamste, en o.a. toezeggen, dat zij (Duitechiland en Oostenrijk), geen tol- unie zouden sluiten. Zoo staan op het oogenblik de zaken on we weten niet of niet het beste sou zijn dit riekte-proces nu te laten uit zieken; de crisis zoo hoog te laten stij gen, dat ook de vroegere Entente gaat in- zien, dat het Verdrag van Versailles het domste en schandelijkse stuk is geweest, dat gedurende den oorlog is geprodu ceerd. Zoo lang die bron van haat, twist, afgunst, nijd, wraakzucht blijft wellen, zoolang het toen geschapen onrecht, on derdrukking en machtsmisbruik blijft voortduren, zal geen blijvende verbete ring zijn te wachten. En misschien komt dan ook de Fran- 8che regeering tot het inzicht, dat het in elkaar vallen van Duitechland, ook voor Frankrijk hoogst ernstige gevolgen moet hebben. Ammerstol. De heer P. Stigter, aan nemer alhier, heeft een perceel bestra ting en rioleering aangenomen te Zeg- waart voor f 23446. De armenbus op de algemeens be graafplaats heeft in het eerste halfjaar f 29,24 opgebracht. Zondagavond gaf de muziekver- eenging „O. K. K." een concert in de muziektent op het Kerkplein. Onder de leiding van den heer A. de Vries uit Rotterdam werden de nummers keurig uitgevoerd. Een paar jonge dames ver kochten speldjes ten bate van „0K..K.” Gedeelde imart Berkenwoud». Zaterdag zijn me}. M. RietveldDirkzwager, mej. M. Rietveld en de heer K. Rietveld, tegelijk door het breken van een plank, in de Achterbroek- söhe Vliet gevallen. Zij duikelden, ge heel onder in het diepe water, doch wis ten spoedig weer op het droge te komen. Waarin voorzien kan worden. Haastrecht In ’t dorp, waar langs de straat, over een afstand van een kle ne 100 meter, ongeveer een dozijn lindeboo- men staat, is de ruimte voor het ver keer zeer bèperkt, terwijl door het ver wijderen van de boomen met de ruimte die nu daar achter onbenut blijft, het verkeer wordt beveiligd. De weg wordt dan 11% M. breeder. Zondag nog is bij het passeeren van 'n auto op deze plaats ’n motorrijder met dame op de duo tegen een van die boo men gereden. De dame kwam er goed af. maar de bestuurder werd verwond on s ten huize van den heer Q. van Duuren door Dr. Hakkenberg verbonden Nabij het dorp geraakte Zondag middag een prachtige luxe auto in brand. Hel vuur begon in de open lig gende kap. Door watergieten werd het vuur gehluacht. Uitbreiding Chr. School. Jaarsveld. Maandag ia het nieu we lokaal der Christelijke School op het dorp in gebruik genomen. Wegens uitbreiding van het aantal leerlingen, dat thans 106 bedraagt, moest tot dezen bouw worden overgegaan. Zaterdag had de officieele opening van de verbouwde school plaats, waarbij op king voortzetten, ik logeer in het hotel „De Zwarte Adelaar", komt u om twaalf uur met me ontbijten? Allemachtig goed idee, riep de an der, we zullen vrienden worden. Zij verlieten samen de club en Béno’lst werd door zijn nieuwe kennis naar zijn hotel gehracht. Het geschiedde niet ge heel geru schloos, want de ander was vrij luidruchtig en aan de deur van het hotel was het afscheid bijzonder harte lijk. Toen Bénoist op zijn kantoor was ging hij. nog niet dadelijk naar, bed, maar stond nog eenigen tijd peinzend voor het venster. Het was ai volop licht, de zon stond alweer aan den hemel. Bénoist overdacht nog eens de avonturen, die elkaar met zoo flmachtge snelheid waren opgevolgd. Hij moest zch zelf be kennen. dat zijn goed gesternte hem niet had verlaten, want het was toch wel heel bijzonder geweesit, zooals hij tot de ont dekking gekomen was, dat de man die port’er was, ook behoorde tot het speur- dersgilde. Als die man hem niet plotse ling gezien had boven op de kap van de auto, dan zou hij in hem natuurlijk onmogelijk een bondgenoot hebben kun nen vermoeden en ook zou het misgeloo- pen zijn, als de man niet de groote te genwoordigheid van geest had gehad hem te zeggen daar stil te blijven Iggen. Bépoist glimlachte bij de herinjiering daaraan. Ja, die mijnheer Emile was een zeer bijzondere persoonlijkheid. Zeker was hij een der beste kopstukken van den geheimen Franschen dienst, iemand die op dat gebied -zijn sporen had verdiend. Bénoist w at natuurlijk drommels goed dat hij niet Emile heette. En Emile wist even zeker dat zijn naam geen Bénoist was. Maar hij zou niet vermoeden wie hij dan wel was. Zou hij het na hun ge meenschappelijk avontuur moeten weten. Och, dat kon nog wachten, naar zulke kleinigheden waren hij en die andere niet zoo nieuwsgierig. Nu dacht Béno st aan de plotselinge ontdekking die hij ge daan had ten opzichte van de juffrouw die in de apeelclub achter ’t buffet stond Dat zij niet een meisje was van het gehalte zooals men dat als regel m zulke in richt ngen vond, wist hij reeds vóór hij met haar gesproken had. Hij was een goed opmerker. Maar hoe hij ook zijn hersens pijnigde om zich haar uit een van zijn vroegere avonturen te herinne ren, het lukte hem niet en toch moest zij hem herkend hebben. Zij had hem gewaarschuwd tegen Emile. Zij wist dus van Emile dat deze een geheel ander persoon was dan waarvoor hij zich uit gaf. Zij wist, dat hij tot de geheime po litie behoorde en daar hij lang met Emile gesproken had, lag het voor de hand dat zij meende dat Emile iete met hem bereiken wilde. Zij kon niet weten dat zij samenwerkten. Weer glimlachte Bénoist. E’genlijk depd het hem een klein beetje genoegen dat Emile, d e dit niet bevroeden kon, door de juffrouw achter het buffet in de kaart gekeken werd Zij zou wel niet alles van hem weten, maar ze wist toch, dat hij een rol speelde. La ter zou hij dit toch eens aan Emlle ver tellen dat «>u hem, dacht hij, even op zijn neifl doen kijken. Maar hij zelf moest meer omtrent het meisje gewaar worden, daarvoor was het, dat hij met den jongeman kennis wilde maken, die tot haar vurige bewonderaars scheen te behooren. Die zou wel het een ên ander omtrent haar weten dat hem op het goe de spoor kon brengen. En bovendien, dat jonge mensch kon hem nog in andere op zichten van dienst rijn, Bénoist gaapte geweldig. Hij had slaap, maar hij wm over rijn dag niet ontevreden. Hij meende zijn nachtrust wel verdiend te hebben. Om twaalf uur prompt op tijd was mijnheer Verwaart, zooals hij zich thaqs in a,llen vorm voorstelde, present. En de beide heeren gebruikten onder aangenar mem*kout het dejeuner. Dat zij geen van beiden den nacht hadden doorgebracht, zooals solide levenswandel dit vereischt, kon men hen net aanzien. Zij zagen er beide goed geconserveerd uit. Bénoist bemerkte dit van zijn nieuwen vriend met eenige verwondering, deze scheen niet zoo’n geregeld boemeltype te zijn als hij had gedacht, want als hij al lang van zoo’n ongeregelde levenswijze regel had gemaakt, zouden de sporen daar van niet zoo gemakkelijk uitgewischt kunnen worden. Toen zij een gen tijd met elkaar over allerlei onverschillige dingen gesproken hadden zei Verwaart: Ik vrees, dat ik gisterenavond wel iete te veel gedronken had. Zooals wij allemaal, denk ik, ant woordde Bénoist. Neen, u niet, ik ben daar zekor van. Trouwens, als u ook maar iets te veel had gehad zou juffrouw Dufour ze ker geen woord met u gesproken heb ben, zij heeft geloof ik, een waren af schuw van menschen, die te veel aan Bacchus geofferd hebben. Zij heet dus juffrouw Dufour Zij lijkt me een bijzondere jonge dame, ze niet? Een vraag op den man af, zM Verwaart, hebt u haar vroeger niet ge kend? Bénoist zag hem rustig aan. Ne<.n, antwoordde hij, ik kan mij niet heriunenm haar ooit Mrdar ontmoet te hebben. weg plaat- n K. v. d. Neen, ik wil nu gaarne iete voor u doenf ik wil u waarschuwen. En waartegen wilt gij mij waar schuwen? Voor den vriend, dien gij u hedenavond gemaakt hebt. Lieve juffrouw, antwoordde noist met een zeker sarcasme, ik werkelijk geen onnoozele provinciaal, dat ge me waarschuwen moet. Trouwens indien ik dat ware zoudt ge mij kunnen waarschuwen voor al dege nen, die hier plegen te komen. Zij vor men niet bepaald wat men noemt een nobel gezelschap Zij glimlachte heel even. Ik weet heel goed, dat ik u n et be hoef te zeggen wat soort lieden hier bijeen komt. Gij zult u waarlijk niet door hen laten afzetten ah gil dat niet ver kiest. Goed, ge wilt me dus voor iete an ders waarschuwen. Welaan, vertel me welke onbekende gevaren ik heb te vree- zen en dan van dien nieuwen vriend van mij Wat heb ik te vreezen? Alles, hij bedriegt u Ik mag u niet zeggen we hij is, als gij dat wist zoudt ge mijn waarschuwing niet te licht op nemen. Ik ben u dankbaar voor uw woor den, juffrouw, zeide Bénoist. En gij zült er rekening mee hou- den. Die man bedriegt u. Ik zal er rekening mee houden, zei u Toen maakte hij een buiging, wierp een geldstuk op tafel en ging heen. Vlak bij de deur hield een jonge man hem staande en zeide:

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1