Nieuwe Avonturen van =*R 0 Bte Wat geeft de Radio? Kerk en School. Stadsnieuws. Weerbericht Telegrammen. Gemengd Nieuws. Nieuws in een paar regels. Wetenschap Techniek. en Predikbeurten. Sportnieuws. Loop der Bevolking Marktberichten t.t.n»1E BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLEND EN UTRECHT, tehoonhoraiwcll» ewirt MAAN DAD 10 AUBUtTUS 1001 Dinsdag 11 Augustus. Hllvsnum. A.VJR.O. 8—10 Gramofoon; 10-10. lö Morgenwijding; 10.15-40.80 - Gramofoon; 10.80—11 Cello-reoltal; 11 —11.30 Voor de huisvrouw; 11.80—1 A.V.R.O.-kwartet en Gramofoon; 1— 1.30 Gramofoon; 1.30S Aansluiting aan het Palaoe Hotel te Soheveningen; 2.303 Henri de Groot over: „Moder ne Franache Componisten"; 3—i Or gelconcert; 4-hö Kinderuurtje; 5—6.20 Kovaca La joe en rijn Orkest; 0.20— 6.40 J. Th. W. J. Vermolen over: „Wenken bij een voorgenomen bezoek aan Neer lande Nieuw-Gowest"; 6.40—7 Kovacs Lajos en rijn orkest; 7—7.80 Voordracht door dr. P. H. Ritter Jr.; 7.807.45 Henk Felderhof over: „Car pablanca's verblijf in Holland"; 7.45— 8.40 Het Utrechtsch Stedelijk Orkest; 8.409.15 Eduard Verkade draagt voor de eerste acte van Shakespeare's „Hamlet"; 9.1510.30 Het Utrechtsch Stedelijk Orkest; 10.3010.46 Nieuws berichten; 10.45—12 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 89.15 Morgenoonoert; 10—-11.30 Gramofoon; 11.30—12 Gods dienstig halfuurtje; 12.151.45 K.R.O. trio; 1.452 Gramofoon; 2—3 Vrou wenuurtje; 8—3.30 Gramofoon; 4—5 Gramofoon; 5—6 K.R.O.-Kunstensem ble; 6—6.80 Uitzending van het On derwijsfonds voor do Binnenvaart; 6.30 —7 K.R.O.-Kunstensemble; 77.30 A. d. Geus v. d. Heuvel over: „Leven en werken van Pater Niewindt op bet eiland Curacao; 7.80—7.46 Vorhonds- kwartiertje; 8—10.80 Haarlemsohe Or kestvereniging; 9 uur Nieuwsberich ten; 10.80'12 Gramofoon. Woensdag 12 Augustus. Hilversum. VJLR.A. 0.45—7 Ochtend gymnastiek; 7.30—7.45 Ochtendgym nastiek; 8 uur Gramofoon; 9.30 Orgel spel; V.PJR.0. 10 uur Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 „Onze Keuken";; 11 u. Gramofoon;; 11.05 Mej. E. Voerman over: „Wat doen we, wanneer we met vacantie thuisblijven?"; 11.35 Gramo foon; 12—1.45 V.A.R.A.-Septet; 2.16 H. Lindeman over: „Wat de vrouwen te doen staat"; 2.30 Gramofoon; 3.80 Maak het zelf; 4.30 Voor de kinderen: 5.15 Gramofoon; 0 uur Uitzending van 't onderwijsfonds voor de binnenvaart; 0.80 Gramofoon; 7 uur Huib Luns over „Beeldende kunstenaars"; 7.80 Gramo foon; 7.45 Toespraak; 8 uur Concert; 8.45 Het Groot Volks-Tooneel;; 9.15 Vervolg Concert; 10 uur Persberich ten; 1010 Voordracht door Martien Beversluis; 10.30 Vervolg Concert; 11 uur Gramofoon. Hulzen. N.CH.V. 8—8.15 Schriftlezing; 8.15—9.45 Morgenconcert; 10.30—11 Ziekendienst; 11—12 Harmoniumbe- speling; 12.15—42.80 Gramofoon; 12.30 2 Concert (zang, viool, oello, piano); 2—2.80 Gramofoon; 2.808 Lezen van Chr. Lectuur; 8—4.80 Orgelconcert; 4.30—4.45 Gramofoon; 5—8 Kinder-' uurtje; 6—6.30 Gramofoon; 6.307 Declamatie; 7—7.80 H. J. van Enge land over: „Eleetriciteitavereohijnaelen in den dampkring (II); 7.458 uur H. C. van Leeuwen over: „Wat wil de Nederlandsche Vereeniging van Christen - Esperantisten Nederlands Protestante": 8—10.45 Concert door het N.C.R.V. Klein-Orkest; 2-9.30 A. M. Nieuwenhuizon over „Onze hu welijkewetgeving; 10—10.10 Persbe richten; 10.45—11.30 Gramofoon. Waterleiding. Waddlnxveen. De politie heeft proces- verbaai opgemaakt tegen den landbouwer W. de V. aan den Zuidelijken Dwars weg, die na herhaalde waarschuwing bleef weigeren rijn woning aan de ver- pliohte waterleiding te laten aansluiten. De verkoop van de bekende blos metjes ten bate van de T-B.G.-vereeni- ging „Herwonnen Levenkracht" heeft 1 99,25 opgebracht. In een schuur van den landbouwer J. H. aan den Noordelijken Dwarsweg •tonden van drie werklieden de fietsen gestald, waaraan de nieuwe rijwiel plaatjes waren bevestigd. Toen de werk lieden des avonds bij het eindigen van hun werk de rijwielen weer gingen te rughalen bleek, dat van alle drie net rij wielplaatje was verdwenen. De gedupeer den hebben aangifte gedaan bij de po litie. Mishandeling van zijn vadar. Waddlnxveen. Op de Oranjelaan had een ernstige vechtpartij plaats tussehen de W. en zijn 20-jarige zoo^, wonende aan de Noordkade. De zoon bewerkte zijn ouden vader met de vuisten én sloeg hem zelfs eenige malen over den weg. Telkens als de oude ihan trachtte op te staan, sloeg de zoon hem weer neer. Op het laatst pakte hij den vader vast en duwde hem soodapig tegen een deur van een pakhuis, dat de oude man nagenoeg In elkaar zakte. De politie, die juist passeerde, wist %den zoo ntot bedaren te brengen, hoewel ze daarvoor nogal hardhandig moest op treden. Terwijl een dochtertje van den heer Van N., die in een" klein wagentje op het trottoir op den Kerkweg langs het wa ter reed, kantelde dit voertuigje, met het gevolg, dat zij in den Kerkwegvaart viel. Nadat het kind kopje-onder was geweest, haalde de heer W. Buitelaar het op het droge. Moercapells. Een poetduif, geringd en genummerd 3-29-0-1529^ is, nadat zij een geruimen tijd op den Kerktoren der "Ned. Herv. Gemeente had ritten rusten, blijkbaar door de warmte bezweken. Autobotsing. Haastrecht In Beneden-Haastrecht, nabij „Het Roosje", had een aanrijding plaats tussohen een luxe auto en een melkauto, die beiden zwaar beschadigd werden. Een dam* in de lux# auto werd aan het hoofd Verwond. Gezondheidscommissie. Waddinxvssn. In de vacature L. J. Lucasse heeft de commissaris der Konin gin benoemd tot lid van de gezondheids- oommissie te Bodegraven dr. J. F. Paul* arts alhier. Polsbroek en Viist De collecte voor inwendige zending in de Ned. Herv. Kerk gehouden hoeft met inbegrip van enkele nagiften opgebracht 51.- Haaslrccht. De enkele jaren geleden aangelegde telefoonkabel Rotterdam Utrecht is door de vele aansluitingen reeds geheel bezet. De ingezetenen langs den Zuide lijken IJseldijk, die het talud van den dijk tot eigendom hebben (bui tendijks ontvingen aanschrijving om van eventueele bezwaren of wenschen in verban(d met den aanleg van twee kabels, kennis te geven. Het wegdek zal, naar ons uit een teekening bleek, niet worden aange tast Nieuwpoorl. De gemeenteraad heeft besloten bij de dokterswoning, welke eigendom der gemeente is, een auto garage te bouwen. Grool-Ammers. In deze gemeente doel zich een geval van de besmette lijke ziekte roodvonk voor. In de zeis gevallen. Polsbroek. De zoon van den ve«> houder M. H. was Vrijdagavond aan het grasmaaien. Hij gleed aaaai bij uit over een steen en kwam met z|iii been ter hoogte van den enkel in de punt van de zeis terecht, die dit lichaamsdeel ernstig verwondde. Bij een poging om op te staan, kwam ook het andere been boven de knie met bel scherpe voorwerp in aanraking en ontstond een gapende vieeschwoud. Na voorioopig door dr. Frowein verbonden te zijn. is de jonge man ter verdere behandeling naar de rijksklinieken te Utrecht over gebracht. Rijwiel belasting. Zevenhuizen. De rijksveldwachter en de Commies der directe belastin gen hebben weer een paar inwoners geverbaliseerd, daar hun rijwielen niet van een nieuw belasliugpiaatje voor zien waren. Voor de lichting 1932 zijn in deze gemeente negen personen aangewe zen als gewoon dienstplichtige. T rekli ondenkeuring. Zevenhuizen. Op 21 Augustus, des morgens 10 uur, zal de algemeeuekcu ring van trekhonden en hondenkarren hier plaats vinden. Wisselplaatsen. Er zullen na de ophooging van den Rottedijk, bij het Oude Verlaat twee uilliaalplaatsen voor voertuigen ge maakt woroen Etn bij mej. de Wed. Spek en een bij de openbare scheool Daarmede wordt in een groote be hoefte voorzien, daar de dijk ter plaatse zeer smal is, en vlak langs de Rotte loopt Ziekenhulsverpleging. Zevenhuis* n. De heer Spruijt heef» wegens vertrek uit de gemeente be dankt als secretaris van „Ziekenhuis- verpleging"'. Het bestuur der ver eeniging heeft besloten, om op 20 Augustus een ledenvergadering te houden, ea dan deze vacature te ver- vullen. Tevens zal hel bestuur voor stellen. geen langere uitkeeriugeu Ic deen. dan 42 dagen per jaar. Giessendam. In hotel „Dekker" is vergadering gehouden der onderlinge Verzekering maatschappij van ijzeren Schepen, genaamd „Eendracht maakt macht" Verscheidene motoschepen zijn reeds door de onderlinge gedekt' terwijl haar nog vele toezeggingen zijn gedaan. De voorzitter sprak een woord van opwekking tot de schip* pers om zich aan te sluiten. Er worden pogingen aangewend .om het tekort bij de vereeniging „Zieken- huishulp" zoo spoedig mogelijk te dekken. Binnenkort zal hiertoe een algemeene vergadering worden ge houden. Leeltyto vtl. het slootje springen Is het zoon. tie van den heer M. zoodanig gevallen dat bij ééu zijner armen op twee plaatsen brak. Dokter Hueting vern leende geneeskundige hulp, waarna het kind o pztfn advies is Vervoerd naar het ziekenhuis te Dordrecht Kelders onder water. Tot groot ongerief van enkele be woners zyn hun kelders vol water celoopen Eerst dachl men aan een lekking in de waterleiding, doch dit bleek niet de oorzaak te zijn.. Thans tast men hieromtrent nog in het duis ter. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Krimpen a.d. Lek, da. C. J. van dor Graaf te Nijkerk; te Mole naarsgraaf, ds. A. H. J. G. Voorthmzen te Lage Vuursohe. Bedankt: voor Boven-H&rdlnxveld, ds. A. H. J. G. van Voorthuixen te L^ge Vuurache. i Bedankt: voor 'a-Grevelduin-Capelle Ds. W. Mtosburger, te Polsbroek en Vlist. JUBJLEUM DS. P. KUIJLMAN. D«. P. Kuijlman, Ned. Herv. predi kant te Doornspijk, heeft gisteren zijn 40-jarig ambtsjubileum herdacht. Hij werd geboren op 17 November 1861 en werd in 1891 in Friesland oandidaat. Op 9 Augustus van dat jaar heeft hij te Bunnik zijn'intrede gedaan. Van 1895 tot '99 diende ds. Kuijlman de gemeente Oud-Alblas en daarna Oosterwolde (G.), Lunteren en.Houtei);; sedert 4 November 1928 etwt hij in de gemeente Doorwpijk, GESLAAGD. Voor de acte Engelech L o. slaagde mej. H. Stalenburg, thans als onderwij zeres te Vreeswijk werkzaam. ZWEM- EN POLOWEDSTRIJDEN. De Sohoomhoveneohe Zwem- en Polo club, die twee weken geleden reeds haar 6-jarig bestaan had wdilen herdenken door zwemwedstrijden voor leden van bij den Goudschen Zwembond aangesloten vereenigingen, moest dat plan uitstellen wegens het ongunstige weer. Zaterdagmiddag zijn nu de wedstrij den gehouden en ditoaal was de S.Z. P.C. al niets gelukkiger. De eene regen bui na de andere en een frissche wind maakten het verblijf op het zwembad niet prettig en het aantal toeschouwers was dan ook niet heel groot. Voor de deelneemsters en -nemers was het al evenmin aangenaam, maar niettemin werd in verschillende wed strijden nog een pittige strijd gevoerd. Ds uitslagen. De prijzen werden toegewezen als volgt: 60 M. vrije slag (meisjes): 1. M. de Bruyn (G.Z.C.) 45 sec., 2. T. Scheer (S.Z. P.O.) 47 sea 50 M. vrije slag (jongens): 1. A. de Jong (G.Z.C.) 371/5 sec., 2. M. van Weesem (De Gouwe) 401/5 sea 100 M. vrije slag (dames): 1. Mej. B. van Vreumingen (G.Z.C.) 1 min. 44 4/6 sec.; 2. N. de Weger (G.Z.G.) 1 min. 46 6S0. 100 M. vrije slag (heeren): 1. J. Scheer (S.Z. P.C.) 1 min. 14 sec.; 2. D. van den Oever (S.Z. P.O.) 1 min. 144/5 seo. 50 M. schoolslag (meisjes): 1. M. de Bruyn (G.Z.C.) 471/5 sec.; 2. S. Intveld (S.Z. P.C.) 50 2/5 seo. 50 M. sohoolslag (jongens): 1. W. van Sierenberg de Boer (S.Z. P.C.) 48 4/5 sec.; 2. A. Kwaak (G.Z.C.) 49 4/5 seo. 100 M. schoolslag (dames): 1. W. J. Hoogeveen (G.Z.C.) 1 min. 61 sec.; 2. W. Fetter (S.Z. P.C.) 1 min. 558/5 seo. 100 M. schoolslag (heeren): 1. A. de Bruyn (G.Z.C.) 1 min. 30 seo.; 2. W. N. 'de Bruyn (G.Z.C.) 1 min. 83 4/5 seo.; 50 M. rugslag (meisjes): 1. W. Fetter (S.Z. P.C.) 1 min. 0 sec.; 2. G. v. d. Berg (O.D.I.) 1 min. 7 4/5 sec. 50 M. rugslag (dames): 1. W. J. Hoo geveen (G.Z.C.) 55 4/5 sec.;; 2. A. Ouwe- ne^r> ^vr^' 1 r T Kunnen ae onaernanaeungen uwmj wwje .5? LTt Bfc': r. TMm worden voortgezet en een bediening bont (G.Z.CÖ +22/5 êeo.; 2. C. Thim (Jt.Z.C.) 491/5 «eo. Popduiken (dames): 1. W. Fetter (S.Z. P.C.) 39 4/5 seo.; 2. B. v. Vreumingen (G.Z.C.) 41 sec. Polo-wsdstrUd. Tot slot volgde een Polo-wedstrijd tus sehen een Goudsch- en een Rotterdamsch kringzevental. Ze waren respect als volgt samengesteld: Kring-Rotterdam. J. van Engelen S.V.H. F. Fortuin J. Buis A. v. Muiden Maas Maas Maas G. v. Leeuwen L. Karis H. Uilenbroek D.C.C. Maas S.V.H. J. Scheer, C. v. Leeuwen C. Thim S.Z. P.C. A.Z.C. A.ZC. J. Gravenstein. Th. Malingró G.Z.C. W. N. de Bruyn S.Z.&P.C. Q.Z.C. P. van Heumen. S.Z. c& P.C. Kring-Gouda. Er ontwikkelde zich dadelijk een vlug spel, da trich snel van de eene naar de andere helft van het veld verplaatste en waaruit nu en dan krachtige aanvallen de doelverdedigers op de proef stelden. Over het algemeen had het Goudsche team een zeker overwioht op de Rotter dammers. Het kreeg ook al spoedig de leiding door een onhoudb&ren bal van Thim, waarop Van Leeuwen de num mers 2 en B in het Rotterdamache net deponeerde, éénmaal na op eigen kracht het leder van voor het eigen doel te heb ben opgehaald, de andere keer na een uitstekende voorzet van Scheer. Tijdens de tweede helft van den we* strijd viel de regen letterlijk tn stroo men neer. Het publiek vluchtte naar de beperkte echuilruimte en de spelers had den aan wind en regen sterker tegen standera dan aan elkaar. Midden in den plasregen maakte Buis voor Rotterdam een tegtopunt, dat welverdiend was, doch eigenlijk is toe te schrijven aan het feit, dat de regen Van Heumen het uit richt belette. Toen er tenslotte nog minuut moest worden gespeeld, ia de wedstrijd gestaakt met een stand van 3—4 in het voordeal van het Goudsohe neven tal DR. L J. VAN HOLK. De Staatscourant van Vrijdag bevatte ebt bericht (dat, ïooala wij reeds heb ben gemeld, was te verwachten) van de benoeming van dr. L. J. van Holk, pre dikant bij de Rem. Geref. Gemeente te Utrecht, tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de encyclopaédische godsge leerdheid, de wijsbegeerte van den gods dienst en de zielkunde. Lambert us Jacobus van Hoik werd geboren den 10en October 1893 te Am sterdam. Hij bezocht het Stedelijk Gym nasium te Utrecht en studeerde vervol gens van 1912—<"18 aan de Universiteit te Leiden, waar hij 21 October 1921 pro moveerde op het proefschrift „De betee- kenis van Bergson voor de philosophi- sche tehologie". Van 1918 tot heden was dr. Van Holk achtereenvolgens predikant bij de Rem. Gemeenten te Schoonhoven, Gouda en Utrecht. In 1919, toen hij dus pas predi kant was, stichtte hij den Vrijz. Chr Jong. Bond, waarvan hij van 1922'23 als secretaris optrad. Voor ongeveer een maand werd dr. Van Holk benoemd tot secretaris van het Internationaal Verbond van Vrijz. Chris tendom en Geloofsvrijheid. In verband met het internationale werk op het ge bied van het vrijz. protestantisme ver toefde hij het afgeloopen voorjaar «eni gen tijd in Amerika. Ook heeft hij in het najaar van 1020 een tournée gemaakt door Ned.-Indië, waar hij spreekbeurten hield. DE WETHOUDERSKWESTIE. Over de versohillande besprekingen, die gevoerd zijn éusschen de raadsfrac ties onderling en" de nieuw gekozen raadsleden gezamenlijk, hebben wij tot nu toe niets vermeld, omdat nog geen feitelijke resultaten waren verkregen. Nu echter blijkt een onjuist bericht over dezei'. aangelegenheid elders te zijn gepubliceerd en daarom vermelden wij, dat in de Dinsdagavond gehouden verga dering der rechtaohe fracties een schrij ven van den heer Niekerk was ingeko men, meldende, dat hij niet aan deze bespreking wenschte deel te nemen. De beraadslagingen tussohen de anti revolutionaire en roomsch-kathoüeke raadsleden zijn in deze vergadering nog niet beëindigd. In verband met de uit- stedigheid van den heer S. v. d. Oever kunnen de onderhandelingen deze week Naar waarneming in den morgen van 10 Augustus. over eventueele samenwerking tussehen 'deze groepen zal eerst in de laatste helft van Augustus genomen kunnen worden. SHOWROOM GEOPEND. In betrekkelijk korten tijd is het aan zien van Schoonhoven niet weinig ver beterd door den bouw van nieuwe win kelzaken en de vernieuwing van be staande panden. Verreweg het grootste deel van die aanwinsten kwam het laat ste jaar aan de Lopikerstraat ten goede en nog is het daar niet gedaan met de verfraaiing. De afgeloopen week kwam de verbou wing gereed van het pand, waarin de heer A. van Iperen den winkel had ge vestigd van zijn zaak in automobielen, motorrijwielen, fietsen, onderdeelen enz. Het pand is geheel uitgebroken en onder architectuur van de heeren G. en P. P- Kok te Ammeratol is het een fraaie, mo derne showroom geworden. De keurige gevel met flinke spiegelruit en boven ramen van glas in lood, trekt dadelijk de aandacht van den voorbijganger, die bij een iets nauwkeuriger beschouwing ook binnen een onberispelijke uitvoering constateert. Achter den winkel is ©en practiqch kantoor ingericht. In de góed-verzórgde étalageruim te was een keurige uitstalling ge maakt van motorrijwielen, fietsen en on derdeelen, met op den achtergrond één enkele auto. Het geheel zag er smaak vol uit. Een schat van bloemstukken gaf de «aak reeds een zeer feestelijk aanzien, toen Zaterdagmiddag om B uur in te genwoordigheid van eenige genoodigden de opening plaats had. Nadien werden nog steeds bloemen aangedragen, zoo- Mat dea avonds, toen de sterke lampen de étalage scherp verliohtten, de voorbij ganger haast den indruk van een bloe menmagazijn kreeg. DURE SLAAPPLAATS. Een stadgenoot kwam door trein veis traging 's nachts kwart over 12 in Arn hem aan. Hij ging naar het hotel, waar hij gewoonlijk logeerde, doch vond dit ge-; heel bezet. In een volgend hotel had hij dezelfde ervaring. Weer verder, in het De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige Z.W. tot N.W. wind. Ge deeltelijk bewolkt. i Waarschijnlijk nog eenige regen en weinig verandering van temperatuur. Luchttemperatuur. 57 graden Fahrenheit, Waterstand: I Keulen 8.06 Lek 140 Vaartsche Rijn 0.48 C Maandag 10 Aug. tier. Onder 0,10, WOB 0.08 M. val 0.11 M. was 0.02 M. Laatste Kwar- derde hotel, evenzoo. Om kort te gaan, de Schoonhovenaar is in twaalf hotels geweest en kreeg overal dezelfde bood schap. Ten einde raad wendde hij zich tot een agent van politie het was ia- middels kwart over 1 geworden en verzooht om onderdak. Zij gingen naar het politiebureau en daar bleek nog een reiziger in precies dezelfde omstandig* heden te verkeeren. De inspecteur stelde de telefoon in werking en het mocht hem gelukken in een hotel nog één kamer beschikbaar te vinden, voorzien van lits-jumeau. Over den prijs werd nog niet gesproken. De verrassing kwam 's morgen, toen bet tweetal, na om -2 uur ter rust te zijn gegaan en om 5 uur reeds te zijn gewekt, door het rumoer van het nabijgelegen marktterrein, een rekening gepresenteerd kregen van ruim f 11. EEN TRAGISCH EINDE. Een droevig voorval heeft zich heden nacht afgespeeld in de woning van den heer P. op den Tol. De 68-jarige bewo ner was den laatsten tijd niet geheel normaal. Vannacht hebben zijn geestver mogens hem geheel in den steek gelaten. Plotseling viel hij zijn vrouw aan. Haar gegil trokde aandacht van het gezin van den heer V., die naast den heer P. woont. Toep hij te hulp snelde, vertelde de vrouw van den ongelukkige, dat dose ahar wilde vermoorden. Men wist P. voorioopig wat te kalmeeren, waarna de hulp van dr. Groesbeek werd ingeroepen. P. was intüsschen heel wat gekal meerd, doch de geneesheer vond het wenschelijk, dat er een oogje in het zeil werd gehouden. De vrouw verliet de wo- nin gom bij buren onderdak te zoeken en de heer V. lette wat op, doch het bleef rustig in de woning. Vanmorgen vroeg evenwel, toen hij de schuur van P. wilde binnentreden, be merkte hij', dat deze zich door ophanging van het leven had beroofd. VERKEERSBELETSELS. Een vrachtauto van den heer De alhier heeft hedenmorgen een der rich tingborden, die met het oog op de om legging van het verkeer aan het einde van de Haven mij de Tol zijn geplaatst, omvergereden. Een .andere vrachtauto, toebehoorende aan mej de wed. V. uit Polsbroek, reed buiten de Veerpoort een lantaarn stuk. HET MISLUKTE REFERENDUM. AMSTERDAM, 10 Aug. De mislukking van de volksstemming in Pruisen oefen de hedenmorgen een krachtigen invloed ten goede uit op de Amsterdamsohe effec tenbeurs. JACHT GEZONKEN. CUXHAVEN, 10 Aug. Zondag is bij het Dorumerdiep nabij de monding van de Elbe het Nederlandsche jacht „Par- cifal" uit Rotterdam omgeslagen en ge zonken. Van de 8 inzittenden konden 2 rich redden; de derde verdronk. De bei de anderen hebben rich in een roeiboot in veiligheid gesteld en zij zijn later door een vissoherssohip opgenomen. 119. Daar pakte hij da boomstronk vast en sprong op den grond. Hij wuifde met t'n hoed naar z'n kameraden aan den den terug. „We zullen gatlw bij je zijn. -- rr „r „li v a.» 12°' ¥aar hun deugde over Rob's overkant en riep: „Hoeral „Uitstekend! succes duurde sloohts ko?L Duwe Daan „Goed gedaan, Rob," riepen sn Trien- stond op hei punt het waagstuk te on dernemen, toen hij zag hoe de struiken achter Rob vaneeh gingen en eenige in landers plotseling te voorschijn kwamen. Een van hen kwam naar voren, sloeg i'n arm om Rob heen en verdween BM hem tussohen de struiken. EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovenschs Courant de trein bij ontsporing van dén dijk moest vallen. Uit de wijze, waarop <je aanslag werd volvoerd, valt te ooncludeeren, dat de daders buitengewone deskundigen op het gebied van explasieaniddeion moeten zijn geweest. Het is een wonder te noemen, dat er geen ernstige ongelukken hebben plaats gehad, daar de trein zeer vol was. Dat alles nog zoo goed is afgeloopen, is in de eerste plaats te danken aan het gebruik van een nieuw soort buffers, die een veel grooteren druk kunnen weerstaan dan de oude en het in elkander schuiven der wagons hebben voorkomen. De nasporingen der politie hebben nog geen resultaten gehad. Ook het onder zoek met politiehonden baalde niets uit. omdat het spoor der daders door den re gen en het heen- en weer geloop was uitgewischt. Op alle baanvakken is een verscherpte controle ingesteld. De directie van de rijksspoorwegen heeft een belooning ge steld van 21000 mark op de hoofden der schuldigen. DIEFSTAL. Bij een rijwielhandelaar te Capelle a.d. IJssel is gisternacht ingehroken De daders verdwenen met 2 nieuwe fiet sen, 2 luidsprekers, nieuwe radiolam pen, gelijkrchters, dynamo's, electrische zaklantaarns, twee nieuwe electrische strijkijzers en meer radio- en fiets-onder- deelen. Nog denzelfden nacht heeft de, Hil- legersbergsche politie daar de daders gearresteerd. Het trok de) aandacht van twee agenten dat twe^'Omstreeks half drie pasaeeren- de fietsers, met ieder een hengel bij zich, zwaag waren bepakt en bezakt. Zij hielden het tweetal aan en vonden op de mannen de bovengenoemde voorwer pen, die al zeer weinig die al heel weinig bij de henellatten pasten. Het tweetal, H. J. W. en J. C. S. uit Rotterdam, werd overgebracht naar het politiebureau te Hillegersberg. Bij de overbrenging trachtte W. een bos loc- pers en een paar handschoenen onge merkt te laten vallen; de politieagenten namen dit bewijsmateriaal in beslag. Ze vonden verder op W. nog enkele zilveren voorwerpen, waaronder een zilveren da meshorloge en een zwaar zilveren siga^- rettenkoker. „GUNSTIGE TIJD" VOOR BURGER OORLOG. De foiding der communistische inter nationale heeft bij haar aanwijzingen aan de communistische partijen in Europa bepaald, dat de strijd tegen de nationalisten in de afzonderlijke landen systematisch moet worden voortgezet, aan gezien de invloed der nationalisten «p de proletarische massa toeneemt. De Komintern acht het huidige tijdstip gun stig om den burgeroorlogvoor te berei den. Voor alles zullen dan de nationaÜb- ten moeten worden vernietigd. WOLKBREUK IN TIROL. Vrijdagnacht heeft te Bruneck (Zuid- Tirol), een hevige wolkbreuk groote schade aangericht. De Anterselvi-rivier is buiten haar oevers getreden en heeft groote overstroomingen veroorzaakt. In Villa Ottone moesten twintig huizen wor den ontruimd. De straatweg is over een afstand van 14 K.M. door aardverschui vingen onbegaanbaar. De spoorlijn heeft eveneens schade opgeloopen. Van eenig •verlies van mönschenlevons wordt echter geen melding gemaakt. Het provinciaal bestuur van Bolzano heeft reeds maat regelen tot steun genomen. SLACHTOFFERS VAN DE BERGEN. De bergen hebben' in Zwitserland op léén dog 6 slachtoffers geëischt Vier jon ge menschen uit Montreux, die den Rocher de Naye wilden bestijgen, zijn Vrijdag neergestort en alle vier om het levfen gekoment Denzejiden dag zijn twee Berlijnsche toeristen in de Berner Alpen gedurende een onweersbui neerge stort. Over hun identiteit is verder niets bekend.. Van het Jungfrau-joch is een expeditie naar de plaats van het onge luk' uitgezonden. BOTSING TUSSCHEN DRIE VLIEG TUIGEN. Gedurende een escadrillevlucht kwamen drie legervliegtuigen boven het vliegveld Selfridge Field nabij Michigan (Ver. Staten; jnet elkaar in botsing De bestuurders van twee der vliegtuigen sprongen uit hun toestel en kwamen met behulp van hun valscherm met slechts lichte ver wondingen op den grond terecht, ter wijl hun toestellen omlaag stortten en vernield werden. De derde vlieger zag kans om met zijn onbeschadigd gebleven machine te landen. SAMENZWERING TEGEN CUBA. Te New York doen hardnekkige geruchten de ronde, volgens welke er een samenzwering zou "bestaan, die ten doel heeft, een revolutie op Cuba teweeg, te brengen. Er zou te New York een troepenmacht worden gevormd, waarmede men een inval op Cuba zou willen ondernemen. In verband met deze geruchten wordt erop gewezen, dat te Atlantic City en te Ocean City 19 personen zijn gearresteerd, viyi wie 43 Cur banen. PANGBORN EN IIERNDON. De Amerikaansche vliegers Pang- born en Herndon. die van New York over den Atlanlischon Oceaan via Sibe rië naar Japan vlogen, ?ijn te l'okio gearresteerd, aangezien zij zonder dc hoodige vergunning op het vliegveld aldaar zijn geland. Blijkbaar staat hun arrestatie voor al in verband meldde vrees der mili taire autoriteiten,, nat zij tfe versterkte zones, waar zij thans overheen ge vlogen zun. hebben gefotografeerd. De Joparische minister van Buiten- landsche Zaken heeft geadviseerd, de zaak roet de noodige soepelheid te MAANDAG 10 AUGUSTUS 1031 ONTPLOFFING. WITTENBERG, 10 Aug. Hedenoch tend 9 uur heeft een ontploffing plaats gehad in de springstoffenfabriek Reins- dorf bij Wittenberg. Er waren plotseling 2 hevige ontploffingen na elkander in de soogenaamde waterinstallatie van de kruitfabriek. Deze fabriek vloog geheel in de luoht. Er zijn vermoedelijk niet meer dan 2 dooden en een niet groot aantal gewon den, doordat de fabriek is gebouwd over eon uitgestrekt terrein. NOODWEER BOVEN DE MID- DELLANDSCHE ZEE. Vele slachtoffers. TOULON, 10 Aug. Boven de omgeving van Toulon en boven de Middellandsche Zee heeft gisteren een hevig noodweer ge woed. waardoor verschillende booten op zee zijn omgeslagen. Eenige uitgeloo- pen stoom- en motorbooten slaagden er in, een groot aantal tegen de golven worstelende drenkelingen te redden. Er zijn echter ook 6 liiken opgevischt en men vreescht dat het aantal slachtoffers belangrijk grooter is, aangdzien er ver scheidene omgeslagen booten zijn ge vonden, van werker bemanning niets Is te bespeuren. STAHLHELM-LEIDER VERMOORD KEULEN, 10 Aug In den afgeloopen nacht tegen 2 uur is te Keulen de Stahl- helm-leider Albert Heister vermoord. De daders, communisten, konden korten tijd daarna worden gearresteerd. NA DE BESPREKINGEN TE ROME. BERLIJN, 10 Aug. De trein waarme de Brüning en Curtius Zaterdagavond Rome ipbben verlaten, heeft eemge ver- traginjkgehad, door een defect aan de remmen van het rijtuig van de minis ters. Bij het passeeren van den Brenner heeft dr. Brüning het volgende telegram san Mussolini gezonden: Bij het verlaten van den gastvrijen Iialiaanschen bodem voel ik mij gedron gen u onzen grooteu dsnk te betuigen x.ur de ons bere.ae indrukwekkende ontvangst. Bt keer huiswaarts met de overtuiging, dat onze aangename be sprekingen met slechts hebben bijgedra gen tot de vriendschappelijke verbinding tussehen Duitschland en Italië, doch ook tot bevordering van den geest van hen, die voorbestemd zijn om de betrekkingen tussehen de volkeren hun toekomstig ka rakter op den grondslag van weder- zijdsch vertrouwen te geven. In soortgelijken geest heeft de rijks minister van buitenlandsche zaken Cur tius een danktelegram aan zijn Itaiiaan- Bchen collega Grandi gezonden. Brüning en Curtius zijn hedenmorgen om 7.4il uur te Berlijn aangekomen. REFERENDUM IN DUISCHLAND. Het referendum voor de ontbinding van den Pruisischen landdag heeft plaats gehad zonder dat de verwachte opstoot jes zijn voorgevallen. Er ja wel hier en daar gevochten, maar dingen van betee- kenis zijn niet voorgekomen. De beslissing van het referendum is dat de landdag niet zal worden ontbon den. Er waren 26.553.887 stemgerechtig den. de stemming hebben slechts deelgenomen 10.420.176 kiezers, daarvan hebben 9.793.603 „Ja" en 389.200 „Mgen" gestemd en 243.329 biljetten waren on geldig. Het aantal voor-stemmers was dus niet voldoende, daar 50 pCt. der stemgerechtigden „Voor"- had moeten stemmen om ontbinding te verkrijgen. FELLE BRAND TE HELMOND. Te Helmond brak Vrijdagmiddag door onbekende oorzaak brand uit in de kle dingmagazijnen van de firma Meeuwsen in de Kerkstraat. Het vuur vond gretig voedsel en weldra was aan blussohen niet meer to denken, ofschoon do brandweer spoedig ter plaatse was met drie motor spuiten. De vrouw des huizes was met de kin deren op de bovenkamers, terwijl de brand uitbrak, dooh zij werden met veel moeite naar buiten gebracht Ook het naastgelegen pand, bewoond door den heer F. Bonnemaijers, waarin een dro gisterij is gevestigd, liep ernstige brand- rnwar vooral waterschade op, doch door de groote activiteit der brandweer brand de dit pand niet geheel uit. Na een uur was men den brand geheel meester. POSTDUIVENRAMP. Zesduizend vogels omgekomen. De Nieuwe Rotterdamsche Postduiven- bond zond in het einde der vorige week 863 manden met duiven in zeven wagons naar België, waar zij in Weerde zouden worden losgelaten. Zondagmorgen gaf men de vogels Hun vrijheid terug en luide klapwiekend zwermden tienduizend 5 duiven weg. Omstreeks den tijd dat men te Rotter dam de vogels terugverwachtte, viel het op, dat er maar zeer weinig op de hok- j ken terugkeerden. Vele vogels kwamen veel later binnen dan normaal, doch on geveer 6000 van de 10.000 hebben hun hekken niet bereikt. Over de oorzaak van deze ramp bestaat nog geen zekerheid. MOORDAANSLAG. Te Emmercompascum heeft Zaterdag" avond een moordaanslag plaats gehad' waarby H.-Scheve zwaar werd gewond- De dader, de landbouwer J. van K. ie ge- arresteeri Het betrof een loonkwestle tussehen de dochter van Scheve, die by Van K. in betrekking Is en Van K. H(j loste op 8., voor diens woning een revol verschot, waardoor deze ernstig aan het hoofd werd gewond. Het slachtoffer is in jorgelijken toestand naar het Aoademtsch Ziekenhuis te Groningen overgebracht, DE FRAN8CH-IT ALIA ANSCHE VL00T- KWESTIE. Volgens een mededeeling, die de Itali- aansche gezant aan den vertegenwoordi ger van het departement van staat heeft gedaan,, houdt men rekening met de mo gelijkheid van een hervatting van de Fransch Italiaansche vlootbesprekingen tn September. NEKKRAMP. Twee doodeljjke gevallen. Te Hoeven is het fiVa-jarig zoontje van den heer M. ten gevolge van nekkramp overleden. Een tweede geval van nekkramp met doodelijken afloop is bij een ongeveer éénjarig kindje te Etten geconstateerd. AUTO ONGELUKKEN. Te Epe werd gisterenmorgen de heer H. L. Lustig, oud 67 jaar, door een auto bestuurd door zekere R., omver gereden. Hij kreeg ernstige wonden asn hoofd en lichaam. Drie doktoren, wier hulp was ingeroepen, waren spoedig aanwezig. Over gebracht naar zyu woning is de heer L, na eenige uren aan de gevojgen van zijn verwondingen overleden. De bestuurder was niet bevoegd met motorrijtuigen te rijden. Zaterdagmiddag werd een bodeauto, waarin zes menschen waren gezeten, bij het passeeren van den spoorwegovergang te IJsse)monde aangereden door een auto met militairen, die plotseling had moeten remmen, voor een voor haar radende auto, die eveneens plotseling stilstond, daar aan de kant van den weg een auto stond. Twee inzittenden der bode-auto werden ernstig gewond. De auto werd geheel vernield. WOELINGEN TE BERLIJN. Als gevolg van de verkiezingsactie in Berlijn hadden op verschillende plaatsen relletjes plaats, waarbij een oommunist werd gedood. Bij een samenscholing werden plotse ling schoten gelost op twee politieofficie ren, die beiden gedood werden, terwijl een derde zwaar gewond werd. Dit was het sein voor de onlusten. Voortdurend werd er gesohoten vanuit hooge huizen. De van alle kanten toesnellende politie- afdeelingen trachten het plein te ont ruimen. Ook van de zijde der oommu- nisten vielen er dooden en gewonden. Geruimen tijd bleven nog schoten vallen len. Daar de schoten, waardoor de politie officieren gedood werden, juist voor den ingang van ene bioscooptheater vielen, doorzocht de politie deze. Alle aanwezi gen werden gefouilleerd. Een onderzoek werd ingesteld in het redactiegebouw der Rote Fahne. Twee personen werden ge arresteerd. Ook in de omgeving werden verscheidene huizen doorzocht. Zes com munisten werden gearresteerd. In den loop van den avond hoordeïl de politie-autoriteiten eenige ooggetui gen. Het bleek dat de drie ambtenaren te doen hadden gehad met betrekkelijk vlak voor hen staande schutters. Men vuurde van vijf pas afstand. Een der ge troffen politie-ambtenaren liep den moor denaar nog eenige stappen na, doch stortte toen neer. Er zijn vier burgers gedood en 15 zwaargewond. Het aantal lichtgewonden is niet met zekerheid bekend; de com munisten hebben verscheiden hunner gewonden meegenomen. EEN SCHURKENSTREEK. Dynamietaanslag op sin trein. Een schurkenstreek, waarvan nie mand het doel zal begrijpen, Is Zaterdag in Duitschland gepleegd. Daar hebben onbekenden met dynamiet een deel van een spoorweg in de lucht laten vliegen op het oogenblik dat een sneltrein pas seerde. De D-trein Bazel—-Berlijn was nabij Gxüna gekomen, toen de aanslag ge pleegd werd. De machinist mg plotseling groote vlammen om rich heen, hij' hoor-' de een geweldige donderslag, remde zoo veel hij kon, maar bemerkte wel dat een groot deel van de wagens ontspoord was. Eerst 400 meter verder kwam de trein tot stilstand. Betrekkelijk goed afgeloopen. Er waren bij dezen aanslag wonderlij kerwijs geen dooden gevallen, hoewel 7 wagons en de restauratiewagen van den spoordijk waren gereden en onderstbo ven lagen. Twee reizigers waren zwaar, 13 minde? zwaar en 60 licht gewond. Hot 't gebeurde. Van de plek van den aanslag gaat langs den grond een zwakstroomdraad tweehonderd meter terug tot in het kreu pelhout. Hier hebben de daders zich op gehouden, gelijk uit de sporen blijkt. Vijf draden van de telegraAfleiding waren door de daders doorgesneden. Op een der ^telegraafpalen was een exemplaar van de nationaal-socialistische „Angriff" be- bestigd, waarop geschreven stond: „Aan slag 8/8". De aanslag der misdadigers bleek tweevoudig te zijn. Bij het onder-" zoek van het nevenspoor vond de hoofd- oonducteur vansden trein twee zware ijzeren balken, die dwars over de rails waren gelegd. Tezamen met een der con ducteurs slaagde hij er in deze nog tijdig te verwijderen. De exploisie heeft men tot in het 13 kilometer verder gelegen Lückenw&lde kunnen hooren. In het dorp Zinna rin kelden borden en glazen ten gevolge van den hevigen knal. Aan den voet van den spoordijk, ten deele diep in den grond Ingegraven, liggen acht wagons van den D-trein, alle onderstboven. ijVan verscheidene wagens zijn de wielen afgerukt, slechts de loco motief en de goederenwagen konden naar Berlijn verder rijden. i Gisteren Jlbebben spoorwegautoriteiten zich naar de plaats des onheils begeren. Zij waren van meening, dat het plan met zeldzame geraffineerdheid was uitge dacht. Men heeft een. plek uitgezocht, die |9bMl afgezonderd ii gelegen en waar behandelen en den vliegers geen al te groote moeilijkheden in den weg te leggen. De 95-jarige mej. Maria Cox te Oirschot viel over een steen en is on middellijk daarop overleden. De vermoedelijke dader van den nachtelijken kippendiefslal te Ede. waarbij de zoon van den landbouwer van Egdon in het been werd gescho ten is opgespoord. Hij bleek H. W. te zyn en woont te Blerick. Na oefeningen op de Gecsterhei. tie zijn een zestal soldalen, te Bergen op Zoom in garnizoen, door de gewel dige hitte onwel geworden en bewus teloos geraakt, zoodat ze eeu nabij gelegen woning moesten worden bin nengedragen. Het 4-jarig zoontje van den heer van den B. te Nijmegen, kwam Don derdag op den Louvendalschcnweg onder een orgel. Met ernstige inwen dige kwetsuren werd het kind naar het ziekenhuis vervoerd., waar het des nachts is overleden. De landbouwer V. Ie Delden kreeg van zijn paard een zoodanige trap, dat hij na aorten lijd aan de gevolgen daarvan Is overleden. Te Enschedé is Zaterdag in dén goudsmidswmkel van den heer Tege- ler in de Kalanderstraat een ruit ingeslagen. Een partij ringen ter waar de van f 2000' werd gestolen. In het dorp Dombkowice by Tarnowitsj (Polen) heeft een brand 70huizen vernield; 200 menschen zijn dakloos. Twee kinderen zijn verbrand Hel Fransche vliegescadrille on der bevel van generaal de Goys i» op ie Bourget teruggekeerd en heelt daarmee de Europeesche rondvlucht voltooid. VREDESJAARBOEK. Eft het begin van 1932 zal onder redao- tie van Ds. Hugenholtz bij de Uitgevers Mij. Joh. Mulder te Gouda een tweede uitgave van het „Jaarboek voor de Vre desbeweging in Nederland" verschijnen. In dit jaarboek zullen enkele inleidende artikelen van bekende personen op het terrein der vredesbeweging verschijnen, terwijl ook een lijst van vredesvereemgin- gen in België zal worden opgenomen. De bibliographische medewerker zal een lijst van passifistische litteratuur en perio dieken bewerken, zoodat dit jaarboek met de verdere gegevens betreffende het zeer gedifferentieerde vredeswerk in Neder land (en Indonesië) de vraagbaak zal zijn voor ieder Nederlander, die in dit belangrijke cultuurwerk van zijn" volk belangstelt. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. Woensdag 12 Augustus, 's avonds 7.30 uur, Cand. N. de Jong, van Vlaardingen. NIEUWPOORT. Donderdag 13 Aug. 'e avonds 7.30 uur, Cand. L. Kleisen, van Apeldoorn. Amoide. De uitslag van de gehouden serie wedstrijden is als volgt: Brederodes IIIArkel II 6>1. Rohda IISportclub II 1—4. De eerste prijs is dus toegekend aan Sportclub III, do tweede prijs aan Rohda II en de derde prijs aan Brederodes III. Het eerste elftal van Rohda, dat deel nam aan de seriewedstrijden te Arkel, verloor daar met 41 van D.OS.B. II uit Gorinohem. WATERPOLO. Waddlnxveen. lu het gemeentelijk zwembad werd een polo-wddstrijd ge speeld tussehen „G.Z.C. IV" uit Gouda en „De Gouwe I" van hier. Uitslag was l-O. Waddlnxveen. Op het sportveld aan het Noordeinde werd Zondag voor do competitie een voetbalwedstrijd gespeeld tussehen Waddinxveen 2 en Moordrecht 2. De uitslag was 43 voor Waddinx veen. SCHOONHOVEN. Over de maand Juli. Ingekomen: W. Backer en gezin, Vera, agent R.V.S„ van Rotterdam in Voor straat 1; G. S. Faay, dienstbode, van Amsterdam in Langeweistraat - 03, J. Krins, van 's-Gravenhage in (feie Ha ven 23, K. van Drenth, leerL mach. N.8., van Apeldoorn in Haven 38; A. v. d. Wal en gezin, sigaren fabrikant, van Streef kerk in Albr. Beyl. Gracht 20; Tr. v. d. Leden, dienstbode, wan Utrecht in Hav. Wal 6; M. M. Wennekes, dienstbode, van Amsterdam in Koestraat 102-104; A. v. d. Berg en gezin, van Lekkerkerk in Koestraat 120; P. Huiskes, koopman, van Breda, woonwagen b.d. Veerpoort; J Diephuzen, zilvermonteur,' van Voor schoten in' Lopikerstraat 36, J. W. Kromme en gezin, van^Gouda in Appel straat 13; C. G. Kalmeyer en gezin, van Gouda in Spoorstraat 4; M. Mesker, dienstbode, van Mühlheim in Haven 75; J, van Dooien, van Utrecht ln Prove- nierstraat 10; G. van Buren en gezin, metselaar, van Bergambacht in Haven straat 19; M. Versteeg, van Lopik in 0.'Haven 34, H. F. Wennekes, journa^ list van Laren (N.-H.) in Koestraat 104. Vertrokken: G. den Butter, van Koe straat 20 naar Jaarsveld 120; H. Ver- heij, van Koestraat 73 naar Ammeratol 165; C. F. Stolwijk en gezin, van Lopi kerstraat 27 naar Wiilige-Longer&k, Lo- pikerweg; M. H. Bruis, onderwijzeres, van het Zusterhuis naar Stein, St. Pie- ter B 38; W. Wennekes, aardewerkgieter, van Koestraat 104 naar Laren (N.-H.), Molenw. 17; G. J. van Haren, winkeljuf frouw, van Lopikerstraat 38 naar Lopik B 48; H. J. de Gilde en gezin, metselaar,* van Nieuwe Singel 19 naar» Willige-Lan- gerak, Cabauw 33; G. Punt en gezin, koopman, van 0. Haven 2 naar Noorde loos 141; M. de Ligt, kantoorbediende, van Spoorstraat 20 naar Willige-Lange- rak A 80; A. H. Reynen en gezin, ver- tegenw. R.V.S., van Olivier van Noort- plein 17 naar Reeuwijk, Zwarteweg H 170; M. P. Wiebes, bakker, van Lopiker straat 54 naar Ammeratol, Ringdijk 1; G. Gerhards, straatmaker, van Lopiker straat 24a naar Zuilen; W. Heymann, straatmaker, van Lopikerstraat 24a naar Zuilen; W. Krom, van Schapenstraat 10 naar Leiden, Lange Agnitenstraat 9; J. J. Hartman, winkelbediende, van Hav. Wal 62 naar Bilthoven, Bilderd; J. Wijland, goudsmid, van 0. Singel 140 naar Rotterdam, Strevelsw.: A. BL Wei ger, steenhouwer, van Koestraat 78 naar Hengelo (O.); A. Zwaagman en gezin, koopvrouw, van Appelatraat 13 naar Rotterdam, Schiebr. laan 21; H. Land zaat, winkelbed., van Hav. Wal 02 naar Oud-Beijerland, Kon.w. 50; G. Vreeden- burgh en gezin, Contr. b. d. Waarborg, Alb.' Beyl. Gr. 33, Rotterdam, Rochussen- slraat 317b; P. van Beuzekom, dienst bode, van Haven 59 naar Apeldoorn, Asselschestr. 35; A. van Beuzekom, dienstbode, van Kerkstraat 1 naar Otto- land 48; L. bolters en gezin, lakstoker, van 01. v. Noortplein 29 naar Maarsen, Julianal&an; P. A. Hoefnagel en gezin, van Appelstraat 20 naar Gouda, Boels kade 11; G. v. d Ree, dienstbode, van Albr. Beyling Gracht 80 naar Rotterdam, Rochussenstr. 817b; C. J. C. Verroen, dienstbode, van Oude Haven 20 naar Bergschenhoek, Smidshoek; A. W. Wig man Welling, van Albr. Beyl. Gr. 20 naar Nijmegen, Nijhoff 4; P. C. Dam steeg, dienstbode, van Tol 12 naar Voor burg, Laan v. Swaanesteyn 24. AMSTERDAM, 10 Aug. (Draadloos). AardappelmarkL Zeeuwacho blauwe eigenh. 44K, Zeeuwsche bonten 6— Ökï, Poters 3—3)6. Aanvoer 4 ladingen, 1237 H.H. AMSTERDAM, 10 Aug. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 407 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 100106, 2e kw. 8094, 3e kw. 7280, mindere soorten 6470, per K.G. slachtgewicbt; 140 melk- en kalf- koeien f 275—320 p. st.; 163 vette kal veren, le kw. 00—74, 2e kw. 00—60, 3e kw. 5060, per K.G. levend gewicht; 48 nuchtere kalveren f 8—14, 75 scha pen f 2032, per stuk; 1020 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G., 49—60, zware varkens 67— 59, vette varkens 6450, 67 paarden f 90—170 per stuk. Uit Denemarken waren aan het abat toir aangevoerd 0 wagens geslachte run deren. GORINCHEM, 10 Aug. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd: 102 runderen, 10 nuchtere kalveren, 625 var kens, 844 biggen, 12 overloopera. Prij zen: zware kalfkoeien f 300—40), melk koeien 225350, kalfvaarzen 200—325, guiste vaarzen 150—180, pinken 90140, vaarkoeien 180—*240, stieren 100250, nuchtere fokkalveren 2225, dito export 10—12, drachtige varkens 80120, natte zeugen 0070, overloopera 2028, big gen 12<18. Handel matig. Eieren 4—4X cent per stuk;; boter f 1,60—1,75 OUDEWATER, 10 Aug. (Telefonisch). Kaasmarkt. Aanvoer 112 partijen, 5040 stuks, wegende 25200 K.G. Prijs le soort f 37-41, id. 2e art. f 32-35. Zware f 42. Handel matig. ROTTERDAM, -10 Aug. (Draadloos). Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche Eigenheimers f 45, Zeeuwsche eigenheimers 4—6, Westland- sche ronde 8—8, id. lange 5—7, id. klei ne 50, Eerstelingen 45, Blauwpitten 46. Redelijke aanvoer. Kalme vraag. ROTTERDAM, 10 Aug. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 399 vette runderen, 313 vette kalkeren, 634 schapen of lammeren, 1484 var kens. Przen per half kilo: Koeien 4547, 8842, 2532 ets.; zouters 22H—23X per stuk,; kalveren 6065, 62W66, 4047/4; lammeren 20-42X, 17—15, f 40 per stuk. Overzicht: Koeien willige handel, prij- ze^onveranderd. Vette kalveren slechte handel, prijzen moeilijk te handhaven. Zouters slepende handel. Schapen en Jammeren luie handel, Prijzen lager. "Varkens begin markt stille handel, lagere prijzen dan vorige week;' bij uitzondering werd nog Yi cent boven noteering be steed. Verwacht sleobte afloop. GROOT-AMMERS, 8 Aug. Aan de markt alhier waren heden aangevcjerd: 41 partijen met tezamen 1231 kazen, we gende ,8617 Kfi Prijs: met Rijksmerk le soort f 35—89, id. 2e soort f 3034. Ongestempelde *f 27-^-30. Handel matig. UTRECHT, 8 Aug. Veemarkt. Aanvoer 8251 stuks. Prijzen: stieren ^330 o., kalfvaarzen f 140—280, pinken f 100— f 160, melkkoeien f 2»>~340, kalfkoeien f 250—350, varekoeien f 150—260, slachtkoeien le soort 45—JK) c, 2e ert. 40 —44 c., 3« srt. 87—89 a, magere kalve ren f 40—^75, nuchtere kalveren f 0llf magere vaTkens f 2038, schrammen f 1520, biggen f 7—12, magere «ebo- pen f 2458, sulglommeren I VMM,

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1