Laniouui en Meen. Rechtszaken. Gemeenteraden Burgerlijke Stand. Bin 2000 X" Samenha} Loop der Bevolking Wetenschap en Techniek. No. 5032. TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD TOOR ZDItLHOLLAND «N UTRECHT, SchoonhovtnMho Courant WOENSDAG IS JULI 1031. NIEI antwoorden Over do DE MOTORWEDSTRIJDEN TE ASSEN. Rondvraag roert de heer De Vos, dat de hoofdon- Ons blad is aangei Publiciteitswaard. Adverteerders (I.< adverteerders zich kunnen verschaf/ DIT NUMMI DRIi En nou zie je es, Wimpie, wat er later van je terecht zal komen, als je altijd zoo blijft hullen, wanneer jef ge- waaechen moet worden I bovenstaande foto paa lt. ABONNÉ'8 van d NEDERL Na de moeili, die we hebben in verband met standhouding, d door de verwerp: Van Karnebeek’ schijnen thans d sten tijd gelukk Senator Segers rede over de Ne ♦relingen bij d gen over de bei OVERVAL OP STATIONS-BEAMBTE. Een Nederlander de dader? Zaterdag kwam een vreemdeling in hut wisselbureau van het Oentraal station te Hamburg om 4000 gulden te koopen. De dienstdoende kassier verklaarde dit bedrag niet in vöorraad te hebben, doch wilde 'het binnen een uur van de bank laten halen. Toen de vree n teling terug-, kwam, was het geld nog niet aanwezig, waarop deze verklaarde dat bij dan nog wel eens terug zou komen, maar verz >cbt, om dan door de achterdeur te mogen ko men, daar hij vroeger al eens was achter- A'ftigd door roovers, die gezien had len dat nK zooveel geld beurde en hem hadden overvallen. Dit werd hem toegestaan. Toen hij aldus binnen was, wierp hij zich op den kassier die zich echter kranig verde digde en om hulp riep. De dader, een 47-j^rige koopman, die voorgeeft een NedeUandei te zijn i» gevangen genomen Ons vorig art de verwachting Fransche regeer, komen, dat eei Duitschland ooi ernstige gevolger Dat is voor ie geeringsmannen duidelijk, omdat dat alle landen I maar Frankrijk nen op zijn onui zijn angst voor I begrijpen en k Frankrijk’s welv zou kunnen afhe hate Duitschlam ven opeischen Duitschland zijn De Fransche r hebben om in d< tikelen te lezen, de doen, zou zij nemen van het dick in „Studies meer gaan begri, der wereld. Als Franschei ben, zullen zij Duitsche ondern dat doen bijvoor Argentinië of 01 niet van bewus’ toch bijdragen tc Duitsche nijverh nes en andere in Argentinië o het Fransche gel Fosdick zet ir alle landen van en hoe een v< chocolade in lts cacaoplantage heeft. Het moge in beginsel is h op zekeren dag kopjes koffie waargenomen bi ders woning in 1 In Manitoba, vestigde zich vel' van 100.000 koh hun kleeding ve had tengevolge van de spinnerij land. Deze verin gevolge een v ruwe wol en da ka. en Australi rijen opgezet. D landen kochten door bemiddelin York. Zoo kwa: kolonist uit Mt bouw had verdi wereld weer ter Niet lang geh invoerrechten v< len: van horloge bollen uit Nede vloerkleeden uit gië, enz. We zu men. Zwitserlan een waarde var horloges en hor en doordat eei met een ontstel!' dag rond een h zitten en het inn aan die industa toe gebracht. Maar nu het jaarlijks voor o lar aan goeden het nu niet me haar belangrij schade heeft toe nu voortaan mi lioen aan horlof niet langer voo schien voor 5 i pen. Vooruitgang 1 kent vooruitga verarming van van andere sta Duitschland, zot gevoelen in alle N. Holland tot overeenstemming is ge komen met den R.-K. L. T B. en den Chr. B. en T. B., ..waarna de commissie als volgt zal worden geconstrueerd; twee vertegenwoordigers yan den L T. B., twee van den Chr B. en T. B.; dr e van de comb:natie H. N. KwH. M. v. L. en ir. Woldendorp zullen als adviseeren- de leden aan de commissie worden toe gevoegd en tezamen vormen de techni sche commissie ctezer centrale proefveld den-commissie. Besloten werd tot het instellen van een onderzoek in de afdeelingen naar de behoefte aan en belangstelling voor een hagel-verzekering. VERDUISTERING VAN 50.000. Administrateur veroordeeld. Gisteren heeft de Vacantiekamer der Amsterdamsche Rechtbank den vroegeren hoofdadministrateur van „Arti et Ami- tiae”, die over de jaren 1927 tot 1930 een som van ruim vijftig duizend gulden ten nadeele dier maatschappij had ver duisterd, veroordeeld tot een gevangenis straf van één jaar en drie maanden met aftrek van de voorloopige hechtenis. Het O. M. had twee jaar gevangenis straf geeischt. WILLIGE-LANGERAK. Openbare vergadering van den’ge meenteraad op Woensdag 1 Juli. Voorziter de heer H. M. Oldenhof, bur gemeester. Alle leden zijn aanwezig. Na opening der vergadering met ge bed en lezing’ der notulen, die onveran derd worden goedgekeurd,, worden eeni- ge ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen, t 1 - *- goedkeuring vl Ged. f In de sportwereld hebben de groote internationale T.T.-raoee, die Zaterdag te Assen zijn gehouden, groote belangstelling getrokken, v •»- Stanley Woods de slechten toestand van het speelterrein van de bijzondere school, De Voorzitter zegt,, dat het echool Rondvraag. Den heer Trapman is ontgaan, wat in de notulen vermeld stond omtrent de vergoeding van kosten aan Sliedrecht voor de actie van den rijksweg Rotter dam—Éist. Hij verneemt van den Voor zitter, dat Molenaarsgraaf ook zal bijdragen In de koeten der commisie. De heer Terlouw is er voor, de on gedekte kosten niet te betalen. De heer Trapman wijst er op, dat als er enkele centen per gemeente tekort komen, Molékaarsgraaf tegenover andere gemeenten een slecht figuur zou maken. Hierop sluit de Voorzitter de ver gadering. FABRIEKSARBEID VAN VROUWEN EN MEISJES. Een R.-K. Studieclub, die zich ten doel stelt „de sociale en economische ver schijnselen te bestudeeren met‘als richt lijnen de katholieke leer en moraal” heeft over hok vraagstuk „Fabrieksarbeid van vrouwen en meisjes” een prae-advies uit gebracht, dat in brochurevorm versche nen is bij De Gemeenschap te Utrecht, die ons er een exemplaar van ter bespre king zond. Een nieuw argument hebben we in het boekje niet gevonden. Alles wat het prae- advies vermeldt, is reeds vele malen ge zegd en we hebben -eerlijk gezegd niet goed begrepen wat men beoogt met de uitgifte van dit boekje, dat niets be vat, wat niet reeds lang bekend is aan ieder, die ook maar zich oppervlakkig heeft bezig gehouden met dit onderwerp. Voor hen, die dat nog niet deden, is het boekje zeker wel belangwekkend. KUNSTMATIGE AARDBEVINGEN. De directeur van het Seismografisch e Instituut te Petersburg, Prof. Nikiforow, heeft een plan uitgewerkt, tot het ver wekken van kunstmatige aardbevingen, op beperkt terrein, die hij wil gebrui ken om proefnemingen te doen met bouw materiaal en bouwconstructies, in de hoop op deze wijze te komen tot constructies voor huizenbouw, die tegen aardbevin gen bestand zijn en toegepast kunnen worden in de gebieden welke voortdurend van aardbevingen te lijden hebben, »oo- als de Krim en de Kan kasna. AANSLAG OP EEN TREIN. In den nacht van Zondag op Maandag is op een Kassei komenden D-trein naar Berlijn bij de brug bij Kragenhof een aan slag gepleegd. Stukken rails en balken, die voor het herstel der spoorlijnen wor den gebruikt, waren op de rails gelegd. Ken toevallig over de brug komende man zag het gevaar en liep den D-trein tege moet, dien hij door lichtste nalen meteen zaklantaarn tot stilstand bracht. NEKKRAMP-EPIDEMIE? In Hollandia(Nourd-Nieuw Guinea nabij de Australische grens) is een eigenaardige keelziekte uitgebroken, waaraan reeds meer dan twintig personen zijn overleden. Vermoedelijk is hier sprake van een nek kiamp-epidemie. ACHTTIEN MILITAIREN ONDER EEN AUTO. In Spaansch-Marokko blo g nabij Villa San Xurjo een militaire vrachtauto met achttien soldaten in volle vaart over den kop De inzittenden werden onder de auto bedolven. Een soldaat werd op slag ge dood. Drie werden in hopeloozen toestand onder de overbliifselen van de auto van daan gehaald. De veel tien andere soldaten waren eveneens zoo ernstiz g< w.md, d u zij naar het ziekenhuis moesten wor len vervoerd. bestuur zich voor alle aan te brengen verbeteringen schriftnjlijk moet wénden tot B. en W., omdat voor onderwijs-uitr- gaven een nauwkeurige opvolging van de wettelijke voorschriften noodig is. Wethouder Pronk zegt, dat nog steeds wordt geklaagd over den toestand van de kade. De Voorzitter heeft de vorige week een kijkje genomen en de toestand van het grootste gedeelte is hem toen zeer meegevallen. Wethouder Hakkesteegt wijst op de mogelijkheid om voor de verbetering gebruik te maken van oude pannen, waarop blijkens het antwoord van den Voorzatter zijn aandacht reeds is gevestigd. Daarna sluiting. JAARSVELD. Over de maand Juni. Ingekomen: Mej. G. van Gooswilligen, van Utrecht, Koningslaan 7; D. Pöpken, van Duitschland; A. Molenaar, van Rot terdam, Dillenburgstraat; mej. H. L. Verveer, van Alblasserdam, A 752. Vertrokken: Mej. M. J. Broekhuizen naar Schoonhoven, Wal 12; wed. E. van den Akker, naar Polsbroek 8; mej. G. Molenaar naar Lopik 67; mej. N. Aan- tjes naar Vreeswijk A 174; mej. N. Hoo- gendoorn naar Leerbroek 60. LOPIK. Over de maand Juni. Ingekomen: J. G. van Klaren, van Willige-Langerak, A. 18; mej. Ant. Klomp van Willige-Langerak, A 18; G. 0. Ver hoef, van IJsselstein, Lagedijk 2; G. J. van Baaren, van Benschop, 419; mej. M. A. Vergouw, van Benschop, 419; mej. G. Molenaar, van Jaarsveld, 133; mej. M. Mopman, van ’s-Gravenhage. Vertrokken: A. Stigter naar IJsselstein Lagendijk 102; mej. M. Boef naar Schoon hoven, Lopikerstraftt 58; Jac. Kuijf naar Willige-Langerak B 30. WILLIGE-LANGERAK. maand Juni. Ingekomen: Mej. G. A. Spek, van Noor deloos 179; Jac. Kuijf, van Lopik 372; G. de With, van Benschop 85;; mej. M. W. van den Berg, van Benschop 389. Vertrokken: Joh. G. van Klaren, naar Lopik 292; mej. Ant. Klomp, naar Lo pik 292; mej. S. M, Westerik, naar Ede, De Valk 34;- C. J. Sluijs, naar LeM- mond. SCHOONHOVEN. Juli. Geboren: Albertus Cornelius, z. van G. A. Soeters en H. Degger. Maria, d. van J. van der Starre en M. de Bruin. Jacob, z. van M. Verschoor en D. J. Koppend. Jan, z. van P. A. Mesker en A. R .M. van der Ham. JAARSVELp. Juni. Geboren: Casper, z. van E. Boere en P. van Soolingen. Johanna, d. van Nic. den Oudsten en J. C. Helsloot. Ondertrouwd: G. van Beuzekom en M. H. zur Brugge. M. G. de Jong en E. A. M. Stigter. Getrouwd: G. van Beuzekom, oud 20 j., en M. H. zur Brugge, oud 22 j. M. G. de Jong, oud 23 j., en E. A. M. Stig ter, oud 25 j. Overledene T. Jaarsveld, oud 71 j., we duwnaar van H. van Ekeris. LOPIK. Juni. Geboren: Legina Johanna, d. van C. J. Tuker en J. M. Kamp. - Cornelia Jannig- je, d. van A. Kooiman en A. Suur. - Arie, z. van P. van der Vlist en M. Brouwer. Antonia Alida, d. van A. JStrien en M. W. van Kats. Ondertrouwd: A. van Os en G. Hof land. Getrouwd: P. L. H. Maassen, oud 37 j., en G. Tukker, oud 41 j. Overleden: J. Borst, oud 33 j. G. lyekkerkerker, oud 57 j., echtgenoot van G. van Dam. WILLIGE-LANGERAK. Juni. Geboren: Emerentius Hermanns, z. van P. H. den Hartog en A. Joh. Vonk. Adriana Maria Johanna, d. van H. Wiltenburg en A. M. van Rossum. Getrouwd: A. Vermeulen, oud 26 j., en A. Kooiman, oud 28 j. Verschijnt Maan en Vrjjdag. Prijs ling: voor Schoi maanden 1.25; Met verzekering waaronder berichten van van eenige raadsbesluiten door Ged. Staten, het verslag van de commissie tot wering van schoolver zuim en een procesverbaal van opnemftig van kas en boeken van den gemeente ontvanger. De Voorzitter herinnert er aan, dat de raad meermalen vergeefs e heeft getracht een wijziging te verkrijgen in de instructie van den gemeente-on tv anger Zoo hebben Ged. Staten ook tegen het jongste raadsbesluit terzake bezwaren ge maakt, omdat in de toen vastgestelde in structie geen bepaalde kantooruren van den ontvanger zijn vastgesteld, wat Ged. Staten noodzakelijk achten. De Voorzitter merkt op, dat iets als dit gemakkelijker te Utrecht is gezegd dan te Lopik gedaan. Een vaststelling van bepaalde kantooruren is hier haast niet mogelijk en ook niet noodzakelijk. B. en W. willen nu probeeren of Ged. Staten er mede accoord. gaan, dat de ont vanger met goedvinden van het college een plaatsvervanger aan wijst <(b.v. zijn vrouw), die dan op de vast te stellen uren aanwezig is, als hij er zelf niet mocht zijn. Een wijziging der gemeentebegrooting 1930 wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Daarop komt, aan de orde het onder zoek van de geloofsbrieven der nieuwbe noemde raadsleden. De Voorzitter zegt, dat evengoed van den ouden raad kan worden gespro ken, want de verkiezing heeft geen wij- .ziging gebracht in zijn samenstelling. Op spr,’s verzoek belasten de leden Reijne- veld en Verhoef met den secretaris zich met het onderzoek. Na afloop daarvan deelt de heer R e ij- neveld mede, dat allq stukken in or de zijn bevonden, zoodat de commissie tot toelating adviseert, waartoe op voor stel van den Voorzitter wordt be sloten. Bij de val is, houdt men toch de kippen om er voordeel uit te halen. Wat heeft men nu aan kuikens afkomstig van dieren, die niet waard zijn om vermenigvuldigd te worden, die den eigenaar dus geld heb ben gekost, inplaats van hem voordeel te geven? Zulke kippen zijn er nog enorm veel en zij zijn het dan ook, die een deel der winst, door de productieve die ren geleverd, op eten. Wat heeft u voorts ook nog aan een kuiken, gebroed uit ’n hen, die een zoodanig winterproductie te zien heeft gegeven, dat de kiemkracht aanmerkelijk was verslapt, op het oogen- blik, dat men ook nog broedeieren van haar verlangde? U heeft alleen wat aan kuikens, afkomstig van productieve die ren, welke op een zoodanige wijze zijn gehouden, dat ze ook in staat zijn hun begeerde kwaliteiten op hun nakomeling schap te kunnen overdragen. D. J. HOLSTEYN. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW; Crislsvraagstukken In vee teelt- en zuivelbedrijven. In een te Hoorn gehouden vergadering van hot hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw kwam de instelling ter sprake van een comm ssie, die zich speciaal zou bezig houden met de crisis-vra&gstukken op het gebied van veeteelt- en zuivelbereiding. Daarop had het bestuur aangedrongen bij het Kon. Nod. Landb. Comité Vooralsnog vond dit echter geen aanleiding af té wijken van den tot heden gevolgde weg: besprekrig in de besturen der aangesloten organi saties en vastlegging van gemeenschap pelijke wenschen in het urgentie-pro gram. Het bleek dat men omtrent de stichting eener centrale proefveld-commissie in MOLENAARSGRAAF. Raadsvergadering op Maandag £9 Juni. Aanwezig alle leden. De Voorzitter, de heer H. A. v. d. Hoeven, burgemeester, leest, na de vergadering met gebed te hebben go- opend, de notulen der vorige vergade ring, welke, na een kleine opmerking van den heer Boks, worden goedgekeurd. Ingekomen Stukken. Ingekomen is het jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim meldende, dat er maar één geval van schoolverzuim is behandeld. Het wordt voor kennisgeving aange nomen. Verder is ontvangen een schrijven van den heer A. Brandwijk, van Giessen- Nieuwkerk om vergunning tot den aan leg van een radiodistributienet over ge meentegronden en gemeentewater, in ver band met het invoeren van radiodistribu- tie, voor 10 jaar stilzwijgend en daarna tot wederopzegging. De Voorzitter deelt mede, dat aan adressante is bericht, dat het hier geen gemeentegronden en gemeentewater be treft, maar dat hij zich hiervoor kan vervoegen bij het bestuur van de Neder- waard. Goedgekeurd wordt de begrooting van de Gezondheidscommissie, waaraan Mo lenaarsgraaf in 1931 moet bijdragen f 16.41. Voorts is ontvangen een schrijven van Ged. Staten aangaande de begrooting 1931, welke met een kleine opmerking wordt goedgekeurd. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Een verzoek om afschrijving van f 6.06 voor schoolgeld wordt ingewilligd, even als een verzoek om halve afschrijving van hondenbelasting. Aankoop Archiefkast. Hierop volgt een voorstel van B. en W. tot aankoop van een stalen archief kast voor gezamenlijke rekening van Brandwijk,, Molenaarsgraaf en Wijngaar den. Gedep. hebben al meermalen aange drongen op aanschaffing van zoo’n kast tot het bewaren van de waardevolle stuk ken. De heer Boks geeft de voorkeur aan een brandvrije kast. Na eenige bespreking wordt besloten om met medewerking van bovengenoem de gemeenten, op het voorstel van B. en W. in te gaan en aan B. en W. een blanco crediet toe te staan. Schoollokalen. De Voorzitter stelt hierop aan de orde voorstellen van B. en W. tot be schikbaarstelling van twee lokalen der Openbare School voor het bijzonder on derwijs, onttrekking dier lokalen aan den openbaren dienst, en bijbouw van een lo kaal voor openbaar onderwijs. Na toelichting door den Voorzitter verzoekt deze hierover zoo weinig mo gelijk te discussieeren, aangezien in de vorige vergadering daarover voldoende -- is gesproken; de uitgebreide notulen zijn i derwijzeres hem heeft gewezen op den daar een bewij» van. I >- Tevens deelt hij mede, dat de verkla ring van den impecUur luidt, dat de* VREESELIJKE ZELFMOORD. Een Joodsch arbeider heeft te Parijs op vreeselyke wijze zelfmoord gepleegd. De man stak een dynamietpatroon in den mond en bracht baar tot ontploffing. Hu werd in den letterlijken zin van het woord in stukken gescheurd. Op grooten afstand werden bloedige resten van den ongeluk kige gevonden. Tevoren had hij collega’s van zijn plan op dejhoogtö gebracht. Toen men het niet voor ernstig opnam en hem uitlachte, zeide hij, dat zij het wel zouden gelooven als zij hot bericht in de kranten lazen. ZIJN MEISJE VERMOORD. Het kabinet van den staat Hessen (Duitschland) heeft de doodstraf, waartoe de rechtbank te Giessen, den landbouwe1' Wilhelh Lehr uit Altenstadt had veroor deeld wegens moord op de 19-jarige Martha Pippel, veranderd in levenslange gevangenisstraf. Lehr had een verhouding met het meisje en had haar, toen deze verhouding hem begi n te vervelen, in een bergbeek geworpen, waardoor zij verdronk. De wegen. Van het in de afdeelingen ingestelde onderzoek naar op- en aanmerkingen over wegen, aangaande gladheid slecht onderhoud en moeilijke oprijden was hef resultaat in de volgende conclusies ver vat: ,.Uit de binnengekomen der afdeelingen komt algemeen naar vo- rnn de wensch, dat bij den aanleg van nieuwe wogen meer rekening zal worden gehouden met de landbouwbelangen, voornamelijk met de paardentractie en deels ook met het steeds toenemende auto-vraehtvervoer, hetgeen tot uiting komt in de wenschen: a. betreffende een wegendek, dal op een dusdanige wijze s samengesteld, dat het niet binnen af- 7'onbaren tijd na ingebruikneming te glad wordt, vooral bij vochtig of eenigs- zins vriezend weer; b. betreffende een wegendek, dat geen te sterke ronding vertoont op dwarsdoorsnede; o. betreffen de wegen, die ten opzichte van de aan grenzende perceelen en erven op een zoodanige hoogte liggen, dat de verbin- d:ng met die wegen slechts tot .stand kan komen door zeer steile oprijden” Het bestuur zal dit ter kennis van het K. N. L. C. brengen. GOED PLUIMVEEMATERIAAL om Behoorlijke bedrijfsresulta ten te verkrijgen. Het is een merkwaardig verschijnsel, dat de beteekenis van heel gewone Neder- landsche woorden dikwijls nog zoo ver keerd begrepen wordt. Laat ik als voor beeld het woord „goedkoop” nemen. Wat is „goedkoop”? Iemand vertelde me eens, dat hij op een verkooping een kruiwagen „goed koop” had gekocht. In één der boomen zat wol is waar een scheur, maar als hij daar door den smid een stevige band oih liet slaan, was alles in orde. Dat ge beurde dan ook Maar een half jaar lan ter moest er een nieuwe hoepel om ge zet worden en de smid adviseerde liever een heel nieuw rad te némen, daar ook het houtwerk niet te best meer was. Ook dat gebeurde toen, Later werd een der ladders vernieuwd en eerst toen kwam hij tot de ontdekking, dat hij feitelijk een „dure” kruiwagen had gekocht, dat hij veel beter direct een geheel nieuwe had kunnen koopen. Is u „goedkoop” uit, wanneer u voor een laag prijsje een nieuw costuum koopt en binnen drie maanden rit er geen dracht meer in en heeft de zon het doen verkleuren? Had u een beteren prijs aan gehouden, dan had dat pak veel langer mee kunnen gaan. „Goedkoop is duurkoop” zegt dan ook een Hollandsoh gezegde, welk gezegde gebaseerd is op de blijkbaar weinig be grepen beteekenis van het woord „goed koop”. Eerst de ondervinding kan loe ren, of men goedkoop uit is geweest, want door het gebruik leert men pas de waar- ,de van het gekochte kennen. Welke hen is het goedkoopst? Zie zoo, nu ga ik naar ons pluimvee over. Welke hen is het goedkoopst. Dat is de hen, welke ons de meeste winst heeft gegeven. Die hennen zijn uit kui kens opgegroeid, aan een hen moet dus een goed kuiken voorafgaan. Nu gaan we wéér een stap verder: Hoc komen we aan een goed kuiken? Zoo’n kuiken moet vakkundig ge broed worden, uit een el, dat door een hen werd gelegd, van een zoodanige kwa liteit, dat ze waard is vermenigvuldigd te worden. Met uitschakeling van den zuiveren Sportfokker, die in hoofdzaak op vorm en kleur let, en desnoods tevre den is, wanneer zijn dieren voldoende eieren leggen, om er weer een toompje jong goed uit te kunnen fokken, zooals dit met den duivenfokker b.v. ook het ge- plannen niet in strijd rijn met de L o. weL De heer Boks vraagt, hoe het rit met den tuin van den heer Goedegebuur, en of ook rekening wordt gehouden met de ruimten voor een gebouw van lichamelij ke opvoeding. De Voorzitter zegt,, dat de heer Goedegebuur een vrije woning heeft, daar is niet bij inbegrepen de tuin, maar ’t zou billijk zijn, om den heer Goedege buur daarin tegetnoet te l^omen, ten minste voor dit jaar. Spr. wil hierop ech ter liever niet vooruit loopen. Wat betreft het gebouw voor licha^- melijke opvoeding, staat het nog niet vast dat voor elke gemeente een gebouw moet verrijzen. Mogelijk kunnen ook wel eeni ge gemeenten worden gecombineerd. De heer Trapman zegt, dat de in specteur ook ‘niets heeft gezegd van een gebouw voor lichamelijke opvoeding, wat daarvan in de kleine gemeenten terecht zal komen, is nog niet te voorzien. De Voorzitter: Voorziening daar in wordt ook thans nog niet geëischt, niet vóór 1936. Het concept-besluit wordt in stemming gebracht en wordt met 4 tegen 3 stem men aangenomen. Tegen de heeren Boks, Brandwijk en Beusekom Recht van overweg. Het volgende punt van de agenda luidt Machtiging van B. en W. tot het koo pen of huren van recht van overweg over de perceelen van P. Spruitenburg en A. Suiker. De Voorzitter £egt, dat B. en W. hebben geconfereerd met genoemde hee ren en dat dezen te kennen geven tot een BchrifteUjko overeenkomst bereid te zijn. De heer Beusekom zou er prijs op stellen te weten, wat de eischen zijn. De heer Trapman zegt, dat de raad nog geen definitief besluit neemt, ’t is alleen een machtiging aan B. en W. tot koop of huur. De heer Terlouw heeft van den heer Spruitenburg vernomen, dat deze een uitweg van 12 voet wil behouden, af gebakend voor vrij terrein. Er zou dan 'n soort loopgraaf ontstaan. De heer Boks zegt, dat de heer Sprui tenburg daar gelijk in heeft. De heer Trapman: Zijn perceel krijgt ook belangrijk minder waarde door zoo’n recht van overweg. De heer Beusekom vraagt of de heeren er ook rekening mede houden, dat de heer Repelaar een recht van overweg heeft van (naar spr. meent) 17 voet. Na nog eenig overleg wordt de machti ging aan B. en W. verleend. Eenige wijzigingen in de begrooting, dienst 1930 en 1931, worden zonder aan- merkingen goedgekeurd.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4