Da Transpireerende Nieuwe Avonturen van R 0 B Wal geeft de Radio? Stadsnieuws. Weerbericht. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Nieuws in ee n paar regels. Predikbeurten. Sportnieuws. ■VHHHI BUU WIHOWIBfcRD VOOBigUIP-HOCCANP EN OTRBOHT, ScRoonhMimchf Courant MAANDAG 27 JULI 1931 Dinsdag 28 Juli. Hilveraum. A.V.R.O. 8—40 Gramofoon; 1010.10 Morgenwijding; 10JLÖ11 Gramofoon; 11d2 Solisten-concert (p &no, viool, zang); 12.16-2 A.VR.O.- kwartet; 2—2,30 Gramofoon; 3—3.80 Mevr. Ida de Leeuw—van Reea over: „Kleeding voor oude- en corpulente dames"; 4—4.30 Gramofoon; 480— 5.80 Kinderuur; 5.80—6.15 Concert; 8.156.45 Uitzending van het Onder wijsfonds voor de'binnenvaart; 6.45—7 Concert; 7—7.30 Mr. Dr. A. A. van Rhijn over: „Adolf Hitler en het Nar tionaal Socialisme; 7.15—8 Gramofoon; 8—0 Omroeporkest; 0—980 Vroolijke Joodsohe Volksmelodieën; 0.3010 Omroep-orkest; 10—10.15 Nieuwsbe richten; 10.1511 Omroep-orkest; 11 12 Gramofoon. HuJzen. K.R.O. 80.15 Morgenconcert; 10—11.30 Gramofoon; 11.30—12 Gods dienstig halfuurtje; 12-4.30 KR.O.- Trio; 1.30—2 Mej. J. H, C. Lauwers over: „Het uitmaken van vlekken; 2 430 K.R.O.-Salon-orkest; 4.305 Mevr. J. W. iLatotsjkin Kelskv over: „Kinder pantoffeltjes"; 5680 KJR.O.-Kunst- Ensemble; 6.457 I. Lessing over: „De belangen der T-B.C.-patiënten; 7—7.15 Gramofoon; 7.157.45 Dr. A. G. A. M Buwalda over: „Nederlandsche natuur kundigen"; 7.458 Verbondskwartier- tje; 88.35 Gramofoon; 8.36>10.65 Concert; pl.m. 9.15 Nieuwsberichten; 1112 Gramofoon. Woensdag 29 Juli. Hilversum. V.A.R.A. 6 45-1-7 Ochtend gymnast ek; 7807.45 /Ochtendgym nastiek; 8 uur Gramofoon'; 9.30 Orgel spel; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.AR.A. 10.16 „Onze Keuken"; 11 uur Gramofoon; 11.05 Mevr. J. Stam Dresselhuys over: „Kinderen in den tuin"; 1185 Gramofoon; 12.15 V.A. R.A.-Septet; 2.15 Gramofoon; 2.30 Kindermatinée; 380 Gramofoon; 8 35 „Maak het zelf'; 4 uur Gramofoon; 4.05 „Maak het zelf'; 4.30 Voor de kinderen; 5.15 V.AM.A.-Septet; 6 uur Radio-Bulletin van den Volkenbond; 6.10 Concert;. 7 uur M. J. Brusse over: „Mijn leven onder de menschen"; 7.45 Orgelspel; 8 uur V.AR.A-Orkest; 8.30 Orgelspel; 8.45 Hoorspel door het Groot Volkstooneel; 9.15 Concert; 10 uur Persberichten; 10.10 Concert; 10.40 Gramofoon. Hulzen. N.C.R.V 8—8.15 Schr ftlezing; 8.15—9.45 Morgenconcert; 10.30—11 Ziekendienst; 1112 Harmoniumbe speling; 12'^J.30 Gramofoon; 12.302 Concert (zang, viool, cello, piano); 2 2.30 Gramofoon; 2808 Mej. M.^"Wen- tink over: „Maarten de visscher"; 8 4.30 Het Haagsche Trio (viool, cello en p ano); 4.30445 Gramofoon; 66 Kinderuurtje; 6—7 Gramofoon; 78 Christelijk Liederenuurtje; 8—10.80 Avondmuziek (zang, cello, kerkorgel); 10.30—10.40 Persberichten; 10.40— 11 30 Gramofoon. INGEZONDEN MEDEDEELINQ. Odov MM1 ,Braber De en bij de woning van dan h< geraakte de stuurinrichting auto reed in volle vaart van d< gen het huis van den heer BrabèF De schok was zoo hevig, dat het huis vrij wel is ontzet en in de woning een paar kasten zijn omver getuimeld. De chauf feur en een inzittende jongen kwamen er niettemin zonder een g letsel af. Den vol genden morgen is de auto naar Dordt vervoerd. INGEZONDEN MEDEDEEL ING. Ameide. De Postduivenver „De Snel- vluoht" hield Zaterdag een wedvlucht vanaf Gembloux. Afstand löö K.M. De prijzen werden als volgt behaald: 1 en 2 J. van Gelderen, 3 A. v. d. Wal, 4, 7 en 8 G. Róodhorst, 5 en 6 M. v. Leer, 0 C van Kekem te Meerkerk. Aardappelziekte. Ammerstol. Bij vele landbouwers heerscht het kwaad onder de aardappe len. Ei; zijn er onder hen, die meer dan de helft van hun oogst op het land moe ten laten liggen. Juist nu de prijzen der aardappelen hoog zijn is de schade groot. Woensdagmorgen om kwart voor elf zal op het Kerkplein een keuring en herkeuring van trekhonden plaats vin den. Gouderak. Onder het vee van den landbouwer V. deed zich^een geval van m.ltvuur voor, met doodelijken afloop. Het cadaver is ter vernietiging naar Rot terdam vervoerd. De veeartsenijdienst te Den Haag heeft maatregelen genomen om uitbreiding van deze ziekte te voor-' komen. De Raad der gemeente Gouda heeft het adres van de afd. van de S.D.A.P. alhier, betreffende de opheffing van de tol aan de Haastrechtsche brug te Stol- wijkersluis, voor advies in handen ge steld van B. en W. Bloempjesverkoop. Haastrecht. Een bloempjesverkoop ten bate van „Herwonnen Levenjptagftfrt'" neeft opgebracht f 62,77)4. Zooals gemeld is de Nooi Usseldijk het buurtschap Stein -i'vooï het autoverkeer opengesteld. Ged. Staten hebben nu verzoeken ontvangen van den heer A. B. Brokting te Jaarsveld en J Verhoef te Nleuwerbrugge, om een auto busdienst te mogen openen van Nieu- werbrugge via Langeruigeweide, Heken dorp. Stein, Gouda v.v. Zondagavond verzakte bij het Kloos ter ,n Boven-Haastrecht een luxe auto. Ongelukken kwamen niet voor. De auto is met den kraanwagen opgehaald. Hardinxveld. Mej. A. van Bergeijk slaagde te Leiden voor het diploma A Ziekenverpleging. Voor het M.U.L.O.-diploma A zijn geslaagd mej. J. Byeur en de heer W. Bohre. Gevonden: Een zilveren broche met kinderportret. Inlichtingen ter secretar.e. Vrijdagavond had alhier een motor ongeluk plaats, wat betrekkelijk goed is afgeloopen. Omstreeks 10 uur kwam een vrachtwagen uit de richting Gcrinohem om- weer Excel- con- Een ballon. Hoog-Blokland. De heer Jao. Wallaard vond Zondag omstreeks 480 uur een ballon in zijn tuin. Aan de ballon was een kaart bevestigd, waarop een verzoek stond die te willen opzenden naar Ant werpen. De heer Wallaard heeft' aan het verzoek voldaan. Langerak. Begunstigd door prachtig zomerweer hebben de leerlingen van de Openbare Lagere School per autobus on der geleide van het onderwijzend perso neel een uitstapje gemaakt naar Rotter dam. Bezichtiging van Waalhaven, Dier gaarde en een rondvaart door de havens bracht de kleinen een genotvollen dag. Hoogst voldaan arriveerden zij streeks 10 uur in de beste orde in onze gemeente. Concert. Noordeloos. De Gem. Zangv. sior" zal Zaterdagavond a.s e eert geven in de muziektent. Noordeloos. De leerlingen der Bijzon dere School maakten Vrijdag een re sje naar Rotterdam. Men ging tot Alblasser- dam met autobussen van de Reederij o.d. Lek en verder per boot. Te Rotterdam bezochten zij den Dierentuin en het vliegveld, 's Avonds omstreeks 8 uur waren zij weer thuis Het weer was prachtig en de kinderen hebben een heerlijken dag gehad. Noordeloos. Toegelaten tot «de Middelb. Techn. Schopl te Dordrecht C. Trappen burg. De muziekvereeniging „Volhar ding" maakte Donderdagavond een marsch door het dorp. Hoewel „Volhar ding" den laatsten tijd in ledental klei ner s geworden, laten degenen, die nog aan de vereeniging zijn, den moed niet zakken. De belangstelling bij het publiek was groot. Concert. Nleuwnoort. Zaterdagavond heeft de mqndaccordéonvereeniging van Schoon hoven „Kunst na Arbeid", haar aange kondigde concert gegeven op den Dam, onder leiding van haar directeur, den heer Bouman, van Gouda. Eerst werd een rondgang met muziek door de .ge meente gemaakt, wat veel publiek op de been bracht. Hierna gaf „Kunst na Ar beid" een goede u'tvoering, die door een talrijk publiek werd bijgewoond. De keu rige uniformen en de correctheid waar mede deze vereeniging optreedt in het openbaar, maakten een prettigen indruk. Na afloop heeft de voorzitter dank ge bracht aan den burgemeester, de de vereeniging de gelegenheid had gegeven in het openbaar op te treden en de tal rijke aanwezigen voor hunne belangstel ling Tevens bracht hij een woord van dank aan diegenen, die uit financieel oogpunt de vereeniging hadden gesteund, daar de epeldjesverkoop een bedrag van f 46,73)4 had opgebracht. Volgens oude gewoonte ontbrak natuurlijk niet het be kende koektentje, dat op een dergelijken avond goede zaken pleegt te maken. Bin nenkort hoopt ook de muziekvereeniging van hier weer een conoert te geven. Waddlnxvssn, De 8K-jarige E. van L aan de Noordkade viel In een waschtobbe met kokend water. Het kind werd met ernstige brandwonden overdekt door de moeder er uitgehaald. Inroeping van dokters hulp was noodzakelijk. Onze rijvereeniging „De Gouwerui- ters" nam aan het concours-hippique te Alhlasserdam deel. Het drietal B. v. d. Berg, P. Noor dam en J. Oudijk, be haalde den tweeden prijs in "het num mer Springen met groepen De heer R. v. d. Berg behaalde bovendien een 5en prijs in het. springconcours klasse B. Voor het toelatingsexamen der R. HJ3. te Gouda slaagde onze plaatsge noot H. L. van Gent. Een drie-jarig kind van dm '.eer >B. viel aan het Noordeinde in het water. Kinderen die om hulp riepen trokken de aandacht van ouderen. De heer M. sprong onmiddellijk gekleed te water en haalde het kind, dat reeds in de diepte was ver dwenen, op het droge De drenkeling was reeds bewusteloos. Na lang toepas sen van kunstmat ge ademhaling konden de levensgeesten mder worden opgewekt. Waddlnxveen. Op het Sportveld aan het Noorde.nde werden Zondagmiddag de volgende voetbalwedstrijden gespeeld. „R.VjC. IV" uit Den Haag tegen „Alphen r\T. Uitslag voor Den Haag. „R.V.C. I", Den Haag, tegen „Waddinxveen I". Uitslag 74 voor Den Haag. „O.N.A. UI" uit Gouda tegen „Waddinxveen H". Uitslag 3—0 voor Waddinxveen. Op hef Sportterre n aan het Noord einde werd .een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen „Waddinxveen UI'' en een elf tal, bestaande uit het personeel van de Meubelfabriek van de firma Modderkolk en Diji. „Waddinxveen" wiet met 4-2 winnen. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdotnde middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en Is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Dro^ van BELOONDE DAPPERHEID. Giessendam. In ons nummer Mei j.L gaven we het bericht brand bij K. Blokland alhier en van de kranige wijze, waarop d ens 11-jarig zoontje. Arie, zijn broertjes redde. In ons volgend Vrijdagnummer, name lijk !n dat van 8 Mei. besprak Jan Kijk uit in de rubriek „Van Rondom" dien brand, de trage blusscherij en ook ATie's flink gedrag. Daarbij vestigde de heer Kijkuit er de aandacht op dat Arie voor zijn moed en doortastendheid aanspraak kon maken op een beloon ng uit het Car- negie-heldenfonds en tevens gaf hij het adres daarvoor op Thans vernemen wij, dat aan Arie Blokland uit het Carnegie-heldenfonds een spaarbankboekje met f 100 is toege- gekend. Bovendien kreeg hij van de be trokken verzekeringmaatschappij een hor loge met inschrift. Ontevreden vacantie-ganger. Nieuw-Lekkerland. Een 9-jarig jonge tje van de vereeniging „Vacantie buiten" te Rotterdam was Donderdag bij den landbouwer A. G. D. alhier gearriveerd, om een paar wek® hier te verblijven. Vrijdagmorgen is het knaapje ongemerkt de deur u t geslopen en weggeloopen. Toen men de vermissing bemerkte, is men aan het zoeken gegaan, doch alle nasporingen waren vergeefsch Later op den dag kwam er bericht, dat het jonge tje te Krimpen a.d. Lek zwervende was aangetroffen en door de politie naar Rot terdam was teruggebracht. Een jubileum. Nieuw-Lekkerland. Vrijdag 24 dezer was het 12 K jaar geleden dat de heer G. G. Voorsluijs in functie trad als ge meente-secretaris De heer V. heeft in de 12K jaar, dat hij als gemeente-secreta ris alB er heeft gefungeerd, zich doen kennen als een ijverig, nauwgezet amb tenaar, die zijn taak op correcte wijze vervült. Vrijdagmorgen j.l. prijkten op zijn werktafel een aantal boquetten. In de werkkamer van den burgemeester werd hij, in het bijzijn van de wethouders, de ambtenaren en het politiepersoneel, har telijk gecomplimenteerd door den burge meester, die hem een fraaie vulpenhou der aanbood. De heer Joh. Damsteegt, gemeente-ontvanger, bracht in berinne ring, hoe hij in die 12 K jaar prettig met hem had samengewerkt De heer Voorsluijs dankte voor al de bewijzen van erkentelijkhe d. Tot kweekeling met akte aan de bijzondere school op het dorp, hoofd de heer H. Arends, is benoemd de heer M. v. d. Zwaai te Rotterdam. Laag sterftecijfer. Polsbroek. Gedurende het le halfjaar 1931 zijn in deze gemeente slechts 3 per sonen overleden. Wllllge-Langerak. Vrijdag hebben de leerlingen der hoogste klassen van beide scholen een vacantiereisje gemaakt. De leerlingen onder leiding van den heer Klei, brachten een bezoek aan Den Haag en Sc heven, ngen, terwijl die onder lei- d ng van den heer Neugebauer naar Rotterdam gingen. Eerstgenoemde be zochten het koninklijk paleis, de Bijen- kor, dierentuin- en panoramanMesdag. Vandaar maakten zij een wandeling naar Scheveningen en brachten een be zoek aan den speeltuin „De Bataaf' De andere groep bezocht te Rotter dam de verschillende museums, maakte een boottocht door de havens en ging toen naar het vliegveld. Ze zagen vol spanning de luchtvogels neerstrijken en starten, er werd een bezoek gebracht aan de loodsen, waar de verschillende vl eg- tuigen waren ondergebracht, Op den te rugweg ontmoetten de leerlingen elkaar weer te Gouda en vandaar maakten zij samen de reis naar Schoonhoven. AFSCHEID VAN DEN HEER W. BROUWER. Een grootse he huldiging. m a In September 1891, dus 40 jaar gelo den, aanvaardde de heer W. Brouwer bier zijn taak als onderwijzer met ver plichte hoofdakte aan de Openbare Lage re School, om al spoedig bij de Rijksnor maallessen in functie te treden. Van 1898 tot 1910 was de heer Brouwer hoofd van 4e school aan den Lekdijk te Bergam bacht. Toen kwam hij in Schoonhoven te rug als vast onderwijzer aan de voorbe reiding voor de Normaallessen. In 1917 werd hij daarvan directeur, een functie, die hij bleef vervullen, toen de Normaal* lessen in 1925 werden vervangen door de Rfltekweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. Thans legt de heer Brouwer zijn arbeid neer. In de 40 jaren van zijn leven, die hij wijdde aan het onderwijs in deze streek, hebben heel wat menschen l^m leeren respecteeren, om zijn bekwaamhe den, maar ook hebben dé velen, met wie zijn taak hem in aanraking bracht, zijn vriendschap gewaardeerd. Vólkomen begrijpelijk was het, dat men van die waardeering iets wilde laten blij ken bij het afscheid van den heer Brou wer. Er vormde zich een comité, dat een huldiging voorbereidde, dat bestond uit de volgende dames en heeren: 0. van Dijk, Gouda, voorzitter; mej. H. Valk, Schoonhoven, secretaresse; F. H. Quik, Nieuwpokxrt, penningmeester; D. van Duuren, Gouda, en K. J. Hondius Jz., D. J. Remijn, A. J. de Haas, mej. M. P. Breeveld, mej. M. M. Vogel, mej. W. Duel, mej. C. Ooms, W. Wesseldijk en F. Bouwmeester, aüen te'Schoonhoven. Voorts vond men verschillende autori teiten bereid een feere-comitó te vormen. Daarin namen zitting de heeren P. La- ban, administrateur aan het Departe ment van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen; A' Rienks, Hoofdinspecteur van het Lager Onderwijs In de 3de Hoofd inspectie; H. de Blouw, Inspecteur van het Lager onderwijs in de inspectie Gou da; Mr. F. L. J. E. Rambonnet, Burge meester van Schoonhoven; H. A. Sohreru- der Sr. en G. J. Niekerk, Wethouders van Schoonhoven. Van alle zijden ondervond het uitvoe rend comité spon tanen bijval voor haar plan; om den heer Brouwer een gepaste huldiging te bereiden en Zaterdagmiddag heeft die huldiging plaats gehad. Ver schillende autoriteiten, leeraren en oud- leeraren, leerlingen en oud-leerlingen ver eenigden zich in de Nulszaal, die een voudig en smaakvol met bloemen was ver sierd. Eenige familieleden van den heer Brouwer waren reeds aanwezig, toen de ze met zijn echtgenoot© de zaal binnen trad. Terwijl velen zich van hun zetels verhieven, zette een orkest van een 20- tal leerlingen der Rijkskweekschool een muziekstuk in, ingestudeerd onder leiding van den heer J. J. de Jager te Gou da. Een der meisjes bood inmiddels mevr. Brouwer bloemen aan. Naar waarneming in den morgen van 27 Juli. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige tot krachtige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind; afwisselende bewolking; waarschijnlijk nog enkefe regenbuien; weinig verandering in temperatuur. W aTer stan d Opgave van 27 Juli, v.m. 9 uur: Keulen 8.83 val 0.26 M. Lek 2.24 was 0.18 M. Vaartsche Rijn 0.45 val 0.00 M. Maastricht (Borgharen), 25 Juli, 40.95; lager 0.25 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 66 graden FahrenhelL Maandag 27 Juli, Eerste Kwartier Op 7.37; onder 1.1. Rede van den heer 0. van Dijk. Daarna sprak de heer 0. van Dijk als voorzitter een woord van welkom na mens het huldigingscomité. Het verheug de spr., dat zoovelen hadden voldaan aan de uitnoodiging om hier tegenwoordig te zijn. In het bijzonder waardeerde het co mité de aanwezigheid van den hoofdin specteur van het 1. o. en die van den in specteur te Gouda. Ook het ooilege van B. en W. van Schoonhoven, waarvan bur gemeester Rambonnet en wethouder Schreuder met den secretaris, den heer A. C. Bogaard aanwezig waren heette spr. welkom. De komst der familieleden van den heer Brouwer stelde spr. zeer op prijs en vanzelfsprekend verheugde hem het allereerst de aanwezigheid van den heer Brouwer zelf. Ze had het oomité eenige zorg gebaard, omdat men den heer Brouwer kende en wist, dat hij die 40 jaren van trouwen dienst niet ais een bijzondere prestatie zou beschouwen. Maar het was de wijze, waarop die dienst was verricht, die het velen tot een behoefte had gemaakt, den heer Brou wer niet in stilte te doen vertrekken, doch uiting te geven aan de gevoelens, die sommigen hunners reeds 40 jaar lang je gens hem hadden vervuld. De heer Van Dijk ging de verso lullende functies na, die de heer Brouwer hier Sri het onderwijs vervulde. In die van hoofd der Openbare Lagere School te Bergam bacht was spr, hem opgevolgd. Aan stonds had hij geeien, dat daar een nauw gezette baas aan het roer had gezeten en de groote verzameling natuurkundige in strumenten in de in appelbloesem ge schilderde kast, hadden hem gezegd, dat het een heelo taak zou zijn, de hier open- gekomen plaats te vervullen. Later, aan de Rijksnormaallessen, had spr. met den heer Brouwer mogen sa menwerken en diens voorbeeld van prao- tische paedagogie mogen zien: nauwge zetheid, ijver, voorkomendheid en glas heldere lossen. Spr. ontmoette onlangs een oud-lerlingen, die alle aanteekenin- gen van den heer Brouwer had bewaard en 'hij vertelde, dat zijn zoon ze nog ge bruikte. U zult, aldus vervolgde de voorzitter tot den heer Brouwer, niet onmiddellijk de liefde van al uw leerlingen hebben ver overd; daarvoor was u te streng, maar menschen als u leert men waard eer en; dat bewijst de groote sympathie waarme- 107. Het volgende oogenblik schoot de I cano van de rotsrand, waartegen ze I vastgelegd was en wuifde Rob de oude man toe, die aan den ingang van de roti •tend. 108. Vol hoop een wondervolle ontdek king te doen en opgewonden door de avontuurlijke vooruitzichten, pagaaiden de schatzoekers vlug over de rivier, ter wijl de oude man ben na «tond te kijken met een treurige blik in z'n oogen. „Ik vrees, dat dit het laatste is, wat ik van hen zien zal," zuchtte hij. „Ét heb ze ge waarschuwd voor de gevaren, die ben waobten, meer kon ik niet doen," O EERSTE BLAD WWUWBBWW VpgffTOnWHDEKWND BfrtllBEBM'tESTTmoTThmnWffirororsrtt MAANDAG 27 JULI 1931 de de oud-leerlingen hst huldigingsplan ontvingen. Tot zijn grooten spijt moest spr. mede- deelen, dat de heer I)o Haas wegens on gesteldheid niet aanwezig was. De heer Remijn zou daarom zijn taak overnemen en een nadere schets geven van een en ander uit het leven van den heer Brou wer. Nadat mej. M. M. Vogel namens de onderwijzers en onderwijzeressen een vaas met bloemen had aangeboden, zon- gen de leerlingen twee liederen. Reds van dsn heer D. J. Remijn. Daarop hield de heer D. J. Remijn zijn huldigingsrede. Spr. wees den scheiden den directeur op de velen, die hem tij dens zijn stagen arbeid voor het onder wijs aan het werk hadden gezien en die, nu het einde van die taak naderde, zich om hem schaarden om hem te huldigen. Ram en zijn vrouw, want ais iemand zich zóó aan zijn taak wil kunnen wijden, als de heer Brouwer, dan moet hem de hui selijke taak veel worden verlicht. De heer Brouwer heeft alle reolit om mot voldoening op zijn taak terug te zien. 6pr. zou, om die woorden te staven, de loftrompet kunnen steken over de ver diensten van den heer Brouwer, dooh vroezende, dat deze spoedig een afwe rend gebaar zou maken, wilde de heer Re~ ynijn dat nalaten en volstaan met te wij zen op de bewonderenswaardige-gelijkma- tige stemming van den heer Brouwer. Zijn leiding was strak, maar steeds vrien delijk en daarvoor bracht spr. hem zijn persoonlijken dank. Van de beide liede ren, die de jongelui hun leeraar zoo juist hadden toegezongen, was het eerste een Lentelied. Zij leven in de lente en dragen hun jeugd aan hun leeraar over. Het tweedo lied was gewijd aan den winter; toen dachten zij zich in uw plaats, aldus spr., maar het was een opgewekt winter lied: veel goeds moge de winter u bren gen. Van de oud-leerlingen waren velen niet In de gelegenheid om hier aanwezig te zijn. Namens hen evengoed, wenaohte spr. den heer Brouwer toe: geniet van de welverdiende rust. Toon onlangs de gedachte was gerezen om bij dit afscheid den heer Brouwer een stoffelijk huldeblijk aan te bieden, was al spoedig gebleken, dat hij dat niet wensoh- te. Een van de collega's vond toen een op lossing. Er werd een album samengesteld dat tal van handteakeningen bevat. Ze zeggen: wij blijven «a-n, u denk«", denkt u ook eens aan ons. Nadat dit album aan den heer Brou wer was aangeboden, moest de heer Re mijn nog mededeelen, dat de bijdragen voor dit huldeblijk zoo rijkelijk waren toegevloeid, dat het oomitó wel zoo vrij moest zijn, toch tot een meer stoffelijk blijk van waardeering zijn toevlucht te nemen, Op een teeken van den spre ker, gingen de lichten in de zaal uit, het tooneelscherm rees, en een electrische salonlamp op het tooneel opgehangen, verlichtte de zaal. De heer Remijn besloot bij de aanbieding van dit geschenk zijn rede met de woorden: „geen nevelige schaduw botlekke uw tafel en de wanden van uw huis'L Hsrdsnkingt-album. Het hierboven bedoeld album bevat, in een keurigen lederen band, een fraai stuk calligrafie van den heer K. J. Hondius alhier. Na een sierlijk schutbad draagt het eerste blad het monogram van den heer Brouwer, het volgende het wapen van Zuid-Holland, geflankeerd door die van Schoonhoven en Bergambacht, en het derde de oorkonde. Dat alles is op onberispelijke wijze op het papier ge bracht, m keurigen stijl, en smaakvolle kleuren. Daarna volgen ruim 300 hand- teekeningen; n.l. van de leden van het ee re-comité, oud-leeraren, leeraren, oud leerlingen en leerlingen. Onder die na men zagen wij er zelfs van personen uit Oost- en West-Indië. Een paar overschietende pagina's wa ren benut voor foto's van de schoolgebou wen, waarin de heer Brouwer hier en in Bergambacht zijn taak vervulde, en het si uitblad bevat den tekst: Gharitas Nun- quam exeddit, de liefde vergaat nim mermeer (1 Kor. 13 8). Na deze huldigingsrede nam de voor zitter weder het Woord om een schrijven voor te lezen van den heer A. J. de Haas, die, nu zijn ziekte hem had verhinderd de feestrede uit te spreken, zioh langs de zen weg tot den heer Brouwer wendde. De heer De Haas schrijft o.m., dat hij sinda de kennismaking met den heer Brouwer bij de opening van de Kweek school in Augustus 1925 in volkomen harmonie met hem had samengewerkt Hij had voor den heer Brouwer al dien tijd een groot respect en warme sympa thie gevoeld en roemde de groote liefde van den directeur voor zijn mooi en ver antwoordelijk vak. Naar de heer De Haas verwachtte, zou deze dag voor den heef Brouwer een feestdag zijn, maar tevens een, waarin hij weemoed zou gevoelen om het afscheid, want elk afscheid be toekant: voorbij. Maar daarnaast wees deneer De Haas op de woorden van Gossaert, die zed, dat het leven een schat van mooie 'herinne ringen geeft Die zou de heer Brouwer behouden, „want al wat aan liefde is geborgen in 's harten schatvertrek, dat blijft". Na het voorlezen van dezen brief bood mevrouw De Haas het echtpaar Brou wer een plateelen schaal aan, waarop de woorden, die op Ligthart's graf te lezen zijn: „De opvoeding is een kwestie van liefde, geduld en wijsheid en de laatste twee groeien, waar de eerste heerscht. Gods weg is volmaakt/' Het woord was daarop aan den heer A. Rienks, hoofdinspecteur van het 1. o. Deze betreurde het sleohts de laatste tien jaren met den heer Brouwer te hebben niogen samenwerken. Eigenlijk was die z js^amenwerking eerst reoht begonnen, toen de normaallessen werden vervangen door de kweekscholen. De vraag was toen „waar die school?" en het antwoord op fle vraag hangt niet alleen van de plaats waar ook yan de school self es tootaI van den directeur af. Spr. had toen niet getwijfeld: de heer Brouwer moet direo- teur van de nieuwe school zijn; dat volg de uit da Ingewonnen adviezen en de waarde daarvan is gebleken: een betere keuze was niet mogelijk geweest. De kweekscholen moesten toen nog be wijzen, dat zij bestaansrecht hadden in de omgeving, waarin zij waren geplaatst en onder de leiding van den heer Brou wer heeft deze school dat bewijs geleverd. Spr. betuigde den direoteur de erkente lijkheid der regeering. Hij zelf, in zijn hart altijd een onderwijsman gebleven, voelde als collega, hoeveel er bij het scheiden wordt achtgesloten. Maar in het hart blijft de liefde bewaard. Veel van het gezaaide draagt vrucht en leeft op tol in lengte van dagen. Voor spr., die tot in lengte van dagen. Voor spr, die heer Brouwer zijn taak zou neerleggen, is deze nog met een jaar verlengd. Maar hij wist nu reeds, dat zioh straks herinnerin gen zouden opdringen, ook aan den heer Brouwer, en hij was daarom blij, er ge tuige Van te zijn geweest, dat deze heeft gewoekerd met zijn gaven. Waar deer Ing". De volgende spr. was nu Mr. F. L. J. E. Rambonnet, burgemeester. Herhaal delijk had spr. reeds het woord waar- deering hooren gebruiken en hij was blij, dat die zioh bier niet uitte als dezer da gen in een gemeenteraad in ons land. Het ging daar over het plaatsen van een bliksemafleider op de ambtswoning van den burgemeester. Een raadslid vond die plaatsing onnoodig, omdat het huis toch verzekerd was. En mocht de burgemees ter eens door den bliksem worden gedood dan zou men toch gratis een andaren krij gen uit Den Haag Schoonhoven gevoelt voor den heer Brouwer gelukkig andere waardeering. Spr. herinnerde zich, dat de opening van de Rijkskweekschool de eerste officieele gelegenheid was, die hij hier als burge meester bijwoonde. Hij wist toen niet, dat de bij die gelegenheid geuite wensohen, zoo volledig in vervulling zouden treden. De burgerij in al haar geledingen waar deert het werk van den heer Brouwer en dat zegt hier heel wat, bij zoovele gele dingen. Spr. had vernomen, dat de heer Brou wer in Schoonhoven zou blijven wonen, en dat deed hem veel genoegen, gezien de woorden: „partir c'est un peu nou- rir". Onze stad, aldus spr., zal u blijven waar deeren en wij hopen nog vele jaren lang in den heer Brouwer den zoo hoog ge- waardeerden medeburger te behouden. De heer H. Ellens, oud-directeur der Rijksvak- en Kunstnijverheidsschool, be gon met de woorden: „Wij reizen met el kander, wij wandelen hand aan hand". Negen jaar lang had spr. met den heer Brouwer samen gewandeld. Vaak hadden zij beiden elkaar kunnen helpen en me- nigen gezelligen Zaterdagavond hadden rij samen doorgebracht. In Schoonhoven kwam spr. thans als een vreemde eend in de bijt, voor den heer Brouwer niet Hij wenschte dezen 'n groenen ouderdom, waarin hij dezelfde opgewekte stemming zou mogen behouden. De heer A. H. Bijl uit Langerak, ven- klaarde, dat het reeds in de vorige eeuw was, dat hij den heer Brouwer leerde kennen» Als leeraar aan de normaallessen hadden zij elkaar 33 jaar geleden ont moet' Spr. had er behoefte aan, de heer Brouwer te danken voor de aangename samenwerking, ook toen hij later direc teur was. Als voorstander van het bijzon der onderwijs dankte spr. de heer Brou wer voor zijn onpartijdig oordeel. Mej. H. Valk las als secretaresse van het comité een brief voor, waarin de heer G. Koning, directeur van het Rijks bureau voor de beroepskeuze te 's-Gra- venhage, den heer Brouwer hulde braoht. Tenslotte hield de heer J. de Ruiter te Balk, als oud-leerling een geestige toe spraak, waarin hij verschillende herin neringen uit zijn schooljaren vlocht. Ook spr. gebruikte nog steeds de aanteekenin- gen uit de lessen van den heer Brouwer, die hem altijd bijzonder hadden geïnte resseerd, omdat deze leeraar voor zijn leerlingen het heerlijke boek der Natuur opensloeg. 1 '1 -|*|1 Hierna las de voorzitter verschillende telegrammen en brieven voor. Onder de eerste was er een van wethouder G. J. Niekerk, bij de brieven een van den heer P. Laban, die buitenlands vertoefde. Da heer Brouwer san hst woord. De heer Brouwer heeft in een hartelij ke toespraak dank gebracht voor de hem betoonde hulde. Sprekers eerste gedachte was dien morgen geweest: dat wordt een zware dag en hoewel het dat ook is geworden, was het spr. tevens een mooie dag, waarvoor hij allen hartelijk dankte. Hij begon daar mede bij zijn leerlingen en oud-Ieerlin- gen. Spr.'s dank aan hen was even groot als die welke zij hem hadden betuigd. Vaak hadden zij hem opgebeurd als hij met moeite zijn dagtaak had opgevat. Vervolgens dankte spr. den hoofd-in- speoteur en ook den inspecteur, den heer De'Blouw, voor hun leiding, de oud-colle ga's en de tegenwoordige leeraren, het dagelijksch bestuur der gemeente en allen die hier verder van hun sympathie doen blijken. Van zijn vrienden en kennissen nam spr. geen afscheid, ook niet van de fa milie De Haas. Bij hen beval spr. zijn gezin in voortdurende vriendschap aan. Met den wensch, dat door het werk van zijn opvolger de school zon groeien en bloeien, nam spr. afscheid van een werk kring, die hem lief werd en dat altijd zal blijven. Op deze huldiging volgde een thee ïn hotel „Belvédère", waar zioh des avonds velen aan een gemeenschappelijke maal tijd vereenigden. OM EEN GLAS BIER. Eon glas bi ar werd giatararond het onderwerp ran eon twist in het café van dra bet? V, un de Xiui*poortitH»t, waarbij het nog al warmpjes toeging. Omstreeks negen uur waren in dat café D. M. en eenige kameraden uit Polsbroek. Zij dronken een glas hier en daarna tracteerde iemand hen op een tweede glas. Een Schoonhovenaar, A. S., moet toen het glas van M. van de toon bank hebben genomen. Toen de laatste hem er op attent maakte, dat het zijn „slokje" was, heeft S. het glas wel op de toonbank gezet, doch onmiddellijk daarop gaf hij M, een stoot tegen de borst, waardoor hij op den grond viel. Terwijl M. daar nog lag, greep S. een bierglas en wierp dat M. in het gericht. Dat kwam zoodanig aan, dat de man een sterk bloedende wond aan het voorhoofd opliep en ook aan den rech teronderarm werd hij door de scherven bloedend ver wond. Het geval verwekte in en buiten het café nogal consternatie. Nadat Dr. De Bruijn M. de eerste hulp had verleend, heeft laatstgenoem de bij de politie aangifte gedaan van het gebeurde. De politie vond S. in een an der café. Ze nam hem mede naar het bureau, waar procesverbaal is opge maakt. GEMEENTERAAD. In de Maandagmiddag om 2 uur te houden Gemeenteraadsvergadering zullen de volgende punten aan de orde komen: 1. Ingekomen stukken. 2. Gomptabiiiteitsbesluit, dienst 1931. 3. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw inkomende raadsleden. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders ott verhaal van pensioensbijdrage op nieuwe wethouders. 6. Voorstel tot verkoop van gemeente grond. 6. Voorloopige vaststelling van de ven- lies- en winstrekening van het restaura- tiebedrijf over het jaar 1930. 7. Adres van het bestuur der vereeni ging voor voorbereidend lager onderwijs op Ohr. grondslag, houdende verzoek om een jaarlijksohe financieels tegemoetko ming uit de gemeentekas. 8. Behandeling van bezwaarschriften tegen den aanslag in de rioolbelasting dienst 1930. 9. Voorstel van B. en W. tot aankoop van het plein behoorende bij de school voor Ghr. Volksonderwijs. 10. Verzoek van het bestuur der School voor Ghr. Volksonderwijs om vergoeding bedoeld bij art. 100 der Lager Onderwijs wet 1920 uit de gemeentekas. 11. Viagen van de R.-K. Raadsfractie In^kA jyt geven van tooneeluitvoerin- gen enz. 12. Voorstal omtrent het gemeentever slag. 13. Rekening van bet Gerei Weeshuis, dienst 1930. 14. Aanbieding, zoo mogelijk, van de gemeenterekening, dienst 1930. HET CONCOURS-HIPPIQUE. De gezamenlijke plannen van Schoon hoven Vooruit en Oranje Boven inzake de organisatie van een oonoours-hippique nemen reeds vastere vormen aan. De wedstrijd zal niet op Woersdag 2, dooh op Dinsdagmiddag 1 Setpember worden gehouden. Er zullen dien mor gen motorwedstrijden aan vooralgaan en 'a avonds waarschijnlijk een vuurwerk worden afgestoken. In een Vrijdagavond gehouden verga dering heeft het bestuur van het oomité zijn functie verdeeld. Het werd als volgt samengesteld: Fred. A. Tepe, voorzitter; J. B. van Driem, secretaris; R. van Blok land, penningmeester; W. Timmer en H. de Vaal. Aanvankelijk hebben deze heeren allen hun benoeming aanvaard, doch na nade re overweging, heeft Zaterdag de heer Van Driem zich uit het bestuur terugge trokken. Tevens heeft de heer Van Driem zijn functie als voorzitter van de jWinke- liensvereeniging neergelegd. W0NINQ AAN DEN LEKDIJK. Voor den bouw van een woonhuis aan den Lekdijk voor den heer J. de Jong al hier, is het metsel- en timmerwerk opge dragen aan den heer G. de Vreugt te Ammerstol; het schilderwerk aan den heeri, P. Kortlever; het smidswerk aan de gebr. Sperna Weiland; en het loodgie- terswerk aan den heer Van Raait©, allen alhier. Heden is met het werk een aanvang gepiaakt. IN DEN HOOITIJD. Vrijdagmiddag reed door de Lange Weistraat een wagen met hooi van den heer G. Schouten, op weg van Bergs toep naar Willige-Langerak. Door het breken van de rongen viel de geheele lading met den bak van den wagen eraan, van het on derstel en kwam tegen de woning van mej Mopman te liggen, zoodanig, dat de toe gang tot het huis was afgesloten. Door dat de vracht langzaam van den wagen was geschoven en het paard zeer mak was, liep het geval zonder verdere onge lukken ai. Nadat een andere wagon was gehaald, heeft men het hooi daarop overgeladen. Het liet in de Weistraat nog sleohts iuist genoeg ruimte over voor het verkeer. DOODELIJKE VAL SOHIEDAM, 27 Juli. Gisteravond is de ongeveer 6-jarige H. de Bok, wonende in de Groflaan, in dö ouderlijke woning van de trap gevallen. In bewusteloozen toestand werd het kind opgenomen en naar het ziekenhuis gebracht, waar het is overleden. DE TEXTIEL-STAKING IN N0DRD- FRANKRUK. Als geëindigd te beschouwen. PARIJS, 27 Juli. De staking in het Noord-Fransche textielgebied kan worden beschouwd als geëindigd. Zaterdag waren nog 30.000 arbeiders in staking, doch men verwacht, dat heden alle fabrieken dra arbeid rallen hervatten, ERNSTIGE VERKEERSONGEVALLEN IN FRANKRIJK. PARUS, 27 Juli. Gedurende de afge loopen Zondag heeft het verkeer in Frankrijk tien dooden geëieoht, terwijl 30 personen bij verschillende verkeers ongevallen werden gewond. Het ergste ongeluk vond plaats in de nabijheid van Lyon, waar een autobus met 40 personen in een scherpen bocht begon te slingeren en van de helling van den weg dreigde te storten. Op het laatste oogenblik wist dó chauf feur het stuur om te gooien, waardoor de wagen in botsing kwam met den rots wand der andere zijde van den weg. De botsing was zoo hevig, dat alle passagiers tegen de zoldering van den wagen werden geworpen. Een groot aantal hunner liep ernstige verwondingen op en moest in een zie kenhuis worden opgenomen. AANSLAG OP DEN ORIENT- EXPRESS. SOPHIA, 27 Juli Van nacht, toen de trein naar Gonstantinopel voorbij Fhilip- popel langzaam voorbij een onveilig sig naal reed, werd hij door een bende man nen beschoten, die den machinst toeriepen den trein tot stilstand te brengen, aange zien men anders den spoorweg in de lucht zou laten vliegen. De machinist verhoog de de snelheid en op het eerstvolgende station werd de politie gewaarschuwd. Van de bandieten was echter niets meer te zien. Be locomotief en de voorste wa gon toonden talrijke sporen van geweer kogels. Men vermoedt, dat de aanslag een daad van politiek is geweest, en dat men hoopte door beschieting van een interna tionalen trein de Bulgaarsche regeering in de oogen van hef buitenland verdacht te maken. EEN GEHEIMZINNIG GEVAL. Zeeman uit een raam geworpan. Zaterdagmorgen omstreeks 4 uur kwam een nachtwaker op het politiebu reau aan de Bergsingel te Rotterdam me dedeelen, dat op den Bergweg voor pand 865, een man zonder kleeren op straat lag. Hij bloedde en was geheel versuft. Werkelijk vond de politie op de aange duide plaats een man liggen, vermoede lijk een Noorsch zeeman. Hij hqd een kaakfractuur, een gebroken neusbeen en scheurwonden aan het gelaat, en achter hoofd en is in het ziekenhuis aan den Goólsingel ter verpleging opgenomeq. Zijn toestand was van dien aard, dat hem nog geen verhoor kon worden afgenomen. De politie heeft zich toegang verschaft tot het bovenhuis van het pand, waarvoor de man lag. Op de tweede verdieping trof zij twee mannen aan, terwijl er alles duidelijk op wees, dat er gevochten was. De politie achtte het noOdig, de beide mannen, die beweerden van niets af te weten, voorloopig in arrest te houden. Het zijn de 81-jarige handelsagent M. J. V., die de bewuste verdieping bewoont en de 51-jarige handelsagent A. G. J. M. S., uit Nijmegen. Het is niet onmogelijk, dat beide ver dachten den zeeman uit het raam der tweede verdieping hebben geworpen. Mo gelijk geldt het hier een zedenmisdrijf. verdronken. Nabij Haarlem had een kampeerder uit IJmuiden, de 17-jarige G. S., zijn tenten opgeslagen. Zondag wilde mij met een kano op de Mooie Nel gaan varen. Dit water, dat in het verlengde van het Spaarne ligt, is zeer breed en de golven sloegen er hoog op. Toen de jongen zich midden op het woel,ge water bevond, begon de kano te schommelen. S. kon de boot niet hou den. Het vaartuigje sloeg om en verdween met hem in de diepte. Verschillende langs den kant staande menschen zagen het ongeval. Enkelen begaven zich te water en doken, zonder resultaat. Aan inzittenden van een motorboot gelukte het ten slotte met een ankertje den jon gen op te halen Hij was buiten be wustzijn. Een uur is men bezig geweest om de levensgeesten op te wekken, toen moest een geneesheer den dood consta- teeren. DOOR EIGEN WAGEN OVERREDEN. Landbouwer gedood. De 63-jarige landbouwer J. van Oor schot u.t Ooltgensplaat, die met paard en wagen van Oude Tonge naar Acht huizen reed, moest bij een bocht van den weg uithalen voor een hem achteroprij- dende auto Doordat hij te ver uitweek reed de wagen over een paaltje, dat de bocht aangeeft. Het voertuig kantelde en v. O. kwam onder den wagen terecht. Zijn borstkas werd ingedrukt en enkele uren daarna is de man overleden. SPELEND OP DE RAILS. De machinist van een goederentrein zag op de lijn nabij Nieuwland (Zuid- Beveland) een klein kind van een der omwonenden op de spoorlijn zitten spe len. De man deed nog alle pogingen om den trein tot st lstand te brengen, doch kon niet verhinderen, dat de kleine de teentjes van een der voeten werden af gereden en het nog andere verwondingen opliep De moeder kwam aansnellen, toen de machinist het kind reeds had opgeno men.' Moeder en kind namen plaats in een der wagens en konden in Arnemui- dev medische hulp bekomen, waarna het kind naar het gasthuis te Middelburg is vervoerd. ZES DUIZEND LITER SPIRITUS IN BESLAG GENOMEN. Te Dordrecht waren reeds eenige dagen geleden belastingambtenaren er achter gekomen, dat er onregelmatigheden plaats Tonden met gediitilloerd. Na een onder soek gelukte het hun een partij yan 6000 liter spiritus van 96 pCt. gehalte te ach terhalen. In olievaten werd de vloeistof vervoerd en bij een particulier opgesla gen, bij wien de smokkelwaar werd aan getroffen en in beslag genomen. Het Rijk zou door deze smokkelarij voor onge veer 23.000 gulden aan accijns zyn be nadeeld. VREESELIJKE RAMP IN 0UDE- LIEDEN-GESYICHT. Vijftig doodon? Te Pittsburgh in Pennsylvania brak in het tehuis voor ouden van dagen der Zustertjes van de Anqim, een gebouw van vier verdiepingen, waar in totaal zeshonderd^ personen worden verpleegd, brand uit. "Het vuur greep snel om zich heen. Een aantal inwonen den vluchtte, door een paniek aangegrepen, naar een kapel ter zijde van het gebouw, waar men meende veilig te zijn. De bewoners, die in het tehuis waren achter gebleven konden, dank zij het moedige werk der redders ook de re ligieuzen weerden zich flink in vei ligheid worden gebracht, hoewel allen m n of meer ernstig gewond waren. In de kapel evenwel, die eveneens in brand vloog, ontbraken alle reddingsmiddelen. Van de daarheen gevluchten, Vijftig in getal, zijn minstens 30 menschen om het leven gekomen, terwijl er nog 20 worden vermist. Van de 217 personen, die naar ziekenhuizen moesten worden overge bracht, verkeeren er talrijken in zoo ern- stigen toestand, dat men aan hun red ding wanhoopt. Over de ramp zelf worden nog tragi sche bijzonderheden gemeld. Ooggetuigen verklaren, dat men in de felle vuurzee verscheiden oude menschen kon zien, van wie er sommige blind waren, die op hun knieën vielen en begonnen te bidden, ter wijl de vlammen reeds hun nachtkleeding aantastten. Anderen vonden in hun ra deloosheid nog kracht genoeg om on danks hun gevorderden leeftijd, van He bovenste verdiepingen naar lager gelegen étages te spr ngen, die snel een prooi der vlanlmen werden. De geheele parterre van het gebouw was verwoest vóór de brandweer was gearriveerd. Te Goes is de 28-jarige A. v. Hese bij het zwemmen in de haven verdron ken. Zaterdag is te Umuiden een 62- jarige man uit "Uitgeest door een auto aangereden. In het Roode Kru s-zieken- huis te Beverwijk is hij na aankomst overleden. Te New York zijn in de maand Juli 157 gevallen van kinderverlamming ge- geregistreerd, waarvan 50 op twee dagen der afgeloopen week, tegen in totaal 36 in het eerste halfjaar van 1931. Te Napels is Zaterdag een bom ontploft, waardoor drie personen licht werden gewond. Een aantal ruiten werd vernield en de gevel van een gebouw licht beschadigd. Op het vliegveld iLe Bourget bij Par rijs arriveerden wederom eenige Engel- sche vliegtuigen met 10.000 K.G. goud aan boord, bestemd voor de Bank van Frank rijk. Dit is de grootste goudzending, welke ooit door de lucht naar Frankrijk is vervoerd. Een Fransche visschersboot met zes personen aan boord is vergaan. De zes opvarenden zijn allen om het leven gekomen. In het Mont Blanc-gebfed is de Duitsche toerist Fischer in een afgrond gestort. Met veel moeite is zijn lijk ge borgen. Te Kranz, een badplaatsje aan de Oostzee, is een vliegtuig neergestort. De inzittenden, twee studenten uit Konings bergen, zijn ernstig gewond. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Donderdag 80 Juli, s avonds 7.30 uur, Candidaat L. S. den Boer, van Apeldoorn. ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN „D. O. S.". Het sportfeest van Zaterdag is niet ge worden, wat we ervan hadden verwacht. Het ongunstige weer noodzaakte ,,D. O. S." haar gymnastiek-uitvoering, die om half drie aou worden gegeven, uit te stel len. Reeda waren de deelnemers verge zeld van de Muziekvereeniging „T.AV..E. N.U." afgemarcheerd voor een marsch door de stad naar het terrein, toen een fiksohe regenbui allen twijfel wegnam en het bestuur deed besluiten bet plan der uitvoering voor dezen dag op te geven. Iets anders was het met de athletiek- wedstrijden. Deze werden niet in de eer ste plaats voor hel publiek gehouden, dooh voor de leden van den Zuid-Holland schen Athletiekbond, die uit verschillende plaatsen ervoor waren samengekomen. Bovendien was des avonds het weer veel beter, al ging door de dreigende luchten en het natte gras voor de toeschouwers het aantrekkelijke van de wedstrijden grootendeels verloren. Er was dan ook niet veel publiek. De wedstrijden zelf zijn intusachen goed geslaagd. Eerst hadden die toto juniores plaats. Ze hadden den volgenden uitslag: Kogelstooten: 1, W, Brouwer, Virei et

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2