Nieuwe Avonturen van R0B Wat geeït de Radio? Weerbericht Kerk en School. Stadsnieuws. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Wetenschap en Techniek. Afloop Aanbestedingen Nieuws in een paar regels. EERSTE BLAD Dinsdag 4 Augustus. Hilversum. A.VJH.O. 810 10—10.lö Morgenwijding; Gramofoon; 10.30—11" oert (Piano, Zang en 12 Gramofoon; 132 Gom het A.V.R.O.-Kwaxtet en 22.30 De heer J. M. Lindemans over: „De ontwikkeling van het Gonoert- wezen"; 84.80 Concert door het Haagsche Harmonie-Orkest en Gra mofoon; 4.306 uur Gramofoon; 58 Concert door Kovacs La- joa en zijn Orkest; 8—8.30 Sportr praatje; 7—7.30 Mevr. E. Belinfante Belinfante over: „Puck van Holten"} 7.308 Zang-recital; 89 Concert door het Utreohtsch Stedelijk Orkest; 91 0 30 Opvoering van „Meneer Doktoor"; 0.3010.30 Vervolg Concert; 10.30 10.45 Nieuwsberichten; 10.46—12 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 8—0.15 Concert; 10-» 11.30 Gramofoon; 11.8012 Godsdien stig halfuurtje; 12.151.45 Concert doro het K.R.O.-Trio; 1.452 Gramo foon; 23 Vrouwenuurtje; 30.30 Gramofoon; 4—4.30 Gramofoon; 4.30 —8 Concert door het KJt.0. Kunst-En semble; 8—8.30 Uitzending van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 8.30—7 Gramofoon; 7—7.80 Prof. Dr. E. A. D. E. Carp over: „De psycholo gie van den zelfmoord"; 7.307.45 Ver bondskjwarftertje; 8€(.15 DeolamÜe door Vincent Berghegge; 8.16—'11 Con cert door „The Dutch Gentlemen Band" 11—12 Gramofoon. Woensdag 5 Augustus. Hilversum. V.A.R.A. 6.45—7 en 7.80— 7.45 Odhtend-gymnastiek; 8 uur Gra mofoon; 9.30 uur Orgelspel; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.A.R-A 10.15 uur „Onze Keuken" door P. J. Kers; 11 uur Gramofoon; 11.05 uur De heer A. F. J. Piortielje over: „Natuurstudie in Artis"; 11.35 uur Gramofoon; 12 uur Concert door het V.R.R.A-3eptet en Gramofoon; 2.15 uur Mevr. Staal manKramer over: „Practisoh Idea lisme"; 2.30 uur Gramofoon; 3.30 uur „Maak het Zelf"; 4.25 uur Gramofoon; 4.30 uur Kindervertellingen; 6.15 uur Concert door het V.A.RjL-Septet; 0 uur Concert door het V.A.R.A.-Mando line-Ensemble7 uur De heer Huib Luns over: „Beeldende kunstenaars' 7.30 uur Lezing over Bijenteelt: 8 uur Gramofoon; 8.15 uur Uitzending uit Theater Carré te Amsterdam; 11 uur Concert door een Ensemble uit het V.A RJL-Orkeat. Huizen. N.G.R.V. 8—8.18 Sohrtftlering; 6.16—0.45 Concert; 10.90—11 Korte Ziekendienst; 11—12 Harmonium-be speling; 12.1612.30 Gramofoon; 12.30 2 Concert (Viool, Fluit, Cello, Piano en Harmonium); 22.30 Gramofoon; 2.30—3 Lezen van Chr. Lectuur; 8 4.30 Concert (Viool, Cello en Piano); 4J304.45 Gramofoon; 56 Kinder uurtje; 6—7 Concert (Zang en Kerk orgel); 77.3Q De heer H. J. van En gelen over: „Electrioiteitsverschijnselen in de dampkring"; 7.458 Gramo foon; 89 Concert door het Chr. Radio Orkest; 9—9.80 De heer Jao. J. "W. van Voorst over: „Een bezoek aan het Bij- belsoh Museum te Amsterdam; Rond den Tabernakel van Ds. Schouten": 0.90—10.45 Vervolg Concert; 10 uur Persberichten; 10.4511.80 Gramo foon. ontdekt. Het bericht vermeldt, dat de voorstellen tot belasting-verlaging een go- volg zijn van den minder gunstigen toe stand der gemeente-financiën. De bedoe ling is natuurlijk: van den minder on- gunstigen toestand. Groot- Ammers. Uit het rapport van den keuringsdienst van waren in het gebied Dordrecht over het 2e kwartaal 1931 blijkt, dat in dat tijdvak in deze ge meente werden gehouden 23 inspecties van winkels, pakhuizen, bakkerijen enz.; er werden genomen 16 monsters melk en 0 monsters van andere waren: aan fa brikanten of verkoopera werd één waar schuwing toegezonden. B. en W. hebben den gemeenteraad de gemeente-begrooting voor het dienst jaar 19312 aangeboden. Deze ontwerp-be- groottng sluit in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 49.657,64K, terwijl dan voor onvoorziene uitgaven een bedrag van f 6114,68 X beschikbaar blijft. Groot-Ammers, Zondagnacht reed aan het Sohoonhovensche Veer een autobus, welke zijn bocht geheel link* nam, tegen een ijzeren lantaarnpaal aan, waardoor de paal afknapte en de lamp met ballon totaal vernield werd. Zaterdagavond gaf het muziekge zelschap „LangerakNieuwpoort" op 't Kerkplein een welgeslaagd concert. Een talrijk publiek was aanwezig. Eenige. jonge dames verkochten bloempjes ten behoeve der vereeniging. De opbrengst bedroeg ruim f 63. LeelQks val. Ammerstol. Het 4-jarig zoontje van de bakker H. Blanken, dat op de leuning van den aanlegstijger der Reederij-boo- ten was geklommen, viel daar af en kwam op de steenglooiing terecht, waardoor hij een gapende wonde aan het hoofd bekwam. De dokter heeft de wonde moe ten hechten. Berkenwoude. Zaterdag was hier een dag vol ongevallen. De zakkenhan- delaar Leuveling ging met paard en kar op hol met als gevolg van de kar vallen zonder z ch te bezeeren, wel materieele schade aan de kar, het paard werd tot staan gebracht De vrouw van den schoenmaker G. Schmidt viel van de stoep bij haar werk zaamheden te water, doch wist zich te redden, evenals de arohiteot J. d« Jong door het kantelen van een brug êr «Staring viel. Ook deze kwam met de IfjtÊftk vrij en laatst nog best viel Zon- le zevenjarige G. M. Berkouwer lens het visschen uit de schouw. Ook deze kwam er met een nat pak af. Gorlnchsm. Bij Kon. besluit van 27 Juli is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de RJLBB. alhier de heer P. Burik, te Rotterdam. Nieuw-Lekkerland. Zaterdagavond gaf het fanfare-oorpa „Apollo" zijn tweede concert te Kinderdijk. Het werd door heerlijk zomerweer begunstigd. Ook nu was er een talrijk publiek, dat met blijk baar veel genoegen naar de verschillen- de muzieknummers heeft geluisterd. Polder Nieuw-Lekkerland. Nieuw-Lekkerland. Het bestuur van den polder Nieuw-Lekkerland heeft schouw gevoerd over het schoonmaken van de watergangen in den polder het vullen van de sporen en slenken in den Tiend/weg. Bij eerstgenoemd werk werden geen fouten geconstateerd, doch het tweede werk was over het algemeen niet best verricht. In de vergadering, na afloop van de schouw, werd besloten de zen keer geen boeten toe te passen, maar bij de volgende groote schouw in Augus tus strenger eisehen te stellen. In de zelfde vergadering heeft de voorzitter, de heer P. Berynte, het overleden bestuurs lid, den heer G. Meerkerk, herdacht. Spr. memoreerde, dat de heer Meerkerk gedu rende 19 jaren onafgebroken lid van het bestuur is geweest, dat hij van de 200 vergaderingen, welke in dien tijd zijn gehouden, er 101 heeft bijgewoond en dat hij steeds zijn beste krachten heeft besteed aan de belangen van den polder. De overige bestuursleden betuigden hun instemming met deze waardeerende woorden. De heer P. Bonter is te Rotterdam geslaagd voor de hoofdacts en mej. Th. A. H. Knypers voor het examen nuttige handwerken. Bij onderhandsche aanbesteding ia aan den heer W. J. Verzijl opgedragen het verfwerk van het zwembad aan de Koningshaven te Rotterdam. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De Oranje vereniging ..Oranje Nassau" vergader de Woensdagavond in de zaal bij den heer Boerop. Besloten werd ook dit jaar weer een Oranjefeest te organiseeren De datum daarvoor ia nog niet vastge steld. Nieuwpoort Dat het spreekwoord „vo le kleintjes maken een groote" dikwijls waarheid bevat, bleek ons dezer dagen alweer, toen we het Jaarverslag over 1930 van het electriciteitabedrijf te Dor drecht in handen kregen. Hieruit toch blijkt, dat de electric!teitagebruikera uit deze gemeente in 1930 niet minder dan f 5822,80 aan electriciteit gebruikten. Voor verlichting werd daarvoor ge bruikt ruim 26jOOO K.W. en voor kracht bijna 10.000 K.W. Er zijn 171 aangeslo tenen. Nieuwerkerk a.dIJssel. Begunstigd door mooi zomerweer gaf de muMekver- A£>ni rri n a TVvw Vnnst VorVnaffnn" VOLLE WERKWEEK. Haastresht. Bi? fa. Gebr. Bakker Sc Zone* waar eenige maande» het personeel één dag per week minder werkte, ia vanaf 8 Aug. de volle werkweek weer ingevoerd. De kinderen van de 8chool met den Bijbel maakten Woensdag een reisje naar Valkenburg bij Muiderberg. Een lange dag bebben de kinderen met hun geleiders genoten aan her Zuiderzee strand Zeer voldaan keerden zij des avonds om 10 uur in het dorp terug. Vrijdag zijn de leerlinge* der hoogere klassen van de St. Catharine Schooi met hun geleiders naar Rotterdam geweest waar vooral de diergaarde hun belang stelling trok. Kinderen en ook hun geleiders hebben dien dag veel genoten. ONDERSCHEIDING Krimpen a.d. Lek. Zaterdag 1 Aug. is de t eer B. Boogaerdt, directeur der N V. Houthandel v h. de Wed. M. Boogaerdt Zn., benoemd tot Ridder in <ie orde van Oranje Nassau. de band en dr. De Jong constateerde oen aim- en sleoitelbeehbreuk en inwendige kneuzingen. In hoogst erastigen toestand is het slachtoffer per auto van Het Roe de Kruis uit Rotterdam daarheen ver voerd en in hot ziekenhuis „Eudokia" opgenomen. Naar waarneming in den morgen mn B Augustus. Verwachting tot Dinsdagavond: Meept matige N.Ö. wind. Liohf tot half bewolkt. Waareohijnlijk droog weer. Iota warmer. eeniging „Door Kunst Verkregen Zater dag een concert op de tent. - Vrijdag maakte het kinderkoor mn „Perseveranoe" een reis per autobus naar Harderwijk. De voetbalvereeniging „D.O.S." maakte Zondag een reis per autobus naar Nij- Ouderkerk a.d IJssal. Mej. Jans Mohr slaagde voor de tweede klasse van de Chr. Normaalschool te Zetten. Polsbroek. Bij den veehouder A. M. v d. M. ontstond Donderdag-avond bij hel aanmaken van het fornuis schoorsteen brand. Door krachtig ingrijpen der be woners, bijgestaan door eenige buren kon het vuur worden bedwongen en er ger voorkomen. Krfmpenerwsard. Stolwijk. Bij Kon. besluit is met in gang van 1 Augustus tot hoogheemraad van de Krimpener,waard benoemd de hr H. J. Hailing alhier. KonlnglnnefissL Waddlnxvttn. De plannen tot viering van den Koninginnedag, die minder uit gebreid zijn dan vorige jaren* nemen vaster vorm aan. De schoolkinderen zul len een aubade brengen aan den burge- wter, waarna ze getraoteerd zullen worden. Voorts zal er des avonds een orgelconcert worden gegeven en verschil lende vereenigingun zullen demonstraties geven. Voor het schoolfeest stelt de Raad ook dit jaar f 0,60 per kind beschikbaar. De heer E. B. Boon is te 'a-Graven- bage geslaagd voor het M.UX.0.-diplo ma A. -< B. en "W. hebben aan de R.-K. Ver eeniging tot bestrijding van tuberculose „Herwonnen Levenskracht" vergunning verleend tot het organiseeren van een speldjesdag op 6 Augustus. - B. en W. hebben vergunning ver leend tot den bouw van twee burger- woonhuizen aan den heer W. J. Tak te Gouda. De huizen zullen gebouwd wor den aan den Brugweg. iDe 6-jarige J. van P. aan de Zuid kade viel bij het spelen van een stapel hout, met het gevolg dat het kind een beentje brak. ii Het Duitsche circus Karlar heeft op een terrein aan de Jan Dorrekenskade eenige geslaagde voorstellingen gegeven die veel belangstellenden trokken. Mooie «taaltjes van paarden-dressuur kregen we te zien. Verder acrobatiek, koorddan sen enz. Te UtTeeht slaagde voor de acte Fransch L. O. mej. H. E. C. Bijl, onder wijzeres aan de Openbare Lagere School A aan het dorp alhier. Kippendieven. Waddfnxveen. Zaterdagnacht zijn ten nadeele van den landbouwer 0 aan den Breedeweg een wital kippen ontvreemd Landelijke ruitersport. Waddlnxveen. Behalve den tweeden en derden prijs die de landelijke rijvereeni- ging „De Gouweruiters" behaalde op het concours te Alblasserdam zijn aan d e ruiters in de afdeeling Tally Ho nog vier prijzen toegekend en wel een 2en prijs aan den heer A.' van den Berg en derde prijzen aan de heeren M Donker, J Oudijk en C Enthoven. Bij de examens voor de hoofdactc deze week te Den Haag gehouden, slaag de de heer V. Wijtzes. Bij de te Utrecht gehouden examens voor de acte Fransch 1 o slaagde de heer C. de Zeeuw, onderwijzer aan de 0. L. School aan de Brug De her Van Es. onderwijzer aan de R.-K School alhier, is in gelijke betrek king benoemd te Beverwijk Mej. Mulder, tijdelijk onderwijzeres aan de R-K. Sohool is benoemd tot on derwijzeres aan de R.-K. School te Am sterdam. Bij de verkoop ng door notaris Vos van £tet huis met erf en schuur, staande aan de Dorpsstraat, eigenaar de heer C. Molenaar, werd kooper de heer J. Reijm voox f 8800. Het huis met erf en kan toor, «taande aan den Brugweg, eigen dom van den heer H. D. van der Weerdt, werd opgehouden. Het stond in bod op f 8500. Wlffigfl-Langcrak. Aan de Sohool met den Bijbel is ais tijdelijk onderwijzeres benoemd mej. M. J. de Jong te Hei- en Boeicop. Goochelen. Zevenhuizen. Vrijdagmiddag gaf de heer Kruis uit Middelburg een gooohel- voorstelling voor alle schoolgaande kin deren in de ggheel gevulde zaal van den heer Vos. Het glanspunt van de voor stelling was de poppenkast, waar de kinderen buitengewoon van genoten. De kleintjes hadden veel pleizier. Mej. N. Vente spoelde tijdens de voorstelling piano. i Mej. J. Balgooij behaalde te Rot terdam het diploma oootuumnaaien. - De Chr. Zangvereeniging „Eupho- nia" behaalde Donderdag op het zang- concours te Zeist oen eerste prijs in do afd. Uitmuntendheid. Wilde eenden. Zevenhulzen. De gemeenteraad heeft besloten den minister te verzoeken wilde eenden onder schadelijk gevogelte te rang schikken, daar zij veel schade doen aan de gewassen,. Ook de afd. Zevenhuizen Moercapelle van de H. M. v. L. is in deze richting werkzaam geweest. Zater dagmorgen is telefonisch bericht van den minister ingekomen, dat aan vijf land bouwers vergunning is verleend ingevol ge art. 00 der Jachtwet, om, Indien wilde eenden schade aanriohten, de vogels te schieten. De vergunning loopt dagelijks ■fan een half uur voor Zonsopgang tot een half uur na zonsondergang. Zaterdag bemachtigden de pachters van het korenmolengat 169 wilde eenden. ERNSTIGE AANRIJDING. Zevenhulzen. Hedenmorgen omstreeks half 6 had nabij het station een ernstig verkeersongeval plaats. De heer D. S. kwam met een vrachtauto, beladen met varkens, het erf bij den heer v. d. Wal Afrijden, toen juist de 40-jarige arbeider G. Monteban per fiets passeerde. Terwijl deze nog voor de auto heen wilde rijden, werd hij door het voertuig gegrepen en overreden. Ernstig gewond werd M. oih genomen. Er was zeer spoedig hulp bij VAN DE GROOTSTE HERVORMDE GEMEENTE DER WERELD. Het Algemeen Weekblad ontleent aan de Wijkbode, het wijkblaadje Van da. Van Hoogenhuyae, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, eenige mededeelingen aangaande de Hervormde Gemeente te Amsterdam en schrijft: „Het is inderdaad ontstellend wat we te hooren krijgen. Van deze „grootste Herv. Gemeente van de wereld", die 225.000 zielen telt, gaan nog 0000 ter kerk; van de 41000 stemgerechtigden ne men nog 8600 aan de kerkelijke stem mingen deel. De meelevende gemeente leden worden op 30.000 geschat. De ker- keraad van onze hoofdstad bestaat bij na uitsluitend uit de kleine burgerij, de „heeren" ontbreken bijna geheel. Alleen nun geld wordt nog geaccepteerd, zelf big ven zg thuia". Van het Zendingsveld. Polsbroek. De echtgenoote van zende ling H. C. Heusdens, vanwege den Ger- Zendingsband werkzaam op M dden- Gelebes, zal wegens aandoening der ion gen naar het vaderland moeten terug- keeren. Mevr. Heusdens zal zich op me disch adv es naar Davos (Zwitserland) en, om herstel van -«zondheid te zoeken. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag «gn Waterstand; Keulen 8.09 val 0.18 M. Lek 1.43 val 0.17 M. Vaartsohe Rijn..0.48 was 0.02M. Maastricht (Borgharen), 1 Aug. 41-04; was 0.14 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 780 graden Fahrenheit. EEN DROEVIG ONGEVAL Twee broeders verdronken. Een droevige gebeurtenis heeft weer eens het groote gevaar van het zwemmen in de Lek aangetoond. Helaas, het zijn harde lessen, waardoor de bewoners langs de rivier nu en dan aan het gevaar wor den herinnerd. Vrijwel algemeen zijn zij er door die voorbeelden voldoende van doordrongen om zich niet in den gevaar lijken stroom te wagen, doch vreemde lingen trekt het frissche rivierwater nog al eens te sterk aan. Gistermorgen was hier in het woon wagenkamp een auto aangekomen. De wagen bevatte een muiaenspel, waar mede de familie Middel op de kennis te Gouda was opgetreden. Na aankomst al hier reisde het echtpaar per trein naar Zwolle, waar het woonachtig ie. Een compagnon, de B. en twee zoons van M., de 19-jarige Willem en de 16-jarige Be rend Middel, bleven met den auto hier. Toen de oudera vertrokken droegen zij d. B. op, toe te zien dait de jongens niet gingen zwemmen en hetzelfde vroegen zij aan den fotograaf H., die met een woon wagen in het kamp staat. Toen later de zoons een paar maal over zwemmen spra ken, hebben dan ook beiden hun gezegd, dat daarvan niets zou inkomen. Tenslotte gingen des middags omstreeks half zes beide jongens wandelen, zeiden dat zij de stad ingingen en namen het 18-jarig zoontje van H. mede. Slechts korten tijd daarna kwam dit kind op een draf huilend in het kamp te rug en vertelde daar dat beide jongens bij het zwemmen in de Lek waren gezon ken en dat hij hen niet meer boven had zien komen. De B. waarschuwde de politie en weldra waren rijks- en gemeente-poli tie en eenige burgers aanwezig op de plaats, die de jongen hen had aangewezen. Dat was aan de derde krib, juist onder de gemeente Willige-Langerak. Inderdaad vond men daar van de bei de zwemmers niets dan de kleeren aan den wal Er werd spoedig begonnen met dreggen en bijna anderhalf uur nadat het ongeval moet zijn gebeurd, heeft de heer P. Streefkerk, kantonnier van den rijks waterstaat het lijk van den Jongste der beide slachtoffers opgeviacht. De heer A. Rikkoert paste kunstmatige ademhaling toe, dooh dit mocht geen resultaat meer op leveren en dokter Groesbeek heeft dan ook slechts den dood kunnen oonstatee- ren. Het lijk, dat per roeiboot naar het terrein van de houtzagerij was gebracht, is vandaar per politic-brancard naar het lijkenhuisje op de algemeene begraaf plaats vervoerd. Het dreggen naar het andere slacht offer, dat den geheelen avond werd voort gezet, bleef zonder resultaat De politie heeft door bemiddeling van den commissaris te Zwolle de ouders de vreeselijke tijding overgebracht. Het dreggen is hedenmorgen nog voort gezet, doch zonder resultaat hedenmid dag beëindigd. De zwaar getroffen ouders zijn heden- mo- m hiergekomen. UITVOERINGEN OP ZONDAGAVOND. De vragen der R.-K. raads fractie. Onlangs heeft de Roomsch-Katholieke Raadsfractie aan het collece van B. en W. de volgende vragen gesteld: le Is het uw geacht coIlWe bekend, dat de vergunning inhoudende het recht» n et voor 24 uur te sluiten, vóór de St. Jozef vereeniging. welke haar ontspan ningslokaal heeft aan de Koestraat, zon der meer is ingetrokken. 2e Is het u eveneens bekend dat bo venbedoelde vereeniging. welke meerma len op Zondag concert, uitvoering of samenkomsten voor de R -K. geeft, van uw Voorzitter op haar verzoek meerma len een we: gerend antwoord heeft ont vangen? N| Tl 3e. Is het u ook bekend, dat een derge lijke toestand eveneens bestaat voor ver- eenigingen, die u tvoeringen geven in het Nutsgebouw? 4e Indien het bovonstaande bevesti gend moet worden beantwoord", is U dan bereid mede te deelen op grond waarvan en waarvoor dergelijke maatre gelen genomen werden? 5e. Is U niet met ondergeteekenden van oordeel, dat indien het onder 2 en 3 U bekend is, dit toch moeilijk kan voort spuiten uit een artikel van de Zondags- wetP 6e. Is U tevens niet met ondergeteeken den van oordeel, dat, al zou (hoewel moeilijk) de Zondagswet de mogelijkheid tot verbod insluiten, de vrijheid van hen. die een andere gedachte zijn toegedaan, onnoodig beperkt wordt en meer geacht kan worden te zijn een maatregel u t zucht naar macht, dan uit overwegingen van algemeen belang voor te komen Hel antwoord van B. sn W. B. en W hebben die vragen thans als volgt beantwoord: Ad. ie. „Zonder meer" ia dit niet ge schied; schriftelijk is door den Voorzit ter van ons College aan het bestuur van de St. Joseph medegedeeld, dat in den vervolge de hand zou worden gehouden aan het besloten karakter der uit voeringen op Zondagavond, omdat het niet in de bedoeling ligt en nooit gelegen heeft om, waar elders in andere gelegen heden de vergunning voor openbare uit voeringen steeds is geweigerd, dit „de facto" aan de St. Jozefsvereeniging wordt toegestaan. Met de overgangsmaatregelen is ten deze de grootste clementie be tracht. Ad. 2e. Ja; voor zoover het betreft uit voeringen d e een duidelijk karakter van openbaarheid vertoonden. Ad 3e. Ja. Ad 4e. Op grond van de Zondagswet en verder op grond van het feit, dat 113. Ze hadden weer een mijl afge legd, toen het ruisohen van een water val hun ooren bereikte en de oano sneller over het water echoot. „Nu moeten we voorzichtig lijn,'' mi Prof. Prewe. „We moeten niet over de waterval gedreven worden." Maar Rob was zich bewust van dit gevaar. Hij roeide voorzichtig nog een poosje voort en stuurde toen, ge waarschuwd door het geraas van het wa ter, naar de oevers. 114. Ze sprongen aan wal en trokken de oano uit het water. Daarop nam Rob de zware bagage, terwijl Prof. Prewe en Ouwe Daan het lichte vaartuig op de schouders namen. Zoo liepen ze tot voor bij de waterval langs de rivier. eerste blad WfEtTWSBLAP VOOR- ZffTD»H0BWIWP CW OTREOHT, SCfroónfrorenscfre Courant MAANDAG I AUGUSTUS 1931. voor openbare uitvoeringen, tooneelvoor- «tellingen enz. als hier bedoeld, vergun ning vereischt is en omdat de geeet en de overtuiging van een belangrijk ge deelte van de bevolking dezer gemeente eerbiediging van de Zondagsrust vra gen. Ad öe. Met de stellers van deze vraag zijn wij het niet eens. Ad 6e. Er is geen sprake van een maatregel „uit zucht naar macht". Het gaat hier uitsluitend over een principi- ëele zaak en een gewoonte die, voor zoo ver ons bekend is, in deze gemeente steeds is gevolgd. Met de stellers dezer vragen verschillen wij dan ook pertinent van meening dat verandering van stand punt in deze „het algemeen belang" in deze gemeente ten goede zal komen. DE NIEUWE RAADSLEDEN. Tot toelating besloten. In de hedenmiddag gehouden raads vergadering kwam na de afhandeling der ingekomen stukken aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw inkomende raadsleden. De Voorzitter verzoekt de heeren Van Leeuwen van Duivenbode, Kortland en Bik, de commissie van onderzoek te vor men, waarop de vergadering wordt ge schorst. Na heropening van de zitting rappor teert de heer Kortland dat de commis sie op de geloofsbrieven geen aanmerkin gen heeft. Wel heeft de commissie over wogen of het gebeurde met een der raads leden aanleiding zou kunnen geven om hem niet toe te laten. De commiseie nam konnis van wn ingekomen schrijven van den heer offi cier van Justitie te Rotterdam, waarin deze mededeelt, dat bij de instructie te gen den heer v. d. Hek geen termen zijn gevonden om dozen gerechtelijk te ver volgen. Naar aanleiding daarvan stelt de com missie voor, de heer P. v. d. Hek ale raadslid toe te laten. De Voorzitter stelt den Raad voor, al dus te besluiten. Wetb. Schreuder wenscht te worden geacht, daarover niet te hebben medege- stemd, waarop het voorstel zonder hoof delijke stemming wordt goedgekeurd. RIJWIELBELASTING. Iedereen kon het weten: Zaterdag was het 1 Augustus en dien dag moesten dus de fletse* van de nieuwe belast'ngmerken voorzien zfjn. Wie zeker van zijn zaak wilde zijn, had z(jn rijksdaalder tijdig ge offerd en het oude plaatje op de .duide lijk zichtbare plaats" aan z(jn stuur ver vangen door het *ieuwe. Maar 1* de drukke dagelijkschs beslommeringen heb ben ook velen tot Zaterdag gewacht en dat is verklaaibaar. Zoo ging het ook met den heer R. Hij kon aan het postkantoor eerst om 8 uur terecht en voordien had hij nog even zfln flets noodig. Blijkbaar heeft de heer R. een te goeden dunk ge had va* de wijze waarop de Nederlandsche fiscus met zijn crediteuren omspringt. Die eerste uurtjes, nog voordat dien dag de gelegenheid openstaat om aan zijn verplichting te voldoen, meeade de heer R. wel ongemoeid van zijn rijwiel gebruik te kunnen maken. In die meeniag is hij teleurgesteld. Het waakzaam oog van eon belastingambtenaar ontdekte het snoode vergrijp en de flets werd in beslag ge' nomen. Misschien was het wel de eerste in ons land. Dat zou- een fraai record zijn. OPGEPAST! Zondag was de heer De G. op bezoek geweest bij mej. de wed. S. in de Haven straat. Hij had zijn fiets buiten laten staan en toen hij wilde vertrekken viel. het hem op dat het lederen etui van zijn nieuwe rijwielplaatje van de fiets viel, ofschoon hij het goed had bevestigd. Het bleek dat het belastingmerk uit het sleuf je was verdwenen. De benadeelde heeft van het geval aangifte gedaan bij de po litie, EEN VERRASSING. Vrijdagmiddag werden de kindertjes van de „Sohoonhovenache Kleuterschool" aangenaam verraat. Een dame had namelijk een bedrag beschikbaar gestéld om daarvoor op den laatsten dag vóór de groote vacantia de kindertjes te onthalen. Dat deze tractatie welkom was, laat rich begrijpen. VAC ANTIEKOLONIE. Onlangs hebben wij gemeld, dat de af deeling van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vaoantiekolo- nies vijf kinderen zou uitzenden naar Oost-Voorne. Intusschen is door middel jan een intekenlijst een bedrag van f 111,25 bijeengebracht, waardoor het bestuur in staat is twee kinderen meer uit te zenden. boerderij afgebrand. ■nr/,™.™ Vark,n« vtrbrand. 0£>. 3 Aug. Hedenmorgen brak trrand uit In de groote boerderij bewoond door den landbouwer D. Klap penburg te "Woudijk onder Kollrnn De boerenbehukang mot bijgebonwen brand je geheel nit. Alleen de voorbehnizing kon TOrd<m behouden. Van de 900 var- rans kwanten er ongeveer 40 om. De ooraak van den brand ia hooibroei. Ver. nekering dekt de schade.. te ver in zee, SOBTONINGBN. 3 Aug Zondag- iniddag i« een 12-jarig jongetje H. N uit s-dravenhago, bij het baden in zee verdronken. In den loop van den dag zijn nog 4 personen, die zich te ver in zee hadden gewaagd, met groote moeite <rered. De geneeskundige dienst heeft twee hunner naar hun woningen overgebracht. De v*w Anderen, een eyeneeni 16-jarig meisje en een. 21-jarige jongeman, zijn naar een z ekenhuis overgebraoht. Hun toestand baart zorg. EEN IN EN UITBREKER. 's-GRAVENHAGE, 3 Aug. In het ge meentelijk ziekenhuis aan den Zuid wal werd de 81-jarige J. A. d K. verpleegd, de een operatie had ondergaan omdat hij als gedetineerde in het Huis van Be waring eenige onverteerbare voorwerpen had ingeslikt, met het oogmerk uit de ge- vangenis naar het ziekenhuis te komen. De man, die verdacht wordt van inbraak heeft kans gezien uit het ziekenhuis te ontvluchten en de pogingen der politie om hem op te sporen bleven tot nu toe zonder succes. DOODELIJKE AANRIJDING. GRONINGEN, 3 Augustus. Op den straatweg tusschen Vlagtwedde en Wol- 1 nghuizen is de 19-jarige motorrijder Wolfs uit Onstwedde in volle vaart op een vóór hem rijdenden vrachtwagen ge botst en bijna onmiddellijk gedood. De duorijder, eveneens uit Onstwedde afkomstig, kreeg 1-chte verwondingen. Brand In porceleinkelder LEIDEN, 3 Aug Hedenm ddag om streeks half 1 ontdekte bet personeel der Bank van Leening brand in den ou der het gebouw aan den OJZ. Voorburg wal gelegen kelder, die verhuurd wordt aan een handelaar n el as en porcelein. In den kelder lagen groote hoeveelheden glas en porselein opgeslagen. De brand weer, die met veel materiaal was uitge rukt, w st het vuur, dat gretig voedsel vond in het pakstroo, spoedig te blus schen. De schade is dooT den dikken rook die in den kelder hing, nog met te over zien, doch zal vrij aanzienlijk zijn. De verzekering dekt de schade. AMY JOHSON IN 8IBERIE. MOSKOU, 3 Aug. De jeugdige Engól- eohe vliegeter Amy Joheon, die Dinsdag j.l. van het vliegveld in Kent is gestart voor een solovlucht naar Tokio, is giste ren te Irkoetsj in Siberië aangekomen en zou hedenmorgen haar vlucht voort zetten. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Gistermiddag is bij het zwemmen in de Waalhaven de 2t-jarige Belgische schippersknecht L. Avemaeth verdron ken. Eerst een uur later gelukte het de bemanning van de „Pol'tie H" het lijk op te halen Het is naar de algemeene begraafplaats te Crooswijk overgebracht. KNAAPJE VERDRONKEN. Zaterdagavond viel het 8-jarige jon getje P. v. d. Heuvel, wonende in de Steven Hoogendijkstraat bij het spelen in de Persoonshaven. Hoewel vrij spoe dig hulp toeschoot, kon men het knaapje niet meer redden. Gisterenmiddag om streeks kwart over 1 heeft de bemanning van de „Politie II" het lijkje opgehaald Het is naar de algemeene begraafplaats Crooswijk overgebracht. Zijn tante gestoken. De 23-jarige J. L. B in de Feyenoord- straat te Rotterdam, verwondde Zater dagavond bij een huiselijke twist zijn tante E. G. J. M. D. met een aardappel mesje in de linkerborst. Zij moest in het ziekenhuis aan den Goolsingel ter ver pleging worden opgenomen. B. is naar het politiebureau Nass&u- kade overgebracht, waar procesverbaal tegen hem is opgemaakt. SpIrltin-UmtBl In brand Op het ge- meentelijk kampeerterrein in de Zuiddui nen te Katwijk aan Zee heeft gisteren een ernstig ongeluk plaats gehad. De heer H. B., medisch student to Utrecht, was Zaterdag bezig op een spiritus-kook- toestel eten te bereiden. De heer B. trachtte, terwijl hot nog gloeiend was, het met spiritus bij te vullen. Het toestel vloog in brand, waarbij de student ern stig aan het gelaat werd gewond. Na verbonden te zijn, is hij per auto naar Utrecht vervoerd. Belastinoplaatjw gestoten. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een onbekende dader zich vermoedelijk laten insluiten in de rijwielbewaarplaats van S. P. aan de le Wenastr. te R'dam en daar de belastingmerken van een dertigtal fietsen gestolen. Hij brak nog een lesse naar open van den krantenverkooper G. B., die in de stalling zijn tijdschriften bewaart. De dief nam nog enkele tijd schriften en het belastingplaatje van B. mee. GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING. Te Elndhove* wordt sinds Maandag avond de 24-jarige winkelier M. van L. vermist. Het laatst is hy 's avonds gezien in een café te Strjjp, vanwaar hij met groenten naar huis zou gaan. Hij is toen thuis niet aangekomen. Donderdag werd de stad in opschudding gebracht door het gerucht, dat r. d. L. zou vermoord rijn, doch het uitgebreide politie onderzoek heeft nog geen enkel spoor van den vermiste, die als oppassend bekend staat, opgeleverd. Wel is In de bosschen een jas gevonden, maar deze behoorde niet aan v. d. L. Twist aan boord van ten schip. Za terdagavond ontstond er aan boord van het in de Rijnhaven te Rotterdam liggen?- de Duitsche stoomschip „Westphalen" twist tusschen 3 opvarenden om een geld kwestie. Versoheiden schepelingen ver keerden onder invloed van sterken drank en er heerschte een vrij opgewonden stemming onder hen. De twist liep zóó hoog, dat twee der twtetenten den der den, den 47-jarigen P. Vos uit Keulen, in het 7 M. diepe ruim wierpen. De man te met 'n gebroken halswervel en een rib in inwendige kneuringen, in het rieken* huis aan den Ooolsingfcl opgenomen. De 24^arige H. W. G. S. en de 60-jarige E. G. O. E., op wie de meeste verden king rustte, zijn tin bewaring gesteld. Men kan met vrij groote zekerheid aan nemen dait S. zijn collega Vos een been tje heeft gelicht, waardoor detze in het ruimi viel. De toestand van Vos ia nog steeds zeer zorgwekkend en men vreest voor zijn leven. VERDRONKEN. Op den Achterpias te Hilligersberg is Zondag een kano, waarin zich twee jongelui bevonden omgeslagen, waar* bij een der inzittendep verdronk Het ongeluk geschiedde ongeveer twintig meter uit den wal, ten aan* schouwe van een aantal personen. Zij zagenn, dat de 19-jarige K. v. S. uit de Zaagmolenstraat erin slaagde zich aan den kano vast té grijpen en zwemmende den wal wist te bereiken. De 20-jarige C.M. Woudenberg uit de Verbraakstraat probeerde eveneens naar den kant te zwemmen. De jonge* man kon echter niet goed zwemmen enn verdween in de diepte. Men kwam hem ijlings te hulp, doch eerst na vijf minuten kreeg men den drenkeling op het droge. Kunstmatige ademhaling die men geruimen tijd op hem toepaste kon echter de levensgeesten niet meer opwekken. Het lijk van W. is naar de begraafplaats te Hilligersherg over gebracht. DIEFSTAL IN EEN 1YARENHUIS. Te Rotterdam is inn de Bijenkorf een 21-jarige Oostenrijksche buffet juffrouw op heeterdaad betrapt, toen zij een coupon stof in een zwart leeren koffertje wegmoffelde. Zij is naar het kkantoor geleid waar men in het koffertje verschillende pndere coupons stof vond. Daarna is zij aan de politie overgeleverd, die baarheefl onndervraagd. Zij gaf toen een valsch adres op. Nader over dit valsche adres ondervraagd, verklaarde zij, dat zij niet wist waar zij woonde, omdat zij juist aan het verhuizen was. Haar koffers waren al afgehaald en naar haar nieuw adres gebracht en juist die nmiddag zou er een man komen in Hecks die haar mee zou deelen, waar zij woonde Het spreekt vanzelf, dat men ook dit vèrhaal niet geloofde en toen het meisje een beetje langer was gehou den, bekende zij al spoedig, waar zg dan wel woonde. Daar werden drie groote koffers gevonden, die tot den rand waren gevuld met coupons stof. die het meisje alle in de Bijen kort had weggenomen. Zij is daarop in verzekerde bewaring gesteld. VERKEERSONGEVALLEN DuorGder gedood. Zaterdagmorgen omstreeks 5 uur heeft bij Duivendrecht een aanrijding plaats gehad tusschen een melkauto en een motorrijder met zijspan. De aanrijding moet het gevolg, zijn ge weest van de omstandigheid, dat het zeer mistig was en de bestuurder van den melkauto lmks van den weg reed. De motorrijder en degene die in de zijspanwagen zat. werden beiden ge wond. De laatste zeer ernstig. Men bracht de gewonden over naar Dr. Derkinderen te Diemen. waar eerste hulp verleend werd. Een half uur nadat de gewonden in Diemen waren aangekomen overleed degene die in het zijspan gezeten had. Het bleek te zijn een bewoner van de Indische buurt te Amsterdam, De gewonde motorrijder werd later naar Amster dam vervoerd. De melkauto kantelde en de inhoud der bussen ging grooten deels verloren. Ficlser door auto «*vcr4 reden. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur reed de auto'van den heer Versteegen uit Arnhem op den Velperweg in den rifchting Velp. Bij Bronbeek stak piotA seling een wielrijder den weg over. werd door de auto gegrepen en meege sleurd. De heer V. was, trachtend de botsing te voorkomen, naar links uit* geweken, maar reed nu tegen een auto uit Lonneker op. De meegesleur de wielrijder werd omhoog geslin gerd stegen het glazen zonnescherm van de auto ui tLonneker. Het slacht-? offer werd de hals doorgesneden. Hij was bijna onmiddellijk dood. Het lijk is naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. De auto's werden zwaar beschadigd. Oude man overreden. Zaterdagmorgen is de 80-tjarige J. Geradts, wonende te Maasniel, nabij Asselt, toen hij op den weg te links hield, Hoor een auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. De wagen is in beslag genomen. DOOR EEN SCHOEN VERRADEN. Te Dalfsen werd In "den nacht van Donderdag op Vrijdag ingebroken bij een landbouwer in de buurtschap Emmen Het doel was een zoo goed als nieuw motorrijwiel. Een jongen, die op den hooizolder sliep, werd door het gerucht wakker en kwam naar beneden, waarop de dader op de vlucht sloeg met achterlating van éen schoen. Dienzelfden nacht ontdekte, een po- litie-iagent in de Diezerstraat te Zwol le een man. die met een schoen onder zijn arm op rijn kousen door de straten wandelde. De man beweerde ftam pijnlijke voeten te lijden en daar om zjjn schoenen te hebben uitgclrok ken. Op de vraag, hoe hij dan aan één schoen kwam, antwoordde hij. dat hij den anderen had weggegooid Door vergelijking van de beide schoe nen had men den dader, een knecht van den landbouwer, spoedig te pak ken. Hij bekende. BIJ EEN BRAND OMGEKOMEN. Th "Wehl bij Doetichem was Zater dagmiddag de landbouwer J. Basp*s met zijn personeel aan het werk fm de rogge binnen te halen. De lafkH bouwer zelf was met zijn zoon bfïig de TPgtte boven in de schuur op te slaan, toen er beneden op de deel „brand" werd geroepen. De zoon klom langs de ladder naar beneden, denkende dat zijn vader hem wel zou volgen. Baars kwam echter niet waarop de zoon met een knecht weer naar boven loog, teneinde zijn vader te helpen. Zij konden tengevolge van het vuur, dat met groote snelheid om zich heen had gegrepen,, den zob der niet meer bereiken en moesten onverrichter zake lerugkeeren. De brandspuit van Wehl die spoedig ter plaatse was, kon tegpn het snel ora zich 'heen grijpende vuur weinig uit richten en den volgenden middag om ongeveer vier uur haalde men het totaal verkoolde lijk van den ongeluk kigen eigenaar onder de puinhdopen te voorschijn. DE TOESTAND VAN NOTARIS MORRA. Notaris Morra te 's-Gravenhage. op w en eenigen tijd geleden een moordaan slag gepleogd werd door een zijnor cliën ten en die in het Roóde Kruis ziekenhuis werd verpleegd, heeft dat ziekenhuis verlaten en is regelrecht naar. buiten ge gaan voor verder herstel. GROOTE OVERSTROOMING IN CHINA Rsids meir dan 500 doodtn. Een ernstige overstrooming teistert China. De Jangtse-dijken zijn bezweken waardoor de rivier buiten haar oevers is getreden Het geheele Woehan-gebied is overstroomd. Alleen in Woetsjang zijn er reeds 500 personen verdronken, terwijl ook in het overige Woehan-gebied tal rijke dooden zijn. Genoemd gebied omvat de steden Woeejang, Hankau en Hai- jang met een gezamenlijke bevolking van 1 a IX millioen zielen. Duizenden gezin nen zijn dakloos. Zeelieden van buiten- landsche oorlogsschepen yerleenen as sistentie. De ontvoerde Engelschman. De Chi- neesche overheid heeft verklaard, in verband met de ontvoering van den En gelschman John Thorbuxn, dat de regee ring geen enkele verantwoordelijkheid op rich kan nemen, daar Thorbum zonder pas het binnenland is ingetrokken. Nieuws Oceaanvlucht De rf"fers Rohbins en Jones zijn Zondagmorgen^n Engeland gestart voor een non-stop- vlucht naar Tokio. Zij hadden de vorige maand reeds gepoogd deze vlucht, waar voor door een Japansoh blad een hooge prijs was uitgeloofd, te doen. Mist en etonm dwongen hen toen te landen bij Solomon in Alaska. DE WERELDVLUCHT VAN HERNDON EN PANGBORN. Vrijdagmiddag zijn de wereldvliegers Herndon en Panghom uit Moekou ge start voor de vlucht naar Irkotsk. Nadat zij het Oeral-gebergte waren overgevlo gen en de Russisch-Siberische grens ge passeerd, moesten zij een noodlanding maken op 230 K.M. van de stad Koesta- naiskin, in ZuidWest Siberië. Zij hebben echter spoedig hun reis kun nen vervolgen en Zondagmiddag zijn de vliegers te Tsjeta in Mandsjoerije geland. DE POLITIEKE STRIJD IN DUITSCH- LANO. De communisten hebben na herhaalde aanvallen op het gebouw der Nat. 8oc. Stopnafdeeling te Neumunster, welke steeds weer werden afgeslagen. Donder dagmiddag weer een aanval gedaan waarbij het hun gelukte het gebouw bin nen te dringen en den geheelen inboedel kort en klein te slaan Tien Nazi's wer den zwaar gewond. De politie had te- het gebouw doorzocht en de wa penen medegenomen. DUITSCHE CRISIS EN DE KUNST T^ Parijs wordt naar verluidt een con sortium uit de voornaamste schilderijen- handelaars en antiquairs gevormd met de bedoeling aèn Duitschland een mil liard frank ter leen aan te bieden, waar bij dan de schilderijen van de oude Duit sche meesters, welke zich in de Duitsche musea bevinden, tot onderpand zouden dienen. De schilderijen zouden in Frank rijk blijven totdat het geld was terugbe taald en in een daarvoor geschikt ge bouw worden tentoongesteld De leening zou op voordeelige voorwaarden worden verstrekt. OORLOGSVLIEGTUIGEN VOOR RUSLAND. Het Russische Volkscommissariaat van oorlog zou heden bij de feestelijkhéden ter gelegenheid van den Internationalen Rooden dag, van de maatschappij voor luchtvaart Ossoaviachim 51 nieuwe oor logsvliegtuigen ontvangen. De vliegtuigen zijn gebouwd uit middelen, die hiervoor in geheel Sowjet-Rusland zijn verza meld. FOKKER WORDT AMEP'KAAN. De Nederlandsche vliegtuigbouwe^mln- thony H. G. Fokker 'zal week zijn laatste verzoek om naturaA*atie t<M Ame- rikaansch onderdaan indienen. Hjj heeft sinds April lflfcö té &?rine in dis trict Bergen gewoond. De lAfer Fokker te 6 April 1890 te Kedri in Ned. Indie geboren, FRUITVERKOOPINCL Bij de verkoopingen van vroeg fruit en pruimen rijn in de Over-Betuwe hooge prijzen besteed. Pruimen zijn dit jaar zeer gewild, het gewas rit niet dik, maan de vruchten zijn grof en best ontwik* keld. Men geeft naar schatting ongeveer 18 cent per kilo op het hout. Vroege peren laden niet al te ruim, janbazen en kruideniereperen hebben m middelmatig gewas. De prijzen loop en nogal uiteen, van f 4 tot f 9 per H.L. Reeds te de verkoop van appelen op het hout in vollen gang; er schijnt animo genoeg te zijn. Dit fruit rit tamelijk ruim laat wat kwaliteit betreft, toch nogal te wenschen over. We hooren dat voor som mige partijen goudreinetten en belle fleur» vergeefs 0 cent per kilo is gebo den. DR. BENDIENS KANKER-SERUM. Dr. Piney, pathologist aan het kanker hospitaal te Londen, zal deze week een aanvang nemen met pfoeven van dr. Bendiens diagnose-methode op honderd patiënten van het kankerhospitaal te Middlesex. Dr. Piney gelooft, dat dr. Ben dien ver langend is, dat de Nederlandsche regee ring zijn serum zal patenteeren voor hij het bekend maakt, om te voorkomen, dat een of andere gewetenlooze f.rma dit zou doen, aldus zelfs dr. Bondien belettend de methode toe te passen, zonder er voor te betalen. PROF. PICCARD. Niet opnieuw ndar de Stra- tosfeer. De berichten, dat professor Piccard op nieuw naar de stratosfeer zou opstijgen, blijken onjuist. Hij zal slechts in een ge wonen luchtballon rioh tot circa 4000 M. in het luchtruim verheffen, teneinde rijn instrumenten te oen troleeron. Gouda. Bij aanbesteding van hot uit breiden van het verdamporsgobouwtje op het terrein der Lichtfabrieken was de hoogste inschrijver de beer A. Mooten te Moordrecht voor f 4737, laagste de heer J. H. van Dijk te Gouda, voor f 1941. De zaakwaarnemer H .te Uzen- dijke, die tevens ontvanger-griffier van enkele polders en waterschappen te, en in wiens administratie fraude moet zijn ontdekt, te voortvluchtig. De commissaris der Koningin in Drente heeft oneervol ontslag verleend aan Y. B., den zich thans in arrest be vindenden geschorsten gomeente-veld- wachter te Smilde, die zich schuldig heeft gemaakt aan verduistering van ge meentegelden. Een 2-jarig kind uit het gezin van D. te Woubpugge viel in een pan met kokende pap. Met ernstige brandwonden overdekt is het kind naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overgebracht 1Het conflict tusschen eenige huur ders en huiseigenaren te Amsterdam kan thans als geëindigd worden be schouwd. De strijd is beslist ten gunste van de huurders. Het 2-j. zoontje van den heer S. C. te Krimswerd (Fr.) geraakte in de vaart voor het huis zijner ouders en verdronk. Te Rotterdam is de 17-J. .F. Dem- mers op een bouwwerk aan de Merwe- haven van 25 meter hoogte gevallen. Met een schedelbreuk is hij naa^ het ziekenhuis aan den Goolsingel vervoerd. Bij aankomst bleek hij te zijn overleden B. en "\V. van Rotterdam hebben te kennen gegeven, dat het gemeentebestuur te Rotterdam niet bem ddelend wenscht op te treden in het conflict tusschen den heer Kommels en zijn huurders in de Tuindersstraat. Te Maastricht zijn aangehouden 4 Duitschors uit Bannen, die aldaar een auto hadden ontvreemd, toebehoorend aan iemand uit Solingen De auto, welke zij in Maastricht wilden verkoopen, ia in beslag genomen. - De 3-jarige G. S. heeft in de ouder lijke woning te Rotterdam een flesch lysol weten te bemachtigen en daaruit gedronken. Het kindje is naar het zie kenhuis aan de Coolsingel gebracht, vanwaar het na behandeling naar de ooglijdersinrichting is vervoerd. Zijn toe stand is bevredigend. Te Cassel zijn Zaterdag een man en vrouw en hun twee kinderen door revol verschoten gedood te bed gevonden. Uit een achtergelaten brief bleek, dat de man deze misdaden heeft bedreven, die hun oorzaak zouden vinden in den grooten ncxxl waarin het gezin verkeerde. Een 3-tal bandieten heeft gisternacht een post-auto bij Karlsdorf (Duitsch- land) overvallen en beroofd. De roovers die in het bezit waren van een auto, ont kwamen met een buit van 21.000 mark. Een groep onbekenden, met revolvers gewapend, zijn te Manresse {Spanje) het filiaal der bank Urquije binnenge drongen en hebben een bedrag van 100 000 peseta's buitgemaakt. Te New York hebben gisternacht ver schillende botsingen plaats gehad tus schen de pol. tie en bandieten Twee ban dieten werden gedood en twaalf werden gewond, van wie er ettelijke in levens gevaar verhoeren. Bij een instorting in een mijn te Oorgaum in Engelsch-Indië zijn zeven personen om het leven gekomen. Te Berlijn heeft een 80-jarige Pool getracht een 18-jarig vrouwelijk kantoor bediende van het leven te berooven door twee revolverschoten op haar af te vu ren, waarna hij zichzelf door een schot in den «laap doodde. Het meieje te naar hit «iekenhute .vervoerd.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2