Nieuwe Avonturen Wat geeft de Radio? Weerbericht. Stadsnieuws. vaii R0B== Telegrammen. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Marktberichten Sportnieuws. Wetenschap en Techniek. Burgerlijke Stand. EERSTE BLAD I CHRESHT» bOtmcanl WUENSDAQ 0 AUGUSTUS 1091 Donderdag 0 Augustus, Hilversum. A.V.R.O. 8—10 Gramofoon; 10—10.1)5 Morgenwijding; 10.16 10.30 Gramofoon; 10.80—11 Jeanne HunscheVerkade leeet: „Het Zwij gen" van Andrejaf; 11—1 Concert door het A.VJR.O.-Rwartet en Zangvoor*- dracht; en Gramofoon; 11.15 Gramo foon; 1J.5—2 Optreden van Van Dijk'a ürigineele Volendammere; 22.30 De heer Rob. Geraerds over: „Het Beier- eche Hoogland"; 8-7-4 Gramofoon; 4— 5 Ziekenuurtje; 5.30 Gramofoon; 5.30—6 De heetr H. W. Postma over: „De gevaren van de straat en de ge varen van het stremd"; 67.90 Con cert door Kovacs Lajoe en zijn Orkest; 7.808 De heer P. M. G. Toepoel over: „De hondennennen in Engeland"; &-» 0.15 Concert door het Utrechtsch Ste delijk Orkest; 0.15—9.46 Egbert Veen en Pierre Palla spelen variaties over een thema van Beethoven, van Saint- Saëns; 9.45—10.80 Vervolg Concert; 10.3010.45 Nieuwsberichten; 10.45— 12 Gramofoon. Huizen. KRO. 8-0.15 Concert; N.CJR.V. 10—<10.15 Zang door het N.G.R.V.- Dameskoor; 10.16—10.45 Korte Zie- Ikendienst; 10.45—11 Zang door het N.C.R.V.-Dameskoor; KR.O. 11—11.30 Gramofoon; 11.80—12 Godsdienstig halfuurtje; 12.15—1.45 Concert door het KH.O.-Trio; 1.45—2 Gramofoon; N.C.R.V. 23.15 Gramofoon; 8.15— 8.45 Vrouwenhalfunrtje; 4Zieken uurtje; 5<).S0 Gramofoon; 5.90—6.80 Cello-recital; 6.80—6.45 Gramofoon; 6.457 Cursus knippen en atofversie- ren;7.7.30 Vragenhalfuurtje; 7.458 Gramofoon; 8—9 Concert door een Ge mengd Solisten Kwartet; 99.30 De beer W. A. Kruisdijk over: „Regeling bwaar autoverkeer"; 0.30—10.20 Ver volg Concert; 10.20-40.30 Persberich ten; 10.80—11 Gramofoon. Vrijdag 7 Augustus. Hilversum. VJl.RA. 6.457 en 780— 7.45 Ochtendgymnastiek; 8 uur Gra mofoon; V.PR.0. 10 uur Morgenwij ding; V.AÜ.A. 10.15 uur Voordracht door Mevr. Francien KooteGerrese; 10.30 uur Voor de Zieken; 11.30 uur Gramofoon; A.V.R.O. 121.30 Concert door bet A.VJR.O.-Octet; 1.30-2 De heèr» J. Vriends over: „Met de Bra- bantscho bijen de zomer door"; 23 Concert door het A.V.R.O.-Kwartet; 8 —4 Orgelconcert; V.A.R.A. 4 uur Orgel spel; 4.30 uur Na Schooltijd; ö.lö uur Concert door een Ensemble uit het V jl Jl .A.-Orkest6 uur Toespraak door Da. Faber; 6.15 uur Vervolg Concert; 6.45 uur Actueel allerlei uit de arbei dersbeweging; 7 uur Zang en Piano; 7.30 uur Vervolg Concert; V.P.R.O. 8 uur De heer P. van der Lijn over: „Op reis moer oontact met de natuur"; 8.30 uur Concert; 9 uur Ds. E. D. Spelberg over: „Tyrol"; 0.30 uur Concert; 10 uur Persberichten; 10.15 uur Concert; VJLR.A. 11 uur Gramofoon. Hulzen. N.C.R.V. 8—8.15 Schriftlezing; 8.15—9.45 Gramofoon; 10.80—11 Kor te Ziékendienst; 1112 Gramofoon; 12.15—12.80 Gramofoon; 12.30—2 Con cert (Viool, Cello en Piano); 2—3 Gra mofoon; 8—4.30 Concert (Sopraan, Viool, Fluit en Piano); 4.80—4.45 Gra mofoon; 5—5.80 Gramofoon; 6.80 6.30 Orgelconcert; 8.39—7 Bezoek van den Radio-dokter; 7f.SO De heer A. J. Herwig oVer: „Iets over de voeding van tuin- en kamerplanten"; 7.458 Gramofoon; 8—9 Concert door het Chr. Radio-Orkest; 90.30 De heer G. van Roekei over: „Eigenaardige praktijken op het terrein der weldadigheid"; 9.30 —10.46 Vervolg Concert; 10.05—10.IQ Persberichten; 10.4541.00 Gramo foon. den minister van Nijverheid, Handel en Landbouw mede, dat hem de onderschei ding was ten a eel gevallen to worden benoemd tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau. Zeer ontróerd dankte de heer Boogaerdt voor deze onderschei ding. De burgemeester ging daarna naar het kantoor der „Houthandel" en deed aan de procuratiehouders en verder per soneel mededeeling van de onderschei ding die den heer Boogaerdt was ten deel gevallen en direct werd het vader lander he dundoek uitgestoken. De heer Boogaerdt trad bij de N.V. Houthandel v.h. de wed. M. Boogaerdt op 1 Augustus 1891 bij wijl on zijn vader, den heer M. Boogaerdt Bz. en zijn oom, den nog in leven zijn- don heer J. Boogaerdt, op het kantoor in dienst. In 1907 werden hij en zijn broeder, wijlen de heer P. C. Boogaerdt, tot directeuren benoemd. Deze zaak, die in/ 1803 door den overgrootvader van dpn heer B. Boogaerdt, den heetr M. Boogaerdt. is gesticht, heeft voortdurend bewindvoerders van den naam Boo gaerdt gehad. Behalve directeur dezer „Houthandel" is de heer Boogaerdt ook nog commissaris der N.V. Stoomboot Reederij op de Lek en commissaris der vereenigde autobusdiensten te Jutfaas. Dok aan het openbaar leven neemt hij steeds een ijverig aandeel. In 1913 volg de hij wijlen zijn vader op als raadslid en wethouder. Steeds is hij zonder on derbreking in deze functie gebleven. Te vens is hij bestuurslid van tal van vereenigingen en stichter van het zwem-1 bad „Schuagt" voor de gemeenten Krim pen a.d. Lek en Lekkerkerk. Lekkerkerk. Onze dorpsgenoote, me}. S M. Oskam, is gister te Rotterdam ge slaagd voor de akte Nuttige Handwer ken. De vorige week is de Kerkweg opnieuw geasphaltoerd. Dit is een groote verbete ring. Hedenmorgen is echter een aan vang gemaakt om het wegdek weer op te breken voor het leggen van een elec- trischen kabel. Het gemeentebestuur beult reodi pi», 8 mwmdeu geleden erop gewezen, dat dit werk gebeuren moest. Hier komt nog iets bij. Er moet ook nog een telefoonkabel worden gelegd en de betrokken afdeeling van Posterijen en Telegrafie heeft evenals het gemeente bestuur, daarvan tijdig bericht gegeven, dooh het werk aan den weg is doorge gaan. Nu zou de nieuwe weg dus twee maal moeten worden opgebroken. De uitslag van de gehouden groen- tenveiling van de veilingvereeniging Lek kerkerk en omstreken is als volgt: Kroten 1—3 oent per bos; bloemkool 610 per stuk; savoye kool 86 ct. en roode kool ook 86 ct. per stuk; aardappelen 57 ot. per K.G., boonen 1525 cent per K.G.; peren 1520 ot., zilveruitjes 815 cent per K.G. en peen 8—6 ct. per boa. Boerderij door den bliksem getroffen. Molenaarsgraaf. Tijdens het hevige onweer van gisterenavond, dat uit het Zuid-Oosten over de Alhlasserwaard trok, werd de hofstede van den landbou- wer-veekooper A. Bogerd getroffen. De man, vrouw en zoon waren thuis, toen ay een hevigen slag hoorden en het ge voel hadden alsof ze neergedrukt werden. Plotseling zagen ze uit de aohtorgevel van de schuur, die aan het woonhuis gebouwd is, in vlammen storyi. Spoedig was de auto-brandspuit van de Onder linge Brandverzekering aanwezig. Ook de gemeente-brandspuit, gestationeerd te Brandwijk'(dorp), kwam te hulp en te zamen werd 1800 L. water per minuut in de vlammen geworpen. Tooh kon niet worden verhinderd, dat het geheele huis is uitgebrand. Bij het afzenden van dit berldht was men nog druk bazig de hóoireeten, die binnen zijn, nat te houden, daar weer de vlammen zich vertoonden. De echtgenoote van den heer Bogerd had men binnengebracht bij den heer J. W. Kazen, wiens woning een oogenhlik aan groot gevaar heeft blootgestaan. De dokter heeft haar rust voorgeschreven ten huize van genoemden heer. Vele goederen konden gered worden, dooh ex is ook veel verloren gegaan. De inboedel was zeer laag verzekerd. Toen de brand uitbrak, heeft de h< C. Tukker tevergeefs getracht den, Jieer Kars, die naast de brandspuit woont, op te bellen en ook deze kreeg na herhaald bellen, geen gehoor. Op bet kantoor was het telefoontoestel, in verband met het onweer, buiten werking gesteld. Hierdoor was de brandspuit van Brandwijk on geveer 10 minuten later op het terrein aanwezig. Molenaarsgraaf. Zaterdagavond zal de muziekvereeniging „Graafstroom's Fanfare" een concert geven op het Kerk- plein. Gistermiddag ongeever 6 uur ge raakte het zoontje van den heer M. te water. De hear Voorsluis sprong er ge kleed bij en bracht het kind op het droge. Afgewaztn. Nlfluwsrkerk a.8. IJssel. Op de adres sen van de bewoners van Groot- en Ver- hitland en den Bermweg, om uitbrei ding van de waterleiding en het eleo- triciteitsnet, heeft de gemeenteraad ai- wijzend beschikt. Onder geleide van het personeel en vier leden van het bestuur hebben 4® leerlingen van de hoogste klassen der school met den bijbel een reisje gemaakt- naar Marken. Per trein gingen de reizi gers naar Amsterdam en vandaar par boot naar Marken. De terugreis maakte men per boot over Volendam naar Am sterdam en vandaar per trein naar huis. Oud-Alblas. De meisjesvereeniging „Martha" maakte een reisje naar Oost- voorae, hetgeen een verdiende beloo ning is voor alle opofferingen die de le den dezer vereeniging zioh heeft getroost. i—i Vrijdag maakten de schoolkinderen uit deze gemeente een reis naar Arn hem en omstreken. Begunstigd door mooi zomerweer hebben ze genoten van de vele bezienswaardigheden en keerden dan ook wel voldaan huiswaarts. Nieuws fabriek, Waddlnxveen. 8 Augustus had de opening plaats van de nieuw gebouwde meubelfabriek van de firma A. Kempkes en Co. Het was dien dag juist een half jaar geleden dat de oude fabriek door brand werd vernield en ook 25 jaar geleden dat de tegenwoordige directeur een meubelfabriek in deze gemeente be gon. Nadat zich ongeveer 150 genoodig- den in de groote toonzaal der fabriek hadden vereenigd, nam de president com missaris der N.V., Jhr. op ten Noort, het woord en memoreerde, hoe de oude fabriek een prooi der vlammen was ge worden en hoe toen met man en macht werd gewerkt om zoo spoedig füogelijk een nieuwe fabriek te bouwen. Hij bracht hilde aan den directeur, aan de aanne mers voor de flinke uitvoering, aan het dagelijksch bestuur onzer gemeente voor de prettige samenwerking en aan don Raad voor de besluiten, waardoor het mogelijk is geworden, dat de fabriek ook een uitgang krijgt naar de verkeerswe gen. Daarna sprak de burgemeester, die er zijn vreugde over uitsprak dat de ge meente weer een modem ingericht be drijf rijker was geworden. Hij sprak den wensch uit, dat het nieuwe bedrijf steeds zou groeien. Het bedrijf werd daarop door den bur gemeester, door het omhalen van een handle in de machinehal, in werking ge bracht, waarna de genoodigden het be drijf gingen bezichtigen. Ernstige aanrijding. Zevenhulzen. Het slachtoffer van de ernstige aanrijding va nMaandagmorgen, wiens naam niet G. Monteban, doch G. Bontenbal Pzn. blijkt te zijn,- verkeert nog Steeds in levensgevaar. De Chr. Meisjesvereeniging heeft, onder leiding van haar directrice, mevr. Merbis—Pols, Maandag per auto een uitstapje gemaakt naar Noord wijk en omgeving. Dat de kleinen genoten heb ben van deze mooie omgeving en van de zee, laat zich begrijpen. In een vroolijka stemming keerden zij 's avonds terug. Het zoontje van bakker Koppenol viel van een verhevenheid met zijn hoofd op de harde werf. De kleine werd onder behandeling gesteld van dr. De Jongh, die een wond met krammetjes moest hechten. De heer 8. reed Maandagmiddag met zijn vrachtauo in het Zuideinde. Door het breken van een wiel van den auto raakte hij de macht over zijn stuur kwijt, waardoor de auto in het Kanaal terecht kwam. De bestuurder wist zich tijdig in veiligheid te brengen. De auto is met een kraanwagen gelioht Alblasserdarrt. Op het terrein waar het vergaderlokaal gebouwd wordt, kreeg de aannemer O. twist met J. P. de K., waarbij hij hem met een hamer een klap trachtte te geven. Deze schoot hem even wel u;t zijn handen en kwam terecht te gen den schouder van de K., met het gevolg, dat zijn sleutelbeen zoodanig be zeerd werd, dat hij onder geneeskund ge behandeling gesteld moest worden. De politie heeft den hamer in beslag geno men. Kinderen vermist. Alblasserdam. Maandagmorgen om streeks 10 uur hebben twee jongens, de 14-jarige Nicolaaa Stam en de 1.6 jor'ge Krijn Muilwijk de ouderlijke won ng ver laten. Nicolaas Stam heeft licht blond tofear, grijze oogen, rond gezicht; gekleed: kor te zwart manchester broek, paars overhemd, nieuwe klompen, lengte 1-68 Zonder hoofddeksel. Krijn Mu lwijk heeft donkerblond haar blauwe oogen en onder het linkeroog een rtteeken; gekleed: lange zwarte man chester broek, donker blauw overhemd, bruine schoenen. Lengte 1.60. Deze laatste met hoofddeksel. Samen zijn ze vertrokken op een rijwiel. Alblasserdam. De*heer N. van D.llen slaagde te Rotterdam voor het examen Hoofdacte. Mej. J. C. de Lange slaagde te Rot terdam voor het examen nuttige hand werken. Capelle a.d. IJssel. De heer A. van Duist slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Handenarbeid. VERDRONKEN. Haastrecht Dinsdagavond is het twee jarig zoontje van den arbeider P. B. Tilma bij de zoogenaamde „Vier gezin nen" in Sfcein bij Haastrecht, te water geraakt en verdronken. Hoog-Blokland. TijdenAhef onweer, van gisterenavond, sloeg ae bliksem op twee plaatsen in een boom en op het net van het alectrisch licht Nieuwerkerk a.d. IJssel. Mejuffr H Smi slaagde te Rotterdam voor het exa men nuttige handwerken. Nieuw Lekkerland. Het 6-jarig kind van J, de K. te Kinderdijk, dat met een glas speelde, kwam dusdanig te vallen, dat de slagader van den pols werd door gesneden. Mevr. Voorsluys, lid van de vereeinging E.H.B.O, verleende de eerste hulp, tfaarna Dr. Terpstra verdere ge neeskundige behandel.ng op zich nam. Noordeloos. De gem. zangvereeinging „Excelsior", directeur de heer J Kaas schieter van Schoonhoven, gaf Zaterdag avond een concert in de muziektent. Me de door het prachtige weer was er veel publiek. De opbrengst van den bloemp jesverkoop bedroeg ongeveer f 55. Reeuwijk. Mej. W. van Huiten slaag de te 's-Gravenhage voor het examen nuttige handwerken. SILedrecht. De heer A. Boor slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Han denarbeid. Gemeenteraad. Streefkerk. De gemeenteraad stelde in de gehouden vergadering het kohier der Hondenbelasting 1931 vast met een to taal van 08 honden in de eerste klasse en 87 honden in de tweede klasse. Ver der werden onderzocht de geloofsbrieven van de nieuw-benoemde raadsleden, wel ke in orde werden bevonden, waarna de Raad tot hun toelating besloot. Met ingang van 1 October werd eer vol ontslag verleend aan den heer J. Hui- fom*. uit zijn betrekking van hoofd der 0. L. School I, wegens benoeming aan een U.L.O. school te Steenwijk. De na volgende rekeningen over 1980 zijn vast gesteld: van de gemeente in ontvangsten op f 67.150,97, in uitgïtven op f 53.508,63, alzoo een batig slot op f 13.642,34; van het burgerlijk armbestuur: in ontvang sten op f 2046,66*4, in uitgaven op f 1783,21, het batig slot op f 262,45M; van de broodbedeelingscommissie in ont vangsten op f 402,54*4, in uitgaven op f 276,ööH-, het batig slot op f 125,99. De begrooting 1982 van het burgerlijk arm bestuur werd vastgesteld in ontvangsten en in uitgaven op f 8086,46*4, en die van de Broodbedeelingscommissie op 682,90. Aan T. Rozendaal, rijwielhersteller, is vergunning verleend tót het oprichten van een smederij. Tijdens het onweder van Dinsdag avond zijn eemge boomen door den blik sem getroffen en een telegraafpaal werd vrijwel versplinterd. Waddnxvesn. Op het sportveld aan het Noordeinde werden de volgende wed strijden voor de oompetitie gespeeld: Waddinxveen 3Alphen 3. Uitslag 1 1. Bij loting werd Alphen ais winnaar aangewezen. Waddixveen 1Moordrecht 1. Uitslag 31 voor Waddinxveen. Alphen 8—Ona '3. U tslag 51 voor Al phen Aan het Noodreinde had een aan rijding plaats tusschen een luxe auto, welke bestuurd werd door den heer U uit Gouda en een woonwagen. De schuld lag bij den woonwagenbewoner, daar de ze bij het passeeren met de minste ruim te bood. Het linkerspatscherm van de auto werd gedeeltelijk vernield, terwijl ook het chass.s werd beschadigd. De politie heeft tegen D. proces-verbaal opgemaakt Jubileum. Waddinxveen. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de meubelfa briek van de N.V. v.h. Kempkes <Ss Co. alhier, heeft de heer Starreveld namens het personeel aan de direct.e aangebo den een tegeltableau 'vooratellende „Het edele meubelvak". Het is ontworpen en uitgevoerd door den bekenden sierkuns tenaar den heer Kamerling h Onnes, in kleine glastegeitjes (Leerdam;De direc tie stelde het geschenk op zeer grooten prijs, daar het de goede verstandhouding vertolkt tusschen directie en personeel. Wijngaarden. Bij den veehouder Jao. Oskam kwam een postduif aanvliegen. Het dier had om de pooten een gunum- ring gemerkt 8 B 3111300. Bu den onderhandsohe aanbeste ding voor het bouwen van een woohuis voor rekening van den heer D. Verschoor ia dA werk gegund aan den heer H. Ouwerkerk, metselaar te Bleskensgraaf. Naar waarneming in den morgen van 6 Augustus. De wijzta* zonder pijlpunt geeft den stand van den vori^en dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke wind uit 0. richtingen. Meest licht tot half bewolkt Waarschijnlijk on weer. Warm. Waterstand: Keulen 2.85 val 0.08 M. Lek -1.18 val 0.12 M. Vaartsche Rijn 0.47 was 0.02 M. Maastricht (Borgharen), 4 Aug., 40.90; was 0.03 M. NIEUW 11AADSLID. De beer A. Olree zal. naar wij ver nemen, bedanken als lid van den raad wegens gezondheidsredenen. Upvoi? ger van den. heer Olree is in den nieuwen raaa de heer N. K. Kok. HET ONGEVAL VAN ZONDAG. Nadat Maandag nog enkole vargaefeohe pogingen waren gedaan om ook het lijk van het tweede slachtoffer van het droo- vig ongeval van Zondag uit de Lek op te visschen, had men Maandagavond meer succes: Tegen zes uur, toen de lage waterstand zioh goed voor het werk leen de, hervatte de heer Streefkerk nog even het dreggen. Toen hij spoedig daarna ging eten nam de heer Huiskens het werk over en een oogenhlik later vond deze het lijk van den oudsten der beide zoons op dezelfde plaats, waar ook dat van den jongste was gevonden. Ook dit lijk is per roeiboot naar de haven van de houtzagerij gebracht en vandaar naar t lijkenhuisje op da algemeene begraaf plaats. Hedenmorgen heeft daar de teraarde bestelling plaats gehad. Beide lijken weer* den in één graf neergelaten. Bij die pleohtigheid waren de ouders en eenige familieleden en bekenden tegenwoordig. Ds. Gunning sprak eenige woorden aan de groeve. Bij het visschen op de plaats des on- heils bleek dat de bodem ter plaatse, na een zeer zachte helling vlak bij de krib, plotseling steil afloopt, zoodat op de eene plaats de diepte nog niet'l Meter en vlak daarbij wel 0 a 7 M. bedraagt. In dat diepe water moeten de beide jongens, die de zwemkunst niet verston den, zijn meegesleurd door de golven van een passeeren de sleepboot GESLAAGD. Mej. E. Bozemer slaagde te 's-Gra venhage voor <het etxamen Handen arbeid. ZWEMWEDSTRIJDEN. De oorspronkelijk op 14 Juli vastge stelde wedstrijden, die wegens slecht weer niet konden doorgaan, zullen nu a.s. Zaterdag om 8 uur n.m. worden ge- Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 80 graden Fahrenheit. (4> Vrijdag 31 Juli, Volle Maan. Op *3? 9.2, onder 6.1. houden. Intusschen zijn nog belangrijke inschrijvingen uit Gouda en Alphen a.d. Rijn binnengekomen, zoodat de wedstrij den buitengewoon belangrijk en span nend beloven te zijn. Na afloop der zwem wedstrijden heeft een waterpolo-wedstrijd plaats tusschen de kringen Gouda en Rotterdam. Morgenavond 8 uur speelt het eerste zevental van de S.Z. P.C., dat inmiddels kampioen van den Goudr eohen Zwem bond is geworden, een oom- petitiewedstrijd tegen „G.Z.C. IV". TE WATER. Bij het spelen met een bootje in de Ha- vensloot viel Maandagavond het zoontje van B. S. in 't water. Gelukkig waren er verscheiden personen in den omtrek, die het ongeval zagen gebeuren en den drenkeling weer vrij spoedig op vasten v wal brachten. Een frisch bad was 't niet. „GEVAARLIJKE BOCHT". Een verhuisauto uit Rotterdam reed op den hoek HavenLopikerstraat het scherm van den heer Hoefnagel aan, dat nogal beschadigd werd. Wie betalen moet is nog niet uitgemaakt. Het nemen Van de bocht daar is nogal moeilijk. CONCERT T.A.V.E.N.U. Ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin-Moeder heeft Maandag avond T.A.V.E.N.U. een concert gegeven op den Dam. Het was een mooie zomer avond, zoodat heel wat Schoonhovenaren hebben genoten van de uitvoering. Het programma bevatte enkele populaire nummers, die een bijzondere waardee- ring vonden. Het reparatie-werk op den Dam doet aan de geschiktheid van dit punt voor concerten wel eenigen af breuk, dooh daartegenover stond, dat de luisteraars nu minder door het verkeer werden gestoord. Dat deed de goede prostate's van T.A-V.E.NJU. en den dirigent, den heer Hoon, meer tot hun 1 recht komen dan gewoonlijk. TWIST EN STRIJD. In de woning van mej. v. P. in de Koestraat kreeg de berwoonster gisteren twist met een bezoeker genaamd W. Na een inleidende strijd met woorden, word overgegaan tot krachtiger ai^umentatie. W. sloeg zijn tegenstandster met een stoel een gat in het hoofd en mej. v. P. antwoordde daarop door een kan met heete koffie naar hem te mikken, die W. in de zijde trof. Twee agenten geleid den W. naar het bureau, waar hij vei liger was,dan bij zijn vriendin. ARBEIDSBEMIDDELING. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling zijn volgens het week overzicht van Maandag ingeschreven 58 werkzoekenden, namelijk: 7 goudsmeden, 21 zilversmeden, 6 loose werklieden, 2 grondwerkers, 5 opperlieden, 2 lompen- sorteerders, 1 sigarensorteerder, 1 sigar renmaker, 3 fabrieksarbeiders, 2 metaal bewerkers, 1 timmerman, 1 molenaars knecht, 1 beier, 1 melkventer, 1 bakker, 1 ovenist, 1 'gasstoker, 1 ass. boekhoud ster. 115. Met moeite baanden Rob en z'n metgezellen zich een weg door het dichte kreupelhout, totdat ze door een nauwe kloof tot stilstand werden gebracht. „Het eenige yat we kunnen doen, zei Rob, „is de kloof over te steken langs een touwbrug. Die boomstronk daar kan als steun dienen." 111. Zonder een minuut te wllwen, klom Rob op een boom, bond een van de einden van z'n touw vast aan de stam, maakte aan het andere eind een lus en zwaaide het over z'n hoofd, Ko ala een oowboy z'n lasso. EgflBTB NIEUWSBLAD VUOR ZU1WTOEDWND BN UTHEPHT. «frooTfTiPvenKWrCourmrt WDEN3DAB 8 AUGUSTUS 1911 ONBESTELBAAR. Lifct van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terug ontvangen in de 2e helft der maand Juli: Brieven: 1. Den heer Wim Drost, Rhe- nen; 2. Raad van Arbeid, Utrecht Briefkaarten: 3. Mevr. J. K. Zwa- genmakers, p.a. den heer E. Leurs, Berg en Dalscheweg, Nijmegen; 4. Mej. Smink, v. d. Veldenstraat 9c, Haag; 5. Zonder adres Botermarkt Goeboter geen aanvoer. Weiboter f 0,85. Aanvoer 20 K.G. Eierenveiling. Aanvoer 13025 stuks. Prijzen: heneeiren f 3,308,60, kip eieren f 3,70—5.05, eendeieren f 4. HET ONWEER. Boerderij li* brand. TWELLO. 5 Aug, Gisteravond sloeg de bliksem in het boerderijtje van den heer G. d. S. alhier. De brand» weer kwam met de motorspuit, doch er was peen water in de buurt.Alles brandde tol den grond toe af. Kapitale boerderij ver 1 nleld. VOORST, 5 Aug. Gisteravond om half elf sloeg de bliksem in >een kapitale boerderij van Jhr. van Weede te 's-Gravenhage en bewoond door den heer Rï H. De geheele familie zat aan t afel in het voorhuis en bemerkte aanvankelijk niet dat er brand was. Een hevig geknetter verried dat de boerderij in vdile vlam stond. De geheele 'boerderij, met schuur en stallen brandde af. Iwee motorspui* ten konden niets anders doen dan de naastbijstaande perceelen bescher-' men. Een zeug met 10 biggen kwam in de vlammen om. GROOTE FABRIEKSBRAND TE HEERDE. HEERDE. 5 Aug. Hedennacht is de groote Ark's beschuitfabriek ge heel door brand vernield. Te 12 uur verliet eeu ploeg laalwerkende bak kers het gebouw, zonder onraad te bespeuren en Te half twee stond het geheele gebouw in lichterlaai. Tegenover de vuurzee stond de mo torspuit uit Heerde machleloos. Men riep de brandweer uit Hattem, Zwolle Epe en Vaassen te hulp., «loch toen het materiaal arriveerde, was het ge» douw reeds verloren. De belendende perceelen. waarbij het gemeentehuis, werden behouden Alle machines zijn mede een prooi der vlammen gei •worden. De auto's kon men nog juist redden. De fabriek werkte met 80 man. De fabriekanten hopen het bedrijf gaande te houden aoor de hulp van andere fabrikanten hier te lande. AUTO TE WATER GEREDEN. SNEEK, 5 Aug. Een auto, waarin waren gezeten de heer en mevr. v. O. en de heer en mevr. v. P.. afkomJ stig van lJmuiden, die bij eerstgei noemde familie logeerde is heden-y nacht in een gracht te water gereden op het oogenolik dat de bestuurder een brug wilde oprijden. De auto verdween in de diepte. De heeren wisten zich door het portier te redden doch de dames die achterin zaten, werden door toegeschoten publiek, door een stukgeslagen ruit worden bevrijd. Beide vrouwen waren bewus teloos. Mevrouw van aL kwam spoe dig bii na toediening van zuurstof. Mevr. P. echter werd in bewustef loozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Zij is er ernstig aan toe. De bestuurder werd vrij ernstig aan de handen gewond. HERZIENING VAN HET YOUNG PLAN? NEWiYÖRK, 5 Aug. In finandeele kringen gaal hier een hardnekkig ge rucht. dat de Bank voor Internationa Je betalingen te Bazel binnenkort voor stellen zou willen doen voor een herziening van het Young^plan. In sommige kringen is men van meening dat geen herziening mogelijk is, zoo* lang de huidige crisis voortduurt, maar anderen daarentegen meenen. dat aan de crisis slechts een .einde kan komen als de herstel- en schul- denregeling wordt herzien. VREESELIJKE OVERSTROOMINGEN. SHANGHAI. 5 Aug. De overstroo mingen in China ten gevolge van den hevigen regenval en van het smelten van de sneeuw^ Jhebben groote ver woestingen aangericht. In niet minder dan 16 provinciën zijn meer dan 50000.000 menschen door de over-) stroomingen geteisterd. De materi-» eele schade is zeer groot. VONDSTEN BIJ COMMUNISTEN. WEENEN, 5 Aug. Naar aanleiding van een inededeeljpg, dat in een huis te Weenen herhaaldelijk onbekende personen wapens afleverden, onder nam de politie gisteren een huiszoet in genoemd perseel en vond in dit huis, bewoond door den commu-f nist Illavac eenige geweren en revoD vers, ongeveer 250 geweeri en revol verpatronen en verschillende docuy Pinten, over de samenstelling van net bondsleger, van gendarmerie en politie en verder materiaal, dat wees op een uitgebreiden berichtendienst. Behalve dd bewoners van het huis jvdrden vier personen die dikwijls dij hem kwamen en ook de vrouw mrr-AWJr. samenleefde, gearresteerd t Uit Magenfurlh, wordt gemeld, dat ae politie ook daar heeft ingegrepen. Het kwam op den eerstenAugustus vöt zoo ernstige botsingen met de communisten, dgt dc partijsecretarii en een lid werden gearresteerd. De politie vond bij een huiszoeking re. volvers, gummistokken, ploerten*- dooders en dolken. Uit gevonden correspondentie bleek dat het communistische partijsecrei tariaat in verbinding staat met de JoegoSlavische communisten. HET ONWEER VAN GISTEREN. Zwaar weer In het Oosten en het centrum des lands. Het onweer van g steravond heeft op verschillende plaatsen.' voornamelijk in Gelderland, ernstige gevolgen gehad. Vijf personen te Arnhem getrof fen. Een hunner gedood. Te Arnhem keerden vier dames en een militair, die opgekomen was voor de herhalingsoefeningen ijlings met 4 ka no's van een tocht op den Rijn terug naar het schuitenhuis in de haven. Toen zij op het plankier van dit houten ge bouwtje waren gestapt, werden ze allen tegelijk door den bliksem getroffen. Bij na allen "eraakten bewusteloos en kre gen brandwonden. De man, de 26-jarige Van Altena uit Eindhoven, bleek terstond te zijn over leden. De vier dames werden naar het ge meenteziekenhuis overgebracht. Twee van haar verkeeren nog in bewusteloo- zen toestand; zij hadden ernstige brand wonden. De beide andere dames maak ten het beter. Ook enkele andere personen in de nar bijheid va het gebouwtje geraakten door het hemelvuur bedwelmd, doch kwamen spoedig bij. Een sterke windvlaag bracht het zwem bad op drift, waarbij verschillende be zoekers dier inrichting ternauwernood zich in veiligheid konden stellen. Arbeider ts Sllvolde gedood. Te Silvoldo sloeg de bliksem in de wo ning van den fabrieksarbeider J. Cor- nelssen. De heele familie zat juist aan tafel. De een-en-vijftig-jarige Comelisse en drie kinderen werden door den bliksem getroffen, terwijl in de kamer alles ver nield werd. De man was direct dood. De kinderen waren bewusteloos, doch kwamen spoedig bij, waarna bleek dat ze slechts lichte verwondingen hadden bekomen. Gornelissen laat een vrouw met zeven kinderen na. Visscher doodslljk getroffen. In den Broekpolder onder de gemeente Oegstgeest is een 19-jarige man, d e daar aan het visschen was en waarschijnlijk onder een boom was gaan schuilen, door den bliksem getroffen en gedood. Groote hofstede afgebrand. 17 varkens omgekomen. Een kapitale hofstede van den heer Van Dijk te Driel bij Arnhem werd door den bliksem "«troffen Niets kon gered worden. De geheele inboedel met alle landbouwwerktuigen werd een prooi der vlammen. Ook zeventien varkens kwamen in het vuur om. DIEFSTAL VAN DIAMANTEN. Amstsrdamsch handelaar b*- Een vertegenwoordiger van een Am~ sterdamscho diamantfirma, die een par tij diamanten ter waarde van f 120.000 naar Zwitserland moest brengen, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat de partij hem in den trein, tusschen Arn hem en Dusseldorf, is ontroofd. VLIEGONGELUK TE WAALHAVEN. Gistermorgen heeft op bet vliegveld Waalhaven een vliegongeluk plaats ge had, dat nog vrij goed is afgeloopen. Het driemotorigo Fokkervliegtuig der K.L.M., de PH—AFK, kwam, bestuurd door den piloot Pellens, met dertien passagiers aan boord uit Londen op Waalhaven aa.n Na een tusachenjanding vertrok het te 12.15 uur weer naar Amsterdam. Ter stond na den aanloop echter bleek dat de linker motor uitgeschakeld bleef. De piloot ging nog een vijfhonderd meter verder doch besloot om, toen de linker motor nog weigerde, terug te keeren. Hij draaide met een vlakke bocht, doch ver loor nooveel hoogte, dat een vleugeli&nt tegen een twaalf meter hoogen seinmast op het terrein botste. De vleugelpunt brak af en trof een twaalfjarig jongetje, dat met een fiets daar stond. Het kreeg den zwaren mast op het been, dat op verschillende plaatsen is gebroken. Het vliegtuig gleed verder en kwam bi) een schutting op het vliegveld neer. Deze landing is gelukkig goed afgeloopen. De twee dienstpaasagiers, die aan boord wa ren, werden niet gewond. Negen gewone passagiers bekwamen evenmin letsel, vier van hen bleken zelfs zoo weinig geschrok ken, dat zij onmiddellijk met een ander vliegtuig naar Amsterdam doorvlogen. Twee passagiers werden door glasscher ven licht gewond. De piloot Pellens en de mecanicien Vrijburg de Koning be kwamen ernstige wonden aan het hoofd en werden tegelijk met het jongetje naar het ziekenhuis aan den Goolaingel ver voerd. GEVECHT TUSSCHEN BOEREN EN NATUURMENSCHEN. Hen groep Italiaansohe en buitenland- sche „terug naar de natuur"-aanhan- gers hadden hun kamp opgeslagen tus schen Rome en Napels in de zonnige vallei, gevormd door de bergen van Al- baneta. De boeren uit de omgeving, die nog nooit van aanhangers der naakt- cultuur hadden gehoord, meenden met een groep ongevaarlijke zwakzinnigen te doen te hebben en verzochten den auto riteiten, hun behoorlijk onderdak te ver- strokken. Toen «ij fobtw Temmen, dat de menschen geheel en al veranwtoorde- lijk voor hun daden waren, stelden zij hun een ultimatum: of gekleed loopen of vertrekken. Daarbij werd hun twee da gen gelaten om zich van kleeren te voor zien. De nieuwe bewoners dachten er eohter geen oogenhlik aan, hun Eden te verla ten. Hierop besloten de boeren de naakt- loopers met geweld te verjagen. Zij ver zamelden zich voor een algemeenen aan val met stokken, steenen en doornstrui ken. De schamel gekieeden weerden zich dapper, maar ten slotte zagen zij zich genoodzaakt het veege lijf, dat duidelijk de sporen van de wapenen der boeren droeg, te bergen. PANTER OP MIDDEN-JAVA. In de omgeving van het gehucht Djoembleng Temanggoeng M.-Java heeft de bevolkng reeds geruimen tijd een panter bemerkt. Men vreesde dit gevaarlijke dier zoo, dat niemand er na zonsondergang eeu stap builen de deur durfde doen. Onlangs trokken een paar kloeke jagers tegen een uur of vier in den namiddag, "het bosch in. Nauwelijks hadden de mannen zich behoorlijk verdekt opgesteld, ol ze hoorden het hulpgeschreeuw van hun aanvoerder, die den panter zag.Bij het zkjn van de andere mannen trachtte het roofdier te vluchten, doch een schot doodde het. Denzelfden middag werd het roof» dier, ongeveer ter grootte van een jong kalfv gevild en pQor de overwin** naars opgegeten. Kort na het gebeurde moest het kamponghoofd naar het hospitaal te Temanggoeng vervoerd worden, daar hij ©en "beelwonde aan zijn arm had gekregen. VERMAKELIJK INCIDENT TE VIN CENNES. Na afloop van een dejeuner, dat ver schillende leden van het tentoonstel- lingsbestuur en eenige koloniale gou» vemeurs vereenigd had, heeft in dit gjzelschap de bransche maarschalk yautey een onverwacht bezoek ge bracht aan het nieuwe Nederiandsche paviljoen in aanbouw. Toen de maarschalk aan een der ingangen in de schutting verscheen, die het bouwwerk omsluit, weigerde de Nederiandsche wachtpost, hem door te laten, omdat hij niet de door den heer Ruempol geteekende oranje kaart kon loonen. De maarschalk, een oogenblik on aangenaam getroffen, was met zoo goed of hij moest.naai* het Neder-i landsche bureau. Hier werd hij na tuurlijk dadelijk herkend eu liet men hem met zijn gezelschap binnen. Per slot van rekening vond toen de- heer Lyautey. militair in zijn hart en iemand dus. die de waarde van een consigne beoordeelen kon. het geval nogal vermakelijk. DE ONDERWERELD VAN NEW- YORK. In verband met het feit. dat ,xich in New-iYork in zes dagen lyds vier moor den van bendeleden zijn gepleegd very dubbelt de politie haar pogingen om de „onderwereld" in bedwang te hquden. Drie mannen en twee vrou wen zijn gevangen genomen, onder verdenking, George Brothers, een zoon van den waarnemenden officier van justitie, ontvoerd en gemarteld te hebben. Naar de politie verklaart wilden de misdadigers Brothers slechts tegen een losgeld vrijlaten en hebben zij hem gedwvongen. cheques uit te schrijven tot efen bedrag van 700 dollar, alvorens hy in vrijheid werd gesteld. VREESELIJKE WRAAK. In den omtrek van Cherbourg, woonde in een dorp Audouvilie-Ta- Hubert, een echtpaar, ouders van acht kinderen, dat in voortel uren» de onmin leefde. De man mishandelde zijn vrouw en was reeds twee maal wegens mis handeling veroordeeld, zonder dat de ze veroordeelingen ook maar de ge ringste verbetering in de verhouding der echtgenooten te weeg brachten. Zondag heeft de vrouw, door nieuwe dreigementen buiten zichzelf gebracht wraak g&iomen. Terwijl haar man sliep, heeft zij een grooten pan koi kend water over hem uitgegoten, met het gevolg dat de man, door verschrik kelijke brandwonden overdekt, in ho- peloozen toestand naar een zieken-y huis is gebracht De vrouw, wier jongste kind vier maanden oud is. heeft men voon loopig op vriie voeten gelaten. Zij heeft gezegd haar daad te' betreuren, welke zij Verklaart door den staat van overspanning, waarin het wange drag van den man haaar had ge» bracht GEVECHT MET NEGERS Maandag is het in de Negerwijk te Chicago tot ernstige ongeregeld^ heden gcKomen. Driehonderd negers wilden beletten, dat een gezin uit zijn woning werd gezet. De politie kwam tusschen beide en er ontstond een ge» vecht waarbij drie negers gedood en drie agenten gewond werden. Ten slotte werel de menigte uiteen gedre ven. Er hadden "talrijke arrestaties plaats. PANIEK OP EEN STRANDP1ER. Vele slachtoffers. Te Penarth bij Cardiff (Engeland) brak op de pier een ernstige brand uit toen ongeveer 200 personen in het aan het einde van de pier gebouw de paviljoen aan het dansen waren. Een deel der dansers kon zich nog over de brandende pier naar land begevens doch de overigen moesten met booten worden afgehaald. Hier bij sloeg" een der booten om en de inzittenden kwamen in bet water te recht Eenigen konden gered worden doch de overigeit verdronken. Hoe groot het aantal slachtoffers is, is nog niet bekend, dbch het moei zeer groot zijn. De pier brandde, voor zoover zij van nout gebouwd was geheel af. de schade wordt geschat op 20.000 pond sterling. KINDERMOORD BIJ BERLIJN. In Alexanderdorf bij Berlijn is een afschuwelijk misdrijf ontdekt. In een jongen aanplant dicht bij den weg van Alexanderdorf naar Kummers- dorf, vond men het lijkje van de vierjarige Elfriede Braun gedeeltelijk onder den grond gestopt. Het bleek, dat zij geworgd was. Als verdacht van deze misdaad is aangehouden een 53-jarige, gehuwde rijwielhersteller, die reeds meermalen is veroordeeld wegens zedendelicten. De man ontkent alle schuld aan het misdrijf. SPOORWEGONGEVAL IN LIMBURG. Stoker gedood. Ter hoogte van Beek in Limburg reed Maandag op den in aanbouw zijfidon- mijnspoorweg Win Geleen naar Nuth een trein, komende uit de riohting Spaubeek op een stilstaanden trein, die op een zrij- BpooT stond en niet ver genoeg was op getrokken. De machinist merkte den stilstaanden trein te laat op. Het gevolg van de botsing was, dat de machine kan telde en een stoomleiding brak. Door het ontsnappende heete water en stoom werden machinist en stoker getroffen. De machinist kwa mer betrekkelijk nog goed af, doch de stoker A. de Weerdt uit Heerlerheide, kon de machine niet meer verlaten en weid deerlijk verminkt uit de machine gehaald. Per ziekenauto werden de gewonnen naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht, waar de stoker weldra aan zijn wonden ia bezweken. MOEDIGE DAAD VAN EEN VORST. Zn menschenlevens gered. Koning Boris van Bulgarij, die in zijn paleis nabij Varna, aan de Zwarte Zee, vertoeft, heeft dezer dagen zes menschen het leven gered. Bij het plotseling opstoken van een ge weldigen storm zag hij van uit zijn pa leis hoe een klein bootje met z©3 opvaf renden in de branding groot gevaar liep te vergaan. De sportieve vorst ijlde naar de ha ven, waAr zijn motorboot lag en wist na een zwanen strijd met de hooggaande golven naast het reeds vol geloopen boot je te komen an de zes opvarenden, o.w. eenige vrouwen, te redden. GROOTE POSTZEGELDIFSTAL. Te Warschau is in het hoofdpostkan toor een groote postzegeldiefstal ge pleegd. Bijna do geheele postzegelvoor- raad, ter waarde van ongeveer 180.000 gulden is in handen van de daders ge vallen. AANVARING MET NOODLOTTIG GEVOLG. Te Montreal heeft het s.s. „Rapids Pripce", daij. de sluis van het Lachine- kanaal wilde passeeren, deze aangevaren en vernield, waarbij een waterzuil van elf meter op een werkloozenkamp te rechtkwam. Daarbij zijn 15 arbeiders om het leven gekomen. Van de 40 arbei ders, die door het water werden meege sleurd, jvisten zich slechte 25 door zwemmen te redden. OP VELDWACHTERS GESCHOTEN. De rechtbank te Assen veroordeelde J. de V. te Wapserveen, die in October van het vorig jaar in het jachtveld al daar, toen hij door de Rijksveldwachters bij het stroopen werd betrapt, zijn dub belloops jachtgeweer op deze veldwach ters aivuurde, zonder hen te raken, tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar. De eisoh waa vier jaar. ONEERLIJK VELDWACHTER. De gemeonte-weldwachter te Smilde K., werd er van verdacht óch door het plaatsen van valsche handteekeningen gelden te hebben toegeëigend, welke hij van den gemeente-ontvanger onder zich had om aan leveranciers der gemeente uj,t te betalen, terwijl hij van de inge zetenen ontvangen bedragen voor hon denbelasting niet afdroeg. Gisteren heeft de rechtbank te Assen hem veroordeeld tot gevangenisstraffen, reap, van een jaar en' van twee maanden. De eisoh was reep. een jaar en zes maanden, Moercapells. Zondag spoolda „Blai»; "Wit I" een wedstrijd tegen „U to oit Cherschie. Da uitslag was 4-3 in het voordeel van Blauw-Wit „Blauw-Wit II" speelde een wedstrijd tegen „Gouderak II". De over*dnmnS was met 6—aan den kant van Goude rak. HET KANKER-ONDERZO^ VAN Dr. BENDIEN, Nu men in Engeland Teel waarde blijkt te hechten aan de resultaten, die Dr. Bendien heeft verkregen bij zijn on derzoekingen om te komen tot een me thode, volgens welke men eerder kanker kan vaststellen, begint men oook in ons land eemge aandacht hieraan te vrijden, hoewel men er nog zeer critisch en be houdend tegenover staat. Dr. Bendien, die een paar dagen in Londen geweest is ter nadere bespreking van proeven, heeft nu een schrijven ontvangen van de afd. kanker-onderzoek van het Instituut fcroor voorbehoedende geneeskunde. Hier in wordt hem medegedeeld, dat dit Insti tuut zijn onlangs geschreven boekje, waarin hij de uitkomsten zijner onder zoekingen had neergelegd, direct na de verschijning in ernstige studie genomen had, doch het had daarin niets gevon den, dat het kankervraagstuk iete verder hielp, of eenig nieuw licht daarop wierp. De bedoelde afdeeling van het Instituut is echter bereid, dr. Bendien in de gele genheid te stellen zijn methode in het la boratorium te "demonstreeren, ten einde de waarde er van aan te toonen. &ij noodigt derhalve dr. Bendien uit met haar in verbinding te stellen. óch ALBLASSERDAM. Jul. Ondertrouwd: Gerrit Stremier, oud 22 j. en Pietje Huizer, oud 23 j Getrouwd: P.eter Marinua Verheij, oud 27 j. en Janna Helderop, oud 25 j Geboren: Een levenloos aangegeven knd van P, G. Jonker en Jt Stans. AMSTERDAM, 5 Aug. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 345 vette kalveren, le kw. 6470, 2e kw. 54—62, 3e kw. 40—50, per K.G. levend gewicht; 46 nuchtere kalveren f 814 per stuk; 520 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 6859, zwa re varkens 5658, vette varkens 62—1 54, per K.G. elachtgewioht. Uit Denemarken waren aangevoerd 8 wagons geslachte runderen. WOERDEN, 5 Aug. (Draadloos). Kaas markt. Aanvoer 345 partijen kaas. Met rijismerk le kw. f 38—-42, 2e kw. f 83 f 80. Zware f 43. Handel matig. BODEGRAVEN, 4 Augustus. Kaas markt. Aanvoer 861 partijen, waarvan 858 met rm., in totaal 15887 stuks, we gende 142956 K.G. Prijzen: le kw. m, r.m. 38—42, 2e kw. m. r.m. 82—36, zwaardere tot 43. Handel flauw. ROTTERDAM, 4 Augustus. Ter vee markt warén heden aangevoerd 807 paar den, 48 veulens, 619 magere runderen, 785 vette runderen, 280 vette kalveren, 233 nuchtere kalveren, 290 graskalve- ren, 384 schapen of lammeren, 25 big gen, 10 overloopers, 9 bokken of geiten. Prijzen per half kilo: koeien 25 a 32 c„ 38 a 42 ct., 45 a 47è ct„ ossen 37 a 41 c., 44 a 47 c„ stieren 30 a 32 c34 a 36 c., 37M a 39 c., kalveren 40 a 47 *4 c., 52*4 a 56 c., 60 a 65 o. Overzicht: Koeien en ossen kalme han del, prijzen als gisteren. Stieren le kw. prijzen lager dan vorige week. Melk- en kalfkoeien stille handel, prijzen onver anderd. Jongvee weinig handel, prijs houdend. Cirask al veren stugge handel. Nuchtere kalveren stroeve handel, prij zen hooger. UTRECHT, 4 Aug. Vereenigde Eier- Veiling Utrecht. Eieren wit 3,706, bruin j 45,20, eendeneieren f 8,503,65. Aanvoer 100.000. GROOT-AMMERS, 3 Aug. Eerste Alblasserwaardsche Veilings-Vereeniging Aanvoer 21773 (eieren. Prijs por 100 stuks, 20064 kipeieren f 3,455,90, tl09 eendeieren f 3,41)—4,00, 131 K.G. aard appels 4—6 cent per K.G., 49 K.G. boo nen 619 cent, 688 K.G. peren 2-48 cent, 17 K.G.' appels 10-47 cent, 4 K.G. postelijn 7 cent, alles per K.G.; 23 pond boter f 0,54—0,67, 36 pond kaas f 0-26 f 0,31, alles per pond; 22 st. bloemkool 1—4 cent per stuk; 5 bos selderij 45 cent' per bos; 70 st. komkommers 2—3 cent per stuk. ROTTERDAM, 3 Aug. Buitenlandsche granen. (Bericht van do makelaars Ha genbeek Vau der Schalk). Stemming prijshoudend. Rogge. 73/4 k.g. Zuid-Rnssiache naar kwaliteit f 4,10- 4,30, 72/3 k.g. Zuid- Ruseisohe aangekomen f 4,05, Amerik. No. 2 disp. i 4,25. Gerst. Canada No. 8. Aangekomon f 1,10, dito stoornend naar aankomst f 1,10—4,08, Laplata Crovalier aange komen f 1,25, 64/5 Laplata stoomend f 1,08, 61/2 dito dito f 1,06. Haver. 57 k.g. Zuid-Russische d«P- f 6,55, 54/5 dito dito f 6,10, 64/5 Clipped Laplata dito t 4,75, 47/8 kg. Iapbta dito f 4,50, Canada No. 9 dito I 9,00, Car^ nada lood No. 1 dito f 8,10. Maia por 200 kg. Laplata dtap. f 77, dito aangekomen f 75—74,50, dito »too- mend I 75, dito Sept.-Deo. lavermg 1 78, dito Januari-April f 82, Laplata Ciiv- quantine aangekomen f 88. ROTTERDAM, 3 Augustus. Voeders- koeken (bericht van de mak. Gobr. Krij ger. Noord-Am. lijnkoeken loco 1 7,60, stoo mend f 7,60, lev. f 7,90. Nov.-Febr. lev. f 8,15, do. do. van N.-Amer. zaad loco f 8, Sept.-Dec. lev. f 8,35, do. do. merk SWC loco f 8,26, Sept.-Dec. f 8,50, ao. do. merk S.K. loco f 7,65, stoomend f 7,65, Sept.-Dec. f 8,15, do. do. van N.-Amer. zaad, merk S.K. loco f 8,40, dito dito merk Maple Leaf loco 1 8,4t), Aug. aflov. f 8,45, DuitSche lijnkoeken af Emmerik loco Aug. f W wL- Dec. f 8; dito gTondnootkoek af Spyok- Cleve prompt f 0,75, Sept.-Dec. f V*J, Bombay lijnzaadaobilfers loco merk JtLV. O. f 7,80, ander goed merk loco f 7,7U, Bombay grondnootschilfers light loco f 7,10, extra light loco f 7,30, extra light merk H.V.O. loco f 7,60, Manilla co- coakoeken loco f 6,90, stoomend f 6,90, Sept-Dec. afl. f 7,20, palmpitkoek merk SK. atoom f 8,10, katonzaadtoeel (48 pet. Texas) Sept.-Nov. afl. f 7,60: ïn- landsche voorslag lijnkoeken, loco f 7,4U, Aug. lev. f 7.40, Sept.-Dec. lev f 7,80, do. 1 ijnkoeksch ilfer% loco f 8,25, Aug. le». I 8.15, Sept.-Doc. f 6,80, do. srondnoot- ko.k looo I 7, Sept.-Dec. 17,40, do«ot*- «chroot loco i 7,40, Sept.-Doc. I 7,40, do. coooakoeken f 8, Sept -Deo. f 8.50, do. palmpittenkoeken Aug f 8,25, Sept.-Dec. t 6,50. Alle» per 100 kilo en gedeeltelijk tweede tod».

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2