SCHOONHOVENSCHE COURANT J I I Binnenland. s. Plaatselijk Nieuws. G rooie ZOMER-MANTELS EN -JAPONNEN 2000 ongeschiktheid. 1000 HEEREN BAAI AH LM ANN GOUDA Een belangrijke datum DE RUIMSTE KEUZE MM DE LAAGSTE PRIJZEN H voor Uw R ij wielen en Onderdeden bij J. K. SNOEI - Stadhuisstraat 7-9 Schoonhoven Matafto-slot. I; f f 11 !'r I VRIJDAG 24 JULI 1091. 03b JAARGANG No. W19. 3 JULI 1W. NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT Telef. 20. Tel.-adree: Vannooten. Postrekening 13783. INGEZONDEN MEDEDEELING. ONGEKENDE KOOPJES gekomen 20'50 a. per jna niet bekend paalde gevallen het het en INGEZONDEN MEDEDEELING. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. i r h o e f dee tijd werkloos ordt ingewil- ild nede, dat de kan bij hem louden serie- xta”-veld te alhier met jrinchem. an de water- d«x D« foto en linp mat Met verzoek voor n hondenbe- r sbrieven be- der 7 nieuw S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 25. Ons bldd is aangesloten bij het Bureau voor Publiclteitswqarde en bij den Bond van Adverteerders (l.B.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. t of het juist <»vk»g zijn k om on»1 R. B en W af te wijzen inkomen m»" Zie thans de enorme prijs- j ï'V 61* Hk O OI) verlaging van ons restant Advertentiën: Van 1 tot 6 gels 1.80; elke regel meer <0 Bij 3 maal plaatsing 8e mat 0.10 per regel. Tusschen de tperiodo van ag weer een Sn deze wed er zeker vele llen benijden, ran den hier zal het Rot dag een uit loven, en zal redstrijd spo- van „Sport- jarta" spelen tede, zoodat weer van een die het aan- 1 zijn. De Deken F. J. M. Franken, van Val- kenswaard, is in don ouderdom van 53 jaar plotseling overleden. Hij was in Brabant een zeer geziene figuur, speci aal op het gebied der jeugdorganisatie. heer Zanen stelde veror- ien. j laatste bij- iad is. dankt a Duijzer en in Raad niet hun arbeid, ij den Voor- vriendelijke a heer K r eij Kroon, aan irdening, d e aar verbiedt e leiden. Het Kreij is op oor den ge- om de vrijheid te bewaren, hebben wij, bij Algemeene samenwerking verstaan, den/fipaanschen koning vervallen te ver klaren van alle recht tot heerschappij.” Philips II had inderdaad ons volk als slaven behandeld. Althans was hij niet in staat de wreede handelingen zijner ver tegenwoordigers hier te lande tegen te gaan. Wij behoeven hierbij slechts te denken aan Alval Meer dan 20 jaren lang had ons volk de tirannie van Phi lips te verdragen, de afschuwelijke ge loofsvervolgingen geduld en zonder den krachtigen persoon van Willem van Oranje, die leven eibgoed heeft opgeof ferd voor ons land en wiens levensdoel was de vereeniging van al de zeventien provinciën van Noord- en Zuid-Neder- land, apuden, wij misschien niet tot de onafhankelijkheidsverklaring gekomen zijn. De daad van afzwering is van de al lergrootste beteekenis geweest, niet alleen voor ons land en ons volk, maar voor de vrijheid ook van andere landen, die door het krachtige en dappere voorbeeld van Holland moed kregen om ook hun strijd om vrijheid voort te zetten. Wij willen niet zeggen, dat, toen 60 jaren later, En geland hetzelfde deed en de heerschappij van Karel I afzwoer en dat toen twee eeuwen na de afzwering van Philips het Amerikaansche congres Georg III de ge hoorzaamheid opzegde, dit gevolgen wa ren van de zelfbewuste houding der Ne derlanders in 1581, maar zeker wel heb ben de Hugenoten en andere vervolgden om des geloofs wille uit onze handeling kracht en moed geput ABONNÉ'8 van dit blad, in het bezit van ons Beriefit lezer speelde jd tegen „H. lag was 5—3 3.” tegen „H.G. ag was 30 »AM KOMT N HOVEN. idstrljd tegen l ECHTE FRirS^HE van „Maseppa”—Barendrecht (9 p.); -4. groep van „Hoeksche ruiters” (4 p.). Keuring type rijpaard (voor leden van landelijke rijvereenigingien)1. Maline (L. R. Land van Heusden en Altena); 2. Laurentia (G. v. d. Perk, L. R. Beyaert); 3. Nobilé (D. M_ Jas, L. R. Dubbeldam); 4. Ogula I (G. Baan, L. R. Beyaert). Eer volle vermelding Isolda (P. W. de Jongh de Leeuw, L. R. Dubbeldam). Springconcours kl. B. (voor leden van landelijke rijvereenigingen)1. J. Boer met Nelly I (13 p.); 2. D. Tonkert met Letta (18 p.); 3. S. Kooiman met Miek (13 p.); 4. H. G. Mol met Jovella (11 p.); 5. A. v. d. Berg met Dora (9 p.); 6. G. Baan met Lina VII <9 p.); 7. 8. Kooy- man met Piet '(9 p.). Groot behendigheidsspringconcours: 1. Ritmeester De Kruyff met King of Hearts (0 fouten, 74 sec.); 2. Lt. Van der Voort van Zijp met Sunday (3 ft., 84 sec.); 8. dezelfde met Silver Piece (4 ft., 76 sec.); 4. Ritmeester De Kruyff met Preten (8 ft., 71 eeo); 5. D. H. Pasman met Lissy (8 ft., 76 sec.); 6. N. Uyten- daal met Die Treue (8 ft, 76 sec.); 7. D. H. Pasman met Adda (8 ft, 79 sec.). Trekhondankeuring. Bergambacht. Woensdag 29 Juli, des voormiddags 8.15 uur, zal op het ge- meenteterrein aan den Kerksingel een keuring en herkeuring van trekhonden plaats hebben. Bergambacht. Op de aanbeveling van B. en W. ter voorziening in de vacature van lid van het Burgerlijk Armbestuur ontstaan door het bedank ,n van den heer A. Hakkesteegt, zijn geplaatst de heeren C. M. den Besten en A. van den Dool Dz. OVERGANG CHR. KWEEKSCHOOL. Gorlnchem. Aan de Ghr. Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen zijn bevorderd: Van de le naar de 2e klasse: J. W. Blokland te Heukelum, G. A. H. Boen der te Dussen, G. Broere te Giessendam, Gerdieb van Delsen te Leerdam, J. J. van Hoven te Woudrichem, G. A. de Jong te Asperen, G. de Jongh te Asperen, Riek Klinkenbijl te Gorinchem, Lena Los te Giessendam, Mien de Nooyer te Werken dam, Jo van Ooijen, Fort Asperen, A. J. Oskam te Gorinchem, Ely Sufte te Go rinchem, J. Snijders te Sliedrecht, Riek Sterk te Leerdam, G. E. Visser te Leer dam, A. Vogelaar te Arkel, Rita van Wijk te Gorinchem, W. Wijnans te„ Nieuwen dijk, Adri Wisse te Nieuwendijk, en J. v. d. Zouwen te Gorinchem. Voorwaar delijk bevorderd: Dits Hijkoop te leer broek en J. van Horssen te Herwijnen. Niet bevorderd 6. Van de 2e naar de 3e klasse: Co van Balen te Gorinchem, Betsy Boon te Go rinchem, Qosina Gaikhorst te Arkel, Geertje van Gent te Ameide, Riek Gerrit- se te Gorinchem, Jansje de Groot te Go rinchem, Bertha Hakken es te Sliedrecht, Jeanne Hakman te Almkerk, Willy den Hartog te Meerkerk!, P. J. van Helden te Nieuwendijk, J. H. van Houwelingen te Hardinxveld, Cor de Jongh te Leer dam, Charlotte Jonker te Werkendam, Marie Kentie te Woudrichem, B. Koek koek te Nieuwendijk, Bep Koopmans te Almkerk, Lena Koppers te Sleeuwijk, H. Kraaijeveld te Sliedrecht, T. v. d. Leeden te Leerdam, H. van Meeuwen te Aspe ren, T. Monster te Sliedrecht, Gouda Pop te Gorinchem, G. C. Schalk te Zuili- chent H. J. de Swart te Leerdam, en Jannie Swets te Hardinxveld. Voorwaar delijk bevorderd. Annie Blom en Erzie Hangya, beiden te Gorinchem. Niet be vorderd 3, waarvan één wegens langdu rige ziekte. Van de 3e naar de 4e klasse: Grietje van Ballegooijen te Sliedrecht, Jaantje van Beek te Arkel, A. van Daalen te Ar kel, Bep Gaikhorst te Arkel, W. de Graaff te Giessen, P. W. v. d. Hoeven te Ar kel, B. de Jong te Leerdam, P. Koek koek te Nieuwendijk, D. D. v. d. Meijden te Gorinchem, Bina Notting te Meer kerk, Nel Sterk te leerdam, Mimi van Velzen te Leerdam en Rie van Winger den te Gorinchem. Voorwaardelijk bevor derd: Jetske Beukenkamp te Sleeuwijk, en Greta de Groot, beiden te Gorinchem. Niet bevorderd 8. 1581 - 26 ‘JULI - 1931 Het is sinds eenige jaren gebruik ge worden om allerlei onbeduidende jubilea en herdenkingsdagen te vieren of ten minste eenigszins opgeblazen artikelen over te schrijven. Door die overmaat wor den gewichtige en belangrijke data over het hoofd gezien, zooals dat van 26 Juli. Zondag a.s. zal het 350 jaren geleden zijn; dat ons land Philips II afzwoer. Den 26 Juli 1581 toekenden de Generale Staten van Brabant, Vlaanderen, Hol land, Zeeland, Gelderland, Utrecht, Fries land, Groningen en Mechelen, de afzwe- ■nngsakte, waarbij ons volk te kennen gaf de Spaansche overheersohing niet meer te dulden en van stonde af aan een onaf hankelijke natie te zijn. De kenmerkendste zinsnede uit de ak te is: „Alzoo een iegelijk weet, dat het volk niet om den vorst, maar de vorst om het volk geschapen is; dat een vorst zijn on derdanen behandelende als slaven voor een dwigneland gehouden moet worden, o'e vrijelijk mag worden verstooten, wanneer geen ander middel overechlet, regionale informatie-bureaux zal hebben in te richten ten dienste van de vredes- propaganda, zoowel in Amerika als daarbuiten. POLITIE-TRO^EPEN NAAR VINCEN NES. Zondag zal met den nachttrein een de tachement van 21 man politietroepen, on der bevel van den len luitenant U. de Stoppelaar van Den Haag naar Parijs vertrekken voor het verrichten van bewa kingsdiensten op de terreinen van het Nederlandsche Paviljoen op de Interna tionale Tentoonstelling te Vincennes. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS VREDESWACHT. De bladen vermelden dat te Amsterdam een Ned. Arbe ders Vredeswacht is op gericht, welke zich ten doel stelt: le. Nauwe samenwerking met verwante or ganisaties in andere Europeesche lan den tot vorming van de kern van een internationaal Europeesch Volkenbonds- leger; 2e. Het beschermen en bewaken van vergaderingen, demonstraties, eigen dommen enz. der moderne arbeidersbe weging tegen aanvallen van kwaïdwill - gen; 3e. het bestudeersn van alle vraag stukken, die betrekking hebben op de organisatie van den Europeeschen vre de, 4e. de opvoeding barer leden tot in ternationaal voelen, denken en hande len Het secretariaat is gevestigd: Vecht- straat 59, Amsterdam. DE BEPERKING VAN DEN KOLEN- INVOER IN FRANKRIJK. Zi gaat In pp 27 Juli. De Fransche regeering heefit aan de Nederlandsche regeering doen mededeo- len, dat de Fransche Adviescommissie heeft bepaald, dat de vermindering van den invoer van steenkolen in Frankrijk zal ingaan op 27 Juli Vragen aan de Regeering. Het lid der Tweede Kamer, de heer H. G. M. Hermans, heeft den Minister van Buitenlandsche Zaken gevraagd, of de Minister, nu tegenstrijdige be richten hieromtrent aanleiding geven tot groote ongerustheid onder de bevolking van ons mijngebied en speciaal onder de mijnwerkers, kan mod ©deel en: 1. welke maatregelen de Fransche re- geerting genomen heeft of voornemens is te nemen met betrekking tot invoerbe perking van Nederlandsche steenkolen? 2. of van de zijde der Nederlandsche regeering pogingen in het werk zijn ge steld en, zoo ja, welke? om deze maatregelen te voorkomen of althans te verzachten, en welke resultaten hiermede zijn bereikt? 3. of de Regeering van oordeel is, dat zij voor zoover reeds door de Fran sche regeering voor onze mijnindustrie r.adeelige maatregelen genomen zijn - hiertegen volkomen machteloos staat? CONCOURS-HIPPIQUE. Alblasserdam. Woensdag vond tweede concours-h ppique te Alblasser dam plaats, georganiseerd door de lan delijke rijvereeniging „Beyaert” De jun bestond uit de heeren Jhr. v. Sminia. A. Klebe en R. v. d. Hoek. Voor de dressuurproef kwamen vier afdeelingen in den ring. Doordat een nieuw paard moest invallen verloor Dubbeldam zijn plaats als beste afdeeling van Zuid-Hol- land en moest d t keer den eersten prijs afstaan aan „Het land van Heusden en Altena”. Na de pauze reden de lande lijke ruiters een keurige parade en wer den de prijzen voor de dressuur-proef voor alle afdeelingen uitgereikt. In het groepen-apringen, waarvoor verschillen de groepen van drie ruiters in den ring waren gebracht, stonden Beyaert” en een der Waddinxveensche „Gouweruiters” vooraan. In het sprng-conc’ours, klasse B, behaalde Nelly II van J. Boer te Klaaswaal het oranjel nt, gevolgd dqor enkele „Hoeksche ruiters”. Bij dit con cours werd slechts door weinigen goed gereden en verscheiden paarden weiger den^ Bljf'het par-cours was er slechts één ruitïr, die zijn paard over alle hinder nissen zonder fouten wist te krijgen, n.l. ritm. De Kruyff op „King" en het oranjelint bemachtigde. Met een tally-ho, waaraan vele lan delijke ruiters deednamen, besloot men den middag, dié zeer goed geslaagd was. Hieronder volgen de uitslagen: Dressuurproef voor afdeelingen: 1. L. R. Land van Heusden en Altena (128.5 punten); 2. L. R. Dubbeldam e. o. (124 p.); 8. L. R. Beyaert—Alblasserdam (118.5/ p.); 4. L. R. de Hoeksche Ruiters (118 p.). Springen met groepen voor landelijke ruiters: 1. Groep van „Beyart”Alblas serdam (15 p.); 2. groep der „Gouwe- I ruiters"—Waddinxveen <9 p.); 8. groep van Inschrijving, volgens de daarin vaetgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van Gulden bij QAA Qulden bU verlies 900 Oulden bU verlie> 1AA öulden bV verlIe’ 60 Gulden vwllei overlijden. JvU van hand of vpet. V van een oog. IVV van een duim. vV een anderen vinger, ..^0; elke regel 3 maal plaawini f 0.10 per regel. TujrcI teket drievoudige priis. wijken van de er. hiermede eens t of, als .iet mr mocht blij- i water van ie trekken? hierover al jproken. Door lansluiting bij worden. Ook waterleiding menden, druk ten bij te no- verder geen len wenschen, taande plan an acht de iet zoo kosf- 31 ijk ook wa in vee t dat men te ertekort heeft DE TARWEWET. Een waarschuwing. Het regeeringsbureau voor de uitvoe ring van de Tarwewet vestigt er de aandacht op, dat het vervoeren en op slaan van ongemengd tarwemeel of tarwe bloem (zoogenaamd tarwemeel of tarwe bloem B) is verboden, doch dat in be paalde gevallen en onder bepaalde voor waarden,’ vergunning tot vervoer en op slag kan worden verleend, waarvoor be langhebbenden zich zullen moeten wen den tot de Vereeniging Nederlandsche Meelcentrale, voorloopig gevestigd Tromp straat 73, Den Haag. Vervoer of opslag zonder vergunning kan ernstige bestraffing ten gevolge heb ben. Handelaren in tarwemeel of tarwe bloem B mogen dus van de bij hen aan wezige voorraden niet afleveren zonder vooraf verkregen vergunning van de Meel centrale. Zij moeten er op rekenen, dat vergun ning tot aflevering van tarwemeel of tar webloem B in geen geval wordt verleend voor aflevering aan bakkers en banket bakkers, die nog van dat meel of bloem in voorraad hebben. Het is dus noodzakelijk dat handela ren, die vergunning wenschen tot het vervoer van dat meel of die bloem naar afnemer®, bij hun aanvraag om die ver- gunning opgeven, voor wie de te leveren tarwemeel of tarwebloem B bestemd is. Zij, die geen lid zijn vaa een organi- •atie, zullen zich moeten aansluiten bij de Meelcentrale. De tarwsmeel-orgenlsatls Utrecht c.a. Het arbeidsgebied van de gewestelijke tarwe-organisatie voor Gelderland, Utrecht en Overijssel zal zich uitstrekken over de provincies Gelderland, met uit zondering van het Land van Maas en Waal en het Rijk van Nijmegen, Utrecht met uitzondering van het gedeelte ten Westen van den spoorweg Amsterdam Woerden, en Overijssel, benevens het ge deelte van- de provincie Noord-Holland ten Oosten van genoemden spoorweg. TIJDELIJK VOORZITTER VAN DE A.V.R.O. De Raxüobode maakt melding van een nota van den voorzitter van de A.V.R.O., Dr. H. Molhuysen, aan de algemeene ver gadering, welke Zaterdag gehouden wordt. De heer Molhuysen zet nader uit een, welke redenen hem dwingen tot aftreden. Zijn werkzaamheden als secre taris van het Kon. Ned. Landbouw-Co- mité te ’a-Gravenhage zijn door de steeds moeilijker wordende omstandigheden in den Nederlandschen landbouw zoodanig toegenomen, dat hij het voorzitterschap van de A.V.R.O. niet langer waar kan ne men. Reeds vroeger heeft hij te kennen gegeven, te willen aftreden, maar hij is bezweken voor den vleienaen aandrang om in elk geval tot deze vergadering aan te blijven. Als tijdelijk voorzitter is uitgenoodigd de heer G. de Glerq, thans penningmees ter van de A.V.R.O., die zich bereid heeft verklaard een benoeming te aanvaarden. DEPARTEMENT VAN VREDE. Kirby Page, de redacteur van The World Tomorrow, heeft het voorstel ge daan dat de Amerikaansche regeering een bedrag van 100.000.000 dollar zal uittrekken als nationaal vredes-budget, om daarmede een departement van vrede op te richten, dat door de geheele Unie Verschiint Maandag, Woensdag Vrijdag. Prns bij vooruitbeta- „ng: voor Schoonhoven per 8 maanden 1.25; p. post /1.50. verzekering 15 cents meer. Nog eens en nu vermoedelijk vooy het laatst moeten we terugkomen op het middel tegen mond- en klauwzeer Matafto, waarover we vorig jaar eenige malen geschreven hebben. Men zal zich wellicht herinneren, dat we ons steeds onthouden hebben, om iets ten voordeele of ten’nadeele van dit middel te zeggen, omdat wo natuurlijk daartoe geheel onbe voegd zijn. Alleen hebben we dit be toogd: er bestaat een besmettelijkg vee ziekte, die zeer voel schade veroorzaakt en waarvoor nog geen geneesmiddel ge vonden is, er is iemand, die verzekert, dat hij zoodanig middel heeft gevonden, en hij noemt allerlei gevallen op, waarbij zijn middel genezing zou hebben gebracht laat dus de regeering ernstig doen on derzoeken, wat daarvan waar is. Dit is nu eindelijk gebeurd. Van het „Staatoveeartsenijkundig onderzoekings- instituut” ontvingen we gisteren een „Rapport betreffende een onderzoek naar de resultaten van Matafto, in ver schillende landen bereikt, uitgebracht aan Z E. den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw”. De lange naam van het instituut van het boekje zouden doen vermoeden, dat er ook een omslachtig rapport zou volgen, maar dat is niet het geval. De directeur van het instituut met den lan gen naam, de heer H. S. Frenkel, is in zijn verklaringen kort en duidelijk. Wel is het verbazend, dat, om dit rapport van 14 bladzijden te doen verschijnen, bij na 9 maanden noodig zijn geweest De heer Frenkel heeft rapport uitgobracht op 3 October en op 22 Juli 1931 werd het boekje verzonden, dat is, op enkele dagen na, een jaar sedert het onderzoek begon (15 Augustus 1930). He rapport van den heer Frenkel is in één woord vernietigend voor het mid.dfl Matafto en evenzeer voor den heer Van den Berg, die niet eens de uitvinder is. want op bladzijde 16 van het rapport wordt vermeld, dat eigenlijk de heer Van der Toom uitvinder is van het preparaat. Doch wie hot ook is, hij behoeft niet trotsch te zijn op zijn vinding. De heer Frenkel heeft zijn onderzoek ingesteld in Spanje, Duitschland, op het eiland Riems en in Nederland en overal heetf hij hetzelfde ervaren, namelijk, dat het middel waardeloos is, dat dp heer Van den Berg het vermeed rechtsètreek- sche antwoorden te geven op hem ge stelde vragen en dat hij omtrent den aard en het wezen der ziekte een jammerlijke onkunde toonde. Het middel is evenmin voorbehoedend als genezend en om de uiterlijke verschijnselen van mond- en klauwzeer te bestrijden, bestaan verschil lende andere middelen, die in dat op zicht evengoed werken als Matafto en minder kosten en waarvan bovendien de samenstelling bekend is. Wij kunnen dus zeggen, dat Matafto heeft afgedaan en we hebben alleen te betreuren, dat de regeering zoo lang werkeloos is gebleven. Indien met eenige voortvarendheid ware opgetreden, zou de bevolking, welke belang heeft bij een middel tegen mond- en klauwzeer spoe diger kunnen zijn ingelicht en zou heel wat beroering in veehouderskringen voorkomen zijn. Maar als men nu ziet, dat het rijk 9 maanden noodig heeft om een ingeko men rapport te lezen en te publiceeren, dan zal men ook begrijpen, dat het lang moet duren, voor het logge en trage li chaam in beweging is te brengen, om een onderzoek te kunnen bevelen. K. Wringcursus. Lekkerkerk. Vanwege de afd. Lekker- kerk en omstreken der Holl. Maatschappij van Landbouw is hier een Wringcursus begonnen. Tot hoofd der U. L. O. school is benoemd de heer H. M. de Wind en als onderwijzeres mej. J. Timmers, uit Mid delburg. Tot groot vermaak der jeugd zijn do voorloopige werkzaamheden tot weder asphalteering van den Kerkweg begon nen Op verschillende afstanden zijn vrachten zand gelost en vaten wegenteer aangevoerd. Als het nog eenigen tijd ver loopt voor de eigenlijke werkzaamheden beginnen, zal er van het zand niet veel overblijven. De uitslag van de groentenveil ng der veilingvereeniging Lekkerkerk en Omstreken is als volgt: Aanvoor groot. Aardappelen 69 cent per KG., Peen 640 cent per bos; kroten 13 cent per bos; sla 12 cent per krop; bloemkool 512 cent per stuk. Groene Kruis. Meerkerk. De gemeenteraad heeft op verzoek der afdeeling van „Het Groene Kruis" haar subsidies met f 200 ver hoogd en alzoo, tot wederopzeggens, ge bracht op f 600 per jaar. Tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur is benoemd de heer H. A': Bax. De handel in kaas was deze‘"week matig. Men besteedde voor le kw. met R M f 3436.50, voor 2e soort f 31—33 en voér extra zware tot f 42,50 de 50 K.G. Vette varkens gelden 20 tot 23 cent per half K.G., naar gelang gewicht en bestemming. Handel vlugger. Circus. Moercapelle. Woensdag- en Donder dagavond gaf het circus Karlar een groote voorstelling en Woensdagmiddag bovendien een kindervoorstelling. Het programma bevatte aardige nummers van kunstrijders en rijderessen, alsmede acrobaten, clownsaugusten en voorts hondendressuur, koorddanseres en lasso- werpers. Het geheel werd opgeluisterd door eigen muziek. Er was wein.g be langstelling. van i

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1