LandDouui en Melt. Gemeenteraden Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Van alles wat. Burgerlijke Stand. TWEEDE BLAD iracnreBMD 1 tTPiHOtwwD gw uiHEüHvsBTroofTTiutinienrDouram VRIJDAQ 17 JULI 1991. Onderwijs-vacaturo. Gouda. B. en W. hebben ter voorzie ning in de vacature van onderwijzeres, aan de o. 1. school no. 4, de volgende voodracht opgemaakt: 1. P. Looijen, tijdelijk onderwijzeres aan de o. 1. school no. A te Gouda, wo nende te 's-Gravenhage; 2. E. M F. van Kamer, tijdelijk on derwijzeres te Gouda, wonende te 's-Gra venhage; 8. kt. E. Hoeltaema, onderwijzeres te Gouderak. PLUIMVEEDAG V.P.Z.H. Gouda. Woensdag is hier de Pluiamvee- dag van de V.P.Z.H. gehouden. Des morgens ontving het gemeentebestuur de deelnemers ten stadhuize, waar burge meester Gaarlandt Wetihoudejr Donker, de secretaris Pot en de directeur van het marktwezen Anamaet, de gasten verwel komden., De burgemeester wees in zijn toespraak er op, dat het gemeentebestuur van Gou da aan de pluimvee- en eierenmarkt ook bijzondere zorg besteedt door goede markt gelegenheid in lokalen in het voormali ge kazemegebouw te bieden, waar in het afgeloopen jaar de aanvoer 4.218.000 eieren bedroeg, terwijl aan de pas kort bestaande eiorveiling reeds millioen eieren zijn verhandeld. Het verheugde spr., dat deze dag de deelnemers ook in de gelegenheid zou stellen kennis te maken met Gouda'a mooie St. Janskerk en de Reeuwijksche Plassen. De heen Bok, voorzitter van de V.P. Z.H, beantwoordde deze rede. Het be stuur had Gouda gaarne als plaats van samenkomst aanvaard, daar in Gouda het hart der vereeniging klopt. De V.P. Z.H. heeft n.l. een groot aandeel gehad in de totstandkoming der eierenveiling, terwijl in de onmiddellijke nabijheid, Ze venhuizen, de legwedstrfjd wordt gehou den. Hierop begaf men zich naar de zaal „Kunstmin" van de Sociëteit „Ons Ge noegen". Daar opende de heer Bok den Pluim veedag. Hij bracht dank aan de Voorbe reidende Commissie, de Pluimveeoom- missie en de beide sprekers, de hoeren Dr. B. J. G. te Hennepe en B. van As- peren Vervenne. In antwoord daarop sprak de hèer v. d. Zwaard, die hoopte, dat deze dag In alle opzichten zou moge slagen. De heer B. van Asperen Vervenne sprak over „Toepassing van de electri- c teit in het pluimveebedrijf". Spr. wees eerst op de ontwikkeling dter toepassingen, de grootere volmaakt heid van de kunstmoeders en broedma chines en het ontstaan van broedcen- trales en gaf daarna 'n technische uiteen zetting over de inriohting en werking van de verschillende broedmachines en kunstmoeders. Des m ddags brachten de deelnemers een bezoek aan de St. Janskerk en aan „Elfhoeven". Hierop heeft dr. te Hennepe een rede gehouden over pluimveeziektenbestrijding Hij gaf een algemeen idee welke ziekten er zijn en hoe die zijn te bestrijden en welk belang aan die bestrijding is ver bonden. De interessante rede werd toegelicht door lantaarnplaatjes. Openlucht-uitvoering. Hardlnxveld. Zaterdag had onder be gunstiging van het fraaie zomerweer de openluchtuitvoering van de turnvereeni- ging OK.JL", de muziekvereeniging „Tempo" en de zangvereeniging „Vol harding" plaats. Vanaf het clubgebouw werd gemarcheerd langs Peulenstraat, Nieuweweg. Allereerst gaf „Tempo" eéni- ge muzieknummers, daarna l.et „Vol harding" hooren wat zij presteert, waar na ook „0K.K." het verdere gedeelte van den avond voor haar rekening nam. Het is te hopen, dat meer avonden van deze soort zullen volgen. Haar Pleegvader. Mijnheer Ecker was dien middag in een uitmuntend humeur. De heer, die voornemens geweest was dien dag de woning, die in de volks mond „Het Spookhuis" heette, te komen bezichtigen, was niet meer komen op dagen. De oude vrouw, die in zijn dienst was en die met den vreemdeling gespro ken had, was naar het kantoor van den notaris geweest quasi om haar veront schuldiging te maken, dat door haar domheid de vreemdeling niet met de sleuted de voordeur had kunnen binnen komen. Maar in werkelijkheid was het er om te doen om te vernemen of de notaris 'ook wist waarom hij niet geko men was, zooals hij toch gezegd had te zullen doen. Nu, de vrouw had van den notaris een ontevredenheidsbetuiging gekregen voor haar nonchalance, want, zei de no taris, als hij gisteren het huis had kun nen zien, had hij het misschien dadelijk gehuurd. En nu heeft hij vermoedelijk gisterenavond menschen gesproken, die hem er tegen maakten met hun praatjes dat het huis in een kwaad gerucht staat, want hij heeft mij een briefje gestuurd met den sleutel en de bodschap, dat hij bij nader» inzien het huis toch niet zou huren. Toen Ecker die boodschap vernam, was hij daarover verheugd. Wel had men nu gisteren nog veel moeite voor utets gemaakt, maar dat was niet erg Het hus bleef onverhuurd en dat leek hem het voornaamste. Hij zou het dus voor zijn doeleinden kunnen blijven ge bruiken En bovendien durfde hij'nu ooncludeeren, dat de huurder die zich zoo ten ontijde had opgedaan, inderdaad een man was geweest, die een huis zocht en niet dit slechts als voorwendsel gebruikte, want dan, zoo redeneerde Hardlnxveld. Tot opzichter van den polder iHardinxveld is in de plaats van den heer W. J. de Geus, benoemd de heer J. W. van der Meyden J.Wzn., tim merman aannemer alhier. Deze week werden bouwvergunnin gen verleend: aan A. de Rover, tot het bouwen van een woonhuis; aan G. van den Bout, van een schilderswerkplaats en aan de Gebr. Van Dam, van een woon huis. 9 Het Schoolreisje, Hel en Boeicop. Dinsdag had onder leiding van het onderwijzend personeel het jaarlijksch schoolreisje plaats van de leerlingen der openbare school, d t keer naar Nijmegen en omstreken, 's Morgens om 7 uür reeds reed een prach tige reis-auto het gezelschap naar hei station te Leerdam De treinreis gaf reeds vele bezienswaardigheden te zien en doordat het weer helder was, was de Veluwe-zoom goed zichtbaar, evenals het prachtige gezicht op Nijmegen met de Waal. Te Nijmegen aangekomen, maakte men eerst een wandeling door de stad, waarna een verfrissching gebruikt werd Herna had de bezichtiging plaats van het Museum, het Raadhuis en de St. Stevenskerk. Vermoeid, werd eerst een eetgelegenheid opgezocht om wat uit te rusten en te eten. Daarop werd een tram- reis gemaakt naar Berg en Dal door Mooi Nederland, waar een speeltuin werd bezocht en de kinderen zich naar hartelust hebben vermaakt. Hierna volg de nog een wandeling door het fraaie natuurschoon en nadat nogmaals een verfrissching was gebruikt, werd de te rugtocht aanvaard. De toer.mgcar wacht te het gezelschap reedk op, dat luid zin gende te 9.30 uur op de plaats der be stemming aankwam. De reis, die onder bijzonder fraai weer plaats had, heeft een onvergetelijken indruk bij de leerlin gen gemaakt. Verrast Hei- en Boeicop. Een drietal arbeiders hadden hun mondvooraad, terwijl zij het hooien waren, voor eventueele na doelen in hun jassen gerold, en goed op geborgen onder een in het land staande hooischelf. Toen de tijd van het middag maal was aangebroken. Week hun, dat een aantal ratten hun voorraad met een bezoek had vereerd. Behalve dat het grootste gedeelte van het brood was ver dwenen, waren ook hun jassen stuk ge beten, waardoor de schade verdubbeld werd. A mateur-vl sschers. Hel- enjcoeicop. Dinsdag zouden vier personen, die per auto uit A'foort waren gekomen, hun geluk beproeven met de visscherij in onzen polder. Terwijl een hunner met een polsstok een sloot over sprong, brak dit hulpmiddel en lag hij in het water. Toen even later weer een sloot genomen moest worden, onderging een tweede hetzelfde lot, waarom beslo ten werd om het vissohen te staken. Het viertal, waarvan de helft nat, ging vlug huiswaarts. Te kort gedraaid Hel- en Boeicop. De veehouder De L„ die zich met een voer hooi huiswaarts begaf, nam bij het afrijden van de Zwaanskuikenshrug zijn draai te kort, waardoor de wagen vastliep tegen een vangpaal van de afsluitboom. Door den schok brak het lemoen en viel De L. van den wagen. Gelukkig bekwam deze weinig letsel, zoodat dit ongeval met materieele schade afliep. Hoornaar. De afd. Hoornaar van den B V. L. zal op 31 Juli deelnemen aan een schietwedstrijd te Molenaarsgraaf, uitgeschreven door den kring van „De Al- blas" van de Vrijwillige Burgerwachten in de Alblasserwaard en de Vijfheeren- landen. Landdag Geref. Jongelingsvereenlgingen. Moercapelle. Woensdag 16 Juli, des namiddags 3 uur, werd hier een landdag gehouden, uitgaande van den Ring „Schieland" van den Bond van Ned. Herv, Jongelingevereenigingen op Geref. Grondslag, met medewerking van de Prov. Afdeeling Zuid-Holland van ge noemden Bond. De landdag zou op bet weiland van den heer M. C. van der Spek worden gehouden, doch met het ongunstig weer, had de bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk plaats. Ds. J. E. Uitman, predikant alhier, ojjende de samenkomst, waarna werd gezongen Psalm 18 8 en 11. Daarna sprak de heer W. Vroeg-in-de we., candidaat te Middelhamis, over het onderwerp: „Levensvem euwing". Na zingen van Psalm 188 1 en het Bonds lied werd gepauseerd. Ds. J. Fokkema, predikant te Sprang, behandelde het onderwerp „Woord Geest" en ds J. Lekkerkerker van Mo lenaarsgraaf dat van „Een Paradijs zon der Levensboom", op welke redevoerin gen resp. werden gezongen Ps. 114 65 en Ps. 73 13. Na een nieuwe pauze heropende men de vergadering met het zingen van het bondslied. Als vijfde spreker trad op ds. H. A. de Geus te De Bildt, met het on derwerp: „In wie de Heere een welge vallen heeft". Daarna zong men Psalm 105 5. Ds J. E. Uitman sprak het slotwoord, waarna ds. H. A. de Geus voorging in het gebed en eindigde met het laten zin zen van Ps. 72 8 en 11. Ecker, zou hij wel terug gekomen zijn. De moeilijkheden hadden dus ziohzelf opgelost en dat deed Ecker buitengewoon veel genoegen. Zijn genoeglijke stemming duurde ech ter niet lang, want tegen den avond kreeg hij bezoek van den man, die dien mid dag zoo langen tijd het onderwerp van gesprek geweest was tusschen Rénoist en Verwaart. Aha, zei Ecker, komt ge uw schoone pleegdochter nog eens bezoeken. Nu, ik kan u de verzekering geven, dat zij het nog uitstekend maakt. Ik heb haar gis terenavond nog gezien. Wat, riep de ander, ge wilt be weren dat ge gisterenavond na alles wat er gebeurd ,s, nog naar de speelclub ge weest bent? Ja, waarom niet, ik was vroeg ge noeg weer in de stad terug om nog een paap uurtjes vermaak te zoeken achter de speeltafel en bovendien houd ik er dan een oogje in het zeil. Gij houdt er een oogje in het zeil, groote goden, gij zijt een goeie om een oogje in het zeil te houden. Man, ik ge loof dat je nog niet weet wat er gebeurd ia. - Wat er gebeurd is? Ben ik zelf niet bij denik wil zeggen bij mijn heer Glenmore geweest om hem dat te rapporteeren. Maar we behoeven niet bezorgd te zijn, van dat huren komt niets. De huurder is al afgeschrikt. Zoo, gij zijt dus alweer gerustge steld. Maar als ik vertel wat er gisteren gebeurd is, zult gij wel minder gerust zijn, Maar wat bazelt gij toch,-wat is er gebeurd? Luister. Toen gij gisterenavond op het kasteel aangekomen zijt, wie had ge toen bij u? W.t ik bij me had? Wat een oniin, GOED PLUIMVEEMATERIAAL om behoorlijke bedrijfsresulta ten te verkrijgen. In een vorig artikeltje heb ik reeds aangetoond, dat men alleen wat aan kuikens heeft, afkomstig van productieve dieren, welke op een zoodanige wijze zijn gehouden* dat ze ook in staat zijn, hun begeerde kwaliteiten op hun nakomeling schap te kunnen overdragen. Een dergelijk ei wordt dus niet door iedere hen geleverd. Het moet worden uitgezocht, door middel van een values t- controle, met behulp van de weegschaal, door toepassing van de kennis, welke de fokker of de kippenhouder ais resultaat van zijn studie en i(of) ervaring heeft op gedaan. Zoo'n ei kost dus meer dan een gewoon martktei en dat prijsverschil is grootor dan de 2 of 8 cent, welke een broederij gewoonlijk boven de hoogste marktprijs aan den oierleveranoier be taalt. Kortelings heb ik voor een drietal bedrijven den kostprijs van een prima broeded uitgerekend, waarbij ik deze uit komsten kreeg: 12. 11 en 10 cent Dat waren dan uitgezochte eieren, afkomstig van prima hennen, zonder broedfouten, geschouwd vóór ze de machine in gin gen, de te kleine en de te groote er uit, de sch aalgebreken er uit, bloedvlek jea verkeerde luchtkamers er uit, van die ren, waarop het bloedonderzoek was toe gepast, kortom eieren, waarvan men mag verwachten, dat er een flink percentage prima kuikens uit gebroed zal kunnen worden, welke - mits behoorlijk opge fokt winstgevende kippen zullen wor den, Sprekends voorbeelden. Laat ik u eens een klein, dooh teeke nend verhaaltje doen. Op een onzer grootste Veluwsche aikten trachtte dit seizoen een kuiken- broeder aan een boer kuikens te verkoo- pen. Mijn assistent kende beide perso nen, zoodat hij er als derde man bij kwam staan en het gesprek volgde. De verkooper vroeg 171 cent, de boer bood 18 cent De koop ging niet door en de verkooper verdween. Toen vroeg mijn as sistent aan dien boer: „Maar man, hoe kun je nu verwachten voor 16 cent een behoorlijk kuiken te koopen, dat kun je voor 17i cent immers ook niet?" En wat antwoordde die boer toen? „Zeetien oent la me eigenlijk nog te duur, want ds helft gaat me toch nog kapot oofr" Ia dat niet toebenendP En is bet niet ongelooflijk, dom? Inplaata van een prijs van b.v. 80 a 85 oent voor een kuiken te besteden, waarvan men mag verwachten* dat het 'n sterk kuiken is, waarvan de helft ndet kapot gaat, dat afkomstig is van een productieve, sterke hen, koopt men Bever rommel, omdat men „goedkooper uit is. En de luikenbroeder moet mee, wil hij een afzet hebben. Al gaat het heelemaal tegen zijn gemoed in en zou hij het veel liever niet doen. Ik kreeg kennis van het geval, dat een kuikenleveranoier zijn kuikens voor 27j cent aanbood. De setter maakte een fout en in de advertentie kwam te staan: 17J cent Het regende aanvragen. In het volgende nummer werd de fout hersteld en kwam er dus 27i te staan. Hij kreeg geen enkele leve rantie opgedragen. Men zou den broeder kunnen aanbe velen, dat hij dan liever maar niet moet leveren, maar het is 't bestaan van dien man, geheel of gedeeltelijk. Om toch nog maar aan de vraag tegen dien verlaag den prijs te kunnen voldoen, zonder daar bij geld toe te leggen, moet men het na tuurlijk zoeken in een goedkooper ei en alles wat maar even de machine in kan, gaat er ook in. Komen er kuikens uit, dan is het voor hem onmogelijk er de sleohte uit te schieten en gaat alles de doos in, als hij maar aan het getal komt. Zelfs hoorde Ik het geval van een met name genoemd iemand, die de n iet-ui t- gekomen eieren nog trachtte uit te pel len, want elk kuiken waar maar leven in zat, bracht zijn geld op. Gelukkige af nemers van zulke „goedkoope" kuikens I Dat verklaart dan ook het geval van een door ons bezocht iemand, die met moeite f 70 bij elkaar had geschraapt om daar voor kuikens te koopen, er een be hoorlijk aantal voor wilde hebben, daar om de goedkoope aanbieding uitzocht, ze „goedkoop" opfokvoar gaf, met het re sultaat, dat wij een noodkreet ontvingen, omdat de kuikens dood gingen en hem de pijnlijke mededeeiing gedaan moest worden, dat hij zijn f 70, zijn kolengeld en zijn aan de kuikens gegeven voer, kwijt was, daar het restantje kuikens ook nog ten doode opgeschreven was. Die arme slokker zat nu heelemaal zonder ook zonder geld om nieuwe kuikens te kunnen koopen, enkel en alleen omdat hij goedkoope" kuikens had willen hebben. Had hij voor hetzelfde bedrag eens 200 prima kuikens gekocht, dan had hij op dit oogenblik een mooie koppel jonge hen netjes. Dan zou ik u nog het adres kun nen geven van iemand, die 1200 „goed koope" kuikens kooht, er ten slotte nog 50 (vijftig) van over hield en de goede raad kreeg, die 50 maar gauw mogelijk af te maken, omdat hij dan nog het voor- deeligst uit was. Als ik er de ruimte en de lust voor had, zou ik u zeer zeker een 100 van die gevallen achter elkaar kunnen opnoemen en dan zou ik het grootste gedeelte nog hebben overgesla gen. Laat ik er echter niet toe over gaan en liever mijn conclusies gaan trekken. D. J. HOLSTEYN. ik ben alleen gekomen, zooals vanzelf spreekt. Maar dan weet ge er niets van. Er zat iemand achter in uw auto en toen gij bij onzen meester waart heeft die on bekende de gelegenheid benut om alles goed op te nemen. Nonsens, ge maakt me wat wijs. Luister verder. Ik heb hem betrapt en kreeg hem in handen, maar hij be weerde dat hij de chauffeur was van de auto waarmee gij gekomen waart. Ik wilde dat natuurlijk onderzoeken, maar hij heeft de kans benut om mij neer te slaan. En toen? Toen ik na eenige oogenblikken weer bij mijn positieven kwam, reed gij juist met uw auto weg. En ik hoorde de man van de garage schreeuwen, hij wist van alles nog niets, maar hij zag iemand achter op uw auto springen en liggend op de kap is de onbekende met u mee gereden. Onmogelijk, absoluut onmogelijk, riep Ecker. Het is maar al te waar en als gij gisterenavond nog naar de club zijt ge weest ,dan hebt ge een schitterende pres tatie geleverd, ge hebt dien kerel dan meteen het bestaan en het adres van de club gegeven. Ecker schudde het hoofd en riep.* Er kan waar zijn wat ge wilt, maar ik weet zeker dat die vreemdeling niet op de auto mee naar de stad gereden is. Dat weet ik zeker. Zoo, en hoe kunt ge dat zoo zeker weten, gromde de ander. Ecker wilde niet zeggen dat Emile met hem meegereden was. Maar hij ant woordde: Emile heeft voor mij het hek ge opend. We hebben nog even gepraat, hij i« met me meegegaan tot aan den groe ten wig om dat bik ook oor mij open LOPI K. Openbare Vergadering van den ge meenteraad op Donderdag 2 Juli Voorzitter de hear H. M. Oldenhof, burgemeester. Afwezig wethouder d'Aumale baron van Hardenbroak, en de hoeren Vink en Mulder (plaatsvervangend wethou der de heer Oskam). Na opening der vergadering met go- bed, leest de socretaris de notulen, die ongewijzigd worden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is een verzoek van mej. v. d. Eijk om eervol ontslag als onderwijzeres aan de Open bare Lagere School, hetgeen wordt ver leend. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Mulder heeft bedankt voor zijn her benoeming als raadslid (om gezondheids redenen). Zijn opvolger is de heer Van Vliet. te maken en hij heeft in de auto gekeken. Hij heeft nog voor mij de reisdeken ge kregen die achter in de auto lag. Die man kan zich toch njet onzichtbaar maken. Als hij op de kap van de auto zat, zou Emile hem gezien hebben. Als hij op de auto zich heeft laten meerijden heeft hij voor het hek zich er weer laten afglijden ook. Dus met mij meegereden naar de stad heeft hij niet. En dat hij met me uit de stad naar het kasteel ge komen is, geloof ik evenmin. Dat veron derstelt ge maar. De ander lachte grimmig. Misschien meen je me wel wijs te kunnen maken, dat er heelemaal niet iemand geweest ia. Maar kijk deze buil hier, die de vent mij geslagen heeft. Ze ker ook louter verbeelding. Ecker zweeg even. Toen vroeg hij: En wat zegt hij er van, ik bedoel mynheer Glenmore? Mijnheer Glenmore zegt niet veel, maar hij ia vannacht nog op reis ge gaan, hij voelt het als een ernstige be dreiging. Maar gij zijt er nog al gerust op. Het werd op zeer sarcastischen toon gezegd. Het Is zeker een beroerde geschie denis, antwoordde Ecker, er moeten maatregelen getroffen worden. Wist ik maar welke. Ik ben hier gekomen om u op het hart te drukken zeer voorzichtig te zijn Die huurder van het huis is dus niet terug gekomen. Dat lijkt me een toeken, dat hij op een andere manier, meent wat te zullen ontdekken. Enfin, dat is mis-' schien nog zoo sleoht niet. De kerel zal zijn aandacht meer aan het kasteel wij den. Dat geeft mij kans hem te betrap pen en ik verzeker u als ik hem nog eens In de vinger* krijg, zal hij mij niet ten tweeden mali ontenappen. Hier hebt ge nieti ti dom dan op uwi hoidi tl lijn. Op hei verzoek van het gemeentebe stuur van Arnemuiden om adhaeaie te betuigen aan zijn adres aan de Kroon om ook na 1900 vrijstelling van de verplich ting tot invoering van t vak lichamelijke oefeningen op de Openbare School mo gelijk te maken, wordt op voorstel van B. en W. gunstig beschikt. Van den Kerkeraad is een verzoek in gekomen om medewerking te willen ver- leenen voor den bouw van een Sohool met den Bijbel op het dorp. Het wordt op voorstel ran B. en W. in hun handen gesteld om prae-adviea. Ben verzoek om gedeeltelijke vrijstel ling van hondenbelasting wordt ingewil ligd. Lichamelijke oefeningen. Ged. Staten hebben bericht, dat na 1 Juli 1931 geen verlenging kan worden verleend van de vrijstelling voor het on derwijs in lichamelijke oefeningen. De Voorzitter zegt, dat deze ai- wijzende beschikking is ingekomen als antwoord op een dringend verzoek van B en W„ dat dus niet heeft mogen ba ten, Het heeft spr. ten zeerste bevreemd dat Gedep. dit standpunt innemen, ton opzichte van plattelandsgemeenten, maar de moeilijke tijdsomstandigheden kan al le aanleiding moeten geven om aan niet onafwijsbare verzoeken als dat van B. en W. te voldoen. Spr. leest een artikel voor uit een oourant, waarin de wenschelifkheid wordt betoogd, dat in dit opzicht tegen over kleine gemeenten eenige soepelheid wordt betracht. Zonder het nut van de lichamelijke oefeningen te ontkennen, kan spr. de strikte noodzakelijkheid er niet van inzien. Zelfs vragen verschiillende dringende zaken vergeefs om afdoening. B. en W. stellen dan ook voor van de beslissing van Ged. Staten in beroep te gaan, waartoe de raad het ooilege zon der hoofdelijke stemming machtiging verleent. Wegens ziekte van den heer Strien stel len B. en W. voor, als tijdelijk gemeente- opzichter in diens plaats aan te wijzen de heer T. de Jong te Lexmond, waarme de de raad zich vereenigt. De heer D e W i t vraagt, voor hoelang die benoeming geschiedt, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit zal afhangen van den duur der ziekte van den heer Strien. De heer De Wit vindt het onaange naam voor de dorpsgenooten, dat zij worden gepasseerd. De Voorzitter verklaart zich be- reid, in besloten zitting de motieven me de te deelen, die B. en W. tot dit voor stel hebben geleid. Een wijziging der gemeentebegrooüng voor 1930 wordt goedgekeurd. Aan de orde is daarop het onderzoek deT geloofsbrieven der benoemde raads leden. Op verzoek van den Voorzit ter belasten zich daarmede de hoeren Oskam en Strien met den secretaris. Nadat de eerste heeft verklaard, dat alle stukken in orde zijn bevonden, wordt op voorstel van den Voorzit ter besloten tot toelating. Een verzoek om gedeeltelijke vrijstel ling van sohoolgeldheffing, wordt inge willigd. Kasgeldleeningen. De Voorzitter wijst er op, dat ter voorziening in de tijdelijke behoeften aan kasgeld de gemeente 9 pGt. rente moet betalen, terwijl ze in tegenovergestelde gevallen slechts H pGt. ontvangt. Om, waar mogelijk in dit renteverlies te voor zien, besluit de raad op voorstel van B. en W. om met de gemeenten Jaars veld, Willige-Langerak een onderlinge overeenkomst aan te gaan, volgens welke bij voorkomende gelegenheden deze ge meenten elkaar van dienst kunnen zijn. Hierna sluiting. STOLWIJK. Raadsvergadering op Maandag 29 Juni, v.m. 11 (uur. Voorzitter de heer Baron van Hem art tot Dingshof, burgemeester. Afwezig de heeren Burger en Both. Na opening worden de notulen gele-» Maar daar reken ik dan ook op. Ecker knikte. Natuurlijk, zei hij, een gewaar schuwd man telt voor twee. De ander keek hem met kwalijk ver holen minachting aan en stond op zon der nog een woord te zeggen. Laat u niet in de luren leggen, sprak hij, zich in de deuropening half omdraaiend. Vervloekte, verwaande kerel, zei Ecker, toen hij verdwenen was, hij doet als of hij meer is dan ik. Lntusschen was de ander de stad in gegaan en richtte zijn schreden naar de Maansteeg. Hij ging het gebouw binnen, waar de speelclid» was gevestigd en scheen er goed den weg te weten. Hij vroeg er ook de juffrouw die 's avonds achter het buffet stond te spreken. Zij scheen met zijn komst niet al te bijzonder in haar schik. Is er wat bijzonders, vroeg zij Ik wil je wat vragen, antwoordde hij. Ik bemoei me niet met de dingen die u zoo bijzonder interesseeren. Als ge weten wilt wat hier zooal voorvalt, kunt ge wel aan anderen vragen, klonk het onvriendelijk terug. Maar enkele dingen kunt gij mis schien beter weten. Is hier de laatste dagen een vreemdeling geweest. Zij knikte. Gisterenavond? Gisterenavond. En ge waart vriendelijk tegen hem heb ik vernomen. Kijk eens hoe goed ge zijt inge licht, wat vraagt ge mij dan nog? - Ge hebt met hem gesproken, ver volgde hij, zonder op haar spottende aan merking acht te slaan. Waarom vraagt ge dat? (Wordt vervolgd.) TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR'ZUIP-HOLCAND EN UTRECHT, SchoonhOveniChe Courartf VRIJDAQ 17 JULI 1931. en onveranderd vastgesteld. De heer De Graaf informeert, boe bet staat met de waterschuit. De Voorzitter antwoordt, dat na onderzoek is gebleken, dat het onmogelijk ie de schuit verder te laten varen. Er ia eleohts iéón middel, Aanschaffen van 'n tweede sohuit en aanstelling van een man voor bediening, wat wel ©enigszins te duur zal uitkomen. In verband met een schrijven van Ged. Staten, wordt besloten het verslag over den toestand der gemeente in het vervolg ilechta om de vijf jaren te doen ver schijnen. Naar aanleiding van een rapport van den gemeente-opzichter, stellen B. en W. voor van de verharding van hei Dorps plein of te zien wegens de hooge kosten de korte levensduur. De heer Dogterom vraagt of bet niet mogelijk is op een andere wijze het plein meer stofvrij te maken, b.v. door bestrating. Dat zou meer afdoende zijn. Op voorstel van den heer Ver doold wordt besloten dit punt aan te houden tot de begrooting 1932. Een voorstel van B. en W. om vooiv taan het verifioatiebureau van Ned. Ge meenten aan te wijzen voor geldig verkla ring der uitgaven zoowel voor de geme te als voor het G.E.B. Eenige ai- en overschrijvingen op de begrooting worden goedgekeurd, evenals het kohier der sohoolgeldbelasting. Hierop komt aan de orde de verkoop van een gedeelte grond, open gekomen wegens afbreken van het spuithuis. De heer A. Natzijl heeft gevraagd om een gedeelte van dezen grond aan te koopen voor bebouwing. Deze bebouwing zou zoodanig geschieden, dat da leelijke hoek zou komen te vervallen. De prijs van dit stukje grond zou kunnen zijn f 50.—. De Voorzitter zegt, dat hij de tee- kening van het te verbouwen gedeelte heeft gezien en vindt, dat het zoo een belemmering zou worden voor het ge- Zicht op den Goudsohen Weg. Spr. toont de leden die teekening, waar op allen met zijn meening instemmen. Besloten wordt de teekening naar den gemeente-architect terug te zenden en den verkoopprijs van f 50 te handhaven. Hierna Yolgt de Rondvraag. De Voorzitter deelt mede, dat hij met de burgemeesters van Ainmerstol, Bergambacht, Berkenwoude en Vlist in conferentie is opgeroepen met Ged Sta ten voor een bespreking over de moge lijkheid van watervoorziening. Gedep. willen een deskundige aanstel len, die voor de betrokken gemeenten rapport zal uitbrengen, aangezien ver schillende vragen omtrent bodemgesteld heid, buieleidingen enz. voor elk der ge meenten afzonderlijk dienen te worden onderzocht. De kosten hiervoor moeten gezamen lijk bestreden worden. Spr. stelt voorB. en W. een crediet van f 300 te verlee- nen, waartoe na eenige besprekingen woedt besloten. Eenige bewoners van Stol wijkers luis hébben daar een adres aan don raad gezonden om iemand aan te stellen voor het ophalen van het vuil langs de hui- Daar er ook een gedeelte behoort on der deze gemeente, stelt de Voorzit ter voor, in deze medewerking te ver leen en. Gevraagd wordt 2 maal per week een man te zenden. Dit zou ongeveer f 400 per jaar kosten. Spr. zou 1 maal per week voldoende vinden, waardoor de kosten ongeveer f 200 zouden bedragen. Onder Stolwijk staan een 20-tal wonin gen, onder Haastrecht 60. De heer Verdoold zegt, dat de pol der Stolwijk bij een dergelyken dienst zeer veel belang heeft en hij in de verga dering van het polderbestuur zal bespre ken hieraan mede te werken. De heer D e G r a a f vindt 1 maal per week te weinig. Spr. stelt voor 2 maal per week het vuil te doen ophalen. De heer Dekker vraagt, waar men met het afval moet Hijven. waarop de heer Verdoold antwoordt, dat hier mede de sloot gedempt kan worden. In beginsel wordt besloten tot mede werking aan dezen dienst Hierna sluiting. OUD-ALBLAS. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 2 Juli 1931, des m 10.30 uur. Voorzitter de heer W. Boudet van Dam, burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. Na opening der vergadering, gaat de raad in besloten zitting over. Als de Voorzitter de vergadering heeft heropend, worden de notulen gele zen en goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken te eon bericht, dat er te Sliedrecht een verga dering zal worden gehouden op 9 Juli in verband met den aanleg van den rijks weg Rotterdam—Eist. Besloten wordt twee afgevaardigden daar heen te zenden, nJ. K. A. Nugteren en J. Heikoop. Als plaatsvervanger wordt benoemd de heer J. C. de Haan. Wethouder Nugteren wijst er op, men kans maakt, dat de provinciale *•8 in het gedrang komt. heer De Haan zegt, dat men de f®** Hn twee kanten moet bekijken, daar net verlies van land bij het aanleggen ■van een weg ook meespreekt. Hierna heeft het onderzoek van de ge loofsbrieven deT benoemde raadsleden plaats, welke in orde worden bevonden. Derhalve wordt besloten tot toelating. Hierna volgt de aanbieding der ge meente-rekening 1930, welke sluit met oen batig slot van ruim f 5900. Verder te ingekomen een schrijven van den Bond van Politiepersoneel met het ■verbek het salaris van den gemeente veldwachter meer in overeenstemming te brengen met het destijds opgemaakte rapport. D» Vooniut* Mt ultHn, dat dm brief hier niet op zijn plaats la, daar het bed raag van f 1900, dat genoemd wordt, als een maximum in de meeste gemeen ten, hier reeds met I 75 woTdt overschre den. In het bijgevoegd rapport wordt ge vraagd de salarisgrenzen te brengen op f 2000 minimum en f 9000 maximum, doch daar de levensstandaard sinds het rapport is saamgesteld, gedaald is, wordt aangedrongen op een salaris van f 1700 minimum tot f 2200 maximum. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Verder komt ter tafel een schrijven van Ged. Staten, waarin zij den raad in overweging geven een gediplomeerd ambtenaar aan te stellen, welke ook op de hoogte is met het registratiestelsel. Een voorstel van B. en W. om dit advies op te volgen, komt in stemming Voor stemt wethouder Nugteren. De heer Heikoop stelt voor een commissie te benoemen, die deze zaak nader met Ged. Staten zal bespreken. Gekozen worden 'de heeren K. A. Nug teren en J. Heikoop en als plaatsver vanger de heer J. G. de Haan. De secretaris zal de commissie bijstand verleenen. Bij de rondvraag wijst de heer Heij- koop er op, dat de waarschuwingsbor den bijna niet meer leesbaar zijn. Hier zullen B. en W. aandacht aan schenken. Hierna sluiting. DRAMA NA EEN BEGRAFENIS. Predikant verklaart zijn vrouw te hebben gedood. Op de begraafplaats te Rottevalle bij Drachten werd Dinsdag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mevrouw ds. J. L. A. te St. Anna ter Muiden (gem. Sluis), die Zaterdag, teryijl zij aan het strand van Ameland met haar echtge noot aan het baden was, is verdronken. Op deze begrafenis is een vreeselijke ontnhulling gevolgd. Aan hevige emotie ten prooi heeft ds. A„ na terugkeer in het sterf huis, tegenover zijn schoonmoeder, ie weduwe J. Spoelstra, de bekentenis af gelegd, dat hij zijn 25-jarige vrouw op gewelddadige wijze om het leven heeft gebracht. Na die opzienbarende verklaring waar schuwde één der broers van de overle dene den veldwachter te Boelenslaan, die hierop met den chef veldwachter der ge meente Achtkarspelen, ds. A. een voor- loopig verhoor afnam, waarbij deze zijn 'daad bekende. De toedracht. Ds. A. is in 1925 tot 1930 Ned. Herv. predikant te Nes op Ameland geweest, waar zijn echtgenoote, die ruim twintig jaren jonger was dan hij, aanvankelijk de huishouding in de pastorie verzorgde. Later is zij met ds. A., nadat deze van zijn eerste vrouw was gescheiden, in het huwelijk getreden. Van Ameland is de predikant beroepen naar zijn tegenwoor dige gemeente, Sint Anna ter Muiden. Blijkbaar is het huwelijk niet gelukkig geweest. Tijdens het nemen vaö een bad is wederom een meeningsverschil gere zen, dat den predikant blijkbaar uit zijn evenwicht heeft gebracht, met het ge volg, dat hij zijn vrouw in een opwel ling met het hoofd onder water heeft ge duwd en daarna zoo lang onder water heeft gehouden, tot de vrouw overleed. Verdachte toont ernstig berouw over zijn daad. Hij kan zich niet begrijpen hoe hij tot dit misdrijf is gekomen. Voorloopvg is hij opgesloten in de mo- réchausseekazerne te Buitenpost. Na opgraving van het lijk zal dr. Mie- remet te Groningen hierop sectie ver richten. IN KOKENDE SPOELING BEVALLEN Eau vrachtauto van de papierfabriek uit Bergeijk, beaorgde rooals gewoonlijk, de spoeling bij de afnemers. Juist was se In een kuip bij den landbouwer A. G. te Leende afgetapt, toen een vierjarig zoontje van den landbouwer in de kuip met de kokende massa viel. Een genees heer deed den armen kleine, die met deerlijke brandwonden was overdekt, naar het gasthuis te Eindhoven vervoe ren, waar hij echter is overleden. DOOR EEN TRAM GEDOOD. Woensdagavond was te Vlissingen de ongeveer 45-jar'ge werkman G. Houtza ger aan de Nieuwe Vlissingscheweg werkzaam aan de verbetering van het wegdek, die geschiedt door de werkver schaffing De man, die «enigszins doof is. heeft blijkbaar een tram niet aan hoo ren komen en werd door de treeplank gegrepen en onder de tram geslingerd, waarbij twee wagens hem over het li chaam gingen Geneeskund ge hulp was direct ter plaatlp,doch de dokter kon slechts den doJd constateeren. Het slachtoffer was gehuwd en vader van ze- DIEFSTAL. Bij den veehouder Pr. aan den 's-Gra- velandscheweg te Weeap, heeft de ruim 40-jarige boerendaggelder B. J. G kans gezien de woning binnen te dringen en ujt een kast een bedrag van circa f 50 te ontvreemden. De dief wist, dat op dat uur de weg veilig was, want daar hij nog kort geleden tijdens den hooibouw bij den heer P. gewerkt had, was het hem bekend dat de boer en zijn vrouw samen de koeien gingen melken. De verdenking viel op G„ die op den boer vroeger al geen gunstigen indruk had gemaakt. Op die aanwijzing hield de politie den man aan, hoewel hij aan vankelijk ontkend®. Vingerafdrukken toonden echter duidelijk aan, dat men den dief gevangen had. Later bekende G den diefstal. Van het ontvreemde geld was nog slechts f 4 over. DE WORSTVERGIFTIGING TE ERICA. Het wetenschappelijk onderzoek. Bij het wetenschappelijk naar de vergiftiging te Erica, dat ver richt wordt door dr. T. van Heelsber- gen, hoofd der Veterinaire afdeeling voor de Volksgezondheid, is in de worst de bacil aangetroffen, d e de oorzaak der vleeschvergiftiging moet zijn. De vraag: waar komt de bacil van daan, is zeer moeilijk met voldoende ze kerheid te beantwoorden. Er zal nog worden onderzocht of zich in den slagerswinkel personen bevinden, die de smetstof bij zich dragen. Het staat overigens in geen enkel opzicht vast dat de slager eenige schuld aan de besmetting der vleeschwaren heeft. „DE TREIN-AANSLAG". Wij hebben gemeld dat dezer dagen bij Kassei op den D-tre n Frankfort- Berlijn een aanslag zou zijn gepleegd. Een jonge man, die had ontdekt dat een spoorstaaf en eenige balken over de rails was gelegd, had nog tijdig door licht seinen met een zaklantaarn den machi nist kunnen waarschuwen. Hij beweerde twee mannen te hebben gezien, die de OP HISTORISCHEN BODEM. spoorstaaf op de rails hadden gelegd en daaraan met een staaldraad hadden be vestigd. be politie ÜB nn bij haar onderzoek tot de slotsom gekomen dat de jongeling het heele geval heeft verzonnen om éen be- Iponing te verdienen en dat hij zelf de voorwerpen op de rails heeft gelegd. De verdachte is leerling op de mijn- bouwschool te KasseL LEBR1X en DORET. De Fransche vliegers Lebrix en Doret, die zich met den mecanicien Mesmin op hun non-stop vlucht ParijsTokio tot 'n noodlanding gedwongen* zagen, hebben Nij Neudinsjt per spoor verlaten om via Moskou naar Parijs terUg te keeren. De noodlanding was noodig door vorming van ijs op de vleugels van het vliegtuig. NIEUW VIJFJARENPLAN. De voorbereidingen voor het tweede vijfjarenplan in Sovjet Rusland zijn ge reed Het nieuwe vijfjarenplan aal bin nenkort aan het centrale comité van de Communistische Partij ter bespreking worden voorgelegd. Er worden verschillende verbeteringen voornamelijk wat betreft een betere le vensmiddelen voor de arbéiders in be oogd. De zitting van het Centrale Comité zal hhlf Augustus te Moskou plaats hebben. VLIEGTUIG TEGEN BERGTOP GEBOTST. Drie dooden. Tusschen Cannes en Parijs is een Fransch verkeersvliegtuig, waarin be halve de bestuurder vier mannequins van een groot mode-magazijn te Parijs gezeten waren, ten gevolge van slecht zicht ten zuiden van Grenoble tegen een bergspits gevlogen en neergestort. De be stuurder en twee der passagiers werden gedood, de beide andere inzittenden zwaar gewond SPIONNAGE. Te Warschau hebben de mil taire auto riteiten een belangrijke spionnage-affaire ontdekt. De afdeelingsleider van den Pooischen generalen staf, majoor Dem- kowski, is in hechtenis genomen Hij staat onder verdenking reeds geruimen tijd achtereen gewichtige documenten, die door zijn handen galgen, naar Rus lend te hebben verkocht. TEGEN DEN DWANGARBEID. Het Engelsche Hoogerhuis heeft een initiatiefontwerk afgehandeld, waarbij de invoer van producten uit landen waar gedwongen arbeid heerscht, wordt ver boden Het ontwerp zal nu aan het La gerhuis worden voorgelegd. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Te Burgsolms, nabij Wetzlar, is de auto van den aannemer Demmer uit Philippstein, waarin vijf personen waren gezeten, op een onbewaakten overweg door een naar Wetzlar rijdenden goe deren tren gegrepen, over een afstand van 150 meter tot aan de spoorbrug over de Solmsbach medegesleept en volkomen verbrijzeld. De aannemer, diens vrouw, en twee volwassen dochters werden ge dood, terwijl de derde dochter zulke ern stige kwetsuren opliep, dat aan het be houd van haar leven wordt getwijfeld Arbeiders, die op het veld werkzaam wa ren, hadden nog beproefd door teekens het treinpersoneel te waarschuwen, doch het was niet mogelijk den trein bijtijds tot staan te brengen VREESELIJK GEVOLG VAN BRAND STICHTING. Vijf slachtoffers. Woéftsdagnacht is in het Duitache doTpje Ohlenstadt in het district Oster- holz, op de boerderij van den landbou wer Seedorf brand uitgebroken. Het vuur verspre dde zich met groote snelheid. Ge bleken is dat de boer tegen middernacht het vuur zelf heeft aangestoken. Voor de brandweer uit een naburig dorp ter plaatse was, stortte het dak van het brandende huis in. De veert'gjarige boer en zijn vier kinderen werden onder het puin bedolven en kwamen om De andere huisgenooten konden zich bijtijds redden. Volhardend. Jantje (boven aan de trap): „.Moesje, breng je oen glas water voor meP" Moesje: „Ga gauw in je bed en sla- in." Jantje: „Ja, maar moesje, ik won een glas water hebben I" Moesje: „Jantje, ala je niet dadelijk gaat slapen, kom Jt j© een pak voor je broek ge.ven." Jantje: „Moesje, als je me een pak or me broek komt geven, breng je dan een glas water mee?" GEDACHTEN. Er zijn altijd twee (jmeeningen over één onderwerp: onze eigen.... en de ver keerde. Zeg niet alles wat ge weet, maar weet alles wat ge zegt. Vriendschap is niet alleen geluk, maar ook verplichting en verantwoorde lijkheid. Het verleden verrijkt de toekomst en vermeerdert de schatten der eeuwigheid. Denken wat waar, voolen wat schoon en willen wat goed is, dat is de geest, het doel van het leven. Verstand geeft niet altijd geluk maar 't leert toch vaak, hoe gij uit den druk U kunt heffen tot geluk. (J. P. Heye). Wis dsn naam BrteUe hoort, denkt aan ds plaats, dis de» stad hooft ingenomen tadeTiffing anzor geweten. In dlo geechiedenta ie do naam ran Jan Kop- nslatock aan dien van Brislls onafscheidelijk rsrbondon. Aan do nagedachtenis ran down reorman io een monument SowUd, dat do der Koningin, Jhr. Mr. Dr. H. A. van Kamebsek, Woenedag heeft onthuld in don tuin ran ds AmbachtMchool. Het is eon geschenk van per- oonool on leorUngon, tor gologonheid van do opening ran 4e nieuwe gebouwen der melejet-vakiohool, E.n prop van Mark Twain. Ruim twintig jaren rijn verloopen sinds de groots Amerikaanse!» humo riet Mark Twain voor altijd de oogen sloot. Maar van de talrijke grappen en geestige gezegden, waarmede hij al zijn gesprekken wist te kruiden, bestaan er nog vele. Ter gelegenheid van een ban ket, waar vele Amerikaansche groot- ndustrieelen aanzaten, liet Mark Twain zich' van zijn baste zijde kennen. Een petroleummagnaat, die tegenover hem zat, lachte tranen en op het punt zijn zakdoek te voorschijn te halen «eide hij: Werkelijk, u bent grappig! Oho, gaf de dichter ten antwoord, er zijn nog grappiger dingen. Wat dan? Ais men ziet hoe een petroleum- koning zijn hand in zijn eigen zak steektl Wraak. Jansen, die erg op de penning was, ontving van een kennis een ongefran- keerden brief. Na nijdig 't strafport be taald te hebben, steeg zijn woede ten top, toen de brief eigenlijk niets anders bleek te bevatten dan de mededeeiing, dat de afzender „zoo gezond was als een v sch". Twee dagen later ontving Jan- sen's vriend een groot pakket, eveneens ongefrankeerd. Toen hij het zware straf port had betaald en het pakket opende, bleek het een steen te bevatten met een kort briefje: „Toen ik vernam dat je zoo gezond bent als een viich, viel mi deze steen Y/M bet hart." i ROOFOVERVAL. Vrijspraak van verdachte In zake den overval te Boekelo. Hot gerechtshof te Arnhem heeft de zaak behandeld tegen den 45-jarigen autogeenlasscher P. de J„ die door de Almelosche rechtbank was veroordeeld tot drie jaar en zes maanden gevange nisstraf. Op 24 Nov. 1930 waren in Boekelo in de woning van Averink, die altijd al thuis was, twee mannen binnen gestapt, Onder hen zou verdachte zijn geweest, die beweerde dat hij „van de belastingen" was. Hij deelde A. mede dat die f 2,85 te veel had betaald en dat A. dit nu terug1 zou krijgen. Verd. overhan digde toen aan Averink een bankbiljet van f 10 en A. gaf hem f 7,15 terug. Ver dachte vroeg om een kwitantie, welke A. daarop uit een andere kamer ia gaan halen. Toen hij terugkwam zou de met gezel van verdachte Averink een jaa over het hoofd geworpen hebben, waar na Averink werd vastgebonden. Drei gend hield verdachte den verschrikten man een groot mes voor de borst en vroeg hem waar zijn geld waa. De beide indringers zouden f 500 buit gemaakt hebben. Er werden verschillende getuigen ge hoord, van we eenigen bezwarende ver klaringen aflegden. Andere getuigen wa- ren echter weifelend in hun beweringen en gaven soms tegenstrijdig© verklarin gen. De advocaat-generaal, mr. Visscher, zei de, dat er door de getuigenverklarin gen bij hem twijfel is gerezen. Spr. meen de daarom geen veroordeling van den verdachte te kunnen vragen Hij eischte vrijspraak met verniet ging van het in eersten aanleg gewezen vonnis. De verdediger, mr. Loeb, vroeg vrij spraak met ontslag van rechtsvervolging, nietigverklaring van de dagvaarding en onmiddellijke invrijheidstelling van ver dachte. Na in Raadkamer te zijn geweest, deed het Hof dadelijk uitspraak en sprak verdachte vrij met bevel tot onmiddellijke invrijhe dstelling. AiDBLASSERDAM. Juli. Geboren: Johanna, d. van A. van Dijk en B. van Alphen. GIESENDAM. Juli. Geboren: Jan, z. van J. van Vliet en J. de Ruiter. Dirk, s. van J. van der Wiel en H. Verschoor. Willem Adria- nus, z. van A. Honkoop en P. de Kxeij. HARDINXVELD. Juli. Geboren: Pietje Pieternella, d, van K. Sluymer en G. P. v. d. Waal van Dijk. Rokus, z. van H. van der Linden en J. Garakamp. Getrouwd: J. de Ruyter en M. Schild. Overleden: M. Weppeiman, oud 56 J„ echtgenoot van C. K. de Stigter. W. Blokland, oud 46 j., echtgenoot van T. Matena. Oud heer: Neen, dank je vrouwtje, zij zijn prachtig, maar je moet me niet In verleiding brengen. Koopvrouw: - Wie praat er van ver leid «nt Denkt u torn», dat dit het para dijs U?

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4