Burgertiiensibode Augustus-Reclame bij H. A. van Baaren - Schoonhoven I Een Boerendlenstbode Dienstbode H Boerenarbeider, Burgerdochters Dienstbode Itrthr. Wat geeft de Radio? Stadsnieuws. Telegrammen. Weerbericht. HEEREN BAAI Gemengd Nieuws NIEUWSBLAD VOOfrEDTIWOEDWD CWOTRECHTr8eiïBB!lhBniW8lfrüWir«n« Wetenschap en Techniek. Sportnieuws. Afloop Aanbestedingen Burgerlijke Stand. Marktberichten Advertentiën. Hendrik v. d. Hek Dankbetuiging. Hendrik Rijneveld, Dankbetuiging. Maarten Jan van Vliet, gesteld onder curateele, Boerenarbeider Een flinke Dienstbode Terstond gevraagd Een Dienstbode gevraagd: Huishoudster Gevraagd Gedurende de maand Augustus ontvangtUbijaankoo^vaiwntiisteii^^L-^eniir®iui^^ EERSTE BLED NIEUWSBLAD VOOR ZUID'HOLLAND EN UTRECHT, 8choonhovmuA< Courant VRIJDAG 11 JULI Zaterdag 1 Augustue. Hilversum. V.A.R.A. 6.45—7 Ochtend gymnastiek; 7.807.45 Ochtendgym^ naatiek; 8 uut Gramofoon; V.PR O 10 uur Morgenwijding; V.AiR.A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12—1.80 V.AR.A- Septet; 2 uur Inst tuut voor Arbeiders ontwikkeling; 2.15 Gramofoon; 2.30 Ds. Melchers over. „Het Pan Europa Vraagstuk"; 3 uur Vocaal Concert; 3.30 Dr. Lewandowski over: „Anti-Oorlogs- Literatuur in Duitschland"; 4 uur Or gelspel; 4|45 Mededeelingen over het S. A. T.-congres te Amsterdam; 5.05 Otto van Tusschenbroek over: „Reizen en trekken"; 5 35 Gramofoon; 0 uur S.D.A.P.-kwartiertje; 6.15 Gramofoon; 6.30 Literair Halfuurtje; 7 uur Viool- recital; 7.25 Toespraak; 8.15 Uitzen ding van den begroetingsaVond van het "Wereldcongres van Arbeiders Espe rantisten te Amsterdam; 1112 Gra raofoon. Huizen. K.R.O. 89.15 Morgenconcert» 101130 Gramofoon; 11.30>12 Gods dienstig Halfuurtje; 12.1§1.45 K.R. O.-Öextet; 1.452.30 Gramofoon; 2.30 3 Vragenhalfuurtje; 34.30 Kinder uurtje; 4.304.45 Technisch Kwar tiertje; 56 Gramofoon; 86.15 Nieuwsberichten in het Esperanto; 6.156.36 Journalistiek Weekoverzicht 6 357 Gramofoon; 77.30 Ben v. d. Burg over „Spreken in het publiek". 7.307.45 Sportpraatje; 811 K-R.O- Orkest; pl.m. 9.15 Nieuwsberichten 1112 Gramofoon. Zondag 2 Augustus. Hilversum. V.A.R.A. 8.80—8.45 Oohtendr gymnastiek; 8.50 uur Voetbalmededee- lingen en Postduivenberiohten; 9 uur Tuinhouwhalfuurtje; 9.90 uur Orgel spel; 10 uur Concert door een Ensem ble uit het V.A.R.A.-Orkest; 10.30 uür Gramofoon; 10.40 uur Voordracht door Jo Stemhedm; 11 uur Vervolg Concert; 11.90 uur Gramofoon; 11.40 uur Ver- volg Concert; A.V.R.O. 12-4.80 Con cert door het A.V.R.O.-Octet; 1.302 A.V.R.O.-Boekemhalfuur; 24 Studio opvoering van „De Groote Reis"; 4 Met de Microfoon in het Zwem- etadion te Tilburg, Verslag van enkele finales; V.A.R.A. 6 uur Concert door het VjUl.A.-Septet; V.P.R.O. 6 uur Cursus: Mooi en nijver Insulinde. Spreker: Th. van Erp; 6.30mur Wijn dingsuun. Spreker: Da. Jac. tj. Thom son; AlVJR.O. 88.15 Nieuws- en Sportberichten; 8.159.05 Concert door het Residentie-Orkest; 9.050.^3 The Oomedjian Harmonists; 9|.3010.J.0 Vervolg Concert; 10.10—10.30 The Co median Harmonists; 1Q.8Q'12 Con cert door Kovacs Lajos en zijn Or kest. Hulzen. K.R.O. 8.90—0.80 Morgenwij ding; N.C.R.V. 93O-3.Ö0 Orgelspel; 9.60 uur Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Coevorden. Voorganger: Da. ML Uijtenhoudt; na afloop tot 12.15 uur Gewijde Muziek; K.R.O. 12.15—1.90 Concert door het K.R.O.-Sextet; 1.80— 2.15 Ir. J. Gonradi over: „Wiakunde en Muziek"; 2.152.80 Beiaardoonoert van den toren der Kathedrale Baailiek te 's-Hertogenboscti; 2.80—330 Aan sluiting met het Missiehuis te Steyl; 8.90—3.45 Vervolg Beiaardoonoert; 3.45 4 Gramofoon; 45 Ziekenlof uit Bloemendaal; N.CJLV. 55.50 Gewij de Muziek; 5.50 uur Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Bartholomeuskerk) te Stedum. Voorganger: Dr. -J. J. Woldendorp; daarna tot 7.45 uur Go- wijde Muziek; K.R.O. 7.458.10 Jan W. A. Kessels over: „Paus Benedictus XV"; 8.10-8.15 Voetbaluitslagen; 8.15 10.40 Concert door het K.R.Ó.-Or- kest; 9 uur Nieuiwsberlohten; 10.40— 11 Epiloog door het Klein Koor. Maandag 8 Augustus. Hilversum. AjVJLO. 8—10 Gramofoon; 10—<10.15 Morgenwijding; 10.1510.30 Gramofoon; 10.90LI .80 Orgeloonoert; 11.301 Gramofoon; 12,90 Concert door het A.VJ\,0.-Kwartet en Gramo foon; 9—9.90 Causerie door J. Aorta voer: „Wat is een Ets en hoe ontstaat »P"; 9.80—4.80 Kinderuur; 4.80—5.80 Solisten-oonoert (Piano en Zang); 6.80 —7.15 Concert door het A.V.R.O.-O0- tet en Gramofoon; 7.15—7.45 Boeken halfuur; 7.458.45 Concert door het Utrechtsoh Stedelijk Orkest; 8.450 Gramofoon; 9<10.15 Concert door le den van de N.V. „ItaJiaansohe Opera"; 10.1510.30 Nieuwsberichten; 10.90— 11.10 Concert door Kovas Lajos en zijn Orkest; 11.10—12 Gramofoon. Hulzen. N.G.R.V. 88.15 Schriftlezing; 8.15—9.45 Concert; 10.90—11 Korte Ziekendienst; 1111.30 Lezen van Chr. Lectuur; 11.3012.90 Gramofoon; 12.301.45 Orgelconcert; 1.458.15 Gramofoon; 8.158.45 Cursus Knip pen en Stofversieren; 45 Ziokenuur- tje; 56.30 Concert door het N.C.R.V. Kléin-Orkest; 6.307 Verteluurt je voor jongeren; 77.30 Declamatie door Jan Verheyen; 7.458 Gramofoon; 8—9 Concert door de Stafmtiziek van het 6e Regiment Infanterie te Breda; 010 Bespeling van het Carillon van het Koninklijk Paleis te Amsterdam; 10— 10.05 Persberichten; 10.0510.45 Ver- volg Concert; 10.4511.80 Gramo foon. BENOEMING. De heer H. M. Oldeahof, burgemeester der gemeenten Lopik, Jaarsveld en Wil- lige-Langerak, is benoemd tot plaatsver vangend Kantonrechter n het Kanton Schoonhoven. AFSCHEID VAN DEN HEER C. VREEDENBURGH. Het was geen prettig doel, waarvoor de leden van de N ij v erheidsvereeniging Woensdagmiddag in het Kantoor van den Waarborg samenkwamen. De heer G, Vreedenburgh, die per 1 September als controleur naar het kan toor Rotterdam as overgeplaatst, nam namelijk dien middag afscheid. Als voorzitter van de N yverheidevecr- eenaging heeft de heer W. ïïooijkaas den scheidenden controleur toegesproken. Hij getuigde, dat de schatpliohtigen met weemoed afscheid nemen van dezen amotenaar, die m de stad een plaats ver vulde, zooals slechts weinige Sohoonho- ▼enaren innemen. Zijn houding, eerst als essayeur en later als controleur, tegen over de Schoonhovensohe 'industrie, was van dien aard, dat de sohatplichtigen hem niet gaarne zouden laten vertrekken, zooals de meeste ambtenaren gaan. Wat de heer Vreedenburgh onder scheidde van den doorsnee-ambtenaar, was zijn joviale omgang met de men- schen. met wie zijn functie hem herhaal delijk in contact bracht. Steeds beeft hij hen met raad en daad terzijde gestaan en daarmede deed hij meer, dan hij als ambtenaar yerplicht .was. Toch .wist hij inch als zoodanig steeds boven de ech&t- plichtigen te stellen. Hjj bleef baas en zij» aanmerkingen, waar doe moodig war ren, bleken het middel te «ajn, om de goe de verstandhouding té bewaren, Spx. was er van overtuigd, dat de wij- Be, waarop de heer Vreedenburgh hier eijn taak vervulde, velen anderen ten voorbeeld mocht strekken. Zij heeft veel bijgedragen tot den bloei van de Schoon hovensohe industrie en deze zal dan ook een aangename en dankbare herinnering bewaren aan den ambtenaar, wiens ver trek voor haar een verlies beteekent, al twijfelen de induBtrieéïón er niet aan, dat de plaats van den heer Vreedenburgh zal worden vervuld door een even bekwaam ambtenaar, Spr. besloot met den heer Vreedenburgh en zijn gezin voorspoed toe te wenschen in hun nieuwe woonplaats, wfcar de sa^- menwenking tusohen hem en de sohat- pliohtigen even ftapaenasm moge zijn als Be hier was. De heer Vreedenburgh verklaar de steeds vpn meening te zijn geweest, dat Staat en Wet er waren als een noodzakelijk geheel ten behoeve van een goede maatschappij en niet om 'haar ontwikkeling tegente hou den. Zoo had hij ook het werk van den ambtenaar gezien. Daar naast had hij een streng waken tegen fraude en event strenge bestraffing altijd noodzakelijk geaoht. Waar van fraude geen sprake is, kunnen de voor schriften worden opgevolgd, zonder on- noodige hardheid, een methode, die naar spr.'s meening, elk ambtenaar kan toe passen. t De Inspecteur van den Waarborg, die de vorige week op het kantoor was om van apr. afsoheid te nemen, en zijn op volger te instaileeren, had gezegd, dat de hier gevolgde gedragslijn misschien uit zonderlijk moest heeten, doch dat ze tot een goed resultaat leidde. Hij wenschte, dat spr.'s opvolger die gedragslijn zou aanhouden. Voor spr. was dat één der grootste momenten uit zijn loopbaan ge- Nieuwpoort. De commissars der Ko- ninrrin heeft van de lichting 1932 uit deze gemeente bestemd tot gewoon dienst plichtige: G. Boele, A. Buijs, C. W. van 't Hoog, H. Hoogendoorn, W. van Riems dijk, D. Rietveld en D. Slob en tot bui tengewoon dienstplichtige L, Roth (we gens broederdienat), Hot was een moeilijke stap, zoo ver volgde de heer Vreedenburgh, om van Schoonhoven afscheid te nemen; een zóo aangename samenwerking als hier ver wachtte hij niet in de groote stad, waar het oontact met de dndustrieelen niet liobt zulk een omvang neemt als hier. Het deed spr. groot genoegen, dat hij in de twee maanden, waarin hij met Bijn opvolger mooht samenwerken, tot de overtuiging was gekomen, dat ook in de toekomst de goede verstandhouding zal voortduren. Spr. constateerde dankbaar, dat hij steeds alle mogelijke medewerking had ondervonden, waarvoor hij in het bijzonder dank bracht aan de bestuursle den van de Nijverheidevereeniging, die hem steeds op de hoogte hielden van wat er In de vakkringen omging. Spr. hoopte Sohoonhoven nog niet te vergeten; met de beste wenschen voor de toekomst van haar industrie, besloot hij zijn rede. Het woord was daarop aan den heer 0. L. van Willenswaa(rd, die sprak als oud-voorzitter van de Nijver- heidsvereeniging. Waar men hier met een afscheid en een verwelkoming te doen had, richtte spr. zioh meer in het bij zonder tot den heer Klooster, wien hij namens de Nijverheidsvereeniging een welkom toeriep. De heer Klooster had zoo juist een en ander kunnen vernemen om trent het werk van zijn voorganger. Spr. wensoht hem van harte toe, dat hij met dezelfde liefde en toewijding en met even veel succes zijn taak zou mogen verrich ten. De heer R. H. Klooster dankte voor de goede wenschen. Hij hoopte aan de belangen der industrie op dezelfde wijze tegemoet te komen, als zijn voorganger. Vertrouwende op zijn beurt ook op de medewerking der schatpliohtigen te mo gen rekenen; twijfelde spr. er niet aan, of het schip zou in denzelfden koers bli>- ven doorvaren. Als oudste sohatplichtige voerde ten slotte de heer W. F. 11 j e s h o r s t het woord. Hij wenschte den heer Vreeden burgh geluk met zijn overplaatsing, die tot op zekere hoogte een positie-verbe tering was, en verder sloot 'hij zich aan bij het reeds gesprokene. De ambtenaar heeft den duren plicht de wet na te ko men, De wet heeft een letterlijken en een geestelijken zin, en omdat de laatste in den tekst niet tot uitdrukking komt, klinkt deze hard. Maar do heer Vreeden burgh heeft getoond, den geestelijken zin van de wet te verstaan. Daarom bracht spr. hem hulde en hij wenschte, dat meer en meer de ambtenaren van dien waren zin der wet doordrongen zouden wor den. Spr. wensoht ten slotte den heer Vree denburgh en zijn gezin Gods besten zegen op him verderen levensweg. Na afloop van het afscheid der fabri kanten hebben de ambtenaren in in tie- men kring afscheid genomen, waarbij ook de heer Ooté tegenwoordig was. De heer R. Klooster, opvolger van den heer Vreedenburgh, heeft het woord ge voerd en gewezen op de prettige verhou ding en den goeden geest op het kantoor, waarbij den scheidenden chef namens ambtenaren en assistenten, die in 1920 1931 op het kantoor werkzaam geweest waren, een gouden vulpotlood en een zil veren briefopener met het wapen van Schoonhoven met inscriptie aanbood. De heer Vreedenburgh, blijkbaar ge troffen door deze attentie, heeft met har telijke afscheidswoorden bedankt. CONCERT „T.A.V E N.U.". Het fanfarecorps ,,T.A.V.E.NU." geeft Maandagavond een concert óp den Dam. Het zal om kwart over acht aanvangen. „T.A.V.E.N.U f' zal het volgende pro gramma uitvoeren: W Ihelmus. Le Fringeant, F. Rousseau Aus der Jugendzeit, J. Egli La Bruyère, M. J. H. Kesaels. Koekkoek-Wals, J. Furgest. Pauze. Marche Des Snobs, Fern. Rousseau. Le Beau Danube Bleu, J Strauss. Souvenir de Fête, Antony Violet. Jubelmarsch, G. Feremans. M.U.L.O.-D IPLOM A. Woensdag slaagden te Rotterdam voor het Ijf.U.L.O.-Diploina A: G. Terpstra te Bergambacht en W. F. Brink te Groot- A minera, leerlingen van. de Openbare School voor U.L.O. te Schoonhoven. Alle candida/ten van deze school zijn geslaagd. RIJKSVAK- EN KUNSTNIJVERHEIDS SCHOOL. Het is de tijd van examens en diplo ma's. De eene onderwijsinricht ng na de andere sluit den cursus en waar de va- cantie nog niet is ingetreden, staat ze voor de deur Ook aan de Rijksvak- en Kunstnijver heidsschool !a weer een leerjaar beëin digd. Gistermiddag heeft de uitreik ng der diploma's en prijzen plaats gehad, een gebeurtenis, die, zooals ieder jaar, verschillende /autoriteiten en afgevaar digden u.t de vakorganisaties in het schoolgebouw bijeenbracht. Nadat de directeur, de heer L. Bosch, deze gasten met eenige hartelijke woor den had verwelkomd, heeft de heer H. A. Schreuder, als loco-burgmeester, een toespraak gehouden tot leeraren en leer lingen. Hij riohtte zich in het bijzonder tot hen, die nu de school verlieten, om hen op het hart te drukken, dat zij zich thans niet als volleerd moesten beschou wen, doch integendeel hun studie ernstig voortzetten. Zij staan thans aan het be gin van den loopbaan, waar n zij in practijk zouden hebben te brengen, wat zij nu met oogen en handen hebben ge leerd. De heer Schreuder reikte daarop de einddiploma's uit aan de volgende leerlingen, achter wier namen hier tevens de pïijzen zijn vermeld, die zij verwier ven: Afd. Horlogemakers: B Radema, Kollum, le prijs; P. Bos, Rotterdam, 2e pr.; A. de Mol, Gpuda, 2e pr. Afd. Goudsmeden: A W. Welling, Nij megen, le pr.; J. v. d. Houten, Schoon hoven, 2e pr. Afd. Zilversmeden: A. de Groot, 2e pr.; J. Straver, le pr.; P. Goudriaan, 2e pr., allen te Schoonhoven. Afd. Graveurs: A. M. Ernste, Tial, 2e prijs, J. de Bres, Dordrecht, le pr. Voor de voortgezette bouwkundige klasse ontvingen het einddiploma: S. van den Oever, A. Peltenburg, beiden te Schoonhoven en W. de Jong te Pols broek. Bevorderd zijn: Van de le naar de 2e klasse: J. Derrz (le pr.), B. Lenten (2e pr.), 0. D. J. Koeleman (2e pr.), D M. Morisco (2e pr.), H. Born, J. Wil- lemse, J. H. J'ansen (le pr.), B. A. Meijer, J. O Koster en A. B. v. Harten. Van de 2e naar de 3e klasse gingen oveV: J. Laban (le prijs), F. Sanders (le prijs), C. den Hoed <2© prijs), A. Schim mel (le prijs), H. v. Oeffel (2e prijs), A. de Bruin (le pr.), A. Vink (le pr.), J. M. Visser (le prijs), J. v. Oostrom (le prijs). Na den heer Schreuder sprak de heer P. W van Rossum du Ch&tel, die met den heer W. Scheer den Bond van Edel- metaalvereenigingen vertegenwoordig de. Deze spreker wees op het groot» nut van dé samenwerking tusschen de school en de industrie. De waarde van de onder wijs nrichting zou naar zijn oordeel nog stijgen als de le werd uitgebreid met cursussen voor volwassen vakgenooten en voor de winkeliers. Dat toch zou de school dienstbaar maken voor alle ge ledingen van het vak. Ten slotte reikte spr. de prijzen uit, door genoemden bond beschikbaar gesteld. Hetzelfde deden eveneens met eeni ge toepasselijke woorden 6e heer H W. Berends uit Utrecht, namens den Ned Bond van Horlogemakers, waarvan ook de heer J. Deggeler aanwezig was; de heer C. Verhagen te 's Bosch namens den Ned. R.K. Bond van Horlogemakers en de heer J. Oostveen te '«-Gravenhage ▼oor den Al*, Ned. Uunrerkmakersbond. De heer Jac. G. Niekerk heeft namens de stedelijke commissie tot bevordering van het vakonderwijs een prijs in boek vorm uitgereikt en namens de Nijver heidsvereeniging een bedrag in geld voor de Schoonhovensohe leerlingen, die in de vakken goud- en zilversmeden het eind diploma verwierven. Behalve de reeds genoemde personen waren nog aanwezig de heer A. C. Bo gaard .gem.-aecretaris, de heer J. Man- dersloot uit Amsterdam, namens het Vakfonds der Edelmetaalvereenigingen en de heeren W Hooijkaas en J. Ver kerk alhier voor de Nijverheidsvereeni ging. Voor den nieuwen cursus, die 1 Sep tember aanvangt, hebben zich 10 leer lingen aangemeld. STRAAT-ACROBATEN. Het was gisteravond eèn zuivere herin nering aan een reeds vrij ver verleden. We leven zoo snel, dat iets, wat voor 60 éi 70 jaren geleden veelvuldig voorkwam, nu reeds een zeldzaamheid is gewor den. Ongeveer een halve eeuw geleden waren straatkunstenaars als gisteren hier optraden, een bekend vermaak. Men had toen geen bioscopen, geen gemakkelijke verkeersmiddelen, géén variété,'s, men was veel minder *verwend en ging gaarne naar een openlucht-theater, waar zwer vende artisten hun acrobatische toeren vertoonden. Schoonhoven ds in sommige opzichten gebleven, zooals het voor een halve eeuw was: geen bioscoop, geen variété, geen snelle verbinding naar een groote stad, en dus genoten ook hier nog de straat-acrobaten eon volledig succes. Ze maakten toeren aan ringen en ande re Werktuigen, balanceerden met tafel en stoelen, de downs maakten grappen en de toeschouwers op de Stadhuisbrug ge noten, evenals onze voorouders deden. DE KONINGIN EN DE PRINSES. NICHOLSDORT, 31 Juli. Komnjin Wilhelmina en Prinses Juliana zijn Dinsdagmorgen vertrokken van Schloss Lengberg in Tyrol naar Spittal, Salz burg en Miinchen. Van daar gingen zij per nachttrein naar Arnhem waar de Ko ningin en de Prinses hedenmiddag 12.12 uur aankwamen. Het vorstelijk gezelschap ging van Arnhem per automobiel naar Soestdijk, voor het gebruikelijk verblijf bij de Ko ningin-Moeder. OVERREDEN. HELMOND, 31 Juli. Gisterenavond is op een onbewaakten overweg tusschen Deume en Helenaveen de 75-jarige J. van Dalen, op het oogenblii, dat hij per drie wieler overstak door een trein uit Venlo overreden en gedood. KANAAL-ONTWERP. SNEEK, 91 JuH. In Sneek ia gisteren een druk bezochte vergadering gehouden, om een bespreking te houden over het Kanaal GroningenStavorenAmster dam, dat grootendeels door een onbe woonde streek gaat en Sneek niet aan doet. Er zal aan den Minister gevraagd worden, om de route van het ontworpen kanaal te wijzigen. HET SCHIETONGEVAL BIJ LAREN. HILVERSUM, 91 Juli. Aangaande het ongeluk bij de schietoefeningen te Laren (N.-H.) is het volgende komen vast te staan: Toen de '16-jarige vrijwillige fcadefl- landstormer P. Timmer uit Den Haag op zijn met losse patronen geladen ge weer leunde, heeft één zijner kameraden in onnadenkendheid den haan van dit geweer afgetrokken, met het gevolg, dat het schot afging. De buitendop van de exoerekiepatroon is toen T. in den rechteroksel gedrongen en hier versplinterd. Timmer's toestand is nog niet zonder gevaar, AUTO-ONGELUK. GRONINGEN, 91 Juli. Hedenmorgen om 6 uur reed de heer Vogelzang met een kellner in een auto van Grijpskerk naar hun woonplaats Maruxn. Onder Kom horn botste de auto, vermoedelijk door oververmoeidheid van den ohauf- feur Vogelzang, achtereenvolgens tegen twee boomen. De 20-jarige gehuwde heer V. vloog door de voorruit, met het gevolg, dat zijn hoofd nagenoeg werd afgesneden. De on- gelukige was op slag dood. De kellner bleef ongedeerd. De auto werd geheel vernield. COMMUNISTEN GEARRESTEERD. BATAVIA, 90 Juli. Gedurende de laat ste weken zijn circa 150 arrestaties ge daan van op onrechtmatige wijze in den Riouw Archipel binnengedrongen Chi- neezen, die rechtstreeks of zijdelings pro paganda maakten voor het oommunisme. De autoriteiten grepen krachtig in, toen zij den tijd daarvoor gekomen acht ten. BLIJDERE KLANKEN. LONDEN, 81 Juli. Dawes, de Ameri- kaansohe gezant in Londen, heeft gezegd, dat de tegenwoordige crisis ontstaan is door over-speculatie, die begon in 1927 en eindigde in 1929. Nu is de tijd van de stijgende oonjunc tuur meestal gelijk aan die van de dalen de en hieruit moet dus volgen, <iat de om keer van de crisis in 1931 verwacht kan worden.. Er zijn, volgens Dawes, reeds teekeöen, die er op wijzen,, dat dit wer kelijk het geval is. Het bedrijfsleven ver keert reeds in gunstiger omstandigheden en de groote Amerikaansche maatschap pijen hebben over 't tweede kwaadaal van dit jaar grooter inkomsten gehad dan zij hadden verwacht. DE VROUWELIJKE VLIEGER. MjOSKOU, 81 Juli. Amy Johnson, die van Londen naar Tokio vliegt, is giste ren uit Kazan vertrokken en aangekomen in Koeman in Siberië. Naar waarneming in den morgen van 91 Juli. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Zaterdagavond: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind; meest zwaar bewolkt o! betrokken; eenige regen; weinig verande ring in temperatuur Waterstand: Opgave van 31 Juli, van. 9 uur: Keulen 8.11 val 0.10 M. Lek 2.05 was 0.06 M. Vaarteche Rijn 0.44 val 0.01 M. Maastricht .(Borgharen), 30 Juli, 40.90; val 0.20 M. Luchttsm p er stuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 73 graden Fahrenheit. Vrijdag 31 Juli, Volle Maan. Op 9.2, onder 6.1. INGEZONDEN MEDEDEELING. ECHTE FRIESCHE 2Q-5QcL(HrQnt DE GRAF ZEPPELIN WEER THUIS. FRIEDRIGHlSH A FEN, 31 Juli. In den afgeloopen nacht tegen 4 uur is de Graf Zeppelin van zijn pooltocht te Friedricbs- halen teruggekeerd. Ondanks het vroege uur was een ontzaglijke maosohenmemg- te op de been. Om 4.52 uur lag het luohtschip, na een vlotte landing, weer aan den grond ge moerd. Na de begroeting deelde Dr. Eckener aan de journalisten mede, dat het luoht schip zioh geheel had gehouden aan de opgemaakte plamyjn en ook de vooraf vastgestelde routejiauwkeurig i* gevolgd. Het afgelegde traject bedraagt onge veer 13.<XX) K.M. De postzakken, die het luohtschip van boord van de Sovjet-ije- braker „Malygin" had meegenomen, werden direct na de aankomst te Frie- drichshafen door postbeambten in ont vangst genomen en verzonden. Da terugkeer van de Zeppe lin. FRIEDRICHSHAFEN, 81 Juli. Ook bier is de Zeppelin met de grootste geestdrift ontvangen. De geleerden van de expeditie, de Russen Samolowitsj, en M/olsjanow, en de Amerikaan Ells worth, waren'opgetogen over de bereik te resultaten. Voor wat nu in enkele dag gen is gedaan, zouden andere jaren noodig zijn geweest, verklaarden zij. Zij hadden beloofd, om de eerste 8 dagen nog te zwijgen over de wetenschappelijke resultaten, maar zij konden wel zeggen, dat die verwachtingen hadden overtrof fen, BRIAND ZIEK. PARIJS, 81 Juli. In parlementaire kringen gaat het gerucht, dat de gezond heidstoestand van den Minister van Bui- tenlandaohe Zaken veel te wenschen over laat. Sedert jaren lijdt Briand aan aathmati- sche aandoeningen, die vooral na zijn reis naar Londen veel verergerd zijn. Hij zag zioh gedwongen zijn arts te raadplegen, die hem rust voorschreef. AANVAL OP TELEFONISTEN. MADRID, 90 Juli. De telefoonstaking duurt voort en in den dienst wordt ©eni germate voorzien door een aantal vrou welijke telefonisten. Toen deze gisteren de telefooncentrale verlieten, werden zij opgewacht door een menigte, onder wie een groot aantal mannelijke stakers. Zij vielen de meisjes aan en rukten haar let terlijk de kleeren van het lijf. Eenige meisjes vielen flauw. Toen de politie kwam, maakten de dappere stakers zich uit de voeten,, OVERSTROOMINGEN. CALCUTTA, 81 Juli. De Bramapoetra is door de vele regens buiten zijn oevers getreden en heeft een groot aantal dor pen overstroomd. De materieele schade wordt op eenige millioenen geschat, maar persoonlijke ongelukken schijnen niet te zijn voorgekomen. Wel zijn zeer velen dakloos. De tocht van de Zeppelin. We hebben in ons vorig nummer ge meld dat de Zeppelin zijn tocht naar de Noordpool had vervolgd en verbinding had gekregen met den Russischen ijs- breker Malygin. Woensdag is het lucht schip over Nova Zembla gevaren De ontmoeting met de Malygn had eerste blad VRIJDAG II JULI 1ttf. plaats bij het laatste noordelijke punt waar nog enkele menschen wonen. De post werd gegeven en daarna steeg het luchtschip weer op en vervolgde zijn reis Woensdagavond ia de Zeppelin na eep reis over de poolstreken terugge keerd naar Petersburg. Het luchtschip heeft Petersburg niet aangedaan en is gisterenavond op het Berlijnsche vliegveld geland. Een groote menigte juichte de luchtreizigers toe. Op het terrein was onder verscheidene offi- cieele persoonlijkheden ook de burge meester van Berlijn aanwezig, dTe dr Sckener en de„ zijnen hartelijk welkom heette. Eckener en de zijnen hartelijk welkom schip zich uitstekend leent voor weten schappelijke onderzoekingen. De reis naar het Noordpoolgebied was de aangenaam ste en minst gevaarlijke die men .zich kan voorstellen. De temperaturen in de hoogere lucht lagen zijn zoo, dat men vorm ng van een ijslaag op den balon steeds ontwijken kan. De temperatuur op een gemiddelde hoogte van 5000 tot 10000 M. is overal nog een stuk boven het vriespunt. Lage re temperaturen zijn slechts in de onmid dellijke nabijheid der gletschers te vTee- zen. Wolkenmassa's reiken slechts' tot op geringe hoogte; daarboven is een vol maakt blauwe hemel. De deelnemers aan de expeditie zijn het er over eens dat het van weerkundig standpunt bezien een zoo aangename reis was als men zich slechts kan voor stellen. - Het zal echter wel nimmer mogelijk zijn een bepaald punt met zekerheid te bereiken, daar er in den zomer een lage wolkenbank boven beide deelen van de Poolzee hangt. Op den kruistocht boven de Nightin- galesond en de zuidelijke eilanden van den Archipel, werden behalve enkele pooldieren, geen teekenen aangetroffen van het bestaan van dierlijk leven en evenmin werd een spoor ontdekt van de vermiste Alessandri-groep van het luoht schip „Italia". Na de ontmoeting met de „Malygin" had het luchtschip te Petersburg geen landing meer kunnen doen door de on gunstige weersomstandigheden, zoodat men zich gedurende vier dagen en acht' uron onafgebroken in de lucht heeft be- Yonden. Omstreeks kwart voor acht vertrok de Zeppelin naar Friedrichshafen, waar hij vermoedelijk vanmorgen om vijf uur zal zijn aangekomen. De reis naar het Noord poolgebied heeft dan juist een week ge duurd. EEN SLORDIG DIRECTEUR. Den laatsten avond van een rondreis in Roemenië van het Hongaarsche too- neelgeeelschap Béla Salamon trad 't ge- schap in het Maria Regina Theater te Boekarest op. Daar drong een onbekend persoon in de kleedkamer van Salamon binnen en stal uit diens jas zijn porte feuille met 1800 pengö, 44.000 lei en 4000 franken, de totale opbrengst van de tournee, die Salamon blijkbaar rustig in zijn jas had laten ritten. De dief nam bovendien den diamanten ring van Sala- mop mede. Door den diefstal is het ge zelschap in het M. R. Theater te zealschap in 'n zeer kritieken toestand ge- mer heeft voor den terugreis naar Boeda pest. i KAUWEN EN KAUWGOM. Het is een feit, ik kauw. Ik weet ze ker, ik zal blijven kauwen, levenslang.- Ik: werd aangestoken door een volge ling van kauwgomkoning Wrigley. De man is Amerikaan. Bij het eerste ochtend gloren beginnen zijn kaken te malen en tot diep in den nacht malen ze door. Hij zelf werkt 8 uur, maar zijn kaken laai hij 20 uur zwoegen. Hij kauwde met de regelmaat van een uurwerk en in zijn gulheid stopte hij mij een stuk Wrigley's in den mond. Sindsdien kauw ik, ma&l ik, alsof mijn le ven er van afhangt. Ik krijg geen dorst onder het werk en onder het lezen val ik niet meer in slaap Het kauwen ontspant de zenuwen en doet den mensch gemakkelijker denken. WOEDENDE KIEZERS. Deze week speelden zich in het vreed zame stadje Roeny-sous-Bois bij Parijs merkwaardige dingen af. Dit stadje heeft een gemeenteraad, die niet populair is. De bevolking is er niet ovor te sp-.-akan, dat de belastingen daar veel hoogor zijn dan in de omringende plaatsen en is ge neigd dit aan de vroedschap te wijten. Toen nu de raad besloten had tot groote uitgaven voor de verfraaiing van het stadje, in weerwil van het feit, dat Ros- ny zich in een prachtige omgeving ver heugt, kwam het oonflict tot scherpe uitinfc. De inwoners werden het er over eens, dat het maar goed zou zijn, wan neer de raadsleden, die juist een zitting hielden ten etadhuize, voorloopig bleven waar zij waren. Zij sloegen een beleg voor het stadhuis. De raadsleden, door het toenemende gejoel opmerkzaam ge worden, zagen, hoe een steeds grooter Bchare kiezers zich onder het uiten van dreigende kreten rondom het gemeente huis verdrong, in het duidelijke voorne men, niemand te laten ontsnappen. Het beleg duurde urenlang en de me nigte scheen niet te willen wijken. Ten slotte telefoneerde men naar Parijs, dat 150 agenten naar Rosny-sous^Bois zond om den gemeenteraad uit zijn benarde po sitie te ontzetten. De raadsleden schijnen deze zachte waarschuwing intusschen ter harte te hebben genomen; acht hunner althans hebben verklaard, te zullen aftreden. EEN ENGELSCHMAN VERDWENEN. Op 9 Juni werd een Engelsohman John Tborbum door de Chineesche politie ge arresteerd. Op 11 Juni was hij nog de ge vangene der politie. Sindsdien/ heeft men niets meer van hem vernomen- Een Ghineesoh soldaat, zou volgens een Engelsoh blad, Thorburn op 10 Juni als arrestant hebben zien wegbrengen, door een zestal soldaten, geheel uitge put, terwijl hem het bloed uit borst en ooren vloeide. Hij mompelde in ge broken Chimeesch: „Red rhijn leven". De ooggetuige vertelde nog, dat de militaire overheid, voordat de regeeringscommis- sie uit Soetsjon aankwam, de bevolking had ingeprent, dat rij over het gebeurde niets mocht zeggen. De onder-minister van buitenlandsche zaken heeft in het Engelsche Lagerhuis meegedeeld, dat de Chineesche regeering alle verantwoordelijkheid voor de ver dwijning van John Thorburn uit Sjanghai van de hand had gewezen. De Engelsche gezant heeft de Chineesche regeering nu echter materiaal overhandigd, waaruit blijkt, dat Thorburn door militaire auto riteiten is opgelicht en gevangen gezet, waarbij het den betrokkenen gelukt is al le getuigen te doen verdwijnen of het stil zwijgen op te leggen. De gezant heeft nu geëischt, dat de Chineesche minister van justitie Thorburn zal doen bevrijden als hij nog leeft en anders de moordenaars hoe hooggeplaatst ze ook mochten zijn, voor het gerecht zal brengen. 28 Juli is de Engelsche gezant in Chi na naar Nanking vertrokken, om per soonlijk een boodschap van de Engelsche regeering aan maarschalk Tsjiang Kai- sjek over te brengen. In de boodschap, die de gezant overbrengt, wordt er met groote kracht op aangedrongen, dat de Chineesche regeering middelen zal weten te vinden om de militaire overheden, in wier handen men vermoedt, dat Thor burn zich bevindt, ervan te «overtuigen, dat het dringend noodzakelijk is, dat zij do Chineeeche regeering in staat stellen de normale verplichtingen van een be schaafden staat na te komen. De laatste drie jaar zijn zes Engelsche onderdanen in Chineesche gevangenschap omgekomen. BOTSING MET IJSBERG. Eenige dagen geleden had het Deensche schip Disko. dat een aantal Deensche parlementsleden aan boord had een aanvaring mpt eón ijsberg bij Groenland. De Disko voer in den lichten pool nacht uit op weg naar Uperwinik. Honderjden ijsbergen dreven er rond in de baai. van allerlei fantsatische vormen. Een-zoo dikke mist kwam opzetten dat men ter nauwernood nog een halve scheepslengte vooruit kon zien. Ongeveer te middernacht riep de man op den uitkijk, dat er ijs voor den boeg was. Tegelijkertijd sprong hij weg van ifijn gevaarlijke plaats. De kapitein liet onmiddellijk achter* uitslaan, maar er was geen ontkomen aan. Eenige seconden later was het schip reeds in botsing. Er waren 60 passagiers aan boord, die bijna allen te kooi lagen. Het schip kreeg slagzij De kapitein liet allen aan aek roepen en de booten gereed maken.. Men wist niet wat de positie was van het schip. Bovenal vreesde men ook het kalven van den ijsberg. De ijswand ,die wat overhelde, was meer dan dubbel zoo hoog als de scheepsmasten. Het schip was op den voet onder water van den ijsberg ge* gleden. DiL reeds had den -schok verzacht; verder was van voordeel geweest, dat door het overhangen van het ijs het bovenste van den voor* steven eveneens den schok wat had opgevangen. De schade bleef beperkt tot wat ingedeukte platen aan het achterschip en eenige sclieurep, die met cement jwerden dichtgemaakt Het schip on dervond geen hinder van de botsing op zjjn terugreis. EEN BELANGRIJKE ONTDEKKING. Twaalf jaren lang 'heeft de Nederland- sche geneesheer, Dr. Bendien, te Zeist, proefnemingen gedaan voor een betere methode ter bestrijding van kanker. In Nederland heeft men aan deze pogingen nooit veel aandacht geschonken en het boekje, dat Dr. Bendien in Mei van dit jaar uitgaf, en waarin hij de uitkomsten zijner onderzoekingen had vastgelegd, vond niet veel aandacht. Doch voor het Engelsqhe kankergenootschap was dit weAje aanleiding om rich met Dr. Ben dien in verbinding te stellen. Men vroeg of men de methode van Dr. Bendien aan een proef zou mogen onderwerpen. De ze proef heeft belangwekkende uitkom sten geleverd. "Volgens de methode van Dr. Bendien zou het mogelijk zijn veel sneller dan tegenwoordig bij patiënten kanker en ook tuberculose vast te Stel len. In dat geval zou men eerder kun nen ingrijpen, waardoor genering meer mogelijk gaat worden. Dr. Bendien kreeg een aantal bloedmonsters uit Londen, en stelde binnen 48 uren de diagnoze van 88 patiënten vast. In een verzegelden brief waren de gegevens dier 38 patiënten op- geteekend en bij opening bleek, dat Dr, Bendien volkomen Juist volgens rijn methode de diagnoze had gesteld. Er wa ren lijders aan kanker, aan tuberculose bij gevallen van kankeraohtlgen aard en van genezen en volkomen gezonde menschen. Dr. Bendien stelde alle geval len juist vast uit het serum der patiën ten. Hij hoopt, bij verdere uitwerking van rijn methode, door het aanbrengen van veranderingen in het serum, de riek te ook daadwerkelijk te kunnen bestrij den. Greenwood, de Engelsche Minister voor de Volksgezondheid, heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat zijn depar tement, indien Dr. Bendien (die thans in Londen is) daartoe stappen doet, aan dacht zal schenken aan diens ontdekking. Indien de commissie een nader onder zoek noodig acht, zal de Minister dat ad vies zeer ernstig in overweging nemen. DAGBOEK VAN WEGENER. De Duitsche Groenland-expeditie heeft telegrafisch gemeld, dat in de nabijheid van Weststation I een van Wegeners dag boeken gevonden is, waarin wetenschap pelijke aanteekeningen van den omgeko men geleerde tot den eersten November zijn gemaakt Over de laatste week ont breken dus gegevens. PROF. PICCARD. Etn nieuwe hoogtevlucht? Volgens een Belgisch blad, is Prof. Pic- card voornemens een nieuwe hoogte- vlucht te ondernemen, welke tot doel zal hebben de stratosferische onderzoekings apparaten op de proef te stellen. Zoo mo gelijk zal hij bij deze nieuwe vlucht tot op 4000 Meter hoogte doordringen. Naar het blad verder mededeelt, heeft Prof. Piccard verklaard, dat Duitsche en Fronsche ingenieurs, waarmede hij reeds besprekinen gevoerd heeft, de resultaten van zijn eereten vlucht willen benutten voor den bouw van stratosferisohe vlieg tuigen. De wedstrijd „Sportclub I"—„Sparta I". Schoonhoven. Had het bestuur van „Sportclub" aanvankelijk bericht ont vangen, dat „Sparta" zou trachten Zon dag najLr Sohoonhoven te komen, heden morgen kreeg zij nader bericht, dat do Rotterdammjara voor Zondag verhinderd waren, maar dat zij alles in het werk zullen stellen, oan Zondag 9 Augustus naar Schoonhoven te komen, zoodat men wel mag aannemen, dat dien Zondag de wedstrijd „Sportclub I"tlSparta I" zal doorgaan. Ar kal. Zaterdag neemt „A. S. V. I" deel aan de serie-wedstrijden op het „Voorwaarts'-terrein te Leerdam. Zij zal dan uitkomen tegen „Leerdam III". Lekksrfcerk. Het voetbalpro gramma voor Zondag is als volgt: 2.90 uur: Ne derlaag-wedstrijd 2de afdeeling L. F. 0. IIHermandad I (Rotterdam). Waddinxveen. Op het sportveld aan het Noordeinde zullen Zondag de volgen de voetbalwedstrijden voor de competitie worden gespeeld: Waddinxveen 3Al phen 4, Moordrecht iWaddinxvoen 1, en Alphen 3—O.N.A. 8. ZUS BRAUN GAAT NAAR PARIJS. De voorzitter van den Nedorlandschen Zwembond en de Teohnische Commissie hébben met de dames Braun te Rotter dam een conferentie gehad, waarbij het oonfUct met Zus Braun is bijgelegd. De bekende zwemster hoeft zich bereid ver klaard, ter wille van de Nederlandsche zwemsport qn van den Ned. Zwembond, in het bijzonder, haar medewerking aan de nationale ploeg op de Europeesche kampioenschappen te Parijs te vexlee- nen. De kans op een Ne^erlandsch succes is daarmede sterk gestegen. Lopik. Uitslag aanbesteding onderwij zers woning Openbare Lagere School. In geschreven werd door Kuilenburg te Jaarsveld f 1559,80; J. de Rie te Lopik f 1870; en A. van den Hoek te Cabauw f 2795. De gunning is aangehouden. ALRLASSERDAM. Juli. Geboren: Neeltje, d. van P. den Boef en A. Veen. Overleden: J. M. de Jong, oud 60 j., echtgenoot van H. C. van Dranen. CAPELLE a.d. IJSSEL. JuH. Geboren: Nioolaas, z. van A. Maat en G. G. Soek. Catharina Maria, d. van P. Buitenga en A. de Kwant. - Pieter, z. van A. Gorissen en G. Berkhout. Krijn, z. van P. de Heer en G. A. Vroeg- op. Jan Adrianus, a. van ML G. Schin kel en L. de Vries. Ondertrouwd: G. W. van Gent, oud 53 j., en G. de H^eer, oud 50 j. D. Gou driaan, oud 20 j., en D. Bruins troop, oud 23 J. SCHOONHOVEN. Juli. Overleden: W. S. L. M. Rambomnet, oud 0 m. AMSTERDAM, 81 Juli. (Draadloos) Aardappelmarkt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen, 75.710 K.G. GOUDA, 90 Juli. Ooop. Zuid-Holland- sche Eierveiling GA.. '(C.Z.H.E.) te Gou da. Veilingsberioht van 90 Juli. Aanvoer 08.000 kippeneieren. Prijzen: 50/58 K.G. f 3.80-4, 58/00 K.G. f 3.90-4.20, 00/02 K.G. f 4j104.90, 62/04 K.G. f 4.80— 4.50, bruine 50/58 K.G. f 3.90-6.20( klei ne eieren f 3.70—3.80, alles per 100 stuks Aanvoer 500 eendeieren. Prijzen f 3.80 per 100 stuks. GOUDA, 30 Juli. Veemarkt. Aange voerd 3365 stuks, waarvan 499 slachtvax- kens, vette 2223 cent, Londensohe 18 20, zoutere 2122 Y*alles per pond le vend met 2 pCt. korting; 1155 magere varkens f 18-301 1048 biggen f 8—13; 9 runderen f 75350; 31 nuchtere kalveren f 10—<10. Handel: varkens vlug; overigens matig. Algemeene markt: 877 partijen kaas, prijzen le kwal. met rijksmerk f 8943, zware tot f 40, 2e kwal. met rijksmerk f 9397, alles per 50 K.G. Handel traag. 90.000 stuks eieren. Kippeneieren f 8.504.50 per 100 sutks; eendeieren f 4 —4.30. Handel matig. 870 ponden boter. Goêboter 0575 cent per pond, weiboter 00—70 cent per pond. Handel vlug. GOUDA, 29 Juli. Groentenveiling. Snij- boonen I f 15—20, idem II f 5-3, stok- boonen f 1019, stamboonen f 1014, pronkboonen f 4—9, postelein f 2.00— 5.10, doperwten f 21—27, peen f 4-A al les per 100 K.G.; komkommers I f 1— 2, idem II f 0.50-0.90, bloemkool I f 0 10, idem II f 3—5, andijvie f 0.50—/ 1.00, kropsla f 0.40—1.00, alles per 100 stuks; kroten f 1.50—2.90, peen f 58.70, per 100 boe; tomaten A f 0.80—7, idem B f 7.20 per 100 pond; augurken f 0.71 1.06 per mand; idem per K.G. f 0.17— 0.33. UTRECHT, 29 Juli. Ver. Groenten- en Fruitveiling Utr. en Omstr. Rhabarber f 14, wortels f 4—9 per 100 bos; krop sla f 0.40>1.60, andijvie f 0.401.20, ge le komkommers f 0.003.40, bloemkool f 4'15, roode kool f 87, savoye kool f 2—5 per 100 stuks; zomerspinazie f 5 13, postelein f 014, snijboonen f 11 25, suikerboonen f 824, tuinboonen f 6—11, pronkboonen f 510, doperwten f 1391, aardappelen f 2.80—4.50, Jan bazen f 714, jellow transparant f 17— 43, uien f 0—8, augurken f 1240 per 100 K.G.; tomaten f 312, pruimen f 28 70, blauwe druiven f 28—43, frambo zen f 2594, roode bessen f 820, zwar te bessen f 6—<18, kruisbessen f 010, per 100 pond; perziken f 220, pruimen f 16, meloenen f 2591 per 100 stuks. ZEVENHUIZEN, 29 Juli. Aanvoer 39.000 kippeneieren, prijs f 4.105.25, 737 eendeieren f 2.95—5.10, alles per 100 stuks. Heden behaagde het den Heere van leven en,dood van ons te roepen na een kort en smartelijk lijden, onzen ge liefden Man, Vader, Behuwd- en Orootvader, den Heer In den ouderdom van 73 jaar en 8 maanden. De Heere, die geen rekenschap geeft van Zijn daden, doe ons berusten in zijn Heiligen wil. Uit aller naam, N. V. D. HEK—OOUDKADE. Nieuwpoort, 29 Juli 1931. Heden behaagde het den Heere van ons weg te nemen, onzen geliefden Neef Adriaan Lock in den ouderdom van 71 jaar en 6 maanden. Ons van Uwe deelneming overtuigd houdende. Uit aller naam, O. A. LOCK. Oleisen-Oudekerk, 30 Juli '31. Allen, die ons hun deelneming betoopden bij het overlijden van onzen lieven Vader, Behuwd-, Oroot-en Overgrootvader, den Heer zeggen wij langs dezen weg har telijk dank. Namens de Familie, - A. O. RIJNEVELD. Willlge-Langerak, 30 JuH 1931. Stop. Eerst lezen. Mijn hartelijken dank aan mijn pa troon op Qouderak, voor de goede behandeling die ik heb genoten In het tijdvak van 15 Maart tot 15 Juli 1931. M. A. VAN DE ZWAAL. DANKBETUIGING Ondergeteekende betuigt hiermede Ön hartelijken dank aan de N.V. v b Ravznswaay Zonki» te Gorinchem voor de fraaie O met leer be- kleede Stoelen die als het lOSSate Extra-Cadeau op Ravenswaay'a Lettere Artikelen aan hem zijn uitgereikt. Dit cadeau ia aan hem uitgereikt, omdat het nummer van zijn Peilkaart ia gepu bliceerd. De Lettere-Artikelen zijn be trokken bij Mej. Wed. Joh. van Erk, Berkenwoude. W. BOTH. Berkenwoudej Ooateinde, 20 Juli 1931. Bij vonnis der Arrondissements- Rachtbank te Rotterdam van den 29sten Juli 1931 is wonende te BERGAMBACHT, op eigen verzoek waarvan bij deze bekendmaking geschiedt ingevolge de artt. 498 en 499 Burgerlijk Wetboek. Rotterdam, 30 Juli 1931. De Officier van Justitie, J. S. LOKE s. Er blad* zioh aan aan goed kunnende melken, verder met alle boerenwerkzaamheden bekend. Br. onder no. 14, aan F. Bijlsma's Boekhand., L.Tiendeweg 18, Oouda. Bisdt xloh aam Een werkloos met het vak bekend. Br. onder no. 4700, bur. v. d. blad. Mevr. VAN BERKEL—JASPERS, Kleiweg 9, Oouda vraagts voor dag en nacht. In Den Haag Jworden voor eind Aug. in groote familie gevraagd: Twee zeer nette als 2de en 3de meisje. Leeftijd boven 19 jaar. P.O. Ooed' getuigschrift vereischt. Flink loon. Brieven aan BARONESSE VAN WASSENAER, Naussauplein 30 Den Haag. Een voor dag en nacht. Bij L. DEJONO, Stolwijk, Dorp. G e vp a agd tegen September a.s., een nette voor dag en nacht. Adres: Mevr. DONKER, Ameide. Biedt zioh aam voor dag en nacht. Riieven, onder No. 4690, aan het bur. v. d. blad. Wegens huwelijk, tegen Kerstmis Een nette foed kunnende melken, DE JONG Azn., A 40. Nieuw-Lekkerland. gevraagd bij weduwn. met zoon en vader, P.O. Adr. J. W. Wallbrink, Akerdijk 15, Rijx-Haarl.meer. liefst goed kunnende melken, bij: J. IN 't HOUT, 'sOravenweg, Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor wolnig geld Veel Drukwerk en toch goedl S. W. M. VAN NOOTEN SCHOONHOVEN

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2