Nieuwe Avonturen van R 0 B Kerk en School. Stadsnieuws. Op Reis PUROL Telegrammen. Gemengd Nieuws. Sportnieuws. Nieuws in een paar regels. Burgerlijke Stand. Marktberichten Predikbeurten. EERSTE Bt» WfEPWSBfeRD VÜ0R-7UTIEH0CE*ND EW UTRECHT. «eftoorrflüvmiütlv -Courant WOENSDAG IB JULI töSf. Donderdag 10 Juli. Hilversum. AjV.RO. 8-h10 Gnunoloon JSJtIJ010 Mjorgenrcrijding; 10.15— 10.30 Gramofoon; 10.30-43 Concert door hot A.V.R.O.-Ejwaxtet en Gramo- xoon; 12.152 Concert door het Om- roep-Orkest en Gramofoon; 23.30 Do hoer Bob Garaerds over: Een reisje lange den Rijn; 3—4 Orgelconcert, 4 4.30 Gramofoon; 4.30-4.30 Zieken- uur; Ö.306 Concert door Kovaoa Lar jos en rijn Orkest; 6—6.30 Spori- pxuatje; 0.307 Vervolg Concert; 77.30 Do heer Jhx. Br. C. de Ma- reee van öwinderen over: „Oud-Ber- lijn 7.456 Do heer J. Lessing over: „Hebben oude Rijwielplaatjes nog waarde?'' 88.15 Gramofoon; 8.15— 10-20 Aansluiting aan het Goncertge bouw te Amsterdam, Concert door het Conoertgebouw-Orkee tdn de pauze Zang door de Tarok-Kozakken; 10.20— UÜ19Q Nieuwsberichten10,30—1,1.30 Gramofoon; 11.30-12 Een halfuurtje Dansmuziek, Huizan. K.R.O. 89.15 Mxxrgenconoert N.C.R.V. 10'10.16 Zang door het N. C.R.V. Dameskoor; 10.15—10.45 Korte Ziekendienst; 10.45—11 Zang door het N.CiLV. Damaskoor; K.R.O. 11—11.30 Gramofoon; HBO—12 Godsdienstig halfuurtje; 12—1.30 Concert door het K.R.O.-Trio; 1.302 Gramofoon; N.C. R.V. 2—3.15 Gramofoon; 2.15—3.15 Cursus fraaie handwerken; 316—3.45 Vrouwenhalfuurtje; 46 Ziekenuurtje; 66.46 Cursus handenarbeid; 6.45—3 Gramofoon66B5 Piano-Recital; 6.956.45 Gramofoon; 6.457 Cursus knippen en etofversieren; 77.80 Vra gen halfuurtje; 7.30 uur Uitzending uit „Musis Sacrum" te Arnhem. Koor- ooncert door de Gem. Zangver. „Kunst Veredelt" te Oosterbeek; na afloop Persberichten en Gramofoon. Vrijdag 17 Juli. Hilversum. V.A.R.A. 0.4Ö7 en 7.80— 7.46 Ochtendgymnastiek; 8 uur Gramo foon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.A.R.A. 10.16 uur Voordracht door Martien Beversluis; 10.80 uur Voorde Zieken; 11.30 uur Gramofoon; A.V.R.O. 12.15—2.15 Concert door het Omroep orkest en Zangvoordracht; 2.15—2.45 Voordracht in het Groningaoh door H. E. Buurma; 2.454 Concert door het A.V.R.O.-Kwartet; V.A.R.A. 4 uur Or gelspel; 4.30 uur Na Schooltijd; 5.15 uur Concert door 't V.ARA.-Orkeet; 6 uur Dr. H. de Haai over Wat is eocia lisme?; 6.15 uur Vervolg Concert; 6.45 pur Actueel allerlei uit de arbeiders beweging; 7 uur Vervolg Concert; 7.45 uur Mr. H. Smeenge over: De waarde van goed orderwijs en de Vereenigdng „Volksonderwijs"; V.P.R.O. 8 uur Le zing; 8.30 uur Concert; 0 uur De. K. H. Boersema over: Hoe staat het Vrij zinnig Protestantisme tegenover poli tieke en maatschappelijke vraagstuk- stukken 9.80 uut Concert; 10 uur Persberichten; 10.15 uur Conoert; V.A. R.A. 11 uur Gramofoon. Hulzen. KRO. 8—9.15 Gramofoon; 10 11.80 Gramofoon; 11.3012 Een half uurtje voor zieken en ouden van da gen; 12—1.45 Concert door het K.R.O. Kwintet; 1.45—2.80 Orgelconcert; 9— 4.30 Concert door het K.R.O.-Kwartet; 4.80—5 Gramofoon; 6—7 Concert door het K.R.O. Kunsteneemible; 7— 7.30 Spreker de heer H. Th. Arts; 7.30 —8 Declamatie door A. Laudy; 8—11 Aansluiting met. Venlo. Concert door Orkest met Solisten; 1112 Gramo foon. De broodbakker De J. en de vee handelaar Van D. zouden een tochtje met een tandemfiets gaan maken. Met een flinken gang reed men in de rich ting van de Noord. Het g;ng alsof zij reeds jaren zoo'n fets hadden bereden, totdat men een andere wielrijder tegen kwam. Toen kwam het tot een aanrijding en rolde het drietal over den weg. Geen der wielrijders had zich bezeerd, doch de fietsen was het goed aan te zien dat men in botsing was geweest. Beiden wa ren niet meer berijdbaar. Mazelen. Lekkerkerk. Wegens het heersohen van mazelen is de laagste klasse der Nien- huis Luyten Fröbelschool op medisch advies gesloten. Z wemdemonstratie. Lekkerkerk. In het zwembad beha agt", gesticht door ingezetenen der ge meenten Krimpen a.d. Lek en Lekker kerk, heeft Zaterdagmiddag de Goud- sohe Zwemband een demonstratie gege ven. Er was weer heel wat publiek te genwoordig en de verrichtingen der da mes en heeren in het water werden met groote belangstelling gevolgd. Ze ont lokten menigmaal een uitroep van bewon dering. Duidelijk Heek hier, wat met oefening en volhouden vertegen kan worden. Lekkerkerk. Uit de goedgekeurde re kening en verantwoording van den penningmeester, den heer H Ligthart Schenk, van „Oranje Nassau", bleek, dat een saldo aanwezig was van f 318.26. De rekening ie nagezien door de heeren D. van der Wouden Gz. en O. Molenaar. Nieuwerkerk ad. IJssel. De heer J. van der Ljnde heeft be dankt voor de benoeming tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk. De jongeheer P. van Straalen i% bevorderd van de 2e naar de 3e klassdk van een H.B>jS. te Rotterdam. «1 Bij de gehouden keuring van trek- honden zijn 11 honden goed- en 2 hon den afgekeurd. In de plaats van den heer M die als raadslid bedankt heeft, ij be noemd de heer D. van Höuweling, die dese benoeming heeft aangenomen. NED. HERV. KERK. Op het drietal te Woerden komt voor Br. G. P. van Ittereon te Alblaseeor- dam. Beroepen te Lopikerkapel de heer Van Schroten, Candida&t te Hasselt Bedankt voor Molenaarsgraaf en Brandwijk de heer W. Vroeg-in-de-Wed, Gandidaat te Middelhamis. CHR. GEREF. GEM. Beroepen te Moerkerk de heer L. S. den Boer, Candidaat te Apeldoorn. iepziekte. In verschillende streken, waar in ver band met de bodemgesteldheid sinds menschenheugenis aan de iep de voor keur wordt gegeven voor de beplanting van lanen en wegen, heeft de iepziekte sterken twijfel doen rijzen aan de moge lijkheid, om die oude gewoonte te hand haven. Heelë lanen zijn reeds gerooid en op tal van andere plaatsen wijzen gaten in het looverdak op het sloopend werk van de ziekte. Voor de bestrijding daarvan is nog geen afdoend middel gevonden en de gevreesde besmettelijke ziekte blijft dan ook, nu hier, dan daar, den kop op- Reeds enkele jaren wordt ook onze stad er door bedreigd. De tuinlieden van de gemeente zijn op hun poet en als ze zien, dat 'n exemplaar niet meer te red den i«, wordt het tijdig gerooid en het hout verbrand, om beemetting soo reel Gemeenteraad. Ottoland. De gemeenteraad zal Vrij dagavond 7.30 uur een openbare vergar dering houden ter behandeling van: 1. Aanbieding gemeenterekening 1000. 2. Kosten onderzoek waterleiding. 3. Adres Kamer van Koophandel en Fabrieken inzake overbrugging Holl. Diep. 4. Gemeenteverslag. 5. Instructie secretaris. 6. Idem gemeente-ontvanger. 7 Ambtenaren-regelement, 8. Reglement van orde voor de Raads vergaderingen. Aan de openbare lagere school is tot tijdelijk onderwijzeres benoemd mej. G. A. Slob te Nieuwpoort, die deze func tie heeft aanvaard. Aan de vereeniging voor toeval lijders te HaarlemHeemstede heeft de afdeeling Ottoland van de „Macht van het kleine" over de maanden Maar', April en Mei f 31,40 afgedragen. Ouderkerk a.d. IJssel. Zondag is in het Wijkgebouw een extra gift van f 10 ge collecteerd. De collecte voor het Pasto riefonds heeft opgebracht f 1^. Wegens de claesicale vergadering van den classis Gouda zullen deze week in de consistorie der Geref. Kerk geen catechisatie's worden gehouden. Reeuwijk. De voordracht ter benoe ming van een onderwijzer aan de open bare lagere school A op het Reeuwijk- sche dorp, bestaat uit de heeren H. Brouwer te Rolde (Drente) en H Bassa te Vianen. Donderdag 16 Juli zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer A Schouten Hz. in dienst trad bij de Eerste Reeuwijk- sche Electrische houtwaren- en meubel fabriek, eigenaar de heer J. van Bode graven Sr. Voor de betrekking van secretar s van den polder ReeuwiiV hebben zich 20 sollicitanten aangemeld. Rijwielplaatjes. Sllsdrecht. Het kantoor van den ont vanger der acoijnzqn zal voor aanvragen voor kostelooze rijwielpl&atjes geopend zijn op 18 en 25 Juli en 1 Augustus, telkens 's avonds van 68. Stolwijk. De leden van het strijkje „Onderling Genot" maakten deze week per autobus een pleizierreisje door een gedeelte van de provincie Utrecnt «sar de Zuiderzee. Des avonds te ruim 10 uur kwamen zij zeer voldaan terug.- Het polderbestuur heeft na aanbe- etedng het verbroeden van de brug na bij het Plein opgedragen aan L. Koot voor f 675. Op het werk te Rotterdam kwam de heer K. zoodanig te vallen, dat hij per auto thuis gebracht moest worden. Hij bleek vrij ernstig te zijn verwond, doch maakt het naar omstandigheden goed. Gemeenteraad. Goudrlaan. De gemeenteraad vergadert Vrijdag 17 Juli des v.m. 9.30 uur {O. T.), ter behandel ng van de volgende onder werpen: 1. Onderzoek geloofsbrieven raadsleden. 2. Aanbieding gemeenterekening 1931. 8. Kosten onderzoek betreffende wa terleiding. 4. Vaststelling vergoeding art. 101 L 0. Wet 1920. 6. Jaarlijksch- of vijfjaarlijksch ge meenteverslag. 6. Overbrugging HolLandsch Diep (Adres Kamer van Koophandel). 7. Instructie secretaris. 8. Instructie ontvanger. 9. Reglement van orde voor raadsver gadering. 10. Ambtenaren-reglement Goudiaan. Doordat van den wagen van den landbouwer K. v. d. Dool een wiel afliep, viel hij van den wagen. Het paard sloeg op hol en rende na ongeveer 100 meter een erf op, waardoor het werd ge grepen. De heer v. d. Dool, die op reis was naar iLangerak, had zoodoende op onthoud en onverwacht eenige schade aan wagen en tuigen, maar ia er zelf goed afgekomen. mogelijk tegen te gaan. Maar ondanks die maatregelen zijn er ook dezen zomer weer eenige slachtoffers. Drie van de jonge iepen in de Olivier van Noortstraat en één in het plantsoen, geven het op. In het park zal de open plek makkelijk te rullen zijn, doch in de straat, waar de nieuwe steeds zullen achterblijven, ont staat dus een leelijke plek in de be groeiing. Nog veel erger sou dat het geval zijn, als op een van de Singels de rij der zoo veel oudere boomen door de ziekte werd onderbroken. Tot nog toe is Schonhoven er met de iepziekte goed afgekomen, doch een uitbreiding ervan zou hier zeer ernstige gevolgen kunnen hebben. JUBILEUM. MJorgen zal de heer A. Verheij, verf- maler bij de verffabriek H. A. Schreuder Co., 25 jaren aan genoemde fabriek werkzaam zijn. Het zilveren jubileum zal feestelijk worden gevierd. TOELATINGS EXAMEN RIJKS KWEEKSCHOOL. De slechte toestand in de meeste vak ken en het feit, dat het hen, die voor de onderwijzersaote zijn geslaagd, den laat- sten tijd over het algemeen niet moeilijk valt om te worden geplaatst, zullen wel voor een groot deel de oorzaken zijn, van de groote deelname aan de toelatings examens voor de Rijkskweekschool, die thans worden afgenomen. Er worden voor de eerste klasse 84 candidaten ge ëxamineerd en voorts 7 voor de tweede en 4 voor de derde klasse. Dit groote aantal aanmeldingen het is meer dan het dubbele van het vorige jaar geeft het toelatings-examen be grijpelijkerwijs een eenigszins vergelij kend karakter. ARBEIDSBEMIDDELING. Het wekelijkech overzicht van het oor- respondentschap der arbeidsbemiddeling vermeldt 88 aanbiedingen van werkwe ken, namelijk: 36 zilversmeden, 7 goud emeden, 6 losse werklieden, 6 grond werkera, 8 opperlieden, 8 timmerlieden, 4 fabrieksarbeiders, 1 sigarenmaker, 1 êigarensorteerrder, 2 jompenjsorteerders, 1 gasetoker, 2 bakkers, i chauffeur, 1 me taalbewerker, 1 ase. boekhoudster, 1 pla teelschilder, 1 ovenist. Dit aantal is aanmerkelijk hooger dan het den laatsten tijd is geweest en de op pervlakkige lezer zou er de gevolgtrek king uit kunnen maken, dat de werkloos heid dn Schoonhoven ontrustbarend toe nam. Gelukkig is dat niet het geval Wij hebben er reeds eerder op gewe zen, dat het staatje geen beeld geeft van de werkloosheid, omdat er steeds arbei der» op voorkomen, die slechts tijdelijk of voor een gedeelte van de week zon der werk zijn. Zoo is het ook met de meestem der 36 zilversmeden, die thans zijn ingeschreven. Dat groote aantal is slechts het gevolg van het feit, dat bij de Schoonhovensche Zilverfabriek H. Hooijkaas voorloopig om de andere week des Vrijdags en Zaterdags niet wordt ge werkt. Het geldt 'hier dus nog slechts een zeer kleine inkrimping van den werktijd, die niet wegneemt, dat de toestand van de goud- en zilverindustrie in Schoonhoven nog altijd zeer gunstig afsteekt bij dien in andere plaatsen. SCHOOLREISJE. Vlroeger dan we dat in Schoonhoven gewoon zijn, heerschte er gistermorgen reeds een bijzondere drukte op den Dam. Daar verzamelden zich namelijk de leer lingen van de drie hoogste klassen der School voor Ghr. Volksonderwijs voor 'n schoolreisje. In het vooruitzicht van dien prettigen dag had het hun geen moeite gekost om vroeg op te staan en reeds om 7 uur vertrok het vrooüjke gezel schap, bestaande uit 70 kinderen en 6 dames en heeren als begeleiders, met drie goede autobuseen (één was zelfs splin ternieuw) naar Utrecht. Daar werden de Dom en de Kloostergangen bezichtigd, waarna de reis werd voortgezet naar Soes torberg. Het trof uitstekend, dat daatr juist eenige verkenningstoestellen druk in de weer waren en voor de oogen der jeugdige bewonderaars opstegen en landden Na 't vliegveld kwamen het Koninklijk Baleis te Soestdij* en de gedenknaald aan de beurt en toen ook daar een kijkje was genomen, reed men naar den bekenden speeltuin te Oud-Valkeveen. Om kwart over elf kwam het gezelschap daar aan. De jeugd smulde er van de pannekoeken, ranja enz. en vermaakte zioh kostelijk in (ion, speeltuin. Prettig was het ook aan de zee: de meeaten hebben er pootje-gebaad en enkelen zelfs gezwom- Over de Leuadensche heide, waar op een mooi plekje nog even'werd vertoefd, brachten de autobussen het gezelschap naar de Pyramid e van Austerlitz, die na tuurlijk: is beklommen. Ook hier benut ten de begeleiders den speeltuin voor een korte pauze, in welken tijd de jongens en meisjes aa. op wafels werden ont haald. Toen was het tijd voor de terugreis en tegen half tien stopten de bussen weer op den Dam. Behalve een klein regenbuitje, had het weer zich den geheelen dag goed ge houden en ook geen enkele andere tegen slag had den prettigen dag verstoord. GESLAAGD. De jongejuffr. H. G. van der Hoff al hier, leerlinge van de school voor Chr. Volksonderwijs, slaagde heden voor het toelatings-examen tot de le klas van de R.HJB.S. te Goudf. ZWEM- EN POLOWEDSTRIJDEN. Gisteren was het de dag van het eerste lustrum der Schoonhovensche Zwem- en Poloclub. De vereeniging herdenkt dit 5- jarig bestaan door de organisatie van wedstrijden op Zaterdagmiddag a.s. Om drie uur zullen zwemwedstrijden aanvangen voor leden van den Goudechen Zwembond en na afloop daarvan volgt als een bijzondere attractie een polo wedstrijd tussohen het Rotterdamsohe en 'het Goudsche Kring-zevental „T.A.V.E.N.U.". Het Fanfarekorps „T.A.V.E.N.U" gaat Zaterdagavond naar Haastrecht, om daar een concert te geven in den speel tuin „De Kleine Betuwe" CONCERT „KUNST NA ARBEID". De Mondaccordeonvareeniging „Kunst na Arbeid" beeft haar eerste zomer-oon- cert niet langer uitgesteld dan strikt noodig was. Zou het aanvankelijk eerst in Augustus worden gegeven, thans is de datum bepaald op aa. Zaterdag. „Kunst na Arbeid" zal dit concert, dat dien avond van 8 tot 10 uur «al duren, geheel op eigen kracht geven, dus zonder de hulp van aooordeonspelert. Weerbericht. Naar waarneming In den morgen van 16 JuM. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Aanvankelijk matige tot krachtige Zuid- Westelijke tot Westelijke, later opnieuw krimpende en afnemende wind; aanvan kelijk meest zwaar bewolkt of betrokken met regenbuien en kans op onweer; la ter opklarend; weinig verandering in temperatuur. Waterstand: Opgave van 16 Juli, vjn. 8 uur: Keulen 2.96 val 0.16 M. Lok 1.76 was 0.04 M. Vaartache Rijn 0.46 was 0.02 M. Maastricht (Borgharen), 14 Juli, 40.85; was 0.00 M, INGEZONDEN MEDEDEELING. Ter verzachting en genezing van stukgeloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonnebrand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, 60, Tube 80 ct. BOEKEN. De tentoonstelling van boeken en plaat werken, die de Wereldbibliotheek gister avond in het Nutsgebouw hield, gaf wem: te zien, welke een nuttige instelling deze vereeniging is. Wij vonden er boe ken van vele schrijvers uit vele tijden, de buitenlanden in het Nederlandsoh vertaald, terwijl ook de modernen goed vertegenwoordigd waren. De smaak volle verzorging der werken, allen in prachtband, wekten de lust tot bet lezen en ook het bezitten van boeken, wel op. Het was een collectie van 750 goede boe ken,. in eikenhouten kastjes of les in ordelijke rangschikking op paars be kleed e tafels, tentoongesteld. Bijzondere vermelding verdienen nóg de bundels isaographieën naar oude mees ters, systeem van Van Meurs, die een fraaie collectie etsen en platen te zien gaven en die een waarde van enkele dui zenden. guldens vertegenwoordigden. Er was maar weinig belangstelling voor deze tentoonstelling. De heer J. C. Winterink, lid van het hoofdbestuur der Wereldbibliotheek, hield een rede over de groote cultureele beteekenis, die het boek voor ons heeft, als wij die beteekenis maar altijd be grepen en wilden begrijpen. Spr. zette uiteen, wat het doel is der W.-B., waar voor zij reeds 25 jaren lang onvermoeid (werkt, n.l. niet alleen bevordering der intellectueele ontwikkeling, doch ook ethisch, op alle gebied en voor alle klas sen der maatschappij, om geleidelijk de boeken der W.-B. te doen worden tot een coöperatief bezit voor alle Neder landera, die ons volk wensohen te zien uitgroeien tot een volk van cultureele mensohen, ieder voor zich. De heer Winterink dankte de drie vereenigingen, n.l. het Nut, Arbeiders ontwikkeling en Volksonderwijl, met wier samenwerking de tentoonstelling tot stand was gekomen. El eren vei ling. 1 Op de hedenmorgen gehouden Veiling bedroeg de aanvoer 14.452 stuks. Prijzen: Kippeneieren f 8.50 f 450, eendeieren f 3.75, beiden per 100 stuks. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 63 graden Fahrenheit Woensdag 15 Juli, Nieuwe Maan. WAARBORG. Met ingang van 1 Augustus is tot esikyeur bij de Waarborg en de Belasting op Gouden en Zilveren Werken alhier benoemd de heer P. A. Coté, vroeger ad junct-controleur alhier en thans als zoo danig te (Utrecht werkzaam. BRIEVENBUS. Tegen de voorzijde van het station is een hangbrievenbus aangebracht. De bus zal worden gelicht op werkdagen te 7 uur, 11 uur 40, 14 uur, 10 uur 46 en 18 uur 45. Op Zon- en Feestdagen ie 0 uur 30 (des voormiddags). Botermarkt. De aanvoer op de he denmorgen gehouden Botermarkt be droeg 50 K.G. Prijzen: Weiboter f 0.76 per hall K.G.; Goêboter geen aanvoer, DOODELIJK MIJNONGEVAL. HEERLEN, 15 Juli. Dinsdagmiddag omstreeks 4 uur is in de staatsmijn Mau- rits de houwer J. Gorissen uit Stein, door vallend gesteente aan het hoofd ge troffen. De man werd met een schedel breuk opgenomen en overleed denzelfden middag. Hij was 30 jaar oud en laat een vrouw en een kind achter. DE AANSLAG OP DEN NOTARIS. 's-GRAVENHAGE, ,16 Juli. De toestand van notaris Morra, op wien gisteren een moordaanslag is gepleegd, was heden ochtend bevredigend. De patiënt heeft een rustigen nacht gehad. Het voortgezette onderzoek naar de motieven welke geleid kunnen hebben tot den aanslag heeft niet tot een resultaat geleid. De heer Morra blijft bij zijn verkla ring dat hij geen enkele verklaarbare reden weet op te geven. DE CRISIS IN DUITSLAND. AMSTERDAM, 16 Juli. De Vereeniging voor den Effectenhandel heeft besloten dat heden geen Duitsche Waarden zou den worden verhandeld. DE BLIJVEN EFFECTEN-BEURZEN GESLOtEN. BERLIJN, 16 Juli. Het bestuur der beurvereeniging heeft besloten don han del in effecten en deviezen tot en met Zar- terdag 18 Juli stop te zetten. Te Hamburg heeft het bestuur van de beursvereeniging medegedeeld, dat op verzoek der rijksregeering de effectenen deviezenbeura tot en met Zaterdag voor eiken handel gesloten blijft. Officdeele no- 97. „Dit is geen erg prettige plaats om te bezoeken, zelfs niet bij daglicht," Rob, daar hij Overal om zich heen woe dende groene en gele oogen op «ioh ge vestigd zag, De oude man glimlaohte. Slechts weinigen durven de vallei zon der m'n toestemming binnen te gaan. Toen klom hij een «teenen trap op, die in den voorkant van de rot* uitgehou wen «M,\ 98. Boven gekomen, ging Rob onder 'n boog door en bevond «ioh in een lange, nauwe gang, die een eind verder in inkt zwarte duisteernie gehuld was. EERSTE BLAD NT EU WSBbRD TDOIHEDnPHOEBRND BW mHtmT^SCtluuilBoymirtK^CPuniWl WOENSDAG 16 JULI 1B31. teeringei van effecten en deviezen heb ben niefplaata. Over» de verdere regeling van het beurswprkeer zullen bijzonder besluiten worden genomen. MAC DONALD NAAR BERLIJN. Per vliegmachine over Waal haven. '"R LONDEN, 15 Juli. Vrijdag a.s. zal de Engelsche pram.er Ramsay Mac Donald op zijn doorreis naar Berlijn Waalhaven aandoen en op 20 Juli zal hij op de te rugreis eveneens over Waalhaven reizen. De tocht geschiedt met drie Engelsche militaire machines. de sovjet-politiek. Stalln begrijpt de kapitalisten niet. KGWNO, 15 Juli. Uit Moskou wordt gemeld dat Stalin in een vergadering der communistische partij heeft gespro ken over den binnenlandschen politieken toestand. Hij verklaarde dat de party van thans voor de taak staat van de ontwikkeling van het proletariaat in den geest van den kiassens'rijd. Staün verklaarde dat hij niet kon be--, grijpen hoe het buitenland van hem kon verwachten dat hij van de belangrijkste beginselen van zijn partij afstand doet De beginselen van de communistische partij-politiek, die er op het laatste par tij-congres zijn vastgesteld, moeten van zelfsprekend worden toegepast. Het tempo van de collectiviseering mag niet worden verlangzaamd en alles moet worden gedaan om de collectivisee ring van den landbouw in Sovjet-iRusland eindelijk te voltooien. De houding van Amerika. NEW YORK, 16 Juli. De Amerikaan- sche ochtendbladen wijden heden bijzon der veel aandacht aan de houding der Amerikaansche financiers tegenover Europa. De New-York-Times sohryft dat in iinanciéele kringen te New-York ver klaard wordt, dat de Amerikaansche ban ken bereid zijn deel te nemen aan een flteunactie voor Duitschland, doch dat die actie voor een groot deel afhangt van de fmancieele maatregelen van de Duit sche regeenng en van den politieken toe stand in dat land. lïïjpncieeie hulp schijnt niet mogeiijk tudenApan paniekstemming. Ongeveer gelijke opmerkingen, maakt de New-York Herald, die schnjit dat m de eerste plaats een rustige houding van het Duitsche volk noodig is. ACETYLEENTOESTEL GESPRON GEN. LAFFE ROOFOVERVAL. Twee oude menschen neerge slagen. Dinsdagavond drongen in hei dorp Knul*!!, w£-ur uy kul ougenhlil kermis wordt gevierd, omstreeks half zeven, twee jonge mannen in de woning bu nen van den ruim &)-jarigen landbouw* J. van Brakel, die met zijn eveneens ruim 80-jarige ecütgenoote alleen woont in 'n kleine boerenhofstede aan een zijweg van den weg NuenenEindhoven. De indrin gers overvielen de beide oudjes en heb ben hen met een hard voorwerp, waar van de aard nog niet vaststaat, bewuste loos geslagen. Hun slachtoffers hadden evenwel nog om hulp weten te roepen, waarna de landbouwer Jansen, die op de nabijge legen boerenhofstede woont, te hulp snel de. Toen hij de woning binnenging, gin gen de beide mannen er van door. Zij sprongen op hun filets en reden den weg op naar Eindhoven. Jansen greep ook een fiets en ondanks het feit, dat een der beide mannen hem met een revolver bedreigde, begon hij de achtervolging. Hij heeft deze echter moeten opgeven, om dat de ketting van zijn rijwiel brak. De politie en maréchaussee werden van den overval in kennis gesteld. Ook de dokter van het dorp, de heer W. F. J. Anderegg, werd gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Hij behandelde de beide oude menschen, die vrij ernstig aan het hoofd gewond waren. Direct le vensgevaar bestond er n.et. Van Bakel en zijn vrouw zijn voorloo pig verbonden en onder bewaking in hun huisje gebleven. Zij zouden heden naar het ziekenhuis te Eindhoven worden overgebracht. Voor zoover kon worden nagegaan, is er in het hu.6je niets gestolen. Het geld kistje werd onaangeroerd gevonden. Het was bekend,"dat de oude landbouwer Van Bakel, ondanks het feit, dat hij in een kleine hofstede woonde, er goed bij zat De vermoedelijke daders zijn jongelie den van 23- en 20-jarigen leeftijd. De eerste is te Eindhoven gearresteerd. REVOLVERSCHOT OP MAJOOR DER RIJKSVELDWACHT. Te Utrecht was Maandag in het bu- buroa» van de Insepctie der Rijksveld- wacbXÏsie majoor van de rijksveldwacht, de heer J. Eysinga, bezig een rijksveld wachter, die verdacht wordt van verduis tering van gelden, een verhoor af te ne men. De verdachte heeft zich in den loop Wan dit onderhoud zoodanig opgewonden, dat hij onverhoeds zijn revolver trok en daarmede op korten afstand een schot op den majoor loste, dat dezen in den schouder trof. Daarna richtte de man het wapen op zichzelf, doch hij bracht zich slechts een weinig beteekenende verwonding toe. Het slachtoffer moest naar de Rijksklinieken worden .overge bracht, doch zijn toestand bleek niet ge vaarlijk te zijn. De kogel ia verwijderd. Enkele veldwachters, die zich elders in het gebouw bevonden, snelden op het geluid van de schoten toe en arresteer den den dader. Deze is ter beschikking van den officier van juttitie gesteld. Te Amsterdam was Maandagmiddag bij dok II van de Amsterdamsche Droog dok Maatschappij op een vlotje een ace- tyleentoestel in bedrijf, dat bediend werd door den 98-jarigen voorman J. Eller- brak en gebruikt voor arbeid op een der schepen. Plotseling sprong met een hevigen knal een gedeelte van den ketel in de lucht. Er was zeer spoedig hulp bij de hand, doch deze kwam te laat. De voor man Ellerrak werd afschuwelijk verminkt op het vlot gevonden. De dood moet ter stond zijn ingetreden. Per boot is het stoffelijk overschot naar het Binnen •Gasthuis overgebracht. Ook de brandweer rukte met eenige voertuigen uit, doch hulp behoefd^ niet meer geboden te wor den. Het toestel, dat op het vlot stond, is in de diepte verdwenen, zoodat de oor zaak nog niet bekend is. WINDHOOS TE HOEK VAN HOLLAND Kampeerterrein geteisterd. Het kampeerterrein te Hoek van Hol land werd Zondagavond omstreeks 10 uur getroffen door een windhoos, die den kampeerders een angstigen nacht heeft bezorgd. Van de houten kamphuis jes werden er 20 meer of minder ern st !g beschadigd, sommige geheel ver nield. Daarbij hebben zich merkwaardige ge vallen voorgedaan. Een hu sje van iemand uit Rotterdam is vierkant opgenomen en drie meter verder tegen de omheining van prikkeldraad geslagen Er waren twee families in, die de onvrijwillige reis meemaakten, maar zij konden er niet uit, daar de deuren ontzet waren. Deze zijn toen met geweld geopend. N emand was gewond. In het geheel ia er slechts één niet ernstig gewonde. Den "(heer Korpershoek. die juist zijn deur dfcht wilde maken toen de windhoos over het kampement streek, werd de deur uit de hand ge rukt, waardoor hij een ontwrichten arm kreeg. Een ander huisje werd van den vloer afgerukt en in splinters geslagen. Geluk kig waren er geen bewoners in. Verder liep alles met materieele scha de af DRAMA IN DE RESIDENTIE. Moord-aanslag op een no taris. De dader pleegt zelf moord. Dinsdagmorgen omstreeks balftien had de notaris, de heer H. L. Morra, op zijn kantoor in de Jan van Naséaustraat een conferentie met zijn cliënt, den heer R. V., een accountant, aldaar. Terwijl zij zich beiden in het privé-vertrek van den notaris bevonden, hoorde het kantoor personeel plotseling twee schoten vallen De notaris kwam, hevig bloedend uit een wonde bij het linkeroor, zijn kamer uit waggelen en viel in de gang, neer, terwijl onmiddellijk daarop 'n derde schot klonk. Toen men zich naar het privévertrek van den notaris begaf, vond men daar het ontzielde lichaam van den heer V die zich zelf een kogel door het hart had geschoten. Politie en eerste-hulp waren in een ommezen ter plaatse. De notaris werd naar het Roode-Kruis-ziekenhuis ver voerd, waar men hem een kort verhoor kon afnemen. Hierbij heeft de heer Mor ra verklaard, dat de heer V. bijna direct nadat de bespreking begonnen was, op hem had geschoten om onbegrijpelijke redenen. Een schot trof den notaris bij het linker oor en een tweede in den lin ker arm. Hoewel ernstig, zijn de wonden niet direct levensgevaarlijk. De dader zelf moet onmiddellijk dood zijn geweest. Een geheimzinnige zaak. Het kantoorpersoneel heeft van een voorafgaande woordenwisseling niets ge merkt. De heer V. had meermalen be sprekingen met den notaris en voerde nogal huizentransacties. Ook ten huize van het slachtoffer ,wist men niets van een conflict met den notaris af en dien morgen had hij nog gewoon met zijn fa- mile ontbeten, zonder nog op eenigerlei wijze te hebben laten merken, dat hij met zulke vreeselijke plannen rondliep. Omtrent de motieven van den vreeselijken daad bestaat dus nog geen zekerheid. Echter had de accountant eenigen tijd geleden op de veiling van onrperende goederen door tusschenkomst van nota ris Morra eenige perceelen gekocht De koop schijnt voor den heer V. n et bijster gunstig geweest te zijn, met het gevolg dat hij in financieele moeilijkheden ge raakte en zich door den notara bedrogen heeft gevoeld. BENZINE-ONTPLOFFING. Drie gewonden op een scheeps7 werf. Gistermorgen vroeg brak brand uit in de machinekémerruimte van een van de Lemmerbooten, welke in reparatie ligt op de werf te Hoogkerk. De motordrij ver J. Wagenmaker van Groningen ge bruikte benzine om de verschillende doe len schoon te maken. Blijkbaar is vuur bij de benzinepomp gekomen, zoodat een ontploffing het gevolg was. De man be kwam vrij ernstige wonden aan gelaat en handen. Twee andere personen van de boot kwamen hem te hulp, waarbij zij eveneens verwondingen aan de han den opliepen, Een geneesheer uit Hoog kerk verleende de eerste hulp. De drie gewonden werden vervolgens naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Vermoedelijk zal de motordrij- ver daar wel een gen tijd moeten blijven De boQt heeft men weer te water gelaten De machinekamer ia met behulp van de brandspuit van Hoogkerk vol water ge pompt en van boven met natte zakken afgedekt om den brand in de ruimte te bluMoben. BOTSING OP OVERWEG. Een sneltrein Geldermaleen—Arnhem heeft gisteren op den onbewaakten over weg bij wachtpost 40 een vrachtauto met vleeschwaren, bestuurd door den koop man J. de Heus, uit Echteld, gegrepen. De auto werd een eind meegesleurd en ter zijde van de spoorbaan geslingerd. De bestuurder is uit den wagen geworpen en gewond. Hij kon echter naar zijn woning te Echteld worden vervoerd. De auto is geheel vernield. KAPITEIN VERDRONKEN. Schippers, die met hun echopen in de Tweede Katendxechtsche haven te Rot terdam lagen, ontdekten, dat de motor boot „Elo" zonder bemanning lag te drij ven. Bij onderzoek vonden zij de pet van den kapitein, den 43-jarigen G. Verhoef, in het water liggen. De rivierpolitie heeft daarop na een uur dreggen het lijk van den kapitein opgehaald. SCHILDERIJENDIEFSTAL TE FRANKFORT A. M. Een waarde van 240.000 Mark. In do villa van dr. Caspar Sindlingen bij Frankfort a. M. zijn met behulp van valsche sleutels inbrekers binnen gedron gen en hebben een Van Dyck ter waarde van 200.000 Mark en een Antonis Pala medes, ter waarde van 40.000 Mark uit de lijsten gestolen. De Van Dyck stelt een kruisgang voor, de Palamedes een musi- ceerend gezelschap. Men vond nog geen spoor van de da ders. Het moeten specialisten zijn op het gebied van schlderijen, wien nauwkeu rig bekend moet zijn geweest, dat de villa een kostbare verzameling bevat. Den 31. Januari j.l. werd reeds in deze zelfde villa ingebroken. Ook toen hadden de dieven het op schilderijen voorzien. Er werd bij die gelegenheid voor een waarde van 60.000 M. gestolen Hoogst waarschijnlijk zijn dezelfde daders thans teruggekeerd. Reeds toen hadden zij de thans gestolen Van Dijok gereed gezet om mede te nemen, doch waren zeker bij hun werk gestoord, zoodat zij het doek moesten achterlaten. De verzekering heeft een belooning van 20 pOt. van de waar de uitgeloofd voor het terugvinden van de doeken. MASSA-VOEDING IN RUSLAND. Te Petersburg zal 0p 7 November een keuken in bedrijf worden gesteld voor de voeding van honderdduizend personen. Arbeiders zullen nietmeer rechtstreeks levensmiddelen ontvangen, dflch met hun kinderen via de fabrieken gevoed war den. RASSENSTRIJD. Te Srinagar in Britsch-Indië zijn' 9 Mohammedanen gedood en verscheidene gewond bij een aanval op een gevange nis, welke ten doel had oen Mohamme daan te bevrijden. De menigte stak de w nkels der Hindoes in brand, drong de kantoren der geldschieters binnen en vernielde de inrichting De e'ad verkeert in paniek, troepen patrouilleeren om de rust te herstellen. HET DRAMA BIJ DE HAMBURGSCHE POLITIE. De afdeeling opgeheven. Na het gebeurde met de twee beamb ten der vrouwelijke politie te Hamburg, die zich verleden week het leven hebben benomen en uit* wier nagelaten brieven bleek, dat dit gebeurd was om onaan genaamheden met het hoofd harer afdee ling, heeft de chef der politie deze op geheven en het personeel over andere af deelingen verdeeld. WATERPOLO. .J3.2.C. IV"—„S.Z. P.O. II" 1—2. Dinsdag heefl. de „SiZ. P.O. II" te Gouda een competitie-wedstrijd gespeeld tegen „G.Z.C.»IV". Reeds kort na het begin weet de Goud sche mid-voor het eerste doelpunt te maken. Maar dan komt de voorhoede der „S.Z. Sc P.G." in actie. De rechts voor komt vrij voor het doel te liggen, maar de keeper houdt zijn schot. Even later maakt de mid-voor den stand gelijk. Na de rust is Schoonhoven het meest in den aanval, zoodat de links-voor kans ziet het winnende punt te scoren. Eemge u tvalilen van „G.Z.C." hebben geen suc ces, daar de keeper van Schoonhoven goed op dreef is. De uitslag geeft de verhouding goed weer Waddinxveensche Dameszwemclub „S.Z. P.C. I" 0—4. De gastvrouwen, die haar eersten wa- terpolowedstrijd speelden, bleken al di rect na het uitzwemmen de*zwaksten. Zé konden niet tegMvde zooveel beter ge-' oefende Schoonnovenscben op. Onmid dellijk na het beg n doelpunt de Schoon hovensche midden-voor onhoudbaar. Van het begin tot het einde blijven de gasten het overwicht behouden, terwijl de stand gele delijk tot 04 wordt opgevoerd. „De Gouwe I"„Schoonhoven 1" 16. Vijftien seconden na het beginsignaal heeft een ver schot van de Schoonhoven sche midden-voor succes en de bal be landt onhoudbaar in de rechterboven hoek. Door dit succes der gasten ge prikkeld geeft "Waddmxveen goed partij en heeft kort voor de rust, ais een der Schoonhovensche spelers wegens liggen binnen de tweemeterlijn het water heeft moeten verlaten, volkomen verdiend suo- ces: 1—1. Tot de rust gaat het spel ta melijk gelijk op: Schoonhoven combi neert echter beter en weet dit overwicht nog voor halftime jn een doelpunt uit te drukken 1—2. Na de hervatting komen de gasten1 er heter in en wordt het 49pel een vnj eenzijdige vertooning. Schoon hoven neemt het spel geheel in handen en wint tenslotte met 16. TE Onder Waverveen zijn vier inbra ken gepleegd. Bij den heer v. E werd een bedrag van f 80 vermist, en bij drie andere personen zijn kleine bedragen ontvreemd. Te Rotterdam is de 22-jarige mej. G. Kreuk uit Wassenaar bij het baden in de Nieuwe Maas verdronkën. Do nok- ser Van Klaveren, die met een paar col lega's op het eland trainde, is aaar vergeefs nagesprongen. Het lijk is onge haaid. Bij het baden in de ^Berkel te Warnsveld is*een 20 jarige voogdij-jon- gën der Vereenig ng Kinderzorg in de provincie Utrecht, die te Wichmond was uitbesteed, verdronken. De kapitein van het Deensche s.s „Ceres" heeft Zondagmiddag aan de zuidkust van Zweden, ter hoogte van Ystad, het Duitsche zeiljacht „Klaban- termann" zonder bemann ng drijvende gevonden. Men vreest dat de .bemanning van vier personen is verdronken. Het Amerikaansche departement van marine zal op 15 Juli den bouw van twaalf torpedobooten aanbesteden Een vliegtuig met bestemming Mel bourne is buiten de stad Temora (Austra lië) in brand gevlogen en gevallen. De lijken van bestuurder en monteur zijn gevonden. Zij waren zoo verkoold, dat zij bijna onherkenbaar waren. G isteren zijn bij de nationale fees ten in Frankrijk talrijke ernstige onge lukken gebeurd Voor zoover tot dusver bekend, zijn bij auto-ongelukken e.d. 23 menschen om hot leven gekomen, terwijl 67 personen gewond werden. da, Sliedrecht II, Hermandad I (Rotter dam), D.H.S. II (Schiedam), Zwerver» I (Capelle a.d. IJssel). Deze vereenigingen spelen tegen het 2de elftal vqn „L.F.C.". BERGAMBACHT. Van 3—10 Juli. Gebaren: Gerrit, van A. J. van Zwienen en A. Broere. Gerrigje, d. van A. Kok en A. Luijt. Ondertrouwd: A. J. B. P. Broere, oud 22 j., en G. de Pater, oud 24 j. MOTORWEDSTRIJDEN DORDRECHT. Zondag 26 Juli zullen in het Sport park aan den Reeweg groote graabaan- motorwedstrijden worden gehouden. De bekendste renners zullen wederom om de eer kampen en als altijd zuilen ook deze wedstrijden van de zijde van het publiek veel belangstelling ondervinden. Omtrent de prijzen der plaatsen en voorverkoop, geeft de advertentie in ons blad van heden,nadere bijzonderheden. GEREF. KERKEN. CAPELLE a.d. IJSSEL. IJêselmond- sche Laan. Donderdag 10 Juli, n.m. 2.90 uur, Ds. J, van den Berg, Huwelijksin- segenlng, GOUDSCHE ATHLETIEK-KRING. Gouda. Op het terrein van „G.S.V." zijn Zaterdag de eèrste competitiedagen ge houden van den Turnkring Gouda en omstreken van het K.N.G.V. Aan de wed strijden nomen deel „Exoelsior" (Gou da), „Vires et Geleritas" (Gouda), „T.H. O.R." (Gouderak), „D.O.S." (Schoonho ven), „D.O.K." (Reeuwijk), en „Olym- pia" (Haastrecht). Hieronder volgen de voornaamste uit slagen: Heeren, 100 Mi. hardloopen: 1 P. M. Beijen, T.H.0JR., 11.1 sec.; 2. J. den Hertog, Vires et Geleritas, 11.3 sec.; 3. G. Lamoree, D.O.S., 11.8 sec., f?. de Jong, T.H.OÜ., 11.8 sec.; A. Kasbergen, T.H.0Ü., 12.1 sec. Kogelstooten: 1. G. Lamoree, D.O.S., 11.1 M., 2. J. Oskam, T.H.O.R., 9.945 M., 3 P. M. Beijen, T.H.O.R., 9.64 M., 5 G A. Kasbergen, T.H.O.R., 9.91 M.; 6. G. Luijnenburg, Excelsior, 9.02 M. Verspringen: 1. G. Lamoree, D.O.S., 8.61 M.; 2. J. den Hertog, Vires et Gel., 0.18 M.; 3. S. Terpstra, D.O.S., 5.98 M.; 4. G. Luijnenburg, Excelsior, 5.90 0. F. de Jong, T.H.O.R., 5.89 M. Dames: 80 M. hardloopen: 1 J. Ha- gendijk, D.Ö.K., 11.9 sec.; 2. S. van Wijk, D.0J3., 12.1 sec.; 3. T. van der Lek, D. O.K., 12.2 sec.; 4 G. Burg, .Olympia, 12.3 sec.; 5. T. Lamoree, D.O.S., 12.8 seo. Kogelstooten: 1 D. Steijnis, Olympia, 8.65 M.; R. Slappendel, D.O.K., 8.32 M.; 3 S. van Wijk, D.O.S., 8.29 M.; 4 J. Ho- gendijk, D.O.K., 7.60 M.; 5 B. van Maas- trigt, Vires et Gel., 7.41 M. 1 Verspringen: 1 T. Lamoree, D.O.S., 4.79 M.; 2 3. van Wijk, D.O.S., 4.47 M.; 3 J. Bruijns, D.O.S., 4.25 M.; 4 D. Steij nis, Olymjpia, 4.22 M.; 5 A. Kruijt, D.O. S., 4.20 M. Juniores, 100 M. hardloopen: 1 J. v. d. Heuvel, Excelsior, 13.3 sec; 2 B. Smit 4 K. 13.3 sec.; 3 W. mit, 15 sec.; van Olympia Vires et Kogelstoo Cel., 11.05 M.; sior, 9.48 Zielhorst, 9.30 allen van Vires et Celeritas. Verapringen: 1 C. Zielhorst, Vires et Cel., 5.23 M.; 2 W. Brouwer, Vires et Cel., 4.98 M.; 3. B. Smits, Olympia, 4 96 M.; 4 P. Roos, DO.S., 4.88 M.; 5 P. Hertog, Vires et Cel., 4:60 M. Krimpen a.d. Lek. Zaterdag speelde „D llettant I" een voetbalwedstrijd tegen „Victoria" van Capdlle a d. IJssel. Onze plaatsgerfooten w sten met 3>1 te winnen Zondag trad „Dillettant II" in 't.veld tegen „Slikkerveer II" van Ridderkerk „Dilettant" won met 42. Lekkerkerk. Voor de nederlaag!-wed strijden, uitgeschreven door de voetbal vereniging „L. F. C.", hebben de vol gende vereenigingen ingeschreven: Voor de le afdeeling: O.N.A. II te Gouda, Slie drecht I, Alphen II (Alphen a.d. Rijn), D.H.S. I (Schiedam), Gouda II. Deze veraeniginswn spelen tegen het le elftal van „L.F.G.", Voor de 2de afdeeling Olympia II en Olympia Hl, beide te Gou- AMSTERDAM, 15 Juli. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: itoÖ vette kalveren, le kwal. 76ö2, 2a kwal. (74, ito kwal. 52—64 per K.G. levend gewicht; 61 nuchtere kalveren l 14 per stuk, 720 varkens, vieasoh- varkens, wegende van 90110 K.G., 5152, zware varkens 5061, vette var kens 49—60 per KG. slaohtgewicht. Aan het abattoir zijn aangevoerd 8 wagons geslachte rundbren uit Denemarken. WOERDEN, 15 Juli. (Draadloos). Aanvoer 477 paktyen kaas. Êryzen: met ryksmerk le kwVl. f 3944; idem 2de kwal. f 3236, zware f 46, Handel flauw. BODEGRAVEN, 14 Juli. Aangevoerd 407 partijen Goudsche kaas, waaronder 400 met ryksmerk, totaal 17241 stuks, wegende 155.169 K.G. Prijs met rijks- merk le soort f 38—42, 2e soort i 32— 36, zware f 45. Handel flauw. UTRECHT, 14 Juli. Ver. Eierveiiing Utrecht. Veiling op 14 Juli. Eieren wit 3.606.10, eieren bruin 4.136.20, eendeieren 3.60, allee per 100 stuks. Aanvoer 110.(XX) stuks. GORLNCREM, 13 Juli. Veilingsbe- richt van de Gorinchemsche Eierveiiing op 13 Juli. Aanvoer 48.613 kippen eieren, 1060 eendeieren en 39 kalkoen- eieren. Prijzen: Kippeneieren 63—50 KG. van 3.30—3.50, 66—60 KG. van 3.60—4.10, 00 K.G. en zwaarder f 4.10 4.50, eendeieren van 2.00—3.70, kal koeneieren f 6, alles per 100 stuks. GROOT-AMMERS, 13 Juli. Eerste Al- blasserwaardsche Veilings vereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 13 Juli 1931. Aanvoer 29240 kippeneieren 3.05 5.55, 1337 eendeieren £- 3.104.80, 4 ganseieren 10, 24 kalkoeneieren f 0 9, alles per 100 stuks; 32 K.G. Aard appelen 9 cent per K.G.; 4 K.G. poste- lijn 10 cent per KG.; 22 KG. peulen 7 14 cent per K.G.; 12 K.G. appelen 15 cent per K.G.; 23 pond boter 6574 ct. per pond; 26 pond kaas 32-r34 cent per pond; 6 hanen 14 cent per stuk; 0 bossen kroten 56 cent per bos; 44 bossen peen 611 cent per bos. -ROTTERDAM, 13 Juli. Buitenl. gra nen. (Bericht van de makelaars Hagen beek en Van der Schalk). Stemming flauw. Rogge Zuid-Russische disp. f 4.70, Western no. 2, disp. 4.0Q, Canada no. 3 disponibel 4.65, Canada no. 2 disp. 4.80. Gerst. Canada no. 3 aangekomen f 107, id. stoomend f 107—106, 64/5 Donau disp f 112, 68 Donau idem f 117, 02/3 La Pla ta aangekomen f 106. Haver 57 k. Zuid-Russische disp. f 0.05 55 dito dito dito f 0.25, Canada no. 3 dito f 0.80, dito stoomend f 0.50, Cana da feed no. 1 disp. f 6.30, dito dito f >0.10, La Plata faq. disp. f 4.45. Mais per 2000 K.G. Gele La Plata disp. f 90, idem aangek, f 88, id. stoo mend naar aankomst f 8784, id. Juli/ Dec. lev. f 85, idem Jan./April f 89, gele La Plata oude oogst disp. f 80. ROTTERDAM, 13 Juli. Voederkoeken. (Bericht van de makelaars Gebr. Krij ger)!. Noord-Amerikaansche lijnkoeken loco f 7.95, stoomend fl8, Aug. f 8, Sept. Dec. f 8.25, Nov.-Dec. f 8.50; dito van N. Amerik. zaad loco f 8.20, Aug. f 8.25, Sept.-Dec. f 8.55, dito merk Meaple leal stm. 8.50, Juli-Aug. £8.50, do. mk.SKloco f 8.05, stoom f 8.10, Juli-Sept. f 8.20, Sept.-Dec.. f 8.50, dito Nazaad Juli en Aug. f éT.70, dito van N. Amerik. zaad merk SWG loco f 8.35, Aug. f 8.40, Sept. Dec. f 8.65, Duitsche lijnkoeken af Em merik prompt f 1.90, Aug. f 8, Sept.-Dec. f 8.90, dito grondnootkoek af Clede- Spyck prompt f 7, Aug. f 7.10, Sept.-De- cember f 7.50, Bombay lijnzaadschilfers merk HVO loco f 8.20, stoom f 8.30, an der merk loco f 7.90, dito grondnoot- schilfers light loco f 7.35, extra light lo co f 7.50, dito dito HVO loco f 8, Ma^- nilla cocoskoeken loco f 0.90, stoom f 6.95, JulLJ "7.10, Sept. f 7.15, Oct.- Dec. f 7.2!»Katoenzaadmeel (49 pCt.) Texas SepWpct. f 8.20, Inlandsche voor slag lynküken loco f 7.90, Aug. f 8, Sept.-Dec. f 8.30, dito lijnkoekschilfers looo f 8.60, Aug. f 8.70, Sept.-Dec. f 8.75, dito grondnootkoek en Juli-Aug. f 1.2b, Sept.-Dec. f 7.50, dito soyaschroot looo f 7 65, Sept.-Dec. f 7.75, dito cocoskoe ken Sept. f 8.25, Sept.-Dec. f 8.50, dito raapkoeken loco f 5.75, dito palmpitten- koeken f 8.50, dito raapkoeken loco f 5 75 dito palmpittenkoeken Sept. f 6 50. Alles per 100 K.G. en gedeeltelijk tweede handüs. ROTTERDAM, 14 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 245 paarden, 24 veulens, 497 magere runderen, 695 vette runderen, 962 vette kalveren, 403 nuch tere kalveren, 232 schapen of lammeren, 20 biggen, 5 bokken of geiten on 8 over- loopers. Prijzen per half K.G.: Koeien 28-33 cent, 40—44 ceni, 46—49 cent; stieren 31 -33 cent, 34-36 cent, 38—40 cent; kal veren 4250 cent, 55-57 cent, 62*— 07ï cent. Overzicht: Koeien en ossen iets willi ger handel, prijzen gelijk Maandag; stie ren iets beter, prijzen onveranderd; vet te kalveren 2e en 3e soort vaster, overige onveranderd; biggen handel en prijzen slecht; paarden flauwe handel, prijzen moeilijk te handhaven; schapen handel en prijzen als Maandag; melkkoeien en kalfkoeien flauwe handel, dalende prij zen; nuchtere kalveren vlugge handel, prij»en T*it«r,

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2