wS&mi Nieuwe Avonturen van ~R 0 B Bij Hoofdpijn en bij Kiespijn Gemengd Nieuws. Alleen voor Vrouwen. Gemeenteraden Burgerlijke Stand. TWEEDE BLAD. wagen. Het stroo viel van den wagen, doch bleef hangen op een heining. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Groot-Ammers. Het muxïekgezelschap Langerak—Nieuwpoort zal a.s. Zater dagavond 8 uur «en ooncert geren op h«t Kerkplein Kermlsgtnger verdronken. Gouda. Dinsdagavond was de 22-jari ge G. J. B. uit Wezep (Gold.), arbeider bij de grondwerken onder Moordrecht te Gouda de kermis komen vieren Vermoe delijk ia hij in beaohonken toestand aan het einde van de Kattensingel in het water goloopen. Eenige toegeschoten politieagenten wie ten den drenkeling op het droge te bren gen. Hjj gaf echter geen teekenen van le ven meer. Met zuurstofapparaten heeft men nog geruimen tijd vergeefs gepro beerd de levensgeesten weer op te wek ken. Een geneesheer constateerde den dood. Het slachtoffer was ongehuwd. Hardinxveld. Aan mej. E. Hausel, tij delijk onderwijzeres aan School IV, is op baar verzoek eervol ontslag verleend Zaterdagavond 7 uur zal op het voetbal terrein De Putten een vriendschap pelijke wedstrijd plaats hebben tuaschen „Hardinxveldsohe Boys" en „Merwede' te Gorinchem. Hei- en Boeicop. De wijkverpleegster van Het Groene Kruis heeft" met ingang van 1 Juli 1.1. voor deze gemeente en te Lexmond. hare werkzaamheden aange vangen. Medegedeeld zij, dat ieder die lid is van Het Groene Kruis en diens gezinsleden, indien noodig, haar hulp kan inroepen door tusschenkomst van den huisdokter. Hoornaar. De gemeente-veldwachter heeft met de rijkspolitie te Noordeloos proces-verbaal opgemaakt tegen A. v. W uit GTOot-Ammer8, wegens overtreding der visscherijwet Een vijftal fuiken zijn 'n beslag genomen. In deze gemeente zijn. voor den d'enstplicht der lichting 1982 als ge woon dienstplichtigen aangewezen: H. M. de Jong en als buitengewoon dienst plichtigen P. A. Hartkoorn, H. Pais en G. G. Blob Wzn. Moercapelle. Bij den rijksveldwachter is een blauwe postduif komen aanvliegen geringd en gemerkt 28-877-M.U.R.P. Moercapelle. Woensdagavond heeft een proefneming plaats gehad met de brand spuit. De spuit voldeed aan alle eischen. Nieuwland. Woensdag maakten de kinderen der Bijzondere School een reis je per autobus naar Soesterberg en Oud- Valkenveen. Ook enkele ouders reden mee. Men vertrok om 6 uur in den mor gen. Te Soesterberg werden het vliegveld en vooral het vliegen bewonderd. Men bracht een bezoek aan het Muiderslot en het Zuiderzeestrand bij Oud-Valkenveen. Hoogst voldaan kwamen allen om 10 uur weer thuis. Ouderkerk a.d. IJssel. De Geref. Meis- jesvereeniging „Martha" maakte Don derdag een uitstapje via Brielle, naar Oostvoome. Ottoland. Bij zeer gunstig weer maakte de Ned. Herv. Medsjesvereeniging „Mar tha" een reisje naar Den Haag en Sche- veningen, waar aan verschillende be zienswaardigheden een bezoek werd ge bracht. Omstreeks tien uur keerden allen hoogst tevreden huiswaarts. Goed afgeloopen. Polsbroek. Twee jonge dames zouden per fiets een auto passeeren en daar de weg niet breed was viel de voorste, ter wijl de achterste op haar reed. Geluk- k g kwamen ze onder aan den waterkant terecht en kon de auto zonder aanrijding voorbij. Schellulnen. De bewoners van den Haarweg. den Parallelweg on den Rivier dijk, die onder de gemeente Gorinchem behooren, krijgen thans hoop, dat een gunstig antwoord komt op hun verzoek om electriciteit, dat zij 13 maanden ge- NIEUWBBfcAD VOORigUlD. HOLLAND Bft VRIJDAG 81 JULI 1881. leden bij het Gorkumsche gemeentebe stuur hadden ingediend. TJit de bespre kingen in de laatste raadsvergadering meent men te kunnen afleiden dat de Raad in zijn volgende bijeenkomst tot eleotrifioatie van de Gorinohemsche bui tenwijken zal beelu.ten. Meer dan 60 ge zinnen hebben thans reeds in afwaohting van 's Raads beslissing, een oontract voor de levering van eleotrioiteit getee- kend. I. de Kuijper alhier is bevorderd van de 2e naar de 3e klasse der Rijks Kweekschool te Gorinchem. S lied recht. Geslaagd voor het M.U.L.O. diploma A te Rotterdam de heeren A. F. v. Rentegem, J. G. Lanser. K. Blokland, A. de Baat, M v. d. Wiel. Streefkerk. De raad zal as. Zaterdag v.m. 10 uur. vergaderen ter behandeling van onderzoek der geloofsbrieven der nieuw-benoemde raadsleden; vaststelling van het kohier der hondenbelasting 1931; verzoek van den heer J. Hu'tema om eervol ontslag uit zijn betrekking als hoofd der o. 1. school I met ingang van 1 October a.s., wegens benoeming te Steenwijk; voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening 1930; vajtstetl'ng vau de rekening 1900 en de begrooting 193.2 van hel Burgerlijk Armbestuu- °n van de Broodbedeel nj Waddinxvesn. Aan de eierenveiling waren aangevoerd 3982 kipe eren. De prijs was f 3,80—4,30 per 100 stuks. Geen aanvoer van eendeieren. VERGIFTIGING MET DOODELIJK GEVOLG. Zevenhulzen. De zwakz nnige, die, zooals wij in ons vorig nummer meld den, den inhoud van anderhalf doosje Rodent had opgegeten, en die in het ziekenhuis aan den Goolsingel te Rotter dam werd verpleegd, is daar aan de ge volgen overleden. Een zoontje van den heer W Ros bergen aan de Rotte zou de hit van zijn vader een peer geven. Dit deed hij waar schijnlijk op wat onvoorzichtige wijze, en de hit beet op een zijner v ngers. Dit kwam zoodanig aan, dat de jongen onder behandeling werd gesteld van dok ter De Jongh, die de vinger hechtte. De acht jar ge A van Prooijen reed per fiets in de Dorpsstraat. In een kalm vaartje naderde uit de tegenovergestelde richting een luxe auto. Toen de jongen vlak naast de auto reed. raakte hij met een trapper den trottoirband waardoor hij viel en ju si tegen den auto terecht kwam. Gelukkig remde de chauffeur uit alte macht, zoodat de jongen maar een paar meter meegesleept werd. Hij kwam er met een paar kleine ontvellmgen en een dik gezicht af. De fiets werd be schadigd. Zevsnhulzsn. Een kleindochtertje van den landbouwer Heijboer in het Noord einde, dat bij hem gelogeerd was, werd door een koe aangevallen en zoodanig gewond, dat geneeskund ge hulp moest worden ontboden. _- Een zestigtal kinderen van de bijz. school op het dorp maakte Maandag een uitstapje naar het Gooi. Bij het vertrek plaste de regen neer en tot den middag h;eld dat aan. Toen kwam de zon doör en de kinderen hebben toen volop geno ten van de mooie natuur, een speeltuin en het strand van de Zuiderzee. Hoewel wat laat, kwamen de kleinen hoogst vol daan, zingende, in de autobussen in het dorp aan. We zullen daaruit het o.l. meest be langrijke mededeel en. Heel verschil-» lend wordt er nog gedacht over de bet eekenis een er kalk bemesting op frasland; de heer van Daalen geeft aaromtrent opheldering. Te Rothamsted heeft men geduren de 60 jaren proeven genomen tmet Chili en Zwavelzure ammoniak; in de eerste 10 jaar was er weinig ver+ schil te constateeren. maar daarna bleef de zure meststof belangrijk ach* ter. Gedurende de laatste 13 jaar werd de helft der veldjes bekalkt; het bleek, dat op volledig bemeste veldjes en die met zwavelz. tam mo- niak de bekalking de opbrengst sterk dee dstijgen. Toch kon deze de na» ideelige invloed van de zwavelz. amin. niet geheel opheffen Op een proefveld te Hoogland wer* den van 1928'30 met elkaar ver geleken kalksalpeter. chilisalpeter en zwavelzure ammoniak op vrij hoog gelegen zandgrond met een kalk toe stand van 7 en een humusgelialte van 4,3 pCt. in de bovenste 20 c.M. De hoeveelheid stikstof bedroeg 62 K.G. per H.A. Ziehier de resultaten 1929 1930 Kalksalpeter 4858 6335 Chilisalpeter 4806 6161 zwav. ammoniak 5177 5316 g|een stikstof 2689 3022 Zooals men ziet werken de salpeter meststoffen het gunstigst; vooral het kalkhoudiend kalksalpeter. 't Is noodig dat zulke proeven over een reeks van jaren worden voortgezet. Te Overlangbroek werkte aanvam kelijk een katkbemesting verlagend; toén men zuur ging bemesten bleek de kalk de opbrengst te verhoogen. Te Hoogland bleek het resultaat eener bemesting met kalkmergel. hoe wel de kalktoestand zeer laag was, (-18 tót -26) zeer klein. Ook te Ouderv rijn had een gift van 3000 K.G. kalk4 mergel weinig invloed. De grond her vatte daar 0,19 pCt. koolzure kalk De hi eer van Daalen komt tot de volgende J conclusie: Op zeer zure gronden kan (door kalkbemesting de opbrengst aanmer kelijk worden verhoogd. Op minder zure gronden wordt als door de kalk de ippbrengst weinig veranderd. En voorts deelt de heer van D. nog als zijn meening mede Naast meststoffen, die den kalk* toestand verhoogen. als slakkenmeel en chili geeft bekalking vaak een negatief resultaat. Naast meststoffen, die den kalk* toestand verlagen, als zwavelzure amJ moniak, doet een Jcalkbemesting, ook op minder zure gronden de opbrengst SLECHTE HOOIOOGST In Engeland is de toestand der weilanden niet gunstig. Ben grooit deel van de hooioogst van dit jaar zal verbrand of onaergeploegd wor den. Er is meer dan voldoende hooi doch de kwaliteit is slechts middeN matig. Daar er nog hooi genoeg van den vorigen oogst is overgebleven, zal men zich dit jaar de moeite van het hooien besparen. De granen die wel van goede Kwa* litedt zijn, beloven dit jaar in Enge land een overvloddig beschot. ZELDZAAM. Een koe van den veehouder K. de Vrieze te Lozer (O.-Vlaanderen; heeft vijf levende kalveren ter wereld ge» bracht die te Samen 95 Kg. wogen. Zoowel het moederdier als de vijf kalveren zijn gezond en wel. INGEZONDEN MÈDEDEELINQ. Mijnhardt'a Poeders. Doos 45 ct bij Uw Drogist Als we aannemen dat die Engel'Che edelman zich niet als'n gentleman tegen over haar gedragen heeft. Nu, dat heeft hij dunkt me vast en zeker net. Hij is verliefd op haar ge worden. wat waarlijk geen wonder is, want zij is behalve een groote kunste- naresse ook een zeer schoone vtouw. Hij heeft met haar willen trouwen, maar er is niets van gekomen. Waarom niet? Meer dan waarschijnlijk omdat zijn adel lijke familie er tuaschen gekomen is en hij zich door deze heeft laten bewegin van haar af te zien. Dafc is mogelijk. Wplnu, dan heeft zij het raoht rch door hem doodelijk beleedigd te gevoe len. die vervloekte Engelsche adeltrots heeft al Velen beleed gd en ongelukkig gemaakt. Ik zou het juffrouw Vignard werkelijk niet kwalijk kunnen nemen, in dien zij een vooroordeel had opgevat te gen alle Engelschen. Neen, - zei Coudet, zoo kinderachtig is zij niet. —Dat heb ik bemerkt en daarom be wonder ik haar des te meer. Condet, die onder het gesprek een goed glas wijn gedronken had, lachte. Pas maar op, zeide hij, dat u niet de tweede Engelschman wordt, die ver- lefd op haar wordt. Zou het zoo onbegrijpelijk zijnP Neen, maar zeer onverstandig, want ik zou u, eerlijk gezegd, niet veel kans geven haar hart te veroveren. Zij is op dat punt tamelijk ongevoelig, mis schien moet ik zeggen, zéér ongevoelig. Daarom heb ik van dat verhaal over een l.efde tuaschen haar en dien Engels Ja- man nooit zoo heel veel geloofd. Of zij moet pai zoo geworden zijn na die te- WEIDETEELT Invloed van een kalkbemesting op den grasoogst De heer Ir. K. van Daalen, rijk» landbouwconsulent voor Utrecht heeft over de beteekenis van den kalk- toestand voor het grasland j.n het Landbouwkundig Tijdschrift eef hoogst belangrijk artikel gepubliceerd leurstelling. Maar daar kan ik niet over oordeelen, want ik kende haar toen nog niet zoo. Maar den laatsten tijd hebt u haar natuurlijk veel ontmoet en ook w#l over laar gepraat. En u hebt ook de ov»--'u.- ging dat het met dien Engelschman a'et meer aan was. Die Engelschman, wat hij dan voor haar geweest moge zijn, is uit haar le ven verdwenen, daar ben ik zeker van. De twee mannen praatten nog eemgen tijd voort, ook over andere dingen, maar Glenmore bracht altijd weer het gesprek op de beroemde actrice en toen zij ten laatste scheidden, was Condet overtu gd. dat zijn nieuwe vriend smoorlijk verliefd was op juffrouw Vignard. Hij is wanhopig verliefd op haar, mompelde hij onder het naar huis gaan in zich zelf, nu ik hoop het beste Voor hem, maar ik voorspel hem niet veel succes. En Glenmore, naar zijn hotel gaande, dacht glimlachend in zichzelf: Die auteur meent vast en zeker, dat ik op de dame verliefd ben. Enfin, het kan geen kwaad dat hij dit meent, dan zoekt hij achter mijn belangstelling geen andere reden. En onderwijl dacht mademoiselle Vig nard ook nog aan den Engelschman. Waarover zou hij fnij tollen spre ken, wat heeft hij mij mede te deelen? De heer Glenmore was op tijd aanwe zig en werd ook dadelijk door de actrice ontvangen. Indien u mij werkelijk iets te ver tellen heeft, zeide zij, dat u lever niet zegt in 't bijzijn van anderen, dan zal het goed zijn, dat u zonder lange inlei ding daarmee begint, want over een gedurende een of enkele jaren hebben geen beteekenis Heel vaak zien we. dat de eerste jaren de zure meststoffen, als zwav. amm. de hoogste opbrengsten geven Dit komt. doordat deze meststof een oplossende werking heeft op fosfor-» zuur en kali Op den duur komt daar verandering in. zooals te Rothamsted duidelijk is gebleken Wat niet weg neemt, dat de praktijk van een kalk bemesting op grasland niet veel wil weten; inderdaad werkt die aanvan kelijk meestal verlagend. Het meest aanbevelenswaardig lijkt ons toe op (graslanden, met een lagen kalktoe- stand basische en wel speciaal kalk- houdende meststoffen te nemen. Deze zijn voor stikstof het kalksalpeter en het kal kammonsalpeter en voor fosforzuur het slakkenmeel. Opge merkt moet wordep. dat super weinig finvloed heeft op de 'kalktoesjknd ook niet in ongunstigen zin Wat de kalizouten betreft neme men de hoogstprocentische; pver 't algemeen heeft kali weinig invloed op fle k alk toestand. maar verlies is er in elk geval; welnu, dat Is bij de hoogst- pfrocentrische het geringst. Het kalkvraagstuk is van het groot*. Ste belang; daarom zulten we daaraan af en toe nog eens een artikeltje wijden. kwartier beginnen de gewone bezoeksters te komen en ik geloof niet dat we dan nog gelegenheid voor een rustig gesprek zouden hebben. Dan begin ik maar dadelijk, zeide de bezoeker. En ik begin met een vraag Is het waar dat u verloofd is geweest met een Engelsch edelman, zooals inder tijd sommige bladen hebben verteld? De actrice zag haar bezoeker verbaasd en ontstemd aan Mijnheer Glenmore, antwoordde zy. u veroorlooft mij u te zeggen dat uw vraag zeer indiscreet is. Ik heb geen en kele reden u daarop antwoord te geven. Ik had dat antwoord kunnen ver wachten, maar juffrouw Vignard, uw standpunt zou alleen goed zijn, indien ik de onbeschaamdheid had die vraag tot u te richten uit nieuwsgierigheid, uit zucht om mij met uw aangelegenheden te bemoeien. Dat is nochtans geenszins het geval. Ik meen te weten, dat u met iemand verloofd is geweest, al was het dan nog geen publieke verloving en dat die man zich niet als een gentleman te genover u gedragen heeft. Is dit zoo, wel dan wil ik u de gelegenheid bieden u op d en man te wreken. De actrice zag Glenmore met groote, niet begrijpende oogen aan. Het scheen haar nog altijd niet duidelijk wat die man bedoelde. Zij was verontwaardigd, dat hij zich in haar zaken drong, dje hem in geen geval aangingen; En zij ver baasde zich over zijn brutaliteit. Mijnheer, zeide zij, als ik reden had mij op iemand te wreken, dan zou ik daarvoor toch geenszins de hulp accep teeren van iemand die mij vreemd is en dien ik geen enkele reden heb te vertrou- WIS, lil hij met lis duidisig vreemd GROOTE BRAND. Conservenfabriek afgebrand. In den avond van 29 Juli brak door onbekende oorzaak brand uit in de conservenfabriek van de fa. Kooy en Trompetter te 'Medemblik. De geheele fabriek werd verwoest Het geheele complex, het aangren zende pakhuis en de kantoren inbe grepen, stond van voor tot achter ln brand, en de Medembliksche brand weer, die ter plaatse was stond tegen (ie zich zoo uilbreidende vlammenzee machteloos.. Ook de assistentie van de brand weer te Wervershoof, die met een motorspuit te hulp kwam baatte niet. De twee stoomketels in de fabriek sprongen met een geweldige knal uit een. Groote bussen geconserveerde groenten barstten met luide knallen uit elkaar, en door de kracht der ontploffing werd de inhoud op straat geslingerd. Gelukkig woei de wind in de rich» ting van de zee, zoodat de aangrens zende huizen niet direct gevaar liepen behalve het historische Kasteel Rad* bout, dat in de onmiddellijke omge« ving der conservenfabriek ligt en waarin het kaniongerecht zitting houdt terwijl het tevens is inge* richt als gemeentelijk museum. Alle stukken van historische en andere waarden werden uit het kasteel ge* haald en in veiligheid gebracht. Het kasteel is er heelhuids lalfce* komen. Van de conservenfabriek is niets gespaard Hoe groot de schade is is nog niet te schatten. De firma Kooy en Trom-» petter is op beurspoLis tegen brandt en bedrijfsschade verzekerd Op de fabriek werkten ongeveer honderd man. EEN EIGENAARDIGE WENSCH. Scheidend wethouder noodigt den raad uit op zijn begrafenis In de jongste raadsvergadering van Beek en Donk (N.-Br.) werd druk af scheid genomen. De heer Th. Thijssens ging na een ambtsvervulling van 42 jaren heen als gemeente-secretaris, de twee wethouders en een tweetal raads leden zullen in September niet in de vroedschap terugkeeren. Wethouder Vereyken, die wegens hoo- gen leeftijd zich niet herk esbaar had gesteld, meende ook nog een .woordje te moeten zeggen Hij betreurde het dat hij nog zoo weinig familie heeft; slechts een zuster, die deze maand haar d;aman- ten klooaterfeeat viert. „Wanneer ik straks begraven word, zal men op den aanbod bij mij komt. Men zegt dat En gelschen het recht hebben excentriek te zijn, maar u drijft dat recht toch wel een beetje ver. Wij kunnen ons onderhoud hiermee gevoeglijk als geëindigd beschou- m. Zij wilde naar de schelknop grijpen om te bellen, dat men den bezoeker zou u tlaten, maar Glenmore stak de hand waaAchuwend op. Niet te haastig, schoone dame, zei de hij met een spottend lachje, niet te haastig, ons gesprek kan daarmee niet uit zijn. Ik zbu u mjsleid hebben om trent mijn persoon als ik zoo heenging Weigert gij mij zeer beslist uw vertrou wen, dan zal ik maar beginnen met u mijn vertrouwen te toonen. Ik verlang daarnaar n et. Dat is mogelijk, maar ik zou u toch aanraden, al was het maar heel even, toch te luisteren naar hetgeen ik u te vertellen heb. Hij zag haar ©enigszins loerend aan en onwillekeurig sidderde zij. Maar hij ver viel weer in den gewonen gezelschapa- toon en deed alsof hij van haar ontstel tenis niets merkte. Hoor eens, juffrouw Vignard, zeide hij, ik ben gisterenavond aan u voorge steld als mynheer Glenmore, maar dat is mijn naam eigenlijk niet. En wat u mis schien meer interesseeren zal, ik ben ook geen Engelschman. Mijnheer, ik verklaar niet in te zien wat voor verschil het zou maken tot welke nationaliteit u behoort. Mag ik u dan uit den droom helpen, juffrouw Vignard? Het maakt voor u wel degelijk verschil Want veronderstel dat ik een Engelschman ware of een Franich- man en ik wist do dinfen, die ik nu Donk zeggen dat eir zoo weinig volk bij mijn begrafenis is. Dat kan toch niet," zei spreker, „voor den ouden wethouder". Hij richtte dan ook het vriendelijk ver zoek tot den vooriitter en den Raad, om toch zeker bij zijn begrafenis tegen woordig te zijn. „Ik betreur het nog maals," betoogde hij, „begraven te zul len moeten worden zonder volk en ik verzoek dit gesprokene in de notulen vast te leggen." (Algemeene hilariteit). ONROUWE DIENSTBODE. De politie te Wilnis heeft aangehouden en naar Utrecht overgebracht de dienst bode van den veehouder B., verdacht van diefstal ten nadeele van haar patroon van een bankbiljet van 300. De diefstal had plaats door het openen van een kast, waar in het geld was geborgen, met valsche sleutels, speciaal daartoe Zaterdagavond te Woerden gekooht. Haar verloofde, een arbeider uit Kamerik, bij toen het geld en de sleutel werden gevonden, is is ver dacht van heling, eveneens naar Utrecht overgebracht. Verdachten hebben volledig bekend. GEEN MISDAAD? Uit een nader ingesteld ondersoek is gebleken, dat de kenteekenen aan den hals van het te IJmuiden aangespoelde lijk van een ongeveer 25-jarige dame niet door geweldpleging veroorzaakt zijn, zoo dat misdaad geheel uitgesloten ie. Het lijk is inmiddels door de betrokken fa milie herkend. De verdronkene woonde te Brussel. Het stoffelijk overschot is gisteren op Was tar- veld verascht. EEN OVERVAL Woensdagavond zou te Utrecht een 30-jarig muzikant de Banaanstraat per rijwiel passeeren. Hij werd daar onver hoeds overvallen door v. d. M. Deze bracht den wielrijder een diepe messteek aan den schouder toe, waardoor de ge troffene van zijn rijwiel stortte en op straat bleef 1 ggen Hij werd in het po litieposthuis Roode Brug binnengebracht en iatgr door den gem. geneeak. dienst naar de Rijksklinieken vervoerd. Het on derzoek heeft uitgemaakt dat v. d. M. uit wraak handelde, omdat hij den mu zikant er van verdacht liefdesbetrekkin gen met zijn vrouw te onderhouden. AUTOBUS TE WATER. Te Drachts ter-Compagnie is een autobus, waarmee 25 me sjes uit Drie- sum werden vervoerd, op weg naar Ap pelscha in brand vlogen. Onder het rij den nog wilde de chauffeur het portier openen. Daardoor geraakte hij het stuur kwijt, waardoor de autobus over den kop sloeg en in een vaart terecht kwam De gebroeders Bron hebben de inzitten den gered Allen waren min of meer ge kwetst door snij- en brandwonden. Een meisje kreeg een hersenschudding. Nadat twee geneesheeren uit Drach ten hulp hadden verleend, zijn de meis jes naar huis teruggekeerd. DE HITTE IN AMERIKA. In de Staten van het Westen en het Midden-Westen blijven temperaturen tua schen de 90 én 120 graden Fahrenheit heersohen. Het aantal ten gevolge van de hitte overleden personen is thans geste gen tot 80; de meeste sterfgevallen heb ben aich voorgedaan in Gaiifornië en Arizona. In Montna in Idaho zijn boech- branden uitgebroken. ERNSTIGE BRAND. Ten gevolge van een tot dusver onbe kend gebleven oorzaak is er in de ge meente Nyarad bij Boedepest brand uit gebroken. Door den storm werden de vlammen aangewakkerd, uoodat na eenige uren dertien woonhuizen met alle bijge bouwen in brand stonden. Een oude vrouw ia door den rook gestikt. De ma terieel© schade beloopt 200.000 pengó. MASSA-VERGIFTIGING DOOR IJS. In Catania (Italië) werden eenige hon derden personen tengevolge van het ge bruik van bedorven ijs met vergiftigings verschijnselen opgenomen in ziekenhui zen en particuliere klinieken. weet en ik meende dat mijn land tegen spionnagepogingen beschermd moest worden, dan zou het er voor u wel eens minder aangenaam kunnen uitzien. Deze woorden op veelbeteekenende toon gezegd, hadden op de actrice een groote utwerking. Zij werd doodelijk bleek, haar geheele gdfctalte beefde en indien zij zich niet in haar stoel had laten zakken, zou zij wellicht zijn neer gevallen. De eerste oogenblikken lukte het haar niet een woord uit te brengen en voor zij eenig antwoord kon geven, moest zij haar lippen bevochtigen. Waar doelt gij op, stamelde zij, wat wilt gij van mij? Maar juffrouw, de, situatie ja im mers niet zooals ik veronderstelde, er is geen reden om zoo ontsteld te zijn. Ik ben geen Franschman, ik ben evenmin een Engelschman, al ga ik daarvoor door. Is u aan den spionnagedienst ver bonden? Ja, dat is te zeggen, ik heb er iets mee te doen. En zoo weet ik natuurlijk, dat u aan ons indertijd d.ensten hebt bewezen. Helaas ja. Maar dan moet u ook weten, dat ik voor het vervolg heb ge weigerd nog iets met dat werk te maken te hebben. Ik vind het niet aangenaam aan het verleden herinnerd te worden en ik verzoek u beleefd er niet meer over te spreken. Glenmore glimlaohte, (Woitit vervolgd.) TWBBPB bbmj ltfEöWSBBfn>VOOIT?ZUTD?H OCEAN D gtt aTRECHJHScTTD0nhovgnie?rrOourant SCHOONHOUDEN VAN MARMER Wit marmer mag nooit geschrobt _wrden met zeep, daar zeep wit mar* m«r geel maakt Men gebruike liever Brusselsche aarde, marmerslij p of witsel. Het marmer na wrijven met witte was is zeer goed. Zwart marmer, b.v. zwart marmer ren schoorsteenen worden het beste onderhouden met zwarte schoen* smeer. Vlekken krijgt men het beste uit marmer verwijderd door.wrijven met slaolie, ook wél1 met een zacht sckuur- "d. b.v. een toiletpuimsteentje. if VLEKKEN IN ZIJDE Vetvlekken verwijdert men uit zij den stoffen het beste, door er droge poeder op te strooien, gewone talo* p| toilelpoedcr Men laat de poeder een tijdje op de vlekken zitten, dan blaset men het eraf en strooit er nieuwe poeder op, en dit herhaalt men zoo vaak, totdat de vlekken veri d wen en zijn. De poeder neemt het vet geheel op. Hierdoor behoeft men niet een avondjapon waarop ongeluki kigerwijze jus of andere ongerecht (jgheden gemorst zijn, dadelijk te laten stoomen. HET ONDERHOUD VAN. HOUT* WERK. In elke huishouding komen voor* Werpen van wit houtwerk in verschil* lende vormen voor. zooals voorwerp pen voor keukengerief. b.v. hakbor-< den. deegplanken, lepels, enz. Verder fcfcls. vloeren, trappen. Deze voorwerpen zijn gemaakt van verschillende houtsoorten. Houten voorwerpen woorden eerst Schoongemaakt met zeepwater, flink afgespoeld met schoon water en daarj na, wanneer ze nog naj zijn, inge wreven met witsel. Het witsel kan men er met de hand of met een vocfcn tig gemaakte schuurlap inwrijven. Wanneer men het voorwerp flink geschuurd heeft, wordt het in schoon water afgespoeld en afgedroogd mJet een doek, waarna men het op een luchtige of warme plaats laat drogen, b.v. buiten of bij de kachel Er mogen bij het opdrogen geen vitte strepen op ontstaan en de Kan-* den mogen niet wit worden, als men het schoongesdhuurde hoi spijze echbt witte strepen op ontstaan en de nan-i an niet wit worden, als men schoongesdhuurde houtwerk wrijft. Houten voorworpen die met spijzen in aanraking komen, mag m- niet met witsel behandelen. Bij het schuren van een houten tafelblad moet men steeds met rechte strepen in de lengte wrijven. Bij het schrobben van een houten vloer ga men op de volgende wijze te werk. Eerst schrobt men de planken overdwars en daarna in de lengle met warm zeepwater en strooit over den vloer wat witsel. Men schrobt den grond bij gedeelt ten. Wanneer men het ineens doet. zou het vuile \frater er te lang op blijven liggen en liet hout niet zoo spoedig drogen. EEN OUDERWETSCH PLANTJE. De verzorging van het „kindje (op moeder s schoot" Dit ouderwetsche plantje, dat tegen woordig weer meer en meer in de mode komt, dankt zijn aardigen naam aan de eigenschap, dat de jonge plant jes gevormd worden in bet hart der oude bladeren. Het jonge plantje maakt al wortels terwijl het nog op het oude hlad zit. Het stekken ge beurt dus met het moederblad. De verzorging van dit kindje is gemak* kdijk. Het groeit het beste op een licht plekje, terwijl men het regel» matig water geeft en in het voorjaar een beetje mest. In den loop van den zomer kan het, onder deze gunstige omstandigheden, 50 tot 100 jonge plantjes vormen. Oude planten bloeien well maar men kweekt ze hoofdzakelijk om het aar* dice blad en de bijzondere groeiwijze Wit wollen goed dat in de wasch gelig is geworden, moet men opnieuw wasschen in ee nsopje, waarin een stukje zwavel ia opgelaost. VERBROEDER INGSS AMEN KOMST AAN DEN IJZER. Aan de rivier de Yzer, op de plaats, jtfaar van 1914r—1918 duizenden jonge mannen in opdracht van hun regeeringen iliaar om het leven brachten, aan den roet van het machtige Yzermonum|nt, dat 1 jaren na het eindigen van de jt- jarige waanzinperiode door de Vlamin gen bij Dikamuide is opgericht, zullen Vlaamsche en Nederlandse he jongeren een verbroederingsbijeenkomst houden op 21, 22 en 23 Augustus. KAMPONG AFGEBRAND. Donderdagnacht is de kampong Behare Mojohilir, onder-afde#Iing Soembawa, geheel afgebrand. Zeventig huizen en twintig rijstschuren zijn in vlammen op gegaan. Er zijn geen menschenlevens of verlies aan vee te betreuren. De schade wordt geschat op 10.000 gulden. Het slaat vast, dat er geen moedwil in het sp%l is. EEN „GOED BAANTJE". Waarschijnlijk is het gemakkelijkste baantje ter wereld dat van een Engel sche stationschef. De man ia al «bijna twintig jaar lang alleenheerscher op het station van Mastoke in de nabijheid van Coleshill in het graafschap Warwick. Maar sinds 1916 heeft hij niets meer te doen, om de eenvoudige reden, dat de stopplaats Mastoke in het spoorboekje is geschrapt. Sinds 14 jaar houdt geen enkele der voorbijrijdende treinen in het plaatsje stil. Bliksemt een sneltreip voorbij, dan staat de chef in zijn Zon- dagsche uniform op het perron en brengt zooals de bepalingen dit voorschrijven, het saluut. Hiermede ia zijn dagelijksche arbeid verricht. Voor deze inspanning ontvangt hij reeds 15 jaar het normale salaris van een stationschef der Engel sche spoorwegen. En, indien een snuf felende journalist het curiosum niet bad ontdekt en publiek gemaakt, dan zou bet nog wel een tijdlang zoo zijn geble ven. De mooie dagen van Mastoke zullen nu echter wel spoedig ten einde zijn. BEVROREN LEVENSMIDDELEN. De snel-bevriezerij in Zuid-Amerüa schrijdt snel voort. Door den nood .der tijden hebben de groote fabrieken, waar levensmiddelén snel op een zeer lage temperatuur gebracht worden, te Buenos Aires een overeenkomst getroffen voor gemeenschappelijke bereiding van ver pakte en snelbevroren klantenstukken, die met uitschakeling van gross ers en slagers door deze fabrieken zelf in het klein worden verkocht. De pakketten worden in Buenos Aires en omgeving aan huis bezorgd, maar ook over groote afstanden verzonden, o.m zelfs naar eenige steden in Brazilië, waar zij, on danks dp trop sche hitte, in goeden staat aankomen. Een Duitsche slager in een voorstad van Buenos Aires schreef aan een blad. dat de slagers aanvankelijk wel van de snelbevriezerij hoorden, maar er zich niets Van aantrokken; totdat plotseling de klanten weg begonnen te blijven. De fabrieken bleven zich op reehtstreek- schen kleinhandel toeleggen. De veraf in de Pampas gelegen fabrieken openden winkels in de stedon, waar zij pakket- vleesch in het klein verkoopen. Daar het verpakte stiel - bevroren vleesch goed blijft, ook over groote af standen, zullen de fabrieken nu spoedig export naar Engeland beginnen. Wan neer deze toevoer in Europa toegestaan moet worden, beteekent dit een onover zienbaar gevaar voor den geheelen sla gersstand, voor de grossiers, den slacht- veehandel, en de veehouderij. De meeste Argentijnsche veehouders, die enkele jaren geleden tot den land bouw overgingen, keerden weder tot de veeteelt terug, omdat de prijzen der land- bouwpjjpducten zoo sterk daalden, terwijl bovendien grooto uitgestrektheden, die vroeger onbruikbaar waren, de laatste jaren bevloeid werden en nu voedsel voor m llioenen dieren opleveren. Door de werkloosheid is de uitvoer van bevroren vleesch, vooral naar Enge land, sterk geslonken. De krachtige r organiseerde exportslachterijen zullen dus alles in het werk stellen, om den uit voer van verpakt snelbevroren vleesch te versnellen. Behandeling en kwaliteit moeten niets te wenschen overlaten, zooa dat succes nog slechts van den prijs schijnt af te hangen. Maar ook in dit opzicht staat de nieuwe concurrentie bui ten gewoon sterk. Bedroeg een 'jaar ge leden de prijs der prima slachtoesen nog ruim 275 pesos, thans is deze geleide lijk gedaald tot 65 a 75 en de waarde van den peso daalde bovendien zelf ook nog tot circa 75 cent Nederlandsch geld. OVERVAL IN HET BOSCH. Twee zoons van den voorin aligen Franschen minister, senator Lefóbre, die Maandag per motorrijwiel in een bosca nabij Beauvais waren, zijh «»ar over vallen door twee tot de tanden gewapen de bandieten. Nadat deze hen hadden gekneveld, ontroofden zij hun alle voor werpen van waarde en geld en verdwe nen op de motorrijwielen. De pontie om singelde het bosch en wist de bandieten te vinden. Er ontspon zich een geregeld vuurgevecht, waarbij een der achtervolg den gewond werd. Deze kon, nadat bei den opn.euw de vlucht hadden weten te nemen, des avonds worden gearres teerd. De achtervolging van den ander, een berucht misdadiger, is tot dusverre vruchteloos geweest. STUDENTE DOOR INDIANEN VERMOORD. Een jonge Amerikaansche studente. Henriette Schmerler. vertrok een maand geleden naar de bergen van Arizona om de ritueele dansen van de Apache-India nen te bestudeeren. Haar lijk werd Vrij dag in een ravijn teruggevonden, door boord met messen en gekleed in een In- diaansch kleed, dat zij zelf had vervaar- d gd. Zij had een eenzame hut in een Indiaansch dorp betrokken tegen den raad van haar vrienden, waar zij zich onder de bescherming had gesteld van een jong Apachen-hoofd. Men vermoedt dat zij werd vermoord omdat de Indianen vreesden dat zij te veel op de hoogte kwam van hun gewoonten. Dit althans valt af te leiden uit een ongeposten brief, die in haar hut werd gevonden en waarin zij uiting gaf aan vrees voor haar leven. In verband met den moord werden vijf Apachen gearresteerd. G0UDRIAAN. Vergadering van den raad op 17 Juli. Voorzitter de heer R. D. G. M. van Slij- pe, burgemeester. Afwezig P. Pier hagen. De Voorzitter opten de vergade ring met gebed. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Geloofsbrieven. De Voorzitter deelt mede, dat al le benoemde raadsleden hun benoeming hebben aangenomen. Allereerst stelt hjj het onderzoek der geloofsbrieven aan de orde. De oomsmissie hiermede belast be staat uit de heeren Van Genderen, De Vos en J. Vonk. Tijdens dit ondersoek schorst de V o o r zit ter de vergadering. Na heropening wordt besloten de heeren P. Pierhagen, D. van Genderen, J. Boele, M. N. Drink- waard, G. J .de Vos, P, Vonk en J. Vonk Tb. toe te laten. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van den gemeente-veldwachter, den heer E. Vos, is een verzoek ontvangen om het bedrag voor kleedinggeld, hetwelk hem wordt uitbetaald, met ingang van 1 Januari 1931 te willen verhoogen, aange zien de aanschaffing en het onderhoud der uniformüeeding aanmerkelijk, meer bedraagt dan hetgeen hij ontvangt (f 60 per jaar). De Voorzitter zegt, dat z.i. dit bedrag verhoogd dient te worden, aange zien een veldwachter zioh behoorlijk moet kunnen kleeden en in vele gemeenten hiervoor f 100 wordt gegeven. De Voorzitter zou dit ook hier op dit bedrag gesteld wenschen te zien. De heer Boele acht een bedrag van f 50 niet direct te hoog, maar stelt de vraag, of verhooging wel noodzakelijk is, aangezien de veldwachter toch een goed salaris heeft, zoodat hij daarvan wel klee ding kan koopen. De Voorzitter zegt, dat dit sala ris niet zoo buitengewoon hoog is en bo vendien gaan daar de pensioensbijdragen en huishuur nog af. De heer J. V o n k vraagt of deze kwes tie in 1993 ook al niet is behandeld. De Voorzitter zegt, dat dit inder daad zoo is. De raad besloot toen niet tot verhooging over te gaan. Wel werd de huishuur met f 25 verlaagd, maar die was toen wel wat te hoog. Uit een door den veldwachter overgelegde specificatie van uitgaven betreffende zijn uniform- kleeding blijkt, dat een bedrag van f 50 per jaar te laag is en dit eer f 100 zou moeten zijn. De heer Vos acht ook f &0 wel te laag maar om direct tot verhooging over te gaan, acht spr. niet gewensoht in ver band met de tijdsomstandigheden. Hjj VRIJDAG 81 JULI 193T. 111 111. Naderbij komend, lagen Rob en OïerHiT1!™1™ 101 hm de •oC nf/TJf wn mi koopraaidi}- S? dïfliJkt ratnï hebben «em "liï"1, ,,IJ' hooit EïTïte bewobt, „Wt zullen heit schip onderzoeken, wanneer we de schat onderzocht hebben," ant woordde Rob. „Laten we doorgaan, nu het nog licht ie.'» 111 Eeu pooi je pagaaiden ze in volila- gen duiiterni# roori, tow Mg«Q m twï zioh uit een glimp van het daglicht. Die glimp werd sterker en spoedig daarop kwamen ze in het volle zonlicht. Hier waren de oevers van de rivier weelderig begroeid, terwijl zich erachter een rij heuveli verhief. acht ter zijde legging van het adres ook niet billijk. Aangezien de veldwachter in verband met de ziekte van zijn vrouw toch reeds buitengewone uitgaven moet doen, zon hij voor 1931 een gratificatie willen verleenen van f 60. De kwestie kan dan later onder oogen worden gezien. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Hierna wordt aangeboden de rekening dienst 1930, bedragende gewone dienst in ontvang f 25631,Ö9J, in uitgaaf f 22448,024, batig saldo f 3183,57; kapi- taaldienat in intvang f 050,27, in uitgaaf f 637,93, batig saldo f 18,34. Tot leden der commissie vau onder zoek worden benoemd de heeren M. N. Drinkwaard, P. Vonk en J. Vonk. Drinkwatervoorziening. Ingekomen ia een schrijven van de commissie uit de gemeentebesturen be treffende drinkwatervoorziening in de Al- hlasserwaard, houdende mededeeling, dat het de commissie gewenscht voorkomt het door Prof. Ir. Oh. K. Visser te Delft uit gebrachte rapport door een onpartijdig deskundige te doen onderzoeken. Met inbegrip der kosten der commissie wordt dit geraamd op f 1000, hetwelk de oom- missie voorstelt te verdeelen over de be langhebbende gemeenten, te berekenen naar het aantal inwoners. B. en W. stellen voor om hierin een bedrag van ten hoogste f 86 bij te dra gen. De heer D e V o s acht het in ieder ge val noodzakelijk, dat het onderzoek wer kelijk onpartijdig is. De Voorzitter zegt, dat de oom», missie daarvoor wel zorg zal dragen. De heer Boele is zelf wel voor wa terleiding, maar zou liever weten, hoe de ingezetenen er over denken, alvorens er toe te besluiten. De Voorzitter zegt hierop, dat de kiezers hunne afgevaardigden zenden en dus hiermede tevens een vertrouwen schonken, zoodat het geheel geen zin heeft naar het oordeel der ingezetenen te vragen. De heer J. Vonk zegt, dat deze f 1000 over 10 gemeenten zijn omgeslagen, maar als een of meer geen bedrag toestaan, wat dan? Zal het bedrag voor de ande re dan omhoog gaan. De Voorzitter zegt, dat een vast bedrag wmtft toegestaan en bovendien, dat een of Nftee gemeenten een streekhe- lang als de waterleiding niet meer tegen kunnen houden, aangezien zij dan vol gens de jongste wijziging der gemeente wet tot samenwerking kunnen worden gedwongen. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten een crediet van f 85 toe te staan. De vergoeding aan de vereeniging tot stichting en instandhouding van een School met den Bijbel over 1930 wordt vastgelegd, ingevolge art. 103 der L. 0 Wet op f 800;69. De vergoeding hierin te betalen door buitengemeenten wordt bepaald voor Groot-Ammers op f 38.72 en voor Noordeloos op f 48.00. Naar aanleiding van een missive van Ged. Staten wordt besloten voortaan niet telken jare maar om de vijf jaren een verslag1 van den toestand der gemeente te doen uitbrengen. Besloten wordt bij den raad van Minis ters adhaesie tet betuigen'ban een o.m. door de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Dordrecht gezonden adres be treffende overbrugging van het Holland- fiche Diep bij Moerdijk. Vaststelling Instructies. Verder worden zonder hoofdelijke stemming vastgesteld: Een instructie voor den gemeente-se cretaris, een id. voor den gemeente-ont vanger, een reglement van orde voor de raadsvergaderingen en een ambtenaren reglement (ingevolge art. 126 der Amib- tennarenwet 1929). Bij de Rondvraag vestigt de heer Boele er de aandacht op, dat nu de kerkmuren een andere kleur hebben gekregen, het wensohelijk zou zijn den toren eveneens dezelfde kleur te geven, aangezien dit nu eenigszins vreemd afsteekt. Besloten wordt naar de kosten hier van te informeeren. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. WADDINXVEEN. Alle leden zijn tegenwoordig. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed en stelt aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven der nieuw benoemde leden. Deze worden na gun stig advies van de commissie goedge keurd, weshalve tot toelating van alle gekozenen wordt besloten. Vooraf deelde de Voorzitter njede dat de heer Visser de benoeming niet had aangenomen en in zijn plaats was ge komen verklaard de heer N. Krabben dam. Goedgekeurd wordt het verslag der vergadering van 30 Juni. Tot de mededeel ingen en ingekomen stukken behoort een besluit van den com missaris der Koningin, waarbij aan den burgemeester verlof is verleend om zich buiten de gemeente op te houden van 1 tot 26 Augustus. De aangeboden gemeente-rekening over 1930 sluit met een batig saldo van f 56180,98 op den gewonen dienst. Deze rekening wordt voor onderzoek gesteld in handen van de financieele commissie. De rekeningen, der bedrijven over 1930 worden vastgesteld voor het gasbedrijf met een winst van f 4A30.88H en het electriciteitsbedrijf met een winst van f 4027,08H. 0 In verband met de ingekomen reke ning van de Vakteekenschool der patro naatscommissie „St AloyBius" wordt goedgevonden over 1930 een extra sub- s.die toe te kennen van f 30,99, Afwijzend wordt beschikt op een ver- K»k van dat» haar P, W, Boat, om ham op billijkheidsgronden te restitueeren het door hem betaalde bedrag van f 50 voor het leggen van een brug over de sloot langs de Jan Dorrekenakade, daar deze sloot thans met medewerking van de ge meente is gedempt en hij de eenige is, die deze vergoeding heeft betaald. Wel gaarne hadden B. en W. tot een gunstig besluit willen medewerken, maar zij zijn teruggeschrokken voor de consequenties die een dergelijk besluit met zich brengt. De Raad vereenigt zich met dat inzicht. Aan de Christelijke Hoogere Burger school te Alphen a.d. Rijn wordt voor een leerling uit deze gemeente, die deze school in 1930 heeft bezocht, een subsi die toegekend van f 71.91. De vergoeding voor de schoolbesturen over het jaar 1928 ingevolge artikel 101 der lager onderwijswet, wordt vastgesteld op of 11,75 voor het lagere en op f 2853 voor het u tgebreid lager onderwijs. Vastgesteld wordt de legger der wegen en voetpaden, zooals die is gewijzigd in aansluiting met den aanleg van den spoorweg Gouda—Alphen a.d. Rijn, waardoor het gedeelte der Jan Dorre- kenskade dat door dien spoorweg in be slag genomen wordt, van dien legger is afgevoerd. Breedvoerig wordt van gedachten ge wisseld over een voorstel inzake de in voering van een huurkoopsysteem voor ej^trische apparaten en in aansluiting daarmede de verlaging der stroomprij- zen Was de Bedrijvencommissie aanvan kelijk tot overeenstemming gekomen met de alhier gevestigde installateurs, zoodat op hun volle medewerking mocht wor den gerekend, later hebben dezen zich teruggetrokken. De Raad meent, dat het algemeen be lang vordert, dat het voorgestelde huur koopsysteem moet worden ingevoerd en dat de belangen van enkele ingezetenen niet zoo zeer worden geschaad, dat het voorstel zou behooren te worden ver worpen, weshalve het bedrijf tot uitgifte» in huurkoop zal overgaan Tegelijker tijd wordt besloten ingaande 1 October een prijsverlaging in te voeren als volgt: Voor licht verlagen met 3 cent, voor kracht normaal tarief met 2 cent voor kracht op contract beneden 5000 K W.U. met 2 cent voor contract boven 5000 K. W.U., met 1 cent voor polderbemaling bij dag met 2 cent en bij nacht met 1 cent, alles per K.WJü. Alle ingezetenen zullen dus van dit besluit kunnen pro- fiteeren. Langdurige discussies hebben plaats over het adres van de verschillende ker keraden en besturen der rechtsche kies verenigingen om te besluiten tot winkel sluiting, tot sluiting van de café's en dergelijke inrichtingen en het venten met geringe eetwaren gedurende den Zon dag. Dit adres was in twee gedeelten go- splitst omdat het op de Winkelsluitings wet en op de Drankwet van toepassing is. Alle ter zake ingekomen sttddcën zijn met uitvoerige memories van het dage- lijksch bestuur aan de leden toegezonden. Met 7 tegen 0 stemmen wordt besloten tot algeheel© winkelsluiting en tot het verbod om te venten op zon- en feest dagen. Wat betreft de sluiting der café's op Zondag hebben adressanten gevraagd om alles den geheelen Zondag dicht te doen. De caféhouders vroegen daarop niet in te gaan en het R.K. Kerkbestuur met de patronaatscommissie wenschten voor het R.-K. Verenigingsgebouw in de Burgemeester Trooststraat een uitzon dering te maken, zoodat dat gebouw als tot nu toe voor de leden en de jongelui wier namen bekend'zouden moeten zijn bij het gemeentebestuur, open zou blij- n. Tenslotte worden alle voorstellen af gestemd, zoodat de toestand met betrek king tot de koffiehuizen blijft bestendigd. Goedgekeurd worden de voorwaarden waarop met de N.V Fabrieken Wad- dinxveen een overeenkomst zal worden aangegaan ter zake den aanleg van een weg ten zuiden van de Jan Dorrkens- kade, opdat ook van dien kant de terri- nen der N V. kunnen worden bereikt. Tenslotte werden nog enkele begrootings wijzigingen met gunstige beschikkingen genomen. J Hierna sluiting. GIESSENDAM. Juli. Geboren: Neeltje Woutrina, d. van T. van der Stelt en M. Smit. Johan nes Cornelia, jb. van G. Kool en N. J. van Dieren. Ondertrouwd: M. de Haas, oud 28 j., en N. de Hek, oud 22 j. HARDINXVELD. Juli. Geboren: Pieter, z. van P. van t Ver laat en A. Schifeuders. Maria, d. van G. Boonstoppel en J. G. Bakker. Overleden: M. de Bruin, oud 62 j., we duwe van J. Nieuwpoort. HEI- EN BOEIOOP. JuU. Geboren: Hermanus, z. van J. C. Bassa en J. van Vuren Meijer, z. van P. J J. v. d. Hagen en G. Verkerk. - Dirk Jan, z. van A. v. d. Grift en T. Bogaard. Aart, z. van W. Uittenbögerd en P. de Jong. Willempje Maaike, d. van M. G. Schouten en B. de Wildt. WADDINXVEEN. Juli. Geboren: Barbera Johanna, d. van H. Oomkens en G. Dalmolen. Gerardina Hubertina, d. van H. van Os en M. K. Streng. Sievert, z. van J. Kamerling en T. Sohreiber. -* Anthonia Maria, d. tan J. F. Hijkoop en M. v. d. Dussen- »- Leendert Arie, z. van T. Burger en ■W. G. Bdek. ,r Getrouwd: J. 0. Veerman en M. Mon- •ter, Overleden'. J, Gooien, oud 80 j. N. Tw, 77 j. - T. Ti» Gil*, oud j.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4